1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

22.11.2006 14:47

Markíza

zuzkaMT: este predsa, minuly tyzden som zacala chodit na tu profylaxiu a pripravu na porod... u nas je to raz tyzdenne, po dve hodinky a je to dost zaujimave, ani neviem ako tie dve hodinky prejdu. vacsinou su tam maminy od 30tt, tak su o nieco "starsie", no je tam sranda. Kazdy raz preberame jeden velky okruh, ako napr. tehotenstvo, 1. doba porodna, druha a tretia, porod samotny atd.... a je to dokopy 6krat, takze koncom decembra by som mala byt poucena co sa porodu tyka.. Razz tak uvidime. Uci nas spravne cvicit, dychat, relaxovat, dokonca sme robili nacvik tlacenia "tam dole" a popri tom furt rozprava a my sa furt pytame, plus nam rozprava ako to naozaj chodi u nas v martinskej nemocnici (je to sestricka z porodnickeho co si robi dalsiu kvalifikaciu), takze nasavam vsetko co sa da... :D Niektore veci su mi dost smiesne, aj ked by nemali ja viem, vela sa aj na sebe nasmejeme s ostatnymi kockami, ale berieme to tak ze hanba ide bokom. Neviem ako vy, ci take nieco budete absolvovat, ale na skodu to urcite nie je. Cool
Aj ja sa chcem prihlásiť, ale lekár mi povedal, že mám čas od cca 30. TT (niečo na tom asi bude, keď aj v "Tvojom" kurze sú mamičky zhruba v tomto štádiu). Myslím si, že ak aj tým nič nezískame (to si nemyslím), určite nič nestratíme. Takže prečo to neskúsiť. Aspoň sa pobavíme.

 

22.11.2006 14:57

Anonymous

, ak by sa ti nieco podarilo zistit o brne, bolo by to super. a co sa BS tyka - suhlasim, ze to vyzera super. ja sa len obavam tej cesty .. z BA a vo februari/marci to nebude teda nic moc. a ist tam 2 tyzdne vopred na hotel, co ja viem. sama by som tam nechcela byt a tolko dovolenky si moj muz zobrat asi nemoze. ty to mas vymyslene, ako to urobit?

 

22.11.2006 14:58

Anonymous

, ak by sa ti nieco podarilo zistit o brne, bolo by to super. a co sa BS tyka - suhlasim, ze to vyzera super. ja sa len obavam tej cesty .. z BA a vo februari/marci to nebude teda nic moc. a ist tam 2 tyzdne vopred na hotel, co ja viem. sama by som tam nechcela byt a tolko dovolenky si moj muz zobrat asi nemoze. ty to mas vymyslene, ako to urobit? ifcok

 

22.11.2006 19:20

Tweety

Ahojte dievcata, Dlhsi cas som tu nebola...teda citala som vas, len som nemala cas na pisanie. Dufam, ze tu este vecer niekto bude, tak vas idem precitat a potom napisem novinky od nas.

 

22.11.2006 19:53

Tweety

...tak pekne popisem co mame nove. na poslednom utzv mi pekne podrobne prezreli mojho drobceka a vyzera byt vsetko v poriadku, tak sa uz nebudem dalej zaoberat blbymi vysledkami, ktore mi vysli pri AFP teste. Lekar ma ukludnil, aby som na to uz nemyslela...tak sa toho drzim....a uz je to iste, ze budeme mat dalsieho CHLAPCEKA.Tak sa velmi tesim, ze budu okolo mna doma sami chlapi...osobni strazcovia :D Od zaciatku tehotenstva je mi velmi zle, dokonca este aj teraz rano, tak som si neviem preco myslela, ze to mozno bude dievcatko..aj ked mne je to jedno, len nech je zdrave. ..asi mi manzel vlozil chrobaka do hlavy, ze by bolo zaujimave mat doma dve dievcence narodene v ten isty den, myslel tym mna a babatko,ze on uz vie ako na ne, ved ma so mnou skusenosti :D ..mozno pri dalsom nam to vyjde Laughing o tyzden idem na glukozovy test, netesim sa, lebo ja teraz sladke naozaj nemozem ani vidiet...ale kvoli drobcekovi to prezijem.

 

22.11.2006 20:02

Tweety

Miriamka, ja som si tiez zmerala pas a mam 75cm. Zacinala som so 64 cm, tak to uz poriadne pocitutujem, ale zase na druhej strane to nie je tak vela, zatial...brusko mam dole, takze zboku vyzeram dost velka...a hlavne trochu smiesne...dufam, ze sa mi ku koncu vytvori take pekne gulate brusko ako som mala aj pri prvom tehotenstve. Zatial som pribrala 5.5 kg. Dufam, ze sa teraz to priberanie u mna velmi nezrychli, nech ale rastie hlavne babatko, lebo uz teraz zacinam mat tazkosti, ked musim zdvihat mojho 13 mesacneho synceka, a to vazi len nieco cez 10kg..tak neviem neviem co bude potom. V prvom tehotenstve som pribrala 12 kg a bolo to tak akurat. Ufff, ale som sa rozpisala. Dufam, ze sa vecer este niekto pripoji.

