1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

20.11.2006 16:07

Ifcok

takze - volala som s panom z renky (naozaj je velmi mily), poslal mi cennik. ak niekto chcete, preposlem, dajte adresu. a ak by sme sa viacere dohodli, mozeme objednat spolu. teraz len tak namatkovo pozeram - taky postielkovy set (4D), ktory je na babetkove za 1660, ma on za 1361. takze sa asi da celkom pekne usetrit, keby toho bolo viac.

 

20.11.2006 16:41

ritta

Ifcok - budes taka dobra a preposles mi ten cennik na ssuranova@ratiopharm.sk? Vdaka :D

 

20.11.2006 16:46

Ifcok

ritta, uz to tam aj mas Smile

 

20.11.2006 20:19

denny

Ahojte kočky, ako som písala včera, som zatiaľ v procese výberu a porovnávania kočíkov. Urobila som si jednu excel tabuľku, kde som si zozbierala hlavné info o kočíkoch, ktoré sa mi ako tak pozdávali podľa popisu na nete. Vyberám kombinovaný kočík, ktorý nebude veľmi ťažký, a v cenovej relácii do 15.000,- Ak by ste niektorá mali záujem, prepošlem súbor toho, čo som zatiaľ zozbierala (podľa svojich kritérií). Možno to niektorej pomôže. Wink Wink Mne sa zatiaľ najviac páčia kočíky Patron. Je to český výrobca. Prikladám link: http://www.patron-bohemia.cz/baby/index.php?p=vyrobky&l=sk Ak máte niektorá nejaké info k týmto kočíkom, dajte vedieť. Idea Denisa

 

21.11.2006 07:34

jajka

Ahojte, ifcok prosim, posli mi ten cennik a denny teba by som poprosila o tu kocikovu tabulku, adresa: jana.strakova@jhlprodukt.sk Denny aj ja zvazujem Patron, konkretne ten Zephir lebo sa da velmi dobre zlozit, problem ale je ze ho zacali vyrabat s umelymi kolieskami a mi by sme potrebovali na tie nase neexistujuce cesty nafukovacie kolieska. Denny neviem teraz narychlo odkial si, ale tu v Trencine ich maju v jednej predajni nazivo, aj autosedacky. A moja kamaratka ma z tejto znacky trojkolku a je spokojna.

 

21.11.2006 08:32

Markíza

Dobré ránko Vám prajem (alebo už skôr dobrý deň?)! Včera sme sa sa rozprávali o čerpaní riadnej dovolenky pred alebo po čerpaní MD. Tak som sa teda informovala na našom personálnom oddelení. Máme tam jednu veľmi milú pani a ona mi vyrátala, že keď na MD nastúpim 8/2/07, budem mať nárok na 14,5 dňa dovolenky. Odporučila mi ju čerpať po ukončení MD. Povedala mi, že vraj väčšina mamičiek od nás (myslím z našej firmy) to tak robí. Tak ak sa nevyskytnú žiadne nepredvídané okolnosti, dám na jej radu a alikvotnú časť dovolenky vyčerpám až po dočerpaní MD. Ak som to správne rátala, MD by mi mala skončiť dňa 22/8/07 (to je 28 týždňov od 8/2/07), takže tú alikvotnú časť dovolenky dočerpám cca dňa 14/9/07. Snáď Vám to trocha pomôže.

 

21.11.2006 08:55

zizu

ahojte, denny poprosim Ta, mohla by si mi poslat tu kocikovu tabulku na zuzana.zigova@uhrina.sk dik. Kocky, neviete nahodou, kde sa daju na Slovensku zohnat BEBECAR kociky? kedysi ich mali v Auparku v BA, ale uz to tak nie je Sad a celkom sa mi pozdavaju...

 

21.11.2006 09:13

Januška-CA

Ahojte kočky, dlho som tu nebola veľa roboty, a mala som nejakú prácičku vybavenú. Ako sa máte? Ja celkom ujde. Tak pa zasa niekedy, lebo sa zasa ponáhľam. Laughing

 

21.11.2006 10:37

zuzkaMT

ahoj mamicky, Ifcok ak mozem poprosit ten cennik poslat na zuzika79@yahoo.com, dakujem pekne. co mate inak nove? ja mam chaos v robote, plus ten nas byt, je to makacka, ale davam posledne veci do poriadku nech sa cez vikend prestahujeme.... stvrtok a piatok mam dovcu, idem do Blavy pozriet sestru, pobehat po obchodoch a spravit nejake vianocne nakupy, stretnut kamosky zo skoly a tak... uz sa tesiim Rolling Eyes pozdravujte svoje bruska :D

 

21.11.2006 13:02

karolka

karolka: Ahojte babulky, nebola som tu kuk asi tri dni, prave som docitala co a ako a vidim, ze si varite :D palacinky by som si dala, ale vzhladom na uz druhy nalez cukru a bielkovin v moci som sa rozhodla sladke vysadit Crying or Very sad Neviete nehodou, co to moze sposobovat? Lekarka mi kazala doniest moc este v pondelok a ak sa to zopakuje, budem musiet na urologiu na "vycievkovanie". a to uz znie uuuplne blbo... Tak sa strachujem, mam strasne negativne pocity... Okrem toho, robim v oblasti komunalnych volieb, tak si viete predstavit, ake mame teraz v praci stresy. Sedime tam 12 hodin denne... Takze ja zajtra ziadny predlzeny vikend... Vy ale pekne oddychujte a budem moooc rada, ak mi niektora nieco napisete o tom cukre a bielkovine v moci... Dakujem a dobru noc vam aj babetkam.
Ahoj Karči, tak som tu zase kuk Wink si kráásna tehotka, fakt :D Len už by si mohla mať konečne aj nejaké brucho, nie ako ja po veľkom nedeľnom obede Laughing Laughing Laughing Dúfam, že čoskoro zavítate do TN, už sa na vás tešíme Wink
Cau Adri, dik za spravu i odkazy i za pochvalu :D coskoro sa ozvem, slubujem!

