1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

04.01.2007 19:39

jana v.

jana v.: a cenovo som to vyratala tak, ze .......
zabudla som tam uviest, ze este som doteraz spolu dala 800 sk za vrchne nohavicky, mozno este jedny budem potrebovat, podla toho, kedy sa mala oduci od plienok.

 

05.01.2007 10:24

etna

Ahojte dievcata. Dlho som sa neozyvala, tak dufam, ze sa mate vsetky aj s vasimi drobcami OK. My sme boli dnes na kontrole a UZV. Termin nam ostal (14.3.), malemu gulky ostali :D , takze chlapec je potvrdeny :D Pridam aj par udajov na porovnanie: hmotnost: 1582 g. brusko: 263 mm stehenna kosticka: 59 mm hlava: 75 mm Na matersku nastupujem 31.1.2007, co mi v podstate aj vyhovuje, lebo hned v ten den odchadzame na lyzovacku (resp. ja len ako doprovod) do Rakuska. Ak sa ale budem citit fajn, tak do prace by som chcela chodit aj vo februari. Citala som, ze Ritta ide do poradne opat o 2 tyzdne. Ja az na konci mesiaca. Vraj som OK a to staci. Moj lekar je naozaj zo skupiny tych, ktori to nechavaju viac na prirodu a prirodzene plynut... Moj favorit na kocik je PP Centro. Dali sme si ale hranicu 15 tis. so vsetkym (autosedacka, hlboka vanicka), co samozrejme nesplna. Viac sa mi zda zbytocne vyhodene peniaze. Aj ked manzel ma stale prehovara na robustnejsi kocik, napr. AT4 je uplne premakany Cool , ale je aj tazsi. Neviem, ci ste niektora skusala aj novu G3 - je to trojkolka, s ktorou sa uplne uzasne soferuje :D Samozrejme, ze tiez nesplna cenovy limit 15 tis. Crying or Very sad Pravdepodobne pojdeme do SCS do Viedne a tam kupime ten kocar, ktory bude v akcii - naposledy mali zlavy okolo 30% na Quinny a Moon, takze cena bola super. Tiez rozmyslam nad popolinami, ale chcela by som ich vidiet "live". Ked som bola na ich stranke, tak mi z toho vyslo, ze cez obchody ich neponukaju, ale bol tam zoznam predajcov, ktori vedia spravit aj prezentaciu. Jedna z nich bola sestricka z Kramarov, tak skusim mozno aj ju. Ja ale planujem navrat do prace po 1 - 1,5 roku, takze ak nasho maleho niekomu potom zverime do opatery, ten sa s nimi urcite nebude piplat. Preto rozmyslam, ci sa mi vobec oplatia. Rozmyslam inak nad vela vecami. Jednak ci uschovat pupocnikovu krv len pre nas, alebo si dame spravit odber, ktory pojde do vseobecnej a anonymnej banky a tiez, kam rodit. Povodne som bola silne presvedcena o Ban. Stiavnici. Keby som rodila v lete, tak nevaham, ale teraz sme sa rozhodli, ze ostaneme tu, tj. pojdeme bud na Kramare alebo Antolsku. Tu by som rada rozprudila diskusiu a vasich info, ako to kde funguje. O Kramaroch viem toto: - po narodeni daju baby mamine na brusko, kym sa neosetri pupcek - to je fajn - pupocnik nenechavaju dopulzovat - to mi je v podstate jedno - babo ide na prve osetrenie (otec, alebo iny sprievod moze ist s nim) - po osetreni sa babo vrati mame a vsetci ostavaju na porodnej sale dve hodiny - po dvoch hodinach mama ide k sebe na izbu, babo na novorodenecke a tatka domov Smile - pocas porodu a 6 hodin po nom sa nemoze jest, pit, ak je problem, daju sa infuzie - otec nemoze byt na vstupnych vysetreniach pri zacinajucom porode, na porode sa zucastnuje, az ked je zena otvorena na 5-6 cm? - klistir a holenie sa aplikuje, neviem, ci je mozne to odmietnut, ale to mi tiez nevadi - od druheho dna je babo stale s mamou a ked mamina chce, sestricky ho vezmu k sebe - ked sa babo kupe, moze byt pri tom mama, babka, otec, ... vsetkym sa vysvetli, ako to treba robit - ked pride za mamou navsteva, mamina im moze babo ukazat, alebo odovzdat sestrickam - je tam laktacna poradkyna O Antolskej mam len strohe info: - ked pride navsteva, tak babo sa musi dat sestrickam a je mozne ho vidiet len cez sklo - nie je tam laktacna poradkyna, takze treba sa pytat sestriciek na veci okolo dojcenia - kupanie nie je az take otvorene a pristupne pre vsetkych, resp. zda sa mi, ze tam kupu len sestricky a ked mamina chce, tak jej to ukazu. Ak teda viete nieco viac, tak budem rada, ked troskou prispejete :D Este by ma zaujimalo, ako je to s prikrmovanim. Teraz inak "Mama a ja" pise prehlad o porodniciach, ale ak vo feb. cisle nebude nic o BA, tak mi to uz bude zbytocne :D Zelam vsetkym pekny den Razz Smile

 

05.01.2007 11:42

jana v.

etna, nazory mamiciek si mozes precitat aj na http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_tag=porodnica

 

05.01.2007 13:02

jana v.

, pre mna, za mna, mohla by si vsetky 3 druhy v praxi na 1,5 rocnom dietati prist pozriet aj ku mne, len asi ti to bude neprakticke, trepat sa teraz do bb. - ci vydrzia do 15 kg - myslim ze ano, potvrdit neviem, mala ma len okolo 11,5 kg - popowrap - dvoje ti na zaciatok urcite budu stacit. daju sa preprat aj v rukach, len ich nesmies velmi zmykat (v pracke je to v pohode, tak je v navode) a dost rychlo schnu - z pracky na radiatore asi do pol hodiny su suche, ked periem v rukach, necham najskor trochu nad vanou stiect. s,m, l - je podla kilov, ja mam az od m, lebo som s nimi zacala, ked mala petka 5 mesiacov a trosicku jej boli vacsie Smile , takze asi tie s ti budu pri narodeni fajn. - tych 8 kusov na vyskusanie by ti malo stacit, ja som si na vyskusanie vzala 3 kusy, ale kedze som potom v priebehu mesiaca objavila hamiko, tak som uz dalsie neobjednavala. len neviem, ci budes spokojna s nimi, ked zacnes hned pri narodeni - zda sa mi, ze taky novorodenec ma potom prilis velky balik medzi nozkami. na jednej strane mas zaroven siroke balenie, na druhej ale pri lezani ma potom prilis vysoko zadocek (ja som to riesila podlozkou, ktora zacinala prave kde koncila plienocka a mierne (3-4cm) sa zvysovala k hlavicke), co by mohlo viest ku grckaniu. ale 8 kusov ti urcite nebude stacit na naplnenie pracky, ak zaroven nebudes pouzivat klasicke stvorcovky. a tiez ak ich budes prat naraz, tak kym ti vyschnu, budes bez nich. takze na bezne pouzivanie je 8 malo, na odskusanie ti bude stacit mozno aj menej, ak sa rozhodnes, ze nebudes pouzivat, aspon si neminula tolko peniazkov. - separacne plienky - ja mam tie v krabicke (zatial len 2. krabicku a okrem nich som pouzila mozno 20ks separaciek mimino, ci ako sa volaju z tesca, ale tie nie su take dobre, oprat sa daju zo 2 razy, takze celkovo vydu drahsie). pisu, ze sa daju niekolkokrat prat a je to pravda (odhadujem tak 5-6 krat). kedze teraz mavame plienky zvycajne len pocikane, tak vyhadzujem vlastne len tie "opotrebene".

