1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

12.12.2006 09:58

denny

Januška, neviem, čo teraz, keď sa Ti už urobili strie, skús sa opýtať v lekárni. Ja si natieram bruško, boky, stehná aj prsia cca od 3 mesiaca tehotenstva. Používam krém Bonella - dostať to v lekárni a je to na prevenciu proti striám. To si natieram každý večer. Ráno si mažem brucho aj prsia červeným telovým Garnier krémom a ešte som si v lekárni kúpila olivový olej, ten si z času na čas namažem večer na brucho a boky miesto toho Bonella krému. Keď si ho veľa nedáš, nie je to také mastné, pekne to vpije. Ale niekde bolo písané, že keď na to máš nábeh, nepomôže Ti, ani keby si sa celá naložila do oleja Confused Tak neviem. Popýtaj sa v lekárni. Jedna moja známa sa nejako zvlášť nemazala a nič sa jej neurobilo. Až keď sa jej po pôrode naplnili prsia mliekom, vtedy jej popraskali prsníky. denny

 

12.12.2006 10:29

jana v.

januska, mne sa aj pri petke urobili strie. pouzivala (aj teraz pouzivam) krem od avonu. ale neviem, kedy sa mi vlastne urobili - tak 2 tyzdne pred porodom som este nic nemala, to viem urcite. ale potom som trosku zanedbavala kazdovecerne kremovanie, ale mozno sa to stalo pri porode, lebo vraj som ho mala dost tazky, vraveli spolurodiace, mne sa to nezdalo (malej sa nechcelo von, tahali ju zvonom). a vsimla som si tie strie asi tak tyzden, dva po porode. tiez som citala, ze ak mas na to nabeh, nepomoze ti nic, maximalne ich mozes tym kremovanim zmiernit. ak posudzujem podla mojej mamy, tak som si tym kremovanim dost pomohla. aj ked este som 2x nerodila, ako ona Smile

 

12.12.2006 11:15

Ivka31

Ahojte Bambulky. Tak ako sa dnes mate. Mna hned rano sef odchytil na robotu, sedel pri mne a najedla som sa az o desiatej. Tak teraz ani nie som hladna. Ak idete na obedik - zelam dobru chut. Vcera poobede a vecer ma malinka tak dokopala do bruska, ze ma cele bolelo a bolo akesi tvrdsie. Tak som si slahla jedno Magne B6. Asi to zacnem brat pravidelne aspon 1 tabl vecer. Co sa tyka vahy, naposledy som mala naviac cca 9-10 kg. Asi dost, ale pokial sa neprehupnem cez 16 kg, bude to OK. Ak mamina tolko pribrala a po porode bolo 9 kg hned prec. Snad sa toho na mna moc nenalepi. Aj ked uz mam vecsie stehienka a zadok a z tej fotky co som posielala sa mi zda, ze aj v tvari som asi plnsia. Ale co - aspon mi uz nikto nehovori, ze vyzeram ako opuchnuta dvakrat prelozena nitka. Zatial ahojte a uzite si prvy - aj ked mokry siezik.

 

12.12.2006 11:16

ritta

Ahojte dievcata, ach posledne dni to je v praci jeden neskutocny zhon, ale musi byt aj prestavka tak som si vas akurat precitala. Ja uz mam + 8 kg a teraz mi neskutocne chuti, alebo len chcem zajest tu nie velmi prijemnu chut v puse... aj ja papam mandle a lieskovce, mam ich v sufliku v praci a tak tam stale hrabkam...ale hlavne ze je malicka zdrava. Je uz pekny kusok a neustale ma kopka, niekedy musim ist uplne pomalicky (ako dôchodca) lebo citim ze je nizko a tlaci mi na mechur! Co sa tyka strii tak sa kazdy vecer mazem pletovym mlieckom, ale aj tak si myslim, ze sa mi vytvoria Confused Denny - ako bolo v poradni? Mne robia UZV vzdy v poradni lebo ho ma gynekologicka v ordinacii, vacsinou su kratke, niededy dlhsie. Tak idem zase na panskeeeee!

 

12.12.2006 11:16

Ivka31

Este k tym striam .... ja si tiez kazdy vecer natieram brusko aj prsia obycajnym telovym kremom. Uvidim, ci to pomoze alebo nie. Zatial ich nemam.

