1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

23.01.2007 09:30

jarus

Ahojte babule, ohľadom toho kedy sa chodí na poradnu do nemocnice. Mne lekárka(primárka) pri ktorej chcem rodiť povedala že do pôrodnice mám na poradne chodiť k nej už 6 týždňov pred pôrodom takže je to asi individuálne ako sa s lekárom dohodnete. Mám kamošku ktorá má 4 týždňové bábo a povedala mi že tie ortopedické hohavičky na suchý zips vôbec nedržia pevne plienku ani nožičky a potvrdil jej to aj ortopéd keď bola na kontrole s malým na klbiky, ale sranda je že tie s krúžkami čo boli doteraz nikde nezohnať. Zaujímavé ako padli z trhu. Pred troma rokmi keď som mala malého boli len tie a také na suchý zips ako sú teraz ešte neboli. Budem sa musieť ešte niekde poobzerať po tých s tými krúžkami možno ich niekde ešte zoženiem, Včera som si kúpila ten čaj ostružina malinová neviete niektorá ako sa to má piť? Vraj mesiac pred pôrodom som niekde čítala ale ako často neviem 1-3x denne? A aký to má mať účinok? V lekárni mi len povedala že to pôsobí proti krčom. Ak mate ohlľadom toho niektorá info prosím poreferujte. Zajtra idem na prvú poradňu do nemocky. Dúfam že je všetko OK, každý mi hovorí že mám menšie bruško ako pri Sebastiánkovi v takom čase ale merala som si obvod vtedy aj teraz a je to rovnako tak neviem prečo mi to každý hovorí. Zajtra dam vedieť ako sme dopadli. Tak zatiaľ pa.

 

23.01.2007 10:04

miriamka

dobre ranko vsetkym, my sa este liecime, ale uz je lepsie. vo viedni je teraz nejaky crevny virus velmi rozsireny. vo stvrtok som bola plavat, mozno som to chytila tam od niekoho. petka, skore uzdravenie. no moje brusko je myslim zase vacsie ako normal. takze napriek kremikovaniu som sa nevyhla striam na spodnej casti bruska. uz mam asi 5. no co uz.

 

23.01.2007 10:31

miriamka

nakukla som k februarovkam, 2 uz porodili Exclamation bol tam tento link na kratke video http://www.break.com/index/giggling_baby_is_comedians_dream_audience.html

 

23.01.2007 10:49

Postolky - odkaz pre Jarus

Reanda

Ahoj Jarus, ak chces ja mam uplne nove zabalene klasicke postolky vel. 2 aj 3 tak ked ich chces kludne sa mi ozvi.

 

23.01.2007 10:55

Katuš

Meg: Neviem kde to myslis? mozes napisat kde na Mileticke je ten obchod, priamo na zaciatku trhu ci kde? Dikes Meg.
MEG,jasne,napisem ti to.....no,ber to z pohladu toho,ze prides elektrickou.Vystupis a ides na MIleticku.Elektrickovu trat mas teda za crbtom a po lavej ruke ti zacinaju obchody s tovarom,su to vacsinou vsetko murovane obchody,co maju vonku len na stene vyveseny tovar ako uputavku,do kazdeho z nich sa da vojst dnu.Vsetky su robene tak,ze je to jeden obchod,ale tot je vchod,kde mas vo vnutri take akoby stanky,ked tam vojdes su dnu dve ulicky za sebou.....je to asi 4-5 vchod od zaciatku ....vies,najskor je od lektricky novinovy stanok,hned vedla je taky preskleny obchod cinsky,potom je vchod do potravin a odtial este asi 3vchody su cinske a potom tato "pasaz".Urcite to najdes,neboj,len ja pisem ako tatr,ked tak nakukni vzdy dnu,ci je to taky ten vchod s viacerymi stankami dnu.....ked tam vojdes,tak mas stanky rovno po lavej ruike a po pravej je hned jedna ulicka a za nou kusok druha.Ta teta je v tej prvej ulicke na konci takmer,jedina so spodnym pradlom.

 

23.01.2007 10:58

fazulka

Dobre ranko kocky Embarassed , tak vas zdravim z materskej, ja mam teraz nejakok posunuty cely den. Ale je to parada. :D Jarus, uffff, no s tymi postolkami som teda nepocitala, ja mam kupene len tie na suchy zips, vobec ma nenapadlo, ze by mohol byt problem. Musim si teda este aj ja zohnat tie ine, kruzkove. A to sa mi zdali teda tie na suchy zips praktickejsie Evil or Very Mad Co sa tyka velkosti bruska, ja mam teda neporovnatelne vacsie ako pri malej, no ved aj vahu hlasim + 13kg, co pri malej bolo +6kg. Ale hadam to bude ok, len nech sme zdravucki. Vsetkym chorym drzim palceky a zelam skore vyzdravenie! No a stahujucim sa, sikovnych vykonavacov vasich poziadaviek a rozkazov, hlavne vy sa setrite a len rozkazujte :D . U nas je hrozne pocko, celu noc prsalo, rano sa to zmenilo na taky mokry sneh a teraz to zacina primrzat. No parada Mad . A to som chcela zajtra skocit este do Ikea. Tak vas pozdravujem, odychujte babulky kym sa este da a hladkajte bruska....

 

23.01.2007 12:32

ritta

Ahojte, to je ale dnes hrozne pocasie a vraj je 5-ty zatazovy stupen! Pri mojom stasti sa budeme stahovat v zavejoch Confused V noci som si zdriemla hadam len dve hodiny, lebo mala mi nedala spat, ked proste ozije tak sa predvadza :D Dnes by sa doma veru vyborne spalo a ja musim byt v praci, fnuk fnuk ale uz nie dlho. Petulka uzijeme si to potom od pondelka. Drzim palce aby bolo Vase stahovanie bezproblemove. Katus ja som minule na tej Mileticke nebola lebo prsalo tak sa chystam buduci tyzden, hadam dobre nakupim, uz by bolo nacase. Ja mam brusko urcite tiez vacsie a prirastok na hmotnosti 11-12 kg.

