1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

30.01.2007 13:56

denny

Katuš, tak to sú dobré správy! Ja idem do poradne zajtra a budem to mať aj s videom!!! Lekár mi vravel, že sa na prcka zase pozrieme a skontroluje aj prietoky - tak sa už na zajtra neviem dočkať! A to, čo myslela Tvoja lekárka (opuchy nôh, bielkovina v moči a vysoký tlak), to myslela asi Preeklampsiu.

 

30.01.2007 14:02

miriamka

asi myslis praeklempsie (v nemcine), ale podobne je to v slovencine. denny dik za cislo. ja stale cakam, kym lekarka otvori orinaciu. uz iba hodinu. s kaslom je to stale horsie, uz mi bolest z priedusiek vystreluje do chrbta. som lazar ako slak. teplota 37, co je este ok. ale uz stupa. ivka tabulka by bola fajn s tymi udajmi, ktore si uviedla. som zvedava, kolkym vyjde ch a d. dufam, ze u nas hej, kupila som v h&m zase kvietkovane ponosticky.

 

30.01.2007 14:14

denny

Ahoj Ivka, mne už niekoľko kočiek poposielalo čísla a ja som rozdala svoje. Tak sa môžeme dohodnúť tak, že akonáhle budem o nejakej vedieť, že sa stala maminkou, dám Ti vedieť, a Ty to môžeš vkladať do tabuľky - máš s tým už bohaté skúsenosti a tú prvú aktualizuješ úplne ukážkovo Laughing Laughing Laughing Pozerala som na termíny pôrodu, tak som zvedavá Katuš, ZuzkaMT a Evik, či budete skutočne prvé, alebo Vás niektorá predbehneme Wink Dievčence zatiaľ prevládajú pred chlapcami v pomere 14:9 a to mi všade hovorili, že sa teraz rodia viac chlapci ako dievčatká...

 

30.01.2007 14:21

Katuš

denny: Katuš, tak to sú dobré správy! Ja idem do poradne zajtra a budem to mať aj s videom!!! Lekár mi vravel, že sa na prcka zase pozrieme a skontroluje aj prietoky - tak sa už na zajtra neviem dočkať! A to, čo myslela Tvoja lekárka (opuchy nôh, bielkovina v moči a vysoký tlak), to myslela asi Preeklampsiu.
Denny,tiez som si myslela,ze preeklampsiu,ale nazov bol iny,daco na A....ked som vysla von,este som si to pamtala,ale potom mi to vyfucalo z hlavy Sad Jeeej,tak uvidis vasho drobceka Smile No na nasho sa dnes kukla lekina,ale mne ho neukazala,lebo len kontrolovala polohu,to bolo take rychle,ze sa len mrkla.....ale je vraj ok a miesta tam moc nema....drobec maly...a zasa mi povedala,ze to podla nej bude skor,aj o take 2tyzdne,tak to by bolo okolo valentina...lebo v knizke mam oficialny termin podla poslednej mrchy 2.3.....maly je stale vacsi ale nechela ho nejako menit....no,ved uvidime

 

30.01.2007 15:32

Ivka31

---------

 

30.01.2007 16:55

miriamka

ivka, si sikulka!!! dakujeme. dufam, za liecis a ze ti je uz lepsie. ja som vyfasovala antibiotika, ale nejake 'jemnejsie'. volaju sa augmentin. ma s nimi niekto skusenosti? no idem liecit.

 

30.01.2007 16:59

fazulka

Jeeej Ivka, Ty si sikulka, dakujeme :D krasna tabulecka. Dufam, ze aj tie udaje v nej budu krasne Wink Drzim palce Tebe aj Miriamke na rychle uzdravenie. Hlavne vela oddychujte a naberajte silu na posledny mesiac - deme do finale. Cool

 

30.01.2007 17:01

fazulka

Katuš, gratulujem k dobrym vysledkom Razz Panecku, ved Ty uz o chvilu fakt mozes ist. Shocked Uz mas zbalenu tasku? Baby, co mate nakupeny z kozmetiky pre babetka? Ja mam len rybaciu mast a to je vsjo Embarassed No a neviem co dalej...

