1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

20.02.2007 11:29

denny

Ale idem sa už chystať, lekár čaká Wink Potom sa ozvem, čo máme nové.

 

20.02.2007 11:31

Ivka31

Ahojte dievcata. Tak ja si pridem v klude z poradne a co nevidim. Dalsie babetko. Jaruš ..... gratulujem k rychlemu porodu, zelam vela mliecka maminke a zdravicka malinkemu. Mame dalsi farebny riadok v tabulke dievcata, takze sa nam to pekne vyfarbuje. ....

 

20.02.2007 11:32

Ružička

Denny, a prečo sa v Auparku nechceš ukazovať ? :D ok, opýtam sa, len neviem kedy to bude, lebo nám ho sľúbili koncom februára, čo už aj je a stále nič Sad ale ja mám ešte 5 týždňov čas, takže v pohode :D podľa mňa naolejujte všetky časti, ktoré sa nejakým spôsobom hýbu a dotýkajú o seba. Odporúčam nechať to na manželov, aspoň sa budú cítiť užitoční Laughing

 

20.02.2007 11:43

Ivka31

.... s tymi kolieskami to teda neviem. Dam nastudovat muzikovi a potom dam vediet. ...... zajtra drzim palec, nech uz sa toho velkeho batôžteka na brusku zbavis a babo mas konecne vedla seba. Keby nieco, napis SMS. ...... no podla tvojich pocitov sa zda, ze budes dalsia na rade medzi maminkami, tak nech ti to vyjde ....... myslim na vas a uz sa neviem dockat, ked budem do tabulky zapisovat vase miminka Este k mojej poradni ...... nic nove, vsetko v poriadku, cipok derzi a stale ma 2,5 cm. Za prirastok na vahe sa normalne hambim. Posledne dva tyzdne som nabrala 2 kg Embarassed . Ja to nechapem, ved sa vobec neprejedam. Sladke mi chuti ako vzdy, ale neprehanam to. Uz mam celkovo cca 15 kg naviac Crying or Very sad . Ked to takto pojde dalej, skoncim s 20 kilovou nadvahou. No nic ....... snad to vykojim.

 

20.02.2007 14:01

denny

No, tak už som späť! Takže krčok sa začal skracovať! Do knižky mi napísal CT 6. Viete niektorá, čo to Je? Alebo sú to len jeho nejaké skratky? Bola som aj na ultrazvuku, lebo chcel vidieť, či je malý dobre vyživovaný. A chvalabohu je. O týždeň idem zase na kontrolu, aby videl, či stále malý dostáva dostatok potravy a ak by sa to zhoršilo, rovno by ma tam nechal a asi by mi vyvolal pôrod. Ak bude všetko OK, tak ma ešte pošle domov a ak do 5.3. neporodím, tak ma hospitalizujú, aby som bola pod kontrolou. Wink Takže u nás to vychádza tak, že sa drobec narodí koncom februára alebo začiatkom marca. Pýtala som sa na tú žihľavu a kľudne ju môžeme piť. Povedal, že to je dobré práve kvôli tomu odvodňovaniu. Magistra v lekárni mi to veľmi neodporúčala, ale rozhodla som sa veriť svojmu lekárovi. Pozeral mi aj opuchnuté nohy a povedal, že v tomto štádiu tehotenstva je to normálne. Že aj on, keby bol tak ďaleko, tak by ich mal také :D :D Ivka, aj ja mám už 15kg navyše, tak sa nestresuj Embarassed Ale keď som nasadila tú žihľavu, hneď išlo kilo dve dole. Tiež sa zrovna neprejedám a ani sladkého toľko nejem, čiže to bude tá voda... Aspoň ja sa stále s tým utešujem Wink Wink Ružička, preto sa tam nechcem ukazovať, lebo sme si tam rezervovali kočiar aj s autosedačkou a po 3 týždňoch sme sa rozhodli, že to vezmeme radšej v babymarkete, tak sme tam tú rezervačku išli zrušiť a zobrali sme od nich len postieľku. Čiže vedia, že sme u nich kočiar nebrali. Pre Babymarket sme sa rozhodli, lebo tam majú normálneho majiteľa. A v auparku je vraj ten ich majiteľ taký náladový. My máme strašné nešťastie na kúpy, dosť veľa vecí musíme reklamovať, tak sme sa zhodli, že ústretovejší budú asi skôr v Babymarkete. Confused:

 

