1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

16.08.2006 15:50

Ifcok

dievcata, v sobotnej Pravde bol ten clanok o pripadnych vplyvoch ultrazvuku na babetka. na online je len nejaka skratena verzia http://spravy.pravda.sk/vysetrenie-ultrazvukom-moze-poskodit-plod-few-/sk_zaujima.asp?c=A060808_092909_sk_zaujima_p23 zaver bol, ze u mysi nejaky vplyv bol, ale tie tehotne mysi boli ultrazvuku vystavene casto a dlho, a este bolo dolezite, ze mysi maju male mozgy a ovela menej spojeni. takze myslim si, ze nie je dovod na obavy. ved my chodime na UTZ maximalne 1x za mesiac a trva to chvilku.

 

16.08.2006 16:03

Ivka31

AHOJTE

 

16.08.2006 20:14

denny

Ahojte mamičky čakateľky! Ozývam sa zase sporadicky, keď budeme mať doma net, budem Vás navštevovať pravidelne Wink Ďakujem za všetky prvítania, ste zlaté!!! Všimla som si, že Ivka31 doplnila tabuľku a že pri mojej maličkosti chýbajú nejaké údaje, tak tu sú: Vek: 28; TP: 12.3; Mesto: Blava; Zamestnanie: finančná oblasť; Detičky: 0. Minulý týždeň som bola na druhom ultrazvuku (to som bola v 10 tt). Zobrala som mužíčka so sebou a mal z toho zážitok. Drobčeka sme krásne videli, aj ručičky a nožičky. Doteraz sme ho volali haluštička, odteraz už je macík - manžel povedal, že drobček tak na obrazovke vyzeral. Fotku zatiaľ nemáme, ale na ďalší ultrazvuk idem 28.8. a doktor sľúbil, že to nám už jednu urobí :D Tešila som sa, že dostanem tehotenskú knižku, no zatiaľ mi dal len preukaz pre tehotné - také papierové repolero. Bola som trošku sklamaná, lebo všetky tehulky z môjho okolia majú takú frajerskú ružovú - asi tiež reklama na Materne, ako vyššie niektorá už spomínala. Ešte som sa chcela opýtať. Nepichá vás niektorú v pupku (tak zvnútra)? Pár krát som mala takú pichľavú bolesť ale len priamo v pupku. Nie podbruško ani brucho, len ten pupok. Lekára som sa to zabudla opýtať. Pichá ma to niekedy aj hodinu, potom mi tam ako keby niečo skočilo a prestane to. Tak zatiaľ asi toľko, zase sa ozvem. Je mi strašne ľúto, že sa nemôžem pripájať častejšie, preberáte tu kopec vecí a ja to nestíham čítať Crying or Very sad

 

17.08.2006 13:32

etna

myslim ze ten tvoj tehotensky preukaz je uz materska knizka Confused . Aspon som nepocula o tom, ze by sa vydavali dva rozne doklady. Moj je asi rovnaky ako tvoj - vola sa tehotensky preukaz, je ruzovo-modry a tiez nieco na sposob repolera. No a ja mam pre zmenu reklamu na ockovanie dediciek proti pnuemokokom. Podla mna zavisi, kto ho tlacil a odkial ho lekar odobera. Mozno mame rovnakeho gynda, ak mame rovnake preukazy Wink . Inak bola som prekvapena, kolkokrat si uz bola / budes na UV. Ja som bola len 1x, aj to len na moju ziadost, aby som videla "dokaz". Na taky poriadny idem az buduci tyzden v ramci 1. poradne. Osobne skor uvazujem na tym, ze by som isla na 3D aj teraz (ked sa da spravit aj prejasnenie sije) a aj potom v 20tt, aby sme drobca uz videli v plnej krase a sile.

 

17.08.2006 15:26

Markíza

Dnes som volala môjmu lekárovi ohľadom výsledkov z krvi. Povedal, že je všetko v poriadku a môžem sa zastaviť pre knižku. Idem tam na budúci týždeň v stredu.

 

17.08.2006 16:33

jajka

- ja mam tiez preukaz pre tehotne, bez vsetkych reklam, len take cierno-biele reploleo. Ale mam v nej uz dost popisane, kedze som bola aj v nemocnici a robili mi uz kopec testov (HIV, sifilis, zltacka, krvny obraz, cukor...) a dnes mi pribudla peciatka od zubara. Bola som u neho 2 krat, najskor mi opravil 2 kazy, dnes mi odstranil zubny kamen a s pokojnym svedomim mi dal razitko, tak som rada, ze to mam za sebou Razz Dnes som nebola ani v praci, len som si tak doma oddychovala. V tejto novej praci to mam fajn, pracujem len od 8 do 14 a kedy chcem mozem zostat doma bez toho, ze by som cerpala dovolenku. Ked som doma cely den si dokazam citat knihu pre buduce mamicky, aj vy taku mate? Uz som sa z nej naucila strasne vela veci. Co sa tyka toho 3D uzv, zatial som sa vzdy docitala to, ze uzv ako taky je nebezpecny len ked trva dlhsie ako 30 minut. Takze uvazujem o tom, ze na uzv pojdem v tom 20 tt, ale poziadam lekara, aby babetko len skontroloval co najrychlejsie, aj ked nestihne natocit video, alebo tak. Mne o to video a fotky vobec nejde, chcem len vediet ze nebude nejak chore.