 

21.11.2006 13:27

Peťulka

Ahojte babulky, nechcete niektora pre svojho kluka tuto supravicku? Je to cislo 62! http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=665731#x

 

21.11.2006 14:23

Cubakova

Ahojte a pekný deň prajem, videla som v televízii stretnutie mamičiek a bábätiek narodených v jednom mesiaci, bolo to veľmi zlaté. Dnes som si pri svojom pracovnom vyťažení, urobila trochu voľno, zablúdila som na túto stránku a veľmi som sa potešila, že už existuje stránka pre mamičky a bábätká s terminom pôrodu v marci 2007. Ja mám termín 24.3.2007 a veľmi rada by som sa podelila s Vami všetkými o svoje tehotenské zážitky. Je tu toho už veľa strán, ešte som to nestihla prejsť. Tak zatiaľ sa majte krásne. Ada

 

21.11.2006 14:40

Peťulka

Ahoj Adka, sme radi, ze si k nam zabludila. Rady privitame nove "clenky" :D :D :D

 

21.11.2006 14:55

Kačena

Ahojte! Včera som spomínala ten glukózový test... Všetky výsledky mám OK tak sa moc, moc, teším Laughing Dnes mi prišli perfektné vecičky z MMB, neskôr pošlem aj foto. Zatiaľ sa majte pekne a natierajte si brušká! Inak mimochodom... ja už mám na sebe naviac 8 kilov Embarassed , a všetko je na brušku! Viete si predstaviť ako sa už gúľam? Rolling Eyes Rolling Eyes Inak všetko je fajn, až na tú nemotornosť. A keď môžete objednajte si cez Renka-styl, naozaj sa to oplatí!!! papa Razz Razz Razz

 

21.11.2006 14:57

Cubakova

Ďakujem za privítanie, akurát o chvíľu už odchádzam z práce, doma internet nemám, zajtra idem na sono do Košíc (ja som totiž z Humenného), tak vo štvrtok sa ozvem, ako som dopadla. Držte mi palce, lebo sa trošku bojím, aby bolo všetko v poriadku. Ahojte.

 

21.11.2006 16:23

evik

Ahojte babulky :D Ako sa mate? Ja som po 2 tyzdnoch opat v robote, brrr, vobec sa mi tu nechce sediet a trapit sa takymi "malicherrnymi" pracovnymi zalezitostami - heh, najma ked doma mi bolo tak dobre :D Vsak sa to aj na mne prejavilo - za posledne tri tyzdne som pribrala 1,5 kg, co je dost, ked si pomyslim, ze od zaciatku tehu dodnes som pribrala celkovo 5,5 kg... Embarassed Co uz, nie nad maminkinu stravu :D :D :D Vidim, ze ste v plnom prude vyberania kociarikov - ja som si kupila taky uplne jednoduchy, ale strasne sa mi pacil... len chcem k nemu este usit taky potah z madeiry, len tak do pol vanicky...

 

21.11.2006 16:27

evik

no, a glukozovy test abslovujem az buduci tyzden, len sa mi zda, ze ta moja doktorka ma jednu velmi zvlastnu poziadavku... ze den pred vysetrenim nemam jest uz od 17 hod - to si neviem ani predstavit, aku budem mat kyselinu..

 

21.11.2006 16:40

tinulik

Ahojte babulky, ako ste to zvladli v tento uprsany den? Ja mam nejaku smutnu naladu. V tatrach bolo super, bolo krasne pocasie, ked sa dnes pozriem von oknom, ako keby to ani nebola pravda. ... dakujem ti za tu vianocnu kucharku, su tam celkom zaujimave receptiky, ked skusim, napisem. Wink ... ako tvoj danielko? Preslo to? Zuzka MT... kociarik je super. Chcem sa opytat na tie postielky, aj tie si videla v targu na trhu? Chcela by som tu s pohyblivou bocnicou. Ked som bola naposledy v targu, kociariky som si vsimla, ale postielky som musela prehliadnut... Rolling Eyes Vitam novu marcovu mamicku - , pekne sa rozrastame. ... s babetkovom nemam skusenost, ale na babatko.com mam celkom dobre referencie. Brat si od nic kupoval kociar pre malu, reaguju na objednavku hned, su velmi mili. Brasko bol naozaj spokojny. Pekny uprsany vecer. tinka

 

21.11.2006 16:46

Anonymous

Babenky, este ma napadlo... neviete niektora, ako je to so zarobkom pocas materskej? Chcela by som si privyrabat popri materskej, len neviem, ci je to mozne, alebo ako to ovplyvni vysku materskej... Poradte prosim.. Evik

 

21.11.2006 17:17

Meg

Ahojte, aj ja uz mam kociar - taky starsi steggi, ale peknyyyyy, s volanikmi, bol skoro zadarmo od znamej, vyzera ako novy, ona mala 3 takze nie je zniceny.... Cubakova - aj ja mam termin 24.3.!!!!!! Dievcata a kolko ste uz pribrali? ja asi 5,5 alebo aj 6 kg. Pripadam si ako parna lokomotiva. A aky mate obvod pasu? A este ma zaujima ci vam obcas ked chodite rychlo vonku netvrdne brusko? Alebo taky cudny pocit napatia?

