1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

27.07.2006 15:43

marec 2007

meg1

Ahojte, som z BA, dnes som tu prvykrat a uz sa "pcham" medzi vas :D , aj ked potvrdene vlastne este nic nemam. Test vysiel pozitivne :D aj zle mi je uz dostatocne :D k lekarke idem sice az buduci tyzden, ale priznaky uz poznam z prveho tehotenstva, tak som si ista tak na 99%. Podla mojich prepoctov a internetu mam termin 27.3.2007, takze sa tu asi este parkrat stretneme :D Tesim s na dobre rady a trocha utechy, lebo moje hormony si robia co chcu a uz neviem vydrzat ani sama so sebou Twisted Evil lutujem mojho draheho, ze bude musiet vydrzat este tak dlho :D Aj vy uz mate vselijake divne nalady a ste take unavene ako ja?

 

27.07.2006 17:43

etna

Tak dnes som bola na prvom UV. Mala som ist sice az o 3-4 tyzdne v ramci prvej poradne, ale tak dho sa mi cakat nechcelo. Vsetko dopadlo fajn, len som bola prekvapena sama zo seba. Cakala som naval emocii, ked drobca prvykrat uvidim, ale ja som to vzala nejak pragmaticky: kolko ich je, ci je spravne umiestneny, ci je vsetko OK. Skumala som vseko dookola (resp. samu seba zvnutra) a ani som sa nenezdala, bolo po tom. Neskor so vsak nad tym uvazovala a myslim, ze teraz nase babo vnimam uplne inak. Pred sonom soma bola happy, ze som tehotna, ze mam v sebe babo..., ale ked som ho takto uvidela zoci-voci, tak uz to beriem viac konkretnejsie, akoby som ho uz brala za maleho cloviecika, ktory sice zatial zavisi uplne na mne, ale v podstate uz teraz je to ma svoje problemy, "svoj zivot" a mozno ho aj otravovalo, ked sme ho sledovali a nedali mu pokoj Smile Nieco v tom zmysle ako to bolo vo filme Pozri kto to hovori Wink Inak vitam ta meg1. Pokial ide o unavu, tiez ma dost koli. Zmenu nalad zatial na sebe, resp. ini na mne nepostrehli. Ale moja polovicka hovori, ze ja na to tehotenstvo ani nepotrebujem. :D

 

27.07.2006 19:39

jajka

Ahojte marcovky, pridavam sa k vam, pretoze som tehulka s terminom 5.marec.2007 Razz Trosku som si pocitala a vidim, ze sme na to presne rovnako, ved ani sa neni co cudovat :D Mne je stale velmi zle od zaludka, uz som bola aj 4 dni v nemocnici na infuziach, lebo mi bolo fakt hrozne. Ja uzivam calibrum baby-plan - zacala som asi 3 mesiace pred otehotnenim a asi od 6 tt uzivam aj kyselinu listovu (davali mi ju aj v nemocnici). Neviem ako vy, ale ja do seba nedostanem ziadnu zeleninu, aj ked velmi chcem kvoli babetku, ale zial neda sa, je mi z nej zle Crying or Very sad Ale musim jest skoro kazde 2-3 hodiny, proste na mna pride taky hlad, ze musim a potom len lezim, aby mi nezostalo zle. V praci som uz nebola 3 tyzdne a este minimalne tyzden nepojdem. Zistila som ale jednu vec, nikdy nesmiem zmiesat pitie s jedenim. Ked sa najem, minimalne 1/2 hodinku pockam a az potom sa napijem, pomaha mi to proti tomu "zaludku na vode". My sme naseho cervicka uz na ULT videli asi 3 krat, naposledy v 8+4tt mal 18 mm, teraz uz ma urcite cez 2 cm :D Som rada ze je tu toto forum, urcite budem s Vami :D

 

28.07.2006 08:24

Anonymous

tak som vcera zbehla k mojmu lekvarovi, tehotko potvrdene!!! mam sa objednat k mojmu gyn-porodikovi na prvu poradnu, ten nas potom posle na uzv. drzime si palce nech to ide ko po masle. mam na vas otazocku, nemame niektora taky slaboruzovy hlienovy vytok? uplne nic, ale strasi ma to a neda spavat. sem sa s odpovedami, pls.

 

28.07.2006 10:05

zuzkaMT

ahojte, vitam Meg1 a Jajku a drzim prstiky Razz Matenka, ohladom toho vytoku, neviem v kt tyzdni si, ale ja som taketo nieco mala zaciatkom 6 tt a trvalo to asi 4-5 dni a potom to uplne prestalo. moja dr vravi, ze to mohlo byt uhniezdenie, co ja si myslim ze bolo skor, alebo nieco ako trochu omeskany menzes, co by tiez mohlo byt, a mala som z toho tiez nervicky, no preslo to a viac sa to neobjavilo. tak neboj (viem ze sa mi to hovori Confused ), ale pomohlo mi lahnut si a oddychovat. Nedvihaj nic tazke, a nebud moc na slnku a vela pi, to je tak jedine co ti asi viem poradit :D . Kolko ti to trva? keby nieco, kludne napis, aspon ta tu trochu ukludnime Laughing

 

28.07.2006 10:33

Anonymous

zuzka, podla ms by sme teraz mali byt 6tt + 5, trva to 2 dni a je fakt takmer neviditelne, vzdy okolo obeda, rano nic. ja si tiez myslim, ze uz je uhniezdena nasa bublinka. budem sa snazit oddychovat, len s malou (1 rok) sa to velmi neda.. snad to bude ok, verim tomu, ale znervoznuje ma to.

