1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

27.02.2007 11:07

Kačena

Ahojte!!! Pozdravujem všetky maminy! Ďakujem za povzbudenia, ktoré som dostala, potešili ste ma Laughing Kočky, ja som preistotu nezačala piť žiaden maliník, ani iné čaje, aby mi to neurýchlilo pôrod a teraz sa zdá, že od stredy pôjdem tvrdo na vec, čo sa týka urýchlenia pôrodu z vlastnej strany(chodenie po schodoch, jemné podrepy a tak). Bruško mám veľké ako lopta, malá sa už nemá kam pohnúť, a keď sa aj hýbe, skôr to už bolí. Je mi úplne jasné, že nemá dosť miesta. Dr. mi nechcel povedať ani veľkosť, že načo bude strašiť seba aj mňa. A včera ma vôbec nepotešilo, že ide na prázdniny prednášať na rôzne miesta po Slovensku, tak možno ma ani nestihne odrodiť. Jedine budúcu stredu (7.3.) ako mám presný termín, tak je v Blave, ale potom až 12.3. No, nič moc mi to nevychádza. Tak držte palce, aby som pôrod stihla tento piatok, to by bolo úplne super!!!!!Ale príroda sa nedá oklamať ako chceme my, smrteľníci..... Denny: Držím palce aby si ešte prišla vegetiť domov, lebo v tej nemocke to nie je nič moc, hlavne s tou nepohodlnou posteľou. Wink

 

27.02.2007 11:18

tinulik

ahojte babulky, ja sa tiez dnes chystam do poradne, no, od rana sa citim tak divne, cela nesvoja. Vecer napisem, snad budem vediet aj predbeznu vahu babetka a vsetky novinky. Jarus, vdaka za info, aspon vieme, ako to prebiehalo, to vzdy pomoze. Miamia - bude super, ked napises. Kacenka, drz sa zajtra

 

27.02.2007 11:36

Meg

Ahojte vsetky, sice som necitala posledne priepevky, ale ... Dnes ma pustili z nemocnice - Antolskej. V stvrtok totiz na UZV nasli babetku tachykardiu - zevraj mu velmi silno bilo srdiecko. Ihned ma teda vysikovali lezat do nemocnice. No ale bol to plany poplach, 2x denne nas monitorovali a aj kontrolovali prietoky a vsetko je ok, tak dnes ma pustili domov s tym ze vsetko je v poriadku. Hura. Som preto rada. Je to vraj urcite chpalec a uz ma 3 kg. , s ktorou som sa tam zoznamila. takze sme tam boli spolu ja Meg a Meg1...Jej dvojcatka maju uz cca 3 kg kazda!!!!!! Tolko sme sa tam spolu nasmiali. Lekari ju stale natahuju ze uz zajtra s nou daco urobia, naposledy je verzia taka, ze lekari maju v stredu, teda zajtra vecer velku oslavu 50-tky jedneho z nich, a ze v stvrtok rano ju vezmu asi na sekciu. Nuz musime jej drzat palce aby pani doktori vedeli po tej oslave aspon rovno rezat..... No a ja som aj rada ze som bola v nemocnici, asi to znie sialene, ale aspon som si overila kam a do coho idem, . no tak hadam o 3 tyzdne vsetko dobre dopadne. Ked som dnes odchadzala sestricky ze - ale vam je hej ked idete domov co? a ja ze ano, ale o 3 tyzdne ma tu mate zase... a oni ze vlastne naozaj. Este som tam spoznala aj dve z februaroviek co uz maju krasne deticky. Tak nech to pekne odsejpááá. Meg.

 

27.02.2007 11:43

miriamka

ahojte babule, kontrola na klinike ok. miery sice niekam zapisovala, ale nie do mat. knizky, tak ich neviem Confused vnutorne vysetrenie nebolo, tak ani neviem, ci sa otvaram a ci nie. bolo iba sono a prietoky. vsetko je v poriadku, prorastok vahy je aj pre nu voda, mam si dat cisto jablckovy den a nemam ist z domu, lebo pojdem cikat aj 30krat. v cakacej dobe som stihla aj akupunkturu, dnes som dostala aj 2 ihly do malickov na nohe, to nebolo velmi prijemne Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad ok, pocitam, co ste popisali.

 

27.02.2007 11:45

miriamka

ozaj, dalsi termin kontroly mam az v den vypocitaneho porodu ak mala nevykukne skor. nie je to nejako malo, o 2 tyzdne? krpcek ma momentalne stikutku, tak mi trasie bruskom. no a na vysetreni vyvadzala ako diablik.

 

27.02.2007 12:04

Marcela

Jeeeej baby, ahojte. Trosku som sem nakukla a co nevidim, ved Vy uz ste zacali a to je len februar! Laughing Doma sa lepsie zacitam, aby som vedela podrobnosti?

 

27.02.2007 12:07

Markíza

Ahojte všetci, opäť som tu pár dní nebola a medzitým pribudlo ďalšie bábätko. Srdečne blahoželám!!! Aj ja som dnes bola v poradni. Všetko je v poriadku, až na to, že malý je stále dolu riťkou. Lekár mi veľmi otvorene povedal, že on už ani neverí, že by sa otočil, takže tá sekcia je čoraz reálnejšia. Budúci utorok idem do ďalšej poradne + na UZV (či si to náhodou malý nerozmyslel) a dohodneme sa na detailoch. Vraj cca do 15/3/07 porodím. Som veľmi zvedavá, ako to celé dopadne. Inak, čo sa týka sťahovania, už to konečne (po takmer 3 týždňoch) dostáva konkrétne rysy. Minulý týždeň bol kritický, lebo aj náš aj rodičovský byt bol hore nohami. Ale ako vravím, už je to podstatne lepšie. Teraz už stačí doladiť iba nejaké detaily. Od teraz sa môžem naplno venovať príprave na príchod nového člena rodiny Laughing

 

27.02.2007 12:09

Markíza

Ešte som chcela informovať všetky, kt. chodíte na psychoprofylaxiu ku p. Ježíkovej do nemocnice na Antolskej v BA. Celý tento týždeň je neprítomná, takže tam ani nechodťe, aby ste sa zbytočne neprehnali (tak ako dnes ja Crying or Very sad ).