 

21.11.2006 18:40

Ivka31

Ahojte Bambulky. Ja som si dnes zobrala dovolenku a liecila som sa. Ta nadcha ma tak zmohla, ze rano som nemala silu vstat z postele a este ma aj bolela hlava. Tak som si dala Paralenik par cajikov a prespala cely den. Uz je mi lepsie. Aj ked za tu cenu, ze som si vcera na uvolnenie upchateho nosa musela dat Vibrocil kvapky. To co mi dali v lekarni - sprej s morskou vodou - to bolo o nicom. Uz som to nemohla vydrzat mat stale otvorene usta a zapchty nos. Ten Vibrocil by sa nemal v tehotenstve, ale snad to malemu neublizilo - ved som si dala len dve davky po siestich hodinach. Inak by som ani nezaspala. Bavili ste sa o - dajte vediet ked budete mat vybrate - objedname to. Myslim, ze by sme to mohli spachat tak asi zaciatkom decembra, aby sme si to cez Vianoce mohli pekne naaranzovat do izbicky a pripadne posit hniezda do postielok a tak. Zatial ahojte a pohladkajte si bruska.

 

21.11.2006 19:02

Markíza

Tinulík, veľmi pekne ďakujem za opýtanie. Teplotu mal iba v nedeľu večer. Dostal Paralen, v noci sa poriadne vypotil (musela som mu prezliecť pyžamko) a potom už bol na tom stále lepšie. Dá sa povedať, že včera už bol OK, lebo s ním šili všetci čerti. Pre istotu som ho však nechala ešte dnes doma. Ak sa nič mimoriadne neudeje, zajtra ide do školy. Konečne!!! To dodatočné zháňanie a následné dopisovanie domácich úloh je moja smrť (a jeho asi tiež). Inak minulý týždeň mu lekárka urobila výter z konečníka a našli mu tam nejakú baktériu (campilo bacter jejuni). Hľadala som o nej nejaké info na nete, ale nič valné som nenašla. V pondelok ideme na kontrolný výter, tak dúfam, že to bude v poriadku.

 

21.11.2006 19:04

Markíza

Meg: Ahojte, aj ja uz mam kociar - taky starsi steggi, ale peknyyyyy, s volanikmi, bol skoro zadarmo od znamej, vyzera ako novy, ona mala 3 takze nie je zniceny.... Cubakova - aj ja mam termin 24.3.!!!!!! Dievcata a kolko ste uz pribrali? ja asi 5,5 alebo aj 6 kg. Pripadam si ako parna lokomotiva. A aky mate obvod pasu? A este ma zaujima ci vam obcas ked chodite rychlo vonku netvrdne brusko? Alebo taky cudny pocit napatia?
Aj ja mám TP 24/3/06. Zatiaľ som pribrala cca 5 kg. Čo sa týka tvrdnutia bruška, už som to tu raz spomínala, aj mne sa to stáva. Je to taký zvláštny pocit. Skoro ako keby mi až vyrazilo dych (to som trošku prehnala, len som chcela, aby ste si to vedeli predstaviť).

 

21.11.2006 19:15

ritta

Ahojte kocky! Vitam novu tehulku Adku :D My sme vcera nevydrzali a hned sme tu postielku z Renka rozbalili a provizorne zlozili aj s vybavickou do nej a vytesovali sme sa :D Pripajam fotecku. Inac ten kurier stal 150,- Sk co si myslim ze je uplne v pohodke. Ja som tiez pribrala cca 5 kg a tvrdnutie bruska tusim nastastie nemam ale niekedy mi nestaci dych, akoby mi niekto sedel na plucach. Malicka sa mrvi cely den, stale su tie pohyby silnejsie :D Ivka, Markiza - verim, ze uz nebudete mat problemy s chorobami, drzim palceky. Evik, dufam ze ten glukozovy test nebude taky strasny, ja idem buduci utorok a tiez si neviem predstavit, ze nebudem tak dlho papat, ved uz rano v elektricke mi vyslovene huci v zaludku a este sediet a cakat 2 hodiny Crying or Very sad Musime byt statocne. Zajtra mozno budeme mat kocik, tak ak to vyjde, zajtra sa pochvalim. :D

 

