1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

25.03.2007 22:34

Ivka31

ESTE RAZ Este som pripravila taketo tablo. Miesta je tam dost, tak posielajte fotecky. Ak mate niektora krajsiu ako tie co som tam dala a chcete vymenit, staci poslat a napisat ze je na vymenu.

 

25.03.2007 22:56

Tominko a Gabinka

Ahojte, tak my sme mali dnes oslavu a ak sa mi podari tak Vam pripojim aj fotky. Lujzinka je velmi dobre babatko , len nas Tomasko zacina asi pravdepodobne ziarlit, ale hlavne na tatka. Nedopusti , aby ju hladkal, lebo vraj je to jeho Lujzinka. Nikto ju nemoze vziat na ruky okrem maminky a jeho. Dufam, ze to bude len chvilkova zalezitost a potom to bude ok.

 

25.03.2007 23:00

Tominko a Gabinka

este jedna

 

25.03.2007 23:25

Tominko a Gabinka

Tak a dnes som mala uz saty.

 

26.03.2007 03:29

miriamka

kocky, myslim, ze to na mna ide. predychavam uz skoro 3 hodiny, trosku krvacam a hnackujem Embarassed . co myslite? este pockam par kontrakcii a volam do porodnice. zatial papa a drzte mi palceky, aby to znovu nebol plany poplach.

 

26.03.2007 09:21

Markíza

Ivka31: ESTE RAZ Este som pripravila taketo tablo. Miesta je tam dost, tak posielajte fotecky. Ak mate niektora krajsiu ako tie co som tam dala a chcete vymenit, staci poslat a napisat ze je na vymenu.
Čau Ivi, tá tabuľka je geniálna. Si šikuľka. :D

 

26.03.2007 09:32

Markíza

Ahojte všetci/všetky, my sme včera absolvovali našu premiéru vonku. Adamko to celé prespal. Bolo super, len keď sme sa už vracali domov, dosť ma bolel chrbát. To je znak, že to asi nesmiem veľmi preháňať. Inak je všetko v pohode. Nechcem to zakríknuť, ale malý je ako medík. Je veľmi pokojný, väčšinou spinká. V piatok bola u nás pani doktorka. Zahrnula ma množstvom informácií, predpísala nám Vigantol a Kanavit, vyšetrila malého a skonštatovala, že je všetko v poriadku. Tento týždeň jej mám zavolať, aby sme si dohodli termín na preváženie. Dúfam, že už bude krajšie počasie. Apropó, spomínali ste strihanie nechtíkov. Adamko má nechtíky už ako taká šelma, ale sú veľmi drobnlinké. Včera som sa predsa len odhodlala, že mu ich ostrihám, ale aj keď som dávala obrovský pozor, trošku som ho poranila. Samozrejme, že som s tým okamžite prestala. Ešte pár dní počkám. Zatiaľ mu na rúčky dávam rukavičky. Inak by sa veľmi doškriabal. Čo sa týka kúpania, pani doktorka mi povedala, že kúpať mám 2 max. 3 krát do týždňa. Zatiaľ to dodržiavam, ale priznám sa, že dobrý pocit z toho nemám. Najradšej by som ho opláchla každý deň. Tak to riešim tak, že v deň, keď sa nekúpem, poutieram ho mokrou plienkou. Adamkovi však intenzita kúpania vyhovuje, lebo nemá to veľmi rád. Vyslovene neplače, ale keby ste videli ten prestrašený výraz v tvári a ako má chytá. Vždy to robím najrýchlejšie ako sa len dá, aby sa nebál príliš dlho. Najradšej má, keď je pekne teplúčko zabalený. No a ešte taká maličkosť. Bála som sa, že Danielko bude žiarliť. Opäť ma raz prekvapil. On nie len že nežiarli, ale pri všetkom mi chce asistovať, stále ho hladká, spieva mu, dokonca mu na pracovnom vyučovaní niečo vyrobil. Tak sa z toho veľmi teším. Laughing

 

26.03.2007 13:05

zuzkaMT

ahojte, , je to super tie fotecky Laughing , drzkaj sa, snad to uz bude naostro teraz.. Cool , ja som uz pisala ze kupem kazdy den, hlavne preto ze mala vela grcka a nechcem ju nechat tak nech to mliecko nema kade tade... ale, prve razy aj ona mala taky prestraseny vyraz a plakavala ked sme sa kupali, ja som sa snazila to vsetko vzdy absolvovat rychlo rychlo a potom sme urobili pravy opak... kupali sme sa pomalicky, do vody som ju ponarala pomaly a rozpravala som jej aby som ju zaujala, pohyby som robila pomaly aby sa nelakala, oplachovala som ju pomalicky a ona cuduj sa svete si to celkom uzivala a tak je to doteraz. Samozrejme, kupelnu poriadne vyhrejem, aj vodu jej davam tak 37-38 stupnov a vtedy je spokojna.. Skus, mozno to zaberie aj u vas, mozno sa ti mali cloviecikovia boja alebo citia ze ked sa ponahlas alebo si nerzvozna, tak reaguju tiez zle :D

