1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

22.12.2006 21:09

denny

Ahojte kočky, neozvala som sa od minulého utorka, kedy som bola v poradni a ako som písala, všetko bolo OK. Hneď v stredu som bola aj na ultrazvuku, keďže 30tt mám medzi sviatkami a tento týždeň mal už môj lekár dovolenku. Máme potvrdeného chlapčeka. Doktor povedal, že je to tak úžasne vidieť, že to je na 100%, tak dúfam, že sa to už nezmení Laughing Drobček sa nám stále krásne prehadzuje, niekedy mám poriadne vlnobitie v brušku :D Vychutnávam si to a teším sa! V robote som bola až do dnes Rolling Eyes Som už KO Embarassed Celý týždeň sme rovno z práce behali po obchodoch a robili vianočné nákupy. Včera som upiekla aspoň 3 druhy koláčov, ešte ma čakajú nejaké nepečené. Bez toho si neviem predstaviť Vianoce :D Rozmýšľam, že ak budem zajtra ešte vládať, tak si už urobím aj zemiakový šalát, aby som mala menej roboty na štedrý večer a aby sme spolu s polovičkou mohli v kľude pozerať rozprávky Wink Kočky, ešte sa vám chcem posťažovať. Neviem čo to spôsobilo, ale príšerne ma bolia kríže. Minulý piatok sme mali vianočný večierok a dosť som tam stála. V sobotu som potom bola ešte na firemnom vianočnom večierku a tam som tiež dosť stála. Od nedele ma strašne bolia kríže. Niekedy je to lepšie, no hlavne večer po celom dni je to úplne katastrofálne. Pichá ma hlavne na jednej strane. Krívam, poriadne neviem chodiť, problém je predkloniť sa, problém je počas spánku - budím sa pri každom pretočení, lebo to bolí. Najskôr som si myslela, že som si ich niekde zachladila, ale teraz si myslím, že ma tlačí náš drobček. Niekedy je to tak zlé, až mi idú slzy do očí. Neviete nejako poradiť, čo s tým? Aj ja prajem všetkým oslávencom všetko dobré a prajem Vám krásne Vianoce plné rodinnej pohody a oddychu a všetko dobré v novom roku, nech je pre nás všetky úžasný! Denny

 

22.12.2006 21:16

Markíza

Markíza: Ahojte všetky/všetci! Potrebujem poradiť. Zháňame detskú auto sedačku, tzv. škrupinku/vajíčko. Mne sa páči Peg Perego Primo Viaggo, ale neviem, či to má ISOFIX (upevňovací mechanizmus). Ak ste tu niektorá, kt. sa v tom trošku vyznáte, budem rada, keď mi poradíte. Ďakujem.
Ahoj Markíza, nemala som celý týždeň čas vás ani čítať, tak idem postupne a radšej reagujem hneď, aby som na niečo nezabudla Laughing My sa tiež rozhodujeme medzi touto a Chicco Autofix plus, pretože máme kratšie bezpečnostné pásy a tieto dve dokážeme do auta umiestniť - potrebujeme bázu. Mne sa možno viac pozdáva Peg Perego, nakoľko je možné nastaviť naklonenie bázy a tým aj celej škrupinky. Naše sedadlá sú v zadu tvarované tak, že zadok máš nižšie ako kolená, preto je dobré, že sa dá nastaviť ten sklon. Denny
Denny, veľmi pekne Ti ďakujem za názor. Mne sa táto autosedačka páči už dlho, ale môj mužík trochu špekuloval. Teraz sa na tom už smejem, lebo sa tváril, akoby bol veľký znalec. Pritom je to prvá autosedačka, kt. kupujeme. Pri Danielkovi sme totiž auto ešte nemali, takže sme ju nepotrebovali. Budúci týždeň v sobotu sa ideme na ňu pozrieť a ak bude dobrá, vezmeme ju.

 

22.12.2006 21:20

Markíza

Zrejme na mňa niečo lezie. Cítim sa akoby som v bani fárala. Mužík mal, resp. ešte má nejakú virózu, tak som to od neho asi dostala. Mám zapchatý nos a pri hltaní ma bolí ľavá strana hrdla. Ešte že nás čaká pár dní voľna. Dúfam, že sa z toho vystrábim a hlavne dúfam, že to od nás zase nechytí Daniel. Napriek tomu, že je to kus chlapa, je ako rosa. Ochorie pri každej príležitosti. Teraz je to už lepšie, lebo pred rokom mu vybrali mandle.

 

22.12.2006 21:24

Markíza

Ešte som sa Vás zabudla opýtať, čo môžem užívať na to moje nešťastné hrdlo? Chodíte niektorá na psychoprofylaxiu? Ja by som to rada skúsila.

 

22.12.2006 23:01

ritta

Ahoj Markiza, juj nezavidim ti to hrdlo, ja sa asi podobnej virozy akurat zbavujem. Ale uz mi je fajn. Skus hned kloktat slanu vodu alebo vyvar zo salvie a repika. U mna to bolo tak, ze ma najskôr skriabalo v hrdle, druhy den ma v nom svrbelo a zacala mi nadcha a potom som kaslala - nasadila som s sirup Hedelix, inac len som kloktala... tak hadam ti to pomôze a rychlo sa toho zbavis! Inac je to pekna otrava. Drzim palce. Wink Denny - mna krize tiez niekedy chytia a vtedy si vravim, ze ako to prezijem o mesiac, dva ked budem poriadne tazka... vacsinou ma bolia vecer po narocnom dni ale nic co by pomahalo nepoznam, ja sa len drzim v teple, vzdy mam na krizoch deku.