 

12.12.2006 13:08

jajka

Ahojte, aj ja sa stale natieram kremom proti striam a kedze som z Vas najviac pribrala, tak som cakala ze budem mat strie, ale ten krem asi ma nieco do seba. Kupila som ho v lekarni vola sa Galenic - taky zeleny obal. Januska - ja mam urcite nabeh na strie, mam ich na prsiach od puberty a pravdu povediac ani mi vobec nevadia. Cudujem sa ze sa mi teraz este nespravili, mozno je to fakt tym kremom. Ak chces skus ho. Ale stoji az 420 Sk, vydrzi asi 2 mesiace ked sa natieram 1x denne. Niekto sa tu pytal kedy sa robi dalsi velky uzv. Je to v 30tt, ja idem buduci tyzden asi v utorok, este sa rozhodnem. Uz sa velmi tesim, ze uvidim nasho krpceka. Veru ten kope strasne strasne moc. Vzdy vecer sa ulozim na sedacku a manzel striehne pri brusku, co sa bude robit a vtedy sa maly zacne predvadzat. Manzel je z toho vo vytrzeni, vzdy ho pomojka a vybozteku. Je to uplne uzasne Razz

 

12.12.2006 13:25

Ivka31

Jajka a Peťka ...... prave som dostala odpoved na nasu objednavku od Renka-stylu. Asi 80% veci co sme chceli bude dostupnych az v januari. Takze na Vianoce to mat este nebudeme. Skoda - nevadi - budeme mat male Vianoce v januari.

 

12.12.2006 13:32

miriamka

Ahojte maminky, ja sa tiez kremikujem a pouzivam vselico. Od obycajnych telovych kremov po oleje a mothercare kremy. Aviril mi prijemne vonia. Mate to tiez, ze nemozete pouzivat niektoru vasu kozmetiku? Mne hrozne vadia sprchove gely (vona), ktore som mala pred tehotenstvom rada a niektore sampony. Tak striedam podla nalady. Zo zaciatku som v sprche casto zvracala, uz len to pomyslenie na tu vonu. A parfemy pouzivam teraz minimalne. Musela som zmenit deo, pretoze niveu som nemohla ani citit. No hroza. Este teraz ma niekedy v sprche napne, aj ked uz nezvraciam. Jajka, bola si to ty s tou dlhou nevolnostou? Uz je prec? K tym striam este. Citala som uz mnoho clankov kde pisali, ze ked mas sklon, tak ich budes mat ci kremujes, ci nie. Nie je dokazane, ze kremovanie pomaha. Ale nechcela by som sa vidiet, kebyze nekremujem. Teraz mam par jemnych na stranach bruska. Inak mam z priberania hlavne na stehnach. Komu sa nepacia, nech sa na kupku nekuka, no nie? A mne a ani manzelovi nevadia. Moja mamina pribrala pri oboch tehotenstvach 16 kg, ale ona je a bola stihla. Ja zatial hlasim +8kg. Hrozne mi zacali chutit sladkosti. Ale viac-menej mi chuti teraz vsetko! Lekarka mi povedala, ze 12 kg zhodim uplne lahko porodom a kojenim. S dalsimi sa clovek väcsinou popasuje dlhsie. No dost bolo romanu, idem sa je ucit. V piatok mam skusku. musim kvoli nej do budejovic, tak si spravim vyletik.

 

12.12.2006 13:43

jajka

Miriamka - mne byvalo hrozne uz od 5 tt a drzalo sa ma to do 15 tt, potom akoby utal ,ale dovtedy som si to veru uzila Confused Je mi luto, ze ta to este drzi. Dufam, ze ked sa ti malinke uz otoci dolu hlavickou tak sa to zlepsi. Vraj to pomaha, lebo sa trochu upravi travenie. Drzim palce, nech je to uz lepsie. Ivka - v pohode, mne to nevadi, ved drobci budu az v marci (pripadne februari) tak to ma cas. Ale uz sa na tie vecicky tesim Smile

 

12.12.2006 13:51

jajka

tak ja uz utekam domov z prace. na nete budem zase vo stvrtok, potom sa urcite ozvem. Ahojte

 

12.12.2006 15:05

zuzkaMT

ahojki, ja zatial problemy so striami nemam teraz v tehotenstve, mala som v puberte ked som vela pribrala a potom som to rychlo schudla, tak sa objavili az ked som pochudla, no zatial sa drzim, brucho si mastim obycajnym telovym mliekom, aj to nie kazdy vecer, tak uvidim ako to bude teraz ku koncu tehu, ked sa najviac zagulatim Laughing . ja idem na sono v 30tt buduci pondelok, uz sa tesim, male kope niekedy viac nez dost, tiez uz zacinam mat problem chodit hore schodmi a fucim jak lokomotiva Razz pekny vecer Cool

