1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

06.02.2007 12:52

Katuš

juj a top varenie...ja dns robim falosny gulas,to bdue aj na zajtra a potom mam v palne na dva dni kelovy privarok...to som nejedla asi rok,tak sa uz tesim Smile

 

06.02.2007 13:24

jarus

Cau baby, neviem ako vy ale ja sa už cítim ako slonica. Včera sme s manželíkom v meste dokupovali posledné veci, ale poviem vám myslela som si že k autu ani nedôjdem. Chytajú ma už také krče do nôh z vnútornej strany. Čítala som že sa to deje vtedy keď dieťatko zostupuje do panvy a bolesť vystreľuje do stehien z vnútornej strany. Pri Sebastiánovi sa mi to stávalo až tesne pred pôrodom. Tak neviem. Zajtra idem k pôrodničke na poradňu tak uvidíme ako na tom sme. Pred 2 týždňami som mala cervikálne skóre 2 (CS 2) som zvedavá či to postúpilo alebo nie. Manžel na mňa že povedz jej nech ťa už nechá tam a príď domov s bábom. Už sa nevie dočkať chudáčik. Ani Sebastián stále sa píta kedy prinesiem domov Simonka. Ale ja fakt už by som rodila, v noci vôbec nespím, bolia ma klby, stále sa prehadzujem z boka nabok. Manžel rezignoval a odsťahoval sa do detskej izby že vraj pri mne sa nedá vôbec spať. A to nehovorím o tom že 3x za noc vstávam na WC. Popíjam už týždeň tú ostružinu malinovú fuj moc mi nechutí je to ako vymáčaná slama. Snáď to uľahčí pôrod. Pôrodu sa bojím v tom zmysle že prvý som mala strašne rýchly no o tom som už písala a druhý vraj môžem očakávať ešte rýchlejší. Čo ak to na mňa príde a muž bude v práci alebo čo, najradšej by som bola keby mi lekoška fakt povedala podľa nálezu že zajtra prídete s vecami ráno... bola by som kľudnejšia. A neviem ako vy ale ja mám fakt taký pocit že porodím skôr. Zajtra poinformujem po poradni. Tak zatiaľ pa-pa a dobrú chuťku ak ste ešte niektoré nepapali. Ja som varila ryžu kuracie prsia opečené na prírodne a preliate s nivovou omáčkou.

 

06.02.2007 14:00

denny

Tak sa zase hlásim, v poradni nič nové, sme v poriadku, stále sa nič neskracuje ani nemäkne. Dnes kontroloval len podvozok, o týždeň bude aj ultrazvuk, tak prcka zase uvidím Laughing Laughing Laughing Aj Vám teraz robia tak často UZV? Ja som bola minulý týždeň a budúci idem zase. Inak do knižky mi napísal 38. týždeň, tak asi kvôli tomu ma teraz tak kontroluje. Bude mi zase pozerať prietoky a minule mi povedal, že veľmi pomaličky začína odumierať placenta a že to v tomto období je už normálne. Boli to také 3 svetlé bodky na placente. Vraj postupne začne odumierať, nakoľko už je zrelá a preto sa to kontroluje, lebo ak by odumierala rýchlejšie, je treba mimi pomôcť na svet skôr - nevyživovala by ho už dostatočne. Jarus, čo je to to CS? To sa zisťuje pri ultrazvuku? Lebo ja také nikde nič nemám napísané, čiže Ti ani neviem poslať svoju hodnotu. Petulka - zabudla som napísať, že bruško je super. Podľa mňa ho nemáš až také malé. Možno máš menej plodovej vody, alebo budeš rodiť až koncom marca... Wink Miamia - určite sa ozvi, keď sa Ti bude dať. Máš môj obdiv - sťahovať sa v takomto stave... Ja už fučím len pri chodení do schodov, nie to aby som ešte pomáhala so sťahovaním. Drž sa! Tak zatiaľ pa-pa. Idem si lúštiť do postielky, možno si aj schrupnem Wink Denisa

 

06.02.2007 14:04

Ivka31

Ahoj jaruš .... ja mam poradnu vo stvrtok, tak potom poinformujem co nove, aj o tom cervikálnom skóre. Vkladam aj obnovenu tabulku, kde som na zeleno oznacila nas vsetky, ktore prispievame. Prezrela som asi 20 poslednych stran a myslim, ze kocky oznacene zelenou farbou nam urcite oznamia ked porodia. Sedou som dala dievcata co sa uz straaaaasne dlho neozvali. Modrou som nechala maminky, co by sa este teoreticky mohli ozvat, ak nas aspon citaju. Tak teda dievcatka nevahajte a piste, nech vieme, ze ste v poriadku.

 

06.02.2007 14:14

Katuš

tak mam este jednu fajn spravu....teraz som si volala po vysledky z vyteru na streptokoka....negativne!Juj,tak satesim,ja nemusim brat ziadne antibiotika a maly sa moze v pohode narodit,nehrozi mu ziadna infekcia Smile

 

06.02.2007 14:17

denny

Ivka, tabuľka je super! Inak dnes mi hovoril lekár, že zopár mamičiek, čo mali termín koncom februára alebo začiatkom marca už porodilo. Vraj za to z časti môže aj spln a nízky tlak, ktorý bol v poslednej dobe. Vtedy sa vraj rodí viac detičiek. Idea

 

06.02.2007 14:20

denny

Katuš, gratulujem k výsledkom - no ale už si idem fakt laškať!