 

28.07.2006 10:35

Anonymous

to som bola ja... a aj podakovat som zabudla Laughing

 

28.07.2006 10:42

fazulka

Ahojte marcovky 2007, najskor vas vsetky pozdravujem a zelam krasny predvikendovy dnicek. Matenka, neboj, to bude ok. Vsade sa o tom velmi vela pise, aj moj Dr. mi hovoril o uhniezdovani, to bude s najvacsou pravdepodobnostou ono. Nebojkaj, babetko potrebuje veselu a pohodovu maminku. :D Lahko sa mi to hovori, ze, sorry, a hlavne ked i ja casto stresujem. No ale to si teraz nemozeme dovolit. My nemame inak nic nove, najblizsiu poradnu 16.8., len mam pocit ze brusko sa mi nejako uz dviha a je tvrde. Je to mozne? Zaciatok 9.tt a uz toto? No a prsia si budem asi o chvilu nosit na tacke pred sebou. Embarassed Tie by sa uz teda mohli aj zastavit, brusko nech si rastie, ale oni eeee Confused Ozaj, vitam nove mamicky a zelam hladky prebieh a vsetko len a len to najlepsie. Vsimli ste si uz, kolko nas tu uz je? :D Razz Wink To je super, to bude silny marec 2007. No co, priroda sa bude prebudzat a nase bruska ozivat.... Cool Babulky, pocuvajte, inak ja asi nie som normalna, uz normalne pokukavam po kocikoch, po baby veciach.... panecko, kto to so mnou vydrzi? A vcera som aj neodolala a kupila si sadu 3 body-ciek. Embarassed No idem pokracovat v praci, drzkajte sa a uz asi aj krasny vikend. Papa

 

28.07.2006 10:54

Anonymous

Ahojte, som 1. tehotna, a celkom sa nevyznam, tak by som potrebovala par rad. S manzelom sme sa snazili mat babo takmer 2 roky. Tak sa nam to konecne podarilo, sme obaja velmi stastni. Dnes som sla k lekarke na 1. vysetrenie. Zobrala mi krv, spravila sono a povedala:"Ano, mame tam tehotnost." nepovedala ani priblizne v ktorom tyzdni by som mohla byt. Myslim si vsak ze by to mohol byt 6 az siedmy tyzden-posledna mens.31.maj2006. O dva tyzdne mam ist na tehotensku knizku. Myslela som, ze ma bude vazit,merat,zoberie mi moc, povie mi co a ako, ci nemam brat nejake vitaminy.Hovorila som jej tiez, ze ma bolia prsia, pobolieva v podbrusku, rano nezvraciam, iba ked si umyvam zuby tak ma napina a musim sa rano najest, aby mi nebolo zle a som schopna prespat aj cely den. A ze pri moceni ma vsetko pali.Prikyvla a povedala:To je uplne normalne. Tak by som chcela vediet, ci si namyslam, ci prehanam alebo naozaj nespravila to co mala? Neviem, som si neista. za radu dakujem

 

28.07.2006 11:13

Anonymous

 

28.07.2006 11:17

etna

standardne plati, ze pri akomkolvek podozrivom vytoku by si mala ist hned k lekarovi. Mne dokonca lekar povedal, ze ak to bude cez vikend, mimo ordin. hodin, tak mam ist do tej a tej nemocnice. Spominal, ze niektore zeny mavaju v case, ked inokedy mali menstruaciu jemne spinenie. My sme mali taky mini problem, a sice po tuleni som mala minimalne spinenie, ale to potom preslo. I pritom vsetk prebehlo velmi jemne. : Moj lekar ma tiez taky pristup, ze "zbytocne vsetko prehanajme a nepanikarme, vsetko ma svoj cas". Ked som prisla k nemu 1x, povedal, ze to este prilis skoro a ani na UZ by vraj nic nevidel. Sestricka mi vsak vzala krv a ked boli vysledky, tak mi vystavili tehotensku knizku. Az na prvej poradni, ktoru budem mat o 3 tyzdne (pre dovolenku lekara az v 12tt), mam prist s mocom, bude sa meriat tlak, vaha, vnutorne vysetrenie, UZ. Mne sa vsak nechcelo cakat na sono az tak dlho, tak som ho vcera prepadla a pozreli sme si drobca. Takze myslim, ze tvoja lekarka nic nezanedbala, len je to o pristupe. Ked citam prispevky inych kociek tiez mam pocit, ze by ma lekar mal chovat "viac vo vaticke". Ale je fakt, ze az tak velmi mi to neprekaza, snazim sa k tomu pristupovat s chaldou hlavou, ale niekedy je to dost problem Laughing

 

28.07.2006 11:31

Anonymous

Etna - Dakujem, normalne si ma ukludnila. Prilis to vsetko prezivam, ked to nase babo je take vytuzene. A k tomu pripieva aj moj manzel, pretoze prilis na mna asi dava pozor. Stale len nech jem, nech oddychujem, do prace ma nechcel pustit.Ak je nieco trosicku tazsie, tak hned "nezdvihaj to !". Musim ho stopnut, lebo o par mesiacov bude zo mna 80 kilova uplakana gulicka. Tak prajem vsetkym buducim mamickam pekny vikend.

