1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

09.03.2007 22:55

etna

- ano idem aj ja na Kramare, dlho som rozmyslala medzi Antolskou a Kramarmi, ale napokon som sa rozhodla takto. Ved napokon sa mozno na tych Kramaroch aj stretneme Wink Ak sa mi podari, tak sem hodim aj moju fotku s bruskom. - dievcatka su naozaj roztomile :D

 

09.03.2007 22:59

miriamka

super brusko vasi chrustikovia su zlatucki , pekne si zhrnula nase bruska. super mne sa nedalo pripojit na net cele poobedie. Bola som trosku este pobehat po obchodoch. kupila som malej 2 nohavice. no su na zozranie. ale uz 68 na leto. par veci pre manzelika a mne samo zase nic. uz som bola dost unavena. dnes som funela ako lokomotiva. ale pocasie bolo uzasne, tak som nechcela ostat doma. teda skoro uzasne. a este viac-menej vladzem a neobsedim doma. a po nakupe som stretla tu vo viedni sesternicu z PD s dcerami, ktoru som nevidela od nasej svadby pred 4 rokmi. skoro som padla na zadok. pred vecerom boli silni poslickovia, to som sa zase zlakla, tak som rychlo dala prat a dokoncila som robotu v zahrade, co ma cakala rozrobena uz par dni. no a ja sa vzdy tak do niecoho vrhnem, ze to vzdy rozchodim. Wink takto ja nikdy neporodim. dnes mam pocit, ze mala je zase o nieco nizsie. mam bolesti ako pri svalovici a chodim ako kacka, nejako sa mi nedaju spojit nohy Embarassed a k tomu to dole picha a trosku pali, ako ked sa nieco natrhava. Confused: Confused: Confused:

 

10.03.2007 00:00

Danka

Ivka31: Ahojte Bambulky. Mam na vas otazocku. Myslite, ze sexik by mohol urychlit prichod porodu? Ja uz by som aj rodila. Muzik ma totiz okolo 18. a 19.3. aktivity v Cechach a v Blave, takze vtedy by som to uz chcela mat za sebou. Pri mojom stasti ma to chyti zrovna ked tu budem sama a manzel daleko. To urychlenie by sa nam zislo, len neviem ako na to. Rolling Eyes Teda - aby ste rozumeli - ci ma vplyv na meknutie krcka maternice chemicke zlozenie "tej" tekutiny, alebo by sa tam ten "material" nemal vobec dostat ??? Embarassed Alebo to sposobuje stahy maternice a tak sa spustaju kontrakcie ? Ale to mam zase strach, lebo viem, ze krcok maternice musi postupne doziet (ako jablko) a az ked zacne meknut je pripraveny na porod. Nerada by som si privodila kontrakcie s nedozretym krckom. Idea Hm ... asi to moc rozoberam, ze ? Ale riesite aj vy tento problem so sexikom pred porodom ? Alebo si uzivate bez zabran ?
ahoj, neviem, či ti niekto na túto otázku už odpovedal..... v zásade mužské semeno obsahuje prostaglandíny, ktoré zmäkčujú krčok maternice..... ak sa žena neotvára, okrem infúzií s oxytocínom jej lekári podávajú aj prostaglandínové tablety do pošvy..... nám na predpôrodnej príprave to gynekologička aj poradila, že to môže pomocť.... no my sme s mužom sexovali bez obmedzenia takmer denne v oboch tehotenstvách ešte aj noc pred pôrodom a napriek tomu pri oboch plánovaných sekciách som mala krčoch zavretý a tuhý ako poleno, i keď som bola tri dni pred termínom.... a zároveň som aj kedysi našla na webe článok o štatistickom prieskume vzorky žien, čo sexovali a čo nesexovali posledný mesiac pred pôrodom a čuduj sa svete, v oboch kontrolných skupinách prenášalo bábo rovnaké percento žien... takže si vyber Wink ale skúšať môžeš, bábu to neublíži.... ak je tehotenstvo ok...

