1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

apríl 2007

22.11.2006 08:56

vivien

Dore ranko, u nas to opat vyzera na uprsany a lenivy den... Yasmine krasne brusko... Janusa blahozelam, takze opat chalapcek, teda zatial chlapici prevladaju :D

22.11.2006 11:33

Janey

Ahojky, ja som dnes bola na tom glukozovom teste... všetko mám ok. Tak ste ale strašili že to bude hroooozne sladké. Ale je to v pohode aspon pre mna bolo. Asi preto že som zvyknutá a mám rada sladké, celkom mi to aj chutilo :D Yasmine : S tou materskou to mám podobne. Len ja sa nevrátim do mojej práce, robím totiž opatrovatelku v jedne anglickej rodine a aj sme plánovali že sa vrátim po nejakom mesiaci dvoch ale mojej zamestnávatelke sa nepodarilo nájsť opatrovatelku ktorá by robila iba tak krátko... Takže sa nemožem vrátit . Musela zobrať taku čo chcela minimálne na pol roka či na rok... ani neviem presne. Ale toho sa nebojím. Ja chcem aby moj manžel išiel na matersku... lebo má príšernu robotu . Každý den pracuje 12 a viac hodín v jednom pc sklade a už je z toho na nervi. Vlastne je to akoby sa chodil domov len vyspať. A ked sa malá narodí tak ju ani poriadne neuvidí a len by bol nervózny že sa v noci nevyspí. A ja si už nejaké opatrovanie nájdem... toho sa nebojím.. Robím na živnosť takže tiež akoby podnikám... ale chcem si to prerušiť len neviem či za mna bude platit štát do zdravotnej alebo si to budem musieť platit sama. Inak ak by ste niektorá potrebovali postrážiť vašu ratolesť tak kludne. Možno vás poteší že mám pedagogicku akadémiu... to je stredná. a dvoj ročnu prax v tej anglickej rodine... Ale to už si asi robím reklamu tak nič. Kukuc? Aj ja dufam že sa vody upokoja ked sa nám narodí malá. S manželom a svokrovcami a rodičmi a tak celkovo. Ja sa stále snažím aby každý z nich bol spokojný aj si ich vypočujem ale aj tak si urobím po svojom, alebo čo sa dohodneme s mojim drahým. Je to ťažké. Napríklad aj Vianoce minulí rok sme boli na obed s mojou rodinou a na večeru s jeho rodinou myslým v 24. a medzi tým bolo 450 km A tento rok to bude to isté iba s jednou výnimkou že v piatok budeme mať vianoce len my dvaja.... Ale čo sa týka dalších vianoc tak zásadne odmietam niekam cestovať, s drobcom to je vylučene aby sme sa takto nahánali. Tak sa zatial majte idem si trošku zdriemnut a potom do práce.... zase si zdriemnuť lebo deti mi chodia zo školy až o 16:00.. Smile

22.11.2006 18:22

vivien

Ahojte, tak kde ste vsetky? My sme dnes boli s malym cely den u svokry, bolo celkom fajn, hlavne som si oddychla, nemusela som varit, svokra sa pohrala s Adamkom... Katty ako dopadol 3D UZV? Ak budes mat cas tak napis...

22.11.2006 18:46

oswa

No tak dnes som absolvovala posledne vysetrenie, kde som stravila 4 hodiny!! Ale bola tam fajn dotkorka a povedala,ze sa nemam bat, len mam trochu znizenu hladinu zeleza, ze amm dalej papat Calibrum a este aj kys.listovu a po orode mam absolvovat nejae tie vysetrenia...a vlmi sa divila, ze preco nie som nma rizikovom...Ked som jej povedala,ze dr.to nepokladal za nutne, kedze mam zatial normalny priebeh tehu..tak len krutila hlavou nechapavo...Bola zlata apopriala vsetko dobre Laughing Keby bolo viacej milych doktorov, clovek by tam aj radsej chodil... :D Dalej sa este nadajam cibulovou "obrotou" a naparyujem nad Vincentkou,ale hlasivky su uz skoro fit a aj pekne vykasliavam.Takze od pondelka HOR SA DO PRACE Twisted Evil VObec mi inak nechybala... Vanda...teda ja som nermom uzase a nemozem pochopit,co som prave docitala...Neviem,preco mi predtym tvoj prispevok usiel..ale to vazne ten tvoj...chcel dat dieta cudzim ludom??No baby,neviem ako ostatne,viem,ze by to bolo tazke,ale spoliehala by som sa na rodicov...zdvihla by som nohy na plecia a nebolo by ma..Chlap, ktory na toto dokaze pomysliet a to nehovorim,ze povedat nahlas...by u mna skoncil na plnej ciare... Janey..nehnevaj sa,ale mas to asi tiez tazke.. Moj naor je asi taky,ze nazoaj byt stastna chudobna slobodna matka,ako nestastna, vydata,zufala zena...Babatko a aj deti vsetko vnimaju a velmi citlivo reaguju aj na mamino spravanie,su velmi vnimave..a ked je nestastna mamina, citia to aj tie deturence a chtiac-nechtiac sa to na nich podpise... MOja sestra je uz dnes chvlabohu rozvedena, ale s jej chrunom si toho uzila..ku koncu nielen psychicke tyranie,ale aj fyzicke napadanie..a deti boli toho svedkom (vtedy 8 a 5 rocni) a myslim,ze to na ich povahach nechalo stopy...Ale myslim,ze sa spamatala vcas..A aj ekd to ma tazke, je na nich stale sama, a po 2 rokoch este stale nema od toho.. Evil or Very Mad ..pokoj, je to pre nich vsetkych urcite lepsie... Ja chvlabohu,klop-klop mam uzasneho chlapa, ktory sa neskutocne na drobceka tesi, teraz je nasluzobke a kupil mu take krasne gaturky s trickom...pomaha mi,vyznava lasku kazdy den...Neviem si predstavit,ze by sa raz zmenil..neverim tomu, pretoze ludia sa zasadne nemenia...Podla mna kazdy vie,koho si berie uz pred manzelstvom...Aj ked si typky, ktore sa vedia pekne pretvarovat,ale zena by to mala asi vycitit..nie?? Co sa tyka svokrovcov, tiez pohoda, dokonca svokra da za pravdu mne a nie muzovi..nestaraju sa do nas, mne nikdy nic nepovedia, ked tak, len muzovi,ale nie su to nejake zasadne veci, len prkotiny.. Zo zaciatku, ked sme spolu este len chodili,sme sa koli nim casto hadavali, ale to sme boli len deti a odkedy sme svoji, mame svaty pokoj...uz nas take prkotiny netrapia...Ale aby mi niekto daval na vyber, rodicia alebo ja..Tak to teda nie... Shocked Yasmine..pekny "balonik"..ja mam tiez taky..uz bduem musiet aj ja hodit nejake to foto :D No nejako som si tu zafilozofovala... Baby..prosim,este mi popiste,ako citite pohyby...ja som z toho stale nejako vedla...Teraz sa sledujem v kuse koli tomu tvrdnutiu brucha... ahojte mamulky

