1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

15.02.2007 15:44

denny

Ahojte kočky, šijem, tak som celý deň v obývačke a nevšimla som si, že píšete. K tej materskej - aj ja to mám overené tak, že to je na kalendárne dni a nezdaňuje sa to. Mne prišla prvá materská včera a to bolo 14.2. (taký pekný valentínsky darček...). Dostala som ju len za 3 dni, lebo na MD som nastúpila 29.1. Keď som tú sumu podelila 3 dňami, tak to sadlo na to, čo mi prišlo vo vyjadrení zo Soc. poisťovne. Váhu malého mi hovorí doktor, len keď robí ultrazvuk. Meria mu priemer bruška a ono mu to vyhodí predpokladanú váhu. Jasné, že to je odhad, ja len dúfam, že skutočnosť nebude o veľa "ustrelená" smerom nahor Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Karolka, daj potom vedieť, čo ste kúpili. Wink Wink Za chvíľu príde domov mužíček, tak ma ide "vyvenčiť" - už sa teším. Pa Denny

 

15.02.2007 15:50

karolka

jajka: Takze volala som na socialnu poistovnu. .
Kocky ja sa este vratim k tej socialke - ked som na materskej od 9.2., znamena to, ze peniazky dostanem okolo 20.3. za polovicu februara a potom uz 20.4. za cely marec? (teda ak sa nestane nieco take ako Jajke...) Denny, Tebe vazne poslali peniazky za tri dni? Shocked

 

15.02.2007 16:11

denny

Áno, mne poslali len za 3 dni. A je to tak, ako píšeš. Keď si doma od 9.2., tak v polovici marca dostaneš peniažky za február (do 9.2. - 28.2.).

 

15.02.2007 17:23

miriamka

ahoj, ja tiez prispejem otazkou k materskej, aj ked mi na sk nehrozi. tu je to tak, ze mozem dostavat matersku az 3 roky, ak sa obaja manzelia vystriedaju na materskej. inak sa teraz nieco meni a nikto este nevie podrobnosti Rolling Eyes ale toto je jasne: ak sa nam druhe babo narodi pocas tych 3 rokov materskej, tak materska za 1. babo odpada a dostava sa iba za 2. babo. zda sa mi to divne, ale to nikoho nezaujima... a nic to na veci nemeni... je to tak aj na sk?

 

15.02.2007 18:51

Tominko a Gabinka

Jajka- ja som prveho Tomina porodila spontanne a mal 4250g a 53 cm , tiez som si myslela , ze nad 4 kg bude cisarsky a aha nic.

 

15.02.2007 19:02

Tweety

Ahojte dievcata, Dlho som tu nebola a asi sa tak skoro sem ani nedostanem, tak pisem aspon v skratke. V 32. TT sa podla UZV zistilo, ze babatko nerastie ako ma a v 34. tt sa muselo narodit cisarskym rezom. Teraz je v inkubatore a ja sa modlim, aby coskoro zacalo dychat sam a priberalo. Tazko sa mi to pise a je mi do placu, tak to radsej ani nebudem rozpisovat...mozno niekedy inokedy. Drzte nam a hlavne mojmu chlapciatku palce...takze z marcoveho babatka mame februarove a dufam, ze ho raz budem drzat v naruci a opat sa usmievat. Drzim vsetkym palce, aby boli deti vporiadku a kazda jedna z Vas mala lahky porod. Tweety

 

15.02.2007 19:44

zuzkaMT

ahojte dievcata, mne este nic zo socialky neprislo, zatial mi len uctovnicka vyratala kolko by som mala dostavat, ale zatial nemam ani vyjadrenie ani peniazky a na MD som od 21.1. , necakala som ze budem este na nasom fore citat nieco smutne... Co sa stalo???? Ako sa vola tvoje chlapciatko a kedy sa presne narodil? Ak mas chut napis, aspon doplnime tabulku, ked nie nic sa nedeje. V kazdom pripade aj napriek vsetkemu GRATULUJEM Razz k nasemu prvemu babetku a pevne verim ze malicky bude bojovat a aj dychat bude sam (niekde som citala ze pluca predcasne narodeneho sa musia v inkubatore a s pomocou liekov upravovat velmi pomaly, aby vysledok nebol s nasledkami). Tak prajem vela trpezlivost a drzim palceky Exclamation

 

15.02.2007 20:13

miamia

Tweety Exclamation v prvom rade Ti gratulujem k chrustikovi.z celeho srdiecka Vam budem drzat palce a modlit sa za Vas u Panbozka.nevzdavaj sa musis byt silna a pevne verit,ze ochvilocku budes malickeho drzat v naruci a on bude moct dychat svojimi pluckami.musi to byt pre teba najtazsia skuska v zivote Sad ,ale nesmies sa vzdavat to je jedine co Ti viem povedat .je to fakt tazke.MALICKY teraz potrebuje ,aby si bola silna ,SPOLU to zvladnete.VELA STASTIA Exclamation

 

15.02.2007 22:20

miriamka

Tweety, prajem ti aj tvojmu chlapciatku vela sil a velmi, velmi drzim palceky, aby ste boli coskoro obaja zdravi doma.

