1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

18.02.2007 22:04

etna

Pekny vecer - ako super, ze uz nemusime prezivat stres z noveho pracovneho tyzdna :D Na dva dni odcestujem a hned sa udeju velke zmeny :D Zelam vela zdravicka, stastia a najma nech Stelinka pekne papa a vela spinka Razz Razz Nooo, my sme dnes tiez rozmyslali, ci neskocime preventivne do nemocnice, lebo nas maly, inokedy velmi aktivny, si dal cez vikend "pohov". Tych povinnych 10 pohybov denne bolo, ale v porovnani napr. s piatkom, bol dost lenivy. Napokon sa po ceste domov prebral a uz je to OK. Nabuduce ale asi nebudem otalat a radsej sa preveziem viackrat zbytocne do nemocnice, aspon ma ukludnia, ze je to OK. Co ma najnovsie strasi je odtecenie plodovej vody, ktora moze odtekat aj uplne pomaly, postupne, na nerozoznanie od vytoku, ktory sa niekedy priruti ako velka voda. Na priprave nam spominali, ze je bezne, ak buduce maminy pridu aj 5x s planym podozrenim na odtecenie plodovej vody. Hoci je to normalne, tak uz sa vidim, ako budem nerozhodna, ci ist, alebo nie ... Celkom ma dnes potesila sprava, ze sa prave zacina podla cinskeho kalendara rok prasata a po 600 rokoch je tento rok najlepsi na rodenie deti! :D

 

19.02.2007 08:55

Ivka31

Ahojte Bambulky. Tak my dnes mame ultrazvuk v 36 tt aj s prietokmi. Rada by som sa spytala aj na velkost babetka, potom poreferujem. Chcela by som sa spytat vas co ste boli na tom pouceni o epiduralke. Je to pravda, ze po nej treba 12 - 24 hodin alebo neviem kolko lezat a nemali by sme sa postavit ??? Vcera ma nastrasila sesternica ze ona bola na operacii kolena a mala vraj epidural (neviem ci si to nepomylila so spinalom) a musela potom dlho lezat aby jej nebolo zle. A tie baby co sa postavili zacali s prepacenim grckat. Tak ako to vysvetlili vam dievcata - treba lezat tak dlho ??? Ahojte

 

19.02.2007 09:17

denny

Ahoj Ivka, na tom poučení nám nič o ležaní nehovorili. Určite si to pomýlila Tvoja sesternica so spinalkou. Epidurálka je len o necitlivosti bolesti. Normálne chodíš, sedíš, proste si na svojich. Spinalka je taká, že si od pol pása dole znecitlivená. Keď som bola malá, operovali ma a tiež si pamätám, že mi kázali, nech sa prudko nestaviam a hlavne dosť dlho ma nechceli nechať ani si sadnúť (to som mala úplnú narkózu). Ale pri epidurálke to nie je také. Inak nám hovorila tá anesteziologička, že ak prídeš do pôrodnice neskoro, už si dosť otvorená a pôrod je dosť ďaleko, tak Ti epidurálku ani nepodajú. Oni totiž potrebujú, aby si pri tlačení spolupracovala, čiže ak Ti ju na začiatku aj dajú, akonáhle je treba začať tlačiť, ďalšie dávky nedostaneš, lebo musíš spolupracovať a nevedela by si tlačiť. Epidurálka je vlastne len na to, aby si necítila kontrakcie v prvej pôrodnej fáze (pomôže to, ak niektorej trvá prvá fáza 12 hodín). V druhej už musíš fungovať bez utlmovákov Wink A po pôrode budeš aj tak ležať, minimálne 2 hodiny musíš zostať ležať na pôrodnej sále a tlačiť si maternicu.

 

19.02.2007 09:17

denny

Inak tie fotky bruška sú super!

 

19.02.2007 09:27

miamia

dobre ranko bambulky Laughing ako sa dnes mate?uz mame dve babetka Razz kedy pribudnu dalsie Laughing Confused: babulky neviem ci aj vy ,ale ja sa dnes citim ako keby ma niekto presiel tam dole vlakom Shocked Rolling Eyes Confused strasna bolest...akoby sa mi kosti uz polamali na sto kuskov ...tak to tam vsetko skrype... Rolling Eyes az sa bojim pohnut od dalsej bolesti...a krize a podbrusko...ale este chcem vydrzat aspon do stredy idem na kontrolu k midwife a musi mi dat taku karticku pre nemocnicu ako pre Svedku ...ci co to je...tam budu vsetky udaje a tak o mne...a ste by som si chcela zafarbit vlasky Laughing lebo potom uz nebude cas pri malickej Wink teda bude ale len na nu Laughing inac Ivka uz som objednala z renka stylu vcera Exclamation a ten p.Kubik mi uz dnes napisal ,ze do mesiaca to mam Wink sa mi to strasne rata ako rychle odpisal... Laughing a chcem sa opytat nestava sa ze to trva dlhsie ???hm???nieze mi to nepride dokym sa mi vratime ,lebo ked uz budeme na SR ja chcem aby postielka aj so vsetkym stala pekne v izbicke a cakala na malicku Razz vsetkym co mate dnes kontrolu drzkam palce ,aby ste mali co najlepsie hodnoty,rozmery a vsetko co len chcete... Laughing a zelam aj pekny tyzden vsetkym Wink som zvedava ktora sme dalsia Shocked Wink