 

12.12.2006 15:22

Peťulka

Ahojte babulky. Tak ja som dnes absolvovala glukozovy test. Co bolo divne, vobec mi pred nim nebrali krv. Az o hodinu, ako som vypila ten napoj. Zajtra budu vysledky. Dalo sa to v pohode vydrzat, len potom som uz bola riadne hladna.... Co sa tyka vysledkov krvi na protilatky, tak su negativne, co znamena, ze malicka ma take iste Rh ako ja. Tak som tomu velmi rada. O starost menej. Ale doktorka by mi to vobec neoznamila. Precitala som si to v karte, kym mi sestricka merala tlak. Spytala som sa jej na to, a ona pritakala, ze vysledky su v poriadku. Dnes ma kotrolovala aj zvnutra, vsetko o.k. Inak mame v rodine smutnu udalost. Umrela mi babicka. Zajtra idem na pohreb a budeme smutnucke..... Crying or Very sad Ivka - ani mne neprekaza, ze to bude az v januari...casu dost. Co sa tyka vahy, tak ja som pribrala "len" 6 kg....ale mam hroznu chut na sladke, takze neviem, ci sa to o chvilu neprejavi. A malinka tiez kopka o sto sest. Aj teraz ma tu kopancuje :D

 

12.12.2006 17:50

miriamka

jajka, mne uz od 16 tt nebyva zle. iba nemozem citit par veci, ako napr. tu kozmetiku. som rada, ze uz aj tebe to preslo. ja som zasa na ebay fajn nakupila. zajtra si idem po vecicky, tak porobim lepsie fotky ako mam a pripojim. ja vzdy tie minivecicky tak rada periem. zatial sa majte kocky, uzite si kludny vecer. papa

 

12.12.2006 19:55

Tweety

Ahojte dievcata, Ako sa mate? Dufam, ze tu este niekto teraz bude..je mi tak smutno, Sad ked si tu po veceroch, ked mam konecne moznost sa sem dostat, pisem len sama so sebou. U nas nic nove...brusko rastie a ja priberam. Zatial je to +7-8 kg , ale kedze som zacinala s - 2kg oproti mojej optimalnej hmotnosti, tak je to priberanie zatial OK. Este stale je mi rano zle...ci sa najem alebo nie. Uz ma to naozaj nebavi. Nastastie uz ziadne celodenne nevolnosti nie su. Chcela som reagovat na niektore veci, tak si to idem rychlo vsetko precitat.

 

12.12.2006 20:07

Ivka31

Ahoj Tweety .... ja som tu a pritom kukam na Prime serialik ..... teda ked tie reklamy skoncia, tak snad zacne.

 

12.12.2006 20:07

ritta

Pekny vecer dievcata, Petulka - uprimnu sustrast, zajtra budem na Teba mysliet... Tweety - dlhsie si medzi nas nezavitala. Ja som tiez najprv schudla v prvych mesiacoch 4kg takze kedze mam teraz +8 tak si hovorim, ze to nie je take zle... no ved optimalne by pre mna bolo pribrat za cele tehotenstvo okolo 12 kg, to je v norme... ale ked mne teraz tak strasne chuti, a hlavne sladke co som nikdy predtym nejedla v takom mnozstve! Miriamka - to s tymi vônami/pachmi poznam, ale uz ma to nastastie preslo, ja som nemohla citit tiez svoju vonavku ani vônu kavy a ked niekto nastupil do elektricky a prave dofajcil... alebo nebodaj bol spoteny... fuuuha mala som co robit, ale uz to nastastie preslo i ked cuch mam stale citlivejsi. Inac, akurat som na mimibazare objavila teketo farebne plienky, ani som nevedela ze aj take su... plienky mi este chybaju tak pouvazujem lebo su chutnucke http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=9503

 

12.12.2006 20:20

Ivka31

Ahoj ritta. Ja som si tiez kupila tie Hybler plienky. Objavila ich moja mamina v jednom malom obchodiku u nas v TN. Jedna stala 36 Sk a vyzeraju celkom dobre, vraj sa po oprati trosku zrazia a budu hustejsie. Tak som zvedava. Tie obrazkove su tiez zlate. Len su to tie mensie 70x70cm. Tie biele su velke 80x80cm. Ale aj par tych mensich sa zide a su fakt mile.