 

22.11.2006 20:39

katy22

ahojte marcovky tak aj ja som uz absolvovala 3D v HC. dokino je fakt super. my cakame princeznu. a este pre trencanky..ak chcete cislo na PA Zuzku Duncovu, poslite mi ss. robi kurzy aj v nemocnici aj kdesi inde. je strasne mila a prijemna. ( zial bez vlastnych deticiek Sad )

 

22.11.2006 20:48

ritta

Ahojte, pekny vecer. To bolo dnes pocko Rolling Eyes Cely den som zivala. Tweety - gratulujem k CHLAPCEKOVI :D :D super, ze vysledky su dobre! Co sa tyka pôrodnice, ja pojdem asi na Kramare, tam ordinuje ten pôrodnik ku ktoremu budem chodit... vraj uz je novorodenecke oddelenie prerobene len zatial nefunguje ale verim, ze do marca bude uz vsetko ficat :D Prestahovanym dievcatam zelam pevne nervy ale byvat vo svojom je urcite krasne. Nas to caka v januari, ale chceme mat vsetko hotove lebo uz mam skusenost, ze co sa nespravi pred stahovanim, pocka a bude cakaaaaat Rolling Eyes no cest vynimkam... a renovovat byt je predsa len nieco ine ako stavat dom!

 

22.11.2006 21:06

ritta

Vitaj Katy! Blahozelam k DIEVCATKU :D :D

 

22.11.2006 21:29

Tweety

[quote="ritta"]Ahojte, pekny vecer. To bolo dnes pocko Rolling Eyes Cely den som zivala. Tweety - gratulujem k CHLAPCEKOVI :D :D super, ze vysledky su dobre! Dakujem :D

 

22.11.2006 21:44

denny

Ahojte dievčatá, tak ja budem rodiť na Antolskej. Mám tam lekára, je aj pôrodník, tak budem u neho. Zajtra idem na ten glukózový test, tak snáď vydržím o hlade. Crying or Very sad Kačena ma trošku ukľudnila tým, že to je sýte, tak nebudem hladná Wink Nákupy vo Viedni. My sme boli v SCS teraz 17.11. Nakúpili sme krpcovi nejaké veci a chystám sa aj v 01/2007 na výpredaje. Niekde v centre by malo byť C&A Kids a H&M Kids. Neviete niektorá, ako sa tam dostaneme autom a či sa tam dá parkovať? Budú tam mať určite lepší výber ako v SCS. Čo sa týka môjho fyzického stavu - na večer mi zvyknú opúchať nohy. Niekedy mám lýtka také tvrdé ako atlétka :D Ďalšia vec, ktorá nie je zrovna príjemná, je nafukovanie. Večer som ako balón, až mám tvrdšie brucho. Confused A ešte kríže... Neviem, či som si ich zachladila, ale už asi týždeň ma bolia. A začala som častejšie chodiť na záchod Confused Na začiatku som si myslela, že musím mať aj ja postieľku so sťahovacím bokom. Keď som však pobehala obchody a vyskúšala si, o koľko sa tá bočnica posunie, zistila som, že tých 8-12 cm mi za to nestojí (sú podstatne drahšie). Podľa mňa to má význam, keď mamina má prirazenú postieľku k svojej, tak len zosunie bočnicu a preloží bábo. Ja ju nebudem mať prirazenú, nezmestí sa mi tak do spálne, tak určite kúpime obyčajnú. Rolling Eyes Tebe k dievčatku! :D :D

 

22.11.2006 22:38

miriamka

gratuujem k dievcatku a chlapcekovi!!! denny--- c&a a h&m s velkymi oddeleniami pre deti su na maria hilfer straße. najlepsie je, ak budete parkovat niekde pri westbahnhofe (zapadnej vlakovej stanici) na hornom konci nakupnej casti ulice, alebo obchod Leiner na tej istej ulici dole ma velku garaz. neviem ale presne, kolko stoji. tweety--- tebe este byva zle? ja uz mesiac nezvraciam, vdaka Bohu, ale uzila som si dost. obdivujem ta, ako to s malym takto zvladas. manzel chce deti hned po sebe Shocked , mne by to tiez nevadilo, ale co ked mi znova bude 4 mesiace na ...? niekto sa pytal na chodzu vonku a brusko. mna vzdy dole, väcsinou vpravo, ale uz som to mala aj na druhej strane, chytaju krce, ktore dost dlho trvaju. masaz bruska trosku pomoze, ale vyzera to divne, ked s tym vonku zacnem... ale mavam to iba pri dost rychlej a dlhej chodzi. teraz mi je tak fajn a mam kopec energie. ani unavena nebyvam (iba ked sme po veceroch vonku, ako teraz vzdy). A tak nikdy v normalnych pripadoch necitim unavu a potom sa pretazim. v nedelu sme boli 6 hodin na nohach, ja som bola fit ako rybicka. no v pondelok som si to odtrpela. a este sa na dobru nocku pochvaim, co som dnes malej vydrazila na ebay. jednu supravicku za 6,50 a druhu za 7,05 euro. Asi 4,50 bude postovne. dobru nocku

 

