1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

16.11.2006 12:55

etna

Dik Tinulik. Cviky cvicim, aj doma, aj na tehu cviceni. Ale musim asi pridat na intenzite Laughing Napadla ma jedna vec, ktoru nam cvicitelka stale hovori, ktora sa vam mozno tiez zide: "Baby, vy dieta neporodite, ale vykakate!" No a na kontrolu spravnosti tlacenia (nie do hlavy, ale dolu) si mame doma na WC pri "tom "piskat Embarassed To je vraj spravne znamenie, ze sa netlaci do hlavy.

 

16.11.2006 12:59

tinulik

no, etna, tak to skusim. Manzelik sa asi bude dobre bavit Razz Razz Razz

 

16.11.2006 13:06

Ivka31

etna ...... s tym piskanim,...... to je bomba ..... normalne som sa rozosmiala a kolega na mna kuka jak na puka. Ale skusim. ritta ....... ten kocik co si poslala som si odskusala vo verzii s hlbokou vanickou - dobre sa ovladal, tie otocne kolieska vpredu su perfektne. Este by som ho chcela vidiet v sportovej vybave a mozno sa pren rozhodnem. Viem ze na nete sa to da pokukat, ale este chcem nazivo vidiet ako sa sklapa chrbatik a polohuju nozicky. Niektore sportove kociky sa nedaju sklopit uplne do vodorovna, takze babo musi iba sediet, alebo lezat s nozickami hore.

 

16.11.2006 13:12

Markíza

etna: Dik Tinulik. Cviky cvicim, aj doma, aj na tehu cviceni. Ale musim asi pridat na intenzite Laughing Napadla ma jedna vec, ktoru nam cvicitelka stale hovori, ktora sa vam mozno tiez zide: "Baby, vy dieta neporodite, ale vykakate!" No a na kontrolu spravnosti tlacenia (nie do hlavy, ale dolu) si mame doma na WC pri "tom "piskat Embarassed To je vraj spravne znamenie, ze sa netlaci do hlavy.
Etna, pripomenula si mi jednu z posledných fáz môjho prvého pôrodu, kedy mi pôrodník sústavne opakoval vetu - "vykakáme bábätko!" Vtedy som to z pochopiteľných dôvodov nevnímala, ale teraz mi to príde také zvláštne. Ale asi to tak naozaj je. Smile Napriek tomu som tlačila zle a skončila som s kyslíkovou maskou na tvári. Našťastie to dobre dopadlo.

 

16.11.2006 13:24

Markíza

ritta: Ahojte maminky! vsetky vas pozdravujem a zelam pekny dnicok. Tinulik - dufam ze uz sa tlak umudril a zostane tak nadalej. Markiza - diki za receptik na palacinky - to je sice jedno z mala jedal, ktore ja vobec nemusim, ale priatel ich zboznuje a minule si robil palacinky zo sacku tak teraz ked mam tvoj recept - to budu hody, mozno vyskusam uz tento vikend i ked som palacinky este nikdy nerobila. Mozno je to hlupa otazka ale ja fakt neviem, to cesto sa leje na cistu panvicu alebo na trosku oleja?!? Embarassed Dnes som bola v poradni, vsetko je tak ako ma byt, krcok tiez drzi, vazime 568 g;FL 4,4; BPD 5,6. Uz sa ma aj pytali na odber pupocnikovej krvi ale stale sa nevieme rozhodnut... Rolling Eyes Co sa tyka kocikov tak ja som najskôr tiez hladala najvacsi kocik aby bol dobry este aj na druhu zimu ale uz viac mamiciek mi povedalo, ze vtedy uz budem chciet nejaky lahky sportak takze uz hladam aj ja nieco len hlboke a nie velmi drahe ale zas to musi mat vsetky vlastnosti ktore chcem... je to proste tazke. Confused Nemate niekto referencie na tento kocik: jajka

ahojte tehulky, no vidim ze nie som jedina, co jej z tych kocikov sibe. Ale ten co poslala Ritta sa mi tiez paci, len som ho nevidela nazivo, Ivka ak ho otestujes pridaj referencie. V suvislosti s tym tlacenim, nam tiez cvicitelka vzdy hovori, ked si na cviceni skusame tlacenie, ze mame tlacit ako na tvrdu stolicu (stolica sa tym nemysli ta na sedenie Smile ) nemame tlacit do hlavy, to nam nepomoze. Vedlajsi efekt spravneho tlacenia je samozrejme okrem toho ze porodime babetko aj to ze okrem mocu vytlacime aj stolicu. Neviete ci sa tomu da predist ak si dame spravit ten klistir (klyzmu, alebo ako sa to spravne vola) Confused: trochu hakliva tema, ja viem ale uz som nad tym rozmyslala, chcem mat pri porode aj manzela, tak chcem negativne veci minimalizovat Confused Dokonca som niekde citala, ze sa to da kupit aj v lekarni a spravit si to este doma.No ja neviem.

 

16.11.2006 14:09

etna

Jajka, co som pocula, tak stolica a moc su uplne normalne pri porode - aspon pre lekara a sestricku a treba to brat ako fakt a zmierit sa s tym. V BA sa vraj klistir nepouziva, ale davaju sa uz cipky. Treba ich mat cca 10 min, ale je vraj problem ich udrzat tak dlho, lebo sa to uz vsetko tlaci von Embarassed Embarassed Nam cvicitelka spominala, ze pocas 1. doby nemohla ist cikat, lebo mala bola natlacena uz uplne dole. Ked zacala tlacit pocas 2. doby, tak mala sa trosku posunula, mechur sa uvolnil a tak spustila peknu "sprsku".

