1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

22.02.2007 15:09

Janka_PD

. Prajem veľa zdravia, mliečka a enegie maminke i Matúškovi. Ja som bola včera tiež cvičiť a dolámaná som ako pes. Večer som sa ledva plazila. V noci som sa viackrát budila a mala som pocit, že mám strašne tvrdé brucho a malý sa vôbec nehýbe. Shocked Ale ráno už bolo všetko ok. Dievčatá, ešte mám na Vás otázku, ak nechcete, nemusíte odpovedať. Masírujete si hrádzu? Embarassed Ja už mám olejček 3 týždne kúpený a doteraz som sa na to neodhodlala. Som tak trochu lenivá a ten postup ma veľmi nemotivuje, kým sa naštelujem pred zrkadlo, aby som sa trafila, tak budem aj unavená :D Cool Drahý chodí neskoro z roboty, už ho nechcem otravovať... , fajná tabuľka, uložím a dúfam, že aj využijem. Wink

 

22.02.2007 15:21

katinka

janka, ja som si hradzu masirovala asi tyzden-dva pred prvym porodom a neviem ci to pomohlo. resp. mne ju masiroval manzel, mali sme z toho aspon srandu Smile a masiroval mi ju aj lekar pri porode, ale aj tak ma museli nastrihnut, lebo maleho ramienka by neboli presli. teraz som sa na to vykaslala, nemam energiu a utesujem sa, ze snad druhy porod bude lepsi Smile ajulka, bude? Smile

 

22.02.2007 15:28

karolka

Babulky, vysi tu uz veselo rodite, hoci je stale este februar a ja sa chystam len zacat prat vecicky!!!! Shocked Ale dnes som si kupila konecne aj veci do porodky, takze uz to len nejako dat dokopy a hotofka :D Dnes v poradni mi brali kultivaciu, mam trosku bielkoviny v moci, tak v utorok idem po vysledky a asi aj na pasy do nemocnice - popocuvat srdiecko babatka. Inak rastieme, priberame (momentalne +11 kg) takze som moooc happy :D :D :D Jajke a malemu Matuskovi zelame vsetko len to naj, vybral si krasny datum Wink Ozaj, a co je s Petulou, davno tu nebola, hadam nas neprekvapi aj ta!

 

22.02.2007 18:21

zuzkaMT

ahoj babulky mamulky, Ivka, super ze vzdy pri novom babatku pridas aj update tabulky, je to fajn Laughing . Ja som absolvovala vcera poradnu, pozerala ma z dola a poviem vam uz to nebolo nic prijemne, ale bola mila lebo vravi ze to uz je priprava na porodnicu, tam ked ma budu vysetrovat pred porodom tak ze to bude dost zle Sad .... ale pomaly sa krcok skracuje a ja citim ze ma male uz riadne tlaci, hlavne ked chodim alebo dlhsie stojim. No a dnes som bola na zazname srdiecka, to bolo v poriadku, ze ked to pride tak to pride.... s tym som sla domov, ale este ze su vsetci taki mili, dufam ze im to ostane az kym neporodim :D

 

22.02.2007 18:27

Kačena

Laughing Laughing Laughing

 

22.02.2007 19:58

miamia

my sa mame po starom...krize ,bolesti v podbrusku,tlaky na konecnik Embarassed ...predvcerom nadranom od 2do 4kontrakcie,ktore ustali na 9minutach... Confused tak to uz cakame... Razz vsetkym drzkam palce... Wink

 