 

23.12.2006 12:19

Markíza

ritta: Ahoj Markiza, juj nezavidim ti to hrdlo, ja sa asi podobnej virozy akurat zbavujem. Ale uz mi je fajn. Skus hned kloktat slanu vodu alebo vyvar zo salvie a repika. U mna to bolo tak, ze ma najskôr skriabalo v hrdle, druhy den ma v nom svrbelo a zacala mi nadcha a potom som kaslala - nasadila som s sirup Hedelix, inac len som kloktala... tak hadam ti to pomôze a rychlo sa toho zbavis! Inac je to pekna otrava. Drzim palce. Wink Denny - mna krize tiez niekedy chytia a vtedy si vravim, ze ako to prezijem o mesiac, dva ked budem poriadne tazka... vacsinou ma bolia vecer po narocnom dni ale nic co by pomahalo nepoznam, ja sa len drzim v teple, vzdy mam na krizoch deku.
Ďakujem za tip. Vyskúšam. Chystáme sa upratovať, ale keby sa nám chcelo tak ako sa nám nechce, tak by sa nám to tu už lesklo ako zrkadlo. :D Ešte by som chcela ísť do Tesca dokúpiť nejaké drobnosti, ale práve hovorili v rádiu, že je tam riadna invázia. Tak asi počkám do neskorého večera.

 

23.12.2006 13:34

denny

Ahoj Markíza, ako písala Ritta, aj ja som po začatí kašľa začala užívať Hedelix. Volala som môjmu lekárovi a povedal, že môžem, že to pozná. Okrem toho som tiež kloktala slanú vodu. Vyššie už niekto písal, že so šalviou opatrne. Okrem toho, keď si urobíš taký medový čaj (a daj si tam toho medu dostatok Wink ) tak Ti to podľa mňa na to boľavé hrdlo zaberie. Uzdravenie trvá určite dlhšie, keďže si nemôžeš vziať nič silnejšie, ale ja som sa tiež radšej rozhodla takto, ako keby som malému mala dávkovať nejaké liečivá, ktoré mu škodia. Ritta, ja mám tie kríže asi v dosť zlom stave, nakoľko mňa bolia celú noc a celý deň. Ráno trošku menej. Z postele vstávam horšie ako moja 84-ročná babička Crying or Very sad Najhoršie je to samozrejme po celom dni. To je čistá katastrofa. Včera som ešte urobila takú kravinu, že som išla do obchodu s manželom. No a tam ma to úplne dostalo. Akonáhle som zostala chvíľu stáť, blokli sa mi kríže a nevedela som sa potom už ani pohnúť. Počas celého dňa krívam, nekedy to bolí viac inokedy menej. Ale predpokladám, že mi fakt niečo pritláča môj drobček, lebo doteraz som kríže zachladené nemala nikdy a čo som tehotná, nosím od jesene aj tieľka, ktoré som dovtedy nikdy nenosila. Rolling Eyes Takže si neviem predstaviť, kedy a kde som si mohla zachladiť kríže. Veď uvidím. Volala som lekárovi, ale ten má dovolenku. Povedal mi, že ak bude zle, nech mu zavolám, že on sa postará, aby ma niekto vyšetril. Ale nechcem ho zbytočne otravovať. Skúsim ešte vydržať. Pa Denny

 

24.12.2006 13:58

Ivka31

Ahojte Bambulky. Ja som len chcela nieco k tomu bolavému chrbátiku. Aj mna na vecer bolieva lavá strana krízov a tiez mám tendenciu krívat. Pomáha mi ked si v sprche nechám dlhsie tiect horúcu vodu na kríze a trosku si to prehrejem. Potom si lahnem k telke a zabalím sa do deky. To aspon pomáha mne, neviem, ci to pomoze aj vám. Ale za pokus to stojí. Zatial sa majte krásne a želám krásny .

 

24.12.2006 14:07

karolka

Vsetkym Vam zelam krasne, pokojne a laskou naplnene Vianoce! [

 

24.12.2006 23:35

miamia

LETI ANJEL S NADIELKOU VRTI PRITOM S PRDELKOU ...LETI ,LETI ,HADAJ KAM??? K DOBRYM LUDOM ,NO PREDSA K VAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PRIJEMNE PREZITIE VIANOCNYCH SVIATKOV A STASTNY NOVY ROK 2007 VAM ZELA MARIA Razz JUJ A HLAVNE ZDRAVUCKE A DOBRUCKE DETTURENCE Laughing

 

27.12.2006 09:34

zuzkaMT

babulky, dobehla som na chvilu do prace, tak este raz Vam vsetkym zelam uspesny novy rok, plny radosti a zdravia, samozrejme aj vasim rodinkam a blizkym. Pekny Bruskaty Silvester Exclamation

 

27.12.2006 11:38

Lucia20

ahoj babulky, ako sa mate? uz som tu hodne dlho nebola a predpokladam, ze uz si na mna ani nikto nespomenie, ale ako sa mate? ako pokracuju bruska? rastu, rastu? ake boli vianoce? uz sa tesite na matersku? uz by ste to tiez mali mat za par dni. my na dalsiu matersku nastupujeme 23.01. takze sa na to velmi tesime. uz mate vsetky kociky? nezhana niektora z vas? mame na predaj jeden.

