1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

29.10.2006 20:44

Anonymous

Jajka, som aj nie som. Pozerame Nezvestnych a len sem-tam sem pozriem. Manzel ma totizto pozicany notebook z roboty. Dnes sme boli u nasich a prisiel mi ten balicek s detskym oblecenim pre novorodenca, co som si objednala cez mimibazar. Su krasne. Vacsinou bodycka. Takze pre novovrodenca mam oblecenie takmer vystarane. Peřulka

 

29.10.2006 20:52

jajka

pokus

 

29.10.2006 22:24

audrey

fazulka: Ahojte, peknu, aj ked asi uprsanu nedelu, anonym, to skutocne nanny monitor signalizuje v pripade " ohrozenia" zltym svetlom? Neviem si to dost dobre predstavit, ked su napr. rodicia v druhej miestnosti, alebo pocas noci??? To si maju ako vsimnut? Alebo som to zle pochopila? Rolling Eyes
Dýchanie signalizuje žltým svetielkom, čiže pro každom nádychu blikne. V prípade, že prístroj nezaznamená žiadny pohyb cca 15 sekúnd, spustí sa alarm. A verte, že ten alarm zobudí aj susedov!!! Inak, keď sa občas v noci započúvate do dýchania bábätka, tak budete ho v poho počuť. Pokiaľ viem, tak na všetko je teraz záruka 2 roky, nie len na monitor. Stačí ho používať prvých 6 mesiacov, kedy je riziko SIDS najvyššie. Ja však odporúčam nepoužívať, ak si nechcete vyvolávať zbytočné stresy a ak, samozrejme, vaše bábo nebude potrebovať nejaký monitor dychu. Verím, že nie. Ale je to, samozrejme, na vás Smile PS: rada poradím Wink , pokojne sa pýtajte :D

 

30.10.2006 07:06

jajka

Skusam zmenosovat tie fotky, tak prepacte ze Vam to tu zahlcujem nepodarkami. Toto je dalsi pokus Confused

 

30.10.2006 07:20

jajka

Baby vzdavam to, neviem to. Ten program Photoshop nemame ani v praci ani doma. Jedine co mozem pouzit je Microsoft photo editor. Neviete mi niektora poradit ako by sa to v nom dalo spravit. Ale tam mi vytvara priponu bpm a tu zase na babetku nemozem pouzit Confused Skoda chcela som Vam to poukazovat Sad

 

30.10.2006 08:21

jajka

este naposledy Confused

 

30.10.2006 08:32

jajka

Konecne Razz Razz Razz Fazulka, tu je slubna zavinovacka. Razz

 

30.10.2006 09:03

fazulka

Jajka, dakujeeeeeeeeeeeeeeeem, fotecky su uzasne. Aj tie z 3D, krasa, ta vasa dovolenkova v okne tiez nema chybu, normalka do casopisu :D , a Matusko bude teda riadny fesacik v tych novych vecickach. Ja som si tiez kupila podobne polodupky, zdali sa mi prakticke. Wink No a ktej zavinovacke, je uplne super, fakt som taku este nevidela. To si kupovala v TN v Maxe, nejakom detskom obchode? Nevies, ako sa volal ten obchod? Do TN asi nepojdem, ale do Trnavy do Maxu, tak mozno by mohol byt ten obchodik aj tam. Confused a aj ta farba je pekna, taka neutralna. Skutocne je velmi pekna. Si sa teda ale natrapila s fotkami a ich zmensovanim, ale vysledny efekt stoji fakt za to. Dakujem moc za ochotu, pohladkaj Matuska. Dufam, ze aj ja poobede prilozim take pekne fotecky z 3D. Papa a pekny cely tyzden

 

30.10.2006 09:03

zuzkaMT

dobre ranko, tak som vas prave uspesne docitala. Jajka, super fotecky, ta co ste v okne spolu je fakt zlataaaa. :D Vidim ze ste dost diskutovali aj o tych monitoroch, ja sama neviem, nepoznam nikoho kto by to mal takze neviem ani posudit.. Vikend presiel ani neviem ako, vcera tiez u nas prsalo cely den, tak som mala taku zehliacu nedelu a ochutila som to vecer babovkou. Ja som zatial pribrala len asi 5kg, tak som zvedava kedy sa to zacnem zvacsovat tak poriadne. Za dva tyzdne chcem ist do polska obzriet postielku a kociar, este zatial kym nie je sneh a kym nie som gula, tak sa celkom tesim... Laughing Tak zatial pekny den...

 

30.10.2006 09:05

zuzkaMT

boze, prave pozeram na svoj tickerik... uz sme v 6tom mesiaci!! Laughing Nechce sa mi verit ze to ide tak rychlo.. Shocked

 

30.10.2006 09:07

fazulka

Ty brdo Zuzi, prave som si to prstom ukazovala a ratala, fakt v 6-tom mesiaci. Baby, to letiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii. Na buduci tyzden, teda uz v sobotu budeme aj my.

 

30.10.2006 09:48

Kačena

Čaute maminy! Mohli by ste mi poslať info a telefón na toho dr. z Hlohovca čo robí 3D ultrazvuk? Už je tu toho veľa popísaného a kým by som to našla, tak pôjdem aj rodiť. Laughing Zatiaľ díky!

 

30.10.2006 10:28

fazulka

Kačenka, kontakt na Dr. Brešťanského: 033 - 7425937 papa :D

 

30.10.2006 10:28

Ivka31

Ahojte dievcata. Dnes je u nas celkom pekny slnecny den, len keby nebola taka kosa. 4 stupne nad nulou, to uz asi nebude babie leto. ......................karasne fotky a aj vecicky co si kupila. Maly bude frajer, ked mu to oblecies. ...... 033 7425937 Dr. Brešťanský, ul. Za poštou Vsetky vas zdravim a zelam pekny den.