 

17.08.2006 19:20

Ivka31

Tak sa vám hlásim z dnesnej kontroly u lekvárika v 10-tom tt. Tak som sa bála ako to dopadne a nakoniec bolo vsetko OK. Babetko - zubrienocka ma 2,7 cm Smile Smile Smile co vraj podla UTZ zodpoveda priblyzne dobe mojho tehotenstva. Termin porodu mi sestricka predbezne urcila iba podla tabulky na 20.3. (to uz som davno vedela Smile Smile Smile ) a dostala som aj tehotensky preukaz (ten s reklamou na decke ockovanie). Fotecku som este nedostala, mozno nabuduce v poradni. O tyzden idem na krv a moc, a o 3 tyzdne do prvej poradne. Tolko o mojom dnesnom zazitku........ani netusite aka som unavena, asi idem spat. ..... neviem kedy si lezala v nemocnici, ja som na porodnici medzi bruskatymi maminami stravila 3 dni 19. az 21. jula. To by bola sranda, keby sme sa tam stretli a ani o tom nevieme. tvoje nove udaje urcite doplnim a gratulujem k macikovi. Este nieco.... ...... maju v METRE v Ziline za cca 850 Sk.

 

17.08.2006 19:29

simča

Ahoj dievčatká. Tak som tu po dovolenke a aj chorobe (aj keď tá sa ma ešte stále drží). Nestíham vás dočítavať. V utorok (11tt+2) som bola na sono, drobček mal 5,2 cm a dr. mi napísal tehu 12/2. Tak neviem, či sa pomýlil, alebo tá veľkosť zodpovedá? Ja som si 100% istá, že som len bola len 11/2. A čo znamená NT 1,1mm? Je to vporiadku? pýtala si sa, ako to je taký vekový rozdiel medzi deťmi ako som mala ja. Bolo to super, len teraz, ako sú starší, viac sa hádajú a robia si napriek. No to by asi bolo aj pri ročnom rozdiele. Ale inak naozaj super, syn mi pomáhal, bol už samostatný, takže akoby som mala len jedno dítko. Dúham, že ste všetky OK. Mne už zle nebýva, len ma občas pobolieva alebo pichá v podbrušku. Ale to sa vraj naťahuje maternica. Tak dúfam, že je to OK. Majte sa zatiaľ krásne, dúfam, že sa tu už ukážem častejšie. Údaj do tabuľky: predpokladaný TP: 4.3.2007

 

17.08.2006 20:06

fazulka

Ahojte bambule,tak vas zdravim po dlhsej odmlke, kedze si poctivo vychutnavam 2/tyzdnovu dovolenku, ktora sa mi pomali ale isto krati. Crying or Very sad v pondelok nastupujem do prace, uff, to bude sok. Prvy tyzden sme si vegetili len tak doma a tento tyzden sme boli v Tatrach. Bolo super, ponavstevovali sme vsakovake kopce, jaskyne a zamky, no super. Alexandra si to takisto uzila. Laughing Ja uz asi ani nestiham reagovat na vsetky prispevky, pojdem si ich vsetky este precitat. Bavili ste sa o 3D, ja sa tiez chystam, niekedy okolo 20/24 tt, robi sa aj tu u nas v HC, plati sa nejakych 600,/skk a netreba sa dopredu ani velmi dlho objednavat, tak dufam, ze sa mi to podari. Cool Ja som svoju prvu poradnu kvoli dovolenke odlozila na buduci tyzden na stredu, no uz som riadne zvedava, ako sa dari drobcekovi. Potom podam info. Zatial som len volala na vysledky z krvi, ktore boli chvalabozku ok, tak snad aj vsetko ostatne bude v poriadku. K tym nevolnostiam som este chcela, ze mne byvalo desne uplne na zaciatku, do toho 7/9 tt, no teraz sa to uz podstatne zlepsilo, aj unava ustupila. klop, klop. Laughing tak dufam, ze to vydrzi aj nadalej, a babulky, vam ktorym je este zle / urcite sa to uz krati a kazdym dnom bude lepsie. a ozik, dakujem aj ja za recept na cesnacku, jedla som ju sice skoro cely tyzden, juuuuj, ale zajtra si urcite urobim. no idem vyvesit asi 3 pracku a potom budem citat a priebezne priespievat na ostatne prispevky. tak sa drzkajte a opatrujte bruska... papa

 

17.08.2006 20:09

fazulka

a este tu tehu knizku mam aj ja taku obyc zelenu, s obalom materny a calibra baby a mami. taku istu som mala aj pred 6 rokmi. som si myslela, ze uz budem mat moj lekvar nove zasoby, ale eeee, asi si ich zabezpecil dobre do zasobi. :D no ale ved to je jedno, hlavne, nech su tam same dobre spravicky. Wink

 

17.08.2006 20:11

fazulka

Meg, gratulujem k dvom zubrienkam a zelam vela vela zdravicka. Kolko ma dcerka? Uz Ti hadam aj trosku pomoze. Wink

 

17.08.2006 20:14

fazulka

Markiza, gratulujem k vodicaku. :D super, teraz ho urcite aj vyuzijes a ocenis. ako sa ma danielko, uz je mu lepsie? co mal nejaku anginu? Crying or Very sad

 

17.08.2006 21:56

Markíza

Simča, ďakujem za odpoveď ohľadom vekového rozdielu medzi deťmi. U nás to vôbec nebolo takto naplánované. Jednoducho to tak vyšlo. Ešte pred niekoľkými rokmi som bola presvedčená, že už druhé dieťa mať nebudeme. Ale pred rokom sa bratovi narodila dcérka a mňa to tak strašne pochytilo, že som nemyslela na nič iné, iba na dieťa. Aj ja som rada, že Danielko je už taký veľký chlapec. Má svoje záujmy, takže s ním už prakticky nie sú žiadne starosti. Inak ešte raz ďakujem všetkým gratuláciám k vodičáku. Fyzicky ho dostanem cca o 2 týždne. Musím sa však ešte veľa učiť. S Danielkom som bola v utorok u lekárky a tá mu predpísala Penicilín. Už po druhej/tretej dávke sa mu uľavilo, takže teraz už iba doberá lieky. V podstate je už v poriadku, ale nechcem nič unáhliť. Dnes chcel ísť von, ale ešte som ho nepustila.