 

19.02.2007 10:31

Ružička

Čaute budúce maminy! Som tu úplne nová, čerstvo na materskej, takže s kopou času sedieť za PC Laughing Náš malý Gabko je oficiálne marcový (29.3.), ale ktovie? možno by sme mali patriť medzi aprílovčatká 2007 Confused: Držím vám všetkým palce, nech sme zdraví :D

 

19.02.2007 11:50

karolka

Ahoj Ružička, vitaj medzi nami, som sa potešila, že konečne niekto s termínom skoro ako ja, lebo u mňa to vyzerá medzi marcovkami na posledného mohykána Rolling Eyes Ivka, super fotečky, si sa s tym vyhrala, tvoja malá sa určite bude baviť, keď jej to o pár rokov ukážeš :D Inak, s tou epi to nie je pravda, chodiť nemôžeš len po spinalke... Kočky, vy už všetky chystáte izbičky pre babenka? A to nie je skoro? My máme nachystanú izbu po mne, teda je tam momentálne skladisko, myslím, že skôr ako o tri roky ju potrebovať nebudeme...

 

19.02.2007 12:03

Ružička

Ahoj Karolka, ďakujem za privítanie Wink tak my si ešte chvíľku počkáme, budeme asi posledné z týchto marcových maminiek... Ešte sa to tu musím nejako naučiť ovládať.... ale tieto odpovede sa zatiaľ zobrazujú, takže v pohode Laughing Aj naša budúca detská izba je zatiaľ skladisko, lebo sme sa len nedávno presťahovali. Tež si myslím, že ju potrebovať zatiaľ nebudeme, ale aj tak mi ide na nervy, aý je v nej bordel Twisted Evil

 

19.02.2007 12:26

miriamka

vitam ruzicku! napis nam viac o sebe... karolka, babo chcem mat v noci pri nas v spalni, aspon rok, alebo tak nejako. ale izbicku chcem uz mat hotovu, aby mohlo spinkat v postielke cez den a neskor sa tam hrat. chcem aby malo od zaciatku svoj kutik. v spalni mam kosik na spanie pre babo (moses basket). mal by stacit asi na prve 4 mesiace, tak uvidim, ako to potom poriesim. no a teraz umyjem okno, dvere, ram, podlahu, ozehlim zavesy a ak sa po mojej pracej akcii vcera nezrazili, tak ich vecer povesime. chrbat boli, ale inak som plna energie, tak ju musim vyuzit. ani sa necudujem po 2 siskach a pol balika krowiek Wink

 

19.02.2007 12:31

zuzkaMT

ahoj babule, vidim ze so sladkostami a pomarancami to tahame za jeden koniec, aj ked sladkosti - to chapem, ale preco zrovna tie pomarance??? no vecer by som kvoli nim aj z okna skocila Wink Sylvi - dobre ze sa obcas ozves, obcas si na vas ostatne spomeniem a rozmyslam ako sa asi mate a ci sa vam dari.... ked bude nieco aktualne urcite daj vediet Wink Ruzicka - vitaj, prihod o sebe zopar info, nech ta Ivka moze pridat do tabulky, celkom pekne sa nam to rozrastlo Razz tu v marcovkach. Ivka - super fotka, ze ma to nenapadlo, len ja mam tych fotiek pomenej, akosi sa nefotim tak casto, este by som mala spravit aspon zopar kym to brucho mam. Inak vcera vecer som stala za zehliacou doskou a aj ked som uz bola dost unavena, nechcela som to nedokoncit, tak som uz myslela ze naozaj porodim, ale aspon sa ta kopa pradla stratila Laughing . Dnes rano sme to s polovickou po dlhsej dobe "zaklincovali" spolocnym "cmuk cmuk" Embarassed , tak som zvedava ci to ide mat nejaku odozvu, no zatial sa nic nedeje, keby nieco napisem.

 

19.02.2007 13:08

Ružička

Čaute baby, tak teda niečo o mne: som z BA (aj keď pôvodne som z BB, len kôli manželovi som zakotvila v Bratislave), mám 24 r., som asi 6 mesiacov vydatá a budeme mať chalana Smile Som čerstvo na materskej a tak len hľadám, čo s toľkým voľným časom :D aj keď dlho si to voľno neužijem Wink je niektorá z vás z BA? Kde sa chystáte rodiť? Ja v Ružinove, tak dúfam, že to dobre dopadne...

