1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

28.11.2006 12:16

Anonymous

fazulka, preco sa trhaju zuby mudrosti? mala si s nimi problemy? mne chce zubar vytrhnut moj po porode, ale nechapem preco. asi mu to vyhovorim, ved ho mam uplne zdravy. (ked mi pozrel na brusko, tak ma chcel objednat uz januar. tak som ho schladila, ze rodim az v marci. onemel od uzasu) kocky, co sa vyznate v pocitacoch. IT-branche sa povie po slovensky spravne... zatial som sa rozhodla pre technologicke odvetie, ale musim to prepisat. poradte prosim, dnes prekladam a su tam priserne technicke slova, tak sa snazim nevytvarat uplne novu slovensku slovnu zasobu. miriamka

 

28.11.2006 12:37

zuzkaMT

Fazulka, tickerik som si pridala len tak, ten jeden totiz informuje akoze o aktualnosti v tom ktorom tyzdni a ten druhy ma byt akoze humorny.. ak rozumies tomu co tam pisu, tak by to malo byt vzdy nieco vtipne, len preto som si to dala.. Razz Miriamka, ja by som to prelozila ako odvetvia prip. odbory informacnych technologii... snad ti to tam zapasuje... Zubari... ja som s nimi celkom ok, a co sa tyka tehu tak mam dost citlive a krvacajuce dasna (ako inak), takze mi doporucila vela cerstveho ovocia kvoli vitaminom a prirodzenej masazi dasien (zevraj hlavne jablka su super), no a odporucila mi zubnu pastu aj ustnu vodu zn. Elmex, tu zelenu, inak byva aj oranzova. papa

 

28.11.2006 12:49

Anonymous

dakujem zuzka. dnes mam 4 clanky, musia byt do 16:00 odoslane. mala som pisat az zajtra... prvy je o IT, druhy o creative industries, treti o biotechnologii a stvrty o automotive (auta, logistika...) no perny den. miriamka

 

28.11.2006 12:55

fazulka

Zuzi, super, to som si fakt nevsimla, ze pokec po obrazkami je iny Embarassed Je to mile. Miriamka, no mna dve osmicky boleli, nie velmi ale boleli, moj zubnik zvazil, ze to nema vyznam cele rozvrtavat, tak mi ich vysmykol. A ta tretia bola uplne derava, nebolela, ale to bolo len otazkou casu. Niekto ma nazor, ze ich treba dat von, ze robia zbytocne velku sarapatu, niekto zastava nazor, ze maju aj oni svoje opodstatnenie. No co lekar, to nazor, ako pri vsetkom. A Ty si mas vybrat Rolling Eyes Juuj babulky, dala som si na obed sosovicovu polievku a cesnakovy langos, mnaaaaaaaaaaaaaaaaam, a teraz si tu budem smrdkat. Embarassed

 

28.11.2006 13:08

Peťulka

Miriamka - skus si kliknut na tieto stranky. Mali by to byt on-line slovniky. Snad ti pomozu: http://slovnik.redbox.sk/ http://slovniky.atlas.sk/ http://www.katalog.exil.sk/jump.php?sid=307&url=http%3A%2F%2Fwww.slovnik.sk

 

28.11.2006 13:40

Anonymous

super petulka, redbox som este vobec nepoznala. dakujeeem

 

28.11.2006 13:54

Peťulka

Dnes som stretla v meste spoluziacku so skoly, ktora ma asi 1,5 rocnu dcerku. A uz bola druha, kto mi poradil, aby som teraz, co najviac spala, ze "potom" sa uz nevyspim..... Wink

 

28.11.2006 18:43

Markíza

Peťulka: Dnes som stretla v meste spoluziacku so skoly, ktora ma asi 1,5 rocnu dcerku. A uz bola druha, kto mi poradil, aby som teraz, co najviac spala, ze "potom" sa uz nevyspim..... Wink
Niečo na tej rade bude. Keď sa nám narodil Danielko, prvé 2 týždne to bolo vzorné bábätko. Iba jedol a spal. Ale potom sa o 180 stupňov zmenil. Papal síce perfektne (a to mu zostalo do dnešného dňa), ale cca do roka sme sa poriadne nevyspali (teda aspoň ja určite). Po roku sa to zase upravilo a začal pekne spávať. No a dnes je z neho "papkáč" a "spachtoš".

 

28.11.2006 21:34

katinka

ahojte babulky, nemam sancu vas spatne citat, tak vas chcem aspon pozdravit. dufam, ze vsetky maminy aj bruska su ok a pekne rastieme. mate spracovanu nejaku tabulku v exceli alebo len taku, co ste pridavali vzdy sem? precitala som len posledne prispevky a som sa pobavila. kazdy mi predtym radil, ze sa mam vyspat. lenze cim viac sa blizil termin, ty horsie som spavala, vsetko ma tlacilo a tak som si nic nenadspala. po porode som spavala tak 4,5 h za den, samozrejme nie v celku. neskor sa to zlepsilo na nejakych 6-7 a to nam ostalo. ale akosi to nestaci Smile nie ze by matusko tak malo spaval, to len ja chodim tak neskoro. a k zubom - isla som k zubarovi s "vypadnutou blombou" a on mi vravi, ze blomba drzi, ale sa mi odvapnil zub a kus sa mi ho odvalil. takze babo si riadne cuca vapnik do kosticiek Smile

