1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

19.03.2007 09:58

etna

Ahojte dievcata! Zelam vsetkym novym maminam vsetko najlepsie a cakatelkam rychly a bezproblemovy porod. :D U nas to prebiehalo dost zaujimavo. Potom, co som mala cely pondelok od rana 04.00 hod. az do noci pravidelnych poslickov - ako ukazal v utorok rano monitor, sa mi tie prave kontrakcie zacali hned v utorok po monitore Wink Kedze ale monitor nic nepotvrdil, na poradni som bola uplne uzatvorena, hovorim si, aj toto su opat poslickovia, vydrzim do stredy, kedy som mala ist na UZV. Kontrakcie silneli, boli pravidelne (stale som si hovorila vydrz, to prejde :D ). Ked mi vsak o 02.45 v stredu rano praskla plodova voda, bolo vsetko jasne. No nemocnice sme dorazili okolo 3.15, spravila sa priprava, doktor aj sestricky boli v soku, kde som bola tak dlho - kontrakcie som mala uz kazde 3 min. Exclamation No a ani neviem ako, zrazu som mala ist uz tlacit Exclamation Bolo to inak vykupenie, lebo najhorsia bola kontrakcia, ktoru treba predychat a pritom netlacit. Maly bol raz-dva vonku, zaplakal na plne plucka, bola to krasa :D S Kramarmi som bola nadmieru spokojna, splnili moje ocakavania na 100%. Sestricky na novorodeneckom lepsie asi byt ani nemohli. Jedna mi napriklad ochotne rukou odsavala v noci mlieko, ked sa mi naplnili prsniky a s odsavackou mi to nejak neslo. 600- nedelie bolo tiez velmi fajn, p. Lavotova, laktacna poradkyna bola na nezaplatenie. Takze na Kramare sa kedykolvek rada vratim - myslim len na porod Razz . Ked sme odchadzali v sobotu z nemocnice, tak som dokonca mala pocit, ze ideme len niekam z domu na navstevu :D, a ze sa tam este vratime. Manzel mi spominal, ze by tam mala byt aj Ritta a Ajulka, len akosi sme sa nestretli. Aj som oslovila jednu maminu, ktoru som tipla na Rittu, ale bol to zly tip Wink

 

19.03.2007 10:02

Už sme rodičia :-)

Janka_PD

Marek: ahojte, o 01.58h sa nám narodil krásny Samko, váži 3,37kg a meria 50cm. Pozdravuje vás Janka, zatiaľ ahojte. Všetko je OK Smile Podrobnosti až keď príde domov Smile

 

19.03.2007 10:20

Anetka

Katus, ano nosila aj okuliare, priezvizsko si nepamatam, ale viem ze bolo bud take dlhsie alebo netradicne...budem rada ak mi ho posles na ss...mozno si spomeniem ci je to ona... Ak sa rozhodnem pre tu Antolsku, asi ju vyhladam...dakujem ti moc. papa Gratulujem Janke a stastnemu tatinovi k babetku :D

 

19.03.2007 13:23

karolka

Ahojte babulky, , vdaka za popis, nas cakatelky to este stale zaujima Wink Dalsi super porod, neviem ako vy, ale ja mam pocit, ze az na asi 2 vynimky to vsetko ide v marci hladko, rychlo, ako po masle... Teraz tipujem, ze na rade je Miriamka... My stale nic, dnes sme boli na monitore, vo stvrtok poradna, ja sa asi naozaj preradim k aprilovkam Confused Tak vam vsetkym v dobrom zavidim... Vidiet, ze z mate uuuplne ine starosti, ako sediet pri pocitaci a vypisovat... Takze Zizu, pis aspon Ty, neboj, este nas tu par bez "povinnosti" najdes Wink

 

19.03.2007 13:25

Ivka31

Ahojte babulky. Uz sme doma aj s Dominikou. Okrem toho, ze ma boli cely podvozok sme zdravi a citime sa fajn. Idem si vas precitat a doplnit tabulku. Asi mi to bude trvat trosku dlhsie, tak mi to prepacte. Zatial ahojte.

 

19.03.2007 13:26

miriamka

babule, no my prosim pekne stale nic. dnes bola kontrola, CTG ok, babo sa ma senzacne, mam sa stavit vo stvrtok, ak sa nic neudeje. som hrozne napuchnuta, ach ta moja voda, to sa im dost nezdalo. janka pD, kde si??? uz to mas za sebou?

 

19.03.2007 13:27

miriamka

no vidim, ze som prehliadla poslednu stranku s novinkami!!! Janka PD, gratulujem!!! a zase zavidim... prajem vela zdravicka a mliecka.