 

23.01.2007 12:32

Re: Postolky - odkaz pre Jarus

jarus

Reanda: Ahoj Jarus, ak chces ja mam uplne nove zabalene klasicke postolky vel. 2 aj 3 tak ked ich chces kludne sa mi ozvi.
poslala som ti ss

 

23.01.2007 13:04

Markíza

miriamka: nakukla som k februarovkam, 2 uz porodili Exclamation bol tam tento link na kratke video Katuš

Ahoj babulky. Taksom prisla z poradne.Vsetko je v poriadku,krcok makksi,otvoreny na spic prsta,ale to bol uz minule Smile Noa lekina povedala,ze je mozne,ze to bdue skor,ked aj podla uvz je maly vacsi o 14dni. Dalsiu poradnu mame o tyzden u nej a potom uz u porodnika.

 

23.01.2007 16:56

ritta

Juj Katus, to vyzera ze budes mamina medzi prvymi :D Drzim palce!

 

23.01.2007 17:52

Katuš

Ritta, nestras Laughing no pozerala som sa do knizky a mam tam ,ze krcok je skrateny na 1.5 - 2cm...takze to naozaj moze byt skor.......moje nervy!!!! Laughing

 

23.01.2007 18:17

Tominko a Gabinka

Ahojte dievcence, tak mi sme boli dnes na kontrole a musela som sa vratit , pretoze babatko malo zrychlene bitie srdiecka -takze hned zrana ma vystrasili , ale po hodine to bolo ok. Inac povedala Dr. , ze je dost vysoko ulozene a ze to opat vyzera na 4-kilove babo Embarassed , co by znamenalo , ze sa opat poriadne zapotim, nuz ale co stoji to za to. Nech su len nase deturence zdrave.

 

23.01.2007 18:19

Kačena

Ahojte! Posielam niečo na pobavenie, určite si to pozrite!!! http://www.ceknito.sk/video.php?id=2741 Laughing Laughing Laughing Ozaj, dnes mužíček kúpil v Kauflande prenosnú cestovnú postieľku zn. Hauck len za 1300,-. Je veľmi pekná a je aj s taškou aj matracom. papa, pošlem aj foto keď sa podarí

 

23.01.2007 18:31

denny

Peťulka, Ritta, aj ja nastupujem od pondelka na materskú!!! A že sa už teším! Tie moje nešťastné kríže ma bolia stále. Ale dúfam, že keď zostanem doma a budem viac oddychovať, tak ma to skôr prejde. Jedna moja známa mi hovorila, že ona mala problém pri oboch deťoch s krížami a prešlo ju to až potom, čo ich porodila... A ja som si vravela, že počas týchto 6 týždňov ponavštevujem známe, ktorým som sa sľúbila už pred rokom, pobehám ešte čo-to v meste a že tak akčne prečkám až do pôrodu. Ak to však bude takto bolieť, tak budem akurát tak sedieť na zadku a priberať Crying or Very sad Kočky, všetky si zháňate tehotenské podprsenky? Ja som si kúpila také športové podprsenky - skrátené tielko. Myslíte, že mi to nebude stačiť? Koľko si chcete kúpiť tých podložiek na posteľ? Myslíte že stačí, keď si kúpim 6ks? Kočiarik máme už aj my zarezervovaný. PP Centro, k tomu autosedačku a na inzerát sme kúpili PP umelohmotnú vaničku, čiže to teraz máme ako 3-kombinaciu. Teším sa mu strašne, bolo to hrozné rozhodovanie! Zajtra idem do poradne, tak dúfam, že je všetko OK. Inak už začínam cítiť, že mi bruško sadá nižšie. Aj sem-tam mám také tlaky na spodok panvy. A z času na čas cítim, že mi tvrdne bruško. Vraj je to normálne - hovorili to aspoň na psychoprofilaxii. A vraj môžeme mať teraz už sem-tam aj kontrakcie. Tak sa na to chcem ešte zajtra opýtať lekára. Držte sa všetky, čo ešte idete do práce a pozdravujem všetky oddychujúce maminky Wink Mojkajte brušká! Denny

 

23.01.2007 18:33

Kačena

Ahojte!

 

23.01.2007 18:43

denny

Kačena, je peknunká! Rozhodli ste sa, že drobec bude spávať v cestovnej, alebo kupujete aj drevenú?

 

23.01.2007 19:27

karolka

Ahoj babulky, tak mna nastastie krize nebolia, ani lonove kosti, ale zato prave rebra, to je hroza! Hlavne po obede najst polohu za pocitacom, no zazitok... My sme v Krakowe v sobotu nekupili nic,akurat som sa rozculila, lebo ceny boli nehorazne,zjavne sme nenasli spravne obchody. Ale ak sa podari, zajtra mame slubenu postielku s novym madracom aj s perinkami za 1000,- tak mi ju hadam nepredaju Exclamation Ak viete niektora poradit, co treba este kupit pred narodenim babenka (postolkove nohavicky, noznicky...)? Ak niektora mate taky uceleny zoznam, bolo by to fajn, lebo mam strach, ze nieco zabudnem... Inak tu u nas na Liptove od rana snezi a snezi, hadam nezapadneme... Pekne v teplucku pozdravujte babenka a davajte na seba pozor!

 

23.01.2007 19:29

karolka

, akje ostruzina malinova to iste ako malinovy list, tak sa to ma pit 6-4 tyzdne pred terminom, podla navodu (ak tam nejaky je). Maminy vraj porodili ovela lahsie, mem to z profylaxie od sestricky, takze pite, neublizi!

