1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

21.03.2007 21:08

miriamka

babule, uz to vyzeralo na odchod do kliniky, ale bolesti su fuc a prichadzaju hrozne nepravidelne. tak este budem asi spinkat doma. dobru noc

 

21.03.2007 21:11

miriamka

ozaj kocky, od zajtra nemam par dni pocitac, tak ak sa princezna rozhodne vykuknut, poslem denny sms. majte sa zatial a dlhu, kludnu noc prajem vsetkym

 

21.03.2007 22:09

Peťulka

Ahojte babulky!!!! Tak aj ja sa konecne po dlhsej dobe hlasim. S Ivkou sme boli spolocne v pondelok pustene domov aj s nasimi pokladikmi. Ozaj viete, ze sme obe porodili v ten isty den. Ja rano a ona poobede. Ja uz som to mala pekne za sebou a cakala aj s manzelom, kym ma odvezu na novorodenecke oddelenie, ked som zistila, ze aj Ivka je uz v porodnici. Tak ma prisla pozriet. Wink Potom sme sa navstevovali na izbach....Super vec, ked tam je niekto, koho poznate. Ivkina Dominika je velmi zlatulinka. Ved uvidite same, ked sem pripoji nejake to foto. O porode napisem neskor, teraz uz som hrozne unavena. Posielam vam zatial dve fotecky z nemocnice. Ostatne neskor. Mame sa inak fajn - zladujeme sa jedna druhej Wink Inak je Kristinka velmi dobre dieta. Spinka vela, ani dlho nepapa - staci jej na to vzdy len jeden prsnik. Ale ako som zistila v nemocnici uplne jej to vyhovuje - rozdiel pred a po kojeni robil ucithodnych 50 g. Ona totizto zvykne na prsniku zaspinkat Wink Potom sa uz neda zobudit. A ked je este stale hladna, tak si vypyta neskor.... Wink Obcas sa samozrejme stane, ze kym sa naje, kym ju prebalim, a kym opat zaspi prejde hodina a pol. Ale nastastie potom dalej pekne spinka aj 3-4 hodinky. Takze v noci sa budime len jeden krat a potom az rano okolo 6. Bradavky ma bolia statocne, najhorsie je to prisatie, pak uz sa to da......dakedy az krizim nohy, ako ma to zaboli Wink Takze zatial tolko, drzkajte sa...

 

21.03.2007 22:32

zuzkaMT

ahoj babulky, - aj my grckame, a nielen pri odgrgavani, ale niekedy aj pocas spanku, asi si nie vzdy dobre grgne a potom to tak dopadne, lebo Lucka je velky jedak a casto sa nahlce vzduchu, je dost pahltna... Surprised A prvy raz sme boli von na deviaty den (to este kym bolo pekne pocasie), predtym som ju parkrat doma zabalila a nechala pri otvorenom okne, teraz sme neboli uz asi tri dni kvoli pocasiu. , dik za radu s tym bruskom... a k tomu cikaniu, nam sa casto stava to iste pri prebalovani, tak som to vyriesila tak, ze neprebalujem hned po prebudeni, rozbalim ju zo zavinovacky a zakryjem len dekou aby mala volne nozicky, ona sa ponatahuje a pokopka nozickami vo vzduchu, necham ju nech sa vyprdka a priblizne po 5 min ju prebalim, vtedy je uz obsah vacsinou v plienke, potom je spokojna Laughing , mala je zlatucka, pekne fotecky... ty si tusim pisala ze to bolo dost tazke, tak ked budes mat chvilu napis podrobnosti, snad sa uz citis lepsie Razz , drzim palce.

 

22.03.2007 11:21

Ružička

Čaute baby, som zase doma a stále len 1 ks... Z doktorovho pondelkového stresu, že mám prísť v stredu na príjem do pôrodnice, lebo to už najneskôr vtedy príde, sa vykľulo to, že mi chcel pôrod vyvolať (je mu to pohodlnejšie, včera bol v pôrodnici kľud, mal službu, tak čo by si to neuľahčil...) a ešte sa tváril, že sme sa tak dohodli ! My s manželom sme to rázne odmietli, hoci som už bola prezlečená pomaly pred pôrodnou sálou :D Tak zrušili prijatie, hoci oficiálne by sa to nemalo robiť a pustili ma domov... Ale aspoň Gabka poriadne zultrazvukovali, pomerali, takže vieme, že sa má ok Laughing váži už 3600 g (+ - 10%), čo je celkom dosť, na to, že ja sama mám 160 cm a 54 kg (teraz, pôvodne 44 Shocked) a mám nacvičený príchod do pôrodnice, presne viem, kam ísť a čo ma bude čakať. Takže je to aj pozitívne... a doktor vie, že si hocičo nenecháme Wink Tak stále čakám a keďže zatiaľ sa na rodenie necítim, asi to pár dní potrvá. Dokonca možno sa prepadnem k aprílovkám Crying or Very sad hoci taký 1. apríl by nebol zlý dátum narodenia Laughing

 

22.03.2007 11:24

karolka

Bambulky, ja vam tak zavidim tie detickovske problemy, v dobrom samozrejme, fakt to vypada, ze ste uz aj zabudli, ze ste rodili... I ked ako Fazulka pisala verim, ze bruska vam chybaju Smile Miriamke asi ten coctail zabral, uvidime, kedy sa najblizsie ozve, ale asi to uz bude mat za sebou. Zato my... Po dnesnej poradni ziadna zmena, krcok zatvoreny, nic sa nedeje, ale do poradne uz idem chodit do nemeocnice, akoze rizikova... tak som sa rozhodla, ze zaradim pozitivne myslenie a nase mimi sa narodi v Kvetnu nedelu, 1.aprila - hadam tolko stastia v zivote unesie :D Tak tak, myslim, ze sa od vas definitivne prehupnem k aprilovkam.... Confused Uzivajte si deticky, hadam sa coskoro vycasi a budete kocikovat jedna radost!

