1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

01.02.2007 18:34

miriamka

nam tu radia, ze ked to pride, napustit vanu a kupat sa v tepluckom. ak kontrakcie prejdu, ostanes domka. ak sa zosilnia, je cas sa pripravit Smile

 

01.02.2007 18:35

ritta

denny - to je fakt ze tvoj maly je riadny valibuk, a ked porovnam tvoj pôvodny TP 14.3. a moj 10.3. Wink Mne doktorka napisala, ze mala k dnesnemu dnu zodpoveda 34+4tt a to je len o 1 den menej, ja toziz presne viem datum pocatia a tak TP mam vyratany spravne na 10.3. tak sa hadam nepoponahlame... okrem toho by som uprednostnila rybicku pred vodnarom Wink Laughing ale to len zartujem, hlavne nech je mala zdravucka ako rybicka Cool

 

01.02.2007 18:39

miriamka

aj aj chcem rybicku, bude ako maminka. k valibukom. akurat som videla na nem. tv reportaz. v mexiku sa narodilo 7,6 kg tazke babo. ma miery ako 4mes. dieta! to boli zabery... v brzilii maju tiez takeho valibuka a v polsku sa asi pred mesiacom narodilo tiez 7 kg babo.

 

01.02.2007 18:40

ritta

babulky, ked spominate tu cestu do pôrodnice tak my teraz stale pendlujeme medzi Dubravkou a Novym Mestom - cez Jaskov rad a tam ako sa odbaca na Kramare je strasne vymrvena cesta ale fakt strasne a vzdy ked sa v aute trasem tak sa smejeme, ze co take chuderky tehotne alebo ludia v sanitkach ked ich vezu do nemocky... proste fakt los dezolatos

 

01.02.2007 19:48

karolka

Boženku babulky, vidieť, že už máte na písanie čas... Horšie je to s nami, stále pracujúcimi, ja Vás nestíham ani čítať! Myslela som si, že sa už čoskoro k oddychujúcim pridám, ale po dnešnej poradni... No, tak mám ešte ísť najprv 12.2. na ultrazvuk, na ňom mi upresnia termín (keďže už mám 3) a podľa toho ma lekina vypíše na materskú. Takže celý budúci týždeň ešte tvrdo zarezávam... Júúj, ale Vám závidím!!!

 

01.02.2007 20:14

fazulka

Pekny vecer koculky, :D Karoka, veru, rozpisali sme sa, neboj, aj Ty sa rychlo pridas ked ostanes doma. Je to super pocit nemusiet rano vstavat a cely den si zorganizovat podla seba :D . Ved dlho to uz nepotrva. Wink No ale uz sa na to urcite vsetky tesime. Denny dakujem za ciselko, had si dostala aj Ty moje. Wink Prechadzka aj polievocka sa vydarila, samozrejme najviac som sa napratala ja. Embarassed Ivka, Miriamka, super ze uz sa mate lepsie.Cez vikend to bude uplne super. Laughing Vy si to ale viete naplanovat. Rybicku by som chcela aj ja, no ale ved aj vodnarik je mile znamenie. Meg, drzim palce, aby bambulky este chvilku vydrzali, aj ked pri dvojickach ste super Razz Ritta panecku, s tym prehodenim netu si svihnite, to sa chces odmlcat v "najhorucejsich " dnoch? Rolling Eyes To nam nemozes urobit. NO uz neviem co, idem si pozriet telku a ulozit dietko. Ozaj, Makriza ???? ako ste dopadli? uz je Danielkovi lepsie? Drzim palce. Pekny vecer a tesim na vas zajtra :D papa

 

01.02.2007 21:48

ajulka

Ahojte, ani ja vas dnes nejak nestiham citat Wink vsetky sa drzte, dnes nemam dobry den, tak si idem lahnut, kym sa nebude mala budit Rolling Eyes , meg drz sa, ked chces, posli mi cislo, mozem ta obcas informovat, aspon ti nebude za nami tak smutno Wink a pozdravuj princeznicky, nech este chvilku vydrzia Wink , poslem ti ss, vsetkym dobru noc, andrea

 

01.02.2007 22:49

fazulka

Ajulka, malinka este papa v noci? ci len tak na dudku sa budi? Uff, si mi pripomenula tu moju prisavku, ta sa tusim do troch rokov budila... no a ked zacala spavat celu noc, tak nam to vstavanie zacalo chybat Laughing ale uz dlho nebude. tak dobru nocku a oddychni si. papa

 

02.02.2007 07:59

ajulka

Ahoj fazulka aj ostatne maminy-marcovky Wink , nepapa v noci, len potrebuje dud a pohladkat atd... ato aj niekolko krat, ale za rok to snad prejde Rolling Eyes Laughing Pekny dnik vsetkym, dnes idem k zubarke,ach jo Rolling Eyes .andrea

 