 

28.07.2006 11:54

Markíza

Zdravím Vás! Tak to mám konečne potvrdené. Pred chvíľou som volala na biochémiu (do laboratória) a tam mi jedna zlatá tetuška povedala, že je to pozitívne. Aj keď som to predpokladala od minulej nedele, veľmi sa z toho teším. V pondelok bude volať gynekológovi a dohodneme sa čo a ako ďalej.

 

28.07.2006 12:30

etna

, ked som si precitala moj prispevok zistila som, ze som asi napisala tvrdsie Crying or Very sad , ak som chcela, resp. chcela som povedat len tolko, ze niektore vytoky su OK a nie mozno nie. Ak to vsak mas dlhsie, urcite by som ti odporucala ist k lekarovi. Zaroven sa tak aj ukludnis a bude to vsetko OK. Ale ak by mal byt ten vytok nestandardny, urcite by nebol len slaboruzovy Wink . Takze prepac, ak sa tym trosku rozhodila, ked si prave mame naopak pomahat Embarassed

 

28.07.2006 14:03

zuzkaMT

ahoj maminy, okrem toho, že sa tesim na vikend, mam dnes nejaky "divny" den. potrebujem radu hlavne od tych, co uz maju aspon jedno tehu za sebou Laughing ja som taky zvlastny tehu pripad asi, nebyva mi zle, neboli ma hlava, nemavam nalady, len sa mi chce spat a rychlo vyhladnem, no a obcas "citim" svoje brucho, ale to je vsetko Rolling Eyes obcas ma prepadnu take myslienky akoze sa nieco zle stalo, co ked to nerastie a pod. uz ani brucho ma nebolieva tak ako na zaciatku, na co mi moja dr povedala ze sa zvacsuje maternica... myslite si, ze je to vsetko ok? prezili ste niektora nieco podobne? dik moc :D

 

28.07.2006 14:15

fazulka

Zuzi MT, co si pipi? Prec rychlo cierne myslienky. Evil or Very Mad Vsetko je urcite na najlepsej ceste. Ver mi. :D Cool Ja som si takto uzivala prve tehu, no teraz na to so smutkou spominam, kedze toto druhe je uplne ine, je mi zle, boli ma hlava, chce sa mi spat, som naladova, potom mi je luto manzela aj malej...... Takze, hlavne nepanikar, je to uplne ale uplne normalne, my ostatne Ti zavidime Embarassed a Ty si uzivaj.... Razz Krasny vikend

 

28.07.2006 14:27

evik

Ahojte babulky Len sa vam chcem pochvalit, ze dnes mam za sebou prve sono, cvrcek meria 2 cm a krasne mu bolo vidno rucicka a nozicky a ako mu bije srdiecko Laughing Aj fotecku sme si dali spravit Laughing Laughing Hned som spokojnejsia, je to uzasny pocit, musim priznat, ze mi aj oci zaslzili, ked som ho tam videla Laughing Hehe, taka som bola vystresovana, ked som si lihala na tu postel, ze vankusik co sa dava pod zadok, som si dala pod hlavu Embarassed Ale neva, nabuduce uz budem vediet Laughing Aha, a dnes na prvej poradni mi brali 1.krat krv, moc, tlak a dali tehu knizku Laughing Laughing Tak vam prajem krasny vikend, oddychujte a nechajte sa rozmaznavat!! papa

 

28.07.2006 14:47

zuzkaMT

ahoj, fazulka, si strasne zlata, dik, budem sa snazit byt pozitivna Laughing slubujem a tebe nech sa polepsi a nech ti je lepsie. evik, aj ti zavidim, ze si uz pocula srdiecko, ja si na to musim este tri tyzdne pockat, ale dufam ze to prejde rychlo. pekny vikend babulky, ozvem sa. Razz

 

29.07.2006 21:25

Katuš

ahoj babulky,ja viem,ze vas zanedbavam,ale som nejako mimo....bola som chora ,mala som chripku,dokonca som dostala antibiotika,co sa vraj mozu aj v tehu.....no,hadam vie lekarka,co trobi..ale mam tehulku kolegynu,aj ta ich brala,tak snad to bude okej.Mala som taky hnusny tuuberacky kasel...no hroza.A teraz som sa v robote cely vikend...velmi sa uz tesim na pondelok,lebo nam s muzikom zacina 14dni dovolenky.Sice ju stravime pracovno-oddychovo....potrebujeme vymalovat aspon spalnu a obyvacku,olistovat parkety v 2izbacha trosku sa venovat nasmu auticku,co sa na nom zanedbalo,tak to treba poopravovat.....no a asi si vyjdeme na 3-4dni na Oravu.V pondelok idem na vsetky odbery,aby mi 15.8. v poradni mohli dat tehu knizku:)Uz sa velmi tesim.V poradni budeme mat aj uvz,vsetko zas pokontroluju a budu robit meranie na Downow syndrom....vraj sa to robi kazdenmu okolo 12tt tehu....tak snad bude vsetko ok. ZUZKA MT - babulka,tebe musim odpisat....ja mavam tiez presne tieto iste pocity...dnes a mi dokonca snivalo,ze mi povedali,ze daco nie je v poriadku a potom sme boli na uvz a drobceka sme pekne videli,a vsetko bolo okej.Moje nervy,ale ma ten sen naprv riadne vystrasil!!!Tak len tolko,ze asi su tieto obavy a stavy normalne...dufam.Inak,mne tiez vobec nebyva zle,teda,jedine,co nemozem je tmavy chlieb,mam z neho kyselinu,hlava ma neboli,iba by som spala a mavam "zrave chvilky" a potom zas nemusim jest aj pol dna....to su stavy:)))

