1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

02.04.2007 17:14

denny

Ahojte kočky, tak sa hlásim s novými zážitkami... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Dievčatá, Lukáško nám plakal od štvrtka večera až do včerajšieho večera (3 dni!!!). Netušili sme, čo tomu dieťaťu je. Skúšali sme rektálnu trubičku, masírovali sme bruško, cvičili sme, čistili sme noštek, kŕmila som... Proste všetko sme robili, aby bol spokojný, no na priek tomu rev. Ja som už bola napadrť a moja polovička to tak-tak prestávala zvládať. Bála som sa, že mám málo mlieka a je hladný, tak sme už zarobili aj BEBU, no nepil. Potom som si vravela, že ho zle prikladám, lebo všade sa hovorí a píše, že kojenie nemá bolieť a mňa bolelo ako fras! Včera sme to už nevydržali, manžel našiel na nete kontakt na laktačnú poradkyňu a zavolali sme ju ku nám. Býva neďaleko nás v Petržalke, tak to nemala ďaleko. Bola to veľmi milá pani a radí aj tu na babetku. Povedala mi, že polohy pri kojení sú OK, akurát som malému nedostatočne vbárala tváričku do svojho prsa, preto ma to tak bolelo. Čiže dúfam, že keď sa to zahojí, už to bude len dobré. Povedala, že inak je kojenie ok. Podozvedala som sa kopec vecí, bola strašne milá a som rada, že sme ju zavolali. Všimla si však, že malý grcká a tak povedala, že sa obáva, že má malý reflux. Čiže už čiastočne strávené mliečko sa mu vracia nazad a to ho štípe a páli a preto plače. Pretože grcká nie len mliečko ale už aj taký "tvarožtek". Čiže ho pálila žáha. Tak som potom volala jednej známej, ktorá mala pri malej problém s refluxom a hneď sme urobili opatrenia. Nadvihli sme matrac v postielke na jednej strane - zošikmili sme mu ho. Po kojení ho už nenadhadzujem, aby si odgrgol, držím ho asi 30 min vo zvislej polohe, aby mu mliečko sadlo a nevracalo sa nazad do úst. Masírujem mu pri tom chrbátik a keď si grgne, tak si grgne a keď nie, tak sa už nešaliem. Užíva kvapky Sab simplex, tak to z neho aj tak vyjde von. Kojím ho tak, že mu ešte podkladám pod hlávku vankúš, aby bol na šikmo (hlava vyššie a nohy nižšie). Keď ho čičíkam, už ho nenadhadzujem, aby som zase nespôsobila vrátenie mliečka. Konečne mi spí aj cez deň, lebo už som padala na hubu, len som ho stále tíšila a tíšila. Takže ak máte niektorá tiež takýto problém, tak skúste tie opatrenia, ktoré sme zaviedli aj my. A vraj je ešte dobré, ak sa takýmto bábätkám pred kojením dá NUTRITON (vláknina zo svätojánskeho chleba). Má sa to zamiešať do odstriekaného materského mlieka a dávať deťom pred kojením. Potom negrckajú. Zajtra idem na preváženie k lekárke, tak sa jej na to opýtam, či mu to mám dávať. A k cumlíku - my ho používame od pôrodnice. Tiež mi to tam poradila jedna sestra, lebo malý ani nepotreboval toľko sať mliečko, ako skôr dudlať bradavku. Tak nebudem vykladať, ako tie moje asi po 3 dňoch vyzerali... Tiež ho pekne ukľudní. Na spanie ho nepotrebujeme. denny

 

02.04.2007 17:39

denny

Ešte Vám pošlem pár foto

 

02.04.2007 17:43

denny

a ešte pár...

 

02.04.2007 17:58

denny

...

 

02.04.2007 21:41

anjelicek22

ritta - ja by som to s tou fit loptou radsej neskusala, kamoska musi kazdy vecer skakat s 11 kg chlapciatkom, tam uz sranda konci, vobec si maly od toho nevie odvyknut. Inak mate vsetky krasne babatka, gratulujem Smile

 

02.04.2007 23:42

Lusisia

Ahojte, tak sa pocitovo hlasim (po 3 dnoch - sorry) ze sme stale v kinderkovom stave aj my, neboj Karlka, nenechame Ta tu samu ;o) Gratulujem k dalsiemu novemu babetku Wink Joooj, mne to uz taaak lezie na nervy!!! Uz som nemotorna a je mi to strasne tazke.... Ale Vam asi nemusim hovorit, ze vy to poznate Wink Aj ked s tymi vasimi krasnymi babetkami sa stavim, ze uz ste na ten pocit aj zabudli Wink No ja uz skusam vsetko, ale nic nepomaha... Vcera sme dokonca boli aj v kine na Mr. Beana, ze sa budem rehotat tak, ze zacnem rodit a nic Rolling Eyes Laughing No nevadi, tak stale cakame... Nas najnovsi plan je 4.4. streda, tak uvidime Wink Ale aj kebyze sa rozhodne prist dnes v noci, tak mi to nevadi.... Laughing Tak prijemne mamickovanie a karolke nech to uz pride rychlo Wink Dobru nocku!