 

05.01.2007 13:16

ritta

Jani, dakujem velmi pekne za info, potvrdila si mi to co som si aj ja myslela. Ze s vrchnymi nohavickami zacnem az od M... a najlepsie je asi vyskusat a potom mozno doobjednat. Pekny dnik. ritta

 

05.01.2007 13:21

jana v.

neviem, ritta, ci si ma dobre pochopila, ale tie M som pouzivala, az ked mala 5 mesiacov a vtedy jej boli trosicku vacsie. ale mozno aj ty chces odskusat az tak neskor.

 

05.01.2007 15:18

ritta

Ano Jani, pochopila som to tak ze M su az od cca 5 mesiacov, ved kym sa spamatam ze mam babo a co s nim vobec robit, dovtedy budu dobre jednorazove plienky alebo normalne bavlnene :D Alebo si zoberiem aj jedny S Popowrapky a odskusam popoliny skôr. Musim zvazit aj to ako sa bude prebalovat priatelovi Cool

 

06.01.2007 10:46

denny

Ahojte kočky, včera som bola prvý krát na tej psychoprofilaxii (na Antolskej). Musím povedať, že to bolo super. Začínali sme okolo 13:00 a odchádzala som okolo 15:00. Myslela som si na začiatku, že to je len taká 45 minútovka. Laughing Bolo nás tam 10 pupkošiek a hlavnú časť včerajšieho programu tvorili cviky na fitlopte spojené so správnym dýchaním. Potom nám začala vysvetľovať dýchanie počas prvej a druhej pôrodnej etapy. Ale zatiaľ len tak na rýchlo, lebo tam boli už asi 3 mamičky, ktoré neboli u nej prvý krát, ale chodili na cvičenie ešte pred sviatkami, tak s tými to opakovala. Bude nám to ešte raz vysvetľovať. Potom bol priestor na otázky a dozvedela som sa nasledovné: - do pôrodnice si pre mimi nemusíte brať nič, akurát ak chcete, tak jednorázové plienky a vlhké utierky na zadoček. Krémiky, olejčeky, košieľky, perinky - všetko požičajú v nemocnici - pre seba si treba vziať okrem hygienických potrieb a bežnej výbavy do nemocnice aj hygienické vložky. Vraj úplne obyčajné, dajú sa kúpiť v lekárni a treba si ich pýtať ako "popôrodné vložky" - ďalej budeme potrebovať nejakú podložku na posteľ - jednorázovú, mali by ich mať tiež buď v lekárni alebo v predajni, kde majú lekárske/nemocničné potreby. Vraj 1-2 dostaneme v nemocnici, ale je dobré, keď si ešte také 3-4 kúpime. Lebo budeme musieť byť bez nohavičiek, len v nočnej košeli, aby rana dýchala a hojila sa. Teraz ma však napadlo, kde budem asi tak nosiť tú vložku, keď mám byť bez nohavičiek - no na budúce sa ešte opýtam a dám vedieť Rolling Eyes - treba si vziať nočnú košeľu, nie pyžamo s nohavicami. Košeľa by mala byť hore na gombíky, nie ako tričko až ku krku - kvôli kojeniu. - prezúvky by mali byť také, aby ste s nimi mohli ísť aj do sprchy. - vraj je dobré, ak si zoženieme aj detské nafukovacie koleso na plávanie. Dobré to je pri kojení v sede, keď budeme dole boľavé Wink - miminko dajú mame najskôr 2 hod po pôrode, ale ak matka nechce (chce si po pôrode oddýchnuť - a tá sestrička to odporúčala), prinesú ho až na prvé kojenie (ktoré môže byť o 4 hod alebo o 6 alebo niektoré detičky začnú byť hladné po 12 hodinách. Myslím, že prvú noc, ak ho nechcete pri sebe, tak ho nechajú na oddelení, ale potom je už iba Vaše a musíte sa starať Wink - návštevy smú prísť len v návštevných hodinách. Na oddelenie nesmie nikto, mimi sa ukazuje len cez sklo na dverách. Otecko si ho užije buď pri pôrode (resp. tesne po) a potom až doma. Nechcú, aby prípadná návšteva bábätká nakazila, preto majú na Antolskej takéto opatrenia - vraj sú teraz pravidlá prísnejšie, nariadil tak hygienik. Matka, ak opúšťa oddelenie (ide do bufetu alebo za návštevou), musí to nahlásiť sestre a vlastne necháva mimi u nej. Drobcov kúpu a prebaľujú sestričky, ale ak to chce robiť niektorá sama, alebo sa naučiť, treba ich poprosiť, ukážu a naučia. Jedna hodina bude venovaná aj oteckom, ktorí chcú byť pri pôrode, vezmú nás aj na pôrodnú sálu, aby sme videli, čo nás tam čaká. Budem informovať, keď sa dozviem niečo zaujímavé. Mne sa celkovo tá včerajšia 2-hodinovka páčila a ak máte možnosť ísť na psychoprofilaxiu, tak odporúčam. Sestrička nám ďalej hovorila, čo mamičky pri pôrode robia zle a čo treba ako robiť a to sú podľa mňa info, ktoré prispejú k tomu, aby som s lekárom počas pôrodu lepšie spolupracovala a nesťažovala narodenie drobca. Pa Denisa

 

06.01.2007 11:00

denny

Ritta, ohľadom tej pupočníkovej krvi som sa aj ja informovala. Dokonca aj na onkológii a jedna lekárka mi povedala, že to sú zbytočne vyhodené peniaze. Nerobia to štátne organizácie, ale súkromníci a vraj nikde nie je napísané, že tá inštitúcia bude fungovať aj o niekoľko rokov. A Tvoja pupočníková krv potom kto vie kde skončí.Názory sú na to rôzne, dokonca aj tie lekárske sa líšia. Čítala som na nete príspevky, kde sa lekár vyjadril, že to "chybné" tkanivo, v ktorom sa vyskytla rakovina, nemá význam použiť ako "liek", nakoľko keď tam už raz vznikla rakovina, môže znovu. Čiže v tom prípade je lepší cudzí darca a nie vlastné tkanivo. Nevyznám sa v tom veľmi, ale rozhodla som sa veriť tej onkologičke, ktorá vravela, že sa práve tejto problematike venuje, a tak sme sa rozhodli neuskladniť pupočníkovú krv. Ale ak bude možnosť, darujem ju. K tomu kočiariku - my sme už ten PP Centro rezervovali. Vyššie som to už písala. Autosedačka nám do auta pasuje len PP Viagio alebo Chicco s bázou. A keďže obe stoja rovnako, rozhodla som sa pre PP, lebo ho môžem nasadiť na kočík. Hlboký kupujeme Steggi Lux. Je to zvlášť kočík, teda si ten PP ušetrím. Nechceli sme kupovať tú umelohmotnú vaničku PP na podvozok. V obchode nám ešte núkali takú tašku. Stojí okolo 2000,- a predavač povedal, že keď sa drobec narodí v marci, tak to stačí - ale je dosť úzka a ja som chcela klasický hlboký. Ak by si teda kúpila PP Centro s tou taškou a autosedačku lacnejšiu (nie PP), tak sa do tých 15 tis zmestíš. Maj sa Denisa