02.02.2007 09:13

denny

Ahojte dievčence, ja som sa tááááááááák bála tej materskej, že čo budem doma robiť, ale tento prvý týždeň bola paráda! Laughing Každý deň som mala nejaký program, tak som si ani nestihla uvedomiť, že nie som v práci. A hneď ráno si človek sadne k netu a prečíta, čo ste popísali, zapojí sa - je to super! Dnes čakám návštevu, ďalšiu kolegyňu ktorá je na materskej aj s jej 7 mesačnou dcérkou - tak sa už teším. A potom mám psychoprofilaxiu. Trápi Vás niektorú niečo, nech sa tam popýtam a dám Vám potom vedieť? Všetkým Vám ďakujem k tej "hlienovej zátke", aspoň budem vedieť, že ešte nemám panikárčiť Wink A Jarus, keďže mám dosť veľa plodovej vody, asi sa cestou do nemocnice zabalím do igelitu, nech narobím čo najmenšiu škodu... Ritta, Miriamka, nestrašte s takými valibukmi :D To by som fakt nechcela. Ale hlavne nemám až také velikánske brucho, aby to bol na koniec 7 kg chlapisko. Ritta inak aj ja viem približný dátum počatia (rozpätie 1-2 dní). Preto stále tvrdohlavo trvám na tom marci. My sme totiž začali pracovať na mimi a v priebehu mesiaca som si robila niekoľko tehotenských testov, ktoré boli stále neg. a v čase, keď som už ani nedúfala a očakávala som menštruáciu, tak sa to stalo... Baby, ja som totiž otehotnela na 30. alebo 31. deň po poslednej menštruácii!!! Príroda je mocná čarodejka Wink Takže viem takmer presne, kedy bol deň D. Na prvých ultrazvukoch, kedy vlastne všetky detičky rastú rovnako, mi lekár odobril ten môj termín. Až potom neskôr ho začal prispôsobovať poslednej menštruácii. Možno len rýchlejšie rastie. Teraz si však hovorím, nech sa radšej narodí skôr ako toho 12.3., lebo to potom bude fakt 7 kilový Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Karolka, neboj, pripojíš sa aj Ty. A nechceš sa s lekárkou dohodnúť, aby si išla skôr na MD? Ja som inak tiež ťahala najdlhšie ako sa dalo - kvôli peniažkom. Ale dlhšie ma už lekár nechcel nechať v práci. Aj kvôli tým mojim krížom je to takto lepšie. Fazulka, číselko som dostala - už je uložené Wink Ajulka, držím palce u zubára Shocked

 

02.02.2007 10:29

ajulka

Ahojte, tak zubara som nezvladla, musela som sa preobjednat, dufam,ze do porodu to stihnem, lebo mala volne az 26.2., ale co uz v najhorsom sa tam potrepem aj s mimi Wink . Fakt neviem, co ma to zasa chytilo, uz mi bolo aj lepsie, ale posledne 2 dni, no otras Rolling Eyes . nejdem vas tym zatazovat, uzivajte si matersku, pa.andrea

 

02.02.2007 11:38

MD

Meg

Ahojte, predstavte si co sa mi stalo, (vlastne sestricka) a ja uz som to davno vsetko zaniesla do roboty. Zrazu mi volaju zo soc. poistovne ze ma vypisal o 1 den skor, musim prist a vsetko vybavit odznova. Dnes som to po troch dnoch doobiehala (lekar, lekarka obvodna - lebo osm bola predtym na PN, zamestnanie, soc. poistovna). On sa mi ani neospravedlnil. Tak ale uz to tam mam podane, strasna byrokracia!!!!! Vdaka Vam za rady o tych postielkach, asi zvolim tu z Auparku. Inak vy ked cestujete, tak vam v autobuse niekto uvolni? Mne ani nahodou, radsej vsetci pozru von z okna. Super aki su vsetci ignorantski. Iba jedinky raz mi uvolnila jedna pani - to bol zazrak. A ja nie som taka ze by som niekoho poklepala aby vstal..... Normalne je to smutne. Meg.

 

02.02.2007 11:49

Katuš

MEG... teda,to je sila,aspon bu mohli povedat na ospravedlnenie! Inak,ten autobus.....no ja som minule isla takto a sedel tam chlap,taky okolo 50tky a tvaril sa,ze som neviditelna a kukal z okna.....to bolo teplo,mala som len rifle na traky a rozopnutu bundu,takze prehliadnut sa to moje brucho nedalo...tvarilsa ze nic....vstala taka babicka,ze nech si sadnem...vravim,nie vdaka,postojim a on este krutil potom hlavou!Neviem sice preco,ale mala som dost z neho!asi sa mu nezdalo,ze som nechala sediet babku,alebo co

 

02.02.2007 11:50

Katuš

 

02.02.2007 12:55

evik

Ahojte :D Katus, mne akurat vcera prislo vyjadrenie zo Socialnej poistovne, ze mi priznavaju materske a v akej vyske. Ozaj,neviete mi poradit? Tam pisu vysku materskeho na den a mna by zaujimalo, ci rataju len pracovne dni v mesiaci, alebo aj vikendy? Viem, ze sme tuto temu uz davnejsie rozoberali, ale sa mi to nechce moc hladat Embarassed papa

