1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

11.08.2006 13:15

Ivka31

Babulky to je super s tymy vasimi cesnackami. Mozno sa pri vas aj naucim varit polievky. Ja robievam iba take hustejsie omacky - fazulovu, šošovicovu, hrachovu. Moj muz sa za nimi ide zabit, hlavne ked je k tomu udene mesko. V poslednej dobe to ale robievam malokedy, lebo su smotanove a dost sa po nich pribera. Mimochodom ja mam svoje recepty co varievam aj digitálne vo Worde, ak by mal niekto záujem. PS: priložim vam super recept na knedlu, idem to najst. Knedľa - primerane sa oblečieme a pomalým krokom prekonáme vzdialenosť medzi miestom kde sa nachádzame a obchodom s knedľami - po krátkom váhaní a obzeraní či nás niekto známy nevidí vojdeme do obchodu - ladným krokom prejdeme samozrejme spolu s košíkom k miestu s knedľami a opäť sa dobre poobzeráme - potom rýchlo naložíme do košíka 1-2 knedle a utekáme k pokladni, kde pripravenými 20 Sk (resp.40 Sk za 2 ks) zaplatíme, knedľu vsunieme do tašky a bežíme von - doma knedľu rozbalíme, nakrájame ju na rovnaké časti a podávame s kapustou a mäsom Inak moje ostatné recepty sú normálne, tá knedla je výnimka.

 

11.08.2006 13:37

cecilka

Wink Wink Wink -knedla je chutna dakujem za recept Wink Wink Wink

 

11.08.2006 14:15

jajka

Ako Vas tak citam, tak mam pocit, ze som tu jedina ktorej je stale len zle a na nic nema chut Crying or Very sad Dnes som musela zostat doma z prace, lebo moj zaludok je uplne mimo. To Vam naozaj niktorej nic nie je??? To Vam ale zavidim, ja jem len rozky, nejake zemiaky, muffiny a to je pomaly vsetko. Zeleninu nemozem ani vidiet ako aj milion dalsich jedal. Este obcas zjem nejaku tu nektarinku, ale to fakt len obcas. Bojim sa ze moje babetko nebude mat dostatok zivin, ale nemam s tym co spravit, proste mi je stale zle Crying or Very sad Uz som skusala vsetko mozne. Neviem sa dockat kedy tie nevolnosti skoncia, lebo uz som z nich naozaj utrapena Crying or Very sad

 

11.08.2006 14:40

Ifcok

neboj jajka, to prejde, urcite ... ja tak cakam, kedy uz nebudem stale taka unavena, som ako spiaca princezna .. ceciika, k tej vegete - vraj solcanka ma taku istu chut, len neobsahuje tie potvory, ktore by sme nemali teraz velmi jest Smile

 

11.08.2006 14:56

cecilka

v tehu vegeta nevadi len ked som dcerke varila tak do troch rokou som ju nepouzivala, to vravim len preto aby som uz v predstihu zacala trenovat Wink pouzivala som aj Solcanku(moc my nechutila) aj ine ochucovadla (bylinky a tak)-bez glutamanu

 

11.08.2006 14:56

zuzkaMT

ahojte zienky, dakujem za blahozelanie k meninam a ostatnym zuzkam prajem tiez vsetko dobre Laughing . cesnacka? juuj, dobra to vec, ja mam strasne rada kremove polievky, ale cira cesnacka je tiez dobra a hlavne rychla, v podstate ju robim tak ako ste to uz opisali, ved moc rozdiel tam ani nemoze byt. ja mam chute rozne, ale nic extra. jajka, to uz snad urcite prejde rychlo a ty sa tiez poriadne napapcis, uvidis Wink vcera som nemala moc cas pisat, konecne som totizto kupila byt Exclamation , uz som hladala nieco tri mesiace, len u nas je dost obmedzena ponuka, bytov malo a nic sa nestavia, takze mi dlho trvalo kym sa naslo nieco s cim som spokojna Rolling Eyes . takze buduci tyzden budem vybavovat papiere a ideme prestavovat a zariadovat, chcela by som to stihnut do konca novembra, tak dufam ze mi to vyda.... K tym PN a materskym som sa este poriadne nedostala, ale urcite slubujem ze sa vam to pokusim nejako vysvetlit, snad sa mi podari vam to ukazat aj na nejakom konkretnom priklade. Ivka, ak chces, posli mi ss s udajmi od kedy si na PN, kedy ti asi vychadza odchod na MD, od kedy si zamestnana a co sa tyka vymeriavacieho zakladu, to si priblizne vymyslim a mozem ti potom ukazat postup, a ak budes suhlasit, mozem to ostatnym ukazat ako priklad Laughing , ja sa nad tym tiez musim zamysliet. zatial

 

11.08.2006 14:56

Ivka31

.... to je mi luto ze je ti tak hrozne zle. Neviem co by som ti poradila. Mne byva trosku tazko po kazdom obede, ale prisla som na to, ze je mi lepsie ked si dam len trosku jedla. Na ranajky nic nejem, len si dam slabu kavu. Potom je mi dobre az do obeda. Najviac mi chuti jest az vecer po piatej a hlavne po osmej vecer. Tak sa proste nadlabnem vtedy ked som hladna aj ked je trebars 10 hodin vecer. A ked mi cez den nechuti tak proste len pijem vodu, džusik alebo kakavko. Tak asi tolko odo mna.