 

29.11.2006 08:51

zuzkaMT

dobre ranko, ako sa vam dari? ja by som dnes spala aj cely den, rano som sa nevedela prebrat, a tak podobne je to u mna stale, rada spim, hoci ani nie dlho, ale potrebujem pravidelny spanok, lebo potom som strasne zla a podrazdena, tak som zvedava ako si to zariadim s mimi Cool Ale zatial sa mi da spat velmi dobre, aj som si zvykla na tie zvlastne pokrutene polohy aby mi bolo fajn. A stale mam dilemu s chlapcenskym menom, nevieme sa s polovickou na nicom zhodnut. Dievcatko mame vybrate uz davno, keby nahodou, ale chlapa nevieme Shocked .

 

29.11.2006 09:04

Peťulka

Dobre ranko babulky. Zuzka - skus si na internete najst zoznam chlapcenskych mien, hadam ti len jedno padne do "ucha" :D S tym spankom je to u mna horsie. Ja si akosi nemozem najst najvhodnejsiu polohu. ale dnes som prisla na to, ze ked si podlozim hlavu vankusikom, t.z. zvysim si hlavu nad uroven tela, tak sa mi lepsie spinka....A aj malinka menej kope. Ja som sice zvyknuta spat takmer na spodnom okraji vankusa (ani by som ho mat nemusela), ale zda sa, ze teraz mi vyvisena hlava robi dobre!!! Babulky!!! Ako spoznam, ze ma mala skitavku. Mne sa v nedelu na jednom mieste mala cukala v pravidelnych intervaloch. Mohlo to byt ono? Alebo je mozne, ze keby sa nejako zvlastne otocila, ze citit a vidiet jej pravidelne bitie srdiecka? (to je asi hlupost, co?) A potrebujem este s niecim poradit. Neviem, aky matrac si mam objednat do postielky. Dietatko by malo mat vraj tvrdy antialergicky matrac.... Ja som mala vybraty molitanovy matrac od Renka-styl, ale molitan je asi dost makky, nemyslite? Mam si radsej vybrat standartny, t.z. s kokosovym vlaknom atd....? Prajem krasny dnik. A piste!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

29.11.2006 10:21

Ivka31

Ahojte Bambulky. Pekne vas dnes zdravim, napriek tomu zahmlenemu dnicku. Dnes nad ranom som prvy raz v zivote zistila, co je to mat krc v nohe - teda v lýtku. Nezavidim dievcatam, ktore to maju pravidelne a dufam, ze to bolo len vynimocne. Nastastie manzelik vie co robit, tak mi hned nohu vystrel spodok nohy ohol do "fajky" a bolo po krci. Neprijemna zalezitost. Jajka ..... ako si na tom? Este stale doma a opuchnutymi nozkami ? Ked si teraz doma, mohla by si si popozerat ten katalog a cennik Renka stylu. Povedz muzikovi, alebo sa stavte ked pojdete okolo - ak chces. Petka ..... ja by som si tiez chcela objednat postielku aj matrac z Renka stylu, ale matrac este nemam vybraty. Potom pokecame, ked sa rozhodnem. Vsetkym zelam pekny den.

 

29.11.2006 11:16

katinka

ahojte ja len k tomu matracu - molitanovy je podla mna prilis makky a moze sa vylezat. my sme kupili taky s kokosovou doskou v prostriedku, tusim materasso. je velmi fajn. ma letnu a zimnu stranu. aj druhemu babu taky kupime, ak ovsem matusko nepoputuje na detsku postel. stal asi 1200 ale myslim, ze sa ta investicia oplati, ked ide o chrbatik babatka. ja radsej usetrim na second hand satickach

 

29.11.2006 11:17

etna

Ahojte, len taka rychlovka a jedna rada pre tie, ktore este neboli na glukoz. teste. Ja som bola dnes rano a sestricka mi dala do vody trosku kyseliny citronovej na zjemnenie chuti. No a bolo to celkom "pitne", nieco ako citronada. Tak si skuste so sebou vziat citron, mozno vam povolia trosku si z neho nakvapkat. Cauko.

 

29.11.2006 13:58

jana v.