 

30.01.2007 17:10

Katuš

fazulka: Katuš, gratulujem k dobrym vysledkom Razz Panecku, ved Ty uz o chvilu fakt mozes ist. Shocked Uz mas zbalenu tasku? Baby, co mate nakupeny z kozmetiky pre babetka? Ja mam len rybaciu mast a to je vsjo Embarassed No a neviem co dalej...
FAzulka, dakujem,mna to tiez potesilo,ze je vsetko ok Smile Hihi,ze zbalena taska...co to je?????Kdeze,nemaaaaaaaaaaam.....ale mam pokupene vsetko,takze hodit to do tasky bude to najmenej Smile Ako sa poznam,tak sa budem balit,ked to na mna pride Smile nejako mi to nedochadza,ze uz sa to tak blizi Embarassed A kozmetika pre maleho...takze,mame kremik na prdelku Rybilka,mame telove mliecko a telovy olej znacky Sebamed-bola mi doporucena, a mame klasicke detske mydlo....a zasyp Aviril na zadocek,to mi doporucili v lekarni.A pre seba kalciovu mast na bradavky,ak bude treba.Este mi ktosi odporucal pre maleho take daco,ako pena do kupela pre deticky,robi to aj Johnson aj Bubchen, t ze je dobre na prve dni po narodeni,ze vtedy sa babo este moc nemydli,len sa tak oclapka a toto je vraj dobre dat do vody a umyt ho v tom.....tolko moje poznatky Smile

 

30.01.2007 17:13

miriamka

fazulka, ja mam sice olejceky (aviril), a podostavala som vselico od nivei, johnson, buebchen, ale pouzivat to budem minimalne ak vobec. to skor pouzijem ja. s manzelom sme minuli uz polku tuby od buebchen... kupim si urcite krem od weledy na tvaricku a na zadocek. s tymi mam super skusenosti. teraz som si kupila do zalohy na sk rybaciu mast, ak by weleda nepomohla. kupila som aj psenicny olej, na babymasaz, alebo ked sa meria rektalne teplota, tak sa do oleja namoci teplometer. citala som, ze je velmi jemny a hodi sa aj na masaz hradze napriklad. este mam vlhke utierky od pampers, ale budem skor pouzivat iba vatu a vodu. tiez skusenosti z au-pair casov. vlhke utierky su fajn na prechadzkach, alebo ked to musi ist rychlo.

 

30.01.2007 17:15

miriamka

ked to tak citam, tak budem nejaka eko-mamina. no ved clovek mieni... aj o popolinach este stale uvazujem

 

30.01.2007 17:23

miriamka

este nieco pre katus :D Čo treba urobiť ešte pred pôrodom v napísať pôrodný plán v osloviť (písomne alebo osobne) rôzne pôrodnice a prekonzultovať s nimi vaše požiadavky týkajúce sa pôrodu, pobytu po ňom a starostlivosti o dieťa v vybrať si tú, v ktorej budú akceptovať väčšinu vašich požiadaviek a navštíviť ju ešte pred pôrodom (pravdepodobne už budete absolvovať posledné vyšetrenia počas tehotenstva v nej) v posledných 6 týždňov prevádzať masáž hrádze (vid. praktické rady starostlivosť v tehotenstve, príprava k pôrodu) v zabezpečiť stráženie starších detí po odchode do pôrodnice v v prípade, že bude partner prítomný pri pôrode, porozprávať sa o svojich úlohách pri pôrode a vzájomných očakávaniach v zbaliť si veci do pôrodnice pre seba i dieťa ? okrem bežných potrieb nezabudnúť napr. na masážne oleje, homeopatiká, hudbu, vlastnú žiletku ak si nestihnete oholiť doma oblasť hrádze, a hlavne niečo na pitie, čokoládu prípadne bylinkový čaj, v prípade dohody s pôrodnicou červené osušky pre dieťa, pôrodnú stoličku alebo fitloptu ... v ak sa chcete vyhnúť holeniu hrádze v pôrodnici ohoľte si túto oblasť sama doma (cca 2 týždne pred termínom pôrodu) v ak sa chcete vyhnúť aplikácii klystíru v pôrodnici je vhodné od 34.týždňa zaradiť do jedálnička ľanové semiačka, ktoré podporujú peristaltiku čriev (vid. praktické rady starostlivosť v tehotenstve, príprava k pôrodu); ak napriek tomu trpíte zápchou môžete si sama na začiatku I. doby pôrodnej (objavia sa prvé slabé kontrakcie) aplikovať šetrný klystír v domácom prostredí ? tzv. Yal, ktorý si zakúpite v lekárni

 

30.01.2007 18:51

Tominko a Gabinka

Ahojte, Ivka mozes dopisat aj mna .Meno Gabriela , vek 29 , narodeniny 25.3., bydlisko KE, Dietatko : chlapec Tomas 26.12.2003, teraz pohlavie dievcatko, meno Lujza. TP 14.3. Dakujeme.

