1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

10.01.2007 23:49

Marcela

Ivka31: Ahojte dievcata ..... citam citam anemozem sa docitat. Tak len narychlo co este treba - vsetko o com pisete uz mam ...... este je vraj dobre, ked vam niekto prinesie vo flasi repikovy odvar po porode. Umyva sa s tym rana - nastrih a rychlejsie sa to zahoji. Snad to tu este nikto nepisal a ja sa po nom neopakujem.... idem dalej citat a ked ma nieco napadne dopisem. Este jedna rada od jednej maminy z TN, s ktorou som dnes hovorila - vraj je celkom dobre mat dva kociky. Jeden lahky vozit v aute s autosedackou a do obchodaku nasadit len sedacku a ides. Druhy velky hupaci s velkymi kolieskami na prechadzky do mesta. To je len dalsi nazor. Ozaj kamoske sa prave narodil maly Filipko - 3100 g v Trencianskej nemocnici. Rodila ju p. Mečiarova (myslim že je to nevesta od Mečiara) a je vraj perfektna. Tak uz ozaj padam.
Ahojte, to som ja Vtierka Laughing Viete co kazu priniest do porodnice na lepsie hojenie poporodnej rany tu v Spanielsku? Fen, ktory sa da nastavit aj na fukanie studeneho vzduchu Wink Vynikajuci napad, po kazdom sprchovani pekne zdola vyfukat, aby rana bola aspon chvilu sucha, potom doma repikovy obklad a fenovat o zivot. Mam pocit, ze to pomaha. Fen tu je normalne na zozname veci do porodnice. Razz

 

11.01.2007 07:38

fazulka

Ahojte maminky, dobre ranecko :D tak vas zdravim, po 2 dnoch dovolenky, juuuuj, ake to bolo prijemne. Este dnes, zajtra a buduci tyzden a uz som na MD. Moc sa uz tesim, hlavne na to ranne spanie min. do 9.00 Wink Tie rana mi tusim robia najviacsi problem. Mad Gabika, krasna fotecka, aj brusko, moc Ti to svedci. Wink A Tomasko je aky fesak Cool No babule, my sme konecne v utorok kupili kocik, a kupila som si tu odsavacku MM a flasky, tak som spokojnejsia. Dakujem vsetkym za rady a nazory..... Uz len par detailov a hotovka. Ale to najhlavnejsie snad uz mame. Rolling Eyes Gratulujem vsetkym kockam k dobrym vysledkom v poradni, to je super. :D Ale ti nasi drobci narastli, vsak? No a ja hlasim prirastok na vahe + 12 kg, Embarassed , babetko zatial neviem, na bud. tyzden podam info z poradne. Vierka, to s tym fenom pocujem prvy krat, ale je to mozne. Dik za info, vyskusame. Wink No babule, zavidim vsetkym, ktore ste uz na MD, ja idem nieco porobit, nech to rychle prejde. Tak sa drzkajte a starajte o bruska. Ozaj, poculi ste, ze mozno tento rok, teda tuto zimu sneh ani mozno nebude? Len dufam, ze nenapada potom niekedy na konci februara a bude do aprila. To by nebolo prave to najlepsie na nase prve kocikove prechadzky.. Confused

 

11.01.2007 12:29

etna

Tak s tym fenom je to zaujimave Shocked Ale verim, ze moze pomoct, lebo rana by mala byt sucha a cista. K praniu detskych veciciek by som sa chcela najma skusenych mamiciek spytat, z akeho dovodu by sa nemali prat spolu s nasimi? Len kvoli prasku? Potom budem detsky prasok pouzivat aj na nase veci. Ved s mini vecickami pracku nenaplnim, tak sa mi to zda neekonomicke. No a bez avivaze sa viem zaobist, resp. aj teraz niekedy namiesto avivaze davam ocot. Ohladom Antolskej mozem potvrdit, ze Jezikova ma volno. Telefonovala som s niekym inym (na Jezikovej cislo) vcera cez obed a objednala som sa na cvicenie v stredu o 13:00. Takze sa tam mozno s niektorou z vas stretnem :D Ja to totiz stale este hram na vsetky strany. Dnes ideme pozriet Kramare a o 17:00 tam mam cvicenie. No a to este chodim cvicit v utorok na Zochovu :D Pohyb mi chyba, takze taketo aktivity hltam. Na priprave v porodniciach ma najviac zaujimaju info, ktore tam poskytuju. Cvicenie je nudnejsie oproti tomu, ktore mame na Zochovej, tam je to viac kondicnejsie, posilnovanie a len za zaver dychame, rodime a pod. Kozmetiku pre baby zatial nekupujem, chcem sa spytat na to nasej buducej detskej lekarky a podla toho sa zariadim. Vybavicka je tiez chudobnejsia, prave v sobotu sa chystame do Viedne na kocik a ine drobnosti. Tak dufam, ze budeme uspesni. Repik do nemocnice je fajn. Spominam si, ze ked sme boli pred xx rokmi pozriet sesternicu v nemocnici, tak sme jej niesli dve flasky - jednu s repikom a druhu so silnym kuracim/hovadzim vyvarom. Vtedy som si povedala (-nastrocna), ze si to musim zapamatat, ked aj ja raz budem rodit :D Zatial ahoj Razz

 

11.01.2007 13:48

Markíza

Heuréka!!! Ja som sa dovolala na psychoprofylaxiu. Trvalo mi to takmer 4 dni! Zodvihla mi to taká mladá babenka (aspoň podľa hlasu) a bola veľmi milá. Potvrdila mi, že p. Ježíková má voľno. Objednala som sa na utorok o 11:00. Takže od budúceho týždňa začínam. Už sa veľmi teším. Čo sa týka prania, ja som ešte nezačala, lebo o 3 týždne sa sťahujeme. Potom to všetko urobím naraz. Aj na to sa už veľmi teším. Skúsim to oprať v našom prášku, resp. v géle na pranie (používam modrý Palmex gél). Dúfam, že z toho nebudú žiadne kožné ani iné reakcie. Aspoň pri Danielkovi som tak robila od samého začiatku a našťastie to bolo vždy v poriadku.

