1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

03.08.2006 18:31

siska28

Ahoj Ivka, ten predbezny termin mi povedal kekar pri prvej navsteve, je to len orientacne, uvidim po prvej poradni, mne tiez podla vypoctov na nete vysiel termin 17.3. pri 25 dnovom cykle, aj som to lekarovi povedala, ale on tvrdil, ze babetko je starsie, neviem co tam vlastne na takej malej gulicke tak presne mohol odhadnut, ja budem mat tych terminov asi 300 Laughing, ked to pojde taktoi dalej.

 

03.08.2006 18:39

Ivka31

siska.....no nic si z toho nerob. Asi to bude s tými terminmi este vesele. Aj ja som zvedava, co ten moj lekvar zo seba vypoti na najblyzsej kontrole. Idem az za 2 tyzdne 17.8., tak ja si este pockam.

 

04.08.2006 07:02

Markíza

Dobré ránko Vám prajem! Zbežne som si prečítala príspevky z včerajšieho popoludnia a všimla som si, že tu padlo zopár otázok do pléna. Takže, ja pracujem ako referentka reklamačného oddelenia. Čo sa týka výbavičky, pri synovi som takmer všetko podedila od starších detí z rodiny, takže som toho veľa kupovať nemusela. Teraz to bude podobné, pretože brat má ročnú dcérku, tak ak sa so švagrinkou dohodneme (dúfam, že áno), pravdepodobne budem mať opäť veľa vecí požičaných. Chcela by som však nový kočík. Už ho mám aj vyhliadnutý. Po novom roku sa však budeme sťahovať do väčšieho bytu, tak by som si to nakupovanie a zháňanie chcela nechať až napotom (keď už budem mať upratané).

 

04.08.2006 07:43

cecilka

Ivka, pracujem u Blavackej akciovky K tym veciam myslim, ze je velmi unahlene uz teraz behat po obchodoch a zhanat veci a vecicky, mne na to pri prvej dcerke stacil jeden mesiac a uuuuuuplne v pohode som vsetko stihla mesiac pred porodom. Ziadne stresy u toho neboli neviem ako vobec mozu byt u toho stresi ved sa da uplne vsetko co si clovek zaumieni a na co ma samozrejme financie zohnat. Nejake veci sme dostali, podedili a nakupili

 

04.08.2006 08:33

Katuš

Dobre ranko vsetkym:) Ja som konecne dnes doma.Muzik isiel k dedkovi uz sam....treba nam doma uz aj povysavat,prachu je tu ako v muzeu....no,ako ked sa tyzden neupratuje:(Auticko uz je od vcera vecera pojazdne,vsetko na nom funguje,ako ma a ja sa moc tesim.Hlavne preto,ze ho chceme predat,lebo sme kupili v maji druhe a dve....no,asi by sme to tazko finance zvladli,ked budem na materskej...vysoke poistky,drahy benzin.....ale kym mame dve,tak aspon jazdim.Ja som nejazdila 5rokov,som sa bala...a ked toto moje ostalo take same na parkovisku,som jedneho dna prisla,sadla a odisla..teraz lietam po Petrzalke ako drak:))) Vidim,ze ste sa bavili o robotke - tak ja pracujem na letisku,na riadiacej vezi,robim tam dispecerku mobilnych prostriedkov...komplikovany nazov,jednoducha robota:)Kazde auto,co chce ist na drahu,musi mat odo mna povolenie:) Vecicky,-no,my tiez cakame nase prve babo a nemame nic.Teda,ak neratam veci,co mi nuti moja mama,ktore ma odlozene este po mne....no,pardon,ale takmer 30rocne dupacky...neviem,ked sa vyperu,asi sa uz a j rozsypu...Ale,mame teraz 4mesacnu krsnu dceru a kamoska ma rocnu dceru....tak sa uz vypytovali,ci mozu vecicky poodkladat...takze daco zrejme podedime a daco kupime.Tiez este nepozeram v obchodoch,co maju a kde,ak,tak len pre zaujimavost tie ceny:)Muzik odpadava,ze co moze byt take drahe na 1dupackach,ze ved pomaly on ma za to velke tricko:))) Na nakupy sa chystame tak dakedy od druhej poloviňcce novembra,zalezi aj od pocasia:))) No,koculky,idem si urobit ranajky:) LARIKA-babulka,aj ja som chodila na tehu púriznaky,tablo tam bolo fajn,som za,aby casom bolo aj tu:))

 