 

19.02.2007 13:25

zuzana Búciová

Ahojte marcovky, ja som z januároviek, a ospravedlňujem sa, že som vám sem tak vpadla. Mám na vás otázku. Pred pôrodom som užívala homeopatiká na uľahčenie pôrodu a pomerne dosť mi z nich ostalo. Ak by niektorá z vás mala o ne záujem, tak by som jej ich posunula. Ja ich už dúfam nebudem potrebovať. Máme už doma totiž štyri detváky:-))) Budem rada, ak by niektorej pomohli tak, ako mne. Rodila som asi minút po príchode do pôrodnice:-))) Ak by niektorá z vás mala záujem, nech mi napíše ss s adresou, a ja jej to pošlem. Všetkím prajem ľahučké pôrody a radosť z babetiek. Z.

 

19.02.2007 14:20

Ivka31

Ahojte dievcata. V prvom rade vitam novu marcovku Ružičku. Už som ťa aj pridala do tabulky, ak chces mozes este doplnit nejake dalsie udaje. Dnesny ultrazvuk v nemocnici prebehol tak rychlo, ze ani som si nestihla vsimnut a bola som vonku. Napisal mi akurat - Flow : RI 0,58 , BFC 0 , PV (plodova voda) : v norme Este som sa stihla s doktorom pobavit na temu porod u konkretneho porodnika. Dozvedela som sa, ze v Trencianskej nemocnici sa zmluvy s porodnikmi nespisuju - mimochodom vraj je to ilegalne. Musite sa bud so spontannym porodom trafit vybranemu lekarovi do sluzby, alebo mi porod vyvola pocas svojej sluzby, cize nebudem rodit spontanne ale s vyvolavackou. No uvidime ako to vsetko dopadne.

 

19.02.2007 14:23

Ivka31

Zabudla som napisat, ze mi povedal aj pribliznu hmotnost malinkej : 2800 g. Snad uz za tie 4 tyzdne moc nenarastieme, aby som ju lahsie vytlacila.

 

19.02.2007 14:27

ajulka

Ahojte marcovky:), Ruzicka vitaj, som z BA, rodit idem na Kramare, ale pred tusim tromi tyzdnami rodila svagrinka v Ruzinove a nestazovala sa , takze to urcite bude ok Wink my sme mali zurku v noci- mala bola hore od druhej do pol siestej, proste parada, takze ani nechcite vediet ako vyzeram Shocked , a to som draheho poslala so synom do kina, uf, ten tam asi zaspi Embarassed a potom ich vyhodia, lebo cez jeho chrapanie nebude nikto nic pocut Rolling Eyes Laughing No Julka konecne spinka, len som k vam nakukla a idem zbierat hracky, nech to tu zasa chvilu vyzera ako byt Embarassed Cool Majte sa pekne, miriamka kusok tvojej energie by sa mi teraz fakt hodil Wink Ivka pekne fotecky, to je super pamiatka. Vsetky sa majte pekne, opatrujte seba aj bruska-babetka, pa a pekny den, andrea

 

19.02.2007 14:31

ajulka

Ivka, ja som zmluvu podpisovala vo stvrtok, tak dufam, ze je to ok. Este isla na schvalenie primarovi. Teda ja a zakony to je uplne ina kapitola, ale snad to bude vporiadku.Popytam sa vo stvrtok v poradni a dam vediet. andrea

 

19.02.2007 14:43

denny

Ahoj Ružička, vitaj medzi MARCOVKAMI! Ja som tiež z BA a rodiť idem na Antolskú - mám tam svojho lekára, ktorý je zároveň pôrodník a bývam v Petržalke, tak som veľmi nemala nad čím uvažovať... Ja som dnes tiež nejaká "nabudená". Od rána som behala - bola som sa dať podstrihnúť, lebo keď sa nám to narodí, tak tak skoro ku kaderníčke nepôjdem Rolling Eyes Ofinku mi dosť vystrihala, ale aspoň mi tak skoro nebude zavadzať Wink A vlasy nie su zuby - dorastú :D :D Potom som bola na pošte, kde som si odstála parááááááááááááádnu šoru... Ledva som to už odstála. Ale dnes ma pustila jedna pani sadnúť si v MHD! Ostatní sa tvárili, že tam nie som... Ozaj, ako mám donútiť poštárku, aby sa unúvala u nás zvoniť? Minulý pondelok som bola celý deň doma a nezvonila u nás, akurát som si našla v schránke oznámenie o uložení zásielky - lebo adresát bol nezastihnuteľný! Ale fakt som bola doma. Ja beriem, že ak u nás na začiatku nášho bývania skúšala zvoniť, tak vie, že tu doobeda nikto nebýva, tak sa o to už ani nepokúša. Ale chcela by som jej dať vedieť, že som už na materskej, čiže môže kľudne zvoniť. Je to lepšie, ako keď sa mám trepať na poštu a zakaždým si to tam odstáť. A neuveríte, keď som sa vrátila domov, čakalo ma v schránke ďalšie oznámenie o uložení zásielky Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Ale beriem, lebo momentálne som fakt doma nebola. Len pri predstave, že musím ísť zase na poštu ma to trošku naštvalo... Ale môj problém.