 

06.02.2007 14:31

fazulka

Ahojte vsetci :D , no my sme sa prave vratili s Alex z kontroly, chvalabohu, je ok, dychanie ciste, tak sa vytesujem. Este obcas tak "mokro" zakasle, ale aspon viem, ze sa jej to odtrha. Ivka, perfetkna tabulka, si sikulka, dakujeme. Razz Denny, zavidim Ti v dobrom, aj ja by som zalahla, ale mlada chce citat rozpravky, tak sa jej pojdem venovat. Katus, gratulujem k dobrym vysledkom, to je super. Ja idem na ten vyter zajtra , no a bojim bojim, ze ho budem mat Evil or Very Mad hnusobu hnusnu. No ale radsej nech sa to podchyti, ako keby.... ALe nebudem predbiehat, uvidime. Kolko sa caka na vysledky? Denny, veru by si hadam aj mohla mat pravdu s tym nizkym tlakom, myslim, ze by sme sa velmi nenahnevali, keby sa tie nase mimi vypytaju trochu skor na svet Wink Jarus, podobne pocity mam aj ja, citim sa jak obor, mala sa tiez stale vypytuje, ked uz prinesiem domov babetko Rolling Eyes No a noci, bez komentara........ tiez som stale hore. Ja CS neviem, zajtra sa popytam a dam vediet. Ale dnes sa vytesujem, vyvarila som si odsavacku, aj jednu flasku a dudlik, panecku, tolko tych srandiciek z toho bolo, Shocked NO uz ale ozaj ideme citat rozpravky, prajem vam krasny dnicek papa

 

06.02.2007 14:33

fazulka

Katuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuš, pomoc, pozeram na tu tabulku od Ivky, ved Ty sa uz chystaj Shocked

 

06.02.2007 14:43

Katuš

fazulka: Katuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuš, pomoc, pozeram na tu tabulku od Ivky, ved Ty sa uz chystaj Shocked
Laughing Laughing Fazulka,tak to toma rozosmialo :D no a to este nevies,ze toto je termin taky akoze....podla posledneho uvz to je dokonca 16.2.....ale tak ,taska je zbalena,nachystana,uz len zupan do nej hodim a hotovo,mozme ist na vec Smile Inak,vysledky...tak ja som cakala presne tyzden,neviem,ci je to vsade tak,ale u mojej lekosky v CAR to trvalo na chlp presne tyzden. Baby,ja neviem...ale mne to brucho bdue chybat...mne je snim tak dobre.Ja nema problem si lahnut a ulozit sa spat,dakedy sa zobudim aj na bruchu,hlavne ked podriemkavam v obyvacke...vtedy maly neprotestuje,len sa premiestni nabok a ked vsatnem,tak sa smejeme,ze to vyzera ako pozicane brucho prilepene zboku :D Jedine,co ma hneva su tie puchnuce nohy,som is musela kupit tenisky!Na zaciatku tehu som si kupila adidasky,lebo stare sa mi rozpadli a kupila som si o cislo vacsie....no a teraz.....bola som u vietnamca a kupila som is dalsie,za nejakych 300korun,ale od mojej normalnej velkosti vacsie tusim o 2ci 3cisla!!!Tak mi puchnu posledny tyzden a pol nohy,ze mensie som ani neobula!Toto jedine mi chbyta teda nebude! Inak mna ani chrbat nejako zvlast nebolieva,proste...keby sa maly nehybal a ja sa nestavala obcas na vahu,tak ani neviem,ze som tehu....nop a vaha...+9kg.

 

06.02.2007 15:29

ajulka

Ahojte babulky,nestiham teraz velmi ani citat, ale som s vami a velmi mi pomaha vas aspon citat Wink , Filipka zasa obchadza nejaka viroza, tak na radu lekarky ich mam minimalne mesiac doma vsetkych Cool . Nie je to nic hrozne, len ked mal teplotu a nemohli sme nikam ist, tak uz to tu hustlo Rolling Eyes . Ivka, krasny kociarik, BAbulky aj bruska mate na 1 Wink . Musim sa pustit do upratovania, ale sa mi neeechce, ako tak citam ako pekne hajate Embarassed , ja v noci nejak nemozem spat , s malou spi muzik, no syn ma budi cca okolo pol siedmej a vtedy sa mi tak dobre spi Crying or Very sad , ale nevadi, je zlaty, necha ma lezat, len uz potom neviem zaspat Wink tie napady na varenie su super, lebo ja uz tiez nioekedy neviem co varit, hlavne ked necitim ziadnu chut a na nic chut nemam Crying or Very sad Aj my sme mali rajcinovu polievku a ako druhe lievance- to si vymyslel Filipko, no mala je skor masova, tak ona dopapala zo vcera masko s omackou a ryzou Cool , ja som este nic moc nepapala, ale som ani neni hladna Embarassed no musim utekat, majte sa pekne, na vsetky myslim aj ked v prispevku konkretne nereagujem, ste zlate, mojkajte bruska, pa, andrea

 

06.02.2007 16:42

miriamka

esteze mame tabulku, dik ivka. takze najskor VSETKO NAJLEPSIE K NARODENINAM!!! a 2 dni po nej VSETKO NAJLEPSIE K NARODENINAM!!! kocky opatrujte sa, oddychujte a rozmaznavajte sa. j asom bola trochu v meste zmoknut a kupila som si nocnu kosielku na kojenie od anity. je hrozne makkucka. z trickoviny a bledulinko ruzova. este mam jednu starsiu na gombiky, je sice flanelova, ale bolo mi povedane, ze budeme po porode mrznut. mne uz od leta nebolo zima, tak si to neviem predstavit. aj hrubych ponosiek si mam nabalit do porodnice dost.