22.02.2007 20:03

Ivka31

Ahojte Bambulky. Tak sme boli dnes s muzikom na priprave rodicov na porod u nas v nemocnici. Stalo to sice 400 Sk, ale stalo to za to. Prebrali sme dost detailne prvu aj druhu dobu porodnu a tlacenie sme si tiez nazorne vyskusali. Boli sme tam 4 pary, tak to bolo take rodinne. Co sa tyka toho a ako tomu napomoct, to je fakt zaujimave. Velmi pomaha tepla sprcha alebo kupel, cviky na uvolnenie panvoveho dna (čupnutie s rozkrocenymi nohami, opriet sa o stolicku alebo o manzela a tak predychat kontrakciu), aromaterapia (oleje s vôňou škorice, klinčeka alebo zazvoru) a samozrejme chodenie, fittlopta a tanec. Ale dievcata - ziaden hip hop - staci pohupovanie s rozkrocenymi nohami, kruzenie panvou, niektore cviky z brusneho tanca a tak. A to kazdej pritlacila ruku na spodok brucha a kazala aby sme sa nadychli a tlacili proti jej ruke. Vobec to nie je jednoduche a treba si to nacvicit. Potom sa to da ukoncit na 3 az 5 kontrakcii. Co som si zapametala z tej medzi 1. a 2. dobou porodnou je to, ze asi najtazsie bude netlacit, ked este nebudem uplne otvorena. Zena uz citi tlak na konecnik a nuti ju to tlacit ale doktor kaze netlacit. To bude asi dost hnusne predychat to. No nic, snad som vam vsetko spravne vylicila a nieco ste z toho aj mali. Este k tej nasej - ziadne prekvapko sa nekona, vcera sme boli spolu cvicit a u nej to tiez na porod zatial nevyzera. Snad ma pocka a polezime si po porode v Trencianskej nemocke spolu. Zatial ahojte a uz to vydrzte, ved coskoro to bude za nami.

 

22.02.2007 20:07

Ivka31

miamia .... tak podla toho co pises, uz to dlho trvat nebude. Drzkaj sa a zelam rychly porod. Nech tu uz mame dalsiu Bambulku na znizenie skore medzi .

 

22.02.2007 21:10

ajulka

ahojte, tak hlasim poradnove spravy, konecne mala narastla, uz ma 2,5 kg a tusim 43cm, prietoky v norme aj srdiecko, tak sa vytesujem, ze rastie, len sa stale vrti Laughing , to ma pomne , ze neobsedi Embarassed .aha a ze klesla, tak uvidime kedy nas prekvapi. Kati druhy porod trval u mna rovnako ako prvy cca 6hod, ale ten druhy bol dramatickejsi Wink , neboj akurat uz vies co ta caka, tak ked ti povedia, ze si otvorena len na 5 a mas uz tlaky, tak ta velmi nepotesia Wink . ale to je skutocne veeelmi individualne, neboj zvladnes to Wink . Ivka, to si presne vystihla, co je na tom najhorsie Wink teda aspon pre mna Wink babulky drzte sa , pozdravujte bruska a cerstve maminky aj babetka, andrea

 

23.02.2007 05:53

miamia

Dobra rano kinderka a mamicky ,takze akurat pred hodinkou sme prisli do porodnice a som uz otvorena na 4 cm takze o chvilu to zacina ...Tak drzte palce

 

23.02.2007 05:54

miamia

Dobra rano kinderka a mamicky ,takze akurat pred hodinkou sme prisli do porodnice a som uz otvorena na 4 cm takze o chvilu to zacina ...Tak drzte palce Rolling Eyes

 

23.02.2007 08:14

ajulka

Jeej miamia, drz sa, nech uz mas babetko v naruci, pa.andrea

 