 

26.03.2007 13:33

Markíza

Zuzík, asi máš pravdu, lebo predvčerom som ho kúpala pomalšie a tváril sa o niečo pokojnejšie, než inokedy. Nie že by si to vyslovene užíval, ale rozhodne bol pokojnejší. Aj ja si myslím, že deti cítia, keď je matka napätá. Napr. v piatok mi vyberali stehy, takže som ho musela na chvíľu nechať s mojou mamou (schválne sme si to naplánovali na tento deň, lebo mama mala voľno, takže sme malého nemuseli ťahať so sebou). S manželom sme boli preč presne 35 minút, čo nie je až tak dlho (práve naopak, bola to bleskovka). Pred odchodom som malého nakojila, prebalila, uložila ako obvykle. Mama vravela, že o ňom ani nevedela. A predsa. Keď sme sa vrátili, správal sa inak, než obvykle. Nebol vyslovene mrzutý, ale častejšie sa dožadoval jedla. Myslím si, že ani nebol hladný, skôr sa potreboval uistiť, že som tam.

 

26.03.2007 13:52

denny

Ja len tak na rýchlo, lebo si idem zdriemnuť s Lukáškom, kým mi spí - vrátili sme sa z prechádzky, tak pekne spinká Wink Ivka, to TABLO je super!!! Perfektný nápad! Narýchlo som si Vás prečítkala, ta vidím, že každá máme nejaký ten svoj problémik Laughing Inak ten náš plač bol spôsobený hladom... Keď som to zistila, vravela som si, že čo som to za matku, že som vlastné dieťa týrala hladom... Ale kto mal vedieť, že on potrebuje byť kojený aj 2 hodiny??? Teraz to už viem, tak vidím, kedy má dosť. Ráno, keď vstaneme, tak je tak vyhladovený po celej noci, že ho niekedy fakt kojím aj 2 hodiny. Priložím ho, keď sa odpojí, tak odgrgnem a zase priložím. Takto to zopakujem aj 3x a potom už má dosť. Takže ak Vám niektorej drobec stále plače, skúste ho prikladať. Možno je taký nenásytný, ako ten náš Wink Neviem, či je lenivý, alebo prečo mu to toľko trvá, jednoducho papá dlho... Ale hlavne, že sme už zistili, čo vyvoláva ten plač, lebo od vtedy to je úplne iné bábätko Laughing Petržalské kočky, keď sa začnete cítiť na kočíkovanie, dajte vedieť. My zatiaľ chodíme len na krátko, ale ak bude ešte teplejšie a trošku ustálime režim, tak sa budem tešiť na stretnutie!!! Majte sa pekne Denny

 

26.03.2007 18:41

Ifcok

Ivka, to je super, ze nase babatka uz maju svoje "tablo" Surprised) (a chcela som Ta poprosit o opravu v povodnej mamickovskej tabulke - od zajtra uz mam vek 34 a pri tom novom poradi si mi priradila prve dietatko, ktore mi nepatri - Stelinka je moja prva a zatial jedina. dakujem!) baby, my kupeme kazdy den. v porodnici sice hovorili sestricky, ze kupat kazdy druhy, ale detska lekarka tam, aj ta nasa povedali, ze kupat kazdy den. len tak bez mydla, ale nech sa oplachne a vyclapka. a tiez, nech to ma ako taky ritual pred spanim. nasmu maciatku sa kupanie uz teraz velmi paci, najma, ked kupe tatino Smile takze jej to neodopierame a kupeme. a chcela som sa opytat na kojenie - mne v porodnici povedali, ze kojit sa ma 15, max 20 minut z jedneho prsnika, aby babo nedonicilo bradavky. ale ako tak citam vas a inde na internete, tak sa moze (a snad aj ma kojit) ako dlho si babo pyta ... tak ja neviem, zda sa mi, ze si stelinka uz zvykla a nevadi jej, ked ju po tych 20 minutach odpojim ... vas ako ucili/kazali kojit? a este som minule chcela .. pisali ste, ze prebalujete po kojeni. tak to je dalsia vec, co nam v porodnici striktne "nakazali" - ze mame prebalovat pred, lebo s plnym bruskom si zvyknu babatka pri prebalovani (zdvihani noziciek) grcnut. vam sa to nestava? som to teraz tak zhrnula, lebo malu nosi tatino a ja mam chvilu casu Wink

 

26.03.2007 19:20

miamia

jeeej aka kraaaasna tabulka Ivka isla si hore Laughing dakujeme pekne neviem ako to zvladas vsetko aj malicku a este tabulku ... Razz Wink si sikulka nas vaha 3715gramov a dlzka 51cm pri narodeni dakujeme maria a mariah Razz inac straaasne drzim palce miriamke Wink drzkaj sa moja urcite to zvladnes bravurne Wink pekny den vsetkym Razz

 

26.03.2007 19:47

zuzkaMT

Inak ja som skusala najprv kojit a potom prebalovat, lebo mala straasne plakala a hned po prebudeni si pytala jest, tak som ju chcela vzdy utisit, ale zistila som ze sa to neoplati prave kvoli tomu grckaniu, takze som to zase otocila a najprv prebalujem a potom kojim, aj ked niekedy place, radsej nech place ako keby sa mala pridusit Shocked

 

26.03.2007 21:28

KUK

Janka_PD

Tu je naše zlatíčko Samko Smile Darí sa nám dobre, len Janka ešte moc za internetom neobsedí Smile Takže keď bude v pohode, určite sem nakukne. Ahojte.