 

27.02.2007 12:26

Ivka31

Ahojte Bambulky. Tak ako sa dnes mate ? Vidim, ze niektore uz mavate poradne dost casto. Ja az po dvoch tyzdnoch. Takze 6.3. dam vediet co nove. Mozno, ze mi nakaze prist uz po tyzdni. Ved uvidime. Inak u nas vsetko po starom, kopkame, prevalujeme sa a tak podobne. Uz sa radsej nevazim, lebo mam strach, kolko to zas bude. Dnes poobede idem s kamoskou do cokoladovne, trosku sa vyvencim v meste. Na vecer zbehneme s drahym do nabytku ASKO pre nove matrace - a pekny den za nami. Objednali sme si tam tie co maju takzvane tastickove pruziny - su obalene v latke. Moj muzik ma nad 100 kg, tak sme museli kupit s vecsou zatazou. Ked poskusame, popisem vam ake su. Zatial sa majte pekne a drzkajte sa.

 

27.02.2007 13:13

evik

Ahojte babulky ako sa dnes mate? :D Ja som dnes bola na poradni a doktor povedal, ze som stale rovnako otvorena (na clanok a na prst uz asi tri tyzdne), ale zeuzsom na rozsypanie...tak to neviem, podla coho usudil. No a ak sa dnes porod nerozbehne, tak zajtra nastupujem do nemocky a dostanem vyvolavacku (len neviem, ci uz zajtra alebo az vo strvtok). Mam z toho zmiesane pocity,aj sa tesim, ze to uz budem mat coskoro za sebou, aj sa toho bojim, aj sa neviem dockat malej a zo vsetkeho najviac si prajem, aby bola mala zdrava a vsetko dobre dopadlo. Neviem teda, ale ja pijem malinovy list uz vyse mesiaca a teraz uz aj alchemilku, ale nemam pocit, zeby to so mnou nieco robilo...Heh, hadam ma to prijemne prekvapi pri porode.. ale dnes si poskacem aj na fitlopte, nech sa lepsie otvaram, precvicim dychacie cviky a budem sa modlit, nech to zabera :D papa a opatrujte sa

 

27.02.2007 13:27

fazulka

Evik, budeme na Teba mysliet, nebojkaj, vsetko dobre dopadne., Zelame rychly a co najbezbolestenjsi porod. Smile No a hlavne nam daj potom rychle vediet ked mimi vykukne na svet Razz Drz sa Exclamation

 

27.02.2007 13:48

denny

Tak som doma!!! Ani si neviete predstaviť, ako som rada, že si ma tam nenechali. Dnes mi lekár nerobil ultrazvuk, len ma pozrel zospodu a povedal, že to dole nie je zatiaľ pripravené a že teda nemám dozretý krčok. Na ďalšiu kontrolu idem budúci štvrtok. Môj doktor má dovolenku, ale že ho zastúpi kolegyňa. A ak ona vo štvrtok uzná za vhodné, tak ma v piatok prijmú do nemocnice. Ak mi nenakáže prísť v piatok, tak automaticky v pondelok 12.3. sa mám o 9:00 hlásiť na príjem do nemocnice. A to je vlastne mnou vypočítaný termín pôrodu, čiže ak sa do vtedy drobček nenarodí, tak budem aj ja kľudnejšia, ak si ma tam nechajú na pozorovanie. Wink Ale teším sa ako blcha, že budem spať vo svojej postieľke :D :D :D Ako som sa vracala z nemocnice, dostala som SMS od Katuš, že je zase prijatá v nemocnici. Tentokrát nie kvôli drobcovi, ale namerali jej vysoký tlak, tak si ju tam rovno nechali a oznámili jej, že domov pôjde až s drobcom v náručí. Takže posledné "teho-chvíle" si odkrúti v nemocnici. Je na izbe zase s Meg1!!! Tej tam aspoň nie je smutno, keď sa pri nej striedajú "marcovky" Laughing :D Laughing :D No a vraj posledné správy o Meg1 sú také, že kočky sa jej narodia ešte dnes - lekári to tak vidia. A Katuš vraj bude mamina do konca týždňa. Tak budem čakať na správy a budem Vás informovať. Pa Denny

 

27.02.2007 13:51

denny

Markíza, to ma mrzí, že si si nevšimla info, čo som sem hodila v piatok. Nám už v piatok hovorila Ježíková, že tento týždeň má dovolenku Crying or Very sad Evik, kašli na loptu, vieš čo je dobré na spontánne vyvolanie pôrodu... Wink Laughing Wink Laughing A myslím, že to je aj príjemnejšie ako nejaká inekcia... Wink Wink Wink

 

27.02.2007 14:03

tinulik

[quote="Markíza"] Všetko je v poriadku, až na to, že malý je stále dolu riťkou. Lekár mi veľmi otvorene povedal, že on už ani neverí, že by sa otočil, takže tá sekcia je čoraz reálnejšia. Budúci utorok idem do ďalšej poradne + na UZV (či si to náhodou malý nerozmyslel) a dohodneme sa na detailoch. Vraj cca do 15/3/07 porodím. moja svagrinka mala malinku tiez otocenu zadockom, dokonca na poslednej navsteve v poradni sa s dokim dohodli na cisaraku. Bola z toho uplne nestastna O dva dni, ked rodila, malicka bola otocena hlavickou, porodila normalnou cestou a uplne v pohode. Takze, zatial nezufaj, malinky sa mozno umudry a pekne sa pretoci, este to nie je stratene.