 

11.01.2007 14:47

jajka

Ahojte, zase mame to poradnove obdobie a su tu same nove info o nasich malinkych, to je super, teraz tych informacii bude cim dalej viac Razz Hlavne nech su vsetky pozitivne. Ja idem na dalsiu kontrolu az 1.2., tak musim vydrzat. Vcera sme boli v BA v Babylande a konecne sme vybrali kocik, bude to Steggi sport 2+NC, uz ho staci len objednat a je to hotovo :D To mam radost, ten kocik bol asi najvacsie trapenie. Ked spominate spanok, mne sa v noci snivalo ze jedna z nas uz porodila, bolo to sice predcasne, ale mala zdravucke dievcatko, ale vobec netusim, ktora to bola. Neviete niektora nahodou, preco pri predcasnom porode je lepsie ked sa babo narodi v 7. mesiaci ako v 8-mom??? Je to take dost zvlastne, tak ma to zaujima. Este ste spominali hojenie po zasivani. Ja sa spolieham na biotronovu lampu, kupili sme si ju k Vianociam, vraj je velmi dobra aj pre babetko na bolave usko, zapaleny zadocek a tak. Dufam, ze pomoze, ved stala svety Confused Tak zatial sa majte pekne a nech malinke kopkaju, ale setrne Razz

 

11.01.2007 14:52

Katuš

ahoj babulky. Tak po par dnoch sa zasa hlasim. U nas je vsetko po straiom,v utorok sme boli v poradnii,maly je v poriadku,otoceny hlavickou dolu Smile Kope o 106,vyduva sa na vsetky strany az sem tam na mna muzik s uzasom pozera,ci ma to neboli :D V poradni som dostala uz papier na MD,takze od buduceho piatku budem uz na materskej....ah jaj,ale to ubehlo. No a objednala som sa na psychoprofylaxiu k s.Jezikovej na Antolsku....idem v stredu o 13.00.....nemate vtedy este dakto termin?Mozno sa tam aj stretneme viacere Smile Poznavacie znamenie-budem mat bledo hnede teplaky :D Juj a prirastok na vahe...zatial +8,5kg. Pisali ste o vybavicke a prani a tak....no,vybavicku mame komplet,cakame uz len na kocik,ktory je objednany a ma dorazit v priebbehu buduceho tyzdna....no a chyba nam len kozmetika,ale to som sa este nerzhodla,aku budeme pouzivat,premyslam,ze sa poradim s detskou lekoskou,tak ako ste to tu daktora spominali....ona by mala vediet dobre poradit,no nie? Hi,no,pranie....neuverite,ale ja mam vyprane a vyzehlene uz vsetko,teda,nevyprane je len to,co je najnovsie kupene a to uz su take vacsie veci,co som pokupila vo vypredaji v tesku.Ja som to prala postupne,ako sa to kupovalo a popravde...dobre som urobila,lebo ked teraz pozriem do tej skrine...neviem,ale asi by som to zehlila aj dva dni :D Vela sme totiuz podostavali aj po starsich detickach a smejeme sa doma,ze by sme bez prblemov obliekli aj trojcata Smile Bbaulky,uz ste riesili podprsenky na kojenie?Ak hej,akie ste kupili,kde a kolko asi stoja????V tomto nemam jasno.....ako pre maleho mame vsetko,ale teda ja.....ja mam az nocne kosele s gombikmi,to osm v utorok urobila najazd na Mileticku,tam mali dobry vyber a mam slapky do sprchy do porodky-dnesny nakup a nejaky e take prkotiny,ako su podlozky na postela a take....no,dakto mi tu zvoni.....idem pozriet,kto to je....

 

11.01.2007 14:58

Markíza

jajka: Ahojte, zase mame to poradnove obdobie a su tu same nove info o nasich malinkych, to je super, teraz tych informacii bude cim dalej viac Razz Hlavne nech su vsetky pozitivne. Ja idem na dalsiu kontrolu az 1.2., tak musim vydrzat. Vcera sme boli v BA v Babylande a konecne sme vybrali kocik, bude to Steggi sport 2+NC, uz ho staci len objednat a je to hotovo :D To mam radost, ten kocik bol asi najvacsie trapenie. Ked spominate spanok, mne sa v noci snivalo ze jedna z nas uz porodila, bolo to sice predcasne, ale mala zdravucke dievcatko, ale vobec netusim, ktora to bola. Neviete niektora nahodou, preco pri predcasnom porode je lepsie ked sa babo narodi v 7. mesiaci ako v 8-mom??? Je to take dost zvlastne, tak ma to zaujima. Este ste spominali hojenie po zasivani. Ja sa spolieham na biotronovu lampu, kupili sme si ju k Vianociam, vraj je velmi dobra aj pre babetko na bolave usko, zapaleny zadocek a tak. Dufam, ze pomoze, ved stala svety Confused Tak zatial sa majte pekne a nech malinke kopkaju, ale setrne Razz
Existuje taký mýtus, že keď sa už dieťa má narodiť predčasne, je lepšie, ak sa tak stane v 7. mesiaci tehotenstva ako v 8. mesiaci. Raz som sledovala takú reláciu, v kt. jeden odborník reagoval práve na túto poveru. Povedal (a ja sa s jeho názorom stotožňujem), že je to nezmysel, pretože každý jeden deň navyše strávený v maternici je pre dieťa/plod prínosom. V 7. mesiaci je dieťa omnoho nezrelšie ako v 8. mesiaci. Také dieťa má oveľa viac nedostatočne vyvinutých orgánov ako dieťa, kt. je o mesiac staršie.

 

11.01.2007 15:06

fazulka

Bambuliny, ale sa nam to fakt krati. Markiza, super, tesime sa s Tebou, ze si Ti podarilo dohodnut na tu profil. u pani Jezikovej. Vobec ju sice nepoznam, ani netusim kto to je, ale urcite je dobre, vela kociek ju uz ospevovalo. Hlavne, ze si spokojna. Tak potom poreferuj. No ja som tiez prala mimi vecicky v nasom prasku, v ariely, pouzila som aj avivaz tu miminkovsku. Tak som to robila aj pri malej, ziadne problemy sme nemali, tak dufam, ze to bude ok aj teraz. No a veru zehlila som postupne, bolo toho teda dost. Hlavne z tych plienok som mala pocit, ze sa mi normalne robi prach Confused na nabytku myslim. Je to mozne? Jajka, ja som si prave, hlupa, citala tu niekde na fore predcasne narodene deticky, no a tiez som sa vylakala a radsej skoncila. Su tam aj take 900 g, ktore su dnes zdrave a krasne, tak hadam nasi drobci su uz vacsi a vydrzia v bruskach aspon 3 - 4 tyzdne. Wink Potom uz mozu vykuknut :D Baby ja som dnes uplne zmordovana, juj uz sa tesim domov na pohodu a slubujem si, ze si uvarim len kavicku a budeme relaxovat. :D Jajka, ako si uzivas MD? super, ze? ved su to asi nase posledne chvile, kedy sa mozeme dosyta vyspat. Cool A ozaj, tesime sa s Tebou z kocika, je to super pocit , o taku velku starost menej. Razz no babulky, idem sa pobalit a hijo do skolky. tak sa vsetky drzte a opatrujte.pekny zvysok dnicka, zajtra je uz piatok a potom vikend :D papa

 

11.01.2007 15:46

loren

kocky to si uz vybavujete detsku doktorku? musime ju mat ked uz budeme v nemocnici zajednanu?