 

19.03.2007 13:38

miriamka

ivka, vitaj domka s pokladikom. karolka, no nedbala by som, kebyze som na rade. dnes som dostala od lekarky zoznam tipov, co mozem robit na urychlenie porodu. indicky papat sme boli uz 2krat, malej curry vobec neprekaza Wink existuju rozne cajove zmesi, cipky, ale ked sa jej nechce, neviem, ci to mam nejako pohanat.

 

19.03.2007 15:16

Ružička

Čaute marcovky ! Gratulujem maminkám, pekne pribúdate každým dňom Laughing Dnes som bola u Dr. a v stredu idem rodiť! Shocked Ráno sa mám dostaviť do pôrodnice...No teda, nechce sa mi to veriť, však zatiaľ okrem občasného tvrdnutia bruška nič necítim! Ale doktor tvrdí, že mám už úplne skrátený krčok, "už mám tretinu pôrodu za sebou" a vraj to možno do stredy ani nevydržím... Takže zrejme 1. jarný deň a som rozdvojená... Laughing

 

19.03.2007 15:25

karolka

Ivka vitaj doma, konecne tu zasa mame nasho "administratora" :D Super, ze ste v poriadku, ako rychlo to ubehlo... Ruzicka, co to robis? Ved este mas cas!!! No Miriamka, takze posledne dve Mohykanky budeme my... Lebo mam pocit ze aj Lusisia sa uz odmlcala... Ale zasa, ako moj drahy vravi - najlepsie na koniec (srandista) Takze nic neurychluj a pekne cakaj, cakame dve...

 

19.03.2007 15:29

Ružička

Karolka, ja nič nerobím Sad to doktor vymýšľa... ale dúfam, že vie, čo hovorí Confused: Sa bojíš, že budeš posledná, čo ? :D

 

19.03.2007 16:39

denny

Ahojte babulky!!! Tak sa hlásim zase po dlhšej odmlke. Kačena, Katuš, vitajte doma!!! Lukáška som videla "naživo", tak som si kukla aj Tvoju krásavicu Patríciu. Je vidieť, že to bolo ťažšie bábo ako to moje, má perfektné líčka!!! Je nádherná. Neviete, je doma už aj MEG1? Vravela, že jedna z kočiek chytá žĺtačku, tak neviem, či si ju tam nechali dlhšie, alebo ju pustili spolu s Katkou. , s tým boľavým bruško sme mali aj my problém. Ja to riešim tak, že každý deň vypijem šálku feniklového čaju (detská lekárka mi zatiaľ nedovolila malému variť čaj) a jednu šálku čaju pre tehotné (ten mi poradila ZuzkaMT a je chutný a tiež pomáha - malý púšťa jedna radosť Laughing ) Bruško mu masírujem v smere hodinových ručičiek a keď to všetko nepomáha, ešte mu krčím nožičky smerom k brušku. Obe naraz a aj po jednej. A objavila som ešte jednu polohu. Sadnem si, opriem sa a pokrčím nohy. Malého si položim na nohy tak, že sa pozerá na mňa. Je v takej skrčenej polohe, ako keby sedel v autosedačke. A v tejto polohe mu ešte masírujem to bruško. Väčsinou sa mi potom pekne vyprdká. Ešte som si na horšie časy kúpila v lekárni ten mentolový gél na masáž bruška, v DM drogérii majú také vrecúško, ktoré je naplnené kôstkami z čerešní a to sa nahreje a dá na bruško. Ale pomôže aj nahriata plienka. Inak ešte existuje čajík od firmy Hipp, ktorý je na vetry a myslím, že sa môže dať miminkám po 1. týždni. My sme sa už inak trápili s nedostatkom mliečka. Preto som sa neozvala. V piatok som zistila, že malý je nervózny preto, že saje, saje, ale nie je čo... Tak som rýchle začala konať. Najskôr som ho klamala vodou s cukrom. Mala som trošku odstriekaného mlieka, tak to som mu dala, keď už bolo najhoršie. Začala som piť ako dúha, jesť homeopatiká, piť čaj na podporu tvorby, jesť hroznový cukor a odsávala som, aby som stimulovala prsníky. Chvalabohu, včera podvečer, sa mlieko zase začalo tvoriť v poriadnom množstve, tak je zase dobre. Dnes sa mi budí tak po 2,5-3 hodinách a vidím, že poriadne sa je - a že hlavne je už čo sať! Exclamation Exclamation Tak som sa bála, že budem musieť prejsť na umelú stravu... Ale už je dobre. Trošku som čítala, čo je nové, a vidím, že už je aj Ivka doma, tak som zvedavá na tabuľku! Pretože už je tých našich marcových bábätieť kooooooooooopec! GRATUĽUJEM KU VŠETKÝM NOVÝM BÁBÄTKÁM, mamičkám prajem hlavne veľa veľa mliečka (keďže už viem, čo to je nedostatok!!!) a drobčekom zdravíčko a šťastíčko. Opatrujte sa dievčence. Všetkým, ktoré to ešte len čaká, prajem, aby to naplnilo ich očakávania a nech Vás to bolí čo najmenej. Pa-pa Denny

 

19.03.2007 17:20

zizu

Ruzicka, je mozne, ze posledna budem ja - dnes som bola na kontrole a doktor poveedal, ze to vobec nevyzera, ze by bola tento tyzden nejaka akcia - krcok je zavrety a hlavicka este nenalieha, takze udajne mam casu a casu... takze este trosku oddychujem, potom to bude asi pravdepodobne narocnejsie...