 

27.12.2006 17:01

ritta

Ahojte tehulky, ako sa mate? Nejake novinky z poradne? Ja som sa poriadne zvacsila a mala kope jedna radost :D Uz sa mi aj podarilo zopar noci nespat... ozyva sa zaha Sad Asi mi velmi neprospieva napchavanie sa dobrotami... Do poradne idem 4.1. som fakt zvedava ako mala narastla... Tak nespite a piste :D . Ako stojite s vybavickami? Nasli ste si nieco aj pod stromcekom? Pa ritta

 

27.12.2006 18:32

Ivka31

Ahojte Bambulky. Tak ako sa mate. Dufam, ze Vianoce ste mali krasne a teraz nas uz caka len Silvester a NOVÝ ROK. Pre nas vsetky bude urcite nezabudnutelny. Aj vase bruska niekedy poskakuju, akoby ti nasi drobci chceli z vas vyskocit ? Ked je to teraz tak, neviem si predstavit, ako sa budu mrvit ked uz budu tu. To bude coro moro. Neviem ako vy, ja budem Silvestrovat doma na roztiahnutom gauci pred telkou, s muzickom a poskakujucim bruskom. Tak som zvedava, ako to vydrzim do polnoci. No snad ma muzik zobudi a zaprajeme si aj s rodinou cez telefon. Zatial sa mavajte krasne a zelam vsetkym prijemne prezitie nasledujucich dni. Ahojte.

 

29.12.2006 12:14

karolka

Ahojte maminky! Teeeda, tu je poriadne mrtvo, vsetky pekne oddychujete, vsak? Ja pracujem... Ale len tak "vlazne", takze sa to da vydrzat. Drahy chodi na rybky a ja do prace Wink No a samozrejme k lekarke. Dnes sme boli na kontrole placenty, vymakla som lekara (prvykrat v zivote ma vysetroval chlap), ale sympataak, robili mi vnutorny uzv a kedze som sa pytala aj na pohlavie, urobil mi aj normalny uzv a na 80 % mame :D :D :D DIEVCATKO!!! Tak to Ivka mozes dohodit do tabulky, dakujem! ...a to som od prvej chvile mala tusaka na Matuska, hups a bude to Nelinka :D Juj, a este mi napisali, ze PM 30+2, tak neviem, co to znamena, zeby podla merani??? Neviete nahodou niektora? Tak babulky, krasne si uzivajte volne dni, nam tu na severe v noci trosku posnezilo, tak ten Silvester bude uz hadam ako ma byt! Majkajte sa a pozdravujte bruska!

 

29.12.2006 12:40

Markíza

Aj sa snažím ešte čosi porobkať v práci, ale keby sa mi chcelo tak, ako sa mi nechce...Našťastie nám zástupca šéfika prišiel pred chvíľou oznámiť, že o 15:00 môžeme ísť domov. Tak sa teším, že o relatívne krátku dobu to tu zabalím. Babuľky, z celého srdca Vám prajem príjemné prežitie Silvestra a úspešný rok 2007!

 

29.12.2006 12:52

Peťulka

Ahojte!!! My uz sme skoncili o 12:00, ale este cakam, kym sa dorobia posledne zakazky a pojdeme si aj so sefikom sadnut na pizzu. Zeby sa mi chcelo sa neda povedat, tesim sa uz totizto domov. A hlavne, nechodia skoro ziadne autobusy, tak sa horko-tazko domov dopracem. Tak babulky: Pohladkajte za mna vase brusenka a uzite si volno!!!! Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink Wink

 

29.12.2006 13:21

jana v.

karolka: Juj, a este mi napisali, ze PM 30+2, tak neviem, co to znamena, zeby podla merani??? Neviete nahodou niektora?
to ti napisali z toho sona, ze. tak podla mna je to priemerny tyzden. mne pri odbere plodovej vody davali vysledok z pocitaca do ruky a tam som pochopila, ze udaje, co diktoval doktor sestricke boli dlzky jednotlivych casti tela (napr. stehennej kosti a pod.) a pri kazdom udaji bol uvedeny zodpovedajuci tyzden a dole bolo tiez PM a vyslo mi, ze to je priemer z tych udajov. inak z mojej skusenosti sa nemusite stresovat ani vtedy, ak ten tyzden vyjde o nieco menej ako by malo. pri petke som bola na sone aj v 31. tyzdni a vysledok bol 28. tyzden. a pri narodeni (vlastne 4 tyzdne pred terminom, ktory by urcili podla tohto "meracieho" sona) mala hviezdicka 3680g a 52 cm, takze ziaden podpriemer. aj teraz, minuly tyzden mi lekar vravel, ze podla tych vysledkov to nie je 30. ale 28-29. tyzden, tak som mu vravela, ze predtym sme boli na tom podobne (ja som zmenila lekara pri druhom teho) a mala to dorastla.... dakedy sem zase nakuknem, ked budem mat cas a priestor pri pocitaci zacian to byt dost unavne, cely den zabavat 1,5 rocne dieta, niekolko raz zodvihnut a polozit cca 12 kilov a zvlast nosit ju na stale vacsom brusku. a este ked sa zacne vzpierat.... to potom si pripadam ako mantinel - jeden mi kope do brucha zvonka, druhy zdnuka. a dala som si zavazok, ze do konca roka uz konecne pozriem kalendar s chlapcenskymi menami (samozrejme take rydzo slovenske, lebo k nasmu priezvisku si neviem predstavit nejake cudzie), lebo janko s ami sice az tak nepozdava, ale zatial som nenavrhla ziadne ine, ako vravi muz.

 

29.12.2006 13:47

Markíza

Môžem iba potvrdiť, čo napísala Janka V. o výsledkoch z UZV. Keď som bola tehotná s Danielkom, od samého začiatku mi podľa UZV lekár hovoril, že bábätko je cca o týždeň až 10 dní menšie. Nakoniec sa síce narodil 6 dní po určenom termíne, ale vážil 3.820 g a meral 50 cm, takže tiež patril skôr medzi tie väčšie bábätká. Tie údaje sú orientačné, a preto tam môžu byť odchýlky.

