1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

12.03.2007 18:45

cia13

Ahojte. Hlasim sa doma z porodnice. Nasa Bibianka sa narodila v stredu 07.03.07 o 21:50 hod. Ma 51 cm a 3.860g, takze pekny bucko. Bolesti mi zacali 19:30 hod, 20:30 hod sme prisli do porodnice, nestihli mi dat ani klistir a o chvilu bola na svete. Manzel bol pri tom a mame len pekne spomienky. Kockam, ktore to maju pred sebou drzim palce a uz maminkam gratulujem. :D

 

12.03.2007 19:07

miriamka

cia13, hrozne sa s tebou tesim!!! dalsie marcoviatko... gratulujem a zavidim rychly porod. zelam vela stasticka a zdravicka! urcite bu si nas potesila podrobnejsim popisom, ak teda je co popisat Wink

 

12.03.2007 19:10

denny

Ahojte, mam novu spravu od Ahojte, volam sa Patrícia a narodila som sa dnes poobede. Meriam 50 cm a vazim 3700g. Ked sa trosku uvolnim, napisem, co mam nove. Momentalne ma vsak plne zamestnava nas Lukáško.

 

12.03.2007 19:14

miriamka

kocky, to je nadhera. ja som mala dnes takeho tusaka, co sa tyka babatiek. ivka, budes mat co robit cely vecer aktualizovat tabulku, ak teda urychlovacky nezabrali...

 

12.03.2007 19:51

karolka

Bozinku, sa to pekne rozbehlo, Ritta si na rade :D Tak drzime palceky, dobre to dopadne neboj! Hlavne daj potom vediet, ci tie homeopatika zabrali Surprised))))) Ajulke i Ivke dakujem za cisielko, ozvem sa ale myslim, ze to uz budete vsetky z porodnice doma a ja len vzdychat... Len aby zo mna nakoniec nebola aprilovka, i ked dnes prvykrat som mala pocit, ze sa cosi deje :D trikrat po sebe mi stvrdlo brusko a potom ma asi na hodinku chytili menstruacne bolesti (hm, skor to boli "boliestky") ale lepsie ako nic, nie??? No a este , dakujeme za fotecky, ste zlatucke a spokonucke :D Apropo, naaahodou si nechodila na OA do MT v rokoch 1994-1998? Mam totiz pocit, ze Ta poznam zo strednej... A este k tej odsavacke, spominala si ze mas Medelu, elektricku ci rucnu? (mam v plane ju kupit, tak sa informujem...) Pa kocky a drzte sa vsetky, co to mate v dohladnej dobe pred sebou Wink

 

12.03.2007 20:56

ajulka

ahojte, gratulujem cerstvym maminkam, prajem vela zdravicka a lasky Razz jeej Ritta, my sa asi stretneme v porodnici, aj ja idem na Kramare v stredu rano :D , to by bolo super, nie? takze heslo:marec 2007 ? Laughing pekny vecer vsetkym, ZuzkaMT krasne fotecky, majte sa , andrea

 

12.03.2007 21:16

ritta

Ajulka - mame veliku pravdepodobnost ze sa stretneme, vlastne najneskôr v stredu!! Tesim sa. Mozno sa k nam prida aj Etna :D Karolka - nechcem sa predbiehat, na rade je FAZULKA - ozaj moja kde si?!! Ze by uz? Wink

 

12.03.2007 22:01

etna

No dievcata, hoci som mala kontrakcie/poslickov Confused: cely den kazdych 8 - 15min., lekar to uzavrel tak (po telefone), ze sa zatial nic nedeje a zajtra idem standardne do poradne. Neviem, ci som rada, lebo uz sme boli viac-menej pripraveni. Dost ma tie kontrakcie zmiatli. Sama som zvedava, kedy to uz naozaj pride a mozno sa aj v stredu stretneme - . Ak nie, tak vela stastia do boja :D - blahozelam vam aj ja k novym prirastkom :D :D

 