20.02.2007 14:18

jajka

Ahojte, Ivka - dakujem, ze na mna myslis, zajtra dam vediet co je nove ak ti to nebude vadit po telefone, lebo na internet sa tak skoro nedostanem. Dnes som v Novom Meste u rodicov, takze internet mam a inokedy by som isla s muzom do prace, aby som si mohla pocitat a nieco napisat, ale ten mi prave volal, ze uz je z prace doma a tak skoro tam uz ani nepojde, lebo u nich doma kde ma kancelariu su vsetci chori a maju az 39,6 teploty. My sa doma napchavame homeopatikami Oscilococcine, aby sme nedostali tu hnusnu chripku, dosial to zaberalo, tak dufam, ze to pomoze aj nadalej. Tak sa vsetky drzte, prajem len prijemne pocity, rychle porody a hlavne nech sme vsetci zdravi. Dufam, ze niekedy buduci tyzden si vas zase precitam. Ahojte

 

20.02.2007 14:56

karolka

Ahojte maminky i skoromaminky! Gratulujeme aj my k malemu Simonkovi, vsetko len to naj! V rodine mame tiez prirastok, v noci sa mojej sesternici narodil Matej, prenasala tyzden a kedze sa malemu nechcelo, resp. kontrakcie boli slabe aj po 12 hodinach, urobii cisarsky a maly je na svete :D Ja dnes zasa mam nejaku spavu naladu, ale viac ma desi, ze mi cely den tvrdne brusko, inak ma nic neboli, ale uz som si pre istotu dala 2 magnezia... Dufam, ze je vsetko ok, male sa hmyri a spinka a stlae dokola. Vo stvrtok idem na kontrolu. tak poreferujem...

 

20.02.2007 15:31

Katuš

ahoj babulky, tak ma pustili z nemocky,maly uz je ok,tak ze lezkat mozem aj doma Smile Minuly pondelok mal 3300gramov Smile Pozdravuje vas vsetky aj MEG1,bude v nemocke az do konca tehu,babulky maju kazda po 2500gramov,prva kocka je otocena hlavickou,druha zadockom,takze by to mohol byt aj normlany porod,nemusela by ist sekciou Smile Inak je to fajn kocula,velmi sme sa nasmiali Smile A DENNY dakujeme obe za spojenie s vami Smile Vsetkym uz maminkam blahozelame Smile

 

20.02.2007 17:13

denny

AHOJ KATUŠ, tak vitaj zase doma! To som rada, že si OK a Meg1 tiež! Takže ak ma to chytí skôr, mám sa ísť za ňou kuknúť na izbu, čo? Tak teraz čítkaj, čo si zameškala, že je toho dosť. Pa a oddychuj! Denisa

 

20.02.2007 17:20

zizu

Caute kocky, gratulujem k dalsiemu babatku, fakt sa to nejako rozbieha. Kacena - skus svojmu poloviciakovi naordinovat vytazok z hlivy ustricovej (je to dost hnusne, ale perfektne to zabera). Denny- dakujem za cislo na p. Jezikovu, skusam jej volat, ale zatial som nemala vela stastia - uvidime. Aj ja som rozhodnuta rodit na Antolskej, tak dufam, ze to je dobra volba. V pondelok idem prvykrat k porodnikovi na Antolsku, tak uvidim, co mi povie - ako to bude so zmluvou atd. Chces si zaplatit aj ten nadstandardny poorodny box? A mimochodom vitam Ruzicku. Zuzana

 

20.02.2007 18:59

Kačena

Ahojte! Všetkým ďakujem za podporu Laughing Laughing Laughing , veľmi ma to potešilo Wink Akurát som si teraz dala vysterilizovať odsávačku, keby niečo... Zajtra idem do školy do Blavy na ďalšiu konzultáciu, ale tentoraz aj s pobalenou taškou, keby to na mňa predčasne prišlo. Shocked A aj zostane taška v kufri auta a z domu beriem iba papuče a doklady. Dobré, nie? Keď si predstavím, že do Blavy je to od nás ešte 40 min s autom (možno aj 30min, ale to je na riadnu pokutu), tak nechcem stratiť ani minútu Exclamation Držkajte sa všetky a choďte rodiť podľa vypočítaného termínu a nie skôr!!! Laughing Laughing Laughing Inak naozaj skúste zistiť čím sa majú potrieť tie kolesá na kočíku, ja mám kúpené tiež PP, ale predavač nič také nespomenul, tak neviem... A k tým čípkom YAL. Tie sa nepredávajú a nemajú ich ani zaregistrované v počítači v lekárňach. Ide o tekutinu v takej plastovej fľaške a tá sa potom má aplikovať do konečníka. Niektorá ste to tu aj písala s návodom na použitie. No, nič príjemné, keď si to predstavím Confused Confused Shocked Moc kecám....ahojte

 