 

23.01.2007 20:01

Markíza

Ahojte babuľky, dnes sa mi stala taká vec, kt. Vám musím porozprávať. Ráno som bola s Danielkom na preventívnom kardiologickom vyšetrení (chodíme tam cca 2 x ročne kvôli drobnému šelestu). Lekárka mu natočila EKG, popočúvala ho, pozrela sa do hrdla a popýtala sa na pár vecí. No a na záver mi bez akýchkoľvek okolkov povedala, že by som mohla zasponzorovať jej ambulanciu. Myslela som si, že žartuje, tak som sa jej opýtala, že "prosím?". A ona to zase zopakovala. Taká som z toho bola vykoľajená, že som sa nezmohla na nič rozumnejšie, len som otvorila peňaženku a vytiahla som z nej 2 x 20,-Sk. Našťastie som tam mala také malé bankovky. Neviem, čo by som robila, keby som tam mala iba väčšie peniaze. Keď som sa vrátila domov, povedala som to manželovi a on bol z toho veľmi vytočený. Už ste sa s tým niekedy stretli?

 

23.01.2007 20:12

denny

Ahoj Markíza, tak to ma podrž. Je to súkromníčka, alebo normálna štátna? Vieš, keby mala vypísaný cenník úkonov, ktoré nie sú hradené z poisťovni, tak to beriem, ale toto? Ale mňa by to asi zaskočilo rovnako ako Teba a tiež by som "tasila bankovky"... Confused

 

23.01.2007 20:46

Ivka31

Ahojte dievcata. My nic nove nemame a do prace chodime este asi do konca mesiaca. Ale kedze je to uz buduci utorok, tak to mame v podstate za par. Mam aktualnu fotecku z 32 tyzdna, tak aspon tu vam poslem. Inak prirastok na vahe k dnesku je cca 12 - 13kg. Ani neviem ako, a lepi sa na mna kazde 2 tyzdne jedno kg. Zatial sa mavajte krasne a uzivajte si novy sniezik.

 

23.01.2007 21:07

Kačena

Ahoj Denny! Samozrejme kupujeme aj drevenú postieľku, ale táto cestovná bude časom nahrádzať sieťovú ohrádku. Mám tam záruku dva roky a je úplne nová. Laughing Keď bude malé už sedieť tak tu bude mať väčší priestor na hranie a nemôže sa ani buchnúť. Tak preto aj táto cestovná postieľka, a ešte kvôli dovolenke. Niekde postieľky majú a niekde nie. Takto sa spoľahnem na seba. Pekný večer! Smile

 

23.01.2007 21:19

Katuš

KAROLKA, ja mam takyto zoznamik,uz neviem,kde som ho nasla,ale kamosky-maminky zhodnotili,ze ta nechyba asi nic Smile takze tu je: Doporučená výbavička PRO MIMINKO Oblečení: body, košilky 10 ks dupačky bavlna 5 ks souprava do porodnice 1 ks čepičky (roční období) 2 ks kabátky, svetříky 3-4 ks ponožky, bačkory 2-3 ks rukavičky 1 ks Vybavení postýlky: matrace 1 ks peřinky antialergické 1 ks povlečení 2 ks prostěradlo 2-3 ks podložka pod prostěradlo 1 ks mantinel a nebesa (zaručí bezpečí pro miminko, které není zvyklé na velký prostor) držák na nebesa 1 ks Potřeby pro přebalování: přebalovací podložka bavlněné pleny 20-60 ks separační pleny igelity do pleny 2 ks papírové pleny vlhčené ubrousky plenkové kalhotky 2 ks kalhotky ortopedické 2 ks zavinovačka s vložkou 2 ks rychlozavinovačka 1 ks PRO MAMINKU podprsenka s odepínacími košíčky 2 ks tampóny do podprsenky prsní silikonový klobouček Potřeby pro koupání: vanička + lehátko osuška 3 ks žínka 2-3 ks nůžtičky nebo kleštičky kartáček na vlasy teploměr do vody buničité tampony vatové tyčinky kosmetika dle výběru Kočárek: síťka proti hmyzu pláštěnka plymo do kočárku fusak deka 2 ks Ostatní důležité věci: lékařský teploměr odsávačka na rýmu dudlík kojenecká láhev bryndáčky 4 ks autosedačka polohovací lehátko baby vak termoobal ohřívač na láhve samozrejme,take veci,ako ohrievac na flasky a podobne zalezi len na tebe,ci kupis,ja ho napr nemam,ani polohovacie lehatko....a tak

 

24.01.2007 09:25

Markíza

denny: Ahoj Markíza, tak to ma podrž. Je to súkromníčka, alebo normálna štátna? Vieš, keby mala vypísaný cenník úkonov, ktoré nie sú hradené z poisťovni, tak to beriem, ale toto? Ale mňa by to asi zaskočilo rovnako ako Teba a tiež by som "tasila bankovky"... Confused
Je to neštátna lekárka. Cenník úkonov síce vypísaný má, ale keďže toto nazvala ako "sponzorský dar", zrejme to s ním súvisieť nebude. Dnes som to hovorila v práci a aj kolegovia sa tomu veľmi čudovali. No, čo už teraz? Keď tam pôjdem na budúce, budem na to pripravená, takže už ma tak ľahko nezaskočí. Laughing

 

24.01.2007 12:55

jajka

Ahojte, konecne som sa zase dostala k internetu. Vidim, ze si uz vacsina z nas uziva matersku. Ja som si spravila dnes okrden. Bola som na kozmetike a teraz idem ku kadernicke. To ste mali vidiet u tej kozmeticky po naneseni kazdej masky mi zdvihala lehatko do polosedu, aby som nemusela byt dlho na chrbate Razz Ja si uzivam matersku navstevovanim kamaratok a chystanim veci pre drobca, dnes si idem pripravit aj tasku do porodnice. Snazila som sa zohnat aj caj z malinovych listov, ale v Trencine je to nemozne. Ak nahodou niektora viete, kde sa to tu da zohnat, tak mi dajte prosom vediet. Vraj sa ma pit aj caj z alechemilky zlto-zelenej, ale uz neviem na co je. Neviete??? - pytala si sa na profylaxiu. Takze ta v nemocnici stoji 400 Sk, byva o 15:00 ale nepamatam si v ktore dni. V jeden den byva s pani Duncovou a druhy s pani Klasovou. Ja by som ti odporucala ale skor cvicenie na Dlhych Honoch a to preto, ze sa tam neplati popredu, ale za kazde cvicenie na ktore prides 30 Sk a vedie to pani Duncova a je to vlastne presne to iste. A potom v 36tt mozes ist aj s manzelom na pripravu pre rodicov v nemocnici, to je jednorazova zalezitost. Ja tam pojdem buduci stvrtok aj s manzelom, tak poskytnem referencie. Zatial sa majte pekne, utekam ku kadernicke Razz