12.03.2007 22:11

zuzkaMT

ahoj babulky, Ritta, cakame spravicky - dufam ze uz coskoro !!! My sme dnes uz boli prvy raz kocikovat :D , kratka prechadzka pesou zonou, bolo nadherne, mala cely cas spala.... zacinam si to uzivat, tych prvych par dni doma je trochu zvlastnych, same kojenie, sledovanie, ucenie sa co a ako, co to este pobolieva, ale ked uz vyjdete medzi ludi tak je to super pocit Cool Cool Karolka, jasne, pamatas si ma z OA, aj roky si presne trafila. ja si ta ale neviem pripomenut, v ktorej triede si presne bola? Ja som bola v B-cke, triedna bola Valkova. Ty si dochadzala z LM cely cas? Pekny vecer vsetkym Laughing

 

12.03.2007 22:53

Ivka31

Pripajam aktualnu tabulku, kym sa sem este dostanem. Nikto nevie, ci to tu bude zajtra fungovat, ked dnes to forum tak blblo. tabulka je nizsie

 

13.03.2007 07:32

tereza

Ahojte kocky, mam pre vas krasnu spravu - v tej tabulke vam predsalen este niekto chyba Wink

 

13.03.2007 08:33

Monika

Ahojte vcera mi poslala sms-ku aj Endy:

 

13.03.2007 08:43

tereza

Pripajam aj foto Zojky, podrobnosti vam napise mamina sama Laughing

 

13.03.2007 09:21

ritta

Juchuuu zase nove spravicky!!! FAZULKA, ENDY nech ste stastne a spokojne maminky a dievcatka nech vam davaju len radost! :D :D Fazulka tak sa ti splnilo mat dievcatko a ten krasny datum narodenia k tomu... Laughing Tak uz som fakt na rade... petulka a ty co?

 

13.03.2007 09:48

miriamka

vsimli ste si, ze este ani jedno babo neprislo vo vyratany termin? ale este nas zopar ostalo. u nas to zase nevyzera na porod...

 