 

16.02.2007 09:00

denny

Tweety - aj ja želám, aby všetko dobre dopadlo a aby ste čo najskôr mohli byť všetci štyria spolu doma. Držím palce! Miriamka, pokiaľ sa nemýlim a dievčatá opravte ma, ak píšem bludy, ale na SR je to tak, že dostávaš rodičovskú 28 týždňov (jej výška závisí od odvodov do sociálnej poisťovne, z ktorých vypočítajú dennú čistú sadzbu a z tej dostaneš 55%). Po uplynutí 28 týždňov dostávaš materskú a to je nejakých 4500,- (neviem presne). Ak zostaneš na materskej a napr. po 2 rokoch sa Ti narodí ďalšie dieťa, už nedostaneš rodičovskú (znovu 28 týždňov) a dokonca ani ďalších 4500,- na druhé dieťa. Čiže s dvomi doma musíš vystačiť len so 4500,- Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Pri súčasných výdavkoch mladých rodín sa netreba diviť, že klesla pôrodnosť Exclamation

 

16.02.2007 09:54

ajulka

ahojte babulky, Tweety gratulujem k babetku, drz sa, drobcek ta potrebuje, myslim na vas, nech ste uz cim skor vsetci spolu doma. Denny, s dvomi detmi po sebe je to momentalne tak, ze mas narok na penaznu podporu v matersve aj pri druhom, len ti stopnu akekolvek peniazky na to prve, takze by som kazdu chvilu mala dostat vyjadrenie zo socialky, ze v akej vyske mi priznavaju matersku-tych 28tyzdnov a potom samoska 1 rodicovsky prispevok do dovrsenia troch rokov mladsieho dietata, ak nebude v jaslickach alebo v skolke. Prepacte, ze nepismenkujem viac, ale mala nas vydesila a este stale nam dava riadne zabrat, tak som rada, ked nachvilu zavrem oci. Vcera som bola v poradni, zatial vsetko ok, tie udaje si presne nepamatam, ale malinka je malinka, ma len 2100g (35+5), tak snad este narastie. Majte sa krasne, utekam k Julinke, andrea

 

16.02.2007 10:04

denny

Ajulka, dík za info, lebo ja som si myslela, že pri druhom nedostanem tie rodičovské dávky. Však daj potom vedieť, ako Ti to vypočítali.

 

16.02.2007 10:38

Tominko a Gabinka

Tweety gratulujeme k babatku a drzime palceky, aby ste statocne dobojovali do ciela.

 

16.02.2007 10:49

Tominko a Gabinka

Este Vam posielam fotku nasho Tominka a nasej zavislosti od rozpravky cars.

 

16.02.2007 11:23

etna

Tweety, drzim palce a zelam vam vsetkym vela stastia a zdravia. Hoci babetko sa nenarodilo v termine, urcite viete ze porod v 34 tt sice nie je idealny, no po par mesiacoch nikto ani nebude tusit, ze babo sa narodilo predcasne a vsetko dobehne. Zo zaciatku to musi byt velmi tazke, ale mozno z neho bude druha Martina Moravcova, alebo buduci nadejny golfista - minule bol dokument o chlapcovi z Havaja, ktoreho porodna hmotnost bola 900g, nadej na prezitie minimalna a teraz sa o nom hovori ako o druhom Tiger Woodsovi Smile

 

16.02.2007 12:52

miamia

Tominko a Gabinka: Este Vam posielam fotku nasho Tominka a nasej zavislosti od rozpravky cars.
jeeej Tominko je krasny ako anjelik s tymi vlaskami taky na spapkanie :D pripomina mi vlaskami moju sestricku Alexandru Razz ak sa mi podari pridam aj foto

 

16.02.2007 13:12

miamia

babulky ako sa citite vy??? Laughing ja ako taka mensia velrybka...nemotorna...ale nie je to az tak zle ...mam vela energie nejako Shocked uz som si zase vsetko vyriadila ,poprala...caka ma zehlenie...a cakam na muzicka ,lebo sa ma vratit az zajtra rano tak ma to hadam nechyti dnes v noci Confused lebo chcem aby bol pri porode... inac rano som vstala a odkedy som zacala chodit stale pri kazdom pohybe vo mne akoby praskali kosticky okolo panvy a je to tak bolestive,tak neviem ci uz mam zase hlavicku malickej nizsie a sa to az tak rotahuje Shocked ale auuu strasne to boli za kazdym krokom viac...mate to niektora?? som zvedava kedy to na mna pride...este mam 13dni ktora mate este termin k 1.3.alebo tak nejako na zaciatku??? Ivka co keby si tu supla tabulku aby sme to zase videli,prosiiiiiiiiim... Razz inac tie veci z renka stylu kocky to vas chvali aj moj muzicek ze dobru stranku ste nasli Laughing sa mu tam strasne pacilo vsetko vsetko...ale sme sa aj pochytili lebo ja som chcela ten set na postielku zltucky a jemu sa paci tyrkysovy tak vyhral bitku Rolling Eyes Laughing tak malicka bude spinkat v tyrkysovom Shocked Wink ale aj mne sa to paci v tyrkysovom...ja som tiez najradsej spavala tam kde bolo nieco modrejsie Laughing