 

11.01.2007 15:57

Katuš

Loren,ano,ked budes v porodnici,tam budes nahlasovat meno a telefon lekarky,kam budes s drobcom chodit.Takze to je jedna z veci,ktore treba vybavit pred porodom.Ja mam doma zoznam,co treba vybavit pred a co po,tak ho sem zajtra vlozim,nech mame prehlad vsetky.Je tam aj popisane,co sa kde vybavuje,takze zajtra to sem supnem

 

11.01.2007 17:59

jarus

Ahoj kočky, viete čo je super na hojenie rany po pôrode? Mne to poradila sestrička v pôrodnici keď som tam ležala s našim prvým. Volá sa to že "višňovského balzam", je to takej vodno-gélovej konzistencie, farba tmavohnedá a smrdí to ako údený syr parenica. Používa sa to normálne napr. na chirurgii aby sa rany rýchlo hojili. Normálne teda v zdravotníctve. Sestrička mi povedala že to niekedy normálne dávali pacientkam ale teraz nemocky nemajú peniaze tak už si to zháňajú pacientky samé ak majú niekoho známeho v nemocnici a najlepšie tam kde sa operuje. Normálne si s tým potriete vložku nahrubo a priložíte. Môžem potvrdiť že bolesť sa zminimalizuje o 70% super to chladí a rana tak neštípe. Predtým som o tom vôbec nepočula. Mne to tajne nosila kamoška ktorá robila na vedľajšom oddelení natiahnuté vo veľkej injekčnej striekačke. Fakt je to taký "maglajz" ale výborne pomáha a nie je to žiadny ľudový recept keďže sa to bežne používa v nemocnici na hojenie rán. Tak skúste. Ja si to určite zoženiem aj keď skúsim aj ten repíkový odvar. A vložky sú na prvé 2-3 dni najlepšie len tie buničinové obalené v gáze alebo tie pôrodnícke, a po tých 3 dňoch sa mi už neosvedčili lebo keď rana začala schnúť tak tie oderky zasušené sa zaťahovali do tej gázy a to hrozne bolelo, takže potom je už dobré používať nejaké na štýl ALWAYS-iek./tie čo majú taký ako pogumovaný povrch nie bavlnený/. Tak ja len radím z vlastnej skúsenosti ale pravdaže možno niekomu vyhovuje niečo celkom iné. TAk pa a držte sa.

 

11.01.2007 19:59

denny

Ahojte dievčatá, včera som prišla neskoro domov, tak som už nepísala. Bola som v tej poradni. Všetko je OK, krčok sa na šťastie neskracuje, mám o 13 kg viac ako pred otehotnením a dostala som od lekára už aj zmluvu. Zatiaľ na domov, aby som si ju preštudovala a vypísala. O dva týždne idem znovu na kontrolu (teraz to už bude asi častejšie), tak ak sa rozhodnem ju vypísať, mám ju aj priniesť. Na materskú nastupujem 29.1., takže už len 2 týždne do roboty a potom veget Laughing Teda až do narodenia mimi :D Ozaj, lekár sa ma pýtal, či chcem rodiť bezbolestne - epidurál, tak som mu povedala, že zatiaľ som hrdinka a chcem rodiť prirodzene. Keď som sa ho pýtala, aký má na to názor, tak povedal, že nech idem radšej teraz na "poučenie o bezbolestnom pôrode", lebo ak by sa pôrod veľmi naťahoval a rozhodla by som sa až na sále, že chcem inekciu, bez toho poučenia mi ju nesmú pichnúť (neviem, či to tak je všade Rolling Eyes ). Čiže mi napísal lístok, aby ma niekto "zaškolil" (idem tam začiatkom februára) a v prípade, že to bude počas pôrodu na nevydržanie, tak si tú inekciu môžem vypýtať. Tá sranda inak stojí 2500,- Ďalej som sa ho pýtala na olejček na masírovanie hrádze - či to má význam. Povedal že áno, že je potom elastickejšia a netreba ženu nastrihovať. Tak si zvážte, či vám to za to stojí - ja ho už mám Wink Zajtra idem k Ježíkovej na 13:00. Vlastne zajtra za ňu niekto zaskakuje. Idete niektorá? Markíza, teším sa s Tebou, že si sa tam dovolala. Ak má niekto problém s objednaním sa, tak tam zajtra pred 13:00 skočte. Bude tam sestrička, tak vás objedná. Majte sa pekne a opatrujte sa. Denny

 

11.01.2007 21:40

Markíza

loren: kocky to si uz vybavujete detsku doktorku? musime ju mat ked uz budeme v nemocnici zajednanu?
Kamarátka, kt. rodila na Antolskej mi vravela, že sa jej na meno pediatra pýtali pri prijímaní do pôrodnice. Ja už pediatričku mám (chodím k nej s Danielkom), takže s týmto problém nemám (aspoň s niečím) Smile

 

11.01.2007 21:41

Kačena

Ahojte! Denny a Etna! U koho idete rodiť? Spíšete s dr. predtým aj zmluvu alebo ako to budete riešiť? Díky Laughing

 

12.01.2007 08:59

zuzkaMT

ahojte, k tomu predcasnemu porodu v 7 alebo 8 mesiaci, ja viem zas tolko, ze priblizne v 34 a 35tt sa u dietata formuje ta latka surfaktant, ktora zabezpecuje ze jeho pluca sa vedia zvacsit a zmensit a neostanu po pôrodu splasnute, takze preto je lepsie ak sa babo narodi v siedmom mesiaci a daju ho do inkubatora a tento surfaktant mu vpichuju doktori. Keby sa narodilo v priebehu 8 mesiaca, narusil by sa ten zacaty priebeh v maternici a potom je problem (neviem ci si s tym doktori vedia menej poradit alebo co). Tolko co viem, snad aspon jeden uhol pohladu, o viacerych dovodoch som nepocula. Laughing

 

12.01.2007 10:27

loren

katus ok diky

 

12.01.2007 11:06

Ivka31

AHOJTE BAMBULKY. Ja som tu len na skok. Ideme s drahym do Topolcian pokukat kociky, je tam vraj dobra predajna na Peg Perego. Mame dva favority - PP centro kompleto alebo PP uno. Ideme ich porovnat - vybavu, manipulacou a samoska aj cenu. A uz by som sa aj ja chcela konecne rozhodnut. Rozmyslela som si to asi tak, ze teraz si kupim na jar a leto taky lahsi kocik a keby nahodou na buducu zimu nasnezilo vela snehu, potom by som na rychlo kupila nejaky ten "buldozerik" s velkymi kolesami. Snad som sa rozhodla dobre. Ale myslim, ze tych tazkych kocikov do snehu -Taco, Bambi a iné - je stale na trhu dost a v prijatenych cenach. Zatial ahojte a drzkajte mi palec nech dobre vyberieme. A nech hlavne nepadaju krupy, pred chvilou to tak vyzeralo. Ahojte