 

19.02.2007 14:47

denny

Ivka, inak aj ja som už zmluvu podpísala a lekár ju posunul primárovi/prednostovi. Teraz čakám, kedy sa mi vráti podpísaná a potom sa vypíše ďalšia časť zmluvy. Aspoň tak mi to povedal môj lekár. A keď mám podpísanú zmluvu s lekárom a podpísal to aj primár/prednosta, tak môžem svojho pôrodníka hocikedy zavolať, ak to na mňa príde. Tá zmluva ho oprávňuje k tomu, aby ma odrodil aj mimo svoju službu. Inak vraj nesmú lekári robiť pôrody mimo poradie. Ak nie je podpísaná zmluva, nesmie prísť odrodiť rodičku mimo svojej služby. Aspoň tak som bola informovaná ja. Ale pravdepodobne to závisí od toho, aké pravidlá má ktorá pôrodnica. Môže sa to líšiť aj na Antolskej, lebo sú tam dve pôrodnícke kliniky.

 

19.02.2007 14:56

Ivka31

..............

 

19.02.2007 15:15

Ivka31

denny ..... mas pravdu s tymi zmluvami. To vsetko su iba interne nariadenia jednotlivych nemocnic a klinik. Zakony v zdravotnictve vraj ale nepoznaju nic take ako zmluva medzi porodnikom a pacientom. Vsetko je to len sukromna dohoda medzi oboma stranami a kazda nemocnica si to robi po svojom. Ale to je jedno, pokial je doktor ochotny prist, je to v poriadku. Len ta suma sa mi zda privysoka.

 

19.02.2007 15:19

denny

Veď to, nie každý má na to, aby zaplatil 7.000,- za pôrod, keď dôveruje svojmu lekárovi... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes A epidurálka sa u nás tiež platí. Tá stojí 2.500,- a ak chceš manžela pri pôrode, tak ešte 500,-. Ja nefrflem, je to nadštandard, tak nech sa platí, ale čo fakt také, ktoré si takto z fleku nemôžu dovoliť vyvaliť 10.000,-?

 

19.02.2007 15:39

Ivka31

Tak pre porovnanie u nas sa plati - ak si dobre pamätám - 200 Sk za manžela pri pôrode. Ak budeme mať s mužom absolvovanu predpôrodnu pripravu, tak na sale sa neplati nič. Akurat ta priprava stoji 400 Sk. Na cenu epi som sa ešte nepytala, ale nepočula som, že by sa v Trenčíne niečo platilo. Asi tolko.

 

19.02.2007 15:42

Ružička

Jééj, ale nás tu je :D budem sa musieť pár dní venovať čítaniu, aby som vás spoznala Laughing ďakujem Ivke za pridanie do tabuľky. Inak som Jana ( Ružičková - prekvapujúce, že ? Laughing ) a narodky mám 7.5. :D Tiež sa pri najbližšej návšteve doktora chystám spísať zmluvu s ním a tiež si myslím, že nič nie je nelegálne, pokiaľ si to nemocnica ošetrí zmluvou. A vždy lepšie, ako doktorom niečo pchať do vrecka... Budem musieť ísť ešte na prednášku o epidurálke. Trochu mám výčitky, že som doteraz nebola na žiadnom kurze ani nikde (nejako nebol čas - stále som bola v robote). Tak snáď to prežijem aj bez kadejakých nácvikov, však aj naše babky to zvládli, no nie? Upokojte ma prosím Crying or Very sad

 

19.02.2007 15:47

Ivka31

Niekto sa tu pytal na to, prečo si už chystame . Tak my mame taku malu spalnu, ze postielka sa nam tam uz nezmesti. Preto mam v deckej valendu na spinkanie pre mna a mala tam ma postielku a vsetko co treba. Budeme to riesit asi tak, ze prve mesiace tam budem spavat s malinkou a ked bude chciet aj muzik, valenda sa da roztiahnut na 2 lôžka. Ale pochybujem, že by chcel v noci s nami kojit. Radsej ho necham spinkat, nech rano skor vstane do prace a poobede nech je rychlo doma pri nas.