 

03.04.2007 17:07

miriamka

karolka, kde si? casto na teba myslim. jaj, to bude kratky odkaz, malu man prehodenu cez plece na grg, ale spi ako kamen. noci zvladame tiez uz trosku lepsie, spala som 2krat v detskej izbe na posteli, pretoze malej nasa manzelska (vodna postel) nevyhovuje a vobec som sa nevyspala. krpcek mi v noci nebude ani za svet spat v tom krasnom pletenom kosi Crying or Very sad minulu noc som isla znovu do manzelskej a zvladli sme to bravurne. dokonca prespala 3 hodiny v kuse, problem je len, ze hrozne rada spinka na brusku!!! tak ju mal tatino na hrudniku tie 3 hodinky a maminka spala... rezim este nechcem zavadzat, ved ma len tyzden a zbytocne sa stresovat nechcem. s tym zacneme ale coskoro. denny, dik za radu s oxytocinom. uz ho nemusim brat, dnes sme boli na sone maternice, vsetko je ok a nemusim na cistenie... ako ste na tom s vahou? ja hlasim ubutok 10 kg, 7 mam stale v pluse... hadam to pojde aj s pomocou kojenia rychlo dole. jaj uz ju nevladzem takto drzat, majkajte sa zatial

 

04.04.2007 11:14

zuzkaMT

ahojte, dlhsie som nepisala, citam ale pravidelne, no nestiham vsetko... vikend sme stravili u rodicov na chalupe, krasne svietilo slniecko a konecne som si trochu opalila ksicht, lebo som bola jak bieloba na steny... Lucka zacala mat uz iny rezim, viac je hore hoci spava este take 3 hodinky, no medzi spanim si uz vyzaduje viac pozornosti, musim jej rozpravat a venovat sa jej, tak potom toho menej stiham, ako inak Laughing Denny, super tip s tymi opatreniami, uz som o tom zosikmenom matraci uvazovala, no vyzera ze nas to uz pomaly preslo, mala sa naucila lepsie grgat. Babulky, mate krasne deticky, fotky su super. Maminkam cakatelkam prajem este chvilu trpezlivosti Laughing

 

04.04.2007 11:34

fazulka

Jeeeeeeeej Zuzi, vy uz mate 1 mesiacik. :D Razz Vsetko najlepsie, hlavne vela vela zdravicka a mamicke radosti z Lucinky. Ale to letiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Confused

 

04.04.2007 12:41

zuzkaMT

Fazulka, mas pravdu, letiiii to straaasne rychlo. uz teraz je Lucka ina ako ked sa narodila, a to su len 4 tyzdne rozdiel Smile

 

04.04.2007 14:04

miriamka

Ivka, raz si myslim pripojila tabulku na zapisovanie udajov o babatkach. Sice som si ju stiahla, ale najst ju nemozem. to ta tehudemencia... Mola by si ju pripojit este raz? Rezim este nezavadzame, ale hadam o par tyzdnov sa nam ukazu nejake pravidelnosti. ozaj baby, zabudate aj vy tak vela? ja si musim vsetko zapisovat Rolling Eyes Chcu vam deti spat same v postielke? Mne tam protestuje o 106. dnes sme boli u lekarky na kontrole. uz ma spat porodnu vahu a ieco malo viac. vsak furt visi na ciciku.

 

04.04.2007 14:28

Katuš

Ahoj babulky,ja len na skok,kym je Lukasko ticho....on cez den neche spat,prespi mi celu noc,tak asi 8 hodin v kuse,alebo sa mi po 5zobudi a naje a potom spi dalej,ale cez den je to des,spi max 40minut a koniec.....este tak v kociku vonku na prechadzke zaspi,to hej...no aspon daco,nie? DENNY,uf,uzila si si to teda,nezavidim,ale dufam,ze uz bude dobre!Nas Lukasko cumel nechce,mal doteraz len tvarovany sillikonovy,dnes osm kupila klasiku taky ten gumeny gulaty,tak uvidime,ale inak ma namiesto cumla mna,tiez ma ocumlava do zblbnutia,hlavne vecer,kym sa uspi na noc....a ja mam pocit,ze mi upadnu bradavky.....dufam,ze tento novy cumel bude chciet a mna necha tak Smile Inak sme ok,v poriadku,papame,hajame......a problemy s bruskom nas konecne obchadzaju oblukom,klop,klop,tak som rada.Po velkej noci ideme do poradne,som zvedava,kolko maly pribral.....teda je ho riadny kus,mame co nosit :D taka ziva posilovna :D

 

04.04.2007 14:31

Katuš

A ozaj,nas maly uz vidi,sleduje normalne kolotoc nad postielkou,aj nas,staci,ked dakto pride do spalne a uz sa za nami vytaca Smile

 

04.04.2007 16:41

Markíza

Ahojte, tak sa ozývam po niekoľkých dňoch. Máme za sebou náš prvý návštevný víkend. Boli u nás manželovi rodičia. Dopadlo to celkom dobre. Včera sme boli na vyšetrení sluchu a našťastie ušká máme v poriadku. Trochu som sa toho bála, lebo žiaľ, v rodine máme jedno sluchovo postihnuté dieťa. A dnes sme boli v poradni. Už vážime 3.980 g a meriame 54 cm. Doktorka nás vyšetrila od hlavy po päty a skonštatovala, že je všetko v najlepšom poriadku. Tak veľmi sa z toho teším :D :D :D Chcela som sa Vás opýtatať, či aj Vaše detičky trpia na štikútku? Náš Adamko ju má veľmi často. Stačí, že ho rozbalím alebo sa napapá alebo iba tak, bez príčiny. Vtedy pomôže iba to, že si 2-3 krát "cucne". Všetkým Vám prajem krásne veľkonočné sviatky.

 

04.04.2007 18:52

denny

Katuš: A ozaj,nas maly uz vidi,sleduje normalne kolotoc nad postielkou,aj nas,staci,ked dakto pride do spalne a uz sa za nami vytaca Smile
katus, krasna fotka!!!