 

19.03.2007 18:45

Ivka31

...............

 

19.03.2007 20:03

miriamka

jej ivka, to bol kopec prace s tabulkou... kocky, som na rade, nepredbiehajte sa uz. len mojej princeznej sa nejako nechce. dnes som vycistila cely byt, pohyb ma pomoct, ale kde nic tu nic.

 

19.03.2007 20:09

miriamka

teda aj ruza este, ale ta uz tiez dlhsie nepisala. mozno uz ma chrustika pri sebe.

 

19.03.2007 21:56

Lusisia

Ahojte.... No ja neviem, co sa deje, ale uz asi hodinu a pol mam cudne stahy v bruchu.... Uz som volala do nemocnice a povedali, ze to vyzera na zaciatok porodu, ale ja tomu este stale neverim.. Asi ani neuverim, kym neuvidim maleho Laughing ALebo kym to nezacne naozaj velmi boliet!!! Hahaha No uvidime... Wink Teraz som unavena, asi si idem lahnut trosku, uvidime, kam to pojde... Zatial sa tesim Wink Dam Vam vediet... Ak sa neohlasim, tak viete, ze sa nieco deje... Wink

 

19.03.2007 23:06

zuzkaMT

ahojte maminky a skoro maminky, prave som si pekne vychutnala nasu tabulku, normalne sa mi nechce verit ako pekne sa zaplnila a az mi je luto ze to nase tehu obdobie pomaly konci Crying or Very sad dufam ze si stale budeme pismenkovat uz aj s drobcami Cool . , mam taky navrh, ale iba ak by sa ti chcelo este viac sa hrat s tabulkou.... nezoradis nas teraz podla datumu narodenia nasich drobcov? ak nie tak nic sa nedeje. je to zaujimave hlavne ked pozeram na tie datumy kde ste rodili viacere, myslim ze vyhrava zatial 12.3, tam su az 4 babatka Exclamation Maminky cakatelky drzim vam palceky! Je sranda ze rozdiel niekolkych dni, alebo dvoch-troch tyzdnov a aky je to rozdiel pri takom malom babatku... niektore este nerodili, niektore prave prisli domkov z nemocky a niektore uz ani nevedia ze rodili.... musim vam povedat ze mne uz odisli aj stehy, v sprche som zistila ze uz tam vobec nemam snurku :D , dokonca som sa pristihla ze zacinam mat chut na sex, ale predsalen chcem pockat este aby som nahodou nieco zbytocne nepokazila Shocked , ja podobne ako pisala Denny, davam malej trochu cajiku Hipp ked je zle a neviem ju utisit, ale vacsinou zabera tiez masirovanie bruska a krcenie noziciek, u nas zabera aj to ze malu rozbalim aby mala volne nozicky, nech vie s nimi hybat a necham ju chvilu alebo jej trosku pocvicim s nimi a ona si pekne poprdka a je dobre. Ked je zabalena v zavinovacke tak si tie nozicky neviem krcit a je z toho nervozna. Obcas ju este prevratim na brusko, ked vsak nie je cerstvo napapana aby negrckala, necham ju tak asi na 1-2 minutky, to sa jej celkom rata Wink .

 

20.03.2007 09:05

Katuš

DENNY,ZUZKA MT-babulky dakujem za rady,nas to brusko uz preslo,vlastne od piatku mame pokoj,uz v piatok bolo vsetko ok.U nas bol problem iny.....jablka!Tak v porodke vraveli,ze to je jedine ovocko,co mozem a malemu to robi zle,ako zjem jablko,on chuda sa nemoze vyprdkat a vykakat,naduva ho to ako slak.Inak,cajik-tak feniklovy klasicky zabarany mozme ale ibna ako liek,HIPP mame zakazany,lebo je sladky a kazia sa potom od toho vraj zuby a este neviem co,to mi nejako uslo,ked mi to ta lekoska vravela,takze HIPP sice kupeny mame,ale varim si ho ja :D A samoska do vsetkeho cpem kmin,az sa muzik smeje,ze som schopna ho nasekat este aj do kuracej polievky Smile ale ked pomoze,tak preco nie,no nie? Inak ci je MEG1 doma neviem,mna ed minuly pondelok pustali,tak obe jej kocky mali zltacku a vravela daoc, ze na druhy den,alebo v stredu,by mohli ist domov...aj som jej pisala,lae sa mi neozvala,ale zasa ma toho pri 2babatkach viac ako my pri jednom,tak snad ked bdue mat chvilku sa ozve. No,idem ranajkovat.....zatial krasny dnicek vsetkym,o 12.30 mame prvu poradnu,potom dam vediet,co je nove.