 

11.08.2006 15:01

cecilka

sa lucim mam padla ,prajem prijemny wik vsetkym Wink Wink Wink

 

12.08.2006 09:59

ahojjte

Anonymous

Caute tehulky. Chcem VAs narychlo pozdravit. Precitala som si Vas, ale o Larike napocut. CO JE S NOU? LARIKA, OZVI SA!!!! Jajka, vies, ja Ti normalnee tie nevolnosti zavidim. NAozaj. Vies, mne nie je nic. Obcas maaspon pobolievalo brusko, no teraz zas nic. Velmi sa bojim, aby bolo vsetko v poriadku. Ja som takto pred rpkom o jedno prisla a strasne sa bojim o tu blsku v mojom brusku. No a napriek tomu som bola vcera v Hypernove a s manzelom sme kupili zvieraciu farmu. Je to taky farebny trojrozmerny plastovy balicek so zvieratkami a kraaassnyyyymi zvukmi. Tak sa teraz trosku vytesujeme.Nie sme sisi?

 

12.08.2006 10:21

jajka

Dakujem za podporu dievcata, uz sa fakt neviem dockat kedy ma to prejde. Ved uz to trva 7 tyzdnov a kazdy den, to je naozaj dlho. V pondelok zacinam 12tt tak dufam, ze to pomaly vymizne. My ideme dnes na chatu k znamym, uvidim ako to tam zvladnem. Bola by som rada keby aspon na dnes a zajtra tie nevolnosti povolili, aby sme si to s muzikom pekne uzili. Co sa tyka tych materskych, ja som si to dala overit na stranke www.socpoist.sk v jednej poradni, tak do 30 dni by mi mali dat odpoved. Som zvedava, lebo si aj dobrovolne priplacam na nemocenske, aby som mala co najvyssiu matersku. Ozaj nemate niektora skusenost s pastekami v tehotenstve. Ja ich jem, lebo mi ako jedno z mala jedal chutia na rozkoch, ale asi nie su moc zdrave, ze? Myslite, ze su az take zle, ze by som ich mala prestat jest?

 

12.08.2006 10:35

jajka

Crying or Very sad bola som na tehotenskych priznakoch, Larika sa tam zial opat vratila Crying or Very sad Je to smutne, dufam ze nas pride niekedy pozriet. LARIKA- je mi to velmi luto, mas to velmi tazke, ale dufam ze ked sa obratis na tych liecitelov, tak ti naozaj pomozu, ak chces kontak, ja poznam jedneho z Prahy, chodieva raz za 1/4 roka do Trencina. Pouziva metodu vyplachu dutin, ktory si robis kazdy den, nie je to nic prijemne, ale casom sa na to da zvyknut, a samozrejme pitie cajov, moj svagor sa tak lieci uz 1,5 roka a vlastne aj moji svokrovci uz asi 1 rok - ja som s tym zacala, ale som to nedobojovala, je to naozaj dost tazke Ale su aj liecitelia s inymi, lahhsimi metodami. Mozno TI niektora z nas poradi. Budem Ti drzat palce. Bylinky maju velku silu, urcite ti pomozu k vytuzenemu dietatku.

 

12.08.2006 11:41

Markíza

Zdravím Vás! Ja som sa dnes v noci vôbec nevyspala. Stále som sa budila, nevedela som sa uložiť a navyše malý mal zvýšenú teplotu, ktorá pretrvávala aj doobeda. Inak žiadne iné príznaky nemá, len tú teplotu. V pondelok má nastúpiť do denného tábora, ktorý poriada naše Centrum voľného času. Od kedy som ho tam prihlásila, veľmi sa teší. Tak dúfam, že nebude chorý. Navyše, dnes doobeda som mala poslednú jazdu na vodičáku a v pondelok ma čakajú skúšky. Veľmi sa ich bojím. Držte mi prosím palce!

 

12.08.2006 12:58

Marek a Janka

Ahojte dievčatá, :D aj keď som dlho nič nenapísala, poctivo každý deň čítam, čo nové. Ste super, vďaka za všetky témy, pomaly sa pri Vás učím. V robote veľa času nemám, ledva čítať stíham. Ešte nenapíšem kde robím, lebo okrem najbližších priateľov nikto nevie, že som v tom :D Šéfovi sa to chystám oznámiť až niekedy o 2 týždne. V stredu som bola u lekárky, už mám tehu knižku a vyzerá to na 9tt, TP mi stanovila na 15.3., podľa poslednej M. .....jajka, tak sme dve. Crying or Very sad Ja som už 3 kg schudla, nič mi nechutí, všetko mi smrdí. Teraz ked je zeleniny na mraky, ja ju nemôžem ani vidieť. Ešte tak z ovocia broskyne, banány, melón, ale aj to len s mierou. Ranné nevoľnosti sú celodenné aj večerné. Boli sme kuknúť kočíky, keď tu boli na pretrase, no tie ceny, niečo neskutočné. A taká trojkombinácia, hnetaká. Štyri kolesá, či tri, .... O váhových kategóriach tých kočíkov ani nechem hovoriť. Ja s mojimi 50 kg a dom bez výťahu, si môžem najať nejakého nosiča... Smile Diky za názory a skúsenosti z praxe k jednotlivým typom kočíkov. Jana

 

12.08.2006 19:51

Tomcat

ahojte vsetky. tak sme doma. mam za sebou najhorsiu dovolenku zivota. Mali sme super pocasie a vybrala som sa na kupalisko. Nahanala ma jedna hlupa osa a ja som sa smykla a padla som na brusko. Hned ma priatel zobral na pohotovost s tym, ze mala by som byt tehotna(v podnelok som mala ist k mojmu lekarovi) a spravili mi ultrazvuk a fazulka nikde Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad (na teste som mala //)

