1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

09.08.2006 08:32

zuzkaMT

ahojte vsetky, ste sa poriadne rozpisali kocky, neviem ci budem stihat aj ja... citam ze sa pretriasaju svokrovci, no ti moji su v pohode, nastastie, uz maju rocnu vnucku z BA, ale tesili sa aj s nami a cakaju ze to bude tentoraz vnuk. Aj ked vychadzame dobre, mna tesi ze su z ineho mesta, my sme sa s muzom spoznali v Blave, ja som z MT a muz z Roznavy, takze ked sa male narodi, nablizku budu len moji rodicia. a muzicek je auditor, ma rad ciselka a "ma dat / dal". Rolling Eyes Rolling Eyes dobre si rozumie s mojou mamou, ona je totiz ekonomka uctovnicka, tak nasli spolocnu rec... Markiza, som rada ze sono dopadlo dobre, dufam ze uz tu budu len same dobre spravy a zle nas bude zdaleka obchadzat Laughing pekny den

 

09.08.2006 11:08

Larika

Ahojte marcovky Smile Markiza robil ti lekar aj nejake vytery? Vysetroval ta aj okrem sona? Ja sa chystam kazdu chvilu vyrazit za lekarkou.

 

09.08.2006 11:19

Ivka31

Ahojte dievcata. Vitam vas v dalsom peknom trochu zamracenom dnicku. ked uz mas doma tych dvoch ekonomov, mohla by si prosim ta nieco zistit ? Chcela by som si priblyzne vyratat vysku materskej. Nie som si ale ista, ktora suma z vyplatnej pasky sa berie ako vymeriavaci zaklad pre ten ktory mesiac. Ja si myslim, ze to je hruba mzda este pred zdanenim a pred zrazenim poistneho. Ale rada by som sa v tom uistila. ak by ste niektora vedela odpoved na moju otazku, budem vdacna za kazdy nazor.

 

09.08.2006 11:25

Larika

Ivka31: Chcela by som si priblyzne vyratat vysku materskej. Nie som si ale ista, ktora suma z vyplatnej pasky sa berie ako vymeriavaci zaklad pre ten ktory mesiac. Ja si myslim, ze to je hruba mzda este pred zdanenim a pred zrazenim poistneho. Ale rada by som sa v tom uistila.
, moja mamina je ekonomka a vravi, ze si dobre myslis Smile Vymeriavaci zaklad je to z coho sa odvadza poistne/cize vlastne to iste co si napisala ty, len inymi slovami. Z toho sa vezme 55%, vyrata sa na jeden den a krat 30, alebo 31 dni kazdy mesiac. Vzdy sa to vyratava za predchadzajuci rok, alebo od prerusenia poistenia. Ak niekto marodil viacej nez 10 dni.

 

09.08.2006 11:38

Ivka31

dakujem za rychlu odpoved. Vsetko chapem, len tu poslednu vetu nie. Ja som teraz na PN a este asi mesiac budem - cize maridim viac ako 10 dni. Aky to ma vplyv na moju matersku ? Ja som myslela ze : januar az jul 2006 si vyratam z vyplatnych pasok, PN od 10-teho dna si vyratam z toho co dostanem od poistovne, dalsie mesiace 2006 ked uz budem robit si vyratam z vypl. pasok. Alebo to nie je tak ? Dufam ze po 10-tom dni PN sa poistenie neperusuje. Mam sa este nejako pripoistit, alebo co ?

 

09.08.2006 13:09

evik

Babulky, top ste veru nahodili zaujimavu temu.. ved ktoru z nas by nezaujimala vyska materskej? :D :D Myslite, ze Fico presadi vyssi jednorazovy pripevok na prve dietatko uz od januara buduceho roku? To by bolo super, ze ? :D :D :D A co sa tyka mojich svokrovcov, heh, no , ako uz mnohe viete, ja svokrovcov nemam, aj ked ich poznam, este z cias, ked sme boli s byvalym spolu. No, pochybujem, ze im to povedal, momentalne je uplne mimo z toho, ze sa to dozvedeli ludia v Moravciach - nuz ale co cakal, tu funguje agentura JPP ( Jedna Pani Povedala) kozmickou rychlostou a kedze ho tu kazdy pozna (lebo je to fesny chlap a este k tomu ucitel na strednej skole), tak sme temou cislo jedna uz pomaly v kazdej domacnosti. Hehe, mne to nevadi, ja tu nepoznam skoro nikoho a navyse sa nemam za co hanbit, ja sa na cvrcka uz velmi tesim Laughing Laughing Laughing