 

27.02.2007 14:17

denny

Markíza, Fazulka mala tiež mimi opačne otočené. Radili sme jej tu kade čo a ja som jej okrem iného napísala "návod" na jeden cvik, ktorým by si mala docieliť, aby sa mimi otočilo. Je to od Ježíkovej, ona jej to poradila a malá sa jej niekoľko dní pred pôrodom pretočila dole hlavičkou. Takže tu to je: Lahnes si na chrbat, pokrcis nohy a zdvihnes zadok. V takejto polohe dychas do brucha. Ked sa zacne prcek hybat (alebo po 10 pomalych nadychoch) sa das na styri, aby ti brucho viselo a dychas normalne. Prckovia vraj nemaju radi polohu, ked si na chrbte a tak sa zacnu mrvit a ked potom "zavesis brucho", tak maju dost priestoru sa pretocit. Však skús, za to nič nedáš. Boli tu aj rady typu, že sa máš dať na 4 a treba svietiť zo spodu baterkou - ako svetlo na konci tunela Wink Laughing Wink Laughing Neviem, čo presne robila Fazulka, ale výsledok sa dostavil Wink

 

27.02.2007 14:58

ajulka

ahojte babulky, tak my ideme do poradne vo stvrtok, tak dam vediet ako sme na tom, vecer som dobalila tasku, tak som zvedava Smile Evik neboj, mne vyvolavali oboch krpcov a nebolo to nejak hrozne, nedavali mi inj. ale taky cipok rovno tam... Smile vsetkym drzkam palce, nech vsetko dobre dopadne a nech uz mame babetka v naruci a zdrave :D , pekny den, andrea

 

27.02.2007 15:15

Markíza

denny: Markíza, to ma mrzí, že si si nevšimla info, čo som sem hodila v piatok. Nám už v piatok hovorila Ježíková, že tento týždeň má dovolenku Crying or Very sad Evik, kašli na loptu, vieš čo je dobré na spontánne vyvolanie pôrodu... Wink Laughing Wink Laughing A myslím, že to je aj príjemnejšie ako nejaká inekcia... Wink Wink Wink
Teraz som na nete viac nebola ako bola, pretože podmienky sme mali všelijaké. V podstate som sa tam neprehnala v pravom slova zmysle, lebo tak či tak som bola v poradni. Takže toto bol ten lepší prípad.

 

27.02.2007 15:22

Markíza

denny: Markíza, Fazulka mala tiež mimi opačne otočené. Radili sme jej tu kade čo a ja som jej okrem iného napísala "návod" na jeden cvik, ktorým by si mala docieliť, aby sa mimi otočilo. Je to od Ježíkovej, ona jej to poradila a malá sa jej niekoľko dní pred pôrodom pretočila dole hlavičkou. Takže tu to je: Lahnes si na chrbat, pokrcis nohy a zdvihnes zadok. V takejto polohe dychas do brucha. Ked sa zacne prcek hybat (alebo po 10 pomalych nadychoch) sa das na styri, aby ti brucho viselo a dychas normalne. Prckovia vraj nemaju radi polohu, ked si na chrbte a tak sa zacnu mrvit a ked potom "zavesis brucho", tak maju dost priestoru sa pretocit. Však skús, za to nič nedáš. Boli tu aj rady typu, že sa máš dať na 4 a treba svietiť zo spodu baterkou - ako svetlo na konci tunela Wink Laughing Wink Laughing Neviem, čo presne robila Fazulka, ale výsledok sa dostavil Wink
Ani sa nedivím, že sa drobcom táto poloha nepáči. Skúsila som to a ani mne sa nepáči Evil or Very Mad Je veľmi nepohodlná. Do hlavy sa mi naliala krv a mala som pocit, že mi praskne. Možno že aj drobci to tak pociťujú. Cez to všetko, niečo na tej polohe asi bude, pretože len čo som si ľahla na chrbát, pokrčila nohy a vydvihla zadok, malý sa pohol. Potom som sa nadýchla cca 8-10 krát a kľakla som si na štyri. Ešte mi prosím poraď, ako často to treba robiť? Budem to skúšať do najbližšieho UZV. Možno to pomôže. Ďakujem za tip. Smile

 

27.02.2007 15:53

ritta

Ahojte koculky, Denny je fajn ze si ta v nemocnici nenechali, Meg1 aj Katus drzim palce, babatka budu mat v naruci uz raz-dva :D Evik, ty len pekne poskakuj na fitlopte atd., drzim palce, len sa nenatahuj (napr. umyvanie okien sa hovori ze pomaha ale moze to byt nebezpecne) lebo vraj vtedy sa obmotava pupocna snura... no ja mam co hovorit dnes som upratovala tu nasu kuchynu, je to strasne ked nemozem robit vsetko co by som chcela, ale zdravie babatka je prednejsie. Pre babky co ich to zaujima pripajam fotku kuchyne tak ako ju odovzdali, este jedny dvierka tam chybaju. Markiza, maly ma este naozaj realnu sancu ze sa spravne otoci, ved ma este 2 tyzdne nie? Ozaj, neviete ci si treba do nemocky (Kramare) zobrat aj pribor? Ivka - prosim Ta pozdrav aj odo mna Jajku a odkaz jej nech sa USMEJE Wink Kacena drz sa zajta!!! Fazulka, aj ja som varila kapustnicu... treba este vychutnavat ked potom ked bude malinke to nebudeme môct papat.

 

27.02.2007 15:54

Tominko a Gabinka

Ahojte, tak aj my ideme dnes na kontrolu . Moja Dr. sluzi,tak uvidime co nove. V posledne dni som nejako privelmi ospala a coraz castejsie ma prehana. No uvidime co povedie. Dam vediet a ostatne dievcence drzte sa.