 

10.03.2007 08:59

jajka

Ahojte kocky, Tak ja sa Vam hlasim po velmi dlhej dobe. Ale stale Vas citam, manzelik mi vzdy postahuje nove strany a ja si ich citam aspon po troske vzdy ked mi to nas Matusko dovoli. Dakujem vsetkym za gratulacie a aj ja prajem vsetkym ostatnym maminkam vela zdravia pre nich aj ich ratolesti a kinderkam prajem aby sa rychlo a bezbolestne prebojovali k svojim babetkam a mali ich uz coskoro v naruci. Kedze Vas zaujimaju detaily porodu, tak Vam opisem ten moj 18 hodinovy boj o nas pokladik. Zacalo to v stredu 21.2. ked sme boli u lekara na kontrole v porodnici. Povedal mi, ze uz som na 3 cm otvorena a ze porodit uz mozem naozaj hocikedy. A este si zo mna spravil srandu, ze aby som isla domov spravila si kavu, navarila muzovi veceru a vecer sa mozno uvidime, pretoze ma sluzbu. A presne tak aj bolo. Isli sme s manzelom na kavu do restauracie a tam mi zacalo tvrdnut brusko, to bolo o 17:00, odtial sme isli domov a navarila som veceru, to vsetko prebiehalo za neustaleho tvrdnutia bruska. Tvrdlo mi kazdu minutu a pol, takze som vedela z esu to len tonizacie a nie kontrakcie. Dala som si sprchu, aby ma to preslo, ale neprechadzalo. Pokusila som sa ist si lahnut, ale bolest bola priliz silna na to, aby sa dala odignorovat. O 21:00 som uz bola hrozne ubolena a tak som volala doktorovi, ze co mam robit. Povedal aby som prisla. O 22:00 som uz bola napojena na CTG a potvrdilo sa to, ze su to len tonizacie, ale otvorena som uz bola na 4 cm. Manzela sme poslali domov, lebo to vyzeralo este nadlho. Sestricka mi dala klystir, ale mala som ten svoj z domu Yal, tak mi dala ten. Toho sa naozaj nemusite bat, vobec nic to nebolo. Ked mi to davala nemala som nijake zle pocity, uplne v pohode, potom asi po 25 minutach som letela na zachod a bolo hotovo. Dali ma na izbu cakateliek a doktor ma prisiel pozriet zase o polnoci. O polnoci vsak skoro ziadna zmena, brusko stale tvrdlo, dost to bolelo ale otvorena som bola len na 4,5 cm a kontrakcie ziadne, len tie tonizacie. Doktor ma prisiel pozriet zase o tretej rano, ale zase vsetko bez zmeny, akurat ze som uz bola uplne vycerpana od bolesti a nedostatku spanku. Rano o 8:00 mi konecne prepichli vodu, v tom okamihu som dostala hned silne kontrakcie. Okamzite som volala muza, prisiel asi za 20 minut a to uz som lozila na porodnej sale po zemi. Bolesti boli fakt silne a medzi kontrakciami som pomaly odpadavala, bola som uplne vycerpana. Na fit loptu som nemohla ani pomysliet a sprcha mi nejak nepomahala, tak som vacsinou sedela stvornozky na posteli. Kedze som mala v 36tt streptokoka, dostavala som aj infuzku s antibiotikami. Jednu som dostala hned ako som prisla, potom dalsiu po 4 hodinach a potom kazdych 6 hodin az do porodu. Ten cas od 8 do 11 ked sa Matusko narodil ani neviem ako som prezila. Viem ze som hrozne kricala a prosila doktora aby mi dal epidural, ale nedali mi ho, ze uz je neskoro. Ked mi pred jedenastou povedali, ze mozeme ist tlacit, bola som najstastnejsia na svete. Malinkeho som vytlacila velmi rychlo, asi na 3 kontrakcie, tlacenie bolo oproti tym kontrakciam malina. Nastrihli ma asi na 2 cm a este som sa roztrhla aj na krcku a vnutri v posve. Doktorka ma sila asi 20 minut. Poviem Vam keby som len tak prisla k doktorovi a oni by ma polozili na stol a zacali takto zasivat, tak by som asi z koze vyskocila od bolesti, ale po tom porode, to uz nic nebolo, dalo sa to vydrzat, hlavne pri predstave, ze za chvilku mi prinesiu mojho pokladika. Potom sme boli este 2 hodiny s mazelom a Matuskom na izbe a ja som sa po 20 hodinach konecne aj najedla. Prvu noc mi malinkeho zobrali, aby som sa vyspala. Na izbe sme boli 4 z toho 3 sme porodili v ten isty den. Cely piatok cezt den a potom v noci z piatka na sobotu som mala malinkeho pri sebe. V sobotu rano mi ho vsak vzali, ze ma silnun zltacku a musi ist pod lampu, bol tam 5 dni a ja som ho mohla chodit len kazde 3 hodiny kojit. Ked bol pod lampou 2. den, prisla za mnou doktorka a surovo mi povedala, ze ma velmi silnu zltacku, a ze ked mu do vecera neklesnu hodnoty, budu mu musiet vymenit krv. Skoro som umrela od strachu, nevedela som prestat plakat. Maly mal hodnotu biliriúbinu 348, a krv sa vymiena pri 350. Nastastie mu to potom zacalo klesat, aj ked len velmi pomalinky. No a potom nastali moje problemy, velmi som sa vyhadzala z posteleneho pradla, musela som ist 2 krat ku koznej ale aj tak mi nic z toho co mi dali nezabralo. Este teraz sa z toho dostavam, ale uz to nastastie ustupuje. Malinky je strasne zlaty, obcas nas trapi kolika, ale citala som o tych kvapkach ,co ste tu odporucali a zajtra ich ide manzel kupit. Dajte si aj pozor na vlhcene obrusky, ktore budete pouzivat, nas maly znesie iba tie z tesca. A co sa tyka odsavacky, ja mam tu packovu od Medely a je uplne perfektna. Mam kopu mliecka a kazdy den odsavam. Dalej tie vlozky do podprsenky z Tesca nie su vobec dobre, lebo na prsiach z nich ostavaju chlpky. A este info ohladom vahy. Pribrala som spolu 16 kg. Na porodnom stole som nechala 8 kg, potom dalsie 2 som stratila este v nemocnici a teraz doma dalsie kilecko. Takze mi uz zostalo len 5 kg navyse. Boze, ale som sa rozpisala a aj tak som este nenapisala vsetko co som chela, ale dopisem nabuduce. Zatial stale nemame doma internet, tak toto pisem len vo Worde a manzel Vam to hodi na babetko, ked bude v robote. Tak sa zatial majte vsetky pekne a prajem vsetkym vsetko len to dobre. Ahojte