22.11.2006 20:22

Zzuzi

- ja svoje maličké cítim tak silno, ze sa nedá pochybovať, zeby to bolo niečo iné :D Niekedy tak bubnuje, ze az sa zlaknem, či mu niečo nie je Laughing A niekedy to vidiet aj ked sa pozriem na bruško - ako skáče na urč. miestach. Tie pohyby sú rýchle, akokeby v tebe niekto strielal bubliny vzduchu, alebo akokeby si mala v sebe nafúknutý balonik a v tom baloniku niekto šantil Razz no neviem to lepsie vysvetliť. Ja ked chcem svoje maličké cítit, tak si lahnem na chrbát a o chvílu uz dá o sebe vedieť. Napíš potom čo a ako Wink Baby, je mi lúto, ze niektoré máte takéto rodinné problemiky. Ja mam super muzička - doslova mi zachranil zivot a ani v tom najhorsom ma neopustil. Ani si nezaslúzim to všetko, čo pre mna spravil Embarassed Rolling Eyes Je fakt jedinečný a ja som taká potvorka Mr. Green Budem vam drzat prsteky, nech to vaše maličké stvorenie rozleje lásku všade tam, kde je to najviac treba :D Inač, bola som u lekárky s tým búšením srdca. Vravela, ze zvykne sa to vyskytovať, ale je dobré vylúčit iné choroby. Takze ma poslala na ekg, vzala krv na rozbor, vrátane štít. žľazy a asi ma posle aj na interné. Včera to búšenie nemalo konca kraja Sad Je to fakt hrozne nepríjemné a hlavne ked to srdiečko sa zrazu zachveje Crying or Very sad Mam pocit, ze padam z jedneho problemu do druhého. V pondelok som dobrala antibiotika na ten močak, výsledky boli ok a dnes ma močak zlostil zase. Tak ja neviem, kde robím chybu Sad

22.11.2006 20:33

Anonymous

Zzuzi..absolvovala som so srdcom to iste,ako ty...krvny rozbor, EKG, echo (sono srdca), vratane sitnej..a vsetko negaticne..Asi to mam vrodene..lebo vyssii tep som mavala aj predtym (ca 90/min)..A najhorsie je,ked to citim,ked spim.... Ja tie pohyby..no neviem..Ked lezim n chrbte..tak citim len take nepatrnne hmyrenie...A najnovsie citim,ked pod pupko asi tak cca 2 cm (kde by mala byt maternica), ako ked si prilozis prsty na krcnu tepnu...No neviem to popisat...A nasledne na to par min. mi stvrdne brusko (dr.povedal,ze tvrdne vtedy, ked sa male obtrie o maternicu)..Tak ja uz vazne neviem... Ved som uz v 21+6tt, tak by som si mala byt doslaka ista...Ale na sone sa malicke vrtelo....No som z toho mimo... OSWA

22.11.2006 20:34

katy22

vivien: Ahojte, tak kde ste vsetky? My sme dnes boli s malym cely den u svokry, bolo celkom fajn, hlavne som si oddychla, nemusela som varit, svokra sa pohrala s Adamkom... Katty ako dopadol 3D UZV? Ak budes mat cas tak napis...
takze nenormalne unavena ale velmi stastna...cakame :D vazime asi 400g. a termin sa nam o par dni posunul na skor

22.11.2006 21:04

Janey

Katy22 GRATULUJEM ! Razz Už asi vyrovnávame skore s dievčatkami. Tá moja má ale len asi 350g. Taký drobček. Teším sa s tebou. Napíš nad akým menom rozmýšlaš... :D

22.11.2006 21:25

Zzuzi

- ja neviem, kazdá sme iná. Ja som dosť chudá, mozno preto to tak cítim, a to som 18 tt+ 2d. Bábo cítim dosť intenzívne, fakt sa niekedy az zlaknem, čo tolko vystrája. Nestresuj sa tým, či ho cítis alebo nie. Nerob si zbytočné stresy, to brušku neprospieva. Videla si maličké ako sa krasne vrtí a to je dôlezité :D Teraz je prvoradé aby bruško poslúchalo a netvrdlo. Snaz sa velmi nesledovať, lebo to potom kapči na mozog Wink Bábo je v poriadku a uz coskoro ucitis jeho silu Wink - gratulujem k dievčatkám :D Júúúj uz aj ja by som chcela vedieť, čo moje bruško ukrýva. Tak najskôr sa to dozviem o 3 týzdne Rolling Eyes No a este by som rada vedela mená Wink Ja ked budem mať dievčatko, tak bude Emka a ked chlapčeka tak bude Lukáško :D

22.11.2006 21:34

Yasmine

Ahojte mamulky. Janusa, Katy, blahozelam k velavravnym UZV. Uz sa to skore chlapci : dievcata upravuje, ale este stale vedu chlapci Wink Ja som bola svojmu chrobacikovi dnes kupit nejake oblecko, aby sme mali, ked pôjdeme z pôrodnice domov. Tak si to tu teraz kazdu chvilku obzeram a vytesujem sa. Objednala som uz aj postielku s celou tou vybavou (matrac, paplonik, vankusik, oblecko ...) V polovici decembra by to malo byt. Oswa, dievcatka vraj byvaju v bruskach lenivejsie, tak preto to mozno este necitis. Chlapci su vraj viac aktivni a ten môj, az dost. Aspon vsak viem, ze je v poriadku, ked sa hybe. Zzuzi, zelam, aby tie vysetrenia dopadli co najlepsie. Ja mam tiez niekedy v noci busenie srdca, ale je to len na malu chvilu. Dam si na krk mokry studeny uterak a rychle to prejde. Nejako zvlast sa vsak tym nezaoberam, lebo v tehotenstve sa to vraj stava, kedze mame v obehu viac krvi a aj srdiecko sa asi obcas "zadycha".