 

12.12.2006 20:23

ritta

Ahoj Ivka, ved som si dobre zapamatala ze tie Hybler su z tych kvalitnejsich, tusim ze ty si to spominala... ja si kupim urcite biele 80x80 na prebalovanie a tieto farebne by som zobrala zopar na podlozenie a tak :D

 

12.12.2006 20:28

Tweety

Jeeej som rada, ze aj teraz tu este niekto je. ritta, ja som po veceroch niekedy uz taka unavena, ze nemam vzdy chut pisat...tak sa to tu snazim aspon citat a po nejakom case aj nieco napisat. Petulka, je mi luto co sa stalo v rodine, uprimnu sustrast. Drzte sa. Chcela som sa spytat, ma niektora z vas problem s krvacajucimi dasnami??? u mna je to hroza a nic nezabera. Evil or Very Mad ... a samozrejme este stale nemame vybrate chlapcenske meno...pomoc, nic ma nenapada a co sa mi pacilo, nepaci sa manzelovi.

 

12.12.2006 20:41

ritta

Tweety aj ja ked si umyvam zuby tak je to hrôza, ale vraj to patri k tehotenstvu tak si z toho nic nerobim, akurat som si kupila zubnu pastu Elmex - zelenu. My tiez nemame vybrate chlapcenske meno, nejako sa nam tiez ziadne nezapacilo, tak dufam ze malinke je naozaj dievcatko. A ked nie, tak to bude riadna improvizacia :D Uz si si pozerala stranky na nete venovane menam alebo si sa inspirovala kalendarom? Neboj, jedneho dna sa zhodnete na krasnom mene :D

 

12.12.2006 20:47

Ivka31

Tweety .. na krvacajuce dasna je najlepsia zubna hygianicka a odstranenie zubneho kamena. Je to super, hned mam lepsi pocit, ked od nej idem. Ja teda chodim dva krat do roka. Tiez mi krvacali asi pred troma rokmi. Zacala som si cistit aj medzizubne priestoriky a chodit k tej hygienicke a je po probleme. Nie je to najlacnejsie, ale ani nemam tolko kazov ako som inokedy mavala. Bozinku to vyzera ako reklama v telke na zubnu pastu .. .... Laughing .

 

12.12.2006 20:50

Ivka31

Ta pasta Elmex je fakt super - mozem potvrdit. Aj oranzova aj zelena. Odporucam. A este Lakalut - tusim ma cerveny napis. Su dost drahe, ale netreba si toho davat vela.

 

12.12.2006 20:55

Ivka31

Este som chcela nieco k tomu druhemu velkemu ultrazvuku. Ja uz som tiez objednana. Robi sa okolo 30 tt. Mne to vychadza hned po novom roku, tak som sa hodila na 8.1. Asi tolko .... tiez sa uz nemozem dockat ked malinku zas uvidim.

 

12.12.2006 21:04

ritta

Ivka, Tweety pekny vecer a dobru noc! Pa zajtra. ritta

 

12.12.2006 21:19

Ivka31

Aj ja vam zelam dobru noc a zajtra pekny den.

 

12.12.2006 22:00

denny

Už ste sa tu všetky rozlúčili, tak si to tu nájdete zajtra Laughing Bola som dnes v tej poradni. V podstate nič nové, zase prehliadka zvnútra (to je na každej poradni), kontrola moču, tlaku. A keďže môj 30tt vychádza medzi sviatkami, lekár ma objednal na ultrazvuk už na zajtra :D Tak sa teším, že uvidím nášho drobčeka! Som zvedavá, či mi potvrdí chlapčeka. Od môjho lekára zatiaľ nemám info, čo to bude. Viem to len vďaka tomu, že som sa špeciálne objednala na ultrazvuk v jednej súkromnej ambulancii. Od sestričky som počula, že môj lekár to nerád prezrádza dopredu, vraj na čo sa potom majú mamičky tešiť... Confused Ďalšiu poradňu mám 10.1. a doktor mi povedal, že sa už dohodneme na materskej - od kedy ma vypíše. Bože to to letí!!! Ani sa nenazdáme a bude marec! Tak dobrú noc. Denny

 

13.12.2006 08:08

evik

Ahojte babulky ozyvam sa vam zase po dlhej dobe, ale voebc nestiham aj pisat. Zato kazde rano pri kavicke si prebehnem, co sa cely den dialoa co ste popisali. Hihi, a porovnavam so sebou, samozrejme :D :D :D Ja som bola vcera na poradni, mne lekar vzdy len zmeria tlak a malemu tep srdiecka, ziadny moc, ci prehliadka zvnutra. Tu zvnutra mi robi len kazdych 10 tyzdnov. No, a od zaciatku tehotenstva som pribrala 7 kg. Tiez mi vychadza 30 tyzden a sono akurat na Vianoce, tak pojdem az po sviatkoch, lebo to uz budem v Ziline. Je mi to aj trochu luto, lebo som sa tesila, ze uz uvidim drobceka a mozno by sa ukazalo, ci je to chlapcek ci dievcatko :D Majte sa krasne a opatrujte sa, aj babetka Smile papa