 

20.03.2007 09:29

Lusisia

Dobre ranko... Tak ja sa poslusne hlasim, ze sme este stale pokope... Ked som si lahla, tak to postupne preslo a nakoniec som zaspala... Tak asi tak... Ale veru mi nebolo vsetko jedno Cool Tak poctivo stale cakame aj my Wink Ale su to nervy toto cakanie.... Ale vcera zo mna vyslo aj take nieco lepkave, nebolo toho vela a bolo to cire, tak mozno to bola ta zatka... Ale ta vraj moze odist aj 2 tyzdne pred porodom...

 

20.03.2007 09:30

dzudy

Prepacte ze vam sem vstupujem patrim k junovkam, termin mam na zaciatku juna, chcela by som sa spytat vas ktore ste rodili na antolskej ze ako to tam vyzera a ako to prebieha od prijatia?? A este odkedy sa chodi na tu profylakticku pripravu, ci sa na nu musim ist osobne objednat alebo staci zavolat??? Dakujem

 

20.03.2007 09:34

Ružička

Lusisia, už som si myslela, že nás všetky predbehneš Laughing možno si už fakt odzátkovaná... ja neviem, žiadne z tých príznakov, čo tu baby posledný mesiac opisujú nemám Crying or Very sad a to ma chcú zajtra nahnať do pôrodnice? Exclamation nejako mi to stále nedochádza, no teda Shocked ale keď tak pozerám do tej zaplnenej tabuľky, baby nejako vedú, tak aspoň prispejem chalanom a trošku znížim náskok tej ružovej farby Laughing

 

20.03.2007 12:42

Kačena

Ahojte maminy čakateľky! Pri pôrode vám želám veľa energie a dobrej nálady! Keď voľaktorá pôjdete na Antolskú, tak lekári aj sestry sú zlatí. Výborne sme sa s manželom aj niekedy zasmiali, robí to príjemnú odľahčenú atmošku Laughing Máte niektorá taký problém, že keď prebalíte, nakojíte a odgrgnete Wink tak aj potom nemôže drobec zaspať? Naša malá stále vymýšľa, aj keď po kojení zaspí, za 5 minút sa zobudí a buntoší aj hodinu Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Vetry má v poriadku, pomaly si poprdkáva a ja si aj tak neviem rady Shocked stále plače! (chcem aspoň požehliť a poupratovať a nič sa mi týmto pádom nedá robiť Confused Ahojte!!!

 

20.03.2007 13:26

fazulka

Ahojte ahojte maminky v tomto uprsanom dnicku Confused , uz by sa mohlo aj vycasit, aby sme pomalicky vybehli von aj s babetkami. Samozrejme nestiham citat, ale Kacenka, Tvoj prispevok som precitala ako prvy, tak hned reagujem, zda sa, ze mi mame podobny problem, sme napapany, odgrgnuty, prebaleny, popestovany a placeme jak o zivot. trva to cca. tak 20-30 min, potom zaspime aj na 2-3- hod. ale ten plac je teda riadny, az je mala cely bordova. tiez neviem co s tym, na vetry to ani ja nevidim Rolling Eyes no je to tazke, najst odpoved, mozno je aj zvykanim na doma, ludi okolo a tak. je to blbost? nic rozumne ma nenapada. Babulky, mna dnes nejako pobolieva hrdlo, dufam, ze mala nieco odo mna nechyti. neviete, nejake recepty? a vlastne moze mamina ked je chora dojcit? Shocked

 

20.03.2007 13:50

miriamka

nam bolo na kurze povedane, ze chora maminka moze dojcit. dietatko si posilnuje imunitny system a tvori protilatky. moja dula detickam pri placi fenovala brusko, lebo ich to ukludni a je im to prijemne. pomaha to aj pri kolikach. len treba davet hrozne velky pozor, aby ste im nespalili pokozku, kedze je 10krat tensia ako u dospeleho. ja uz chcem tiez podobne veci riesit a mala si hovie, natahuje sa a je nad mieru v brusku spokojna Rolling Eyes

 

20.03.2007 13:52

miriamka

ten dazdik vam dost zavidim, tu nam snezi na kvetinky. aj nase kriky uz pucia a teraz mi to vsetko v noci pomrzne Crying or Very sad

 

20.03.2007 14:12

karolka

Ruzicka, jasne ze nechcem byt posledna!!! Shocked Stale sa ukludnujem, ze este tu mame Miriamku, Zizu, Teba... Ale neviem, ci si to nahovaram, alebo mi naozaj od vcera trosku kleslo brusko Laughing Ved by bolo na case... Inak stale nic, len mimi je brutalne aktivne, mam pocit, ze ani nespi... Inak, aby som sa vam nezdala, ze stresujem tolko dopredu, podla tabulky mam termin 30.3., ale podla posledneho utz mi ho zmenili na 26.3.... takze preto :D

 

20.03.2007 14:14

karolka

miriamka: ten dazdik vam dost zavidim, tu nam snezi na kvetinky. aj nase kriky uz pucia a teraz mi to vsetko v noci pomrzne Crying or Very sad
... Miriamka, aj nam tu na Liptove vcera cely den snezilo, a to sme predvcerom siali travicku Rolling Eyes takze nebojkaj, ani tu to nie je buhvico...