 

16.11.2006 14:18

zizu

ja uz som sa zmierila s tym, ze to asi nebude prilis prijemne - ale predpokladam, ze lekari a sesstricky su na to zvyknuti... este sa vratim k tym kocikom a autosedackam - pozerala som si na www.adac.de testy autosedaciek a Jane Matrix (teda autosedacka, ktora by mala ist ku kombinovanym kocikom Jane dopadla dost zle... takze som Jane vylucila

 

16.11.2006 15:03

Anonymous

jane ma aj sedacku Rebel. ta dopadla myslim fajn. rebel je pri nomad. jajka, aj mna trapia podobne otazky. svagrina mi hovorila, ze ked mala stahy, tak bola asi 6krat na WC s hnackou. Vascinou je to normalna reakcia tela, tak vela 'toho' uz v crevach neostane. klystirom sa uz mamicky netrapia. miriamka

 

16.11.2006 21:04

Kačena

Čaute babule! Vidím, že sa bavíte o kočíkoch. Ja som dnes od rána na internete a porovnávam, ktorý je lepší. Nikto tu nespomenul X-LANDER X1. Dá sa nakombinovať aj s hlbokou vaničkou :D A ešte BABY DREAMS ATLANTIC. Skúste porovnať a napísať Váš názor!!! Smile Ozaj, a kamoška bola nakupovať v RENKA-STYL u toho pána Kubika v Galante. Bola nadmieru spokojná. Má tam od postieľok, cez zavinovačky, nepremokavé podložky do postieľky.........a ešte veľa ďalšieho. www.renka-styl.sk Dám Vám na neho aj tel. kontakt a najlepšie sa s ním dohodnúť: 0907 666 540 Prajem pekný večer!!!

 

16.11.2006 21:54

karolka

Ahojte babulky, nebola som tu kuk asi tri dni, prave som docitala co a ako a vidim, ze si varite :D palacinky by som si dala, ale vzhladom na uz druhy nalez cukru a bielkovin v moci som sa rozhodla sladke vysadit Crying or Very sad Neviete nehodou, co to moze sposobovat? Lekarka mi kazala doniest moc este v pondelok a ak sa to zopakuje, budem musiet na urologiu na "vycievkovanie". a to uz znie uuuplne blbo... Tak sa strachujem, mam strasne negativne pocity... Okrem toho, robim v oblasti komunalnych volieb, tak si viete predstavit, ake mame teraz v praci stresy. Sedime tam 12 hodin denne... Takze ja zajtra ziadny predlzeny vikend... Vy ale pekne oddychujte a budem moooc rada, ak mi niektora nieco napisete o tom cukre a bielkovine v moci... Dakujem a dobru noc vam aj babetkam.

 

16.11.2006 23:06

audrey

jajka: ahojte tehulky, V suvislosti s tym tlacenim, nam tiez cvicitelka vzdy hovori, ked si na cviceni skusame tlacenie, ze mame tlacit ako na tvrdu stolicu (stolica sa tym nemysli ta na sedenie Smile ) nemame tlacit do hlavy, to nam nepomoze. Vedlajsi efekt spravneho tlacenia je samozrejme okrem toho ze porodime babetko aj to ze okrem mocu vytlacime aj stolicu. Neviete ci sa tomu da predist ak si dame spravit ten klistir (klyzmu, alebo ako sa to spravne vola) Confused: trochu hakliva tema, ja viem ale uz som nad tym rozmyslala, chcem mat pri porode aj manzela, tak chcem negativne veci minimalizovat Confused Dokonca som niekde citala, ze sa to da kupit aj v lekarni a spravit si to este doma.No ja neviem.
Ahojte, sorry, zase sa vám tu vtieram Embarassed čo sa týka klistíru, je to trošku nepríjemné, ale dá sa to vydržať. Ono to musí ísť tak či tak von. A, podľa mňa, lepšie skôr ako až potom počas pôrodu... Keď vám začne pôrod, pravdepodobne budete mať aj nejakú miernu hnačku, takže väčšina pôjde von takto. Ale predsa to nebude všetko. V lekárni sa dá kúpiť niečo také ako yalový roztok, ktorý sa dá aplikovať doma alebo potom už v pôrodnici (sama). Ale verte, tam už v tom majú prax a vôbec im to nepripadá trápne či nejaké ponižujúca. Veľakrát sa stane, že aj počas pôrodu z rodičiek čosi vyjde, oni sú na to zvyknutí a pripravení. A čo sa týka manžela pri pôrode, ten vám určite nebude pozerať medzi nohy, ale do očí Wink Až potom sa pozrie, keď bude pokladík na svete :D Takže, zbytočne sa tým nezaťažujte a myslite radšej na niečo príjemnejšie Wink :D

 

16.11.2006 23:08

audrey

karolka: Ahojte babulky, nebola som tu kuk asi tri dni, prave som docitala co a ako a vidim, ze si varite :D palacinky by som si dala, ale vzhladom na uz druhy nalez cukru a bielkovin v moci som sa rozhodla sladke vysadit Crying or Very sad Neviete nehodou, co to moze sposobovat? Lekarka mi kazala doniest moc este v pondelok a ak sa to zopakuje, budem musiet na urologiu na "vycievkovanie". a to uz znie uuuplne blbo... Tak sa strachujem, mam strasne negativne pocity... Okrem toho, robim v oblasti komunalnych volieb, tak si viete predstavit, ake mame teraz v praci stresy. Sedime tam 12 hodin denne... Takze ja zajtra ziadny predlzeny vikend... Vy ale pekne oddychujte a budem moooc rada, ak mi niektora nieco napisete o tom cukre a bielkovine v moci... Dakujem a dobru noc vam aj babetkam.
Ahoj Karči, tak som tu zase kuk Wink si kráásna tehotka, fakt :D Len už by si mohla mať konečne aj nejaké brucho, nie ako ja po veľkom nedeľnom obede Laughing Laughing Laughing Dúfam, že čoskoro zavítate do TN, už sa na vás tešíme Wink

