1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

24.11.2006 12:31

Markíza

Meg: co myslis tym ze vypiect s tebou pocas dovolenky. Lebo aj ja nad tym uvazujem. Dnes som sa na to aj bola v robote opytat, dali mi 3 moznosti.... nakolko mam este celu tohorocnu dovoleku, navrhli mi - bud si to vezmem v januari tesne aby mi to vyslo do nastupu na MD, alebo potom po polroku materskej pred RD alebo potom az po RD - na co sa nemienim spoliehat. Ty myslis ze by nas teoreticky mohli vyhodit zo zamestnania pocas dovolenky ktoru by sme si vzali este teraz v januari? V mojej robote je totiz vsetko mozne, tak napis co si o tom myslis. Meg. Shocked Shocked Shocked
Presne toto som mala na mysli. Nenapadlo to však mňa. Písala o tom Katuš na str. 114. Od tej doby, ako som si to prečítala, stále mi to vŕta v hlave. V tejto chvíli naozaj neviem, ako sa nakoniec rozhodnem. Asi sa o tom poradím doma s manželom, prípadne s mamou.

 

24.11.2006 12:57

ritta

Markiza - akurat som sa informovala o tej dovolenke... ja som nevedela ze aj za matersku nam prislucha dovolenka, to je super. Naozaj je pravda, ze ked si tuto dovolenku budes cerpat hned po skonceni materskej, môzu ta prepustit. Ja zatial planujem nastupit do prace hned po materskej, ale urobim to asi tak, ze najskôr napr. na tyzden nastupim do pracovneho pomeru a potom si este vezmen dovolenku co bude cca 22 dni. Potom uz nebudem nechranena. Inac vsetko je to na dohovore so zamstnavatelom, ale treba naozaj mysliet na vsetko.

 

24.11.2006 13:33

Markíza

ritta: Markiza - akurat som sa informovala o tej dovolenke... ja som nevedela ze aj za matersku nam prislucha dovolenka, to je super. Naozaj je pravda, ze ked si tuto dovolenku budes cerpat hned po skonceni materskej, môzu ta prepustit. Ja zatial planujem nastupit do prace hned po materskej, ale urobim to asi tak, ze najskôr napr. na tyzden nastupim do pracovneho pomeru a potom si este vezmen dovolenku co bude cca 22 dni. Potom uz nebudem nechranena. Inac vsetko je to na dohovore so zamstnavatelom, ale treba naozaj mysliet na vsetko.
Ja by som rada doma zostala čo možno najdlhšie, hoci už dnes viem, že 3 roky to určite nebudú. Ak to bude 1,5 roka, budem rada. Potom sa mi o dieťatko bude starať môj otec, kt. bude v tom čase už v dôchodku. Ako to vyriešiš s dieťatkom Ty? Dáš ho do jasličiek alebo si nájdeš opatrovateľku?

 

24.11.2006 14:08

ritta

My sme s priatelom dohodnuti zatial tak, ze by isiel po materskej dovolenke na rodicovsku dovolenku on. Sam mi to navrhol, ale neviem ci to bude fungovat Wink V kazdom pripade verim, ze to tak bude fungovat, od narodenia malej sa chceme o nu starat spolocne aby nebola potom zmena prilis velika. Ja som tak informovala aj zamestnavatela, inac by mi miesto obsadili, takto musia pol roka "posluchat" i ked viem ze je to dane zakonom... ale uz som videla vselico. V kazdom pripade su to len plany.

 

24.11.2006 14:11

Ivka31

Dievcata prepacte, ze vam do toho vstupujem, ale - Meg - pred materskou ked si este tehotna ta nemozu vyhodit ani pocas dovolenky. Si chranena zakonom - to znie smiesne ako nejake zviera Laughing . Ale po pol roku materskej, ked sa ma prejst na rodicovsky prispevok, uz nie si chranena nicim ak by si zacala cerpat normalnu dovolenku. Takze ti mozu dat vypoved. Takze pred materskou ta pocas dovolenky nevyhodia - neboj.

 