 

17.08.2006 22:09

zuzana Búciová

simča: Ahoj dievčatká. Tak som tu po dovolenke a aj chorobe (aj keď tá sa ma ešte stále drží). Nestíham vás dočítavať. V utorok (11tt+2) som bola na sono, drobček mal 5,2 cm a dr. mi napísal tehu 12/2. Tak neviem, či sa pomýlil, alebo tá veľkosť zodpovedá? Ja som si 100% istá, že som len bola len 11/2. A čo znamená NT 1,1mm? Je to vporiadku? pýtala si sa, ako to je taký vekový rozdiel medzi deťmi ako som mala ja. Bolo to super, len teraz, ako sú starší, viac sa hádajú a robia si napriek. No to by asi bolo aj pri ročnom rozdiele. Ale inak naozaj super, syn mi pomáhal, bol už samostatný, takže akoby som mala len jedno dítko. Dúham, že ste všetky OK. Mne už zle nebýva, len ma občas pobolieva alebo pichá v podbrušku. Ale to sa vraj naťahuje maternica. Tak dúfam, že je to OK. Majte sa zatiaľ krásne, dúfam, že sa tu už ukážem častejšie. Údaj do tabuľky: predpokladaný TP: 4.3.2007
Prepáčte, že som sa vtrela, som z januároviek, ale občas si vás prečítam. To NT je tzv. šijové prejasnenie- a norma je tuším až do 3. Vyšetruje sa ním riziko vrodených chýb- napr. Downovho syndrómu. K tomu ružovému obalu na tehu knižku, aj ja mám taký, a presne taký istý som mala aj pri prvom tehotenstve v r. 1999. Prajem pekné a bezproblémové tehotenstvo.

 

18.08.2006 09:10

evik

Ahojte babenky tento tyzden som vobec nestihala pisat, ale zato som poctivo kazdy den citala vase prispevky :D A tak pridam trochu aj moje skusenosti :D Mne byvalo zle do 10tt, teraz uz len ked som moc hladna a nestihnem si nic prejest Embarassed Ale konecne mi uz zacalo chutit poriadne jest :D Posledny tyzden ma pre zmenu poriadne bolia krize Confused a zase mi podrastli prsia (asi ich uz zacnem vozit na furiku) Shocked Nuz, a v piatok som mala problemy s podbruskom, strasne ma pichalo, akoby sa islo vsetko odtrhnut, tak som hned bezala k lekarovi, ten ma vysetril a dal lieky... chcel mi dat aj PN, ale zrovna tento tyzden som sa nemohla uvolnit z prace, tak som prelezala cely vikend a z roboty potom rovno do postele a musim si zaklopkat, uz mi je ovela lepsie. Musim priznat, ze ma to poriadne vylakalo a keby mi to cez vikend neustupilo, tak sa kaslem na cely podnik a zostanem doma. Dnes je taky spavy den, brrrr... uz sa tesim na poobedie, pojdom domov do Ziliny :D :D papa a vsetkym krasny vikend :D :D :D

 

18.08.2006 09:46

Vankus pre tehotne

Katuš

babulky,ste sa tu bavili o om vankusi,tak ja som nasla jeden tuto,lae kocka ma len jeden,este je volny....adreska: http://www.mimibazar.sk/nove_fotografie.php?cat=52&order=1 je treti dospodu stranky a cena okolo 450,nepamatam si presne.Inak,cez mimibazar som uz kupovala,nemusite sa bat,ze by vam to nedoslo:)

 

18.08.2006 10:28

jajka

- mohla by si mi prosim zistit kde je v Hlohovci ten 3D uzv a ako sa tam da objednat? A nemas nahodou aj referencie, aky su tam doktori? Ja mam rodinu vedla v Klacanoch, takze by som vybavili 2 veci v 1 den a HC je len 40 km od nas. - dakujeme za informaciu, to sa nam vsetkym zide, lebo nas caka totot vysetrenie v 12 tt. Teda mna konkretne v utorok. Kludne pridi kedykolvek, radi si nechame poradit, pripadne vymenit skusenosti. :D - ja som tam tusim bola 13-17 jula, ale uz si to dobre nepamatam, tak sa pozriem doma do tehotenskej knizky a uvediem presny datum, ale asi sme sa tesne minuly. Ja som bola na izbe s pani, ktora cakala dvojicky, ale prvu noc som stravila s jednou kockou, ktora mala celu noc kontrakcie a ja som jej ich pocitala :D

 