22.11.2006 21:48

ivus80

Ahojte, Yasmine - aha, tak to teda je. Ja som sa uz zlakla, ze mas nejaku tazku pracu, ze jednoducho Ti nedopraje materstvo. S maminou sa urcite dohodnes, pomozete si navzajom. A pri jednom dietati sa da celkom popracovat. Prajem Ti, aby si mala pokojne dieta, nie takeho cervika, ako mam ja. Ale ako si dieta naucis, take bude. No vedz dolezitu vec, ze kazdy den si musis na neho vyhradit cca pol hodinu, ktoru venujes vyhradne iba jemu, nikomu a nicomu inemu. Sama pises, ze zeny su velmi silne, tak verim, ze zvladnes pracu popri vychove babatka. A system urcite najdes. E este - pekne brusko. Kukuc - mas pravdu, nestresuj sa, volako bolo, volako bude. A hadam maju svokrovci aspon minimum chochmesu a s dietatom Ta nevyhodia na ulicu. Ked to tu tak citam, tak som stastna, ze som statny zamestnanec. Mam klud a pokoj, nedesi ma prestava hory papierov a nevybavenych veci, proste som na materskej a nestaram sa o nic. A takisto v statnej sprave lepsie sa divaju aj na PN aj na OCR. Platovo to nie je zlata bana, ale ten pokoj a istota, to je podla mna velke pozitivum. Aj moja kamoska si hlada pracu v statnej sfere, lebo vidi, ze stat viacej toleruje matky. Aspon ja mam s tym dobre skusenosti. Ved som do novej prace nastupila uz s tyzdnovym babetkom pod srdcom. A stale som zamestnana, to by sa u sukromnika nemohlo stat. Alebo sa mylim a niekomu statocnemu krivdim? Dievcence, paci sa mi, ze mame rovnaky nazor na Vandin problem. Naozaj, ovela lepsie je byt bez chlapa ako s nejakym blaznom, tyranom a pod. Pisala som Vam uz, ze som si s muzom zo zaciatku aj ja uzila a myslim si, ze sa to trosku podpisalo na mojom malom, lebo je velmi zive dieta a ma problemy so spankom. Ale zase nemusim mat v tomto pravdu, problemy so spanim moze mat na triku aj jeho velmi ziva povaha. Sice som ho kojila 16 mesiacov a vravi sa, ze dlho kojene deti choroby obchadzaju, no moj maly ma podchvilou cosi - najcastejsie vyrazky, nie su to vazne choroby, ATB mal len raz, takze je v celku zdravy, no citala som, ze stresovanie a nepohoda v tehotenstve sa moze podpisat pod drobne zdravotne problemiky. Tak neviem. Ale teraz sa oblukom vyhybam stresom a nastastie aj moj muz to pochopil, tak sa snazi byt ku mne viacej chapavy a laskavy. Katy - ak sa nemylim, tak tretia dievka, ze? Ty mas uz dve dievcatka, ci sa mi to s niekym pletie? Ja budem vediet, koho to nosim pod srdieckom az o dva tyzdne. Takze este si pockam. Ale uz sa neviem dockat. Ani nie tak zistenia pohlavia ale hlavne toho, ci je male OK, lebo niekedy sa mi zda, ze sa mi malo hybe. Uz si nepamatam pri malom, ako sa mi hybal v takomto case. Ale mozno este necitim vsetky pohyby. Tak zatial pa, zistila som,ze je skoro desat hodin vecer. Ved som uz pred hodinou chcela ist spat. A ten moj zivel este stale kolo mna skace a pobehuje. Dobru nocku, idem spat, lebo uz nevladzem. Pa

22.11.2006 22:03

vivien

vivien: Ahojte, tak kde ste vsetky? My sme dnes boli s malym cely den u svokry, bolo celkom fajn, hlavne som si oddychla, nemusela som varit, svokra sa pohrala s Adamkom... Katty ako dopadol 3D UZV? Ak budes mat cas tak napis...
takze nenormalne unavena ale velmi stastna...cakame :D vazime asi 400g. a termin sa nam o par dni posunul na skor
BLAHOZELAM k DIEVCATKU :D :D :D Katty, prepac, ze ta otravujem s tym 3D UZV, ale bola si spokojna? Ja sa este stale neviem rozhodnut...

23.11.2006 07:52

katy22

BLAHOZELAM k DIEVCATKU :D :D :D Katty, prepac, ze ta otravujem s tym 3D UZV, ale bola si spokojna? Ja sa este stale neviem rozhodnut...
dobre ranko Vivien ja som bola je to uzasny zazitk. a bolo mi vysvetlene, ze to am aj dokonca 4D - cize ti v realnom case premieta trojrozmerny obraz. babetko vidis akoby nazivo a co prave bi. ja urcite este raz pojdem, okolo 30tt a dakujem za gratulacie :D

23.11.2006 07:55

katy22

Vivien, neotravujes ma :D Ivka, ano budeme mat tri princezne a nas tatinko bude pan kral :D :D :D

23.11.2006 08:10

vivien

Dakujem Katty za infosky, tak skusim muzika presvedcit :D Inac dobre ranko :D

23.11.2006 08:17

vivien

Inac ten moj drobec, od vcera vecera tak malo kopka, ze niesom schopna nic robyt, cakam kedy sa zacne hmyrit... Yasmin, tak ten moj chlapcek v brusku je lenivy, on sa mi mrvy troska rano, sem tam na obed a potom troska vecer, ale asi fakt len 3, 4 krat prejde po brusku a viac nic... Adamko mi robyl riadnu diskoteku, a fakt bolo to non stop...

23.11.2006 09:47

meloa

Ahojte dievčatá, Katy gratulujem k dievčatku. Ozaj a nepridáš fotky tvojej malej princeznej? Ja neviem kedy budem vedieť , čo to máme, asi najskôr toho 8.12.06, ale neviem či sa mi ho podarí nalomiť - myslím dr. Čo sa týka pohybov, tak ja ich niekedy cítim veľmi a inokedy na ne čakám , ako spomínala Vivien. Je to také kráásne, vždy sa usmievam - či v autobuse, alebo v škole... Zzuzi s tým srdiečko to mám aj ja, ale nikdy som sa nad tým nejako nepozastavila, asi pôjdem aj ja navšíviť obvodnú lekárku.. Kedy kúpite kočik a aký máte vyhliadnutý?