 

17.11.2006 06:57

Katuš

Ahoj babulky. Tak my sme boli vcera tiez na 3D.Asi si pamatate,ze mi minule povedali,ze sa mi to neoplati,lebo "zle vediem vlny"....no,vcera tam bol lekar a nie ta teta a bol vyteseny,ze ake pekne zabery mame....ja mam nejaku tu nadvahu z hormonov a este aj placentu na prednej brusnej stene,takze ten uvz musel toto vsetko prekonat a zabery su naozaj krasne.Videli sme maleho v celej krase,spinkal,usmieval sa,pil vodu,kopkal:)Konecne ho videl aj muzik bez problemov,lebo on sa v tych klasickych uvz nevyzna Rolling Eyes Maly ma 915gramov,je o tyzden vacsi,ale to vieme od zaciatku tehu,cely je v poriadku a je to na 100% chlapec,aj ked hanblivec,nechel sa ukazat,az uplne na konci sa otrcil v celej nadhere:) Takze pripajam foto nasho drobceka,meno sa u nas zas pozemnilo,teraz muzik spekuluje nad Dominikom....no,v hre su kazdopadne "uz len" 4mena...Lukas,Maros,Dominik,Radovan...tak uvidime.

 

17.11.2006 08:26

ritta

Dobre ranko! - juj tvoj malicky je nadherny :D - s cukrom v moci skusenosti nemam, ale stopy bielkovin mi raz nasli, hned sa ma opytali ci nie som hladna a ci som dostatocne dodrzovala pitny rezim, co som vtedy naozaj pozabudla dodrzat Confused Ale ked som doniesla dalsi moc rano, tak uz bol v poriadku. Neviem to presne ale tusim spominali, ze tie bielkoviny su z babatka pri nedostatku tekutin. Preto skus vela pit, to nie je take narocne, hadam sa to zlepsi. A skus nepodliehat stresu v praci, viem ze sa to niekedy neda ale musis sa popytat sama seba, ci ti to za to stoji... takze sa drzkaj, moja. - my sme objednali postielku v Renka Style akurat vcera, aj s madracom a nejakou plachtou proti precikaniu a pan bol naozaj velmi mily, tusim v pondelok nam pride domov. Najprv sme si pre nu chceli ist ale tusim 500 Sk by sme dali aj za benzin. - diki za info k tomu kociku Atlantic, kde si ho videla nazivo? Aky to bol obchod, neveim ci tu v BA ho budem môct niekde vidiet... a tie farby boli ako na obrazku? Neboli moc kriklave? Moj dalsi favorit je Peg Perego Young. Asi sa pojdem nan pozriet do Auparku. Tak sa vsetky drzkajte, pozdravujem mimca! My dnes ideme zase renovovat (ja len klebetit sa maminou :D) ritta

 

17.11.2006 10:55

miriamka

karolka, vycievkovanie neboli. mne to raz pred rokmi robili a skor to steklilo. neboj. katus, ta fotka maleho je uzasna! kocky, dnes idem hrat Lotto. v jackpote je 183 milionov Laughing ozaj citala som rady, ako sa mozno da mimi presvedcit, ze sa ma otocit este pred porodom do spravnej pozicie. najviac ma pobavilo, ze sa mame lahnut do nepohodlnej pozicie aby sa snazilo otocit, alebo na vsetky 4, aby malo viac miesta v brusku. Pritom sa ma svietit zdola lampasom. ono by sa malo snazit ist za svetlom... ps: taku chut ste mi urobili na palacinky, ze som ich vcera robila 2krat. mne na obed a muzickovi na veceru.

 

17.11.2006 11:12

zuzkaMT

ahoj babulky, konecne mam trochu volny den a nikto neotravuje, tak som cela rada. prave som dorobila palacinky, mnamky Laughing , a robila som aj francuzske zemiaky, teraz idem trochu povysavat a pozehlit..... a pekny den za nami. Katus, krasny drobcek je to, ja uz sa taaak tesim ked uz bude na svete ten nas Laughing zajtra idem konecne do polska, tak uvidime co maju, a ked nieco dotrepem nafotim a poslem vam. pa

 

17.11.2006 14:34

katka.ho

Ahojte bambulky s malymi chrustikmi, zase som dlho nebola, ale prave som vsetko docitala. Poviem vam, velmi dobre zaujimavosti som sa podozvedala. Katus - jéééj, ten tvoj malinky je nadherny, super fotka. Dufam, ze aj ta nasa sa o tyzden tak pekne nastavi, aby sme ju dobre videli. tie palacinky boli fakt super - dnes som ich vyskusala, vsetkym chutili, a to ja nie som ktovie aká kucharka... v poslednej dobe sem nejako nestiham nakuknut - kupili sme totizto domcek, hned sme ho zburali a teraz sme zacali stavat novy.chceli by sme ho stihnut co najskor, lebo mimi tu bude co nevidiet. je tu dnes niekto? nejako som sa rozpisala, tak sa zatial majte a pozdravujte bábenká.

 

17.11.2006 18:05

katka.ho

Petulka - nemohla by som ta poprosit o tu kucharku? poslala by si mi ju na e-mailovu adresu: akaalka@zoznam.sk. DAKUJEM!!!

 

17.11.2006 18:55

Markíza

Babuľky, ani neviete, akú radosť ste mi urobili, že Vám tie "moje" palacinky tak chutili. Ja totiž nie som ktovie aká kamarátka so sporákom, tak ma vždy veľmi teší, ak niekomu odo mňa chutí. V tomto smere ma často zastupuje moja mama, kt. je znamenitá kuchárka. Neviem, čím to je, ale od tej mamky to vždy akosi lepšie chutí. Dnes som bola v Auparku. Keby ste videli, koľko tam bolo národa. Strávila som tam cca hodinu a bola som rada, že odtiaľ odchádzam.