21.11.2006 20:05

audrey

jajka: Ahojte, ifcok prosim, posli mi ten cennik a denny teba by som poprosila o tu kocikovu tabulku, adresa: jana.strakova@jhlprodukt.sk Denny aj ja zvazujem Patron, konkretne ten Zephir lebo sa da velmi dobre zlozit, problem ale je ze ho zacali vyrabat s umelymi kolieskami a mi by sme potrebovali na tie nase neexistujuce cesty nafukovacie kolieska. Denny neviem teraz narychlo odkial si, ale tu v Trencine ich maju v jednej predajni nazivo, aj autosedacky. A moja kamaratka ma z tejto znacky trojkolku a je spokojna.
Kamoška z TN kúpila Patron Zephir v Novom Meste nad Váhom, sú tam oveľa lacnejšie. Za mostami v TN je tiež firemné zastúpenie tejto značky, takže tam to bude tiež lacnejšie. Ale majú tam len katalógy. Ak budeš mať vybratý nejaký konkrétny, choď si ho tam objednať, vyjde ťa to oveľa lacnejšie :D Tá kamoška má sivo oranžový a je fakt pekný. Nemá nafukovacie kolesa, ale ona je spokojná. Tie nafukovačky sú všeobecne nejako na ústupe...

 

21.11.2006 20:50

Katuš

citam tu konecne po dlhsej dobe prispevky a vsimla som si ako si tu pisala o dovolenke za buduci rok,na ktoru mas narok.Ja som trosku dalej v tehu ako ty,ale mne z bezneho naroku 25dni vychdza,ze za buduci rok bduem mat narok na 23dni....na matersku by som mala ist okolo 15.1.Je to tak,ze za MD mas narok na plnu dovolenku a za rodicovsku dovolenku je to tak,ze ak je to do 100dni v roku,mas narok na plnu dovolenku a aka je to viac,tak to,co presahuje 100dni sa potom krati pomerne 1/12....no,ale to som nechela,chcela som k tomu cerpaniu dovolenky po skonceniMD....je to pekne,ze ti to navrhuju,ale pozor!!!!Ak budes cerpat dovolenku po skonceniu MD apred zaciatkom rodicovskej,tak pocas cerpania riadnej dovolenky nie si v ochrannej lehote a mozu ti dat vypoved!Ja viem,ze je to lakave dostat preplatenu dovolenku,ale.....dobre si to premysli.Ja som to chcela tiez tak,ale kedze ja u nas v podniku verim akurat tak sebe a nie personalistom,tak som si to zistovala na inspektoaret prace a tam mi ta pani doktorka povedala toto,takze ja to takto cerpat nebudem.Dovolenka sa ti automaticky prenasa do dalsieho roku a ked budes aj na RD 3roky,mas narok na pomernu cast z kazdeho roka a mozes si to vycerpat napr po skonceni rodicovskej a pred nastupom do prace.....treba popremyslat,co sa viac oplati.Totiz,pocas rodicovskej te nemozu prepustit len tak,muselo by sa ti zrusit miesto....ale pocas obyc dovolenky je to jedno. No,idem si vas docitat

 

21.11.2006 21:41

Ivka31

Katuš ...... mas dobre postrehy a tvoje infosky vzdy stoja za to, co by sme robili bez teba - ved by nas mohli kludne prepustit. Jednemu ale nechapem "za MD mas narok na plnu dovolenku". To znamena ked mam za rok narok na 20 dni dov. tak pocas MD je to cca 11 dni? Asi to tak bude, ze? Tak dobru noc dievcata.

 

21.11.2006 22:15

denny

jajka: Ahojte, ifcok prosim, posli mi ten cennik a denny teba by som poprosila o tu kocikovu tabulku, adresa: jana.strakova@jhlprodukt.sk Denny aj ja zvazujem Patron, konkretne ten Zephir lebo sa da velmi dobre zlozit, problem ale je ze ho zacali vyrabat s umelymi kolieskami a mi by sme potrebovali na tie nase neexistujuce cesty nafukovacie kolieska. Denny neviem teraz narychlo odkial si, ale tu v Trencine ich maju v jednej predajni nazivo, aj autosedacky. A moja kamaratka ma z tejto znacky trojkolku a je spokojna.
Ahoj Jajka, cenník Ti za chvíľku pošlem, net mám len doma, tak preto až teraz. Som z BA a na nete som našla, že ich majú aj tu u nás asi v 3 obchodoch. Tak sa skočím na ne pozrieť osobne. Nad trojkolkou veľmi neuvažujem. Chcem aj skúsiť, ako je veľký po zložení a či sa bez problémov zmestí do auta. Mne sa z Patronov páči Apollon Alux a Athos. Ale ani Zaphir nie je zlý. Však keď ich uvidím, tak sa rozhodnem. Ďakujem za info, ešte budem zisťovať aj ja a dám Ti potom vedieť, aké sú na neho ohlasy. Denisa

 

21.11.2006 22:28

denny

zizu: ahojte, denny poprosim Ta, mohla by si mi poslat tu kocikovu tabulku na zuzana.zigova@uhrina.sk dik. Kocky, neviete nahodou, kde sa daju na Slovensku zohnat BEBECAR kociky? kedysi ich mali v Auparku v BA, ale uz to tak nie je Sad a celkom sa mi pozdavaju...
Ahoj, našla som len toto: http://info.edb.sk/data/d77000-77500/s77441/index.html Možno pomôže.... Confused Denny

 

21.11.2006 22:40

denny

odoslané, tak ak by bol nejaký problém, napíšte. Pošlem ešte raz. Wink Wink Denisa

 

22.11.2006 07:11

Markíza

Dobré ránko Vám prajem! Katuš, veľmi pekne ďakujem za informácie. Takto som nad tým nikdy neuvažovala (vôbec ma to nenapadlo, že v tom môžu byť takéto rôzne "fígle"). Ešte si to s tou dovolenkou rozmyslím. Snáď sa rozhodnem správne.