 

06.01.2007 11:03

Marcela

denny: Teraz ma však napadlo, kde budem asi tak nosiť tú vložku, keď mám byť bez nohavičiek - no na budúce sa ešte opýtam a dám vedieť Rolling Eyes
Denny, dostanes kupit aj jednorazove nohavicky, su z takeho lahkeho materialu a po pouziti ich zahodis. Sice cosi stoja, ale je to podstatne pohodlnejsie ako chodit s vlozkou bez spodneho pradla a myslim lekari nemozu nic namietat, lebo su fakt ako z pavuciny. Tu su linky: http://www.baby-obchod.sk/product_info.php?products_id=834&osCsid=ceq7h1otbf8cd9t1st7ct54tk1 http://www.predeti.sk/?c=detail&id=2273 http://www.buducamamicka.sk/?page=shop&cat_id=82&id=61 http://www.bonus-detom.sk/product.cgi?id=2941 Tie vlozky z lekarne su najlepsie, su len bunicinove, nemaju nepriepustnu vrstvu ako klasicke vlozky, takze sa poporodne zranenia lahsie hoja. Drzkajte sa vsetky.

 

06.01.2007 11:57

Markíza

Ja som od kamarátky dostala tiež jednorazové nohavičky. Vyzerajú trochu inak ako tie na obrázku, ale zrejme to bude podobný materiál. Neviem si totiž predstaviť, ako by som s prepáčením medzi nohami udržala vložku bez nohavičiek :D

 

06.01.2007 13:38

denny

Marcela, Markíza, ďakujem za info. Už som sa desila, že budem musieť po chodbách nemocnice chodiť ako gejša Laughing Denny

 

06.01.2007 14:27

Katuš

Ahoj zabky. Jas om sa tu dlho neukazala,mala som pred sviatkami velmi zle dane sluzby,nestiahala som vobec nic,ani si nakupit,nie uprata,a uz vobec som nemala cas na net Sad Od 23.12. som ale uz doma,mala som este nejaku staru dovolenku,tak si dovolenkujem a od bduuceho piatku by som mala mat uz MD......len uvidim,co napasie do papierov lekarka,v utorok mame poradnu.Boli sme 19.12. na uvz v 30tt....nas drobec je o 2tyzdne vacsi,vazil 1807gramov a smiali sme sa-je to maly vlasac Smile Noprmalne mu na uvz bolo vidno vlasky a teda ma riadne haro Smile Inak je vsetko u nas v poriadku,nic noveho,zatial som pribrala +8 az 8,5kila....n oa maly cvici poctivo spartakiadu,hlavne ked si sadnem k pc,takze tu vydrzim tak zo 10minut a musim sa postavit. Na buduci tyzden idem na Antolsku na predporodnu pripravu,este neviem kedy,najprv musim doniest papier od lekiny,ze to mozem absolvovat,ze vraj po novom roku je to novy predpis a kedze poradnu mam v utorok,tak som musela pockat...inak to uz mam tyzden dohodnute,ze tam bduem chodit.Bola som sa pozriet aj na ambulancie lekarov a kamoska,co tam rodila v septembri mi poradila ktorych lekarov si vybrat a u ktoreho rozhodne nezaklopat,tak uz som aspon o daco mudrejsia.Tiez som sa bola pozriet,kde je porodnica,nech tam vobec trafim :D No a dala mi zoznam,co si treba do porodnice na Antolsku vziat,ona ho dostala od lekara priamo tam,takze ak mate zaujem,pripajam ho. No a este ste sa bavili,ze ako udrzat vlozku bez spodneho pradala....no,ja som takto pred rokom bola na laparke abolo to daco podobne...byt len v nocnje koseli (ale v nemocnicnej,lebo som bola v ruzinove atam svoje mat nesmiete) a bez spodneho pradla...vlozky tam mali oni svoje,ale take obycajne,ziadne allways a nebo lto ziaden problem,aj ked som si najprv myslela,ze vlozku neudrzim....nie je to pravda,dalo sa to v pohode,aj k navstevam ked som sla,a dokonca sme si trufli do bufetu na kavu a ziadna neho da sa nekonala:) A jednorazove gatusky - naozaj proti nim lekari nic nemaju,dokonca vraj odporucaju,na 100% viem,ze to tak je v Ruzinove,tam rodila kmotra a vrele ich tam vraj schvalovali. Takze asi tolko.Neviem,ci som napsiala vsetko co som chcela,no ak nie,ved sa ozvem este a pripajam ten zoznam,co so sebou na Antolsku....jaj,uz viem,este tie navstevy na Antolskej...na standardnych zbach su navstevy od 15 do 17.00 a iba na chodbe,babo sa ukazuje cez sklo.Na nadstandardnych (1000sk za noc)su navstevy po cely den a idu priamo na izbu,cize si mozu uzit babetko aj oni.Takze asi tak. No a ten zoznam aj s komentarom cerstevj mamy Smile POROD NA ANTOLSKEJ doklady: tehu knižka - odovzdas pri prijme OP - nikto odo mna nechcel sobášny list (stačí kópia) - nikto odo mna nechcel preukaz poistenca - pozreli len pri prijme kontakt na pediatra - vyplnala som meno a telefon pri preberani klinik boxu k porodu: prezuvky (aj do sprchy) - samoska aj potom na izbu po porode prezuvky, jedlo a pitie pre otecka - moj na jedlo vobec nemyslel maly + velky uterak - pouzila som len osusku po sprchovani hrube ponozky - nepotrebovala som nosovy sprej (Sterimar alebo Vincentka) - nepotrebovala som voda klystyr Yal - spravili mi ich klasicky. toaletny papier - toho som spotrebovala kilometre mydlo - na umytie po klystiry balzam na pery - nepouzivala som zupan - k porodu som nepotrebovala veci pre seba: hygienicke potreby nocne kosele - mala som dve, ale zislo by sa aj viac, potila som sa ako somar v kufri ponozky mobil a nabijacka podprsenky na kojenie - mala som dve vlozky do podprsenky podlozky na postel hyg. vlozky toaletak mast na bradavky - v porodnici som nepotrebovala pribor a pohar sietovane nohavicky voda na pitie po porode (Lucka), pripadne Vinea alebo jablkovy a hroznovy dzus pre babatko: jednorazove plienky c.1-najlepšie su vraj pampers newborn,ale mali aj tesco plienky č2,my sme mali pampersy ciapocka rukavicky vlhke obrusky pri odchode: oblecenie pre babatko zavinovacka - my sme nemali postolky 3 klasicke plienky autosedacka

 

06.01.2007 14:29

Katuš

Jaj a zabudla som,vdaka tomu,ze je maly vacsi o 2tyzdne nam ultrazvukovy termin vychadza uz na 16.2.2007 Smile a sorry za romaaaaaaaaaan

 

07.01.2007 19:09

tinulik

ahojte dievcatka, uz dlho som sa neozvala... vidim, ze medzicasom sa tu pretriaslo kooopec zaujimavych a prepotrebnych infosiek. Samozrejme, sice neskoro, ale predsa - :D :D :D Ja idem do poradne tento tyzden, verim, ze tiez uz budem moct dat dalsi udaj do tabulky CH alebo D? Razz Razz Juj, ale sa tesim ... Idem si este docitat vsetky prispevky, ku ktorym som sa nedostala. Pekny vecer a "dovi" zajtra Razz tinka

 

07.01.2007 21:46

katinka

ahojte babulky RITTA tie popolinky nie su velka otrava, ale tiez mi trochu vadilo, ze maly ma taku hrusku namiesto zadocka Smile proste su objemnejsie. kym mal nosit siroke balenie, co u nas bolo do 6 mesiaca, bolo to jedno. potom uz to bolo otravne. a ked zacal lozit, tak nam zacali nohavicky pretekat. ja teraz zase zacnem s popolinkami a uvidm, co bude potom. len si ich musim skompletovat, pretoze som rozpoziciavala kamoskam a akosi sa mi nevratili.