 

30.01.2007 18:53

Kačena

Ahojte! to ja som ti okolo obeda volala! Tak si ma môžeš uložiť do tel. Laughing Do pôrodnice si môžeš okrem mastičky zbaliť aj olivový olej z lekárne, môžeš si drobčeka pred okúpaním sama vymasírovať. Takto sa mu obnovuje pokožka najšetrnejšie a s olejíkom idú dole aj tie jemné chĺpky z telíčka :D Ja si ešte do pôrodnice beriem aj alkohol na pupík a aj gázové štvorčeky. Lekárnička na Antolskej mi ešte k tomu pribalila aj hypoalergénny leukoplast na prelepenie tej gázy na pupíku aby sa to nešúchalo o plienku. Inak bola strašne zlatá a odporúčala 1 mesiac používať na bábätko len ten olivový olej na masáž, rybaciu mastičku, a mydlo od sebamedu-syndet (to je veľmi jemné). A to je vraj všetko čo drobec v prvom mesiaci potrebuje. Laughing Laughing Laughing Inak mám ostatnú detskú kozmetiku od Sebamedu. Inak kočky, kamoška mi spomínala, že je dobré si zobrať do pôrodnice aj deku pre bábo. Že je tam síce teplo, ale keby tak preistotu...ona ju dosť využila, a potom aj pre seba keď jej bolo chladno. A potom aj čiapočky a rukavičky (nestačí to len pri odchode), ale to už asi všetky viete A nezabudnite na odsávačku, tam vám postup sestrička ukáže najlepšie, len sa treba spytovať v tom správnom čase keď je troška kľud. Razz Laughing Razz

 

30.01.2007 18:59

Ivka31

Jasne Gabi uz aj idem na to. O chvilku to tam bude zaktualizovane. Ahoj

 

30.01.2007 19:16

Ivka31

Kačena ..... ja ten olivovy olej tiež už mám kúpený, ale myslela som si, že sa bábo masíruje a natiera olejčekom až po kúpaní. To som si asi zle myslela Idea Idea Idea . Takže ten olejček sa použije ešte pred kúpaním ? A po kúpaní už sa babatko ničím nenatiera ? Ja sa v tom akosi nevyznám. No hádam mi to v nemocnici ukážu. Alebo my tu poradia nejaké skúsené maminy Confused: Confused: Confused:

 

30.01.2007 19:39

Janka_PD

Ahoj maminy, dievčatá, už sa nám to kráti. Shocked Februárovky rodia ako na páse. Ja sa ešte musím vrhnúť na nákup kozmetiky pre bejby, Kačena, ďakujem za zoznam vecí a kozmetiky, vyzerá to fajn. , prečo červené osušky pre dieťa? pekná tabuľka, je super. :D Kedy máš termín na prietoky? Ja to možno absolvujem v TN, bud. týždeň, ak sa mi bude chcieť cestovať domov. Stále nie som rozhodnutá pre pôrodnicu. Zajtra idem do Bojníc na cvičenie, ale cvičiť asi nebudeme, bude prednáška u primára a "prehliadka" oddelenia. Naši by samozrejme boli radi, keby som sa rozhodla pre TN. Máš nejaké najnovšie info o TN pôrodnici, ako sú maminy spokojné?

 

30.01.2007 20:22

miriamka

janka pd, s tymi osuskami mi to tiez vrta hlavou... ten zoznam mam z internetu

 

30.01.2007 21:00

Katuš

babule,nedaju mi tie cervene osusky......napadlo ma,ci to nemysleli na zabalenie hned po narodeni.....aby to nebolo take okate,biela osuska od krvi....predsa na tej cervenej sa to skor strati.....alebo ze by proti "urieknutiu"?Ako sa kedysi viazali cevrne maslicky detom na rucicku,alebo davalo sa daco cervene do kocika,pripadne na obloecenie.....to su ale spekulacie,ze? :D

 

30.01.2007 21:03

zuzkaMT

caute babule, vy ale stihate... s tou tabulkou vidim ze ste si uz poradili, asi je najlepsie mat jednu a vpisovat vsetko tam, nech uz ktokolvek posle sms, niektora z nas to tu hodi na net a Ivka to tam vpise. Ste super Laughing Podprdy, ja mam dve kojenecke, cislo som si kupila take ako naozaj nosim teraz, vobec som to znovu nepremeriavala podla tych tabuliek a sedia ako uliate. Mam aj jedny stahovacie nohavicky, ale tie su z Quelle, proste ich budem nosit po porode aby mi neostalo visiet brucho. Kozmetika, ja som uz viackrat pocula ze napr. modry Aviril, ktory krasne vonia, neodporucaju teraz, lebo vraj deticky na to dost alergicky reaguju, asi tam pridavaju nejaku drasticku zlozku vo vacsom mnozstve. Takisto vela mamiciek hovori, ze prestalo po par dnoch pouzivat olivovy olej, lebo vraj strasne vysusuje pokozku, aj ked sa mi nechce verit ze olej a vysusuje??? Nam sestricka na cviceni hovorila, ze najlepsie je nezacinat hned s kremami a mastami a mydlami, ze staci len modra indulona a krem na zadocek.... tak si vyberte Idea Poznamka k demencii.. sedim si na kave, rozmyslam co mam a nemam, co este potrebujem, kontrolujem si zoznam v hlave a hovorim si, ze ked sa zajtra vratim z blavy domov musim si zbalit tasku pre kazdy pripad a v tom zistim ze jedine co naozaj nemam je.......... TASKA Exclamation Fakt, mam len kufre a velmi malicky ruksak Embarassed , takze som ledva dopila tu kavu a prehnala sa celym Auparkom a Avionom a neviem cim a kupila som tasku..... teraz mozem spokojne balit.