 

02.02.2007 13:05

evik

A este k tym autobusom... Mne zatial vzdy uvolnili sedadlo, hned ako som si cvakla listok sa uz niekto dvihal, aby ma pustil (dufam, ze to nezakriknem). A veru kolkokrat som im bola zato strasne vdacna, lebo ja mam tendenciu to prehnat s chodenim a pohybom, a potom sa uz ledva dovleciem na zastavku. A autom si uz moc netrufam chodit, ved sa ledva zmestim za volant :D

 

02.02.2007 13:05

Katuš

Evik,dakujem za odpoved.No,tak to netusim,ci je to na pracovne dni,alebo kalendarne......Ak ta mozem poprosit...kolkeho si nastupila na matersku?ja 19.1. a papier som odovzdala v robote 15.1.......tak snad to nezabudli poslat na tu socialku...

 

02.02.2007 13:14

Katuš

EVIK, tak na stranke soc.poistovne som nasla ,ze sa to vyplaca za kalendarne dni.....a toto k tomu: Poskytovanie dávky, ochranná lehota / kedy sa nevypláca poskytované za kalendárne dni od začiatku šiesteho týždňa pred očakávaným dňom pôrodu určeným lekárom, najskôr od začiatku ôsmeho týždňa pred týmto dňom, a ak pôrod nastal skôr, odo dňa pôrodu je tam toho viac,ale teaz nas zaujimalo toto,tak som to nekopirovala cele

 

02.02.2007 13:51

fazulka

Ahojte koculky, tak vas zdravime aj my, trochu oneskorene ale o to srdecnejsie. :D Trochu sme doobeda upratovali, dokonca som umyla aj 2 okna - na detskej a na spalni, potom sme boli s mladou kocikovat chou-chou, naobedovali sme sa a teraz uz len cakame na tatine a zacina sa nam vikend. Laughing jupiiiiiiii. evik, presne na tu social.poistovnu som sa chcela pytat. dnes som si v schranke nasla tiez rozhodnutie, ze mi priznavaju matersku, v akej vyske a tak. no a nevedela som, ci sa to pocita na pracovne, ci na kalendarne dni, tajne som dufala v tie kalendarne. a katus nesklama a potesila, ako vzdy. :D takze super. Kati, ja som inak nastupovala na MD 25.1. offic. a dnes mi to teda prislo. celkom ma to prekvapilo, kedysi to nechodilo. ajulka, no drzime Ti vsetci palce, nech sa Ti polepsi. pri 2 pokladikoch to mas celkom zaberacku. no dufam, ze aspon tatinko pomoze. Wink co sa tyka soferovania, tiez mam pocit ze uz raz zaseknem za tym volantom Rolling Eyes Ale zatial je to najpohodlnejsi a najrychlejsie sposob prepravy. no snad to uz nejako dojazdime. idem si vas este docitat, prajem krasny piatok - pocasie je ukazkove, no konecne po tych vetriskach. :D papa

 

02.02.2007 13:55

Ivka31

Ahojte Bambulky. Ja len na chvilku. Prisla som sa do prace rozlucit, tak som k vam nkukla. Precitala som si vas a fakt je vidno, ze uz ste doma. Tolko co ste popisali, nestiham ani citat. Idem volat na ten kocik, ci uz ho maju na predajni. Ale nedavam tomu velku nadej, asi az buduci tyzden. Zatial sa majte a zelam krasny slnecny vikendik.

 

02.02.2007 14:03

karolka

Ahojte, vdaka za povzbudive slova, ten tyzden-dva este vydrzim... Nie je to take hrozne, na jednej strane sa celkom obavam toho, ze sa doma budem nudit... Ja som taky maly workoholic Embarassed Ale citim sa skutocne dobre, takze nie je dovod, aby ma posielali na matersku skor. A termin mam az koncom marca... Inak , Tvy ste podla tickeriku skorotak "stari" ako my, a Ty si uz doma? Mimochodom, aj u vas je dnes tak krasne? Svieti nam tu do kancelarii slniecko a mam pocit, ze vonku je jar...

 

02.02.2007 14:31

Katuš

Kocky, tak mne neprislo z positovne nic,na MD som do 19.1.....ale mozno je to tym,ze je to Blava,asi maju toho vela....skusala som sa tam dovolat,ci to tam aspon maju,ci to vobec ta tetka z roboty tam poslala......haha,vela by som chela,ked oni su tam do 15.00 aby mi o druhej dvihol dakto telefon.....A ozaj,ak sa mozem opytat,ku kolkatemu v mesiaci vam to budu vyplacat?dakde som citala,ze k 20,niekto iny mi zas vravel,ze to chodi 12teho....