 

16.02.2007 13:27

Tominko a Gabinka

Je miamia naozaj sa podobaju. Tiez ma krasne vlasky.Mne je ho luto ostrihat a stale sa len smejem,ze len cez moju mrtvolu Cool Ja si myslim, ze ak by sme ho ostihali , tak uz by nemal take pekne. Inac dievcata, ktore mate fotku pri svojom mene , na aku velkost ste to zmensovali? Mne sa to nejako nedarilo.

 

16.02.2007 14:52

karolka

Teeeda, tak tu mame prve babetko, netusili sme, ze to bude take smutne, ale neboj , najcerstvejsia maminka, ako uz kocky spominali, treba len dufam a byt silna, ved dnes uz je veda tak daleko, ze deticky sa zachvilu dostanu do normalu... A fakt, mozno to bude maly genius Smile Daj vediet, ako pokracujete, urcite budeme vsetky cakat na spravy od Teba. Drzime palce!!! Ja som sa des v noci zobudila na brutalnu bolest v pravom lytku, neviem, ci mam zaseknuty nerv alebo co, ale ledva chodim, mastim si to mastickami, uvidim vecer... Kocky drzte sa, finisujeme a k tomu asi patria bolesti a neprijemnosti typu bolave krize, lonove kosti, klby... TEN VYSLEDOK VSAK URCITE BUDE STAT ZA TO...

 

16.02.2007 15:27

Ivka31

Ahojte dievcata. Ako som citala o nasom prvom babetku od Tweety, hned som to aj zaznacila do tabulky a hned vam ju sem aj hodim. - neboj moja vsetko bude fajn a drobcek bude zdravy. Ved teraz vedia doktory vypiplat aj babo narodene v 7 mesiaci. Ja tomu pevne verim, ze vsetko dobre dopadne. Juj moja, len skoda ze si nenapisala ake meno ste dali malinkemu. Ked sa sem niekedy dostanes, napis aspon meno drobca a kedy sa narodil. Drzim vsetky palce, nech ste zdravi.

 

16.02.2007 15:57

sisi1

Ahoj, marcovky :D Nechcem Vas tu smirovat, len som tak nakukla, ci uz rodite - ja som februarovka a veru, u nas to ma za sebou vacsina... cakateliek ubuda, no ja som ako posledny mohykan, ktovie, ci s mojim Mareckom neskoncime niekde v marci :D Tak vidim, ze ste disciplinovane a nerodite, veru, drzte sa pekne 2v1. Nase februarovky sa rozbehli v januari jedna radost, len sme pozerali. A Tweety - moj doky mi kedysi davnejsie povedal, ze ak sa babo narodi v 34 tt, tak uz nie je velmi ohrozene. Aj my vo februari mame jedno take babenko, narodilo sa viac ako 1 mesiac skor, malinka mala 2 kg. Teraz je v poriadku - Ty si pekne oddychni a priprav sa pre svojho chlapceka, nech ma krasnu oddychnutu a veselu maminku. pa s.

 

16.02.2007 23:32

zuzkaMT

ahoj babulky, my sme dnes s polovickou absolvovali prehliadku nasej porodnice, ja som co to uz videla z nej ale drahy chcel vediet kde co je aby potom nestresoval, no na porodne saly nas nezobrali, lebo boli plne a chystali aj cisarsky, ale raz to tam uvidime, neminie nas to no nie? Laughing Personal vyzera byt mily a ustretovy, dufam ze este porod bude rychly a budem spokojna Cool . Co sa tyka nejakych priznakov, lonove kosti ma nijak zvlast nebolia aj ked citim ze mimi ma tlaci tam dole, no horsie je to s tvrdnutim brucha, hlavne na vecer je ako skala a trva to aj niekolko minut, musim si sadnut alebo lahnut a chvilu oddychovat aby to preslo, potom ked som na nohach sa to zas vrati. a tesne nad pupkom v strede ma to tak taha, akoby mi niekto nasilu natahoval kozu.... mate niektora nieco podobne? a este jedna vec, za posledne dni mam dost zvysenu "aktivitu criev" Embarassed , hoci si nepomaham ziadnymi urychlovakmi, tak tiez neviem ci to nieco znamena alebo co.... no uvidime, inak sa citim fajn. Pekne oddychujte a opatrujte sa :D