 

06.02.2007 17:10

Janka_PD

Tak som tu zas, dnes je nejaký divný deň. Confused Omáčku na špagety robím až teraz, ani som neprala, ani neupratovala. Poobede som si pospala a potom len tak vylihovala. Nejako ma bolí v bruchu, či presne nad lon. kosťami. Chvíľami také divné zaštípanie, či čo. Zajtra skočím k doktorke, lebo som z toho nervózna. Jedine, čo som bola v obchode, inak ani krížom slamy. Embarassed , super nápad s tabuľkou. Na prietoky idem do Bojníc. Viac menej som sa už priklonila k pôrodu v Bojniciach, aby mohol byť drahý so mnou kedykoľvek, aj z roboty odskočiť a tak. Po tej minulotýždňovej prehliadke - nie je to tam až také hrozné, ale mne aj tak ide hlavne o prístup personálu, tak dúfam, či pevne verím, že budem mať šťastie. , veď ja mám možno ešte menšie bruško ako ty a nikdy mi doktorka nepovedala, že je malé, práve naopak, jej sa pozdáva. Aj v nemocnici v 30.tt na sone mi doktor povedal, že aké mám šikovné bruško, že som veľa nepribrala. zajtra na tých prietokoch som zvedavá na miery nášho pokladíku, ako prospieva. Pa, idem zase vyľahnúť.... :D

 

06.02.2007 17:37

jarus

CS (cervikálne skóre) sa zapisuje do tehu preukazu po prehliadke zo spodu, ide o to v akom stave je krček. Ak je 0 znamená to že si úplne uzavretá krček je tuhý a má takú dlžku akú má mať. Posledný mesiac pred pôrodom sa práve na tento údaj sústreďujú lekári, podľa toho vedia či sa pôrod blíži, ja som pred 2 týždňami mala CS 2 čo znamená že krček je skrátený pod 1,5 cm, mäkký a postupne sa začne otvárať. Uvidíme čo bude zajtra na poradni. Poreferujem

denny: Tak sa zase hlásim, v poradni nič nové, sme v poriadku, stále sa nič neskracuje ani nemäkne. Dnes kontroloval len podvozok, o týždeň bude aj ultrazvuk, tak prcka zase uvidím Laughing Laughing Laughing Aj Vám teraz robia tak často UZV? Ja som bola minulý týždeň a budúci idem zase. Inak do knižky mi napísal 38. týždeň, tak asi kvôli tomu ma teraz tak kontroluje. Bude mi zase pozerať prietoky a minule mi povedal, že veľmi pomaličky začína odumierať placenta a že to v tomto období je už normálne. Boli to také 3 svetlé bodky na placente. Vraj postupne začne odumierať, nakoľko už je zrelá a preto sa to kontroluje, lebo ak by odumierala rýchlejšie, je treba mimi pomôcť na svet skôr - nevyživovala by ho už dostatočne. Jarus, čo je to to CS? To sa zisťuje pri ultrazvuku? Lebo ja také nikde nič nemám napísané, čiže Ti ani neviem poslať svoju hodnotu. Petulka - zabudla som napísať, že bruško je super. Podľa mňa ho nemáš až také malé. Možno máš menej plodovej vody, alebo budeš rodiť až koncom marca... Wink Miamia - určite sa ozvi, keď sa Ti bude dať. Máš môj obdiv - sťahovať sa v takomto stave... Ja už fučím len pri chodení do schodov, nie to aby som ešte pomáhala so sťahovaním. Drž sa! Tak zatiaľ pa-pa. Idem si lúštiť do postielky, možno si aj schrupnem Wink Denisa

 

06.02.2007 17:46

jarus

Baby zabudla som vám povedať k tým sťahovacím nohavičkám po pôrode CLEMATIS čo ste si niektoré objednali. Ja som si ich cez babetkovo tiež objednala asi pred 2 týždňami ale mám tam ak kopec iných vecí takže som čakala kým dôjdu všetky no proste som volala dnes tam a pítala som sa na nich či nie sú tie M malé. Číslo S sa nerobia. Ja som tiež pred pôrodom nosila S-M podľa strihu tak som sa obávala či budú M stačiť. Predavačka mi povedala že oni sú dosť pevné vraj dosť sťahujú a odporúčala mi radšej veľkosť L, lebo vraj aj útlym babám sa zdali dosť malé. Ináč oni majú asi iné číslovanie lebo sú M,L,XL,XXL no kto by už preboha potreboval také slonie "gate" aj ona mi potvrdila že tie M sú vlastne ako S. Tak porozmýšľajte aby vám neboli malé tie čo ste si ich objednávali lebo spodné prádlo sa nevymieňa a možno sa to emailom dá ešte zmeniť v objednávke. Niektorej už síce tie M prišli a vravela že sú jej dobré.

 

06.02.2007 18:53

karolka

Ahoj bambulky, VSETKO NAJ OSLAVENKYNE!!! , aj ja mam asi take brusko ako Ty, lekarka mi nehovori, ze je male... Ale ak je tvoje babenko o tyzden mensie, potom Ti vychadza termin asi tak ako mne, takze to sedi :D My ideme na utz v pondelok, upresnia nam TP a podla toho dufam konecne vypisu matersku, to ranne vstavanie ma zabija! A rada by som uz mala cas aj na chystanie veciciek... A hlavne kupu kocika, ja som strasna, ale este ho nemam Embarassed Inak, velmi som zvedava, kedy pride prve info o nardeni marcoveho babenka :D to mi asi zacne dochadzat, ze sa to fakt blizi...

 

06.02.2007 20:10

zuzkaMT

ahojte, vsetko najlepsie narodeninovym maminkam Razz , hlavne vela zdravicka. Miamia, klobuk dole ze si zvladla to stahovanie a cestovanie, ako je vo Svedsku, paci sa ti? Inak cely den ste mi robili chute s obedikmi, viete cim sa napchavam prave teraz? drahy mi urobil krupicovu kasu, je super Cool . a este jedna infoska, dnes som bola prvykrat na tom CTG vysetreni, inak to tu volaju aj "pasy", je to zaznam srdiecka babatka a stahov maternice, vacsinou by mal trvat cca 20 min, a ja som si tam polezala rovno hodinu, lebo male zacalo byt moc aktivne a jeho tep stupol az na 200 a normal je tak 150-160, ale potom sa zase ukludnilo a bolo dobre. buduci tyzden idem znova a asi tam budem chodit 1x tyzdenne, ako do poradne. a este nieco, ak vas trapi zaha, mne strasne dobre pomaha mineralka Fatra, zabera takmer okamzite, je totiz zasadita a stahuje kyselinu, tak skuste. mne sice Dr. odporucila uz nesolit a nepit mineralky, ale obcas si dam ked sa to uz neda vydrzat, vacsinou ma to chyta vecer.