23.11.2006 10:56

hudy

Ahojte dievčatá, tak sa po dosť dlhej dobe zase ozývam. To sa ani nedá všetko čítať, čo ste tu popísali. Gratuľujem všetkým, čo už vedia, čo čakajú. Ja chcem len toľko, že sme boli na ultrazvuku (posielam aj fotečku), ale naše malé potvoriatko nám nechcelo ukázať, čo to z neho bude. Doktor povedal, že malo v rozkroku nohu, takže nič nevidel Sad Ale neva, ešte si chvíľu počkáme. O také tri týždne by som chcela ísť na 3D, tak tam sa nám už snáď ukáže. Ozaj boli ste niektorá na 3D v Hlohovci? Ja by som tam chcela ísť. Tam to stojí vraj 600,- Sk a to nás aj s cestou výjde lacnejšie, než tu v Ba, čo stojí 1.500,- Sk. Ináč s tým kopaním to mám aj ja tak, že niekedy to cítim ráno, niekedy po obede a niekedy večer, takže to mám rôzne. Asi to moje mimi nie je až také aktívne. Ale keď kopká, tak to stojí za to Wink Tak sa majte zatiaľ krásne a pekný dník...

23.11.2006 11:45

katy22

ahoj hudy ja som bola vcera na 3D v Hlohovci. som nadsenaaaaa vcera som sa cely vecer vytesovala z obrazkov . Spravil mi asi 7 plus asi hodinu mam nahratu na DVD. medium si treba doniest vlastne, ostatne je v cene osobne mozem len odporucit. ja pojdem este raz urcite Smile

23.11.2006 11:51

hudy

To je super Katy, ďakujem, tak teraz už som úplne rozhodnutá. A tá cena bola naozaj 600,- Sk? Strašne sa teším. Chcem tam budúci týždeň zavolať a objednať sa tak na druhý decembrový týždeň. Ty si sa tam koľko dopredu objednávala? Vďaka...

23.11.2006 11:54

katy22

hudy: To je super Katy, ďakujem, tak teraz už som úplne rozhodnutá. A tá cena bola naozaj 600,- Sk? Strašne sa teším. Chcem tam budúci týždeň zavolať a objednať sa tak na druhý decembrový týždeň. Ty si sa tam koľko dopredu objednávala? Vďaka...
ano, cena je 600,- mna objednala za 2 dni, pretoze som povedala, ze mi je jedno kedy. ale ked chces presny termin, moze to trvat. lebo takych zaujemkyn je omnoho viacej. cim skor sa objednas, tym vacsia sanca ze sa dosatnes na termin, ktory chces

23.11.2006 12:03

hudy

katy22: ano, cena je 600,- mna objednala za 2 dni, pretoze som povedala, ze mi je jedno kedy. ale ked chces presny termin, moze to trvat. lebo takych zaujemkyn je omnoho viacej. cim skor sa objednas, tym vacsia sanca ze sa dosatnes na termin, ktory chces
Ďakujem veľmi pekne Katy Wink Tak uvidím, keď tam budem volať, veď nemusím to mať presne v nejaký deň...

23.11.2006 12:25

Janey

Ahojky Katy ... potešila si ma že si bola tak spokojná s tým 3D ja mám ísť na buducu stredu ale tuna v BA za tých 1500.- už sa neviem dočkať. A je pekne vido aj tváričku a tak? No a je to aj s nejakým vyšetrením? myslím ako normálny ultrazvuk... Myslím už len na to aby bola streda. tak sa teším. :D

23.11.2006 13:15

Anonymous

No dnes som bola na kontrole u mojej doktorky a ta sa tiez naramne cudovala (aj vcera doktorka na hematologii),ze preco ma doktor hned nesupol na rizikove..na co som jej vlastne nevedela ani ziopovedat..Tak ma pekne krasne vypisala do 1/2 decembra, ked mam aj na gynde poradnu a povedala mi,ze ak am nevypise gynekolog na rizikove, ona mi poriahne PN az do februara..Takze sa uz do prace asi nevratim...Uvidime..Sice to narobi sarapatu v praci, trosku sa to tam obrati, ale urcite to zvladnu..Babo je pre mna NAJDOLEZITEJSI cloviecik na svete Razz Zzuzi..ja to malicke citim uz tak od 16 tt, ale nie su to enjake intenzivne pohyby..len sem-tam nejaky"zasklb",ale ziadnny balonik a kotrmelce... asmine..no to je sice opekne,ze dievcatka su lenivejsie...ale my cakame chlapca :D A ja som to zase pocula uplne naopak Shocked Ivus..s tou statnou spravou mas pravdu, ja tiez pracujem..a myslim,ze PN beru pohodovejsie,aj dovo..ako sukromnik A aj matersku..Nikto ta nenahana (aspon u nas( po 1/2 roku do roboty A co sa tyka kojenia a chorob..ja tomu neverim..Mna mamina kojila do 2 rokov a do mojich 6 rokov som bola v nemocnici s astmou a teraz to tiez nie je idelane... Vivien, Hudy....som rada,ze nie som sama,co ma trosku lenivejsie babo..Lebo co tu baby pisu o tych kolotococh a kotrmellcoch..asi to prestanem citat Laughing Ale nie srandujem..aspon sa vieme porovnat..Len potom sa clovek trosku viac sleduje Embarassed Katty..blahozelam k babe Wink Taks a baby mavajte..ppaa

23.11.2006 13:20

katy22

Janey: Ahojky Katy ... potešila si ma že si bola tak spokojná s tým 3D ja mám ísť na buducu stredu ale tuna v BA za tých 1500.- už sa neviem dočkať. A je pekne vido aj tváričku a tak? No a je to aj s nejakým vyšetrením? myslím ako normálny ultrazvuk... Myslím už len na to aby bola streda. tak sa teším. :D
ano, pokial sa a aspon z poloprofilu. moje je otocene tvarickou dozadu ( ku chrbtici) , placentu mam vzadu. ale taky profil mi to urobilo. a navyse, pokial ste stihle a nemate sadielko na bruchu, tak je to este lepsie. ja ju mam akoby "za zaclonou" - tak topovedal doktro. ak myslis klasicke vysetrenie na "koze" tak nie, len UZV - ale odmeria co sa da a aj spravi zaznam aj fotky. mne - teda malej - skontroloval razstep hornej pery a nostek. ostatne si nepamatam, ci kontroloval, lebo ved v pondelok som bola na velkom uzv v nemocnici. ale myslim, ze pri pozerani keby daco nasiel tak to neprejde mlcanim Wink