 

02.02.2007 16:18

Katuš

Tak babulky..... nejako mi to nedalo a hadajte,co? Zbalila som si tasku do porodnice.....uz tam len dolozim take veci,ako zubna kefka,zupan a mozem ist.....neviem,dajako mi to dnes nedalo obsediet...... Predvcerom som pobalila veci,co donesie muzik pre maleho,ked podjeme domov,dnes toto......ze by to dacomu nasvedcovalo????Snad este nie........tusim tu tasku zas vybalim :D

 

02.02.2007 16:22

denny

Ahojte! K tomu cestovaniu. Ja som až do dnešného dňa cestovala vždy autom. Posledne som si však povedala, že už asi nebudem, lebo sa mi v ňom zle sedelo. Ten náš valibuk ma pri sedení v aute tlačí do rebier a keď sa potrebujem predkloniť, tak je to dosť nepríjemné. Dnes som teda testla MHD, ako som išla na psychoprofilaxiu. Ale to bolo málo ľudí, tak som v pohode sedela. Ja mám zase inú príhodu zo stredy. Boli sme aj s kamarátkou na nákupoch v petržalskom Tescu. Ako sme sa vracali ku autu (ona na rukách 8 mesačné bábo, ja pupok ako svet...), všimla som si, že majiteľ auta, ktoré parkovalo vedľa nášho, práve "odpratával" nákupný vozík, ktorý mu niekto nechal pri aute. Hádajte kam ho odpratával... Samozrejme za moje auto a keďže som na neho hneď zhúkla, že čo to robí, či potrebuje otrieskať niekomu auto, tak mi len povedal, že on tam ten vozík nenechal, on ho len posunul ďalej. Baby o 5 metrov ďalej bola tá strieška, kde sa odkladajú nákupné košíky Exclamation Exclamation Exclamation Tak som len nahlas skonštatovala, že ešte že gavalieri "nevymreli" a že sa mi strašne páči takéto egoistické "riešenie" problému. Potom na nás dve pozrel a povedal si asi, že nebude drzí (bol to taký pán okolo 55-60 rokov), tak ten vozík zobral a odtlačil ho ešte ďalej (stále ho však neodpratal na miesto!!!). Lenže tam je taký menší briežok a kým som išla odomknúť auto, otočím sa a ten košík vrazil do mojej kamarátky, s tým drobcom na rukách!!! Tak si to predstavte Exclamation Potom som ten nešťastný vozík odpratala ja. A to bol človek, ktorý už určite je dedkom. Bola by som zvedavá, ako by sa mu páčilo, keby sa niekto takto zachoval k jeho neveste alebo dcére...

 

02.02.2007 16:24

denny

Ahoj Katuš, ja som zase včera upratovala ako strhaná. Potom sa mi smiala kamarátka, že či sa už chystám rodiť, keď "pripravujem hniezdo" Wink Ale poteším Ťa, ja už mám tiež tašku ako-tak zbalenú. Keby si nespomenula župan, tak si ho tam nedám, idem ho tam hneď prihodiť Wink

 

02.02.2007 16:30

Katuš

hihi,Denny,ja keby som to tu nemala napisane pred sebou,co vsetko vziat,polka veci je doma a nie v taske a neskor so mnou v porodnici Smile fiiiiha,ale to stym upratovanim mi vravela aj kolegyna...ona ked bola tehu,tak prerabali...vecer jej muzik polozil konecne podlahu a este vrtal obvodove listy a ona v tom prachu a bordeli vraj lestila pohariky.....na druhy den na obed sa narodila mala Smile dobre,ze? ja len cakam,ze apson taketo daco ma bude varovat,ze uz to bude.....

 

02.02.2007 17:12

Ivka31

Ahojte Bambulky. Tak uz aj ja som medzi vami. V praci som sa pekne rozlucila a uz mam konecne cas na vsetko potrebne. Citam, ze vy uz sa pomaly balite do porodnice. Tak ja som si vcera kupila novu cestovnu tasku so zipsami, aby sa mi tam toho vela zmestilo. Ved ked som to vylozila na postel - to co by som mala mat v nemocnici - bolo toho dost. Iba tie plienky, vlozky, zupan, a kosele su velka kopa. A co este kozmetika a oblecenie pre babo, no a samoska ze dvoje slapky - jedny do sprchy a druhe na sucho. A kopec veci som nenapisala. Ked o tom tak hovorime, balite si zvlast tasku na porod a zvlast na potom? Alebo vsetko do jednej? Asi to dam vsetko do jednej, ze ? Akurat ako pisete jednu mensiu treba nachystat muzikovi na cestu domov. No ja sa este balit nejdem, ved mam termin az okolo 20. 3. Ale nie je zle si to vsetko premysliet a pripravit dopredu. Este som chcela podakovat - tusim miriamke - za ten dobry napad s teplou vanou ked sa nam to zacne. To je celkom prijemne lahnut si do tepluckej vane a trochu sa uvolnit. Aj proti stresu to bude fajn. A ku kociku ----- volala som do predajne, konecne im ho priviezli. Takze pravdepodobne v pondelok ideme pren. Uz som nan zvedava, ako si ho poskusam. Potom dam vediet. Denny ..... ty si tusim pisala ze tiez si idete pre PP Centro kompleto. Uz ho mas doma ? Aky je ? Tak zatial ahojte.

