1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

07.09.2006 14:16

fazulka

Ahojte babulky, pekný slniečkový dníček :D ako sa mavate? ja na sebe nejako pozorujem, ze ked mi je den-dva ok az super, mozem ocakavat, ze bude nasledovat den, ked mi bude na zomretie, brrr Confused uz by to mohlo aj pominut, nemyslite? no dnes je nastastie ten lepsi, teda zatial. Laughing Ivka, takze ja si prosim doplnit do tabulky: meno-Miriam, dát.nar. 31.3.78 A este ma napadlo, asi ma ale zabijes, ci by nebolo lepsie zoradit tabulecku podla terminu porodov. bolo by to asi prehladnejsie. len neviem, v com to mas ulozene a kolko namahy Ti to da. ak nie, tak ignoruj moju poznamku. Wink No a tie navlecky do postielky su krasne, aj cena sa mi zda ok. ja mam nejake jedny po malej, takze min. jedny urcite este budem kupovat. len nemam ani predstavu, ake a zaco maju v obchodoch. v kazdom pripade, dakujem za tip, je to urcite pohodlnejsie objednat takto cez net. Ty si si objednala akej farby? ta zltucka je taka neutralna, ja by som si asi tu. No a tesi ma, ze to chyta uz aj ine kocky - nakupovanie pre baby. Je asi fakt tazko odolat tym nadheram.... Miamia - vitaj medzi nami, nech sa Ti dobre dari a je Ti s nami veselo. Katuš, gratulujem k super vysledkom, to je paradicka. Normalne Ti zavidim. Embarassed Ja sa hrozne kvoli tomu stresujem a bojim. Vies co, ale prekvapilo ma, ze uz vies aj vysledky. To je hned na druhy den, vsak? U nas to vraj trva tyzden. Evil or Very Mad K tym menam, no nam sa pacia prevazne dievcenske - Zoja, Nina, Paulina, Ela... a z chlapcenskych tatinkovi Hugo a mne a Alexandre zatial nevieme ake Rolling Eyes Ufff, ale som sa rozpisala, prepacte, idem sa venovat radsej praci. Tak sa drzkajte a piste same dobre spravicky. :D To sa potom prijemne cita.

 

07.09.2006 15:08

Ivka31

..... som rada, ze navliecky sa ti pacia. Ja mam objednane tie zlte. Izicku pre miminko mam zariadenu na zlto-modro, tak som zvolila zltu. Inak ja chodim na ten mimibazar kazdy den a normalne sa musim krotit aby som si uz nobjednavala aj oblecenie pre mimi. To podla datumu porodu bude asi trochu problematicke, lebo to mam v Coreli. Keby to bolo v Exceli, bol by to rychli proces. Ale nevylucujem, ze niekedy neskor tabulku prerobim podla terminu porodu. Predpokladam, ze okolo 20 tyzdna sa nam vsetkym tie terminy zmenia podla velkosti plodu. Este som sa vas, co uz mate deticky alebo malinke neterky a synovcov chcela spytat, co sa oblieka takym malilinkym babatkam v zime na von. Na nete vidim vseliake zateplene a presivane overaliky, kabatiky a nohavice, ale vecsinou su to vecsie velkosti. Predpokladam, ze zima bude zas dlha a v marci a aprili sa este moc neotepli. Tak uz popredu rozmyslam, co malemu obleciem keby este napriklad mrzlo. Posielam vam dobre napady na zimu do autosedacky. http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=397639 http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&code=5201110&color=10&size=0

 

07.09.2006 15:44

miamia

Ivka31:no tak to radsej pekne lezkaj doma Razz pre to malicke sa to oplati...babenky dakujem za privitanie!!! Razz Razz Razz inac obedovali sme nakoniec domka,lebo prsalo,tak som urobila nachytro polievku a gnocchi s vajickom a syrom a kecupom...no co uz...zas som musela varit ja...ale bolo to super...stihla som aj obchodik a teraz som na nete...aky super den Razz

 

07.09.2006 15:44

Markíza

Danielko sa narodil v novembri, takže zima sa iba rozbiehala. V tom čase sme však ešte nemali auto, takže do kočíka to nebol až taký veľký problém. Aj ja som už uvažovala nad tým, čo tomu chrústikovi oblečiem, keď bude v autosedačke. Tá deka do autosedačky je super. Inak sledovali ste včerajšie správy? Od júna budúceho roka budú autosedačky povinné aj u nás.