20.02.2007 20:26

ajulka

ahojte cakatelky aj maminy, tie Yal capiky maju napr. v BA v Carefoure v lekarni, ale tvrdili, ze su len na predpis Rolling Eyes , doktor vsak povedal, ze to nie je velky rozdiel a este skonstatoval, ze klystir mozno ani nestihnem Shocked . Dufam, ze zartoval, nemam ani zbalenu tasku Cool ale mam celkom divne pocity a hlavne baby ja vobec nemozem spavat Rolling Eyes Exclamation napr. dnes som spala cca 3hod. aj to somsa budila, vyzeram asi takto Shocked , ale zasa ide noc a ja hoci na smrt unavena fakt nemozem spat Exclamation drzte sa,opatrujte seba aj bruska a cerstve mamulky aj babetka. Kacena vitaj spat doma, ak budete niektora sMeg1, tak ju pozdravte. Uz som zvedava, ktora bude dalsia na rade Wink , andrea

 

20.02.2007 21:21

k.k

Ahojte mamičky a budúce mamičky. My tiež čakáme v marci bábätko, preto by som sa chcela spýtať na jednu vec. Chodíte všetky na poradňu do nemocnice, v ktorej plánujete rodiť, alebo chodíte len k svojmu gynekológovi. Ja chodím k lekárovi, ktorý mi vždy spraví i sono i kompletné vyšetrenia, ale zvažujem, že by bolo dobré dostať sa do nemocnice, kde by ma prehliadol lekár, ktorého by som chcela zavolať k pôrodu. Neviem, čo mám spraviť. Či ho volať, alebo to nechať na osud.. Môj gynekológ totižto je zo vzdialeného mesta a nie je pôrodníkom v meste, kde chcem rodiť. Keďže už je najvyšší čas, termín je 16.3.2007, bola by som rada, keby som vedela váš názor. Mimochodom, nechystá sa žiadna z Vás rodiť do Piešťan? Katka

 

21.02.2007 08:10

denny

, čo to je nadštandardný pôrodný box? Ja som myslela, že na Antolskej majú len nadštandardnú izbu... Rolling Eyes Ježíková síce stále hovorí o fit lopte a sprchovaní a tak, ale myslela som, že to je normálne súčasťou. Však v piatok idem na cvičenie, tak sa jej opýtam, či tie lopty sú len v nadštandardných boxoch, alebo to je štandard. Inak ak Ti môžem poradiť, možno bude lepšie, keď sa za Ježíkovou zastavíš osobne. Neviem, ako to máš na Antolskú ďaleko, ale napríklad ja chodím na cvičenie v piatok o 13:00 (a väčšinou to trvá do 14:30-15:00. A myslím, že ešte niektoré kočky tu od nás z marcoviek chodia iné dni a tiež okolo 13:00. Takže keď začína cvičenie, je tam určite. Len to sa jej zase nedovoláš, lebo je v telocvični. Ale keď prídeš a vojdeš do telocvični, ktorá je len pár dvier od jej "ordinácie", tak sa s ňou môžeš dohodnúť osobne. Ona Ťa potom zaradí do nejakej skupiny. Mne sa ku nej podarilo dovolať okolo 7:00 ráno. Ale to som ešte chodila do práce, tak som bola hore a skúšala som to. Viem, že niektoré kočky sa ku nej pokúšali dovolať aj mesiac... Rolling Eyes Rolling Eyes k.k - neporadím, lebo môj gynekológ je v pôrodnici (kde budem rodiť) zároveň aj pôrodníkom, tak som toto nemusela riešiť.

 

21.02.2007 09:27

fazulka

Ahojte kocky, dobre ranko :D tak sa aj my pridame k Evik, tiez sme vcera cvicne absolvovali "mimoriadnu" navstevu nemocnice, kedze sa mi zdalo, ze citim, resp. necitim pohyby. No poviem vam, stresu to teda bolo... Nastastie vsetko ok, aj uzv, aj prietoky, takze chvalabohu. Doktorka bola velmi mila, aj sestricka, no normalne som odchadzala s pokojom na dusi. k.k., ja som zvazovala tiez Piestany a TT, no nakoniec som sa kvoli vybaveniu nemocnice rozhodla pre TT, i ked na Piestany, co sa tyka personalu aj pristupu som pocula len same chvaly. Ja mam tiez svojho gynekologa v Hlohovci, rodit pojdem teda do TT a preto uz od 36 tt tam chodim aj k porodnikovi.Aby ma trochu poznal a hlavne aj babetko, i ked sa lahko moze stat, ze sa vyskytne zvlastna situacia a rodit budem u niekoho uplne ineho. To by som samozrejme nerada, no uvidime Shocked Ty si z Piestan alebo z okolia? Denny, dakujem za rady ohladom toho YAL, vlastne vsetkym, no v piatok sa na to popytam a uvidime... Kacenka, ja som pobalenu tasku uz tiez nechala v aute, ved tam nezavadzia a bude po ruke... Len dufam, ze sa s autom nic nestane. Confused No drzim vsetky palce, aby sme to zvladli aspon tak ako doteraz a nech sa nam tie hnusne chripky zdaleka vyhybaju. Pekny dnicek