 

27.02.2007 15:57

miriamka

evik, drzim palceky a skoro zavidim Wink vsetko dobre dopadne. fitlopta super, len nebehaj po schodoch. to nam tu zakazali, priznam sa, neviem preco. krpcek mi stale tlaci na mechur, tak 'beham' a tie opuchy ma uz nabavia. necitim si konceky prstov a ani pero poriadne nechytim do ruky, vsetko mi pada a zozbierat hlavne malicke prkotinky zo zeme nie je zabava, ked si clovek neciti palec. preto by som uz prijala porod. na 2. strane, nic ine mi nie je, tak sa este mozem tesit z bruska. markiza, konzultuj expertku-fazulku Wink idem sa trosku prejst, zase som spinkala skoro 3 hodinky, no hruza

 

27.02.2007 16:06

ritta

neviem preco sa nechce pripojit obrazok...

 

27.02.2007 16:08

Janka_PD

Ahojte, , reagujem na tvoje pitie čaju z alchemilky. Ja som si ju kupovala ešte len minulý týždeň, skôr som sa nevytrepala do mesta Embarassed a dedulo, čo mi ju predával, tak ma upozornil, že ju mám prestať piť 3 týždne pred pôrodom. Shocked To už mám, tak ju ani nezačnem piť. Zostanem už len pri malinových listoch. Ak som ho správne pochopila, alchemilka posilňuje maternicu a v posledných týždňoch to už nepotrebuješ. Až po pôrode treba opäť začať piť, aby sa maternica rýchlejšie zotavovala. Dievčatá, ak máte iné info a vysvetlenie o alchemilke sem s ním!!!, aby som zbytočne nezavádzala. Confused Všetko dobré želám čerstvým mamičkám a ich bábätkám! A pripájam sa k hlasom, aby ste nám napísali zážitky z nemocky a pôrodu, ak sa bude dať. Dik. Smile Dnes sme boli v poradni, všetko je ok, žiadne otváranie, tak sa určite dopracujeme k nášmu TP 15/3/2007 a možno aj neskôr... Pa.

 

27.02.2007 16:09

Kačena

ako sa tak pozerám a vyzerám, žiadnu fotečku si nepripojila Wink To asi to tehotenstvo Laughing Laughing Laughing Ja sa momentálne ešte nejaké veci učím na zajtra a opakujem, ale aspoň keď mi vynechá, mám sa na čo vyhovoriť! Len či mi to uzná aj komisia Confused Zajtra začínam obhajobu presne o 11.00 hod, tak mi prosím posielajte pozitívnu energiu Laughing Laughing Laughing za čo vám už teraz ďakujem. A keby som sa večer neozvala, tak asi už rodím, hahaha Shocked Teraz mi majú priniesť aj sedaciu súpravu, čo sme objednávali v polovici januára, tak sa na ňu veľmi teším Razz Farba bude taká tehlovo-oranžová, no veď uvidíme... Zatiaľ sa mávajte, ešte sem večer zablúdim a prečítam čo nového! My sa tuším v tej nemocke možno aj stretneme :D

 

27.02.2007 16:10

Kačena

Ritta, omlúvam sa! Bola si rýchlejšia ako ja Laughing Laughing Laughing Kuchyňa je tip-top, už sa len zabývať a všetkému nájsť to správne miestečko Wink

 

27.02.2007 16:40

denny

, netuším, ako často by si to mala robiť. Skús počkať na reakciu Fazulky, prípadne skús budúci týždeň zavolať Ježíkovej a opýtať sa priamo jej. Ale myslím si, že ak sa mimi otočí hlavičkou správne, určite sa vďaka týmto cvikom neotočí zase zadočkom dole. Ak to pomôže aj Tebe, tak to fakt funguje Shocked Kačena, tak na Antolskej urobíme taký malý zraz "marcoviek" - urobíme pyžamovo-chodbový mejdan s mimi pritisnutými na prsníky Wink Len som zvedavá, ako sa tam všetky ponachádzame. Dáme si nejaké poznávacie znamenie Confused: Wink

 

27.02.2007 16:41

evik

Ahojte babenky :D dakujem za podporu, urcite vas budem informovat, ked bude mala na svete :D Sama som zvedava, kedy mi daju vyvolavacku, ale hadam nebudu dlho cakat..asi by som sa zblaznila, keby si davali nacas a nechali si ma tam tyzden Shocked Ja neviem, ale na navode k alchemilke sa pise, ze pred porodom sa ma dokonca pit castejsie alebo silnejsi odvar, tak to uz fakt nechapem... Hihi, prirodzeny sposob vyvolania porodu by bol urcite ovela prijemnejsi, ale to by ku mne museli pripustit nejakeho fesneho doktora Laughing ved odkedy ma moj priatel nechal, ked sa odzvedel o malej, tak som ani chlapa nemala.. Heh, pomaly ani neviem, ako taky spravny chlap vyzera :D Shocked Heh,ale z toho strach nemam, ako tak vidim, chlapi sa radi obzru aj po tehotnej maminke, tak mi si uz nejakeho tatinka najdeme :D Len nech uzje to moje Slniecko na svete a nech je zdrava, potom uz aj ja budem spokojna :D Laughing

 

27.02.2007 16:49

denny

Ahoj Evik, prepáč, zabudla som, že ten Tvoj tatinko sa takto zľakol mimi Crying or Very sad Nechcela som. Ale tak potom ako si písala. Splašiť pekného doktora priamo na mieste Wink Inak tej vyvolávačky sa fakt nemusíš báť. Moja kolegyňa prišla do poradne a už bola otvorená. Lekárka jej povedala, že ju môže poslať domov, ale podľa nej jej cestou buď odtečie plodová voda, alebo sa začne pôrod, tak sa budú musieť otočiť nazad do nemocnice. (Ona je z Malaciek a k lekárke chodila na Antolskú). Tak sa teda rozhodla zostať v nemocke, vyvolávačku jej pichli o 18:00 a o 23:00 bola malá na svete. Hovorí sa, že vyvolaný pôrod trvá dlhšie a že viac bolí. Tak toto vôbec nebola pravda. Za 5 hodín bola malá vonku a tá moja známa mala údajne kontrakcie len nejakých 20 min!!! Lekári sami povedali, že mala ukážkový pôrod. Ritta, tá kuchyňa je super Exclamation