 

20.03.2007 15:03

Kačena

Ahoj Fazulka! Díky za reakciu, aspoň viem, že nie som sama. U nás to ukľudnenie trvá niekedy aj hodinku, takže tú tvoju polhodinu ti úprimne závidím Wink Keď budem vedieť niečo bližšie k tomuto problému tak hneď poreferujem!!! Papa

 

20.03.2007 15:33

denny

Ahojte, tak najskôr novina: prišla mi včera (19.3.) SMS od : GRATUĽUJEME!!! aj ja sa pridávam do klubu prebalených, napapaných, vyprdkaných a napriek tomu plačúcich bábätiek Sad Sad Sad Tiež nášho Lukáška niekedy neviem utíšiť. Dnes som s ním šaškovala od 5:00 ráno až do 09:00. Potom prišla svokra a učičíkala ho, tak spal od 9:30-13:00. Tak som si pospala aj ja. , k tej psychoprofilaksii - dá sa objednať aj telefonicky (sestrička Ježíková 02/68673403), no je dosť ťažké sa tam dovolať, chce to trpezlivosť. A je dobré, aby si tam začala chodiť tak 8-10 týždňov pred pôrodom. , mne môžeš opraviť vek v tabuľke, vo feb. som oslavila 29 Wink Denny

 

20.03.2007 15:54

zuzkaMT

- ja sa pripajam, uz sme ten plac tu riesili spolu s Denny, u nas je to to iste, ale ako vravi moja mama a stara mama, deticky niekedy placu len tak, lebo inokedy nemaju kedy (ked spia), tak ze sa potrebuju porozpravat Laughing , ja viem, je to chaba teoria, ale my sme vyskusali malu zaujat a celkom to zabralo, tak sme usudili ze neplace pre nejaky konkretny dovod, ale len tak... Dnes som jej napriklad citala cely letak ok nejakeho vitaminu co nam dala doktorka, a mala pocuvala skoro ani nezmurkla. Tiez zabera hojdanie, kolisanie a natriasanie v prenosnej taske od kocika, ked ju necham lezat zacne revat.... z toho usudzujem ze to nie je ani bolest bruska ani nic ine, len potrebuje pozornost alebo pocit ze sa jej venujeme. Nastastie moja polovicka je v tomto super, malej sa venuje a on vacsinou chodi s malou po byte lebo mne je tazka po chvili Laughing Na viac sme zatial neprisli, ak najdete nejaky zlepsovak napiste. pa

 

20.03.2007 15:56

zuzkaMT

Cool

 

20.03.2007 16:19

denny

ZuzkaMT, aj moja polovička chodí s Lukáškom po byte a máš pravdu, že to zaberá. Tiež sa mu prihovára a malý len tak vyvaľuje očká a počúva ho. Tak asi fakt, je to tým, že tým drobčekom nestačí len suchá plienka a mliečko. Potrebujú byť asi pár hodín cez deň aj hore a potrebujú pozornosť. Však to budem pozorovať a dám vedieť. Pa Denny

 

20.03.2007 17:44

denny

Dzudy, malý mi trošku spí, tak môžem niečo napísať aj k tej Antolskej. Keď Ťa prijmú, tak hneď urobia vyšetrenie zo spodu a monitor, aby vedeli, či pôrod začal, alebo nie. Ak áno ale ešte je čas, tak pošlú otecka domov. Potom ideš na izbu (čakačka) a tam čakáš. Ak začnú kontrakcie, začneš si ich merať, budú ťa sledovať a pravidelne pozerať aj zo spodu. Potom, ak sa to pohne, pôjdeš do prípravne, kde dostaneš klystír. Tam si asi hodinu a po tej hodinke už môže prísť tatinko a potom idete spolu na pôrodnú sálu. Tam môžeš tráviť všetok, čas, alebo sa môžeš prechádzať, skákať na lopte, ísť sa osprchovať. A to až kým neprídu tie správne tlaky. Potom si už na sále a ide sa na to. Personál super, či už sestričky alebo lekári. Denny

 