 

18.11.2006 16:36

Ivka31

Ahojte Bambulky. Akurat som dovybalovala veci co sme kupili v Ikee, tak som vytesena a hned vam aj pisnem, ako bolo. Najprv sme sa stavili v Babylande, no som trochu sklamana. Myslela som, ze to bude vecsi obchod, na to, aku maju reklamu. A to je len taka mala miestnost plna ludi a kocikov. Poobzerala som tie Jane Slalomy a Povertracky, aj som si poskusala manipulaciu. Muzikovi sa paci ta kotucova brzda na prednom kolese, ale mne sa nepaci ta cena vzhladom na moje poziadavky. Komplet s vanickou a autosedackou stoji Jane Slalom cez 27 000 Sk. Pritom ta sedacka nema adapter do auta, takze sa musi priputat a zas odputat. Napriklad Peg Perego GT3 aj AT4 maju v tej istej cene aj adapter do auta kde sa sedacka len zacvakne. Precitala som si tu na babetku nejake rozhovory dievcat s babetkami o kocikoch a ich vyhodach a nevyhodach. V podstate z toho vyslo dost dolezite kriterium - hmotnost sportoveho kocika, pretoze je dost casto a dlho vyuzivany samotnou maminou a ta ho musi zvladnut nadvihnut a dostat napriklad cez 2-3 schodiky a to uplne sama (pokial je to mozne). Vypisala som si z netu kociky co sa mi pacia s vahou sportovej verzie a cenou. Ten Jane sportak vazi okolo 14,5 kg a to sa mi zda dost. Asi ho aj s dietatom neudvihnem. Mam taku tabulku - mozem z nej nieco vybrat a napisat vam, aby ste aj vy mali prehlad. Idem si to hodit do Wordu a potom to sem hodim. Este k tej Ikee - minula som presne 1000 Sk, takze sme kupili len take drobnosti. Nocne svetielko no detskej izbicky, prebalovaciu podlozku na pult nafukovaciu, kolotoc na zavesenie nad postielku, par farebnych krabiciek na drobnosti do police a to je vlastne vsetko. Bolo tam dost vela ludi a tak ma to tam ani oc nebavilo. Najprijemnejsie bolo nakoniec posedenie pri dobrom obede na dialnici na Červeniku. Zatial ahojte

 

19.11.2006 10:23

denny

Super Katuš, ďalšie 3D bábo Laughing Niektorá ste sa pýtali, ako vymastiť panvicu na palacinky. Ja mám iné cesto, namiešala som si ho sama štýlom pokus-omyl, až kým som nedosiahla "dokonalý stav" a nepridávam ani olej ani nič do cesta, ale pierkom na mastenie koláčov vymastím panvicu maslom pred každým naliatim cesta. Len tak trošku, nesmie byť toho masla veľa. Panvicu mám takú nízku - palacinkovú - teflónovú. Wink Písali ste o kočíkoch, tak to je už aj moja nočná mora. Od kedy sme vyriešili autosedačku, tak toto je problém číslo 1. Idem niečo pokukať na nete a dám vedieť, ak dospejem k nejakému "prevratnému" objavu Confused Cviky panvového dna tiež trénujem doma pri telke. To s tým pískaním bolo fakt dobré Laughing Wink V piatok sme boli nakupovať v Rakúsku. V Shopping City Süd. Mali tam niektoré veci lacnejšie ako u nás, tak som dorobila výbavu alá "štartovací balíček". Teraz budem kupovať už len keď bude niečo lacné, alebo neprekonateľne pekné. V sobotu sme boli v Senci v Babymarkete. Bola tam jedna čerstvá mamička a poradila mi, že ak chcem kúpiť zavinovaciu perinku, tak nech určite takú, ktorá je vystužená. Posielam link http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&code=5203210 Tak pokukajte. Inak kočky, ktorá to do Senca nemáte ďaleko, povedali mi, že si môžem objednať cez net a do poznámky dať, že si pre to prídem osobne. V predajni sa ešte môžete rozhodnúť, či to vezmete alebo nie. Wink no idem na tie kočíky.... Denny

 

19.11.2006 21:29

zuzkaMT

ahojte zienky, tak teda mame kocik Laughing , kupili sme v polsku vcera, pripajam foto. musim vam povedat ze som uplne spokojna, a hlavne rada ze to uz nemusim dalej riesit. z podrobnosti asi tolko, ze ma styri velke nafukovacie kolesa s loziskami (co sa mne v zime na snehu tu u nas v mt urcite zide), ma odpruzenu konstrukciu, takze sa s nim lahko manevruje, ma 15 kil, vanicka 80x33, vsetky tie vymozenosti ako nastavitelna rucka, 4 polohy, prsiplast, sietka na hmyz, nanoznik, sportova verzia - klasika, prenosna taska, spevnene dno, vsetko sa da prat, zmesti sa mi do auta ako nic a lahko sa sklada.... no proste, som spokojna. cena 5800, modely 2006 stali vsade okolo 6-6.5 tisic (podla toho ake ste si vybrali kolesa), modely 2005 mali tak po 5-5.5 tisic. Boli sme v Novom Targu, obehli sme vsetky stanky s kociarmi, vsade boli ochotni a poukazovali co sa dalo (ved chceli predat :D ), boli tam znacky ako Junior, Puma Aro, RingBaby (alebo tak nejak), Viper a pod.... dala som si zalezat, vsetko som odskusala, pomerala som si vanicky, popozerala farebne kombinacie... a tento mi z toho vysiel ako naj. vola sa Galax nieco.. som rada aj tej farbe, lebo tmavy som nechcela, ked bude leto aby sa male v tom zbytocne neuvarilo Shocked Pozerala som aj postielky, mali aj s posuvnou bocnicou, stala 1600 bez matraca a 1900 s matracom, ale nakoniec som ju zatial nekupovala, lebo asi zdedim jednu po bratrancovi. viac som toho nekupovala co sa babatka tyka, ale napr. take ochranne hniezda do postielok mali po 250, zavinovacky od 230-300 a pod., vybrat sa dalo, bolo tam toho dost. Takze mam zas o jednu starost menej Cool .