Peťulka: Dobre ranko babulky. A potrebujem este s niecim poradit. Neviem, aky matrac si mam objednat do postielky. Dietatko by malo mat vraj tvrdy antialergicky matrac.... Ja som mala vybraty molitanovy matrac od Renka-styl, ale molitan je asi dost makky, nemyslite? Mam si radsej vybrat standartny, t.z. s kokosovym vlaknom atd....?
ahojte, zase som tu na chvilku. petulka, podla mna staci dietatku aj molitanovy. do kedy bude spinkavat v tej postielke? do roka, roka a pol? to bude mat tak zo 10-12 kil a podla mna na taku vahu molitanovy nie je makky. aspon ja som zatial neobjavila ziadne prelezaniny, takze zostava aj pre druhe. katinka, neber to, prosim ta, ako utok na teba, ci snaha ta urazit ta, len ma zaujala zmienka o potahu matraca. nedavno sme s muzom rozmyslali prave nad matracmi - kupovali sme do detskej izby. a vtedy som uvazovala, co vsetko nam chcu predajcovia/vyrobcovia natlacit do hlavy. napriklad tie zimne a letne strany - podla mna ti je na certa, aku stranu mas na obliecke matraca, ked si das na to obycajnu platnovu plachtu, tak ta bude mierne chladit, ked napinaciu frote, tak bude teplejsia. alebo sa mylim? mate niekto taky matrac a je to citelny rozdiel? katinka, este nezabudni aj na to, ze babo mava aj plienku, takze ono vobec nikdy nebude lezkat na rovnom, zvlast ak este budes aj balit na siroko. ja som napr. kym sme mali problem s obcasnym zvrackanim, davala taku rovnu podlozku v podstate od plienky hore, ktora sa mierne zvysovala (pri hlavicke 4-5cm), aby mi malinka tolko nezvrackala. ja tiez uvazujem nad chlapcenskym menom, lebo to nase bude 100% chlapec. muz uz 2a pol roka vravi o "janovi", ale mne sa az tak velmi nepaci, resp. uz si pomaly nan zvykam, aj ked nie je to to prave pre mna. este uvidim.

 

29.11.2006 13:59

ritta

ahojte tehulky, tak ten môj glukozovy test dopadol dobre :D Tesim sa. Dnes som si posurfovala po mimibazare a poobjednavala nejake vecicky... tolko krasnych tam ponukaju... - diki za radu co robit ked je v nohe krc, ja nastasie este tuto neprijemnost nepoznam a dufam ze aj tebe sa budu krce vyhybat. - na tie Kramare sa nie a nie uz 3 den dovolat Sad budem skusat dalej - ja som zobrala z Renka ten matrac LUX 140x60x10 cm. Dnes je to tu nejake tiche... asi vsetky zarezavate co? tak idem aj ja :D :D

 

29.11.2006 14:11

jana v.

a zuby - tvrdia, ze to nie dieta odobera vapnik zo zubov, ale vsetky tie hormonalne znemy posobia prilis kyslo, ci zasadito aj na sliny v ustach, a tym sme nachylnejsie na kazenie zubov. vraj.... tazko povedat, ktore je pravda, mozme si vybrat. fakt je ale ten, ze ja som plomby "uchytila" este na zakladnej skole a potom skoro 20 rokov nic, len zo 2 mi zubar pri preventivkach vymenil, lebo sa z nich uz drobilo. a pri petke vlastneani nie mesiac pred porodom mi objavil kaz na stolicke pod plombou ale z boku, z priestoru od vedlajsej stolicky. ten bol este pomerne maly. a teraz sa mi odlomilo zo stolicky na druhej strane - rovnaky kaz, ibaze bol lepsie schovany, ked is ho tento raz nevsimol, a vacsi. tak mam v nom vlozku a zajtra idem na plombu. a aj dasna mi krvacaju, resp. krvacali, kym som nezacala vyplachovat corsodylom a pastu mam uz parodontax. nastastie, ze osmicky nemam zatial ziadne, vraj su najproblemovejsie, lebo si ich zvycajne ludia ani poriadne neumyju, ked su tak daleko.

 

29.11.2006 14:32

Markíza

Ja som si tento rok so zubami teda "užila". Vo februári mi robili chirurgickú extrakciu ľavej dolnej "osmičky" a o 2 mesiace na to pravej dolnej "osmičky". Pri tej prvej mi stomatochirurg navyše odlomil kus zo zdravej "sedmičky" a s tou "potvorou" som sa trápila ďalších 7 mesiacov. Keby som vo februári vedela, čo ma čaká, požiadala by som ho, aby mi ju rovno vytiahol. V auguste som s ňou bola na stomatologickej pohotovosti a v septembri dokonca 2 krát. A práve pri tom 2. pokuse mi ju službu konajúca zubárka vytrhla. To bola taká ukrutná bolesť, akú som tuším v živote nezažila. Našťastie, od tej doby mám pokoj (klop, klop, klop).

 

29.11.2006 14:38

katinka

jani, mozno je to s tymi potahmi matraca haluz, ale ja mam skusenost, ze sa mi na tej letnej v lete ovela menej potil, bez ohladu na plachtu. a neviem ako u inych, ale maty bude mat dva roky a ak tu postielku nerozoberie, tak v nej do 3 v pohode este spavat bude. a potom uz pojde rovno na velku a kvoli refluxu sme polohovali cely matrac, takze to s tym tvrdym matracom asi islo lahsie, neprehol sa nam, ked sme ho na jednej strane zdvihli. ritta, vy mate nejaku vacsiu postielku? lebo do nasej sa zmesti len matrac 120x60. ale zase molitanovy sa stlaci, ak bude treba.