20.03.2007 18:51

Markíza

Zdravím Vás, tak som konečne doma a môžem sa s Vami podeliť o svoje šťastie. Minulý týždeň vo štvrtok (15/3/07), o 05:00 ráno som sa zobudila na to, že potrebujem ísť na WC. Takmer okamžite som zacítila niečo zvláštne medzi nohami (to zvláštne bolo teplo). V prvom momente ma napadlo, že sa mi stala nehoda. Keďže toho však bolo viac a viac, už som vedela, o čo ide. Rýchlo som vyštartovala na toaletu a na to sa zobudil aj manžel. O 06:00 sme boli v nemocnici, o 07:00 sa menili služby a zhodou okolností prišiel lekár, ku kt. som posledný mesiac chodila do poradne.Vyšetril ma a skonštatoval, že malý je stále v nezmenenej polohe (koniec panvový) a šiel sa poradiť s primárom. Cca o 10 minút sa vrátil a povedal, že tak ako sme sa dohodli, urobíme sekciu. Celá príprava trvala cca do 08:00 a 08:26 bol malý na svete. Keď som ho počula zaplakať, bola neskutočná záplava eufórie, endorfíny mi vyleteli až kdesi po plafón a len som vzlykala a vzlykala. Sestrička zavolala manžela, aby sa išiel pozrieť na malého, takže on ho videl skôr než ja. Bol taktiež nesmierne dojatý. Pri Danielkovi som bola o tento prekrásny a neuveriteľne silný zážitok ukrátená, pretože som bola v bezvedomí a malý bol vytiahnutý vákuom. Je mi to ľúto, ale čo už, hlavná vec, že je chlapec zdravý. Preto konštatujem, že narodenie Adamka bol v mojom doterajšom živote tým najkraším zážitkom (zážitkom, kt. si pamätám). No a teraz miery - pri narodení vážil 3.250 g a meral 49 cm. Vzhľadom na jeho postavenie ho merali až dnes, pri odchode domov. Na záver by som chcela porovnať predchádzajúci (spontánny) pôrod s týmto (sekcia). Jednoznačne musím povedať, že keby som mala rodiť iba takto ako teraz, neváhala by som rodiť hoci aj každý rok. Inak malý je zatiaľ veľmi pokojný. Iba papá a spinká. Tak to je zatiaľ všetko. Zdraví Vás "markíza" Aďa. PS: Ďakujem kamarátke Barile, že Vás informovala o narodení malého.

 

20.03.2007 20:10

Ivka31

Ahojte maminky a skoromaminky. Ja len v kratkosti. Mate tiez niektora opuchnute clenky alebo cele nohy ? Ak ano, co s tym? Zatial skusam zihlavu a vykladanie noh.

 

20.03.2007 20:12

Ivka31

Este som zabudla, ze to mam asi od 3 dna po porode, pred tym nie. Crying or Very sad

 

20.03.2007 20:42

Ivka31

Myslela som, ze je to od toho ako som v nemocnici furt len chodila, nosila malu a aj pri kojeni som mala nohy dole z postele. Ta vysoka postel bola hrozna, s bolavim podvozkom som mala problem nohy hore vylozit. A zatial sa to este nezmenilo - nohy mam stale ako papuce. Neviem co s tym. Dominika inak poslucha, obcas nas boli brusko, ale snad sa to po tom feniklovom caji zlepsi. Pijem ho ja a dufam, ze prejde do mliecka. Zatial ahojte a drzkajte sa.

 

20.03.2007 20:43

Ivka31

Myslela som, ze je to od toho ako som v nemocnici furt len chodila, nosila malu a aj pri kojeni som mala nohy dole z postele. Ta vysoka postel bola hrozna, s bolavim podvozkom som mala problem nohy hore vylozit. A zatial sa to este nezmenilo - nohy mam stale ako papuce. Neviem co s tym. Dominika inak poslucha, obcas nas boli brusko, ale snad sa to po tom feniklovom caji zlepsi. Pijem ho ja a dufam, ze prejde do mliecka. Zatial ahojte a drzkajte sa.

 