23.02.2007 09:15

denny

Tak ja ráno sadnem k PC, že kuknem, čo ste včera popísmenkovali a potom pozerám, pozerám, že niekto nemôže spávať... A keď som začala čítať, skoro som odpadla - tá baba má ešte počas toho všetkého v menocke čas aj vypisovať marcovkám :D Laughing :D Laughing Exclamation Exclamation Exclamation daj o sebe vedieť!!!! Už sa tešíme na správičky Wink Wink Wink Janka_PD - ja si nechávam masáž robiť Wink Manžel ma masíruje už asi 3. týždeň (možno štvrtý), ale ak nezabudneme, tak pravidelnosť je asi tak 2-3 krát do týždňa. Keď som sa ho posledne pýtala, či cíti nejaký rozdiel, povedal že to nedokáže posúdiť, takže Ti neviem povedať, či to má význam. Zrovna najpríjemnejšie to nie je, ale ak to má pomôcť... A sama by som si to nedokázala robiť. V takej polohe v sede, mi bruško dosť tlačí na bránicu, tak nemôžem dýchať a keby som sa ešte mala viac predkláňať, aby som si tam dočiahla, tak by som už vôbec nemala prísun kyslíka Rolling Eyes A hlavne si tam už teraz nedočiahnem cez pupok... Takže radšej počkaj na manžela. - teším sa z Tvojich dobrých správičiek z poradne! - dík za správičky zo školenia. My by sme mali dnes preberať polohy v prvej pôrodnej fáze, tak som zvedavá. Minule nám hovorila o masáži, ktorá pomáha urýchliť pôrod. Ale neviem, ako to tu najlepšie opísať... Rolling Eyes Pokúsim sa: v podstate rukami ťahať po slabinách (boku bruška) od lonovej kosti smerom hore, potom ruky spojiť smerom k pupku a od pupka obomi rukami tlačiť smerom dole po strede bruška k lonovej kosti. Taký krúživý pohyb rukami. A dá sa to robiť aj opačne. V strede bruška dole od lonovej kosti ťahať hore k pupku bez tlaku, tam potom rukami na strany bruška a teraz vyvíjať tlak pri pohybe po slabinách smerom dole. Do toho všetkého treba dýchať do bruška. Tlačí sa na bruško vždy vtedy, keď vydychujete a rýchlosť masáže závisí od rýchlosti dýchania - teda od toho, ako silnie kontrakcia. Ale NEROBTE SI TÚTO MASÁŽ TERAZ Exclamation Exclamation Exclamation Mohli by ste si vyvolať pôrod! Na cvičení nám ju predvádzala ona a prízvukovala, aby sme si to nerobili. Mám ešte otázku k - kupujete si na sterilizáciu zvlášť hrniec? Neplánujem kupovať prístroj na sterilizáciu, preto sa pýtam. A ešte jedna otázka - pýtala som sa na to, čo to je a nikto ste mi neodpovedali. Neviete, čo to znamená? Je to to CS alebo to je niečo iné? Minulý týždeň mi to doktor napísal do knižky prvý krát.

 

23.02.2007 10:09

zuzkaMT

ahojte babulky, drzkaj sa myslim na teba nech to ide lahko!!!! a potom daj vediet Laughing . , ja tiez neviem co je to CT, ja take nemam asi ti nepomozem Confused . Hadajte co, kuknem prave na svoj ucet v banke a vidim ze socialka mi pripisala nejake peniazky, to je za tych par dni v januari odkedy som uz bola na MD a tiez mi tento tyzden doslo to vyjadrenie, nastastie mi nasa uctovnicka v praci tiez vypocitala co by som mala dostavat a sedi mi to, tak aspon viem ze je to v poriadku :D . pekny dnicek prajem

 

23.02.2007 10:14

Katuš

DENNY to CT nemam ani ja nikde napisane,takze neviem Sad Co sa tyka sterilizacie.....ja som flasky hodila normlane do hrnca,co bol umyty v umyvacke a vyvarila som ich.Ale ked osm sa pytala vyrobcu tak mi napisali,ze kludne mozem sterilizovat ja v mycke,pripadne mikrovlnke,alebo obyc vyvarenim....takze hrniec zvlast kupovat nebudem a mozno to skusim casom aj v tej mycke Smile Aj ked mam doma sterilizacku-doniesla mi ju kmotra-nemienim ju vytahovat,je to strasny kolos a zabere pol linky,takze budem miesto obeda v hrnci varit flasky :D