23.11.2006 14:32

oswa

ten anonym som bola ja :D

23.11.2006 14:40

Janey

Katy ja mam placentu v predu. Tak snad bude otocena tvarickou. boyinku ja som tak nedockava... :D A som aj strasne zvedava ci mi potvrdi ze to bude dievcatko. Moja stale kopka... samozrejme ze ma aj prestavky ale neda sa povedat ze by kopkala len 2x za den. vzdy je to viac. asi je to u kazdej inak. S tymy statnymi pracoviskami to mate vyhrate. Ja mam zivnost ale mam velmi dobru zamestnavatelku. povedala mi ze februar uz nemusim robit ake ze mi ho cely zaplati... ze ako sa budem citit, No a zivnost si prerusim, len este nemam zistene ako to funguje s MD. Mate niektora zivnost, ako to je s vyplacanim materskej a zdravotnou poistovnou. Viem iba ze nemusim platit odvody ked si prerusim zivnost. Aj tak neviem ako dlho budem na MD . uz som to asi spominala ze chcem aby mangel isiel na MD. lebo keby nie tak malu ani neuvidi, koly pracovnej dobe... Laughing

23.11.2006 16:26

Zzuzi

ahojte Sad Dnes mám smutnú náladu. Celé dopoludnie som strávila u lekárov. Zase mi zistili krv v moči. Crying or Very sad A zase dalsie antibiotika Crying or Very sad Baby, ja uz nevládzem, tak velmi sa bojim o svoje maličké Sad Na tých letákoch vela pozitíva v tehu nepíšu. Prečo sa tak na mna tolko toho lepí??? Crying or Very sad Bolesti hlavy, búšenie srdca, výtoky, zápaly moč. mechúra, a este aj zlatá žila Crying or Very sad Ja to všetko znesiem, len nech je maličké v poriadku Sad Je to hrozný pocit bezmocnosti Sad Janey - zavidim ti tie vecičky, ja nemám odvahu niečo kupovať. Ja len chodím a obdivujem. Uz mám všetko vyhliadnuté ale kupovať budem az dakedy vo februári. No rada by som mala niečo doma aby som to mohla stískať Laughing

23.11.2006 17:33

vivien

Ahojte... Zzuzi, mrzi ma, ze sa ti to opat vratilo, nieje to nic prijemne...Poslali ti aj moc do labaku na kultivaciu? Alebo ti len tak predpisuju tie antibiotika? Musis vela pit, aj 3 litre denne... Antibiotika su mensie zlo, takze aj ked su tam pisane neziaduce ucinky, tak lekar urcite vie, preco ti ich predpisal... Drzim palce, nech si cim skor ok... A este dobry je aj brusnicovy caj, dostanes ho v lekarni, urologicky by sa vraj v tehotenstve nemal, ale ten brusnicovy z mierov myslim, ze bude ok...

23.11.2006 18:10

Janey

Zzuzi, mylsím na teba aby sa ti to všetko dalo doporiadku a aby si sa rýchlo vyliečila s tých všetkých galíb... Wink Hlavne aj relaxuj a skus myslieť na niečo pozitývne. Taku radu som dostala aj ja že ak myslíš na to zlé čoho sa bojíš tak si to akoby privolávaš. A možno by ti pomohlo kupiť si nejaku malinku vecičku pre bábo, to ti pomože. Never na poveri že sa nič nemá kupovať dopredu.... to je hluposť, Je to akoby si čakala že o bábo prídeš alebo tak. A to nesimieš.. Tvoje babenko bude krásne zdravé a šťastné. Smile Jasné....!? :D Tak vela šťastia. a lekary snád vedia čo robia... Inak ti neviem poradiť. Držím ti palce

23.11.2006 18:20

Zzuzi

Dakujem baby, ste velmi zlaté. Asi vas počúvnem a kúpim si niečo pre maličké a budem sa vytesovať od rána do večera Razz Ved uz je tak dlho očakávané a vytúzené, ja si ho nikomu nedám!!! :D

23.11.2006 18:46

oswa

Zuzi..neboj..ja ta presne chapem..neviem,ci je to tymi tehotenskymi hormonmi,alebo samotou..ja som dnes preplakala cele popoudnie..Asi z rovnakych dovodov,ako ty..este aj ekd sa mi rozlial caj Crying or Very sad Keby tak clovek aml nejaku amerku, ktorou by si to hocikedy vo vnutri skontroloval...Ked ma nieco pichne,potlaci,neviem,ci to tak ma byt,alebo nie...Ci to malicky kopka,ci co to je... Ale neboj,malicki su silni, a ja verim,ze to dotiahneme do uspesneho konca..Netrap sa s antibiotikami, napr. doktorka mi na krcnom povedala,aj vseobecna, ze babu uskodi viac ta infeksia, ako tie antibiotika..A su antibio,ktore su u tehotnych preskumane, napr.penicilin a ine,tak hadam dr.ma rozum a zvazil,ze ti dal take..nie?? :D nebojkaj..bude to dobre... Citim sa rovnako, lebo tiez je to anse strasne vytuzene ,vymodlene babatko.. A nejake vecicky sme kupili v zaciatkom novebra..ale take vacsie,ako koci,postielka a tak..to nejdem kupovat, aj mamine a svokre (ktore by najradsej vsetko kupili),som povedala,ze na Vianoce nech nic nekupuju, povolene su nakuoy od februara Laughing A nzbytocne by sa na to prasilo..nie? ALe malicku drobnost,ako dupacky, pyzamko,ponozticky..tyomu sme neodolali..Tak si urob radost Razz Paaaaaaaaaaaaaaaa...nasi drobci,aj my,to urkyte zvladneme

23.11.2006 18:47

oswa

Ospravedlnujem sa za mnozstvo preklepov..pisala som to narychlo..