 

22.11.2006 07:45

jajka

Dobre ranko, uz som aj ja online :D - dakujem za tip, skusim sa v meste pozriet, tiez mam vyhliadnuty ten sedo-oranzovy. Ja pochadzam z Noveho Mesta a uz som raz aj bola v tom obchode, ale vtedy tam nemali od Patrona ani jediny kocik. Mozno sa uz polepsili. - mne ten zoznam nepresiel. Co sa tyka zlozenia najskladnejsi z patronov je prave ten Zephir a pritom ma rovnako velku vanicku ako vsetky ostatne. Preto nad nim uvazujem. My mame male auto Seat-Ibiza- takze si velky kocik nemozeme moc dovolit. Adka - vitaj medzi nami, tusim si tu prva z vychodu, aspon mame zastupenie po celom Slovensku (dufam, ze som na nikoho nezabudla,ale tak sa mi zda ze zatial sme boli niekde po Poprad). - ten chaos doverne poznam, ja hned z roboty utekamvzdy nieco vybavit kvoli domu, kazdy den sa nahaname aby sme si to tam co najskor zutulnili. Vcera som robila uctovnictvo (zapisujem uplne kazdy vydavok od zaciatku stavby) a skoro sa mi panenky pretocili, kolko to uz stalo, ale poviem Vam stoji to za to. Ten uzasny klud ked sme kazdy vecer s manzelikom a drobcom v brusku sami je k nezaplateniu. Podmienky mame sice stale velmi bojove, ale verim ze do Vianoc to bude na prizemi plne obyvatelne a budeme mat uz len same prijemne starosti. Inak ten nas drobec je tiez strasne hyperaktivny, stale si pokopkava a najvacsia sranda je ked ho naraz citim aj vlavo hore nad pupkom a aj v pravo uplne dole. Ved ti nasi drobci uz maju okolo 35 cm aj s nozickami :D Obcas ked sa maly tak divno otoci, tak mi stvrdne brusko a tiez citim take pnutie, ze ma to az tak neprijemne zaboli, nastastie to nerobi az tak casto. Uz len mesiac a den a su tu Vianoce Razz ja sa na ne tento rok tak strasne tesim Razz

 

22.11.2006 07:54

Katuš

Ahoj babulky. IVKA ano,tak nejako ako si to napisala,tak som to aj myslela :D Totiz MD sa ti pocita ako odpracovany cas,teda ako keby si bola normlane v praci a mas teda za cely cas MD narok na nekratenu dovolenku.Teraz z havy rychle neviem,kolko trva MD,ale dajme tomu,ze je to presne pol roka...rok ma 365dni a MD by trvala 182dni,tak ty mas za nu narok na 10dni dovolenky.Za dalsich 100dni rodicovskej dovolenky mas narok na nekratenu dovolenku a to,co budes doma s malynkym nad sto dni,tak to sa ti uz potom krati 1/12tinou...vravim,ja mama z roboty 25dni dovci kazdy rok a po krateni mi to vyslo na 23....vcera mi to ratali na personalnoma presne takto mi to vyratala aj teta na inspektoarte,teda s tym,ze na MD by som nastupila 15.1. Moje nervy,to je zas roman Laughing

 

22.11.2006 07:55

Katuš

ADKA vitaj medzi nami marcovkami Wink

 

22.11.2006 08:25

Anonymous

Kocky, mate aj vy taky problem so zohnanim kvalitnych bavlnenych plienok? Vsetky co pozeram su ako servitky, uplne priesvitne a vobec nie makkucke, ake by nasi drobci mali mat. Mojej mame predavacka v Novom Meste v jednom detskom obchode, ktory tam je uz od nepamati a ona sa stala po prevrate jeho majitelkou povedala, ze najkvalitnejsie su plienky od Ceskeho vyrobcu Hybler - to su byvale bavlnarske zavody. skuste pozriet www.hybler.cz Ja som ich este pozriet nebola, ale dufam ze budu kvalitne, lebo tie priesvitaky, co mi vsade ponukaju urcite nechcem. Ta predavacka este povedala, ze tieto z Hybleru pranim este zhustnu.

 

22.11.2006 09:19

Kačena

Ahojte! Ale nám to pekne prší... Crying or Very sad Babule, k tým objednávkam z Renky: Mali by ste čo najskôr spísať zoznam, čo ktorá chcete, lebo ten pán chce aj nejaký čas na objednávku. Čo by Vám to bolo platné, keby polovicu vecí nemal. Ja sa s mužíkom chystám k nemu do Galanty až koncom januára, ale zoznam pošlem tomu pánovi začiatkom decembra, aby mi to všetko nachystal. A má perfektné deky do autosedačky, len nie sú na webe iba v cenníku. A tie do zimy budeme potrebovať všetky. Inak tá cena za kuriéra 150 Sk je v pohode, keď si zoberiete, že Vám to prinesú až domov a nemusíte sa na nikoho spoliehať. a ísť ešte niekde pre to. Vidím, že som najviac z Vás pribrala, tak sa trošku hanbím Embarassed Ale veď vôbec sa neprepchávam. To mám asi preto, lebo mi v prvých mesiacoch vôbec nebývalo zle a priberala som postupne od začiatku. V ostatných prípadoch, každé zlé je na niečo dobré (nepriberali ste...) Wink Zaručujem Vám, že po tom vypití nebudete určite hladné. To je toľko energie cukru, že hlad ani nepocítite. Až po tých 2-3 hodinkách, ale to sa môžete "nabaštiť" Laughing Laughing Laughing Pozdravujem Vás všetky

