1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

29.03.2007 15:07

audrey

Ahojte maminky, prepáčte že sa vám sem montujem, ale občas si vás prečítam. Sledujem totiž jednu moju kamošku a čakám na dobré správy, že už je maminkou :D A Karči stále nič, že?! Laughing Čitala som, že viaceré bábätká trápia koliky, aj nás veru riadne potrápili. Takže pripájam vlastnú skúsenosť. Na vetry bábu pomáhajú cviky s nožičkamy a masáže bruška. Existujú aj kvapky Sab Simplex či Espumisan pre bábätká a dosť pomáhajú. Tiež vraj zaberá trošku teplého vzduchu z fénu na bruško, možno by stačil aj obklad z nejakej nahriatej plienky. Vraj sú už na trhu aj nejaké rascové čípky, ktoré sú tiež na dojčenské koliky. Adamka tiež veľmi trápievali koliky, bola som z toho hrozne nešťastná. Schudla som cez 15 kg (nie že by som sa sťažovala). Náš sused bylinkár nám tiež namiešal ľubovníkový olej na masáže, tiež bol celkom fajn. Moc mi tiež pomohol babyvak, kuk na www.babyvak.sk je to vynález na nezaplatenie Doteraz v ňom drobca nosím, aj keď som si tým už odrovnala koleno... Keď Adamka bolelo bruško, šup ho do vaku, trošku pohojdať a hneď zaspinkal. Potom som ho aj s ním jednoducho zložila, prikryla a buvkal ďalej Keď som ho v ňom nosila, nebolel ma chrbát tak, ako keď som ho mala iba na rukách. Tiež som s ním pobehala všetky úrady a obchody, kde som sa s kočíkom jednoducho nedostala. O dojčenských kolikách sa môžete dočítať aj tu: http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_id=497940 Držte sa, máte nádherné bábenká :D :D :D

 

29.03.2007 19:39

Lusisia

Karolka, hlavne, ze ste v poriadku a zdravi Wink Neboooj Wink Ved sa dockas Wink Aj my cakame Wink Ja viem, ake to je Wink A nech Ta utesuje to, ze kebyze si v UK, tak Ta nechaju 2 tyzdne prenasat a az potom by Ti vyvolali porod... Wink Takze tak Wink My nic nove, dnes som sa smykla zo schodu (mame take blbe schody, uz sa vsetci na nich smykli, ja som sa uspesne vyhybala....) No tam som sa zlakla a uz som bola presvedcena, ze idem rodit, lebo ma tak trosku zabolelo cudne, ako som sa prehla a nic.. Maly sa hybe a mna nic neboli... Tak sa drzte o uzivajte si babetiek Wink A Karlka Ty si este uzivaj toho, ze si sama Wink Aj mne tak hovoria Laughing

 

29.03.2007 20:00

denny

Ahojte, chcela by som sa vas opytat aku mate skusenost s vybavovanim pridavkov na dieta, prispevku a priplatku ("Ficovych" 11.000,-) na dieta. Manzelovi dali tlaciva a povedali, ze staci, ked vsetko donesie po tych 28 dnoch - to je podmienka pre priplatok, ze dietatko sa musi dozit 28 dni, aby vyplatili 11.000,-. Sucastou musi byt potvrdenie od lekara, ze je to moje prve dieta. Mna by zaujimalo, ci je nejaky limit do ktoreho to musime stihnut vybavit. Rada by som absolvovala navstevu lekara az v dohodnutom termine po sestonedeli, tym padom po 42 dnoch od narodenia. Nepresvihnem nejaky termin na odovzdanie tlaciv na pridavky a prispevok? A este som sa chcela opytat, vybavovali ste nejako prihlasenie dietata na trvaly pobyt? Nas maly sa narodil v Petrzalke a tu aj mame obaja s manzelom trvaly pobyt. Na matrike nam dali rodny list, to je vsetko... Vychadzam z toho, ze automaticky mu daju trvaly pobyt tam, kde mam ja. Len neviem, ci pre to este nieco musim urobit. A do tretice, nemate niekto kontakty na laktacne poradkyne v Bratislave? Na Antolskej boli na nastenkach kontakty (meno, mobil), ja som si to bohuzial neodpisala. Kocky dakujem.

 

29.03.2007 21:36

zuzkaMT

ahojte koculky, konecne mam cas tak pisem... nasa dnesna poradna: 4330g, dokina je spokojna, pekne nas pochvalila, Lucka pekne uz dviha aj hlavicku, tak som spokojna. Na tie nase problemy s bruskom sme vyfasovali Sab Simplex kvapky, malej som ich dala teraz vecer ked sa napapala a spokojne mi zaspala, tak neviem ci to bola len nahoda alebo tie kvapky pekne zabrali, uvidime zajtra, dam vediet :D Karolka, neboj, dockas sa, urcite ti nic neujde, vsetko absolvujes tak ako my ostatne, aj to dobre aj to zle, tak este pekne oddychuj alebo spi kym mozes Cool Denny, mne akurat dnes na poradni dokina potvrdila to tlacivo, mala bude mat 28 dni v sobotu, ale ona mi to potvrdila uz dnes s pondelkovym datumom aby som nemusela chodit k nej na dvakrat. O nejakom casovom limite neviem, no pocula som ze to vedia vyplatit aj rok spatne, takze si myslim ze casu mas dost Laughing Trvaly pobyt som bola vybavit na matrike, doniesla som so sebou rodny list a pani matrikarka jej vypisala kartu a zalozila do kartoteky.. aspon u nas v MT to nerobia automaticky, musela som ist a nahlasit ju, je to bez poplatku, nechceli ani ziadne kolky.