23.11.2006 20:17

ivus80

Ahojte, dnes som mala super den. Bola som u zubara, mala som iba sekundarny kaz - vypadnuta plomba, takze mi ho hned spravil a inak mam zuby v poriadku. Teda, to je zazrak, ja som mavala bezne 5 - 6 kazov!!! A mam pekneho zubara, tak sa tam dobre chodi :D No a potom sme s manzelom chodili 2,5 Exclamation Exclamation Exclamation hodiny po meste po obchodoch. Minuli sme zopar tisiciek a sme spokojni. Kupila som si topanky, manzel nohavice na lyzovacku a este zopar hluposti. Normalne muz poslusne chodil so mnou z obchodu do obchodu a nic nenamietal. Meloa - kocik mam, teda musi manzel pozriet, ci sa mi daju kolieska napravit. Nase ulice uz treti rok vyzeraju ako tankodrom - v celej dedine robia kanalizaciu a samozrejme len malo ulic je na poriadku. Takze mam kocik rozbity. Ak sa kolieska neopravia, tak kupime novy, resp. na inzerat alebo je u nas super bazar na kociky a podobne veci. Suseda si tam kupila taky skvely kocar, bol znackovy, stal par korun, neviem uz kolko, ale oplatil sa aj cenovo aj je zachovaly. Moj muz vravi, ze radsej kupit kvalitny ojazdeny ako bucoru za par korun. Ale k prvemu sa kupuje novy, nech stoji, co stoji. Ja som sice novy k prvemu nemala, lebo sme zdedili super kocar. Oswa - ak sa mozem spytat, kde pracujes? Ja som pracovala (a vlastne akoze stale este pracujem) na Krajskom sude v Ziline. Zzuzi - moc moc moc drzim palce, aby si uz konecne bola zdrava. A neboj sa, babatko to zvladne, hlavne nebud smutna, ver si, ze to zvladnete obaja. Tak sa majte a budte zdrave. Iva

23.11.2006 21:09

Janey

Ahojky, tak sa vám aj ja pochválim že už mám kúpený kočík. Taký univerzálny keby to nakoniec predsa len bol chlapec. ale snád nie. Mne mama hovorila že kočík sa dopredu nekupuje... ale ja som nemohla odolať a tiež nezdielam ten názor čo ona. :D

23.11.2006 21:43

Zzuzi

Dakujem - velmi to pomôze, ak ťa niekto povzbudí Smile S tou kamerou - no presne toto by som potrebovala Razz Aj mna stále dačo dakde pichne a uz patram co to je. Ale asi to treba brat tak, ako mi dnes povedala gynekologička: A co ste čakali? Ved ste v -"druhom" stave. Laughing Takze takto to asi má byť. Ale verím, ze to bude v poriadku, aj ked som pred chvílou zase vyčúrala kusok krvnej zrazeniny Rolling Eyes Aaaale všetko zvládneme a o pár mesiacov sa na tom budeme smiať :D - no ty si suprova Razz Takto by sme mali myslieť všetky. Dúfam ze nam posles foto kočiarika. Ja uz tiez mam vybraný - na nete. Chcem golfacik, asi Per - Perego ci ako sa to píse. Joooj ja by som chcela kopu vecí - len keby to nebolo také drahé. No uz teraz viem, ze radsej sa ja utiahnem, aby som mohla maličké rozmaznávať Laughing

23.11.2006 21:52

Anonymous

Ahojte, Janey - mas pravdu, netreba sa bat povier. Ved takto si si kocik vybrala sama, lebo ho budes pouzivat hlavne Ty a keby Ti niekto kupoval kocik kratko po porode, tak by nemusel kupit to, co by sa Ti pacilo a co by Ti vyhovovalo, aj keby si mala dopredu vybraty. Ked sa Ti ma cosi stat, tak sa Ti stane, bez ohladu na to, ci mas dopredu kupeny kocik a vybavicku alebo nie. Zzuzi - pise sa Peg - Perego :D Sesternica ma kocik tejto znacky, kupila ho pred siedmimi rokmi ku prvej dcerke a teraz ho ma pri druhej a povedala by si, ze je uplne novy. Takze kvalita je kvalita. Len ta cena je trosku vyssia. Ale za kvalitu sa predsa plati. Ja uz nejdem nic kupovat pre male, okrem plienok a flasky, nejakych masticiek a podobnych drobnosti. Na prvy polrok mam veci aj na trojicky, takze zbytocne nejdem vyhadzovat peniaze, potom, ked bude vacsie, kupim urcite cosi suce. Vravi sa, ze kazde babo by malo mat nieco nove, moje bude mat novu perinku, co dostanem od mamy na vianoce. Na margo kamery - ked som cakala prve, tak som straaaaasne chcela mat taky zips na bruchu, cez ktory by som sa pozrela, ako sa moje male ma, ako vyzera a trosku by som si ho aj potulkaka. Brala som ako krivdu, ze ja jedina nemozem pobozkat babetko cez brusko :D, ale po porode som si to bozkavanie teda statocne vynahradila a stale vynahradzam :D :D :D Utekam, moj maly sa rozhodol otvorit pracku pocas prania. Pa

23.11.2006 22:34

Janey

Ten moj kočík bol dosť lacný. Najprv sme mali vybraný iný aj s autosedačkou za 16 000.- ale nakoniec sme kupili iný taký kombinovaný . Skusim poslať foto ale až zajtra. musím sa s tou fotkou pohrať, zmenšiť a tak... Dufam že neolutujem že som kupila lacnejší.

24.11.2006 09:49

Yasmine

Ahojte mamulky. Janey, s materskou ak mas zivnost, je to tak. Môzes ju prerusit a nebudes platit odvody, ale to sa zase musis zaregistrovat na urade prace. A od 1.1.2005 je novy zakon, ktory je na ochranu matiek-podnikateliek. Nic rusit nemusis, môzes nadalej pracovat, platit odvody a este aj dostavas matersky prispevok. Musis vsak mat za posledne dva roky zaplatene min. 270 dni socialne poistenie v kazdom roku. Ja si vyberam tento pripad. Budem to pre mna vyhodnejsie riesenie. Firma je napisana na mna a nebudem tak nic musiet menit a prepisovat a robit si dalsie problemy. Zzuzi, prajem skore uzdravenie. Uz by teda bolo nacase, aby Ta tie vselijake neduhy zacali obchadzat. Razz Wink Hlavne pozitivne mysli a vsetko bude fajn. Janey ma pravdu, po najblizsej navsteve lekara, sup, sup do babätkovskeho obchodu a kup svojmu drobcekovi nejaku peknu vecicku a vecer mu potom o tom hovor. Prajem babulky pekny den.