13.03.2007 11:09

denny

Ahojte dievčatá. Tak skúsim čo-to napísať, kým malý spí. Ako som písala, v utorok ma pustili o 10:30 domov. Celá šťastná, že som tu, poupratovala som, otočila som 3 práčky a potom s manželom sme sa poobede išli prejsť. Večer som si ľahla ku telke a okolo 21:00 počujem ?puk?... Tak som išla na WC a oznámila som polovičke, že mi práve odteká plodová voda. Zavolali sme lekárovi, v kľude sme sa poobliekali, ešte sme sa cestou stavili v bankomate (aby sme zaplatili za pôrod a za ?otecka pri pôrode?) a išli sme. Tam ma prezrel lekár a povedal, že malý sa určite narodí 7.3., ale že ešte je čas. Tak tatinko išiel domov a ja som bola prijatá na ?čakačke?. Okolo 00:30 som začala mať kontrakcie a to hneď v intervale 8-10 min. Neboli silné, dalo sa to krásne zvládnuť a predýchať. O 8:30 ma znovu prezrel lekár a povedal, že sa zatiaľ neotváram až tak rýchlo, ako by som sa mala a že aj ten krčok až tak neklesá, tak mi dole vsunul nejakú tabletku. Po tej kontrakcie zrýchlili (5-6 min) a zosilneli. Ale tiež nič strašné. Okolo 10:00 ma vzali do ?prípravovne?, keď som dostala klystír a kde som si vychutnávala masáž horúcou sprchou ? BALADA vrele odporúčam. Okolo 11:00 prišiel za mnou manžel, to som už bola na sále. Tam mi zaviedli infúziu s oxitocínom a zase som mohla ?behať? kade tade. Po tej infúzii mi kontrakcie ešte viac zosilneli, hodnoty na monitore boli tak okolo 80-90. Zase som sa čľapkala v sprche a prechádzala som sa. Mne bolo lepšie v pohybe, akurát ma potom boleli kríže, ktoré mi ale pomasíroval manžel. V polohe ležmo som tie bolesti cítila viac. Potom prišli tlaky na konečník. Nebolo ich veľa, ledva sme stihli privolať lekára. Ten už od dvier kričal, mamička môžete začať tlačiť, keď videl, v akom sme už štádiu. A tak som na dva tlaky malého vytlačila. Sám lekár vravel, že to bolo super rýchle, že môžem rodiť aj každý rok. V tom momente som si povedala: no to určite vážený!!! Teraz už na to pozerám inak, fakt sa na tú bolesť rýchlo zabúda. A možno mám vyšší prah bolesti, lebo to nebolo až také príšerné. Takže malý sa narodil po 12 hod. kontrakciách, netrpeli sme veľmi dlho. Úžasné bolo, že sme mohli byť pri tom všetci traja. Skutočne vrele odporúčam otecka pri pôrode. Je to úžasné, báječné, neskutočné. Jednak tá psychická podpora a jednak to strašne spája. A keď vidíte na tvári otecka tú hrdosť: to je môj syn a to je moja manželka... No neskutočný pocit! Neľutujem a pri druhom bude určite tiež. Niesol to celé nad moje očakávania, bol tiež statočný a perfektne mi tam pomohol. No a ešte pár rád pre kočky, ktoré chcete rodiť na Antolskej. Personál na pôrodnici absolútne super! Možno som mala šťastie na službu, ale fakt boli všetci perfektní. Na šestonedielke to nebolo stále až také super, ale tiež sa dá. Sú tam sestričky, ktoré sú strašne milé a veľmi rady pomôžu a sú tam aj také, ktoré veľmi nejavia záujem. Ale inak pocit z toho celého je dobrý. Treba sa ich tam veľa pýtať, lebo čo sa neopýtate, nedozviete sa. Mnohé veci sú pre ne už samozrejmosť, preto im nenapadne, že to niekto nemôže vedieť ? to nemyslím v zlom, fakt nemôžu každému všetko povedať. Len sa smelo pýtajte a dobiedzajte. Mne sa na druhý deň strašne naliali prsia. Dosť často a ako som sa dozvedela aj na dosť dlho som prikladala malého, preto sa mi to tak rozbehlo. Až neskôr som zistila, že nie je dobré mimi prikladať na 1,5 hod, lebo oni sú malé potvorky a viac dudlikajú ako sajú (treba si všimnúť, že to je úplne iné, je vidieť aj cítiť rozdiel), ale radšej kratšie a častejšie. Inak si to odnesú bradavky. A ak už cítite, že to je s bradavkami zlé, majú tam za 140,- takú mastičku. Je veľmi dobrá, rýchle sa po nej hoja. Ktorá máte vo svojej blízkosti drogériu DM, majú ju aj tam v sade babylove. Ja som si kúpila obe a môžem povedať, že sú rovnaké a fakt dobré. Ak sa Vám nalejú prsia tak, ako mne, že ich ani odsávačkou neodsajete, nepomôže ani horúca sprcha ani masáž, proste sa mlieko nemôže spustiť, tak si pýtajte injekciu s oxitocínom. Po 2 sa mi to pustilo a bolo po probléme. Ak Vám ju sestra nebude chcieť dať (ako mne, dosť ma vytrápili), tak si pýtajte rovno lekára! Po príchode domov, som si kúpila klobúčiky na kojenie (medela). Ďalší super vynález. Vôbec ma nebolí kojenie, aj keď mám bradavky rozdráždené. Kúpila som si aj odsávačku Medela a je dobrá. A dudlík pre krpca ? ja som ho nemala a veru som si ho potom nechala doniesť. Náš Lukáško je taká ?sasanka?. On by len dudlal a dudlal. A aby som si fakt nedoničila bradavky, tak som mu dala potom dudlík. No bol ako anjelik! A prsia sú zachránené!!! Nedávam mu ho stále, len keď je zlostný a potrebujem ho utíšiť (v noci, keď ho prebaľujem zaberá perfektne ? nepobudím susedov) alebo keď chce len dudlikať a nie je hladný. Takže zatiaľ toľko, dúfam, že som Vám niektorým ešte stihla poradiť... Pripájam aj nejaké foto nášho anjelika. Všetkým už maminkám gratulujem k bábätkám a všetkým čakajúcim želám, aby to bolo tak hladné ako u mňa a aby ste čo najmenej trpeli. Nebojte sa, je to úžasné!!! Denisa

 

13.03.2007 11:16

denny

Ešte foto

 

13.03.2007 11:42

zuzkaMT

Denny, tak som rada ze si to prezila v takej pohode, maly je strasne zlatucky, gratulujem. Tiez Fazulke, ta tvoja babika je dost podobna tej mojej, tiez super fotecky, drzkajte sa. Endy, gratulujem k Nikolke, peknou sms si to oznamila.. , zlta farba, stala asi 1300 Sk. To 2Phase znamena ze ma malu packu na stimulaciu bradavky, tym si ju pripravis, a druhou packou zacnes odsavat.... je fakt dobra. Posielam link: http://www.medela.ch/ISBD/en/breastfeeding/products/harmony.php Z.