 

09.08.2006 13:23

zuzkaMT

Evik, sa mi velmi paci tvoj pristu, len tak dalej baba, nech si on bije hlavu o stenu ked nevie o co prichadza Laughing Laughing Laughing Laughing Ten jednorazovy prispevok by mohol prejst, ja to sledujem, kedze taketo veci potrebujem vediet aj k svojej praci, este cakam na aku sumu sa zodvihne minimalna mzda....... Razz Inak pre vsetkych, vymeriavaci zaklad dane je, ako ste povedali, vasa hruba mzda pred zdanenim a odvodmi, len sa tam nezapocitava odchodne, odstupne, cestovne nahrady, atd (je to podla zakona). Minuly tyzden bol v Pravde jeden clanok ohladom vypoctu PN, posielam link ak by ste sa zaujimali, je tam aj jeden priklad. Ak ste PN, prve 3 dni dostavate 25% z denného vymeriavacieho základu, 4-10 den je to 55% a od 11. dna vam PN vyplaca Socialka, a tiez je to 55%. A pocita sa to z predosleho kalendarneho roka, teda 2005. dufam ze som pomohla, keby nieco este sa pytajte.

 

09.08.2006 13:25

zuzkaMT

som zabudla ten link, tak tu je.. http://dennik.pravda.sk/sk_dennik.asp?r=Bkarieratp&c=karieratp_14_1

 

09.08.2006 13:41

evik

Zuzka MT: Diky :D AKo dobre, ze tu mame aj ekonomky a personalistky, budeme chodit po rady Laughing Laughing Ach, ked si predstavim tie vybavacky okolo rodneho listu, priezviska dietatka, zdravotneho preukazu cvrcka ci materskej...brrrr... aj vy tak neznasate urady? Mimochodom, nam sa aj tak bude ratat rok 2006, ved babetka budeme mat az (uz?) v marci buduceho roku, nie?

 

09.08.2006 13:45

zuzkaMT

Evik, som sa chcela opytat, v tabulke je ze pochadzas zo ZA, ale v prispevku si hovorila nieco o Moravciach, kde to je? a co tam robis ak sa mozem opytat.... dik

 

09.08.2006 13:50

Zajka

Ahojte marcove tehulky Wink , ja som sice februarova tehulka, ale chcem Vas poprosit . Nie je medzi Vami nejaka tehulka zo Ziliny? Ak hej, tak ju velmi pekne prosim, nech mi napise, ak vie, kde v Ziline mozu chodit tehulky cvicit. Ja to zhanam, ale zatial som nic nezohnala a doma sa mi samej nechce cvicit . DAKUJEM a pekne tehulkovstvo zelam Wink

 

09.08.2006 14:51

evik

Zuzka MT: ano, ja som zilincanka, ale momentalne pracujem v Zlatych Moravciach :D Aj ked to znie trochu divne, ale ja som uz taky cestovatel :D Zlakali ma sem, este ked som bola na skole v Dansku, tak som ani nemala prilezitost hladat si pracu v Ziline... hihi, a potom som tu uz mala aj "ine" zaujmy Laughing Laughing Kazdopadne sa planujem vratit do Ziliny, na porod aj na matersku, a ked si najdem pracu v ZA, tak tam aj ostanem. A robim controlling..ani neviem, ci je na to aj nejaky slovensky vyraz Rolling Eyes Zajka: ako si si uz precitala, som Zilincanka, ale nemam moc prehlad o tom, kde cvicia tehulky.. Skusim sa popytat a ked, tak ti napisem, dobre?