 

13.08.2006 16:43

jajka

- to mi je luto, myslla som si ze tie zle spravy uz skoncili Sad Uvidis, co ti zajtra povie doktor. Ale hlavne sa neboj, urcite budete mat skoro novu fazulku. Mas urcite skveleho priatela, teraz sa podrzite a mozete sa pokusit znova. Urcite to dopadne lepsie. Budem Vam drzat paste a urcite za nami este pridi. - ja mavam presne tie iste pocity ako ty. Ale aspon tie pachy uz lepsie znasam a uz som aj pribrala. Ja by som mala mat termin o 10 dni skor nez ty, ale to sa este moze poposuvat. Mne pri nevolnostiach pomaha to, ze rano hned ako pocitim hlad, aj ked je to o 4 nieco zjem, bud rozok, chleba alebo muffin z Lidla. Nikdy nevstavam z postele kym nieco nezjem, inka by mi bolo hrozne. Po asi 2 hodinach si dam druhe ranajky. Jedavam kazde 2-3 hodiny pretoze ma vzdy pochyti taky hrozny-neznesitelny hlad, ze mi ostane zle. A doktor mi predpisal tie cipky Torecal - su pre babetko uplne neskodne a tie mi tiez pomahaju ked je najhorsie. Davam si ich podla potreby, asi kazdy 3.den jeden. Dufam, ze nam obom bude skoro lepsie, ved uz sa blizime k 4. mesiacu. - je uz malemu lepsie? Dufam ze ano. A nestresuj sa kvoli tym skuskam, je to len autoskola a existuju aj opravne terminy. Ked nejde o babetko a rodinku nejde o nic, takze pekne s kludom a zvladnes to Wink

 

13.08.2006 20:56

Markíza

Ahoj Jajka! Ďakujem za podporu na tých skúškach. Máš pravdu, že keď nejde o život, ide o h....o (s prepáčením). Žiaľ, som veľký perfekcionista a keď niečo neviem na 100%, som z toho mimo. A musím sa priznať, že Schumacher zo mňa rozhodne nebude. Jednoducho na to nemám tie správne bunky. Navyše som sa cez víkend "šprtala" konštrukciu a údržbu. Mám pocit, akoby som išla promovať z automechaniky a nie robiť skúšky na vodičák. Pre mňa je to isté, akoby som sa musela naučiť dlhý text napr. v arabštine (po arabsky neviem ani slovo). Malý je už našťastie v poriadku. Teplotu mal ešte celú sobotu, ale iba takú zvýšenú (max. 37,6). Dnes (v nedeľu) bol už bez teploty. Neviem, čo to malo znamenať, ale hlavne, že je to už preč. Pá, pá...

 

13.08.2006 21:20

Tomcat

Ahoj Jajka! Nasa fazulka prisla necakane. Mala som co robit, aby som presvedcila priatela, aby sme si babo nechali. Konecne bolo vsetko krasne. Niesol mi ranajky do postele, masiroval mi nohy, upratal. proste vsetko, aby sme sa citili co naljepsie v hoteli. a najhorsie na celom je, ze raz som uz potratila. vyzera to tak, ze nemam sudene mat babo. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad som z toho zufala. mozno pockame rok a pokusime sa az vtedy. dovtedy to skusim nejako predychat Crying or Very sad ale nelucim sa s vami. budem vas tu citat ako vam rastu bruska a budem sa tesit z kazdeho noveho pocitu.

jajka: - to mi je luto, myslla som si ze tie zle spravy uz skoncili Sad Uvidis, co ti zajtra povie doktor. Ale hlavne sa neboj, urcite budete mat skoro novu fazulku. Mas urcite skveleho priatela, teraz sa podrzite a mozete sa pokusit znova. Urcite to dopadne lepsie. Budem Vam drzat paste a urcite za nami este pridi. - ja mavam presne tie iste pocity ako ty. Ale aspon tie pachy uz lepsie znasam a uz som aj pribrala. Ja by som mala mat termin o 10 dni skor nez ty, ale to sa este moze poposuvat. Mne pri nevolnostiach pomaha to, ze rano hned ako pocitim hlad, aj ked je to o 4 nieco zjem, bud rozok, chleba alebo muffin z Lidla. Nikdy nevstavam z postele kym nieco nezjem, inka by mi bolo hrozne. Po asi 2 hodinach si dam druhe ranajky. Jedavam kazde 2-3 hodiny pretoze ma vzdy pochyti taky hrozny-neznesitelny hlad, ze mi ostane zle. A doktor mi predpisal tie cipky Torecal - su pre babetko uplne neskodne a tie mi tiez pomahaju ked je najhorsie. Davam si ich podla potreby, asi kazdy 3.den jeden. Dufam, ze nam obom bude skoro lepsie, ved uz sa blizime k 4. mesiacu. - je uz malemu lepsie? Dufam ze ano. A nestresuj sa kvoli tym skuskam, je to len autoskola a existuju aj opravne terminy. Ked nejde o babetko a rodinku nejde o nic, takze pekne s kludom a zvladnes to Wink

 