 

22.03.2007 11:40

karolka

, krasne fotecky, ale z tvojho prispevku citit unavu, tak sa pekne dajte do ladu-skladu a potom cakame ake to bolo... Len si pomaly... Ruzicka, dooobre ste to s tym lekarom vyriesili, som rada, ze si spat :D tak sa dohodneme spolu na tom 1.aprili??? Cool :D Wink

 

22.03.2007 11:43

Ružička

Karolka, veď pozerám, že sme nejako naraz písali o tom 1. apríli a presune k aprílovkám Laughing mne by sa ten dátum páčil, len je nejako ďaleko Sad Tí doktori sú fakt "úžasní", vyvolávať pôrod týždeň pred termínom! Exclamation ale my sme sa nedali Wink

 

22.03.2007 12:38

Ivka31

Ahojte dievcata. Dominika prave zaspala, tak rychlo vam nieco popismenkujem. My sme obe skoro celkom fit, podvozok ma uz tak neboli a nohy mi uz odpuchaku. Asi to bol iba taky poporodny syndrom. Brusko este stale mam take malinke, snad sa to stiahne, aj ked neviem, ci do povodneho stavu. A co vy, co uz to mate aspon 3 tyzdne za sebou, stiahlo sa vam brusko ? A co tehotenska slaninka na bokoch a zadku? Ja ju este stale mam, ani nemam odvahu skusit si nieco normalne obliect. Zatial sme este iba tyzdnovi, takze von nejdeme. Ale buduci utorok ideme na prvu poradnu k lekarovi, tak budem musiet nejake to oblecko poskusat, aby som nevyzerala ako jaternica. Co sa tyka kojenia a spinkania, je to este take ani ani. Este nemame ten spravny rytmus. Cez den spinkame malo, tak hodku - dve, aspon ze v noci je to aj na dlhsie. Kojenie aj mna boli - ako pisala Petka, ale snazim sa vydrzat. Ponukam malinkej hlavne prsnik, co menej boli a z druheho odsavam. Mrazim si mliecko na horsie casy v tych malinkych poharikoch od deckej vyzivy. Mam asi tak jeden za den - 80 az 100 ml. Myslim, ze to staci. Inak aj nas trapieva brusko, ale zda sa mi ze po tom feniklovom cajiku je to lepsie. Pijem ho ja samozrejme. Este mi manzel kupil cajik pre kojace matky, tak to striedam. No na teraz stacilo, idem vybrat pradlo z pracky a pripojim vam aj jednu fotecku. Ahojte a zelam pekny slnecny dnik.

 

22.03.2007 12:47

Ivka31

ESTE TIE FOTKY

 

22.03.2007 13:10

Markíza

skúška

 

22.03.2007 13:12

Markíza

Ahoj Denny, aj nám sa to už pár krát stalo (myslím s tým cikaním po rozbalení). Dokonca sa mi stalo, že som ho ešte ani nezabalila do čistej plienky a v tom si "šprtol". No a čo s tým robím? Nič mimoriadne. Iba kým ho definitívne zabalím, snažím sa dávať pozor. Ak by začal cikať, prikrijem ho plienkou, aby neocikal všetko naokolo. Myslím, že sa tomu predísť nedá, lebo kdesi som čítala, že keď sa dieťa rozbalí, inštinktívne začne po chvíli cikať. Zaujímavé však je, že keď som voľakedy potrebovala nabrať Danielkovi moč do skúmavky, nevycikal sa aj hodinu.

 

22.03.2007 15:16

zuzkaMT

ahojte, Ivka, straaasne chutne fotky, obe dve Laughing . Inak s tym kojenim to nevzdavaj, mna ta bolest bradaviek presla asi po 2-3 dnoch a taraz kojim uplne spokojne, mala bude mat v sobotu 3 tyzdne. Mne sa brusko stiahlo celkom slusne, ostalo mi trosku take ako huspenina Shocked ale velmi male. Ja som prave vytiahla zo skrine letne veci a nohavice spred tehotenstva a zapnem ich vsetky.... slaninka na bokoch a zadku tu nastastie nemam, dokonca mam pocit ze som na stehnach trochu schudla, ale to bude tym kojenim a prechadzkami s malou. Mam kupene aj tie stahovacie nohavicky, ale tie zacnem nosit asi az o tyzden, akoze 4 tyzdne po porode, lebo zatial nedoporucovali nosit tesne spodne pradlo, tak chcem pockat aspon mesiac. Mala sa budi, idem, pa.

 

22.03.2007 16:11

denny

Ahojte kočky, ďakujem za reakcie k tomu cikaniu pomimo plienky Laughing Tak skúsim teda po prebudení trošku nechať malého pocvičiť a uvidíme Wink S tím mrazením do výživových pohárikov - aj ja som si zamrazila 2 fľaštičky. V čase, keď som nemala mlieko (ako som už písala), tak som to ocenila. Teraz mám zase zamrazené 2 dávky a možno ešte trošku odstriekam, aby som mala "železnú rezervu" Wink Ak Vás bolia bradavky - ja som si kúpila od medely tie klobúčiky a bolo to super. Lenže potom som sa dočítala, keď mi vynechalo to mlieko, že to mohlo byť aj tými klobúčikmi, lebo bradavka nie je stimulovaná tak, ako keď saje dieťa priamo. Čiže asi je lepšie vydržať a zatnúť zuby! Confused Shocked Ale ako som písala, na boľavé bradavky je veľmi dobrá mastička z DM od babylove. Obsahuje lanolín a neverili by ste, ako rýchlo sa bradavky zahoja! Fakt to pomáha. Miriamka sa zatiaľ neozvala, takže ešte asi nerodí, dám vedieť, keď pošle sms. Ivka, Peťka, detičky sú nádherné!!! Laughing Lukáško mal včera 2 týždne a môžem povedať, že som nečakala, že sa mi bruško tak rýchle začne sťahovať. Ešte to nie je pôvodný stav, ale veľmi rýchlo sa to sťahuje (dúfam, že sa to teraz nezastaví Wink ). Všetci mi vravia, že to super "odchádza". Ale slaninka ešte je. Včera som si skúšala menšestráky, lebo dnes sme boli na prevážení u detskej lekárky, tak som skúšala, čo si môžem obliecť. A neobliekla som ich zatiaľ. Slaninka je zatiaľ na zadku aj bokoch... Tak som si dala tehotenské nohavice, ktoré sú mi teraz samozrejme veľké... Confused Ale dúfam, že to rýchle zhodím, od pôrodu mám dole 12kg, ešte treba dať dole takých 5kg, aby som bola tam, kde pred tým. A u detskej lekárky sme dnes zistili, že krásne priberáme. Lukáško sa narodil s váhou 3500g, keď nás prepúšťali, tak mal 3420g a dnes mu navážila doktorka 3630g! (2týždne aj 1 deň po pôrode). Takže pekne priberáme. Narástla nám už aj hlavička a hrudníček a trošku sme sa aj natiahli do dĺžky Wink Povedala, že keď sme pred týždňom prišli, tak nožičky mal ako také hokejky, ale že už pekne priberajú aj stehienka Laughing Teraz mi krásne spí už od 12:00 (až sa mi to nechce veriť!!!). Boli sme na prechádzke a tá ho asi zmorila :D Pa Denisa

 

22.03.2007 16:22

Anetka

Babulky prepacte ze som sa vam sem zase votrela...ale tak virtualne tu s vami prezivam tie krasne okamihy narodenia babetka... Nie je tu aj nejake foto od petulky? Tu poznam z ineho fora... Ivka kde si bola rodit? To prostredie je super? Je to vobec na Slovensku alebo to su uz snad fotky z domu? Laughing

 

22.03.2007 16:25

Anetka

Aha, uz som nasla aj Kristinku...baby baetka su naaaaaadherne, ja uz saneviem dockta, ale zase chcem aby bol drobcek este dlho v brusku, do leta ma este casu... Ivka, Petulka-co je to za porodnica? Velmi dobre to vyzera na tych fotkach...