 

07.09.2006 15:51

miamia

krasne su tie vecicky do autosedacky...ja som tiez nasla jeden obchodik babyland tu v nemecku a maju aj celkom dobre ceny...neviem preco aj na SR taky nie je Crying or Very sad a Markiza k tym povinnym autosedackam pre mimi si myslim ,ze super napad,ale fakt pre rodinky ,ktorym to urobi skrt cez rozpocet to bude tazko zhanat na to financie... Confused

 

07.09.2006 16:06

zuzkaMT

ahojte vsetky, pozerala som aj ja rozne veci po internete, Ivka tie obliecky su fakt milucke, inak ja som tiez rozmyslala nad zltou farbou vseobecne. Neviem totiz ci si dam zistit co to bude, tak mi zlta pripada taka neutralna a jasna farba. No zatial som nekupila este vobec nic, musim sa vybrat do mesta ale akosi nemam cas. Rolling Eyes Katus, tesim sa s tebou k dobrym vysledkom, a tiez vitam Miumiu medzi nami. Idem sa vas opytat, ci niektora z vas planuce cestu lietadlom pocas tehu... my sme sa s muzikom dohodli ze pojdeme este na par dni do londyna pozriet znamych, kym sa este da. takze mame letenky buknute na 20-24 oktober, co budem vtedy asi v 21tt. ??? Confused: zajtra mam dovcu, tak si to pekne uzite cez vikend, ozvem sa.

 

07.09.2006 16:11

jajka

Ahojte vsetky a hlavne vitam miumiu Razz Ja som zase akasi prechladnuta a zostala som doma z prace, ale utekala som rychlo do pracovne na net, pretoze mi prave z bradaviek vytieklo trochu tekutiny, tak si myslim ze je to kolostrum, ale zda sa mi to priskoro ved este len som 15+4 tt. Co si myslite? normalne mam male vlhke fliacky na pyzame. Ja som bola vcera na tom tehulkovskom cviceni. Bolo super, dostali sme casopisy Mama a ja, program materskeho centra na dalsi mesiac, potom sme tak pohodovo cvicili asi 40 minut a potom sme asi 20 minut mohli davat otazky ohladom vsetkeho co nas zaujmalo. Precvicuje porodna asistentka, ktora tu pracuje na porodnej sale. Vcera sme preberali stravovanie v tehotenstve a postupne prejdeme vsetky porodne doby, vyzivu kojenca.... a vezmu nas aj na prehliadku porodnej saly. Bolo to fakt super, vela som sa dozvedela.Ak mate taketo cvicenie aj vo vasich mestach, tak odporucam. Neviete mi poradit nejaky vhodny liek na bolave hrdlo? Prosim, prosim Crying or Very sad

 

07.09.2006 16:11

miamia

ZuzkaMT:dakujem za privitanie ...jasne ,je to v poho s tym cestovanim v lietadle ,pokial nemas nejake tazkosti ...dokonca z Ameriky do Nemecka leti jedna tehu babenka a je v 8 mesiaci...a je to nejakych 12hoin...to ja by som uz neriskovala...ale da sa to...ale v 21tt je to v pohodicke... Razz

 

07.09.2006 17:29

Anonymous

Ahojte tehulky, po dlhodobom usilovnom citani by som sa k Vam rada pripojila. Dnes zacinam 14 tt, termin vychadza zatial na 15.3. A bude to nase prve babo. Uz ste prebrali tolko tem, ze neviem kde mam zacat. Zaklad:Volam sa Miriam, som rybka z 24.2.1977. Myslim, ze tu uz niekto s takymi narodkami je. Este studujem, ale uz koncim. Ked sa konecne rozhodnem pre temu diplomovky a napisem ju som hotova. Rolling Eyes Robila som uz vselico, momentalne som okrem studentky aj autorka pre ORF, kde prekladam a pisem internetove clanky o relaciach pre slovensku mensinu v rakusku. Noooo, nepretrham sa od prace, je to zatial len raz tyzdenne. Som z Bojnic, zijem ale uz 10 rokov v zahranici, momentalne uz 2 roky vo Viedni. Mam uz za sebou 4krat sono. Posledny z 1.9. ked drobec uzasne vystrajal. Box, futbal, skoky aj kotrmelce. Manzel sa nevedel vynadivat. Az na grckanie je u nas vsetko v poriadku. Hrozne sa mi na zaciatku krutila hlava a bolo mi na odpadnutie. Mam rada slniecko, ale teraz ma najviac tesia teploty okolo 25 a par mracikov a dazdovych kvapiek. Vtedy aj menej grckam. Moj osobny rekord bol 12krat za den, ale mala som stastie, ze to bol iba 1 den. Takze infuzia nebola. Normalne je to tak 2-3krat, rozdelene na cely den. Rano mi byva najlepsie... Zatial som schudla 2 kila, co nie je tragicke, kedze moja vychodiskova vaha bola skoro 80 kg a nemala by som pribrat az tak vela. Jaj, nejako som sa rozpisla, ale este nieco k lietaniu. Najlepsi cas na lietanie v tehu by mal byt od 4 do 7 mesiaca. Moja lekarka nema proti tomu nic, tiez este planujeme dovolenku prve 2 oktobrove tyzdne. Uz sme spolu len my dvaja neboli ani nepamätam. U nas su dovolenky bud iba na Slovensku u nasich, v Nemecku u svokrovcov, alebo navstevy kamaratov. Tak si chceme este pred marcom uzit nas dvoch. Iba riziko trombozy je u tehotnych väcsie, preto casto prechadzat, vela pit a pohybovat nohami. specialne pancusky pomahaju tiez. My letime tiez dlho, ale nasli sme let s 3-hodinovym prestupom, aby som sa mohla rozhybat. A dolezite: mame poistenie, ktore nam vrati peniaze ak nebudeme moct kvoli mojmu zaludku nikam ist. Citala som Vasu diskusiu o menach. Pre dievcatko ich mam asi 20, pre chlapceka 2-3 (Jakob, Max-imilian a Elias bez mäkcena), z ktorych sa manzelovi jedno (Max) nepaci. Tak pri chlapcovi u nas asi velmi diskutovat nebude. Ale jedno je iste, jeho navrh (Wilhelm) som jasne a nie velmi strucne odmietla. Ak to bude dievcatko (manzel a mamina su si 99% isti, ze to tak bude) tak to bude s tou diskusiou u nas vyzerat inak... No to uz hadam na zaciatok staci. Pekne Vas zdravim

