1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

06.03.2007 20:21

miriamka

tinulik, aj mne to uz prislo. pisala som to uz? dula ma varovala, ze to bude so zabudlivostou pri kojeni uplne priserne. vraj to zacina uz teraz Rolling Eyes

 

06.03.2007 20:23

miriamka

takze dakujem! kuknem a nastudujem. vitam novu maminku!

 

06.03.2007 20:25

Kačena

Čauko Ja sa mám tak isto hlásiť na 5. poschodí. Len minule, keď som bola odovzdať zmluvu na podpis ohľadom výberu pôrodníka, tak nebolo kde na Antolskej zaparkovať. Som zvedavá, čo nás tam ráno v pondelok čaká a odkiaľ až budeme s mužom trepať tašky. Len vieš aký je problém, čo sa týka ubytovania na izbách? Každý lekár má vyhradené určité izby pre svoje pacientky, takže aj keby sme asi veľmi chceli, tak nás dajú podľa ich rozpisu. Ve´d uvidíme, možno budeme milo prekvapené. Zatiaľ papa

 

06.03.2007 20:29

Ivka31

Ahojte Bambulky. Tak my mame po dalsej poradni. A stale nic. Na porod to ani nahodou nevyzera. Dalsia kontrola buducu stredu a to uz bude tyzden pred terminom. Vidim to tak, ze malinku este chvilku ponosim v brusku. Ozaj, dnes mi dvaja ludia povedali, ze to bude chlapec. Podla tvaru bruska ..... Laughing ...... no to som zvedava. My nasmu drobcovi hovorime uz par mesiacov Bambulka, neviem ako si zvykneme na Bambuliaka. Ale to je jedno, len nech je to zdravucke. ...... dakujem aj ja za podrobny popis porodu. Zvladla si to na 1*. Tak si uzivajte jeden druheho a stastny ocko nech je vam oporou. ..... dakujeme aj tebe za rady ohladom kojenia aj starostlivosti o babetko. Aj ty to zvladas super, len tak dalej. ....... ja som komunikovala s panom Kubíkom na adrese - kubik.renka-styl@stonline.sk Vzdy mi odpisal, uz neviem, ci do dvoch - troch dni alebo to trvalo dlhsie. On sa ti urcite ozve. Mozno, ked sa mu pripomenies tak kazde 3-4 dni. On si najprv overuje, ktory tovar z toho co by si chcela, ma na sklade a ktory musi objednavat, a potom ti odpise. Inak neviem, preco by ta mal ignorovat, nema dovod. Zatial ahojte

 

06.03.2007 22:00

fazulka

Cavte kocky, no Denny, intuicia nesklamala, nemysleli sme na Teba darmo. Panecku, dobry cvicny poplach si zazila. Ale je to dobre znamenie - ked si tak bezbolestne prezila kontrakcie Wink Drzim palce, aby aj pri skutocnom porode prebiehalo vsetko hladko.Drzim palce na stvrtkovu poradnu. Endy, vitaj medzi nami Wink Tesim sa, ze sa rozrastame, ak mas chut napis nieco o seba a ak chces, hod aj udaje do tabulky. Ivka ich tam urcite rada dopise, ze Ivi? Jeeej Kačena, Ty mas zajtra termin, ja vo stvrtok, a takisto ak sa nic neudeje, mam sa v pondelok hlasit v nemocke. Ale samoska v TT. No budem na Teba mysliet. Ja si neviem predstavit tam cakat. Confused Uff, ta predstava ma teda netesi. Hadam sa lady nejako pohnu. Musime hypnotizovat. Janka PD, nie som akcna, to sa Ti len zda. Pondelok som cely prevegetila, nic sa mi nechcelo, bola som total znicena z poradne, tak dnes som si trochu makla Cool Boze babulky, ja uz by som tusim isla aj hned do tej porodky, ale vooooooooooobec sa na porod necitim Sad A najhorsie su tie telefonaty a stretnutia, ktore sa vzdy zacinaju a esteeeeeeeeee nic? Rolling Eyes No musim sa teda riadne zdrziavat, aby som nevybuchla. Uz som si hadam 100x slubila, ze sa to nikdy nebudem tehotnej pytat. Tak zelam pekny vecer a dobru nocku, hadam by sa uz mohlo aj nejake babetko prihlasit.... Wink papa

 

06.03.2007 22:07

tinulik

[ ....... ja som komunikovala s panom Kubíkom na adrese - kubik.renka-styl@stonline.sk Vzdy mi odpisal, uz neviem, ci do dvoch - troch dni alebo to trvalo dlhsie. On sa ti urcite ozve. Mozno, ked sa mu pripomenies tak kazde 3-4 dni. On si najprv overuje, ktory tovar z toho co by si chcela, ma na sklade a ktory musi objednavat, a potom ti odpise. Inak neviem, preco by ta mal ignorovat, nema dovod. tak na ten isty mailik mu pisem aj ja, len som si myslela, ze ked sa mi od polovice januara neozyva, mozno ma inu adresu alebo co ja viem, co Razz Tak ho budem bombardovat castejsie, ja som totiz objednala vybavicku pre moje male krsniatko a to bude mat pomaly - pomalicky dva mesiace a ja akosi meskam s tymto darcekom Embarassed Embarassed Embarassed