18.08.2006 14:45

fazulka

Jajka, ten 3d ultrazvuk robi v HC Dr. Brešťanský. Ambulanciu ma na ulici za Poštou, je to vlastne ulica za poštou, od pošty je to kúsok. Kontakt na neho je: 033-7425937. Jeho posudit dost dobre neviem, nakolko k nemu nechodim pravidelne, bola som u neho akurat na sono prsnikov a raz na utz, ked mal moj lekvar dovolenku. No posobil na mna v pohodke, sestricky ma takisto velmi mile ( 2 ). Viem, ze niektore babule na neho nadavaju, ini ho preferuju. Takze fakt neviem. Rolling Eyes Ale myslim si, ze pri tomto 3d ultrazvuku, nema co az tak pokazit. ved nejde o zavaznu zdravotnu starostlivost.... No a urcite je jediny, kto to v HC robi, ma tam kopec diplomov a overeni na jeho vykonavanie. S babami, kt. tam boli a absolvovali u neho tento 3D uzv som ja pocula len pozitvne reakcie, tak neviem, ja by som to urcite chcela vyskusat. A aj doba na objednanie je vyhovujuca, staci tak 3-5 dni sa objednat vopred, plati sa tusim 600 sk, mozes si so sebou priniest vhs, alebo cd - ale to si vsetko este over so sestrickou , ak sa teda rozhodnes. Wink uff, hadam som na nic nezabudla, ak by este nieco, kludne napis. No a my ideme na chatu kedze sa nejako znovu zletnilo. Prajem vam vsetkym pekny vikendik, obcas nakuknem, no a od pondelku uz natvrdo budem pisat z prace. Crying or Very sad Tak sa drzte. :D

 

18.08.2006 17:39

jajka

Dakujem fazulka, asi sa tam objednam, ale este vyspovedam po telefone aspon sestricky. Ale to ma este asi 8 tyzdnov cas. Tak pekny vikend na chate :D

 

18.08.2006 18:27

marec 2007

antailia

zdravim vsetky buduce mamicky...ja mam 11 mesacneho synceka a teraz som v 12 tt,termin mam 6.3. 07, len skoda, ze budeme na to sami Sad ...ale dnes som si tu citala strasne sssmutne pribehy zien, ktore marne cakaju na to najvacsie stastie, takze oddnes sa nestazujem, len dufam, ze bude rovnako zdrave ako syncek

 

18.08.2006 18:37

jajka

Antailia - vitaj medzi nami. Mame velmi blizke TP ja o den skor. Uz si bola na vysetrenia v 12tt: Ake bolo babenko velke? Mna to este len caka v utorok, ale som zvedava, ake by asi uz mohlo byt Smile

 

18.08.2006 19:42

Ivka31

vitam ta medzi nami marcovkami. Budeme radi, ked sa k nam pripojis. Napis mi prosim, ci ta mozem zaradit do nasej tabulky. Rada to urobim..........ahoooooj

 

18.08.2006 20:04

Ivka31

ked ta budem dopisovat do tabulky, rada by som tam dala a tvojho maleho synceka. Dopis este prosim ako sa maly vola.

 

18.08.2006 22:06

zuzkaMT

ahojte dievcata, dlhsie som nepisala ale poctivo som citala, od stredy ma totiz poriadne trapi nadcha, uplne upchaty nos, hlavu mam jak demizon a citim sa hrozne, ale hlavne ze nemam teploty Confused Dr mi dala nejaky sprej Bioparox, povedal ze ten mozem, ale problem je ze vobec mi nezabera. Parkrat som si dala Nasivin do nosa, neviete mi povedat ci s tym niekto v tehu nema skusenosti? aby som neurobila viac zle ako dobre, ale ked v noci neviem vobec dychat a nic sa nevyspim.... dik :D vitam antailiu, nech sa dari Exclamation zase sa ozvem, snad uz bude lepsie. ahojte

 

18.08.2006 22:26

Katuš

zuzkaMT: ahojte dievcata, dlhsie som nepisala ale poctivo som citala, od stredy ma totiz poriadne trapi nadcha, uplne upchaty nos, hlavu mam jak demizon a citim sa hrozne, ale hlavne ze nemam teploty Confused Dr mi dala nejaky sprej Bioparox, povedal ze ten mozem, ale problem je ze vobec mi nezabera. Parkrat som si dala Nasivin do nosa, neviete mi povedat ci s tym niekto v tehu nema skusenosti? aby som neurobila viac zle ako dobre, ale ked v noci neviem vobec dychat a nic sa nevyspim.... dik :D vitam antailiu, nech sa dari Exclamation zase sa ozvem, snad uz bude lepsie. ahojte
Ahoj Zuzka,ja som tiez brala Bioparox,asi 3tyzdne spat....zabral mi asi tak na druhy den vecer,teda po dvoch dnoch uzivania...a do tyzdna som bola fit.Ja som mala chripku s nadchou a zatekanim hlienov....z kavpiek mozes prave nasivin,ja som mala dokonca detsky,ten mi odporucili v kerani.Drzim palce,nch si cim skor ok.papa

 

19.08.2006 13:17

Markíza

Zdravím Vás! Dnes som mala otrasnú noc. Po celý čas ma bolel zub, takže som ani oko nezažmúrila. Dnes, cca o 10:00 som volala svojej zubárke, ale jej syn mi povedal, že sa išla kúpať do Rakúska. Vráti sa najskôr o 18:00. Nechala som jej odkaz s tel. číslom, tak dúfam, že keď sa vráti, že sa mi ozve. Manžel sa už na mňa nemohol pozerať, tak mi zarobil šumivý Panadol. Bála som sa, či to neublíži nášmu chrústikovi, ale keď mi od bolesti už začali tiecť slzy, vypila som to. Na príbalovom letáku je napísané, že počas tehotensta a dojčenia sa treba poradiť s lekárom. Ja som sa síce neporadila (nemala som totiž s kým), ale nie je tam napísané, že je to zakázané. Tak dúfam, že to bude v poriadku. No a teraz ten nešťastný zub ešte síce trocha cítim, ale výrazne sa mi uľavilo. Aký je Váš názor na užívanie takýchto liekov počas tehotenstva? Myslíte, že som urobila dobre?