 

30.03.2007 12:48

ajulka

Ahojte babulky, nestiham velmi pismenkovat, ale obcas aspon citam Wink Mam nedobre spravy, ochorela mi Julia, tak len dufam, ze nenakazi Dominiku Sad teda dufam, ze ni filipka samozrejme, ale ten by to zvladol, no neviem ako nasa palculienka, v stredu vazila 3090g, dlzku mi nepovedali Sad a kedze sme tam boli so vsetkymi tromi, tak som to nechala tak a doma si ju odmeriam Wink inak a celkom zladujeme, som s nimi takmer cely den sama, ak tato sluzi, tak aj v noci, zatial fungujeme, ale urcite je vela veci, co chcem robit inak a vylepsit ich, aby ni jeden nemal pocit, ze ho zanedbavam Embarassed no nejak som sa rozpisala, idem uz za filipkom (baby spia-zatial) majte sa krasne, pozdravujem babetka aj tie v bruskach, pekny dnik vsetkym, andrea P.S. Ivka, perfektne tablo aj tabulka Smile

 

30.03.2007 12:59

denny

Zuzka, ďakujem za odpoveď. Ale zaujalo ma, že Ti to potvrdila detská lekárka a nie gynekológ... Ja idem ešte k tým boľavým bruškám... Dnes mi malý do obeda nie a nie zaspať. Mala som tu svokru, tak tá ho varovala, aby som si trochu pospala, lebo som už bola zúfalá. Vravela, že zaspal tak na 10 min, potom sa začal krútiť v perinke a plakať. A zase zaspal a tak stále dokola... Trápila sa s ním dosť dlho, až ma nakoniec zavolala. Volala som potom aj lekárke a tá mi povedala, že treba bábätká polohovať (raz na jeden bok, potom na druhý, na bruško - ale vtedy byť pri ňom!), že pohyb je živoť Wink Tak sme s malým cvičili... Bežne s ním cvičím tiež, ale asi to nestačí, asi treba cvičiť nie len v tedy, keď ich bolí bruško, ale aj pomimo, aby ich to bruško nebolelo. Poradila mi tiež tie kvapky Sap Simplex. Dávaš ich drobcovi na lyžičku spolu s trochou materského mlieka? Alebo len také samotné? Lekárka mi vravela, že pitie tých mamičkovských čajíkov netreba preháňať, lebo ich vraj aj z toho môže nafukovať. Môj ďalší problém je mliečko. Niekedy mi vynechá a proste ho nemám pre malého dosť. Väčšinou mám tento problém večer. To som zistila tak, že mi aj po nakojení plakal, bol odgrgnutý a suchý. Tak som prevarila vodu a dala som do nej cukor. Lukáško mi z nej vypil ešte 100ml Exclamation Exclamation Exclamation Tak som jej to dnes vravela, že čo s tým, aby nebol hladný. Poradila mi, aby som ho nakojila a keď uvidím, že to nestačilo, tak nech mu urobím ešte BEBU alebo NUTRILON (doma mám Bebu, tak mu budem dávať to). Nie plnú dávku, len pár ml, aby som ho "dotlačila", keď mu nestačilo. Vraj sa to mlieko potom ustáli a budem vidieť, že ho bude dosť a nebudem už musieť prikrmovať. Dúfam, že to tak bude, lebo som sa chystala malého kojiť aspoň rok, no nečakala som, že kojenie je taká "veda" a nie celkom to vždy závisí od toho, že matka CHCE kojiť... Rolling Eyes denny

 

30.03.2007 13:45

denny

Ivka, teraz som si dočítala staršie správičky, tak Ti chcem napísať k tej váhe... Rolling Eyes Nezúfaj, mne tiež zatiaľ zostalo takých 6 kg navrch... Slaninka na bokoch, zadku a stehnách... Wink Čítala som, že teraz nesmieme držať diétu, lebo môžeme prísť o mliečko!!! Tak pozor. Vykašli sa na to, neboj, kojením to dáme dole. Pôjde to síce pomalšie, ale zíde to dole. A ako písala Peťka, ani civčiť sa neodporúča. Aspoň zatiaľ. Kočky, čo máte problém s odgrgnutím po jedle. Kamoška mi poradila, aby som si malého pritisla k telu a 2-3x s nim podskočila a potom si ho dala na pliecko. Nedokázala som ho normálne odgrgnúť, ale toto fakt zabralo. Vraj tým podskočením sa bublinky v žalúdku presunú na vrch a potom sa mu ľahšie odgrgne. Tak skúste, my to tak robíme a zaberá to.