 

29.12.2006 21:57

Ivka31

Ahojte BAMBULKY. Tak ja vam sem hodim aktualnu tabulku, pre potesenie. Mavajte sa krasne a

 

30.12.2006 11:10

ajulka

Ahojte mamulky marcove tehulky, nejak som nestihala citat ani pisat, a tak sice opozdene, ale predsa prajem pokojne vianoce a stastny novy rok 2007 :D , zachytila som nieco o zdvihani 12kg dietata, tak to sa pridavam, jedna kope zvnutra, druha zvonka a treti sa chce tiez pomojkat :D :D :D . Inak budeme mat dievcatko. tak sa zatial majte, pa.andrea

 

30.12.2006 11:15

ajulka

Este poznamocka zmenila som si prihlas. meno, myslim, ze takto je to osobnejsie Wink

 

30.12.2006 18:49

Janka_PD

Ahojte dievčatá, strááášne dlho som nič nenapísala, ale snažím sa aspoň čítať ako sa Vám vodí, čo nového. PRAJEM VÁM VŠETKO LEN TO NAJLEPŚIE DO NOVÉHO ROKU 2007, HLAVNE VYDARENÉ A ZDRAVÉ DEŤÚRENCE :D Ja ešte pracujem ako drak, ale už len mesiac, v januári zaučím nového kolegu a prchám. Teším sa na oddych a vyložené nohy na gauči. Za celé tehotenstvo som veľa toho nenaoddychovala. V utorok 2.1.07 ideme na veľké sono v 30. týždni, tak dúfam, že sa nám bejby ukáže a už aj ja budem môcť nahlásiť do tabuľky D al. CH. Kopká ako divé, aj sa mrví, len mi tak brucho poskakuje. Ivka, kúpou bavln. plienok som poverila maminu, ako som ti spomínala, tak sa rozšupla, že mi ich hneď 40 ks kúpila! :D Tak sa majte, veselého Silvestra a šťastné vykročenie do nového roku. Jana

 

30.12.2006 22:45

Markíza

Zdravím Vás! Minule sme tu rozoberali autosedačky. Tak práve dnes sme aj my kúpili. Nakoniec sme predsa len zvolili Peg Perego Primo Viaggo. Veľmi sa mi páči. Je po 1 dieťati, ale vôbec to nie je vidno. Vyzerá, akoby sme ju priniesli rovno z predajne. Pôvodná majiteľka mi hovorila, že ju síce používali minimálne, ale že s ňou boli veľmi spokojní. Tak dúfam, že budeme aj my. Ešte som sa chcela opýtať. Uvažovali ste už nad tým, v čom prinesiete drobčekov domov z pôrodnice? Myslím, či ich hneď dáte do autosedačky alebo do prenosnej vaničky, prípadne do nejakej fusakotašky?

 

31.12.2006 19:28

ritta

Ahojteeee, akurat sme sa vratili z prechadzky po centre Bratislavy kde sa oslavy pomalicky rozbiehaju, dobre sme vymrzli, ochutnali vselijake dobrotky ale uz sa tesim na roztiahnuty gauc pred telkou Smile) Janka_PD drzim Ti palce aby malicke ukazalo ci je CH alebo D :D Markiza - s tou sedackou si sa rozhodla podla mna fajn, akurat som sa dnes v aute zamyslala nad tym, ktorym smerom sa do auta montuje... no musim kuki v navode. Dievcata, vsetkym Vam zelam STASTNY NOVY ROK 2007, zdravicko pre Vas aj vsetkych Vasich blizkych, zdrave babatka, spokojnost, lasku a vsetko co je pre Vas dôlezite!!! ritta

 

01.01.2007 17:04

miamia

Razz STASTNY NOVY ROK 2007 VAM A VASIM KRASNYM BABETKAM ,HLAVNE VEEEELA ZDAVIA,STASTIA A LASKY ...ABY VSETKY BABETKA BOLI ZDRAVUCKE,KRASNUCKE ,CHUTNUCKE ,DOBRUCKE Laughing Razz Wink TO VAM ZELA NOVOPECENA MANZELKA Laughing Razz Wink KTOROU SOM SA STALA ESTE V STAROM ROKU Laughing A PRESNEJSIE 28.12.2006 Laughing Razz Wink

 

01.01.2007 18:46

ritta

Jeeej Miamia :D a zelam vela vela stastia Vam vsetkym trom! Wink

 

01.01.2007 19:01

jajka

Miamia - gratulujem k manzelstvu a prajem vsetko najlepsie Razz JA sa hlasim tiez po dlhej dobe, ale som rada, ze som si konecne mohla vsetko precitat. Kedze v praci som uz skoncila a doma internet stale nemame, mam to trochu tazsie. Inak mame sa velmi dobre, drobcek stalevyvadza a mame z neho hroznu radost. Ale predsa len aj trosku starost. V 30 tt ked som bola na kontrole bol otoceny pekne hlavickou dole, ale pocas sviatkov sa nejak otocil a teraz citim ze je otoceny priecne Confused to by znamenalo cisarsky a to velmi nechcem. Kazdy den ho presviedcame aby sa otocil, cvicim aj taky cvik, ktory by mu mal pomoct otocit sa, tak som zvedava ci zaberie. Do poradne idem o tyzden v pondelok, dufam ze dovtedy sa otoci,to budem v 33tt a to uz je asi najvyssi cas na otocenie hlavickou dole. My sa chystame kupit v januari konecne kocik aj autosedacku a este nejake kozmeticke veci ako noznicky, odsavacku do nosteka a tak. Na konci januara by som chcela mat pripravenu tasku do porodnice, lebo sa to neskutocne rychlo blizi Razz IVKA,PETULKA- nechystate sa v najblizsej dobe na tu psychoprofilaxiu do nemocnice Confused: Ja chcem urcite chodit a najlepsie aj s manzelom. Aj vy ich tam budete bravat Confused: A neviete kedy presne to byva a kto to uci Confused: Ak by ste mali nejake info, prosim napiste. Dakujem. A este aktualna tema - vaha po sviatkoch. Tak ta moja sa za posledny mesiac vobec nezmenila. AKosi som prestala priberat, nastastie, lebo dovtedy sa na mna lepilo vsetko. Stale mam + 14 az 15 kg. A obvod pasa 113 cm Embarassed

