1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

08.09.2006 15:21

miamia

no tak to budete mat asi tazsie...xixi Razz nie ved teraz su take kociariky kde sa da rukovat nastavit v nejakom vyskovom rozmedzi...hm?ja asi vyberiem nejaku trojkombinaciu a basta mam tam tri v jednom a nebudem spekulovat...myslim si ,ze babo ma lezat fakt na rovnom a ked bude v perinke tak pekne ho dam lazkat a ked bude vacsie a sediet tak do sportoveho a je k tomu aj vajicko co sa mi zide aj do auta aj ked pojdem na nakupy s malilinkym... Razz

 

08.09.2006 15:29

Ivka31

Len niektore tie lacnejsie kociky nemaju samostatnu tu tvrdu vanicku. Babo lezi vlastne v tej prenosnej taske na dieta a spredu a vzadu je to zakryte akousi latkovou handrou. Ani to neviem popisat. Mam teda dilemu, ked rodime v marci, ci presadzovat kocik s vanickou alebo ten lacnejsi bez vanicky. Napriklad tieto polske tu tvrdu vanicku asi nemaju, alebo zle vidim? http://www.junior.biz.pl/

 

08.09.2006 15:34

miamia

no radsej ten s tou pevnou vanickou...no len su fakt dost drahe...kolko chces obetovat na ocik?

 

08.09.2006 15:37

Markíza

Ivka31: Len niektore tie lacnejsie kociky nemaju samostatnu tu tvrdu vanicku. Babo lezi vlastne v tej prenosnej taske na dieta a spredu a vzadu je to zakryte akousi latkovou handrou. Ani to neviem popisat. Mam teda dilemu, ked rodime v marci, ci presadzovat kocik s vanickou alebo ten lacnejsi bez vanicky. Napriklad tieto polske tu tvrdu vanicku asi nemaju, alebo zle vidim? Ivka31

No, moj muz sa na babo tak strasne tesi, ze hovori, ze ak k tomu bude aj autosedacka, ze daj aj 20000. Ale ked si predstavim, co vsetko mozeme mat za ten rozdiel medzi 10 tisicovym a 20 tisicovym kocikom......... Fakt strasna dilema........

 

08.09.2006 15:42

miamia

ale zase ti poviem ze jedna baba kupila kociarik za 10000sk a teraz este dokupovala dalsi sportovy za 219eur cize ju to vyslo tak akokeby mala kupit rovno tu trojkombinaciu...ten 10000sk kociarik mal aj vanicku aj bol sportovy ale ten sportovy sa jej teraz dokazil ... Crying or Very sad takze kupovala dalsi sportovy ....

 

08.09.2006 15:58

Ivka31

Inak dievcata, ked si to tak zratame. Marec, april bude este asi mrznut (ako minuly rok), takze pripada do uvahy tvrda vanicka s fusakom alebo fusakotaska. Maj, jun, jul, august, september - asi teplo - takze tvrdu vanicku asi zrusime. No a dalsiu zimu tu tvrdu vanicku uz asi nepouzijeme, lebo babo sa tam uz nezmesti (bude mat cca 7 mesiacov) - nie? Alebo do kedy sa vlastne babo vozi v tvrdej vanicke? Ja som pocula ze kamoskine deti sa tam nezmestili uz v 4 MESIACOCH. Vraj su teraz take kratke.

 

08.09.2006 16:03

miamia

no ved presne to na dalsiu zimu ti tam babo nevojde jedine zeby bolo malilililinke...xixi...co urcite nebude...aj ja som nad tym rozmyslala ze hadam ked uz babo bude sediet tak bude uz len v sportovom tak radsej kupme kociarik s riadnym nanoznokom na sporovy kociarik aby mu v zime nebola zima...hm???a vanicka nam bude stacit aj s tym vakom ci co to je

 

08.09.2006 16:09

Markíza

Do kedy sa dieťa zmestí do vaničky? To je individuálne. Záleží od toho, ako veľká tá vanička je (myslím, že najväčšie na našom trhu merajú 80 cm), no a samozrejme záleží aj od toho, ako veľké je bábo. Kamrátka, kt. mi ponúkla svoj kočík (Peg Perego - klasická hojdacia konštrukcia a klasická vanička), má synčeka, kt. sa jej narodil v decembri a zmestil sa jej do nej aj na druhú zimu. Tzn., že v tom čase mal už rok.