 

06.03.2007 22:28

Markíza

Ahojte žienky, dnes som okrem iného bola na ultrazvuku a malý je stále otočený riťkou dolu. Ak sa to nezmení, v budúcej poradni (13/3/07) sa s lekárom dohodnem na ďalšom postupe. Mal tým na mysli, že si dohodneme termín nástupu do nemocnice a následne termín, kedy porodíme malého. Ak sa totiž neootočí, narodí sa cisárskym rezom. Som z toho sklamaná, lebo veľmi som si priala, aby pri jeho narodení bol manžel. No a za takýchto okolností to zrejme možné nebude. No ale čo sa dá robiť. Hlavne nech to všetko dobre dopadne.

 

06.03.2007 22:35

fazulka

Markiza, nebojkaj, asi to tak ma byt a hotovka. Ved kolko bab by si zelalo cisarsky..... Urcite to dobre dopadne a tatino moze byt predsa za dverami a malinkeho mu hned ukazu. Wink Drzim moc palce, aby Vam to vyslo tak ako si zelate ! Ja som uz bola zmiereny s cisarskym a zrazu nas mimi prekvapilo a pretocilo sa. No a potom som zase nevedela, co chcem.... Takze hlavu hore a ber to z tej dalsej pozitivnej stranky a tou je planovany porod, ziadne stresy, panika.... Wink Drzkaj sa.

 

06.03.2007 22:51

zuzkaMT

caute kocky, malinka spi tak mam cas... - k tej epi... ja som ju najprv moc nechcela, aby som vedela ake by to bolo uplne bez, ale teraz som vdacna ze take nieco existuje, nieze by sme vsetky boli citlivky, ale odlahci vas to velmi, namiesto bolesti vam to da priestor na oddych a potom musite uz len tlacit, tam miniete dost energie... Mne ju davali ked som bola otvorena na 5, plus mi este robili tie krvne testy a to tiez trvalo asi pol hodku, tak som mohla byt aj na 6, lebo u mna to slo rychlo. A ten vpich vobec nebolel, doktorka mi povedala do akej polohy sa dat, lezala som na lavom boku a kolena si tlacila co najviac k brade, ona mi presla po stavcoch a lokalne mi umrtvila to miesto, no a potom mi to vpichla, tvrdila ze budem citit len taky slaby tlak, ale ani na to si napamatam. Tu kanilu mi tam potom nechali na dopichavanie dalsej davky a von mi to cele vybrali az na druhy den a urobili o tom zapis do mojich papierov. Ja som velmi rada ze som to mala. Razz - problemy s bolestivym kojenim uz nasli aj mna, dodnes to bolo ok, objavilo sa kolostrum a mala zacala tahat, no dnes sa mi behom dvoch hodin poobede naliali tak, ze mam pocit ze exploduju, hned som draheho poslala po odsavacku a poviem vam je to zazitok Sad ale nechcem strasit. Nastastie sestricky su mile a ochotne vysvetlit, ukazali mi ako odsavat, chodit pod teplu sprchu alebo davat teple obklady, masirovat a odsavat a odsavat... Takze dakujem za priania aby som mala dost mliecka, mam ho az na rozdavanie Exclamation No a ked sa mala prisaje, tie prve momenty sa mi robia hviezdicky pred ocami, ale zatial to trpim aby sa to este nezhorsilo. Zevraj to prejde za niekolko dni, tak dufam ze to bude rychloooooo. Dobru noc Laughing

 

07.03.2007 01:19

Tominko a Gabinka

Ahojte dievcata, mi sme sa dlhsie neozvali, takze v prvom rade srdecne vitame nove marcove babatka , zelame vela zdravia a maminkam skore zotavenie. My sme boli vcea v poradni, bola som presvedcena, ze dnes uz pojdrem aj staskou a nic. Malej Lujzinke sa nechce a bolo mi povedane, ze to bude vraj po termine. Chcela som urobit chlapcom radost , ze na ich meniny by mala Lujzka narodeniny , ale asi to nebude. Tak mozno vydrzi az do mojich Rolling Eyes Neviem ako vy , ale ja vobec nemozem spavat, je to uplne hrozne a hoci si lahnem do postele, len sledujem okolo seba Tomina a muzika Embarassed Mate to niektora? Tak sa zatial majte. Dobru noc

 