 

09.08.2006 14:56

Zajka

Vopred vdaka Evik Wink.

 

09.08.2006 15:20

zuzkaMT

evik: Zuzka MT: ano, ja som zilincanka, ale momentalne pracujem v Zlatych Moravciach :D Aj ked to znie trochu divne, ale ja som uz taky cestovatel :D Zlakali ma sem, este ked som bola na skole v Dansku, tak som ani nemala prilezitost hladat si pracu v Ziline... hihi, a potom som tu uz mala aj "ine" zaujmy Laughing Laughing Kazdopadne sa planujem vratit do Ziliny, na porod aj na matersku, a ked si najdem pracu v ZA, tak tam aj ostanem. A robim controlling..ani neviem, ci je na to aj nejaky slovensky vyraz Rolling Eyes Zajka: ako si si uz precitala, som Zilincanka, ale nemam moc prehlad o tom, kde cvicia tehulky.. Skusim sa popytat a ked, tak ti napisem, dobre?
aha tak, ja som si furt myslela ze si v nejakej dedinke pri Ziline, co by som mohla poznat, ZA nie je tak daleko. Dufam ze sa raz stretneme vsetky. Citala som augustovu Mama a ja, skoro na poslednej strane je pisane o stretnuti februarovych 2006, uzili si pekny vikend aj s muzmi a detickami, napad sa mi to zda dobry Laughing

 

09.08.2006 16:52

Ivka31

stále mi vrta v hlave tá dlhodobá PN. Kto za mňa platí nemocenské poistenie od 10-teho dňa práceneschopnosti? Nepovažuje sa toto obdobie náhodou za prerušenie platenia nemocenskeho poistenia? Potom by sa totiž za rozhodujuce obdobie na vypočet materskej považovali mesiace po skončeni PN, keď nastupim znovu do prace. zuzi - mozno pisem ako hotentot, ale snad pochopis, co som tym chcela povedat.

 

09.08.2006 18:25

Ivka31

ani si sa neozvala, ako bolo u lekarky. Snad vsetko v poriadku. Cakame na dobre spravicky.

 

09.08.2006 19:18

Larika

Anonymous

ahojte. Aj ja verim, ze Larika u lekarky dopadla uplne super a ze je vsetko ok. Larika, este k tomu terminu. No ja viem presne den oplodnenia, kedze ja som po IVF. Tak nerozumiem tomu, ako mozes byt o 2 tyzdne predo mnou. Som tutu?

 

09.08.2006 21:08

Markíza

zuzkaMT: ahojte vsetky, ste sa poriadne rozpisali kocky, neviem ci budem stihat aj ja... citam ze sa pretriasaju svokrovci, no ti moji su v pohode, nastastie, uz maju rocnu vnucku z BA, ale tesili sa aj s nami a cakaju ze to bude tentoraz vnuk. Aj ked vychadzame dobre, mna tesi ze su z ineho mesta, my sme sa s muzom spoznali v Blave, ja som z MT a muz z Roznavy, takze ked sa male narodi, nablizku budu len moji rodicia. a muzicek je auditor, ma rad ciselka a "ma dat / dal". Rolling Eyes Rolling Eyes dobre si rozumie s mojou mamou, ona je totiz ekonomka uctovnicka, tak nasli spolocnu rec... Markiza, som rada ze sono dopadlo dobre, dufam ze uz tu budu len same dobre spravy a zle nas bude zdaleka obchadzat Laughing pekny den
Tak v to dúfam aj ja. Prajem pekný večer!

 

09.08.2006 21:11

Markíza

Larika: Ahojte marcovky Smile Markiza robil ti lekar aj nejake vytery? Vysetroval ta aj okrem sona? Ja sa chystam kazdu chvilu vyrazit za lekarkou.
Nie, žiadne výtery ani vnútorné vyšetrenie mi nerobil. Iba to UZV. Aj mi toho nášho chrústika ukázal na monitore, ale asi mám slabú predstavivosť, pretože ja som tam videla iba takú machuľu s priemerom cca 1 až 1,5 cm. Povedal, že je všetko v poriadku a to mi stačilo.