 

19.02.2007 15:51

miriamka

denny, to mi hovor s postou. tiez sa u nas postar neunuval zazvonit. mal papiere z banky pre mna aj muzicka a boli sme obaja doma. tak som naklusala na postu. manzelovu zasielku mi nedali, ma prist osobne. moju tiez nie, pretoze som mala iba kopiu pasu a nie original. kopia do teraz vzdy stacila. tak som naklusala na 2. den s pasom a dali mi moju zasielku. manzel siel osobne pred odchocom do prace. o radach, ktore sme si vystali pomlcim... no ake to moje prekvapenie, ked mi minuly stvrtok prisiel list, ze mam prist s pasom na postu, nieco zle vyplnili. tak som tam bola dnes uz 3krat kvoli jednej volovine. bola som fakt nastvana a kebyze tam zase dnes cakam 20 min, tak neviem... ale nastastie rada nebola. a ospravedlnenie, ach a to je co??? postu nemam daleko, asi iba 15 min pesi a dole kopcom sa zgulam, ale cesta domov, to je ine kafe. Wink

 

19.02.2007 15:56

miriamka

tak som sa vystazovala, sorry. nasa spalna tiez nie je velka, ale postielka by sa este nejako bojovo zmestila. keby sa nam dala posunut postel. ale neda sa, vazi 600-620 kg!!! tak nic neposuvame a riesime takto, tiez si necham este hostovsku postel v detskej.

 

19.02.2007 16:30

Janka_PD

Ahojte maminy, Oj, dievčatá už sa nám to blíži. Cítim to aj ja. :D Kopance do rebier, večer sa mi ťažko ukladá do postele, kyselina vyhráva len taká rozkoš Confused . Aj Vám opuchajú prsty na rukách a nohy v priehlavkoch? Doteraz som bola fit, ale posledné dni ma tieto príznamky unavujú... a už by som to mala radšej za sebou. Shocked - pomaranče, mandarinky, kivi, to je tiež moje, neviem si deň bez toho predstaviť. A čaj s medom a citrónom každé ráno. Ivka[/color brušká sú super. Už ste uvažovali nad tým, do kt. zdravotnej poisťovne prihlásite svoje mimčo? A kedy to treba urobiť?

 

19.02.2007 16:54

Ivka31

Ja som chcela len k tym postarkam. Aj ja mam ten problem. Ale videla som raz na schranke nalepeny papierik a tam bolo - SOM DOMA - DOPORUČENÚ POŠTU - ZVOŇTE. Tak aj ja to asi tak spravim.

 

19.02.2007 18:35

zuzkaMT

Jani, trochu som ostala v pomykove ked si sa pytala na tu zdr. poistovnu pre mimi, lebo ja som informovana tak, ze mimco sa automaticky prihlasuje do tej poistovne ako je matka a az pri najblizsej moznej zmene poistovne (co je u nas vzdy pred koncom kalendarneho roka) ho mozes prepoistit do inej.... tak teraz neviem, asi budem zajtra zistovat Rolling Eyes Keby ste niektora bola mudrejsia napiste co viete. pekny vecer

 

19.02.2007 19:47

fazulka

Ahojte maminy, pekny vecer :D gratulujem vsetkym k peknym vysledkom z poradni, super spravicky. A samoska vitam novu maminku cakatelku, Ruzicku. Razz Super, uz nas je tu kopec. Tak Ruzicka dufame len, ze budes s nami kecat a pisat, je nas tu celkom dost. Wink My sme dnes boli s malou cely den vonku, potom sme to zakoncili navstevou kadernicky a teraz sme zmorene a ja mam pocit, ze keby som mala aj zajtra prejst tolko co dnes, tak mozem ist rovno do porodnice. Uz som tusim mala fakt na male. Rolling Eyes Ale este sa mi zase nechce. Ako tak citam, ta posta je fakt otras vsade. Evil or Very Mad Nam sa tiez pravidelne stava, ze postar zazvoni zo spodu vchodu, otvorim mu elek.vratnikom, a on nam len hodi listok do schranky a poobede mozeme kracat na postu. nie je mu to vobec hlupe, zazvoni, otvorim mu a aj tak hore nepride....bez komentara, chce to nejaku konkurencnu firmu, aby sa spamatali, lebo i to postovne nie je najnizsie. Twisted Evil No v TT sa plati ked chce byt otecko pri porode 500,-Sk, za epi neviem, v piatok zistim, ale pocitam 2 - 2,5 tis., nadstandard izba 1000,-Sk/den, max. tusim 7tis. za cely pobyt. A este som sa kocky chcela spytat, na tie cipky YAL, myslim ze Jajka ich spominala, zohnali ste si ich uz niekto? Lebo ja ich neviem nikde kupit. Rolling Eyes Tak to je uz asi vsetko, drzkajte sa a uzivajte si mimi v bruskach. O chvilu uz budeme len spominat. Juuuuj babule, ja sa uz tak tesim, ze sa nam tie nase pokladiky narodia do jari a do leta, to bude paradicka, ziadne kabaty, fusaky, overaly.......Chvilu to este potrva, ale uz nie dlhoooooooooooooooooooooooooooo :D

 