 

10.03.2007 11:10

miriamka

jajka AAUUUUAA dik za popis a rady. vela si si vytrpela, ale aspon uz mas chrustika pri sebe. prajem vam vela zdravicka a ak budete mat niekedy cas, tak nech manzel pripoji fotecku. papa

 

10.03.2007 11:54

fazulka

Dobre ranko maminky, :D juj, dnes je ale kraaaaaaaaaasny dnicek, uz len nejake nove babetko do neho. Wink Jajka, veru auuuuuua ako pise Miriamka, chuda, ale si si teda vytrpela. Crying or Very sad Preco Ti nedali hned tu epi? Nechali Ta teda dobre vytrapit. Mne vcera rodila sesternica, o 10,30 mi pisala este v pohodke sms, srandicky a tak, ze uz ma za sebou klistyr a epi, a ze pohoda a tak, no a o 11,30 mi volala, ze malicka je na svete. No malicka, mala 3,70kg a 48 cm, takze riadna gulicka. Tak som sa upokojila, ze super, hadam to postihne aj nas tak podobne, no ked som si precitala Tvoj porod, tak tusim zacnem mimi dohovarat, aby este chvili vydrzalo vo vnutri, lebo sa bojiiiiiiiiiiiiiiim Sad No ale vysledok teda stal urcite za to, ze? Juuuj koculky, kiez by sme to uz vsetky mali za sebou aj s malinkymi spokojnymi uzlickami. Idem dovarit obed a hajde von, ked je tak naaaaaaadherne. Pekny cely vikend a tesim sa na dalsie spravicky o miminkach.... :D

 

10.03.2007 13:32

karolka

Jajka, vdaka za popis, gratulujem este raz, napriek vsetkemu si to zvladla a my ostatne len zavidime... Kocky a to je vazne u vas dnes tak pekne? Tu prsi uz asi 30 hodin v kuse, som z toho totalne otapnuta, fuuuj... Brusko ma omina, nic sa mi nechce, esteze maminka navarila, mnam, parene buchticky... Razz Tak ma napadlo, beriete si do porodnice i cumlik? Ktosi mi hovoril, ze to tam neradi vidia... Tak neviem... A maminky, co to uz mate za sebou, dali ste si niektora zobrat pupocnikovu krv?