 

23.02.2007 10:16

Katuš

MIAMIA, babulka,drzim palce,nech to mas rychlo za sebou!!! BABYYYYYYYYYYYYY.........ja uz mam do oficialneho terminu iba tyzden.....pomoooooc Smile

 

23.02.2007 10:23

miriamka

, drzkam palce, mozno si bola rychla a uz to mas za sebou! , tiez neviem nic o CT, iba viem, ze sa tu robi CTG (to j eked meraju srdiecko baba a tvoje kontrakcie)

 

23.02.2007 10:26

miriamka

k sterilizacke: neplanujem ju kupit, iba mozno ak by som mala z nejakych dovovov flaskove dieta. ale dufam, ze to s mlieckom klapne... ale myslim, ze napad sterilizovat v mikrovlnke nie je vobec zly. pozdava sa mi bud avent alebo philips sterilizacna nadoba. a je to za par minut. iba sa do nich prida trosku vody. tu sa neodporuca mycka, skoda.

 

23.02.2007 10:30

Katuš

Juj,k tomu sterilizovaniu-no v mikrovlne odporucaju sklene flasky,vraj umelohmotne nie su na to stavane,lebo pri ich ohrievani v tejto rure sa mozu uvolnovat nejake latky nebezpecne pre bano..My sme preto pokupili sklene flasky,tie sa daju dat aj do mycky,aj do mikrovlnky a aj sa v rure daju ohriat priamo s obsahom,co teda ten lekra,co o tom hovoril v pripade plastovych neodporucal,vraj tie su tak na to,aby sa tam to papanie dalo a vypilo a nie uz ohrialo Sad Tolko moje poiznatky Smile

 

23.02.2007 10:31

miriamka

denny: počítačova tomografia (CT) od computer tomografie Confused: Confused: Confused:

 

23.02.2007 10:34

Ivka31

Ahojte Bambulky. miamia .....zelam nech to mas rychlo za sebou. Potom daj vediet ako to prebiehalo. Drzim palceky. Dievcata ..... ked sa tie flasky vyvaraju v hrnci, to staci len par minut, nie? A kolko tak asi ? A vyvaraju sa rovnako dlho sklenene flase, plastove aj dudliky ? Alebo plastove veci sa varia kratsie ? Ked ja nevieeeem..... A chcem si pripravit a vyvarit aj odsavacku a ta je tusim plastova Avent. Poradte. Exclamation Exclamation Exclamation

 

23.02.2007 10:34

miriamka

katus, tak sa ma clovek vyznat. co odbornik, to nazor. co krajina, ine odporucania... ale ved uvidime same. padam na uni, idem nahlasit na semester matersku. hadam stihnem napisat diplomovku aj pri chrustikovi. zatial pekny den, tu mame nadherne slnecno, vsetko mi v zahrade kvitne

 

23.02.2007 10:40

evik

Ahojte bambulky :D VITAM VSETKY NOVE BABETKA A GRATULUJEM CERSTVYM MAMICKAM! NECH SA VAM DOBRE DARI, VELA PAPATE A ESTE VIAC SPINKATE, A NAJME, NECH SU MAMICKY AJ BABETKA ZDRAVUCKE! U nas je vsetko po starom, mala sa stale zavrtava nizsie, picha, tlaci a ja stale dufam, ze uz sa porod rozbehne a ono stale nic. Uz rozmyslam, ze idem dnes umyt schody a trosku ju rozhybem, lebo ja sa uz nemozem dockat, kedy bude spinkat vedla mna. Babenky co boli so mnou v nemocke uz maju svoje babetka a ja stale nic Shocked V utorok som bola na poradni a stale som len na prst otvorena - uz dva tyzdne! Ach jaj... papa, prisla nam navsteva :D

 

23.02.2007 10:53

denny

Miriamka a tá počítačová tomografia je čo? Mne teraz robí častejšie ultrazvuky a doteraz mi do knižky nič také nepísal. A ešte tam je to číslo 6 Confused: Ivka - k tomu sterilizovaniu mi povedala známa, že fľaše necháva vo vriacej vode 15 min a na posledných 5 min tam hádže aj cumle. Ale nepýtala som sa, či tak sterilizuje aj tie umelé, alebo len sklenené. Ešte sa jej popýtam a dám vedieť.