 

19.08.2006 16:04

Ivka31

zdravim vas vsetky v tento krasny slnecny dnicek. Manzelik mi zas odisiel na rybky aj s mojim tatusom, tak som opet sama. Ak tu niektora ste, popismenkujte trosku, ako sa mavate. To je mi luto ze ta boli ten zubcek a ty si sa ani nevyspala. Neviem, co by som ti poradila, Panadol nepoznam, neviem co obsahuje. V tehotenstve sa od bolesti dava Paralen tabletky alebo cipky. Niekde som citala, ze Paracetamol ktory Paralen obsahuje, vraj prechadza placentou, ale neposkodzuje plod. Dokonca aj Ibalgin (Ibuprofen) sa v obmedenom množstve môže zobrať. Poškodzuje plod iba pri pravidelnom užívaní. Neviem, ale ja by som isla asi na pohotovost aspon na vydrenazovanie, ak by tam bol nejaky zapal. Snad to rychlo prejde a ty sa zase vybuvas. ahoj moja, o kvapkach do nosa v tehot. nic neviem, ale myslim ze Nasivinom nic nepokazis. Inspirovali ste ma dievcata k hladaniu dalsich info. k liekom v tehotenstve. Tak idem na to, a ked nieco zaujimave najdem, poslem vam linku. Som tu........zatial.........asi do 21:00.

 

19.08.2006 16:09

Ivka31

Tu je par obkecavaciek o tych liekoch v tehotenstve, ale nic konkretne. http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_id=103835 http://www.mamatata.sk/index.cfm?Module=Article&Page=ShowArticle&ArticleID=2405&SectionID=2&SubSectionID=10 Hladam dalej.

 

19.08.2006 16:36

Ivka31

Nasla som nieco o bolesti hrdla a liecbe v tehot. V tehotenstve môžete kloktať napr. , ten môžu aj tehotné. Strieka sa špeciálnym násadcom 4x4 streky do každej nosovej dierky a do hrdla. Ak je nutné podanie systémových antibiotik, treba lekára vždy informovať o gravidite.

 

19.08.2006 16:54

ajulka

Ahojte babenky, pripajam sa k marcovym tehulkam Wink termin mam 17.marca a doma dva poklady takmer 5rocneho synceka a 14mesacnu dcerku. Aj vam je niekomu tak priserne zle?prepacte ak ste uz o tom niekto pisali, no nevladzem to cele citat, uz to je vykon, ze dotukam tento prispevok Rolling Eyes Ak mate niekto nejaky tajny recept na 24hod. nevolnost, tak sem s nim, vopred vdaka, andrea

 

19.08.2006 17:07

Ivka31

Ahoj Andrejka. V prvom rade ta vitam medzi nami marcovkami a dufam, ze sa tu sem tam objavis a co to popismenkujes. Laughing Laughing Laughing S tou radou proti nevolnosti to bude asi horsie, skor to treba pretrpiet. Niekomu pomahaju napriklad grepy, niekto pije len cajiky alebo slepacie vyvariky. Zalezi, ci aj grckas, alebo mas len zaludok na vode. Pokial viem, tak niektore grckave dievcata skoncili aj v nemocnici na infuziach. Este som si spomenula, ze gyndaci na nevolnost predpisuju aj nejake cipky. Tak neviem, ci som ti poradila.

 

19.08.2006 17:40

Ivka31

nasla som Re: Panadol v tehotenstve, Panadol neublizi. Ovela viac by dietatku uskodilo,keby ste trpela.tym by trpelo aj ono:-). Panadol a paralen sa v tehotenstve mozu,obsahuju paracetamol.

 

19.08.2006 17:45

Ivka31

Toto je pre teba Dobry den, rada by som sa spytala aky ucinok na plod (som v 13tt) maju kvapky do nosa Olynth s 0,1% Xylometazoline Hydrochloride. Dakujem odpoved Vzhladom k minimalnemu vstrebavaniu pripravku prakticky ziadny - i ked riziko tu stale je a boli opisane pripady systemoveho vstrebavania a ucinku. Preto nedoporucujem dalej podavat.

 

19.08.2006 19:20

Markíza

Ahojte dievčatá! Tak sa Vám hlásim s mojim nešťastným zubom. Svojej zubárke som nechala odkaz, už som jej 2 krát (s hodinovým odstupom) volala domov, ale bezúspešne. Nechcem byť paranoidná, ale začínam mať pocit, že mi nezdvíha zámerne. Zub ma stále bolí. Už som užila druhý šumivý Panadol. Momentálne sa mi síce trochu uľavilo, ale to je pravdepodobne následok toho Panadolu. Myslím si, že cca o hodinu budem tam, kde som bola aj pred tým. Už teraz sa bojím, čo bude v noci. Mimochodom, ďakujem za Vaše názory a typy ohľadom liekov užívaných počas tehotenstva.