 

13.03.2007 11:47

karolka

Teda kocky, ste mohli povedat, ze sa uz chystate Wink Denny, krasne fotecky, super porod, navodila si u mna krasne pozitivne pocity, tak dufam,ze to zvladneme aspon tak dobre ako vy... Babyyyy, nerobte mi to, lebo ja ked som dnes otvorila babetko a zacala citat, normalne sa mi slzy nahrnuli do oci, ake je to krasne, VSETKY MAMINKY DRZKAJTE SA AJ S BABENKAMI!!! Rittuska, tak uz teraz si to vazne Ty Wink u nas to bol vcera len prvy naznak ze raz hadam cosi bude... Rolling Eyes No a Zuzka MT, nomalne som na seba hrda, ze si Ta pamatam :D to je super, takto niekoho spoznat. Ja som chodila do A-cky, byvala som na intraku s Tinkou Simkovou, tak mozno takto Ti to priblizim. Ak nie nevadi, ja som taky nevyrazny typ Cool No a este sa musim pochvalit, vcera som dokupila olejcek, puder, masticky, cumlik a flasu, z tej sa vytesujem najviac. Stala sice 200,- ale dufam, ze som urobila dobre. Je od Canpol babies a ze samosterilizovacia, sup na 1 a pol min. do mikrovlnky a je to. Nepoznate to niekto? Fuuu, takze uz iba ta odsavacka... Poradte maminky, medela rucna je ok?

 

13.03.2007 11:50

karolka

Si ma predbehla Zuzka, dik za link i tip :D

 

13.03.2007 12:20

Ivka31

No teda dievcata, to su novinky. ...... dakujem za pozitivnu energiu, ktora srsi z tvojho popisu porodu. Snad aj my ostatne to tak dobre zvladneme. Malinky je zlaty, urcite mas radost. ..... aj ty si to vsetko pekne zvladla. A Lucka je nadherna. Este som vam chcela napisat, ze si ukladam vase fotecky babetiek. Bolo by super, keby ste poslali fotecky , aby sme mohli urobit tablo. Teda ak vam to nebude vadit. .................

 

13.03.2007 14:20

miriamka

, pridavam sa k ivke, tvoj popis mi urobil hroznu radost a neviem sa dockat bolesti Wink napisala si vsetko super podrobne a dik moc za rady. my tu mame dnes znovu strasne teplo, ma byt do 20 stupnov. vieden zije, vsetci sedia vonku a popijaju kavicku, vsetko kvitne a nadherne vonia. buduce tyzdne by mali byt taketo, tak to budem moct ist s drobcom skoro von. sampanske uz chladime, mame si dosniest flasku do nemocnice, ze to aj maminke pomoze psychicky. no ved uvidime.

 

13.03.2007 14:22

jajka

Ahojte Razz Ale sa to tu fakt rozbehlo, ved za chvilku to uz budeme mat vsetky za sebou. Ja som dnes aj s Matuskom na navsteve v Novom Meste u rodicov, cely den sme behali s mamou po meste a kocikovali. Aspon som si mohla pokupit vsetko co som potrebovala. Matuskovi sa v kociku velmi paci a je strasne zlatucky. Niekto sa tu pytal na odsavacku. Ja mam tiez tu Medelu rucnu - 2 fazovu ako pisala Zuzka MT a je naozaj super. Vrele odporucam, stala ma presne 1270 Sk. Ivka - poslem casom aj fotecku maleho so mnou, ale zatial pripajam aspon fotecky maleho. Takze nech sa paci Razz

 

13.03.2007 14:46

miriamka

kocky, nase marcoviatka su vsetky strasne chutne. baby, dik za fotecky. mate uzasnych drobcekov.