 

29.07.2006 21:33

ahojte

Anonymous

Ahojte buduce maminky. NEviem, ci sa k VAm smiem pridat, tak skusam. Takze nieco o mne - minuly rok som po 25 mesiacoch snazenia prirodzene otehotnela, no v 9_10tt som o babo prisla. Teraz mi na zaciatku jula/presne 5. jula/robili IVF, no a vyzera, ze uspesne. Bolo to moje druhe IVF, prve nam v marci nevyslo. NEmam este presne stanoveny termin, ale podla netovych vypoctov to vyzera na 28. marec. TEraz by som mala byt v 4tt. No na UTZ este nebolo vidiet gestcny vacok, len dutinku. My totiz zatial este xza Vami meskame. Mali sme predlzenu kultivciu 5 dni, teda babo je u mna 5 dni kratsie ako u Vas. ALE DOZENIEME TO! Krv som mala robenu opakovane, HCG stupa, takze snad to bude ok. A este. KEbyze neviem, ze som tehu, ani o tom neviem. NEbyva mi zle, nemam divne chute,.... ale prsi ma bolia. A muzik ma nenecha nic robit, co je vsak celkom prijenmne. Tak, smiem k Vam chodit? Ozaj Katku uz poznam z inej diskusie, takze ahojky. Laughing

 

29.07.2006 22:25

Anonymous

tak vam pisem... aby som sa rozlucila...nase babenko sa rozhodlo nenarodit Crying or Very sad dnes som bola na pohotovosti a nasa diagnoza znela: "je mi to luto, zamlknuty potrat", totiz nasa bublinka prestala rast Laughing je mi to luto, ale priroda asi vie preco to tak malo byt. teraz sa s tym zmierit je jednoduchsie ako keby som uz citila ako vo mne rastie a potom by to prislo, alebo by sa mu nieco stalo po narodeni... zdrave babenko je ten najvacsi dar! prajem vam bezproblemove tehotka a krasne, ale hlavne zdrave deticky. urcite si ich sem na stranku pridem pozriet. papa

 

29.07.2006 22:28

Anonymous

 

30.07.2006 14:40

Markíza

Matenka, úprimne ma mrzí čo sa Ti prihodilo. Nech Ti je útechou aspoň to, že o pár mesiacov, keď sa dáš do kopy, to s partnerom môžete skúšať znova. Silno Ti držím palce, aby to bolo nabudúce s úspechom. Prajem Ti, aby sa Ti čoskoro narodilo krásne a zdravé dieťatko.

 

30.07.2006 14:48

Markíza

Včera som si v lekárni kúpila Calibrum Baby plan. Lekárnik mi ho vrele odporúčal. Vraj aj jeho manželka to užíva a je úplne v poriadku. Tak dúfam, že aj v mojom prípade to prinesie želaný efekt.

 

30.07.2006 17:05

siska28

Matenka, aj mne je lúto, ze sa vam to nepodarilo, zelam ti nech cim skor sa das doporiadku a onedlho sa znova pridas k tehulkam, velmi velmi drzim palceky.

 

30.07.2006 20:44

zuzkaMT

ahojte, Matenka, ver mi že mi je to ľúto Crying or Very sad , viem si to predstavit, ja som také niečo zažila vlani, v 6-7tt som potratila. Odišlo to samé, musela som do nemocnice na vyčistenie a potom som každý mesiac dúfala, že sme opäť v tom, no a podarilo sa to o 11 mesiacov, tak pevne dúfam, že pokiaľ sa budeš snažiť byť ok aj po psychickej stránke, čoskoro budeš mať znovu pozitívny testík. Smile Občas sem na forum zavítaj a daj o sebe vedieť :D , drž sa! Majkap, blahoželám a vitaj. Musím ťa povzbudiť a povedať, že pred 3 týždňami sa mojej dobrej kamoške narodilo dievčatko po IVF, dlho sa snažili, vyšlo im to asi až na 4krát v martinskom Heliose, takže vždy treba dúfať Exclamation Katuš, tebe prajem rýchle uzdravenie, nech si aj s malým drobčekom v poriadku. Neviem, kedy máš najbližšie sono, ale určite bude všetko ok a to, že máme občas strach nebude znamenať nič zlé... Ostatným prajem pekný nový týždeň a veľa zdaru Razz .

 

30.07.2006 21:08

Kačena

Ahojte! Dlho som sa neozvala, lebo som si musela týždeň poležať na Antolskej v nemocnici. Mala som silné krvácanie a tak som sa v podstate rozlúčila s miminom, že keď to tak musí byť... no čo už. Ale keď som išla na kontrolné sono, lekár ma potešil, že bábo je OK, len tam mám veľký hematóm, ktorý sa vytvoril preto, lebo maternica odmieta rásť s vyvíjajúcim sa plodom. Poležala som si v nemocnici a teraz som konečne doma!!! Takže neľakajte sa hneď ako som to spravila ja!!! Treba stále veriť a dúfať, že všetko dobre dopadne. Teraz v stredu idem na sono, to už bude začínajúci 9. tt a dúfam, že už tam žiaden hematóm nebude. Ale pravdepodobne budem musieť stále oddychovať a mať nenáročný režim. Pozdravujem všetky tehulky!!!