 

01.01.2007 21:04

Ivka31

Ahojte Bambulky. ...... ja by som tiez chcela pokupit nejake tie kozmeticke veci pre drobceka, ale vobec neviem, co to vlastne mam mat pripravene. Tento tyzden mam este dovolenku, keby si mala cas, mozeme sa koncom tyzdna potulat po meste. Ta profilaxia v nemocnici byva asi v pondelok a vo stvrtok o tretej - cvicenie a vo stvrtok o piatej je aj s oteckami. Chcelo by to este overit. Plienky Hybler ....... v Trenčianskom Tescu dostali tieto ceske plienky a myslim ze balik stal okolo 360 Sk. Ak by niekto mal zaujem .......... .

 

01.01.2007 21:17

Markíza

miamia: Razz STASTNY NOVY ROK 2007 VAM A VASIM KRASNYM BABETKAM ,HLAVNE VEEEELA ZDAVIA,STASTIA A LASKY ...ABY VSETKY BABETKA BOLI ZDRAVUCKE,KRASNUCKE ,CHUTNUCKE ,DOBRUCKE Laughing Razz Wink TO VAM ZELA NOVOPECENA MANZELKA Laughing Razz Wink KTOROU SOM SA STALA ESTE V STAROM ROKU Laughing A PRESNEJSIE 28.12.2006 Laughing Razz Wink
Z celého srdca blahoželám a obom Vám prajem len to najlepšie.

 

02.01.2007 08:22

Peťulka

Pekny novy rok, babulky. Tak ja som opat v praci. Nastastie mame zatvorene a robi sa len inventura :D . - gratulujem k sobasu. Citala som o tom na inom fore. Dufam, ze sa ten den D riadne vydaril!!! Zelam Vam do buducnosti len to najlepsie, nech ste obaja (traja) az do smrti stastni. - ja mam vo stvrtok i v piatok volno, tak keby ste sli na nejake nakupy ci kavicku do mesta, mozem sa k Vam pridat (ak vam to nevadi). Ta profylaxia - bozinku, ked ja stale neviem, do ktorej nemocnice mam ist rodit? Do Trencina ci do Ilavy? Ak by ste nieco zistili blizsie, dajte mi vediet. Hoci ma manzel robotu, kde trci od rana do vecera, verim, ze si ten cas na nas dvoch najde a pocvici snami. Wink Ja idem zajtra do poradne, tak som uvidim, ci aj mna posle na ultrazvuk. Som nesmierne zvedava, ci to dievcatko este stale plati Wink Inak sa uz dusevne chystame na stahovanie k mojim rodicom do Dubnice...manzel uz zmeral izbu a teraz rozmyslame, ako prestavime vsetok nabytok. Bude to fuska, ale uz sa na to tesim..... Tak sa zatial majte krasne Wink Wink Wink

 

02.01.2007 09:44

zuzkaMT

ahojte marcovky, stastny a zdravy rok 2007 Exclamation Exclamation Miamia - gratulujem a prajem vsetko dobre Razz Zajtra idem na poradnu, som zvedava co bude nove, zatial mi materska vychadza asi od 20. 1, male poriadne kopka.

 

02.01.2007 14:07

Ivka31

Ahojte Bambulky. Tak ako sa mate v novom roku. Snad nam to vsetko dobre dopadne a budeme si cely rok len uzivat a uzivat. My sme mali trosku pracovne sviatky. Manzel lakoval parkety v deckej izbe a tak sme museli vsetky veci odtial vypratat a porozkladat po byte. Ale to robil az 3 dni pred Silvestrom, takze ten bordelik sme mali az vtedy. Silvestrovsky den sme malovali steny a montovali nove nocne svetilelko a samozrejme upratovali po malovke. Dnes si tam este nieco porobim a uz sa bule len cakat na postielku. Uz je objednana od Renka-stylu, snad v priebehu januara pride. Este by som chcela nejaku komodu na decke oblecenie, tak pobehame po nabytkoch a mozno nieco najdeme. ...... to by bolo super keby sme sa mohli konecne stretnut na nejakej tej kavicke. S Jajkou este nemam nic dohodnute, chcem jej zavolat v stredu. Potom ti dam vediet. Inak su tu na "babetku" aj diskusie o porodniciach v Trencine aj v Ilave. Dievcata si chvalia aj jednu aj druhu porodnicu. V Ilave je vraj taka rodinna atmosfera a su tam aj nadstandartne izby, kde moze prist za tebou muzik aj rodina po porode. A maju tam obnovene porodne saly, ako aj v TN, takze uz zalezi len na tebe a na tom ako sa ti tam pozdavaju doktori. Samozrejme, ze by som bola najradsej, keby sme sa stretli vsetky tri Trencanky v jednej nemocnici....... tak pouvazuj. mi prave pisala SMS, ze bola na utz a vraj ma babetko na 80% gulky. Takze, mozno dalsi chlapcek, aj ked pipika nevideli. Idem obnovit tabulku na predchadzajucej strane. Zatial ahojte.