 

29.11.2006 14:58

fazulka

Ahojte, Janka, no presne si mi tie vsetky slova o matraci zobrala z ust. Ja s Tebou suhlasim uplne, ale uplne so vsetkym a my teda urcite kupime obyc. molitanovy matrac. je to skutocne na rok a pol max. 2, takze nie je o com. A babetko so svojimi kilami urcite molitan nevylezi. Podla mna je aktualne sa bavit o kvalitnych matracoch pri vacsich detoch. Wink Ale to je samoska moj nazor, kazdy si urobi tak, ako si mysli, ze je spravne. :D Baby, ja by som dnes spalaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. Ale uz mam novu nahradu za seba, tak sa vytesujem. :D V piatok, 1.12. ofic nastupuje, takze super. Razz A vyzera byt v pohodke a zlata. Cool

 

29.11.2006 15:26

ritta

, este ze si ma upozornila...samozrejme, ze som sa pretukla - ten spravny rozmer matraca je 140x60x10 - ospravedlnujem sa Wink - to mas super ze uz mas za seba nahradu, ja zacnem zaucat az 1.1.07. Na matersku by som mala ist tusim 26.1.

 

29.11.2006 19:54

karolka

Ahojte babulky, ohladom postielok som zasa dostala jednu radu od uz skusenej maminy-najlepsie si je vraj vybrat taku, ktorej sa bude dat uplne odobrat jedna bocna co - strana (?) a matrac nastaviť do vyšky vašej postele. Ked postielku potom pritlacite uplne k vasej posteli, babo vas bude citit nablizku a bude pokojnejsie. Ma to aj inu vyhodu - nemusite pri kojeni vstavat a vyberat a vkladat mimi do postielky (takych 5x za noc to je asi fakt fuska) a ked bude starsie, vraj si aj same zvykne pregulit sa k vam, nacuckat a odkotulat zasa spat :D

 

29.11.2006 21:25

miriamka

Dobry vecer babule, k postielkam este nie som velmi informovana, ale urcite musi byt polohovatelna! usetrime si tym kopec bolesti chrbta. nas kosik pre babätko na spanie, na 3 mesiace, uz cely a peknucky dorazil vcera k nam. ked ho odfotim, poslem obrazok. je chutnucky a ma malinky matrac. je to pleteny mozesovsky kosik s madeirovym povlecenim a mini perinkou. ale mam pre vas iny tip. porovnavala som ceny a neviem ako to je na Sk, ale tu je ta dobra Isis mechanicka pumpa na mliecko od Avent dost draha. Stoji 55 Euro. Oproti tomu v Anglicku (pozerala som obchod Argos) stoji ten isty set 22 libier. Co je velmi velky rozdiel! Ak mate niekoho v UK, dajte si ju priniest. Je to sada s 2 flaskami, a 2 vlozkami na prsia. Aj ine veci od Aventu su v UK, kedze je to anglicka firma, lacnejsie, ale rozdiel bol najväcsi pri pumpe. papa

 

29.11.2006 21:26

miriamka

A este link na pumpicku: http://www.argos.co.uk/static/Browse/catalogId/10001/identifier/8162634/FC$Brands/Avent/jspStoreDir/argos/Trail/C$cip=42358>C$cip=42368>C$cip=42375>FC$Brands=Avent.htm

 

29.11.2006 21:40

miriamka

Tak som to este vsetko zratala: Tu je ta cena presne 55,99 euro, v UK 21,99 Pfund. podla dnesneho kurzu je 21,99 Pfund presne 32,55 Euro. To je presvedcivy rozdiel. Mne kupi pumpu brat. Sice najskor nechapal co to chcem, a to je co?, a to sa ako?, a to sa aj take nieco robi?... Ale uz som ho myslim dostatocne zasvätila do problematiky odsavania mliecka... no ale uz naozaj, dobru noc vsetkym.

 

30.11.2006 08:41

Ivka31

Ahojte Bambulky. Vitam vas v tomto nie moc peknom dnicku, ale zajtra je zas piatoček. Ja mam dnes dovolenku, tak vam zelam aby to v praci rychlo ubehlo. Plienky : Zhanam tie plienky Hybler, ale nikde ich nemaju. Iba na nete som ich nasla. Nevie niektora z vas nieco o plienkach Kikko z www.plienky.sk ? Ake su ?

 

30.11.2006 09:12

Ivka31

Miriamka ..... ako mam prepocitavat tie libry - 52 Sk za Libru. Nevyznam sa v tom. Mam kamosa v Anglicku, robi v obchodaku a v marci sa ma vratit. Chce mi priniest nejake veci, ale ja neviem, co sa tam oplati kupit. Mas prehlad ???? Dam mu zistit, co tam stoji ta odsavacka Avent - potom dam vediet, ak by niekto z okolia este chcel, mozem mu to dat kupit.