 

22.03.2007 18:27

Ivka31

Anetka ....... ta pekna porodnica je v Trencine - vrelo odporucam. Personal super vratane doktorov. Novorodenecke oddelenie a odd. sestonedeliek je tiez super. Kojenie je vysoko presadzovane a aj v noci chodili sestricky po izbach, ci nieco nepotrebujeme. Ja osobne sa teda nemozem na nic stazovat. Samozrejme, ze doma je doma, ale na tom oddeleni sa to nemocnicne prostredie dalo celkom dobre prezit. Kto moze ist rodit di TN a nema to daleko, urcite chodte.

 

22.03.2007 20:10

Lusisia

AHojte, gratulujem novym mamickam!!!! A fotky su nadherne!!! JUJ!!!! Aj ja uz chcem.. Wink No to som zvedava na tu Miriam, aj u nas v UK je taky nejaky ''babsky'' recept z Caster Oil... Neviem, ci je to nieco podobne, ako ten jej olej, ale vyzera to tak, lebo sa to tiez ma miesat s pomarancovym dzusom a tiez to ma prehanat... Tak uvidime Wink Uz som pocula, ze to zabera (ak nahodou aj my budeme prenasat, tak to planujem skusit, ale pochybujem, maly uz dobre tlaci!!!) Krpcek sa hybe, ale uz pomalsie... A citim ho strasne dole... Zajtra mam ist na kontrolu, lebo sa im nezda moj vysoky krvny tlak... Tak uvidime.... Denny, k tomu cikaniu, chlapcom sa to vraj stava viac, lebo ked ich prebalujes, tak im je zima a to ich vyprovokujek cikaniu, ci su vyprazdneni, alebo nie... Takze jedine co Ti ja z mojich skusenosti mozem odporucit je maly uteracik, alebo ta mokra vreckovka, neviem, ako to volate na SVK... To mu prehod cez pipika(to nie je nadavka, ze? Mne sa tak to slovo paci Laughing ) Ruzicka, Karolka, nebojte sa, my Vas v Aprilovkach prijmeme, tak ako ste Vy mna prijali sem Wink Ale ved uz ked mate tych 39/40 tyzdnov a sebou, uz tie dva vydrzite, nie Wink Inac aj ja som dnes rozmyslala, ze toho 1. Aprila by bolo super Wink Mi ludia nebudu verit, ked im poslem sms, ze som porodila Laughing

 

22.03.2007 21:38

Anetka

Hm, Ivka skoda ze az v Trencine, ja budem rodit v BA. A to su tam take normalne vsetky izby alebo nadtandardne? Inak dakujem ze si odpisala... pozdravujem vsetky vase krasne babetka :D

 

23.03.2007 10:28

jajka

Ahojte kocky, Tak ja sa pripajam do debaty o chlapcoch. Nam sa tiez zo zaciatku stavalo, ze sme mavali vsetko ocikane ale uz sme ostrazitejsi. Vzdy ked idem prebalovat a dam dole jednorazovku, pod nou zostava bavlanena plienka a postolky, takze Matuska tou bavlnenou plienkou vzdy prekryjem a je po probleme. Plienku sice ocika, ale nic ine, takze prania je podstatne menej. A nasli sme tiez sposob ako Matuska utisit ked bezdovodne place, jednoducho pustime vysavac, fakt to hrozne pomaha. Vysavat mozeme kedykolvek, to mu vobec nevadi. Tak my mame dnes mesiac, Matusko pribral z povodnej vahy 3700 gramov na 4685 gramov a povodne mal 50 cm a teraz ma 55 cm. A co sa tyka vychadzok, my sme isli 1. krat von ked mal 12 dni, ale vtedy bolo fakt krasne pocasie a 18 stupnov, dnes sme boli vonku konecne po 3 dnoch, tiez som to nechcela riskovat ked bolo tak sychravo. Zajtra ideme na kontrolu k pediatrovi, tak som zvedava ako bude spokojny s nasou starostlivostou:o) Petulka ? ako si pisala kolko tvoja babulka papka, tak ma napadla prihoda z porodnice. Maly mal 4 dni a ked som ho isla kojit na novorodenecke oddelenie kde lezal pod lampu spapal 130 g (tam sa vzdy museli pred jedlom vazit) sestricky len vyvalili oci a povedali, ze to mi nemozu ani zapisat do papierov, ale nakoniec to zapisali s komentarom, ze ved je to pravda, tak preco nie. Nas rekord je 175 a pod 80 nikdy nejdeme. Inak nam moj otec kupil aj kojenecku vahu, takze vazime kazde papanie a kazde kupanie a mame presny prehlad. Tak uz pomalicky idem, chcem dnes zalozit malemu fotoalbum, tak vam hned prilozim aj nejake fotecky. Majte sa vsetky pekne a nech sa vsetko dari:o)

 

23.03.2007 10:37

meg1

Ahojte kočky, konečne sa pripájam aj ja, aby som čosi pridala do našej diskusie. Ako už viete, moje dvojičky sa narodili 8.3.2007, pôrod bol rýchly a ocko sa pri pôrode snažil mi to maximáne uľahčiť. Mala som štastie aj na pôrodny personál, ale čo sa týka nemocnice na Antolskej v Bratislave, tam to ani tak nie je o šťastí, ako o profesionalite Laughing Laughing Laughing , lebo všetci na pôrodnej sále sa chovali úplne super. Prepustili nás na piaty deň po pôrode, pretože jedna z mojich kočiek dostala žltačku, tak musela byť chvíľu pod lampou (alebo v solárku, ako to tam sestričky volajú :D ). Chcem sa vás opýtať, kúpete svoje deti, alebo ich len tak namáčate pod tečúcou vodou? Nám totiž povedali, že ramienko po TBC vakcíne sa nesmie veľmi močiť a tak som kočky zatiaľ len sprchovala a veľmi sa im to páčilo, len je to menej šikovné na držanie dieťaťa. Inak, gratulujem všetkým kočkám k bábätkám a čakateľkám skoré zvítanie sa s detmi Wink

 

23.03.2007 11:20

denny

Ahoj Meg1! Mne lekarka nepovedala, ze by som malemu ten vpich vemala velmi mocit. My nasho Lukaska kupeme kazdy druhy den. Vo vanicke a v cistej vode. Zatial nepouzivam ani mydlo, lebo ked sa narodil, mal dost suchu kozu, zosupal sa mi ako hada Laughing Po kupani davam mlieko, nie olej. Denny