 

19.11.2006 21:39

zuzkaMT

zabudla som to podstatne... fotku. Rolling Eyes

 

20.11.2006 08:09

katka.ho

jééj, ZUZKA MT - ten kočík je presne taký, aký sme vybrali aj my minulý tyzden tiez v Polsku. len nemali tarbu, ktorú som si vybrala, tak si prenho mam ist niekedy inokedy. takze gratulujem ku kociku... :D

 

20.11.2006 08:12

jajka

Ahojte tehulky, vitajte v novom tyzdni. Uz len mesiac a 3 dni a su vianoce :D :D :D a to znamena, ze uz len mesiac do prace, potom nejaka ta dovolenka a potom materska Razz Razz Razz Fazulka aj ty to tak mas asi nejak popocitane, ze Confused: :D Dakujem za vsetky rady ohladom tych neprijemnych zalezitosti pri porode. Budem sa na to psychicky pripravovat. Inak mi sme mali velmi perny vikend. V sobotu sme sa necakane prestahovali do nasho noveho domceku. este tam sice nemame ani vodu, ani plyn ani zachod (len latrinu) ale kedze z piatka na sobotu vykradli 2 susedov, ktori tam tiez stavaju, mali sme hrozny strach ze teraz sme narade my. To by ma asi porazilo, tolko sme sa tam narobili, dali sme do toho vsetky peniaze a na opravovanie nejakych rozbitych okien a pokradnutie cerpadiel, vrtaciek a podobnych veci naozaj nemame.Mame co robit aby sme to vobec dorobili kym sa drobec narodi. Byvame tak ze sme pred krb hodili stary koberec nan polozili postel a bejvakujeme. Sprchovat sa chodime ku svokrovcom, vodu na pitie si nosime so sebou aby sme si mohli aspon spravit caj alebo kavu a tak. V noci ked idem na zachod von, tak budim aj muzika, lebo sa bojim. To je uplne nova strvt v trencine, tak na okraji, bude tam 28 domov, ale zatial tam byvaju len jedny asi 200 m od nas a dalsi asi 8 maju rozostavane. Ale je to celkom romantika, hlavne 1. noc ked sme mali v chalupe 13 stupnov, taaak sme sa tulili Razz Ale tuto druhu noc sme uz mali 20 stupnov, spala som ako v bavlnke. No a este je sranda, ze nemame cesty, takze domov chodime asi 200 m cez pole a vzdy sa musime prezuvat do gumakov, aby sme sa cely nezaspinili, je tam dost blata. Boze, ale som sa rozpisala, tak uz necham miesto aj Vam, aby ste nieco napisali. Ahojte.

 

20.11.2006 08:33

Kačena

Dobré ránko. Akurát som sa vrátila z glukózového testu a za hodinu idem zase naspäť aby som priniesla aj moč a mi zobrali aj krv. A takto ešte o ďalšiu hodinu. Ale veď niktorá ste nespomínali, že nosíte aj moč. No veď uvidím, zajtra budú výsledky. Je mi nanič, grgá sa mi samé sladké, inak v pohode. A môj tlak dnes je 100/60, takže si viete predstaviť ako vyzerám... Rolling Eyes Chodím ako prízrak a len sa tmolím Embarassed Ale čo už, počasie na to je, tak sa ani nečudujem. Prajem Vám všetkým krásny deň!!!!!! Razz Razz Razz Razz

 

20.11.2006 08:34

zuzkaMT

dobre ranko, katka.ho aku farbu kocika ste vybrali vy, tiez tu zltu alebo inu? mne sa pacila aj kombinacia cerveno-modra, ale to bolo dost tmave, tak som zvolila radsej tu bledu a som spokojna. jajka, my sa stahujeme buduci vikend, tiez to nebudeme mat komplet dokoncene, ale to hlavne bude. potom sa budeme zaoberat uz len drobnostami, vsetko doladit a tak... tak drzim palce nech vam to rychlo odsypa Laughing pekny dnik prajem :D

 

20.11.2006 09:05

jajka

Zuzka mt- dakujem Zuzi, mi sme sa chceli stahovat az za 2 tyzdne, to uz budeme mat obklady a dlazby, kuchynu zmontovanu, jednu izbu nakomplet hotovu, zachod, vodu a mozno i nieco naviac, ale radsej budeme teraz par dni v horsich podmienkach, len nech sa nam s tym nic nestane Kacena - no to sa trochu cudujem, ze ta nechali ist domov, my sme tam museli sediet ako knedle cele dve hodiny, aby vysledky neboli skreslene rychlim spalovanim pri nejakej cinnosti a moc som musela priniest aj ranny aj potom po 2 hodinach. Ja som v tom druhom mala cukor, tak som zvedava co mi na to povie doktor. najhorsie je asi vydrzat tak dlho hladna, mna uz nakonci chytali mrakoty

 