07.03.2007 07:44

Endy

Dobré ránko holky. Tak ako sa cítite? Mňa všetko stále pichá a tlačí. V sobotu idem na kontrolu. Ozaj je z Vás niekto aj z Topoľčian alebo okolia? Aj Vás takto na konci teh. preháňa alebo dokonca vraciate?Lebo u mňa sa tieto javy akosi začínajú často vyskytovať. Moje telo akoby sa búrilo a odmieta prijímať potravu. Ináč budeme mať holku-Nikolku. A čo vy ostatné? Pochváľte sa... Laughing

 

07.03.2007 08:08

ajulka

ahojte babulky, gratulujem vsetkym cerstvym maminam a samoska vitam novu cakatelku Endy. aj ja som uz bola vcera nastartovana do porodky, ale po teplej sprche to preslo, takze nic, zajtra idem do poradne, tak dam vediet ako sme pokrocili Wink Denny, Kacenka a vsetky babenky co sa chystate do nemocky, velmi drzim palce a myslim na vas, nech vsetko dobre dopadne. Juj Endy, co sa vracania tyka, tak uz mam 3krat 9mesacnu prax Rolling Eyes , naposledy som vracala vcera Embarassed , vsak o chvilu to prejde, ze ? Wink majte sa krasne uzivajte si bruska, babetka a slniecko, andrea

 

07.03.2007 08:14

cia13

Caute kocky, tak sa ja vam musim vystazovat. Vcera po 20:15 hod mi zacali kontrakcie, boli velmi nepravidelne od 6-20 minut. Po nejakej 21:30 to uz bolo 5-6 minut. Tak som si dala teplu vanu a ze idem si lahnut a uvidime. V noci som sa zobudila este tak na 4 silne kontrakcie a prestalo to. Ja som uz myslela, ze ideme rodit a takto som zostala cela Sad

 

07.03.2007 08:57

Markíza

fazulka: Markiza, nebojkaj, asi to tak ma byt a hotovka. Ved kolko bab by si zelalo cisarsky..... Urcite to dobre dopadne a tatino moze byt predsa za dverami a malinkeho mu hned ukazu. Wink Drzim moc palce, aby Vam to vyslo tak ako si zelate ! Ja som uz bola zmiereny s cisarskym a zrazu nas mimi prekvapilo a pretocilo sa. No a potom som zase nevedela, co chcem.... Takze hlavu hore a ber to z tej dalsej pozitivnej stranky a tou je planovany porod, ziadne stresy, panika.... Wink Drzkaj sa.
Ďakujem za povzbudenie. Dobre mi to padlo. :D

 

07.03.2007 09:52

miriamka

bre ranko, ajulka, ty si takto zvracala pri vsetkych tehotenstvach????????????? no respekt. mne stacili prve 4 mesiace. dufam, ze zvracias aspon pravidelne, iba rano, alebo tak nejako a ostatok dna si schopna zivota. u mna to bolo celodenne a celonocne. podarilo sa ti nieco pribrat. teda urcite nie ako nam poniektorym. ja hlasim 15kg prirastok Embarassed endy, kto co caka najdes v tabulke od ivky a aj odkial vsetky sme. z topolcian tam nie je nikto. ja som povodne z bojnic, ale nezijem tam. este mame janku z PD napriklad. nie je to presne okolie topolcian, ale skoro Wink babule, dnes musim cakat doma, lebo ma prist balik a uz som raz doma nebola. tak mi zahlasili, ze pridu medzi 9 a 16! no fajn a vonku je tak nadherne. dnes idem sadit, tak aspon na balkone sa vyburim. zatial papa a uzivajte jar.

 

07.03.2007 10:06

Ifcok

aj ja ti chcem dodat odvahy k tomu pripadnemu cisarskemu - ja som ho mala v spinalke, takze som malinku pocula, este ju len vyberali, videla som ju, ked ju odnasali detskym lekarom. manzel zatial cakal na chodbe. poriadne ju videl skor ako ja, lebo ho hned zavolali, ked ju cistili a prestrihavali jej pupocnu snuru - takze mi to vsetko pofotil. takze ziadny strach, je to bez bolesti a chrustik bude vonku za 15 minut Smile

 

07.03.2007 10:08

Ivka31

Ahojte Bambulky. Tak vy uz mate poslickov a chystate sa do porodky ???? A my stale nic. Len sa v brusku prevalujeme. Co sa tyka spinkania, ja sa akurat raz zobudim na WC okolo tretej - stvrtej a potom spinkam az do rana. Dnes napriklad do deviatej. Vsetkym , co sa chystate do porodnice zelam, nech to mate rychlo za sebou. zelam vela mliecka, uspesne odsavanie a dobrucke miminka. Este jedna otazka .... niektore mate tu , ze ? Ako ste ju vysterilizovali ? Rozobrali ste to nejako a tak po castiach? Alebo celu do horucej vody a hotovo ?