 

16.02.2007 23:44

miamia

zuzkaMT: ahoj babulky, my sme dnes s polovickou absolvovali prehliadku nasej porodnice, ja som co to uz videla z nej ale drahy chcel vediet kde co je aby potom nestresoval, no na porodne saly nas nezobrali, lebo boli plne a chystali aj cisarsky, ale raz to tam uvidime, neminie nas to no nie? Laughing Personal vyzera byt mily a ustretovy, dufam ze este porod bude rychly a budem spokojna Cool . Co sa tyka nejakych priznakov, lonove kosti ma nijak zvlast nebolia aj ked citim ze mimi ma tlaci tam dole, no horsie je to s tvrdnutim brucha, hlavne na vecer je ako skala a trva to aj niekolko minut, musim si sadnut alebo lahnut a chvilu oddychovat aby to preslo, potom ked som na nohach sa to zas vrati. a tesne nad pupkom v strede ma to tak taha, akoby mi niekto nasilu natahoval kozu.... mate niektora nieco podobne? a este jedna vec, za posledne dni mam dost zvysenu "aktivitu criev" Embarassed , hoci si nepomaham ziadnymi urychlovakmi, tak tiez neviem ci to nieco znamena alebo co.... no uvidime, inak sa citim fajn. Pekne oddychujte a opatrujte sa :D
zuzka tak ja mam tu aktivitu criev aj 4krat do dna uz poslednych niekolko dni,tak viem ze sa to uz blizi...lebo to sa zena vraj cisti ... Shocked Wink no a to tvrdnutie bruska mam aj teraz a tak mi tvrdne ze ani nadychnut sa mi neda a musim dychat do brucha ale aj tak sa to nejako nechce uvolnit teraz tak hadam sa to dnes v noci nezhorsi lebo som sama doma ... Sad az rano pride muzik z cesty domov...a moja buchticka sa strasne vela mrvi posledne dva dni ...a hlavne tlaci tam dole Shocked ako sa len da...a mocovy mechur musim vyprazdnovat niekedy za polhodinku aj 8krat....co uz mi nan tak tlaci... Rolling Eyes Wink

 

17.02.2007 12:17

denny

Ahojte dievčatá, kamoška mi vravela, že počas tehotenstva mala problém s vyprázdňovaním. Zapekalo ju a tesne pred pôrodom (3-4 dni), sa jej "to rozbehlo", ako píšete. Proste sa čistila. Takže možno to je jeden z príznakov Wink Čo sa týka môjho stavu, tak mňa nebolia žiadne kosti, lenže ja som jedna z tých, ktoré majú širšiu panvu, takže asi sa mi nepotrebuje roztiahnuť, prcek má dosť miesta Smile Veď uvidíme, či ešte nezačnú bolieť Rolling Eyes Bruško aj mne tvrdne niekoľkokrát denne, len sa mi tak stiahne a niekoľko sekúnd (niekedy možno minútu) zostane tvrdé. Až sa mi zmení jeho tvar. Bolieť ma nič nebolí, jediné, čo sem-tam cítim, tak akoby také škrabkanie na krčok - neviem to dobre opísať. Je to taký pichľavo - škrabavý pocit vnútri dole. Akoby taký kŕč. Ale mala som to zatiaľ len asi 4x. Mám pocit, že som to cítila vždy vtedy, keď som viac chodila. Tak som mala takých 5-6 kŕčov a potom to prešlo. Včera som bola na psychoprofilaxii, tak som sa tam pýtala kočiek a aj tie to už cítili. Takže vychádzam z toho, že to je normálne a že to asi svedčí o blížiacom sa pôrode :D Náš malý sa tiež hýbe tak, ako keby sa ani pôrod neblížil. Všade sa píše, že pohyby pred pôrodom ustanú, nakoľko mimi už nemá toľko miesta. Tak ten môj valibuk toho miesta má asi ešte stále dosť, lebo včera plával a "šliapal vodu" od 20:00 do 22:30 :D :D :D Podľa posledných ultazvukov vyzerá náš pôrod na niekedy okolo 5.3. Inak včera nám sestrička hovorila, že mesiac pred pôrodom sa máme vyvarovať týchto jedál: čokoláda v akejkoľvek forme (či už kakao, granko, ...), med, citrusové ovocie, ovocie z dovozu, ktoré nie je bežné pre toto ročné obdobie pre nás (ani jahody, ktoré už sú v obchodoch), bilinky, orechy akékoľvek okrem vlažských orechov (arašidy sú vraj najhoršie, kvôli tomu ani tá čokoláda sa nesmie jesť, lebo obsahuje niečo z arašidov) a čokoľvek, čo obsahuje arašidy alebo ich zložku. A ešte vravela, aby sme si do pôrodnice k pôrodu vzali aspoň hroznový cukor. Že keď sa budeme dlhšie trápiť, tak nám to dodá energiu a ako som už písala, hroznový cukor je dobrý aj na tvorbu mliečka Laughing Dôvod na vynechanie týchto potravín je, aby sa mimi nenarodilo s alergiou.