 

08.09.2006 16:11

Ivka31

U nas dost behaju tieto kociky Taco: http://www.kocarky-ruzovypanter.cz/produkt.htm?produkt=704# Tu stranku sem poslala kedysi jedna z vas. Ale este som ho nevidela v sportovej vybave bez tej fusakotasky. Vsimnite si tu cenu.

 

08.09.2006 16:14

Ivka31

Prave som pozerala ten PegPrego a mas pravdu Markiza, vyzera byt dost dlha ma cca 80cm. Tak tam sa dieta urcite zmesti aj tu druhu zimu.

 

08.09.2006 20:04

ritta

Ahojte dievcata, co sa tyka kocika, ja som sa uz asi rozhodla pre Inglesinu Otutto - trojkombinacia, stoji sice okolo 19 000,- Sk ale povedala som si ze usetrime na niecom inom... a myslim si, ze koncom roka este trosku zlacnie... Dobre je aj to ze tieto znackove kociky este min. za polovicnu cenu predate v bazare. Ivka - ja som teda neskusena, ale myslim si, ze pokial babo samo nesedi, nemozes ho dat do sportoveho kocika, ci ano? Confused: http://www.bambinomio.cz/inglesina_web/kolekce/2006/otutto/ottuto.php vsetky funkcie podrobne zobrazene mate tu: http://www.otutto.com/it/index.html Tak drzte sa kocky. ritta/ Simona

 

08.09.2006 20:08

miamia

kraaasny kociarik...ja uz mam z toho mis mas ani si nebudem vediet vybrat Embarassed

 

08.09.2006 21:26

Markíza

ritta: Ahojte dievcata, co sa tyka kocika, ja som sa uz asi rozhodla pre Inglesinu Otutto - trojkombinacia, stoji sice okolo 19 000,- Sk ale povedala som si ze usetrime na niecom inom... a myslim si, ze koncom roka este trosku zlacnie... Dobre je aj to ze tieto znackove kociky este min. za polovicnu cenu predate v bazare. Ivka - ja som teda neskusena, ale myslim si, ze pokial babo samo nesedi, nemozes ho dat do sportoveho kocika, ci ano? Confused: http://www.bambinomio.cz/inglesina_web/kolekce/2006/otutto/ottuto.php vsetky funkcie podrobne zobrazene mate tu: http://www.otutto.com/it/index.html Tak drzte sa kocky. ritta/ Simona
Pekný je ten kočík. My sme mali Inglesinu pri synovi a boli sme spokojní.

 

08.09.2006 22:52

miamia

BABENKY DNES SOM STRASNE UNAVENA A ZNICENA A UBOLENA NA DUSI ...LEBO MA NEBAVIA NAZORY NA FORE POTRAT NAZIVO...AJ SOM SI POPLAKALA A MAM DOST TYCH MUDRYCH ZIEN...A TAK IDEM SPAT S HLAVOU V SMUTKU ALE STASTIM NA SRDCI ZE JA MAM BABETKO POD SRDIECKOM...DOBRU A SLADKE SNICKY VSETKYM Razz

 

09.09.2006 07:13

Katuš

Ivka31: U nas dost behaju tieto kociky Taco: http://www.kocarky-ruzovypanter.cz/produkt.htm?produkt=704# Tu stranku sem poslala kedysi jedna z vas. Ale este som ho nevidela v sportovej vybave bez tej fusakotasky. Vsimnite si tu cenu.
Ivka,to som bola ja,co som sem davala stranku na kociky.Inak,ked ho chces vidiet v sportovej verzii,staci,ak si na stranke v sekcii TAKO kliknes na model Natalia...je tam obrazok:)Inak,ja som na 90% rozodnuta prave pre Tako,a ak nie,tak asi Dema Scout X tolero alebo X Scout Klasik...su dost podobne taku,len chem este zistit ich vahu a rozmer,lebo na stranke toto uvedene nemaju:(musim pohladat inde....