 

22.11.2006 09:20

Markíza

Anonymous: Kocky, mate aj vy taky problem so zohnanim kvalitnych bavlnenych plienok? Vsetky co pozeram su ako servitky, uplne priesvitne a vobec nie makkucke, ake by nasi drobci mali mat. Mojej mame predavacka v Novom Meste v jednom detskom obchode, ktory tam je uz od nepamati a ona sa stala po prevrate jeho majitelkou povedala, ze najkvalitnejsie su plienky od Ceskeho vyrobcu Hybler - to su byvale bavlnarske zavody. skuste pozriet www.hybler.cz Ja som ich este pozriet nebola, ale dufam ze budu kvalitne, lebo tie priesvitaky, co mi vsade ponukaju urcite nechcem. Ta predavacka este povedala, ze tieto z Hybleru pranim este zhustnu.
Moja mama robila minule veľké upratovanie a v posteli (v úložnom priestore) našla starostlivo zabalené plienky po mojom staršom synátorovi. Myslela som si, že som ich niekomu dala, tak som sa potešila, že ich nemusím opäť kupovať.

 

22.11.2006 10:39

miriamka

Dobre ranko maminky, vitam Adku. Je mile, ako nas este teraz pribuda. Ale co je ostatnymi, co sa uz tak hrozne dlho neozvali? Kocky kde ste? My mame tento tyzden taky prepchaty aktivitami, hlavne vecernymi. A cez den sa potom dlho zbieram, kym som schopna fungovat. Aj ja uz som pribrala okolo tych 6 kg. A to mame este 4 mesiace, jaaaaj. Ale nevadi. Pas som si uz dlho nemerala. Zmeram. No prosim pekne, 104 cm! Ale uz po ranajkach... Mala sa rozkopkala. Vcera vo vani mi az brusko skakalo. A pred tyzdnom som znova zacala s aquagymnastikou a plavanim. Tak aj krpcek si zavyvadzal. Zajtra idem znova na krv, v piatok budu vysledky a v pondelok idem s nimi na interne. No uvidime, ci nam viac hormonov pomohlo a ci uz davka staci. Osobne si myslim, ze staci, lebo mi priserne bije srdce. ale isto uvidime az v pondelok. Pojdete niektora nakupovat do Viedne? myslim, ze na zaciatku ste sa niektore chytali. Pockajte po Vianociach, ked zacnu vypredaje. Je to vzdy velky rozdiel. Dnes tu mame tak uprsane. Pekny den babule

 

22.11.2006 11:37

jajka

Ten anonym co sa pytal na plienky som bola ja. Markiza, to mas stastie ze ti zostali, ver dnes uz asi take nezozenies. Kačena - suverene najviac som tu pribrala asi ja, mam navyse 14 kg Rolling Eyes Pas som si nemerala takze neviem. Ale som poriadne tarbava, aj ked sa nabeham pri upratovani domu, nemozem to priberanie zastavit. Ale stale si hovorim ze po porode to rychlo schudnem, nema zmysel sa s tym trapit. Inak ako sa fyzicky citite? Ja si napriklad nemozem lahnut vobec na chrbat (ono sa to po 4 mesiaci ani nesmie) lezim tak len ked mi manzelik natiera brusko. Dost ma boli uz asi mesiac aj bedrovy klb a z predu medzi nohami (znie to asi cudno, neviem to inak vyjadrit) mam akoby stale svalovicu. Poviem vam uz sa neviem dockat materskej, zacinam mam prace dost a chcela by som uz oddychovat. Mne vychadza materska asi od 8.1.2007 (8 tyzdnov pred porodom) urcite nepojdem neskor.

 