 

26.03.2007 21:28

Markíza

Ja som si myslela, že to len my sme takí komótni, že papáme na časti. A vidím, že nás je viac. Adamko je taký "vegeťák". Dva tri krát cucne a oddychuje. Potom si odgrgne, prebalím ho a zvyčajne pokračujeme "druhým chodom". Týmto spôsobom papáme niekedy aj hodinu.

 

27.03.2007 06:45

Meg

Ahojte, tu Meg. Sme od piatku doma a trapime sa s kojenim, mam malo mlieka, este sa musim snazit par dni, ale uz sme ho par krat museli prikrmit co reval ako pavian chudacik od hladu. Lekarka ho bude vazit teraz o tyzden ci pribral a kolko. Posielam fotecku do tabla. Ak mate nuiekto zaujem my sme vystavili nase fotky na internet tu: Drzte nam teda palce s kojenim, ja nemam cas chodit teraz na net. Papa, Meg. Na Antolskej bolo uzasne, naozaj vysoka uroven podla mna.

 

27.03.2007 08:16

Katuš

Ahooj baulky, ja sa sem nestiham dostat......vcera so bola na socialnej poistovni este koli tym papierom,co tam treba podpisat osobne acakala som tam vyse hodiny,skoro ma trafilo.....a stale sa tu daco deje,tak nejako nemam cas pisat,ale aspon sa snazim citat. IVKA-to tablo je perfektne!!!!!! Novopecene maminky-blahozelam a zelam vela zdravicka detickam Smile My sme v poriadku,nas Lukasko je vymyselnik,v noci haja od 22.00 do 6.00,dakedy o hodku menej,alebo viac a cez den......spi tak hodinu a potom si ziada pozornost,alebo len tak place,alebo skor sa jeduje.Je suchy,najedeny,briusko ho neboli a on place......no hruuuuuuza.Takze mame o zabavu postarane.Zaspi vonku v kociku,to je pravda,aj na 4hodiny,ale zas nemozeme byt cely den vonku,no nie? Minuly utorok sme boli v poradni,vsetko bolo ok,maly pribral na 3950gramov(pri prepusteni 3500 a bolo to 8 dni pred poradnou),brali mu krv z paty zasa,vraj mal zvysene dajake hormony........na 99,9% koli tomu,ze mna liecili hormonalnymi tabletami aby som mohla byt tehu,tak cakame na vysledky.Vcera som mu ale zas objavila na lavej bradavke nejaky pupak a ked som ho vecer natierala olejom,tak mu to puklo myslela som,ze to je vyrazka s hnisom,ale mne to skor pripada,ako mlieko....viete,ked idete kojit,najprv je par kvapiek takeho priesvitneho mliecka,len trosku sfarbeneho do biela,ako keby mlieko zriedene vodou........no som zvedava,co to zas bude,nestretla ste sa stym dktora???? Dnes ideme k lekoske odniest papier z poistovne,ze je maly uz poisteny,tak sa jej na to opytam a aked sa mi sem podri dostat,dam vam vediet,co to bolo. No,idem tu trochu upratat,kym maly spi,zatial vam zelam krasny,slnecny dnicek. papa

 

27.03.2007 10:15

fazulka

Ahojte kocky, panecku veru, toho casu na net nie je ako pred mesiacom, ale stoji to zato :D Gratulujem vsetkym novym maminkam, vela vela radosti z babetiek. Ivka super tablo babetkovske, si profik, dakujeme. No my prebalujeme zasadne po kojeni, kedze skoro pri kazdom kojeni aj kakame do plienky, no teraz to uz nie je do kazdej, ale je to casto.... A problem s grckanim pri prebalovani nemame, hlavne je, aby sme si po papani odgrgli, pockali ale 5-10 min a potom sa v pohodke prebalili.Nam sa velmi paci byt s holou ritou a len tak si kopkat, vydrzali by sme hadam aj hodinku. Nech uz je teda leto Razz Kocky, no nas najvacsi problem je, ze mame prehodeny den s nocou. Ked tu citam, ako vase babetka spinkaju v noci, normalne sa mi chce plakat. Crying or Very sad My v noci mrncime a papame hadam aj kazdu hodinu, je to des. Zato cez den, sme jak vymeneny, spime 3-4 hodinky, napapame, trosku popozerame a zaspinkame. No celkom jak v noci.Neviete nam nieco poradit, ako to zmenit?Som z toho zufala a cudujem sa sama, ako fungujem. Fakt neviem. Cez den nespim ani minutu, chcem byt trochu aj s Alex a co-to porobit, poobeda vychadzka, no des... Evil or Very Mad Aj teraz mame tusim pravu polnoc. Confused Co sa tyka kojenia, my papame dost kratko, max. 10 min., aj to na dva krat, musime si medzitym odgrgnut. Ale samozrejme potom castejsie, kazde 2-3 hodky. Hovorim samozrejme o dni, nase noci su special Rolling Eyes No idem kocky, ideme sa nachystat pre malu do skolky, tak sa drzkajte a opatrujte. Ozaj, davate do kocikov este aj fusak, aj kombinezu? alebo uz len jedno z toho? ved som z toho pocasia jelen Shocked Tak pekny slnieckovy dnicek