24.11.2006 14:17

Markíza

ritta: My sme s priatelom dohodnuti zatial tak, ze by isiel po materskej dovolenke na rodicovsku dovolenku on. Sam mi to navrhol, ale neviem ci to bude fungovat Wink V kazdom pripade verim, ze to tak bude fungovat, od narodenia malej sa chceme o nu starat spolocne aby nebola potom zmena prilis velika. Ja som tak informovala aj zamestnavatela, inac by mi miesto obsadili, takto musia pol roka "posluchat" i ked viem ze je to dane zakonom... ale uz som videla vselico. V kazdom pripade su to len plany.
Aj mne to už manžel navrhol, ale predbežne som to odmietla. Nie že by som mu nedôverovala (on je veľmi dobrý otec a určite by sa o deti vzorne postaral), ale keďže už viem, aké to je mať bábätko, jednoducho sa o to nechcem pripraviť. Je veľmi pravdepodobné, že to bude už naposledy v mojom živote a obávam sa, že raz si budem vyčítať aj to, že som s ním bola doma "iba" rok a pol. Inak to však nejde. Banku nezaujíma, že ma baví byť doma s drobcom. Ju zaujíma iba to, či má v deň splatnosti na účte splátku za hypotéku. Ale to Ti asi vysvetľovať nemusím, pretože to určite poznáš minimálne tak dobre ako ja. Crying or Very sad No a druhá vec je tá, že potrebujeme aj jeho príjem a keďže môj otec už bude v tom čase na dôchodku a je ochotný to pre nás urobiť, prečo to nevyužiť?

 

24.11.2006 14:21

ritta

Markiza - hovoris mi z duse, je to presne tak a ja si to velmi dobre uvedomujem ale zatial to mame v plane... Ivka - kludne nam sem vstup :D a povedz co mas nove, v praci uz mas volnejsie? Ja som dnes vypadla uz o 13, idem urobit nakup a tesim sa z vikendu!!!

 

24.11.2006 14:21

Markíza

Ivka31: Dievcata prepacte, ze vam do toho vstupujem, ale - Meg - pred materskou ked si este tehotna ta nemozu vyhodit ani pocas dovolenky. Si chranena zakonom - to znie smiesne ako nejake zviera Laughing . Ale po pol roku materskej, ked sa ma prejst na rodicovsky prispevok, uz nie si chranena nicim ak by si zacala cerpat normalnu dovolenku. Takze ti mozu dat vypoved. Takze pred materskou ta pocas dovolenky nevyhodia - neboj.
Ivka31, nemusíš sa ospravedlňovať (nemáš sa totiž za čo). Ak máš nejaký postrech, či info, sem s ním! Laughing

 

24.11.2006 14:23

Markíza

ritta: Markiza - hovoris mi z duse, je to presne tak a ja si to velmi dobre uvedomujem ale zatial to mame v plane...
No, veď uvidíte, ako sa sa celá situácia vyvinie. Veď aj ja mám kadejaké plány, ale vieš ako to je:"Človek mieni a osud mení". Dúfam, že nám to všetkým výjde podľa našich predstáv.

 

24.11.2006 14:31

ritta

Markiza - este je tu sanca ze vyhrame Lotto :D :D :D to na odlahcenie tejto vaznej temy. Wink

 

24.11.2006 14:33

Ivka31

Bambulky, vy uz planujete taketo veci - ako dlho ostat doma ? Boze aj mna sa to asi budu pytat v robotke, ale ked ja ani netusim. Teraz mam pocit, ze doma vydrzim tak asi rok, ale mozno neskor budem mat na tuto temu iny nazor. Ale ked si to tak vezmem, v marci 2008 bude mat male rok a ja si este budem chciet uzit jedno leto doma, ze ? Tak sa mi to zda spravne, venovat sa mu aspon do tej jesene. Potom asi na rok zamestnam maminu - uz je na dochodku a na prve vnuca sa tesi. Do skolky od 2,5 roka uz beru - asi, tak potom to uz bude vaznejsie - ale to je daleko.

 

24.11.2006 14:40

ritta

Ivka, ved to mas uz tiez premyslene :D A neboj, plany sa daju vzdy zmenit, uvidime potom, ved nie sme jasnovidky. Inac zajtra tu asi bude poriadne slavnostna atmosfera. Nase Katariny budu oslavovat. Katus Katka.ho 1kacenka2 Katinka Kačena to bude zurka :D

 

24.11.2006 14:45

Markíza

Ivka31: Bambulky, vy uz planujete taketo veci - ako dlho ostat doma ? Boze aj mna sa to asi budu pytat v robotke, ale ked ja ani netusim. Teraz mam pocit, ze doma vydrzim tak asi rok, ale mozno neskor budem mat na tuto temu iny nazor. Ale ked si to tak vezmem, v marci 2008 bude mat male rok a ja si este budem chciet uzit jedno leto doma, ze ? Tak sa mi to zda spravne, venovat sa mu aspon do tej jesene. Potom asi na rok zamestnam maminu - uz je na dochodku a na prve vnuca sa tesi. Do skolky od 2,5 roka uz beru - asi, tak potom to uz bude vaznejsie - ale to je daleko.
Teraz sa nám to zdá ďaleko, ale vieš ako rýchlo to ubehne. Ja si presne pamätám na deň, kedy išiel Danielko po prvý krát do škôlky (10/11/99 mal 2 roky a do škôlky nastúpil 15/11/99 - takže mal iba 2 roky a 5 dní a zvládol to lepšie ako ja). A dnes je z neho už tretiak na ZŠ a pomaly bude "baby" naháňať. Rolling Eyes