 

17.02.2007 13:29

Kačena

Denny a aj ostatné nastávajúce maminy! S tými sladkosťami si ma vôbec nepotešila Shocked Shocked Shocked Ja som si včera dala akurát polku čokolády a bola taká dobrá Laughing Laughing Laughing A sladké mám teraz strašne rada, a bol Valentín, takže som dostala len samé fajnové a teraz mi to akurát spapká mužíček Crying or Very sad Momentálne som ho s touto správou dobre rozosmiala Wink , ale ja sa teda nesmejem Crying or Very sad Ale kvôli zdraviu bábätka sa kľudne vzdám tých sladkostí. Ako je to s Vami ostatnými. Žeby som len ja bola taká mlsná Wink Confused: Pozdravujem všetkých, teraz si idem trošku zdriemnuť, lebo som varila obed (pre 6 ľudí a takto je to každý deň) a som z toho uťahaná... Možno poobede zájdeme ešte voľačo porobiť na záhradku, lebo už začínajú schádzať krokusy aj tulipány a treba im urobiť miesto od listov Laughing Laughing Pápá

 

17.02.2007 16:04

evik

Ahojte babulky :D my sme sa dnes vratili z nemocnice, kde sme stravili par dni. V stredu sa mi zdalo,ze necitim pohyby (cca 4.5 hod) a mala sa nedala zobudit, tak som s placom utekala do nemocnice, ale uz po ceste tam sa zacala zase hybat. Myslela som,ze jej len popocuvaju srdiecko a pustia domov,ale nechali si ma tam na pozorovanie par dni. Kazdy den mi robil 3 krat monitor a 1 krat prietoky, vsetko sme mali v poriadku, tak uz dnes som isla na vlastnu ziadost domov (musela som to ale podpisat, lebo si ma tam chceli nechat az do porodu,kedze som uz v podstate v termine). Ale ja som si povedala,ze ked je mala v poriadku,ze nam lepsie bude doma... poviem vam, bolo to poriadne stresujuce, kym som tam bol atych par dni, vystriedali sa pri mne a porodili styri zeny. Musim sa priznat, ze ma chytala riadna panika, ked som videla v akych su bolestiach a ja som cele tri dni preplakala, nemohla som jest, ani spat. Mozno si poviete, ze by ste to na mojom mieste neriskovali a zostali tam az do porodu, ale ja som to nemohla vydrzat... a moja dcerenka mala vsetky vysledky v poriadku, evidentne som len spanikarila a tak si myslim, ze je nam doma lepsie, ja som v ovela vacsej pohode a mala tiez. Dokonca, ten stres sposobil, ze vsetky priznaky pripravujuceho porodu mi tam ustupili, este aj krcok sa zatvoril, mne by sa tam porod hadam ani nerozbehol. Takto doma sa aj ovela viac pohybujem a verim,ze aj porod sa skor rozbehne :D Ozaj, a doktor mi potvrdil, ze to bude dievcatko, teraz ma cca 3250g+/-500g, BPD= 93, FL=74 , FAC=334. Prajem vam krasny vikend, ja sa idem trochu prejst von, je tam dnes nadherne :D

 

17.02.2007 19:17

fazulka

Dobry vecer maminy, :D dnes bol ale kraaaaasny den, ze? uplna paradicka. uz by ta zima ani nemusela prist. Rolling Eyes Evik, panecku, no musela si byt asi v poriadnom strese. A to Ta spanikarili "len" tie chybajuce pohyby? Lebo mne lekar stale tvrdi, ze je uplne normalne, ked sa mimi menej hyby uz teraz na konci, ze nemaju uz tolko miesta a tak. Ze dolezite je citit pohyby min. 1x za 12 hod. tak neviem. Shocked no hlavne je, ze je vsetko v poriadku a ste doma. je to urcite prijemnejsie ako v nemocke. Inak ked som bola ja v piatok prvy krat v nemocnici na poradni, dali ma na tie pasy, na prietoky, tak hadam za 15 min. sa mimi pohybalo no 3x, a sestricka tiez vymyslala, ze je to malo a tak, ze co bude robit.... no normalne som nechapala. nerozumela som tomu, ani som sa jej na nic nepytala, bola som z toho vylakana, srdiecko sme poculi, to sa mi zdalo hlavne. a nakoniec mi dr. do knizky napisala, ze prietoky v norme, tak nechapem. Inak miery mame: BPD - 94, FL - 78, FAC - 350 al. 380, to neviem rozlustit, a vahu, no cudovala som sa Jajke, a nam vysla na: 3530g. Normalne tomu nechcem verit a kukam do tych papierov jak puk. Shocked Dalsiu poradnu mame bud. tyzden v piatok, tak som zvedava, musim sa na to popytat, ved normalne nemozem uverit.... Baby, nemate niektora tie priemerne miery na BPD, FL, FAC podla jednotlivych tyzdnov? alebo kontakt na nejaku stranku? Celkom by ma to zaujimala, lebo mi dr. pri BPD napisala, ze 38+1, a pri tych ostatnych ?, nerozumiem tomu. Evik, ty tam mas ako tie tyzdne? No a termin nam povedala na zaciatok marca, takze uz je to fakt predo dvermi.... A najhlavnejsie som skoro zabudla, Tweety, neviem ci budes citat, ale moc vam drzime palce a nebojkaj, urcite bude vsetko ok. Ved sa rodia skutocne deticky ovela skor a nakoniec som z nich vynimocne nadani ludia. Razz Urcite je to teraz tazke, no nezufaj, drzkaj sa ako najviac mozes, syncek Ta potrebuje plnu sil. Moc drzime palce Exclamation No idem koculky pozeral Lolka a Bolka s malou, hadam pri tom nezaspim Laughing Pekny vecer :D