 

19.08.2006 20:53

jajka

Ahojte dievcata, akesi ste vsetky ubolene. Ja Vam v tomto neviem poradit,lebo zatial som nastastie nemala dovod sa liekmi moc zaoberat okrem cipkov proti nevolnosti. - vitaj medzi nami :D Mne byvalo priserne zle, aj som bola v nemocnici. Ked ma prepustili, dali mi cipky "Torecal" zabranuju zvracaniu a mne naozaj pomahali. I ked pribalovy letak znie hrozne, nemusis sa ich vobec bat. Zistovala som o nich vsetko a nestretla som sa s nicim negativnym. Predpisuju sa tehulkam uz velmi dlho a nebol zisteny ziaden zly ucinok na plod, takze smelo utekaj k Dr. a nech ti to predpise, kazdy den si daj jeden hned z rana a pomoze ti. Ja som inak skusala aj homeopatika a zazvor=ginger - je volne dostupny v lekarni a neskodny, ale mne nepomahal, i ked niektorym dievcatam ano. Dufam, ze ti moja rada pomoze. Inak mne robilo aj velmi zle ked som pri jedle pila. Vzdy som si robila medzi jedenim a pitim 1/2 hodinove prestavky. A hlavne, neviem ci sa ti to pri 2 ratolestiach da, ale spanok je najlepsim liekom.

 

19.08.2006 21:15

fazulka

Jaj babulky moje, to je strasne, tie odporne choroby a vsetky bolesti okolo toho. Evil or Very Mad Markiza, ja som sa tiez pytala svojho gynek., na paracetamol ( kedze ma bolieva hlava ) a odklepol mi ho, ze ten sa moze cele tehu. Potom som to preverovala aj u ineho, aj na nete, vsade bolo, ze paracet. je ok. no tak tomu musime verit. Rolling Eyes i ked samozrejme obavy stale su. drzim ti moc palce, budem na teba mysliet, no dufam, ze tato noc bude lepsia. zuby su odporne. a samozrejme dufam, ze dokina sa ti co najskor ozve a pochopi ta a co najskor pomoze. daj vediet potom, ale budem na teba mysliet a drzat palceky. no o tych kvapkach a sprejoch do nosa som ja citala, ze nie su vhodne pocas tehu.... tak neviem. ale aj tu sa to uz na inom fore preberala, reagoval tam aj lekar a odporucal pouzivat co najmenej. Confused no ono sa to vsetko ale lahko pise a teoretizuje, ale v skutocnosti je to .......... bambulky, tak vam vsetkym choruckym drzim palce, nech sa tych pliag co najskor zbavite a je vsetko v poriadku. a vitam samozrejme novu mamicku, super sa rozrastame. Laughing dobru nocku

 

20.08.2006 00:07

Markíza

Tak som nakonice skončila na stomatologickej pohotovosti. Službu mal zubár, starší pán, taký "hromotĺk". Vážil cca 130 kg a meral možno aj 2 m. Vyzeral ako nejaký mäsiar, ale bol veľmi milý. Pekne sme sa rozprávali. Akoby ma chcel odpútať od bolesti. Pichol mi injekciu a cca o 10 minút mi ten boľavý zub otvori a dal mi tam vložku. V pondelok sa mám hlásiť u svojej zubárky. Zatiaľ sa to tvári, že je všetko OK, len mám stále stŕpnuté ústa. Zajtra máme ísť na návštevu, tak dúfam, že ma to znova nerozbolí. Dobrú noc!

 

20.08.2006 16:50

Kačena

Ahojte všetky! Tuším sa vám nechce v nedeľu ani jednej nič napísať. Ja momentálne robím slivkový kysnutý koláč a teraz to tak hodinu kysne tak píšem... Na sladké v teho nemám žiadnu chuť, ale je nás plný dom, tak urobím radosť ostatným. Laughing Zatiaľ sa opatrujte a jedzte iba samé dobrôtky, aj keď váhu si treba strážiť. Ozaj a koľko ste už pribrali? Tak píšte svoje postrehy a skúsenosti s vašim tehulkovstvom Wink Wink Wink Pekný večer

 

21.08.2006 01:47

Anonymous

ahojte tehulky, tak citam, ze ste sa bavili o tom co je dobre na nadchu a upchaty nos, mozem z vlastnej skusenosti poradit morsku vodu STERIMAR A RHINOMER (ten neviem ci maju aj na sr). je to abslolutne neskodne pre tehulky, dokonca ho mozu pouzivat aj malicke babatka. maju viac druhov podla veku od novorodencov az po dospelych. osobne som to skusila a ani dcerinu nadchu neriesim inak, nedavam jej ziadne lieky kym skutocne nemusim. tak skuste ak chcete, budem rada ak pomozem. aj o 3d ultrazvukoch ste pisali... ked som bola prvy krat tehu boli sme v 25 tyzdni na 4d. sice nam lekar povedal, ze vacsiu hodnotu ma klasicky ultrazvuk, ktorym sa daju zistit rozne odchylky, ale my sme sa pren rozhodli koli tomu, ze mame v rodine razstep pery a ja som na tuto pripadnu deformaciu chcela byt pripravena. nastastie sa nam v plnej krase ukazala nasa blska, ktora sa nedala zobudit a ked sa nam to konecne podarilo zazivala a zakryla si tvar. bolo to velmi pekne moct ju vidiet. no a na zaver vas vsetky pozdravujem, pohladte si bruska. hoci uz k vam nepatrim, rada si precitam ako sa mate Laughing

 

21.08.2006 08:34

evik

Áhojte babenky :D :D :D aky ste mali vikend? Ja celkom fajn, oslavovali sme doma Elenky, posedeli v zahrade, zaspievali si huslickami, proste pohodicka. My mame v rodine tri Elenky a kazdy a cely rok sa tesim na ich oslavu. :D Babenky, ani jedna nepisete, zeby vas boleli krize... Mne ich ide rozhodit, ani sediet, ani lezat... brrr. Nevolnosti uz nastastie presli, teraz mi pre zmenu straaaaasne chuti jest, ale este som vobec nepribrala :D A picha vas v podbrusku? A k tym liekom, ja som tiez uz zjedla jeden paracetamol, ale ako ste pisali, ten sa moze.. Embarassed Ozaj, kedy sa chystate na zubnu prehliadku?