 

13.03.2007 15:49

Janka_PD

Ahojte všetky pred aj po :D a teším sa s Vami, že pôrody prebiehajú tak ľahko Wink po prečítaní tvojho príspevku sa normálne teším a chcem to už mať čím skôr za sebou. Díky za podrobný popis a hlavne taký pozitívne naladený. :D Všetky bábätká sú krásne, je to až neuveriteľné, že zachvíľu to budme mať všetky za sebou a budeme sa chváliť svojimi pokladíkmi. :D My sme dnes boli na kontrole, nič sa nedeje, krčok je stále 1,5 cm tak ako min. týždeň, ale v piatok sa mám prísť ukázať zase, to už budem 1 deň po termíne, tak som zvedavá, aký postup doki navrhne. Dnes som mu hovorila, že ak je všetko ok, bola by som nerada, aby mi vyvolávali pôrod. Veď v piatok uvidím... , pozdravujem Nové Mesto, ktovie, ktovie kedy tam ja zavítam. Po pôrode príde moja mamina k nám do PD. Keď tam pôjdem, môžme si napísať, zavolať, či nie si aj ty u rodičov a kočíkovať po námestí našich chlapcov spolu. :D :D Majte sa mi krásne, počasie je úžasné, aj vy sa cítite plné energie? Pa, Jana

 

13.03.2007 15:51

Tominko a Gabinka

Tak sa to tu nejako privelmi rozbieha, dievcata gratulujeme k babatkam a vela mliecka a zdravicka zelame.

 

13.03.2007 16:47

Markíza

Zdravím Vás, pár dní som tu nebola, lebo som mala nejaký problém s bábätkom. Vôbec sa mi nedarilo načítať fórum. Srdečne blahoželám všetkým novopečeným mamičkám a želám veľa zdravíčka a mliečka. Ja som dnes bola v poradni a lekár prehmatom zistil, že malý je stále otočený riťkou dolu. V pondelok (19/3/07), medzi 08:30 a 09:30 sa mám hlásiť na príjem a následne uvidíme, čo bude ďalej. Okrem toho povedal, že ak by sa mi čokoľvek nezdalo, mám prísť okamžite. Ubezpečil ma, že nemusím mať obavy, že všetko bude v poriadku, tak to (zatiaľ) beriem pomerne športovo.

 

13.03.2007 17:23

cia13

Ahojte, malinka spinka, tak vam popisem moj porod. Cele sa to zacalo v utorok vecer 06.03. Mala som kontrakcie, ktore boli nepravidelne v rozpati od 5-14 minut. Tak som si lahla so vane a isla spat s tym, ze ked to bude to prave, tak nezaspim a pojdeme. Lenze ja som zaspala, tak som to povazovala za plany poplach. Nakolko som sa ale v stredu 07.03. necitila moc dobre, sice ma nic nebolelo ale bolo mi cudne, rozhodla som sa ist do nemocnice, nech ma radsej dr. pozrie. Ten po kontrole skonstatoval, ze vsetko je pripravene, ze som otvorena na 3 cm a ze do konca tyzdna podla neho porodim. A este mi povedal, ze som mala prist uz vcera vecer, ze by sa to rozbehlo a ja som si to spankom zastavila. Tak sme odisli s muzom domov. Vecer o 19:30 hod mi zacali kontrakcie, ktore tiez neboli uplne pravidelne ale cca 5-10 min., no po vcerajsej skusenosti som sa rozhodla ist. Do nemocnice sme prisli o 20:30 hod a po prezreti na prijme dr. povedal, ze ideme na to, ze som otvorena na 5 cm, ze mi nestihnu dat ani klystir, tak som musela byt napojena na ten monitor 20 minut a odisli sme na porodny sal. Na stol som sa vystverala o 21:25 hod, dr. mi vodu pustil o 21:35 hod. a odvtedy som mala neustale kontrakcie az do 21:50 hod. kedy sa narodila na dve zatlacenia nasa Bibianka. Bolo to super rychle, ale velmi som sa bala o malinku, lebo som mala zelenu plodovu vodu. Ani ma nenastrihaval, ale trosku som sa natrhla. Manzel bol samozrejme pri tom a naozaj to mozem vsetkym len doporucit, je to obrovska pomoc. Inak sa citim uz uplne ok, malinka je poslusna /zatial/, tak si to vychutnavam. Drzim vsetkym cakatelkam palceky, aby to tiez tak v pohode zvladli ako ja.

 

13.03.2007 18:06

miriamka

dakujemza dalsi pozitivny opis, robite mi chutky na rodenie.