 

17.02.2007 19:57

sisi1

POZOR, POZOR!!!! DNES, T.J. 17.2.2007 SA ASI PRED HODINKOU IFCOK NARODILA STELINKA!!! 2700 GRAMOV, 48 CM MAMINKE AJ DCERKE SRDECNE BLAHOZELAME!!!

 

17.02.2007 20:02

sisi1

- nahodou som precitala, ze zhanas stranku, kde sa daju pozriet priemerne miery babatka podla gestacnych tyzdnov - skus toto: http://babymed.com/tools/ultrasound/third%5Ftrimester/ pa, idem pekne k sebe spat do februara. len aby sme si to s ifcok neprehodili :D

 

17.02.2007 20:13

miriamka

kocky, uz tu mame 2. 'marcove' Confused: babatko Exclamation Exclamation Exclamation jaj idem, zbalit tu tasku Shocked Shocked Shocked

 

17.02.2007 21:44

Tominko a Gabinka

Ahojte cakatelky, tak v prvom rade blahozelame k 2-hemu marcovemu babatku . Dnes sme mali narocny den, bolo krasne tak sme doobedu vyvencili nasho psa a poobede sme sa sli korculovat. Som hotova. Chcem sa Vas opytat , ci niektora ma palenie zahy , ale ja mam takej intenzite , ze cokolvek zjem hned mi je zle Embarassed Je to velmi neprijemne . Posielam vam foto bruska .

 

17.02.2007 21:46

Tominko a Gabinka

Este Vam poslem tatinka a Tomulka. Tak sa majte a pekny vikend, nech bruska a babatka posluchaju.

 

17.02.2007 21:51

Peťulka

Az teraz som sa dostala k internetu. Teda baby, pekne novinky!!! :D - neboj, malicky bude zdravucky. Tiez poznam jednu, co sa jej dceraka narodila v siedmom mesiaci a dnes je z nej krasne, zdrave dievcatko. Drzte sa!!! - gratulujem k Stelinke. Drzkajte sa obe!!!! Super dievcata. Fakt sa to rozbieha. JAJKA - na cviceni sme sa tak bavili o vselicom moznom, nic konkretne. Uz sme si skusali tlacenie :D prislo nam to nejake komicke..... :D Ja som opat v Dubnici, dnes chlapi pripravovali steny na omietku, penetrovali a tak. Su fakt narobeni.... Budem tu asi az do utorka, kedy mam aj poradnu. Zatial sa majte krasne a opatrujte sa!!!

 

17.02.2007 23:02

zizu

Caute kocky, strasne dlho som tu nebola - teda nakukala som a snazila som si vas priebezne citat, ale v poslednej dobe ste sa teda riadne rozpisali, ze ani neviem, kedy si Vas docitam. Aj ja uz som na materskej - teda materskej, kedze ja nie som zamestnana, ale som si sama sebe panou, tak len mam na nu narok. Ale uz som viac-menej vysadila, pricom vsak kazdy den chodim do robotky skontrolovat to tam, ci ide vsetko tak ako ma ... Pri poslednom ultrazvuku mi doktorka na 100 % potvrdila dievcatko, tak dufam, ze to tak bude - lebo pocas celeho tehotenstva som sa snazila a nenakupovala som toho vela, ale v poslednej dobe mi nedalo a tak veru ruzove vecicky a nejake tie suknicky uz visia na vesiaku... Inak ja tieto mesiace hlavne riesim problem, kam pojdem rodit. Povodna predstava bola u Cupanika u Kocha, ale nakolko ten odtial odisiel a momentalne nema kde rodit a ja ani nepoznam u Kocha inych doktorov (lebo v podstate vsetci povodni odchadzaju), zda sa mi zbytocne platit tolke peniaze za porod tam. Takze som sa nakoniec rozhodla pre Antolsku - predsa len ide o najnovsiu (relativne) nemocnicu, tak by mala mat lepsie vybavenie a izby ako ostatne dve. V tejto suvislosti sa chcem spytat, a viem, ze uz sa o tom tu pisalo Embarassed , kedy sa konaju profylakticke cvicenia na Antolskej, ci je treba sa nejako specialne objednat a ak by ste mali, tak aj telefonmne cislo...Vopred dakujem. Inak TWEETY, neboj sa, malicky bude urcite v poriadku, len musis mat vela sil a verit tomu. A tiez gratulujem Ifcok k dievcatku - uz sa to tusim zacina rozbiehat. IVKA 31 - mohla by som ta poprosit v tabulke mi zmenit datum porodu na 28.03 (najprv to vyzeralo, ze sa termin posunie kvoli pohybom dietatka, ale nakoniec babo zodpoveda tehotenskym tyzdnom, takze preto ten radikalny posun). Dakujem. Zatial sa majte pekne. Zuzana