 

24.11.2006 14:53

Markíza

ritta: Ivka, ved to mas uz tiez premyslene :D A neboj, plany sa daju vzdy zmenit, uvidime potom, ved nie sme jasnovidky. Inac zajtra tu asi bude poriadne slavnostna atmosfera. Nase Katariny budu oslavovat. Katus Katka.ho 1kacenka2 Katinka Kačena to bude zurka :D
Môj manželík bude mať zajtra narodeniny a v pondelok meniny. Práve si lámem hlavu nad tým, čo mu kúpim. Videla som v Kauflande darčekové balenie cukríkov "Kinder schokobons" (neviem, či som to napísala správne). Je to taká veľká vianočná plechová krabica a je ich tam min. 500g (možno aj viac). On tieto cukríky miluje (a aj ja s malým Laughing ). Tak asi večer "skočím" do "hypáču" a kúpim mu ich.

 

24.11.2006 15:00

Markíza

ritta: Markiza - este je tu sanca ze vyhrame Lotto :D :D :D to na odlahcenie tejto vaznej temy. Wink
Môj mužík zo žartu stále hovorí, že kedy sa už konečne ozve ten nezvestný strýko, čo nám zanechá tie ťažké milióny. A ten "exot" sa neozýva a neozýva. Vyzerá to tak, že sa budeme musieť bez neho zaobísť, prípadne začať hrať spomínané Lotto. Laughing

 

24.11.2006 15:03

etna

Ahojte, Riesili ste tu , tak aj ja troskou prispejem. Cas straveny na MD sa povazuje za vykon prace na ucely dovolenky, tj. ako keby ste chodili do prace. Cas straveny na RD sa uz nepovazuje za vykon prace na ucely dovolenky. Ak som teda od 1.1. ? 30.6. (presne pol roka) na MD a od 1.7. do 31.12. (presne pol roka) na RD, tak mi vznikne narok na 10 (ak mam inak narok na 20), resp. na 12,5 (ak mam inak narok na 25) dna dovolenky. Ak ste tehotne, na MD alebo RD, ste v ochrannej dobe, tj. nemozete dostat vypoved. Avsak, vypoved z organizacnych dovodov mozete dostat vzdy, napr. rusi sa oddelenie, kde pracujete, alebo vase pracovne miesto. Ak skoncite MD a nastupite spat do prace (cerpate dovolenku), nie ste v ochrannej dobe, takze vypoved mozete dostat. Ale ak pocas plynutia vypovednej doby nastupite na RD, tak vypovedna doba konci uplynutim RD. Priklad: 31.12. koncim MD, od 1.1. do 15.1. cerpam dovolenku na zotavenie (cize nastupila som do prace). Pocas cerpania dovolenky mi 5.1. daju vypoved, 16.1. nastupujem na RD, ktoru koncim 30.11., kedy zaroven koncim aj v praci Crying or Very sad Ak su dovody na okamzite skoncenie pracovneho pomeru, tak zamestnavatel pracovny pomer nemoze skoncit s vami okamzite, ale moze vam dat vypoved a to len vtedy, ak ste tehotne, alebo na RD. Tj. ak ste na MD, tak vam nemoze dat ani vypoved :D Cisto hypoteticky a verim, ze sa to nestane Wink : ak dnes spravite v praci velky problem, v podelok mozete dostat vypoved, vypovedna doba zacne plynut 1.12. Kedze vypovedna doba by kazdej z nas uplynula az po nastupe na MD (bud 31.1. alebo 28.2.), tak pracovny pomer sa konci poslednym dnom MD.

 

24.11.2006 15:20

Ivka31

Kačena ..... mozes nejako popisat tu prenosnu vaničku bez strechy prosim ta ? Vyzera to ako taka fusakotaška, alebo ma aj pevne boky - nie len dno ?

 

24.11.2006 15:29

Ivka31

No etna ..... ty si mi ale dala. Myslim, ze si to precitam este 3 krat a aj tak budem mat v hlave gulas.

 

24.11.2006 15:39

Ifcok

etna, ty si to super napisala. a kedze sa super vyznas, vies mi teda poradit aj, ci by som si mohla nechat preplatit tu dovolenku (celu), na ktoru by som mala narok, uz pred nastupom na MD? prave kvoli tej pripadnej vypovedi by som ju dovolenku urcite radsej nechala preplatit .. uvazujem nad tym kvoli tomu, ze ak budeme mat v decembri 13.plat, prip. odmeny, tak by som mala vyssi dovolenkovy priemer ... alebo sa to pre pripad preplatenia dovolenky tak nepocita, nevies?