 

21.08.2006 09:17

Katuš

ahoj babulky:) ako s mate?u nas vsetko po starom,cize ok:) Babky,ktore mate na rodine,cz aktivne to posielanie kazdodenneho mailiku o brusku....prislo vam dnes daco?Mne nie:(

 

21.08.2006 10:15

Ivka31

Tak aj ja vas vsetky vitam v novom peknom tyzdni a prajem vam v nom len to najlepsie. ..... no co sa tyka bolesti krizov, tak tento problem zatial nemam a nevolnosti, iba take jemne plavanie zaludka ked sa naobedujem. Pichanie v podbrusku - ked lezim dlho na lavej strane, citim ze ma v brusku na lavo nieco picha, tak musim zmenit polohu, no a pichanie prestane. Ja si myslim, ze babo mam uchytene prave na tej lavej strane a ked na nom lezim, moc sa mu to nepaci. Ta tvoja otazocka so zubnou prehliadkou by ma tiez zaujimala. Minuly rok som sa na to pytala zubara a povedal mi, ze staci prist na beznu preventivnu prehliadku co sa robi raz za rok. Ale ci to ma byt v nejakom konkretnom mesiaci tehotenstva, to teda neviem. ...... dievcata, ktore ste boli na utz v 11, 12 alebo 13 tyzdni, robili vam utz vnutornou sondou alebo cez brusko??? A ak cez brusko, boli ste vycikane alebo nie??? Mne zatial robili iba vnutorny utz tak sa radsej opytam, nech na prvej poradni doktora nejako nenasyvem. ...... ako sa ma tvoj zubcek? Dufam, ze uz neboli

 

21.08.2006 10:46

Katuš

IVKA-zubna prehliadka-mne mojalekarka povedala,ze ju mam absolvovat do polky tehu,cize do 20tt....ja som sa ibjednala k mojej zubarke a kedze mala volne terminy,idem 6.9. co budem zhruba na konci 15tt zaciatku 16tt.-podla toho,ci to beriem podla uvz alebo tabulkoveho terminu:) UVZ-ja som bola v 12tt a robili mi uvz cez brusko.Vycikana som bola,ale nie preto,ze by mi kazali,ale preto,lebo ked som prisla do centra,bolo mi treba ist na wc..tak som sla a asi o 10minut ma vzali dnu.Pytala som sa,ci sa mam vyzliect,som myslela,ze budu robit uvz sondou,ale mi povedalal lekoska,ze netreba,aňiba ak by nebolo dobre vidno babo,ale teda videla vsetko a stacilo cez brusko:)

 

21.08.2006 11:54

fazulka

Ahojte bambulky, tak vas pozdravujem z pracicky, po dvoch tyzdnoch dovolenky, no je to zaujimave. Rolling Eyes Clovek si tak rychle odvykne, esteze mame v dohlade dovolenku od februara :D Katus, no dnes ani mne teda neprislo nic z rodiny, ziadne nove info, asi maju problem, a pride nieco poobede, alebo zajtra rano hned dve. Shocked Co sa tyka zubara, ja sa tiez planujem objednat , ale mam z neho obrovsky strach, tak to len odkladam. No ale ako pozeram do tehu knizky, mam tam poznaceny termin navstevy zubara do 4.mesiaca, tak mu budem musiet predsa len v najblizsich dnoch zavolat. Babulky a moze sa tehotnym pichat injekcia na znecitlivenie pri vrtani? Ja som taky strachoprt Embarassed A samozrejme predpokladam, ze nejaky ten kazik sa urcite najde. V stredu idem na poradnu, uz sa neviem dockat co bude nove, ako sme narastli a tak, potom vsetko napisem. Dufam, ze to bude ok. A vlastne sa hned na tie injekcie u zubara spytam, len hadam na to nezabudnem. Confused Bozinku, idem makacit, mam tu toho neurekom..... Ale urcite precitam co nove... Pozdravujem vas a prajem pekny cely tyzden Drzkajte sa

 

21.08.2006 13:23

Markíza

Zdravím Vás! Po návšteve stomatologickej pohotovosti sa mi nesmierne uľavilo. Potom som si vyčítala, že som tam nešla hneď v sobotu ráno, ale až večer. Dnes som sa hlásila u svojej zubárky, kt. mi zub zase rozrýpala, dala mi tam nejaký iný materiál, ale cca po hodine ma to začalo bolieť. Už to bolo zase neznesiteľné, tak som tú výplň zo zuba vyrýpala. Keď je ten zub voľný, je všetko v poriadku. Som zvedavá, ako sa to bude vyvíjať ďalej. Som z toho nešťastná, pretože si na svoje zuby (aj na zuby svojich najbližších) dávam veľký pozor. Nevyhecháme ani jednu preventívnu prehliadku a napriek tomu sa stane toto. Tomu sa hovorí Márfiho zákon.