22.11.2006 23:00

Ivka31

Ahojte Bambulky. Dnes som vas tusim len citala, lebo v praci horel termin - asi to poznate. Zajtra toho asi tiez moc nepopisem, lebo rano mam poradnu a potom v praci zaciname dalsiu akciu, takze ziadne flakanie. Citat vas budem urcite a ked stihnem, napisem aspon co bolo na poradni. Tweety ..... gratulujem ku chlapcekovi Katy22 ...... Zuzka Duncova nam predvadzala tie porodne saly v TN, takze viem ktora to je. A chcela by som k nej v januari - februari chodit na profilaxiu a cvicenie pre tehotne. Len neviem ktore dni to robi prave ona. V nemocnici to byva v pondelok a vo stvrtok tusim o tretej. V kulturnom stredisku na Soblahovskej sa cvici v stredu. Ak by si chcela mozeme chodit spolu. Jajka chodi uz dlhsie na tu Soblahovsku a vraj je spokojna. Neviem, ci sa tam cvici a plati rovnako ako v nemocnici. To este zistim. Inak v pondelok som bola v nemocnici na prehliadke novorodeneckeho oddelenia. Bolo to ako sucast toho pondelnajsieho cvicenia, akurat sa necvicilo, len nam sestricka z novorodeneckeho rozpravala o starostlivosti o babetko v nemocnici, co sa s nim deje po porode a co na druhy den. Porozpravala nam o kojeni, o dudlikoch a svoje osobne skusenosti s rodickami, ake robia chyby, ako sa maju vzdy opytat, ked nieco nevedia a tak. Napriklad vravela ze maminky sa rano stazuju, ze mali babetko celu noc na prsniku a vobec sa nevyspali. Tak keby sa vraj poradili so sestrickou, ta by im urcite povedala, ze nepokojne dieta sa da ukludnit aj inak ako na prsniku a niekedy ho treba nechat aj trochu poplakat. Myslela som, ze nam ukaze aj kupanie babetka, ale to vraj ukazuju kazdej zvlast az na vlastnom miminku. Vsetko to vravela tak samozrejme, ze som mala pocit, ze to vsetko je vlastne hracka a svet je gombicka. No ty Kati to uz mas dva krat za sebou, takze to uz vsetko vies. Este sa tam jedna maminka pytala, ze co ma robit ak sa babo budi az po 4-5 hodinach a nie po 3 ako by to malo byt. Vraj jej prve babo sa tak budilo a vtedy uz mala take naliate a tvrde prsniky, ze mala uz nevedela chytit taku tvrdu bradavku a dvorec uz vobec. Tak jej poradila, ze si treba pred kojenim trochu odstriekat mliecko a bradavka aj dvorec zmeknu a babo to lepsie chyti. Este vravela, ze ak babo moc dlho spi, treba ho jemne zobudit a dat mu papat, hlavne koli tym tvrdym prsnikom. No to som sa zas rozpisala. Ale chcela som sa s vami podelit o svoje najnovsie poznatky. Este vam poslem poslednu tabulku aj s novym chlapcekom od Tweety.

 

22.11.2006 23:11

Ivka31

Este vam poslem fotecky gatiek, co som si vcera objednala MMB. Na leto su tie mensie riflicky a na jesen tie gatusky. Sice budeme mat asi Bambulku, ale ak bude take prasiatko ako moj manzel a trochu aj ja, tak tie tmavsie farby u svokrovcov na dvore urcite vynosi. Aby som nezabudla, oboje je nosene a dala som za to 175 Sk aj s postovnym.

 

23.11.2006 08:58

etna

- dobry tip, nikdy som si nevsimla, ze na Mariahilfer Straße su detske obchody, asi preto, ze ma to predtym nezaujimalo :D - mozete mi napisat mena vasich porodnikov? Robim si taky zoznam. Ak pojdem tam, tak budem u toho... Na Kramaroch mam tip na Cunderlika a na Antolskej na Stencla (Stencl je inak aj na Kramaroch, ale iny). Ja som zatial naklonena Kramarom kvoli novorod. oddeleniu. Uz sa vidim, ako budem este vymyslat, kde budem rodit Rolling Eyes . Najlepsie je to tak, ako to mate vy - ist tam, kde robi moj lekar. Ale ked nechcem ist rodit do Kocha Confused :D

 

23.11.2006 09:08

jajka

Ahojte, zase som tu prva Confused: Ja urcite tiez budem chodit na profilaxiu a chcem chodit aj s manzelom. Skuste si pozriet na fore tehotenstvo a porod prispevky od tych co uz rodili, no ked som si ich precitala, tak som sa na 100% presvedcila, ze manzela pri porode urcite chcem mat. A v tom pripade bude lepsie ak bude vediet co ho caka. Markiza - aj ja som citala ze 3 trimester zacina od 28 tyzdna, ale ved to uz je za 9 dni. Ja si to lepsie pamatam podla toho ze 29.5. som mala poslednu M, takze 29.11. zacinam 7. mesiac.

 

23.11.2006 09:33

miriamka

Dobre ranko, ivka, pekne gatusky. chystam sa teraz na krv. dufam, ze bude uz vsetko ok. aspon som sa mohla naranajkovat, neviem, ako by som to inak bola zvladla. Vo stvrtok, ked zacinam vzdy novy tt sa vazim. do dnes som pribrala 6,2 kg. urobila som si tabulku, kde si robim krivku. tak sa asi na nu budem pozerat vzdy, ked budem mat chut na keksiky a podobne kravinky. zacinam mat hrozne chut na sladke zbytocnosti. ale papam hrozne vela ovocia, tak nemam az take vycitky svedomia. a samozrejme citim tie kilecka uz v kolene. uz som ho mala 2krat operovane... vam vsetkym pekny den a vela energie v praci

 

23.11.2006 09:35

Cubakova

Ahojte, včera to všetko dopadlo dobre, nič zlé sa nepotvrdilo. Čo sa týka otecka pri pôrode je to fajn vec, ja mám jeden pôrod za sebou (mám 5-ročného chlapčeka Samka) a bola som veľmi rada, že manžel bol pri mne. Ak sa to bude dať, chceme, aby sme boli zase spolu. Už musím pracovať, včera som nerobila, zostalo mi toho dosť. Prajem pekný deň všetkým. Ada