 

10.08.2006 08:09

evik

Ahojte babenky, dnes mame krasny den, tak dufajme, ze nam slniecko doda energie a bude nas zdaleka obchadzat unava a nevolnosti :D Zuzka MT: Aj ja som citala ten clanok, velmi sa mi to pacilo a nic nam nebrani nieco podobne zorganizovat! :D :D Fazulka a Ifcok: Kde ste, uz ste sa dlho neozvali.. vsetko OK?

 

10.08.2006 09:05

zuzkaMT

Dobre ranko vsetkym, musim vam povedat, ze som si vcera kupila dvojo teho nohavic, jedny rifle a jedny cierne do roboty, lebo tento tyzden som sa nejako dost zvacsila a aj ked este svoje gate natiahnem, uz som v nich riadne stiahnuta a ked sedim a soferujem tak uz musim rozopinat gombik aj zips. esteze sa mi podarilo vobec niezo zohnat, lebo u nas neviem preco nie je vela tehotenskych obchodov Rolling Eyes no ale toto som chcela, Ivka, prave sa zaoberam tvojou otazkou, len mi to bude trochu trvat, pretoze akurat boli zmeny v nemocenskom poisteni, tak to teraz studujem a dam vediet. alebo, ak ste za, mozem to nascanovat a skusit pripojit aby si to kazdy mohol precitat ak ma zaujem, lebo tiez su tam rozne priklady.....

 

10.08.2006 10:17

zuzkaMT

mozno vas trochu potesim...... Vláda SR na svojom 5. rokovaní prerokovala a schválila: Návrh novely nariadenia vlády o výške úhrady poistenca za služby súvisiace s poskytovaním zdravotnej starostlivosti Vypracovanie predkladanej novely nariadenia vlády vyplýva z potreby zníženia finančnej zaťaženosti osôb, ktorým sa poskytuje zdravotná starostlivosť. Cieľom navrhovanej úpravy je zabezpečiť, aby poistenci neplatili poplatky za služby súvisiace s poskytovaním ambulantnej zdravotnej starostlivosti a ústavnej zdravotnej starostlivosti. Pri poskytovaní ambulantnej zdravotnej starostlivosti je výška úhrady poistenca 0 Sk pri každej návšteve poskytovateľa zdravotnej starostlivosti a tiež za stravovanie a pobyt na lôžku počas poskytovania ústavnej zdravotnej starostlivosti vrátane poskytovania ústavnej zdravotnej starostlivosti v liečebni pre dlhodobo chorých. Poplatky počas poskytovania kúpeľnej starostlivosti zostávajú zachované. Predpokladaná účinnosť nariadenia vlády je určená na 1. september 2006. Tazke snad uz nebudeme musiet platit ani 20 korun v amb. ani za pobyt v nemocnici.

 

10.08.2006 10:28

Ivka31

Vsetky vas vitam v tomto peknom dnicku a zelam aby ste sa dnes citili tak ako ja supeeer. som rada, ze sa touto dolezitou financnou otazkou zaoberas a zavidim ti ze tym zlozitym vetam rozumies. Ja si pozeram informacie na stranke socialnej poistovne, ale niektore vety si musim aj 5 krat nahlas precitat a aj tak im nerozumiem. Ak najdem tvoju e-mailovu adresu, poslem ti jeden priklad, ktory je tam uvedeny a myslim ze by sa tak dala celkom jednoducho ovplyvnit vyska materskej. Ak uznas ze je to pravne v poriadku, odovzdame tu informaciu aj ostatnym dievcatam. Zatial to tu ale nechcem popisovat, kym si nie som ista spravnostou toho kroku. Juj ale som sa rozpisala. Zatial ahojte.........som stale tu.