 

23.03.2007 12:07

zuzkaMT

ahojte koculky, - mne doktorka pri ockovani povedala aby som sa nebala, ze z tejto inekcie nebude mat mala ani teplotu a mozem ju bez problemov kupat... jedine sa jej to moze akoby nazbierat a moze sa tam vytvorit taky pupienok, ktory nemam v ziadnom pripade ani prepichovat ani vytlacat, len vzdy po kupani pretriet tym 60% liehom aby sa to vysusovalo, to je vsetko. Inak ja kupen kazdy den, lebo mi casto grckame tak aby bola cista a vonava Laughing , len v cistej vode s detskym mydlom na ritku. Zatial kupeme vo vanicke, este som to neskusala len tak pod sprchou Wink . , pekne ste pribrali a vyrastli, nechce sa mi verit ze uz mate mesiac!!!!!!!! Shocked

 

23.03.2007 12:47

etna

Ahojte maminy. Konecne sa aj ja pripajam s uz inymi, ako tehu problemamy :D Diskusia ohladom kupania, grckania ... je uz v plnom prude :D My tiez grkame, ale maleho odgrgnut davame malokedy. Dovod je ten, ze po kojeni hned zaspi a tak ho uz nebudime, iba ak ten spanok je len taka kratka 5-minutovka. Ked spinka, tak ho polohujeme na bok, aby to co vygrcka, islo hned von. Ako sme doma, tak sme ho zatial kupali len 1x. Problem je, ze nemame na to cas. Maly bud spi, alebo sa snazi zaspat - tj. ma zatvorene oci, ale inak vsetko pod kontrolou Wink alebo papa. Takze nevieme najst ten spravy moment. Ohladom kupania sme poculi viacere nazory a zjednotili sme sa na tom, ze budeme kupat tak 2-3x tyzdenne, dokladne mydlom zahyby koze. Inak ritku umyvame vzdy, ked sa pokaka cistou vodou. Je to jednoduchsie aj pre mna. Po kupani natrieme opat hlavne zahyby olejom. Pokial ide o supajucu sa kozu, ze to je vraj OK. Kazdy novorodenec sa z nej "zvlecie". Ak sa bude olejovat, pojde to pomalsie. My mame inak problem s ockom uz od porodu, bolo mierne zatecene, tak ho este liecime. No a z casu na cas si kychneme, ale vraj je to tiez v norme, aj ked ma to trosku znervoznuje. Ako obliekate, resp. balite drobcov doma? Ja som sa dnes opat vratila k zavinovacke, ktoru som pouzivala len v porodnici. Predtym bol len obleceny a prikryvali sme ho dekou. Aj na noc sme skusali rozne varianty, od spacieho vreca, cez zavinovacku ku deke... Tu sme sa ale este neustalili. S kolikou zatial este problem nemame, ale preventivne masirujeme brusko a cvicime s nozkami. Lekarka nam poradila, aby sme v pripade potreby uvarili rascovy odvar aj malemu a dali mu 2-3 lyzicky. V suvislosti s kojenim akym potravinam a ako striktne sa vyhybate? Ja som vylucila klasicku cokoladu, citrusy, orechy, mak, paradajky, "vzduvadla", aj ked myslim, ze z casu na cas maly prehresok nic nemusi znamenat. Napokon, niektore babo moze aj fazulu dobre znasat :D :D Snazila som sa vyhnut aj odsavacke a zatial sa mi to dari a tvorba mlieka sa uz stabilizuje. Len ked mam prsnik tvrdy, tak si pred kojenim trosku zmakcim dvorec, aby sa maly prisal. Tak to riesime tak, za ak je oco doma, tak maleho prebaluje a ja sa idem chystam do kupelky Laughing Laughing . Apropo prebalovanie. My dost casto prebalujeme az po kojeni. Lebo ked sa maly zobudi, tak uz zaraz potrebuje jest, lebo inak je zle - nedobre. Potom ho prebalim a podla potreby este dotlacime mlieckom. Nejak som sa rozpisala... Uz by som sa mohla ist aj naobedovat. Tak zelam pekny den Razz

 

23.03.2007 14:01

ritta

Ahojte maminky a cakatelky, vsetkym ktore ste sa stali uz maminkami blahozelam, cakatelkam zelam vela trpezlivosti a rychle pôrody. Konecne uz aj my sme s Barborkou doma, stravili sme v nemocnici dlhsiu dobu lebo mala sa nam zial narodila s vykrivenou nozickou, mali sme k tomu aj dost silnu zltacku, akoby sa na nas vsetko nalepilo... ale zltacku sme zvladli, zvladneme aj nozicku Wink Momentalne ju mame zasadrovanu ale Barborka je zlatulinka, place malo, je kludnucka a vsetko trpezlivo znasa... aj teta doktorka ju pochvalila, ze je naozaj statocna. Babule mna neskutocne ohurilo to, ako mi to male dava najavo ze ma lubi Shocked proste kraaaasny pocit. Este som si nestihla precitat vsetky vase prispevky ale snad si najdem cas i ked momentalne ma Barborka prehodeny rytmus, cez den spinka a v noci je hore. Do nemocnice ma prijali 14.3. rano, do obeda ma nemali kam umiestnit, vsetko bolo plne tak ma nakoniec dali na ine poschodie... kontrakcie mi zacali o 20:00 vecer, o 22:00 som isla upozornit sestru ze mam uz kontrakcie kazdych 5 min a tak ma dala na monitor ktory ale vykazoval len "slabe kopceky"... nakoniec vsak predsa len zavolala lekara a ten ani necakal na sanitara a sam ma odprevadil na pôrodnicu, bal sa ze mu porodim vo vytahu... priatel stacil ledva prist a o 23:20 sa mala narodila... V nemocnici som sa osobne spoznala aj s Ajulkou, strasne zlatuckou babulou, ktorej sa v ten isty den narodila krasnucka dcerka. - dufam ze sa mate dobre a ze o nejaky ten mesiac sa pri kocikovani aj naozaj stretneme!!!! Pripajam fotku Barborky este z nemocnice, doma sme este nestihli fotit. Drzte sa kocky ritta

 