 

23.02.2007 11:12

zuzkaMT

Ivka - ja mam zas info k sterilizacii ze flasky 10 a cumle 5 minut v hrnci, o mikrovlnke neviem, umyvacku len pre tie vyrobky kde to doporuci alebo nezamietne vyrobca. Osobne nejdem kupovat ziadny sterilizator, pokial ho nahodou nedostanem do daru od niekoho, postaci hrniec, je to rychle a spratne, nechcem mat zas o dalsiu vec naviac pokial si viem poradit takto domacky a vysledok je ten isty.....

 

23.02.2007 11:27

Kačena

Ahojte!!! Vidím, že rozoberáte sterilizovanie... Laughing Kamoška si tiež nechcela kúpiť sterilizátor, že hrniec stačí, ale po týždni to vzdala. Fľašky boli akoby špinavé (záleží od tvrdosti vody), tak si nakoniec kúpila sterilizátor do mikrovlnky a je spokojná Laughing Laughing Dnes som mala zase falošné kontrakcie, no poviem Vám, že nič príjemné, ale dá sa to vydržať. Niekedy to trvá aj 20 min, inokedy 5 min. Crying or Very sad Ja to vidím, že do nedele máme prírastok Laughing Laughing Laughing Ale necháme sa prekvapiť Exclamation Exclamation Exclamation

 

23.02.2007 11:42

Tominko a Gabinka

Miamia prajeme rychly porod a vela mliecka maminke.

 

23.02.2007 11:44

Katuš

KACENA hi,takze ratate doma s tym,ze do konca tyzdna vas bude viac? Smile Tak ak to pride,nech je to rychle Smile K tym flaskam-no,ano,zalezi od tvrdosti vody,ale ak su tie flasky take akoby spinave,take "oblezene" s povlakom,staci do hrnca dat kyselinu citronovu granulovanu,alebo ocot a povarit to v tom....ta "spina" je totoiz zacinajuci vodny kamen a tymto sa odtsrani,potom staci poriadne vyplachnut v cistej vode,alebo pre spokojnost duse vyvarit chvilku v cistej vode a bude to ok.To je ako s rychlovarnou kanvicou....

 

23.02.2007 12:25

denny

Katuš, plne súhlasím s tou kyselinou. Ja už roky takto zbavujem vodného kameňa všetko. Používam ju radšej ako ocot, lebo nesmrdí. Idem cvičiť, majte sa zatiaľ.

 

23.02.2007 13:25

ajulka

Ahojte kocky, jeej ako ste sa pekne rozpisali, ani nestiham citat, ak mozem, tak skusenost, teda nie bohvieaka, lebo sa mi oboch podarilo chvala Bohu do roka dojcit, ale tiez vyvaram v hrnci a ked zajdu, tak ocot, alebo kyselinu. Denny , myslim, ze netreba specialny hrniec. ten cas asi treba pozriet podla odporucania vyrobcu. Nam sa raz stalo, ze tatino doniesol iniciativne pekny cumlik pre malu a tam bolo, ze neodporucaju sterilizovat Shocked , tak som ho radsej vyhodila, predsa aspon minimalna hygiena musi byt, alebo som paranoidna? Embarassed Laughing Wink Denny neviem co je CT, ale moze to byt mozno to CS spocitane? ja mam 4, ale CS, tak neviem. Miriamka, diplomku napises neboj, aj ja som koncila VS so syncekom a dalo sa Wink , ak ta najblizsi podporia a zrieknes sa viacej spanku Wink . Drzim palce. majte sa kraasne, andrea