04.08.2006 08:43

etna

Ahojte mamky! Nechodim sem velmi pravidelne, lebo pravdu povediac pocas prace nie je na to cas a povedali sme si, ze domov si dame Internet az ked budem na MD. Inak by sme do PC cumakovali kazdy vecer Shocked No a uz pomaly nestiham sledovat vyvoj Embarassed Vsimla som si, ze sa tu riesi uz detska vybavicka. No ja som si vsetky taketo radosti rozdelila na trimestre. Pocas prveho trim. nase baby uspesne (takmer) zatial tajime a uzivame si ho s muzom spolu a pravdu povediac, este sa nevenujem specialnemu tehu cviceniu a inym veciam. No ale ked sa zacne 2. trim., tak to rozbehnem na plne pecky s maminou (akoze so mnou) a budem sa s tym kazdemu chvalit a robit vsetko to, co by spravne uvedomela tehulka mala :D No a posledny trimester zacneme pre male pomaly zhanat vybavicku. Trosku sa spolieham na to, ze po Vianociach budu nejake zlavy, aj ked babatkovske veci asi nie su sezonny tovar... Verim, ze mi nieco posunie sesternica, ale aj kamoska, ktora sa ma este pred tehotenstvom pytala, ci si nechcem od nej vziat nejake veci. Zelam nam vsetkym pekny vikend. Je sice super, ked sa trosku ochladilo, ale keby bolo cez vikend slniecko a prijemnych 25st.C, bolo by lepsie. Chystame sa do Terchovej na chalupu, no a v tomto pocasi budeme asi len hrat karty Crying or Very sad :D Caute!

 

04.08.2006 08:46

etna

Aha, tu sa este riesilo zamestnanie. No tak ja som pravnik. Takze ak by ste potrebovali radu o maters. prispevku, vyrovnavacom prispevku v tehu a pod., tak som k dispozicii. Wink

 

04.08.2006 08:49

cecilka

Cool etna Cool a majetkopravne vztahy a dedicstva neriesis, lebo moj tatko sa vdaka svojej drahej sestricke dostal do pruuuuseru a rozhadzujeme zachrane siete na vsetky starny Crying or Very sad Wink

 

04.08.2006 09:28

zuzkaMT

ahojte dievcata, vidim ze diskusie su v plnom prude, akosi nestiham, ale polepsim sa. ja pracujem v jednej martinskej akciovke ako personalny manazer, takze mozem rozdavat rady z tejto oblasti. dobre ze tu mame aj pravnika a rozne ine, aspon je to pestre Razz . na sono idem v utorok, ako som pisala, objednana som na 13,00, takze ked sa potom objavim v robote, hned vam napisem ako som na tom. co sa tyka vybavicky, u nas v rodine to bude tiez prve babo, no mam dve kamaratky s cerstvymi babatkami, a svagrina ma rocnu dcerku, takze nieco podedim a ostatne kupim, ale to nechavam az na neskorsie, nechcem predbiehat. zatial Wink

 

04.08.2006 09:48

meg1

Ahojte, tak aj ja sa k vam definitivne pripajam. Vcera mi potvrdili, ze som v 7 tt, na moj velky sok to vsak asi budu dvojicky Surprised . Kedze uz mam jedno dieta, stale to predychavam. Termin mi vypocitali na 25.3., dvojicky sa vraj rodia skor, tak uvidim. Zatial su obidve v poriadku, aj ked jedno je o dost mensie ako druhe. Ak mate nejake skusenosti s tehotenstvom s dvojickami, privitam kazdu radu. A este mam otazku na etnu, nevies ako je to s rodicovskym prispevkom pre dvojicky? Som zamestnankyna, matersku budem poberat najvyssiu moznu, len sa obavam, ze rodicovsky dostanem len jeden, ze? Idea Vopred vdaka za vase rady a tesim sa, ze sa tu s vami budem moct obcas porozpravat. Teraz sa tu tyzden neobjavim, idem na dovolenku, ale o tyzdem som tu ako na koni.

 

04.08.2006 12:19

simča

Ahojte dievčatká. - ja som zo Zvolena a mám dve dítka: Lacko 13 a Simi 4roky. tak som dnes konečne absolvovala 1. poradňu, vzali mi krv, vyšetrili ma, urobili sono a mám už tehuknižku. som šťastná, že malinké je živé, lebo som mala depku, či je v poriadku. Inak ja už nohavice vôbec nezapnem, takže budem musieť vyraziť do obchodov a niečo prikúpiť. Aj tričká som mala len obtiahnuté, čo teraz na mne nevyzerá vábne. Ste tu šikulky, ani som vás nestihla od minula dočítať, tak teraz idem na to. A potom už balím "kufre", lebo zajra ráno vyrážame na dovolenku, ale len tu na Slovensku. Dúfam, že to prežijem OK, lebo ma trochu pobolieva spodok brucha. Majte sa tu krásne a prajem samé dobré správičky a pekné dníčky.