 

17.02.2007 23:25

zuzkaMT

ahooojte, Razz Evik, neboj nic, vsetko nakoniec dopadne dobre, ale dobre si podla mna spravila, radsej ist a vediet ze je vsetko ok ako keby sa mala stat naozaj nieco zle, netreba riskovat! Denny, neviem ako ty a ostatne kocky, ale ja som teraz na sladkostiach zavisla a tiez na pomarancoch, dnes som ich zjedla asi pat uz. A to podla vahy uz vobec nepriberam, asi si len mimi pyta nejaku energiu ci co.... Inak ja mam pohyby tiez dost aktivne, vobec sa mi nezda ze by sa nejako utlmili, citim asi kazdy jeden, hlavne ked si lahnem na chrbat, vtedy sa mu asi nieco nepaci a protestuje Laughing . Dobru noc

 

17.02.2007 23:41

miamia

JEMINENKU tak nam sa to tu uz riadne rozbehlo :D GRATULUJEEEEMEEEEE IFCOK A STELINKE nech sa im len a len dari Exclamation vela vela mliecka ,zdravicka,stasticka a nech sa im splni aj to najtajnejsie prianie Razz Wink

 

18.02.2007 09:03

denny

Ifcok aj ja gratulujem k bábätku!!!!! To je super, tak už máme 2 miminká Exclamation Exclamation Exclamation :D :D :D Kočky k tým sladkostiam - myslíte si, že sa mi to darí dodržiavať??? Vôbec nie, tiež potrebujem denne kúsok čokolády Rolling Eyes Rolling Eyes Predvčerom som si dala aspoň 2 lyžičky z Nutella krému Rolling Eyes A dnes sa chystám na buchty na pare (mám už na ne strašnú chuť) a tiež budú posypané s kakaom. Len som Vám chcela dať info, čoho by sme sa mali vyvarovať a keď to už nedokážeme, tak aspoň trošku obmedziť. Tak isto som mala strašnú chuť na pomaranče, ale tých som sa dokázala vzdať. S tou čokoládou je to horšie... Med a buráky ma až tak neberú, tak tie som vynechala úplne. Zizu, na tú psychoprofilaxiu sa musíš objednať. Zavolaj p. Ježíkovej (to je sestrička, ktorá to robí). Číslo: 6867-3403. A treba aby si mala papier od lekára. Ona Ťa zaradí do tej skupiny, kde má menej, čiže Ti povie deň a hodinu. Je tam dosť ťažké dovolať sa Rolling Eyes Ak sa Ti to nepodarí, skús tam ísť osobne. Prajem peknú nedeľu!

 

18.02.2007 09:58

denny

Katuš a Meg1 pozdravujú všetky marcovky a gratuľujú čerstvým mamičkám k prírastkom! Tweety, Tebe želajú, nech je drobček čím skôr OK. Obe sú stále v nemocnici (Katuš 2 v 1 a Meg1 3 v 1Wink ), ale sú v poriadku.

 

18.02.2007 10:30

Kačena

Laughing Laughing Laughing Hlavne sa držte a skorý návrat domov!

 

18.02.2007 11:51

karolka

No babulky, teda, s tou cokoladou... no nevie, neviem, ja som strasny zavislak, aj medik mi chuti, aj citrusy... asi sa na to opytam na profylaxii, lebo pocula som aj tvrdenie, ze ked papame vela mediku, deticku su potom velmi kludnucke Razz IFCOK, gratulujeme ku Stelinke!!! Dufam, ze sa dockame aj nejakych infosiek o tom, ako to prebiehalo... Boze, ja som dnes nejaka akcna, najradsej by som nieco robila, niekam sla, najhorsie, ze neviem co... Tak idem cosi vymysliet, peknu nedelu vsetkym!