 

31.07.2006 01:01

Anonymous

dakujem babenky, som "uplne" ok, vravim si, ze to tak malo byt ved predsa vsade pisu, ze to priroda tak riesi v pripade genetickeho ci anatomickeho poskodenia. ked pozriem na nasu malu hviezdicku a ona sa na mna usmeje viem, ze mat zdrave babo je ten najvacsi zazrak v zivote a ak sa ten zazrak nemal stat teraz, tak verim, ze to coskoro pride znova a pribudne k nam opat novy cloviecik. zatial sa budem venovat dcere ako najlepsie viem, vedela som ze to, ze je tu je zazrak a teraz som sa v tom len utvrdila. mate pravdu, s kazdym podozrivym krvacanim treba k lekarovi, aj ked v pripade ako nas, ked baby prestalo rast a moje telo sa len rozhybavalo k "akcii" by ani vcasna navsteva nepomohla. dufam, ze vsetko dobre dopadne a dalsie sono ti potvrdi, ze hematom tam uz nie je a tvoja maternica zacne spolupracovat s vasim babenkom. a vlastne vam vsetkym zelam to iste =======> zdrave babatka. drzkajte sa, ja vas budem citat.

 

31.07.2006 08:03

siska28

Ahojte a prajem krasny zaciatok tyzdna. Mi.tyzden sme rodicom oznamili, ze budu stari rodicia. Moja mamina v pohode cela stastna pokecali sme co na zaciatku a tak. No ale svokra ma totalne dojala. Ked sme jej to povedali, tak ona na to, ze ona to uz davno vedela, lebo som vraj hrozne pribrala a nechutilo mi jest uz asi dva mesiace ( pritom som schudla asi 2 kg a nechuti mi preto lebo je hic a okrem toho som len v 8+1 tt, takze neviem ako to vedela tie dva mesiace. Totalne ma dorazila tym, ze mi povedala, ze v ich rodine sa uz neviem kolko generacii rodia iba chlapci a dufa, ze aj my budeme v tom pokracovat. Ziadna radost a zacala mi opisovat zazitky z jej porodov, skoro ma tam vystrelo. Este edna pikoska na zaver ked nam povedala, ze pre babetko nemame nic kupovat, lebo ona ma vsetky veci od synov odlozene na pojde. Ale co, kaslem na to, hlavne ze sa babetku dari, moc ma netrapi a ja som v pohode. Nech si kazdy hovori co chce.

 

31.07.2006 09:01

etna

Ahojte dievcata! Predovsetkym by som chcela zazelat vela zdravia a optimizmu NIe nadarmo sa hovori, ze od okamihu, ako sa zacneme snazit o babo, zacinaju sa nikdy nekonciace starosti, ale aj radosti Wink Niekto si to odskace skor, iny neskor. Matenka, uz mas doma jedno krasne dievcatko a po chvili oddychu urcite pride dalsi drobec, ved uz si to raz dokazala. No a Kacenka ma urcite velkeho bojovnika, ktory nauci maternicu, co ma robit! Smile My sme zatial o tehu rodine nepovedali, aj ked sa uz neviem dockat. Zatial to vedia len sefovia, kedze mi z casu na cas byva blbo Confused Hladame najvhodnejsi cas a tiez zvazujeme pochvalit sa az po 12tt. Vzdy mi je smiesne, ked volam s mamou a ona sa ma pyta "a inak mate nieco nove?" Urcite tym mieri, ci jej nahodou nechystame prve vnuca, ale priamo sa na to spytat asi neodvazi Wink Zelam vsetkym pracepovinnym, aby nam tyzden rychlo uplynul a aby sme nemuseli spat na pracovnom stole ci objmat WC misu Laughing

 

31.07.2006 10:13

Markíza

Prajem Vám krásny dník! Dnes ráno som volala svojmu gynekológovi a dohodla som sa s ním na ďalšom postupe. Na budúci týždeň v stredu mi urobí kompletné odbery a následne mi urobí aj vstupné vyšetrenie. Predpokladám, že mi vystaví aj tehotenskú knižku. Len neviem, či v ten istý deň alebo až potom, keď budú k dispozícii výsledky z krvi. V každom prípade som rada, že sa niečo začína diať. Nechcem to zakríknuť, ale keby som sa občas nepozrela na pozitívny tehotenský test, ani neviem, že som tehotná. Oproti predchádzajúcemu tehotenstvu je to markantný rozdiel. My sme to už oznámili jedným aj druhým rodičom. Najviac sa tešil môj otec. Tuším sa mu do očí natisli aj slzy. On je taký zlatý. Ako sa vraví, že na chleba by sa ho dalo natrieť. Inak, dnes mám dovolenku, lebo synátor odchádza do tábora, tak ho idem pobaliť a cca o 13:00 odchádzame z domu ho odprevadiť. Zdraví Vás "markíza" Aďa.