 

04.08.2006 13:08

Ivka31

Ahojte dievčatá. Už som aj ja medzi vami. To je perfektné aké ste uvedomelé a pomaly doplňujete informácie do našeho zoznamíku. Všetko som si pozapisovala a idem to podopoplňovať. Myslíte, že by bolo od veci doplniť do tabulky stlpec zamestnanie? Čakám na vaše názory.....

 

04.08.2006 13:37

cecilka

no keby to innym nevadilo tak by si tam to zamestnanie mohla dat, nech tu niesme inkognito a hlavne to je dobre ked chces o nikom info nemusis sa "hrabat" vsetkymi prispevkami Cool Cool Cool Wink Wink Wink

 

04.08.2006 13:37

Ivka31

Markíza........... ak sem ešte niekedy zablúdiš, napíš nám aký kočík máš vyhliadnutý. My sme tu včera rozoberali názory na 3 koliskové kočíky. Ja nemám žiadnu kamošku s takým kočíkom a tak rada by som si to s ním vyskúšala. A čo jazda v sniežiku.... no neviem sa rozhodnúť. Aj keď kupovať ešte nič nemienim, ale už trochu okukávam. Čo myslíš, sú stabilné ?

 

04.08.2006 13:38

Ivka31

cecilka .... a čo ty a kočíky ?

 

04.08.2006 13:44

Katuš

Ivka31: Markíza........... ak sem ešte niekedy zablúdiš, napíš nám aký kočík máš vyhliadnutý. My sme tu včera rozoberali názory na 3 koliskové kočíky. Ja nemám žiadnu kamošku s takým kočíkom a tak rada by som si to s ním vyskúšala. A čo jazda v sniežiku.... no neviem sa rozhodnúť. Aj keď kupovať ešte nič nemienim, ale už trochu okukávam. Čo myslíš, sú stabilné ?
Ivka,mne tie zamestannia v tabulke tiez nevadia:) Trojkolesovy kocik....no,moja krsna dcera sa vozi v takom,je to kocik od CAM,3kombi,hlboky/sportak/sedacka.....prva vec-ma malu vanicku,mala bude mat o tyzden 4 mesiace a uz je v nom opreta o vrch a spodok..ked sa narodila,merala 51cm,takze ziadne velke babo,take normal.Druha vec-ja ked s nou idem von,vela sa najedujem,ten kocik mi ide velmi na nervy a som na 1000%presvedcena,ze taky mat nebudem.Za 1 nema pruziny,cize malu v nom nemozem pohojdat,iba ak tak triast s nou do boku,co je hrozne.Za 2 mi ide na nervy to otocne koleso vpredu....da sa zafixovat,ale oni ho maju volne,a toci sa kade chce...a to maju v Ruzinove rovne chodniky..neviem,co to musi robit na nejakych hrbolatych a na snehu a tak.A za 3-v petrzke sa nezmesti do vytahu:(Je dost dlhy totiz.No a za 4-kmotra uz neraz olutovala,ze ho kupila a pozera sa po inom a to bol dost drahy,nejako okolo 20000dala zanho v akcii...tak asi tak.Ale je to zas vec vkusu a nazoru kazdeho.Mne sa paci napr. Tako...

 

04.08.2006 13:50

cecilka

no moj nazor na kocik je asi takyto : ked sme kupovali kocik Agatke tak sme kupili hlboky so sportovym nadstavcom (pri kupe som si to neuvedomila ale nadstavba bola onicom) ako nahle dcerka sedela sama a mohla ist do sportoveho som olutovala ze som to neurobila takto: hlboky kocik by som kupila na inzerat -lacnejsi a potom by som investovala do noveho ,lepsieho sportoveho(aj tak sme ho museli kupit kvoli tej mizernej sportovej casti). -toto moj nazor Takze to urobime takto hlboky kocik mam po Agatke, golfac tiez velmi pekny a zachovaly A investujeme do novej autosedacky Wink Wink Wink A tiez chapem maminy ktore povedia ze pri prvom babatku chcu len novy kocik, aj ja som bola taka a dnes rozmyslam inak Wink Wink Wink , ale samozrejme nikomu nebudem nutit moj nazor Wink Kocik mam Dema Qvatro velmi pekny zelene karo s bezovym Wink -vyberal manzel ale ta sportova cast je fakt nepodarok a ked si predstavim kolko stal a ake kvalitne vtedy za tie prachy boli konstrukciu na stabilnu ,velke kolieska -v snehu sa s nim jazdilo dobre tiez nevidim vyznam v nafukovacich kolieskach, neviem cim to je ale vsetci z mojho okolia ktory mali nafuk. kolesa mali s tym problemi, neopravitelne defekty (museli cakat na nahradne kolesa od vyrobcu) takze takto som na tom ja a kociky Cool Cool Cool