 

07.09.2006 17:35

miriamka

To som bola ja.

 

07.09.2006 17:40

miamia

ahoj tak ta vitame ...ja som tu dnes tiez prvy dnik...a paci sa mi tu len dns tu akosi malo pisu,ze?nevadi...tak to mas trosku blbe s grckanim no nevadi,po 14tt to mna preslo tak hadam aj tebe zacnu lepsie casy Razz a ty co by si viacej chcela?chlapceka alebo dievcatko?a preco si myslia ze to na 99%bude dievcatko?inac aj moj drobec je hyperaktivny lekar sa smial ze to je maly boxerista...a silno mu bilo srdiecko tak sa lekar tesil aj za mna... Razz k tej diplomovke ti drzim palceky ,aby si cim skor ukoncila studium a nech sa sustredis uz len na malilinke!!!!!mne sa paci meno Elias z tych chlapcenskych ,co si pisala ale najviac Maximilian!!!!aj ja sm ho povodne chcela dat ak to bude chlapcek,no tiez mam problem s polovickou...tak sme urobili kompromis a bude to ak to teda bude chlapcek Chris Razz a dievcatko Maria... Razz Razz Razz moje meno...xixi Razz

 

07.09.2006 17:55

Anonymous

Manzel ma len pocit, ale silny a uz od zaciatku. Dokonca skor vedel, ze som asi tehotna! Ja som si myslela, ze mi je na odpadnutie, kvoli tomu silnemu slniecku, co sme tu mali. A mamina robila nejake strigovske vypocty podla veku oboch partnerov. Zevraj sa krv meni kazdych 7 rokov a kto je z partnerov blizsie k tej 7-rocnej zmene, tak jeho pohlavie by to malo byt. No, velmi tomu neverim, ale ona si je ista... Smile Mne je to zasadne jedno, ale nechala som sa zmanipulovat a tiez uz viac verim na dievcatko. Nabuduce mozno spisem vsetky mena, co sa mi pacia, ale to bude roman. Uplne naj je Meghan, aby som ju mohla volat Meggy. Ale to nechce manzel. Velmi sa mi paci (aj jemu) Magdalena. To by som ju tiez mohla volat Meggy... A ocino by sa vytesoval, jeho mama sa tak volala. Ale aj stare anglicke a francuzske mena ako Emily, Sophie, Anne (Anna), Luise, Anne-Marie........... sa mi velmi pacia. Najlepsie je, ze mozme vybrat 2, pretoze budeme davat 2 krstne.

 

07.09.2006 17:56

miriamka

Vzdy ma to nenapadne odhlasi.

 

07.09.2006 18:01

miamia

pekne dievcenske mena ja som chcela sophia ale je ich uz veeeela Rolling Eyes alebo Annamaria lebo to je moje birmovne meno ...ale paci sa mi aj Ria no ale svokra sa smiala ze ako tie vlozky Ria... Confused ale uplne najnaj co sa mi paci je Mariah z latinciny Boh je moj ucitel...takze asi to posledne alebo len Maria Sophiealebo len Maria????hm???