20.11.2006 09:05

Peťulka

Dobre ranko babulky, tak aj my uz sme si objednali kocik. Pride cca za dva mesiace a v predajni nam ho budu drzat az do porodu, aby nam doma nezavadzal. Je to kocik ARO Puma. Velmi sa nam pacil. Farba bude taka zeleno(ako ja hovorim vojenska zelena)-zlto-bezova....krasne sa tie latky leskli.... Tak aj my uz mame o jednu starost menej. Takisto sme pozerali tu postielku, co zostala este po manzelovi. Je v dobrom stave, mozno len trosku osmirglovat a nalakovat. Je dost velka, uz aj pre vacsie babo - dlzku ma 120 cm. Tak uz len matrac a hniezdo do postielky, ktore si asi usijeme samy. Malinka ma zacina riadne kopkat, vcera som az nadskakovala Wink Jo a brusko mi uz konecne vidno. Teda pokial nemam bundu. Ked sme kupovali ten kocik, tak vsetky predavacky sa cudovali, ze ved mam este cas, ze kde mam brucho. Musim povedat, ze uz mi to pomaly lezie na nervy. Jednej predavacke som uz po tom, co mi pozrela na brucho, jednoducho povedala "Nerieste to"!!! Laughing

 

20.11.2006 09:27

jajka

Petulka- a kde si kupovala ten kocik, nie nahodou v laugariciu, myslim ze tam ho maju ja este stale neviem, co mam kupit, este asi pockam

 

20.11.2006 09:37

Peťulka

jajka: Petulka- a kde si kupovala ten kocik, nie nahodou v laugariciu, myslim ze tam ho maju ja este stale neviem, co mam kupit, este asi pockam
JAJKA - v Dubnici v jednom obchode s detskym oblecenim na "stopatke" Maju tam celkom dost kocikov. Ten nas stal 8 490,- Myslim, ze najlepsia kupa je ta, ked ti nieco jednoducho padne do oka a citis, ze to je to "ono" Wink

 

20.11.2006 09:39

Ivka31

Ahojte Bambulky. Tak ja sa dnes hlasim v mierne prechladnutom stave s plnym nosom a naladou pod psa. Neviem, kde som co chytila, ale snad to bude len ta nadcha. Skriabanie v hrdle som vyliecila uz v piatok a sobotu vecer Joxom - aj ked sa nema v tehotenstve. Ale ked viem, ze mi pomoze len ten a nic ine ...... ved jeden strek do hrdla vecer a dalsi asi za 15 hodin, to predsa nemoze babu nijak ublizit. Vcera vecer som dostala nadchu, takze to vyzera na bezny priebeh mojho kazdorocneho jesenneho prechladnutia. Za 3-5 dni bude snad prec..... Rolling Eyes Teraz mi dali v lekarni nejaky sprej "mar - plus" s morskou vodou a panthenolom - vraj to mozu tehotne. A ako chripkovu prevenciu mam homeopatikum Oscillococcinum. Tak sem zvědav - co do konca tyzdna bude. Zatial sa majte - snad vy ste na tom zdravotne lepsie a pozdravte bruska.

 

20.11.2006 09:45

zuzkaMT

Petulka, Puma Aro je tiez super, moja kamoska ho ma, kupovali ho tiez v polsku vlani, je takej cierno-striebornej farby a je s nim tiez spokojna, az na to, ze ja by som si ciernu farbu nevybrala

 

20.11.2006 10:56

Markíza

Ahojte! Rada by som sa Vás opýtala na Váš názor. Lekár mi povedal, že na materskú nastúpim dňa 8/2/07. Neviem sa rozhodnúť, či dovolenku (alikvotnú časť za budúci rok) mám čerpať pred tým alebo až po tých 28-ich týždňoch materskej dovolenky. Čo si myslíte? Čo sa lepšie oplatí (myslím finančne)? Ďakujem za odpovede.

 

20.11.2006 11:00

Markíza

Ešte sa Vám musím posťažovať. Malý bol celý minulý týždeň doma s nejakou (asi) črevnou virózou. Už v stredu bol v poriadku, ale pre istotu som ho nechala doma do konca týždňa. Dnes mal ísť do školy a predstavte si, že včera večer mal zase zvýšenú teplotu. Dúfam, že to bude opäť "iba" nejaká viróza. Neviem, čo sa to s ním deje. Veď už sa tak pekne držal. Dá sa povedať, že od decembra minulého roka (vtedy mu vybrali krčné aj nosné mandle) sa držal. Až na nejaké tie sople mu nič nebolo. A teraz dva krát za sebou. Držte nám prosím palce!

 

20.11.2006 11:13

Peťulka

IVKA - verim, ze ta ta potvorska nadcha rychlo prejde a budes mat klud. Viem velmi dobre, aka byva otravna. MARKIZA - chuda moje male. Dufam, ze bude coskoro v poriadku. Len ho nechaj este poriadne vylezat. Ta teplota ukazuje, ze este jeho telo bojuje proti nejakemu bacilu....drzte sa!!!

 

20.11.2006 11:27

Peťulka

Nasla som celkom dobru stranku o tehotenstve a o vsetkom, co s tym suvisi: http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=17&etype=1&eventid=103

 

20.11.2006 12:15

Anonymous

Peťka .... dakujem za sucit, snad to coskoro prejde. Mrkíza ..... kolko dni dovolenky cini ta alikvotna časť za budúci rok. To bude len nejaky 1 - 2 dni, nie? Ked mas za rok 20 dni dovolenky - za ten jeden mesiac januar to robi 1/12 z 20. Teda tak si to ja myslim. V tom pripade by ma to az tak netrapilo, kedy si to vyberiem. Ale ak je to viac dni, tak to je na zvazenie. Ja stale smrkam, nos jak pinokio ..... fuj fuj fuj. Hnus hrozny. Hambim sa za seba. Sad

 