 

30.03.2007 13:49

Ivka31

Ahojte dievcata. Zdravim vas a na chvilocku sa aj ja pridam. ....... kedy stihate s babetkami cvicit ??? Moja mala bud place ze je hladna, tak ju musim nakojit, alebo spi, a pri prebalovani tiez nevydrzi dlho ticho. Kedy cvicievate vy a ako? S nozickami - kolienkami k brusku cvicim aj ja pri prebalovani, ale moc dlho nevydrzime a hned zas krcime nos. Kupanie je potichu len pokial sme vo vode, ked sa susime a obliekame, zas reveme. Takze cvicenie po kupani u nas nehrozi. My musime po kupeli hned k prsniku aby sme sa ukludnili, no a tym padom sme docvicili. Minule som bola nutena pocvicit malej s nozickami asi 15 min po kojeni a to ste mali vidiet. Perfektne sme sa vykadili, ale zaroven sme vyvratili mliecko asi aj spred dvoch hodin. Hruza. A ja sama doma, mala revala od hladu a oblecenie cele od grcky. Na zaplakanie. Susedia hned v kupelni zistili ze sa asi kupeme. Umyvat a obliekat revuce dieta....... ani som jej poriadne nezapla dupacky a rychlo som ju nakojila aby tak srdcervuco neplakala. Ak sa to grckanie neupravi, spytam sa doktora, co s tym. Nezda sa mi v poriadku, aby vyvratila tak vela mlieka. Zatial ahojte a uzivajte si pekny vikendik.

 

30.03.2007 13:52

Ivka31

..... dakujem za radu s tym odgrgnutim, urcite to skusim. Nam to tiez robi problem. Uz som vselico skusala, toto ale urcite hned najblyzsie otestujem. Este raz dik.

 

30.03.2007 14:44

denny

Ivka, ja cvicim pocas prebalovania. Malemu dam dudlik a potpm je ticho. Ked trosku mrnka, tak cvicim aj tak. A ked je cez den hore, tak sa snazim tiez cvicit - on je cez den dost vela casu hore, velmi mi toho nenaspi...

 

30.03.2007 15:03

zuzkaMT

ahoj babulky, Denny, Ivka - dik za radu k tomu podskoceniu, vyskusam a uvidime. My cvicime pri prebalovani a po kupani a tiez by sme revali, ale ja mam na to uz taku fintu... kupeme sa okolo siedmej, to znamena ze ak sa nezobudi sama, tak ju budim ja okolo siestej, vtedy ju hned nakrmim a snazim sa nech si grgne, pockam pol hodinku az tristvrte nech jej ako tak vytravi a ideme na kupanie, potom cvicime a po kupani ju krmim akoze "druhy chod" nech sa dotlaci a potom pekne spinka.... lebo ked ma uplne prazdne brusko tak reve jak o zivot, takze ja preto krmim na etapy. tento rezim mame asi tak tyzden, tiez to chcelo svoj cas nech na to pridem a uvediem do praxe Laughing Sab Simplex davam az po krmeni na lyzicku a pomalicky jej to vlejem do ustociek, na letaciku je napisane ze podavat pocas jedla alebo po, tak ja jej davam po a samotne, neriedim to s mlieckom, lebo vacsinou jej davam prsnik, len malokedy mam odstriekane do flasky.

 

30.03.2007 15:14

etna

Ahojte maminy. Ak citam, problemy s odgrgnutim riesime kazda :D Nam sa to niekedy podari a inokedy nie. Ja by som ale s Hugom asi velmi nepodskakovala, lebo nebude potom nachylnejsi k tomu, aby vsetko vygrckal? Tiez nam lekarka dala Sab Simplex, ale po jednom dni sme sa rozhodli, ze ho nebudeme uzivat. Zda sa mi, ze to aj takto zvladame. My tiez cvicime o 106, nastastie ale u nas je cvicenie radost. Ked maly place a neviem co s nim, tak staci dat dole plienku a nechat ho s holou ritkou. Ked este k tomu pridame cvidenie, tak sme uplne stastni. :D Ja som mu inak davala aj rascovy odvar na odporucanie lekarky. Ako inak spinkaju vasi drobci? Citala som, ze taketo male babetka by nemali byt dlhsie hore ako 2 hodiny. No tak to nie je nas pripad Crying or Very sad . Hugo sa rano preberie medzi 7.00 - 8.00 a opat ide spat az okolo 11.00-12.00. Samozrejme dovtedy sa mu musim takmer na 100% venovat. Spievat, rozpravat, menit polohy, len chvilu vydrzi zabavit sa sam. Potom zaspi na 2 hodinky, ideme von, kde opat spi okolo 3 hodin a na spanok ho ukladam az niekedy o 22.00 - 23.00. Fakt neviem, co zle robime. Uz mu asi zacnem naozaj ordinovat nejaky rezim. Stale kolisem medzi tym, ze mi ho je chudatka luto, tak robim vsetko pre jeho pohodlie a tym, kedy mu uz povolujeme nejake rozmary a rozmaznavam si ho. Skuste inak ist na stranku www.koliska.sk, su tam celkom zaujimave clanky.

 

30.03.2007 17:29

Ružička

čaute maminy, resp. skoro maminy... :D dnes sme prišli z pôrodnice... malý Niekedy, keď bude čas, snáď si všetko, čo mi uniklo, prečítam a nejaké rady načerpám Smile Zatiaľ sa majte...