 

07.03.2007 10:13

Ivka31

...... nasa aktualna tabulka je na str. 177. Dievcata su zoradene podla TP (terminu porodu). Ak chces, napis este nieco o sebe a mozem ta tam zaradit.

 

07.03.2007 10:37

Markíza

Ifcok: aj ja ti chcem dodat odvahy k tomu pripadnemu cisarskemu - ja som ho mala v spinalke, takze som malinku pocula, este ju len vyberali, videla som ju, ked ju odnasali detskym lekarom. manzel zatial cakal na chodbe. poriadne ju videl skor ako ja, lebo ho hned zavolali, ked ju cistili a prestrihavali jej pupocnu snuru - takze mi to vsetko pofotil. takze ziadny strach, je to bez bolesti a chrustik bude vonku za 15 minut Smile
Veľmi pekne ďakujem. Možno to nebude až také zlé ako si myslím. Z akého dôvodu si mala maličkú cisárskym rezom? Boli nejaké komplikácie? Ja by som tiež chcela spinálku (chcela by som byť pri vedomí keď sa malý narodí). Ako dlho Ti trvalo, kým si sa pozbierala? Ako dlho trval účinok spinálky? Myslím tým, kedy si sa po prvý krát pohla? A čo mliečko? Nebol s tým nejaký problém? Laktácia sa rozbehla bez problémov?

 

07.03.2007 10:46

miriamka

ivka, aj ja mam tu od aventu. budem ju ale sterilizovat asi az pred pouzitim. podla mojho manualu sa ma rozobrat uplne a varit 10 min, alebo sterilizovat v na to urcenom pristroji pred pouzitim. po sterilizovani v sterilizacke ostane sterilna asi 3 hodiny, ak neotvoris pristroj. sterilna napriklad pri cestovani ostane, ak odsavacku uzavries s tymi bielymi diskmi, co su k nej. hadam len tolko.

 

07.03.2007 11:00

Ivka31

Dakujem miriamka.

 

07.03.2007 11:03

Kačena

Ahojte!!! Dnes mám rodiť a a ja som stále doma Crying or Very sad No, som zvedavá dokedy Confused: Ale pôjdem dnes na záhradku aspoň sa vyteším zo slniečka... Fazulka držím palce v TT, možno ani ja do Blavy nestihnem prísť a po ceste je TT. Všeličo sa môže stať ale je si z toho nič nerobím. Načo aj... Wink Zatiaľ prajem k obedíku dobrú chuť!!!! Laughing Laughing Laughing

 

07.03.2007 11:32

fazulka

Ahojte kocky, pekny dnicek, dnes to ozaj tak vyzera :D Zuzka MT, dakujem velmi pekne za vysvetlenie a vsetky infosky ohladom EPI, si poklad. No budem verit, ze pomoze aj mne. Wink Ved to je prvy krok k uspechu.... Markiza, to k tomu "cisarovi" som pisala uplne uprimne a presvedcene z mojej strany, urcite to dobre dopadne a budes spokojna. Kačenka, aj ja drzim Tebe palce, my mame termin zajtra a tiez sa nic nedeje. Juuuj, ale zajtrajsi datum porodu by sa mi teda pacil, a este by som pristupila aj na pondelok, 12.3. - aj to je pekne, ze 1,2,3, a este aj mala sa narodila 12., tak to by bolo mile. No ale drobec si urobi aj tak po svojom. Rolling Eyes Ja som uz prezliekla periny, ze nech mam s tym chvilu pokoj, no dufam, ze ich nestihnem do porodu este raz Confused Baby, co dnes chystate k obedu? mna uz vobec nic nenapada Evil or Very Mad

 

07.03.2007 11:52

zizu

Caute kocky, ja uz som od dnes konecne doma - teda na materskej som oficialne od 14.02, ale doteraz som stale chodila do koncelarie, lebo inak sa nedalo... Markiza, ty si bola na prednaske na antolskej v pondelok - kde si sedela? Aj my sme s muzikom boli - v celku sme sa zabavili, najma ta doktorka bola vtipna... Sedeli sme pod oknom, dalej od toho miesta, kde premietaliň, na konci stoliciek (ja som mala oblecene hnede tricko a muzik bol v obleku).