 

10.03.2007 14:07

ajulka

Ahojte kocky, Jajka si skvela, to si pamatam a kto si to nezazije nevie Wink Uzivaj si maleho na to zle sa rychlo zabuda a gratulujem aj k chudnutiu, ja som vzdy pri kojeni pribrala Embarassed , ved uvidime tentokrat. majte sa vsetci krasne, pekny vikendik, andrea

 

10.03.2007 14:10

ajulka

Este k tomu cumliku, moje deticky mali velmi silnu zltacku, takze boli skor spave, ale ked som tam bola s malou, tak tam maminam tatovia doniesli aj cumlik, lebo inak by aj na WC museli ist s babom na prsniku, alebo ho nechat strasne plakat. ved uvidis aky bude tvoj drobcek, pa, andrea

 

10.03.2007 14:13

miriamka

karolka, ja to sice ste nemam za sebou, ale pupocnikovu krv budeme odoberat. vcera som poslala zmluvy. cumlik neberiem. babule, zaciname urychlovat. dnes sme mali korenistu rybu, zajtra ideme papat vecer indicky. to ze je zarucene, no neviem, skusime. mala ma este par dni, tak neva ak to neklapne. ale neva aj ak to klapne Wink ozaj dobra sprava-kilo z mojej vody zmizlo. prsty si este necitim, ale mam znovu trosku clenky. s muzikom rozmyslame nad vyletikom. sice prsi, ale mozno zbehneme do BA, aupark, nakup, kino, no ved uvidime. ak ano, iba s pobalenou taskou Laughing

 

10.03.2007 14:56

Ivka31

Dievcata, tak fazulku som do fotecky pridala, ked este nejake fotecky poposielate, pridam aj vas. na dalsej strane....................

 

10.03.2007 15:03

ritta

Ahojte! Jajka - zlatusik, si si vytrpela ale ako uz pisala ajulka, na zle sa rychlo zabuda a zostane len to krasne a to predstavuje tvoj Matusko :D Ja som si dnes skoro rano aj myslela, ze uz je to tu ale myslila som sa... uz by som tusim aj pristala no malicka ma na to asi iny nazor, ked sa tak na seba pozeram, zda sa mi ze mi ani brusko este nekleslo a to mame dnes oficialny termin... no ved bude ako bude.ň Etna - takze sa mozno uvidime Wink Ja cumlik beriem ale pouzit ho chcem len v krajnom pripade. miriamka tak ak sa vyberiete do BA - dobre nakupte a uzite si kino Smile

 

10.03.2007 18:44

etna

Pripajam moju fotku bruska. , pripojis ju do tabulky pls? Laughing

 

10.03.2007 18:53

etna

- zelam rychle zotavenie, pri Matuskovi na to urcite rychlo zabudnes. Ja si do porodnice ziadny cumlik neberiem, dokonca nemam ani ziadny kupeny :D Cumlikom by sme sa radi vyhli, k ich pouzivaniu pristupime len v nevyhnom pripade. Razz Zelam vsetkym prijemny vecer.

 

10.03.2007 19:36

Ivka31

PRAVE MI SMS-KOVALA DENKA A OZNAMILA MI NOVU SPRAVICKU Laughing Laughing Laughing maminka ......................................... babetka 2 ks.................. hmotnosť........................................

 

10.03.2007 19:46

Ivka31

...................

 

10.03.2007 19:58

Ivka31

Este mi Denka napisala, ze meg1 rodila dvojicky prirodzene Shocked Shocked Shocked a Kačena je od dnes prijata v nemocnici. Ze by bolo na ceste dalsie babetko - Kacenine ??? Uvidime......