 

02.01.2007 18:48

Janka_PD

Ahojte, , aj ja sa pripájam ku gratuláciám k sobášu, nech Vám to klape až do diamantovej svadby. :D Tak teda privediete dieťatko do usporiadanej rodiny Laughing , my už svadbu nestihneme, ale ani sme neplánovali kvôli bábu nejako s tým ponáhľať. Naše malé, podľa dnešného sona na 80% chlapček, bude sa zabávať na našej svadbe spolu s nami. :D Dievčatá, v Tescu sú výpredaje, choďte kuk, ja som dnes za 375 Sk nakúpila za plnú tesco igelitku. Bodyčka zo 100% bavlny aj za 18 Sk a podobné cifry. Shocked Už som nakúpila aj modré veci, nedalo mi to... Cool Ako ste na tom s výberom pôrodnice? Ja špekulujem nad B. Štiavnicou, počula som len samé chvály, aj stránku majú parádnu www.porodnicabstiavnica.sk, a to čo tam píšu sa vraj aj dodržiava. Rešpektujú ženu ako sa má, nie ako kus, na ktorom odvedú robotu, za kt. majú tak "mizerne zaplatené". Určite sa tam pôjdeme sa pozrieť. Jana

 

02.01.2007 19:10

Tweety

...podarilo sa mi to poslat dvakrat, tak som jeden prispevok zmazala, aby to tu zbytocne nestrasilo :D

 

02.01.2007 19:11

Tweety

Ahojte dievcata, Zelam vsetkym stastny novy rok ,pekne bruska a zdrave babatka. Nemala som takmer mesiac pocitac..vsetko co sa dalo sa na nom pokazilo....teraz zase nemam ani velmi cas si precitat vsetko co sa tu napisalo...a pre zmenu blbne internet. Zaregistrovala so akurat spravu od miamia...gratulujem ku sobasu...a tiez ze pribudol dalsi chlapcek..super a tiez gratulujem. Moj syncek si v brusku pekne klopka, niekedy ma kopne tak silno, ze sa viem ledva nadychnut...ale uzivam si, lebo tehotenstvo je este niekolko mesiacov a potom sa uz malicky narodi. Brusko rastie a ja som zveda ako narastlo babatko..o niekolko tyzdnov sa to dozviem, Dufam, ze tie pribrate kg isli hlavne k nemu a nenalepili sa mi niekde inde Smile

 

02.01.2007 22:02

Markíza

Zdravím Vás! Dnes som bola v poradni a z krvného obrazu mi zistili nedostatok krvného farbiva. Lekár mi predpísal Aktiferin, kt. mám užívať 2 x denne. Chcela som si ho v lekárni vyzdvihnúť, ale to by nejaká lekáreň musela byť otvorená. Manželovi som dala bojovú úlohu - zajtra mi tie lieky vyzdvihnúť. Som zvedavá, či sa mu to podarí. Budúci týždeň v utorok idem na UZV (30. TT) a ďalšiu poradňu mám 30/1/07. Lekár povedal, že na ďalšej poradni mi už vypíše lístok na MD. Nastupujem na ňu 7/2/07.

 

03.01.2007 08:19

Peťulka

Pekne ranko!!! Tak ja som dnes absolvovala poradnu aj s ultrazvukom. Babetko je o.k. podla velkosti asi o tyzden mensie. Ale to este pomerame neskor - ako povedala doktorka. Nepacilo sa jej moje male brusko (SF) ale ked mi ho zmerala v stoji tak bolo o.k. SF=28 Wink Naratala mi aj, kedy pojdem na matersku dovolenku, no ale podla mna sa sekla. Skuste vyratat vy, kedy by som mala ist na MD, ked termin mam 11.3.2007 Podla mna tak od 28.1.2007 Ona mi napisala az 6.2.2007 Confused Kto ma pravdu? Pribrala som zatial +8 kg (to tie vianocne kolaciky :D ) Inak vcera som spravila v praci dve chyby a tak ma to vecer mrzelo, ze mi bolo do placu. Ako keby mi v urcitych momentoch vypinal mozog alebo co. Fakt som bola smutna, ze som opat niekoho sklamala.....

 

03.01.2007 08:46

ritta

Ahojte! Petulka hlavu hore, netrap sa, myslis, ze ostatni nerobia chyby? :D Hlavne ze je vsetko v poriadku s babatkom... mozno Ti doktorka priratala ten tyzden navyse co si mysli ze je mala mensia... ale to by asi nemala... co ja viem, ja neviem ani kedy ja idem na matersku, ale kedy pojdem vtedy pojdem... do poradne idem zajtra. Janka_PD gratulujem k chlapcekovi Razz aj my mame krasne ruzove dupky za 17 Sk :D Este som sa chcela opytat ci sa niekto nechystate pouzivat popoliny, ja by som chcela i ked nie len popoliny ale aj obycajne plienky a aj jednorazovky. Prave preto by som si chcela zakupit len asi polovicu vybavicky aj ked stale vaham ktore typy plienok si vybrat... neviete poradit? No ak aj nie, tak si hadam nejako poradim :D

 

03.01.2007 14:04

zuzkaMT

ahojte, tak aj my mame za sebou poradnu, nastastie vsetko v poriadku, +11 kg a nastup na MD mam 21.1, uz mi dala aj papier. Normalne mam taky zvlastny pocit ze este dva tyzdne v robote a potom uz mam byt doma.... no neviem, asi este cosi porobim kym budem vladat, nech sa zase moc nenudim a vela nerozmyslam nad sebou Rolling Eyes . Sono mi teraz nerobila, len sme pocuvali ozvy babatka, dalsie sono bude myslim v 35 tt. tak uvidime. Peti, nemysli na to, ak ta to potesi my este stale nemame v byte uplne hotovo a ja si tiez pripadam niekedy ako uplny blbec, lietam medzi bytom a pracou a mam pocit ze nic poriadne nestiham, tiez vela veci zbabrem alebo zabudnem, takze fakt - hlavu hore Cool Ritta, ja nad popolinami neuvazujem, tak ti asi neporadim, dufam ze niekto ano :D