19.02.2007 19:49

fazulka

A este som chcela k tabulke, skore je na strane babuliek, tak by sa zislo zopar babuliakov, nech to mame aspon trochu vyrovnane. Wink Sranda, tusim su ale fakt mesiace, kedy sa rodi viac chlapcov ako dievcat a naopak. U nas to zatial vyzera na prevahu dievcatiek. No som zvedava, ako to cele nakoniec dopadne. Shocked

 

19.02.2007 20:23

jarus

Ahoj baby, takže ozvala som sa po týždennej odmlke a hádajte čo...... Takže dnes som prišla z pôrodnice. Narodil sa v 37 tt. Trošku sa poponáhľal. Vážil 2750 gramov a je 47 cm dlhý. Bola to rýchlovka ako pri prvom keby som trošku zaváhala tak porodím doma. Teraz spinká tak som sa prišla pochváliť že už máme synčeka. Zatiaľ pa.

 

19.02.2007 22:03

miamia

jarus: Ahoj baby, takže ozvala som sa po týždennej odmlke a hádajte čo...... Takže dnes som prišla z pôrodnice. Narodil sa v 37 tt. Trošku sa poponáhľal. Vážil 2750 gramov a je 47 cm dlhý. Bola to rýchlovka ako pri prvom keby som trošku zaváhala tak porodím doma. Teraz spinká tak som sa prišla pochváliť že už máme synčeka. Zatiaľ pa.
jeeeej JARUS GRATULUJEEEEM Razz to si nas riadne prekvapila .prajem Ti skore zotavenie ,malickemu ,aby sa cim skor adaptoval na vonkajsi svet mimo bruska...veeeela mliecka ...a vsetko co si prajete Razz Wink Laughing no tak uz tu mame 3.babetko Razz ktora sme dalsia??? Wink

 

19.02.2007 22:11

miriamka

, no to je prekvapko Shocked Musis nam, cakatelkam, vsetko popisat ked budes mat cas. GRATULUJEM ti k chrustikovi a prajem vela zdravicka, energie, mliecka...

 

19.02.2007 22:14

Kačena

Jajka! a teším sa s tebou. Ja som mala ale rodiť s tebou súčasne a ty si ma takto predbehla!!! Ja som dnes bola na kontrole, a dr. mi povedal, že sa to už pomaly chystá.... Shocked Termín mám až 7.3. ale vyzerá to na skôr... Dnes som mala také divné bolesti až do krížov a malá sa mi v brušku hmýri, cítim to už 3. deň hlavne dole v podbrušku Wink Máte aj vy niektorá také pocity? Bruško mi už pomaly klesá, tak som zvedavá kedy porodím. Ale ja chcem ešte obhájiť budúcu stredu môj doktorát! Surprised Dr. sa smial už minule, že ma tam pustí medzi dvoma kojeniami....haha Wink Jemu sa to smeje Shocked Neviete ako sa dá pôrod oddialiť? Budem sa snažiť mať bábo v brušku až do 7. marca! Papa

 

19.02.2007 22:15

ajulka

Jeeej Jarus gratulujem, vela zdravicka vam obom :D vsetky cakatelky pozdravujem, andrea

 

19.02.2007 22:47

zuzkaMT

Jarus, no toto, ty si expert, pises ako by si si odbehla "od plotny", tyzdenna odmlka a uz si aj doma.... tak teda GRATULUJEM a drzim palceky nech ide vsetko dobre. Babulky, tie co uz mate po, ked si najdete cas napiste podrobnejsie ako to slo, aj ako sa dari uz doma, pre nas budu vase info k nezaplateniu!!!!!!!!!!! Laughing Drzkajte sa.

 

20.02.2007 08:07

Tominko a Gabinka

Je, dalsie babatko. Jarus gratulujem a drzte sa.

 

20.02.2007 08:54

fazulka

JARUS, GRATULUJEM Exclamation Exclamation Exclamation SIMONKOVI zelam vela vela zdravicka, stasticka a spokojnych rodicov, rodicom vela vela radosti . :D :D :D Drzte sa, a ked budes mat cas, napis podrobnosti: Wink Jeeeeeeeeeeeeeej, uz naozaj tretie "marcove" babetko. Razz Inak krasny dnicek vsetkym.