 

27.02.2007 17:12

zizu

Caute, iba si odskocim na par dni mimo pocitaca a tu pribudnu zatial dve babatka. Wink Cerstvym maminkam gratulujem a prajem vela zdravicka a hlavne mliecka, nech babenka krasne rastu a posluchaju... Ritta, krasna kuchyna, bude sa v nej dobre varit... Kacena, vela stastia na obhajobe. Denny, chcem sa spytat - nevies o kolkej ma by ta prednaska pre oteckov na Antolskej, co nam spominala Jezikova?? Pamatam si, ze to ma byt 05.03., ale ta hodiny mi vyfucala z hlavy - tehu demencia Embarassed Meg, teda Antolska spravila na Teba dobry dojem ako nemocnica? Ake su tam izby - kolko zien lezi na izbe? Vdaka za info

 

27.02.2007 17:30

denny

Ahoj Zizu, no keďže ja to školenie mám už za sebou, tak som tej info nevenovala veľmi pozornosť... Ale buď je to o 11:30, alebo o 12:30 Rolling Eyes Inak budú Vám tam hovoriť aj o izbách a vybavení. Normálne, ak nemajú veľa mamičiek, tak sú na izbe 2 lôžka. Ak je nátresk, tak sú v jednej izbe 3 mamičky. Vždy dve izby majú spoločnú sprchu a WC, čiže ak je fakt plno, tak na sprchu a WC je maximálne 6 žien.

 

27.02.2007 18:27

Kačena

ty si srandistka s tým poznávacím znamením Laughing Laughing Laughing Ja to vidím tak, že si dáme chodbové heslo: MAREC 2007? Tie čo budú chápať, tak to sme my, marcovky a tie čo budú hľadieť ako puk Shocked tak sa asi nepoznáme. Veď uvidíme v tom chaose či budeme mať na seba aj trocha času. Ale pevne verím, že ÁNO!!!! A moc sa teším Laughing Laughing Laughing

 

27.02.2007 19:23

zuzkaMT

ahoj babulky, ja som mala zas dnes problem s netom, ale uz je to asi v pohode. Vcera sme uz skoro isli do nemocky, mala som uz celkom slusne bolesti asi tak po 20 minutach, cakali sme do polnoci a potom som si dala teplu sprchu a bolesti presli, spala som dobre alebo v noci som sa zobudila taka spotena ze mi bola az zima. takze prvy plany poplach mame za sebou Rolling Eyes . Ritta - super kuchyna, viem ze uz musis byt rada, poznam ten pocit, tak ti prajem nech sa ti v nej dobre kuchti Laughing Kocky z BA, aj vam zavidim tu Antolsku ak sa tam stretnete spolu, skoda ze ja som tu sama. Ja som zila 6 rokov v BA, tiez v Petrzalke blizko technopolu, teraz je tam moja mladsia sestra. Pekne si to potom na tej chodbe uzite a myslite na nas ostatne Razz .

 

27.02.2007 19:39

fazulka

Ahojte koculky, no ZUZI MT, pred chvilou som na Teba myslela, ze ci nerodis? aka telepatia, ale poplach teda uz bol. a bolesti sa dali zvladnut? Markiza, drzim palce aby sa Adamko pretocil, my sme dokonca sedeli po turecky a hore hlavickou, to je vraj poloha, pri ktorej sa neocakava pretocenie a pozri, vdaka Denny a aj ostatnym koculkam sa podarilo, takze skusaj vsetky triky. A hlavne sa rozpravaj s Adamkou, aby sa pretocil. Ja som bola na styroch, / bez lampicky Laughing /, potom na chrbate som cvicili tie cviky ako pisala Denny a zabralo :D . Ale myslim, ze aj to pozitivne myslenie je dolezite. Drzim palce. Ritta, kraaaaaaaaaasna kuchyna. Super, Nech vam dobre sluzi. Kacenka, zajtra o jedenastej budes citit prival energie, len dufam, ze sa Ti z nej az porod nerozbehne, zatial staci ked zvladnes ten doktorat ( co urcite ano ) no a poobede uz moze byt aj porod. Wink Drzime palce a daj vediet,. Evik, nebojkaj, ja som mala pri malej vyvolavacku, dali mi ju vecer o 18,00 a o 01,00 rano bola malicka na svete. Bolesti mi zacali o 23,00.Takze take bolestive to bolo fakt len chvilu. Nebojkaj, zvladnes to urcite. Wink No koculky, prasim off, kedze dnes mam poistovnu stastia a kopec relax. filmov, mala tu este beha neumyta....., tak aby sme postihali do osmej. Pekny vecer, dobru nocku a tesim sa zajtra na vas... :D

 

27.02.2007 20:16

Peťulka

Ahojte dievcence. Tak nam konecne prisli skrine, takisto PVC podlaha, objednali sme si podhlady na strop - take pekne, romanticke.....uz len vymalovat a bude to. Tak sa uz tesim, aku krasnu izbicku budeme mat :D K tej alchemilke. Aj ja si myslim, ze sa kludne moze pit az do porodu, predsa len, pomaha maternici, tak preco ju vysadzat.....Inak ja vobec ten malinovy caj nepijem, len tu alchemilku aj to raz za den..... Wink Posledne dva dni super spim. Len jedno mi vadi, potim sa ako kon. Fakt. Rano sa zobudim uplne mokra.... Confused - vela stastia pri doktorate, urcite to zvladnes, neboj. - odkaz babulkam, ze im drzime palce, aby vsetko dobre dopadlo a o chvilocku drzali svoje deturence v naruci.... Evik - prajem krasny a bezbolestny porod. Potom sa urcite rychlo ozvi, co a ako. Zvladnes to!!! Ivka - ides zajtra cvicit? Ak ano tak sa stretneme a pokecame. No idem i ja pozerat Poistovnu stastia. Neviem, kedy sa zas dostanem k internetu. Tak sa zatial majte krasne a vsetky sa drzte.