 

07.02.2007 09:29

ritta

Ahojte dievcata, tak ja som dnes bola na odbere krvi a zastavila som sa v praci tak vas vsetky zdravim. Neviem co ste popisali odkedy som tu nebola ale vsetko som si vytlacila a v elektricke si vas precitam, uz sa tesim :D Inac, dnes ma nikto nepustil sadnut, ludia su strasne sebecki! Jaj dievcata, keby ste videli aky meme v byte neporiadok, neposkladany nabytok, vsade rarohy ale poprala som plienky a vcera som mala zehliaci den, to bola fakt fuska. Ale som presvedcena o tom ze sa nam v novom bytiku bude byvat dobre Laughing - trosku som predtym o tom pochybovala... Nasa malicka poslucha, ale neustale mi sedi na mocovom mechuri a tak je to fakt hrôza, aby clovek stale sedel na WC :D Do poradne idem buducu stredu tak ak nas nepripoja skôr, hadam sa potom opat ozvem. Drzkajte sa vsetky ritta

 

07.02.2007 10:41

Ivka31

Ahojte Bambulky. Tak ako sa dnes mate??? Pocasie asi vsade nic moc, tak akurat na spanie. Ja som dnes zas vstala uz o pol osmej, ale po navsteve WC som sa este akosi prinutila zaspat. Takze ma az o desiatej zobudil telefon z prace. Oni to tam bezo mna nemozu prezit, tak mi uz po dvoch dnoch dovolenky posielaju robotku na doma. No co uz, aspon mam dobry pocit, ze som uzitocna. Tak ja idem nieco zmysluplne robkat a vy piste ako sa mate. Peťulka ....... ides dnes cvicit? Ja by som rada....... uvidime sa o piatej - ak prides. Ahojteeeee

 

07.02.2007 11:01

jana v.

denny: Ozaj, počuli ste niektorá o nejakom sťahovacom páse, ktorý sa používa namiesto sťahujúcich nohavičiek? Vraj je to tiež dobré, ale netuším, čo to môže stáť a kde by sa to malo dať kúpiť. Peknú nedeľu! Laughing
zabludila som sem po dlhej dobe a zacala som citat niekde pri tomto prispevku, tak nan reagujem. ja ti mozem povedat, ze tusim v kolumbii je stahovaci pas minimalne 4 tyzdne viac-menej povinny, resp. je to tam take bezne, ze nikomu ani nepride na um nenosit. mam tam byvalu spoluziacku, ta pisala. ale okrem toho, ak napr. priberies viac ako podla ich tabuliek, tak ti naordinuje gynekolog dietu (samozrejme s ohladom na teho). a tak tie zeny sa uz 2. tyzden po porode vmestia do oblecenia pred teho (mne sa to podarilo po 3 mesiacoch bez diet a bez pasu, aj "cvicila" som len okolo malej). ale nosenie toho pasu nie je nic pohodlne. neviem, ci pasy, ktore su dostat u nas, su take iste, takze neviem ani odporucit, ani neodporucit. kedysi ich mali tusim na http://www.buducamamicka.sk/ , ale prave som pozerala, ze stranka je vynovena a neviem ich tam rychlo najst.

 

07.02.2007 11:22

jana v.

denny, ja som kocikovu tasku pouzivala tusim mesiac, mozno o cosi dlhsie. potom u mna zvitazil obycajny kozeny plecniak (chudak, uz asi zaziva svoje posledne chvile, lebo tie skoro 2 roky denno-denneho pouzivania...). plecniak das na plecia a ruky mas volne, taska sa ti plance na boku. zvlast to oceni maminka, ktora nema vytah a byva na stvrtom, ako ja. niekedy vraj byvaju ku kocikom aj plecniaky (maju na remenoch tak cvoky, aby sa dali zavesit na rucku podobne ako tasky), ale ja som nezhanala, ked som mala. a penazenku a doklady nosim v ladvinke - tu mozem bud niekolkokrat omotat ku kociku a tak zapnut, alebo si dam okolo pasu, hlavne teraz, ked mala nie vzdy bude chodit len okolo kocika. alebo ked kocik potrebujem nechat niekde na prizemi a vybehnut do obchodu na poschodie.

 

07.02.2007 11:24

miriamka

dobre ranko, nasla som stranku www.porodnice.sk su tam kontakty, info...

 