20.11.2006 12:17

Ivka31

To som bola ja. Embarassed

 

20.11.2006 12:26

Markíza

Anonymous: Peťka .... dakujem za sucit, snad to coskoro prejde. Mrkíza ..... kolko dni dovolenky cini ta alikvotna časť za budúci rok. To bude len nejaky 1 - 2 dni, nie? Ked mas za rok 20 dni dovolenky - za ten jeden mesiac januar to robi 1/12 z 20. Teda tak si to ja myslim. V tom pripade by ma to az tak netrapilo, kedy si to vyberiem. Ale ak je to viac dni, tak to je na zvazenie. Ja stale smrkam, nos jak pinokio ..... fuj fuj fuj. Hnus hrozny. Hambim sa za seba. Sad
Kolegyňa išla na materskú pred necelým rokom (teda necelý rok predo mnou - syn sa jej narodil 12/4/06) a hovorila mi, že do tej alikvotnej časti sa ráta aj tých 28 týždňov riadnej materskej dovolenky, takže v mojom prípade by to činilo cca 2/3 dovolenky (teda 2/3 z tých 20-tich dní). Dokonca mi máme z kolektívnej zmluvy ešte ďalších 5 dní navyše, takže v mojom prípade by to naozaj nebola zanedbateľná doba. Veď práve preto mi to vŕta v hlave.

 

20.11.2006 12:37

Ivka31

A to sa da vybrat dovolenka po tych 28 dnoch materskej dovolenky - teda pred zacatim cerpania rodicovskej dovolenky ? To som teda nevedala. Asi by to chcelo vyratat z akej sumy bude pocitany jeden den dovolenky pred materskou a z akej po materskej. To teda vobec netusim. Ak by to tu niektore mudrejsie dievcata ekonomky vedeli, mohli by nas poucit.

 

20.11.2006 13:07

Markíza

Naozaj neviem, čo sa oplatí viac a či sa to vôbec dá. Viem to práve od tej mojej kolegyne. Ona mi to totiž poradila, aby som si dovolenku nečerpala pred nástupom na materskú, ale až po jej dočerpaní. Tak som zvedavá, kde je pravda. Asi skúsim nejaké informácie vytiahnuť od kolegýň na personálnom, resp. na mzdovom oddelení.

 

20.11.2006 14:04

jana v.

ahojte, zase som sem po case nakukla a nejake posledne odpovede precitala. vidim, ze ten glukozovy test robia vsade inak. pri prvom teho mi sestricka zobrala krv pred, po 1 a 2 hodinach, moc kontrolovala len ako vzdy, hned ked som prisla a nikdy som nenosila ranny, jednoducho mi dala pohar... a teraz sestricka tiez len beznu kontrolu mocu urobila a krv vzala len po 1 hodine. inak pri prvom som mala mierne zvysenu hladinu, tak ma pre istotu poslali aj na diabet. ambulanciu do nemocnice, kde som sa dostala na rad az po 9tej, a potom este odber po 1 a 2 hodinach. no hladna som bola kao spisovatel. ak to bude aj teraz, tak sa spytam doktora, ci je to naozaj nevyhnutne, ved muz tiez nemoze vzdy byt pol dna s malou. blahozelam vsetkym novoprestahovanym. mi teraz este len pozemok vyberame, ale je pravda, ze byt uz mame a je uz mesiac aj uplne splateny. tak aby sme tie peniaze, co sme davali na platky len "neprezrali" tak sme si zobrali dalsi uver. pocas materskej sice uz stavat nezacneme, lebo na viac nebude, niecim treba zacat. jajka, ty byvas v casti, ktora sa teraz len stavia, ale predstav si mojich znamych, ktori byvaju uz 3 roky v novom dome, kde rovnako este potrebuju gumaky, aby sa dostali domov. a okrem blata, je tam aj zvysok po skvarovom ihrisku, takze radost umyvat. alebo, ak je doma kamarat, tak robi prievoznika - len mu od cesty zavolaju, aby prisiel po nich, on sadne do auta a ide. je to sice tiez len zo 300 metrov, ale trosku drahe chodenie... a to tiez byvaju vlastne v bb, resp. jednej z jej casti. a vlani, po 2 rokoch dorucovania posty im nedorucili nejaku zasielku, vraj taka ulica tu neexistuje. no v podstate to ani ulica nie je, ze? Petulka, ja som napriklad hniezdo ani nepouzila (a to mam doma 2, jedno od svagrinej, jedno od kamosky). postielku (tiez taku podobne staru, ale vybornu, lebo je polohovatelny rost) mam na takej stene, kde prievan urcite nemoze byt, tak najskor som si vravela, ze uvidim a potom som si nan ani nespomenula. markiza, ja ti odporucam tu dovolenku cerpat az po materskej. mne to umoznil zamestnavatel tiez (dokonca som nemala docerpanych zo 5 dni ani z predchadzajuceho roku), ibaze mne vysla skoro za cely rok, takze po materskom prispevku som presla na mesiac na riadny plat a az potom na matersky (teraz aj s pridavkami necelych 5 tis.). navyse pocas materskej a aj cerpania dovolenky mas platene vsetky odvody, teda hlavne nemocensky, co ti moze pomoct, ak si druhe naplanujes tak skor, lebo (ak to zase nezmenia) plati, ze pri dalsej materskej dostavas matersky prispevok len ak za posledne 2 roky od nastupu na matersku mas zaplatenych aspon 270 dni (nemusia byt suvisle) nemocenske odvody (pocas rodicovskej ti ich uz stat neplati).