 

07.09.2006 18:15

Anonymous

Tazka volba, ze? Kde zijes v Nemecku? Ja som zila vo Frankfurte/M 6-7 rokov. Super mesto. Ale Vieden tiez nie je zla!!! Miriam

 

07.09.2006 19:05

miamia

no strasne tazke...ale asi to bude Mariah...ja zijem 20km od Dusseldorfu...

 

07.09.2006 19:51

Markíza

miamia: krasne su tie vecicky do autosedacky...ja som tiez nasla jeden obchodik babyland tu v nemecku a maju aj celkom dobre ceny...neviem preco aj na SR taky nie je Crying or Very sad a Markiza k tym povinnym autosedackam pre mimi si myslim ,ze super napad,ale fakt pre rodinky ,ktorym to urobi skrt cez rozpocet to bude tazko zhanat na to financie... Confused
No lacné to nie je, to je teda fakt. Ale čo už, s tým sa musí rátať. Pravdepodobne sa poobzerám po nejakých zánovných (napr. mimibazár, atď.). Aj kočík som spočiatku chcela nový (už som to tu raz spomínala, že môj zamilovaný kočík je Peg Perego AT4), ale nakoniec som sa dohodla s dobrou kamarátkou, že mi predá svoj (je to tiež Peg Perego, len starší model). Takže dobrých pár tisíc ušetrím.

 

07.09.2006 19:54

miamia

ja by som tiez zoobrala od mojej mamky mam totiz sestricku len 3rocnu no ale uz je starsi a neda sa z neho urobit sportovy...zase do dietatka investujem len raz kedze pravdepodobne budem mat len jedno najviac dve Wink

 

07.09.2006 20:34

evik

AHojte babulky Smile Vidim, ze uz v plnom prude nakupujete Smile Ja som dnes nakupila prvu vybavicku a dala som si ju darcekovo zabalit, hihi, mam z nej ohromnu radost! A zajtra sa do toho obchodiku chystam znova, objavila som ho uplne nahodou a prave maju uzasne zlavy! Este som si k tomu prikupila aj taku klasicku bielu tehotensku bluzku z takeho elastickeho materialu, aby som mala co nosit do prace Smile Babenky, uz citite nejake pohyby? Ja ani neviem, nieco citim, ale ci su to uz pohyby...??? V 15. tyzdni je to asi skoro, vsak? Poradte? Mne je dnes akosi smutno, sedim tu sama v hoteli pri recepcii, ani sa mi nechce ist na izbu, ale hlava mi uz pada od unavy na klavesnicu. Esteze uz existuje internet Smile Ozaj, Zuzka, ja si myslim, ze lietanie je v pohode az do takeho 6. mesiaca, potom ta uz nemusia pustit na palubu lietadla, zalezi od leteckej spolocnosti... Mojmu malemu sa to teraz velmi pacilo, skor sa mu nepaci sediet cely den na skoleni - hehe, ucenec z neho asi nebude. A tiez sa chystam este lietat v oktobri a nemam z toho obavy, aj ked este stale musim brat Duphaston na podporu tehu... Treba mysliet pozitivne!!! papa a opatrujte si bruska .-))

 

07.09.2006 20:46

Markíza

Pri Danielkovi som prvé pohyby pocítila v 17. týždni. Lekár mi vtedy hovoril, že na prvorodičku ne to neobvykle skoro, ale vylúčené to nie je. Teraz som podľa PM v 12. týždni a podľa UZV v 11. týždni a necítim zatiaľ nič. Predpokladám, že to príde cca o 6-7 týždňov.

 

07.09.2006 20:49

miamia

ja ti EVIK neviem ja mam napr.pocit[niekedy]ze uz nieco citim take steklenie zvnutra,niezeby kopance ,ale nieco sa mi tam vo vnutri deje Razz gratulujem k 1.vybavicke!!!!ja som si ju kupila pred tyzdnom a este stle ju mam zabalenu Razz Razz Razz juj ake sme vsetky tehu hotove s tych nasich malilinkych....tak som stastna aj vy???? Razz

 

07.09.2006 21:27

Katuš

Babulky,dakujem za gratulacie a verim,ze sa takto budeme z dobrych vysledkov postupne tesit vsetky.MIAMIA,FAZULKA-nestresujte sa,aj ked viem,ze to nie je lahke....treba verit,ze to bude ok.Ja som to tiez brala ako samozrejmost,ze to bude ok,len dnes,ked som tam mala volat,sa mi spotili ruky.......Inak,u nas je vysledok na druhy den od 10.00...zalezi od toho,kam clovek chodi,ja som v CAR GynFiv a bolo to na druhy den.Kolegyna chodi klasicky obvodnemu a cakal tyzden na vysledok,mala ho zly a potom 3tyzdne na vysledok amniocentezy....ten vysiel super,a bude mat syna:)Takze len tolko,ze aj toie testy z krvi ked us na hornej hranici,nic to nemusi znamenat:)