 

04.08.2006 13:54

Ivka31

Katuš ....... ďakujem za názor. Mne sa z dialky a na obrázku síce páči, ale chcela som poznať aj jeho praktické a nepraktické stránky. Čo sa týka ceny, aj mne sa zdajú 3-kolieskové kočíky dosť predražené, len preto že je sú moderné. Teraz v lete na ulici vyzarajú síce perfektne, ale my čo budeme kočíkovať ešte asi v snehu, to je asi na zamyslenie. Nevieš aká značka je ten kočík tvojho krsniatka? Možno ich vyrábajú aj viacerí výrobcovia.

 

04.08.2006 13:58

cecilka

Ivka ked bude ta zima ako takato tak si toho kocikovania v snehu uzijeme Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad heh babeno este pomali v nedohladne a ja uz si predstavujem ako zase "BORCUJEM" s kocikom Laughing Laughing Laughing

 

04.08.2006 14:00

Katuš

Ivka,je to CAM.Oznacenie je Cortina 3X tusim....jo,a je dost tazky,okolo 25kil.Najdes ho tu : http://www.babydirekt.sk/kategoria_detail.php?id=1 je to treti zhora. Vyraba ho aj Jane,ale ten nie je vzhladovo taky pekny a teraz je aj Casualplay trojkolesovy.

 

04.08.2006 14:44

Ivka31

cecilka .... kedze si súhlasila so zaradením zamestnania do nasej tabulky, napís mi posím co robís, ked nepíses sem na babetko.

 

04.08.2006 15:02

Ivka31

cecilka ..... prepáč asi som mala zatmenie, veď včera si písala že si geodetka. Tak ako by som nič nepovedala. Už budem mať tú novú tabulku - o chvílu pripájam. A vlastne ani nemusím, už sa obnovila tabulka, čo je asi v strede tejto stránky. Sú tam aj zamestnania, tak ak niekto chce niečo doplniť dajte vedieť.

 

04.08.2006 15:20

Markíza

Ahoj Ivka31 (a samozrejme aj ostatné mamičky)! Na stránku "zablúdim" určite, teda aby som to upresnila, "vysím" na nej takmer nepretržite. Čo sa týka kočíkov, mojou srdcovou záležitosťou je kočík zn. Peg Perego AT4 + vanička zn. Navetta, ale to je tak šialene drahá záležitosť, že som ju už takmer vylúčila (jedine, že by sa mi ho podarilo kúpiť lacnejšie na inzerát). Z kočíkov, kt. prichádzajú do úvahy, sa mi páčia Tako a Baby Heaven. Ten druhý je v podstate veľmi podobný Taku, ale údajne je ľahší (informovala som sa u babenky, kt. ich predáva; vraj ide o novú obchodnú značku Taka). Objavila som ho na stránke www.mimibazar.sk v sekcii "kočíky" na 4. strane. Čo sa týka 3-koliek, priznám sa, že to nie je moja parketa. Hoci som športovo založená (mám rada in-line korčuľovanie, na čo by sa taký kočík náramne hodil), nie veľmi sa mi páčia. Ku podivu, môjmu manželovi sa páči práve tento typ kočíkov a vehementne ma "láme", aby sme sa zamerali na taký. Obávam sa však, že ma asi nepresvedčí. Do úvahy budem brať aj to, aby sa nám zmestil do auta.

 

04.08.2006 15:34

cecilka

mm tak ako pozeram mame tu same zaujimave povolania som zvedava co sa vykluje s ostatnych defčic Wink

 

04.08.2006 15:43

Katuš

MARKIZA?ten Baby Heaven je velmi pekny,ja mam srdcovku Tako:)a tento je naozaj fajn:)Tu som nasla aj farby a dokonca,predajna je v Brne a ked si pon pojdes tam,tak vyjde na 7363 SK,co mas skoro o 900lacnejsie ako na mimibazare:)Este link... http://www.kocarky-ruzovypanter.cz/produkt.htm?produkt=704

 

04.08.2006 16:00

Ivka31

Katuš....... vďaka vďaka vďaka za tú stránku s kočíkmy. Ten výber farieb je tam super. Tiež ma už napadlo pozrieť na české stránky, ale ešte som sa k tomu nedostala.