 

13.12.2006 08:11

Ivka31

Ahojte Dievcata. Zdravim vas v novom dnicku. Dnes v noci uz som mala vymyslene vseliake katastroficke scenare...... bolelo ma cele brusko a malinka mi celu noc nedala spat. Kde som sa otocila, stale ma len kopala, prehadzovala sa a hrala vodne polo. Uz som myslela na najhorsie. Tak asi si viete predstavit ako vyzeram. No uz je to lepsie a ukludnila sa. Snad Magne B6 zaberie a brusko sa mi uvolni. Odkaz pre ...... jajka ti odkazuje, ze v Metre maju na tie dlhe velke tehu-vankuse akciu. Od 13. do 26. 12. su za 629 Sk.

 

13.12.2006 08:49

zuzkaMT

dobre ranko, tweety, ja som na tom podobne, tiez nevieme vybrat meno pre chlapca a tiez mam problem s dasnami, ale raz som to aj pisala, Elmex pasta a ustna voda, opatrne s dentalnou nitou lebo dasna su citlive... ved to poznas Laughing . dlhe vankuse - vcera som akurat listovala novy metro letak, potvrdzujem majú ich aj v zilinskom metre. Razz

 

13.12.2006 09:51

Markíza

Prajem Vám krásne ráno/dník!!! Včera som bola na tom opakovanom 3D UZV. Bolo to úžasné. Už mám aj CD-čko, tak sme sa večer všetci nad tým rozplývali. Chcela som sem priložiť obrázok, ale žiaľ, neprišla som na to, ako sa to robí. Poradí mi niekto? Ďakujem.

 

13.12.2006 10:06

Ivka31

Markíza ..... ten obrastok nesmie byt vecsi ako 100 MB. Ak je vecsi treba ho v nejakom grafickom programe napr. v Prislusenstrve Windowsu zmensit.

 

13.12.2006 13:57

ritta

Ahoj Markiza, skus si ten obrazocek otvorit v programe Paint a tam je moznost obrazok roztiahnut alebo skosit a tam si nastav % az kym nebude dostatocne maly pod 100 MB. :D

 

13.12.2006 19:35

Tweety

Ahojte dievcata, Dakujem za nazory ohladom dasien. Viem, ze to krvacanie je sposobene hormonalnymi zmenami...zubny kamen bol odstraneny pred tehotenstvom...ale aj tak ma to stve. Viacere ste tu spominali Elmex. Kedysi som tu zubnu pastu pouzivala aj ja, tak sa k nej asi opat vratim Smile ...inac taketo problemy mam len pocas tehotenstva...este raz vdaka za rady. ZuzkaMT, ritta..uz som prezrela vsetko mozne ohladom mien na internete a nejake chlapcenske mena mam samozrejme v zalohe. Som si ista, ze ked malicke uvidim budem hned vediet, ktore meno sa mu hodi a dufam, ze manzel bude suhlasit Smile

 

13.12.2006 19:44

Tweety

Ivka31: Ahojte Dievcata. Zdravim vas v novom dnicku. Dnes v noci uz som mala vymyslene vseliake katastroficke scenare...... bolelo ma cele brusko a malinka mi celu noc nedala spat. Kde som sa otocila, stale ma len kopala, prehadzovala sa a hrala vodne polo. Uz som myslela na najhorsie. Tak asi si viete predstavit ako vyzeram. No uz je to lepsie a ukludnila sa. Snad Magne B6 zaberie a brusko sa mi uvolni. Odkaz pre ...... jajka ti odkazuje, ze v Metre maju na tie dlhe velke tehu-vankuse akciu. Od 13. do 26. 12. su za 629 Sk.
Ivka, ako brusko...dufam, ze uz nehneva a citis sa dobre. Neviem ci Ti tvrdlo, ale magnezium urcite pomoze. ..a samozrejme ak sa da tak co najviac oddychuj, skus sa velmi nestresovat a hlavne pi vela tekutin. U mna pri prvom tehotenstve zacalo v 30. tt velmi tvrdnut brusko, hrozili mi predcasne kontrakcie a bola som tiez v nemocnici...aj krcek som mala skrateny, ale nastastie sa celkom drzal. Smile Po tyzdni ma prepustili a mesiac som si odlezala a mala som zakazane cokolvek robit. Keby mi neodtiekla plodova voda, asi by som to dotiahla este dlhsie...tak sa moj zlatusik narodil v 36+3 tt. Samozrejme Ta tymto nechcem strasit..pozitivne myslenie a oddych urobi vela a pomoze...ak vsak tvrdne brusko castejsie ako ako 10x za den, radsej chod k lekarovi....dufam vsak, ze uz je naozaj lepsie.