 

24.01.2007 13:14

jarus

Ahoj baby, aj ja dnes idem z poradne už v nemocke. Náš malý je vraj tiež macko a vraj že keď ešte 5-6 týždňov tak ma ľutuje ako ho vytlačím. Môj prvý malý bol tiež 4 kg dieťa a toto bude asi ešte väčši. Asi začnem v 37-38 chodiť po schodoch peši. Ináč včera som čítala že na privolanie skoršieho pôrodu je zaručený recept nechránený sex a vraj ho normálne odporúčajú aj lekoši ked žena prenáša, potom dlhšie prechádzky, nejaká fyzická námaha ako napr. väčšie upratovanie a schádzať schody peši smerom hore. Ďakujem za tú radu ohľadom čaju z malinových listov. PA

 

24.01.2007 13:17

fazulka

Ahojte kocky, pekny dnicek :D . Markiza, no kukam jak puk, ale uz je asi vsetko mozne v tomto nasom zdravotnicte. A presne chapem o com hovoris, ze Ta zaskocila, ja by som zareagovala tak isto, a potom by som doma mala tisic pripomienok a komentarov, co som jej mohla povedat. Evil or Very Mad Len ked samozrejme nam vzdy ide o deturence a ich zdravicko, tak clovek nema chut sa s nimi natahovat. Este dobre, ze si mala fakt len tie "drobne" a nehodila jej tam vacsie kusky. Cool Jajka, super ze sa ozyvas a mas sa dobre. Ja si tiez uzivam matersku, aj ked nejako stale nestiham. Embarassed Ale zajtra idem na kozmetiku aj ja, v piatok na pedikuru a v plane mam aj kadernicku. No a v pondelok mame zapis do skoly, tak som zvedava, ako dopadne. Shocked :D Ale hadam to bude ok. Babulky, my sa uz tak malo hybeme, no teda uz sa tusim len prevalujeme, ale volala som s dokinom, tvrdi, ze je to uz normalne, ze baby ma malinko miesta. Tak hadam to bude ok. Teraz tu prave vystrcuje nozku al. rucicku, ale fakt su to uz len take prevalceky, a mam pocit, ze v noci ich je viac ako cez den. Panecku, dufam, ze po narodeni sa upravime na bdenie cez den a nie cez noc. Rolling Eyes No idem sa pobalit, chystame sa do tej Ikea na posledne malickosti, kym je este cesta relativne v pohodke. Jajka a zabudla som, ak by si chcela tu " malinu" daj vediet, napis mi do ss adresu, poslem Ti ju. Pojdem si ju aj ja kupit, takze nie problem. Ivka, mas krasne brusko a okrem neho nie je vobec vidno, ze si tehu a pribrala si 12 kg. Odfotim sa aj ja a poslem. Ale asi sa rozdelime na prvorodicky a druhorodicky, lebo ja som teda absolutne obrovska oproti prvemu tehu a aj Ivke. Embarassed Tak pekny dnicek kocky, tu uz vykuklo slniecko, ale je kosa. No ale ved je samoska januar. papa

 

24.01.2007 18:35

ajulka

Caute maminy Cool ,snazim sa aspon citat ked uz nestiham pisat, ste take zlate, normalne ste ma nastartovali a mame aj my poprane atakmer aj pozehlene, no este par vecerov ma caka , potom kedze nemozem nejak v noci spat, tak vyzeram a aj sa citim asi takto Shocked . Hlasim sa k trpitelkam s krizami, v predchadzajucich tehu ma to obchadzalo, ale teraz Sad , asi aj preto, ze Julia by sa najradsej nosila cely den Rolling Eyes Fazulka, este sa rozdelme aj na tretorodicky Wink sa uz len smejem ked sa vidim :D :D :D , Ivka super, fakt akurat pekne brusko Cool . no idem nakrmit hladne krky Laughing , tato ma dnes sluzbu do noci, takze cim skor zaspia, tym skor bude klud a mozem zehlit Wink ale dnes som ako zmrznuta mucha, tak asi si len najdem nejake dobre miestecko na gauci Laughing , mojkajte babenka, pekny vecer, andrea

 

24.01.2007 19:35

zuzkaMT

ahoj babule, po dlhsom case ale predsa. vcera sme absolvovali sono v 35tt, male vazi 2680 gramov, vraj je o par dni vacsie ako mam termin, ale inak je vsetko v pohode, aj prietoky krvi, tak som rada Laughing . Ja si matersku uzivam este stale pracovne, ale do roboty chodim uz len na dohodnute terminy, no stale je co vybavovat okolo bytu. Dnes mi dvakrat pokazili naladu, prisli nam jedny chybajuce dvere a samozrejme ze prisli opacne, a druhy raz sme si boli zobrat kovania z baumaxu a tiez boli ine ako sme objednali, juj, taka som bola vytocena.... Twisted Evil zas len cakat a cakat..... K mojmu brusku... mame asi +13kg, strie sa zatial neobjavili, no mam pocit ze miesta nazvys uz nemam vobec a podvecer ma vzdy zacne palit zaha Rolling Eyes . So spanim je to tiez zaujimave, lebo vecer sa mi nechce spat a rano sa mi tazko vstava, no a v noci aspon raz na wecko urcite Rolling Eyes A aby som nezabudla, vcera mi prisla zasielka z Renka stylu, mame aj postielku, matrac, hniezdo aj obliecky, vsetko je pekne, tak sa z toho vytesujem. Prislo aj vam co ste si objednali? Pekny vecer