 

30.01.2007 21:13

Ja...

Janka_PD

Tak tu máte aj moje bruško... Nezdá sa malé? Shocked Smile

 

30.01.2007 21:35

ajulka

Ahojte,Ivka, super tabulka, JankaPD nemas male brusko, ja ho mam ako slon, lebo uz je vytahane:) Neviem, ci mozem radit, ale fakt staci obyc. detske mydlo, lieh na pupik, no a ja som davala olivovy olej, lebo im robil dobre, no viem, ze nevyhovoval vsetkym, mne sa zasa maly vyhadzal z Bubchenu, ale to zistite same, ci je to to prave, alebo vam poradi pediatricka. Aha a tu rybaciu mast na ritulu:) Zajtra mam poradnu, tak dam vediet:) dobru noc, aspon tym, ktore dobre spinkate:) andrea

 

30.01.2007 21:38

ajulka

Neda mi nenapisat k tej demencii Wink vcera som po kupani a veceri a umyvani zubkov isla dat dudliik malej, no a miesto toho som ho pchala do ust synovi, ten nechapal a mala vedla mna otvarala usta ako vrata Embarassed Wink :D baby a vcera som zapla rychlovarnu konvicu bez vody Embarassed no ide mi to, vsak? Rolling Eyes Cool

 

30.01.2007 22:09

Kačena

Ja som tiež myslela, že sa dieťatko natiera po kúpaní, ale omyl. Wink Pred kúpaním je dobré urobiť masáž celého telíčka, a aby nešlo veľmi mastné do pyžamka tak sa okúpe buď čistou vodou, alebo detským mydlom. A potom keď mamička vidí, že aj tak má bábo suchú pokožku, alebo sú tam šupinky, tak sa natrie ešte raz, ale už bez tej masáže a iba tie miesta, ktoré sa zdajú byť vysušené. Laughing Laughing Ozaj a vedeli ste, že sa Zatiaľ ahojte a pekný večer!

 

30.01.2007 22:33

miriamka

zuzka mt myslim, ze aviril sa neodporuca preto, lebo to nie je rastlinny olej, ale mineralny a silne parfumovany. ja ho mam rada, ale pre mna, nie pre babo. to s tym olivovym olejom je preto, ze pokozka babatka potom straca svoju achiopnost sa sama premastovat a upchavaju sa pory. myslim, ze aj preto sa odporuca olejovat pred kupelom, aby voda nevysusila prilis pokozku a pritom ale zmyla olejove partikle. sorry za mudrovanie

 

30.01.2007 22:39

miriamka

achiopnost ma byt schopnost samozrejme. Rolling Eyes svagrina v nemecku kupe deti tiez iba raz za tyzden. nas nasi kupali denne a poriadne premastili avirilom pocas prvych 5 rokov!!! ja budem urcite kupat 2-3krat v tyzdni. no ale uz idem spinkat, priedusky ma zabijaju. spavam este fajn, lahsie sa budim, ale vankus na kojenie pomaha ohromne. a mame vodnu postel a az teraz badam, aky je to rozdiel. u nasich som spala na normalnej posteli 5 noci a uz som si necitila krize. dobru nocku vsetkym

 

30.01.2007 22:43

miriamka

janka, pekne brusko. papa

 

31.01.2007 08:11

meg1

Ahoj Ivka31, v pondelok som bola na ultrazvuku a vyzerá to tak, že aj druhébábo bude dievčatko, takže asi budem matkou troch princezien Smile Mená sme vybrali Veronika a Sandra. Držím palce všetkým, ktorým sa termín už blíži Laughing Meg1

 

31.01.2007 09:45

Postielky

Meg

Ahojte babky, mozno ste to uz rozoberali ale aj tak prosim Vas napiste ci uz mate zakupene Myslite ze musi mat sklopne tie mreze na boku alebo staci ked sa da dat matrac napr. do 3 poloh. Ja mam vyhliadnutu postielku v Auparku - zvlastne ze tam nie je draha, da sa hybat s matracom a ma aj suflik na zemi napr. na plienky a stoji 2990 Sk tusim. Tak piste som zvedava, coskoro sa chystam na nakup ale vobec neviem kde dostat tie s tymi mrezami pohyblivymi. - dik za objasnenie tej pasaze na Mileticke, uz jasneze viem kde to je. Meg.