 

23.02.2007 13:34

katinka

ajulka si ma pobavila s tym zrieknutim sa spanku Smile ja som spavala do roka maleho aso 4,5 hodny denne Smile uz menej by ma fakt polozilo Smile a dufam, ze moj druhy porod bude rovnako rychly ako prvy, snad nie rychlejsi, lebo manzel je v strese. vymyslela som si totiz na vikend navstevu kamosky v nitre. ale ved to je do ba len hodina cesty. miamia drzim velmi palce. porod takmer v priamom prenose. ale ako poznam mojho muzicka, tak budeme z porodnej saly posielat maily a pisat na babetko tiez, kym budem cakat so zavazim na bruchu.

 

23.02.2007 13:57

miriamka

kocky, uz som z uni domka a trosku mimo. celu dobu ako som bola prec som mala asi kazdych 10 min a potom 7-8 min kontrakcie. ale celu dobu, to je divne. mozno to je iba z pohybu. ale asi idem napustit vanu a rychlo dobalit tasku. a divne je aj to, ze nebolia velmi silno, ale ignorovat sa az tak nedaju. CO JE TO Confused: my mame este 20 dni casu a nabytocek tiez este nie je poskladany...

 

23.02.2007 15:41

miriamka

pri nejasnych situaciach odporucam teply kupel. brusko sa po 3 hodinach ukludnilo, aj ked mala je nejako extremne aktivna. myslim, ze spanok nam urobi dobre Wink

 

23.02.2007 15:52

denny

Ešte som študovala to svoje CT? v knižke a fakt to môže byť CTG a nie CT6... Rolling Eyes

 

23.02.2007 15:55

denny

Miriamka, Ty si sa rozhodla z tých kontrakcií vyspať? Laughing Laughing Laughing Ak to budú tie pravé, tak Ti spať nedajú - aspoň tak nám to hovoria sestrička, čiže to zistíš, že už ide do tuhého Wink

 

23.02.2007 16:58

etna

No damy ako vidim, rodenie sa dooobre rozbieha Smile Dufam, ze vsetko bude pre vsetky so stastnym koncom :D a aktualne najma pre Miumiu. Ja si este stale neviem predstavit, ze by to uz na mna malo prist, este mam kopec veci na plane. Uz sme ale pre maleho v podstate pripravili vsetko, aby sa na nas nehneval a nemyslel si, ze sa na neho netesime :D :D A pripravujeme sa aj my :D Vyvaram si o 106 vsetko na co mam chut, kedze potom budeme urcitu dobu len na cestovinach a suchej strave, dlhsie si najma cez vikend pospime, lebo potom to uz nebude take ruzove. Uz sme si dokonca vymenili aj v posteli strany na spanie, kedze povodne na manzelovej strane je miesto na postielku, s ktorou uz tiez "spavame" :D Ja uz mam tiez niekedy poslickov vo forme predmenstruacnych bolesti. Zabalim sa potom do deky a je to fajn. Inak aj do porodnice si beriem so sebou hruby sal, ktory si omotam okolo pasu. Pamatam si totit mens. bolesti a toto mi vzdy zaberalo. Vo vode sa asi macat celu dobu nebudem a taketo suche teplo mi aspon teraz pripada prijemnejsie. V ramci pripravy si masirujem hradzu (je dost pevna, fakt nie som si ista, ci to pojde bez nastrihu Confused ) a nejake dychove cvicenia. Pri nich sa mi najviac paci to, ze kazdy ma iny postup. Bud sa treba nadychnut pri tlaceni do pluc, lebo tie maju vacsiu kapacitu ako brusko, alebo sa treba nadychnut do bruska, aby sa tam vytvoril tlak; alebo sa treba nadychnut nosom alebo ustami, lebo tak sa nasaje viac vzduchu... Shocked No a teraz si vyberajte... Ja to asi necham na prirodzeny instinkt, vraj aj tak vacsina zien potom zabudne, ako ma dychat, resp. necham si poradit od manzela, ktory chodil pravidelne k sportovym lekarom, merala sa mu kapacita pluc a pozna to aj z tej fyziolog. stranky. Pekny vikend, aj ked nam je to uz asi jedno Razz Razz