 

07.03.2007 12:06

Ifcok

Ifcok: aj ja ti chcem dodat odvahy k tomu pripadnemu cisarskemu - ja som ho mala v spinalke, takze som malinku pocula, este ju len vyberali, videla som ju, ked ju odnasali detskym lekarom. manzel zatial cakal na chodbe. poriadne ju videl skor ako ja, lebo ho hned zavolali, ked ju cistili a prestrihavali jej pupocnu snuru - takze mi to vsetko pofotil. takze ziadny strach, je to bez bolesti a chrustik bude vonku za 15 minut Smile
Veľmi pekne ďakujem. Možno to nebude až také zlé ako si myslím. Z akého dôvodu si mala maličkú cisárskym rezom? Boli nejaké komplikácie? Ja by som tiež chcela spinálku (chcela by som byť pri vedomí keď sa malý narodí). Ako dlho Ti trvalo, kým si sa pozbierala? Ako dlho trval účinok spinálky? Myslím tým, kedy si sa po prvý krát pohla? A čo mliečko? Nebol s tým nejaký problém? Laktácia sa rozbehla bez problémov?
ja som mala cisarsky kvoli tomu, ze mi odtiekla plodova voda a ani po oxytocine som nemala pravidelne kontrakcie, bambulka nezostupovala, ale hlavne som sa neotvarala. a este sa aj bali, ze babo bude na mna velke. takze ked uz bolo 24 hodin po odteceni vody, isli sme na to. to, ze som bola pri vedomi, bolo super. kedy som sa zacala hybat? no, od pasa hore som sa v pohode hybala hned. (aj ked musis lezat a nezdvihat hlavu). malinku mi priniesli asi 1,5 hodiny po porode a prilozili. kedze porod bol vecer o 18,15, na noc som si vypytala 2x injekcie proti bolesti. vstat po spinalke by sa malo po 24 hodinach, ale ja som vstala asi o 3 hodiny skor, lebo za mnou nechceli pustit manzela (tak som isla za nim). to vstavanie nie je nic prijemne, ale da sa prezit - hlavne, ked vies, ze si uvidis babatko. vstavanie z postele bolo trosku tazsie este par dni, ale naozaj kazdym dnom lepsie (inak, velmi pomoze, ked sa ti podari po par dnoch vyprazdnit ...) a s mlieckom problem nebol - skusala som si stelinku prikladat hned na ten druhy den, aj ked samozrejme ziadne mliecko nebolo. na dalsi den uz sa zacalo robit kolostrum, to som sa snazila odsavat, lebo malej sa do toho moc nechcelo. no a na dalsi den uz bolo mliecko Surprised)

 

07.03.2007 12:24

karolka

Ahojte bambulky, Ivka - vcera nam sestricka odporucala Avent odsavacku, prvykrat treba vyvarit podla navodu (teda hadam nejaky ma) a potom vraj staci len preplachovat horucou vodou... Inak, vraj je najlepsia Wink Ja este nemam ziadnu, takze uvazujem, rozhodujem... Ma porazi, ak ju nebudem potrebovat... Markiza, k tomu cisarskemu, nebojkaj nic, vsetko zle je na nieco dobre, podla jedneho lekara (znie to hnusne, ale je to tak) - aspon dierka zostane dierkou, po porode to uz nikdy nebude ako byvalo... Takze - Hlavu hore!!! :D My sme si vcera boli kuk nasu porodnicu, straaasne sa tam personal nudil, som sa tesila, ze uvidime porod v priamom prenose, nic... Bolo tam len 5 maminiek, deticky na izbach, ruzovucke steny a zlte dvere Surprised) Male, mile, utulne... Celkom sa tesim :D

 

07.03.2007 12:29

karolka

No a preco sa tak tesim? Velmi sa bojim, aby bolo malicke v poriadku, ja blba som si vcera vsimla, ze sa tyzden napchavam homeopatikom, ktore sa malo spotrebovat do 10/2004 !!! A to som maniak na letaciky, citam vsetko, zvlast pri liekoch, ale toto som si fakt nevsimla Crying or Very sad Zasa raz zauradovala tehu demencia... Tak sa strasne bojim, aby som malickemu neublizila, hybe sa ako inokedy, aj zaznam srdiecka bol v piatok ok, ale aj tak... No videli ste uz taku nezodpovednu matku??? Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

 

07.03.2007 13:08

Markíza

zizu: Caute kocky, ja uz som od dnes konecne doma - teda na materskej som oficialne od 14.02, ale doteraz som stale chodila do koncelarie, lebo inak sa nedalo... Markiza, ty si bola na prednaske na antolskej v pondelok - kde si sedela? Aj my sme s muzikom boli - v celku sme sa zabavili, najma ta doktorka bola vtipna... Sedeli sme pod oknom, dalej od toho miesta, kde premietaliň, na konci stoliciek (ja som mala oblecene hnede tricko a muzik bol v obleku).
Ja som sedela na tých modrých stoličkách v strednom rade a manžel sedel predomnou na zemi. Vedľa mňa sedela Meg a za mnou sedela Meg1. Oblečené som mala modré rifle na traky a šedý sveter na zips.