 

04.08.2006 16:03

Katuš

Ivka31: Katuš....... vďaka vďaka vďaka za tú stránku s kočíkmy. Ten výber farieb je tam super. Tiež ma už napadlo pozrieť na české stránky, ale ešte som sa k tomu nedostala.
Hihi,za malilinko.Ja mam v talone viac linkov na vselijake stranky....skoda,ze tu sa neda urobit nejaky taky "odsek" kde by sa to davalo......chodim na cesku rodinu na diskusiu a tam mame v dennikoch pekne sekciu net stranky a vsetky zaujimave linky tam...mame aj fotule a tak......ale neva,postupne budem pridavat sem do debaty,podla toho,co budeme zhanat,hladat a tak:)

 

04.08.2006 17:10

Markíza

Katuš, ďakujem za link na tie kočíky. Ten výber je skvelý. Na mimibazáre sú v ponuke zatiaľ iba 2 farebné kombinácie. Napadlo ma, či sa v čase, keď budeme kupovať kočík, do Brna vôbec dostanem. Z BA to síce až tak ďaleko nie je, ale neviem, aké budú v tom čase cesty. V marci môže byť kľudne ešte aj sneh. A ešte ma napadla taká maličkosť (hoci dosť podstatná), ako by to bolo so záručným servisom? Keby sa niečo pokazilo (dúfam, že sa nič nepokazí), museli by sme ísť do Brna. V každom prípade, máme dosť času na premyslenie.

 

04.08.2006 17:16

Katuš

Markíza: Katuš, ďakujem za link na tie kočíky. Ten výber je skvelý. Na mimibazáre sú v ponuke zatiaľ iba 2 farebné kombinácie. Napadlo ma, či sa v čase, keď budeme kupovať kočík, do Brna vôbec dostanem. Z BA to síce až tak ďaleko nie je, ale neviem, aké budú v tom čase cesty. V marci môže byť kľudne ešte aj sneh. A ešte ma napadla taká maličkosť (hoci dosť podstatná), ako by to bolo so záručným servisom? Keby sa niečo pokazilo (dúfam, že sa nič nepokazí), museli by sme ísť do Brna. V každom prípade, máme dosť času na premyslenie.
Markiza,to je dobry dotaz,zistime:)Ale...pocula som,ze je jedno,kde vec kupis,ak je krajina clenom EU,zaruka ti vraj plati doma....kolega tak kupil fotak....a teda nekupoval v CR,ale dakde hodne dalej a je to vraj takto...Ano,sneh mze byt aj v aprili,ale do Brna je super dialnica,ta by mohla byt v dobrom stave....a ma napadlo....no,ak bdue ten kocik v BA v predajni dakde a by sme si ho okukali,stacilo by,ak by sla jedna a doniesla aj ostatnym...ak je teda rozlozeny,niektore byvaju v krabici rozobrate....al e to vsetko ma este cas,si myslim.

 

04.08.2006 17:22

Katuš

este tie kociky...som pozerala vyrobca Ruzovy panter a typ Dusty alebo Jerry...tiez pekne,velmi podobne ako Tako:)

 

04.08.2006 17:31

Markíza

Babuľky, a už ste uvažovali nad tým, čo by ste chceli viac, či chlapčeka alebo dievčatko? Viem, že prvoradé je zdravie, ale predsa len, v kútiku duše sa asi prikláňate k jednému alebo k druhému pohlaviu? A čo mená? Uvažovali ste už nad tým?

 

04.08.2006 18:46

siska28

Ahojte, vidim, ze ste sa tu uz riadne rozkecali, my sme dnes cely den zabili prepisom a vybyvovackami okolo auta, stali sme obaja s manzelom cely den v roznych radoc, ja na jednom urade a manzel na druhom, no hroza cosi, domov sme sa dotrpali strasne hladni, smadni a unaveni. Hm, ja akosik neviem pomenovat zrozumitelne svoje povolanie, pracujem ako tecnologicka v chemickom priemysle a ked sa vratim z dovolenky, tak mam problem v praci, lebo neviem co mi daju robit, ked im poviem, ze som tehu. Kukala som uz aj ja kociky, zatial tak po meste mamicky obdivujem a aj na nete som cosi pozerala. Niektora ste tu spominali TAKO, mne sa tiez pacil, az dovtedy, kym som neprisla na to, za samotny vazi az okolo 20 kg, plus babo a nejaky ten nakup, asi dost a DEMY su o cosi lahsie o cca 5 kg.Ostane este neviem.... Wink

 

04.08.2006 19:38

Anonymous

Caute Babky. Prave som sa vratila z TESCA v Trencine a zbada la som tam ten kocik TACO. Skoro som odpadla, lebo to asi nie je nejaka znama znacka a pritom stal 11 000 SK. Ked to porovnam s cenou na tom ceskom portali, tak to ani nemozem zozrat. Ako je mozne u nas je vsetko take drahe a pritom zarobime menej ako cechackovia. Tak som sa vykacala...... ahojte