 

23.11.2006 10:24

jajka

Kocky, mna akosi vsetko boli. Kolena, ze sa ledva postavim z podrepu, ruky ked zatnem paste a mam akoby svalovicu medzi nohami Confused No je to fakt cudne a aj som si vsimla ze mi opuchaju nohy. Uz ledva vydrzim v praci, asi si zajtra vezmem volno. neviem ci mam ist aj k lekarovi, co myslite??? Kvoli praci nemusim, ale zda sa mi to akesi cudne Confused

 

23.11.2006 10:34

Peťulka

Jajka - skus skocit k lekarovi. Ked sa sama necitis o.k., tak radsej sa o tom porad s doktorom. Inak to opuchanie noch mi sleduje na kazdej poradni. Ja zatial taky problem nemam. Len ten, ze ked dlhsie stojim bolia ma nohy. A ze sa na tej zastavke na Hasicskej nastojim, kym pride poobede nejaky autobus.....tak ma vie doprava v TN rozhodit, ze az!!!!!!!!! Tak radsej zabehni za lekarom.....poradi ti. Mas to asi z toho, ze si najviac z nas "nabrala" Ja mam zatial len 5 kolo navrh a konecne brusko, ktore uz nikto neprehliadne. Wink Inak pekny dnicek prajem...

 

23.11.2006 10:47

Peťulka

To "nabrala" som nemyslela v zlom. Len ze tvoje telo sa naraz musi vysporiadat zo zatazou a je to pren tazke... Ja uz teraz fucim do schodov.......neviem si to neskor ani predstavit..... Wink Wink Wink

 

23.11.2006 10:54

jajka

Petulka - v pohode, ja viem ze si to v zlom nemyslela. Uvidim mozno si zajtra spravim den volna a pomoze to. O tyzden v pondelok idem na dalsiu poradnu, tak ak by to dovtedy bolo viac-menej Ok tak by som dovtedy vydrzala. Mne tiez lekar vzdy kontroluje opuchy noh, ale zatial som nijake nebadala az teraz v poslednom tyzdni, mozno dvoch. Aj sa ma pytal, ako to znasam, ale dosial som bola vzdy v pohode, takze uvidim ako sa to bude vyvijat dalej, tych 14 kg navyse nabranych behom 4 mesiacov urcite spravi svoje. Dufam ze aj odbudat potom budu tak rychlo ako pribudli :D

 

23.11.2006 10:55

jajka

Fazulka - kde si Confused: Dlho si sa neozvala, aspon ja som ta nejak dlhsie nezaregistrovala.

 

23.11.2006 11:29

Peťulka

Babulky, ako sa vam pozdavaciu tieto "bouncing chair" (hupacie stolicky). http://www.argos.co.uk/webapp/wcs/stores/servlet/ArgosBrowseIterator?TOTrail=&previousperPage=10&langId=-1&categoryId=42377&priceFrom=&y=9&priceTo=&x=13&giftFinder=&sortBy=2&attrName_4=&attrName_3=&attrName_2=&attrName_1=&attrName_0=&catalogId=10001&zone=&storeId=10001&attrValue_4=&attrValue_3=&Trail=C%24cip%3D42358%3EC%24cip%3D42368%3EC%24cip%3D42377&attrValue_2=&attrValue_1=&perPage=10&attrValue_0=&currPage=1 Jedna moja kamaratka, ktora zije v Oxforde vravi, ze je to super vec. Ked robila au-pair, tak jej tato stolicka velmi posluzila na zaspinkanie babatka. U nas su tieto stolicky dost drahe, ale tam to vychadza uplne super....

 

23.11.2006 11:42

jajka

Petulka - ja ked som bola Au-pair v Londyne,tiez sme mali taku hupaciu stolicku, bola na motorcek a dala sa nadstavit do 3 rychlosti hupania, najmensie babo malo 3 mesiace a v tej stolicke sa vydrzalo hupak hodiny. Bola to super vec. Mali sme to v kuchyni a ked sme sa starali o ostatne deti (3, 6 a 7 rocne) o malinke bolo postarane a bolo spokojne.

 

23.11.2006 11:44

jana v.

katy22: ahojte marcovky tak aj ja som uz absolvovala 3D v HC. dokino je fakt super. my cakame princeznu.
katy, to je fajn, len nezabudni, ze sono je len sono. aj my sme boli v 20. tyzdni na podrobnom sone, aj manzel (mimochodom, cely uneseny, co vsetko tam vidiet) a odchadzali sme s tym, ze bude Hanka. a presne o tyzden sme boli po vysledky z amnio a tam povedali, ze chlapec, co by uz malo byt iste (jedine, ze by zamenili plodovu vodu Smile ). a teraz mam problem, lebo meno mam vybrat ja. a pre chlapca este neviem. muz by bol za Janka, len mne sa to az tak velmi nepaci, resp. po 2 rokoch, co to dookola pocuvam, tak som si uz aj zvykla.