07.02.2007 11:37

fazulka

Ahojte babulky, pekny dnicek :D no u nas celkom pekne, svieti slniecko a je ako na jar. nastastie. my uz mame za sebou poradnu, ale nie moc optimisticku Crying or Very sad mimi je stale otocene KP, dokonca si sedi po turecky, takze cisar mi hrozi uz uplne vazne a som z toho hrozne hrozne smutna. zajtra mam ist rano na odbery, na buduci tyzden na predoperacne vysetrenie, na kardio a tak... ach jo. no ale rodit normalne KP by som teda rozhodne nechcela, tak musim vydrzat. a este je tu snad aj malilinke percento na otoc, co myslite? aj ked sa dnom za dnom samoska zmensuje. Confused no a este aj doktor mal nejaku blbu naladu, juuuj, ale ten ma nejako rozhodil. len stale cosi hundral, nadaval na poistovne a tak. ked som sa ho pytala, ci ma este neposle do Trnavy k porodnikovi, takze na co?, ze este mam cas, ze tehu trva obycajne 38 - 40 tyzdnov, tak co sa ponahlam. no nemam slov, ked citam, co vsetko uz mate zabsolvovane, chyta ma depka. no a rano som este zistila, ze malej ukradli spred dveri teninsky. tak som od rana nastartovana Twisted Evil dvoje cizmy jej tam nechali a najnovsie adidy su fuc. do pekla! este by ich teraz na jar urcite vynosila. Evil or Very Mad uz vas radsej nebudem deptat, dnes jednoducho od rana nemame svoj den, tak zelam vam vsetkym, aby ste ho mali krajsi. aaa vlastne zabudla som, jedna pozitivna vec sa mi prihodila, konecne nam poslali ten prsiplat na hlboku vanicku ku kociku, a je uplne supeeeeeeeeeeer. tak sa budem asi cely den utesovat len nim.......

 

07.02.2007 11:39

denny

Ahojte! Kočky, všetkým ďakujem ku gratuláciám ste zlaté!!! A Meg1 aj ja Ti želám všetko naj naj, hlavne zdravé mimi, ľahký pôrod a veeeeeeeeeeeľa mliečka :D Musím sa priznať, že mňa ani nenapadlo kuknúť na dátumy narodenia, ale ako tak pozerám, tak nás je teraz dosť oslávenkýň! Čo chvíľa Miriamka (na Tvoj dátum narodenia mám podľa poslednej menštruácie vypočítaný termín pôrodu Wink ) a potom je tu kopec marcových mamičiek! Ivka, ja som dnes vstala o 4:30 - WC... Potom som nevedela zaspať, tak som si počkala, kým bude vstávať moja polovička, vyprevadila som ho. Chytil ma vlčí hlad, tak som si musela dať aspoň jogurt. Aj ja som si potom ešte ľahla a zaspala som do 9:30. Zobudili ma z práce Confused Takže som mala podobné ráno ako Ty. JankaPD - mne tie čajíčky tiež nechutia Shocked Sladím ich a dávam si citrón, ale aj tak to pijem s nechuťou... Ja mám inak bilinkové veľmi rada, ale tieto sú fakt hrozné... Jarus - tak ja v svojej teho knižke žiadne CS nemám. Ale po mojom lekárovi sa nedá čítať, strašne škriabe. Možno mám zatiaľ 0, tak tam nič nepíše a začne až keď sa začnú zmeny. Ale nemám tam nič, čo by hovorilo o nejakej hodnote 0, 1 alebo 2... Jana V. - dík za info, ale tiež som ich na tej stránke nenašla. A do kolumbie si pre ten pás asi nepôjdem Wink Takže začnem aj ja zháňať sťahovacie nohavičky. Ale bojím sa toho číslovania, preto by som radšej také, ktoré môžem vidieť a chytiť, nie si ich objednať cez net. A s tou taškou už je neskoro - včera sme kúpili... Snáď ju využijem. Včera sme si boli v babymarkete pre veci. Už máme doma kočík!!! Je fakt super, som s ním spokojná. Skladali sme ho včera s manželom, tiež sme sa nasmiali. Nebudem pripájať fofo, je to to isté, čo má aj Ivka. Doniesli sme si aj autosedačku, cestovnú postieľku, matrac do postieľky, fusak ten 3 v 1 (ozaj majú na ne teraz zľavy, stoja 1350,-), monitor dychu Nanny a to je asi všetko. Jáj a ešte tašku na kočík. Tak som si kúpila od firmy Emitex, priložím foto, myslím, že to tomu kočiaru nijako neublížilo. Je dosť veľká a má aj priehradky, tak sa mi páči. Dnes idem na návštevu, tak o 13:30 zase odchádzam. Potom večer nakuknem, čo ste popísali. Denisa

 

07.02.2007 11:44

jana v.

miriamka: dobre ranko, nasla som stranku www.porodnice.sk su tam kontakty, info...
miriamka, mne sa viac pacila stranka na babetku http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_tag=porodnica , ale mozno sa zlepsila aj ta "tvoja"

 

07.02.2007 12:34

denny

Ešte foto tej tašky - doteraz som sa s tým trápila - zmenšovala som to.

 

07.02.2007 12:47

jana v.

teraz som docitala posledne prispevky na tejto strane (okrem toho som obedovala, umyvala riad a podobne veci, co sa daju, ke dlen mala spi) a bolo tam aj o opuchlinach. tak vlastne ja som bola pri petke hospitalizovana pre prilisne opuchliny. stvrtok som bola na kontrole a doktorka, ze piatok rano s taskou v nemocnici... tak ma tam o pol deviatej muz nechal a takmer presne o 12tej som uz bola na porodnej sale, jednoducho sa mala rozhodla, ze nastal ten spravny cas, co sa budeme trapit v nemocnici... po terajsej skusenosti asi spred 3 tyzdnov odporucam na to obmedzit vodu. totiz vazila som sa cez vikend a potom v pondelok a utorok ma dost smadilo a utorok vecer som si uz na nohach vsimla opuchliny (ked zatlacis na sekundu, dve, zostane ti jama). a vaha ukazovala o 3 kila viac. tak som sa zacala trosku obmedzovat v zmysle, ze nie 3 pohare naraz, len jeden, a po 2 dnoch bolo vyse kila dole a opuchliny zmizli. ja som nepocula o zakaze mineralok, ale o vyberani si mineralok takych, ktore maju len minimum sodika Na. s tou fatrou na palenie zahy to je pravda, ja pouzivam pri oboch teho. kedysi mala dokonca napisane, ze je to nasa jedina zasadita mineralka, ale potom zacala kazda desiata dedina plnit mineralky, tak teraz uz mozno nie je.