 

03.01.2007 14:15

Cubakova

Ahojte! V prvom rade všetkým mamičkám prajem krásny nový rok 2007, aby nám všetko dopadlo výborne, aby boli bábätká zdravé ... Dlho som sa neozvala, ale mala som dovolenku a teraz je v práci toho tak veľa, že mám dosť. Ešte odkaz pre Peťku - to s tou materskou máš pravdu Ty, podľa očakávaného termínu pôrodu, by si na materskú mala nastúpiť 28.1. (v práci mám také tabuľky). Ja ešte musím január vydržať, na materskú nastupujem 10.2. Tak sa majte krásne a držte sa. Ada Smile

 

03.01.2007 17:43

Ahojte

Tominko a Gabinka

Ahojte marcovky, tak mi sa tiez pripajame do debaty marcoviek. Sme z KE a mam uz 3-rocneho chlapceka a novy prirastok privitame 14.3.(asi dievcatko) Ja uz do prace nechodim a momentalne cerpam dovolenku pred nastupom na MD

 

03.01.2007 22:46

denny

Ahojte dievčatá! Želám vám všetko dobré v novom roku, ktorý bude pre nás špeciálny Wink Gratulujem ku všetkým odhaleným tajomstvám (CH a D), novopečeným manželkám a vítam nové mamičky čakateľky na marcové babätká :D Dlhšie som sa neozvala, tak sa idem teraz vyjašiť, dúfam, že to niektorá aj budete čítať Wink Pred Vianocami som písala, že ma strašne bolia kríže, tak som 2. sviatok vianočný skončila na pohotovosti. Sama by som nešla, ale volala som svojmu lekárovi a ten mi povedal, že to nebude gynekologický problém, ale nech sa radšej idem ukázať na pohotovosť, aby to sme si boli na istom. Bol to zážitok... Službu mal taký mladý lekár, ktorý ma vyšetril asi tak, že mi 2x poklepal po pravom a 2x po ľavom lýtku a skonštatoval, že mi aj tak nič nemôže dať Rolling Eyes Zobrali mi krv, aby zistili, či sa mi príliš nezráža a to bolo všetko. Poradil mi, že mám zaujímať také polohy, kedy ma to nebolí - dobrá rada nad zlato... Prešlo mi to samé od seba 2 dni pred koncom roka - čiže už konečne chodím, sedím a ležím normálne! Ďalší pokrok sme urobili s kočíkom. Už sme sa rozhodli, že kúpime zvlášť hlboký a zvlášť športový. Hlboký STEGGI Lux a športový sme dnes boli rezervovať v Auparku - vyhral to Peg Perego Centro Completto. Je to nová kolekcia a nie je až tak drahý (8350,-). A keďže sme sa rozhodli aj pre autosedačku Peg Perego Primo Viaggio, tak ju budem môcť nasadiť na ten športový kočiar. Tak som kľudnejšia, že už aspoň mám vybraté Wink Na ďalšiu kontrolu k lekárovi idem 10.1. a to by som sa mala dozvedieť, kedy nastupujem na materskú. Podľa UZV aj mne lekár upravuje týždeň v ktorom sa nachádzam, ale na druhej strane, keď viem, kedy sme si drobčeka "zarobili", lepšie si to viem odrátať a mne to stále vychádza na 12.3. Lekár mi dáva o 1 až 2 týždne skorší termín... Tak som zvedavá, ako sa toho 10.1. dohodneme. Tento piatok idem na Psychoprofilaxiu, tak dám potom vedieť, čo sa tam robí a čo si o tom celom myslím. Zatiaľ sa majte krásne. Denisa

 

03.01.2007 22:47

jana v.

ritta: Ahojte! Este som sa chcela opytat ci sa niekto nechystate pouzivat popoliny, ja by som chcela i ked nie len popoliny ale aj obycajne plienky a aj jednorazovky. Prave preto by som si chcela zakupit len asi polovicu vybavicky aj ked stale vaham ktore typy plienok si vybrat... neviete poradit? No ak aj nie, tak si hadam nejako poradim :D
ja pouzivam, ale skusenosti napisem neskor, ked budem mat viac casu

 

04.01.2007 00:52

katinka

ahojte babulky prajem vam krasny stastny novy rok 2007 (ved aky uz iny by mal byt, ked pribudnu nasi drobcekovia Smile ) hlavne nech su vsetci zdravucki a spokojni gratulujeme vsetkym oslavencom a specialne miamia tebe k vstupu do manzelstva necitam velmi pravidelne, takze nemam sancu reagovat na vsetko, ale chcela som napisat evikovi, ze praca popri babatku sa da, vychdza ti to tak na 2 hodky denne, co je ok. len bacha na babetko.sk - je to strasny zrut casu Smile ritta, ja pouzivam popolinky, teda pouzivala som do matuskovho pol roka. potom som zlenivela Smile ja sa trapim s poruchou glukozovej toleranice a naslednou dietou, co je u mna, kedze nemam rada maso a zo zeleniny sa nenajem, ako za trest. tiez mam malo zeleza, ale aktiferin je ok, ani ma z neho neboli zaludok, ako po porode, ked som ho musela brat. dnes som bola na neplanovanom ultrazvuku, lebo mi bolo dva dni zle a drobcek sa metal ako splaseny, tak chcel lekar vidiet prietoky a ci nema snuru okolo krku. nastastie vsetko vyzera byt ok, aj mi je uz lepsie. akurat maly maradona sa mi stara o prebdete noci a matusko o akcne dni Smile do tabulky by som doplnila, ze u nas to, zda sa, bude druhy chlapcek. meno sme este nevybrali, mali sme len dievcenske Sad velmi ma to trapi, lebo uz mesiace omielame stale tie iste chlapcenske mena a ziadne nas nechytilo za srdce. nejako sa vsak volat musi. matusko dnes babinke na otazku, ako sa bracek bude volat, povedal, ze filip Smile. tak sa vola moj manzelik. je to krasne meno, ale prave tomu sme sa chceli vyhnut, aby sa deti volali po nas. ozaj, babulky, ktora mate termin porodu 13. al 14.3. kedy nastupujete na matersku? ja to potrebujem posunut na co najneskor, aby som vobec nejaku matersku dostala, lebo potrebujem mat zaplatenych 270 dni Rolling Eyes kedze som zivnostnik