 

23.11.2006 12:01

katy22

katy22: ahojte marcovky tak aj ja som uz absolvovala 3D v HC. dokino je fakt super. my cakame princeznu.
katy, to je fajn, len nezabudni, ze sono je len sono. aj my sme boli v 20. tyzdni na podrobnom sone, aj manzel (mimochodom, cely uneseny, co vsetko tam vidiet) a odchadzali sme s tym, ze bude Hanka. a presne o tyzden sme boli po vysledky z amnio a tam povedali, ze chlapec, co by uz malo byt iste (jedine, ze by zamenili plodovu vodu Smile ). a teraz mam problem, lebo meno mam vybrat ja. a pre chlapca este neviem. muz by bol za Janka, len mne sa to az tak velmi nepaci, resp. po 2 rokoch, co to dookola pocuvam, tak som si uz aj zvykla.
no nasa mala exhibicionistka sa po 3/4 hod rozhodla, ze nam teda ukaze co je. a bolo krasne vidno "kavove zrno" a doktor povedal ze milionovo sestricka :D tak mu verim :D

 

23.11.2006 12:17

jana v.

ked tu rozoberate porodnice, tak mozete pozriet aj na http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_tag=porodnica, su tam aj ohlasy rodiciek. ja osobne zostanem "verna" porodnici v nemocnici v bb, ja sa stazovat na nic nemozem, ale zase nie som typ, ze by som potrebovala, aby okolo mna stale niekto skakal, aby som mala v izbe postielku s baldachynom a pod. podla mna sa o nas postarali vyborne (aj bez protekcie) a to somvraj mala tazky porod (tak vraveli spolurodiace maminky, mne sa to az take tazke nezdalo), dieta mi nevymenili (staci pozriet ockove fotky, ked mal 1,5 roka a navyse si ani neviem predstavit ako by to bolo mozne, ked okrem stitku mala meno napisane aj na nozicke a zmyvalo sa to skoro 2 tyzdne). sice sme si doniesli zapal ocnych spojiviek (v inom obdobi zase byva nejaky stafilokok, niekedy dostane len babo, niekedy aj mamicka), ale to si doniesli aj niektore deticky z BS. ja osobne by som to s takou dialkou neriskovala. kamoska z ba mi sice rodila v BS, ale v auguste a oni tam boli nejaky tyzden na chate a potom tusim na hoteli, ak sa nemylim. v okoli nitry (odkial povodne som) su takto vychytene topolcany a veru suseda tam, necelych 30 km, skoro nestihla ani prist, takze uz nebolo nejake vymyslanie s vanou a pod... a k manzelovi pri porode: mne napriklad pri porode vobec nechybal. ani pri druhom ho nechcem. radsej nech sa postara o dcerku. ja som povedala, ze kvoli mne tam ist nemusi, jedine, ze by velmi chcel. a on velmi nechcel. ale kazda sme ina, aj kazdy buduci ocko je iny. tak nech si vyberiete spravne.

 

23.11.2006 12:23

jana v.

katy22: no nasa mala exhibicionistka sa po 3/4 hod rozhodla, ze nam teda ukaze co je. a bolo krasne vidno "kavove zrno" a doktor povedal ze milionovo sestricka :D tak mu verim :D
jaaaaj, ved aj my vsetci (dr., sestricka aj my) sme "jasne" videli, ze dievcatko. este doktor, kedze videl aj starsiu baba, zo srandy zahlasil, ze inteligenti maju dcery. no co uz, asi nie sme az taky inteligenti Laughing Laughing Laughing a tyzden sme sa vytesovali, ze bude dievca. a potom sme sa vytesovali a podaktori aj zapijali, ze chlapec Laughing Laughing

 

23.11.2006 12:55

denny

etna: - dobry tip, nikdy som si nevsimla, ze na Mariahilfer Straße su detske obchody, asi preto, ze ma to predtym nezaujimalo :D - mozete mi napisat mena vasich porodnikov? Robim si taky zoznam. Ak pojdem tam, tak budem u toho... Na Kramaroch mam tip na Cunderlika a na Antolskej na Stencla (Stencl je inak aj na Kramaroch, ale iny). Ja som zatial naklonena Kramarom kvoli novorod. oddeleniu. Uz sa vidim, ako budem este vymyslat, kde budem rodit Rolling Eyes . Najlepsie je to tak, ako to mate vy - ist tam, kde robi moj lekar. Ale ked nechcem ist rodit do Kocha Confused :D
Poslala som Ti SS. Denny

 

23.11.2006 13:11

denny

, poslala som Ti zase tie zoznamy Wink Teraz z inej adresy, tak daj vedieť, či prešli. Ja som už tiež písala, že mi začínajú puchnúť nohy. Lekár mi ich kontroloval v poradni, ale ráno s tým nemám problém. Až večer. Tiež nie každý deň, ale keď viacej chodím alebo stojím, tak je to horšie.

 

23.11.2006 18:04

Kačena

Ahojte! Dnes som si bola pozrieť prvý krát kočíky naživo a hneď som aj jeden zajednala. Mala som podmienku 4-kolesový s odľahčenou konštrukciou. :D Viete aký to bol problém? Rolling Eyes Nakoniec mi ponúkli Peg Perego športový s doloženou vaničkou. Je úplne perfektný Laughing Laughing Laughing Je to model 2006 AT 4. Je síce drahý, ale "nevyhegle" sa a váži len 13 kg. Rýchlo zložený vojde do auta a zložím a rozložím ho aj ja sama. Zatiaľ ste ani jedna nepísali o tomto type, tak sa mrknite a čakám na Vaše názory za ktoré vopred ďakujem!!!! :D :D :D :D Prajem pekný večer!

 

23.11.2006 18:05

Kačena

A zabudla som...

 

23.11.2006 18:30

denny

a čo stojí? Kde si ho bola pozerať?