 

08.01.2007 11:13

PF 2007

fazulka

Ahojte babulky :D a aj vsetky brusinka :D najprv vam aj nam vsetkym chcem zazelat vsetucko len to najlepsie do noveho roku, vela vela zdravicka a pohody, no najviac zdravucke a spokojne babetka. :D Nepisala som cele sviatky Crying or Very sad , nemohla som sa z domu prihlasit, ako anonyma ma to nebralo Twisted Evil , ale citala som pravidelne. Wink Panecku, ale sa nam to rozbehlo z kopca, ze? Ako som citala, niektore ste uz aj na MD, no ja by som mala pracovat este tento a bud. tyzden a hotovka. Juj, uz sa tak tesim. :D My sa mame inak dobre, klopi klop, kopkame niekedy menej, niekedy viac..... Poradnu mame az 17.1. aj s velkym uzv, tak som zvedava Shocked Babulky, uz ste tu rozoberali vselico, no napadla ma este odsavacka mater.mlieka. Uz mate niekto nejaku zadovazenu? Neviem, co je lepsie? ci rucnu, alebo elektricku? poradite niekto? Rolling Eyes Dakujem Cool No idem si nieco dokoncit, dufam, ze sa niekto medzitym ozve a popiseme.... Tak sa drzkajte a dopismenkujte..... papa a pekny dnicek :D

 

08.01.2007 11:14

fazulka

A este som sa samoska chcela pochvalit, ze vcera som oprala a ozehlila prvu varku plienok a osusky, tak sa vytesujem......... Laughing Uz teraz sa tesim na tie malinkate vecicky - juj ved to bude ako pre trpaslikov. :D

 

08.01.2007 11:38

jana v.

ahojte, najskor k tym nohavickam - ja som mala take akoby sietkovane, kupovala som ich v lekarni so zdravot. potrebami akoze jednorazove pre leziacich pacientov, jedny stali do 30 korun, to uz neviem presne. ale mal som ich zo troje a v pohode mi vydrzali pocas pobytu v nemocnici, lebo sa daju preprat a rychlo schnu. a ked som mohla len tak polihovat, tak som sa snazila "vetrat" sa, lebo som mala dost skaredu ranu (sestricka zo sestonedelia sa zmohla len na "nevyzera to najlepsie". a mozem povedat, ze aj teraz ma to dost boli, hlavne ked si sadnem na wecko, akoby ten maly tlacil celou svojou chlapskou silou na tu ranu. katinka, mne popo nohavicky nepretekali, ked aj plienka nezachytila vsetko, nohavicky ano. a ked aj nohavicky, tak by sa to dalo zratat na prstoch 1 ruky. ale jednorazovky, tie veru dost casto. ale zase my sme boli dost lenivi a najskor sme sa naucili chodit, az potom stvornozkovat fazulka, skus si dat vyhladat odsavacku, sa mi zda, ze bolo uz viac diskusii na tuto temu (mozno v tehotenstvo a porod, ostatne alebo v co nas pali). v kazdom pripade, co mama, to iny nazor. ja by som odporucila len obzriet, vybrat nejaku a kde ju dostat, aby v pripade potreby mohol kupit aj muzicek...

 

08.01.2007 11:58

Re: PF 2007

Marcela

fazulka: Ahojte babulky :D a aj vsetky brusinka :D najprv vam aj nam vsetkym chcem zazelat vsetucko len to najlepsie do noveho roku, vela vela zdravicka a pohody, no najviac zdravucke a spokojne babetka. :D Nepisala som cele sviatky Crying or Very sad , nemohla som sa z domu prihlasit, ako anonyma ma to nebralo Twisted Evil , ale citala som pravidelne. Wink Panecku, ale sa nam to rozbehlo z kopca, ze? Ako som citala, niektore ste uz aj na MD, no ja by som mala pracovat este tento a bud. tyzden a hotovka. Juj, uz sa tak tesim. :D My sa mame inak dobre, klopi klop, kopkame niekedy menej, niekedy viac..... Poradnu mame az 17.1. aj s velkym uzv, tak som zvedava Shocked Babulky, uz ste tu rozoberali vselico, no napadla ma este odsavacka mater.mlieka. Uz mate niekto nejaku zadovazenu? Neviem, co je lepsie? ci rucnu, alebo elektricku? poradite niekto? Rolling Eyes Dakujem Cool No idem si nieco dokoncit, dufam, ze sa niekto medzitym ozve a popiseme.... Tak sa drzkajte a dopismenkujte..... papa a pekny dnicek :D
Fazulka, ak sa smiem zamiesat radila by som Ti zatial ziadnu odsavacku nekupovat, kym nebudes vediet ze ju skutocne potrebujes. Ak sa rozhodnes pre elektricku, je to kopec penazi a ak to bude naozaj treba tak Ti ju muzik moze priniest do nemocky. Najlepsia odsavacka je aj tak Tvoje babatko a ak sa zamyslas, ze ju budes potrebovat na odsatie mlieka z naliatych prs pred kojenim, aby sa babatku lepsie pilo, tak tu trosku mlieka odsajes aj rucne. Ja som odsavacku kupovala az ked mala mala pol roka koli tomu, ze sla do jasliciek. Nemas niekoho znameho kto Ti ju moze pozicat? Ved jej casti sa daju sterilizovat a nevies dopredu aka Ti bude vyhovovat. Drzkajte sa a prepacte, ze sa Vam tu stale pletiem.

 

08.01.2007 14:14

fazulka

Janka, Macka dakujem za rady a infosky ohladom odsavaciek..... Ked ja neviem, stale mam pocit, ze tu odsavacku budem potrebovat, tak ako aj pri prvom tehu Rolling Eyes no neviem teda, ale vtedy som ju potrebovala skutocne od prveho dna po porode. bola to pre mna nepostradatelna vec. no a myslela som, ze by som si nejaku kupila, myslim uz pouzitu parkrat napr. z mmb, alebo tu z babetka. ved skutocne sa tie casti daju sterilizovat. Smile no idem si este nieco ohladom tych odsavaciek precitkat... Tak sa drzkajte :D a dakujem este raz

 

08.01.2007 20:19

denny

Ahoj Fazuľka, aj ja momentálne riešim problém odsávačky. Nebudem si ju kupovať, len si ju vyberiem a manželovi dám vedieť, akú a kde má v prípade potreby kúpiť. Kamarátka má Avene ručnú. Práve som jej písala, nech mi k tomu pošle nejaké info, tak sa potom s Tebou podelím. Čo však už o Avene viem, tak pasuje len na Avene fľaše. O dosť lacnejšiu majú v lekárni, tuším sa volá Medela, alebo tak nejako. Zatiaľ som ju nebola okuknúť, ale tá vraj pasuje na všetky typy fliaš. Zistím a potom dám vedieť. Denny

 

09.01.2007 08:30

zuzkaMT

ahojte maminy, dlhsie som sa neozvala, to ten posviatocny chaos v robote, no este raz Vam prajem vsetko naj naj v tomto roku Razz Na poslednej poradni som uz dostala aj papier na MD, nastupujem 21.1., takze este necele dva tyzdne a som doma, ale chcem chodit do prace kym sa bude dat, aspon na par hodin. Vidim ze ste rozoberali zoznam co do ktorej porodnice, ja mam nieco podobne a v podstate je tam vsetko co ste uz spominali. Dnes chcem ist do lekarne a nakupit vsetko co mi treba, lebo ten cas nejako nebezpecne uteka Shocked Laughing Male poriadne kope, asi uz prestava mat miesto, na sono idem asi za dva tyzdne, potom udam aktualne miery.