 

20.02.2007 09:15

denny

gratulujem a strááááááááášne sa teším!!! Je to super, že to išlo tak rýchlo, myslím, že to je prianie nás všetkých, aby sme dlho netrpeli Wink Wink Wink Všetkým veľa veľa zdravíčka a mamičke veľa mliečka, nech nemusíš sterilizovať a variť.... Miriamka, Ivka, tak aj Vy máte Poštu v "zuboch", čo? No čo už. Ale Ivka dík za typ, asi to urobím aj ja tak, že tam nacapím lístok, že som doma. Aj pre zlodejov to bude aspoň odraďujúce Laughing Laughing Janka_PD - aj mne opúchajú nohy a ruky. Teda vlastne tak ako si písala, prsty na rukách a hlavne chodidlá až po členky. Minulý týždeň som skúšala takú kúru, že som si 3 dni po sebe varila 1 šálku žihľavového čaju. Zmiernili sa opuchy, viac som chodila na WC a aj váha mi išla dole. Z toho usudzujem, že som fakt "zavodnená". Najskôr som si myslela, že budem opúchať len večer, ale je fakt, že sa už budím opuchnutá. Dnes som si po 4 dňovej prestávke zase navarila žihľavu, tak uvidím. Inak magistra v lekárni mi teraz veľmi neodporúčala bilinky a vraj aj tú žihľavu mám piť tak, že len 1 šálku denne a maximálne 7 dní po sebe a potom prestávka. Dnes idem do poradne, tak sa ešte opýtam lekára, či to môžem piť. Ohľadom tej poisťovne, neviem ako to funguje, ale ja som v Dôvere a chcela by som tam prihlásiť aj malého. Takže ak sa to deje automaticky, tak mi to vyhovuje. Wink - opýtaj sa u svojho lekára, ako to je s tými YAL čípkami. Bola u mňa kamoška, ktorá si to kúpila a pri pôrode jej to sestrička odmietla dať, nakoľko povedala, že to nie je také účinné a urobila jej normálny klystír. Tak nech to zbytočne nezháňaš. Ja som sa už vyrovnala s predstavou, že si ho teda nechám normálne urobiť v nemocnici... Rolling Eyes Shocked Rolling Eyes Shocked V poslednej dobe, sa okolo mňa rodili samí chlapčekovia. Kopec známych má synov a skoro žiadne dievčatko. Ale skutočne, keď tak človek kukne do tej našej tabuľky, tak to vyzerá na prevahu babuliek :D - držím palec, aby Ti to s tým 7.3. vyšlo!

 

20.02.2007 10:03

jajka

Jeej, 5 dni som tu nebola a uz mame tolko babetiek Razz - vsetkym Vam gratulujem k babatkam a prajem vela, vela zdravicka. - verim, ze malicky je uz teraz na tom ovela lepsie a skoro si ho vezmete domov. - to foto bolo super, ja om tie fotky pocas tehotenstva dost zanedbala, tak mozno pri druhom. Ja chcem ist este dnes kupit malemu fotoalbum, mozno to bude posledna prilezitost, lebo zajtra idem na kontrolu do porodnice a sluzbu ma moj lekar a ako pisala Ivka tu sa da porodit u vybraneho porodnika len spontanne so stastim, alebo s vyvolavackou pocas jeho sluzby. Tak uvidim zajtra, ako sa doktor rozhodne, ja mu plne doverujem, takze ak povie, ze to pojde, tak mu uverim Wink - ten YAL je roztok, neviem ci existuju aj cipky. Je to vlastne taka asi 2 decova umela nadobka v tvare valca a ukoncena takym dlhym asi 8 cm sosakom. Ulomy sa na nom vrsok (predtym to treba ale pretrepat, aby sa napenil) potom sa zasunie cely do konecnika (ten sosak) a stlacanim sa nadobka vyprazdni. Mozes si to spravit sama doma, alebo si to vziat do nemocnice. U nas proti tomu nic nemaju a aj od bab na babetku som sa docitala, ze je to ovela humanejsie a velmi ucinne. Potom by si mala asi 30 minut odolavat nutkaniu ist na WC a do hodiny si cista ako lalia. Ospravedlnujem sa za tuto cast textu, ale je to tak, neviem ako to inak napisat. Akoste tu pisali o tych dokoncovackach v bytoch, tak mi sme cez vikend ukladali laminatove podlahy, narobili sme sa ako kone, lebo v nasom dome nenajdete skoro ziaden pravy uhol. Vsetko sa muselo doriezat a tak. Ale vsetko je hotove, uz nam len v piatok privezu a namontuju dvere a budeme zit ako ludia. I ked poviem Vam za zavesmi miesto dveri mi bude smutno, uz sme si tak zvykli Razz Tak ja utekam do mesta na nakupy a potom sa este ozvem. Ahojte

 

20.02.2007 10:19

Kačena

Ahojte! Denny, díky moc za odozvu Wink Kočky mne je už fakt "naprt" Evil or Very Mad , mám také pichľavé bolesti v podbrušku, hlavne keď si sadnem. Najlepšie mi je deď chodím, ale z toho som potom aj unavená. No fakt neviem, čo mám robiť!!! Exclamation Malinká sa hýbe o 106, ale aspoň túto noc som sa akotak vyspala. A najhoršie je, že na muža niečo lezie Evil or Very Mad a to sme sa obaja doteraz držali...boli sme úplne zdraví Laughing Laughing Tak aj neviem, či bude môcť byť pri pôrode a ako dopadnem ja? Keď sa to sype, tak poriadne Twisted Evil Ale čo už Shocked Mávajte sa pekne, prajem málo starostí s bolesťami akéhokoľvek druhu! Wink