 

21.08.2006 15:36

meg1

Ahojte vsetky, zdravim nove a zelam co najmenej nevolnosti, bolesti, nechutenstva a tak Laughing Ja som v piatok spanikarila, bolo mi uz 3 dni dost zle, tak som radsej isla k lekarke, ze mam hrozne krce v podbrusku, poslala ma na ultrazvuk a tam mi povedali, ze je vsetko v najlepsom poriadku, to ze si len moji dvaja drobci robia viac miesta. Jeden ma 2 cm a druhy 19 mm a pan doktor na sone mi dal aj fotky, tak som sa cely vikend vytesovala Laughing Videla som, ze niektora z Vas ma asi 2,5 cm babo a zhruba podobny termin ako ja (25.3.), tak dufam, ze je to u dvojiciek v poriadku. A pridavam aj prisevok k teme VAHA Embarassed Mne je zatial tak zle, ze som schudla 1 kilo, zatial som len v 10 tyzdni a je mi tak zle, ze sa bojim vypit aj vodu, ale kamoska, ktora je v piatom mesiaci pribrala kazdy mesiac 2 kg, takze uz si ich nosi 10. Asi je to dost individualne. Ale musim priznat, ze uz sa strasne tesim na obdobie, kedy mi uz zas bude nieco chutit Embarassed Embarassed Embarassed To sa potom s radostou naladujem vsetkym, co mi pride do cesty Laughing Laughing Laughing

 

21.08.2006 15:56

Ivka31

Ahoj meg1 Mylslim, ze velkost tvojich dvoch zubrienociek je tak akurat. Ja som asi v strede 10-teho tyzdna mala babo velke 2,7 cm. Termin mame podobny, ja mam predbezne 20.3., takze velkost tvojich babetiek je urcite OK. To by bolo super, keby si vedela naskenovat a poslat tvoju fotecku. Dvojicky na fotke z UTZ sme tu este nemali.......posli iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

 

21.08.2006 16:02

jajka

Ahojte, takze sa nevyhneme ani tej nestastnej otazke ako vaha? Neviem ci aj vy mate taky problem, ale ja odkedy som tehotna musim jest kazde 2 hodiny, ak sa nenajem ostane mi tak strasne zle, zle idem odpadnut. Aj ked mi bolo strasne zle, aj tak som musela kazde 2 hodiny jest a zacina to uz rano o 6, vtedy sa musim najest este v posteli, ani na zachod nemozem pred tym behnut. A samozrejme, ze z toho papania aj priberam, ja som uz pribrala 3,5 kg a to este len dnes zacinam 13tt Embarassed Ked mi byvalo zle, jedla som skoro stale len suche rozteky a snivala som len o tom, aby mi konecne zacalo chutit. Vtedy som si povedala, ze kaslat na to ze priberiem, ved po porode schudnem na povodnu vahu a hotovo. Takze sa s vahou uz netrapim. Ved co mam robit ked mi je zle???

 

21.08.2006 16:17

Katuš

Babulky,bavite sa o vahe.....no,tak sa pridam:)Ja som momentalne na mojej povodnej vahe pred tehu,mozno mam o pol kila viac....nebyvalo mi vobec zle,len som jeden vecer chytila taku fajn hnacku,presedela celu noc a den na wc a dve kila isli dolu....teraz ich mam naspat,tak mozem povedt,ze som vlastne nejake 2 - 2apol kilecka pribrala.....zajtra zaciname 14tt:)ale to je individualne,moja kmotra za cele tehu pribrala 25kil,mala ma dbes 4mesiace,ona svoju povodnu vahu (koji a dietu nedrzi) a mam zas kamosku,ktora ide uz katňzdym dnom rodit a pribrala za cele tehu len 8kil...... MEG-neboj,velkost je ok,vsak nemozu byt dve babetka rovano velke,ako keby bolo len jedno,tusim su vzdy mensie trosku,ako ked salen jedno narodi.Hlavne je,ze je vsetko tak,ako ma byt:)My sme zas minuly tyzden mali 5a pol cm....a vykracali sme sa jedna radost:))

 

21.08.2006 16:46

etna

No tak k hmotnosti... Mne az na jeden tyzden zle nebyvalo, skor naopak. Tiez som bola v soku z toho, ze som stale hladna. Myslela som, ze tehu je o pazravosti a nie o realnom fyzickom hlade. Tiez sa stale vazim, lebo brusko mam urcite vypuklejsie ako som mavala a niektore nohavice uz nechcem ani vidiet. Ked sedim v robote, tak sa rozopnem a ked sa postavim tak niekedy zabudnem na gombik Smile Dokonca raz ked som isla z obeda povedala som si, ze sa nebudem tyrat a trosku som si povoila zips. Vzdy to ale maskujem niecim Smile No a spat k vahe. Zatial som nabrala len cca 0,5 kg najviac. Myslim, ze ked sme hladne, tak by sme mali jest. Samozrejme nie vseko mozne, ale ja sa snazim napchavat na desiatu a olovrant polystyrenom (super je kukuricnik), ovocim a tak. Len neviem, dokedy mi polystyren bude chutit Confused . Teraz sa zacina obdobie husaciny a husacia pecienka je jedna z najlepsich veci na svete. Neviem, ak jej odolam. Mne chodi na chut ani nie sladke (predtym som bola sladkozravec), ale vyprazane, omacky, knedle atd. Same zdrave veci Wink