 

23.11.2006 19:37

Tweety

Dakujem ku gratulaciam, ze cakam chlapceka. Taaake pekne veci nakupujete, az je mi niekedy luto, ze ja uz doma mam vsetko co potrebujem. Manzel ma musi niekedy dokonca krotit, aby som uz ziadne oblecenie nekupovala, lebo by som potom pomaly ani nemala co kam dat Smile ..tak si ich chodim do obchodu len obzerat. Teraz ked uz vieme, ze to bude dalsi chlapcek, tak mam problem, lebo neviem najst ziadne meno, ktore by sa pacilo aj manzelovi. Pre dievcatko som uz mala vybrate, ale pre chlapca nie a nie najst co by sa nam obom pacilo. Zatial mame este niekolko mesiacov na rozmyslenie a potom sa uvidi Laughing ...som si ista, ze podobne ako minule, ked to malicke stvoreniatko prvykrat uvidim, budem vediet co sa mu hodi najviac...tak sa mozno dam prekvapit. Ozaj, vam sa ake mena pacia?

 

23.11.2006 20:07

Markíza

Kačena: Ahojte! Dnes som si bola pozrieť prvý krát kočíky naživo a hneď som aj jeden zajednala. Mala som podmienku 4-kolesový s odľahčenou konštrukciou. :D Viete aký to bol problém? Rolling Eyes Nakoniec mi ponúkli Peg Perego športový s doloženou vaničkou. Je úplne perfektný Laughing Laughing Laughing Je to model 2006 AT 4. Je síce drahý, ale "nevyhegle" sa a váži len 13 kg. Rýchlo zložený vojde do auta a zložím a rozložím ho aj ja sama. Zatiaľ ste ani jedna nepísali o tomto type, tak sa mrknite a čakám na Vaše názory za ktoré vopred ďakujem!!!! :D :D :D :D Prajem pekný večer!
Kačena, ja som o tomto kočíku písala už viac krát. Je to moja srdcová záležitosť. Ale vďaka jeho cene ho mať nebudem. Kombinácia: vanička, športový kočík s taškou a autosedačka by vyšlo na cca 30.000,-Sk a to je šialenstvo. Ale to, že je úžasný, to je pravda. Nielen že je krásny, ale je veľmi praktický.

 

23.11.2006 22:15

Ivka31

Kačena ..... ja už som tu tiež spominala, že kamoška čo rodí teraz v decembri si kúpila ten PEG PEREGO AT4. Ona ho má z Topolčian a vyšiel ju na cca 27000 Sk komplet aj s autosedačkou s adaptérom do auta. Na babetkove sa daju popozerať aj tie kočíky aj ta autosedačka. Keď sa to zráta, tiež to vychádza rovnaká závratná suma. Neviem, čo na tom tolko stojí, či tá značka, vylahčená konstrukcia alebo systém zakliknutia sedačky ???? No to by nemusel byť až taký hrozný rozdiel oproti tým 6-tisícovým 3-kombináciám. Ale nie každý má na 20-tisícový kočík, tak podla finančných možností sa musíme každá zariadiť inak. Ja asi zvolím nejakú strednú cenovú kategóriu. Ešte nás s mužom napadlo, že v hlbokej vaničke sa bábo vozí asi 4-5 mesiacov a nemyslím, že sa moc zničí. Tak možno kúpime nový športový a vaničku na inzerát. Aj to je možnosť nie ? Snáď ma za to neukameňujete....... Ale som stále viac presvedčená o tom, že je dôležité mať lahký šporťák s dobrým teplým nánožníkom. A ešte je dobré overiť si to polohovanie sedačky do lahu, aby tam malé mohlo aj pohodlne spinkať, nie iba sedoležať. Tak tolko moje teórie, snáď som vás nenudila. Ahojtééé a dobrú noc. PS: Zajtra je

 

24.11.2006 07:23

Markíza

Ivka31: Kačena ..... ja už som tu tiež spominala, že kamoška čo rodí teraz v decembri si kúpila ten PEG PEREGO AT4. Ona ho má z Topolčian a vyšiel ju na cca 27000 Sk komplet aj s autosedačkou s adaptérom do auta. Na babetkove sa daju popozerať aj tie kočíky aj ta autosedačka. Keď sa to zráta, tiež to vychádza rovnaká závratná suma. Neviem, čo na tom tolko stojí, či tá značka, vylahčená konstrukcia alebo systém zakliknutia sedačky ???? No to by nemusel byť až taký hrozný rozdiel oproti tým 6-tisícovým 3-kombináciám. Ale nie každý má na 20-tisícový kočík, tak podla finančných možností sa musíme každá zariadiť inak. Ja asi zvolím nejakú strednú cenovú kategóriu. Ešte nás s mužom napadlo, že v hlbokej vaničke sa bábo vozí asi 4-5 mesiacov a nemyslím, že sa moc zničí. Tak možno kúpime nový športový a vaničku na inzerát. Aj to je možnosť nie ? Snáď ma za to neukameňujete....... Ale som stále viac presvedčená o tom, že je dôležité mať lahký šporťák s dobrým teplým nánožníkom. A ešte je dobré overiť si to polohovanie sedačky do lahu, aby tam malé mohlo aj pohodlne spinkať, nie iba sedoležať. Tak tolko moje teórie, snáď som vás nenudila. Ahojtééé a dobrú noc. PS: Zajtra je
Ahoj Ivka31! Myslím si, že Tvoj názor na vozenie bábätka v hlbokom kočíku je absolútne správny a plne s ním súhlasím. Sesternica mala kočík zn. Peg Perego Atlantico s vaničkou Navetta (dá sa "zakliknúť" priamo do športového kočíka). Jej synček bol väčšie bábätko (ale nič abnormálne - pôrodná váha do 4 kg a v roku vážil cca 11 kg), tak ak sa nemýlim, v tej vaničke bol max. 4 mesiace. Keď ju predávala, tak tá vanička vyzerala akoby ju práve priniesla z obchodu (predala ju max. za 60% z pôvodnej kúpnej ceny). Inak aj ja som tak zvažovala, že hlboký kočík kúpime zánovný (pod rukou) a potom radšej investovať do športového. Ten totiž využijem určite min. o rok až o rok a pol dlhšie ako hlboký. Je to však na zvážení každého, pre koho je to aktuálne.