 

02.02.2007 17:34

zuzkaMT

ahoj babulky, ja len tak, nemam skoro nic nove, tak som vas prisla len precitat a pozdravit. Denny, fakt super zazitok s tym vozikom, ja by som si asi tiez neodpustila par "milych" poznamok, no co uz, aj taki su medzi nami... Tasku mam prichystanu pri posteli, ale zatial prazdnu, zbalim to cez vikend, ja si budem balit veci do dvoch tasiek - jednu na izbu a jednu na sal, to mi poradila kamoska, ale to sa moze lisit od porodnice a z vas asi nikto nejde rodit do MT ze? Co sa bytu tyka, kuchynu konecne pridu dorobit na kompet v pondelok a sedacku mi zajtra privezie svagor z ba, aj ked iba polovicu, nieco sme museli doobjednat co nemali hned k odberu. tak zas o nieco malicko sme pokrocili... opatrujte sa

 

02.02.2007 18:18

miriamka

zuzkamt, to je radost sa zariadovat. my budeme robit detsku uz coskoro! ivka31, vitaj na MD denny, pri tvojom pribehu ma zurivostou az triaslo. to su ludia. tu ma v mhd pustaju casto, ale najdu sa samozrejme aj ini! ti hladia do zeme, robia sa ze spia, alebo kukaju z okna. niektori neodpracu ani tasku, ktoru maju na sedadlach a ludia stoja okolo.

 

02.02.2007 18:22

miriamka

jaj, ja by som aj upratovala, jeden susiak pradla som skladala 3 dni. ale dnes som oprala za 1 pracku! uz iba vyvesit. dnes som sa po 4 dnoch konecne vyhrabala von, chladnicka prazdna. lahky nakup a ledva som sa dotiahla domov. prepotena ako slak. v obchode som zakaslala za jednym dedkom, chudak odskocil, ako keby som mala mor. ale ja nie som nakazliva, bolo mi povedane.

 

02.02.2007 18:48

miriamka

este vam chcem ukazat toho mexickeho valibuka. mal pri porode 6,4 kg. sekla som sa predtym vo vahe. ale rekord to nie je, to je myslim skoro 8 kg.

 

02.02.2007 19:07

ritta

cauki, miriamka - teda neviem kde to giga-babo jeho mama mala... Shocked fuuha, keby zacalo rozpravat tak ma to neprekvapi :D tak dnes sme zase odpratali nejake veci, uz izby pomalicky vypratavame, v nedelu este velky nabytok... jaj uz aby to vsetko bolo na svojom mieste lebo ja ani neviem kde co momentalne mam a co si to mam zbalit? TASKU? Confused zabudnite, najskôr tak o tyzden a to ani nemam nic poprane, ked tak citam ake ste vzorne a na ake veci uz myslite... ja som 100 rokov za opicami Wink Ale ved vsetko raz bude! :D Zajtra sa budem venovat prijemnej cinnosti, budem davat borduru do detskej izbicky. No a chlapi nech sa venuju stahovaniu :D Tak mi drzte palceky nech to mam co najskôr za sebou. Pekny vecer vsetkym ritta

 

02.02.2007 19:50

evik

Ja tiez este nemam pobalenu tasku, ale chystam sa na to kazdy den :D Hadam sa do toho pustim uz tento vikend, ved sa nam to krati! :D Mne tie dni na materskej ubiehaju strasne rychlo. Vzdy mam toho vela na plane, skoro nic z toho nestihnem a vecer sa cudujem, co robila cely den. Niekedy si musim napisat papierik, co vsetko musim spravit a skrtat si to, inak zabudnem aj na to, co som chcela spravit. Heh, dufam, ze sa to po porode upravi :D Katus, ja som nastupila na matersku 17.1., papier v robote som ale odovzdavala uz okolo 10.1., lebo odvtedy pracujem doma... tak neviem, kedy ho zaniesli na socialku.. ja by som sa vratila este k tej materskej... neviete, ci sa aj zdanuje ako prijem? Ci to uz je konecna suma?

 

02.02.2007 19:54

Katuš

Evik, uf,tak to tonaozaj netusim......a asi to ani nikde nenajdeme,asi az ked pridu korunky na ucet.....ale v podstate je to prijem,asi by s ato malo danit,ci nie? Ozaj,mozem?Aky je vyplatny termin materskeho?