 

24.01.2007 22:48

denny

Ahojte kočky, bola som dnes v poradni a všetko je OK. Pred dvomi týždňami mi lekár robil ster a ten je negatívny, tak som bola rada. Krčok drží, vraj je ešte pevný. Drobca mám otočeného stále dole hlavou, tak dúfam, že si to v poslednej chvíli nerozmyslí a nepretočí sa Wink Do ďalšej poradni idem o týždeň. Povedal, že urobíme aj sono a pozrie prietoky, tak sa teším, že toho nášho cvrčka zase uvidím :D Keď videl, ako krívam, hneď mi vypísal lístok k neurológovi. Bol to strašne milý doktor, vyšetril ma, ale povedal mi, že mi na to aj tak nič nemôže dať. Vraj len paralen a aj to maximálne 2 tabletky denne a ešte mi odporučil gél indobene. Keď som si prečítala leták, bolo tam uvedené, že to nemôžu tehotné... Čiže mi niet pomoci. Ale od budúceho týždňa som doma, tak ma to snáď prejde. V lekárni som si už kúpila vložky a podložky pod seba na posteľ. Pomaly si aj ja začnem chystať tašku, veď čo ak náhodou... Majte sa pekne, dobrú noc. Denny

 

25.01.2007 09:41

Peťulka

Dobre ranko babulky. Tak uz len dva dni!!!!! Vsetci naokolo mi zavidia, aj manzel by si to so mnou hned vymenil (ostat doma), ale asi len na ten prvy mesiac, kym neporodim :D Chlapi!!!! Chcela som sa vas spytat, co je lepsie si kupit: - autosedacku vajicko od 0-13kg alebo rovno - autosedacku od 0-18 kg Manzelovi sa tie od 0-18 kg nezdaju vhodne pre male babatko, kedze nie su takej "leziacej" polohy ako tie vajicka. Nemaju taky sklon.... Moze uz aj cerstvo narodene dietatko sediet v takej velkej autosedacke? Mne sa tiez to vajicko zda omnoho lepsie na prve mesiace, ale zase je to len na par mesiacov a su dost drahe. Ale obzeram sa po pouzivanych v mimibazare. Ake autosedacky mate vy? A naozaj su na prve mesiace potrebne postolkove nohavicky? Inak vysledky krvi mam v poriadku, ziadne protilatky nevytvaram, tak sa tesim.... Pekny dnicek....

 

25.01.2007 09:49

Markíza

Peťulka: Dobre ranko babulky. Tak uz len dva dni!!!!! Vsetci naokolo mi zavidia, aj manzel by si to so mnou hned vymenil (ostat doma), ale asi len na ten prvy mesiac, kym neporodim :D Chlapi!!!! Chcela som sa vas spytat, co je lepsie si kupit: - autosedacku vajicko od 0-13kg alebo rovno - autosedacku od 0-18 kg Manzelovi sa tie od 0-18 kg nezdaju vhodne pre male babatko, kedze nie su takej "leziacej" polohy ako tie vajicka. Nemaju taky sklon.... Moze uz aj cerstvo narodene dietatko sediet v takej velkej autosedacke? Mne sa tiez to vajicko zda omnoho lepsie na prve mesiace, ale zase je to len na par mesiacov a su dost drahe. Ale obzeram sa po pouzivanych v mimibazare. Ake autosedacky mate vy? A naozaj su na prve mesiace potrebne postolkove nohavicky? Inak vysledky krvi mam v poriadku, ziadne protilatky nevytvaram, tak sa tesim.... Pekny dnicek....
Ja som rozhodne za autosedačku do 13 kg práve kvôli tomu, čo si napísala. "Ležiaca" poloha je pre také malé bábätko (min. do 1/2 roka) určite vhodnejšia ako "sediaca". My sme kúpili PP Primo viaggio tiež po jednom dieťati, ale je ako nová. Vyzerá ako keby sme ju priniesli z obchodu. Bola však cca o 2.000,-Sk lacnejšia. Čo sa týka poštoliek, používajú sa iba v prvých mesiacoch. Slúžia na to, aby nožičky udržali čo najširšie a najpevnejšie od seba. Potom bábätko absolvuje UZV kĺbikov a ortopéd povie, či ich ešte treba alebo nie. Pri Danielkovi to bolo tak, že do 3 mesiacov bol široko balený nepretržite a potom do 6 mesiacov iba na noc. Potom sme išli na kontrolný UZV a už bolo všetko v poriadku, takže poštolky sme mohli odložiť.

 

25.01.2007 10:02

Katuš

Petulka, my mame vajicko,ale to len preto,ze sme ho podedili po sesternici,pouzivala ho asi pol roka,jej mala je dost velka do vysky.Ale kym sme vedeli,ze budeme mat vajko,tak sme vazne uvazovali na dsedackou Renolux.... je tuto http://www.babyland.sk/babyland.html a vyber si tam v ponuke Renolux Pegase Omega XL.Nie je sice prenosna,ale mne sa velmi pacilo,ze ma niekolko poloh na lezanie a tak.....videla som ju nazivo,mi ju poukaovali....inak,v predajniach MaG autoprislusenstvo ju maju o daco lacnejsiu,ako na babylande,teda aspon tu v BA.

 

25.01.2007 15:32

Peťulka

Ahojte babule - niekto tu zhanal so zapinanim na tie kruzky. Tak moja mamina ich zohnala u nas v Dubnici cislo 1 i 2 a stoja 38,- Sk Ak by ste mali zaujem, mozem vam ich kupit a poslat. Napiste......!!! Pekny den....