 

14.12.2006 08:24

ritta

Dobre ranko babulky, prajem krasny den, dnes je ale zima! Tak ja som v noci spala uz na mojom novom tehotenskom vankusi :D a bolo to fajn... mam ho z Metra. Tak pekne pismenkujte co mate nove! ritta

 

14.12.2006 08:32

Peťulka

Dobre ranko babulky. Ritta, Tweety - dakujem za sustrast!!! Snazila som sa moc nesmutit, ale viete ako to je. Nedalo sa to uplne zastavit. Crying or Very sad Jajka, Ivka - dakujem za info. Musim sa spytat manzela, pretoze sme uz davno neboli v Metre a teraz su tam nejake nove podmienky, tak moznoze uz mame aj karty do Metra zrusene. Mne glukozove vysledky vysli dobre, tak som spokojna..... Zatial sa majte krasne. Prajem vam krasny dnicek....

 

14.12.2006 08:43

Markíza

Ďakujem za tipy ohľadom zmenšovania obrázkov. Vyskúšam to. Zajtra ráno idem na odber krvi. Môj doktorko sa rozhodol, že mi skontroluje krvný obraz. O glukózovom teste zatiaľ ani "necekol".

 

14.12.2006 08:47

zuzkaMT

Ritta, ja som tiez spala uz na novom vankusi, samozrejme ze z Metra, je super, aspon som konecne netlacila male v noci Laughing . ok praucujem dalej je toho vela

 

14.12.2006 12:16

jajka

Petulka - nie je za co, rado sa stalo. Mrzi ma, ze mas teraz take smutne obdobie. Dufam, ze uz ta cakaju len same pekne dni. Zuzka MT, Ritta - tie vankuse su fakt k nezaplateniu, ja si neviem predstavit ako by som sa bez nich vyspala. Vyzera to ze teraz budeme mat same nove informacie o uzv v 30tt, to sa tesim, aspon uvidime ako tie nase babenka podrastli Razz Ja prispejem informaciami v utorok az dovtedy vydrzim, mozno pojdem k dokimu uz v pondelok - u nas sa netreba objednavat, len pridem v danom tyzdni a hotovo. Neviete na co sa berie v 30 tt krv - myslim ake testy sa robia.

 

14.12.2006 13:56

Kačena

Ahojte! Dlho som sa neozvala, lebo sme mali prikrytý celý počítač s igelitom, lebo sme búrali dvere a posúvali ich o 1 meter ďalej, aby sa nám predĺžila stena. Tam dám potom postieľku a prebaľovací pultík- teda komodu (KIKA-1900,-). Všade je stále taký jemný prášok z tehly, zo stierky... A ešte k tomu je vedľa kuchyňa, ktorá absolvuje tiež úplnú prerábku, zatiaľ kým nie je drobček na svete. Pri jednej špine toho chceme vybaviť čo najviac. Inak tie, čo prerábate a dokončujete domčeky to poznáte Confused A tí majstri... Rolling Eyes hrôza božia!!! Malta je po celom baráku, lebo oni si nevedia ani poutierať ohy do rohožky. Tak každý deň behám s vysávačom, mopom a metlou a upratujem. Niekedy mám toho naozaj dosť, lebo sa už ledva gúľam Embarassed Dnes nám má prísť robiť do kuchyne obkladačky, v sobotu ešte majú dokončiť kuchynskú linku s drezom, šporákom atď. Ale dosť roboty! Užívajte si čo najviac pohodičky, lebo Vaše dieťatko už teraz pociťuje presne to, čo aj Vy!!! Takže samé komédie, žiadne horory a veľa, veľa spánku. Laughing Laughing Laughing Opatrujte sa všetky, veď sa nám to už pomaly blíži..... Razz

 