 

30.03.2007 17:52

fazulka

Cavte maminky,, aj vam sa zda, ze sa tie posledne dni nejako skracuju? Mne sa zda, ze maju stale menej a menej hodin, cim to asi bude? Rolling Eyes Kocky, keby ste ma videli, sedim su tu za PC, v jednej ruke fenyklovy caj, v druhej odsavacku a to pomyslenou tretou pisem. No kocky, prave pozeram, a po najedeni malej som odsala este z jedneho prnika 125 ml, ufff, som ale riadna dojka Embarassed Ja neviem, co by som si fakt pocala bez tej odsavacky. Shocked Babule, tak aj my sa pridavame k problemom s bruskom, ked je uz uplne najhorsie , pomoze nam len rektarna rurka, skutocne nic ine. Velmi nerada ju pouzivam, no ked sa inak neda.... My davame kvapky espumisan, myslim, ze je to skoro to iste ako sab simplex, tiez po jedle, 15 kv. rano a 15 kv. vecer. Co sa tyka spanku, tak my spinkame skoro cely den, po 2 -2,5 hod., v kociku dlhsie, no zato v noci sa pestujeme Rolling Eyes . Ale tuto noc sme spali krasne, len s dvoma prebudenia o 00,30 a potom az o 04,30, tak som sa rano citila jak rybicka :D Po tych minulych nociach, no hotovy zazrak. Len dufam, ze som to teraz zakrikla a budeme tuto noc buntosit celu. Ale ja fakt uz neviem, ako jej mame ten zameneny rezim denno-nocny prehodit.Nic nepomaha. Zoja sa jednoducho napapa a zalomi. Nic ju nepreberie. Dnes sme boli aj na kardiologii, lebo nasej dokine sa zdalo ze pocuje selest, ale nastastie len plany poplach, tak sme hrozne stastni. Razz Etna, uz dlho Ti chcem napisat, ze ste vybrali super meno pre syna, my sme ho tiez chceli. Wink Ako mu hovorite? Hugo? Lebo to je super, mne sa tie vsakovake zdrobneniny z toho nepacia, tak isto ako aj zdrobneniny Zoji. Ale samoska, kazdeho vec Cool Jeeej Ružička, blahoželam k Gabkovi, to je teda riadny cvalko. Super, vela vela zdravicka, mliecka a pohodky :D Juuj, a tusim som este neblahozela Miriamke, aj ked som na nu moc myslela, tak Miriamka, vsetko len a len to najlepsie, hlavne zdravicko a obrovsku radost z princeznej. No a co sa tyka vahy, tak ja mam oproti povodnej este + 4kg, myslim si, ze boky a stehna su ok, ale baby, to brucho - pomooooooooooooooooc Crying or Very sad Zuzka MT, krasna vaha, gratulujeme. A to s tym dvihanim hlavicky, to trenujete na brusku? Meg1, ako zvladas s kockami? Daju Ti trosku aj vydychnut? Ja si vzdy hovorim, hlavne ked plackame a ja neviem preco, ze obdiv obrovsky maju vsetko dvojickove maminy. I ked na druhej strane, o chvilu budes mat len vyhody Wink a kocky sa budu hrat same so sebou a nebudu nikoho potrebovat. No maminky, idem si poodsavat druhe prso, nejako rychle sa mi nalieva... Shocked Tak sa drzkajte a pomojkajte vsetky babetka.

 

30.03.2007 18:18

Ivka31

TABULKA

 

30.03.2007 18:20

Ivka31

BABETKOVSKE TABLO

 

30.03.2007 22:57

miriamka

kocky, dobry vecer vsetkym. fazulka, dik za gratulacie. denny, fajn napad, s tym poskakovanim. my sme boli dnes na prvej kontrole u lekarky. ved uz mame 3 dni! a potom sme sa este presli asi pol hodku po okoli. magdalenka uz spinka ovela lepsie, v noci je ale dost aktivna. len pri nas v posteli je kludnucka, tak to zatial inak neriesim. mame malinko zltacku, ale naozaj minimalne. dnes mam brala dula krv z paticky. a musela z oboch, lebo nebolo dost! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad tak som si porevala s malou. foto pripojim, mozno este dnes, zalezi na tom, ako dlho sa jej este bude pacit na ockovom brusku. zatial papa

 

30.03.2007 23:32

miriamka

par foteciek nasho chrustika

 

30.03.2007 23:35

miriamka

este posledne

 

31.03.2007 07:51

Tominko a Gabinka

Ahojte, tak my mame super noc za sebou, keby to tak ostalo. Normalne sme sa vyspali. Oproti vcerajsej to bola lahodka.Lujzinka vstala len 3-krat a vobec sa nepogrckala, to ma naopzaj potesilo. Miriamka vy mate take dupacky , ako my kabatik a nohavice. Nie je to nahodou z H&M? Pripojim Vam este zopar foto ,ako sme narastli.

 

31.03.2007 07:52

Tominko a Gabinka

este edna

 

31.03.2007 07:52

Tominko a Gabinka

a posledna

 

31.03.2007 11:03

karolka

Miriamka, Gabika, super fotecky, zlate su tie vase princeznicky :D No a kedze my sa stale ziadnou fotkou pochvalit nemozeme, tak len poslusne hlasim, ze stale nic... Vcera sice permanentne tvrdlo brusko, ale to je vsetko. A to beham po schodoch, aj laskujeme s drahym Wink aj sa prechadzam a ništ... Zeby fakt ten 1. april? Ale ako pisala Lusisia, hlavne ze sme v poriadku a zdravi... No ale zda sa mi, ze ani Zizu, ani Ruza ani Lusisia uz dlhsie nic nenapisali, tak mam pocit, ze som ostala "sam vojak v poli" Drzkajte sa maminy, spinkajte, priberajte, papkajte, grckajte, vsetko pekne odskusajte a ja sa potom budem uz len radit :D

 

31.03.2007 12:17

Ivka31

AHOJTE BAMBULKY. Ake su krasne tie fotecky s babetkami. Aj my sme sa dnes trosku fotili, tak sa musim aj ja pochvalit. Este som sa chcela spytat, ktore uz pouzivate dudliky ? My sa im zatial vyhybame, no neviem ako dlho to vydrzime.