 

30.11.2006 09:15

Ivka31

Na tejto stranke je ta odsavacka za 2370 Sk. Keby som brala libru za cca 52 Sk, potom by na tej miriamkinej stranke stala cca 1150 Sk. To je nejaky velky rozdiel, nie ??? http://www.predeti.sk/?idmenu=56

 

30.11.2006 09:16

zuzkaMT

ahojte babule, Ivka, skus www.hybler.cz, su tam aj plienky a ine detske vecicky, plus vsetko sa da objednat online. Idem makat, musim... Twisted Evil

 

30.11.2006 09:18

zuzkaMT

Teda, vidim ze uz nabehol 7 mesiac, nechce sa mi verit Shocked

 

30.11.2006 09:32

Ivka31

ZUZI ..... tu stranku Hybler poznam, len som si tie plienky chcela nazivo omakat a bohuzial nemam moznost. Este skusim dat bojovu ulohu neterke do Olomouca, mozno ich tam budu mat na zivo v obchode. Keby sa dali kupit na kusi, to bu bolo super. No uvidime. Kto to tu pisal, ze mu uz prisli plienky z www.plienky.sk ???? Skleroza moja .....

 

30.11.2006 09:43

miriamka

ivka, ten rozdiel moze byt. koruna sa pohybuje hore-dolu ako sa jej zachce a ceny urcite v obchodoch nemenia. hlavne je to anglicka firma! ja som preratavala vcera podla aktualneho kurzu z bloomberg.com priamo z libry na euro. na sme.sk vzdy pozeram nas aktualny kurz. v Uk sa oplati v porovnani s Europou vsetko od Aventu, ale elektricke spotrebice, ako ohrievac flasiek a mozno sterilizator si pozriem tu. maju iny adapter, musela by som mat stale cestovny zapnuty a ak by sa to pokazilo, vzdy je to lahsie reklamovat tu. nepozerala som inde ako na argos, ale cez avent sa da urcite zistit este viac.

 

30.11.2006 09:49

Ivka31

miriamka ..... dakujem. Mas este nieco vo vyhlade od Aventu, co si kupis? Napriklad tie skladovacie nadobky do mraznicky alebo sada 4 kusov flasiek. Myslis, ze to vyuzijeme? Sestricka na profilaxii nam vravela, ze sa da mliecko zamrazit na cca 4 mesiace, potom prevarit a dat babetku napr. ked mliecko nie je alebo ty musis ist niekam na dlhsie prec. Co ty na to ? A co ostatne dievcata ... kde ste ?

 

30.11.2006 10:23

zuzkaMT

Ivka, ja si planujem kupit tu sadu nadobiek prave na skladovanie mliecka, jedna mila pani v lekarni mi dala cely katalog od Aventu, maju tam vsetky vyrobky plus darcekove sady, takze ked budem mat klud so stahovanim, chcem si to poriadne prestudovat a zvazit co potrebujem, ale tieto nadobky urcite Laughing

 

30.11.2006 11:04

miriamka

Ivka, aj ja si urcite zadovazim nadobky. S flaskami mam tiez velmi dobre skusenosti, pumpicku Isis si kazdy zatial chvalil. Sterilizator: este neviem ci si kupim elektricky, alebo ten do mikrovlnky. ten druhy je o dost lacnejsi a akurat som zistila, ze uz existuje aj II, novsi model. (tie sa cenovo v Uk az tak neoplatia) vyhoda je, ze flasky a ine nadobky pre male ostanu v tej nadobe strerilne az 24 hodin. novsi typ je o malinko drahsi, v Uk asi o 5-6 libier. v UK predavaju avent aj v drogeriach Boots, ale aj v Mothercare. na ww.avent.com sa daju najst vsetky obchody, ktore tuto znacku vedu. este k flaskam, set Avent Newborn Starter Kit (2 male, 2 velke flasky, kefa na umyvanie, cumlik a 2 cumliky na flasky) vyjde v Uk (12,99 libier) o 8,50 Euro lacnejsie ako tu (26,49 Euro). Tak mozno si dam kupit aj tie tam. co si od Aventu nekupim su asi tie magic flasky pre starsie deti. my sme ich mali pri malom v nemecku a neviem ci sme boli aj s matkou maleho 2 roky neschopne, ale nam vzdy tiekli. pritom prave s tym robia uzasnu reklamu, ze su neuveritelne nepriepustne. no mozno kupim jednu a otestujem. mozno budem schopnejsia. Mliecko zamrazovat budem myslim aj ja. super je, ze mozes odpumpovat rovno do flasky a takto moze ohriat a 'nakojit' aj otecko, ked budem mat terminy.

 