 

04.01.2007 09:31

Ivka31

Ahojte Bambulky. Zdravím vás a želám príjemný deň. Tak ako sa dnes máte? Ja som ešte dnes a zajtra doma a od pondelka idem asi na 3 týždne do práce. Síce ...... keďže mám hneď v pondelok poradňu a o 10:15 velký ultrazvuk v 30tt, tak do práce sa dostavím až okolo jedenástej. No čo už, snáď to tam bezo mňa zvládnu. Už aj tak myslím na iné veci a nie na robotu. Ani neviem, či sa ešte dokážem sústrediť na pracovné povinnosti. Uvidíme. Inak bábetko mi asi ako aj vám spôsobuje dosť divné pocity, vrtí sa akoby už sa chystalo už už vyskočiť von. A tie kopančeky do boku a pod rebro sú ozaj nepríjemné. S mužíkom si robíme srandu, že sa mu páčia moje vystrčené rebrá. Pred tehotenstvom som ich totiž mala vystrčené ako podvýživená. ....... keď mám pravdu povedať, na to som asi moc lenivá. Asi sa prikloním skôr k papierovým, ak to bude drobcovi vyhovovať. ...... ten datum odchodu na matersku by mal byť presne 6 tyždňov pred terminom pôrodu. Neviem, či je tam nejaká minimálna lehota, možno by to mohlo byť na stránke soc. poisťovne. Skus pozrieť. ..... schvalujem, velmi dobrá volba aj s tou autosedačkou Zatial ahojte

 

04.01.2007 11:37

ritta

Ahojte dievcata, akurat som sa vratila z poradne. Dnes nam definitivne potvrdili dievcatko :D Vazi 1595g a vsetko je v poriadku! Stehenna kosticka je 6,01 cm. Dalsia poradna o 2 tyzdne, den predtym mi zoberu krv na krvny obraz. O nastupe na matesku dovolenku nepadlo ani slovo... Vitam medzi nami Gabinku :D Katinka - diki za info o popolinkach, je to otrava s nimi? Ja este nie som pevne rozhodnuta... ach jo

 

04.01.2007 15:20

jana v.

otrava s tymi plienkami to podla mna nie je. tak isto musisdieta prebalit, akurat na latkovku davas este vrchne nohavicky, takze o jeden par suchych zipsov je to navyse. a potrebujes o cisielko vacsie bodynka, ako by ti stacili na jednorazovky. nieco som nasla, pozri sem http://www.babetko.sk/forum/viewtopic.php?p=628529&highlight=#628529 (plus ostatne prispevky na tej strane) a pojdem este pohladat dalsie odkazy, aby som nemusela vypisovat nieco, co som uz pisala viac krat. a v tych diskusiach si aspon mozes precitat aj ine nazory, ako tie moje. katinka, ta materska je tak, ze najneskor mozes(musis) nastupit 6 tyzdnov pred planovanym terminom porodu (najskor 8 tyzdnov, skor by to bola pn-ka, ak mam dobre info), ale zase ak budes potrebovat 4-5 dni navyse, tak si myslim, ze so svojim lekarom sa dohodnes, aby ti na listok vypisal termin k tomu zodpovedajuci.

 

04.01.2007 15:49

jana v.

nasla som napr. toto http://www.babetko.sk/forum/viewtopic.php?p=627405&highlight=#627405 a cenovo som to vyratala tak, ze vypranie jednej ma stoji 1,35 koruny. velkost L pouzivam doteraz 14 mesiacov (este chvilu budem) x 4tyzdne x priblizne 2,5-3 krat periem do tyzdna = 140 az 168 prani. ak to preratam, tak jedna plienka hamiko na jedno opratie ma zatial stala cca 30 - 40 halierov, popolinka by vysla na 2,38 az 2,85sk. zehlit netreba. treba len hodit do pracky, vyvesat a poskladat. a este som zabudla, ze pouzivam aj separacne plienky, zatial som do nich investovala 2x po 150 (alebo 155) sk. samozrejme, ze obcas pouzivam aj jednorazovky, ak mi je to pohodlnejsie a vyhodnejsie.

 

04.01.2007 19:31

ritta

Jani, diki za linky a nazory na plienky popoliny, ja uz som si tieto diskusie citala, len si neviem poradit s vyberom typu plienok, kedze nechcem celu vybavicku. Rozmyslala som o tom, ze by som si zaobstarala 8 popoliniek: 3x frote, 3x flanel a 2x biobavlna. Myslis, ze mi k nim stacia 2 ks PopoWrap nohaviciek? Taktiez by som chcela vyskusat tie separacne plienky v roli. Keby som si zobrala plienky vydrzia az do 15 kg dietatka? A tie vrchne nohavicky Popowrap ponukaju S, M aj L tak z toho som fakt jelen Rolling Eyes nevies poradit? Diki moc za kazdu radu. ritta