 

09.09.2006 11:49

katinka

babulky, len vam dam este dobru radu. aj keby ste kupovali kocik cez net, ak mate moznost, chodte si ho vyskusat aj nazivo do predajne. moj polsky no name je super, ale napr. len ked som ho tlacila babom otocenym k sebe. ked som preklopila rucku opacne (tak ako je na fotke) ovladal sa velmi zle. nevadilo mi to, pretoze som ho radsej mala otoceneho k sebe a tu druhu polohu som pouzivala, len ked mu velmi fukalo alebo svietilo slniecko. kamoska ma stegi, na prvy pohlad medzi nimi nie je velky rozdiel, ale ten jej sa ovladal aj v tom lepsom smere ovela ovela horsie ako moj. skladaju sa obidva tak normalne, ale nie je to take lahucke, ako pri peg peregu. ak mozem poradit, kupte si lacnejsi hlboky alebo polsky kocik (trebars aj z druhej ruky) na ten prvy pol rok az 8 mes, kym babo sedi a na dalsiu zimu (na to je lepsia 3-komb ako hlboka vanicka, lebo skoro rocne dieta uz vela lezat nebude Smile a 3-komb sportova cast je dost siroka aj na fusak) ale ako sportovy kocik budete chciet nieco lahsie. 3-komb su zvacsa ako sportovy letny kocik dost nahouby, lebo nie su velmi pohodlne. moj manzel si myslel, ze s tym polskym kocikom vydrzime cely cas Smile teraz uz svoj boj vzdal, ale aj tak si mysli, ze maminy su v tomto svihle Smile co poznam, ziadna mamina nezostala pri jednom kociku.

 

09.09.2006 16:52

Markíza

Dievčatá, prosím Vás, viete mi poradiť, od ktorého týždňa tehotenstva sa začína s psychoprofylaxiou? Mala by som totiž o to záujem a nechcem prepásť začiatok. Ďakujem.

 

10.09.2006 09:52

jajka

Markiza - pravdupovediac este som sa o to ani nezaujmala a vobec nemam jasno v tom co to je Embarassed ale rada sa to dozviem, tak nam prosim niekto poradte Ja sa dnes uz citim trosku lepsie, ale v piatok mi bolo tak hrozne ze som isla k svojmu gynekologovi aby mi poradil ake si mam dat lieky lebo homeopatika a ani kvapky do nosa pinosol mi vobec nezaberali, povedal, ze po 13 tt mozeme: paralen, panadol, coldrex, bioparox a Nasivin Tak som si utekala kupit Nasivin, a zistila som ze uz vyrabaju aj taky pre novorodencov a kojencov, je ovela slabsi ako ten pre deti, ale velmi mi pomohol a mam aj kludne svedomie - aspon budeme vediet co pomoze tym nasim drobcekom, keby bolo treba

 

11.09.2006 11:33

Markíza

Práve sa pokúšam vložiť si "tickierik", tak som zvedavá, či sa mi to podarilo.

 

11.09.2006 11:36

Markíza

skúška

 

11.09.2006 11:37

Markíza

Tak, zdá sa, že sa mi to podarilo, aj keď tam zostali nejaké znaky, kt. tam asi byť nemali.

 

11.09.2006 12:14

jajka

Ahojte, tusim sa nikomu nechce pisat, tak sa to pokusim odstartovat. Ja uz som si vybrala kocik, bude to od firmy Patron- Bohemia (ceska) a vola sa Zephyr - je skladny, zmesti sa aj do nasho maleo auta, cena 9750 Sk, ma velku vanicku 85 cm a vazi 15,5 kg. Ak by ste nahodou mala niektora nan zle referencie, tak ma prosim upozornite. My dnes zaciname 16 tt (oznacuje sa to ako 16+0 tt alebo 16+1tt Confused: ) Zajtra ideme na krv a tak. Som zvedava, a dufam ze vsetko bude OK. Potom poreferujem. Tak sa majte zatial a ozvite sa uz niekto

 