 

03.02.2007 08:50

ajulka

Ahojte babenky, mne sa zda, ze mi matersku nezdanovali, tak na 90%, ale mozem sa mylit. majte pekny vikendik, andrea

 

03.02.2007 09:25

denny

Ahojte, ohľadom tej materskej, ja tiež zatiaľ nemám info koľko mi priznali a netuším ani ako to je so zdaňovaním. Ja som papier na mzdové zaniesla niekedy 24.1., čiže ja tak skoro odpoveď nedostanem. Ale skúsim sa opýtať kamošiek, čo sú na materskej. Ivka, kočiarik zatiaľ doma nemám. Volali nám, že už v babymarkete máme nachystané všetko, čo sme si objednali, tak sme sa dohodli, že pre to pôjdeme naraz (kočiar, matrac, autosedačku, cestovnú postieľku....). Musím sa ešte dohodnúť s mužíkom, lebo mal teraz veľa v robote, tak chodil neskôr domov a tak sme nemali kedy vyskočiť do Senca. Takže skôr ho budeš mať doma asi Ty. Daj potom vedieť ako si spokojná Wink Pre postieľku si ideme do Auparku budúcu sobotu - svokrovci nám pomôžu, lebo nám by sa nezmestila do auta. Ja si balím zatiaľ len jednu tašku pre seba do nemocnice. Neplánujem rozdelovať veci na izbu a na pôrodnú sálu. Je to tak lepšie? Zatiaľ som o tom nepočula. Polovičke prichystám vecičky pre drobca, ale myslím si, že keby som to nestihla, tak to zvládne aj sám. Je to moja šikulka Razz Včera som sa na psychoprofilaxii pýtala na to chodenie počas kontrakcií. Tak povedala, že keď príde kontrakcia, treba zastať a rozdýchavať. Pomedzi kontrakcie je lepšie chodiť ako stáť. Pekný víkend :D A všetkým chorľavým skoré uzdravenie Laughing

 

03.02.2007 10:36

Kačena

Ahojte všetky! Včera mi prišli sťahujúce nohavičky(po pôrode), ktoré som si objednala z babetkovo.sk a sú perfektné Laughing Laughing Laughing Stáli iba 260,- čo je minimum oproti cenám v iných obchodoch. Takže keď budete rozmýšľať ako sa rýchlo dostať do pôvodného stavu (postava ako pred pôrodom), nezabudnite na ne. S nimi to ide lepšie, aj maternica sa dá rýchlejšie do pôvodného stavu. Prajem krásnu sobotu :D

 

03.02.2007 11:03

Ivka31

Ahojte babule. Taky mam s vami fajny pocit ze ste tu so mnou a mozem sa o vselicom poradit. S tou taskou - ci jednu alebo dve, to fakt neviem. Este si to rozmyslim. Denny .... pre kocik ideme pravdepodobne v pondelok, ak muzikovi do toho nieco nepride. Potom napisem aky je a mozno aj pofotim. U stolara by sme uz buduci tyzden mali mat aj prebalovaci pult na komodu, takze zas trosku postupime. Len ma trapi postielka s matracom, lebo ta by mala byt az o dva tyzdne. Spokojna budem az ked bude izbicka komplet. No snad to tie dva tyzdne vydrzim. Este aj tak nemam poprate plienky a ostatne veci na vysoku teplotu. Tak sa do vtedy nejako zabavim so zehlenim. Zatial ahojte.

 

03.02.2007 11:43

fazulka

Ahojte koculky, :D peknu sobotu. My sme prave vyberali meno pre drobca, samozrejme chlapcenske, dievcenske mame davno jasne . Nedospeli sme ale este do konecneho stadia, no nasli sme celkom fajn kalendar s menami, tak ak by niekto nemal jasno v menach, tu je adresa... http://sk.wikipedia.org/wiki/Meniny_na_Slovensku Kacenka, objednala si si tie stahovacie nohavicky Clematis? ja sa nad nimi tiez zamyslam. a velkost M? teraz som nejaka mimo z toho. Rolling Eyes Ja si zbalim urco len jednu tasku do porodky pre seba, nemyslim si, ze pri porode bude toho treba do jednej tasky. Neviem, mozno sa mylim ........... No a druhu prinesie tatino pre mimi. Baby, uz ste vsetky rozhodnute pre epi? Ja mam v stredu poradnu, tak by sme sa mali uz defin. dohodnut. Ale asi som viac za, ako proti Rolling Eyes No idem nieco nachystat k obedu, ved to nejako dnes letiiiiiiiiiiiiiiiiiii Tak pekny dnicek :D

 

03.02.2007 11:50

Tominko a Gabinka

Ahojte dievcence, Fazulka a ake mate mena vybrate? Moj manzel chce silou mocou Tamaru , ale ja som vybrala Lujzinku uz ked som cakala Tomaska.Paci sa mi este aj Ester , ale to u nas neprejde. Ja patrim do klubu tych co nemaju pripravenu tasku , stale si myslim ze mame este cas. Hoci musim sa priznat , je mi zo dna na den tahsie a tahsie.Hrozne ma bolia bedrove kosti a najradsej by som uz isla rodit. Cez den sa mi skoro nic nechce , a dva dni po sebe si cez den aj pospim, lebo potom pride Tomusko zo skolky a ja uz nemam sancu nic urobit, len stale dookola mami pod so mnou stavat lego, hrat pexeso... :D Tak sa zatial majte a pekny vikend

 