 

13.03.2007 20:28

ritta

dobry vecer kocky, krasne fotky, same pekne zazitky :D u mna zatial klud, takze zajtra nastupujem do nemocnice... uz sme aj malej dohovarali - piatel povedal, ze ma za tych 9 mesiacov tak spoznala a prekukla, ze sa jej von NECHCE Wink ha ha ha velmi ftipne podla mna je to len zasnena trosku spomalena rybicka :D pa pa zatial

 

13.03.2007 20:38

ritta

ako pozeram do tabulky, vidim ze mala vcera narodeniny - tak HAPPY BIRTHDAY, ten najkrajsi darcek este len dostanes :D :D :D

 

13.03.2007 20:56

miriamka

, vsetko naj, pripajam sa k blahozelaniu

 

13.03.2007 21:16

zuzkaMT

ahooj, Etna, vsetko naj naj naj Laughing , aby si sa tesila dvojnasobne!!!!!! Ritta, drzime palceky, ozvi sa z nemocky keby nieco :D . Dnes som sa konecne vazila od porodu, tak mi ostali len 3kg naviac od povodnej zaciatocnej vahy pre tehu Laughing , vcera som bola prvy raz kocikovat a zmestila som sa do svojich normalnych rifli. Musim povedat ze nastastie nemam ani ziadne strie, jedine co ostalo je trochu ochabnute brucho, take celkom male, a samozrejme o nieco vacsie prsia Wink . Snad sa to spravi casom ako budem kojit a strati sa aj brucho Confused . Pekny vecer, kto je dalsi na rade???

 

14.03.2007 09:29

Peťulka

Ahojte babulky. Dalsia na rade budem asi ja. Dnes som bola na kotrole u doktorky a ta mi povedala, ze uz sa to rozbieha, ze som otvorena na 2 cm. Ak dnes neporodim, mam sa rano hlasit v nemocnici. Nic extra necitim, len nejaku mensiu bolest v krizoch, tvrdne mi brusko, ale bez akychkolvek bolesti. Ale inak fakt nic. Hadam aj u mna bude ten porod taky rychly a takmer bezbolestny ako u Danny a Cie. Wink Inak - blahozelam k babatkam. Tie co ste poslali fotky - babatka su naozaj nadherne!!! O.k. Drzte mi palce!!! Idem si ja vylozit nohy a uvidime, co sa bude diat. Ak to este do vecera stihnem, nazriem sem a podam najnovsie informacie.....

 

14.03.2007 09:36

miriamka

petulka, drzim hrozne palce a zelam taky nadherny zazitok ako mali babule.

 

14.03.2007 09:39

miriamka

ja mam kontrolu zajtra, kedze je den porodu. ak nic nebude, tak potom sa kontrola robi kazde 2 dni az do porodu. no a tu nechavaju prenasat 2 tyzdne a az potom vyvolavaju. mozem byt jedna z poslednych. mate niektora dole bolesti, ktore sa hrozne podobaju svalovici? ja uz ich mam asi tyzden a stale nic.

 

14.03.2007 10:42

etna

Etna vam dakuje za blahozelania k narodkam. Dnes rano o 6,06 priviedla na svet krasneho chlapceka menom . Obidvaja sa maju k svetu. :D :D miery: 2960g, 50cm Urcite sa vam co najskor ozve a popise priebeh.

 

14.03.2007 10:46

pre miriamku :)

kerka

Ahojcek babulky, stale vas citam, ja ked som napisala len raz, ale aj tak dakujem za mile privitanie..... Gratulujem ku krasnym babatkam Smile Dnes poobede sa mam hlasit na Antolskej rovno na tretom a maju mi robit cisarak, tak uvidime Wink : tiez mam od vcera dole bolesti ako keby som mala svalovku, vobec neviem co to znamena. Opytam sa dnes lekara a keby ma nahodou neprijali dam ti vediet co na to povedal. Drzte sa, papa :D

 

14.03.2007 11:15

simča

Ahojte maminy, určite sa na mňa už nepamätáte, lebo som sem chodila len zo začiatku, ale keďže som stále v tabuľke, posielam nové údaje. Už dva týždne sme šťastní rodičia nášho drobčeka. Narodil sa 28.2.2007 o 17.20 hod. s váhou 3500 g a dĺžka 53 cm, volá sa Robko. Pôrod bol našťastie rýchly, bolesti začali slabé okolo 12.00 hod., otvorená som bola na 7 cm, ale keďže sa bolesti nestupňovali o 17.00 mi dali infúziu na vyvolanie a potom to už nabralo rýchly spád. Novonarodených bábätkám prajem pevné zdravíčko, nech nám rýchlo rastú do krásy. Ostatným maminám, čo len netrpezlivo čakajú na pôrod prajem, nech je to všetko bez problémov a majú zdravučké bábiky. Držte sa.