 

24.11.2006 15:46

ritta

Markiza - to je super napad s tymi cokoladovymi cukrikmi, urcite sa potesi... a nielen on :D Etna - vidim, ze zakony mas v malicku, super. Uz k nam dlho nezavitala miamia a fazulka... hadam su v poriadku Exclamation

 

24.11.2006 16:19

Ifcok

markiza, aj moj muzik (aj svokor) ma v pondelok meniny. a narodky ma svokor v nedelu Smile

 

24.11.2006 17:06

etna

nahradu mzdy za nevycerpacnu dovolenku je mozne vyplatit len vtedy, ak sa dovolenka nemohla vycerpat z dovodu skoncenia pracovneho pomeru. Tebe ale pred nastupom na MD este nevznikne narok na dovolenku, takze niet dovodu, aby ti ju zamestnavatel preplatil. Jedine, co by som si vedela predstavit je to, ze si ju vycerpas skor, ako ti vznikne na nu narok - to ale zavisi od dohody so zamestnavatelom a jeho ustretovosti. Jednoducho tak, ako ked si napr. v januari chces vziat 2 tyzdne dovolenky (dovolenku za minuly rok uz nemas), na ktoru este nemas narok (lebo si este neodpracovala potrebnu cast roka). Niektory zamestnavatel to povoli, iny nie.

 

24.11.2006 19:19

Markíza

Ifcok: markiza, aj moj muzik (aj svokor) ma v pondelok meniny. a narodky ma svokor v nedelu Smile
Aj môj mužík sa volá po otcovi, takže aj môj svokor má v pondelok meniny. Pýtala som sa manžela, či by chcel, aby sa náš syn volal po ňom "Milanko" a nechce o tom ani počuť.

 

24.11.2006 20:47

Katuš

ETNA, ja sa este vratim k tej MD a RD....vo vela veciach mas pravdu,ale stym narokom.....berme to tak,ze nastuis MD 1.1.a mas ju do 30.6.presne pol roka....narok na dovolenku rocne mas 25dni.....takze za MD mas narok na plniu polku dovci,to je 12.5 dna a za RD mas tiez ale narok.Za 100dni RD v kalendarnom roku mas narok na plnu dovcu,to co je nad 100dni v tom roku sa potom krati 1 dvanastinou.Mne dnes ratali narok za buduci rok,na matersku pojdem podla vsetkeho 15.1.,narok za kazdy rok mam 25dni dovolenky a vyratali mi dnes,ze za bduuci rok bduem mat narok na 23dni.Toto iste mi poevdali aj na inspektorate prace....tiez 23sdni a presne tento postup,co som tu opisala....ak ti budu tvrdit daco ine,pytaj sa,aby ata nikto neobtňral o to,co ti patri.....pripadne brnkni na inspektorat prace v Blave,tusim pani doktorka Svitkova...ale staci,ak povies,ze potrebujes radu ohladom dovolenky,oni ti ju spoja.

 

24.11.2006 21:29

Kačena

Ivka! Tá fusakotaška je s pevným dnom aj stenami, len nemá striešku. Má po bokoch aj rukoväte, ktoré sa potom dajú perfektne zasunúť do tej vaničky zboku a nie je nič vidieť. Keď ich potrebuješ, len si ich povytiahneš. Super vec Laughing

 

25.11.2006 09:31

ritta

Dobre rano, dievcata! Chcem pogratulovat vsetkym Katarinkam k ich meninkam, vela zdravicka, lasky, stastia, spokojnosti a hlavne zdrave deticky :D :D :D Aj my mame v rodine Katku tak idem do Polusu pozhanat nejaky darcek lebo poobede nas caka oslava. Smile Majte sa krasne a uzite si dnicok!

 

25.11.2006 13:17

miamia

ahojte kinderocka Razz prajem zo srdca vsetko najlepsie vsetkym Katarinkam Wink hlavne nech sa Vam vsetkym splni kazdy snicek ..a aby ste boli vseky tie NAJ mamicky tyh NAJ babetiek Razz Wink vidim ze Vy tu preberate MD.RD atd atd... Rolling Eyes my mame nove to ,ze ideme s malickou na 4d utz 12.12 tak sa teskam ako male deculo,ze ju kponecne uvidim trosku realnejsie...mame uz kociarik ,ale je pre istotu v obchodiku a vezmeme ho odtial vo februari... nevieme aku sedacku mame vybrat...neviem ake znacky su najlepsie v testoch... Confused a to je asi vsetko...aaaa za tyzden som pribrala 2kila navyse Embarassed tak mam 63kg co znamena ze som od zaciatku nabrala 8kilo Crying or Very sad ale co???hlavne ze je malicka ok

 

25.11.2006 18:12

Anonymous

Babulky,vdaka za gratulacie a vsetkym ostatnym Katkam zelam vsetko naj naj naj k meninkam,hlavne zdrave babetka. Katuš

 