14.08.2006 09:49

zuzkaMT

ahojte, dufam ze ste mali pekny vikend, aj ked vidim, ze zle spravy este stale neprestali Crying or Very sad , je mi luto a verim ze raz bude vsetko ok Laughing ja som stale ospala, alebo leniva, nic sa mi nechce, ale tvarim sa velmi pracovne. cez vikend som bola u svokrvcov, rano som sa zobudila, najedla, pokecala so svagrinou a zaspala na dalsie dve hodiny Rolling Eyes , co uz. vo stvrtok idem na kontrolu v 12tt. a aj ked mi minuly tyzden dr povedal ze vsetko je ok, stale mam divny pocit pred sonom, asi sa len zbytocne bojim. citam, ze jajke je stale zle, no snad uz nie dlho Wink . a co ostatné? ako ste na tom? ps. hovorili ste o tehotenskych priznakoch, predpokladam ze je to dalsie forum, viete mi povedat ako sa tam dostanem? dik :D :D

 

14.08.2006 10:05

cecilka

Wink takze prajem pracujucim pekny pracovny tyzden a oddychujucim pekny pohodovy tyzden Wink

 

14.08.2006 10:36

Kačena

Ahojte! Konečne sa nám aj počasie umúdrilo, tak je človeku hneď veselšie! Prajem Vám všetkým pekný začiatok pracovného týždňa a všetky sa držte!!! :D

 

14.08.2006 10:59

etna

Dobry dnicek zelam vsetkym. Vsimla som si, ze sa tu prebera cesnakova polievka. Kym predtym som cesnak a cibulu mohla kazdy den - cely den, tak teraz uff? Confused Idem sa ale zabit za fazulovou polievkou, omackami s knedlou a maskom mnam Rolling Eyes . Chcela by som vas poprosit o jednu radu. Vzdy som si myslela, ze 1. trimester sa konci uplynutim 12tt, ale niekde na Internete som sa docitala, ze az 14tt. Neviete presne ako to je? Zrejme sa pri tom druhom udaji pridaju 2 tyzdne naviac (2 tyzdne od PM po ovulaciu). Citala som tu nejake zle spravy o Larike ? Crying or Very sad Cloveka ide az rozhodit z toho, ze ludia, ktori si babo zelaju a boli by super rodicmi maju k tomu niekedy dlhu a tazku cestu a ini, ktori si to ani nezasluzia alebo nechcu ani nevedia ako a su "v tom". Pisali sme tu o roznych priznakoch no ja som si vsimla este jeden - ked mam vyvinut vacsiu aktivitu, tak fucim ako parna lokomotiva Smile . Ci uz na bicykli, alebo ked slapem domov (byvame na 3.p/3p bez vytahu). Vraj pri tehu cviceni by sa zena nemala zadychat. No tak neviem, ako to budem zvladat. Zuzka MT - myslim, ze to forum je v casti "Chceli by sme babetko".

 

14.08.2006 13:01

ahojte

Sylvi

majkap: Caute tehulky. Chcem VAs narychlo pozdravit. Precitala som si Vas, ale o Larike napocut. CO JE S NOU? LARIKA, OZVI SA!!!! Jajka, vies, ja Ti normalnee tie nevolnosti zavidim. NAozaj. Vies, mne nie je nic. Obcas maaspon pobolievalo brusko, no teraz zas nic. Velmi sa bojim, aby bolo vsetko v poriadku. Ja som takto pred rpkom o jedno prisla a strasne sa bojim o tu blsku v mojom brusku. No a napriek tomu som bola vcera v Hypernove a s manzelom sme kupili zvieraciu farmu. Je to taky farebny trojrozmerny plastovy balicek so zvieratkami a kraaassnyyyymi zvukmi. Tak sa teraz trosku vytesujeme.Nie sme sisi?
Lariku som nasla na: tehotenskych priznakoch. Prisla o svoju fazulku Crying or Very sad . Tehulky, drzte sa a davajte pozor na svoje pokladiky :D . A hlavne vela piste nech sa mozme s vami tesit Wink Vyzera to tak, ze vsetky co sme o nase fazulky prisli, vas aj tak nadalej citame Wink Wink Wink Za par tyzdnov uz budete za vodou a budete sa moct tesit naplno Cool Cool Cool

 

14.08.2006 15:14

jajka

Ahojte kocky, ako sa Vam dari v novom tyzdni? Ja som mala super vikend na chate, citila som sa uplne skvele, ako keby moj zaludok vedel ze sme na navsteve a ma sa spravat slusne. Dnes mi to ale vynahradil v praci - zase Confused Tento tyzden idete asi mnohe na vysetrenie v 12 tt, ze? Ja sa chystam az buduci tyzden to bude nas 13 tt, lebo teraz ma Dr. dovolenku. Dufam ze fazulka bude v poriadku. Inak v oktobri, ked budem v 20 tt (aspon dufam) pojdem do Brna na 3D ultrazvuk. Skontroluju tam vsetko, vsetky organiky, razstepy... a este by sme mali dostat aj DVD nahravku v trvani okolo 10 minut a fotky. Uz aby sme tam boli a Dr. povedal ze je vsetko OK. Ak sa tak stane, tak pojdem asi od stastia do obchodu a nieco pre to malinke kupim - prvu vecicku Razz ved tam by sme sa mali dozvediet ci to bude chlapcek alebo dievcatko.