 

31.01.2007 09:52

fazulka

Ahojte kocky, pekny dnicek :D vy ste uplne ale uplne super. Razz Dakujem vsetkym, ktore sa zapojili do diskusie o kozmetike, super rady a postrehy. Panecku, je to fakt stale ine, pred 6 rokmi odporucali to, co je teraz uz max. nevyhovujuce. No dnes nabehnem do lekarne a nakupim si tie drobnosti, uz to mam spisane. Wink Len dufam, ze papier nezabudnem doma ako tradicne. Rolling Eyes S tym kupanim to aj ja tak planujem, min. do leta a tych najvacsich horucav kupat 3- max.4 krat do tyzdna. No ale to su len plany samozrejme, uvidime, co si bude pytat babetko. Janka, krasne brusko, nie male, nie velke, take akurat. :D Mozes byt hrda na neho. Ja mam podla mna obrovske, ako pise Ajulka, asi vynatahovane. Confused No ale neva, kazde tehu je ine, hlavne je, aby boli drobci zdravucki. Miriamka, drzkaj sa a poriadne odychuj, hadam Ti dnes uz bude lepsie. Aj som sa dnes zobudila s takym divnym kaslom, no hadam to nebude nic vazne. Baby, tie februarovky to fakt zobrali skokom. Panecku, ale im to ide. Som zvedava, kedy zacneme my. Pocitam tak 2-3 tyzdne a mame tu prve babetka. Razz juuuj, uz sa tesim na fotecky drobcekov. No idem sa trochu pohrat s malou, momentalne stale nakupuje a predavame, raz v tescu, potom v ikea, potom v lidl.... Ozaj Meg, blahozelam k princeznam, to je super. Tak este raz pekny dnicek a opatrujte sa. :D

 

31.01.2007 09:53

denny

Ahojte maminky čakateľky! Ivka, tá tabuľka je perfektná!!! A asi je najlepšie, že to všetko bude len v jednej. Si jednoducho jednička! Ja Ti teda poposúvam všeky info, ktoré od kočiek dostanem cez sms a Ty aktualizuj a aktualizuj... Laughing Laughing Laughing K tej kozmetike pre mimi. Mne bola zase odporúčaná kozmetika BATOLE - obsahuje olivový olej. Používa ju kamoška a je s ňou veľmi spokojná. Ja som si od nich kúpila zatiaľ olejček (taká krikľavo zelená umelohmotná fľaštička s rybičkou) a pleťové mlieko (to je zase v bielej tiež s rybičkou). Ona používa olej až po kúpaní. Robí to tak, že keď drobca natrie, potom ho vyutiera do plienky, aby nebol ako sardinka naložená v oleji. Vraj koža si vezme čo potrebuje a ten prebytok zotrie. Pleťové mlieko som kúpila kvôli tomu, že na tej príprave nám primár vravel, že mlieka sú lepšie, lebo nie su také mastné. On zásadne odmieta akékoľvek olejovanie práve kvôli ucpaniu pórov... Tak si vyberte... Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Ďalej som si kúpila rybilku na prdelku a v DM mali v akcii tie vlhké utierky, tak tie som si kúpila od značky babylove. A k plienkam Tesco som dostala tiež Tesco vlhké utierky. Zatiaľ rozmýšľam nad mydlom, ale povedala som si, že počkám do pôrodnice, tam mi snáď povedia, čo všetko je treba a tatinko to potom nakúpi Wink Idem dnes na kontrolu, ak sa teším, ako som včera písala, uvidím aj drobca. Ozaj, idem dnes aj na poučenie o epidurálke. Neplánujem ju, ale lekár mi povedal, že mi ju bez poučenia nemôžu dať a ak bude ťažký pôrod a bude sa dlho ťahať, tak ju ocením. Takže radšej sa idem zaučiť. Všetkým chorým maminkám želám skoré uzdravenie! :D A všetkým, ktoré idú do poradne želám samé dobré správičky!!! Denny

 

31.01.2007 09:55

denny

Janka_PD bruško je super. Máš ho menšie ako ja, pokúsim sa hodiť aj ja svoje foto, len sa musíme konečne odhodlať ho odfotiť... Wink Ja mám už také poriadne a mám pocit, že mi začína klesať. denny

 