 

10.03.2007 20:45

ajulka

Meg1 gratulujeeem, ake krasne miery predvojcata, uplne ako keby si ich vynosila po jednom, este raz blahozelam, andrea

 

10.03.2007 22:02

miriamka

 

11.03.2007 09:15

Fotka

Endy

Dobré ránko holky, Ivka poslala som Ti na ss fotku mojej podobizne.Napíš mi prosím ťa, či Ti došla. Ďakujem.

 

11.03.2007 09:36

ritta

Dobre ranko! Meg1 - posielam gratulaciu a veru klobuk dolu pred tvojim vykonom, zelam Ti aby si bola s dcerkami stastna :D Kacenka drz sa!

 

11.03.2007 09:37

ritta

Dobre ranko! Meg1 - posielam gratulaciu a veru klobuk dolu pred tvojim vykonom, zelam Ti aby si bola s dcerkami stastna :D Kacenka drz sa!

 

11.03.2007 14:52

Tominko a Gabinka

Ahojte, tak v prvom rade Meg 1 vsetko len to najlepsie a prirodzeny porod , to sa dnes tak casto pri dvojickach nevidi. Super Wink

 

11.03.2007 16:31

Meg

[ Meg1 aj Katuš CONGRATULATIONS!!!!!!!!!!!!! Meg1 - konecne, uz si stastna isto. [/color] Baby, ja som ochorela, od stredy som mala dva dni 38 a uz v piatok mi to konecne kleslo pod 37, kaslem ako tuberak, kycham, mam plny nos - nic lepsie ma nemohlo postretnut 2 t pred porodom, vsak? Lekarovi som to zavolala ze do poradne nedojdem, skoro odpadol, ze nech sa urychlene vyliecim aby som mohla dychat tam.... Jejda, ale uz mi je lepsie, aj som si poplakala ze preco ma to teraz postihlo ked sa 8,5 mesiaca vzorne drzim. Neviem si predstavit taka chora rodit, co by so mnou robili? No a mne uz trocha aj kleslo brucho, tak kedy to pride??? Confused: Confused: Confused: Confused: Confused: Meg.

 

11.03.2007 16:31

Meg

[ Meg1 aj Katuš CONGRATULATIONS!!!!!!!!!!!!! Meg1 - konecne, uz si stastna isto. [/color] Baby, ja som ochorela, od stredy som mala dva dni 38 a uz v piatok mi to konecne kleslo pod 37, kaslem ako tuberak, kycham, mam plny nos - nic lepsie ma nemohlo postretnut 2 t pred porodom, vsak? Lekarovi som to zavolala ze do poradne nedojdem, skoro odpadol, ze nech sa urychlene vyliecim aby som mohla dychat tam.... Jejda, ale uz mi je lepsie, aj som si poplakala ze preco ma to teraz postihlo ked sa 8,5 mesiaca vzorne drzim. Neviem si predstavit taka chora rodit, co by so mnou robili? No a mne uz trocha aj kleslo brucho, tak kedy to pride??? Confused: Confused: Confused: Confused: Confused: Meg.

 

11.03.2007 16:46

Ivka31

..... tu fotku som nedostala, iba text, ze mi ju posielas. Skus ju pripojit normalne sem k textu a hotovo. Nesmie mat viac ako 100 kB.

 

11.03.2007 16:47

miriamka

meg, prajem skore uzdravenie. kocky, dnes mam nejako stale problemy s babetkom. stranku nechce nacitavat. no pokusim sa o nemozne a pripojim par dnesnych fotiek zo zahrady a konecne zo skoro uplne upratanej izbicky.

 

11.03.2007 16:51

miriamka

izbicka

 

11.03.2007 16:52

Endy

Endy

Ahoj,posielam foto

 

11.03.2007 16:53

miriamka

nad postielku pridu dalsie obrazky. za nou mam este hostovsku postel, tu tam necham. na obcasne prespatie, pre hosti, kojenie... krpcek bude spinkat u nas v tomto kosiku nejake prve 4 mesiace, potom musime poriesit...