 

23.02.2007 17:13

Mariah

miamia

takze mala MAriah sa narodila 15.58 je cela po maminke ,ktora sa drzala statocne .Malicka je zdrava a momentalne pije tak rozmery este nevieme.Porod trval 17 hodin ,ale moje kocky to zvladli ........... Laughing

 

23.02.2007 17:27

Kačena

 

23.02.2007 17:38

Ivka31

............

 

23.02.2007 17:46

Katuš

 

23.02.2007 18:42

miriamka

tak ja nerodim Laughing Kontrakcie presli po 3 hod., povolili az vo vani a az potom som sa vyspala, . nam hovorili, ze kym nieco popri nich mozme robit, tak to este nie je vazne. a ja som sa este doplazila domov a navarila som si obed Wink ved som sa cudovala, ze to az tak strasne neboli. ale boli velmi pravidelne. spanok tiez pomohol, schrupla som si do teraz.

 

23.02.2007 18:45

zuzkaMT

Vidim ze miminka s planovanim terminom 1.3 su uz odrodeneeeeee Laughing

 

23.02.2007 18:46

Tominko a Gabinka

Aj my sa pripajame k blahozelaniu a zelame vela mliecka malej Mariah a maminke rycle zotavenie. :D

 

23.02.2007 19:36

fazulka

Jeeeej MIA, gratulujeme Exclamation :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D Vela zdravicka, stasticka, usmevcekov a mliecka :D No my sme dnes po poradni, ale ziadna zmeny, dokonca mozno budeme aj prenasat, tak maaaaame kopec casu. Katus, Ty mas dnes termin? Shocked Ako to vyzera? Drz sa babulka. Wink Zuzi, Ty zajtra? Drzime palce, aby to bolo co najrychlejsie a najbezbolestnejsie za vami.... No kocky, ja sa uz neviem dockat, kedy sa uz maminky dostanu k PC a popisu nam zazitky. Smile Kraasny vikend vsetkym maminkam, babetkam aj bruskam samozrejme. Razz

 

23.02.2007 19:55

Katuš

Fazulka..... no termin by aj bol,ale nevyzera to nijako...sem tam mrchovske pocity v brusku,sem tam tvrdnutie,ale to mam uz asi tyzden,takze pohoda.Ako to tak vyzera,nas maly si pocka na ten prvotny termin,co mu stanovili,takto o otyzden 2.3. Smile

 

23.02.2007 20:50

k.k

Ahojte mamičky. Tak sa to tu už pekne rozbieha. Mamičkám i detičkám prajeme veľa zdravíčka, mliečka a skoré zotavenie. Kačena. Máš pravdu, tie toalety a sprchy v PN - žiadna výhra. Ale ja mám do Piešťan 10 km, u mňa v tomto prípade rozhoduje vzdialenosť, keďže mám dvojročnú dcérku.. I tak mám obavy, ako to bez nej zvládnem.. Sad Fazulka. Tak lekára mám vybaveného, v stredu idem už do nemocnice na poradňu. Dokonca mi to navrhol i môj lekár, že by to bolo lepšie.. Takže uvidíme, čo mi v stredu povie. Ja som mala totižto prvý cisársky, takže ešte stále neviem, ako budem rodiť druhé dieťatko. Mimochodom, neviete niektorá, čo znamená CS 4? Zabudla som sa spýtať lekára. A chcela by som sa ešte spýtať, čo ste si dávali na nádchu a bolesť hrdla? Ja si striekam Bioparox, ale už som ponachladaná snáď 4 krát, tak už mi to akosi nezaberá a neviem sa toho zbaviť. Budem rada, každej novej rade. Ďakujem.