 

24.11.2006 07:54

ritta

Ahojte babule, tak nam sa predsa podarilo kupit kocik z druhej ruky, tiez Peg Perego - hlboka vanicka Young so sedackou co sa da nakliknut. Tiez mame v plane kocik po cca 6 mesiacoch predat a investovat do sportoveho kocika, ktory sa bude pouzivat omnoho dlhsie. S kupou som velmi spokojna, kocik je ako novy, lahulinky, podvozok bozsky, vsetko sa lahko naklikava... stale ho musim okukovat... :D Sedacka ma aj bazu do auta takze sa potom len naklikava. A farba sa mi tiez velmi paci, na leto ako stvorena :D S priatelom sa tesime ze mame o dalsiu starost menej. Tak idem do prace... pa pa

 

24.11.2006 08:18

Ivka31

Ahojte Bambulky. Tak dnes mame konecne ten spominany piatocek. Juj aka som rada, ani to nepekne pocasie mi nevadi. Ved zajtra si zas rano pospinkam. Ani neviem, co by som vam pekne napisala. Markíza .... som rada, ze más rovnaký názor na tie kocíky a hlbokú vanicku. Inak na Babetkove asi vcera zlacneli tie Peg Perego kocíky a aj prislusenstvo. Tak uz sa tie vypredaje kocikov 2006 asi zacinaju. Ja asi este pockam na januar a bude snad nejake dalsie zlacnenie tychto modelov 2006. Zatial sa majte idem cosi robit.

 

24.11.2006 08:50

Markíza

ritta: Ahojte babule, tak nam sa predsa podarilo kupit kocik z druhej ruky, tiez Peg Perego - hlboka vanicka Young so sedackou co sa da nakliknut. Tiez mame v plane kocik po cca 6 mesiacoch predat a investovat do sportoveho kocika, ktory sa bude pouzivat omnoho dlhsie. S kupou som velmi spokojna, kocik je ako novy, lahulinky, podvozok bozsky, vsetko sa lahko naklikava... stale ho musim okukovat... :D Sedacka ma aj bazu do auta takze sa potom len naklikava. A farba sa mi tiez velmi paci, na leto ako stvorena :D S priatelom sa tesime ze mame o dalsiu starost menej. Tak idem do prace... pa pa
Aj ja som sa na tento kočík pozerala. Neviem, či si ho kúpila cez mimibazár (tam som ho totiž videla). Je naozaj veľmi pekný. Môj manžel ho však nechcel, lebo sa mu nepozdávajú "malé" kolieska. Mne sa však páči veľmi. Myslím, že budeš spokojná.

 

24.11.2006 08:55

Markíza

Ivka31: Ahojte Bambulky. Tak dnes mame konecne ten spominany piatocek. Juj aka som rada, ani to nepekne pocasie mi nevadi. Ved zajtra si zas rano pospinkam. Ani neviem, co by som vam pekne napisala. Markíza .... som rada, ze más rovnaký názor na tie kocíky a hlbokú vanicku. Inak na Babetkove asi vcera zlacneli tie Peg Perego kocíky a aj prislusenstvo. Tak uz sa tie vypredaje kocikov 2006 asi zacinaju. Ja asi este pockam na januar a bude snad nejake dalsie zlacnenie tychto modelov 2006. Zatial sa majte idem cosi robit.
Ja som sa vždy na víkendy tešila, ale v poslednej dobe sa na ne teším mimoriadne. Už sa neviem dočkať, kedy bude 8/2/07 (vtedy oficiálne nastupujem na MD). Stále mi vŕta v hlave tá dovolenka. Neviem, či ju mám vyčerpať pred alebo až po MD. Na jednej strane sa relatívne cítim v pohode, ale na druhej strane ma láka predstava, že by som už bola doma. No a nie je zanedbateľná aj tá "maličkosť" s možnosťou toho prepustenia. Hoci neviem o nikom, že by u nás vo firme s niekým takto "vypiekli". Ale všetko je raz po prvý krát...

 

24.11.2006 08:57

katka.ho

Ahojkymaminky s chrustikmi, zase po dlhšom case, ale predsa sa ozyvam. ritta- ten kocik je perfektny. velmi sa mi paci. kolko ta vysiel (teda ak to nie je tajomstvo)? my ideme dnes na 4D ultrazvu. uz sa velmi tesim. neviem si to predstavit, ze ake zvuky tam budeme pocut... nebol na tom niekto? Majte sa zatial krasne a nech vam rychlo ubehne tento posledny den pred vikendom

 

24.11.2006 09:04

Markíza

katka.ho: Ahojkymaminky s chrustikmi, zase po dlhšom case, ale predsa sa ozyvam. ritta- ten kocik je perfektny. velmi sa mi paci. kolko ta vysiel (teda ak to nie je tajomstvo)? my ideme dnes na 4D ultrazvu. uz sa velmi tesim. neviem si to predstavit, ze ake zvuky tam budeme pocut... nebol na tom niekto? Majte sa zatial krasne a nech vam rychlo ubehne tento posledny den pred vikendom
Aký je rozdiel medzi 3D UZV a 4D UZV?