 

09.01.2007 10:46

jarus

Ahojte babule, tiež sa ozývam po dlhšej dobe, akosi nebolo kedy písať, hoci príspevky som si sem-tam prečítala. Vianoce sme prežili v posteli 24. sme boli na pohotovosti malý dostal zápal stredného uška, vysoké teploty, následne ja zápal pľúc, vybrala som 2 krabičky antibiotík (ale vraj sú v tehu úplne bezpečné) a kašlem ešte stále no môže sa len HEDELIX a to je strašne na dlhé trate. Tak ma premkla taká menšia depka, že som musela ochorieť lebo antibiotík som sa bála ako čerta. Hoci sú bezpečné aj tak pokojne nespím. Zajtra idem na ultrazvuk tak popísmenkujema ako sme dopadli. Ináč k tomu spaniu. Ja už celú noc buntoším a keď manžel odvezie malého do škôlky cez den to dospávam. Pamätám si že aj pri malom som tak od 8. mesiaca celé noci nespala. A keďže som s vami nebola tak vám všetkým želám Aj mňa už chytajú stresy že treba chystať veci pre maličké, oprať, požehliť, a tak tak už sa chystám na budúci týždeň. Tak zatiaľ sa majte a zajtra sa ozvem po UZV:

 

09.01.2007 11:18

Ivka31

Ahojte Bambulky. Tak ja som zas medzi vami. Zdravím všetky maminky aj kopkajuce babetka v bruskach. Ako vsetky pisete, aj u mna je to stale intenzivnejsie a niekedy uz mam pocit ze mi mala rozkope rebra. Podla ultrazvuku je to stale bambulka a je otocena nozickami hore. Moje rebierka teda dostavaju zabrat a ked sa viac najem, tak aj zaludok. K tomu nocnemu spaniu nespaniu sa pridavam aj ja. Nad ranom asi okolo piatej ma malinka zobudi velkolepim prevalovanim Rolling Eyes a ked konecne po hodine prestane, tak uz som taka prebrata, ze nemozem zaspat. Vecerne zaspavanie prebieha podobne, takze ostavam pri telke dlho dlho az pokial tam nezaspim. Potom uz len s polozatvorenymi ocami prejdem do postele a spim ---- ale len do tej piatej..... Tak asi tolko. Inak sme v poriadku aj velkostou je babo presne take ako ma byt. Takze datum porodu nemenime. Pytala som sa doktora, ci sa da dohodnut dopredu porodnik a povedal mi, ze sa to v TN robi, ale az v 36tt na ultrazvukovom vysetreni prietokov. Tak sem zvědav, co mi potom povie, ako sa dohodneme a ako sa to vlastne plati. Este sa o to az tak moc nezaujimam, lebo na porod sa mi este nechce mysliet. Ako je to vo vasich porodniciach, uz ste si zistovali, ci si mozete vybavit porodnika dopredu a co to stoji ? Zatial ahojte.

 

09.01.2007 11:47

jana v.

ivka, ja som nezistovala ani teraz, ani predtym. ja som jednoducho typ, ze si myslim, ze nikto nechce zamerne odflaknut robotu. jednoducho tam pridem a kto ma sluzbu, ten bude pri mne. nemam ani ziadne zle spomienky na prvy porod, aj ked malej sa ku koncu nechcelo, tak ju museli tahat "zvonom", aj ked som sa pri tom tak blbo natrhla, ze to velmi pekne neslo zosit a mam s tym trochu problemy aj normalne aj teraz pri teho. tych lekarov (boli tam 2, lebo sme rodili 3), co som mala ja, tak to bol taky zlaty stred - nie su to "zasrani", ale ani "starci", teda maju uz zo 8-10 rocnu prax, ale este ta neberu ako ciarocku do statistiky porodov.

 

09.01.2007 13:44

jajka

Ahojte vsetky, konecne sme zase na internete Razz Vidim, ze pomali zaciname vsetky chystat posledne vecicky. Ja uz som sa tiez pustila do prania a zehlenia a mam zohnane vsetko (aspon si myslim) co potrebujem. Boli sme s Petkou a Ivkou na velkej jazde po meste a vela sme toho pokupili. (Neviem ci to tu oni dve spominali). Ale podla mna to bolo super, aspon sme si mohli poradit. Ale este nam chyba jedna dolezita vec a to kocik, zajtra sa chystame do BA do Babylandu, takze uz sa naozaj definitivne rozhodneme. Fazulka - ja som dostala velmi dobre referencie na odsavacku Medela a aj som si ju kupila, stala tusim 1270. Je rucna a stlaca sa tak ako rozprasovac, nie je piestova ( s tymi je vraj tazsia robota). Ja som bola vcera na poradni v 33tt a teraz pojdeme az v 36tt. Tam uz mi lekar povedal ze sa mozeme dohodnut na porode (tak ako pisala Ivka). Ak nahodou niekto viete, kolko to v Trencine stoji, dajte prosim vediet, z tych doktorov pred 36tt nic nedostaneme. Oficialne nastupujem na matersku 22.1, ale TP mi lekar tiez upresni az v 36tt (zatial stale vychadza z poslednej menstrulacie), dokonca vobec neviem kolko ten nas malinky vazi, mne ho lekar nikdy nevazi Confused No, uz aby bol ten 36 tyzden, som zvedava na vsetky tie novinky. Tak sa zatial majte pekne aj vase bruska, budem sa snazit zase sem skoro nakuknut.

 

09.01.2007 16:34

Markíza

Zdravím Vás! Dnes som absolvovala UZV v 30. TT. Všetko je OK, len malý je stále otočený panvovým koncom. Lekár povedal, že v tomto období to nie je žiadna tragédia, pretože za tých cca 10 týždňov sa môže aj 3 x otočiť. A samozrejme aj nemusí. Ale to budeme riešiť až to bude aktuálne. Čo sa týka váhy, presne mi ju nepovedal, ale odhaduje to na cca 1.500 g a dĺžku na 40 cm. Podľa rozmerov (BPD) povedal, že vyzerá o týždeň väčší. Priznám sa, že som z toho mierne povedané jeleň. Zo začiatku mi hovoril, že bábätko je menšie a teraz, že väčšie. Neviem, čo si mám o tom myslieť. Nasledujúcu poradňu mám 30/1/07 a vtedy mi vypíše lístok na MD (nastupujem 7/2/07). Predpokladám, že od tej doby už budem chodiť do poradne do nemocnice. Ale to mi ešte upresní.