 

31.03.2007 12:20

Ivka31

S MAMINKOU IVKOU

 

31.03.2007 12:22

Ivka31

S OCKOM

 

31.03.2007 12:24

Ivka31

ESTE RAZ S MAMINKOU

 

31.03.2007 12:41

Ivka31

.... uz aj Magdalenka je v table na predchadzajucej strane. Ozaj, uz ti niekto povedal, ze mala sa podoba na teba??? Alebo sa mi to len zda ? Nam zas hovoria, ze Dominika je cely tatino. Tak uvidime, co sa z nej vykluje.

 

31.03.2007 12:49

ajulka

ahojtebabulky, Ruzicka gratulujem ku Gabkovi, Ivka, Miriamka- kraaaasne fotecky, teda kraaasne princeznicky a mamicky U nas vsetko po starom, Julia ma teploty, Filipka zobrali nasi na chatu a Dominika sa zatial drzi. my zatial nemame nejake velke problemy s grganim, hoci uz dnes nad ranom Dominiku tlacilo brusko, ale bola zlata, lebo len trosku mrnkala(asi aby nas nezobudila:))) ), no ked som jej dala dole postolkove nohavicky, tak to bolo ok az kym nas 6:30 nezobudila Julia Smile skusime sa aj my pofotit a skusim to sem pripojit, ale asi az zajtra:) krasny vikend vsetkym prajem, andrea Ritta-dufam, ze u vas je vsetko ok, poslem ti ss,papa

 

31.03.2007 15:15

ritta

Ahojte kocky! Tinulik, Miriamka - GRATULUJEM k princeznickam, zelam vela zdravicka, mliecka, pokojne bruska... :D Babule, krasne fotecky vsetky pripajate, radost kukat Smile My sme dnes boli konecne na prechadzke. Barborka si ju uzila i ked ku koncu sme museli zrychlit krok Laughing Pripnem foto. my pouzivame dudlik uz od nemocnice, raz vecer nam ho ocko doniesol surne do nemocnice na odporucanie sestricky, vraj je pre malu dobre ked si zadudluje lebo velmi silno saje, neviem ci si skusala dat malej do ust prst (napr. malicek nehtom dole), ja ked som to urobila mala mi prst skoro zjedla :D V nemocnici tak babatka ukludnovali napr pri ockovani. Teraz by sme sa bez dudla veru nezaobisli, najma ak nas boli brusko. - zlatusik diki za opytanie, mame sa dobre, mala uz ma druhu sadricku... ked jej davali dole tu prvu tak ani nemukla a ked jej sadrovali nozicku tak si dvakrat "vzdychla", taka bola poslusna, zlaticko moje. Ja som sa bala, ze ju to bude cely cas boliet, ale ona tusim ani nevie ze tam tu sadru na nohe ma, zdviha si ju jedna radost co je v pomere k jej vahe uctihodny vykon. Skôr nas trapia "zbludile prdiky" to je potom strasny cirkus, nastastie ked uz nevladzem, ocino ju vie super utisit, len keby nemusel vstavat do roboty... Tvoja Dominika negrcka? Tak si to uzivaj, lebo my ani nevieme co to je negrckat, ale uz si zvykame, dojcim max. 15 min a uz sa to lepsi, mozno bola prepapana i ked sa to vraj z materskeho mlieka neda... Je cas na Barborkin obedik tak idem... papa ritta

 

31.03.2007 15:36

Peťulka

Ahojte!!! Tak ja sa hlasim chora. Ako na potvoru som dostala zapal prsnikov. Nastastie to neboli az tak hrozne, vcera to bolo ovela horsie. Mala som aj vysoke teploty cez 38 stupnov. No radost A mala akoby to vycitila a poriadne nespi. Hlavne cez den nedokaze zaspat. Mam nasadene antibiotika, ale kojime dalej. Neviem, ci to mliecko chuti teraz inac alebo co. Nastastie teraz mala (aj ocino) zaspinkala. Som zvedava dokedy.... Esteze mam pri sebe maminu, ktora mi pomaha ako sa da....neviem, akoby som to bez nej zvladla. Ruzicka, Miriamka - gratulujem k deturencom. Hlavne vela pohody, mliecka a zdravicka. - vsetky mate krasne fotecky. - aj my pouzivame dudlik. Bez neho by sa v urcitych situaciach neupokojila. Ak ho nechce, tak si ho nevezme....ak ano, tak si spokojne dudka.... Majte sa krasne a zelam Vam hlavne zdravicko.......

 

31.03.2007 15:56

miriamka

babule, nase deti su take krasnucke! ivka, si sikulka, dik. T&G, tie dupky su z H&M, su strasne chutnucke. mame aj biele gate a taku bodkovanu bundicku so spicatou kapuckou. asi si myslela taku. mame za sebou strasne kratku noc. ocko spal od 0:30 do 6 a ja medzi 3 a 3:30 a od 6 do 10. dnes nas dula zase vazila, priberame. a tiez sme sa prvykrat domka kupali. hrozne sa jej to pacillo, az na to utieranie potom.

 

31.03.2007 16:01

miriamka

ivka, dula hovorila, ze ak sa rozhodnem pre dudlik, mam vziat latexovy od MAM. zatial papa, pekny den vsetkym. kopec trpezlivosti cakatelkam, aj ked viem, ze sa to lahsie hovori ako splni, ze karolka?