 

07.09.2006 23:30

katinka

ahojte vsetky, katus gratulujem k dobrym vysledkom. ja by som mala ist za dva tyzdne. a na vysledky sa tusim caka tyzden ci dva chcela som sa spytat, ci niektore z bratislavcaniek nechodia na tehu aerobic na zochovu. ja som chodila pri prvom tehu, dnes som bola znovu, po 1,5 roku a ledva som fucala. ale je to super, ak ste v poriadku a lekar vam to dovoli. ja som mohla az do 7 mesiaca, potom uz len sediet doma s vylozenymi nohami Smile este rada pre tie, co sa chystaju letiet, overete si to s konkretnou leteckou spolocnostou, s kotrou chcete ist, do ktoreho tyzdna beru tehulky na palubu. ja som pred dvoma rokmi musela zrusit pariz s maminou. a z dovolenky v tunise ma skoro nechceli zobrat spat, kym lekar nepovie, ze je vsetko ok.

 

07.09.2006 23:37

miamia

ani vam sa neda spinkat?ja si tiez myslim,ze je u malilinkeho vsetko v poriadku,len viete ake sme my zeny uzkostlive... Rolling Eyes ale ved hadam 21.9.vam napisem uz oficialne vysledky ze su ok... Razz

 

08.09.2006 07:53

jajka

Ahojte tehulky, ja som mala hroznu noc, to moje prechladnutie sa zmenilo na poriadnu chorobu. Musim ist k lekarovi, lebo si necitim hrdlo a ked kaslem bolia ma az priedusky Crying or Very sad Neviete mi niektora poradit s tym vytokom z bradaviek? Moze to byt uz kolostrum v 15+4tt? Ja uz sa velmi tesim na pohyby babetka, uz za 4-5 tyzdnov by som ich mohla citit, to by bolo super. Ja uz mam tiez nejake veci pre baby. Dala mi ich teta a bolo to plne vrece, a este aj cely balik cisto novych latkovych plienok, krasnu bielu larisu a matrac do postielky, tiez uplne nove este zabalene v igelite. Tak som sa vo vsetkych tych malych vecickach hrabala aj s manzelikom a hrozne sme sa tesili z toho ake su malicke. Tak Vam prajem pekny dnicek, idem do postele Sad

 

08.09.2006 08:20

etna

Fuha...vidim, ze vcerajsi den bol nejaky plodny na prispevky Smile ja som bola vcera zhodou okolnosti tiez cvicit na Zoske (aj v utorok). Mam to na skok z prace, takze asi budem pravidelna navstevnicka. Planujes ist aj nabuduce? Mamin s malym, resp. este ziadnym bruskom nas nebolo vela. Nabuduce by sme mohli "hodit rec" Wink Ked ste sa rozpisali o AFT testoch a vysledkoch - vraj sa da poziadat o prve, predbezne? vysledky uz na druhy den. Takze asi zavisi len od dohody lekara s laboratoriom, ako rychlo to spravia. Trosku ma hneva dnesne pocasie. Planovala som is po obchodoch obzerat nejake tehu veci, chcem si kupit aj knizku o tehu, ale v takomto pocku Confused Dufam, ze aspon na vikend sa to zmeni, chceli by sme vybehnut na nejaku turistiku. Vidim, ze uz pomaly kupujete / dostavate vecicky pre baby. Ja to zatial neriesim, chcem pockat do takeho 20tt. Aj ked s kamoskou som uz dojednala pozicanie fusaku, lebo na ten jeden mesiac sa mi ho kupovat veru nechce Smile Aspon ho budeme ho uz pomalicky otuzovat :D :D Podla coho vyberate mena? Je to dost tazke, lebo ak sa mi niektore paci, tak napriklad charakteristika nositela toho mena je "nic moc", alebo sa mi paci len skratka mena, alebo len meno, z ktoreho sa skratka spravit neda... Confused Dufam, ze nedopadnem ako sestra mojej kolegyni, ktorej dcera dostala meno az po 1 tyzdni - nevedeli sa dohodnut, ale potom jej dali meno Lorena (na vysvetlenie otec je Nemec, mama ma tal. predkov)- celkom pekne, nie? Pekny uprsany den :D

 

08.09.2006 09:15

katinka

dobre ranko JAJKA skore uzdravenie a nech to babo v brusku ani nespozna, ze mama je chora ETNA chcela by som chodit cvicit pravidelne, zavisi vsak od toho, ci bude mat kto byt s malym. ja som cvicila hned vlavo za cvicitelkou. mala som cierne tricko a modre karovane kratase Smile

 