 

04.08.2006 19:40

Ivka31

TO SOM BOLA JA asi pisem ako hotentot, ale verim ze ste pochipili

 

04.08.2006 19:56

jajka

Ahojte, my sme boli dnes na UTZ a babetko ma 38 mm, podla vysledkov sme v 10+1tt i ked podla poslednej menstrulacie 10+5tt. Taka som radfa, ze som babetko videla :D Pre doplnenie tabulky, zatial deticky nemame a pracujem (resp. do zajtra) ako asistentka personalneho konzultanta, ale od utorka nastupujem do jednej vyrobnej firmy ako obchodnik (je to taka kumulovana pozicia, robim tam nakup-predaj-personalistiku - proste vsetko a to mam rada, ziaden stereotyp). Pracu menim preto, lebo v tejto novej mam moznost pracovat pocas materskej z home officu, co je podla mna super, budem robit kedy chcem a kolko chcem a nemusim vystrcit paty z domu. Inak som vystudovala aj pravo, ale tejto oblasti sa mi moc nechce venovat. Prajem prijemny vikend :D

 

04.08.2006 20:25

ahojte

Anonymous

TAk sa konecne hlasim. Prave odisla sestra so svojimi krpcami, ja som si docitala par dni dozadu a idem reagovat. Zavidim Vam baby, ze ste svoje zlatka videli i icch srdiecka. JA nie, moja lekarka ma dovcu, ale asi pojdem buduci tyzden k jej zastupujucemu. Co sa tyka tabulky, je super. Aj ja chcem ist do nej., Ak ano, udaje o mne-. Vek 27 /zatial/, deti, bohuzial ziadne, a pracujem v skolstve, momentalne ako riaditelka jednej skoly. K tym terminom. Ja som mala PM 21.6.2006, mam 28dnovy cyklus a podla netu mi to vychadza na 28.3. TEraz by som mala byt v 5. tt. Co sa tyka nakupoov. Minuly rok len co som sa dozvedela, ze som tehotna, pri kazdej navsteve tesca a podobnych obchodov som si domov doniesla nejaku malickost pre babo. Dupacky, papucky, cumel..... no a potom sa to stalo. Aj ked sa tento rok uz v rodine i kamoskam narodilo vela babetiek, tie vecisky su v skrini a cakaju na nase. Snad toto v brusku. Kociky si okukava na nete, odvahu som nenabrala, aby som omrkala v obchode. Ten Katkin link sa mi pacil. Maju neuveritelne vela farebnych kombinacii a celkom sa mi paci. Ani mne nejako trojkolky nerezu. Pamatam si, ako kedysi v takych kocikoch vozili deticky, ktore nemohli chodit. Hlupe asociacie, ze? Ozaj a nie je mi zle, ani nic. Bude to ok? Asi som sisi, ze?

 

04.08.2006 21:01

Katuš

Majka,neboj,vsetko bude ok,mne tiez nic nie je,keby na mna nebola isla vtedy ta chripka,tak by mi n ebolo blbo ani ten tyzden....boloí to z tej chripky....okrem jogurtov,ktore ma prehanaju,mozem jest co chcem a kedy chcem a rabo sa budim hladna:)Cize sme na tom rovnako:))Tiez mi nic nie je

 

04.08.2006 21:04

Anonymous

..... to je fajn, ze si videla babetko a ze ste v poriadku. Drzim palceky aj nadalej a tvoje nove udaje do tabulky urcite doplnim. Zelam krasny asi uprsany vikendik. Rolling Eyes ..... vobec nie si sisi a radsej bud rada ze ti nic nie je. Co by niektore z nas za to dali, keby nam cely den neplaval zaludok. Ked uvidis svoje babetko urcite budes kludnejsia, tak nam potom napis ako si dopadla. Inak srdiecko vraj vidno az na konci 6-teho tyzdna, tak by si este chvilku mohla vydrzat, aby si mala potvrdenu aj vitalitu. Aj tebe zelam prijemny vikendik. Laughing

 

04.08.2006 21:04

Larika

Ivka31: Larika ....... s tym tablom je to dobry napad. Minuly rok som aj ja chodila na Thotenske priznaky, ale po potrate som sa na to vykaslala. Ozaj, ja som taký zemepisný debilko, kde je vlastne ten Hruštín?
Orava Smile Ja som na tehu priznaky zacala chodit praveze po potrate a prekonala som este dva dalsie.....mne to tam velmi pomahalo.....baby a atmosfera....