11.09.2006 14:25

Anonymous

JAJKA-ak zacinas 16ty tyzden,oznacuje sa ako 15tt+0...akoze 15ukoncenych tyznov +0dni z dalsieho,ked napises 16tt+0 zacinas teda 17ty tyzden a 16tt+1 je druhy den zo 17teho tyzdna.Cize dnes si 15tt+0,zajtra 15tt+1...posledny dnik daneho tyzdna bude 15tt+6...potom uz bude 16tt+0,to zacnes 17ty.Dufam,ze si to pochopila,ja daekedy pisem ako tatar. Katuš V robote ma neprihlasuje:(

 

12.09.2006 07:28

jajka

Dobre vediet , ale trosu sa mi to nezda, lebo ja som sa to naucila pocitat ked som bola v nemocnici a odvtedy si to pocitam podla toho ako to hovorili doktori, tak som teraz z toho zmatena. Aj ked som bola naposledy na poradni povedali mi ze som 13+1 a sedelo to, tak ja neviem, tak budem radsej len hovorit tyzdne, aby som nikoho nezavadzala :D Ale to tvoje vysvetlenie ma logiku, asi to tak bude Razz

 

12.09.2006 07:35

Katuš

Jajka Smile Ja som to pochytila,este ked bola tehotna kmotra,takto pred rokom.Ked som bola na uvz ja,tak mi povedala lekarka,ze vsetko zodpoveda prebiehajucemu 12temu tyzdnu....a na uvz snimku aj v knizke som mala napisane 11tt+5 ...predtym som mala 7tt+4 a vravela mi o prebiehajucom 8tyzdni...takze ja sa zas drzim toho:) Ale mozno kazdy doktor ma to vyjadrovanie ine,neviem.Kazdopadne tuto dilemu,ako dakomu vysvetlit,v akom tyzdni a case tehu sa nachadzame som poriesila jednoducho....vravim to v mesiacoch Razz Napriklad posledny tyzden som vravela,ze koncime stvrty a od dnes vravim,ze sme zacli piaty Smile Ja som si totiz vsimla,ze vela ludi nema predstavu a pojem o case v tyzdnoch,teda co sa tehu tyka...takze my to riesime mesiacovo:)))

 

12.09.2006 07:46

Anonymous

no, lenze s tymi mesiacmi je to tiez take kadejake ... lebo sa to nepocita presne po 4 tyzdnoch, ale tusim cca 4,5 tyzdna na jeden mesiac. inak by sme boli tehotne 10 mesiacov a to dufam nebudeme Smile ifcok

 

12.09.2006 07:53

Katuš

Ifcok,ano,ale zas.....tehotenstvo trva 10 lunarnych mesiacov,co je 10 stvortyzdnovych mesiacov,cize 9kalendarnych...zhodou okolnosti som to citala nielen v knihe pre tehulky,ale to davali minuly tyzden aj v telke....

 

12.09.2006 07:57

miamia

dobreeeee ranko babulky Razz vidim ,ze riesite dilemu ohladom tyzdna...ja nie...ja tiez vravim ze som v 4.mesiaci a hlavne je ze okolo 1.3.mam porodit malilinke a to je hlavne...xixi Embarassed ako sa inac mate???? Razz my super uz nam rastie brusinko take malinke ale uz je tu...tak sa vytesujeme a este viac mily ,lebo uz mozem chodit vsade aj bez neho,lebo uz tak neziarli Rolling Eyes

 

12.09.2006 08:02

Katuš

MIamia,ahoj:) Juj,to je zlate,ze mozes chodit bez draheho,lebo uz netiarli,ked mas brusko Smile No,ti nasi chlapi Smile Aj my uz mame brusko,dokonca sa moja mamina zblaznila a usila mi tehu nohavice s posuvnym pasom...ale su mi velke,posunula som si aj gombiky,ale este mi padaju,budem im musiet urobit zasivky Wink Ale zasa...su ovela pohodlnejsie,ako rifle,hoci aj o cislo vacsie,ako by som potrebovala:) Dnes som sa vazila,od zaciatku tehu som pribrala 3kila Embarassed Dnes mam poradnu,este teraz idem k obvodnej,aby mi poisala EKG a dala peciatku do knizky,ze som ok:) a hlavne si idem urobit ranajky Embarassed Juj,este tie tyzdne a mesiace....hi,aj u nas vacsinou aj tak kazdeho zaujima termin narodenia,a nejake toe tyzdne a mesiace.....to im akosi je jedno:)