24.11.2006 09:57

Janey

Ahojte babulky, skusim vám sem pridať ten kočík. Nam sa celkom páči. Najprv som chcela živšie farby ale potom sme vybrali tento... A ešte mám taký dotaz,máte niektorá krčové žili? Lebo tuším žemne sa začali robiť ale nie som si isrá... Lavé lýtko ma bolí už asi štvrtý den tak ako keby ma don chytal krč. a mám tam také stmavnuté fliačky. No neviem. Su na to nejaké vitamýni? A ešte sa vám pochválim ... konečne som začala aj ja trošku priberať... :D To sa nevidí často taká radosť s priberania u ženy však? Razz To neva... Zase máme predsebou víkend... čo budete robiť? idete niekde relaxovať? Cool

24.11.2006 10:05

Janey

Ahojky Yasmine. a ked preruším a budem na urade práce akože som na materskej tak do zdravotnej bude platit za mna oni? Lebo ja by som počas materskej nemala z čoho platit odvody. Ja nemám firmu ani nič tomu podobne... mám len živnosť na opatrovanie detí a chodila som len k jednej mamičke ako keby som bola u nej zamestnaná. A vo februari idem na matersku... Na odvody mi dávala ona. Ja budemm musieť prerušiť... živnosť mám druhý rok, tak to sedí do ých 270dní. Aspon niečo... Confused Možno budem aj ja robiť popri materskej ale s prerušenou živnosťou. asi je to na čierno či sa mýlim??? :D Ale držim sa hesla : Pomôž si ako vieš , a od druhých nič nečakaj... Ale aj tak dik za radu. A babenky HORSA DO BABY OBCHODOV !!!!!!!!!!!!!! Twisted Evil Razz Laughing Cool

24.11.2006 10:21

Yasmine

Ak budes registrovana na urade prace, tak samozrejme odvody za Teba plati stat. Tych 270 ma byt v jednom kalendarnom roku a v tom druhom dalsich 270 dni, nie spolu 270 dni za dva roky. V Tvojom pripade asi naozaj bude vyhodnejsie prerusit zivnost. Prerusenie zivnosti musi byt najmenej na 6 mesiacov. Horna hranica nie je vymedzena. Aka je vsak vyska materskeho prispevku, to netusim. Viem, ze po jeho ukonceni nasleduje rodicovsky a ten je od 1.9.2006 vo vyske 4400,- Sk.

24.11.2006 10:25

Janey

No ano ja to mám v obydvoch rokoch aj po 270 dní to som pochopila. Ono tie príspevky su ako almužna a neviem si predstaviť akoby som platila tie odvody... Smile Ved nech niečo platí aj štát nám ... nie len my štátu. dane a odvody a do zdravotnej... a ked pride na to tak si aj tak všetko u lekára platíme, ked chceme lepšie ošetrenie. no nie? Ok tak zatial dakujem. papa

24.11.2006 10:32

Yasmine

Ja som len zvedava, ci sa nam tie 15000 prispevky pri narodeni prveho dietata ujdu, ci to nakoniec nezrusia, ked je okolo toho taka polemika. Stat sa tvari, ako chce zvysovat populaciu a podporovat pôrodnost a na druhej strane maju mamicky same problemy a prispevky o nicom. Nechajme sa prekvapit, co tato nova vlada pre nas urobi. Razz

24.11.2006 13:41

Janey

Tak to máš úplne pravdu... nemaju byť náhodou nejaké volby? vieš že by to robili ako kampaň. Ja v to velmi nedufam.. aj to je sila že je to len pre prvorodene dieťatko. A najhoršie je to že vieme asi všetci prečo to tak je... koly menšine čo zarába rodením detí... a my čo sa snažíme robiť a potom mať nejaké dieťa tak na to doplácame... toto ma vie strašne vytočiť. Evil or Very Mad ja rozmýšlam stále nad tým aký je dnes luxus mať dieťa a mať aspoň jedno. A tí "chudobní" si dovolia mať aj desat detí... Nedávno som kupila adventný kalendár ... výťažok z neho ide na podporu detí v školách... na pomocky a tak. A vzadu som si až potom prečítala že to ide romskym deťom. Nelutovala som to , aspon sa snažia chodiť do školy ale som si tak povedala...: Kto potom pomože tým mojim deťom.... ?ked to budu nahodou potrebovať. Confused a ak sa možem spýtať v akej oblasti podnikáš ty Yasmine?

24.11.2006 14:57

katy22

ahojte k tym poveram...ja som prave dnes vyfasovala ( kupila) komplet vybavicku pre dievcatko. od moje kadernicky. mam 2 kociky, 2 skrupiny, prebalovaci pult, 3 vrecia oblecenia, lehatko hojdacie, hrazdicku s podlozkou, vysielacky...je toho strasb\ne vela. snad tym daco neprivolam ale aaspon sa uz mozem vytesovat z veciciek

24.11.2006 15:05

vivien

Ahojte... Ako sa mate? Ja som dnes akasi unavena, asi tym pocasim... Katty, tak prijemne prezeranie detskych veciciek, uz aj ja musim spravit inventuru, poprat, pozehlit detske vecicky... Kociar nemam sajnu aky kupime... Postielku mame po Adamkovi, akurat by som chcela novy matrac, lebo ten Adamkov je dost vylezany, chcela by som taky vyssi...

24.11.2006 15:40

Zzuzi

ahojte :D ako tak pozerám tak podaktoré ste uz pekne zásobené Razz Ja som dnes bola v hypermarkete, chcela som niečo pre maličké kúpit ale nejak mi nič nepadlo do oka Rolling Eyes dúfam, ze to takto dalej nepojde :D Inač dnes som ako kazdý den v tomto týzdni bola u lekára. Srdiečko je ok, takze to búšenie je z tehulkovstva. Aspon jedna pozitívna správa po náročnom začiatku dna - totizto rano som krvacala aj z konečníka. Asi som si podrazdila tú zlatú žilu Rolling Eyes Dúfajme, ze to všetko zle je uz za mnou a uz budú len dobré správy Wink

24.11.2006 18:14

vivien

Zzuzi: ahojte :D ako tak pozerám tak podaktoré ste uz pekne zásobené Razz Ja som dnes bola v hypermarkete, chcela som niečo pre maličké kúpit ale nejak mi nič nepadlo do oka Rolling Eyes dúfam, ze to takto dalej nepojde :D Inač dnes som ako kazdý den v tomto týzdni bola u lekára. Srdiečko je ok, takze to búšenie je z tehulkovstva. Aspon jedna pozitívna správa po náročnom začiatku dna - totizto rano som krvacala aj z konečníka. Asi som si podrazdila tú zlatú žilu Rolling Eyes Dúfajme, ze to všetko zle je uz za mnou a uz budú len dobré správy Wink
Ahoj Zzuzi, teda dufam, ze si uz fakt to vsetko zle vychytala, a uz bude vsetko v najlepsom poriadku...