 

31.07.2006 10:20

Sylvi

Ahojte tehulky, viem, ze som tu uz dlho nebola ale mala som perne obdobie: pracu a spinkanie :D . Dnes rano som bola na vysetreni. Neviem co sa deje, to vlastne nevie nikto ale nase mimi je mensie ako by malo byt. Teda pani doktorka ho nevedela poriadne najst a ked ho nasla, tak sme skoro nic nevideli. Ked som bola prvy krat na UZV (07.07.) tak bolo krasne vidiet gestacny vacok ale mimi videla iba pani doktorka. Povedala, ze ked prijdeme na buduce, tak bude vsetko pekne vidiet. NIEJE Crying or Very sad . Su asi len dve moznosti: bud prestalo rast Sad alebo sa nebudeme moct riadit tabulkami lekarov. Ja som mala poslednu MS: 29.05. a mam 25 dnovy cyklus. Podla vsetkych tym info by som mala byt na tom presne tak isto ako Zuzka MT 9tt+2. ale podla UZV, ktory mi dnes robila lekarka som 6tt+3. JE TO VOBEC MOZNE Shocked Confused: Pani doktorku to trochu zaskocilo a sestricka mi zobrala krv na presne urcenie hladiny HCG, to by vraj malo byt voditkom. V stredu si mam zavolat ohladom vysledkov a v pondelok mam prist znovu na kontrolu. Ale teraz ked tak nad tym premyslam, tak ........viem, ze sme splodili nase mimi bud 10.06. alebo 11.06. samozrejme, ze skoro ziadneho lekara to nezaujima, lebo oni maju svoje tabulky .... Twisted Evil . Ked to pocitam v kalendari, tak mi vyslo ze sme v 6tt+1. Co zhruba koresponduje s tym, co vypisal UZV. Najhorsie je, ze som z toho vsetkeho teraz taka neista a vobec neviem, ci je nase mimi naozaj v poriadku Crying or Very sad Crying or Very sad Asi mi nezostava nic ine iba verit tomu, ze moje vypocty su spravne a testy na urcenie hladiny HCG v krvi to potvrdia. Velmi by som privitala, keby ste mi napisali ci vam pocitaju tyzden tehotenstva lekari od datumu poslednej MS alebo od datumu oplodnenia. DAKUJEM

 

31.07.2006 11:10

Marek a Janka

Ahojte. Pred 2 týždňami sme sa pripojili ku Vám. Smile Pravidelne sem chodím a čítam ako sa darí, len nie je čas v robote aj odpísať. Naše tehu zatiaľ prebieha s rannými nevoľnosťami a celodenným žalúdkom na vode. Cez víkend ma však prekvapili kvasinky tam dolu, som z toho dosť vyplašená. Shocked Bola som dnes ráno u lekárky, predpísala mi čípky Gyno-Pevaryl. V príbalovom letáku je uvedené, že sa nemá používať počas prevého trimestra, pokiaľ lekár nerozhodne inak. Mám na Vás prosbu, ak máte s týmto problémom skúsenosti, budem vďačná, ak zaženiete moje obavy, aby tie číply nepoškodili našu fazuľku. Držte sa, všetkým prajem len to najlepšie. :D Jana

 

31.07.2006 15:05

zuzkaMT

ahoj všetkým, Sylvi, nerada počujem takého neisté správy, ale keďže ešte nie je nič isté, z celého srdiečka verím, že to bude dobre Razz Mne doktorka učite počíta tehu od PM, nie od počatia, hoci my sme nášho drobca "spravili" tiež ten víkend 10-11 jun, to viem určite. tá veľkosť je do určitej miery relatívna, lebo niektorá z vás (prepáčte, nespomínam si ktorá) hovorila, ze približne v 7tt na sone mal drobec 16mm čo zodpovedá tomu týždňu, no a ked som ja bola začiatkom 8tt na sone, moja dr. povedala ze máme 12mm od hlavicky po zadok, čo zodpovedá danému týždnu, tak si vyberte !!! a to do tehu kniždy napísala, ze je vsetko ok a plod je živý..... baby verte mi, že mi tiež nie je všetko jedno, na sono by som mala ist az o viac ako 2 tyzdne, ale asi sa tam vyberiem aj skor, uz len zo zvedavosti, tiez mam strach ci je ten moj krpec v poriadku. Jani, teba asi ja moc neporadim, nikdy som podobne cipky nebrala, moc o tom neviem, snad niekto iný bude vedieť viac. drzim palce Laughing

 

31.07.2006 15:43

Anonymous

Ahoj ZuzkaMT, dakujem pekne za tvoju odpoved, kedze nase miminka su "rovnako stare" tak tvoja odpoveď je pre mna najsmerodatnejsia. Neviem co sa mojmu miminku deje Crying or Very sad . Je mi velmi luto ze mu asi nieje velmi dobre a dufam, ze to nejako zvladneme. Budem musiet pockat do stredy na tie vysledky..... Sad Vsetkym vam velmi velmi zelam aby boli vase fazulky v poriadku. Pekny den.

 

31.07.2006 15:45

Sylvi

Ten anonym som bola ja, prepacte Embarassed

 

31.07.2006 17:00

jajka

- ja som tiez presne ten isty termin ako ty a zuzka MT - mam datum poslednej menstrulacie 29.5. - takze dnes by sme mali zacinat 10tt. Neviem ci ti to pomoze, ale pamatam si velkost naseho babetka po tyzdnoch, tak tu je to: 5. tt - 3 mm; 7. tt-7 mm; 8tt+4- 18 mm Budem na teba velmi mysliet, aby bolo vsetko v poriadku. Ved babetka su rozne velke. - neviem ti presne poradit ohladom tychto cipkov, ale ja mam podobny problem. Kvoli nevolnostiam som uzivala capiky Torecan - a tiez je na nich napisane, ze sa v tehotenstve neodporucaju, pokial mozny uzitok pre matku opodstatni riziko plodu" Crying or Very sad Davali mi ich uz v nemocnici a tam mi k tomu letak nedali Crying or Very sad Ked som sa pytala mojho lekara povedal, ze sa nemam bat, ze tou vetou sa len farmaceuticke spolocnosti chrania, keby daco... Ale ze tie cipky sa normalne pouzivaju. Dovodom preco sa to pise je vraj aj to, ze ziadne testy sa nikdy nerobia na tehotnych, je to zakazane, takze nemaju tie lieky ako overit. Ak by ste niektora mala skusenost s takymito liekmi, prosim dajte vediet Sad