 

12.01.2007 12:16

jana v.

etna, ja pravam malej veci s nasimi a v nasom prasku. avivaz mam ocot s par kvapkami aromaolejceka. ziadna alergia sa u malej nevyskytla, tak rovnako zacnem aj u syna. podprsenky na kojenie - ja som riesila obycajnymi bavlnenymi cca po 300 sk. podla mna netreba kupovat drahe, lebo velkost sa ti v priebehu roka zmeni mozno aj 3-4 krat, vzdy budes potrebovat aspon dve na prestriedanie. zo zaciatku som mala namiesto 75b 80e, ale postupne sa to zmensovalo, tak ze som skoncila po roku na 75d. loren - v bb sa ma na tel. doktorky nepytali, stacilo im meno. v podstate ide o to, ze podla bydliska rajonizacia este stale zostala, takze ak sa dopredu nedohodnes s inou/inym, tak do papierov napisu meno kam patris podla tej rajonizacie. prepustaciu spravu sme ale dostali do ruk my, aby sme si ju zaniesli k lekarke. okrem toho manzel este v ten den obehol mestsky urad, kde dostal rodny list (aspon sa mi zda, ze hned v ten den ho aj dostal, bola streda, uradny den; myslim, ze ani kolok sa ziaden neplatil), hned ju na mestskom urade nahlasil aj na popl. za odpad, s rodnym listom navstivil zdravotnu poistovnu, kde malu nahlasil, a tusim este aj urad prace a soc. veci, kvoli tomu 4-tisicovemu jednorazovemu prispevku. jarus, suhlasim s tymi porodnickymi vlozkami, ale ja osobne som nemohla nosit take "igelitove" ani normalne - ked som s nimi chodila, tak som mala na miestach dotyku vysuchane cervene flaky a bolelooooo, no hrozne... deny, ta masaz niekomu pomoze, niekomu nie. mne velmi nepomohla. ale petka musela von zvonom, takze mozno aj preto. zuzkamt, tiez som pocula, ze 7. mesiac jelepsi, kvoli plucam, ale nepamatala som si presne pre co. kolko odbornikov, tolko nazorov, nakoniec ako vo vacsine veci. toto za nas vyriesia lekari, ale po narodeni budeme rozne odporucania riesit my. tak ako sa vam urcite stane pri zavadzani prikrmov (kedy uz toto ano, kedy nie) a pod. ja som do dnes rana pribralaskoro 13 kg. minulu sobotu to bolo este len 11 a v po a ut som dost vela pila, stale som bola smadna a hned boli 3 kila navyse. teraz sa trosicku krotim, takze kilo islo dole, lebo nechcem pre nadmerne opuchy ist do nemocnice, kde dam malu? dovolenky nech si ostatni cerpaju, az po porode, vtedy mi to asi lepsie padne.

 

12.01.2007 12:35

miriamka

Ahojte tehulky, po dlhokanskej dobe sa znovu hlasim. Vdaka zlodejom este nemame doma pocitac, tak som na nete iba obcas. Popisali ste kopec zaujimavosti, tak sa pokusim na niekolke zareagovat a 'pomudrovat si'. miamia: GRATULUJEM!!! vitam novu maminku! citala som akurat nedavno, ze je to s tym 'dobrym' predcasnym porodom v 7 mesiaci, tak ako uz pisala markiza, povera. cim dlhsie babo vydrzi v brusku, tym lepsie. pumpicku som si dala kupit mechanicku od avent isis z UK, vysla tolko, co stoji medela na slovensku. vo viedni stoji medela aj avent rovnako. aj ked ju nebudem potrebovat teraz, tak mozno pri 2, alebo 3 babätku... a stale ju mozem potom predat. nad popolinami rozmyslam aj ja, aj ked uz som bola rozhodnuta pre pampersky. vo viedni narodenym detom ponuka mesto 100 euro zlavu pri kupe zakladnej vybavy popoliny. takze stoji 150, miesto 250. tak by to nebolo ani take tragicke, kebyze ich pouzivam iba kratko, alebo ak by nam vobec nevyhovovali. hradza: my uz masirujeme skoro kazdy vecer... teda masiruje manzel, ja by som uz cez brusko musela velmi akrobatit. citala som (asi privela citam), ze sa na to velmi hodi psenicny olej. na hojenie rany po porode som vycitala nasledovne: naplnit prezervativ vodou, zaviazat a sup do mraznicky. zmrznuty na vlozku! no neviem, mne je teraz sice stale teplo, ale kus ladu v nohavickach... Rolling Eyes detska kozmetika: mam par veci od nivea, bübchen, aviril... neviem, ci ich budem pouzivat, ale ked tu som to vsetko ako tehulka dostala od dm zadara. my sme maleho v nemecku kupali vo vode a lyzickou smotany a olivoveho oleja, aj ked som vycitala Embarassed , ze po oliv. oleji pokozka nedycha a pre baba sa neodporuca. no neviem, na seychelloch natieraju deti kokosovym. asi poskusam. ja som fanusik olejov a bylinkova bosorka uz od puberty...

 

12.01.2007 12:45

miriamka

dufam, ze som vas este mojim romanom neunudila. ale uz iba kratko, zomieram od hladu a mam to iba naskok od sushi- all you can eat!!! podprsenku som kupila dost na zaciatku. Od Emma-Jane, dost draha, ale da sa prepnut na 3 velkosti, od B az po DD. tu striedam so sportovymi topmi, ale uz rezu, tak si musim kupit este aspon zo 2. cakam trosku, kym budem vediet ako este narastu... babätkovske periem v persil sensitive, bez avivaze a inych prisad. este nezehlim, stale dufam, ze stretnem hebamme, ktora mi povie, ze nemusim... Laughing kopkame o 106, niekedy divosi cely den. sranda je ked zaspavame ako lyzicky (ja vzadu), tak manzel citi vsetky kopanceky na chrbate a 'trosku nizsie'. dnes sme mali termin u gynekologicky. mame uz prosim vas 2 kg, maminka ma uz o 11 naviac, citi to v kolene aj v krizoch... lekarka povedala, ze vsetko, co od teraz priberiem, uz budem musiet pracne zhodit. Ale uz padam, malinka ohluchne, tak mi skrka v bruchu. majte sa a ked bude doma net, tak sa ozvem znova. papa

 