 

20.02.2007 10:40

denny

Kačena, tak ja nemám bolesti v podbrušku, ale také pichľavé kŕče vnútri dole - ako na krčok. Neviem to popísať. Mám to už asi takých 5-6 dní a netrvá to celý deň, len niekedy. Na začiatku to bolo raz do dňa, teraz to cítim aj tak 3x za deň (niekoľko takých kŕčov a potom to prestane). A mám pocit, že to začínam cítiť, keď viac chodím alebo stojím. Nie keď sedím. Takže asi to je niečo iné ako to, čo cítiš Ty. A na chlapa skús aplikovať veškerú dostupnú medicínu, aby si ho v začiatkoch vyliečila, nech môžete byť pri tom spolu Wink Môj sa mi tiež včera sťažoval, že začína pokašlievať, tak sme nasadili multivitamínové tabletky Calibrum, do toho cucká hašlerky a kúpila som mu Hedelix. Snáď v začiatku zaberie. Účinné je vraj dať si vyžmýkaný citrón s medom. Ale to tiež len v začiatkoch, keď to prepukne, nezaberá. Ale keď mu ešte nasadíš citrusovú kúru :D , tak by sa z toho mal dostať. Wink Môj manžel tiež teraz robí všetko pre zdravie, aby mohol byť pri mne. Ja som sa dnes ráno zase zobudila s takým divným nosom, ako keby som si zachladila dutiny a cítim, že mi to začína zliezať na hrdlo, tak asi aj ja nasadím ten Hedelix. Čo už, je chrípkové obdobie!

 

20.02.2007 10:59

miriamka

kacena, dufam, ze aspon do stredy vydrzis! muzikovi urob cibulovy sirup. nakrajaj cibulku na kocky a zasyp cukrom, alebo zalej medom. nechaj stat, kym cibulka nepusti stavu a sced. zakry a schovaj v chladnicke. moj to straaasne odmieta, pretoze to smrdi, ale zavidi mi, ked mi to pomoze Rolling Eyes ja mam dnes problemy pisat, taka opuchnuta som sa este nezobudila! vecer som mala strasne clenky a to som mala nohy dost vylozene. no a dnes rano ruky. ale hrozneeee. asi skusim tu zihlavu.

 

20.02.2007 11:00

denny

Ivka, ešte ma napadlo, mazala si kolieska na kočíku? Lebo som čítala, že je dobré ich namazať pred prvým použitím a potom sa o ne pravidelne starať. Ale nemám predstavu, kde by som ich mala namazať. Vieš mi poradiť? Alebo kočky, ktoré máte PP Centro, kde ste namazali kolieska?

 

20.02.2007 11:02

denny

Miriamka, keď sa vrátim z poradne, dám vedieť, čo mi na to poradil lekár. Dúfam, že mi tú žihľavu schváli, lebo inak neviem. To mi zabralo.

 

20.02.2007 11:13

miriamka

dik denny. nam odporucil predavac mazat koliecka. mame Jane Nomad, nie pp. mame ich mazat pravidelne, silikonovym, alebo aj obycajnym kuchynskym olejom. a mazat mame vsade tam na kociariku, kde su nejake zhyby, nie len koliecka.

 

20.02.2007 11:25

Ružička

Čaute baby, ako tu tak diskutujete o mazaní kočíkov, tak mi to pripomenulo, ako sme boli minule s drahým na prechádzke a okolo šiel otecko s kočíkom, ktorý stráááášne vŕzgal.... všetky chlpy sa nám pri tom zvuku zježili.... chúďa dieťa... aj keď na druhej strane, možno už bolo tak zvyknuté, že bez toho zvuku nezaspí Laughing Crying or Very sad my ešte kočík doma nemáme, čakáme na telefonát z Peg-Perega, máme objednaný PP Uno oranžový s bodkami :D strááášne krásny :D

 

20.02.2007 11:27

denny

Miriamka, síce neviem, aké má koliečka ten Váš kočiarik, ale ten náš netuším kde presne mám namazať (myslím tým koliečka)... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes je to tam také divné... Tiež nám vraveli, že ich treba mazať, inak budú vŕzgať - ale to sa týka všetkých kočiarikov. Len mi nejako chýba predstavivosť a neviem na ktorých miestach presne. Inak možno by na to bol dobrý taký WD olej, čo sa používa aj do auta, keď vŕzgajú dvere...

 

20.02.2007 11:28

denny

Ružička, viem ktorý myslíš. Je peknučký :D Opýtaj sa tam potom, prosím Ťa, kde presne ich treba mazať. Ja sa moc v Auparku nechcem ukazovať, my sme kúpili kočiar cez babymarket.