23.03.2007 14:15

denny

Ahoj Etna, tak kýchame sem tam aj my. Tiež sme z toho trošku nervózni, ale vraj je to OK. A keď to povedali aj Tebe, tak som teraz kľudnejšia. Laughing S očkom sme mali aj my problém. Už v pôrodnici som si všimla, že má červené víčko, tak som to nahlásila lekárke. Dala mi na to len Ophtalmo septonex. Kým sme išli domov, bolo to OK. Zhoršilo sa to asi na 2. deň po príchode domov. Museli sme ísť aj k očnej a tá nám na to dala nejaké framikoinové kvapky - namiešali nám ich v lekárni. Kvaplala som ich Lukáškovi 5x denne a už je to dobré. Dúfam, že na furt... Confused Ja mám malého v zavinovačke prakticky celý deň. Aj v nej spí. Počas dňa ho niekoľkokrát rozbalím, aby trošku pocvičil. Inak, ak ho dám na bruško, normálne už dvíha hlavu a aj ju udrží. A to sme zistili hneď, ako sme ho priniesli z pôrodnice. Spí zatiaľ na boku, opieram ho o kraj postieľky, ako nám kázali v pôrodnici. A sem-tam ho už nechám spať aj na chrbátiku. Máme monitor dychu, tak sa na neho spolieham. Čo sa týka stravy, tak zatiaľ dodržiavam všetko, čo kázali v pôrodnici. A ako písala Katuš, jablká jem už len ošúpané, lebo z toho ho potom vždy večer krútilo a nevedel sa vyprdkať. To, že prebaľuješ až po kojení robíš správne. Ja to tak síce nerobím, najskôr drobca prebalím a až potom nakojím, ale detská lekárka mi vravela, že je lepšie naskôr napapať a potom prebaliť, lebo si po jedení zvyknú znovu šprtnúť do plienok. Lenže mne počas kojenia vždy zaspí, tak ho nechcem potom zase budiť prebaľovaním - väčšinou pri tom reve ako tur... Crying or Very sad denny

 

23.03.2007 15:46

karolka

Ivka, Jajka, ake ste zlate s tymi vasimi ratolestmi :D a vsetky vyzerate take oddychnute, vyrelaxovane, ako pohoda, klidek, tabacek... Rittuska, vitaj doma, Tvoja mala bojovnicka je tiez krasnucka, moje zlaticko, si musi vytrpiet, ale hadam sa naozaj da vsetko doporiadku. Drzime palce!!!! :D Podla popisu Tvojho porodu tie homeopatika ucinkuju, co? Tak sa utesujem, hadam to aj my COSKORO tak ukazkovo zvladneme... Po vcerajsej poradni totiz ziadna zmena, krcok zatvoreny, v pondelok zasa idem na monitor a potom vo stvrtok uz do nemocnice do rizikovej poradne, kedze to uz budem 3 dni po termine Rolling Eyes Tak som zvedava, ako to cele bude pokracovat... Alebo co Ruzicka a Lusisia, vazne to "nacasujeme" na ten 1.april? :D Wink Kocky co to uz mate za sebou, mali ste vopred nejake "tusaky?" Alebo sa to neda velmi dopredu ocakavat? Lebo mne fakt okrem obcasneho tvrdnutia bruska nic nie je...

 

23.03.2007 15:57

Ružička

čau Karolka, oni tu točia o bábätkách a prebaľovaní a papaní a my nič Sad ale sú krásne tie ich bábätká, juj :D Ritta, držím palce, aby sa nožička rýchlo umúdrila Sad Mne včera a dnes odchádza tá hlienová zátka, tak som trochu pátrala po nete a skúsenosti mamičiek sú, že porodili na druhý deň po odchode tej zátky až do 2 týždňov Confused takže zase nič nové neviem Crying or Very sad Zajtra je Gabriela, že by sa narodil na svoje meniny ? Shocked

 

23.03.2007 19:23

zizu

Karolka, ani ja zatial nic - teda cely tyzden citim poslickov a teda dost vydatnych, ale inak pohodka. Ja stale hovorim, ze cez den, kebyze sa nepozriem dole a nevidim velke brucho, tak ani neviem, ze som tehotna. Vecer je to uz horsie, lebo mala je vecerny typ a prevaluje sa zboka na bok... Babule, mate krasne babatka - normalne vam vsetkym zavidim a hovorim si, ze kazdu chvilku sme aj my na rade. ja mam termin 28.03, takze som este v norme. zatial sa majte pekne a opatrujte si svoje uzlicky. Papa

 

24.03.2007 12:26

fazulka

ahojte kocky,pekny, aj ked asi uprsany dnicek Sad pisem jednou rukou, druhou sa uspavame, sme nejaki nepokojni, tak prepacte za preklepy. Koculky, tak my sa hlasime s prvym soplikom, ktory Zoja dostala odo mna, chuda moje male. No dokina povedala, ze len odsavat, pripadne vytierat nostek mar-om, a obcas sterknut MM. tak sa liecikujem a odsavame odsavackou na vysavac. Poviem vam, ze bez nej si to vobec neviem predstavit. vrelo ju odporucam. je to fakt super vecicka. tie obyc balonikove sa vobec nechytaju. Ritta, aj my drzime palce s nozickou, o chvilku aj zabudnete, ze ste mali sadru. No a mala je uz teraz hrdinka statocna, kuriatko malicke. No den s nocou mame prehodeny aj my, cez den krasne spinkame, len sa napapame a uz aj spime. V noci je to trochu horsie, aj pestujeme, aj plackame, ale snad sa to upravi. Kocky, davate niekto babetkam tie kvapky Espumisan? Nam ich dala dokina, ze 2 x denne 20 kv., na letaku pisu, ze raz 25kv., tak som teraz z toho jelen. Shocked Co sa tyka kupania, my sme zatial kupali kazdy den, jeden den v psenicnych otrubach, druhy den v repiku a pridavali sme do kupali taky olejcek Thermal Balnea z lekarne na premastenie, lebo sme sa dost supali. Ale zda sa mi, ze uz sa to ovela zlepsila, kozicka uz nie je taka vysusena, klop klop, tak uz nebudeme kupat kazdy den, ale tak 2-3 krat do tyzdna. Teda aspon zatial, kym nie su take velke horucavy. Kocky a strihali ste uz niektora babetkam nechtiky? Lebo my sme ich mali mooooooooc dlhe, boli sme aj napriek rukavickam cely doskrabany, v nemocky nam nedovolili strihat a ked prisla dokina k nam domov, prve co bolo, povedal ze ostrihat nechtiky. S benzo-liehom pretriet noznicky aj nechtiky a ostrihat. Tak potom sa z toho vysomarte, jeden radi tak, druhy tak. No ale nakoniec sme ostrihali, ale poviem, bala som riadne, aby sme nestrihli niekde kde nemame Confused Neviete nieco nove o Miriamke? Zeby uz? Dlho sa neozvala. No v kazdom pripade jej drzime palceky nech to rychle a stastlivo maju za sebou a teskaju sa tak ako my vsetky z krasneho babetka. Razz Kocky od zajtra sa ma oteplovat, aj slniecko by malo vykuknut, juuuj, to budu prechadzky. My sme zatial boli len raz na kociku, viac pocasie nedovolilo. Aha, hlava derava, este som sa chcela spytat na autosedacky, vajicka. Uz ich pouzivate? my sme v nej isli sice z porodnice, ale stale sa mi zda, ze je v nej malicka nejaka pokrcena. Od kedy sa vlastne odporucaju pouzivat? Rolling Eyes No a dve posledne veci, opthalmo-septonex do ocka davame 1x denne aj my, a raz za tyzden 3 kv. Kanavitu. Aj vy? Aha, a my dudkujeme o 106, najviac nam "chutia" tie cumliky od Aventu. Jemine, ja som hlava derava, aj my prebalujeme po kojeni, aj jablka papame osupane. Len som sa chcela este spytat na ten Fenikel, ako si pripravujete ten caj? To je dostat normalne kupit v potravinach, alebo v lekarni? feniklove korenie? Na prdiky by sa to zislo aj nam. No maminy, prepacte, som sa rozpisala, ale Zoja spi, Alex sa hra a tatino chysta obed.... :D Tak vam prajem pekny dnicek a spokojne babetka.