 

21.02.2007 10:19

Katuš

DENNY, ahoj babulka Smile Hej,za MEG1 sa mozes stavit,ako vravim,do porodu ju uz nepustia...cez ss ti poslem jej priezvisko a ak chces,tak aj telefonne cisielko. Inak,nadstandardny porodny box na Antolskej je.Je tam rozdiel v tom,ze si tam sama.Na porodnej izbe mozte byt 2-3.Lopty a sprchy a to vsetko o ocm Jezikova hovori je aj na beznej izbe,akurat ze teda ak bude vela porodov,nemusi byt na tej izbe sama a na boxe ano,ale musi byt volny a stoji to 2500,-sk.Nadstand.izba je 2lozkova,su tam drevene postele,a postielky,jedna postel na noc stoji 1000,ale poviem ti,videla som to a neni tam moc velky rozdiel medzi obyc izbou a touto......akurat ze mas telku,ktoru nezapnse,leb osa venujes drobcovi a navsteva moze za tebou dojst na izbu.....a v nemocke nemaju moc radi tie,co su na nadstandarde,maj uz nich taku nejaku utkvelu predstavu,ze sa chcu tvarit ako nadludia,hoci to vobec nemusi byt pravda.No a obyc izby su tiez fajn,ak nie je natresk,tak su po 2a kovova postel by mi zrovna nevadila SmileA sestry su velmi mile a ochotne Smile

 

21.02.2007 10:20

Katuš

ZIZU, ja chodim k Jezikovej v stredu o 13.00,aj dnes idem,na 100% tam bude,ked tak skus volat tak 10minut pred jednou,mozno sa dovolas.....a viem,ze cvicenia su aj v pondelok+utorok o 11.00...ostatne casy neviem Sad

 

21.02.2007 10:54

denny

Ahoj Katuš, poslala som Ti aj ja ss. Pečiem bábovku, tak len tak pribieham a odbieham :D O nadštandardných izbách som vedela, o to nemám záujem. Jedna známa mi povedala, že aj tak je lepšie na obyčajnej izbe, lebo tam nie si sama a môžeš so spolubývajúcou pokeckať a tiež sa veľa vecí ešte podozvedáš. Napr. ak má ona s niečim problém a Ty nie, tak keď sa dostaví aj u Teba, vieš už reagovať... Proste nad nadštandardnou izbou ani neuvažujem. A ako som čítala Tvoj príspevok, aj ten nadštandardný box ma necháva chladnou... Rolling Eyes Keď bude lopta aj na štandarde, tak mi to je fakt fuk, či tam som sama alebo nás tam je viac. Si ma potešila s tými sestričkami. Väčšinou to býva tak, že doktori sú OK a sestry sú protivné, tak si ma ukľudnila. Keď bola moja babka v nemocnici, tak najhoršie sa ku nej správali sestričky. A to je dosť smola, keď väčšinu dňa trávila práve s nimi a nie s lekármi... Ja som doteraz nikdy neležala v nemocnici, tak si to celkom neviem predstaviť.

 

21.02.2007 11:03

Katuš

DENNY, poslala som ti ss.No ja zas lezim,tak tiez len tak nakukam Smile Ja som bola veeeeeelmi milo prekvapena sestrickami,naozaj su to take pokladiky Smile Jedna tam je taka vysoka,cierne vlasy...vyzera ako bohyna pomsty,keds a zamraci a to je len dojem,je strasne zlata aj ona Smile Naozaj musim povedat,ze toto osm necakala,ked som vlani lezala v Ruzinove,tak to bolo ine kafe....brrr.Tu som rozhodnuta do tasky pre maleho zbalit a nechat si doniest aj daco pre ne,naozaj su velmi ochotne a zlate,kludne im mozes nechat babo a ist si do bufetu,lekarne,kam len potrebujes,nebrblu.....a ked som daco chcela,tak nikdy nemali ziaden komentar,nic.....dokonca ked dosli vecer do sluzby,isli sa na kazdu izbu ukazat,kto tam v noci bude a ci je vsetko ok a tak.....naozaj su super.Aj doktori boli zlati,co som pocuvala zle reci na Janaca a Kutlaka,aki su nabrucani a tak.,.....no u nas neboli ani raz,my sme sa este aj s nimi smiali,dokonca Kutlak k nam chodil na kvas....taky nejaky rusky kvasny dzus Smile Takze v konecnom dosleku,keby to nebola nemocnica,tak je to fajn,ale tym,ze clovek vie,ze je v nemocke,tak ma taky blby pocit,ale ten personal mi to teda kompenzoval a v dobrom Smile