12.01.2007 13:12

meg1

Ahojte, po dlhom case sa hlasim aj ja. Nebola som na nete, lebo uz som 2 mesiace doma a az teraz sme si dali zriadit net, nech som aspon virtualne medzi ludmi Razz V pondelok som bola na ultrazvuku a vyzera to tak, ze jedno z mojich dvojiciek bude kocka ako lusk. Druhe sa nechcelo za ten svet ukazat, takze asi budeme mat prekvapko. Inak, k tej vahe - jedno z deti ma 1350 g a druhe 1450g (ja som v 30 tt), lekar je spokojny. Ja som pribrala 11 kg, no uz teraz si pripadam ako buldozer a krize a krcnu chrbticu si uz necitim. Na to narodenie v 7 mesiaci som sa pytala aj dokiho a ten mi potvrdil, ze kazdy den navyse je pre dieta k dobru, takze vylucil, ze porod v 8 mesiaci je pre dieta horsi ako v 7-mom. Drzte sa, ja si zatial idem precitat Vase prispevky, ktore som nestihla za tie 2 mesiace precitat :D :D :D

 

12.01.2007 14:17

etna

, este neviem u koho budem rodit, lebo este ani neviem, kde budem rodit. Urcite sa rozhodnem o 1 min. 12 hod. :D :D Mam kamaratky, ktore rodili aj tam aj tam, ale u ich lekarov rodit nechcem. Z netu a babskych reci v satni po cviceni mam nejake into o tom, kto je dobry a kto nie, takze uvidim. Ale lekara si asi zaplatim. Myslim ze ten pocit, ze sa stara niekto o mna, koho som aspon parkrat pred porodom stretla, ma moze ukludnit. Pokial ide o masaz hradze, tak vraj pri tuhej a vysoko ulozenej hradzi nepomoze. Mozno to ma lekar v oku, ja sa ho na to planujem spytat, uvidime Wink Ale masirovat aj tak budem.

 

12.01.2007 15:07

fazulka

Ahojte maminky, zdravim vsetkych :D ivka, drzime palce, dobre vyberte kocik a potom hod aj fotecku. Wink Ja tiez odfotim nas a hodim do "placu", dnes sa ho uz chystam zbalit pod igelit, nech sa na neho zbytocne neprasi. doteraz sme ale kocikovali po byte chou-chou. Babulky, zelam krasny vikend, hlavne odychujte, mame na to uz narok. Cool Ja sa uz neviem dockat stredy a uzv, juuj som tak strasne zvedava na tu nasu malu fazulku alebo hrasok. :D tak vsetko dobre a pracujucim drzim palce na posledne pracovne dni. o chvilu si uz budeme spolocne vegetit a venovat len bruskam. :D Pekny vikend aj piatkove popoludnie samoska.

 

12.01.2007 16:47

jajka

Ahojte, som len na skok, rychlo som si Vas precitala, ale uz musim frcat. Dakujem za infosky ohladom toho 7. a 8. mesiaca.Ja si tiez myslim, ze kazdy den v brusku je pre babo dolezity, tak nech este chvilku vydrzia, ale ak by sa mi narodilo babo 2 tyzdne pred terminom, len by som to uvitala Smile iVKA - prajem uspesne nakupy, ja musim ten kocik buduci tyzden objednat, takze si skus prosim premysliet, kedy by sme mohli skocit do toho obchodu a daj vediet. AHOJTE

 

13.01.2007 02:00

tinulik

Ahojte babulky, akosi nemozem spat, tak takto ponocujem a citam si, co nove ste popisali. Aspon naberam inspiraciu a zistujem., kolko toho este musim stihnut nakupit. Inac, vdaka vsetkym za rady. Ja budem rodit v Kosiciach - v Saci, je to sukromna nemocnica, dobri lekari - profesionali. Vlastne, chodim tam pocas celeho tehu a som spokojna. Veciciek mam iba zopar, iba take malickosti, stale cakam na presne urcenie pohlavia a potom sa rozsupnem a nakupim. Razz Razz Razz Uz sa tak tesim. O tom repikovom cajiku na rany som tiez pocula, vraj je to ten najlepsi babsky recept, ktory naozaj zabera. A este mi radili curat vzdy len v sprche pri vlaznej vode. Vraj rana vtedy vobec nestipe. Moj prirastok na vahe je necelych 10 kg, brusko sa uz konecne tiez ukazalo, doteraz som ho mala iba take, ako ked si date vacsiu veceru. Laughing Asi tu uz ani nikto nie je, ved vsetci normalni ludia davno spia... Tak spinkajte a rano pekne pozdravujte babulka. tinka

 

13.01.2007 12:42

denny

Kačena: Ahojte! Denny a Etna! U koho idete rodiť? Spíšete s dr. predtým aj zmluvu alebo ako to budete riešiť? Díky Laughing
Ahoj Kačena, môj lekár z Antloskej je gynekológ pôrodník. Ako som už dávnejšie písala, ja som menila lekára v máji, lebo som vedela, že chceme bábo, tak hlavným kritériom bolo, aby to bol gynekoló-pôrodník, ktorý by ma poznal od začiatku. Čiže rodiť budem u neho a v stredu som si od neho vypýtala aj zmluvu. Ešte som ju nečítala - zabudla som ju v práci Confused Denny

 

13.01.2007 12:45

denny

Kočky, ešte mám otázku, čo si myslíte o kočíkoch Chicco? O ich kombináciách, kde na jeden podvozok nasadzujete hlbokú vaničku, autosedačku alebo športovú časť? Máte nejaké info od iných mamičiek, ktoré ich už majú odskúšané? denny

 

13.01.2007 16:52

evik

Ahojte babenky :D Tak mne uz skoro zacala materska, oficialne 17.1., ale dohodli sme sa so sefom, ze uz zostanem doma a nemusim ist do roboty na buduci tyzden. NIe je to az taka vyhra, ako sa na prvy pohlad zda, dostala som pc a pripojenie do firmy, aby som mohla co to spravit aj pocas materskej, ale mne to vyhovuje. Tak sa tieto dni vytesujem, periem vecicky, nove, aj tie uz oprate, zehlim dokola a chystam vsetko co sa da! Hehe,a a kaslem na celu robotu Embarassed Nahlasila som na predporodnu priravu, zaciname v utorok, tak som zvedava, ake to bude :D Asi mi bude trosku mykat kutikmi ust, ked tam budeme vsetky svorne fucat :D Aj mne poradili repikovy odvar na rany, uz mam aj kupene bylinky, ale myslim, ze v lakarni sa popytam aj na ten *Visnovskeho odvar* ako radila Jajka. My mame na zozname do porodnice aj 60% lieh, neviete, na co sa pouziva? Ozaj, uz sa vam zacalo brusko posuvat nizsie? Mne uz trochu spadlo, kazdy den sa trochu posunie, ale hovorim si, ze to estemoze trvat par tyzdnov, kym bude male pripravene, ved termin mam az 28.2... papa

 