08.09.2006 09:17

miamia

dobre ranko babulky!vidim ze dnes sme chorucke tak JAJKA len pekne lezkaj ,aby si sa nam cim skor vyliecila....ten vytok z bradaviek mam aj ja Embarassed a strasne ma niekedy steklia tie moje bradavky a stale si ich cistim,lebo sa bojim,ze budem mat infekciu... Rolling Eyes ETNA:ja vam baby tak zavidim ,ze sa poniektore stretavate alebo teda budete stretavat a chodit spolu cvicit...ja som tu sama v tom Nemecku a tak idem sama od 20tt na aerobic pre tehu vo vode...aspon nieco,ze?ked si budes pozerat nejaku knizku pre tehu ja mam jednu super...Devat mesiacov a odpovedi od H.Murkoffovej a potom este osobitne Nova kniha o matke a dietati...k tym menam ja mam vybrate Mariah a Christopher aj viem z akej kultury pochadzaju aj co znamenaju a nasla som si ich na stranke na nejakej stranke ale musim to pohladat.... Embarassed a s pocasia si nic nerobkaj... Razz to je to najmenej co nas moze hnevat...xixi...PEKNY DNICEK VSETKYM

 

08.09.2006 10:07

etna

pamatm si na teba, bola si uz jedna z tych skusenejsich, ktore hovorili cvicitelke, co ma ako cvicit :D Ja som mala modre tricko a sede nohavice pod kolena. Stala som vpravo vzadu, nabuduce si ta vytypujem Wink udavam moje do tabulky - Marianna, dik za doplnenie. vdaka za typ. Rozmyslala som aj nad "Devat mesiacov..." Najskor som si myslela, ze mi stacia info z netu, ale je mat dobre vsetko pokope. Pamatam si, ze este ked som bola mala, tak okolo 10 r., citala som potajomky knihu o tehotenstve, ktoru mala mama (hanbila som sa, ze to citam Embarassed ) a este dnes vidim pred sebou CB fotku zeny, ako ma na brusku hrubu vrstvu kremu a brusko si jemne postipkava. Uz vtedy som si dala zavazok, ze to musim urcite robit aj ja Laughing Laughing Z toho, ze pojdes sama cvicit, si nic nerob. Na cviceni sa das urcite s niekym dokopy. Tehu je vec, ktora zeny spaja a vzdy sa najde spolocna tema rozhovoru. My sme si tak naposledy dobre pokecali, ked sme cakali na UZV

 

08.09.2006 10:13

miamia

hadam mas pravdu ale ked ja viem len anglicky a ludian su tu neochotni komunikovat so mnou po anglicky...mozno mamicky budu viac osvetove...xixi Razz

 

08.09.2006 10:49

miriamka

dobre ranko tehulky, niekto spominal knizky pre tehotne. Mam jednu od Miriam Stoppard. Napisala ich velmi vela, tato sa vola Pocatie, tehotenstvo a porod. Neviem, ci je prelozena aj do slovenciny, ale som s nou velmi spokojna a manzel si v nej tiez stale listuje. Velmi podrobne opisuje cele tehotenstvo, co sa v brusku deje, su tam stranky o vyzive, cviceni, prvej vybavicke, roznych problemoch, kojeni, prebalovani atd. Este som sa chcela opytat, ci ma niektora z Vas skusenosti s kociarom Bugaboo. Uz som bola skoro rozhodnuta, ale nasla som na internete dost uprimnu kritiku. Tak zase neviem. Pekny den a skore vyzdravenie vsetkym co sa liecia, Miriam

 

08.09.2006 11:03

miamia

miriamka kocik to je aj moj problem...vobec neviem aky chcem...ani ci chcem len taky sportovy co sa do neho zalozi vajicko ked je este babo male alebo ci chcem trojkombinaciu...a tie ceny...uf...

 

08.09.2006 12:10

Markíza

Kdesi som čítala článok, kt. písal nejaký ortopéd. Bol to článok o používaní autosedačiek pre najmenšie deti (tzn. cca do 9 kg), tzv. škrupiniek. Podľa neho by sa mali používať iba na nevyhnutne dlhý čas počas cestovania. Ide o to, že vraj tvar tej sedačky neprospieva mäkkému detskému chrbátiku. Keď sa tak nad tým zamyslím, kus logiky v tom je. Veď to bábätko je tam skrútené ako paragraf.