 

14.08.2006 15:20

jajka

- skus si vypocitat na tejto stranke: http://www.ma-ma.sk/ - v sekcii "typy a triky" - tehotenska kalkulacka, kedy ti vychadzaju jednotlive trimestre - ten druhy zacina po 13 tt- vychadza to z toho, ze mesiac ma 30-31 dni a to je vzdy viac ako 4 tyzdne

 

14.08.2006 15:24

Markíza

S radosťou Vám oznamujem, že som skúšky na vodičák urobila na prvý pokus. Teraz som už frajerka, ale keby ste ma videli ráno. Ten náš drobček bude do predu trénovaný na zvládanie stresových situácií. S manželom sme sa smiali, že z neho bude šofér od narodenia.

 

14.08.2006 15:25

meg1

Ahojte dievcata Laughing tak vam napisem par zazitkov z mojej dovolenky : planovali sme ju uz niekolko mesiacov dopredu - ist do chorvatska na jachtu a tyzden sa plavit, co viac si moze clovek priat Wink Tusila som sice, ze som tehotna, lebo dve ciarky sa ukazali uz pred 2 tyzdnami, pani doktorka vsak mala volny termin az den pred mojim odchodom na vytuzenu dovolenku. Den pred dovolenkou som bola na ultrazvuku (vtedy 7tt). Tak trochu som tam dostala sok po tom, ako mi oznamili, ze gratulujjeme Vam mamicka, tehotna ste urcite lenze...... (v tej pauze som sa uz videla mrtva po rakovine, chemoterapii a neviem com este) vyzera to na dvojicky. Tuto vetu rozdychavam dodnes, i ked, ak mam byt uprimna, zatial sa nestresujem, lebo vobec netusim, co ma caka. KEd som sa opytala lekarky, ci mozem ist do Chorvatska autom a potom byt tyzden na lodi, skoro osedivela po druhy krat, no nakoniec mi to odobrila s tym, ze si po ceste mame davat caste prestavky. Napriek tomu bol cely tyzden pre mna take male sukromne peklo, ktore som prezila len vdaka spanku a objimaniu zachodovej misy, takze z krasnych ostrovov som toho moc nevidela. Embarassed Embarassed Tesim sa, ze sme to vsetci traja prezili a uz len cakam, kedy sa moja dcera vrati z prazdnin, aby sa dozvedela, ze po 13 rokoch sa konecne docka nie jedneho, ale dvoch surodencov. Tolko moje zazitky, urcite este neskor prispejem Laughing Laughing Laughing Zatial sa vsetky drzte. Zdravi Vas Meg.

 

14.08.2006 15:33

Ifcok

, ak by si to mala blizsie z trencina do bratislavy, tak ten 3d ultrazvuk sa robi aj tu. vratane toho dvd. kamaratka si to davala robit a potom sme doma pri pocitaci nad tych vzdychali, ake je to uzasne. tam aj zistili, ze budu mat dievcatko Smile http://www.novedieta.sk/galeria/ultra3dvideo.html

 

14.08.2006 16:47

jajka

- GRATULUJEM! vidis mas to stastne za sebou Wink - tak to ti verim Meg - mne v 7 tt bolo tiez hrozne, od 5 do 9 tt mi bolo asi najblbsie, ledva som cakala kedy pride 12 tt a teraz cakam uz ani neviem naco-hlvna nech su nevolnosti cim skor za nami. - ja viem ze 3D je aj v BA, ale je to tam ovela drahsie a vraj doktori su dost neochotny, za to na Brno mam same dobre referencie, je to totiz sukromna klinika, takze sme s manzelom odhodlany cestovat tam i ked je to asi o 50 km dalej.

 

14.08.2006 20:59

Tomcat

caute kocky. aj ked sa ma to uz netyka Crying or Very sad ale kolko stoji toto 3D? inak dnes som bola a u doktora a povedal, ze som mala mimomaternicove tehotenstvo. s priatelom sme sa dohodli, ze si dame 15 mesacnu pauzu a vtedy sa pokusime znovu. dovtedy mi doporucili schudnut. Mam 170cm a 90 kil. Za tych 15 mesiacov by som mala schudnut na 60kg. a popritom celom mam candidu a tym sa tazsie chudne Crying or Very sad

 

14.08.2006 21:12

KattyBa

Ahojte dievčence. Čítam,že sa bavíte o 3D.Ja som bola,ked som čakala Val a bolo to super.Bola som na Záhradnickej v 26 tt.Objednávala som sa velmi skoro,lebo tam bol dosť velký nátresk.Stálo to tuším 1300 Sk (ale nie som si moc istá). Boli sme aj s manželom a mal nás mladý doktror,ktorý bol velmi milý.Po nás už nik nečakal,tak sme sa skoro 40 minút pozerali na ten malinký zázrak v mojom brušku.Bolo krásne vidieť celé babatko,ako sa pohybuje,vrtí,ako si cucká prstík a ako štikúta.Vlastne ako si spokojne žije v maminom brušku.Môj manžel bol dojatý a ja som bola nepredstavitelne šťastná,ked nám doktor na 100% oznámil,že to bude dievča.Ak sa vám bude dievčatá dať,ja vám to naozaj odporúčam.Doma som si potom prehrávala na dvd-čku nahraté ukážky a pozerala fotky.Posielam vám na ukážku.

 

14.08.2006 21:16

KattyBa

Tak ešte raz

 

14.08.2006 21:41

Katuš

ahoj babulky,ja som vas len rychlo prisla pozdravit...dnes som boal po dovolenke cely den v praci,no poviem vam,12hodin v robote po 14dnoch doma...hotovy zabijak:( U nas je vsetko ok,zajtra idem na uvz a do poradne.....dufam,ze bude vsetko okej a tak ako ma byt,potom vam iste napisem,ako sme na tom.MEG-blahozelam k dvojickam!!!Babulky,nepamatam si,co kto pisal,ale poctivo som vsetko precitala,vsetky vas pozdravujem,aj bruska a zelam pekny vecerik.