 

18.02.2007 13:18

fazulka

Sis1, si perfektna, dakujem. :D

 

18.02.2007 15:11

Sylvi

Ahojte dievcata, vidim ze uz sa pomaly rozbiehate, vsak? ostatne tehulky: drzim vam vsetky prsty, zelam vam bezproblemove porody a hlavne vela, vela mliecka pre vase miminka. Vasa byvala spolubojovnicka.

 

18.02.2007 15:13

miriamka

karolka, aj ja som sko nadrogovana. tiez by som nieco stale robila, ale pritom padam od unavy. vcera sme boli po nabytok, kupili sme vanicku, babyfon... este tie veci, co nam chybali. no a dnes prosim pekne malujeme detsku izbu. viete si predstavit ako to tu vyzera. bola to hostovska a pracovna v jednom. teraz delime nabytok po byte. pisaci kut mam teraz v prosim pekne v kuchyni... esteze je obrovska. ale bohvie ako to nevyzera. uz mi to chcel manzelik zrusit, ale kde by som ja napisala tu diplomovku, neviem Shocked vcera som sa po tych spravach na fore zlakla a uz som zacala balit tasku, ale nejako som to nedokoncila. hadam coskoro. zajtra k nam pride dula a poradi nam ohladne ambulantneho porodu. pozrie co uz mame pre babo a co by nam este mohlo chybat. no a tu to je ako na stavbe. krasny slnecny dnicek maminkam aj cakatelkam.

 

18.02.2007 15:15

miriamka

ahoj sylvi, fajn, ze si nakukla. mas sa? ozaj a frcim na sladkostiach! ale aj na pomarancoch ako zuzka, neviem sa ich dojest. tu nam dula odporucala orechy! aby bolo mliecko pekne plne zivin Shocked tak si vyberte...

 

18.02.2007 15:29

ajulka

Ahojte maminky aj cakatelky, gratulujem Ifcok k malej Stelinke, dufam, ze ste ok a budete coskoro doma, tak uz mame dve babetka, to je super. Tweety ak nakuknes na net a chce sa ti , daj vediet o sebe , syncekovi i rodinke, myslime na teba. Miriamka aj ja dnes pozeram, ze asi si uz tu tasku radsej zbalim, len mala je stale chorucka a stale chce maminku, manzelik v robote, tak nestiham:) Dnes som akurat dohovarala Dominike, aby este do terminu vydrzala a pekne rastla :D Ani velmi nestiham citat, ani vam pisat, ale myslim na vas, majte sa krasne, peknu nedelu,andrea

 

18.02.2007 18:09

ritta

Ahojte dievcata!!! Juuuj co to tu citam? Tweety - gratulujem a drzim palce, urcite vsetko dobre dopadne!!!! Ifcok - gratulujem a Stelinke aj maminke zelam vela zdravicka, stastia a radosti!! Fazulka - tesim sa s tebou ze sa babatko spravne otocilo... este nevies co to bude? Ja som zase v net kafe lebo vybavit zavedenie internetu je fakt otrava a vsetko je pomale len ucty pridu vzdy nacas. Ja som dostala prvu alikvotnu ciastku materskej tiez na Valentina - presne za 5 dni, takze naozaj sa ta priznana suma na den nedani a pocitaju sa aj soboty a nedele. Jajka, evik, katus, meg1, mia, zuzkaMT, jarus... proste vsetky co ste asi na rade sa drzte a zelam rychle porody a krasny zazitok ja idem zajtra do poradne k porodnikovi na Kramare tak hadam vsetko vyjde tak ako si predstavujem a dohodneme sa... podam potom info. Hadam sa coskoro ozvem z domu. Krasny vecer ritta

 

18.02.2007 19:36

Ivka31

Ahojte Bambulky. Tak vidim, ze uz to prestava byt sranda. Uz sa o chvilku nebudeme bavit o kopancekoch a paleni zahy, ale skor o kojeni, cikani, kakani a spinkani. No uz aby to bolo. Aj ked my co mame terminy az v druhej polovici marca si na to este asi pockame.

 

18.02.2007 20:13

Ivka31

Este pre zasmiatie pripajam obraztok co som si urobila ako porovnanie mojho bruska medzi 17. a 36. tyzdnom. Muzik sa valal od smiechu. Laughing Laughing Laughing

 

18.02.2007 20:19

miriamka

ivka, to je zlate :D ja som cela dofrkana od farby a supnem sa coskoro do vane. izbicka bude chutna, manzelik este maka, ale uz pomaly koncime. ozaj, farbu som namiesala uplne inu ako sme chceli, ale je peknucka. nastastie.

 

18.02.2007 20:31

Ivka31

Miriamka ....... ked do izbicky nanosite nabytok, urcite ju odfoť - sme urcite vsetky zvedave. Ja uz mam tiez skoro hotovu izbietku pre Bambulku, ked dokoncime - nafotim a poslem fotecky. Ahojte zajtra.