25.11.2006 20:23

Anonymous

katarinkam vsetko najlepsie. ja uz som dnes vsetky moje obvolala, no katariniek je dost... miamia: autosedacky Römer baby safe plus su vo viacerych testoch naj. a potom od Römer aj pre starsie deti. pekny vecer, miriamka

 

25.11.2006 22:56

miamia

dakujem miriamka Laughing pekny vecer vsetkym prajem Razz

 

25.11.2006 23:06

Markíza

Zdravím Vás! Spomínali ste tu váhu. Ja už z toho začínam byť pomaly nešťastná, hoci kamarátka, kt. má 8 mesačného synčeka mi hovorí, že je to v poriadku. Do nedávna som priberala veľmi pomaly a teraz sa to akosi rýchlo rozbehlo. Keď to pôjde takýmto tempom, rodiť pôjdem s 20-timi kg navyše. Dúfam, že je to iba prechodné, a že sa to čoskoro ustáli.

 

25.11.2006 23:07

Markíza

Anonymous: katarinkam vsetko najlepsie. ja uz som dnes vsetky moje obvolala, no katariniek je dost... miamia: autosedacky Römer baby safe plus su vo viacerych testoch naj. a potom od Römer aj pre starsie deti. pekny vecer, miriamka
Aj ja som počula, že tieto autosedačky sú najlepšie.

 

26.11.2006 09:56

denny

miamia: ahojte kinderocka Razz prajem zo srdca vsetko najlepsie vsetkym Katarinkam Wink hlavne nech sa Vam vsetkym splni kazdy snicek ..a aby ste boli vseky tie NAJ mamicky tyh NAJ babetiek Razz Wink vidim ze Vy tu preberate MD.RD atd atd... Rolling Eyes my mame nove to ,ze ideme s malickou na 4d utz 12.12 tak sa teskam ako male deculo,ze ju kponecne uvidim trosku realnejsie...mame uz kociarik ,ale je pre istotu v obchodiku a vezmeme ho odtial vo februari... nevieme aku sedacku mame vybrat...neviem ake znacky su najlepsie v testoch... Confused a to je asi vsetko...aaaa za tyzden som pribrala 2kila navyse Embarassed tak mam 63kg co znamena ze som od zaciatku nabrala 8kilo Crying or Very sad ale co???hlavne ze je malicka ok
Ahoj, my sme sedačku konečne vybrali. Wink Rozhodujeme sa medzi Chicco (Autofix plus) a Peg Pérego (Primo Viaggio). Musíme kupovať s bázou, lebo máme krátke pásy - určite si vybratú skús v aute, či Vám bude pasovať. Kým sme nevedeli, že máme problém s pásmi, mali sme vybratú Chicco Synthesis - tá bola aj proti bočnému nárazu. Kukni sa sem: http://www.materskecentrum.sk/user/view_page.php?page_id=376513 denny Wink

 

26.11.2006 10:15

denny

Ahojte kočky, rozoberali ste tu, za aký čas sa chcete vrátiť do práce. Žiadna z Vás neuvažuje o 2 deťoch po sebe? Ja plánujem zostať dlhšie a spojiť 2 materské. A to hlavne kvôli tomu, že nechcem 2x vypadávať z práce a znovu sa zaúčať. Radšej to absolvujem len raz. Medzi mnou a bratom je 2,5 roka rozdiel a bolo to super. Nechcela by som mať medzi deťmi väčší. Jajka, neviem, v čom je problém, s tým súborom, ale skúsila som to teraz poslať manželovi na jeho privátnu adresu a v pohode to prešlo aj s prílohou s fotkami. Kočky skúste niektorá poradiť, čo mám ešte vymyslieť, aby to prešlo... Crying or Very sad , Ty si taká šikulka, nevieš, ako to môžem okabátiť. Súbor má 3,26 MB a nie a nie ho doručiť Jajke. Confused Už som jej ho posielala z Poboxu, z Gmailu... Inak ešte ku kočíkom. Jajka, aj my sme sa boli v piatok kuknúť na tie Patrony a musím povedať, že ten, čo sa mi najviac páčil je skutočne obrovský Shocked Nezávisle od seba mi už niekoľko ľudí radilo, aby sme nekupovali kombinovaný, ale radšej hlboký na začiatok a potom športový. A musím povedať, že čím ďalej, tým viac sa mi tento nápad začína zdať dobrý. Tie kombinované nie su najľahšie, ani ten Patron. Skúšala som ho zodvihnúť, no sila! Tak sme sa s mužíčkom rozhodli, že kúpime lacný hlboký (na tie 4 mes. to je jedno) a radšej zainvestujeme do športového (ako to už vyššie písali kočky). A tie otočné kolieska, to je skutočne super vec. Razz S takým kočíkom je úplne iná manipulácia, ako keď ho musíš postaviť na 2 kolesá a silou otočiť. Babmino sa inak páčil aj mne, videli sme ho v Avione v tej novej predajni Alltoys. Aj nad ním som uvažovala, ale asi teda kúpime 2 kočíky. denny

 

26.11.2006 10:17

denny

Všetkým Katkám k ich včerajšiemu sviatku všetko naj Laughing

 

26.11.2006 11:11

Tweety

Vsetkym Katarinam, Katkam, sice trochu oneskorene, zelam vsetko najlepsie ku vcerajsim meninam.