 

04.08.2006 21:07

Ivka31

INAK TEN ANONYM SOM BOLA JA

 

04.08.2006 21:16

Ivka31

Jej Larika, ty si z Oravy? Nasi chlapi - manzel a otec - chodia na Oravsku priehradu na ryby. Raz im tam aj stany vytopilo, ked sa voda zdvihla. Máte tam krasnu velku vodu a vela ryb. No ale teba asi nejake ryby netrapia.... Tak aj tebe zazelam pekny vikendik a uz sa rozlucim. AHOJTEEEEEEEEEEEE

 

04.08.2006 21:59

Larika

Ivka31: Jej Larika, ty si z Oravy? Nasi chlapi - manzel a otec - chodia na Oravsku priehradu na ryby. Raz im tam aj stany vytopilo, ked sa voda zdvihla. Máte tam krasnu velku vodu a vela ryb. No ale teba asi nejake ryby netrapia.... Tak aj tebe zazelam pekny vikendik a uz sa rozlucim. AHOJTEEEEEEEEEEEE
Smile Ja som si doteraz tak nejako aspon uchytkovo citala co ste popismenkovali. Velmi sa vam ospravedlnujem, ale bude mi nejaky cas trvat, kym si vas vsetky pozapamatavam Confused ale nas tu je.... Ivka ja som na priehrade vyrastala Smile aj na ryby som chodila Smile dokonca aj v zime na lade sme chytali (teda pod ladom Wink ) No a aby som aj ja prispela nejakymi infoskami o sebe....neviem ako to nazvete, ale robim v internetovej herni Smile takze internet je vacsinou tyzdna moja obziva Smile ale i zaluba Smile , mam 23 rokov a deticky este ziadne, okrem fazulky v brusku Smile Inak, mate zaujimave zamestnania Smile

 

04.08.2006 22:05

fazulka

cavte babule, vy ste teda toho ale popisali. Wink uff, normalne nestihacky. ani neviem, ale urcite na nieco zabudnem reagovat. Embarassed tak najskor k zamestnaniu, ja pracujem ako asistentka v jednej farm. spolocnosti. celkom pohodicka. Cool co sa tyka kocikov, tak ako citam, prevazne vacsine sa pacia tako. boze, hanbim sa, nechcem sa nikoho dotknut, je to len a len moj nazor, ale ja teda tieto kociky nemusim z celej duse. Embarassed pripominaju mi tanky. sorry, nizke, siroke,neforemne..... no neviem. prosim vas, nehnevajte sa na mna, fakt sa nechcem nikoho dotknut, ale teda im na chut nemozem prist vonkoncom. Rolling Eyes a to v okoli som si ich odsledovala myslim, ze dostatocne mnozstvo. my sme pri prvej dcerke mali samostatne hlboky peg-perego, bola som s nim nad mieru spokojna, dokonca sme ho predali drahsie ako kupili, dodnes ho vidim jazdit, bol fakt ako novucky. no proste pre mna super. ved nakoniec, hlboky kocik sa pouziva cca. 6 mesiacov, babetko tam vacsinou spinka a nepapa, takze sa nema co na nom znicit. a potahy su kvalitne, takze ani vytahanie slnkom nehrozi. samozrejme, nikoho nepresviedcam, je to len a len moj nazor, nikto s nim nemusi suhlasit. Wink Po tomto hlbokom sme si kupili Inglesinu karu, no super, ziadny problem, lahucka, skladna, polohovatelna, super cistitelny potah, mala sa nam tam vosla aj s fusakom dostatocne dlho. Ja este momentalne jasnu predstavu o kociku nemam, jedno je vsak iste, ze by to urcite mal byt samostatny hlboky kocik, bez vsakovakych kombinacii. Ozik a celkom dobre kociky su aj na www.babyland.sk - ale to uz asi luskate. Jezisi, vy ma teraz ukamenujete, ale co sa zabijem, ked sa mi tie tako tak velmi nepacia? ale aspon nebudu vsetky marcove babetka chodit v nich. nie? to by tiez nebolo pekne. Evik, uz dlho si sa neozvala a chybas mi? Kde sa motkas? Marikiza, syncek sa tesi na babetko? Nasa Alex hrozne, chuda, nema predstavu kolko casu to este bude, akurat vie, ze najskor musi mat narodeniny, potom vianoce, potom dlho dlho nic a potom snad............. Do kelu, samozrejme vitam nove tehulinky a prajem vela zdravicka, pohodky a radosti z brusiek. Ja som mala teraz vecer nejaky nizsi tlak, tak som si urobila slabsiu kavu a teraz tu budem asi cumakovat do noci. Som ja trdlo. Esteze je piatok. Laughing NO samozrejme zabudam na ostatne reagovat, tak ako som predpokladala. Prajem Vam dobru nocku a pekne snicky, a este raz, nehnevajte sa prosim za ten moj nazor na kociky. Skutocne to nebolo proti nikomu mierene. Je to v podstate kazdeho osobna vec. Papa