 

21.02.2007 11:52

denny

Katuš, dík za číselko! Tak si ma nabudila, že sa tam normálne aj teším Laughing Laughing Môj lekár samozrejme nič nechce zanedbať. Ale ja tvrdohlavo stále tvrdím, že malý sa narodí neskôr, lebo som si robila tehotenské testy a viem takmer presne, kedy sme si ho urobili Wink Wink Preto mi vychádza termín okolo 10.-12.3. Lenže on sa odráža stále od poslednej menštruácie (a to som mala veľmi divný a dlhý cyklus) a tak mám od neho termín 24.2. Je možné, že sa v sobotu narodí, netvrdím, že nie, ale podľa mňa bude potom narodený o 2 týždne skôr. No a včera mi pozeral tie prietoky a stále ich mám také isté dobré ako pred 3 týždňami a také isté ako pred týždňom. Preto si myslím, že je všetko v poriadku a netreba malého odtiaľ "vyhadzovať", keď mu tam je dobre. Lekár sa chce len poistiť, že ak by náhodou prestala dobre fungovať placenta, alebo ak by prestali byť prietoky také dobré ako teraz, musel by ísť hneď von. Čo je logické. Preto ma chce po tom 5.3. prijať, aby ma mohli sledovať denne, prípadne niekoľkokrát za deň a ak "prestanem fungovať", tak vyvolajú pôrod. Ozaj v utorok ideš na koľkú k lekárovi? Ja idem na 12:15. Najskôr pozrie zo spodu a potom idem tiež na ultrazvuk.

 

21.02.2007 11:59

Katuš

Denny, no ja idem v utorok do poradne medzi 9.00 a 11.00,tam je to jedno,.moj lekos neobjednava na cas.....ono sa sten aj to,ze sa dostaenm dnu aj o 11.30 ak ho odvolaju k sekcii......podarilo sa uz aj take,ze som cakala takmer do 12tej. Noa tiez po poradni idem na prietoky,ale dolu,dvere 24. Hi,no,tak vidim,ze som ti normalne narobila chute na porodnicu Smile Inak,nas maly ma teraz oficialny termin 2.3. ,beru to podla poslednej mrchy,mne to vyslo 1.3. podla toho,kedy sa podaril,ja to viem na beton presne pomaly aj na hodinu,kedze to nebolo celkom prirodzene.....no ale ved uvidme,lebo vcera ked som pri prepustani sledovala,ako a podla coho sa posuvaju terminy,tak nas maly by sa musel narodit aj dakde 20.3. :D tak uvidme,ale je jasne,ze to uz dlho nepotrva Smile

 

21.02.2007 12:43

denny

Katuš, tak Ty máš super, že rozdiel medzi Tvojim termínom a tým, čo Ti stanovil doktor, je 1 deň. Ja mám rozdiel 2 týždne! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

 

21.02.2007 13:03

zizu

Denny, prave som sa dovolala Jezikovej a idem tiez v piatok o jednej, tak sa tam asi uvidime Wink pokial ide o tie nadstandardne boxy - zatial som o nich iba niekde na nete citala, ze existuju ale ziadne podrobnosti neviem, ale Katus Ti ich uz dostatocne opisala. idem hodit nieco do ust, majte sa zatial. Zuzana

 

21.02.2007 13:30

denny

Zizu, tak sa v piatok uvidíme Wink Ja sa chystám ísť - ak teda náhodou nebudem rodiť :D ...ale na to sa zatiaľ nechystám Wink

 

21.02.2007 13:58

karolka

Kocky ja len pozeram... Porodnici, zmluvy s lekarmi, nadstandardne izby... Neviem, ci som taka naivna alebo je to u nas vazne take super, ale my v porodke s titulom baby friendly mame aj jednotky izby bez akehokolvek priplatku, plati sa epi - 2000,- a ocino pri porode 600,- nepotrebuje ziadne skolenie, ani zena speci vysetrenie pred epi, urobia ho az v nemocnici... Mame vsade fitlopty, relaxacnu vanu, sprchy na izbach... Babetko je podla poziadavky maminy na izbe hned alebo az ked sa na to bude citit... No a zmluvy s lekarmi - uplne nestandardny postup, proste sa to nechava na nahodu, mali by byt vsetci spolahlivi, ved je to ich praca!!!