14.12.2006 15:17

jajka

Kačenka - ten prach uplne poznam, nam tiez prave doobkladali kupelne, ostatne sme uz mali hotove. Vcera ked dorobili vnutri, poutierala som prach v obyvacke, ze ved uz sa bude rezat len vonku. No, bola to chyba o 2 hodiny policky vyzerali ako predtym. Ja tiez len utieram prach a beham s vysavacom. uz mi z toho sibe. Dufam, ze toto je posledny "spinavy" vikend, lebo od pondelka uz chem zacat piect. Inak ja uz od pondelka do stredy budem posledne dni v praci. Idem zaucit kamarata, ktory nastupuje na moje miesto a potom uz budem doma aj ked este nebudem na materskej. Dohodla som sa so sefovcami, tak som velmi rada. Konecne som zistila co je to ta moja hrozna bolest v rozkroku. Je to ta lonova kost, pripravuje sa na porod a hrozne, hrozne to boli, obcas neviem ani chodit a pri otacani na posteli je to tiez utrpenie Confused Tiez vas to niektoru trapi??? Mna to uplne najviac boli ked dlhsie sedim alebo lezim, potom to trochu rozchodim. Ale najhorsie je asi obuvanie. Dokonca som si musela vcera kupit nove cizmy, lebo 2 stare, ktore mam som vobec nedokazala obut, asi mam dost opuchnute nohy. kedze som uz pribrala tych 15 kg, pocitam, ze dost velky objem z toho robi zadrzana voda Confused Tak ja uz utekam, dnes mame vo firme vianocny vecierok. Majte sa pekne a nech vas bolesti obchadzaju Razz

 

14.12.2006 17:39

Ivka31

Ahojte dievcata. Ja som si vas dnes v praci len precitala, ale pisat akosi nestiham. Uz som doma, tak vam nieco popismenkujem. Brusko sa uz umudrilo, len navecer mala dost kopka, a tak sa mi zle zaspava. Ale to je asi problemcek, ktory budeme mat uz az do porodu vsetky. Magnezium si davam rano a vecer a brusko mam po nom take uvolnenejsie. Nohy mi tiez trosicku opuchaju, ale len ked po pracidlho chodim po meste. Ale doma si ich vylozim a hnej je lepsie. Na kontrolu do poradne idem v pondelok a zaroven mi sestricka spravi glukozovy test. Tak uvidime, co z toho bude. V kazdom pripade v nedelu nesmiem jest ziadne zakusky, ako je to u mna zvykom. Este som sa chcela spytat , kde su tam nejake kocikove predajne ??? Radi by sme si s muzikom urobili vylet k rodine do Ziliny a zaroven popozerame ceny kocikov tam. Mne sa zda ze tu v TN je vsetko hrozne predrazene. Tak chceme pokukat niekde inde. ... to je teda dobra cena za prebalovaciu komodu, ak ma aj supliky. Nehodis sem nejake foto?

 

15.12.2006 09:05

zuzkaMT

ahojte dievcata, my mame vianocny vecierok vo firme dnes, len ja som nejaka prechladnuta, teplotu nastastie nemam ale bijem sa s nadchou. snad to rychlo prejde. v bytiku by nam dnes mali robit konecne dokoncovacky, tak aj tam este musim ist urobit dozor aby nahodou nevyviedli nieco a zas budem o nieco spokojnejsia. Razz Ivka, ja ti moc so Zilinou nepomozem, poznam len par malych baby obchodikov tu v MT a kocik som aj tak kupovala v polsku, Zilinu nemam zbehanu... Crying or Very sad Jajka, ja zatial skoro ziadne problemy nemam, akurat schody mi robia problem, ale mozno to je aj tou nadchou teraz, inak je to ok. drzim palce Smile

 

15.12.2006 13:14

jana v.

zuzka, aj mne schody robia trosku problem - na tretom som uz dost zadychana. ale okrem seba zvycajne nosievam aj petku (nechce sa mi cakat, kym vyjde sama a po doobednajsej prechadzke ani nevyjde Sad , ale vlastne to je ucel, unavit ju!), pripadne este nejaky ten vak s jej vecami, ak ideme nadlhsie von, alebo mensi nakup. "pochvalit" sa mozem akurat tym, ze mam asi ako jedina zasnezene okna - od polysterenu zo zateplovania. este ze im pocasie tak praje, lebo podla ich postupu, sme my uplne posledny byt v nasom dome, kde sa zateplenie robi. uz som myslela, ze tento rok sa na nas uz nedostane. ale uz stierkuju a snad buduci tyzden aj ponatieraju. takze ja este nemam ziadne umyte okno ani opratu zaclonu. a kedze na stedry den nebudeme doma, tak to asi ani nestihnem. ale svet sa nezruti, vianoce bez umytych okien budu, len aby sme aj my boli....