31.01.2007 10:22

denny

Meg, aj my už máme zarezervovanú tú postieľku v Auparku. Ale asi si si nevšimla, môžeš si ju tam objednať aj so sťahovacím bokom (mrežou). Je trošku drahšia, ale aj tak je lacnejšia ako inde. Ja som tiež zo začiatku chcela postieľku so stiahnuteľným bokom. Lenže keď som potom videla ten mechanizmus, ako sa to sťahuje, tak som si to rozmyslela - nepáčil sa mi ani ten v Auparku. A keď si potom ešte vyskúšaš o koľko sa Ti tá mreža spustí, tak zistíš, že to je úplne zbytočné. Tie, čo som videla ja, sa spúšťali o takých 15-20 cm a to Ti aj tak nepomôže, keď posunieš nižšie matrac, keď už bude bábo väčšie. Možno má význam pre tie mamičky, ktoré budú mať postieľku prirazenú ku svojej posteli. Ja tú možnosť nemám, budem musieť aj tak vstávať k postieľke, tak som si zajednala takú, kde sa dajú vybrať 2-3 mreže. Ale zo všetkých postielok, ktoré sme obehali po BA sa mi skutočne zdali najlepšie a najlacnejšie tie v Auparku - drevo je dosť masívne a tvrdé. Lebo niektoré postieľky sú z takého mäkkého a bojím sa, že keď začne mimi všetko ožužlávať, aby si nezadrelo triesku... Rolling Eyes

 

31.01.2007 10:31

miriamka

dobre ranko, meg gratulujem k dievcatku nr. 2! denny, vsetko dobre na vysetreni. ja kaslem ako tuberak, ale uz ma to tak neboli. teraz vystupilo vsetko do hrdla, fuj humus. akurat som zistila, ze tie dekoracie, co som objednala na stenu do detskej izby uz nevyrabaju. poslalii by ich z uk, dokonca bez postovneho. este ich dostat v usa, ale tam je drahe postovne. ach, a tak dlho mi trvalo, kym som ich nasla. mozem hladat znovu. pekny den

 

31.01.2007 10:47

Kačena

Ahoj Denny! Ja idem na to posedenie s anesteziológom o týždeň, tak potom večer prosím poreferuj aké to bolo a spýtaj sa kedy treba prísť na odbery krvi na zrážanlivosť. Na Antolskej to anesteziológ vyžaduje dopredu, aby sa nestalo niečo také ako mojej kamoške, že im po pôrode skoro vykrvácala. Rolling Eyes A ešte sa prosím spýtaj ako je to s platením (v pokladni, al. doktorovi, alebo ako to vlastne chcú) a čo to stojí, aspoň budem dopredu múdrejšia. Laughing Moc ďakujem a všetky tehulky pozdravujem!!!! Razz

 

31.01.2007 10:55

denny

Kočky, tak ja pomaly balím. Kačena, info dám večer, rovno zo "školenia" idem s kamoškou do mesta. Idem sa nechať trošku vyvenčiť Wink Wink

 

31.01.2007 10:58

ritta

Ahojte! Meg1 - gratulujem k dvievcatam! K tym postielkam - mam kamaratku ktora kupila kvalitnu postielku ale bez stahovacieho boku a po mesiaci ju predala a kupila so stahovacim bokom, dôvod - namahaný chrbat. My sme kupili postielku so stahovacim bokom ale vlastne skusenosti zatial nemam. Objednali sme ju cez net cez http://www.renka-styl.sk/ Nasa stala tusim 3100,- bez matraca cennik mozem preposlat

 

31.01.2007 11:07

ritta

a ozaj, miriamka - nezufaj, najdes nieco este krajsie do detskej izbicky, nam sa to stalo s kuchynou - nakoniec sme nasli este krajsi dekor ked nam ten pôvodny nevysiel...teda aspon dufam ze to tak bude po namontovani :D

 

31.01.2007 11:12

Katuš

babulky,na to posedenie s anesteziologom koli epi.....poslal vas tam lekar,dal vam nejaky papier alebo daco?Ja budem rodit na Antolskej,prvu poradnu tam mam buduci tyzden a chcem epi...tak nech viem,co si mam od koho pytat,pripadne kam ist za kym.....dakujem Smile

 