 

21.02.2007 14:01

karolka

Este jednu otazocku - ako sa vysetruju prietoky? Ja som sa k tomu este nedostala, tak aby som bola pripravena Laughing DiK!

 

21.02.2007 14:14

Ivka31

karolka ..... prietoky sa vysetruju normalnym ultrazvukom, ani nevies na co tam ten doktor kuka, ukaze sa na monitore akoby tep srdiecka - aj to chvilku pocujes a zrazu lekvar vyhodi nejake cislo a hotovo. Asi tolko, nic zvlastne to nie je.

 

21.02.2007 14:19

Ivka31

Inak karolka - aj u nas v Trencine su bezne tie veci z porodnice o ktorych pisu dievcata z Blavy. Tiez to nie je nadstandart. Nuz iny kraj iny mrav. A v Blave sa zachvilu bude platit aj za to ze dychas kyslik.

 

21.02.2007 14:28

denny

Ivka, Karolka, máte pravdu. Tu sa fakt platí takmer za všetko. No čo už, to je daň za to, že bývame v hlavnom meste... Shocked A potom nám ešte niekto bude závidieť...

 

21.02.2007 15:20

karolka

Dik za info o prietokoch Ivka Surprised) aj som si myslela, ze to bude ten cez utz, ale ked mam koho, opytam sa :D Inak, v Blave som mala moznost zit 5 rokov, to mesto ma svoje plusy i minusy, asi ako vsade, takze kocky z BA nezufajte Wink Ja dnes idem cvicit, poreferujem, co nove sa dozviem, tak sa drzkajte a oddychujte Rolling Eyes

 

21.02.2007 17:45

Ifcok

ahojte maminy Smile tak ja sa len tak narychlo hlasim z porodnice, este stale nas tu drzia, lebo som rodila cisarskym rezom v spinalke. planovane to nebolo, ale v piatok vecer mi odtiekla voda a po prichode na antolsku sa cakalo, kedy zacne porod postupovat. az do soboty obeda boli kontrakcie slabe, tak mi dali oxytocin, ale aj po maximalnej davke sa do pol siestej vecer sa to stale nerozbehlo, ako by malo, a tak sa slo na vec... teraz uz je dobre, malinka uz papa mliecko a ja sa tesim domov ... zvykame si na sebe a ucime sa Smile uzasny pocit z kojenia sa zatial nedostavil, zatial je to dost bolestive - Stelinka je proste riadna prisoska a chce rychlo dobehnut, co nedorastla v brusku. tak sa drzte a uzivajte si bruska - je to zvlastny pocit, ked ho uz nemam Wink a stale nechapem, ako sa ten maly mrnus mohol do toho brucha zmestit.

 

21.02.2007 17:47

k.k

Fazulka. Som z okolia Piešťam. Dcérku som porodila v Piešťanoch, ale bola to iná situácia, predtým som už ležala, lekára mi vybavoval manžel na poslednú chvíľu, takže som takéto veci nemusela riešiť. Tiež som tentokrát zvažovala i Trnavu, pretože som počula, že odtiaľ púšťajú skôr domov - kvôli dcérke. Ale v Piešťanoch sa mi celkom páčilo. A treba mať aj nejaké doporučenie, ak chceš ísť už na posledné poradne do nemocnice?

 

21.02.2007 18:59

fazulka

Ahoj k.k., no neviem ci treba mat odporucanie, ale ako tak rozmyslam z prvej poradne v TT, tak som ho tusim ani nepotrebovala. Moj gyndos mi ho sice dal, ale ani neviem, ci si ho Dr. pozerala. Ved nakoniec on mi napisal na jedneho doktora, ja som isla k uplne inej lekarke. Ale v kazdom pripade si myslim, ze to by nemal byt problem pre Tvojho gyn. Ti odporucanie dat. normalne si ho vypytaj, ze chces uz chodit k porodnikovi a hotovo. Je to podla mna uplne normalne. Drzim palce, aby sa Ti vsetko splnilo podla Tvojich predstav a v blizkej dobe si mala v naruci krasny uzlicek. No a ked budes mat cas a chut, zavitaj medzi nas na pokec Wink Budeme sa tesit, su tu fajn kocky a debaty. :D Papa

 

21.02.2007 20:03

Babula

Prepacte, ze Vam sem leziem, ale svagor nataca dokumentarny film pre STV 2 a potreboval by niekoho z Vas, kto ma termin porodu MAREC 2007. Je to tema OTEC PRI PORODE, ak by mal niekto zaujem o spolupracu a peknu pamiatku, kontaktujte ma prosim cez ss. Dakujem.