13.01.2007 18:11

miamia

ahojte babenky Laughing evik ten lieh je pravdepodobne kvoli malickemu na pupcek aby sa mu zahojil pekne ,neviem mozno na to ho potrebujes .ja ho uz mam tiez ale na doma nie do nemocky... Shocked to je strasne co v dnesnej dobe musite v nasom uzasnom state nosit do porodky...ja tu nemusim nic okrem seba a malickej v brusku ...pyzamka ,zupanu a uterakov...a samoska zubna pasta,kefka a veci na sprchovanie...vsetko od jednorazovych spodnych gatiek,cez vlozky,podprdu kojenecku ,jednorazove podlozky na posrel ,tampony do podprdy, klobuciky na prsia mi daju tam...aspon tomu sa teskam hoci som si uz vsetko zadovazila Rolling Eyes ale tak to budem mat na doma. Wink boze nam sa to babenky uz riadne krati co???ja sa uz teskam na to malicke tak strasne ze uz keby to bolo aj zajtra nedbaaaam... Laughing ale nech este pekne rastie Wink babulky idete brat nejake homeopatika???ja ano arnicu,caulophylum a este neviem co to mi donesie kamaratka zo SR len neviem v akom mnozstve sa to ma.neviete nahodo???a aj alchemilkovy caj...a aky krem pouzivate alebo teda idete pouzivat na masaz hradze??? skusam pripajat fotku bruska Wink pekny vikendik zelam Razz

 

13.01.2007 21:46

ajulka

Ahojte babulky, tak hlasim sa aj ja, tiez som bola v poradni, nasa babulka ma len okolo 1300g, ale snad to bude ok, ved pri mojom vracani a nic nejedeni ani nemala velmi ako narast, moje chudatko Embarassed , ale moji dvaja drobci to zvladli, tak snad to bude ok Wink . ani nestiham citat vsetky prispevky, tak prepacte ak prispievam odveci Embarassed Uz dva tyzdne sa chystam prat veci pre babetko, ale stale mam plnu pracku a neviem sa k tomu dostat Evil or Very Mad asi budu chodit chvilu usmudlani, lebo inak to nestihnem Laughing Cool . Jajka aj my mame Steggy sport 2+NC, no a aj skejtik sme uz od nasich dostali pre Julinku, lebo sice uz v pohode masiruje, ale predsa ma len 19mes. asi vas uz nudim dlhym prispevkom, takze idem citat tie vase, ozaj nastupujem na matersku 2.2., sice som teraz na rodicovskej, ale aspon korunky nejake na cas pribudnu Wink Wink Wink Majte sa pekne a pozdravujte babetka, andrea

 

14.01.2007 10:20

jarus

denny: Kočky, ešte mám otázku, čo si myslíte o kočíkoch Chicco? O ich kombináciách, kde na jeden podvozok nasadzujete hlbokú vaničku, autosedačku alebo športovú časť? Máte nejaké info od iných mamičiek, ktoré ich už majú odskúšané? denny
Ahoj denny, no ja som mala pri malom ten chicco sada trio s autosedačkou, na neho sa nasadzovala systémom klik-klak vanička, autosedačka a po zložení vaničky z neho ostal športový. To bolo pred 3 rokmi. Je to super kočiarik ale nevýhodou bolo že na zimu keď mal malý rok vlastne do vaničky nevošiel (cca tak do 7 mesiacov) a v tom športovom mu bola zima lebo k tomu nebol zimný fusák a ani tá búda dala sa namontovať len taká strieška. Terajšie modely už tuším majú aj búdy na zimu k tým športovým. Kvalitou je dobrý. Ja som ho ale minulý mesiac predala a tomuto bábatku kupujeme tento týždeň iný. Taký čo má aj fusakotašku, riadnu búdu, a aby sa mi mohol zložiť na športový tak aby tam malému bolo budúcu zimu aj teplo, čiže nech má aj nánožník teplučký. Tie kočíky čo som mala predtým a im podobné teraz ktoré sú také "in" sú sice pekné ale také "imidžovky", proste nepraktické hlavne v zime. Ja už by som tento štýl nechcela. Mám s tým skúsenosť. Vtedy som pozerala len na to že je moderný a nie na pohodlie bábatka. Tak asi toľko.

 

14.01.2007 11:02

jajka

Ahojte, Miamia - tak to mate tam u Vas super, ked vsetko dostavate v nemocnici, ja mam pocit, ze to vsetko co tu potrebujeme tam ani neodnesieme. Kedy sa chystate pripravovat tasky do porodnice Confused: Ja na konci januara, dovtedy musim mat vsetko pripravene. My este zhaname nejaky dobry teplomer pre malinke. Chceli sme povodne, ten do uska, ale stoji az 1900 Sk, tak asi kupime digitalnu rychlobezku za 320 Sk. Meria za 20 sekund v ustach a v podpazi a za 10 sekund v zadocku. Ajulka- som rada, ze nie som sama, ktora sa rozhodla pre tento kocik, tak dufam, ze budeme obe spokojne. Evik - aj mne uz viacero ludi povedalo ze mam brusko spadnute nizsie, tak som zvedava kedy sa maly vykluje na svet. Mne doktor vobec neprisposobuje termin, aj na matersku ma vypisal podla datumu poslednej menstrulacie, takze som zvedava ako mi ho upravi v tom 36tt. Tinulik - ty surfujes o 2. v noci Rolling Eyes no to ja spim, teda vlastne vzdy o 2 chodim na zachod Confused Pre mna je na spani najhorsie otacanie z boku na bok, hrozne ma pri tom bolia tie lonove kosti. Baby, budte radi ze to nepoznate Confused Ale ved uz len chvilku Razz Tak uz ma manzel vyhana od pocitaca, musim ist, tak sa majte pekne, ahojte Razz

 

14.01.2007 11:49

denny

Ahoj Jaruš, ďakujem za názor a radu! Boli sme v piatok v babymarkete a predavačka ma tam začala lámať na to nové Chicco sada Trio C1. Medzi mojim doterajším plánom a Chiccom je rozdiel cca 2500,- Nie je to veľký rozdiel, preto som nad tým začala uvažovať. Lenže čím som dlhšie pozerala na tento kočík a PP Centro, tým som si bola istejšia, že to PP je lepšie. Ako hovoríš, tá strieška je strašne tenká. Košík na nákupy nie je taký priestranný a opierka na nohy je na Chiccu kratšia ako na PP. Celkovo sa mi tá konštrukcia zdá labilnejšia ako PP. denny

 