 

24.11.2006 09:16

Ivka31

Ja som pocula, ze ten 4-ty rozmer /4D/ je čas a nie zvuk ?????? Ale ak sa mylim tak sorri.

 

24.11.2006 09:20

ritta

Markiza, dakujem pekne. Verim, ze budem spokojna. Tie kolieska nie su v skutocnosti vobec male... Ta mamicka co mi kocik predavala (bolo to cez mimibazar - jej bolo za nim normalne luto) hovorila, ze mala kocik aj s nafukovacimi kolesami Steggi a ze sa to neda porovnat co sa tyka manipulacie, lebo ze ked chces zmenit smer musis kocik vlastne otocit silou (nadvihnut 1 stranu a vybrat si smer)... Dokonca aj v zime ze s nimi vraj nie je problem i ked to nebude nas pripad kedze ho budeme pouzivat na jar, v lete a mozno este v jeseni. Katka.ho - cely komplet vratane autosedacky, prsiplasta a tasky nas vysiel 15.000,- Sk co nie je malo ale skutocne sa mi velmi zapacil a na kocik nam prispela rodina, este bude skoro rok v zaruke ked ho budeme predavat tak sa aj nejake peniazky vratia spat. Drzim palceky na ten 4D ultrazvuk, potom sa s nami podel o infosky co ste videli :D

 

24.11.2006 10:21

jajka

Ahojte, takze ten 4D ultrazvuk vlastne predstavuje zobrazenie v realnom case. Ak ste si dievcata, co ste boli v Hlohovci vsimli na obrazovke, ked sme sledovali babetka obcas tam nabehlo 4D. Ked sa obraz pustil z pameti bolo to uz len 3D. Katka ho. nechcem ta sklamat ale myslim ze zvuky pocut nebudes Confused My sme boli vcera s manzelom pozerat kociky a celkom sa nam pozdaval Bambi - Filo strasne dobre sa hojdal, dal sa dobre zlozit a aj ked z neho vyberiete prenosnu tasku, dietatko v nom moze lezat bez toho, ze by mu fukalo. Stoji 9000 a asi si ho kupime. Najdete ich na stranke www.kocik.sk. Denny - Patron sme nakoniec zamietli preto, lebo sa v nom babetko vobec neda hojdat, je ako dreveny. Ten prehlad kocikov mi vobec neprisiel. Neviem v com by mohla byt chyba, posta mi chodi uplne v pohode Confused Este Vam poviem prihodu z rana. Zobudila som sa, nejak som sa prevalila na chrbat a isla som si pohladkat brusko, v tom som pod rukou pocitila obrovsku hrcu nad pupkom, zlakla som sa a skrikla "jezisi kriste"!!!! manžel vyletel ze co je a potom som si uvedomila, ze to len ten nas drobec vytlacil nozicku a potom ju pomalicky stiahol. No musi to uz byt poriadky chlap. Toto sa mi este nestalo :D

 

24.11.2006 11:21

ritta

- ten tvoj chlapisko sa veru cini... :D ja som mala trosku hrôzostrasny sen o tom, ze sa mi tiez predierala cez brusko rusicka a nozicka Rolling Eyes - poslala som ti ss

 

24.11.2006 11:37

Kačena

Čaute všetky čo ste sa pýtali na No, pozerali sme ho včera v Blave v Auparku a čuduj sa svete, boli tam tak isto drahí ako v Trnave. Ja by som čakala nejaký 3-4 tisícový rozdiel a nič...Razz Peg perego AT 4 je športový kočík do 2,5-3 roky dieťaťa a dá sa nakombinovať s vaničkou Navetta (cca 6000,-). Ale keďže máme termín v marci, predavač ma nahovoril iba na variantu prenosnej vaničky bez strechy (cca 3000,-). Už je ušetrených tým pádom 3000 korún, lebo táto varianta je postačujúca (v športovej úprave sa dá strieška upraviť tak, akoby tam bola vanička Navetta. A aj tak sa malé bude pomaly sadať v kočiari už v septembri a tým pádom je už vanička bezpredmetná... Tera príde na radu šporový kočík s fusakom a nánožníkom, a to čo ste predtým využili ako pevnú fusako tašku ako tomu hovoria. Celá takáto kombinácia ma vyjde na necelých 21000. Je to dosť, ale mám na 2-3 roky pokoj, čiže podľa mňa celkom dobrá investícia. Laughing Laughing Samozrejme je to bez autosedačky, ale to nie je problém na MMB za celkom prijateľnú cenu. Pekný deň, idem papať. Wink

 

24.11.2006 12:19

Meg

co myslis tym ze vypiect s tebou pocas dovolenky. Lebo aj ja nad tym uvazujem. Dnes som sa na to aj bola v robote opytat, dali mi 3 moznosti.... nakolko mam este celu tohorocnu dovoleku, navrhli mi - bud si to vezmem v januari tesne aby mi to vyslo do nastupu na MD, alebo potom po polroku materskej pred RD alebo potom az po RD - na co sa nemienim spoliehat. Ty myslis ze by nas teoreticky mohli vyhodit zo zamestnania pocas dovolenky ktoru by sme si vzali este teraz v januari? V mojej robote je totiz vsetko mozne, tak napis co si o tom myslis. Meg. Shocked Shocked Shocked