24.11.2006 18:40

ivus80

Ahojte, Janey - pekny kocik. Vyzera celkom dobre, tak nech este lepsie posluzi. Moc dobre som nevidela, aka je to znacka? Pri prvom som mala krcovu zilu na pravej nohe, zacalo to asi v piatom mesiaci, mozno aj neskor, uz si naozaj nepamatam. Odporucili mi na to krem alebo gel z pagastanu konskeho. Uz tu raz niektora mamina pisala aj nejaky iny krem na krcove zily, ale zabudla som presny nazov. Vyzeralo to take cerveno-fialkaste a zda sa mi, ze ma to aj na dotyk bolelo tak, ako boli modrina. Teraz presne na tom mieste citim akurat taku mini bolest, ako keby tam bola modrina, no este tam nic nie je. Ale idem si kupit nieco na to. Hlavne si casto vykladaj nohy. Po porode mi krcova zila uplne zmizla a nemala som ziadne problemy. A aj ja som konecne cosi pribrala. Zistila som totiz, ze nasim nejde dobre ich vaha. Spoliehala som sa na to, ze elektronicka vazi presne, no elektronicka zlyhala, asi budu slabsie baterky. Tak sa vazim na mojej, klasickej a ta ukazuje, ze uz mam 4 kg navyse, co ma velmi tesi. Uz som na vahe, ktoru som mala na zaciatku tehotenstva. Janey - o zivnostiach toho moc neviem. Ale viem, ze popri rodicovskom prispevku, t. j. 28 tyzdnov mas narok na matersky prispevok a po tejto dobe mas narok na rodicovsky prispevok do veku troch rokov dietata alebo do veku sest rokov dietata, ak ma nepriaznivy zdravotny stav, tak popri tomto prispevku mozes legalne pracovat a prispevok dostanes iba vtedy, ak dieta neumiestnis do jasli alebo do skolky. Ak si ho das opatrovat napr. ku mame alebo kamaratke, tak dostanes aj tento prispevok. Momentalne to je 4440 Sk, ale vraj sa ma zvysovat na minimalnu mzdu, co by bolo super, to by som ani nesla pracovat ale po dvoch rokoch by sme si zadovazili tretie babo. A matersky prispevok sa pocita ako 55 % z hrubych miezd, ale uz presne neviem, ci je to z priemeru, ale asi ano. A u zivnostnicok je to podla mna z uhrnu toho, co si zarobila a co si davas do danoveho priznania. Ak Ti materske vyjde menej ako 4440 Sk, tak mas narok, aby Ti urad prace, socialnych veci a rodiny dorovnal materske do vysky 4440 Sk. Materske vyplaca socialna poistovna od 1.8.2004 (akurat v ten den som nastupovala na MD pri prvom), dovtedy to vyplacal zamestnavatel. No a na materske mas narok 28 tyzdnov, ak mas jedno dieta. Ak mas dve a viac alebo si slobodna matka, tak ten narok na MD je trosku dlhsi, tusim, ze 33 alebo 36 tyzdnov, uz to presne neviem. Na socialnej poistovni Ti to povedia presne. Materska zacina dnom, kedy Ta lekar vypise, byva to zvycajne 6 tyzdnov pred porodom, rizikove maminy alebo s tazsou pracou maju narok na 8 tyzdnov. Ak sa nechas vypisat na MD neskor ako je tych 6 tyzdnov, tak Ti to nezaplatia. Takze sa oplati dat sa vypisat tych 6 tyzdnov pred porodom. Napisem to este po lopate, aby sme si dobre rozumeli. Ked Ta dr. vypise na MD 6 tyzdnov vopred, tak odvtedy sa Ti rata 28 tyzdnov, z coho vyplyva, ze po porode si na MD 22 tyzdnov. Ale ak sa nechas vypisat neskor, t. j. napr. 4 tyzdne pred porodom, tak po porode si stale len tych 22 tyzdnov, nie 24. Dufam, ze som Vam to dobre napisala, ze tomu rozumiete. Takto mi to bolo vysvetlene. Ale na socialnej poistovni alebo na UPSVaR Vam to istotne povedia. No - nam druhorodickam sa urcite 15 tis. prispevky neujdu :D Katy - ja som podobne na tom s oblecenim ako Ty. Aj kociky mam dva, oba stare, jeden uz asi vyhodim, alebo len tak na doma na hojdanie ho budem mat. Uz mam vecicky aj ulozene v skrinke, zatial len tak, halabala, ale vsak v januari, februari to budem vsetko prat a zehlit, tak to potom pretriedim a pekne upracem. Vivien, odporucam Ti kupit taky lepsi matrac, ja mam v postielke Materasso z Oravskej Lesnej. Je super, mame ho vlastne dva roky a je stale ako novy. Ma letnu a zimnu stranu a som s nim velmi spokojna. Neviem kolko stal, lebo to kupili nasi "do kuta". Zzuzi - so zlatou zilou mam problem aj ja, aj ked nekrvacam, asi dva razy som z nej krvacala, ked som nebola tehotna. Do porodnice si v kazdom pripade pribal cipky Spofax (ale neviem, ci ho mozu tehotne, ci kojace, to sa radsej opytaj, ja som si to dala, ked som este nebola tehotna) a nejaky krem na hemeroidy. Celkom dobry je Factu. Pri prvom porode mi hemeroid nenarobil nastastie ziadne problemy, tak dufam, ze to ani teraz nebude vadit. Tak sa drzte, idem si este povysavat a umyt dlazky, zajtra ma caka narocny den. Doobeda ideme na Ondrejovsky jarmok u nas, potom idem ku starkej, ma dnes meniny a vecer este pride ku mne kamoska s manzelom, ideme oslavovat moje narodky, co este len budu. No inak nam to nevyslo. A v nedelu zase ideme oslavovat svagrove narodky. Tak pa Iva