 

31.07.2006 20:13

Sylvi

Ahoj Jajka, problem je ten, ze mi lekarka vobec nepovedala, co tam vlastne namerala. Myslim, ze aj ona bola trochu zaskocena, lebo vsetky vysledky su PERFEKTNE a este predtym ako isla urobit ultrazvuk mi povedala ze som zdrava ako buk a vsetky vysledky su super...... a zrazu....... neviem ho najst..... a fakt, bludila tam bludila az sa rozhodla, ze urobi vnutorny UZV no a ten jej vyhodil termin 6tt+3. Mozno to ma spojitost s tym, ze mam nejako inac otocenu maternicu (nepamatam si to slovo ake pouzila Embarassed , asi bolo toho naraz vela Embarassed ale urcite viem, ze to nieje naopak) no a to mozno sposobilo to, ze ho proste dobre nevidela Confused . Neviem, neviem ale zatial vobec nekrvacam ani nic podobne a tak pevne verim, ze bude vsetko v poriadku. Je vobec mozne aby som mala v sebe 3 tyzdne mrtve mimi? Ja si myslim, ze tak dlho asi nie, vsak Confused: ZuzkaMT a Jajka: Dakujem vam velmi pekne za podporu. V stredu sa urcite ozvem.

 

31.07.2006 20:40

siska28

Ahojte, tá s tými 16 mm som bola ja, ale bohužia neviem tiez ako to bolo merané a tiež som nerozumela tomu týždnu TT, lebo poslednú MS som mala 13.6., cize podla mojic výpočtov by som mala byt az teraz 6+6, ale podla gyn som dnes v 8+2, co sa mi zda divne, pretoze potom by sme mali splodit potomka skor, ale to zase nesedi s mojou BT a predposlednou MS, takze je to asi velmi idividualne, co lekar vidi a ako babo meria. Netreba sa preto plasit, radsej pockam do poradne, co mi zase tam povie, babo by uz malo byt riadne vidno. Sylvi, ak ti nic nie je, zbytocne sa nestresuj,skodi to a do stredy relaxuj. Mna dnes dost bolelo podbrusko,nemohla som ani chodit, tak som volala gyn., nemam ziaden vytok, tak je to vraj OK, maternica rastie :D

 

01.08.2006 07:48

fazulka

Ahojte bambulky, no to mi je luto, kolko smutnych udalosti sa tu za par dni udialo. Crying or Very sad Matenka, ak sem nahodou este nakuknes, moc Ti drzim palceky, aby si cez toto smutne obdobie presla velmi rychlo a skoro Ti ho nahradilo tehulkovske so stastnym koncom. Ono to tak asi muselo byt, priroda vie co robi. Je to hrozne, ale asi na tom nieco bude. Budem na Teba moc mysliet a drzat palce. Kacenka, aj Tebe, teda vam drzime palce,a verim, ze v stredu sa budeme spolu tesit. Bambulky, ja mam taky hrozitansky prieduskovy kasel, az no. v nedelu som celu prelezela, nic som do seba nedostala, len som sa snazila pit. vcera to uz bolo lepsie, dnes uz musim pracovat.... neviem co si mam dat na kasel, dam si zatial med s cibulou, ale ze by to nejak zaberalo... Sad K lekarovi sa mi nechce ist, urcite mi bude pchat nejake ant., co by som nerada. Neviete, co by som teraz mohla na tento kasel? na vykasliavanie? Katusik, mozes mi nieco napisat o Tvojom priebehu chripky? Mala si aj teploty? Ake antb. Ti lekarka predpisala? pripadne ine lieky? NO idem pracovat dalej, lebo som tu len doobeda, a je toho veru dost... Doma si vas ale urcite precitam. Bozinku, a dost uz bolo tychto pochmurnych ciernych nalad, nech uz vsetko zle ide od nas prec Evil or Very Mad Papa a pekny dnicek, zda sa, ze uz chvalabohu nie tropicky.

 

01.08.2006 08:23

jajka

- je to pravda siska, teraz si v 8 tyzdni, tehotenstvo sa pocita od prveho dna poslednej menstrulacie; to prakticky znamena, ze sa tam pocitaju aj tie dva tyzdne ked vlastne cakas na ovulaciu a o babetko sa idete este len pokusat ( v skutocnosti si teda vo 8 tyzdni tehotenstva a tvoje babetko ma 6 tyzdnov). Termin porodu, by si mala mat preto 20.3.2007. Vsetkym Vam chcem poradit jednu naozaj super knizku, vola sa " - je naozaj skvela, dozviete sa tam uplne vsetko, tyzden po tyzdni nie len o babetku ale aj o Vas. Vrelo odporucam. Autori su sice zahranicny, ale vsetko to co je u nas ine ako v Britanii je tam oznacene a napisane ako to chodi u nas. Ja ju stale citam a strasne vela veci som sa z nej naucila. Tie nase knihy ako "Nase dieta..." to sa na nu vobec nehrabe. - to s tou otocenou maternicou si myslim, ze moze naozaj hrat velku ulohu. Kazdopadne pockajme do zajtra a budeme mudrejsie. Strasne na Vas myslim a dufam, ze vsetko bude v poriadku. Babetko sa lepsie otoci a budete ho moct zmerat. - skus si ohladom tych cipkov, ktore ti dali uzivat pohladat nieco na googly. Ja som vcera surfovala cely vecer, aby som nasla nieco o Torecane. Nastastie som nasla len same pozitivne veci - vacsinou na ceskych strankach. Napr.: napriek tomu, ze sa v tehotenstve neodporuca, pouziva sa uz velmi dlho a zatial sa nezaznamenali ziadne zle vplyvy na plod. Pisala tam aj jedna uz mamicka, ze ho uzivala pomerne dlho a ma zdravucke babetko. Vyjadrovali sa k nemu aj lekari, a to vzmysle, ze z neho netreba mat ziadne obavy. Tak sa mi ulavilo. Dufam, ze aj ty najdes same pozitivne odpovede.