 

08.09.2006 12:31

miriamka

miamia: Tiez by som sa vajicku asi vyhla. V Bugaboo dietatko lezi normalne, kocik sa da rychlo zlozit a zmesti sa aj do najmensieho auta. Lahko sa tlaci aj otaca, pretoze ma 2 male, lahko pohyblive kolicka. Sam je velmi lahky. Normalne kociky vazia okolo 16-18 kg, tento iba 8. V meste je to fajn, hlavne s nastupom do elektricky. K nam chodia tie stare so schodikmi. S autobusmi je to lepsie. Bugaboo je uzsi ako ine, preto nie je problem s nakupovanim pri pokladniach... Problem je, ze manzel je 1,92m a tento kociar, tak som citala, nie je pohodlny na tlacenie pre ludi od 1,90m. Tym, ze je taky lahky, nemoze sa ovesat roznymi nakupmi. Okrem toho ma dole dost maly odkladaci priestor. Ale tie vyhody, je ich este viac, tiez nie su na zahodenie. http://www.baby-ansorge.de/images/bugaboo.jpg http://www.baby-ansorge.de/infoservice/index.html#00000096e50c6e605 Na tej druhej stranke si mozte podla farieb zlozit kociar aky chcete.

 

08.09.2006 12:32

miamia

A zase iny lekar tvrdi ze vo vajicku sa citi babo ako v brusku ,ze celych 9mesiacov bolo poskrucane v brusku a zrazu ho narovnavame ako taku dosku...no co si o tom myslit Rolling Eyes

 

08.09.2006 12:44

miriamka

Nasla som este par dobrych stranok. www.predeti.sk www.bazos.sk

 

08.09.2006 12:56

Markíza

Nie som síce ortopéd, ale prikláňam sa k názoru, že autosedačka by sa mala používať výlučne na cestovanie. V prípade dlhších ciest je dokonca vhodné robiť prestávky a dieťa z nej na čas vybrať. Je to však subjektívne, pretože každému vyhovuje niečo iné.

 

08.09.2006 13:06

miamia

no tak o tej dlhej ceste mi ani nevrav ked pojdeme odtialto na SR tak ideme autom a je to 14hodim a babetko bude len mesiac stare +-nejake dni...ci tyzdne Razz

 

08.09.2006 13:26

katinka

ETNA ta cvicitelka bola zlata, ale na tu barborku, ktoru zastupovala, nema Smile ja som chodila pri prvom tehu cvicit pravidelne, ved som mala kopec casu Smile urcite sa mi pls ozvi, ked ma uvidis. mame dokonca aj rovnaky termin Smile co sa tyka kocika, nenahnevaj te sa na mna, ale mne ten bugaboo pripada ako taky modny vystrelok. nezda sa mi taky uzasny. je to taky kocik na korzo a do nakupneho centra. u nas na rozbitych chodnikoch by chudak asi zaplakal Smile ja som mala prvy kocik "no name" a na zimu bol uplne skvely. aj na neskor, ked este maly nesedel. ako sportovy sme kupili z druhej ruky atlantico a na take otlkanie na dovolenke este z druhej ruky plico. som s nimi super spokojna. jedine, co budem riesit je, ci budem este potrebovat aj surodenecky kocik na rychle presuny, kedze matusko zasadne ide inam ako ja chcem a slimacikovym tempom Smile a z vlastnej skusenosti odporucam veeeeeelky kos pod kocikom Smile

 

08.09.2006 13:30

Markíza

miamia: no tak o tej dlhej ceste mi ani nevrav ked pojdeme odtialto na SR tak ideme autom a je to 14hodim a babetko bude len mesiac stare +-nejake dni...ci tyzdne Razz
Tak to Ti teda nezávidím. My sme v lete cestovali z BA na východ, čo kľudným tempom trvalo cca 6 hodín a myslela som, že prirastiem k sedadlu.

 

08.09.2006 13:35

katinka

neviem preco mi to nepripojilo este jeden obrazok, tak ho davam extra

 

08.09.2006 13:36

miamia

katinka ten kociarik je veeelmi peknucky....Markiza ja to poznam lebo z BA ku KE som chodievala autom ako na beziacom pase jeden cely rok a hadam aj 4krat do mesiaca tam aj spat cize osemkrat do mesiaca...no hroza co i len pomysliet...teraz to uz mam od stredneho Slovenska blizsie ak idem k nasim na navstevu ale aj tak je to zabijak...ale Nemecko a SR to som nevedela obsediet ked som sla este len v 2mesiaci sem ale v takom decembri ma uz porazi ked tam budeme musiet ist kvoli mileho praci Rolling Eyes ale aspon uvidim rodinu...a pripravim si v byte podu pre malilinke...juj uz sa nanho tesim.,...