30.11.2006 12:39

jajka

Ahojte, konecne som vas stihla docitat, od piatku som nemohla, pretoze v domceku nemame internet a kedze sme sa uz nadobro prestahovali, tak s tym mam trosku problem. V pondelok som bola u lekara kvoli tomu opuchaniu a tej "svalovici" v rozkroku - to je smiesne, ze :D ale fakt to neviem inak opisat, lekar ma vysetril a hned mi spravil aj poradnu akoby v 28 tyzdni (aj ked som bola v 27tt), takze teraz pojdem az v 30 tt. Zatial je vsetko v poriadku a povedal mi ze uz to bude len horsie, tie pekne tehulkovske casy vraj uz pomaly koncia Confused Ta svalovica je vlastne priprava svalov, klbov a neviem coho vsetkeho na porod, vraj sa nam teraz vylucuje nejaky hormon, ktory uvolnuje celu panvu a moze to byt takto bolestive. Bolia klby, svaly a vlastne cela panva Confused ale nech, patri to k tomu a za to babetko to urcite stoji. V praci som sa dohodla tak, ze uz budem pracovat len v utorky a vo stvrtky a zvysok dni budem doma, pripadne ak bude treba budem pracovat z domu. Takze super, uz som bola naozaj unavena po celotyzdnovej praci. Dakujem vsetkym co ste na mna mysleli, naozaj som isla k dokimu s malou dusickou, tak som sa bala, ale nastastie je vsetko OK Razz Ivka - tie plienky Hybler maju v Novom Meste nad Vahom, je to asi 3 obchod nad Opusom (CD,MC...) najdes ho podla detskeho vykladu. Mne sa problem asi vyriesil, teta mala mat dvojicky, ale nakoniec to predsa bolo len jedno a tak jej sped 13 rokov ostal balik cisto novych plienok (este tych kvalitnych) a da mi aj nejake pouzite - ma ich plne vrece, tak si z nich vyberiem, vyvarim a hotovo. Odsavacka - rovnaky princip ako Avent ma co sa tyka odsavacky MEDELA,da sa zohnat v lekarnach a stoji okolo 1000 Sk, Aventacku som videla okolo 2200 Sk, su k tomu sice aj asi 4 pohariky do mrazaka na mliecko, ale ja osobne si myslim, ze su zbytocne. Rovnaku funkciu vam splnia aj pohariky od detskej vyzivy. A tie aventacke pohariky sa daju pouzit tusim len na 4 zmrazenia a potom ich mozete vyhodit. A za tych 1000 Sk co usetrim na odsavacke mozem mat asi tak 70 ks detskej vyzivy :D Na Medelu som pocula zatial len same chvali od viacerych mamiciek.

 

30.11.2006 12:42

jajka

Ivka - este som sa chcela spytat, ty uz chodis na profylaxiu Confused: Confused: Confused: Aj ja chcem aj s manželom, povieš mi kedy to presne býva?

 

30.11.2006 12:44

katinka

ahojte babulky nechcem, aby ste si mysleli, ze sa tu robim mudra, ale chcem vam poradit ohladom tych flasiek a odsavaciek a pod. ved kazda si aj tak urobi ako uzna za vhodne. ja som si kupila pred porodom len odsavacku, elektricku medelu a bola som s nou velmi spokojna. nepouzivala som ju casto, nastastie som nemusela, ale bola som rada, ze ju mam. pozicala som ju aj jednej mamke v porodnici, vtedy som ju ja este nepotrebovala vobec. a kedze som planovala kojit, kupila som si len jednu flasku, viac menej pre istotu. tu flasku sme pouzili prvy krat snad po 5 mesiacoch aj to len na caj. mliecko z flasky matusko nastastie papal az po 8 mesiaci, dovtedy sme sa plne kojili, potom sme postupne kombinovali kojenie s um. takze som skoro rok nepotrebovala ani sterilizator, ani x flasiek, a pod. ked som mala vela mliecka a mrazila som ho, pouzivala som obycajne vyvarene misky do mraznicky. aj teraz flasky len vyvaram, nepotrebujeme ich vela a uz sa nemusia vyvarat po kazdom pouziti, takze to nie je vela prace. chcem vam len poradit, ze mozno kopec veci, ktore maminka prvorodicka prichysta pre babo, ani nepouzije, alebo ich potrebuje az ovela neskor, a nie je treba sa financne vystavit hned na zaciatku. ja som chcela mat tiez vsetko dokonale, ale clovek tak casom vytriezvie z toho osialu. z osialu z babatka nikdy :D ale zase je dobre, porobit si prieskum a spisat veci, ktore bude mozno treba - znacka, popis, priblizna cena a kde sa daju zohnat, aby potom manzelikovia netapali Smile

 

30.11.2006 12:51

jajka

Katinka - myslimze mas uplnu pravdu, aj mne to presne takto opisovali kamosky, co uz maju deticky. Tiez prvu flasku pouzili az po niekolkych mesiacoch a to na caj. Samozrejme je dobre mat jednu pripravenu ale cele sady sa asi neoplatia kupovat. A v porodnici sa dostava taka startovacia sada a v tej je vraj aj flaska od Aventu (aspon tu v trencine) v inych nemocniaciach to moze byt ine. kazdopadne ja si kupim len 1 flasku a sterilizovat budem vyvaranim.