03.02.2007 11:52

Katuš

Ahoj babulky. Tak som dnes skoro odpadla....muzik odisiel rano do roboty(maju nejaku odstavku,inak ma soboty volne)....bol tu brasko,boli sme spolu este v obchode a ked smesa vratili,vravi mi,ze mame nejake podivne ryby v akvariu...mame 270litrove akva....vsetky ryby od vecera skapali!Som tam skoro umrela......za prve,zdochlo tam na supu asi 2tisic korun,ale to je jednop,mna hneva je mi luto hlavne to,ze oni uz boli take pekne,velke,v tom akva uz tak pekne ukazali....skalare,neonky,bojovnice a tercovce...tie ma mrzia najviac,lebo ako male rybky stoja okolo 400korun kus,dospela ide aj po 3tisicky...my sme si ich kupili celkom male,take uz boli pekne.....chceli sme minule este take,ale vtej farbe nikde nie su.... Sad no a teraz mam v akvariu pohrebisko Sad fnuk Co sa tyka epiduralky - nno ja som rozhodnuta asi tak,ze v stredu idem na to skolenie o nej a budem ju mat vybavenu.Ak ju nebudem potrebovat,tak ok,ale ak by som ju potrebovala,tak nie je o com,mozu mi ju dat.Ja som toho nazoru,ze radsej mat vybavene a nepotrebovat ako naopak. No a taska do porodky....ja mam tiez iba jednu.Ved vsetko sa mi tam zmesti,na sal neviem,ci si vobec moze cloevk daco vziat a vybrat si koselu a toaletak a take drobnosti mozem aj z tej jednej..naco teperit dve...?Tolko moj nazor...mozno po porode poviem,ze som to mohla riesit inak,ale zatial to riesim takto.... zelam vam pekny vikendik

 

03.02.2007 12:17

miriamka

katus, to mi je luto s tymi rybickami!

 

03.02.2007 12:19

Katuš

miriamka,dakujem,aj mne a hrozne...ked osm to vdiela,az sa mi slzy do oci natlacili......volala som hend drahemu,ten bol v takom soku,ze mi povedal,nech dam rovno inzerat na cele akvarium....ze on to uz znova nechce pocut,ze sa take daco stane.......no ale co uz,kupime druhe...

 

03.02.2007 12:43

zuzkaMT

ahojte, Katus, je mi luto rybiciek.. vzdy mi je luto, boli to predsa zive tvory Crying or Very sad Ako vikendujete? ja zehlim, rano som navarila sosovicu, drahy montuje klucky na dvere a svagorko rano doniesol tu cast sedacky, tak aj tu ideme "poskladat", dufam ze bude vsetko ok.... a ak ostane cas tak chcem vymalovat aj pivnicu, lebo ta je este v dost zlom stave...

 

03.02.2007 13:57

fazulka

Jaaaaaaaaaaaj Katus, to mi je moc luto s tymi rybickami. Crying or Very sad Panecku, co sa im mohlo stat? My mame doma tiez akvarko, ma 220 l, no asi by ma tiez dobre rozlustostili keby skapala co i len jedna. My mame momentalnu jednu malicku, tak jej hovori, ze prisla ako predzvest babetka. Moc sa z nej tesime. Ale na zaciatku nam ich teda tiez dobre vela pokapalo, Mad Katus, no ale najhlavnejsie samoska je, ze Ty aj mimi ste OK. Tak sa drzte aj nadalej. Gabinka, jeeeej Lujzu sme mali aj my v najuzsom vybere. :D Mne sa to meno velmi paci. Nakoniec sme skoncili pri Zoji, ale z dievcenskych by som si teda vedela vybrat aj viac. Horsie je to s tymi chlapcenskymi, no nejako nevieme poriesit: Confused Zatial mame: Tomas, Adrian, Hugo, Richard, Daniel, Max. Kazdu chvilu inak, a hlavne ani s jednym z tychto nesuhlasime vsetci traja. Sad Neporadite? Gabi, no teskaj sa , ze mas aspon doobeda volno, my sme boli tento tyzden zo skolky doma a planujem este min. nasledujuce dva, kvoli tej vsade zuriacej chripke a inym bacilom, nechcem aby teraz mala nieco priniesla zo skolky. Tak nase aktivity su velmi podobne vasim poobednym. A uhlavnym nepriatelom je samozrejme PC a www.babetko.... Hry mozu byt. No dobre, tasku sme si teda odobrili, beriem aj ja jednu. Ale este nemam ani tu zbalenu. Snad cez tyzden, uvidim, co bude v stredu na poradni. Shocked Idem sa uz pomalicky nachystat, chceme ist na chatu na chvilu, len este muzicek dolu upratuje chodbu, mame sluzbu. Ale snad uz to dlho nepotrva. Tak sa drzkajte a vsetko dobre. Doobeda sme konecne nafotili brusino, tak hadam vecer hodim foto. Ale velkost je teda riadna, dufam, ze sa nenalakate.... ahoooooooooooojte

 