 

07.03.2007 13:24

Markíza

Babuľky, ste veľmi zlaté, že ma tak podporujete. Aby ste ma pochopili správne, ja sa ani tak nebojím cisárskeho rezu, ale skôr toho, či potom nebudú problémy s mliečkom. No a ako som už písala, chcela som, aby bol mužík pri tom. Dozvedela som sa však, že je pravdepodobné, že malého uvidí skôr než ja, tak som sa upokojila.

 

07.03.2007 13:38

ritta

Ahojte dievcata, mne je uz od vcera vecera pekne neprijemne, kyselina a sustavne menstruacne bolesti, k tomu roztahovanie lonovych kosti... myslite ze to je zaciatok? Fazulka - ja dnes robim na veceru ryzu s kuracim maskom s omackou Uncle Bens, nechce sa mi nic vymyslat, tiez nemam ziadnu inspiraciu... Markiza - nebojkaj vsetko bude ok aj CS aj mliecko :D Karolka, to sa stava ze si nieco clovek nevsimne, uz tie exnute homeopatika nepapaj ale ani sa nestresuj, nic sa tebe ani malemu nestane!!! Tak pekny zvysok dna babulky.

 

07.03.2007 15:06

karolka

Rittuska, takze si na rade!!! :D aspon si myslim, podla tych bolesti a priznakov, ktore poposujes Razz Tak sa pekne drzkaj, coskoro to budes mat za sebou, v dobrom zavidim! Potom sa co najskor ozvi, aby sme vedeli ako sa vam dari! Myslime na Teba!!! A dakujem za povzbudive slova ohladom tych homeopatik, neboj, hned putovali do kosa Evil or Very Mad

 

07.03.2007 16:02

Ivka31

TAK MAM NOVE SPRAVY ................ Laughing Laughing Laughing maminka ......................................... babetko........................................... dátum a čas narodenia................ hmotnosť........................................ dlžka................................................ Je na izbe č.7. a hneď pripojím aj tabulku.

 

07.03.2007 16:09

ritta

 

07.03.2007 16:09

Ivka31

.............

 

07.03.2007 16:14

miriamka

No velmi si sa doma neohriala Wink a oneskorene k narodkam!!! Ivka, ked budes menit neskor tabulku; uz som tridsiatnicka... ach jaj.

 

07.03.2007 16:42

denny

Ahojte maminy, ako vidim sprava sa k Vam uz dostala :D Vcera sme sa boli vecer trosku poprechadzat a v noci sme uz utekali do nemocnice. Denny si tam uz nechali, mna poslali domov, ze ma zavolaju, ked to bude aktualne. Vsak ona Vam to urcite vsetko napise, ked sa vrati. Chcem len este dodat, ze personal na porodnici na Antolskej je vyborny, nemusite sa obavat. Nie je to len moj postreh ale najma Denny si ich velmi chvalila. A vsetkym tatinom odporucam ucast pri porode. Tak Vam prajem vela stastia. Novopeceny otecko.

 

07.03.2007 17:19

ajulka

ahote babenky, jujkolko ste popismenkovali :D neviem uz kto sa pytal, ale ano vetky tri tehu mi bolo zle a bolo uplne jedno ci rano, vecer al. v noci, ale uz sa to krati, tak sa vytesujem, ze uz to prestane Wink Denny gratulujeeeem, nech si ty aj Lukasko ok a dufam, ze to kocikovanie plati Wink miriamka vsetko najlepsie Laughing markiza neboj, dobre bude aj po cisarskom aj s mlieckom, drzkam palce uff, uz si nepamatam co ste popismenkovali , aha este k tym homeopatikam, oni pisu dobu pouzitelnosti 5rokov, lebo to je max. povolena, ale v skutocnosti vydrzia ovela dlhsie, tak ziadne stresy a teskaj sa na babetko Wink utekam za malou, zasa mi kresli po stole Wink , majte sa krasne, inak Rittin popis poslickov+bolest krizov mavam teraz aj ja, ale poteplej sprche sa to ukludni, tak uvidim, co povie Dr. zajtra v poradni. pekny zvysok dna, andrea

 

07.03.2007 20:37

k.k

Ahojte. Endy. Pri prvom tehu som mala zvracanie do štvrtého mesiaca na dennom poriadku, teraz pri druhom musím zaklopať vôbec nič.. Takže celkom v pohode.. Inak ja som z okolia Piešťan. Kam pôjdeš rodiť? Do TO? Markíza. Ja som mala tiež malinkú cisárskym a mliečko som mala na tretí deň. Začala som piť čaj od Hippu na podporu laktácie a myslím, že i to spravilo svoje. Tak veľa šťastia a neboj, cisársky nie je až taký strašný..

 

07.03.2007 20:54

Tominko a Gabinka

je Deny super gratulujeme

 

07.03.2007 21:46

tinulik

super, uz to mas za sebou a teraz si mozes uzivat iba tie krasne chvilky dievcata, ja sa s vami tiez zatial lucim, zajtra idem na prijem a rodit budem pravdepodobne niekedy v priebehu buduceho tyzdna. Normalne mam strach a aj sa tesim - uplne zmiesane pocity Embarassed Sad Ked budem mat nejaku novinku, ozvem sa :D Zatial sa vsetky drzte.