14.01.2007 12:17

Ivka31

Ahojte dievcata. Tak po dvoch dnoch behania od Trencina cez Topolcany, Nitru a Bratislavu sa musim pochvalit, ze kocik je konecne vybraty. Objednali sme PP Centro completo v Topolcanoch na namesti. Tento obchod mozem vrelo odporucat, super predavacka a da vam aj 5% zlavu. Kazdy zakaznik pri kupe kocika ziskava zakaznicku kartu, s ktorou potom vyuziva dalsie zlavy. Vcera sme v Blave kupili z druhej ruky cez mimibazar autosedacku a pevnú fusakotasku - akoby vanicku. Dokonca sa mi podarilo najst presne tu istu fabu ako bude ten kocik - toffee. Myslim, ze mozem byt spokojna a aj muzik uz ma odo mna pokoj s temou kocik. Ono sa to zda, ze su plne obchody kocarov a staci len prstom ukazat. Ale pri takej financne narocnej veci, si to predsa treba premysliet - nie ? Posielam foto kocika a sedacku s vanickou. Este k tym kocikom Cicco - od viacerych ludi aj od predavaciek som pocula nazor, ze tato firma vyraba uplne perfektne hracky, ale kociky nic moc. Vraj maju dost reklamacii. Tak to len co som ja pocula. Zatial ahojte

 

14.01.2007 12:19

Ivka31

este jedna

 

14.01.2007 12:27

Ivka31

Inak cele nas to vyslo 14 tis. Celkom dobra cena na to, ze kocik je lahky - 9,3 kg - a skladny do auta. Autosedacka ma pol roka a vanicka sa pouzivala tiez len cca 4 mesiace. Este k tym Cicco kocikom. Dobry vyber mali v KIKE v Blave, vcera sme sa tam stavili. Aj predavacka bola dost mila. Zatial sa majte.

 

14.01.2007 13:30

denny

Miamia, na masaz hradze som si kupila Damm-Masageöll od Weledy, na SK nalepke je napisane Weleda - Olej na masaz hradze. Cena cca 290,-Sk. Ivka, ako sa vola ta pevna fusakotaska? Je to Porte-Enfant? Momentalne sa uz neda kupit, k novym modelom predavaju len Porte-Enfant Soft (obrazok prikladam, sirka len 25cm!), co je znacne makka a uzka fusakotaska. Skusali sme ju v obchode a vobec sa nam nepacilo ako v kociku sedi a aku oporu chrbatika poskytuje babatku. Jednoducho sa pod vahou prehla a dieta by lezalo mierne dole hlavou. Ten starsi model pevnej fusakotasky sa nam paci daleko viac, aj ked sme ho videli len na obrazku. Mimochodom, ako sa upevnuje do toho PP Centro? Je to v pohode, ide to dohromady? Pretoze sa mi zda o nieco sirsia ako ta makka. Aj upinanie tej makkej bolo divne, tak neviem ako je to pri tejto?

 

14.01.2007 17:14

Markíza

jajka: Ahojte, Miamia - tak to mate tam u Vas super, ked vsetko dostavate v nemocnici, ja mam pocit, ze to vsetko co tu potrebujeme tam ani neodnesieme. Kedy sa chystate pripravovat tasky do porodnice Confused: Ja na konci januara, dovtedy musim mat vsetko pripravene. My este zhaname nejaky dobry teplomer pre malinke. Chceli sme povodne, ten do uska, ale stoji az 1900 Sk, tak asi kupime digitalnu rychlobezku za 320 Sk. Meria za 20 sekund v ustach a v podpazi a za 10 sekund v zadocku. Ajulka- som rada, ze nie som sama, ktora sa rozhodla pre tento kocik, tak dufam, ze budeme obe spokojne. Evik - aj mne uz viacero ludi povedalo ze mam brusko spadnute nizsie, tak som zvedava kedy sa maly vykluje na svet. Mne doktor vobec neprisposobuje termin, aj na matersku ma vypisal podla datumu poslednej menstrulacie, takze som zvedava ako mi ho upravi v tom 36tt. Tinulik - ty surfujes o 2. v noci Rolling Eyes no to ja spim, teda vlastne vzdy o 2 chodim na zachod Confused Pre mna je na spani najhorsie otacanie z boku na bok, hrozne ma pri tom bolia tie lonove kosti. Baby, budte radi ze to nepoznate Confused Ale ved uz len chvilku Razz Tak uz ma manzel vyhana od pocitaca, musim ist, tak sa majte pekne, ahojte Razz
Aj my sme pred časom riešili teplomer. Veľmi sa mi páčil čelový (zn. Microlife), tak som si ho kúpila (stál cca 1.500,-Sk). Myslím si však, že je to len komerčná záležitosť. Nie je veľmi presný. Najlepšiu skúsenosť mám s obyčajným ortuťovým alebo digitálnym teplomerom (pod pazušku alebo do konečníka).

 

14.01.2007 17:17

Markíza

Ivka31: Inak cele nas to vyslo 14 tis. Celkom dobra cena na to, ze kocik je lahky - 9,3 kg - a skladny do auta. Autosedacka ma pol roka a vanicka sa pouzivala tiez len cca 4 mesiace. Este k tym Cicco kocikom. Dobry vyber mali v KIKE v Blave, vcera sme sa tam stavili. Aj predavacka bola dost mila. Zatial sa majte.
Ten kočík je super. Ja uvažujem, že si ho kúpim ako športový.

 

14.01.2007 18:02

Ivka31

denny .... ano ta vanicka alebo fusakotaska co som kupila na inzerat sa vola Porte-Enfant. V Peg peregu v Auparku sme sa o nej bavili s predavacom. Stazoval sa, ze kazdy sa na nu pyta a oni sa uz nevyrabaju. Ta taska co popisujes je na miesto tejto starej, ale nikomu sa nepaci, ani tomu predavacovi. Vraj tu Porte-Enfant prestali vyrabat preto, aby sa im zacali viac predavat normalne hlboke vanicky Navetty. Tie ale stoja 6500 a to je dost vela. Tu novu tasku som zatial videla iba na obrazku, takze neviem posudit. Nic ine ti neostava, len hladat na nete nejaku z druhej ruky, alebo si dat inzerat, ze kupis. Na mimibazare sa to robi celkom lahko. Mozem ti ju aj samotnu odfotit ak by si chcela do inzeratu fotku. Mimochodom ja som mala na ruke este jednu Porte-Enfant inej farby - tmavo modru so sedou a bordovou . Ak chces, dam ti kontakt, je to v Nitre a v piatok som ju videla - aj autosedacku PP Primo viaggio ma ta kocka na predaj v rovnakych farbach. Mam aj foto. Napis mi SS ak mas zaujem.