 

27.03.2007 11:56

karolka

Dnes je pekny datum, tak som nasmu bambulatku dohovarala, ze by mohlo vykuknut, ale prudko ma ignoruje... Ktovie, co je s Miriamkou, uz sa dost dloho neozvala. Hadam ju tak dlho netrapia Shocked Jaj maminky, ja vam tak zavidim tieto krasne "problemiky" s grckanim a buvanim a prebalovanim... Na druhej strane som happy, ze mozem este posledne dni spavat do 9.30, ako dnes Embarassed Tak ci onak, nam sa voooobec na tento svet nechce... A co Zizu, Ruzicka, Lusisia a spol? Nikto nic?

 

27.03.2007 12:05

etna

Ahojte maminy. Ako citam, kazda mame svoje vlastne, ine problemy. My sme sa snazili nasho Huga zatial "nevychovavat", cakali sme na to, ze sa to nejak samo upravi. Ked bol hladny, dali sme mu jest, ked plakal, vzali sme ho na ruky. Bol velmi dobrucky, ale posledne dni sa trosku zhorsil. Jedli sme uplne divoko, niekedy sme mali zachvaty placu, grckali sme, tak som studovala vsetko okolo refluxu a koliky. Vcera sme boli aj u doktorky, ktora nam jednoznacne povedala - nenosit stale na rukach a uz zavadzat rezim. No a co ma uplne prekvapilo, maly bol nervozny a grckal vraj preto, lebo bol prejedeny Shocked Od stredy do pondelka pribral 200 g, a to je vraj vela. Zrejme mala doktorka pravdu, lebo sice je este len utorok, ale zatial klop-klop, negrckal. Ked zacne plakat a je prebaleny, napapany a ma svoje pohodlie, tak ho jednoducho nechame plakat a bud sa mu prihovarame, spievame, rozpravame rozpravku alebo ho len hladime po tvaricke, drzime za rucku, ale na ruky neberieme. No a potom ho to prejde. My sme zatial casto nekupali, ale ked umyvame ritku v umyvadle pod vodou, tak sa nam to paci. Z liekov mame len Vitangol, vitam. K nam lekarka nedala. A este vcera nam dala Sub..., neviem presne - jednoducho na plynatost. Odporucila mi, aby som malemu aj niekedy dala trosku prevarenej vody s rascou. No uz budem koncit. Ochvilu by sa mal zobudit, takze si musim este trosku zmakcit prsnik a chceme ist von. Apropo bradavky. Ja ich mam tiez citlivejsie, ale v pohode, ziadne ranky a tak. Su vasi drobci urcite dobre prisati? To ma dost ucili v nemocnici, ako sa spravne prisat, lebo aj ja som mala asi po dvoch dnoch kojenia male ranky na bradavkach a teraz nic. Inam mam taky pocit, ze aj odsavacka bradavku dost namaha. Ja si mlieko odstriekavam rucne a vtedy sa bradavka vobec netrapi.

 

27.03.2007 12:06

karolka

... a MEG, super fotecky, ste zlatucka rodinka a tatino sa inak vychechtava :D

 

27.03.2007 12:19

Lusisia

Ahojte, my sa stale poslusne hlasime v kompletnom 2v1 stave Wink Mate vsetky krasne babetka a v dobrom Vam zavidim Wink Aj ja uz chceeeeem!!! Wink Ale sa dockam, ja viem Wink No dufam, ze Miriam to uz ma tiez za sebou a vsetko je v poriadku Wink Ivka, ano volam sa Lucia a narodeniny mam 8.5. ak by si to chcela zmenit Wink A dufam, ze skoro Vam aj ja pridam fotku mojho zlaticka Wink Aj ked zatial mu je tam dobre a vobec sa nechysta von Wink Som sa Vas chcela spytat, nerobite nejaka na Danovom? Mam v tom chaos a neviem, ci treba podat danove priznanie, ked mam sice trvaly pobyt na SVK, ale zijem tu v UK a tu platim dane. DAKUJEM! Tak sa drzte a uzivajte si svojich zlaticiek!!! A vela fotte, lebo rychlo vyrastu Wink Pekny den!