21.03.2007 08:27

jajka

Ahojte Mam chvilocku cas tak idem skusit poodpisovat kym sa drobec zobudi. Vsetkym novym mamickam moc moc gratulujem a prajem vela zdravicka im aj ich ratolestiam:o) A nasim cakatelkam prajem aby to uz coskoro prislo a rychlo preslo a mali babatka co najskor v naruci. Kacena ? tvoj prispevok sa mi hrozne pacil, bol ako keby som ho pisala ja:o) tiez sa nam stava, ze maleho prebalime, dame mu papkat, vieme ze ma brusko v poriadku lebo stale prdka a kaka a napriek tomu place a place. Inak sme zvyknuti, ze spinkava presne 3 hodiny a potom ide papat. To sa naucil v porodnici, ked lezal 5 dni kvoli zltacke pod tou lampou. Chodila som ho tam kazde 3 hodiny kojit a on si to tak zafixoval. Baby vcera sme boli normalne vystresovany, ze sme si az vlasy trhali. Nas maly sa v nedelu na obed rozhodol, ze on nebude vobec spat a az do pondelka do noci, skoro vobec nespal, boli to len take 20-minutovky a inak stale len plakal, ba co az vrieskal a triasol sa. Nevedeli sme vobec co s nim robit, vyskusali sme vsetko na svete a mali sme aj poriadny strach. Ak by to do utorka rana nebolo preslo boli by sme isli k lekarovi, ale nastastie nam potom v pondelok vecer o 23:00 zaspal a zase sa vratilo vsetko do normalu. Aj Vam sa s vasimi drobcami taketo nieco stava? Ved on prakticky nespal 36 hodin. Baby chcem sa spytat na ten feniklovy caj. Ten ste si kupili, alebo si ho nejak pripravujete doma??? Napiste prosim navod. Dakujem. Inak tie co ste este ubolene. Mne velmi pomohla na epiziotomiu (nastrih) bioptronova lampa, ak mate moznost sa nou nasvecovat, tak velmi odporucam. Mne to muzik nasvecoval aj 3 krat za den, ale asi po 4 dnoch nam lampa z nicoho nic vyhorela, tak je teraz na reklamacii. Ked uz sme nemali lampu zacal mi muz davat raz denne repikove obklady a teraz mam uz ranu krasne zahojenu asi tyzden? mala som 2 cm nastrih, takze to bolo aj velmi bolestive. A ak vas este bolia lonove kosti, tak to treba len pretrpiet, mna prestali bolet asi 3 tyzdne po porode, ale to je zase individualne. Tak uz koncim, aby som nechala priestor aj ostatnym:o) Majte sa pekne, pokusim sa zase skoro ozvat. Zatial stale fungujeme na tom, ze muz mi v robote stiahne vsetko nove z babetka a ja potom odpisujem doma cez Word a on to tam pripaja. Inak vsimli ste si aky su ti nasi muzikovia na babatku aktivny Wink

 

21.03.2007 09:19

cia13

Ahojte Ivka - mne tiez zacali v nemocke puchnut nohy, pritom v tehu som s tym problem nemala. Snazila som sa stale si nohy vykladat aj postel som si zvysila ale stale mi puchli. Ako som prisla domov, tak o tri dni som zistila, ze mi uz vobec nepuchnu a nerobila som preto nic, len som si ich vykladala. Tak dufam, ze ti to tiez prejde ako mne. Katus - s tymi jablkami je to asi aj u nas tak. Mne malinka uplne ukazkovo spinka aj cez den aj v noci. A v pondelok som si pred obedom dala jablko, ze vsak jedine ovocie, ktore mozem. A okolo 18tej zacala byt malinka mrzuta, pospavala len po chvilkach a v noci vystrajala 4 hodiny. Ked som si to vyratala, tak by to presne vyslo na to jablcko co som zjedla. Inak ma to vobec nenapadlo, pokial som si to u teba neprecitala, lebo naozaj som myslela, ze jablko je "bezpecne".

 

21.03.2007 09:22

miriamka

ach babule, u nas stale nic. som fit ako velrybicka, luxujem stale cely byt, sexikujeme, kupem sa v dost teplej vode, cvicim jemne na fit lopte: a nic, a nic, a nic... dnes budem asi skusat ricinusovy coctail, ale vyvolava hrozne hnacky, tak sa mi nechce sediet cely den na wc. ale ak zaberie, tak urcite nebudem potrebovat klystir Laughing ale je to humus. mam zmiesat 3-4 lyzice ricinusoveho oleja, maly snaps (biely, alebo konak) a 1-2 dl mlieka, pomarancoveho alebo marhuloveho dzusu. zajtra mam kontrolu, tak uvidime, co povedia. ale tu take kontroly, mne iba urobia CTG a to je vsetko. sice, este sa ma opytaju, ako sa mam Wink

 

21.03.2007 09:51

Markíza

Prajem Vám krásne ránko (alebo už deň?), všimla som si, že sa niektorá z Vás pýtala na prípravu feniklového čaju. Mne kamarátka poradila úplne jednoduchý a hádam aj najlacnejší možný spôsob. V hociktorom hypermarkete je dostať kúpiť čistý fenikel. Je to balené ako napr. mleté korenie. Jeden sáčok stojí do 10,-Sk. Na prípravu jednej šálky (cca 2,5 dcl) spotrebujem max. jednu čajovú lyžičku feniklu, kt. zalejem vriacou vodou. Nechám vylúhovať a pijem. Podávali nám to už aj v nemocnici a funguje to naozaj znamenite. Malý z toho prdká ako o dušu. Denne toho vypijem cca 2 l + iné tekutiny.