 

14.08.2006 23:18

Anonymous

juj tehulky, tu je zase ta ista anonymka, co sa obcas ukaze. tak rada by som sa uz odtajnila, ale sa bojim. uz sme sice nasho drobceka raz videli, srdiecko bilo, ale nejako podvedome mam strach. takze si pockam na 2. sono na konci 12 tt a potom si konecne pridam jeden tickerik k uz existujucemu nasho druheho milacika. velmi mi je luto vsetkych maminiek, ktore o babatko prisli a obdivujem ich silu vratit sa sem do diskusie a povzbudzovat ostatne. co sa tyka bruska, mne sa uz tiez riadne ukazalo, takze normalne veci nehrozia. pekne som vytiahla zo skrine tehu veci z predosleho tehu a kupila som si jedny slusackejsie nohavice, lebo do prace musim vyzerat. vdaka za recepty na cesnacku. ja si ju asi neuzijem, moj ex-zlcnik mi to nedopraje, ale manzelik si posmakne. janka my mame velmi blizky termin porodu, tak som zvedava, ako to dopadne. nas prvy drobcek sa narodil o 4 dni skor. a ako som uz bola rada Smile

 

15.08.2006 08:02

cecilka

mm dufam ,ze ma za moj nazor neukamenujete : 3D ultrazvuk - vazne to povazujete za taku super vec? tehotenstvo je asi najkrajsie obdobie v zivote matky, je plne tajomstiev (a to je na tom asi to najkrajsie), vazne tuzite po tom vydiet svoje dietatko este skor nez sa narodi? Nehnevajte sa na mna ale pokial niesu v tehu problemy tak sa my to zda byt neprirodzeny zasah do zivota toho drobceka v brusku Pisem to aj preto lebo mna tieto veci budu cakat povine (vdaka zasahu lekarou pri prvom porode-alebo skor nezasahu Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad ) a niesom s toho nadsena, preco by som mala v tehu podstupovat nieco co nieje povine, preco by som mala cucat do tvaricky cloviecika ktoreho my je sudene vydiet az po porode? Ja viem ked to technika umoznuje preco nie? Ale naozaj sa my to zda ako zbytocne a neprorodzene dufam ze si nemyslite ze tu niekoho odsudzujem, nie je to kazdeho vec co chce a co nie - chcela som len povedat svoj nazor tot vse !!!!! dakujem za pochopenie

 

15.08.2006 08:35

etna

Tiez som bola toho nazoru, ze nechcem poznat ani pohlavie dietata, ze sa necham prekvapit atd. (co teda vylucuje aj 3D UZ). Ale cim dalej na tom menej trvam. Uz teraz sa rozpravame s babom, resp. rozpravame sa o nom, ako sa ma, ci mu chutila mamina vecera Smile No a je urcite jednoduchsie komunikovat s nim, ked uz viem, ci to bude chlapec al. dievca, ked uz budem mat o nom konkretnejsiu predstavu. My ho zatial oslovujeme ako chlapca, tak dufam, ze ak to bude mala slecna, tak sa nebude na nas hnevat :D Takze dospeli sme k tomu, resp. zatial len ja, muzik mozno ani netusi, ze je 3D UZ Wink, ze by sme ho vyskusali. A tiez zvazujem Brno, lebo vraj tam nie je potrebne cakat, resp. objednavat sa 3-4 tyzdne dopredu. Myslim, ze tam stoji 3D UZ okolo 500,-CK, v BA okolo 1.000,-Sk. V Novych Zamkoch je dokonca 4D ultrazvuk. Prakticky na obrazovke sa ale myslim ta 4. dimenzia ani neda rozoznat. Caute!

 

15.08.2006 08:40

zuzkaMT

ahojte tehulky, citam tu o 3D, verim ze je to krasna vec vdaka technike vidiet takto svoje babo a hlavne skontrolovat ci je vsetko ok.... Wink Cecilka, ja nazory neodsudzujem, na jednej strane ta chapem, na druhej, som clovek, ktory je rad ze zije v 21 storoci a velmi rada vyuzivam vsetky mozne vymozenosti techniky, hovorim si preco nie ked je to dostupne.... pokial ovsem neublizim malemu. a preto, ak 3D neublizi ani jemu ani mne, tak som za. Ja sama sa na 3D nechystam, mame tu jednu sukromnu kliniky s velmi dobrym vybavenim, pojdem tam v 20tt a pokial mi aj sono aj krv dopadne dobre, nebude mi k stastiu viac chybat. Markizke gratulujem k vodicaku... pamatam na den ked som robila vodicak ja, ani sa mi verit nechce ze uz je to tak davno Rolling Eyes a Meg gratulujem k dvojickam :D :D , urcite daj vediet ako dopadne dalsie sono Exclamation pekny den

 

15.08.2006 09:11

Ifcok

no, ja som zvedava a kedze na tej zahradnickej ponukaju ten 3d utz uz aj medzi 12-16 tt, objednala som sa na buduci tyzden. tak vam potom poviem, ake to bolo Smile

 

15.08.2006 10:43

siska28

Ahojte, dlhsie som tu nebola, vela prace po dovolenke. Aj ja som si myslela, ze zle spravy uz nebudu a je mi vsetkych velmi luto. My sa mame fajn, vcera sme boli na kontrole, podla lekara je vsetko OK, nic ma netrapi, male malo 2,4 cm od hlavicky po zadocek a bilo mu srdiecko, vysledky krvi mam tiez vsetky OK a tak som bola strasne stastna, ked som isla vcera od lekvara, dokonca mi vcera muzik aj veceru navaril. Posunul mi TP na 21.3., prvy jarny den Laughing a manzel ma narodky prvy letny den, ale uvidime kedy sa vlastne babo vypyta na svet.