 

14.03.2007 11:17

karolka

Teeeda, dalsie babatko??? krasny darcek k narodkam :D Takze dnes je den "D" pre viacere maminky, kolke sa to vlastne maju dnes hlasit v nemocke? Ivka budes inak intenzivne doplnat tabulku.... :D Miriamka, neboj ty nic, posledna budem ja... I ked zasa som o krocik postupila, normalne ma obcas popichava uplne dolu, tka som zvedava zajtra na kontrole. Ale vraj u nas v porodnici je strasny naval, tak treba pockat Rolling Eyes Dnes idem cvicit, tak sa mozno trosku rozhybeme... Tak maminky cakatelky drzkajte sa a piste co najskor! Mysime na vas nech vsetko dopadne podla vasich predstav!!!

 

14.03.2007 12:35

Ivka31

Ahojte dievcata. Dnes nie som vo svojej kozi, tak ma ospravedlnte. Uz par dni mi dost tvrdne brusko a dnes v noci to bolo dost silne. Doktor ma dnes rano pri kontrole podvozku dost nacal, asi aby urychlil porod. Dost som zakrvacala a zacina ma pobolievat brucho. Takze sa asi nieco deje. Nepovedal, ci sa otvaram, akurat ze uz to pomaly prichadza. Krcok sa podla tehu. knizky skracuje, teraz je 1,5 cm a este som tam vycitala, ze hlavicka nalieha ....... dalej sa neda precitat. Idem si lahnut a skusim si trosku pospat. Zatial ahojte. .......

 

14.03.2007 12:38

Ivka31

Aby som nezabudla.

 

14.03.2007 13:02

evik

Ahojte babenky :D Vidim, ze tabulka sa rychlo zaplna novymi maminkami, tak vam prajem vsetkonaj naj naj lepsie, aby boli babetka zdrave a dobra papali, rychlo rastli a robili veliku radost svojim rodicom! Este mi napadlo, babulky ktore mate problem s kojenim kvoli bradavkam, skuste klobuciky od Aventu, amju tvar takeho obdlznika, su velmi tenke a mne velmi pomohli.Slavka sa najprv vobec nevedela chytit, ale teraz uz krasne cez ne papame... Opatrujte sa, idem si na chvilku lahnut k malej, dnes sme mali nocnu, lebo Slavku bolelo brusko.. 'papa

 

14.03.2007 13:38

miriamka

ivka, este si pockaj na darcek k narodeninam...

 

14.03.2007 13:40

miriamka

simca, super, ze si sa ozvala. co ostatne maminky a cakatelky, ktore su v tabulke a uz dlho nenapisali?

 

14.03.2007 14:23

denny

Kočky, som rada, že môj mail na Vás tak zapôsobil. Netreba sa báť, je to úžasné! K tej odsávačke - aj ja mám Medelu Harmony (tú 2 fázovú). Je super, môžem odporučiť. Idem sa venovať Lukáškovi, budeme papať Wink Pa Denny

 