 

31.03.2007 16:03

miriamka

este mam otazocku. stiahla sa vam rychlo maternica? moja je nejaka leniva, tak leziavam na bruchu s vankusom pod nim, striekam si oxytocin do nosa a pijem rozne cajove zmesi. mate este niekto nejaky trik, ktory tu nepozname?

 

31.03.2007 16:05

Tominko a Gabinka

Miriamka -ano, presne taku bundicku a nohavice mame aj my ,ale Lujzke je to este velike Laughing . Taketo cosi som pri Tominovi nepoznala,jemu bolo vsetko to najmensie male. A pri Lujzke asi dlhsie ponosime tie najmensie cisla. Co sa tyka cumlika, aj my uz pouzivame od vcera a musim sa priznat , ze nam to pomaha(klop-klop) Mala je kludnejsia omnoho. Co sa tyka prechadzok , tak my uz brazdime sidliskom, hoci vcera sa jej nepacilo na vecernej , skoro celu ju preplakala. Dievcence , inac peknucke fotky ste pridali.

 

31.03.2007 17:03

miriamka

T&G, nam je to tiez este vsetko velike! Laughing ale caka v skrini. Karolka, nasledujuci text si precitaj az to budes mat za sebou. ale dufam, ze ti to pojde ako po masle a krasne a hlavne rychlo vsetko zvladnes. takze este lahodka: moj porod v skratke trval 30 hodin. z toho 24 na klinike. o polnoci v nedelu zacali bolesti. chcela som vydrzat doma co najdlhsie. najdhsie bolo asi do 5:30 a sli sme. ctg ok, kontrakcie kazde 4-5 min. kazdi, ze supis, pojde to rychlo... otvorena som bola na 2 cm o 6 rano. o 10 prisla lekarka a hovori, aj ked este nebude na 5 cm, ale na 4 alebo tak, mozem ist na kreissaal, pojde to rychlo. kukla a hovori, to nie je mozne, stale na 2 cm!!! mna skoro slak trafil. tak som sa vyrevala od zufalstva a pomohlo. tak som sa okolo obeda totalne vycerpana doplazila do vane a asi hodku kupala, tam sa to mierne spomalilo. po vani boli kontrakcie nepravidelne, tak som si dokonca medzi nimi zdriemla. boli tak medzi 10 min a 30 min. potom sa im to nejako nezdalo, ale ze ved ono sa to uz nejako rozbehne. o 17 znovu vana, tam sa to rozbehlo. ono moje telo ze bolo uz strasne znicene a potrebovalo pauzu, inak by som to nebola zvladla, hovorila dula. prisla nova dula o 20, ceska, ta to rozbehla. masirivala mi tam dole oleje, pchala mi homeopatika stale, dala einlauf, vyvolavala mi prstami kontrakcie a sturala sa vo mne, kym som od bolesti nevidela. okolo polnoci sme isli na kreisssaal. bola som otvorena na 5 cm... tam som thomasovi (manzelovi) skoro rozhmliazdila ruku, po dvoch hodinach, ked mi oznamili, ze som stale na 5 cm, som skoro odpadla. dali mi cipok proti boleti, ktory samo nezabral. potom ked som uz fakt nemohla som si vypytala kreuzstich s epiduralnou anesteziou.prisiel doktor pichol do chrbtice, thomas skoro odpadol, ked videl akou kanulou sa mi vrta v chrbtici. po 2 minutach bolesti prestali, dokonca som si pospala asi 3 hodky, kontrolovali ma kazdu hod. takze o 2 bol stich, 5:57 sa mala narodila. posledna hodka bola fajn, kontrakcie som velmi necitila, iba oni, a potom prisli tlaky ako slak. islo to dost rychlo. bola som fakt znicena, ani som si neuvedomila, ze uz to bude. (dali mi ale wehenmittel, kedze to nevyzeralo ruzovo s kontrakciami, ani mojou energiou.) iba som vedela, ze este nemam tlacit. a hovorim, ze ono to je fakt tazke netlacit! a oni, aha, ze ideme po doktorku. tak ze uz mam tlacit... co ma osobne dost zaskocilo, ked vsetko ostatne tak strasne dlho trvalo. tak som tlacila, to bola taka sila (ved to poznate), ze som necitila, ako som sa rozthla. ale, ze nie velmi zle. mam sice tych 8 stichov, ale vo viacerych vrstvach, nie na dlzku. tie 4 hodky po epi, som sa otvorila na 5 cm a vytlacila som malu. ale ono to je take nadherne. urcite by som si to zopakovala, aj keby som vedela, co ma caka! len by som si vypytala kreuzstich skor a nehrala sa na hrdinku. a ten prvy plac, no krasa. thomas hovoril, ze este nebola uplne vonku a uz nariekala. a ked sa na teba prvykrat pozrie, no nadhera. to som revala ja ako tur. ma hrozne krasne tmavomodre okale (zatial). krasny vikendik a tiche dlhe noci

 

31.03.2007 17:09

miriamka

sorry, kreissaal je porodnica a wehenmittel je prostriedok na vyvolanie kontrakcii. nejako sa mi tam dostali nemecke slovicka.