 

12.09.2006 08:03

Ifcok

jasne, a ved ten tickerik nam to pekne vypocita a ukaze Smile

 

12.09.2006 08:07

Katuš

Hihi,vidis,na tickeriky som aj zabudla:) to su tiez take mudre vecicky,staci nanho mrknut a clovek hned vie,ako na tom je Wink

 

12.09.2006 08:12

miamia

to je zlate ,ze ti mamka usila nohavice... Razz skoda ze ja som tak daleko od nasich Crying or Very sad ale uz som velka ,ze?tak to nejako prezijem...ja mam o 2.5kg viac teraz som sa vazila Embarassed mam 57,5 a na zaciatku 55kg ked nie 54 a to potom by som pribrala 3,5 kg viac Rolling Eyes nevadiiii zhodime kocky!!! Wink ved sme nejake sikulky...xixi...mna zlostia len vyrazky na chrbte ,lebo tie su bolaveee a neviem co s nimi... Confused Katus tak ti zelam dobru chut a potom sup do poradne ,ze je vsetko ok..este k tym nohaviciam ...no ja si ani ziadne nezaobstaram,lbo som si povedala,ze si stale pokupim rifle minimalne o dve cisla dopredu a tak to budem robit cele tehu...ale nosim bedrove,tak mi vobec netlacia na brusko lebo moje je nejako vysoko Rolling Eyes a v zime si pod nich dam pancusky az hore na brusko,nekake body ,svetrik a kabatik a nebude mi zimka...a jedine co chcem kupit z tehu veci su satocky a suknicku nejaku peknu Smile

 

12.09.2006 08:13

Markíza

Dobré ránko Vám prajem! Včera bol taký zvláštny deň. Zvláštny myslím tak, že zrejme bol iný tlak alebo čo. Cítila som sa dosť zle a okrem toho som bola veľmi podráždená. Dúfam, že takýchto dní veľa nebude. Upokojila som sa až večer a to som sa stihla poškriepiť s mužíkom (potom som sa mu musela ospravedlniť, lebo naozaj som bola ako taká osa). Tie hormóny si so mnou robia čo sa im zachce.

 

12.09.2006 08:15

Markíza

Dobré ránko Vám prajem! Včera bol taký zvláštny deň. Zvláštny myslím tak, že zrejme bol iný tlak alebo čo. Cítila som sa dosť zle a okrem toho som bola veľmi podráždená. Dúfam, že takýchto dní veľa nebude. Upokojila som sa až večer a to som sa stihla poškriepiť s mužíkom (potom som sa mu musela ospravedlniť, lebo naozaj som bola ako taká osa). Tie hormóny si so mnou robia čo sa im zachce.

 

12.09.2006 08:16

Markíza

Nejako nám "šaškuje" portál, lebo mi príspevok zapísalo duplicitne.

 

12.09.2006 08:16

Markíza

Nejako nám "šaškuje" portál, lebo mi príspevok zapísalo duplicitne.

 

12.09.2006 08:18

miamia

Markiza!!!!nie si sama vcera som vystrajala aj ja !!!som urobila ziarlivostnu scenu pre nic za nic ,ze kde bol tak dlllho chudacik a on mi bol kupovat darcek Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes juj hanbila som sa ako Embarassed Embarassed Embarassed

 

12.09.2006 08:20

miamia

kde si mozem pozriet tu tabulku ,co robi ivka31 o nas vsetkych???