 

25.01.2007 18:31

karolka

Ahojte, dakujem za info ohl. odporucanej vybavicky, aspon je to spisane a nezabudnem na nieco... My sme vcera kupili od jednej milej rodinky postielku, drzte sa, pribalili mi povodny matrac, kokosovy novy matrac, dve plachty, paplon a dve obliecky na paplon. Doviezli mi to dokonca az domov a pytali si 1000,- Sk Exclamation Exclamation Exclamation Tak som im dala 1200,- boli strasne mili... Sa vytesujem, ze mam o starost menej. Teraz hajde na kupu kocika... Dufam, ze sa mi postasti tiez nejaka dobra kupa :D

 

25.01.2007 20:07

tinulik

Ahojte babule, tak som docitala vsetky nove infosky, zasa viem viac. -myslim, ze si to bola ty, pytala si sa na to RI. Az som si zbehla pre tehu knizku, mam tam RI: 0,74, doki mi vravel, ze prietoky su v poriadku. Len tak pre porovnanie, je to udaj z 30 tt. Nasla som celkom dobru stranku - www.mymamy.sk Su tam celkom zaujimave a hlavne prakticke rady, tykajuce sa aj porodu, predporodnej pripravy, zivotospravy. Razz Napriklad - lanove semienka od 34.tt - ulahcuju vypraznovanie - kvazi prirodny klystir. Teda, ja mam tak trochu problem so zapchou Embarassed Embarassed Embarassed Alebo, ktore bylinky pouzit na ulahcenie porodu, ktorym sa, naopak, vyhnut... a take zaujimavosti. No, mna ta stranka celkom ocarila, idem na nu este hodit ockom. - naozaj pekna fotecka. Musim uz aj ja povedat manzelikovi, nech mi pomoze hodit tu nejaky vesely obrazok s mojim velkym bruskom. Idem si pozriet Poistovnu stastia - celkom sa mi ten serial pozdava a potom tu este nakuknem. zatial pa pa.

 

25.01.2007 20:39

Janka_PD

Ahojte, dievčatá, nejako málo píšeme. Sem tam zablúdim aj k februárovkám a aprílovkám, čo popísali. Februárovky už rodia! Shocked Kráti sa nám to, musím si aj ja začať baliť tašku, aby som nebola prekvapená.... Shocked Materská s bábatkom v bušku je super vec. Nikde sa neponáhľam, doma si vegetím, upratujem, chodím na prechádzky. Včera som bola na cičení pre tehulky, bolo fajn, hlavne ten pokec po cvičení. O týždeň necvičíme, bude debata s primárom, tak som zvedavá, ukážu nám aj pôrodná sálu, ak sa práve nebude rodiť. Možno budem taká očarená, že sa rozhodnem aj pre Bojnice. :D Hovorili sme aj o masáži hrádze, /už som si dala kúpiť olejček od Weledy/ a tiež o pití čaju z malinových listov. Hrádza sa má začať masírovať od 35.tt a piť čaj tuším tiež, 1 až 2 šálky denne. Zajtra idem behať po meste, tak sa popýtam na tento čaj, lebo že vraj v lekárňach slabota. Ja som zatiaľ pribrala cca 7kg a mám to len v brušku, zatiaľ. Uvidíme, čo so mnou urobí toto vegetenie. Cool , pekné bruško, aj kúpeľňa. :D Pa, opatrujte sa a oddychujte, aby sme to do toho marca vydržali.... Wink

 

25.01.2007 21:24

denny

Ahojte, aj ja sa prikláňam ku autosedačkám do 13 kg. Mimi nesmie sedieť, je to záťaž na chrbticu a je dobré, že vo vajíčku je proti smeru jazdy. Keď si predstavíte, čo s Vami urobí auto, keď prudko brzdí, tak asi pochopíte, prečo je tá v proti smere lepšia... Laughing Laughing My sme vybrali PP Primo Viagio - ale hlavne kvôli tomu, že máme v zadu krátke pásy a iná sa nám nevošla (ešte nám pasuje Chicco). Takže si dajte pozor pri kúpe autosedačky a radšej ju skúste!!! Čaj z malinových listov už mám. Poštolky som zatiaľ nezháňala, ale keď píšete, že je to taký "podpultový" tovar, asi začnem hľadať. Denny

 

26.01.2007 09:24

etna

Ahojte, vcera som sa pytala na cviceni na Kramaroch na malinovnik. Sestricka povedala, ze malinovnik sa pije 5-6 salok denne od 38 tt. Predtym od 34 tt sa moze pit caj z alchemilky jedna salka denne doobeda. Niektore zeny to vsak zle znasaju, hned im stvrdne brusko, stiahne sa maternica, takze potom treba alchemilku vysadit (malo by sa to prejavit do 2 hodin po vypiti). My sme tiez kupili vanicku do 13 kg, pre male babo je urcite bezpecnejsia no a na bezpecnosti sa neoplati setrit. Ved neskor sa kupi uz len taka vacsia sedacka a od cca 3-4 rokov staci pre deti aj taky sedak. Bola som trosku v soku, ked sme pozerali autosedacky a mali tam aj riadne "kresla" do 12 r.! No viem si predstavit, ako sa skolak v takom veku, ked uz zacina pomaly puberta vozi v takej sedacke Laughing Laughing Postolky na kruzky mi pozicala kamoska. Aj ked ona mi odporucala, aby som si kupila na suchy zips, lebo rozoberat ich pri kazdom prebalovani ... Rolling Eyes Myslim, ze kruzkove postolky skor dostanete v obyc. drogeriach (nie DM a pod.) v mensich mestach, ja som ich videla aj v PU aj v LC. Chcela som sa vas este spytat, ci kupujete plachtu na postielku odspodu podsitu nepremokavym materialom. Ja som sa rozhodla, ze taku kupovat nebudem, lebo je asi lepsie, ak sa aj matrac vetra a zo zaciatku, ked sa baby v postielke velmi neprevaluje, staci dat nieco nepremokave len pod cast plachty. Neskor uvidim. Ked som uz pri postielkovej teme, ako planujete deti balit/zakryvat na spanok/noc? Ja budem zo zaciatku pouzivat zavinovacku a neskor, ze uz bude pre zavinovacku "velky", tak ho supnem do vreca na spanie. S paplonom by sa vraj malo zacat az od cca 1 roka, ked si vie dat baby paplon same prec z tvare, aby mohlo dychat.