 

08.03.2007 07:19

Janka_PD

Všetko dobré, užívaj si ten pocit, že už máš maličkého pri sebe. Ja som si zopákla včera prehliadku pôrodnice v Bojniciach, videli sme aj bábätká a normálne som bola z toho na mäkko aké boli nádherné a maličké. Keď som si predstavila, že možno už o týždeň budem aj ja mať pri sebe nášho anjelika, začala som sa tešiť, že sa to blíži a chcem to už mať za sebou! , všetko najlepšie k narodeninám! Až teraz som si všimla v tab., že máme rovnaký TP. Ako to vyzerá u Teba? Ja zatiaľ ani len náznaky, že sa pôrod blíži, keby sme nemali kalendár, tak si myslím že min. ešte mesiac :D Idem ešte do postele trošku zdriemnuť, drahý išiel na školenie, tak preto tu teraz buntoším... Wink Poobede určite nakuknem, čo nového, či nepribudlo ďalšie bábatko :D

 

08.03.2007 07:58

Endy

Endy

Dobré ránko. K.K.áno rodiť budem v To, mám vybaveného doktora. Tak sa pôrodu neobávam. Je to taký srandista, tak sa aj teším. Ivka poslala som Ti cez ss pár info o mne do tabuľky. Neviem, či Ti to prišlo. Daj vedieť. Dík :D

 

08.03.2007 10:39

fazulka

Dobre ranko koculky, :D juuj, tak uz mame dalsie babetko: DENNY, gratulujem z celeho srdiecka, vela vela vela zdravicka, stasticka, mlieka a radosti z LUKASKA. Drzte sa. A dakujeme aj ockovi za infosky, vidim, ze si ho riadne zaskolila Wink Super. Pekny dnicek vsetkym a som zvedava na dalsie babetko, tomu nasemu sa zjavne nechce Rolling Eyes

 

08.03.2007 10:39

miriamka

dik kocky, oslavovala som uz 14, lebo som myslela, ze nestihnem... no, nemuselo byt. janka PD, mala som uz silne priznaky, dokonca som v rekordnom tempe zbalila skoro komplet tasku, ale vsetky priznaky zmizli vo vani Rolling Eyes tak zatial to este tak nevyzera si myslim. aj ked brusko mi padlo dole, hlavicku citim ako sa zavrtava a poslickujem jedna radost. ale uz som si na to tak nejako zvykla. tak ma nejake kontrakcie nerozhadzu, no nie Wink dnes som bola znovu na akupunkture, dnes sa to dalo, hlavne, ze malicky na nohach vynechali, do clenkov to az tak neboli a v lytkach to clovek ani neciti. nezdali sa jej moje opuchy, ale tlak je ok aj moc, tak je to cisto iba voda. dnes som sa znovu postavila na vahu: slusnych 5 kg za 3 tyzdne!!! som naozaj ako slon a necitim si prsty. no a clenky nemam uz par tyzdnov... jezis, ale sa stazujem. hlavne, zre sme inak ok. kuknem neskor, pa

 

08.03.2007 10:40

fazulka

A esteeee, Tinulik, drzimeeeeeeeee moc palce, nech mas drobceka co najrychlejsie a najbezbolestnejsie pri sebe Exclamation

 

08.03.2007 11:22

ritta

Ahojki, tak my sme dnes uuuuplne potichu, po tych poslickovskych 2 dnoch je asi ticho pred burkou :D no ved aj tak chceme vydrzat do 12.3. lebo mame uja doktora na lyzovacke Wink Tinulik - pekne sa drzkaj, myslime na teba! Fazulka - u teba stale nic? Citam, ze upratujes ako drak a nic? Co si dnes varila? Ja akurat dorabam francuzske zemiacky a paradajkovu polievocku, dnes som mala chut sa s tym babrat Razz miriamka - oni nas tie prave kontrakcie asi pekne prekvapia, inac aj ja ti zelam k narodkam dodatocne len to NAJ :D Dievcata, nepridame zopar poslednych foteciek s bruskami? co vy na to? rozzhavime fotaky? Smile Smile ajulka ked spominas to kocikovanie tak ja som dnes kukala do kocika a vytesovala sa z neho, uz aby v nom bolo zdravucke babatko :D

 

08.03.2007 11:49

ritta

Tak ja som sa cvakla v zrkadle :D

 