 

30.11.2006 15:08

jana v.

katinka: jani, mozno je to s tymi potahmi matraca haluz, ale ja mam skusenost, ze sa mi na tej letnej v lete ovela menej potil, bez ohladu na plachtu.
ja som petku privykala samu v detskej od roka a 4 mesiacov (trvalo to 4 poobedia, potom spala uz aj v noci) z priestorovych dovodov, lebo do spalne by som dalsiu postielku dala len s tym, ze ak by som isla do skrine, musela by som ju vzdy odsunut. ja som si predstavovala, ze rozdiel v tych stranach matraca by som pocitila, ak by jedna strana bola napr. z flisu a druha zo satenu. ale v predajniach sa mi tie strany zdali skoro uplne rovnake kvalitou. tak mozno preto som si urobila taky nazor. osobne som nemala problemy s mliekom, takze ani odsavacku som nepouzivala, okrem tretej noci po porode, ked sa mi prudko zacalo tvorit mlieko, ale to mi pozicali v porodnici. a to bola taka obycajna piestova (vraj slovensky vyrobok) - pripominala odmerny valec, do ktoreho sa zasuva piest. abola vyborna. jedna mamicka mala problem, ze mala malo mliecka a mala svoju odsavacku (stlacalo sa tam taka rukovat, ako na rozprasovaci) a ked si pozicala od sestricky takuto, tak jej to slo lepsie. ak by ste ju chceli vidiet, tak niekde mozno najdem vo veciach od kamaratky, zda sa mi, ze aj tuto mi dala pred porodom. mozno by vam stacilo len si poobzerat, vybrat, zistit, kde sa da kupit a kupit az ked bude treba. lebo mozno ani vy nebudete potrebovat.

 

30.11.2006 15:09

Anonymous

ako v kazdom pripade, kolko ludi tolko nazorov. kazda aj tak az casom zistime, co nam najviac bude vyhovovat. a aj kazde babätko je ine. u nas bola sterilizacka, ohrievacka a flasky v obehu v jednom kuse. tiez by som velmi rada kojila co najdlhsie a bez prestavky. ale nie som si ista, ci to bude vzdy mozne. S odsatym mlickom ma moze zaskocit a 'nakojit' aj ocko. mala kopka, ked sedim pri pocitaci. mozno ma malo miesta. tak jej dam pauzu. papa, miriamka

 

30.11.2006 15:26

jana v.

miriamka: co si od Aventu nekupim su asi tie magic flasky pre starsie deti. my sme ich mali pri malom v nemecku a neviem ci sme boli aj s matkou maleho 2 roky neschopne, ale nam vzdy tiekli. pritom prave s tym robia uzasnu reklamu, ze su neuveritelne nepriepustne. no mozno kupim jednu a otestujem. mozno budem schopnejsia.
miriamka, na temu netecucich poharov tu bola jedna diskusia, skus vyhladat. ja mam znacky "mam" (cca 180 sk v tecsu) a som velmi spokojna, von flasku nikdy nenosim. myslim, ze v tej diskusii sa nieco vravelo, ze zavit by mal byt suchy, ale mne drzi aj ked pohar prave poumyvam, staci vysat vzduch. ak samozrejme ti dieta nefukne do neho, ked pije - uz aj to mi urobila hviezda a ja som sa len cudovala, ako sa mohol ten ventil uvolnit Laughing podla mna, dopredu si nemusite kupovat ani sterilizatory, ani cele sady flasiek, mozno nikdy nepouzijete. urobte si len prehlad, co kde dostat a ked budete potrebovat, lahko dokupite, ved po tyzdni uz mozete chodit s babom von na straaasne dlhe prechadzky, ak bude tak dobre spinkavat, ako ta moja spinkavala. ja tych par krat som flasku jednoducho vyvarila. a bezne pouzivam 2 flasky - jednu na pitie, druhu na kasu. okrem toho mam jeden poharik so sosakom (bez ventilu) na ranajsie granko a jeden, ten netecuci, na prechadzky. a na mrazenie stravy, ked zacnete prikrmovat su vyborne nadobky na kocky ladu. zo zaciatku je aj jedna mrkva vela, a takto, ked som uvarila zeleninku, maso a rozmixovala, narobila kocky a potom hocikedy mas strasne rychlo navarene, ved na zaciatku som vystacila s 1-2 kockami.

 

30.11.2006 17:12

Ivka31

Jajka .... na profilaxiu este nechodim. Az v januari zacnem.

 

30.11.2006 19:51

denny

Ahojte, písali ste o matracoch. Moja známa kúpila ten kokosový a ja sa chystám tiež. Nie kvôli letnej a zimnej strane, ale kvôli tomu, aby krpec spal na tvrdšom. Je to lepšie na chrbticu. A tiež som čítala, že je dobré, keď ten matrac je mierne na šikmo (hlavička vyššie a nohy nižšie), aby sa mu nevracala strava (reflux) a náhodou sa nezadusil. Preto si tiež myslím, že lepšie sa mi bude nakláňať tvrdší matrac ako mäkší (ten sa asi skôr prehne). Denny

 

30.11.2006 21:06

Tweety

Ahojte dievcata, Popisalo sa tu toho dost, radost citat. Konecne mam glukozovy test za sebou...dalo sa to prezit Smile a co je hlavne, vysledky su vporiadku. Brusko rastie a uz je z boku poriadne viditelne. Spredu a zozadu vyzeram ako vzdy, ale ked ma niekto uvidi zboku, tak sa moje spicate brusko neda prehliadnut. :D Avent flase mam velmi rada a tiez odporucam nekupovat toho vela, ved dokupit sa tie flase daju vzdy. Mam doma aj rucnu odsavacku mlieka Avent Isis a je super. Velmi mi pomohla a bola som nou spokojna. Flase som vyvarala vo vriacej vode..tak som nepotrebovala ziadny sterilizator...uz ani neviem o com ste este pisali... ...matrac mam radsej tvrdsi, je to naozaj lepsie pre babatko a asi najlepsie je si vybrat zlatu strednu cestu..nie ten lacnejsi a ani tie velmi drahe extra co ja viem co..hlavne aby bol tvrdsi a to ostatne zalezi od kazdej z nas co sa jej paci. Dufam, ze pisem zrozumitelne, lebo som v poslednom case viacej unavena kvoli tehotenstvu.