 

07.02.2007 14:31

etna

Cauko maminy. Vidim, ze jednou z hlavnych tem sa uz stava "co sme varili, co budeme varit", ako prave gazdinky :D Varenie ma bavi, ale neviem, ci ma to bude bavit aj nadalej, ak sa budem musiet tomu venovat takmer kazdy den Confused Ked som bola v praci, dala som si cez den menu no a na veceru sme nieco navarili, co sme jedli niekedy aj 2 -3 dni, alebo sme to riesili klasicky suchou stravou. Teraz ale asi varit na 2-3 dni nebudem, lebo potom by som musela jest az 4-6x (na obed a veceru). Ako to riesite vy? Ja som zacala tak, ze sice navarim viac, ale cast dam do mraziaku a ked budem leniva, len si vyberiem a rozmrazim hotove jedlo Wink Uzivate si MD? Ja sa zatial neviem "znormalizovat", asi sa potrebujem zabehnut v novom rezime. Na jednej strane si davam na kazdy den vela uloh, na druhej strane si hovorim, ze sa na to vykaslem a budem si len lenosit, lebo tak dobre, ako mi je teraz, mi bude asi az o 18 rokov, ked pojdu potomkovia na intrak :D :D Rozoberali ste, ze uz sa vase telo pomaly pripravuje na porod. No to moje vobec nie. Zatial som celkom dobre dolu zabetonovana. Sice este mam 35 dni cas, ale aj psychicky zatial nie som naladena na porod, neviem si predstavit, ze by to uz malo v dohladnej dobe prist. S bruskom nam je zatial spolu velmi dobre Razz Pekny den.

 

07.02.2007 14:44

karolka

Etna, pekny vyraz si pouzila "zabetonovana" :D to som aj ja, ani psychika sa mi nijako nemeni, ale casu mam este viac ako Ty Smile

 

07.02.2007 17:30

zuzkaMT

ahoj babule, k tomu rezimu, ja sa tiez zatial neviem nejako naladit, este ani jeden den som nemala taky, ze by som sa doma vyvalovala a uzivala si pred porodom, stale kdesi beham, alebo upratujem alebo este odbehnem do prace, po veceroch zehlim alebo cosi male kuchtim, no na dovolenku sa to vobec nepodoba Crying or Very sad . tiez neviem ako som na tom s tym CS, ale mimi mi uz riadne tlaci dole, brucho tvrdne uz kazdy den, hlavne ku veceru, v noci aj 3x na wc beham, no a psychicky by som porod uz aj brala, ani neviem preco vlastne, hoci mi je celkom fajn. vela ludi sa ma pyta na chute, ci ku koncu tehu nemam, no skor som zistila, ze mi zacali velmi vonat niektore upratovacie prostriedky.... ako sme v novom bytiku, vsetko chcem mat ciste a pekne, no a k laminatovej podlahe mi pribalili nejaky ochranny lestiaci prostriedok - tak som vcera stala nad kyblom a "fetovala", to iste s jarou na umyvanie riadu, minam jej viac nez treba, len aby mi to vonalo pod nosom ked umyvam :D na druhej strane, vone do wc nemusim, to mi smrdi. a dnes som bola na poradni, nic nove, len aktualny stav je +12,5 kg

 

07.02.2007 20:11

Kačena

Ahojte! Dnes som aj ja bola v poradni a všetko je OK. Len ma dr. prekvapil váhou malej, že vraj 2,90 kg Shocked Shocked A ešte mám mesiac... a každý týždeň priberá bábo 0.5kg(priemer) Už neviem, ktorá ste to tu písala, že jej bábo má 3 kilá, tak ja sa pridávam... Ak to takto pôjde ďalej čaká ma cisársky, kvôli veľkosti bábätka. Rolling Eyes No čo už... Hlavne aby sa narodilo bez problémov a nemuseli ho ťahať zo mňa na 100 spôsobov Exclamation Váhu mám +13kg a všetko je na bruchu. Pri mojej predchádzajúcej konfekčnej veľkosti 36 si to viete predstaviť. Akokeby som prehltla medicimbal(tá veľká ťažká lopta). Tak sa všetky držte a Laughing Laughing Laughing Prajem krásny večer a pokojnú noc bez kopančekov a zbytočného chodenia na WC!!!

 

07.02.2007 20:33

jarus

Ahoj, aj ja som dnes bola na poradni v nemocke, tiež sa nič nezmenilo oproti predchádzajúcim dvom týždňom, CS : 2 ale cítim sa akoby som už mala rodiť zajtra. Malé ma dole tlačí zle sa mi chodí a posledné 3 dni mám žalúdok ako na vode presne ako v prvých týždňoch tehotenstva. Už by som brala rodiť. Moj malý je vraj tiež riadny valibuk a to ešte 4 týždne do pôrodu. Ach jaj, aj vám sa zdá že ste tehotné už aspoň 10 rokov? Tak pa-pa

 

07.02.2007 20:39

miriamka

kocky, fajn, ze mate dobre vysledky. moja sa dnes natahuje o 106, citim ju vo vsetkych kutoch bruska. predvcerom mala vecer hrozne dlhu stikutku, hladkali sme s ocinkom poctivo obidvaja, ale nepomohlo. tak sme ju nechali vystikutkat sa. dnes som jej kupila kfu na vlasky, dufam, ze nejake bude mat Laughing taku jemnucku, myslim, ze su to kozie chlpy.