 

12.09.2006 08:21

Katuš

Markiza,.ahoj,skutocne bolo vcera dako divne.Nam v robote ukazovalo ze regionalny tlak je vyssi o 15hektopaskalov ako je zvykom,mozno to bolo tym... MIAMIA,no ja som sa tiez rozhodla,ze nebudem kupovat tehu nphavice,akurat mam tie,co mi mamina usila,su take cierne s bielym pruzkom,takze skor take decentne,spolocenske,alebo ako by som to.....aha,elegantne...a ja som riflovy typ:) Ale ked som pocula,ze tie tehu gate,co som chela,stoja 2600....to si za to kupim rifli habadej az do konca tehu....u nas mam tak 3za to....na zaciatku tehu som si kupila o 2cisla vacsie,ako som nosiala a este su mi trochu volne,takze pohodka.A satocky....no,mys me boli teraz v sobotu na svadbe a dala som si teda sit satky+kabatik a uz som si kazala,aby to boli tehu saty,aby som ich obliekla aj na Vianoce...tak mam,su fajn,velmi sa z nich tesim:) No,idem k tej obvodacke,nech mi popise to ekg...zatial papa.

 

12.09.2006 08:21

Katuš

Miamia,tabulku si najdes o stranu alebo dve spat v diskusii nasej:)ale uz idem naozaj

 

12.09.2006 08:23

Markíza

Katuš, veľmi sa mi páčil Tvoj tickierik, tak som si dovolila od Teba "odpisovať". Neviem, či sa mi ho podarilo zmeniť. Idem to vyskúšať.

 

12.09.2006 08:23

miamia

jeeej tak to ti tie saty zavidim Embarassed aj ja chcem a dam si k nim v zime cizmycky a budem pekna tehulka...xixi Razz dnes mam babenky dobru naladicku...juj ale som dnes konecne usmiata Razz vsetkym zelam taky usmiatucky dnicek!!! Razz

 

12.09.2006 08:24

Markíza

Katuš, nevieš mi poradiť, prečo sa mi pod príspevkom zobrazuje link a nie tickierik?

 

12.09.2006 08:28

Markíza

No konečne sa mi to podarilo. Zrejme ten systém potreboval pár minút na to, aby obnovil nastavenia.

 

12.09.2006 08:28

Markíza

No konečne sa mi to podarilo. Zrejme ten systém potreboval pár minút na to, aby obnovil nastavenia.

 

12.09.2006 08:30

miamia

dakujem Katus!!!!bezkaj chytro k lekarke... Razz Ifcok ty mas tiez termin 1.3.ze???ja ho mam tiez tak ale na poslednej prehliadke podla utz ho mam 6.3.a to neviem preco???a to som si len mozno zle vsimla ,lebo neviem po nemecky Embarassed

 

12.09.2006 08:37

Markíza

Aj ja mám oficiálny (prvý) TP stanovený na 24/3/07, ale podľa UZV je mimčo cca o týždeň mladšie. Podľa PM by som mala byť tehotná 12 týždňov a 3 dni, ale podľa UZV som tehotná presne o týždeň kratšie. Myslím si, že sa mi TP o pár dní posunie (ja typujem cca 30/3/07). Vôbec ma to neprekvapuje, dokonca som s tým počítala, pretože aj pri prvom tehotenstve som to tak mala. TP som mala stanovený na 4/11/97 a Danielko sa narodil 10/11/97 - tzn., že som ho prenášla 6 dní.

 

12.09.2006 08:42

Ifcok

mius, ano, aj ja mam termin 1.3. Smile (ale podla tych roznych kalkulaciek to mne vyslo 28.2. - este ze nie je buduci rok prestupny Wink ) lekarka to uz nijako neupresnuje, asi sa tiez spolahla na to, ze vieme, kedy sa to stalo (my sme boli na iui) inak - ja som si uz kupila tehosske rifle, lebo som taky riflovy tip a neviem si to vynachvalit. ked cez ne prehodim tricko, vyzeraju uplne normalne a kedze su aj elasticke, tak su super pohodlne a nic ma netaha a netlaci. ja som ich kupovala v takom obchodiku na bajzovej a bola by som si vybrala aj viac kuskov ... stali sice 1700 korun, ale ked mi urobili taku radost ...

 

12.09.2006 08:43

miamia

a je to mozne ked presne vieme kedy sme mali poslednu menstruaciu aj ked sme mali pravidelnu???