08.03.2007 11:49

fazulka

Ahoj Ritta, no diky za inspiraciu s tym kuracim maskom, mali sme vcera Wink Dnes mame sosovicovy privarok, volske oko a parky k tomu. To tiez mame radi vsetci traja. Co sa tyka porodu, no u nas nic, uz by som aj isla . Wink Ale tiez mame doktorku mimo, bude az zajtra, tak mimi to asi vie. ale uplne najradsej by som isla v pondelok, 12.3. paci sa mi ten datum. a poslickovia nas tiez uz 3.den obchadzaju. tak neviem. Rolling Eyes S tymi bruskami je to dobry napad, konecne som si nasla cas na nainstalovanie programu na zmensovanie foto, tak teraz zmensujem vsetko co mi pride pod ruku. Laughing Juuuj, utekam babulky, idem sa pohrat s Alexandrou, dnes som sa s nou este nehrala Embarassed Drzim palce vsetkym Exclamation

 

08.03.2007 12:29

Ivka31

Ahojte Bambulky. Mam na vas otazocku. Myslite, ze sexik by mohol urychlit prichod porodu? Ja uz by som aj rodila. Muzik ma totiz okolo 18. a 19.3. aktivity v Cechach a v Blave, takze vtedy by som to uz chcela mat za sebou. Pri mojom stasti ma to chyti zrovna ked tu budem sama a manzel daleko. To urychlenie by sa nam zislo, len neviem ako na to. Rolling Eyes Teda - aby ste rozumeli - ci ma vplyv na meknutie krcka maternice chemicke zlozenie "tej" tekutiny, alebo by sa tam ten "material" nemal vobec dostat ??? Embarassed Alebo to sposobuje stahy maternice a tak sa spustaju kontrakcie ? Ale to mam zase strach, lebo viem, ze krcok maternice musi postupne doziet (ako jablko) a az ked zacne meknut je pripraveny na porod. Nerada by som si privodila kontrakcie s nedozretym krckom. Idea Hm ... asi to moc rozoberam, ze ? Ale riesite aj vy tento problem so sexikom pred porodom ? Alebo si uzivate bez zabran ?

 

08.03.2007 12:52

nealy

Ahojte babenky, ja k vam sice nepatrim,ale sem tam nakuknem aj k vam ako sa vam dari a tesim sa s vami na to,ze uz mate niektore krasnucne babatenka pri sebe a moc vsetkym drzkam palce,ktore to maju pred sebou,ja som druhorodicka,termin mame zaciatkom maja,takze patrim k majovkam a som z Tn,preto sem tam nakukam aj sem,lebo z majoviek som z TN iba ja ;-)Babenky,moc moc gratulujem,ze ste to tak super zvladli na prvy krat,aj ja mam pocit,ze porod bol v pohode,lento kojenie zo zaciatku bolo dost bolestive,ale vsetko prejde a budete si to krasne uzivat..;-)ale je to super,mat vedla seba taky krasny zazraaaak..vsak??Tak sa mi opatrujte,myslim na vas a drzimeeeeeeeee palce.. !!! Ivka, verim,ze to uz chces mat za sebou,toto som nasla,ked som cakala prve mimi,tak mozno to pomoze,skusss ;-)ak ste dospeli k presvedčeniu, že Vaše bábätko by sa malo už narodiť, môžete skúsiť tieto odporúčania, ktoré sme zozbierali z rôznych zdrojov - nemusia síce účinkovať na 100%, ale určite neublížite dieťatku a ani sebe, ak ich vyskúšate: - pripravte sa psychicky na pôrod - presvedčite v pokoji samu seba, že už chcete a môžete porodiť - zbavte sa všetkých povinností, ktoré Vás ešte zamestnávajú - skrátka vypnite a vezmite si "voľno" - poproste svojich blízkych, aby ste spolu vytvorili radostnú atmosféru očakávania príchodu dieťatka - komunikujte s Vašim dieťatkom a skúste ho s láskou presviedčať, že sa už tešíte, keď príde z bruška medzi vás (nechajte s dieťatkom komunikovať aj jeho otecka, súrodencov, starých rodičov, ujov, tety?) - buďte telesne aktívna - doprajte si poriadne vychádzky, gymnastiku, tanec - dajte si do tela, ale pozor na prudké otrasy, pády, údery - niekoľkokrát denne stimulujte Vy alebo Váš partner Vaše prsné bradavky (podporuje to prirodzené vylučovanie hormónu oxytocín a sťahy tkaniva maternice) - doprajte si teplý kúpeľ, ktorý Vás celú uvoľní - nechajte v byte rozvoniavať uvoľňujúci éterický olej (napr. levandula) - môžete si vypiť aj malý pohárik červeného vína - maznajte a milujte sa s partnerom (mužské semeno obsahuje prostaglandíny, ktoré zmäkčujú a otvárajú krčok maternice a aj mechanická stimulácia maternice môže urobiť svoje) papa,krasny dniceeeeeeeeeeek,zuzi a lili a mimi