 

20.11.2006 14:08

ritta

Ahojte dievcata! Mne sa opatovne navrsilo v praci strasne vela roboty Sad Inac nemam nic noveho, zdravotne sa drzim, len sa mi zda ze nejako rychlo priberam... no ale ved niekedy to muselo prist Wink Vsetkym prechladnutym zelam skore uzdravenie. Ja sa dost otuzujem, spim pri otvorenom okne a tak dufam, ze ma budu vsetky bacily obchadzat! Dnes nam dorucili postielku a uz som si aj kocik vybrala, tak este dufam, ze sa mi ho v tej konkretnej farbe co chcem podari aj zohnat lebo uz vraj taku farbu nebudu vyrabat. Vidim, ze viacere ste sa uz ohladne kocika rozhodli... tak sa tesim s vami. Co sa tyka tej dovolenky tak ja si ju vycerpam urcite pred materskou, nebudem vymyslat lebo co ked potom prepadne? Ved do buducnosti nevidim a tiez si myslim, ze ked sa mi v januari bude uz tazko pohybovat, uvitam den volna no nie?

 

20.11.2006 14:33

jana v.

markiza, az teraz citam, ze uz jedneho syna mas, tak neviem ci este planujes dalsie, ale mozno inym maminkam sa aj takato rada zide - myslim, to o tych 270 dnoch.... da sa to ale riesit, ze sa prihlasim na potrebnu dobu na soc. poistovni ako dobrovolny platca nemocenskeho a zaplatim si, ak je to vyhodnejsie. ja pracujem v statnej sprave a mame osobitny zakon (ktory zvacsa ale kopiruje ten pre ostatnych zamestnancov, ale su tam nejake specifika), tak som nechcela podrobne popisovat moju skusenost, ale z nasledujucich odpovedi, co som precitala potom, myslim, ze je to velmi podobne. takze v statnej sluzbe sa mi materska zaratava akoby som pracovala (teda z pohladu vysluhy rokovú pozor nemyslim tym odpracovene roky pre dochodok), rodicovska uz nie, teda aj dovolenku mi priznavaju aj za obdobie materskej dovolenky. a kedze ja som mala staly plat pred materskou, tak ti mozem povedat, ze som rovnako dostala aj za ten mesiac dovolenky po materskej. aspon v nasom zakone je §, ktory hovori nieco v tom zmysle, ze ak nastupis po matrskej do prace a poziadas hned o cerpanie dovolenky, tak zamestnavatel je povinny ti ju poskytnut. tak skuste si to overit v zakonniku prace. al emozno zamestnavatel si prepocita a radsej ti tu dovolenku prizna este pred materskou (nebude musiet platit neskor odvody). vela asi zavisi od zamestnavatela.

 

20.11.2006 14:39

jana v.

p.s. a este mi napadlo, ze keby ste sa chceli spytat nieco konkretne mna, tak mi radsej poslite ss, napriklad ze "hej ty, pozri na stranke cislo ..., nieco sa ta pytame, tak laskavo odpovedz!", lebo zavitam sem len obcas a vtedy precitam tak 1-2 posledne stranky. tak sa zatial majte co najlepsie, liecte sa, zveladujte nove i starsie byvanie.

 

20.11.2006 14:40

Markíza

No, dievčatá, priznám sa Vám, že z tej dovolenky mám hlavu ako demižón. Už som o info požiadala aj personálne a mzdové, ale zatiaľ mi neodpovedali. Čo sa týka môjho zamestnávateľa, je k rodine ako takej veľmi ústretový, tak dúfam, že to bude v pohode.

 

20.11.2006 15:06

Ifcok

ahojte maminy, dnes som rano napisala (asi omylom) do februaroviek ohladne kontaktu na renka-styl ... (lebo som si urobila na babetkovo zoznam a zistila som, ze to su veci z renka-styl z galanty) a sice som sa nedozvedela, co som chcela (lebo to predsa som sa mala pytat vas), ale poslala jedna kocka toto k objednavaniu z babetkova: **** ifcok, neviem ake mas skusenosti s nakupovanim z babetkova, ale ja osobne velmi zle a neodporucam - objednala som si 5 veci, z ktorych nakoniec 2 vobec nemali (ani mat nebudu, lebo ich "zabudli stiahnut z ponuky zo stranky"), na 1 vec musia pockat, kym dostanu tovar a pani s ktorou som komunikovala ma v mailoch vydierala stylom: ja toto robim po veceroch na ukor svojej rodiny a pod... uplne neprofesionalne... vecicky este neprisli, som zvedava kedy a ci dorazia vsetky, ale z mojich skusenosti odporucam radsej si vybrat iny obchod, ktory je pruznejsi.... vela zdaru. sipa **** tak to teda stoji za zvazenie ... a teraz skusim este raz - mate prosim niektora cennik z renka-styl? ja sa tam neviem cely den dovolat. poslu aj odtial veci takemu "maloobchodu" ako som ja (mozno by sme sa vedeli dohodnut z BA viacere ..) ozaj - ja to mam dnes presne za 100 :D

 

20.11.2006 15:34

ritta

Ahoj Ifcok, gratulujem k tej krasnej 100-vecke! :D To babatkovo naozaj stoji za zvazenie... Ja som uz nejake vecicky z babetkova videla aj v obchode v Malackach za tie iste ceny takze uz mi nieco z pripravenej objednavky odpadlo. :D Co sa tyka Renka-Style nam dnes rano dorucili postielku, madrac a nejake malickosti, takze kludne si objednaj ten pan je prijemny. Nam poslal veci kurierom ale preberala to moja mama takze neviem kolko presne stal - tusim do 500 Sk. Najskôr sme tam chceli ist osobne ale nakoniec sme to vyriesili kurierom. A celkovy cennik mala tusim Ivka. Skoda, ze som nevedela ze z Renka budete chcet nieco aj vy, sme sa mohli spojit... ale ked moja mama to chytila do ruky... Laughing