 

15.08.2006 17:15

Markíza

[quote="jajka"] - GRATULUJEM! vidis mas to stastne za sebou Wink Veľmi pekne ďakujem za gratuláciu. Zajtra idem na Dopravný inšpektorát požiadať o vydanie vodičského oprávnenia a cca do 10-tich mi ho vydajú.

 

15.08.2006 17:16

Markíza

[ Markizke gratulujem k vodicaku... pamatam na den ked som robila vodicak ja, ani sa mi verit nechce ze uz je to tak davno Rolling Eyes a Meg gratulujem k dvojickam :D :D , urcite daj vediet ako dopadne dalsie sono Exclamation pekny den[/quote] Veľmi pekne ďakujem.

 

15.08.2006 17:21

Markíza

Dievčatá, mám na Vás jednu indiskrétnu ozáku, kt. ma dosť trápi a začína nám šarapatiť v manželstve. Ako je to u Vás so sexuálnym životom? Kdesi som čítala (aj aj mi to niekto hovoril), že pohlavný styk v prvom trimestri je nežiadúci, pretože vtedy je najvyššie riziko, že dôjde k potratu. Aj keď ide o moje druhé dieťa, je to pre mňa ako nočná mora. Navyše som v poslednej dobe veľmi spavá, takže na takéto aktivity mi už akosi nezvyšuje energia. Manžel mi už dal dosť jednoznačne najavo, že sa mu to nepáči a nechce si dať vysvetliť, že to je stav dočasný. Keďže mi z pochopiteľných dôvodov záleží aj na ňom, neviem, ako sa k celej záležitosti mám postaviť. Cítim sa ako medzi dvoma mlynskými kolesami a je mi to veľmi nepríjemné. Tak teda, ako túto situáciu riešite u Vás doma? Za odpovede Vám vopred ďakujem.

 

15.08.2006 18:24

jajka

- kedze mne posledne 2 mesiace nie je prave najlepsie, milovanie je to posledne na co vecer myslim. Urcite sa ziadnemu cloveku nechce uzivat si ked ma zaludok uplne mimo, ved by to mohlo aj pekne trapne skoncit. Ale ked mi je fajn velmi rada sa k muzickovi pritulim a je to uplne v pohode, nemam ziadne bolesti a dokonca ani strach, ze by sme babetku nejak ublizili. Samozrejme sex by mal byt velmi nezny. Myslim ze tvoj manzelik by mohol byt trosku ohladuplnejsi a vydrzat do toho 2. trimestra. Vtedy je vraj milovanie najkrajsie pre muza aj zenu. Urcite by nemal nalihat. Skus sa s nim porozpravat a poprosit ho aby to na tychto par tyzdnov nechal na tebe, uisti ho o tom ako ho mas rada a ze nech sa spolahne na to, ze akonahle ti bude lepsie, velmi rada sa k nemu zase pritulis. Takto som to citala aj v mojej mudrej knihe a moj manzel bol po takomto vysvetleni velmi spokojny :D

 

15.08.2006 21:17

Katuš

Ahoj babulky,tak som dnes bola na uvz a v poradni.Vsetko je v poriadku,nas drobec ma 5apol cm:)kopkal si a rozhadzoval ruckami:)Ani zmerat sa poriadne najprv nedal:)Som rada,ze je vsetko ok,dokonca nam podla uvz vysiel termin na 27.2.......ale to sa este bude vraj menit:) MARKIZA-no,pytala si sa na tulenie a tak.....ja som sa nebala,ze by sa mohlo daco stat.....proste sme tomu nechali volny priebeh,podla chuti.Dakedy nebolo nic aj tyzden a dakedy aj dva-tri dni po sebe.Aj ked je pravda,ze asi tak do 10tt som bola ja ta pasivnejsia(a vacsinou ja vymyslam,aj ked je muzik unaveny z prace),bola som unavena,ale tak sme sa nejako aj bez slov pochopili doma a ked muzik videl,ze som "tuha" a spim s otvorenymi ocami uz pri telke,ani nic neskusal,len si ma vecer prituli,dal pusu na dobru noc a spinkali sme.Proste-ked bola chut,bol aj sex,ked nebola,nebol.A nemyslim tym len chut z mojej strany,samozrejme aj z jeho.Takze u nas je to takto:)

 