22.11.2006 11:58

Markíza

jajka: Ten anonym co sa pytal na plienky som bola ja. Markiza, to mas stastie ze ti zostali, ver dnes uz asi take nezozenies. Kačena - suverene najviac som tu pribrala asi ja, mam navyse 14 kg Rolling Eyes Pas som si nemerala takze neviem. Ale som poriadne tarbava, aj ked sa nabeham pri upratovani domu, nemozem to priberanie zastavit. Ale stale si hovorim ze po porode to rychlo schudnem, nema zmysel sa s tym trapit. Inak ako sa fyzicky citite? Ja si napriklad nemozem lahnut vobec na chrbat (ono sa to po 4 mesiaci ani nesmie) lezim tak len ked mi manzelik natiera brusko. Dost ma boli uz asi mesiac aj bedrovy klb a z predu medzi nohami (znie to asi cudno, neviem to inak vyjadrit) mam akoby stale svalovicu. Poviem vam uz sa neviem dockat materskej, zacinam mam prace dost a chcela by som uz oddychovat. Mne vychadza materska asi od 8.1.2007 (8 tyzdnov pred porodom) urcite nepojdem neskor.
Ja sa cítim v pohode až na to, že sa rýchlo unavím, ale to je asi v tomto stave normálne. A keď dlhšie stojím, mám pocit, akoby zo mňa malo niečo zo spodu vypadnúť. Keď si aspoň na chvíľu sadnem, prejde to. Prečo sa nesmie ležať na chrbte? Ja si občas na chrbát ľahnem, ale priznám sa, že dlho nevydržím, lebo mi to je nepríjemné. Akosi prirodzene ma to núti si ľahnúť na bok. Ja sa už tiež neviem dočkať materskej. To si môže matka vybrať či pôjde 6 alebo 8 týždňov pred TP na MD? Ja som si myslela, že štandardne sa chodí 6 týždňov pred TP a 8 týždňov pred TP idú iba tie matky, kt. na to majú objektívnu príčinu (väčšinou ide o zdravotné dôvody). Snáď to do 8/2/07 ešte nejako vydržím.

 

22.11.2006 12:16

jajka

Markiza - ak mas normalneho lekara a povies mu 8 tyzdnov pred TP ze chces ist na matersku, on ta urcite necha. Zavisi to len od toho ako sa citis ty sama. Na chrbte sa nesmielezat preto, lebo babetko ti pritlaca nejake cievi a potom nema dostatok kyslika a ani ziviny sa k nemu nemozu dostat. Po 4 mesiaci by sa preto malo spavat len na lavom alebo pravom boku. Idealny je lavy bok. Moze sa ti stat aj pri porode, ze ked budes lezat na chrbate a budu sledovat tep babetka, zacne sa znizovat, vtedy ti povedia aby si sa otocila na bok a ono sa to zase upravi, videla som to v jednom dokumentarnom filme o porode.

 

22.11.2006 12:20

etna

Ahojte maminy. Mam tu mensi odkaz pre BA - prave som sa vratila z Kramarov, kde som bola na pohovore so psychologickou. Je to povinne skor, ako tam zacnete chodit cvicit. Bolo to fajn, dozvedela som sa kopec veci. Hoci stale nie som rozhodnuta, kde pojdem rodit. Na 50% Kramare al. Antolska, na 50% Ban. Stiavnica. Neuvazujete niektora o nej? Asi zacnem novu temu na fore... Je tam uplne ina atmosfera ako v klasickej velkej porodnici. Naozaj vystizne je "rodinna atmosfera". - 8 tyzdnov sa chodi v pripade zdravot. problemov, takze mozno by sa s lekarom dalo dohodnut, ze "mas zdravotne problemy" a posle ta skor. Podla mna je to vsak zbytocne, lebo o to sa krati materska dovolenka po porode. Ja osobne planujem z casu na cas aj pocas MD pred porodom chodit do prace. Samozrejme zavisi od toho, ako sa budem citit. Ale co by som robila doma cely den? Takto pojdem na par hodin do prace, potom si zacvicit, s kamoskami na MD na obed Wink Mam to ale plany ... Kto vie, ci budem aj potom taka hrdinka :D by sa nemalo vo vyssich stadiach - to este asi nie sme, lebo tadial prechadzaju cievy, ktore idu do placenty (?). Lezat ale neznamena, ze pocas noci si chvilu pospis na chrbte, ale skor ze non-stop lezis na chrbte napr. 8 hodin. Moje klby su zatial OK, ale uz od cca 3 mes. citim kostrc. Je to vraj tiez jedna z komplikacii pocas tehu, ale zatial nepoznam nikoho, okrem mna :D , my pojdeme urcite nakupovat do SCS. Kupovala som si tam tehotenske oblecenie a po Vianociach pojdeme kupit nieco pre male. Uz sa tesim, ako sa tam "vyradime"

 

22.11.2006 12:47

jajka

Presne ako pise Etna, zaciatok MD je na dohode s lekarom (ale najskor 8 tyzdnov pred stanovenym TP). Mna sa napriklad na poslednej poradni v 24 tyzdni Dr. pytal ci sa citim dobre a ci vladzem chodit do prace. Som si ista, ze keby som povedala , ze nevladzem tak by ma nechal doma na PN. Zalezi to najozaj od toho akeho mas lekara. Aj to lezanie na chrbate ako pise Etna nie je skodlive ak si nan lahnes na chvilu, ale mne to naozaj nie je prijemne, ovela lepsie mi je na boku.