 

15.12.2006 13:19

jana v.

jajka, este som ti chcela povedat, ze ja mam podobne problemy, ale s lavym klbom. neboli vzdy, ale ked zacne, tak to je bolest taka, ze si myslim, ze uz sa ani nevystriem, ci nesklonim. a este ma dost boli rana po zasivani pri predchadzajucom porode, normalne citim tlak, ako by sa maly uz tlacil hlavickou von. a potom chodim ako kacica. nastastie to neboli cele dni. ale poviem ti, pri malej sa nemam ani kedy polutovat.

 

16.12.2006 15:54

ritta

Ahojte dievcatka, krasnu sobotu! Kukam ze aj tento vikendik to tu spinka Wink Co vsetky porabate? Nasa malinka je v posledne dni taka dobrucka, ani neviem ze je v brusku, kopka ale len jemne aby som na nu nezabudla :D Ja som dnes zostala doma, nesla som "pomahat" na rekonstrukcii, trosku sa aj teraz doma sama nudim... dnes sa v dvoch izbach kladu parkety tak som zvedava na fotky co priatel donesie, vzdy spravime fotodokumentaciu :D Tak sa idem vratit k rozcitanej knizke. Ak sa tu niekto objavi, napiste co mate nove. Pa pa ritta

 

17.12.2006 13:17

Markíza

Ahojte všetky/všetci! Potrebujem poradiť. Zháňame detskú auto sedačku, tzv. škrupinku/vajíčko. Mne sa páči Peg Perego Primo Viaggo, ale neviem, či to má ISOFIX (upevňovací mechanizmus). Ak ste tu niektorá, kt. sa v tom trošku vyznáte, budem rada, keď mi poradíte. Ďakujem.

 

17.12.2006 13:45

karolka

Ahojte Bambulky, trosku sa vratim k tym glukozovym testom, Petka, ani mne pred nim nebrali krv, len po dvoch hodinach a len z prsta. Ziadny moč, nič... Vysledky vraj poslu mojej lekarke (robili mi to v nemocnici) a ta mi povie, ci je vsetko ok. Po styroch dnoch este nic nemala... Tak cakam a cakam... Naozaj to robia vsade uuuplne inak, otazka je, ktory sposob je najlepsi... V poradni mi tento tyzden brali aj krv na krvny obraz (ma so robit 3x pocas tehu, tak ako velky uzv), zistuje sa pocet bielych a cervenych krviniek, krvnych dosticiek, infekcne ochorenia a protilatky. Ja mam malo zeleza a tak mi ho nasadili 2x denne. A od stredy idem chodit aj na profylaxiu a cvicenia, tak sa tesim a budem o zaujimavostiach informovat :D Pytala som sa lekarky aj na moj problem (ziadna ho tu nespominate) a to je ta obcasna bolest po pravym hornym rebrom, hlavne ked dlho sedim alebo stojim alebo sa najem... Tak vraj mi to male tlaci na pecen a preto to boli... Teraz sa mi vsetci smeju, ze mam obmedzit alkohol, ked ma tlaci pecienka Embarassed Kedze si dnes vsetky asi uzivate nedelu, idem sa trosku potrapit s vianocnou vyzdobou. Papa zajtra!

 

17.12.2006 13:48

karolka

Jaaaj, a este som sa zabudla pochvalit, dostali ste niektora u lekarky vianocny balicek? Ja som si ho tak nazvala, ale v skutocnosti sa to vola Prenatal box a je to krabica plna kadejakych vzoriek, mliecok, kojenecka voda, pamperska, starsie casopisy a tak... Zlate, potesi! Vraj to nejaky sponzor rozdava buducim maminam...

 

17.12.2006 15:20

ritta

Ahojte kocky, tak sa idem postazovat: dnes som sa zobudila s bolavym hrdlom Sad takze uz prisla rada aj na mna... hadam to zostane pri hrdle a nesadne mi to na priedusky... poctivo kloktam slanou vodou, salviou a repikom a zjedla som aj zopar lyziciek cibule s medom brrrr. Hlavne nech je malinka v poriadku lebo som z toho dost vystresovana Confused Karolka - taky kufricek potesi, ze? :D Ja som ho dostala spolu s tehu-knizkou a v nemocnici po pôrode by sme mali dostat este Klinik box. Markiza - my mame tu PP sedacku doma, ale kedze nie som technicky typ, neviem na co sa pytas Embarassed Ak sa opytas laickejsie, mozno v navode nieco najdem i ked najzrozumitelnejsia rec v nom je pre mna AJ alebo NJ. Confused