31.01.2007 14:05

Ivka31

Ahojte Bambulky. Tak ja som dnes zas v praci. Chorobu som vyležala za tri dni a už nemam moc dovolenky, tak tu sedim a tvarim sa že niečo robím. Ešte zajtra som v práci a v piatok sa už len rozlúčim a končím. Inak k tím postielkam so sťahovacím bokom. Asi si to treba fakt vyskúšať, čo komu vyhovuje. Ja mám od Renka stylu objednanú tiež takú so sťahov. bokom. Plánujem mať postielku pri posteli, tak snáď to využijem. Ale myslím, že určite by som prežila aj s takou obyčajnú kde sa dá posúvať len rošt. Veď aj iné to zvládli a nechýbal im ani ten posuvný bok. A s tým olejčekovaním pred a po kúpaní alebo vôbec, to ste ma teda dobre doplietli. Ale nevadí, asi to robí každá inak a všetky deti to v zdraví prežijú. Uvidím, čo nám poukazujú na novorodeneckom a potom poreferujem. My stále čakáme, keď príde do predajne náš kočík. A on stále nechodí a nechodí, čo je sním, je mi biedne...... Tak to sme si zas zaspomínali na starý song..... Ale nič na tom nemení, že kočík furt nemáme. Už som nervózna z toho...... Už nebudem tolko vypisovať, nechám priestor aj vám. Ahojte

 

31.01.2007 14:37

fazulka

Miriamka prosim Ta, co si davas na ten odporny kasel? Rolling Eyes Ja mam taky suchy, hnusny - po doktorsky neproduktivny Evil or Very Mad Dakujem

 

31.01.2007 14:53

miriamka

tak ja som si pospala 3 hodinky. este si lahnem, ale neviem, co budem robit v noci... fazulka, moj kasel je velmi produktivny', aj kvoli tomu mam antibiotika. volaju sa augmentin a mozu ich aj tehotky. tu mi bolo odporucene: Miriamka-mne pomohlo na to co mas: tabletky, gulicky mozu aj tehotne, kojace maminky vola ju sa Tavipec, pise sa na nich na Bronchitis, Sinusitis, Raucherhusten,mne pomohli , stoja tusim do 5 eur ( Maji tieto tabletky som myslela, ked si bola ty chora ) prajeme rychle uzdravenie

 

31.01.2007 15:29

Markíza

Ahojte babuľky, ja som dnes posledný deň v práci a cítim sa veľmi zvláštne. Na jednej strane sa teším, no na druhej strane si vôbec neviem predstaviť, že si už nesadnem za PC v kancelárii, nezohrejem obed v kuchynke, atď.. Už som odovzdala celú agendu, pozbierala x podpisov na Výstupný list a teraz už iba čakám, kedy bude 16:30, aby som mohla ísť domov. Kolegovia boli veľmi zlatí. Kúpili mi kytičku a pre malého súpravu na budúcu zimu a balík plienok. Taká som z toho bola dojatá, že mi skoro až slzy vyhŕkli. Včera som bola v poradni a obvodný lekár mi o 2 týždne naplánoval ešte poslednú poradňu. Potom už budem chodiť do nemocnice. Spomínali ste tu kozmetiku. Ja uvažujem, že budem používať obyčajný olivový olej a modrú indulonu. Čím menej parfumov, tým lepšie. Keď bol Danielko bábätko, v nemocnici nám odporúčali olejovať pred kúpaním. Vraj voda zmyje prebytočný olej a to, čo pokožka potrebuje vsiakne do seba. Mne sa to však z bezpečnostných dôvodov nezdalo veľmi dobré. Naolejované bábätko je strašne klzké. Bála som sa, že keď s ním budem takto manipulovať, vyšmykne sa mi, spadne na zem a stane sa nešťastie. Preto som ho olejovala až po kúpaní. Potom som ho už iba obliekla (pri tom ho nebolo treba vyslovene zdvíhať alebo prenášať) a hneď sa s ním jednoduchšie a hlavne bezpečnejšie narábalo.

 

31.01.2007 15:43

cia13

Ahojte, rada sa ku vam pripojim a hned s otazkou, ci je tu medzi vami niektora, ktora bude rodit v BA v Ruzinove bez vybaveneho doktora?

 

31.01.2007 18:20

miriamka

ahoj cia, vitame ta srdecne medzi marcovkami. kto si?

 

31.01.2007 19:29

Kačena

Katuš! Čakám aj ja na Denny či dnes ešte poreferuje ako bolo na posedení... Mne len lekár spomenul, že na Antolskej si anesteziológ vyžaduje od rodičky takéto sedenie absolvovať. A nezabudni si zo sebou tehu knižku kvôli razítku Wink Dnes sme si s manželom urobili predčasného Valentína a kúpili sme si konvicu BRITA. NIej je to síce bohvieaká romantika, tá bude neskôr (chacha... s miminom). BRiTA je systém, ktorý prefiltrováva vodu od škodlivín a všelijakých ťažkých kovov, ktoré sa vo vode nachádzajú. Samozrejme to využijem aj pre mimino, keď budem robiť čajík (ale to až neskôr). Aj keď si vy urobíte čaj, alebo kávu, tak je to úplne iná a lepšia chuť. Keby som to dnes neodskúšala tak tomu sama neverím Smile Toť zatiaľ všetko, napíšte čo máte ktorá nové, papa Razz

 

31.01.2007 20:08

Markíza

Tak mne tá MD začína naozaj ukážkovo. Danielko má nejakú črevnú virózu alebo niečo podobné. Doobeda sa sťažoval, že ho bolí bruško, tak manžel bol pre neho v škole. Potom bol doma s jeho mamou (je u nás na návšteve). Vraj sa riadne povracal a mal aj horúčku. Ráno s ním idem k lekárke, tak som zvedavá, čo mi povie.