 

31.03.2007 18:47

zizu

Caute maminy, tak aj my sme uz doma z porodnice - 25.03.2007 o 01.35 (este zimneho casu) sa nam narodila Hanka - 3350g a 51 cm. POrod bol absolutne spontanny a rychly - o 21.30 mi odtiekla plodova voda, do nemocnice sme prisli o 22.15 a uz o pol druhej bola malinkana svete. Mame sa fajn - prave si zvykame doma. pokusam sa pripojit nejake fotky - uvidim, ci to pojde

 

31.03.2007 19:03

zizu

takze teraz by sa to malo podarit. Z

 

31.03.2007 19:15

ritta

Zizu - Gratulujem, takze dievcatka v marci 2007 prevazuju :D Karolka - drz sa nam! Prave sme objavili genialny utisujuci prostriedok na nasu malu = FIT LOPTA :D Miriamka - ved to je na tom to krasne, ze sa hned zabudne na vsetko zle a zostanu len myslienky na babatko :D

 

01.04.2007 09:30

fazulka

Ahojky kocky, chcem vas len narychlo pozdravit, chystame sa von a potom svokrovcom k obedu, jaaaj to je paradicka takto bez robotky ............. NO a musim vam povedat, ze mate nadherne babetka. :D Su skutocne krasne tie nase marcovcata. Tak sa pokusime pripojit i my.... Krasny slnieckovy dnicek, Petulka drzim palce na skore uzdravenie Crying or Very sad

 

01.04.2007 09:30

fazulka

Alex kocikuje sestricku

 

01.04.2007 09:31

fazulka

Zoja a Alex

 

01.04.2007 10:20

karolka

Miriamka, napriek upozorneniam som si precitala, ved uz sa tomu aj tak nevyhnem a co sa ma stat sa stane... Ale dakujem za povzbudenie, strasne som Ta obdivovala, ako dlho vydrzis behat a cakat po termine a ja si to asi zopakujem Rolling Eyes Fazulka, Zoja je zlatucka aj s Alex, a tie rifliska ma paraaaade! Rittuska, Tvoja malicka je bojovnica, drzim prsteky a tiez dakujem za povzbudenie, ste zlate Wink Babulky, tak ja som sa dnesnym dnom definitivne prehupsla k aprilovkam Crying or Very sad a to keby ste ma vcera videli, upratovala som ako diva, cely barak, este aj auto, prala, zehlit som nestihla, lebo sme vecer grilovali, bola som vyvencit nasho dunca, behala po schodoch a nic... Vypada to tak, ze moj vysnivany 1.april, Kvetna nedela tiez pada Confused Tak na mna myslite a drzte palce (ja som to vedela, ze zostanem posledna, som taky smoliar...)

 

01.04.2007 11:36

evik

Ahojte babulky Mate nadherne deticky :D A Karolka, drzim palce,nech to uz mas cim skor za sebou a neboj, pordo nie je nic moc, ale da sa to vydrzat! ja sa ozyvam zase po dlhom case, akosi nestiham sediet za pc, aj ked je mala taka dobrucka. Ked je vonku pekne, radsej ideme von, niekedy aj na tri hodinky. Mala papa kazde 3-4 hodky, v noci si pospi aj dlhsie. Doktorka povedala, nech ju necham spinkat,ked spinka, ved aj tak pekne pribera, v stredu uz mala 4300g. No a vo stvrtok sme boli na kontrole noziciek a bohuzial, nalez nebol idealny (ako povedal doktor), tak musiem balit na tri plienky a o dvatyzdne ideme na kontrolu, ak sa to nezlepsi, tak jej daju Pavlikove remence. Je mi z toho ozaj smutno, snazim sa presvedcit samu seba, ze to nebude treba a klbiky sa jej polepsia, ale aj tak som uz precitala vsetkomozne ne internete a dysplazii (tak sa to vola odborne), aby vedela, co nas asi caka. Ale hadam nie... Nevysla nam anikontrola usiek, uz sme tam boli dvakrat,ale z toho nemam take obavy, lebo mala reaguje na zvuky, hlasy aj na psika... Inak sa mame dobre, je to moj malicky anjelik a dnes sa uz so mnou rozpravala. Rano mi takymi vselijakymi zvukmi odpovedala :D :D :D Je touzasne,ako deti robia rychlo pokroky :D papa a peknuy zvysok nedele

 

01.04.2007 11:37

nealy

Ahojte babenky, prepacte ze vam tu nakukam,ale aj my majovky sme uz nedockave a kochame sa vasimi krasny babatenkami,moc gratulujeeeem,su neskutocne krasne a velmi sa mi paci,ako ste pisali o porodoch,clovek zabudne na vsetko to zle a bolesti,ked vidi ten zazrak,vsak??my cakame zac.maja druhe miminko,tak viem sa vzit do vasej situacie,ked mate prvy krat vasho pokladika pri sebe..su fakt krasnucke a nebojte,prejde vsetko,aj grckacie problemy,aj place aj koliky..my sme sa tiez trapili pri nasej Lili s brusnou kolikou asi 4 mesiace..nepomahal ani Sub simplex..jednoducho to muselo prejst a musela asi dozriet a ako to prislo,tak to aj odislo..co sa tyka cumlika,nechceli sme ani my davat,ale ked mala Lili 3 tyzdne,sme jej ho doslova vnutili,aby sa pri tych placoch upokojila a zabralo,mala ho vzdy len pred spinkanim a vzdy po 5 minutach ako zaspala,ho vyplula,ked mala rok,sme jej ho vzali,cakala som co pride Winka ani si nespomenula,zaspala bez neho a ani jej nechybal,tak sa nebojte,ze budu zavisle ;-)alebo si nejak cumlom ublizia..ved sme kojili rok a mala papala o dusu,aj ked nosila cumlik.. IVKA,kedze si ta pamatam z cvicenia,tak som rada,ze uz to mas za sebou,mate krasnu bambulku,srdecne gratulujem a keby si chcela,kedykolvek mozes napisat aj na mailik ;-)rada pokecam..teraz viem,ze casu mas malo,poznam to,ale hockedy neskor..uzite si slniecka babulky,papa krasnu nedelku!