 

21.02.2007 20:25

[color=red][size=18]Fotky Antolska[/size][/color]

Meg

Ahojte dievcata, v prvom rade gratulujem . Nasla som na internete : http://www.nspr.sk/petrzalka/pe_1gynekologia/fotogaleria.htm Moj lekar povedal ze nadstandardna izba je zbytocne vyhodenie penazi, ze ved to iste je aj na normalnej izbe. Ja idem zajtra za UZV a do poradne, hadam bude vsetko ok. Potom napisem. K tym tazkostiam - ani ja nespim, pomaly kazdu noc som aspon 3 hodiny hore, potom som cele dni unavena, zobudim sa na hlad a potom aj tak uz nezaspim. Otacanie v posteli je strasne bolestive - krize a lonova kost medzi nohami. A uz ani nevladzem tolko chodit, to brucho akoby malo tonu a tlaci ma dolu. A to by som mala este mesiac takto byt? AAAAAAAAA Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Papa, Meg.

 

21.02.2007 21:31

k.k

Fazulka. Ďakujem, zajtra idem do poradne, pozhováram sa s lekárom. Ale v Piešťanskej nemocnici je riadny chaoz, ako tí lekári ordinujú, tak snáď vystihnem toho, koho chcem. Mimochodom, aj moja dcérka sa volá Alexandra. NIekedy sa pripojím, pokecáme, teraz sa idem konečne natiahnuť, malinká mi dá zabrať. Papa

 

21.02.2007 21:55

Kačena

Ahojte všetky babulky! Dnes som si myslela, že už pôjdem rodiť, lebo ma chytili riadne bolesti. Navštívila som aj lekára, ktorý skonštatoval, že ešte otvorená nie som a toto sú sprievodné príznaky blížiaceho sa pôrodu Shocked Shocked Asi 20imin ostré pichanie dole v podbrušku, nič príjemné, hlavne keď ma to chytilo v obchode Embarassed zvíjala som sa a určite som mala krásny výraz v tvári, asi takýto Twisted Evil Surprised Shocked Nedá sa tomu nijako zabrániť, tak len čakám na tú chvíľu keď to prejde a budem mať aspoň hodinku-dve pokoj. Ja to vidím tak, že do konca týždňa tu máme nový prírastok Laughing Laughing Laughing už sa veľmi tešíme aj s mužíčkom!!! Užívajte si pokojné chvíľky s bruškom, veď za chvíľu tam nič mať nebudeme Wink Prajem peknú nôcku! Ja som z Piešťan a poviem ti, že radšej si to pôjdem odrodiť do Blavy už len z toho dôvodu, že tu je profesionálnejší prístup na vyššej úrovni ako v PN. Už som bola v jednej aj druhej nemocnici, tak môžem porovnať. A uznaj sama, že jedna sprcha a WC pre asi 6 izieb, kde sú aj 4 mamičky........neviem si to predstaviť. No, možno im krivdím Confused Veď skús sa tam ísť pozrieť a porovnaj si to aj s inou nemocnicou.

 

22.02.2007 11:32

Ivka31

Ahojte dievcatka. Vidim, ze dnes sa to tu akosi nerozbieha. Ani ja vlastne nemam nic nove, akurat ze ma bolia krize jak slak, ale to uz asi do porodu lepsie nebude. A nepomohlo mi ani vcerajsie cvicenie, skor ma to boli viac. Nastastie iba pri urcitych pohyboch, tak viem co nemam robit. Posielam vam taku sikovnu tabulku, co som obkukala u kamosky. Zapisuje sa tam spinkanie a papkanie babetka. Mozno sa vam to bude zdat zbytocna vec, ale je to dobry prehlad pre maminu a aj pre pediatra, ked sa ma bude pytat na tieto veci. Neviem ci to bude fungovat tak aby sa to dalo stiahnut ale pokusim sa. http://sweb.cz/Marian.Kubis/BAMBULKA%20KOJENIE%20A%20SPINKANIE.xls

 

22.02.2007 11:37

miriamka

bre rano, vcera som sa o takomto case estelen rozbiehala, dnes uz mam kopec za sebou. bola som na predporodnej priprave-akupunkture. vyzerala som ako jezko a trosku to stipalo. niektore vpichnutia akoby sa nic nedialo a niektore trosku krvacali a palia aj teraz po 2 hodinach. dostali sme ich iba do noh. v clenkoch z kazdej strany po jednej, tie boli kvoli vode. a v lytkach sme mali z vonkajsej strany po 2. tie neboleli. pocuvali sme k tomu taku psycho-hudbu na relax. bolo to celkom prijemne. no uvidime, co to prinesie. este mam ist 3krat. idem nieco spapat

 

22.02.2007 11:43

miriamka

ivka, super, tabulka sa da stiahnut. znama tiez nieco take robila v nemecku a velmi si to pochvalovala. mala super prehlad.