 

10.08.2006 12:35

Ifcok

ahoj evik, sme v poriadku a vytesujeme sa z fotiek, ktore nam teta doktorka v utorok urobila Smile uz som pisala, ze ja v praci velmi pisat nemozem - som rada, ze stiham aspon citat .. a vecer doma sa stihnem len prezliect a uz aj spim ... kvoli tomu materskemu prispevku, co tu rozoberate - teoriu som uz k tomu pozerala a chapem tych 55%, ale ako mi prakticky ovplyvni vysku materskeho pripadna dlhodobejsia (alebo aj kratkodobejsia) PN-ka tento posledny polrok pred nastupom na MD? znizi mi to ten vymeriavaci zaklad? ale na tie tehu oblecenie sa chystam uz aj ja - nosit mozem uz len elasticke rifle, ostatne ma na brusku uz tlacia a nechcem babenko utlacat, hlavne, ked sa vie tak pekne hybat :D

 

10.08.2006 12:50

Anonymous

tak po tyzdni zasa citam a okrem novych maminiek tehuliek aj zle spravy vidim.. mrzi ma co sa vam stalo a dufam, ze ste uz ako-tak fit a coskoro sa dockate vytuzeneho babenka, vlastne v to dufam aj ja. muzik vravi "neboj, budeme mat druhe" a ja vravim "nie, budeme mat tretie, druhe s nami nie je ale bolo). ako som tak citala, mnohe mate skusenosti so skorym potratom. ja som krvacala asi 6 dni dost silno, ale na kontrole som este nebola. teraz uz ms nemam a necitim absolutne ziadne bolesti. je mozne, ze babo "odide" celkom same? prepacte, ze sa vam sem miesam s takouto temou.

 

10.08.2006 12:55

Anonymous

to som bola ja matenka zasa, zabudla som....

 

10.08.2006 15:01

Ivka31

som rada ze si sa znovu ozvala a ze ste obaja v poriadku. Akurat mi volala kamoska, co mi zistovala ako ovplyvni vysku materskeho moja dlhodobejsia PN-ka pred nastupom na MD. V podstate sa mi toto obdobie, ked som na PN, nebude vobec zapocitavat do vymeriavacieho zakladu za rok 2006. Do uvahy sa budu brat iba mesiace, ked som bola a dufam este do konca roka budem zamestnana. Snad som to nezkomolila. ak sem este niekedy zabrusis, pozri, ci som to dobre napisala o tej PN-ke. prepac moja, ze sa tak pytam, ale ako to myslis, ze si 6 dni krvacala? Kedy, v ktorom tyzdni? Normalne som zdesena. A kedy ides na kontrolu? Inak tzv. plodove vajce moze odist aj same s MS, ale malo by sa to skontrolovat na utz. Urcite napis, radi poradime.

 

10.08.2006 15:15

Sylvi

[quote="Anonymous"]tak po tyzdni zasa citam a okrem novych maminiek tehuliek aj zle spravy vidim.. mrzi ma co sa vam stalo a dufam, ze ste uz ako-tak fit a coskoro sa dockate vytuzeneho babenka, vlastne v to dufam aj ja. muzik vravi "neboj, budeme mat druhe" a ja vravim "nie, budeme mat tretie, druhe s nami nie je ale bolo). ako som tak citala, mnohe mate skusenosti so skorym potratom. ja som krvacala asi 6 dni dost silno, ale na kontrole som este nebola. teraz uz ms nemam a necitim absolutne ziadne bolesti. je mozne, ze babo "odide" celkom same? prepacte, ze sa vam sem miesam s takouto temou. Inac, tehulky citam vas kazdy den a tesim sa s vami :D :D :D . Ja sa teraz snazim pozerat dopredu a verim, ze o par mesiacov budem mat moznost sa znovu zaradit medzi tehulky.

 

10.08.2006 16:29

evik

Ifcok: a ja som si myslela, ze len mne sa tak nafuklo brusko :D A kolko mal drobcek cm? Sylvia, KattyBA a Matenka: som rada, ze k nam aj tak zabrusite a zapojite sa :D Dufam, ze nam coskoro oznamite nove radostne spravy :D P.s. posunula som si termin na neskor.. podla poslednej mrchy vychadzal 28.2.,m ale podla sona mal moj crvcek o tyzden menej :D

 

10.08.2006 16:31

evik

aha, a este tickerik...