 

26.01.2007 09:32

ritta

Ahojte dievcatka, tak ja som dnes posledny krat v praci :D o 12 mam naplanovane sampanske pre kolegov a pa pa praca Laughing Tinulik - diki ze si spomenula to RI, ja mam v tehu knizke z 31 tt RI 0,75 a z 33tt RI 0,80 a doki tiez hovorila ze prietoky su ok... Dnes v noci som konecne ukazkovo spala, prastavka bola len 2:50 rano a potom o 6 rano. Naozaj ma malicka vytvoreny svoj rytmus... Od pondelka sa chystam konecne naplno venovat veciam, ktore mi este chybaju a kompletizovaniu vybavicky, okrem toho ze bude vsade vela roboty okolo stahovania, ale aspon mam co robit. Zuzka MT - viem co prezivas ked musis riesit neschopnost firiem... vies co sa stalo vcera nam? volal nam vyrobca kuch. linky a ja som si myslela ze nam ide oznamit datum montovania a on nam namiesto toho oznamil, ze dekor z ktoreho sme chceli linku nedostat a ani nebude (a to uz nam nezohnal druhy dekor), hlavne ze ho vsade ponukaju... tak som zufala a zase musime riesit linku od zaciatku Evil or Very Mad No ale nervovat sa nemame takze kliiiidek, vsetko bude ok, hladkajme teda bruska a uzivajme MD. Majte sa krasne. ritta

 

26.01.2007 10:24

Tominko a Gabinka

Ahojte aj ja som pred chvilou nakukla k februarovkam a dalsia z nich porodila a ja nemam este nic vyprate Embarassed Nejako sa mi nic nechce robit , pri Tominovi som bola uplne ok, teraz sa to so mnou nejako vlecie. Co sa tyka autosedacky aj my budeme mat tu do 13 kg, aj pri Tominkovi som ju mala a bola som spokojna. Ivka ake mas male brusko? Ja uz 17 kg navyse.Ale este stale to nieje ako pri Tominovi 26 Crying or Very sad Tak sa zatial majte.

 

26.01.2007 10:37

fazulka

Ahojte kocky, dobre ranko :D juj, ale je dnes krasne pocasie. parada Laughing Ritta, super drzime palce, dobre sa rozluc a potom si uz v klude uzivaj matersku. Je to super pohodicka / teda aspon zatial Cool . Tusim aj Petulka dnes konci, tak Petka, dobre sa rozluc aj Ty, potom sa v pohodke prestahujte a uz len odychuj. Peti, mas aj doma net, aby sme si mohli aj nadalej pokecat ? A diky za tu ponuku na tie postolky, dnes ich omrknem u nas a ak by ich nemala, tak by som Ta potom mohla pootravovat? Kocky, ta ostruzina malinova je sypana, ci v nal. vreckach? Rolling Eyes Janka PD, panecku, Ty si pribrala ukazkovo, ze 7 kg ? Shocked Super, ved z porodky pojdes s vahou ako pred tehu. No si hviezda. Ja som tak pri malej, a bolo to supi, HOrsie to je uz teraz Embarassed Panecku, tie februarovky sa veru rozbehli, a po nich uz nasledujeme my.... Surprised Ivka, nehodis aktualnu tabulku, sa mi zda, ze sme ju tu uz nejako dlhsie nemali. Kocky, uz mate vsetky vybrate meno pre babetka? My mame zatial len to dievcenske, chlapcenske nie a nie, no a ako na potvorku, kazdy mi hovori, ze to bude pipik.... Poradte nieco.... No a ja som si dnes nakoniec objednala vsetky tie hyg,.veci do porodky aj maters.podprdu z tej tehotky, tak som zvedava. Ale nechce sa mi uz chodit odtial potial, tak som to vyriesila takto, hadam to bude ok. Najviac sa bojim, aby mi ta podprda sadla, ostatne hadam bude ok. Jajka, s tou kozmetikou si mala pravda. Ja som bola vcera, no to bol cirkus co baby vystrajala. Normalne som kukala jak puk . Az som myslela, ze hadam aj vyskoci von. Asi sa mu nepacilo to lezanie na chrbate, aj mne samotnej to bolo neprijemne i ked to trvalo chvilu. No a uz neviem samoska co som chcela, ale urcite vam zazelam pekny dnicek a drzkajte sa. papa

 

26.01.2007 11:04

Peťulka

Ahojte. Fazulka - ano aj ja dnes koncim. JUPIIIIII.... Doma budeme mat net, takze sice na nom nebudem denodenne, ale sem-tam nakuknem. Takze ak budes cokolvek potrebovat, kludne sa ozvi.... Ozaj - fakt mas krasne brusko, ani velke nie je :D Wink Ja teraz citim, ako mi zo dna na den rastie a rastie.....Ozaj nechces aj ty chodit na to cvicenie na Dlhe Hony? Ja zacnem od buduceho tyzdna.... Kamaratka mi poslala fotku (tiez dnes konci a nastupuje na matersku dovolenku) a jej kolegovia jej pripravili take pekne prekvapenie. Ozdobili jej stol a veci okolo balonikmi a stuzkami a pripevnili aj venovanie. Uplne krasne..... No a mna tu nechali moji chlapi samu.... Confused Ale pojdem aj ja nieco pokupit, nech sa aspon ako-tak rozlucime. Hoci budem mat poobede este kopu prace...............to viete, uzavierka uctovneho roku....