 

22.02.2007 12:29

Ivka31

Volam sa Matuško. Prvý krát som na tento svet zakričal dnes o 11:01. Meriam 50 cm, vážim 3700g, som zdravučký a moja mamina s ockom sú hrozne šťastní.

 

22.02.2007 12:48

Tominko a Gabinka

Jajka, blahozelame a hlavne zdravie zelame, maminke vela mliecka.

 

22.02.2007 12:48

Ivka31

............

 

22.02.2007 13:14

fazulka

JAJKA BLAHOZELAME :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D MATUSKO zelame vela vela vela zdravicka, mamicke Jajke vela vela vela mliecka Razz Jaaj, uz zacinaju tie krasne spravicky, jupiiiiiiiiiiiiiiiiii :D

 

22.02.2007 13:53

Ivka31

Akurat mi volal dievcence. Mala dost unaveny hlasok. Vraj ma za sebou 18 - hodinovy porod od vcerajsieho vecera. Teraz sa ide vybuvat, aby nabrala nove sily. Ked bude v poriadku, tak potom poreferuje. Zatial ahojte, ked sa dozviem dalsie novinky, dam vediet.

 

22.02.2007 13:56

denny

Ahojte, až teraz som sadla k netu a čo nevidím Exclamation Jajka, gratuľujem!!! Prajem hlavne zdravíčko a veľa mliečka! Kočky, z tých našich marcových bábätiek sa začínajú stávať februárové Wink Ivka, tá tabuľka je super, aj ja som si ju stiahla. Som taký analyticko-štatistický typ, tak ju určite využijem Laughing Laughing Laughing Nové nemám nič, akurát že som aj ja včera večer v posteli zistila, že mi praská panva. Nebolí to, len pri pretáčaní niekedy tak "chrupne". Tak len dúfam, že raz "nechrupne" nadobro... Ja spávam zatiaľ veľmi dobre, síce len do 8:00, ale za to tuho. V noci sa zvyknem 1x zobudiť kvôli WC, ale hneď som zase v ríši snov Razz Zajtra idem zase na psychoprofilaxiu, tak sa už teším. Zizu, uvidíme sa! Wink Pa Denisa

 

22.02.2007 13:58

denny

Ivka, ak s ňou budeš ešte volať, pozdrav ju od nás všetkých a že sa tešíme potom na podrobnosti!

 

22.02.2007 14:06

ajulka

Ahojte babulky, Jajka, gratulujeeeem, prajem vela zdravicka, mliecka, spanku:) Pekne sa to rozbieha, nestiham velmi, ale myslim na vas. Dnes idem do poradne, tak poreferujem snad vecer, alebo zajtra, pomaly balim tasku, ale mala my to vzdy uprace, ze mamina nie papa, tak ju nechcem stresovat:) Za to syn sa uz tesi na sestricku, tak snad to nejak zvladneme s tou ziarlivostou Smile) Majte sa kraasne, pekny dnik mamickam aj babetkam, andrea

 

22.02.2007 14:41

katinka

ahojte babulky gratulujem vsetkym maminkam, ktore stihli svojich drobcekov priviest na svet uz vo februari. hlavne nech su maminky aj babatka zdrave, maju dost mliecka a robia si navzajom radost Smile ostatnym drzime palceky, nech vydrzia dokedy chcu Smile ja uz by som aj prijala mat to za sebou, lebo spat nespim, matusko ma strasne unavuje a ja som nanho niekedy protivna, tak nech je cim skor po napati a uvidime, co zivot prinesie zatial papa a drzte sa. ivka, ta tabulka je fajn, ale z vlastnej skusenosti viem, ze by som do nej ani ciarku nepsravila. ani pri matuskovi som nemala na take veci energiu a cas a lekarka sa na to ani nikdy nepytala. ja len, aby ste sa nestresovali, keby vam nevychadzalo ju vyplnat Smile

 

22.02.2007 14:43

miriamka

clovek si hodinku pospi a hned take prekvapko! ja som uz napolovicu zbalena, kazdy den tam nieco prihodim. dula nam odporucala zbalit aj flasu sampanskeho, tak som kupila 2 pikolinov Wink