 

27.02.2007 20:54

ajulka

ahojte, musim bezat, tak len rychlo. Ritta kraaasna kuchyna, na Kramare si treba zobrat pribor a aj misku napolievku, teda ak sa nieco nezmenilo, co pochybujem Wink . drzte sa, pa ,andrea

 

27.02.2007 21:11

ritta

Ajulka dik za info, ze na Kramaroch ani pribor pre mna nemaju... teda poviem Vam ze taku velku tasku ani nemam aby som do nej pobalila vsetko co potrebujem Laughing A nevies ci je zaslkolenie otca pri pôrode na Kramaroch nutnost alebo na tom az tak netrvaju a pustia ho aj ked skolenie neabsolvoval? Samoska za poplatok Rolling Eyes Este ma napadlo, plati sa nejaky poplatok za kazdy den v nemocnici, neviete ako to je? Dakujem pekne za pochvalu kuchyne, aj ja sa z nej vytesujem teraz je uz zutulnena s kvetinkami a tak, urcite bude fajn sluzit ale to montovanie dalo mne aj malickej poriadne zabrat Wink Petulka, drzim palce nech mate vynovene co nejskôr, ja teda v noci spim tak 3 hodiny dokopy, ak nemam kyselinu tak cumim do stropu a nechce sa mi spat... Zuzka_MT ja som si tiez myslela ze uz si v nemocnici... drzim palce!

 

27.02.2007 22:23

ajulka

ahojte, este som nakukla a vidim, ze nas viacej nemoze spavat Wink , ritta, moj porodnik povedal, ze si mam radsej vybavit tu peciatku, ze otec pri porode, lebo, ze su tam aj take porodne asistentky, ktore to vyzaduju Rolling Eyes , no a vlastne Dr,Jandova(psychologicka) nam dala aj taky papier, na zaklade ktoreho sa plati tych 500Sk. my sme uz posedenie neabsolvovali, lebo cakam tretie a dve predchadzajuce som tiez rodila na Kramaroch a manzel bol so mnou. Nech si nezabudne papuce Rolling Eyes Wink , to sa nam stalo pri prvom a normalne letel dole do tych obchodikov a kupoval nove Laughing , to sme ale mali stastie, ze to bolo cez den. no uz zase kecam,musim este pradlo skladat, tak sa majte pekne, dobru noc vsetkym, andrea

 

27.02.2007 22:25

karolka

teeeda to tvoje opuchanie musi byt fakt neprijemne... Sad ale uz len chvilku, vydrrrrz! , aj ja zavidim kockam, ze budu na tej Antolskej spolu, lebo aj ja som vlastne uplne sama Sad ale ved nam hadam spolocne zazitky popisu... K tej alchemilke - no ja som tiez pocula od viacerych, ze pred porodom sa pit nema, lebo maternicu posilnuje, t.j. akoby zabranovala otvaraniu... takze ja radsej ten malinovy cajik... Ale ved vyskusajte, uvidime a budeme vediet pri dalsich potomkoch Smile No a este otazocka, dnes mi lekarka predpisala vaginalny krem GYNAZOL, na zaklade steru, vraj preliecit nejaku infekciu. V pribalovom letaku ale pisu, ze tehotne len pod dohladom lekara, resp. len ak je lekar presvedceny ze to viac pomoze ako ublizi... Tak neviem, ci to mam pouzit... Nemate s tym nahodou nejaku skusenost??? Zda sa mi chore, aby som vlastne kvoli prevencii takto riskovala... Dakujem a drzim prstiky vsetkym "na rade"

 

27.02.2007 22:47

tinulik

, neskusala si pit aj zihlavovy cajik? Ten vraj celkom pomaha pri odvodneni. , mne dnes tiez robil doki vyter na betahemolytickeho streptokoka, to by sa vraj pri porode mohlo nakazit aj babo a muselo by hned uzivat aj ATB. Pri jeho zisteni v posve niektori doktori hned preliecuju, ini to robia az pocas porodu ampicilinom. Tak mozno tvoja doktorka volila tento sposob. , zajtra o 11 hod. intenzivne myslim, daj vediet, ake to bolo Inac nase babetko je uz na 100% baba, konecne sa chcela ukazat poriadne, ma 2,50 kg. Dnes mi kamaratka poslala mailikom celkom zaujimave , techniky a podobne prakticke rady. Bola na nejakej prednaske a vravela, ze jej samotnej to velmi pomohlo. Ked budete mat niektora zaujem, poslite mailovu adresu, rada preposlem.

 

27.02.2007 23:16

miriamka

, dik. zihlava mi niekedy zaberie, niekedy menej. hotove jedla nekupujeme, solime aj doma vzdy menej ako je 'normal', tak neviem, ci je to solou, ako si hadala lekarka. , prijemne varenie to bude urcite. aspon zo zaciatku Wink karolka, tie opuchy su fakt na nervy. prsty ma bolia,ako keby mi ich niekto 'pomasiroval' kladivom, alebo ako pri prisernych modrinach. v noci sa budim na to, ze su cele strpnute! ale je to ine trpnutie ako pozname. nemam po nom mravcov. ja som si znovu dala kupel, snazim sa nekupat kazdy vecer, ale kazdy druhy neodolam. ved po porode sa dlhsie nebudem. dobru noc a tesim sa na sprzvy o novych babatkach.