 

27.03.2007 13:02

denny

Ahojte dnes mi prisla sms, ale nepodpisana. Predpokladam podla textu, ze je od Kocky, vsak je to Miriamka? Ona sa chystala hned po porode domov, nechcela zostavat v nemocnici... Katus, o tych detskych bradavkach som niekde citala, ze je mozne, ze novorodencom vyteka mlieko. A aj chlapcom, nie len dievcatkam. Tak to je asi ok. aj ja sa pripajam ku gratulantom - vsetko najlepsie Ifcok!

 

27.03.2007 13:32

Katuš

Deenny, ano,je to ok,lekoska vravela,ze to je este z mojich hormonov,tak som hned spokojnejsia Smile no idem,prave sme sa pokakali....

 

27.03.2007 14:03

ritta

Ahojte vsetky marcovky! Jaj babule, najblizsiu dobu asi fakt nebudem vediet, co je to spanok dlhsi ako hodinu... i ked uz Barborka spinka dlhsie a postupne si budujeme nejaky ten rezim, (uz nemame prehodenu noc a den!!!), mamina je na tom horsie, tych 9 dni v nemocnici som toho naozaj nenaspala vela a doma je to zatial tiez slabota. Akurat sme malu s mamou kupali a poviem Vam, az sme sa obe zapotili lebo udrzat tu zasadrovanu nozicku v suchu bola riadna fuska :D Kazdu chvilu ma prist detska lekarka, trosku nam prechladlo prave ocko tak nam na to hadam nieco da. My papkame niekedy tiez kazdu hodinu, hlavne ked je mala nepokojna a grckame tiez. Zo zaciatku sme mali problem aj s oblecenim lebo Babu je drobatko a aj vecicky č. 56 su jej velike. Zvysne mliecko si odsavam a davam mrazit, uz mame asi 4 vyzivove pohariky odlozene na horsie casy. Niekedy sa na malu len tak divame, na tie jej grimasy co dokaze vystruhat a este nevedome usmevy ? ziadnu telku odkedy mame malu veru nepotrebujeme :D - gratulujem k Magdalenke :D vela zdravicka a mliecka!!!! Smile , nebojte kocky, dockate sa aj vy vonavych batôztekov a drzim vam palce a posielam vela sily do najblizsich dni a dufam, ze zostanete marcovky Laughing - je uplne samozrejme, ze na stetko prides so vsetkymi deturencami, uz sa na to tesim len si este nejaku dobu musime pockat Wink - vsetko NAJ :D Tak ja si idem trosku pospat... aj hodinka postaci. Papa ritta

 

27.03.2007 15:36

karolka

:D Ritta, vdaka za povzbudive slova, len dufam, ze sa aj naplnia :D Kocky, kuknite na tento link, pisu o tom, ake by mali byt babenka narodene v jednolivych znameniach, a ak to sedi, tak nase "baranciatko" bude teda dost zive Rolling Eyes

 

27.03.2007 19:51

Ivka31

.............

 

27.03.2007 19:53

Ivka31

...........

 

27.03.2007 20:05

Ivka31

Ahojte dievcata. Dostala som niekolko ss s otazkou - ako zmensit a vlozit fotku sem na forum. Rada vam vsetkym, ktore sa hambite opytat poradila. Snad to bude zrozumitelne. Tak najskor si musite vo svojom pocitaci zmensit fotku. Najjednoduchsie (podla mna) je to takto : Start - Vsechny programy - Prislusenstvi - Malovani - Soubor - Otevrit (otvorte obrazok co chcete zmensit) - Obrazek - Roztahnot ci zkosit - Vodorovne napr. 50% - Zvisle 50% - Soubor - Ulozit jako - zadat novy nazov zmenseneho obrazku. Potom uz len skontrolovat, ci je mensi ako 100 kB a mozete ho vlozit. Vklada sa ako ked chcete pridat textovy prispevok - dolu je Pripojit subor - Prochazet (najdete si svoj zmenseny obrazok v pocitaci) - Pripojit subor - Odoslat. Hotovo. Hadam som vam pomohla.

 

27.03.2007 21:00

Lusisia

Ivka, si sikulka Wink Tie tabulky su naozaj super Wink Ja si fotky zmensujem tak, ze si ich dam poslat akokebyze cez mail (kazdy by mal mat na pocitaci Outlook). Kliknes pravym tlacitkom na mysi na fotku a tam si vyberes ze poslat ako mail. A ono sa Ta to tam opyta, ci chces zmensit fotku, alebo nechat original! Ked si odkliknes zmensit, tak sa Ti otvori nove okno, akoby si chcela poslat mail a v suboroch budes mat svoju zmensenu fotku. Tu si iba pretiahnes na pozadie (alebo kde chces). Ja si to dam vzdy len na pozadie a po tom, co fotku vzlozim do fora ju vymazem, kedze mam tu original velku ulozenu Wink

 

27.03.2007 21:46

Markíza

Ahojte, dnes sme sa boli prevážiť u pani doktorky a už vážime 3.520 g. Za týždeň sme teda pribrali 260 g a pani doktorka povedala, že je to výborné. Vraj len tak ďalej. Veľmi sa z toho teším. Chcem sa Vás spýtať, akú pokožku majú Vaše bábätká? Náš Adamko ju má skôr suchšiu. Spočiatku som ho natierala obyčajným olivovým olejom, ale dnes mi doktorka odporučila mastičku Infadolan a musím uznať, že je výborná. Pokožka je po nej vláčna a príjemná na dotyk. Inak je všetko v poriadku, len mi všetko akosi pridlho trvá. Kým sa vychystáme von, leje zo mňa ako z krhly. Našťastie je malý veľmi trpezlivý.