 

11.03.2007 16:55

Ivka31

..... jeeeeej ta ceresnicka je krasna a ty na tej zahrade tiez dobre vyzeras. Vy ste teda s manzelikom dobri zahradnicki maniaci, ze ??? To su fotky z dnesneho dna ??? Ale urcite mate z toho vsetkeho radost. Nechapem, ze si este neporodila, ked takto pracujes na dvore. Ale coskoro sa snad aj ty dockas. Wink Ja som dnes s muzikom absolvovala dlhsiu prechadzku a vcera horuci kupel, cervene vinko a zdravy sexik Embarassed . Tak hadam tomu porodu trochu pomozeme. Ale nic zvlastne necitim, okrem obcasneho tvrdnutia bruska...... ale to mame viacere.

 

11.03.2007 16:58

Ivka31

miriamka ..... aj izbicka je super a kosik krasnucky. Malinke sa v nom bude urcite dobre citit. Endy ..... foto mam, idem pridat k ostatnym dievcatam.

 

11.03.2007 16:58

karolka

, to vam tam uz takto krasne kvitnu ceresne??? Shocked AJ u nas na Liptove sa dnes konecne vycasilo, ale teda ziadne pucky na stromoch, nie to este kvietky... Na to si tu v Tatrach este pockame... A izbicka je super, pekne ste si to zladili Smile Dnes si asti vsetky uzivate slniecka, my sme sa uz z prechadzky vratili a tesime sa na nove infosky!!! Ozik a mozem poprosit niekoho cisielko na mobil, ked budem pist z porodnice? Dik pa a uzivajte este zvysok kraaasnej nedele!

 

11.03.2007 17:12

miriamka

dakujem babule, konecne to tam nejako vyzera. fotky su z dnesneho dna, dokonca som rylovala, ale nie viac ako 2m. som hrozne nekludna, tak si vybijam energiu. manzel jej ma tiez kopec, tak som ho vyslala na prechadzku. ja akoze unavena spim... ale ved ideme vecer indicky urychlit porod, tak potrebujem energiu na papanie. ale nie tak prijemne ako ivka, sice ak jedlo nepomoze Wink ceresna nam kvitne uz asi tyzden, ale je to japonska, iba vtaciky to papaju a okakavaju nam tu vsetko. moja stara mama bola z liptova, tam to mate trosku oneskorene, ale krasne.

 

11.03.2007 17:13

miriamka

no fajn, uz je spat a vymakol ma na nete Laughing

 

11.03.2007 17:26

Ivka31

Kto sa este pripoji.

 

11.03.2007 18:07

foto

Endy

Ivuliatko, veľmi pekne ďakujem Wink

 

11.03.2007 18:12

zuzkaMT

ahoj babulky, tak som tu zas po par dnoch, mali sme kolotoc navstev, prisli svokrovci na vikend, cela rodina, vseci chceli vidiet malu... teraz zacne to iste s kamaratmi, tak mam co robit. , super prehlad nasich brusiek, ty si taky pocitacovy typ, neminula si sa povolanim Laughing , ja som popocnikovu krv nedala odobrat, dufam ze to nikdy nebudem lutovat, snad budeme vsetci zdravi a nikdy to nebudem potrebovat... Wink Inak, nasa Lucka je dobre dieta, vela spi a malinko place, ja mam mlieka na rozdavanie, takze musim odsavat dost casto, dva dni som sa tomu nevenovala a teplota vyskocila na 38.6, takze ak sa aj vam take cosi stane ze mate horucku, pravdepodobne to bude z mliecka. Ja mam odsavacku od Medely a je super, som s nou spokojna, v nemocke mi pozicali tu od Aventu a ucel sice splnila, ale inak nic extra. A cumel som mala so sebou, a veru sme ho parkrat aj pouzili. Co sa tyka vahy, to zatial vobec neviem, este som sa od porodu nevazila, musim ist k nasim, doma pre istotu vahu nemam Embarassed , potom dam vediet ako som na tom. PS. co je s Petulkou, uz strasne dlho sa neozvala, vie niekto? No a konecne pripajam foto, hned prvu po porode, presne 20 min po narodeni.....