 

26.11.2006 11:17

karolka

Ahoj ifcok, aj moj svokor ma narodky v nedelu, teda dnes :D

Ifcok: markiza, aj moj muzik (aj svokor) ma v pondelok meniny. a narodky ma svokor v nedelu Smile

 

26.11.2006 11:23

Ivka31

denny .... posielam ti ss

 

26.11.2006 11:24

karolka

Ahoj Markiza, pozeram, ze mame ten TP najpodobnejsi, tak ma zaujalo, kolko si to pribrala, ked si z toho taka nestastna? Nech porovname... Teda ak to chces napisat... Ja som najprv kilo schudla, takze momentalne mam 57 kg, t.j. 4 kg navyse...

Markíza: Zdravím Vás! Spomínali ste tu váhu. Ja už z toho začínam byť pomaly nešťastná, hoci kamarátka, kt. má 8 mesačného synčeka mi hovorí, že je to v poriadku. Do nedávna som priberala veľmi pomaly a teraz sa to akosi rýchlo rozbehlo. Keď to pôjde takýmto tempom, rodiť pôjdem s 20-timi kg navyše. Dúfam, že je to iba prechodné, a že sa to čoskoro ustáli.

 

26.11.2006 11:34

Ivka31

Ahojte dievcata. Ja by som tiez chcela prispiet k tej hmotnosti. Povodne som mala 52 potom som 1 kg schudla a teraz mam 59 Embarassed . Takze som nabrala 7-8 kg. Posledne 3 kg sa na mna nalepili za posledne 3 - 4 tyzdne. Zda sa mi, ze sa to dost zrychlilo - to priberanie. No uvidime ako to pojde dalej. Asi to moc neovplyvnime, staci sa neprejedat a nechat tomu volny priebeh. Niekto nabera kila aj z vody, niekto nie.

 

26.11.2006 12:47

miriamka

ivka, aj ja teraz velmi rychlo priberam. kazdy druhy tyzden kilo a potom mi tyzden skoro stoji vaha. vo stvrtok pred 2 tyzdnami som mala uz o 5 kg viac. pred tyzdnom o 6, tento stvrtok o 6,2... ale skusam sa vazit naozaj iba vo stvrtok. dokonca som si urobila tabulku a robim diagram. este mam 16 tyzdnov, to by bolo dalsich 8 kg ak to pojde takto dalej. ale to sa velmi vsetko meni. az ku koncu babätko pribera velmi rychlo!!! neviem, kde sa to teraz 'usadza', ked malinke je estelen taky chrustik. Shocked vcera sme sa boli prejst vo vinohradoch. to je vzdy nadhera. no a vcera som mala taky dobry napad, ze pojdeme autom, zaparkujeme, urobime 1-2 hodinkovy okruh na skoro-rovinke... no manzel ma asi nepochopil kam chcem ist. autickom sme sice isli, zaparkovali sme tiez, ale na uplne inom mieste a potom sme slapali skoro hodinu asi 15% stupanim. obcas ma vratilo par krokov spät, mala som nohy ako z olova. potom asi hodinka po rovine a zliezli sme dolu. ani neviem, ako som sa zvalila do auta. no dnes mame znovu hosti na veceru, tak sa idem chytit vysavaca, zehlicky a varechy. aby sa nezlakli. minuly tyzden som piekla jelena, dnes jahnacinu. ale tesim sa na pohodu vecer. vsetkym pekny pohodovy den

 

26.11.2006 13:48

Markíza

karolka: Ahoj Markiza, pozeram, ze mame ten TP najpodobnejsi, tak ma zaujalo, kolko si to pribrala, ked si z toho taka nestastna? Nech porovname... Teda ak to chces napisat... Ja som najprv kilo schudla, takze momentalne mam 57 kg, t.j. 4 kg navyse...
Markíza: Zdravím Vás! Spomínali ste tu váhu. Ja už z toho začínam byť pomaly nešťastná, hoci kamarátka, kt. má 8 mesačného synčeka mi hovorí, že je to v poriadku. Do nedávna som priberala veľmi pomaly a teraz sa to akosi rýchlo rozbehlo. Keď to pôjde takýmto tempom, rodiť pôjdem s 20-timi kg navyše. Dúfam, že je to iba prechodné, a že sa to čoskoro ustáli.
V prvej poradni (v 10. TT) som vážila 61 kg a teraz (začiatok 24. TT) vážim 67 kg, takže mám zatiaľ 6 kg navyše. Veľmi mi však chutí jesť a to je to, z čoho mám obavy. Nemusím zjesť naraz veľa, stačí málo, ale zato často. Keď pocítim hlad, okamžite si musím čosi zajesť, inak mi začne byť nevoľno.