 

26.01.2007 12:55

jajka

Ahojte, - aj ja by som behla buduci tyzden na cvicenie a mozno by sa pridala aj Ivka. U mna to ale este nie je iste, lebo manzel ma dovolenku, tak neviem ci nebudeme robit nieco v chalupe, ved uvidim, ale rada by som isla. - dakujem za ochotu kupit mi ten cajik, ale dnes som ho zohnala, resp. objednala som si ho v 2 lekarnach, v 1. mi ho nezohnali ale v 2. ano, tak som si vzala hned 2 ks. Je to ta ostruzina malinova a pod tym je napisane list, takze je to ono. Neviem kto sa to pytal, ale je sypany. Ja sa uz 3. den chystam zbalit si tasku do porodnice, ale zatial som sa k tomu nedostala, posledne 3 dni chodim s manzelom do prace (ma kancelariu u rodicov v dome) aspon sa tak dostanem na internet a nemusim byt doma sama. Ked som bola v lekarni kupila som si aj tzv. klystir na doma, vola sa YAL, je vraj ovela prijemnejsi a ucinejsi ako ten, ktory by sme dostali v nemocnici, stal okolo 130 Sk. Citala som o nom same dobre referencie. Este sa pokusim pripojit fotku mojho mega bruska, je zo vcera a to som asi v 34+3tt. Inak mam stale +15,5 kg, v poslednych 2 mesiacoch som pribrala ledva 2 kg.

 

26.01.2007 14:02

ritta

Tak kocky uz som doma a je to zvlasny pocit ale tusim si nan rychlo zvyknem :D :D :D Jajka - to je ale krasne brusko Smile Pridavam aj ja dnesnu fotecku.

 

26.01.2007 18:42

Janka_PD

Ahojte, ja dnes od rána chodím ako zlé hodiny. Laughing S kolegynkou, mala dnes voľno, sme pobehali po obchodoch, potom na obed a zase po obchodoch a potom ešte kafe. Úplná pohodička, o ktorej sme obe snívali skoro 3 roky. :D Pre vysvetlenie, stretávali sme sa v robote, a ked ona mala voľno, tak ja som robila a opačne. Kúpila som si ostružinu malinovú - sypaná. Kúpila som to u bylinkára, liečiteľa - povedal, že od 35.tt každý deň 2 šálky, 1 lyžicu zaliať vriacou vodou, nechať vyluhovať 15 min. Tiež pokračovať s pitím aj po pôrode - rýchlejšie sa zotavuje naše vnútro :D Pred týždňom som sa aj ja lúčila s kolegami, kúpili mi krásnu kyticu, super knihu Dieťa a ja a tiež denník pre dieťatko. :D Dievčatá, pekné brušká, vidieť veru, že už sa nám to kráti. Shocked Ja nemám žiadnu fotku môjho bruška. Hlavná vec, že máme foťák ako delo a stále sa niečo naň dokupuje, ale nikoho nenapadne - ani mňa, čo tak odfotiť moje bruško... Confused , no kilá sú ukážkové, ale to len kvôli tomu, že som nov, dec. v robote kmitala ako blázon a nemala sa kedy poriadne najesť a ani napiť, tak verím, že to nejako neuškodilo babätku Sad Čo sa týka chlapčenského mena, ja už ho mám vybraté min. 10 rokov. My budeme mať Samuela. Drahý nemal námietky, tiež sa mu páči. Väčšiu robotu sme mali s dievčenským. Pa.

 

26.01.2007 20:19

Bruska:-)

meg1

Tak a ja pridavam moje brusko - inak, po stojacky je vacsie Embarassed Embarassed Embarassed

 

26.01.2007 20:52

tinulik

baulky, mate krasne bruska :D s tym cajom z malinovych listov som mala problem aj ja - v ziadnej lekarni sa nedal zohnat. Dnes ho, nakoniec, kupil manzel v avione, u tej tety, ktora tam predava sypane caje. Aspon myslim Confused Tie, ktore ste uz na MD - krasne si to uzivajte a dosytosti spinkajtem ( kamosky - maminky mi hovorili, ze po porode budeme o nerusenkom spanku iba snivat Razz Razz ) Krasny vikend vam aj bruskam

 

26.01.2007 21:15

ajulka

Ahojte maminy :D , tak sa idem trosku postazovat,moji anjelici ma nakazili nejakou virozou, tak sa uz druhy den trapim, teplota sice nic moc, ale bolelo ma aj zmurknutie okom, no a ten kasel.no otras, lebo som samoska hned vracala Embarassed . Dnes uz nastastie v pohode aj von som ich konecne zobrala, boli fakt podareni obaja :D . Kocky potom som si lahla kym mala spala aFilipko. ze pozrie rozpravku, no a ked som sa zobudila, tak som zistila, ze chcel veeelmi pomahat, tak ocistil kvet=otrhal listy, ktore sa mu nepozdavali. Rolling Eyes Twisted Evil baby ten kvet som takmer nespoznala Cool , no snad to prezije Wink . Ako vas tu citam, ani si uz neviem predstavit ten super pocit, ze obchody, kavicka a tak, ale nebojte zartujem, ja som zasa doma uz skoro 2 roky Cool . Aj my sme pri oboch mali autosedacku-vajicko, bolo to super kvoli prenasaniu z auta , lebo nebrali sme vsade kocik, inak sme potom dostali autosedacku od 0-18kg a aj ta sa da zapnut proti smeru jazdy aj sklopit na lezkanie, takze to by asi nebol taky problem, ale neda sa prenasat a to by mi fakt chybalo. Uz som sa nejako rozpisala, tak radsej koncim nech vas nenudim, mojkajte babenka, ak mozte, tak naozaj spinkajte, ak sa mozem mudro tvarit, tak fakt po porode keby sa ma spytali, co mi chyba, tak jednoznacne spanok Cool Wink , ale poznam aj zazracne(aspon pre mna) deticky, ktore uz v 2mesiacoch prespali 6 az 8 hodin v kuse, takze uvidime :D pekny vecer vsetkym maminam aj babetkam, andrea