 

10.08.2006 16:38

Ivka31

AHOJTE VSETKY PRIPÁJAM UPRAVENÝ ZOZNAMÍK evik ...... ten datum porodu moze byt?

 

10.08.2006 17:10

Katuš

Ivka,ty si sikulka,ta tabulka je super:) Moj TP je podla uvz zatial 2.3. a aj podla mrchy to tak vychadza,vlastne aj podla toho,kedy to vyslo-podla IUI,ale v utorok mame uvz,tak potom este upresnimco mi povedia:)

 

10.08.2006 17:38

Ivka31

neuspesny pokus

 

10.08.2006 17:42

Ivka31

Katuš ..... tak som ti to tam predbezne doplnila.

 

10.08.2006 17:59

Katuš

Ivka31: Katuš ..... tak som ti to tam predbezne doplnila.
Ivka,dakujem:)

 

10.08.2006 18:03

Ivka31

Dievčata, kde ste vsetky? Popismenkujte nieco............. Ja som sama doma a tlacim do hlavy studentsku pecat. Ake mate chute vy ???

 

10.08.2006 21:17

Markíza

Babuľky, dnes mám priam šialenú chuť na cesnakovú polievku. V júli sme boli na Zemplínskej Šírave a tam ju varili na Salaši. Bola geniálna. Taká číra s nastrúhaným syrom a s opečenými kockami chleba. Neviete náhodou niektorá, ako sa tá polievka varí? Ďakujem.

 

11.08.2006 08:10

evik

Ahoj babenky :D hihi, aj mna chytaju vselijake chute - vcera na obede sme mali grenadir a ja som si na tanier nalozila viac kyslych uhoriek ako celeho grenadiru, kolegovia len oci vyvalovali, lebo vacsina z nich este nic netusi :D MArkiza: veru netusim, ako sa vari cesnacka, ja som taky kucharsky antitalent, ja budem radsej zehlit celu noc ako varit Laughing

 

11.08.2006 08:12

evik

Ozaj, Ivka : Dakujem, myslim, ze tento termin je realnejsi ako 28.2., ked je cvrcek taky malicky :D

 

11.08.2006 08:14

Ifcok

markiza, tak cesnakovu polievku som ja jedla cely minuly tyzden - ale ja som sa dlavila takou kremovou, takze keby si chcela recept na taku povedz :D evik, nas drobec mal v utorok 3,5 cm, kopal nozickami, hybal rucickami - dokonca sa aj "poskrabkal" na hlavicke. a krasne mu bilo srdiecko, tentoraz uz sme to videli aj my Smile

 

11.08.2006 11:14

Anonymous

ja som to asi zle napisala, tak takto o bolo... po tom beledulinko ruzovom vytoku sa dostavil trosku silnejsi, tak som sla na pohotovost a tam mi lekarka povedala, ze babenko je sice tam, velmi malicke, ze prestalo rast a teda, ze tehotko nebude pokracovat. do nemocky ma neobjednala, tu to inak chodi (totiz nezijem na SK), najskor priroda a az potom v pripade potreby lekari. po vysetreni som zacala krvacat silnejsie, v podstate to uz bola ms, po 6 dni skoncila a ja ja citim dobre a ziadne bolesti nemam. musim povedat, ze mimi nam urcite odislo, lebo som ho videla. pre istotu sa ale buduci tyzden objednam na kontrolu. sylvi, ano to som ja z 29-teho.

 

11.08.2006 11:31

Ivka31

.... prepac, ja som to pred tym nechapala. Je mi to luto, ale zda sa ze uz si v poriadku. A ked to odislo prirodzene, mohli by ste sa uz coskoro pokusit o dalsie tehulkovstvo. Prepac ze sa pytam, ale toto bolo tvoje prve? .... tak vselico viem uvarit, ale polievky mi moc nejdu. Asi ti neporadim. Zelam pekny dnicek.

 

11.08.2006 11:36

Markíza

[quote="Ifcok"]markiza, tak cesnakovu polievku som ja jedla cely minuly tyzden - ale ja som sa dlavila takou kremovou, takze keby si chcela recept na taku povedz :D Ifčok, sem s tým receptom!