 

14.01.2007 19:52

miamia

[quote="denny"]Miamia, na masaz hradze som si kupila Damm-Masageöll od Weledy, na SK nalepke je napisane Weleda - Olej na masaz hradze. Cena cca 290,-Sk. dakujem pekne denny Wink prajem vam pekny vecer kinderka Wink

 

14.01.2007 20:43

denny

Ivka, si zlatá, dík. Len ja mám tiež objednaný PP Centro vo farbe Toffee a tá druhá faba by sa veľmi nehodila. Viac-menej len vymýšľam... Rolling Eyes Chceme totiž kúpiť zvlášť hlboký kočík Steggy Lux. Ale hovorili sme si, že keby sme zohnali z druhej ruky takú vaničku ako Ty (v tej istej farbe), tak by sme možno uvažovali nad tým, že budeme mať všetko v jednom. Autosedačku mám už tiež objednanú v prevedení Toffee. Denny

 

15.01.2007 07:33

fazulka

Ahojte kocky, dobre ranko a pekny cely tyzden :D my by sme mali mat uz posledny pracovny, aj to len do stredy, tak sa tesiiiiiiiiiiiiiiiiiime Razz Jajka, Ty uz si na materskej? Ivka, pekny kocik, vela stastnych kilometrov Laughing Markiza, s teplomermi s Tebou uplne suhlasim, my mame doma tiez ten na celo Microlife, pouzivame ho my aj mala, no zda sa aj mne teda menej presny ako tie ortutove ( nie nejako velmi, podla mna plus minus 1-2 desatiny stupna ) , a ked musim povedat, ze pohoda pri merani je s nim neskutocna ci uz pocas dna, noci.... A hlavne je to bezpecne pouzivanie. Exclamation Ja by som ho urcite odporucala. No kocky, tak zatial je to vsetko, drzte sa a vela odychujte, uz sa nam to neskutocne krati. Ozaj, este som chcela k tym bruskam, aj mne uz dost kleslo, som zvedava, dokedy to potiahneme. Wink A na vahe mam + 13 kg, pomoooooooooooooooc - velryba. Tak uz ozaj idem... papa

 

15.01.2007 08:41

Peťulka

Dobre ranko, babulky. Ako sa mi mavate? My sa mame celkom o.k. V praci mam dost roboty, kedze musim stihnut vypocitat danove priznania (v tom case uz bude babulka na svete Wink ). Ale uz pomaly finisujem, takze pohodicka. Ja uz len dva tyzdne a budem doma. Nesmierne sa tesim.....Velmi rychlo to ubehlo. Vlastne ako vsetko..... Ivka, Jajka - som rada, ze uz temu "kocik" mate za sebou a ste spokojne s vyberom. Posielam Vam fotecku bruska z minuleho tyzdna..... Tak zatial ahoj a pekny den...

 

15.01.2007 08:42

Peťulka

Dobre ranko, babulky. Ako sa mi mavate? My sa mame celkom o.k. V praci mam dost roboty, kedze musim stihnut vypocitat danove priznania (v tom case uz bude babulka na svete Wink ). Ale uz pomaly finisujem, takze pohodicka. Ja uz len dva tyzdne a budem doma. Nesmierne sa tesim.....Velmi rychlo to ubehlo. Vlastne ako vsetko..... Ivka, Jajka - som rada, ze uz temu "kocik" mate za sebou a ste spokojne s vyberom. Posielam Vam fotecku bruska z minuleho tyzdna..... Tak zatial ahoj a pekny den...

 

15.01.2007 09:09

evik

Ahojte babenky :D Dnes mame krasny den, vsak? Teda, tu v Ziline krasne svieti slniecko a my sme so sestrou nastarovane ist von, ja si chcem kupit tehu podprsenku, co bude asi trochu problem pre moju momentalnu velkost 80E (uz som obehala par obchodov) a sestra chce mantinel do postielky pre jej 8 tyzdnoveho Adamka. Ja uz mantinel mam, biely (skoro nasedively )z Ikei, ale zistila som, ze u nas sa da kupit lacnejsie a so vzorom - tak mi to bolo aj trochu luto. Teplomer neriesim, dostala som digitalny na Vianoce, tak budem pouzivat ten, akurat ze mu po par pokusoch zmerat teplotu dosla baterka.. Jajka: nech nam ti nasi drobcekovia vydrzia v bruskach co najdlhsie, aj ked sa uz posuvaju dole. Ale pre istotu si tasku zbalim uz koncom januara :D Majte sa krasne a pekny den vam prajem :D

 

15.01.2007 09:24

zuzkaMT

ahojte mamulky, citam co ste popisali a tesim sa s vami z vasich kocikov, dobrych vysledkov a vsetkych dalsich milych drobnosti Laughing Petka - super ti podrastlo brusko, nebolo to tak davno co si vravela ze ho vobec nevidno Cool Ja som od buduceho pondelka na MD, snad budem mat viac casu ako teraz, este chcem toho vela postihat. Prvu varku detskeho prania mam za sebou, vsetky bavlnene plienky a osusky su poprate, pomaly sa chystam na vecicky :D . Zacinam mat problem so spanim, vecer ponocujem a rano neviem vstat, plus aspon raz v noci vstavam na wecko, ale inak pohoda. Tie, ktore ste si objednavali nejake veci z Renka-stylu, uz vam prisli alebo len cakate. Ja som objednavala aj postielku a dalsie veci zaciatkom januara, dnes mi povedal ten pan ze do konca januara by to malo prist.... Mate niektora tiez nieco objednane?

 

15.01.2007 10:56

Ifcok

ZuzkaMT, aj ja mam objednane veci z Renka-styl od konca decembra a tiez mi pan povedal, ze to bude koncom januara. ale kedze sa zatial citim dobre a nic nenasvedcuje, ze by sa nasa bambulka chcela ponahlat, tak hadam to vsetko v pohode stihneme : )

 

15.01.2007 11:16

fazulka

Babulky, poradte....... Shocked Potrebovali by sme do vybavicky nejaky teplejsi svetrik a hrubsiu ciapocku. Nemate tipy kde.....??? Rolling Eyes Uz mi nejako dochadzaju napady. Crying or Very sad dakujeme

 

15.01.2007 11:42

miriamka

petulka, pekne brusko. fazulka, ja som teraz pokupila vecicky, co mi este chybali v h&m. boli 70%zlavy. kupila som si aj zimny overalik, pre istotu. stal iba 5 euro, tak ziadna katastrofa, ak ho nevyuzijem. vyzera ako malinky ladovy medvedik, aj s chvostikom a uskami... som dobra s tym h&m, neviem, ci uz su filialky na SK. sorry. my sme kupili teraz cez vikend nabytok pre krpceka. postielku, dvojdverovu komodu s regalmi a 3dverovu skrinu. nechceli sme malicku skrinu, je to sice zlate, ale podla mna vyhodene peniaze. postielka sa da potom prestavit na juniorsku postel. http://www.hob-kindermoebel.de/deutsch/1/2/ sme nateseni, lebo je krasna, ale aj z toho, ze mame o rozhodnutie menej. prebalovaciu tasku musime objednat zo spanielska, kedze nam ju vtedy pri vlamani ukradli. tak sa pokusame najst este pozostatky z kolekcie 2006. ak nebude, neva, kupime inu. aj tak som ale nastvana, uz som mala vsetko tak pekne pripravene. ach jaj, tak sa zatial majte pekne, hladkajte bruska...