 

09.01.2007 17:12

ritta

Ahojte dievcata! Tak ja sa musim priznat, ze v podlednej dobe aj zabudam, ze som tehu, pretoze mam prace nad hlavu kedze v praci zaucam novu kolegynku co bude namiesto mna pocas materskej... no a po robote zase vybavujeme veci okolo dokoncenia renovacie bytu, stahovania a zariadovania domacnosti a na detsku vybavicku, pranie a vsetky tie pekne zalezitosti nemam cas ani pomysliet... za tmy idem do roboty a za tmy prichadzam domov Rolling Eyes Esteze som si vacsinu veciciek zabezpecila predtym ale zdaleka nemam vsetko. No ved koncom januara, na materskej to uz bude hadam kludnejsie. VERIM TOMU. Tesim sa z dobrych vysledkov co mate z poradni :D Ivka - spavanie aj mne robi problem, aj ja pozeram do steny o 4 rano... niekedy celu noc len "predriemem". Vacsinou tri noci mam problem a potom stvrtu noc spim dobre, lebo to uz som asi tak unavena, ze si to telo vyziada! Dakujem vsetkym za info o popolinkach a podobnych plienkach, velmi mi to pomaha v rozhodovani. Pupocnikovu krv sme sa rozhodli, ze neodoberieme. Ozaj, neviete ako je to so zupanmi v nemocniciach? To si musime doniest svoj alebo nam daju nejaky erarny? Tak sa vsetky drzkajte, ja uz idem tiez domov. ritta

 

09.01.2007 18:03

miamia

ahojte kinderka Laughing vidim ,ze vsetky sa mame podobne Laughing spanie nespanie,kopkanie do rebier ,zaludka a neviem kde vsade Rolling Eyes ...vsetky mame tie iste problemy ohladom priprav na nase vytuzene babetka ...pranie ,zehlenie ,dokupovanie poslednych chybajucich casti vybaviciek... Wink boze babulky je by som uz aj nedbala keby te porod uz aj dnes na mna prisiel ale samoska este musim pockat na malicku kedy sa jej uraci Laughing ale straaaasne sa tesiiiim ...na porod sa vobec nebojim skor tesim zatial sa v tom aspon utvrdzujem...jedine sa bojim potrhania a zasivania Crying or Very sad ale vsetky to prezili prezijem aj ja ,ze??? Laughing ja uz mam vsetko poprate aj pozehlene akurat dnes som doprala plienocky ...a som sa aj rozhodla ze idem pouzivat latkove a pampersky len na vonku ak niekam pojdeme a k lekarke a na doma len tie latkove,lebo fakt prve mesiace babo potrebuje minimmalne 12 plienok ze ???a ked si to preratam je to drahsie ako si pekne poprat a pouzivat tie latkove takze tak...malicka ma 2000gramov,na poslednej kontrole aspon tak lekar povedal a okolo 43cm... Wink som zvedava ake velke budu tie nase babetka Shocked ja tipujem ze moja bude tak 3000gamova teda aspon v kutiku duse dufam ,ze tolko lebo potom neviem ako ju vytlacim Embarassed Laughing Laughing nasa je otocena hlavkou dole tak som rada,ale tak ako tu niektoa z vas pisala este sa to moze zmenit len hadam uz nie Wink jarus to mi je luto,ze si bola taka chorucka,no nie je to nic prijemne ,ale neboj urcite bude vsetko v poriadku,lekari urcite nebudu ATB riskovat zdravie babetka a dali ti tie najsetrnejsie Razz hlavne ,ze uz je dobre... Wink prajem vsetkym dobre vysledky u lekarov a aby ste si spravne vybrali porodnika ,teda tie co si ho vyberate Wink a tie co nie tak nech ma sluzbu ten najlepsi Laughing ale sice to este mam cas tu pisat,ze??? Laughing Wink

 

09.01.2007 20:27

etna

Ahojte maminy. Vcera sme si boli pozriet porodnicu na Antolskej. Zatial len tak, zo zvedavosti, aby sme sa uz konecne rozhodli, kam vlastne pojdeme Rolling Eyes Musim sa priznat, ze cestou tam ma pochytila mensia nervozita, prirovnam to k takemu mensiemu napatiu pred skuskou na VS. Sestricka, ktora nam priestory ukazovala bola velmi prijemna, vsetko vysvetlila, aky je postup, co moze rodicka ovplyvnit a co nie. Trosku ma prekvapilo, ze zena ide relativne rychlo na porodny box (kamoska tam bola od prichodu do nemocnice okolo 8,00 az do porodu o 14,30). Kdezto v inych porodniciach je zena skor na cakatelskej izbe a na box ide az vtedy, ak nastupuje samotny porod. Tu sa cakatelska izba vyuziva len vtedy, ak je porod na uuuuplnom zaciatku. Zo vsetkeho mi vsak vyplyva len jedno a sice, na aku pracovnu zmenu, pripadne osobu budeme mat stastie (nikde nie su dokonali). Ak je mamina a dieta v pohode a vsetko prebieha OK, tak si ziju po porode vlastnym zivotom a nejak ani neriesia svet okolo. Takze ak som mala na zaciatku predstavu, ze logickym zaverom, na zaklade urcitych faktov dospejem k tomu najlepsiemu rieseniu, tak uz si to nemyslim a asi to nechame na dojem. Vo stvrtok ideme pozriet Kramare a este stale je v hre Ban. Stiavnica. Ked som ale citala vase prispevky, vy asi taky problem nemate ... :D Padli tu nejake otazky, tak skusim nieco k nim napisat. Pokial ide o zupan a pripadne ine oblecenie pre maminu, tak na Antolskej a zrejme aj v inych nemocniciach ich poskytuju. Ale moze sa stat, ze prave ich nemaju oprane (aspon tak mi vcera spominali). Na mechanicku Medelu som tiez pocula dobre referencie. Na ich stranke maju pekne produkty popisane aj s odporucanim, ktora je kedy najlepsia. A kedze este neviem, ako casto a z akeho dovodu budem musiet odsavat, tak to zatial neriesim. Najlepsie odsavanie je rucne. Takze ak to nebudem musiet robit pravidelne, tak sa skusim spolahnut na moje ruky :D V nedelu sme sa trosku s nasim malym "hrali". Mal prave aktivnu chvilku a ocividne reagoval na nase pohyby. Ked sme trosku potlapkali brusko, pohol sa. Potlapkali sme opat, opat sa vzapati pohol. Skusali sme to viac krat, bolo to mile Razz Otoceni sme tak, ako mame byt ale tiez mi lekar povedal, ze este sa moze zvrtnut. Sice sanca je cim dalej tym mensia. Pekny vecer.