 

24.03.2007 13:17

Ivka31

Ahojte dievcata. Tak aj ja mam chvilku klud, malinka spinka, tak vam nieco napisem. ..... mame aj my. Pijem feniklovy granulkovy cajik "spokojne brusko" z lekarne pripraveny podla navodu. Myslim, ze to pomaha, ale zda sa mi, ze najviac pomohlo, ked som odlozila perinku a malu mam len navolno. Pokopka si kedy chce a prdiky ani neviem ako odidu. ..... zatial sa len dostavame do rezimu, ale vzdy sa to neda. Niekedy prespi 3 hodinky, niekedy len hodku a je zas nespokojna. Vtedy jej vzdy ponuknem cicik a ona sa ukludni. Malinke babetka - ako som citala, este nemusia mat taky prisny rezim - ze kojenie kazde 3 hodiny. Maju dostat papat vzdy, ked si vypytaju. A ona si naraz ani moc nepotiahne, tak som rada ze jej aj po chvilke mozem dat znovu, aby sa dojedla. Inak je nasa Dominika celkom dobra, moc neplace. Jedine co ma trapi je stikutka, ktoru mame dost casto. Kamoska decka lekarka vravi, ze to nevadi a ze malu to neboli. Ale mne je jej tak luto. Poradila mi aby som ju nechala rozplakat sa a fakt to prejde. Ozaj - aj vy mate v panelaku v noci tak chladno ? U nas okolo 11prestanu kurit a radiatory su vlazne. Ked som ju v noci prebalovala vrieskala na ratu. Vyriesila som to teplozdusnym ohrievacom, ktory aj prijemne susti a malinku to ukludnuje. Viem, ze babo sa nema prehrievat, ale snad ju nenecham vrieskat a budit susedov. Vase ratolesti maju radi prebalovanie ? Mojej sa to moc nepaci, ale s tym sustavym zvukum ventilatora to celkom ide. No - mala sa uz pomaly budi, tak idem k nej. Ahojteeeeee

 

24.03.2007 13:36

denny

No my sme uz druhy den ako cert! Momentalne aj ja uspavam, tak pisem bez diakritiky. Fazulka, tu su moje odpovede na Tvoje otazky - v lekarni dostat normalne feniklovy caj. Ja ho pijem a mam este caj pre dojciace matky a tam je zmes vselicoho (aj fenikel). - ziadne kvapky na prdiky nedavam, nam zaberaju tie caje - nechtiky strihame. Bol to adrenalin, ale ostrihali sme. Noznice ocistit liehom, prstiky tiez a strihat... - dnes som volala znamej, od kedy ho mozem doma davat do autosedacky, tak vravela, ye ona by ho este nedavala. Asi pockam, kym bude mat 5-6 tyzdnov. - septonex sme mali na zapalene ocko, ale bolo nam to slabe, tak sme dostali framikoinove - kanavit davame 1x tyzdenne 1 kvapku a po mesiaci len 1x mesacne. Vigantol davame 1x denne 2 kvapky. Ivka - my mame opacny problem, u nas je strasne teplo... - prebalovanie sa nepaci ani Lukaskovi, ale za to ma rad, ked mu mazem vajka Wink -

 

24.03.2007 14:13

miriamka

kocky, nadherne fotky ste pripojili. rita, aj znamej malinka mala sadricku na nozicke po narodeni. preslo to rychlo a pekne sa vsetko napravilo. maju ju odlozenu ako pamiatku, je hrozne malilinka. ja som nemala doma pc par dni. uz mam a inak nic nove. inak ma to aj vyhody, ze sme taky lenivi a nechce sa nam von. aspon poskusate vsetko pred nami a poradite... to su utechy. princezna vyklopkava nepretrzite. vo stvrtok bola kontrola, CTG bolo ok az na 2.krat, lebo stale spinkala a nemohli sme ju dobudit. tak sme ju trosku potrapili a ja som si sadla a uz to islo. inak by si ma tam boli nechali. no a tlak som mala potom 149 na 98, tak si ma tam skoro znovu nechali, ale na 2.krat bol viditelne lepsi! tak som mohla ist domov. dalsia kontrola je v pondelok. teraz sa riadia mojim druhym terminom (19.3.), tak ak nic nebude do 29. vyvolavame. po tom coctailiku som mala vazne kontrakcie, dokonca ani vo vani nepresli a uz som sa hrozne tesila. no po 2 hodinach predsa len presli Rolling Eyes teraz sa vzdy kupem v oleji z ruzi, mam si s nim masirovat aj brusko. a pijem taky humusacky skoricovy caj, malej samo ze nevadi. ale nesnazim sa za kazdu cenu, ved sama asi vie kedy ma ist na to. len sa bojim, aby nebola obrovska a aby som ju vytlacila! ale budeme vyvinuti jedna radost! peknu sobotu zatial

 

24.03.2007 17:56

zuzkaMT

ahojte maminky, tak pridavam aj ja zopar riadkov... - my davame len Vigantol, 2 kvapky denne. Espumisan som rozmyslala ze vyskusam ale zatial som to nechala tak, Lucka je v noci celkom super, malokedy place, viac sa ju snazim drzat hore cez den nech v noci spi a zatial sa nam dari Razz - caj pre dojciace matky pijem, raz denne, pre malu mam len ten spominany Hipp cajik na dobre brusko.... a najviac zabera ked ju rozbalim a ma volne nozicky, vtedy je spokojna, poprdka si a je fajn. - nechtiky sme strihali uz 2krat, a zajtra budeme musiet znovu, mala sa narodila uz s dost dlhymi pazurikmi, no nastastie sa neskrabe. zvladla som to celkom fajn hned na prvy raz, no zasadne striham ked mala spi a je kludna Laughing - prebalovanie nam nevadi, no vadi nam obliekanie, to je kriku az az. mala je spokojna ked ma holu ritku, no nechcem ju tak nechavat dlho nech neprechladne, aj tak tiez casto kycha, tak nechcem riskovat Este mam na vas otazocku, neviete mi poradit nieco na to caste grckanie? da sa tomu nejako zabranit alebo to musim len prezit? Ozaj Ivka, aj my mame stikutku skoro vzdy ked sa nakojime, ale malu to asi vobec nestve lebo je celkom spokojna aj ked ju niekedy az nadvihuje Laughing zatial ahoooj