 

22.11.2006 12:48

jajka

este ma tak napadlo ETNA, buduci tyzden zacinam 7 mesiac tehotenstva, myslim, ze to uz je vyssie stadium, ja sa aspon tak citim :D

 

22.11.2006 13:10

zuzkaMT

ahoj babulky, zas ste toho popismenkovali dost, mam co robit stihat to citat popri praci... no ale pekne po poriadku... Vitam novu tehulku Adku Laughing Jajka, k tym vydavkom na byt..... robim to iste, vsetko spisujem a odkladam blocky, mam na to cely fascikel rozdeleny podla objednavok, a ta suma.. no proste krasne to narastlo. Niektora ste sa pytali aj na postielky z Targu, tak videla som ich v dvoch stankoch, skus hladat pri detskych veciach a hrackach, lebo pri kociarok ich nemaju. Kedze su zlozene a zabalene, je ich celkom lahko prehliadnut. A kedze som ich pozerala uz v pokrocilej hodine, mali v kazdom stanku asi posledny tri kusy, z toho len jedna jedina bola s posuvnou bocnicou, no predpokladam ze ak prides na trh vcasie rano, bude ich viac... tie neposuvatelne boli za cca 1100-1300 bez matraca, zalezi ake drevo a ci su vrchy zrezane rovno alebo do oblucika atd... ako som uz pisala, ta jedna posuvna stala asi 1600 bez matraca a 1900 s matracom. Dufam ze som na nikoho a na nic nezabudla, ked tak este sa pripomeniem

 

22.11.2006 13:16

Ifcok

Etna, ja som uvazovala skor ako o Stiavnici nad Brnom .. predsa len je to blizsie z BA a aj cesta je lepsia. len vraj tam teraz robia nejake problemy s papiermi pre babatko. tiez som chcela novu temu nacat, ci niekto nema aktualne infosky Smile no ale teraz uvazujem aj nad kochom - vcera som bola s kamoskou, ktora sa rozhodla rodit tam (a dnes uz aj rodi ... hoci vcera tomu nic nenasvedcovalo), tak uvidim, co na to povie. lebo koch, alebo brno - financne to vyjde asi rovnako ..

 

22.11.2006 13:21

zuzkaMT

este predsa, minuly tyzden som zacala chodit na tu profylaxiu a pripravu na porod... u nas je to raz tyzdenne, po dve hodinky a je to dost zaujimave, ani neviem ako tie dve hodinky prejdu. vacsinou su tam maminy od 30tt, tak su o nieco "starsie", no je tam sranda. Kazdy raz preberame jeden velky okruh, ako napr. tehotenstvo, 1. doba porodna, druha a tretia, porod samotny atd.... a je to dokopy 6krat, takze koncom decembra by som mala byt poucena co sa porodu tyka.. Razz tak uvidime. Uci nas spravne cvicit, dychat, relaxovat, dokonca sme robili nacvik tlacenia "tam dole" a popri tom furt rozprava a my sa furt pytame, plus nam rozprava ako to naozaj chodi u nas v martinskej nemocnici (je to sestricka z porodnickeho co si robi dalsiu kvalifikaciu), takze nasavam vsetko co sa da... :D Niektore veci su mi dost smiesne, aj ked by nemali ja viem, vela sa aj na sebe nasmejeme s ostatnymi kockami, ale berieme to tak ze hanba ide bokom. Neviem ako vy, ci take nieco budete absolvovat, ale na skodu to urcite nie je. Cool

 

22.11.2006 14:43

etna

, mozem sa spytat kamaratky na Brno, lebo jej partacka pri kocikovani tam rodila. Pamatam si, ze tam veru boli nejake papierovacky, lebo babo sa narodi v CR a ked ides s nim na SR tak musis preukazat, ze je tvoje atd. Jednoducho bolo okolo toho vela vybavovania. U Kocha porod myslim stoji 25 tis.Sk. Moj lekar je tam porodnik, ale Koch ma neoslovil. Myslim, ze BS je viac komornejsia a priatelskejsia. Ale to vsetko zavisi uz len od osobnych dojmov. Ja chodim na tehu cvicenie uz od septembra. Ale to je "komercne", tj. platim a je aj kondicne zamerane - posilnovanie ruk, noh, zadku, cize asi tak, ako pred porodom, len sa neskace. Plus tam robime samozrejme aj nejake uvolnovacky, tlacime a predychavame kontrakcie. Chodim tam 2x tyzdenne, ale uz to asi budem striedat - raz tam, raz v nemocnici. To kondicne cvicenie mi vyhovuje, lebo niekedy sa citim taka "lekvarova", jednoducho, ako ked sa dlhsie nehybete. Priprava je rozhodne potrebna, aspon zena vie (prvorodicka), co ma cakat a na co sa ma pripravit. Nam dnes Dr. hovorila, ze porodnik hned odhadne pri rodicke, ci chodila na takuto pripravu alebo nie.

 

22.11.2006 14:44

Markíza

jajka: Presne ako pise Etna, zaciatok MD je na dohode s lekarom (ale najskor 8 tyzdnov pred stanovenym TP). Mna sa napriklad na poslednej poradni v 24 tyzdni Dr. pytal ci sa citim dobre a ci vladzem chodit do prace. Som si ista, ze keby som povedala , ze nevladzem tak by ma nechal doma na PN. Zalezi to najozaj od toho akeho mas lekara. Aj to lezanie na chrbate ako pise Etna nie je skodlive ak si nan lahnes na chvilu, ale mne to naozaj nie je prijemne, ovela lepsie mi je na boku.
Ani mne nie je príjemné ležať na chrbte (okrem iného sa mi aj ťažšie dýcha). Ako keby ten náš drobček dával najavo, že sa takto necíti dobre.

 

22.11.2006 14:45

Markíza

jajka: este ma tak napadlo ETNA, buduci tyzden zacinam 7 mesiac tehotenstva, myslim, ze to uz je vyssie stadium, ja sa aspon tak citim :D
3. trimester začína od 28. TT - to som si prečítala kdesi na nete.