16.08.2006 09:08

zuzkaMT

ahojte, pekne ranko zelam, tak teda, u nas je to so sexom asi tak, ze muzika mam vacsinou cez tyzden mimo mesta, kym som nebola tehotna, uzivali sme si skoro vzdy ked sa dalo, potom ked som otehotnela sa dlho nic nedialo, neviem ci to bola len taka zhoda nahod. skor ja som bola ta, co som naznacila ze mi cosi chyba.... Embarassed chlap sice nebol proti, ale nebolo to ono, akoby mal strach, ale nechala som to tak. tiez totiz byvam ospala dost zavcasu, on casto cestuje, takze uvidime teraz, uz som predsa v 12tt tak to snad pojde len k lepsiemu. ale urcite z toho nerobim vedu, beriem to v pohode, asi sa obaja tesim viac z babatka nez myslime na sex. ale tulkame sa k sebe stale, ono je to fakt asi docasne :D . Markiza, tazko byt mudra za druhych, ale skus to muzovi jemne vysvetlit, ze po porode budete na tom asi este horsie na istu dobu, ale nic z toho neznamena ze bez sexu sa straca aj laska, hlavne ked mas na to krasny dovod - dietatko. ved co by sme pre deti neobetovali, ze? drzim palce. Wink

 

16.08.2006 12:49

cecilka

Wink mam za sebou uspesne uzv a termin my zese hodila na 5.3.2007, mm tusim sa to este 100x zmeni, dala my knizku ja nou robim reklamu na Slovensku sporitelnu, Lucku a Maternu a vy? zda sa my to trosku od veci ked si farmaceuticke (vlastne nie len) firmy robia reklamu na tehu knizkach Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

 

16.08.2006 14:40

etna

, co keby si mu podstrcila nejaky clanok o tom, ze znizena chut na sex je normalna v tomto obdobi? Pripadne ho zatiahni sem na forum, nech si precita, co ti tu piseme Wink U nas frekvencia a pravidelnost tiez klesla a nebolo to len z dovodov na mojej strane. Aj manzel mal pocit, ze zatial by sme mali drobca nechat sa "dobre zabyvat" a nenavstevovat ho prilis casto Smile Smile Ved napokon to prve obdobie sa nam uz krati, takze coskoro by to malo byt ako za starych cias Wink

 

16.08.2006 14:53

cecilka

Laughing Laughing Laughing pozeram, ze na pretrase je dobra tema Laughing Laughing Laughing mm manzel doteraz zo zasnenym pohladom spomina na obdobie ked osm bola prvy krat tehu Embarassed vtedy sme to mohli robit tusim v kuse Embarassed a teraz nejako sa netrhame, vecer obaja padneme do postele a bleskom spime -ale dufam ze to obdobie este len pride Wink Wink Wink

 

16.08.2006 15:04

jajka

, ja sa neviem dockat buduceho tyzdna, asi pojdem hned v pondelok, i ked po doktorovej tyzdnovej dovolenke tam bude asi strasny naval. Som zvedava ako nam vide ten termin porodu. Inak cecilka zatial mam aj ja 5.3.2007, tak uvidime :D Ja som si vcera citala stare sms od manzelika a zistila som ze prave 5.3.2004 mi prvy krat vyznal lasku, to je pekna nahoda Razz to nebude len tak Razz Ja mam tento tyzden pocit, ze mi tie nevolnosti nejak polavuju, dufam, ze to nezakriknem Confused Ale ved uz je aj nacase ved sme v 12 tt.

 

16.08.2006 15:14

Markíza

Zdravím Vás! Za chvíľu v práci končím, tak sa teším, že odídem. Idem na Dopravný inšpektorát požiadať o vydanie vodičáku. Dúfam, že tam nebude veľa ľudí. Inak, čo sa týka tehotenských príznakov, nemám žiadne také, kt. by som nezvládla. Som len unavená, mám čudný pocit v ústach (niečo podobné, ako keď sa nenajete), som častejšie hladná, keď prudšie vstanem, zatočí sa mi hlava...Keď to však zhrniem, asi môžem byť rada, že je to iba takto. Rozoberali ste 3D UZV. Spočiatku som nad tým ani neuvažovala, považovala som to za zbytočné vyhadzovanie peňazí. Ale teraz, keď sa vhodný termín na jeho absolvovanie blíži, už si nie som až taká istá. Nechcem šíriť poplašné správy, ale kdesi som čítala, že to nie je až také zdravé pre bábätko. Teda pre jeho nervovú sústavu. Tak neviem, čo si mám o tom myslieť. Zajtra mám volať gynekológovi kvôli výsledkom z krvi a cca na budúci týždeň v utorok mi vystaví tehotenskú knižku (teda ak nebude mať práve dovolenku). Spomínala som, že Danielko mal teplotu. Myslela som si, že to prešlo samé od seba, ale neprešlo. Včera som s ním musela ísť k lekárke a tá mu predpísala penicilín. Ale už sa to našťastie zlepšuje.

 

16.08.2006 15:21

Ivka31

Ahojte dievcata. Tak sa vam znovu hlasim. Citam vas stale, akurat som nemala chut pisat. Vikend bol celkom fajn, ale prve dva dni v tyzdni by som nezelala ani svojmu najvecsiemu nepriatelovi. V pondelok od 6 rano som grcakala (s prepacenim) kazdu 1 a pol hodinu a cokolvek som sa snazila do seba dostat vo mne dlho nevydrzalo. V utorok uz som negrckala ale aj tak mi bolo hrozne a skoro nic som nejedla. Prepacte, ze to takto popisujem, ale musim sa trochu vykecat. Neviem z coho to bolo, myslim ale ze tehotenstvom to nebolo. Asi som nieco zle zjedla. No to uz sa nedozviem. Dnes uz je mi fajn a pomaly sa psychicky pripravujem na zajtrajsiu kontrolu u lekvarika. Snad bude vsetko OK a moja dietka žubrenke nijako neublížila. Držte mi zajtra palčeky Laughing Laughing Laughing