 

27.02.2007 23:17

miriamka

tinulik, poslem ti teraz ss a mailom. dakujem

 

27.02.2007 23:30

zuzkaMT

pekny neskory vecer, este nerodim, aj ked som si myslela ze vcera sa to uz zacalo, aj by som rada mala po, lebo sa ma uz kazdy len vypytuje ci som cela, nic ine dookola nepocujem, a uz ma to fakt zacina hnevat Twisted Evil ale co uz. Bolesti sa dali vydrzat, ani som nemala taky pocit ako pri MS, skor ako keby som mala pokazeny zaludok alebo koliku, len take krce v bruchu a ostre tlaky vsade tam dole, doslova ma az dvihalo z gauca a pocula som ako mi praskaju kosti hoci som sa ani nepohla, myslim ze aj Denny to tak nejako opisovala, bola to celkom sranda, teda az na niektore momenty Laughing Ale zvladnut sa to dalo, potom pomohla ta tepla sprcha. Ja inak zvladam bolest celkom dobre, pokial to netrva dlho... skor nemam rada ked len tak nieco pobolieva e trva to dlho, to radsej nech je to bolest jak svina ale rychla Laughing Laughing rano mam poradnu, urcite ma bude pozerat ako vyzera krcok, tak potom napisem. Kacenke drzim palce, urcite to dopadne vsetko dobre Exclamation Razz Dobru noc

 

28.02.2007 09:01

denny

Tak ja to tu dnes zase otváram, ako každé ráno Wink Táto noc bola zlá, skoro celú som nespala. Bolela ma celá panva, čiže už viem, o čom ste tu viaceré písali. Doteraz ma nebolievala. Predpokladám, že sa drobček zosúval nižšie. , hej, aj ja mávam také bolesti, ako si to opisovala. Včera na poradni sa ma lekár pýtal, či už mám kontrakcie (cvičné), tak som povedala, že zatiaľ nie a opísala som mu, čo zvyknem cítiť. Povedal, že to nič nie je. A ako som písala po poradni, ešte stále nemám dozretý krčok. Daj vedieť, ako si dnes dopadla Ty. Ozaj a čo Ťa donútilo odsťahovať sa z BA? Išla si za mužíčkom? Takže tie, ktoré pôjdu rodiť na Antolskú, heslo je jasné Wink Laughing Wink Laughing Ako písala Kačena, jačte potom na chodbe Marec 2007 Wink Wink Wink Som inak zvedavá, koľko sa nás tam stretne. Lebo keď si to tak vezmete, že za normálnych okolností sa v nemocke zdržíme 4 dni, tak tá šanca zase nie je až taká veľká... , fajn že si sa ozvala. Kočky budem pozdravovať od všetkých a už netrpezlivo čakám na ich správičky, keď to majú obe tak na spadnutie. Laughing Karolka, aj ja som počula, že ak máš nález, tak treba počas pôrodu podávať mimi antibiotiká, lebo by mohlo dostať napr. zápal očných spojiviek. Lekárka Ti to určite predpísala s tým vedomím, že to je treba, keďže Ti testy nevyšli úplne super. Inak ja som mala problém s tými krížami a lekár mi napísal gél, ktorý tiež nebol odporučený tehotným a dojčiacim. Pýtala som sa potom svojho gynekológa a ten mi povedal, že už som v takom štádiu tehotenstva, kedy to tomu miminku neuškodí a pokiaľ budem mazať len lokálne, žiadne veľké plochy a nie dajme tomu 3 týždne v kuse, tak môžem. A keďže Ti to predpísala gynekologička, tak sa nemusíš báť. , mne tá žihľava tiež zo začiatku zaberala, ale už nemám ten pocit... Crying or Very sad Ak viete ešte niektorá o niečom na odvodnenie, dajte vedieť. , daj vedieť, ako to dnes šlo! Wink Tinulik , aj ja Ťa poprosím tie brožúrky. Pošlem Ti svoju adresu ss. Prajem pekný deň - aj keď tu u nás v BA je upršaný...

 

28.02.2007 09:14

Meg

Fiha dievcata, , ja som ju tam nestretla. Jejda drzme jej palce. Jedna bola otocena nohami dole. No a - Antolska spravila na mna velmi dobry dojem. Na izbe su dve baby s babetkami ale na konci chodby su aj tri - asi ked je vela porodov.... No ale tie dve to je tak akurat, vtedy sa tam uz skoro pohnut neda kedze su tam este dva voziky s babetkami - taku izbu kde su tri baby som nevidela, musi to byt natresk, lebo je tam este aj prebalovaci pultik, tri postele a tri babetka - uffff. No a baby vezmite si daku detsku decku. Cez okna riadne prefukuje, bolo tam zima, jedna mamina sa dala prestahovat do teplejsej izby lebo jej maly cez noc od zimy chytil sople. A vsetky deticky museli mat rukavice a byt zababusene lebo mali studene rucicky. Dalsia rada - vsetky vecicky pre babetko daju oni, ale mamy tam mali svoje papierove plienky. Tie si asi treba vziat a podlozku pod seba tiez. Ine vsetko daju oni. No ale co je blbe - sestricky novorodenecke su zda sa dost lenive. Dosli k maminam len rano cz vizitu s lekarmi, vtedy prebalili babetka a pozreli a potom napr. povedali ze teraz ho neprebalujte az poobede, my potom za vami prideme. A neprisli. Baba boli aj v ogrckanych dupackach aj pokakane a sestriciek nikde. Treba za nimi potom lozit, aby dosli alebo im babo rovno doviezt na tom vozicku. Su nie moc ochotne, takze treba sa na ne pripravit. Mne to tak pripadalo ze im vyhovuje ten rooming - ze vsetky deti su cely cas (okrem prvej noci) s mamami a nech sa uz potom sami vynajdu co s nimi. No a este je tam "laktacna sestra" - co uci kojit ale len doobeda ( a asi len cez tyzden). Ale v podstate je to na mamach, aby sa vynasli co s babom ked reve a nevedia preco... A vacsinou reve jedno, potom zaspi a zacne revat to druhe na izbe, takze sa fakt tam neda vyspat. Aspon tak som to odpozorovala... Ale odhliadnuc od tych sestriciek mne sa tam velmi pacilo, aj varia vcelku dobre, len jedlo si treba vziat hned lebo ho skoro odnesu, niektore mamy sa niekedy ani nestihli najest ked prave museli kojit, tak mozno nejaku misku z domu na polievku aj na druhe vziat si treba, lebo taniere potom sestricky zbieraju vzdy. Tak snad sa na tej chodbe spozname - heslo by mohlo byt aj . Markíza - v pondelok sa uvidime na skoleni pre oteckov. Je to od 11.30 a otcovia si maju doniest prezuvky aj my. Ahojte, Meg.