 

30.11.2006 21:11

Tweety

Ozaj, je tu este niekto okrem mna komu je rano este stale zle. U mna je to uz klasika, ci sa najem alebo nie..mam normalne ranne nevolnosti. Uz mi to naozaj lezie na nervy. Sad Confused Snazim sa najst nejake pekne chlapcenske mena...ale zatial ma nic vhodne nenapadlo...alebo sa to nehodi k priezvisku..alebo sa to jednoducho nepaci manzelovi... Sad

 

30.11.2006 21:42

Tweety

Skoda, ze tu nikto nie je Crying or Very sad Ja uz musim do postele, aby som mala zajtra rano dostatok energie. Dobru noc vsetkym mamickam a babatkam v brusku.

 

01.12.2006 08:52

fazulka

Ahojte, dobre ranko. :D Ivka, ja som si objednavala plienky, osusky aj ort. nohavicky z www.plienky.sk - tie kikko, no a som spokojna. Razz ale ak chces, cez vikend ich dokladne prezriem a napisem Ti recenziu. Wink lebo zase az tolko casu skumania som im nevenovala.Inak cely obchod prebehol bez najmensieho problemu, len treba ratat, ako aj pisu na stranke s takym cca. 3 tyzdnovym dodanim. No prajem vam vsetkym pekny dnicek a este krajsi cely vikend :D

 

01.12.2006 10:02

POPPOLINI

Meg

Ahojte, dnes som sa rozhodla zratat rozdiel v cenach i u nas a v Cechach. Pozerala som ceske stranky: a Nase som pozerala: a Zistila som ze cenovy rozdiel nie je az taky velky (asi 1000 Sk), najma ked sa to prerata z ceskych korun na slovenske a + benzin do Ciech. Mne to najlepsie vychadza na tom www.ekoobchod.sk Sada 20 ks pienok + vrchne nohavicky + vkladacie vlozky do plienok + pratelne podlozky (pricom tieto su len ako doplnok - netreba to kupovat) vyjde cca na 11,5 tis. Cize ak by som kupovala normalne umele plienky z tesca dajme tomu 1500/ mesiac - vrati sa to po 8 mesiacoch, pricom popolini sluzia dalej.... Neviem ako sa rozhodnut, ale asi si zadovazim tie popolini. Len ci sa mi to bude chciet prat..... Nastastie sa na to nepouziva praci prasok - cize netreba ratat naklady na prasok. Meg.

 

01.12.2006 12:50

miriamka

ahojte, tiez som rozmyslala nad popolini. ale myslim, ze dam prednost pohodliu a rozhodnem sa pre pampers. normalne plienky mi teraz usila mamina, mala este obrovsky kus plienkoviny. tak mam asi 20 ks, co na siroke balenie (ak ho bude treba) a ako podlozky do kociara, alebo pomocky pri krmeni bude urcite stacit. mozno obcas na den, aby si babo nezvyklo prilis na pohodlie jednorazoviek. popoliny su pekne mäkkunke, pozerala som ich v obchode a velmi ma lakali. ale pranie (aj ked ten prasok nie je treba) znamena aj vodu, elektriku, susenie, cas... ale je to aj tak urcite zaujimava alternativa. dnes som bola na kontrole. pytala som sa na tu polohu na chrbte. pisali sme uz o tom, ze je pre baba nezdrava, lebo nemusi byt dost okyslicovane. tak mi povedala, ze je pravda, ze si mozme prilahnut arteriu. ale v tom pripade nam bude tak zle, ze sa to neda vydrzat, a ze sa automaticky aj v noci clovek otoci. takze babu podla nej nic nehrozi ked lezime na chrtbte. tie krce v brusku su tiez ok, ked clovek pobehuje dlho vonku. niekto mal ten isty problem ako ja. malicka uz ma okolo 25 cm. bola hrozne pokojna, dievcatko nam potvrdit nechcela. lezala skrcena, stehennu kosticku mala pri usku Shocked tak sa nam nechcela ukazat. kludna ostala, az kym jej lekarka nechcela pocuvat srdiecko. zrazu sa pomrvila a srdiecko sme nasli na uplne inej strane ako sono pred par sekundami. ma doktorov na haku, ale toho na klinike kde budeme rodit myslim priam neznasa. ani sa necudujem, ked ma tak bolestivo stlacal a ju nazval 'najnekooperativnejsim deckom' ake kedy videl.