 

11.03.2007 18:16

zuzkaMT

Pripajam este jednu....

 

11.03.2007 19:35

Peťulka

Ahojte babulky!!! Ozyvam sa len tak narychlo. O chvilu uz odchadzame opat do Trencina, kde budem cakat na ten moj porod Wink . Od piatku sme pracovali na nasej izbietke. Teda ja nie, len vsetci ostatni naokolo. Uz je takmer dokoncena.....a krasna. Momentalne cakam, kym sa vylieci manzelik. Ma zahlienene dutiny a kasle. Bojim sa toho, ze ho nepustia na porodnu salu, ked bude tak kahrnat. Crying or Very sad Vsetko sa zas komplikuje. Takze dohovaram malej, nech este chvilu pocka, nech sa tak neponahla. No citim sa vselijako. Uz ma to tam dole riadne tlaci, aj nohy a krize ma uz riadne bolia. A zajtra este ide manzel na skolenie, tak dufam, ze ma to nechyti pocas dna....no ved uvidime. Neovplyvnim to....bohuzial. Takze Vam dam urcite cez Ivku vediet, ako som na tom, ci uz rodim a tak. Teda ovsem ak ma Ivka nepredbehne. Nejako sa nam ponahla :D :D :D Gratulujem novopecenej mamicke a k jej krasnym dvojickam. Laughing Takisto pred davam klobuk dole za to, ako zvladla svoj porod. ZuzkaMT - mas nadhernu dcerenku!!! Takisto aj - krasne deturence!!!! Inak ak do stredy neporodim, tak mam prist na vysetrenie k svojej gynekologicke, tak je mozne, ze ma potom posle do porodnice. Uvidime. Tak sa zatial vsetky majte krasne a drzte mi palce, nech mozem mat mazela pri sebe......

 

11.03.2007 19:36

Peťulka

Ahojte babulky!!! Ozyvam sa len tak narychlo. O chvilu uz odchadzame opat do Trencina, kde budem cakat na ten moj porod Wink . Od piatku sme pracovali na nasej izbietke. Teda ja nie, len vsetci ostatni naokolo. Uz je takmer dokoncena.....a krasna. Momentalne cakam, kym sa vylieci manzelik. Ma zahlienene dutiny a kasle. Bojim sa toho, ze ho nepustia na porodnu salu, ked bude tak kahrnat. Crying or Very sad Vsetko sa zas komplikuje. Takze dohovaram malej, nech este chvilu pocka, nech sa tak neponahla. No citim sa vselijako. Uz ma to tam dole riadne tlaci, aj nohy a krize ma uz riadne bolia. A zajtra este ide manzel na skolenie, tak dufam, ze ma to nechyti pocas dna....no ved uvidime. Neovplyvnim to....bohuzial. Takze Vam dam urcite cez Ivku vediet, ako som na tom, ci uz rodim a tak. Teda ovsem ak ma Ivka nepredbehne. Nejako sa nam ponahla :D :D :D Gratulujem novopecenej mamicke a k jej krasnym dvojickam. Laughing Takisto pred davam klobuk dole za to, ako zvladla svoj porod. ZuzkaMT - mas nadhernu dcerenku!!! Takisto aj - krasne deturence!!!! Inak ak do stredy neporodim, tak mam prist na vysetrenie k svojej gynekologicke, tak je mozne, ze ma potom posle do porodnice. Uvidime. Tak sa zatial vsetky majte krasne a drzte mi palce, nech mozem mat mazela pri sebe......

 

11.03.2007 21:45

Ivka31

....... juj vy ste ale krasavice takto spolu. Ako take modelky. Tak zelam vela mliecka a zdravicka. ........ neboj, ja ta urcite nepredbehnem, vobec sa necitim na to, ze by som sla rodit. V stredu 14.3. idem na kontrolu a potom asi budem cakat zas do 20.3. Potom neviem, co bude. Tak rada by som to uz mala za sebou, ale ako naschval budem urcite prenasat a porodim medzi poslednymi. No co, ved do terminu mam este tyzden. Len aby Jajkin maly Matusko nechodil, kym sa moja Bambulka vypyta na svet. Laughing Laughing Laughing

 