 

05.08.2006 08:35

Markíza

Dobré ránko Vám prajem! Fazuľka, my keď sme synovi oznámili, že z neho bude veľký brat, tak zareagoval asi tak, že "jéééj, supuer" a z jeho emócií to bolo asi všetko. Nejako mimoriadne o tom nehovorí, ale vzhľadom na to, že je to chlapec (kt. navyše čoskoro pôjde do puberty), je to asi normálne. Dúfam, že keď sa ten drobček narodí, že Danielko nebude žiarliť. Zatiaľ také tendencie síce nemá, ale kto vie? Jeho spolužiakovi sa tento rok 30/3 narodil braček a spočiatku bolo všetko v poriadku a odrazu prišla žiarlivosť. V kútiku duše sa spolieham na to, že v tom čase už bude mať takmer 9,5 roka, tak by to mohol zvládnuť v pohode. Inak, čo si písala o tých kočíkoch, aj ja som uvažovala nad alternatívou, že hlboký kočík zvlášť a následne športový. Ale keď som si to spočítala, vyšlo mi, že by to vyšlo ešte drahšie, ako keď kúpime taký kombinovaný. Asi je to škoda, ale keď chcem s bábätkom zostať doma čo najdlhšie (a to teda chcem veľmi), musím porozmýšľať nad každou korunkou. Preto som zavrhla môj zamilovaný kočík Peg Perego AT4. Mimochodom, kočík zn. Inglesina sme mali pri synovi a boli sme nadmieru spokojní. Tiež som ho už pár krát videla a ešte aj po tak dlhej dobe vyzerá k svetu.

 

05.08.2006 08:39

Markíza

Otázka pre Simču: Ahoj Simča! Všimla som si, že keď sa Ti narodila dcérka, Tvoj syn mal 9 rokov. Ak všetko dobre dopadne, čaká ma to isté. Ako si to vnímala? Bola si s tým spokojná? Nežiarlil na malú? Skrátka, zaujíma ma, či je to zvládnuteľné mať 9-ročný vekový rozdiel medzi deťmi? Ďakujem za odpoveď.

 

05.08.2006 09:12

Anonymous

Ahojte, tak ma prave napadlo, ze by som chcela vidiet babo na 3D/4D ultrazvuku. Uz ste o tom premyslali, pripadne ste uz niekde objednane? Ja som sa docitala ze sa to robi v BA, KE, NZ, MT a tiez v Brne, tam je to vraj najlacnejsie. Ak viete nejake kontaktny na objednanie, dajte vediet, najma ma asi bude zaujmat Martin. Dakujem Razz

 

05.08.2006 10:46

3D

Anonymous

No, anonym, ja viem o KE. Ak by neikto chcel, mam aj cislo. Viem, ze tam to stoji okolo 1000,- Sk. A na 3D sa vraj dost dlho caka. Najlesie je vsak ist okolo 20-24. tt.

 

05.08.2006 20:30

Larika

Babule ktore ste zvyknute spavat na brusku, zacali ste sa teraz nejako obmedzovat v tejto polohe? Ja sa snazim uz na brusku spavat co najmenej, ale rada by som vediet co si o tom myslite vy......

 

05.08.2006 20:52

Katuš

Larika: Babule ktore ste zvyknute spavat na brusku, zacali ste sa teraz nejako obmedzovat v tejto polohe? Ja sa snazim uz na brusku spavat co najmenej, ale rada by som vediet co si o tom myslite vy......
Larika, ja si neviem predstavit,ze by som nespala na bruchu.Zaspavam sice na lavom boku otocena kmuzikovi,ale ked sa kedykolvek zobudim,som na bruchu:))Neobmedzujem to,myslim,ze ked brusko porastie a bude to drobcovi vadit,ozve sa sam.....moja mama,kde cakala braska (je medzi nami 9 a 3/4roka rozdiel,tak pamatam)spala este par dni pred porodom na bruchu....dakedy to malemu vadilo,dakedy nie...podla toho spala:)

 

05.08.2006 21:08

Larika

Vdaka za odpoved Katus Smile Inak.... ty si mi niekedy neposlala fotku? Kedysi davnejsie ked bolo na tehu priznakoch este starsie tablo? Nemozem sa teraz kuknut do svojich dokumentov, pretoze som u maminy, ale mam dojem, ze tam mam fotku niekoho s menom Katuš....... Ja si este obcas lahnem aj na brusko, ale skor uz spavam na bokoch, dokonca aj na chrbte sa bojim dlhsie lezat...... Rolling Eyes asi som moc ustrachana a opatrna....