 

26.11.2006 14:11

Anonymous

Ahojte babulky, to som ja fazulka, len sa mi nechce prihlasovat, som tu na skok. K tej vahe, no ta teda prekvapuje aj mna, ja uz mam + 8 kg od zaciatku, chuti mi teda tiez jest ako pise Markiza, tak som zvedava, co bude dokonca tehu. Rolling Eyes Pri prvom som pribrala 7 kg a bolo to super. Teraz ale smerujem niekde uplne inde. Katarinkam prajem aj ja vsetko len a len to najlepsie, hlavne vela zdravicka a stastnucke babetka. :D Kocky, co uz mate kociky, peknucke Ste povyberali, drzim palce k spokojnosti. My stale nie sme rozhodnuti, uz si pripadam jak blbec. Confused Jeden den som presvedcena o ojazdenom hlbokom Peg-peregu, na druhy o Casual -play, a takto to striedam uz dva mesiace. Shocked Inak sa mame dobre, klop klop, uz sa nam aj zelezo umudrilo, cukor mame ok. Ale zistovali nam ho len z krvi, nie tym glukozovym testom. No hlavne je, ze je to ok. Tento tyzden sme sa uz tesili na advent, ale asi sme sa ponahlali a musime si este tyzden pockat. Inak prisli mi uz tie plienky, osusky, ort.nohavicky z plienky.sk a som velmi spokojna. Vyzeraju dobre a pevne. Tak uvidime. No a konecme sme si vybrali uz aj komody do spalne, na vecicky pre mimi, lebo uz to nemam kde skladovat, ani sa to nezda, ale aj tie mini vecicky potrebuju svoje miesto. No a ta komoda bude zaroven aj prebalok, tak to bude hadam prijemne s uzitocnym. Uz len prebalovak do kupelne a je to. Min. tyzden som vas citala pravidelne, ale nebol cas prispievat - absolvovala som vsetkych moznych lekarov, zubara, poradnu, vseobecneho, no a na druhej strane ste preberali dovolenku a jej cerpanie, k tomu som nemala co pisat Embarassed Tak hadam sa dobre rozhodnete. Wink Vonku je celkom prijemne, tak sa ideme vyvencit a ponavstevovat starych rodicov. Prajem vam vsetkym krasnu nedelu Razz fazulka

 

26.11.2006 15:35

denny

Tak ešte k tej váhe. Na začiatku tehu mi vôbec nechutilo sladké, tak som schudla aj ja asi 1 kg. Teraz začínam 26tt a mám 9 kg navyše. V prvom trimestri som pribrala asi také 3 kg, teraz to ide skutočne rýchlejšie. Confused Ale hovorím si, že možno je lepšie takéto postupné priberanie, ako keby sa to malo navaliť naraz, už aj kvôli tomu, aby mi nepopraskala koža. Toho sa dosť desím Sad

 

26.11.2006 16:02

miamia

no vidim ,ze asi u vsetkych to zacalo nejako stupat az teraz...ja som doteraz pribrala v 1.tr asi 1,5kg v 2.tr.3 kga za posledne tyzdne nejako rychlo sa to na mna lepi Shocked ale co uz...takze teraz mam 27tt a mam 63kg a zacinala som na 55kg Embarassed zaividim ti ale v dobrom fazulka ze uz mas aj tu komodicku...ja by som tiez chcela nejaky prebalovaci pultik a plno inych veci pre malicku no ked nam sa to nema kam zmestit,tak som jej vypratala na SR ked som bola na tie 3dni domka len jednu skrinku v obyvacke ,a prebalovaci pultik zvlast nekupujem lebo budem mat tu postielku kde aj aj prebalovaci pultik na nej...a nekupujem ani vanicku s tym celym stolikom ...iba vanicku ... a vy kocky??? ja sa tiez k tej materskej nevyjadrujem lebo ja mam lazo plazo uz dlho Embarassed neviem ci som tu posielala fotku kociarika tak ju pripojim ak ano tak prepacte...skleroza... strasne uz chcem aby bol aspon januar...ja sa uz neviem dockat babenky Laughing inac ja som na ziadny glukozovy test nebola Shocked Confused to musime kazda???tu v nemecku to asi nerobia ci co???

 

26.11.2006 16:09

miamia

este k tomu kociariku toto je len fotka z katalogu,lebo ten pravy ,co sme kupili je este v obchodiku ,ak by nahodou trebalo menit ruzovu farbu Laughing a toto je vlastne podvozok kolekcia 2006,my uz mame podvozok z kolekcie 2007,cize predne kolieska su zdvojene a mensie a otacacie...ale nazivo kociarik vyzera krajsie ta ruzovucka je tam taka chutnucka... Wink co nanho vravite???