 

23.02.2007 21:27

ajulka

Ahojte, Mia blahozelaaaam , aj oteckovi samoska Wink . Nech je Mariah zdravucka . Kati da sa aj menej spat na urcitu dobu ked nieco velmi chces Wink Cool pravda je, ze mi pomahali rodicia aj svokrovci Embarassed CS=cervikalne skore=popis stavu krcka maternice caute zatial, majte krasny vikend, andrea

 

23.02.2007 21:35

zuzkaMT

Fazulka - podobne ako Katus, termin podla sona je sice zajtra, oficialny bol o tyzden neskor 4.3, tiez mi brucho tvrdne a male "klope" ale zatial nic extra.... takze cakame. Prave pred chvilou som konecne prestahovala postielku k nam do spalne a nafukala som si konecne od stahovania nasu fit loptu, skusim na nej pohopsat a uvidime Laughing

 

23.02.2007 23:45

ritta

Cafte kocky!!! Tak nam sa po dlhych 3 dnoch skusania podarilo spojazdnit net takze uz sa ma nezbavite :D Jaaaj a co to tu vidim, Jarus, Miamia, Jajka tak uz aj vy to mate za sebou? Tak sa s vami tesim a zelam spokojne zdrave deticky a mamickam vela mliecka, radosti a zdravie!!! U nas vsetko ok, brusko uz velmi nerastie - aspon sa mi zda - ked nebeham po vonku tak kym sa nezohynam ani neviem ze som tehu :D horsie je to v noci, mavam kyselinu a tak mam velku spotrebu kniziek. Dnes sme boli na nakupe v supermarkete a veru uz som sa nevedela dockat kedy si doma sadnem. Zajtra chcem skusit predbezne pobalit tasku pre mimco. V pondelok nam budu montovat kuchynsku linku a tym zakoncime vsetky stavebne prace, uz je naozaj vsetko hotove, este doniest Barborku z nemocnice... vcera som sa vytesovala zo zehlenia periniek, moja mamina neodolala a dve take prave (ruzovu a bielu cipkovanu nam kupila Smile Smile je to nadhera tak pa zajtra ritta

 

24.02.2007 11:57

denny

gratuľujem k dcérenke!!! 17 hod, to je dosť fuška, ale hlavne že je všetko OK a že ste zdravučkí!!! Laughing Laughing Laughing , keď som sadala dnes k PC (lebo včera som Vás už nečítala), tak som čakala, či okrem Mii nebudeš aj Ty maminka Wink Takže si to rozchodila, čo? Wink Ale to je dobrý nápad, asi to aj ja tak urobím, že sa potom hodím do vane, aby som zistila, či to je naozaj, alebo len taký planý poplach! Inak nové nič. Včera som bola na psychoprofilaxii, stretli sme sa tam so ZIZU a až po cvičení sme v šatni zistili, že sme celý čas cvičili vedľa seba Laughing Hovorila nám o polohách počas prvej a druhej doby pôrodnej - v akej to menej bolí a akú polohu zaujať, aby sa mimi dostávalo rýchlejšie nižšie a nižšie. Základ je stoj s pokrčenými nohami alebo podrep alebo kľak a k tomu mierny predklon - a úplne super je, ak k tomu ešte krúžite panvou, prípadne pohyby panvou dopredu a dozadu alebo doľava a doprava. Vraj je dobré poskakovanie na fitlopte a tiež pohyby panvou na fitlopte. Ale ak už začínajú tlaky, tak sa nemá sedieť a ani skákať na lopte. Kočky, budúci celý týždeň má Ježíková dovolenku a nám v piatok odpadá hodina, tak len nech sa zbytočne nepreženiete. Ja som tým pádom bola včera posledný krát, lebo neverím, že vydržím v "kope" až 2 týždne Wink Pekný víkendík!