 

28.03.2007 06:48

ritta

Dobre ranko! Markiza, aj my mame suchsiu pokozku a tiez nam doktorka vcera predpisala ten Infadolan. My sme este vonku na prechadzke neboli, zajtra ideme do nemocnice pre novu sadru tak to bude iba taka rychlovka - do auta a z auta. Kedy ste boli 1.krat vonku na prechadzke? Doktorka mi vravela ze vela ludi podceni terajsie pocasie a je velmi vela chorych deticiek... Neviete poradit nejaky trik ako si pekne a rychlo odgrgnut? Mala si aj pekne odgrgne a aj tak grcka Rolling Eyes Zopar fotiek naseho pokladika mame na http://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbumID=30390 Ivka - naozaj super tabulka aj tablo :D

 

28.03.2007 10:22

cia13

Ahojte, pripajam sa s grckanim aj ja. Niekedy mam pocit, ze sa velmi vela napapa a potom to stale vygrckava. Obavam sa, aby nemala GER - reflux, poznam to dokonale, lebo moja starsia dcera to mala Crying or Very sad . Ale zaujimave je to, ze grcka hlavne navecer. Recept na rychle odgrgnutie nemam, aj nam to niekedy trva velmi dlho, niekedy si zase odgrgne uz ked sa odpoji od didika :D . Moja dokina povedala, ze dlho jej to trva preto, ze nepapa pahltne. Zajtra nas caka prva poradna, som zvedava, kolko sme pribrali, lebo lyciska mame poriadne :D . Pokusim sa pripojit aj fotku do tabla.

 

28.03.2007 10:51

zuzkaMT

ahojte babulky, cia - aj my mame zatra poradnu, tak potom sem prihodim nase miery Laughing ritta - tiez ti neporadim, sama by som chcela vediet ako to s tym grganim a grckanim zvladnut. nasa Lucia je zase dost pahltne, obcas si grgne obcas nie, no aj tak ide toho vela von. Vcera v noci som si uz aj porevala, asi okolo tretej nadranom, u nas bol taky plac ze mi az trhalo bubienky... velmi nas trapi brusko a kym to neprejde tak placeme velmi vela. a popritom pijem caje a malej davam tiez. no uvidime co povie dokina zajtra na poradni Crying or Very sad

 

28.03.2007 11:46

Kačena

ahojte novým mamičkám gratulujem a ostatným prajem pevné nervy a veľa trpezlivosti! ja som akurát malú nakŕmila, ale stále má bolesti bruška tak ju mávam často na rukách ako aj teraz Wink Keď ju nebolí bruško tak pekne spinká, ale to je občas a nachvíľu. Potom sa zobudí a reve ako o život. Ale ja ju chápem, keď ju niečo bolí tak plače Crying or Very sad Aspoň v noci vydrží 3 hodinky pospať, al eto ju asi hodinu uspávam. No čo už, niektorá to máme v niečom ťažši a inokedy zase ľahšie. čítala som, že vaše dr. predpísali bábätkám Espumisan. Ja som mala doporučený Sub Simplex. Teraz idem vyskúšať ten espumisan či to bude lepšie zaberať. Inak nemám na nič čas, čo asi ani vy ostatné... Confused Ale ja pevne verím, že sa to časom všetko upraví Laughing Laughing Laughing len treba vydržať. Ja som zatiaľ u dr. s malou nebola, bola ju skontrolovať doma po prepustení z pôrodnice, a ďalšia kontrola stačí o mesiac. Tak uvidíme ako priberáme... Wink

 

28.03.2007 12:27

Nikolka

Endy

Ahoj Ivka,posielam Ti našu Nikolku. Ak sa Ti to podarí, pridaj ju tam medzi marcovky. Ďakujem-

 

28.03.2007 14:21

Anetka

Ahojte maminky a maminky cakatelky...prepacte ze Vam sem obcas nakukam, ale tesim sa s Vami z vasich krasnych malinkych babetiek a skusam si predstavit ten okamih, ked ja po prvy raz uvidim a budem drzat v naruci nas ocakavany pokladik...musi to byt naaadherneee...tak si to pekne uzivajte... :D

 