03.02.2007 14:04

Katuš

FAZULKA, teda,takze tiez mate doma taky kolos akvarium? Smile Presne teda vies,o com pisem...... mna najviac hneva,ze toto akva mame od konca jula a neskapala ani jedna rybka v nom....vsetky tam boli a len sme si dokupovali...predtym sme mali take male,malo 50litrov,takze tie povodne rybky tam boli stratene,tak len dostavali kamaratky a pekne zili spolu.Dokonca sme tam mali 2samcov bojovnice,co vsade tvrdia,ze to neexituje,leb osa budu tolko nahanat a bit,kym neostane len jeden samec...ti nasi sa mali radi,ani sa nebili,palvali si pekne pri sebe....ale uz viem,co je asi chyba.....muzik hnojil CO2-kou rastlinky a podla vsetkeho bol zly uzaver na tej flasi a hoci to zavrel,sa to tam nejako povolilo a unikalo to do akva a ani nie v takej sile,ako to mal nastavene,ale naplno....takze sa podusili,chidta moje Sad Ale mas pravdu,hlavne,ze my sme ok Smile

 

03.02.2007 14:27

jajka

Ahojte vsetky. poviem Vam trvalo mi asi 2 hodiny kym som si precitala vsetko zameskane. Ja som tento tyzden nechodila na pocitac, lebo manzelik si spravil dovolenku na cely tyzden a tak sme boli stale doma a este vselico dorabali. Ked som citala ako to Jarus mala s plodovou vodou napadlo ma, ze si hned do auta pripravim jednu tu nepremokavu podlozku, co sa dava v nemocnici na postel, teraz by sa tie sedacky asi dost zle susili Rolling Eyes Razz Vo stvrtok sme boli aj na poradni v 36tt, a lekar povedal ze este to tak skoro nebude, takze asi si pockame az a termin, no keby ste videli moje brusko, tak by ste si mysleli, ze uz som na ceste do porodnice. Vsetci sa ma pytaju ci cakam dvojicky Confused V pondelok idem na prietoky, tak som strasne zvedava, kolko to nase slonica vazi. - boli sme aj na tej rodicovskej priprave. Platili sme 400 Sk ale potom uz nemusime platit, za to ze bude otecko pri porode. A predstavte si, boli sme tam uplne sami. Mohli sme sa popytat na vsetko co nas zaujimalo a bolo to fajn. Ucili sme sa aj spravne tlacit, tak uz to mam natrenovane Razz Inak tento tyzden by som naozaj velmi chcela ist na Dlhe Hony cvicit, takze ak budete mat chut, mozeme sa stretnut. Katus - s tym akvarkom je to strasna smola, my mame 180 l a hrozne rada do neho kupujem rybicky, a tiez ma hrozne mrzi ked nam nejaka "vyplava". Dufam, ze sa sem zase skoro dostanem, budem sa snazit ozvat v pondelok, po tych prietokoch, to uz bude muzik v robotke a budem moct ist za nim. Tak sa zatial majte krasne a uzite si vikend, ahojte Razz

 

03.02.2007 15:20

karolka

Ahojte bambulky, vdaka za ss, pytala som sa, lebo mne to nejako stale s tou mojou materskou nevychadza... Tak pekne oddychuj a setri sa! Vcera mi z mimibazaru prisiel balicek, objednala som si klokanku a 2 ciapocky, tretiu som dostala zdarma ako darcek a sa vytesujem, ta klokanka je ako nova a čapise zlate!!! Fakt sa cez net oplati nieco obcas nakupit.. No a dlho sme tu nemali priklad tehu demencie, tak mne sa to dnes podarilo dohnat: kupila som v piatok lampicku na policku nad postel, taku feši, ohybaciu a chcela som odmerat, ci mi dlzka snury dotiahne do zastrcky. No, tak som vytiahla snuru z obalu, neoddelila som konce a sup s nou do zastrcky... Viete si predstavit ten skrat, nastasie, som to nechytila za konce, vyrafla som poistky v polovici baraku, ale v tej chvili mi do smiechu teda nebolo Embarassed

 

03.02.2007 16:56

miriamka

karolka, hlavu hore, to prejde Laughing jajka, ten napad s nepremokavou podlozkou do auta mal aj manzelik. uz sme kupili fixies... ten dnes nakupoval, varil (ako kazdy vikend teraz) a nejako ho to zlomilo. tak spinka! ked vstane ide upratovat, ale to trosku pomozem. prskam ako maca, tak sa bojim, ze ho nakazim.

 

03.02.2007 21:50

Kačena

Ahoj Fazulka! Tie sťahovacie nohavičky sú od firmy Clematis a ja som si objednala veľkosť M. Je to asi pohodlnejšie ako sa dostávať do S aj keď pre tehu som nosila nohavičky v takomto číslovaní. A podľa mňa som sa veľkosťou trafila. Nie sú také veľké ako som si predtým myslela. Smile Všetkým želám krásnu nedeľu!!! Laughing Laughing Laughing