 

24.03.2007 18:42

Tominko a Gabinka

Ahojte dievcata, tak my sme uz konecne doma. Prisli sme len dnes doobedu a Lujzka je cely cas nejaka rozrusena, takze nemam ani cas napisat ake to bolo . Ozvem sa ak sa to trochu ustali. Majte sa zatial

 

24.03.2007 19:11

Lusisia

Ahojte, tak my sa tiez este stale pridavame k cakatelkam... Wink No ale ja si celkom na to tehotenstvo uz aj zvykam, bolo na case, co?? Laughing Ale mozno to je tym, ze uz vidim to svetlo na konci tunelu Wink Spominate tu, ze deticky maju zapalene ocka.... Vedeli ste, ze na to pomaha materske mlieko.. Mu tam trosku splechnite a bude fajn Wink Ale vraj to pomaha aj na ine veci ako exzem a tak... Tak skuste a povedzte. Ved nemate co stratit Wink Materske mlieko je totiz prirodne antibiotikum...

 

24.03.2007 19:19

Lusisia

Miriamka, tu v UK nas nechavaju 14 dni a az potom zacnu vyvolavat... U vas len 10?

 

24.03.2007 20:45

Peťulka

Ahojte mamicky Smile Tak som si nasla chvilku casu a nieco vam popisem. Co sa tyka prebalovania, to nam problem nerobi. Malinkej sa bez dupaciek paci, to az ked ju celu vyzlecieme, napr. pred kupanim, to by ste mali pocut ten krik. Akoby stratila tu istotu, co jej oblecenie ponuka.... Wink Ja ju chvilku necham bez plienky (tu ma len pod ritkou, keby cosi Laughing ) a chvilku sa jej pohram s nozickami. Obcas nam este nieco "krasne" vypusti. S prdikmi sme my este problem nemali. Klop, klop, klop - aby som to nezariekla. Tiez pijem feniklovy cajik pre deti a taktiez cajik na tvorbu mliecka. Bradavky mam popraskane, teda aspon jednu tak viacej, tak uz som si vcera musela ist kupit klobuciky na kojenie, aby sa mi aspon trosku zahojili. Boli to tak menej....Vcera uz som dostala mensiu krizu, tak som si aj poplakala. Ale uz je dobre.... Aj nasej Kristinke sa casto cka. Sranda je, ze sa jej zacne ckat, ked si odgrgne, alebo radsej ani negrga, len robno cka Wink Obcas jej to uz tiez lezie na nervy a zaplace. A ako spominala Ivka, pomaha to.... :D Dnes som volala s kamaratkou, ktora ma trojtyzdnoveho chlapceka a ta mi radila odstavat si mliecko, aby som nedostala mastididu. Prave si ju totiz lieci. Tiez uz mam jeden poharik v mrazaku....na horsie casy... Inak moje mliecko nema nijaku prichut. Ale chuti aj nasmu psikovi Laughing No a teraz moj porod. Odstupom casu nebol az taky hrozny, ako sa mi to zdalo, ked som porodila. Dalo by sa povedat, ze bol z tych lahsich. Takze: asi o jednej v noci vo mne nieco puklo, tak som utekala na zachod, tusiac, ze mi praskla plodova voda. Bolo to tak. Zobudila som teda manzela a zhruba za pol hodinu sme boli na prijme. Zatial som nemala ziadne bolesti. Po prehliadnuti doktorkou som bola este "tvrda" a oboznamena s tym, ze to moze trvat aj 12 az 24 hodin. Dali ma teda na vzdycharen, kde uz bola dalsia mamina a poradili nam aby sme si pospali, aby sme boli silne na porod. Humoristi. Ovtedy sa mi zacali stupnovat kontrakcie, takze sme obe nenaspali nic. Hovorila som si, ze ked je toto "nic", ake to bude, ked budu tie kontrakcie silnejsie. Bola to priserna bolest v krizoch. Au!!! Asi o tak okolo siestej, neviem to presne ma doktorka opat pozerala, to som bola otvorena na 4 cm. Manzela vraj nebudeme volat, az ked budem na 6cm. O.k. Dali ma na pristroj, ze mi po nom daju injekciu na utisenie bolesti. Na to pristroji som bola pripojena nieco cez pol hodinu a to uz som mala take brutalne kontrakcie (hlavne ze ten pristroj ich za take brutalne nepovazoval). Tak som sa snazila tie kontrakcie poriadne predychvat, ale bolo to tazke. Hlavne ked musite stale lezat v tej istej polohe - na boku. Potom som uz povedal tej druhej mamine, nech uz niekto pride (rozhodnuta, ze chcem epi). Asi niekoho zavolala, pretoze prisla sestricka (inak ta, co sme k nej aj s Ivkou chodili cvicit).Tak som jej povedala, ze musim ist na zachod, ze ma to tlaci. Okamzite ma vzali na prodny sal, pozrela ma a skonstatovala, ze uz idem rodit. No super. Hned okolo mna zacali pobehovat, a radit mi, co mam robit. Kedze mi nestacili dat klystyr, tak som im tam aj nieco vykadila (ale to chceli Wink ). Nastastie som stihla este zavolat manzelovi, ten pribehol ako vichor. Chudacik, ked ma tam videl, ako sa trapim....nebolo mu vsetko jedno. Je to ine, ako ked je s vami po celu prvu dobu porodnu, ako ked prileti v poslednej chvili.....netusiac ake je to pre mna bolestive. Tak mi pomahal ako vedel, otieral ma vlhkou handickou a vravel mi laskyplne slova.... O chvilu uz som bola v polosede a mohla tlacit. Tiez ma to riadne bolelo, ako by do mna strkala doktorka celu ruku - ale to boli len moje pocity. Asi na 4 zatlacenia bola mala vonku, a ja som ostala cela rozochvela a stastna , ze to uz mam za sebou....netusiac , ze ma este caka sitie Wink Bohuzial v ten cas sa vrece roztrhlo s rodickami, takze kym ma prisli zasit ubehla aj vyse hodina....No nebudem to rozmazavat, jednoducho ma to bolelo jak fras, nastastie mi manzel dovolil buchat ho do ruky, ktorou ma drzal, tak som si ulavila Wink Ale dalo sa to prezit. O chvilu som bola v pohode, hlavne ked nam doniesli malinku.... A dnes, s odstupom casu, a po vypocuti inych pribehov o porode viem, ze ten moj bol uplna malina, a som hrda na seba, ze som to zvladla bez akychkolvek utisujucich prostriedkov.....ja co mam taky nizky prah bolesti.... :D Dufam, ze som vas neunavila alebo nenastrasila..... Este vas potesim nejakymi foteckami. Majte sa zatial krasne. Zase sa ozvem....