28.03.2007 16:45

miriamka

sme domka, ja iba na skok, kedze sedim na pol ri.e - mierne som sa natrhla... porod bol dost hororovy, ale je za nami a stalo to vsetko za to. trval 30 hodin, z toho som bola 24 v nemocke. 14 hod po porode sme isli domov. magdalenka spanok nepotrebuje, ale hadam ju casom presvedcim... zatial pa

 

28.03.2007 17:05

Tominko a Gabinka

Ahojte, vidim , ze je tema ohladom grcania a grgnutia. My zatial velmi negrgame , ale tiez grcame. Inac je Lujzka velmi dobre babatko, papa a spinka . Uz mame aj prvu prechadzku za sebou a cele to prespinkala. V noci vstava skoro kazde 2 hodiny a potom si cez den dohana nedospatost.Len skoda , ze aj ja si nemozem tu nevyspatost dohnat cez den Embarassed Chcela som sa opytat , tie co mate druhe babatka , ako reagovali starsi surodenci? Neziarlia? Ivka , mozes aj nasu Lujzku pripojit k tablu. Dakujem

 

28.03.2007 17:06

Tominko a Gabinka

Este som zabudla, Miriamka blahozelam, hrdinsky vykon. Oddychujte a zotavujte sa po tolkom trapeni.

 

28.03.2007 17:38

cia13

Gabinka, tak co sa tyka ziarlenia. Ja mam 4 rocnu dceru, ktora sa na malinku velmi tesila. Cele tehotenstvo sme sa o tom rozpravali, myslim, ze bola dobre na to pripravena. Ked sme prisli domov bolo vsetko ok, stale ju bozkavala, mojkala. Lenze hned od dalsieho dna sa zacala v skolke pocikavat. Trvalo to 4 dni, potom bol vikend a nejako si asi zvykla, lebo uz sa to nestalo. Samozrejme, ze si vyzaduje svoju pozornost, ale urcite by malinkej neublizila. Viac ale ziarli na tatina ked je s malinkou ako na mna. Asi si uz zvykla. Ty to mas ako doma?

 

28.03.2007 17:56

ajulka

Ahojte, gratulujem cerstvym maminkam, Ivka, vsetko najlepsie k narodeninkam, Ritta, uz sa tesim na stretnutie. My sa uz vonku veselo prechadzame odkedy neprsi a zda sa, ze Dominicke sa to paci Wink , filipko a julka by sa doma urcite zblaznili Cool uz bol aj tatino v sluzbe a zatial zvladame, no dokonale to este nie je, ale zladime sa Wink k tomu ziarleniu len tolko, filip mal 3 a pol ked sa narodila Julinka, bol zlaty, ale neposluchal presne 2 tyzdne Rolling Eyes ono to teda podla mojich skusenosti este pride, ked si bude babetko vyzadovat viac pozornosti, zacne si narokovat tiez hracky atd... ale nebojte, to ustane a budu drzat spolu Wink u nas teraz mimoriadne ziarli Julinka, lebo je taky moj privesok Wink snad aj to ustane, neviem, taky vekovy rozdiel som este nemala, tak ak niekto mate podobny a nejaky napad na zlepsenie, tak som same ucho Wink ok, musim bezat, majte sa krasne, vybozkavajte babatenka, pa, andrea p.s. my grgame ako v krcme po pive Shocked Laughing Laughing Laughing

 

28.03.2007 17:59

Tominko a Gabinka

Cia , Tominko sa na Lujzku velmi tesil a tiez sme cele tehu nerozprqavali o nicom inom len o babatku v brusku . Bol tiez podla mna dobre pripraveny, ked sme prisli domov stale by ju bozkaval bral na ruky , ale nesmierne ziarlil na Tatinka, ktory nemohol dat ruku do kociara, pretoze to je iba jeho a maminkina Lujzinka. Mojej mame tiez povedal , ked ho upozornila , aby neskakal po postielke, lebo moze skocit na malu , odpovedal Ty chod prec k dedovi to je moja setra. Inac si tiez vyzaduje nesmiernu pozornost, ale dufam, ze to bude z dna na den lepsie a lepsie. Ma ju velmi rad , ale chce byt stale centrom pozornosti.

 