 

11.08.2006 11:38

Markíza

markíza [/color].... tak vselico viem uvarit, ale polievky mi moc nejdu. Asi ti neporadim. Zelam pekny dnicek.[/quote] Ja tiež nie som ktovie aká kamarátka so sporákom, ale čo už, keď tí moji chlapi tak radi a veľa jedia. Ešte že ma v tomto smere v hojnom množstve zastupuje moja mama. Smile

 

11.08.2006 11:39

Anonymous

toto babenko malo byt nase druhe, doma mame rocnu slecnu, lasku nasu malicku Laughing dnes jej ocko povedal, ze bude mat skoro bratceka, aby sa mala s kym hrat Laughing

 

11.08.2006 12:26

KattyBa

Ahojte dievčatá. Chodíme sem k vám a čítame si ako sa máte,aj ked sme zostali iba s Valentínkou.Príroda asi vedela, prečo to tak má byť a tak,hoc nám je velmi smutno,ideme životom dalej a na plno sa venujeme našemu malému slniečku.Verím,že sa nám podarí dalšie babatko neskôr. Teším sa,že ste v poriadku a že drobčekovia rastú.Dávajte si pozor na brušká a užívajte si tehotenstvo. Prajeme vám pekný den. A aj ked neprispievam,tak čítam.Pá dievčaá

 

11.08.2006 12:30

Ifcok

Markíza: Ifčok, sem s tým receptom!
ten recept je velmi jednoduchy: asi 300 - 400 g ocistenych najkrajanych zemiakov das varit do 0,5 l osolenej vody. ked uz su makke, dolejes este pol litra vody (nie vraicej) a jeden zltok, 4-5 strucikov cesnaku a rozmixujes (prip. aj s trochou masla - ale to netreba). ked je to hotove, prilejes tam asi 3 dcl mlieka, ale so smotanou (napr. do kavy) je to este lepsie. ked uz je cesnak v tom, ja to uz nevarim, aby to ostala take stiplave. ale v povodnom recepte sa hovori, ze sa ma dat do vriacej vody. nakoniec este dochut. dobru chut Smile

 

11.08.2006 12:35

Katuš

Ahoj babulky. V prvom rade vsetkym ZUZKAM ktore tu mame zelam vsetko naj k meninkam. U nas nie je nic nove,muzik lepi obklad na strop na wc-ku a maluje to tam,ja tu chodim okoklo neho a kibicujem mu do toho a inak je vsetko po starom:))

 

11.08.2006 12:38

cecilka

mo aj ja pripajam cesnacku: na troske tuku oprazim do zlatova cibulku, pridam trsku drtenej rasce, supnem tam zemiaky a vodu, sol dam varit , ked su zemiaky uvarene pretlacim tam cesnak (podla chuti) a trosku majoranky ak treba trosku vegety na vrch supnem oprazeny rozok alebo chlieb, struhany syr a papam a papam a papam Alebo sa da k tomu podavat na kolieska nakrajany rozok potrety cesnakom ,posypany syrom a zapeceny v rure Wink Wink dobry chut prajem Ps: za chvylku uz aby som zase trenovala varenie bez vegety Confused

 

11.08.2006 12:48

Katuš

juj,vidim,ze varite cesnakovu polievocku...u nas sa robi dvojako. Takze: 1.)ked sa varia napr.halusky,slize,fliacky....po ich vyvavreni sa voda nevyleje,ale sa do nej roztlaci cesnak,da sa trosku kminu,vegeta,korenie,sol,.....na vrch oprazeny chlebik. 2.)rozvaria sa zemiaky v osolenej vode,zemiacky sa potom roztlacia,prida sa kmin,trosku korenia,sol,cesnak..roztlacene zemiaky a na vrch chlebik oprazeny..... Takze asi tak unas:)Ja ju varim malo,lebo som jej schopna zjest za vedro a tpotom mam zcesnaku nizky tlak a je mi nanic:(Tak len obcas ju robim..