 

09.01.2007 20:56

denny

Ahojte babuľky! Etna, super info z Antolskej. Ja budem rodiť tam, mám tam svojho lekára a chcem rodiť u neho. Antolskú som si vybrala aj preto, lebo som počula dobré referencie na novorodenecké pre problematické detičky - sú dobre vybavený, ak sa drobček narodí s nejakým problémom. žpan si do nemocnice beriem svoj a zoberiem si určite aj nočnú košeľu. Lekára si chcem zajednať, zajtra idem do poradne a chcem sa ho opýtať na zmluvu. Počula som, že sa podpíše zmluva (už teraz) a platí sa pri príchode do nemocnice, keď idete rodiť. Suma je 7.000,- (z toho je 2.000,- pre pôrodnicu a 5.000,- ide lekárovi). Podrobnosti ohľadom zmluvy upresním zajtra, hodlám sa na to opýtať svojho lekára. K Banskej Štiavnici len toľko. Jedna známa z BA tiež išla rodiť do BS. Prišla tam deň dva pred termínom pôrodu. Drobcovi sa nechcelo na svet, tak týždeň strávili v hoteli pri pôrodnici aj s manželom a čakali, kedy to príde. Po týždni jej povedali, že to na taký skorý pôrod nevyzerá, tak ju manžel odviezol k rodine na východ. Skoro po ďalšom týždni sa drobcovi konečne zachcelo na svet, tak ju tam príbuzní doviezli, no boli nejaké komplikácie, tak rodila cisarákom - ako mohla v podstate aj bez toľkých vyhodených peňazí a stresu v BA (čo samozrejme nemohla vedieť...). Je to len môj názor, ale ak nemáte niektorá rodinu blízko BS, tak by som tam nešla rodiť. Bolo by mi smutno, keby za mnou nemal kto prísť. Ale rozmyslite si, však každá uprednostníme niečo iné. Ďalšie, čo by mi vadilo, tak niekoľkohodinový prevoz novorodenca v autosedačke - všade sa píše, že také malé mimino by nemalo veľa času tráviť v autosedačke. Zajtra sa ozvem po poradni, čo je u nás nové Wink Denny

 

09.01.2007 22:02

jana v.

etna, moja dcera sa s bratom hrava casto Crying or Very sad , ona sa dobre zaprie do bruska (1,5 rocnemu dietatu jednoducho nevysvetlis, ani uplne nezabranis) a maly jej kopancom odpovie. smola len, ze ja si potom pripadam ako fackovaci, resp. kopancovy panak a to uz az take uprimne potesenie nie je, ako som sa tesila pri kazdom petkinom pohybe... denny, tiez by som niekde mimo nesla, lebo tam by za mnou manzel nechodil 2x denne, ako pri petke. rano uz o siestej pred dverami s navarenym cerstvym repikom na ranu a po robote znovu Smile . lebo je naozaj pravda, ze ak sa s radostou podelis, ta sa znasobi. aspon ja som to tak vnimala. mozno ani teraz, ked mu zostane na starosti mala, nepride 2x denne, ale aspon raz urcite...

 

10.01.2007 09:00

denny

Ahoj Jani, ako si písala, potrebujem mať pri sebe blízkych. A ďalšia vec je, že sa všade hovorí o popôrodnej depresii. Ja som síce doteraz bola celé tehotenstvo v pohode - žiadne zmeny nálad, podráždenosť, plačlivosť... Môjho manžela všetci strašili, že aké to bude mať so mnou ťažké a nič z toho sa nedialo. Proste to zvládam v pohode. Ale kto vie, čo sa stane po pôrode, keď nastane brutálna Wink hormonálna zmena? A byť niekde sama s miminkom, ďaleko od všetkých príbuzných, to jednoducho nechcem. Aj keď by sa mi možno páčilo rodiť v inej polohe (hovoria, že po sediačky je to prirodzenejšie ako v ľahu). No čo už Confused denny

 

10.01.2007 09:04

zuzkaMT

dobre ranko, tesi ma ze sme viacmenej vsetky ok a niektore nase dni vyzeraju rovnako, ja tiez po praci bezim vybavovat byt a dokupujem drobnosti, popritom periem a chystam veci pre malicke Razz . Spavam zatial celkom dobre, hlavne rano sa mi nechce vstavat, s tym mam velke problemy Confused . Vcera som absolvovala nakup v lekarni, kupila som dve podlozky na postel, dvojo tych sietovanych nohaviciek, dva baliky poporodnych vloziek, 60% lieh, mast Cicaderma na bradavky, rybaciu mast pre dietatko a dali mi aj homeopaticke granulky Arnika na cmulanie, ze sa beru po porode na rychle zahojenie ran. Chcela mi predat aj nejake ine na rychle rozbehnutie porodu, ale to som z opatrnosti nebrala, ktovie ci nebudem musiet ist na cisarsky alebo radsej aby som nieco nepokaslala.... dalej mam rektalnu rurky, ktoru este neviem ako pouzivat a odsavacku som zatial nekupovala, na to sa chystam osobitne, nech si urobim prehlad a ked bude treba pojde mi ju kupit polovicka. Ak mate este nejake info co by sa zislo napiste. :D

 

10.01.2007 09:27

Janka_PD

Ahojte, ako vidím, riešite pôrodnice, teda moju aktuálnu dilemu. Ja stále špekulujem nad B. Štiavnicou. Je to nejakých 80 km od PD, ale podľa referencií ma to tam ťahá napriek tej vzdialenosti. Známa tam rodila pred necelým rokom a nevie si vynachváliť. Prístup lekárov, sestričiek, prostredie,... Rozprávala mi asi 20 min. o všetkom a úplne ma nalomila a odvtedy stále uvažujem, že tam pôjdem. Bojnice mám pod nosom, aj peši by som prišla :D, ale vôbec sa mi tá nemocnica nepáči. Pôjem sa ale pozrieť aj tam na oddelenie ako je vynovené a aký bude personál. Na poslednom sone v 30.tt, t.j. min. týždeň sme dobehli ako poslení, doktor bol už evidentne naštartovaný na obed, tak to aj tak vyzeralo. Rýchlo-rýchlo, aj gélu mi frcol na brucho málo, ku koncu ma trel skoro nasucho :D A to bol ďalší kamienok do mojej mozaiky, že sa mi k nim nechce Confused Je aj pravda, čo písala , že keď ste už tam a pôrod nechodí... Ale mám kamarátku v BB aj vo Zvolene a to je už len cca 40 km, tak by ma možno prichýlili. :D Návštevy v pôrodnici neviem odhadnúť ako by mi chýbali, myslím, že doma si ich užijeme až až. Dúfam, že som vás neunudila mojimi úvahami Wink Minulý štvrtok som bola u svojej doktorky a veľmi ma nepotešila. Že vraj mi "hrdlo" / to je asi krčok, nie? Embarassed / kleslo, preto ma vypíše na materskú o 2 týž. skôr, teda 19.1. Radila mi, ak mám ešte nejakú dovolenku, aby som si ju vybrala a zostala doma čím skôr a ležala. Samozrejme, že taký luxus si nemôžem dovoliť, zaúčam nového kolegu, ale už sa netrhám, len tak lážo-plážo Cool Vecičky nemám takmer žiadne prichystané, kozmetiku žiadnu, to som asi najnezodpovednejšia z Vás. Chystám sa to dobehnúť, keď už budem doma. Pa

 

10.01.2007 09:35

denny

Janka_PD, tých 80 km sa dá. Ale z BA to máme fakt ďaleko... A keď so svojou pôrodnicou nie si spokojná, tak potom niet o čom. Na Tvojom mieste by som asi aj ja uvažovala nad BS. Wink Tvoja lekárka pravdepodobne myslela krčok, tak po príchode domov sa vyvaľ a oddychuj Wink Pa denny

 

10.01.2007 10:21

loren

ahojte pozeram ze rozoberate porod no ja budem rodit v BB a asi si zaplatim doktora pre istotu chcem aby boli na mna pripraveny mam totiz mat hematologicku pripravu koly zlej zrazanlivosti tak sa chcem poistit aj ked neviem kolko sa dava teraz tkzv.vsimne

 

10.01.2007 10:27

denny

Loren, vyššie som už písala, že ak si chceš "zarezervovať" lekára, oficiálne sa teraz platí 7.000,- (normálne spíšete zmluvu). Múdrejšia budem asi až po dnešnej poradni, tak dám potom vedieť. Tak ja teda idem, večer sa ozvem. denny

 