28.03.2007 18:12

Peťulka

Ahojte!!! Mam cvilku cas, tak pismenkujem. V jednej ruke drzim malu a druhou pisem. :D Napapala sa do sytosti, ziva mi tu do tvare, ale spinkat ani za svet. No zda sa, ze ju asi len predsa uspim. Uz zatvorila tie svoje krasne okale Laughing Co sa tyka odgrgnutia, nie vzdy sa jej to podari. Ani pred chvilou si neodgrgla a to poctivo papkala z oboch cicickou....ale za to ckala o sto sest!!! Wink Aj ja idem zajtra na poradnu, som zvedava, kolko pribrala. Pred tyzdnom mala len svoju porodnu vahu Confused Niekto tu spominal zdurene prsia. Aj mala ich ma. Dokonca mala aj pseudomenstruaciu, o ktorej sa pise v kazdej sucasnej tehu literature. Esteze som taka scitana, inak by som sa riuadne nalakala. Doktor ju pozrel a skonstatoval, ze mamicka ma riadne hormonalne mliecko Wink, takze nebojte je to v poriadku. Len neviem ako dlho moze takyto stav trvat. ved uvidime zajtra. Ivka - super tablo!!!! A co sa tyka vahy, neboj. Som na tom podobne. Mam len 6 kg dole a dalsich sedem ma este caka. Brusko mam super, ale tie stehna a boky... Dnes som si bola kupit aj nove rifle, lebo nemam co nosit. Ale nemienim si z toho robit tazku hlavu. Ani ty si nerob. Pokial kojime, je to super a vaha pojde dole sama. -nebude to hned, ale az casom. Hlavne nezacni drzat nejaku dietu. Ani cvicit by sa prvy mesiac nemalo....jednoducho sa sustred na svoj pokladik a nie na svoje telo... Babulky nasa mala ma este stale tu slabu zltacku. Vam to uz vsetkym preslo? No som sa rozpisala. celkom dobry vykon na jednu ruku Laughing Mala uz zaspala. Asi ju uspava to tukanie do klavesnice Laughing posielam este zopar fotiek Wink papa

 

28.03.2007 19:01

Ivka31

Ahojte Bambulky. Tabulka s babatkami je tu hore obnovena, trochu som to roztiahla, aby sa nam tam vsetky fotecky zmestili. Skontrolujte si to prosim vas, ci som nepriradila nejakemu babatku cudziu fotku. Reklamacie prijimam. Opravim neviem kedy. Nasa Dominika ma grckacie obdobie hlavne v noci. Tuto noc som jej uz zo zufalstva nechala tretie prezlecenen dupacky mierne ogrckane, lebo konecne zaspala. Jej tie ogrckane veci vobec nevadia, pekne si zaspi, a ked jej to idem pomalinky prezliect, tak sa preberie a kolotoc kojenia grgania a grckania sa opakuje. Pomedzi to stikutka a prebalovanie ...... ved to asi poznate. Stikutku riesim tak, ze ju necham rozplakat. Srdce mi pri tom puka, ale inak by stikutala aj hodinu a nic ine nepomoze, iba poriadny plac. Asi tolko o nasom grckani. Esteze moja mamina je taka zlata, ze kazde rano pride pozriet malu a poperie mi a pozehli, co ja nestihnem. Neviem ako vy, ale ja nemam pokupenych vela tych malinkych veci na oblecenie pre malu, zdalo sa mi to zbytocne. Tak periem hned vsetko po zaspineni alebo ogrckani, aby som jej mala co oblict. Zatial ahojte.

 

29.03.2007 09:48

meg1

Ahoj Ifcok, perfektné tablo, ja pripájam moje dievcata, nalavo je Terezka, napravo Veronika. Inak, dnes som s dievcatami prvykrat sama doma, lemo moj drahy isiel prvykrat po 2-tyzdnovej dovolenke opat do prace, tak sa neskor ozvem, ako to dopadlo Shocked Drzte sa. Meg1

 

29.03.2007 12:54

tinulik

Ahojte dievcatka, konecne mam doma notebook a vidim, ze takmer vsetky marcovciatka su na svete. My sme rodili sekciou v regionalnej anesteze, takze to bolo celkom fajn, mohla som si malicku hned pritulkat. Dnes sme boli na odber krvi kvoli bilirubinu, v nemocke ho mala zvyseny, lekarka ju hned zvazila, uz ma 3210 g - takze krasne priberame. Na prechadze sme uz boli, margaretke sa vonku strasne fajn spinka, takze pojdeme asi aj poobede. Vsetky sa drzte, vela mliecka a spokojne babetka :D

 

29.03.2007 13:27

cia13

Ahojte, my sme dnes zabsolvovali prvu poradnu a mame uz 4.315g. Dr. bola spokojna. Dostali sme aj papierik na sono na nozicky.

 

29.03.2007 13:56

Ifcok

hura, hura - boli sme vcera na sone klbikov a uz nemusime balit nasiroko Smile a ked moze mat stelinka natiahnute nozicky, uz su jej zrazu dobre aj veci c. 62. tak rychlo rastie, ze za chvilu pojde do skoly ... Rolling Eyes

 

29.03.2007 15:00

karolka

Caute maminy, tak ja mam po dnesnej poradni par pre mna sokujucich sprav - na svet sa nam vykuknut stale este nechce, ale ak naahodou do utorka nic, ideme zasa na kontrolu a zaznam srdiecka a podla toho sa definitivne dohodneme na hospitalizacii. Urobili mi aj prietoky a utz a nase ditko teda asi velmi biedu netrie, kedze ma 3800 g (plus,minus 600), takze dufam, ze skor minus... Rolling Eyes No poviem vam, nechce sa mi Velku noc stravit v nemocnici, ale uz to asi tak bude. A pomaly hups k aprilovkam Crying or Very sad ...a poniektore babatka tu uz maju mesiac...