 

08.09.2006 14:05

miriamka

Este jedna malickost co sa tyka autosedacky. Nemecke bezpecnostne testy (Stiftung Warentest) ukazali, ze zo vsetkych testovanych sedaciek boli pre male deti najlepsie Römer Baby Safe Plus. Manzelov kolega ju testuje s dcerkou uz 9 mesiacov a su velmi spokojni. Cenovo som sa este neinformovala. Lucim sa na par dni, dnes cestujeme na svadbu (uz 3. tento rok a dufam, ze poslednu). Mala oslava po kostole bude na lodi, no fajn s mojim zaludkom... Ale dufam, ze sa bude spravat, aj ked dnes uz svoje zase navystrajal. Pekny den vsetkym. Miriam

 

08.09.2006 14:06

miamia

jeeej tak sa pekne zabav a pis ako bolo ked sa k nam vratis...a zelam ti dobry zaludok... Razz

 

08.09.2006 14:08

etna

Trosku som hladala info na nete ohladom AFP a tripple testoch - bola som velmi kludna, az kym som nezacala citat forum Smile , tak som sa rychlo potrebovala ukludnit Smile Nasla som jeden velmi zaujimavy clanok, ktory bol asi o tomto (hodnoty si vymyslam): v mojom veku, postave, farbe vlasov a znamienku na chrbte :D je riziko DS napr. 1:1500. Vysledky AFP mi povedia bud (i) ano, taketo riziko je aj u mna, takze som v norme - tj. dobry vysledok, (ii) nie, v mojom pripade je riziko napr. 1:800 - a to je ten zly vysledok. Takze to vobec neznamena, ze babo je v neporiadku, resp. ani nezarucuje, ze babo je uplne OK. Dokonca tam pisala jedna mamicka, ze pri 1. dietati mala dobre AFP a syn ma DS, pri druhom mala zle AFP a syn je OK. Takze netreba sa zbytocne stresovat, vacsina zien ma aj po zlych AFP uplne zdrave deticky. Okrem toho zivot prinasa mnoho neprijemnych veci a to by som sa potom musela bat o babo kazdy den po jeho narodeni (co ak nas niekto zrazi, co ak dostane nejaky virus). Takze myslime na nase rastuce bruska, tesme sa z nich :D :D Este ma napadla jedna vec. Ak je zly AFP, ide sa na amnio, kde vysledky pridu po 2-3 tyzdnoch, tak potom robia umele prerusenie v 5 mesiaci? Tj. ked uz mam brusko, ked je babo uz neviem ake velke, ked som ho videla, videla som, ako si skakalo, bilo mu srdiecko. Neviem, ci by som bola schopna podstupit to. Bud by to mali robit do 3 mes., alebo radsej vobec Confused Ale uz nam trosku vykuka slniecko, nekazme si dnicek. Debata o kociku je urcite prijemnejsia Smile

 

08.09.2006 14:13

miamia

mas pravdu etna ...presne tak mali by to robit do 3mesiaca ak by sa to dalo alebo vobec...a po dalsie je pravda ze niekedy ti testy vyjdu tak a opak je pravdou...a tak radsej si to babo necham lebo fakt mu nemusi nic byt a len testy klamali Razz netrapme sa...uvidime po 9mesiacoch...xixi Razz

 

08.09.2006 14:20

katinka

ETNA moc citas Smile ja uz som si to zakazala. je milion veci, co sa moze stat a naozaj nielen pocas tehu ale aj potom. teraz uz chapem, co je to stale sa o niekoho bat. miriamka, my sme mali presne tuto autosedacku (mame ju aj odlozenu) a bola to riadna palka. najlepsiu cenu sme dostali tu: http://blueone.vltava2000.cz/store/goodsdetail.asp?strGoodsID=BR-725c ale mozno sa to uz zmenilo, treba popozerat. aj teraz mame romer, ten bol este drahsi, ale my sme zase setrili na veciach ako oblecenie, postielka, kociky (sekac, podedene) a vrazali sme do pre nas dolezitych veci ako sedacka, pupocnikova krv, nove topanocky atd.

 

08.09.2006 14:58

Ivka31

AHOJTE DIEVCATA.

 

08.09.2006 15:01

miamia

tak nech vsetko stihnes IVKA31 a dakujeme za tbl Razz

 

08.09.2006 15:17

Ivka31

Este mi neda nenaposat svoj nazor na tie nestastne kociky. Myslim ze velmi zavisi na tom, kade, po akom terene bude mamicka s nim jazdit. Niekde su chodniky ozaj dost rozbite - mimochodom aj u nas v TN, niekde je to celkom dobre. Podla mojho nazoru, by nebolo od veci mat na leto nejaky lahky sportovejsi kocik, a na zimu nieco s vecsimi kolieskami, aby sme to na snehu a lade mali co najlahsie. No aj tak este nie som rozhodnuta. Mimochodom ja mam len 164 cm a moj mangel 192 cm. Tak neviem ako budeme vyberat kocik, som na to mc zvedava.