14.03.2007 16:02

jajka

Ahojte vsetky, tak mi sme trosku na vylete u svokrovcov aj s Matusikom, teraz si spokojne spinka uz 4. hodinu. Ale v noci sme mali rodeo, rozhodol sa budit kazdych 20 minut, ano som z toho bola ako mechom prastena, ale co uz, musime cicikat. Baby co robite s babetkami, ked su napapane, prebalene, viete ze ich neboli brusko a aj napriek tomu placu??? Ja sa maleho snazim uchlacholit, ale nechcem ho moc nosit na rukach, aby si na to az priliz nezvykol a nechcel sa potom nosit stale, ale niekedy mi nic nezabera len to nosenie na rukach. V takychto situaciach dokonca siahame aj po dudliku. - budem velmi rada, ak niekedy vybehneme v Novom Meste spolu kocikovat. Poslem ti ciselko cez ss. Zuzka MT - s tou vahou to mas paradne. Ja som uz stratila zo 16 kg 13 a stale nemozem zapnut ziadne nohavice. Chyba mi tak 8 cm Rolling Eyes Na stehnach aj bokoch su mi nohavice uplne ako predtym, ale zostalo mi nejake velke brusko a strasne mlandrave, asi je to aj tym, ze som ho mala naozaj obrovske. Neviete mi poradit co s tym bruskom robit aby sa rychlejsie stahovalo??? Cvicit sa zatial nesmie, tak som bezradna. Baby normalne Vam zavidim (samozrejme v dobrom) tie rychle porody, ja som si po tom mojom 18 hodinovom bolestnom maratone povedala ze uz nikdy viac (samozrejme pomaly zabudam a urcite si to este raz zopakujem, ale dufam ze potom to uz bude lahsie Confused ) A taktisto ako to tu uz viacere spominali, manzel pri porode je k nezaplateniu. Je to uzasne, bez neho by som to urcite nezvladla. Velmi mi pomohol a nabuduce si ho zase urcite vezmem so sebou. Nabuduce vsak planujem rodit v sukromnej porodnici. Dobvodov mam na to viacej. Hlavne ze budem mat izbu pre seba aj so sprchou a zachodom a manzel bude moct byt cely tyzden s nami. Tu v Trencine bol hrozny problem so zachodami, nas rodilo v jeden den 11, takze celkovo nas bolo na oddeleni sestonedelia asi 30 bab a mali sme dokopy 2 zachody Rolling Eyes bolo to hrozne, casto sme cakali pred zachodmi vo fronte. Sprchy sme mali 4, tie celkom stacili, ale aj tak ten komfort bol dost zly. A este bolo dost tazke to, ze sme na izbe boli 4 baby, z toho 3 sme rodili v jeden den, ked nam vsetkym na druhy den po porode priniesli babetka a my sme sa uz museli starat same, bolo to velmi tazke, vsetky sme boli ubolene, trvalo nam 10 minut kym sme zliezli z postele (postele boli hrozne vysoke, ked sme z nich zliezali nedociahli sme nohami na zem a museli sme zoskakovat a kedze postele boli na kolieskach, ktore sa nedali zabrzdit, pri zoskoku sa vzdy odsunuli dozadu a narazili do postielok s babetkami) a prisli k postielkam a to uz nasi drobci poriadne vyvadzali. Ja mam 2 cm nastrih a este teraz ma boli a to som uz 3. tyzden po porode, tak si viete predstavit ako som sa citila na ten druhy den. Na zadok som si sadla 1. krat presne 12 dni po porode Rolling Eyes Baby ale neberte to ako stazovanie sa, len opisujem ako to u mna bolo. To zotavovanie je urcite tiez velmi individualne. No musim utekat, drobec sa dozaduje papania Razz Zelam Vam vsetkym pekny den a diavcata co Vas to caka v najblizsich dnoch prajem Vam vela sil a hlavne pozitivnej energie. Tie usmevy drobcov stoja za to :D

 

14.03.2007 16:52

Lusisia

Ahojte, gratulujem Vam k babatkam!!! A v dobrom zavidim ;o) My mame termin 8.4. no moznaze prideme skor, tak som Vam chcela napisat, ze moznaze sa aj pripojime ;o) A v Aprilovkach este nemame ziadne babatka a ja uz som uplne posadnuta babatkami, tak sa tu budem s Vami trosku vytesovat, ak Vam to nevadi ;o) A citat si vase pribehy o porode ;o) Aj vy ste tym boli take posadnute, ked ste mali 3 tyzdne do porodu??? Inac ja som original z BB, no teraz zijem v Londyne, aby ste vedeli s kym mate docinenia.. Ak ma ovsem zoberete k sebe Wink Pekny den a vsetko dobre Vam zelam Wink

 

14.03.2007 17:07

miriamka

vitam lusisiu, my sme tiez posadnute citanim popisov porodov. hlavne tie, ktore to estelen caka... ale ako vidis, skoro vsetky su pozitivne tak dufeme, ze budeme moct tiez take napisat Wink

 

14.03.2007 17:08

Ivka31

Ahoj Lusisia ..... to vies, ze sa k nam mozes pridat. Nie si jedina z apriloviek, co nas navstevuju. Aj katy22 sem niekedy nakukne. A pokial viem, tak aj my sme nakukali do februaroviek. To vies, ze sme boli nervozne uz mesiac pred terminom. Kludne o sebe este nieco napis.