 

21.03.2007 10:57

ajulka

AHOJTE MAMINY AJ CAKATELKY, od pondelka sme doma z porodnice, dakujem za gratulacie, aj ja gratulujem vsetkym cerstvym maminam. zial nestiham pisat viac, zatial je toho vela, este sme sa nestihli zladit Wink , urcite sa ozvem, pa, andrea

 

21.03.2007 11:21

miriamka

ajulka, vitaj doma. tak kocky, ak sa neozvem do vecera, coctail zabral Wink . alebo nestiham, lebo sedim na wc. bol to poriadny humus, strasne huste, kvoli tomu ricinusovemu oleju. v lekarni hned vedela, co mam na plane ked som ho kupovala. supla som tam konak a pomarancovy dzus. z mlieka v tomto mixe by som asi grcla. odporucaju nieco take aj na slovensku? ci je to cisto rakuska pochutka?

 

21.03.2007 11:23

karolka

Miriamka, tak toto som pocula prvykrat, vyzera to na fakt dobry hnus Rolling Eyes Ale keby tomalo zabrat, tak skusim aj ja... Len pekne informuj, ako to ucinkuje Exclamation Drzim prstiky!!!

 

21.03.2007 11:29

miriamka

karolka, dali mi na klinike cely zoznam veci, co mozem skusit. tento senzacny coctailik, nechraneny sexik, stimulacia bradaviek, masirovat brusko s eterickymi olejmi (skorica, klinceky napriklad), alebo sa v nich okupat. dalej rozne cajove recepty, mierny pohyb (stupanie do kopca)...

 

21.03.2007 14:26

miriamka

na kontrakcie este cakam, klystir nepotrebujem urcite Rolling Eyes

 

21.03.2007 15:33

denny

- tak na výsledok som aj ja zvedavá Laughing Laughing Laughing Daj potom vedieť! Jajka - ja som si kúpila feniklový čaj v lekárni, nenapadlo ma kúpiť čistý fenikel v potravinách Confused Ale mám aj čaj pre kojacie matky a tam je tiež fenikel a čo ja viem, čo všetko ešte. Malý z toho prdká a maminka v podstate tiež Laughing No čo už... K tým plačúcim miminkám . Pýtala som sa jednej známej, čo s tým a poradila nasledovné: vraj zabaliť mimino aj s ručičkami pevne do perinky a pritisnúť si ho na bruško. Pohupovať ním a do uška nahlas sssss-kať. Vraj to zaberá. Inak aj zvuk fénu alebo vysávača - detičky vraj majú radi monotónne zvuky. Tak skúste, budem skúšať aj ja, keď už ten plač bude neznesiteľný. Mamičky chlapčekov - aj Vám sa stáva, že pri prebaľovaní drobec očúra po izby vrátane oboch rodičov? Ako to robíte??? Ja mám dosť vysokú úspešnosť s tým, že keď ho rozbalím, poutieram, tak pri dávaní novej plienky mi očúra tú a aj všetko naokolo Shocked Confused Shocked Confused Poraďte, ako tomu predísť. Denny

 

21.03.2007 16:46

fazulka

Ahojte vsetci :D , malinka spinka, Alex je na anglictine, tak mam na vas konecne chvilku cas. S tymi placucimi babetkami ste hrozne zlate, je to prijemne vediet, ze v tom nie sme samy. A aj vsetky tie vase rady sa mi pozdavaju, takze super. No babetka si asi skutocne zvykaju a kazdym dnom to bude lepsie a lepsie. Babulky, ako casto dojcite? Lebo my kazde 2 hodky, mliecka mame na rozdavanie klop klop, no zda sa mi to casto. Niekedy nam dost aj pri odgrgavani "vybehne". Nas momentalne trapi ta moja nadcha, hrdlo sa hadam lepsi, hrozne sa bojim, aby to nedostala Zoja. Juuuj, nechcem ani pomysliet. Ale musim mysliet pozitivne a hotovo. Miriamka, dakujem za info, ze dojcit mozem, super. Snad to rychle prejde a budeme opat fit. NO ale pri tychto teplotnych vykyvoch sa tomu ani necudujem. Evil or Very Mad Hadam na buduci tyzden to bude lepsie. Kocky, co ste uz boli vonku, po kolkych dnoch ste prvy krat vyrazili? a isli ste na to postupne ? Inak maminky co "to" mate este len pred sebou, neponahlajte sa velmi, po porode vam to brusko bude aj chybat. Ked sa na to pozeram teraz spatne ja, juuuj, ake to bolo krasne. Normalne mi je niekedy aj smutno. Ale potom uz utekam za malickou, a vsetko je tak ako ma byt. :D Ivka, dakujem za tabulku, je uplne super, si sikulka ako to promtne vsetko stihas. Wink No idem uz pomalicky, drzim palce vsetkym maminkam cakatelkam, a uz maminkam a nadhernym babetkam vela vela spokojnosti a pohody. paaaaaaaaaaa Smile