10.01.2007 10:38

Ahojte

Tominko a Gabinka

Tak uz sa konecne aj mi hlasime po dlhej dobe, ja som bola vcera na ultrazvuku , vizera to na dievcatko , tak uvidime. Vazi 1360g tak som celkom spokojna, pretoze som sa bala , aby nebolo prilis velike. Ja asi zaostavam za vsetkymi, pretoze nemam este nic poprate ani pripravene a nad kociarom este stale uvazujeme. Mne sa velmi paci Jane slalom pro a chcela by som tentokrat cerveny.Tak uvidime. Skusim pripojit fotku , ako Tomulo cakal na svojich hosti, mal totiz narodeniny a ako vizera tehu maminka

 

10.01.2007 10:43

este jedna

Tominko a Gabinka

Tak a este jedna

 

10.01.2007 13:20

Ivka31

Ahojte dievcata ..... citam citam anemozem sa docitat. Tak len narychlo co este treba - vsetko o com pisete uz mam ...... este je vraj dobre, ked vam niekto prinesie vo flasi repikovy odvar po porode. Umyva sa s tym rana - nastrih a rychlejsie sa to zahoji. Snad to tu este nikto nepisal a ja sa po nom neopakujem.... idem dalej citat a ked ma nieco napadne dopisem. Este jedna rada od jednej maminy z TN, s ktorou som dnes hovorila - vraj je celkom dobre mat dva kociky. Jeden lahky vozit v aute s autosedackou a do obchodaku nasadit len sedacku a ides. Druhy velky hupaci s velkymi kolieskami na prechadzky do mesta. To je len dalsi nazor. Ozaj kamoske sa prave narodil maly Filipko - 3100 g v Trencianskej nemocnici. Rodila ju p. Mečiarova (myslim že je to nevesta od Mečiara) a je vraj perfektna. Tak uz ozaj padam.

 

10.01.2007 14:52

Markíza

Ahojte! Som už zúfalá. Tri dni sa snažím dovolať p. Ježíkovej (to je pani, kt. vedie psychoprofylaxiu v nemocnici na Antolskej v BA) a nič. Buď je to obsadené alebo to nikto nezdvíha. Asi mi nič iné nezostane, iba sa tam vybrať osobne. Obávam sa však, že ju nenájdem. Veď keď nezdvíha telefón, môže byť kdekoľvek, len nie vo svojej kancelárii/ordinácii.

 

10.01.2007 15:06

Meg

Ahojte vsetky, uz som dlho nepisala, ale citam vzdy poctivo. Dnes som bola na sone v 30tt, tu su udaje: BPD:80 TAD: 259 FL: 53 poloha: hlavickou dole (super!) vaha: 1740g (daky maly slon!) S/D: 2,7 (neviem co to je) termin: 30tt plus 2 dni (cize asi o 5 dni viac ako vyratany termin) Ked som sa na konci opytala ci bolo vidiet co to bude pan doktor povedal ze som sa nepytala vopred... Uzasny pristup. Znova som sa nastvala na tu Antolsku, viacere pisete ze chcete ist do Ban. Stiavnice. Aj ja nad tym velmi uvazujem. Este uvidim. pani Jezikova ma do pondelka dovolenku. Preto sa nemozes dovolat. Ale ked som bola cvicit, dvihala to taka mlada co ju zastupuje a vravela ze volno je Pondelok 11.00, Utorok 11.00, 13.00 a streda 13.00. chodi sa raz za tyzden a mas doniest papier - odporucanie od lekara. To cvicenie tam bolo uplne super. Snad budem chodit az do konca. S nami tam cvicila jedna co ma rodit v sobotu a bola naprosto v pohode a ohybna. Majte sa vsetky krasne, aj vase bruska. Meg.

 

10.01.2007 15:11

Tominko a Gabinka

Inac aj ja mam jeden kociarik v aute , pegperego ariu taky maly 5 kg vaziaci kociarik. Este aj Tominko si v nom obcas posedi a chystame sa kupit si s velkymi kolesami.

 

10.01.2007 15:13

jana v.

janka_pd, aku kozmetiku by si chcela? my doteraz pouzivame len detske mydlo, obcas ju ponatieram detskym mliekom a teraz uz na von na tvaricku mame krem, kym bola mimi sme ho nepouzivali, len to mliecko. ine si naozaj nespominam, ak neratam rybaciu mast na zadok, ak davam jednorazovku (do latkovej ani tu nie). a veci nemam este ani vytriedene, ktore budem potrebovat po narodeni, nieto este vyprate. a urcite sa mi bude treba pohrabat vo vreciach po synovcoch, kedze ti boli zimni a petka az majova, takze nemam take zimne veci a tolko na vrch (svetriky a pod.) takze sme na tom podobne.

 

10.01.2007 16:39

jarus

Ahoj baby, tak my sme dnes absolvovali sono v 32tt. Všetko je chvalabohu v poriadku, BPD = 78,8 cm prietoky = 2,7 stehennú kostičku ani hmotnosť mi nemerala. Podľa BPD je bábo o týždeň menšie a keď som sa opítala prečo či je všeťko OK lebo stále bol maličký o týždeň väčší tak mi vysvetlila primárka že len podľa tohoto údaja sa neurčuje termín pôrodu. Že aj veľkosť hlavičky je geneticky daná, že ani ja nemám veľkú hlavu a je to v poriadku. Malý je vraj taký aký má byť na svoj vek. Tak som spokojná. S manželom sme boli kúpiť detský prášok a aviváž a zajtra sa chystám poprať prvú várku plienok. Tak pa-pa držkajte sa mi a opatrujte brušká.

 

10.01.2007 19:13

karolka

Ahojte maminky, tak ja len kratky odkaz vsetkym "nezodpovednym", je nas viac... Ja tiez makam ako drak, dufam, ze este tento tyzden (robim na plese, ktory mame v sobotu, takze viac ako babetkovske vecicky riesim svoje saty...) a potom sa hadam dostanem do Krakowa, kde chcem jeden den kupit co najviac veci - kocik, postielku, vecicky, vanicku... Na kontrolu idem zajtra, velky utz az o mesiac Shocked ale asi mi to uz spoja aj s prietokmi, takze aktualne info nmozem poskytnut... Kopancujeme, tlacime, znervoznujeme... proste to uz asi naozaj prestava byt sranda... Apropo, nemali by sa tie vecicky prat bez avivaze? Confused

 

10.01.2007 20:20

loren

denny to je len v BA u nas v BB to nieje uz som sa informovala

 

10.01.2007 22:12

Kačena

Ahojte maminy! Dnes som bola na meraní, končím dnes 31.tt. Všetko je OK, krčok je v poriadku, malinká Laughing má 1600g a v podstate sú ostatné merania v norme. Ivka, mohla by som ťa pekne poprosiť, že by si do tabuľky podopisovala ktorá ideme kam rodiť. Viem, že viaceré spomínali TN, aj BŠ a aj Antolskú. Tam by sme sa stretli viaceré! :D A keďže termíny pôrodov sú týždeň hore, dolu, bola by sranda sa akurát stretnúť na sále, a potom na izbe. Aspoň sa trošku poznáme z tohto pokecu. Ja som rozhodnutá na 100% ísť na Antolskú. Pozrieť nemocnicu idem o 2 týždne, potom poreferuje čo a ako. Ktorá máte správy, dajte vedieť... Razz Prajem všetkým pokojné bábätká a peknú materskú DOVOLENKU!!! :D :D :D Ja som od dnes na nej:) Kačena