 

28.02.2007 10:14

jana v.

ahojte, kedze sem obcas nakukam a prispievam, tak vam oznamujem, ze ja som uz od vcera doma z porodnice. termin som mala 3. 3. maly sa vola janko, mal 3310 g a 53 cm a narodil sa v piatok rano o 1.57. a pri prepusteni ani neschudol, mal 3300 g. bodaj by nie, ked bezne vytiahol aj 60-80 g, petka mala tusim maximum 60 a priblizne rovnako casto. inak sme sa smiali, ze my si zalozime sro "vyvolavanie porodov", lebo ja som rodila vzdy po stvrtkovej "porade", stretnuti sa partie siedmich dospelych a premenliveho poctu deti. uz ked sme tak sedeli, tak sme sa smiali, ze by sme mali vymysliet nieco ako byva vyvolavanie duchov, ked sedia okolo stola..... na zaciatku mi este nic nebolo. pred deviatou som uz ale tusila, ze sme boli aj tento raz pri vyvolavani uspesni. tak sme malu odovzdali kamaratom a ja som o pol desiatej bola v porodnici a o druhej uz stastna mamicka. vsetkym vam zelam rovnako lahky (aspon podla mna) porod. len tak medzi nami, syn bol pomalsi len o nejaku pol hodinku, petka sa tiez narodila 1.55, ale poobede (mimochodom tiez v piatok) a bolesti mi zacali o stvrt na desat. mala zatial znasa pritomnost celkom dobre, len ocko jej musi papkat z bruska, ked dojcim ja. este som zvedava, co vymysli.

 

28.02.2007 12:12

miriamka

dalsie februarove marcoviatko...

 

28.02.2007 12:19

miriamka

, presne kvoli tvojim opisom (viacere maminky v izbe s babami, stale ktosi cisti, upratuje, vozia sa obedy, zbieraju sa obedy, kontroly, navstevy...) z nemocnicneho zivota planujeme ambulantny porod. t.z. najskor po 3 hod. po porode, ale najneskor do 24 hod. idem domov. ale iba, ak som ja a mimi uplne v poriadku, ak mame doma niekoho aspon tyzden 24 hodin (manzel), ak mame detsku lekarku (mame) a ak mame zajednanu dulu, ktora pride kazdy den k nam, skontroluje mna aj babo, robi dokonca odbery krvy... (tu uz mame tiez) mamina len kukala, co sme si to vymysleli, ale vidi vyhody. svokra je 'v soku', ale to ona prechodi... Laughing keby sme nieco take neplanovali, nemozem si to po porode spontanne rozmysliet. tym, ze to planujeme, mam moznost otvorenu, ale tiez, ak sa budem citit slaba, mozem ostat normalne v nemocke, alebo na 2, 3 dni. ako chcem. , uz to mas asi za sebou. aku mas temu?

 

28.02.2007 12:29

denny

Ahoj Jani, aj ja gratuľujem k prírastku!!! A hlavne zdravíčko! Tak ak dnes žiadna neporodíme, od zajtra sú už skutočne všetky bábätká marcové - kočky vydržte a udržte Laughing Laughing Laughing Som zvedavá na prvé marcové mimi.

 

28.02.2007 12:44

etna

Ahojte. Blahozelam novopocenym maminam, aktualne ! Trosku v dobrom zavidim uz viacnasobnym mamam, najma mam na mysli teraz Jarus a Janu V., z ktorych prispevkov mam pocit, ze porod je ako odskocit si niekam do obchodu a vratit sa aj s batozkom, v klude, v pohode, bez zbytocnych emocii a strachu, ktore drzia nas, prvorodicky. My sme boli dnes na UZV. Trosku ma vylakala vaha maleho Confused , ktora je nieco nad 2,5 kg. Lekar sa tvaril, ze je vsetko OK, tak dufajme Neutral ze este podrastie, uz ma na to len dva tyzdne. Vzdy som chcela mensie babo, ale snad nam trosku priberie. Karolka mne zistil lekar v kultivacii tiez nejaku mykozu a dal mi cipky. Mozes byt v klude, niektori lekari to vraj ani nerobia a ide naozaj len o to, aby babo, ked prechadza porodnymi cestami nieco od teba nedostalo. K tej alchemilke: nam na Kramaroch sestricka radila pit cca 1 mesiac pred porodom alchemilku - prave na posilnenie maternice, taky trening, aby pocas porodu nebola leniva a poctivo a efektivne robila svoju pracu Laughing a potom 2 tyzdne pred porodom ju nahradit malinou - na uvolnenie krcka. Ritta, mozno by priatela pustili k porodu, ale asi by si musela sestricky presviedcat, preco ste neboli na priprave. Okrem toho, ako to tu uz bolo napisane, doklad, na zaklade ktoreho platis "ucast" otca pri porode je prave papier od Jandovej. Priprava bola inak zaujimava, bola som, rada, ze sme na nej boli a aspon potom sa uz nemusime natahovat s personalom - nikdy nevies, na koho natrafis.

 

28.02.2007 13:31

fazulka

Jeeeej JANKA - gratulujeme k JANKOVI :D Vela vela zdravicka vam vsetkym. Razz