 

26.11.2006 16:23

denny

Ahoj Miamia, pekný kočík si si vybrala. Neviem, ako to je v Nemecku, ale tu u nás na ten glukózový test chodia všetky tehotné. Ja som bola minulý týždeň a bola to katastrofa Confused Ani nie kvôli chuti, nebolo to také hnusné, dalo sa to vypiť, ale skôr kvôli tomu čakaniu. Ja som bola normálne u diabetologičky. Najskôr mi zobrali krv z prsta, potom som mala vypiť ten sladký nápoj (ktorý mi zarobili v lekárni) a keď som ho vypila, tak po 2 hodinách som mala prísť znovu na odber z prsta. Potom som svoju vzorku odniesla do labáku a po 45 min mal byť výsledok. Takto to nevyzerá tak hrozne, ale keď si zoberieš, že som tam namiesto 2 hod, čakala skoro 3 na ten ďalší odber, lebo tam bolo veľa pacientov a na výsledok namiesto 45 min 90 min, tak som domov prišla unavená ako pes - viac ako z práce! Confused

 

26.11.2006 16:29

ritta

Ahojte! Miamia - ten kociarik je krasnucky :D Ja som dnes prespala skoro cely den Wink prestavky boli len na jedlo... strasne mi zacina chutit, lepsie to znasam v praci, tam nemam tolko casu rozmyslat nad tym co spapam i ked ani tam teda nehladujem... a velka zmena je v jedeni sladkeho - ja som sladke aj mesiac nemusela a teraz, vianocka s lekvarom na ranajky hovori asi za vsetko, dokoncami chutia aj prikro sladke veci ako turecky med Confused Pribrala som doteraz 5 kg ale ja som nikdy nebola chudula, takze uz mam 70 kg. Tiez posledne tyzdne ide vaha ovela rychlejsie hore. No a tazkosti mam s dychom a zacinaju ma pobolievat tusim bedrove klby, akoby sa roztahovali... ale samozrejme sa to da vydrzat. Tak sa drzte a uzite si zvysok nedele. :D

 

26.11.2006 16:46

miamia

no to je sila cely den odbit jednym glukozovym testom takto Shocked no to je aj na kona vela Laughing no tak tu asi nechodia na ten glukozovy test Confused alebo mi ten cukor asi zistuju v moci lebo stale mi beru moc a povedia ze vsetko je ok...no ja neviem dost ma to tu stve kedze ani afp testy mi nerobili...ach jaj...no co uz...len si prajem aby malicka bola zdravucka ,nic viac nechcem... Wink sladke no to mi ani nevravte,ja som prvy timester sladke ani citit nemohla a teraz nemozme mat doma nic sladke lebo to zjem vsetko za pol hodinu taka som zavisla Embarassed tak preto tu uz mam len ovocie a sem tam si dam sladku krupicku... Wink inac dakujem za pochvalu kocika... Razz mna bolia krize...minule som aj zvracala no to som len cumela ako puk Shocked ze co sa deje...mavam migreny straaasne asi 3dni uz...a tiez mam nieco z bedrami niekedy v noci sa to uz neda vydrzat...a hlavne mavate niektora krce v nohach???ja ich mavam pravidelne kazdu noc,teda nad ranom o takej tretej stvrtej sa budim ...strasne... Confused a beriem aj magnezium a nepomaha to nejako...ale len dam spicku nohy smerom ku kolenu a prejde mi to tak uz aspon ze to mipomaha...a spim dalej Laughing a najlepsie na vsetko je to ze vcera moj poloviciak zahlasil ze keby kazda zena mala take super bezbolestne tehu ako ja tak rodi kazdy rok Shocked no chapete to??ale tu ide o to ze ja mu neplacem za kazdu bolest ktoru mam ako on mne ked mu co i len nadcha sarapati v nose... Shocked Exclamation takze som zistila ze on si mysli ue to je len tak...a nic ma neboli ,len preto ze mu nevyplackavam a ked mu poviem ze ma boli chrbat v snahe ze mi ho aspon trosku pomasiruje sa iba usmeje Laughing a ja ficim dalej... Confused bez masaze teda a zobrat o nu nebudem..mohlo by ho to sem tam aj sameho napadnut..ale sice zabudla som tehulkovstvo je prechadzka ruzovym sadom... Laughing podla neho...

 

26.11.2006 17:03

Danka

na kŕče v nohách nepomáha len magnézium samotné, pretože magnézium len uvoľňuje svaly..... kŕče signalizujú nedostatok vápnika... a keďže vápnik sa vstrebáva len pomocou vitamínu D, na kŕče zaberie