 

07.02.2007 20:41

miriamka

kfa je samo kefa na vlasky

 

07.02.2007 20:48

jarus

Jej, aj my sme dnes kúpili kefku na vlásky, vlastne je to sada kefka a hrebenček CHICCO z prírodných štetín. Je taká jemnučká. Pa

 

08.02.2007 08:13

denny

Ahojte maminky, Kačena - to som ja s tým 3kg valibukom Surprised) Tak vitaj v klube! Neboj, možno sa nám drobcovia narodia skôr a nestihnú toľko popriberať Wink Ja mám výhodu, že mám dosť širokú panvu. Aj lekár mi to povedal, tak sa zatiaľ spolieham na to, že budem rodiť prirodzene a nie cisarákom. Miriamka - kefičku určite využiješ, vraj je dobre "česať" mimi na hlávke aj keď nemá vlásky. To kvôli kožičke. Stará odíde a aj sa prekrví pokožka. Aspoň tak hovoril primár z novorodeneckého. Fazulka - ja som počula, že existujú nejaké cviky, aby sa mimi otočilo dole hlavičkou. Neviete niektorá poradiť, aké to sú? Možno bude mať viac z nás tento problém. Ale neboj, ešte máš čas, môže sa pretočiť. Ja mám drobca správne, ale stále si hovorím, že sa veľmi nesmiem tešiť, lebo sa tiež môže pretočiť Rolling Eyes Rolling Eyes Teším sa s Vami všetkými z dobrých výsledkov! Som zvedavá, čo ukáže môj najbližší ultrazvuk - idem zase v utorok. Ja sa zatiaľ tiež moc necítim na rodenie. Od kedy som doma, mám lepšie aj tie kríže. Jasné, že už nevydržím toľko chodiť ako pred tým, ale inak som OK. Nohy a ruky mi síce trochu puchnú, ale myslím, že to s tou vodou a váhou bude pravda. Ja hlásim prírastok 14 kg!!! A to nemám pocit, že by som sa nejako prejedala, ale je pravda, že dosť pijem. Tak uvidíme po pôrode, čo na mne zostane a čo odíde... Shocked Pravda sa ukáže! Pekný dníček. Denisa

 

08.02.2007 09:06

miriamka

denny, nam hovorili tiez, ze je dobre cesat babo v smere rastu vlaskov, pretoze je to ukludnujuce. proti smeru rastu babetka 'rozculuje'. to iste nam spomenuli s babymasazou. malo by sa masirovat od hlavicky dole a nie od noziciek hore. na otocenie baba som pocula napriklad aj toto. niektori leraki to ale povazuju za blbost: dat sa vsetky 4, brusko sa natiahne a babo ma viac miesta sa otocit. a ta 'blbost' je, ze pomaha v tme zdola svietit lampasom a babo sa pokusa zevraj otocit za svetlom. Shocked

 

08.02.2007 09:10

denny

Miriamka, tak to je fakt dobré chi-chi :D , ale čo by človek neskúsil pre ľahší pôrod, no nie? Ak by to malo zabrať, tak by som chodila po byte už len po štyroch a pripevnila by som si "tam" nejakú baterku Laughing Laughing Laughing

 

08.02.2007 10:04

meg1

Ahojte dievcata, hlasim sa po navrate z nemocnice na antolskej. Tyzden som si polezala na rizikovom a este celu ma pustili domov. Ze dvojicky sa este nechystaju von, tak sa tesim. Kazda z nich ma uz 2300g, co je na 34 tazden vraj ta spravna vaha, ale vysvetlite to mojmu bruchu, ze sa do neho ma dostat este dalsie kilo deti Rolling Eyes Zistili mi tam, ze mam veeeelmi malo zeleza a ak sa to nezlepsi, zrejme mi budu musiet dat transfuziu. Tak som si v kucharskej knihe nasla, ze najviac zeleza obsahuje krv!!!! (brrrr), potom struhany kokos, mak, orechy, sosovica a ostatne strukoviny. Zeleny salat a spenat ho obsahuju len malinko, takze ak mate rovnaky problem, viete, co mate jest. A ked vam doktor predpise zelezo v tabletkovej foorme, tak to berte ako bonus:-) Este mi zistili, ze mozno budem rodit cisarskym, lebo prve z dvojciat je zatial otocene zadockom, takze ak sa neumudria, asi vsetko prespim - dufam, ze mi ich pri tom nevymenia Razz Pre tie, ktore pojdete rodit v BA na Antolsku - sestricky na sestonedeli su super a lekari tiez, takze zrejme budeme v dobrych rukach. Tolko najnovsie spravy. Tak sa drzte, tesim sa, ze som naspat medzi Vami. Danka, dakujem za t.c.Smile Meg1

 

08.02.2007 10:18

denny

Ahoj Meg1, tak to je fajn, že sa ešte držíš! Čím dlhšie v brušku tým lepšie. A papaj to železo! Wink Denny

 

08.02.2007 10:29

meg1

Dakujem denny, veru, moj poloviciak mi uz chcel posunut aj svoje cinky, ze on tolko zeleza nepotrebuje, ale asi mu bude stacit, ked pojem ten kokos a mak:-) :D

 

08.02.2007 10:52

karolka

Ahoj babenky, nemate niektora problem s hemeroidmi? V zivote som to nemala, tak ma napadlo, ze ani neviem, ako ich odhalit, keby nahodou... Ak ste niektora v tejto problematike zbehla, napiste!

 

08.02.2007 11:00

denny

Meg1, pozor na ten mak, to je zase ópium Wink Nie že budeš chodiť po svete a vyprávať, že Ti je všetko jedno a že svet je ružový Laughing Laughing Laughing

 

08.02.2007 11:01

Ivka31

Ahojte Bambulky. Tak ja sa tiez hlasim z poradne. U nas nic nove, vsetko je OK. Cervikalne skore mi lekar nevypisuje tym cislom, ako to tu bolo popisovane, ale pise mi na kazdej poradni dlzku cipku - cervix 2,5 cm. Stale je rovnaky, takze zatial ziadna zmena. Kontrolu mam o 2 tyzdne a mam sa objednat do nemocnice na prietoky. Dufam, ze sa dozviem aj priblyznu velkost mojej malinkej. Este hmotnostny prirastok - cca + 13,5 kg. Mam to ulozene hlavne na zadku a na stehnach. Snad to po porode akosi zhodim. Inak vo februarovkach jedna kocka pisala, ze po porode ma stale 10kg naviac. No to teda neviem, co by som na sebe nosila oblecene. Aj tak neviem, co si mam nachystat na cestu z porodnice. Co vy na to dievcata? Ja si asi dam tehotenske gate a na ne traky - pre istotu, keby padali. Svoje stare rifle č.36 urcite neobleciem. Tak zatial ahojte.