11.03.2007 22:07

miriamka

zuzkaMT, Lucka je nadherne babatko. Nevyzeras na fotke, ze by ta ten porod nejako zobral Wink , dufam, ze si z teba zoberiem priklad. petulka, uz sme si mysleli, ze si na rade. zatial dobru nocku vsetkym, miriam

 

12.03.2007 10:53

etna

, naozaj vyzeras v pohode a zrelaxovana, akoby porod bola malina :D . Dufam, ze aj nam sa bude tak dobre darit, ako tebe. , blahozelanie asi nepatrilo mne, mna to este len caka. Aj ked rano som sa uz chystala na nastup do porodnice. Ked som bola okolo 4.00 na WC, tak som mala kazdych 10 min. kontrakcie. Po teplej sprche boli kazdych 12 min Shocked Tak som si este na chvilu lahla spat, ze co sa bude diat. Nic. Ked som opat vstala, tak opat prisli, ale raz pravidelne, potom nepravidelne. Takze som z toho vol Shocked . Ak sa nic nebude diat, mam vecer zavolat lekarovi. Vcera mi mama spominala, ze ona pravidelne kontrakcie velmi nemala. Sanitku volali, ked citila tupu neprerusovanu bolest v krizoch. Sanitka ju o 7.00 odviezla a o 8.45 som bola na svete (bola som jej prvorodene dieta). Takze niekedy to nie je len o odteceni plodovej vody a pravidelnych kontrakciach, ale asi aj o intiucii, ze uz je to tu.

 

12.03.2007 11:16

Ivka31

Dnes sa mi od rana akosi nedalo pripojit na forum babetka, tak vyuzivam chvilku, ked to funguje. U nas ziadna zmena, akurat ze malinka sa v brusku uz tak sponuje, akoby uz chcela von, len nevie najst dvierka. S muzikom jej kazdy den dohovarame, aby k nam uz prisla a ona iba kopka a prevaluje sa. Tak v stredu na kontrole uvidime, co nam lekvar povie. Ci sme tomu aspon trosku "od spodu" pomohli, alebo to nema ziaden efekt. .... poslala som ti ss s telef. cislom

 

12.03.2007 11:29

ritta

Caute babky, ja akurat odchadzam do poradne, som fakt zvedava co mi povedia... nase babatko sa tiez sponuje aj menstruacne bolesti mam ale kontrakcie... co ja viem? Shocked No ved uvidime co povie doki. ZuzkaMT - naozaj krasne prve fotky s dcerkou :D hadam aj my ostatne cakatelky sa budeme po pôrode tak pekne usmievat :D Od Kaceny ziadna spravicka? tak sa drzte vsetky ritta

 

12.03.2007 14:23

Tominko a Gabinka

Ahojte , tak my sme dnes po prehliadke a v stredu idem na prijem. Takze uvidime ako to bude prebiehat a ci vobec do stredy vydrzim, pretoze mi je od rana velmi divne. Tak sa zatial majte a keby nieco nove hned dame vediet.

 

12.03.2007 14:36

ritta

Pôrodne cesty mame pripravene a ked neporodim do stredy rana, mam prist na prijem do nemocnice. Takze sa nam to to blizi, dievcata Wink

 

12.03.2007 16:10

miriamka

jaj kocky, uz sa nam to strasne blizi, mas pravdu ritta. nam indicke jedlo zatial nepomohlo, no ved uvidime do vecera. iba poslickujem stale. dnes to zase blbne s forom. na babetko sa dostanem, ale dalej nie, az teraz. tesim sa hrozne na nove spravicky o babatkach. papa

 

12.03.2007 16:26

zizu

Caute, ja som dnes bola na poradni, kde mi lekar povedal, ze spravime ultrazvuk a monitor. Ultrazvuk v pohode - malinka by mala mat uz okolo 3200 g, ale na monitore jej velmi rychlo bilo srdiecko a musale som prist znova na monitor poobeda - normalne som sa naplasila. Pretoze, keby to neustupovalo, zobrali by ma na pozorovanie do nemocky:(( Tak som malinkej dohovorila - nastastie si dala povedat- a poobede bolo vsetko ok. Z