 

31.01.2007 20:18

Katuš

tak ako pozeram,Denny nikde Smile ja som bola dnes na profylaxii,a pytala som sa tam na to a dozvedela som sa,ze posedenia byvaju kazdu stredu o 13.00 s anesteziologom a vraj na toto posedenie potrebujem papier od lekara z poradne.Tak som zistila aspon tolkoto. Akurat som sa zabudla opytat na jednu vec - ocko pri porode.Ak nestihne to ich sklenie,to ho tam naozaj nepustia???????Lebo.....mali by to mat v polke mesiaca,ale kedze na buduci tyzden tam ta teta nie je,tak mi povedala,ze aj termin skolenia sa asi posunie o tyzden a nas maly je o 2tt vacsi,a lekarka ma pocit,ze sa narodi skor....podla uvz nam to aj vychadza 16.2.......tak sa obavam,ze tam budem sama Sad

 

31.01.2007 20:49

denny

Takže "inštruktáž" k epi je o . Je to na prízemí v nemocničnej časti (to je tá, kde sú stánky) hneď oproti výťahom (ARO). Potrebujete si priniesť knižku, preukaz poistenca a najčerstvejšie krvné výsledky, kde je vidieť zrážanlivosť. Ja som mala so sebou aj papier od lekára (že žiada o poučenie), ale neviem či to je povinné. V každom prípade si ho vzali, nenechali mi ho. Poučenie je asi také, ako keď si otvoríte hociakú knižku o tehotenstve a prečítate si, čo to epi je... Odbery krvi by mali byť čo najčerstvejšie vraj tak 2 týždne pred predpokladaným termínom sa ešte robia a to by malo stačiť. Ak na niekoho príde pôrod skôr a nebude mať čerstvé krvné testy, nič to, hneď na príjme treba povedať, že chcete epi a zoberú krv. Testy sú vraj raz-dva hotové. Na platenie sme už dostali vypísaný taký papierik. Vraj to kedykoľvek môžeme zaplatiť v nemocnici v pokladni. Stojí to 2500,- A môže sa to zaplatiť aj pri príchode na príjem. Mne môj doktor povedal, že platiť budem za všetko, až keď sa tak udeje. Čiže ak sa na pôrodnej sále rozhodnem, že už ďalej nechcem trpieť a chcem epi, tak mi ju dajú a zaplatí sa po pôrode. A čo sa týka prítomnosti otecka pri pôrode. Pýtala som sa môjho doktora, ako moc sa berie vážne to "školenie pre oteckov", že ho už máme zabsolvované, ale aj tak ma to zaujímalo. Povedal mi, že vážne sa to bralo kedysi, ale že ak chce byť otec pri pôrode a nemá "školenie" absolvované, aj tak ho tam zoberú. Vraj to teraz nie je také prísne (ja som dostala pečiatku o absolvovaní). Ale kto vie, či si na tom niektorý lekár veľmi nezakladá... To Vám neviem povedať... Rolling Eyes Rolling Eyes Dúfam, že som Vám na všetko odpovedala Wink Wink

 

31.01.2007 20:57

denny

... a zabudla som poreferovať o tom najdôležitejšom... Takže my už máme 3kg!!! Lekár vravel, že sa nemusím báť, on to vidí tak do 3,5 kg - snáď sa nemýli... Rolling Eyes Rolling Eyes BPDxFOD: 96 TADxAP AD: 323 FL: 69 plodová voda: 44mm a ešte mi kontroloval prietoky (na dvoch miesta???) a načmáral mi to tak, že to nedokážem prečítať, len hodnoty. A tie sú 0,8 a 0,56 Tak neviem, čo to znamená, ale vravel, že je všetko v poriadku, mimi je dobre vyživované (však tá váha hovorí za všetko!!!) a týždeň podľa ultrazvuku mi napísal 36+6??? To je o 2 týždne viac ako si myslím, že by to malo byť. Ale povedal, že pred 20.2. neporodím, že to tak vyzerá. Bola aj kontrola zdola - nemekneme, neskracujeme sa Wink Wink