 

24.03.2007 23:06

miriamka

petka, krasne fotky. mala je chutnucka. lusisia, v rakusku nechaju prenasat iba 10 dni, v nemecku je to ako v UK, 14 dni. na slovensku myslim iba tyzden. u nas stale nic. brat pride z UK uz o 10 dni kuknut malu! ale dovtedy sme uz hadam domka. aj ak by to nemalo vyjst s ambulantnym porodom, dufam. dobru nocku zatial

 

25.03.2007 14:19

ajulka

ahojte maminy aj cakatelky, Ritta vitaj doma, sre aj s malou perfektne baby Wink , tesim sa na kocikovanie, len so mnou mozno pojdu aj deti, nevadi? zatial nestiham poriadne ani citat, Dominicka je dobrucka, len sa snazime, aby nevypukla velka ziarlivost, takze som totalne vytazena, ale stastna :D prdiky nam zatial funguju aj bez cajikov, ale feniklovy je nachystany Wink aj nam sa casto cka Confused uz nestihnem viac pismenkovat, skusim pripojit foto, pa, andrea

 

25.03.2007 14:34

Ivka31

Ahojte Bambulky. Kde ste vsetky ? Asi kocikujete, ked je vonku tak pekne. No my este von nepojdeme, zatial mame iba 10 dni. Ale kedze v utorok ideme na prvu poradnu, boli sme dnes na radu kamosky lekarky na 10 minut na balkone. Zajtra ideme na 20 min. a v utorok k tomu lekarovi. Snad uz bude vonku troska pekne a nebude zas prsat ako ked sme isli z nemocnice. Inak moj najvecsi problem momentalne je, ze si nemam co obliect. Strasne sa hambim, ale ostalo mi peknych 9 kg na prdeli a na stehnach. Embarassed Embarassed Embarassed Prsia mam jak ruska dojka - no hruza. Jedine co obleciem su dve dlhe sukne na gumu. Teraz neviem, ci mozem zacat pomalinky chudnut, aby som nestratila mlieko. Ako sa tak poznam, stacilo by mi prestat ranajkovat a prve jedlo jest na obed okolo 11:00. Ale to asi nemozem, neviem. No uvidim co bude za nejake 2-3 tyzdne. Mne osobne este na chudnutie pomaha stresik, ale ked nasa malinka je taka dobrucka Smile neplacka, iba sem tam sa trosku pojeduje, ked sa jej neda prdkat. A kupkanie bez revu uz sme sa tiez naucili, len ku koncu ked uz je jej chladno si trosku pomrnci. Az ked si uvedomi, ze je holata - ako pise Petka - a strati istotu oblecenia. Zatial sa majte krasne a posielam bocka vsetkym babetkam. Tehulkam skore a bezbolestne porody.

 

25.03.2007 14:50

karolka

Petulka, Ajulka, kraaasne fotecky, aj kocur je super :D A dik aj za popis porodu, uz sa tesim, kedy pripojim ten svoj Rolling Eyes U nas totiz den pred terminom nic, akurat mi trosku castejsie tvrdne brusko... A to som draheho ukecala aj na laskovanie... Miriamka, mam pocit, ze na Slovensku nechaju prenasat tiez aj 2 tyzdne, aspon mi tak jedna znama spominala, ze sa jej dcera naodila po 14 dnoch. Ja si vsak myslim, ze ak sa nerozhybeme do buducej nedele (teda toho 1.aprila), v pondelok ideme na prijem. Ved asi budu chciet stihnut co najviac pred Velkou nocou, aby mali aj v nemocke volnejsie, no nie??? Takze maminky cakatelky - drzkajte sa, cakame spolu A maminky co sa uz dockali, uzite si kazducky den s malickymi!!! Krasnu nedelu este!!!

 

25.03.2007 15:18

Ivka31

.............

 

25.03.2007 17:39

ajulka

Ahoj Ivka, perfektna tabulka, no nasa Dominika sa narodila 14.3., dakujem, pa

 

25.03.2007 17:42

zuzkaMT

Jeej, Ivus, dik za tabulku Laughing Ak som dobre ratala tak mame pomer dievcatiek 15:12 k chlapcom, som zvedava aky bude zaver :D . Idem zehlit, Lucka aj s polovickou si spokojne spinkaju, tak robim co sa da kym mam cas.

 

25.03.2007 17:43

miriamka

hlasim sa stale 2v1 a fit. akurat sme nieco spravili v zahrade, vycistila som kuchynu a mala sa stale nechysta von!!! sa fakt nejako zahniezdila. pekny zbytok nedele. mate tiez take krasne slniecko? tu sa to so vcerajskom neda porovnat.

 

25.03.2007 17:50

Ivka31

ajulka ... prepac, uz som to opravila.

 

25.03.2007 17:52

ajulka

Dakujem :D

 

25.03.2007 17:55

Ivka31

Este som pripravila taketo tablo. Miesta je tam dost, tak posielajte fotecky. Ak mate niektora krajsiu ako tie co som tam dala a chcete vymenit, staci poslat a napisat ze je na vymenu. NA DALSEJ STRANE

 

25.03.2007 22:21

Dia

Peťulka: Ahojte mamicky Smile . . . Aj . Sranda je, ze sa jej zacne ckat, ked si odgrgne, alebo radsej ani negrga, len robno cka Wink Obcas jej to uz tiez lezie na nervy a zaplace. A ako spominala Ivka, pomaha to.... :D ....
No a malý trik na čkanie, ktorý u nás zaberal na takých 90% :D : akonáhle spozoruješ, že malinká začína čkať, zmeň v tom momente jej polohu na opačnú - t.j. keď ju máš naležato, na polminutky ju daj zvisle a opačne - aj ju máš na "pleci" (zvisle) - hneď ju na polminútky vezmi do ležatej polohy Wink . Ja to nechápem, ako, ale prišla na to moja nevidiaca Sad maminka, keď mi občas držiavala maličkú v náručí Smile . Dôležité ale je urobiť to hneď, nie keď už dieťatko čikutká - vtedy to už nezaberalo Cool . Proste