 

08.02.2007 11:11

denny

Ahoj Ivka, ja mám tie kilá tiež prevažne na zadku a stehnách - a samozrejme najväčšia časť je na bruchu :D Tak isto neoblečiem nič zo svojich pôvodných vecí. Plánujem ísť domov v teho-nohaviciach. Nepredpokladám, že domov pôjdem s plochým bruchom, čiže mi budú určite dobré, nie voľné Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Ja mám teho-nohavice také nastaviteľné v páse, čiže ich len zmenším - dúfam Wink Inak super, že je všetko u lekára OK.

 

08.02.2007 11:25

Ivka31

hemoroidy ....... nie som si ista, ale ja som si vzdy myslela, ze to je zlata zila - nie ? A to keby si mala karolka, tak na to urcite prides. Je to predpokladam dost neprijemny pocit v ritke - s prepacenim, a v podstate je to asi cast creva tlaciaca sa von ....... ma sa to zatlacat spet a niecim natierat. Dufam, ze to ziadna z nas nema a ani mat nebude. Vraj sa moze zlata zila objavit aj po namahavom tlaceni pri porode. Fuj ani na to nemyslite, urcite to nebude nic prijemne.

 

08.02.2007 11:29

Ivka31

Este raz HEMOROIDY ODBORNE - Hemoroidy sú uzlovité rozšírenia takzvaného dutinkového telesa nad zvieračom análneho otvoru. Na základe vrodenej nedostatočnosti väzivového tkaniva sa ich tvorba podporuje resp. vyvoláva rôznymi faktormi ako stála zápcha, silné tlačenie pri vylučovaní stolice, prevažne sediaca činnosť, nadváha a tehotenstvo. Odhaduje sa, že ochorením je postihnutých než 50 % všetkých viac ako 30-ročných ľudí. Typickými symptómami sú bezbolestné, svetločervené análne krvácania (ako uloženia stolice, na toaletnom papieri alebo kvapkajúce), svrbenie, pichanie, pálenie, mokvanie a pocit neúplného vyprázdnenia. Z vonku najprv neviditeľné a nenahmatateľné hemoroidy sa v pokročilých štádiách vyklenú do análneho kanála a počas vylučovania stolice vystúpia niekedy pri silnejšom tlačení pred análny otvor. Pritom môže dôjsť k zovretiam, ktoré spôsobujú silné bolesti. Diagnóza sa získava vyšetrením hmatom v oblasti análneho otvoru a endoskopiou čriev. Pri liečbe hemoroidov sa najprv pomocou častého pohybu a zmeny stravovacích návykov pokúša regulovať vylučovanie stolice. Pomocou hemoroidových mastí a čapíkov zabraňujúcim zápalu sa môžu zmierniť ľahšie ťažkosti. Pri silnejších prejavoch nastáva liečba sklerotizáciou postihnutých ciev a okolitého tkaniva (koagulácia infračerveným žiarením) alebo chirurgickým odstránením .

 

08.02.2007 11:54

Katuš

Ahoj babulky. MEG1.ahoj kocka,tak som rada,ze ste v poriadku a domka,predsa len,doma je doma Smile Zelezo papam aj ja,ale ja mam tabletky,dal mi porodniki v utorok,1denne....asi je to normalne,ze sa pocas tehu znizi hladina zeleza,lebo predtym nikdy som taky problem nemala. IVKA-to oblecko z porodnice....ddakde som to aj citala,ze odporucaju si nachystat tehotenske oblecko,lebo do svojich povodnych veci sa 5dni po porode iste nevmestime....takze ja ani nespekulujem,domov pojdem v tehu nohaviciach,len este neviem,ci v trakovych rifliach,alebo menzestrakoch do pasu.....zalezi asi od momentalnej nalady...ale rozmyslam nad tymi trakacmi....predsa,traky ich podrzia,ak by mi boli velke a chceli padat...comu ale neverim Smile

 

08.02.2007 13:31

Ivka31

Jej dievcata, u nas prave zasvietilo slniecko. Hned mam lepsiu naladu. Akurat som si studovala nejake info. o epiduralke. Aky mate nazor vy na tento skoro bezbolestny sposob porodu ? Mne sa to celkom paci, ale je tam jedna nevyhoda. Vraj vtedy treba iba lezat alebo sediet na posteli a nemozete chodit. Porodne cesty sa tak otvaraju pomalsie. Tak teda neviem. Ja som to chcela urychlit fitloptou a chodenim. Teraz mam dilemu. Je sice pravda, ze sa to picha ked je zena otvorena asi na 3-5 cm, a potom uz moze byt neskoro a uz mi to aj tak nepichnu. Ale ak by na to este bol cas a oni mi to ponuknu, tak neviem ako sa rozhodnem. Nemate niektore skusenost alebo nepoculi ste o tom nieco od kamosiek ?

 

08.02.2007 13:34

Ivka31

meg1 ....... to je super ze si doma. Urcite si spokojnejsia ako trcat v tej neprijemnej nemocnici. Pises o svojich detickach ako o dievcatkach - uz ti potvrdili aj druhu Bambulku ? Mozem ti do tabulky dat aj druhe D ?