 

01.08.2006 09:01

Anonymous

test - snazim sa vlozit tickierik

 

01.08.2006 09:11

jajka

Ahojte, ten anonym co sa snazi vlozit tickierik som ja. Prosim poradte, robim to takto, ale neuspesne: 1. dam si stranku tickers.baby-gaga.com 2. zvolim si pregnancy tickers 3. do ramceka Enter your due date - zapisem datum poslednej menstrulacie 4. zvolim si tickierik - vyznaci sa mi cerevenim Select 5. nakopirujem BBCODE do podpisu v mojich nastaveniach na babetku 6. nic viac sa tam uz neda spravit, mam len dve volby 1. back 2.new ticker Kde robim chybu? Mozete mi opravit postup prosim?

 

01.08.2006 09:13

jajka

Super, prave to naskocilo. Len sa mi nezda tych 30 tyzdnov a 6 dni. Zadava sa do toho ramceka Enter your due date naozaj prvy den poslednej menstrulacie???? Dakujem za trpezlivost Smile

 

01.08.2006 09:18

Anonymous

ahoj Jajka, due date je predpokladany termin porodu, nie PM... skus to opravit a uvidis ze ti naskoci spravny pocet tyzdnov. zuzkaMT

 

01.08.2006 14:47

Sylvi

Ahojte tehulky, tak som sa prisla s vami rozlucit Crying or Very sad . Zajtra rano idem na prijem do nemocnice Crying or Very sad . Nase mimi uz nie je - zamlknuty potrat. Dakujem vam velmi pekne za podporu a dufam, ze vsetky ostatne budete v poriadku. Velmi vam drzim prstiky Laughing .

 

01.08.2006 14:48

Ivka31

Ahojte dievčatá. Aj ja som jednou z vás čakateliek na bábätko s dátumom 20.3.2007. Čítam vás už dosť dlho, ale doteraz som sa ešte bála pripojiť k vám. Moja nepríjemná skúsenosť spred roka keď som v 7-mom týždni potratila mi nepridala na sebavedomí. Teraz som na začiatku 8-meho týždňa a aj tak sa ešte stále bojím. Dúfam, že moja malá žubrienka bude v poriaku ale tešiť sa začnem až v 12-tom TT. Viem, že do vtedy ešte nič nie je isté. Bavili ste sa tu o velkosti bábetka, takže ja som mala v 5+3 TT len bublinku dlhú 17mm. To ale ešte nie je babetko iba bublinka. V 6+3 TT už bolo vidieť aj bábo a malo 7mm. Týždne tehotenstva sa počítajú od prveho dňa poslednej MS a je ich presne 40 do termínu pôrodu. Dúfam že ma medzi seba vezmete a držím vám všetkým palčeky. Iveta

 

01.08.2006 15:32

zuzkaMT

ahojte, Sylvi, Crying or Very sad Crying or Very sad jooooj, tak mi je to luto, az sa mi verit nechce kolko zlych sprav tento tyzden. Dufam ze v nemocnici budu mili a ze budes rychlo domka a das sa do poriadku, urcite sa este ozvi. Wink Ivka, vitaj, len skoda ze ta vitam ked sa zrovna s niekym inym lucim, zda sa to nefer. ty si podobny pripad ako som bola ja, tiez vlani zla skusenost, takze teraz asi viem ako ti je a drzim tebe aj seba palce aby to tentoraz vyslo. drzte sa tehulky Exclamation

 

01.08.2006 15:48

Ivka31

Sylvi - je mi to moc lúto. Kedže mám rovnakú skúsenosť, viem ako sa cítiš. Musíš si len povedať, že to tak asi malo byť a asi nebolo niečo v poriadku. Uvidíš že to pravé zdravé bábetko určite príde a o pár mesiacov sa nám opäť prihlásiš s dobrou správičkou o novom tehulkovstve. Držím palčeky v nemocnici. Nemaj strach ani sa nenazdáš a budeš doma. Potom si dobre oddýchni a mysli na nové pekné snaženíčko. Inak my sme mali odporučené hneď o mesiac začať so snažením, keďže to bol len 7 TT. U teba to bude asi podobné, asi nemá význam odkladať to viac ako 3 mesace. Pokial si nebola tehotn viac ako 8 týždňov, tak maternica sa dá do poriadku rýchlo. Veď uvidíš čo ti povedia. Velmi na teba myslím a želám vela zdravia.

 

01.08.2006 15:48

Iviatko

babulky, mozem sa opytat, kedy vam testy ukazali //? Mne opat vysiel len slabo pozitivny Sad chcela by som aprilca...podla "snazenia" by som mohla byt cca 3-4 tt dakujem