 

01.04.2007 15:44

simča

Ahoj maminky a malé pokladíky. Náš Robko práve spinká, tak Vás chvíľku čítam. Viem, že je tu veľa fotiek s Vašimi drobčekmi, rada by som pripojila nášho, ale nemáme digitálny foťák, tak to nepôjde. Rada by som prezrela aj Vaše, ale neviem ako sa to robí, poradíte? My už máme mesiac, nekojím, máme Bebu a papáme každé 3 hodinky. Nemáte niektorá skúsenosti s večerným plačom? Večer aj v noci zaspávame veľmi ťažko, väčšinou to trvá aj 2 hodiny a nepomáha ani nosenie na rukách. Čítala som, že to trvá až do 3 mesiacov. Držte sa a tešte sa zo svojich batôžkov.

 

02.04.2007 15:16

zizu

kocky - chcem sa spytat - odsavate si mliecko? ja som si v porodnici odsavala, lebo sa mi velmi tvorilo a mala nevedela dobre sat, ale uz sa to upravilo a ja neviem, ci mam v tom pokracovat alebo nie. Teda mala ma zhruba trojhodinove intervaly medzi kojeniami a snazim sa jej davat vzdy najprv z jedneho prsnika (aj vtedy, ked papame na etapy - 10 min, pauza 10 min, 10 min,...). myslite si, ze si mam ten prsnik, z ktoreho jej dam papat po nejakych dvoch hodkach odsat - pretoze medzi tym sa mi v nom zase vytvori mliecko a kojit budem aj tak z druheho? chcela by som si udrzat co najvaic mliecka co najdlhsie. diky za radu

 

02.04.2007 16:03

etna

Ahojte dievcata. Maly zaspal (asi ma dnes spaciu nemoc), tak sa na chvilu pripajam. Citam, ze ste riesili rovnaky problem s cumlikom ak my. Tiez sme boli striktne proti, ale Hugino je velky "savec". Ked je hladny neplace, ale doslova dobe ako sliepocka vsade dookola a vsetko si dava do pusy a snazi sa sat. Prsnik mu samozrejme nedavam, inak by som ho kojila kazdu polhodinu Shocked . Kedze je vsak z toho vzdy nervozny, tak sme museli cumlik vytiahnut. A v podstate to pomaha. Ja som vraj mala cumel do 4 rokov a nemohli ma od neho odnaucit Shocked Dufam, ze v tomto nebude po mne. No a hoci som mala cumel, tak som sa v pohode aj kojila. Myslim, ze ak sa bude pouzivat s mierou, tak je to OK. Inak ja kojim kazde dve hodiny a to aj v noci Exclamation . Musim sa poradit s lekarkou, ci ho trosku potrapit a prejst na dlhsie rezimy. V noci spi (az na tie prestavky na kojenie a prebalovanie) a ako na potvoru aj dnes cely den. Snazim sa ho budit, ale nic nezabera (samozrejme, chcem to spravit jemne). Uz si viem totiz predstavit, co bude vecer Mad Mad . Nemyslim, ze jeho vecerny plac je kolika, lebo brusko je OK, kakame a prdime o 106, ale uz je to nasa "zvyklost". V noci sme mali aj mensiu pohotovost, lebo maly dostal od otca asi nadchu. Niekedy chrci, hoci dycha nosom a za casu na cas vykychne soplik. Tak sme boli kupovat Mar a uvidime, ci zaberie. - ja si mlieko tiez neodsavam odsavackou. Spravila som len 1x krat (prvykrat v nemocnici). Zavisi od tvojho postoja. Ja som sa este pred porodom odhodlala, ze nechcem odsavat. Laktacna poradkyna mi poradila, ze nech skusim vydrzat urcity cas a odsavat si mlieko rukou. Rukou mi to ide dobre a v podstate si odsavam len tolko, aby zmakol dvorec a Hugo sa mohol lepsie prisat. Myslim, ze sa o mlieko nemusis bat. Ved tvori sa ho tolko, kolko babo potrebuje a este nejaku dobu plne prsia budes mat. Ja som cca 3 tyzdne po porode a stale (najma v noci) mam este tvrde prsniky a samovolne mi z nich tecie mlieko, takze bez prsnich vloziek ani na krok. A to mi aj tak podprsenka presiakne Embarassed Maly stale spi a spi. Neviete, ak ho jemne zobudit? Uz sa tesim na vecer a uspavanie Confused Confused

 

02.04.2007 16:44

denny

miriamka: este mam otazocku. stiahla sa vam rychlo maternica? moja je nejaka leniva, tak leziavam na bruchu s vankusom pod nim, striekam si oxytocin do nosa a pijem rozne cajove zmesi. mate este niekto nejaky trik, ktory tu nepozname?
Miriamka, nechaj si ten oxiticin radsej pichnut, je to ucinnejsie, ako striekanie do nosa. Ked Ti chodi dula domov, tak nech Ti ho pichne. Ja som dostavala oxitocin kvoli dspusteniu mlieka, lebo neslo z prs von... Asi po 3 injekciách som isla na uzv kontrolu maternice a lekar vravel, ze super - z casti za to stahovanie mozu tie inekcie. Denny