 

30.10.2006 10:33

Ivka31

Dievcata...... uz dlho uvazujem nad tym, kde budeme nase male kupat. Myslim, aby bola vanicka v nejakej vhodnej vyske, aby som neprisla o krize. V kupelni sa da dat doska na vanu, ale to sa mi zda dost nizko. Na pracke by to bolo v dobrej vysle, ale zas to je mala plocha na polozenie vanicky - aby sa neprevrhla. Este som skusala na posteli, ze by sme sedeli kazdy z jednej strany a vanicku mali na nejakej nepremokavej podlozke medzi sebou. (mame spalnu hned vedla kupelne). Fakt neviem...... Ako to budete robit vy ?????

 

30.10.2006 10:43

Ivka31

Takuto perfektnu vec som nasla. Sice stoji cca 1500 Sk....... ale aj tak vyzera super. Z jednej strany sa kupe babo do 6 mesiacov a z druhej strany ked uz sedi. http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=3047&category_id=93&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26&vmcchk=1

 

30.10.2006 10:46

jajka

Fazulka - neviem ako sa vola ten obchod, ale ked tam pojdem tak ti to zistim. je to cisto babetkovsky obchod. Tu zavinovacku mali aj zltu, ale tato sa mi zda taka vhodna na vsetky prilezitosti. Inak ak by si chcela, ja by som ti ju tu mohla pripadne objednat, taku aku mam ja. Lebo mali z kazdej len 1 kus. Uz sa tesim na tvoje fotecky Razz Posli potom infosky, budem rada. veru kocky, ubieha to, ja som v piatok zacala 6 mesiac. Nas drobec je vzdy vacsi ako sa predpoklada, takze aj TP mam 2.3. aj ked v tabulke stale zostava 5.3.. Myslim ze nema vyznam to stal posuvat podla uzv, aj tak je termin vzdy len orientacny. Kacen(k)a - vola sa Dr. Brešťanský, Jeho firma ULMUS s.r.o., sidli Za poštou 8, ale cislo si zial uz nepamatam, ale na informaciach ti ho urcite daju. Zuzka MT - to mas fajn, 5 kg, ja uz mam na sebe 11 kg navyse, brusko mam obrovske a maleho uz citim kopat az asi 2-3 cm nad pupkom. Ja neviem co mam robit aby som tak nepriberala Sad Nejem moc, len normalne ako doteraz, ale stale priberam.

 

30.10.2006 10:53

fazulka

Baby pomooooooooooc, my mame asi stikavku. Je mi babetka luto ako ho to pravidelne nadhadzuje, dufam, ze to rychle prejde. Sad Uz ste to niektora mali? Jajka, dakujem za tu zavinovacku, aj za Tvoju ponuku, nechcem Ta zatial velmi obtazovat, skusim sa popozerat v tom Maxe v TT, len ak by som si uz nevedela rady, tak by som Ta pootravovala. Ale fakt len v krajnom pripade. Wink Ivka, no mne sa zda ta pracka na vanicku aj tak dost vysoko, podla mna doska na vanu je akurat, my to teda este zatial nemame vymyslene, ale toto sme praktizovali pri malej a bolo to ok.

 

30.10.2006 10:55

fazulka

a inak, aj ja som uz pribrala 5 kg, citim sa jak balon, pri malej som uz isla rodit Embarassed panecku, som zvedava na vahu na konci tehu. no ale to je jedno, hlavne nech su zdravi drobci, nie? :D

 

30.10.2006 10:58

Ivka31

Jani .... nic si z toho nerob. To je normalne, ze kazda priberame inak. Po porode to pojde vsetko dolu. Ked budes v noci vstavat, este schudnes aj pod povodnu vahu. Tak bud v pohode a dobre papaj, nech maly nie je hladny. Laughing

 

30.10.2006 10:59

jajka

Fazulka - mne to nerobi problem, do toho obchoika chodim pomerne casto, je to hned po ceste z prace a chystam sa tam aj tento tyzden. A vedla Hlohovca v Klacanoch mam babku, tak po ceste k nej by som ti to lahko doniesla. Ale ako budes chciet, je to na tebe. Ja rada pomozem Razz S tym kupanim som to este neriesila. Ale kamaratka mi pozicia vanicku, tak nemusim kupovat a v domceku sa urcite najde pekne miestocko, kde sa moze Matusko cvachtat Razz

 

30.10.2006 11:03

Ivka31

fazulka ..... dik za nazor na to kupkanie. Este porozmyslam.

 

30.10.2006 11:19

fazulka

Jajka, si zlata dakujem, ale fakt Ta nechcem obtazovat, vyskusam, snad sa zadari. Ak nie, urcite sa ohlasim. Mas to u mna. Wink Babky, trochu od veci, ale manzel si zmyslel pod stromcek slov.-anglic.slovnik. Ja bezne pouzivam len netovy, takze nemam sajnu o nejakom dobrom kniznom. Neviete prosim poradit? Shocked Dakujeeeeeeeeeem

 

30.10.2006 11:43

jana v.

ahojte, citam vas len obcas, vzdy poslednu stranu, lebo videiet, ze zvacsa budete mat asi prve babo, tak stihate tu pisat a pisat... ked som vas prvy krat objavila, tak ste uz boli na 55. strane a to sme my, majovky 2006, mali tusim o stranu menej. tak som to vzdala a len obcas nakuknem..... ale teraz mam chvilku a mozem reagovat aspon na nieco z poslednej strany. takze, volam sa jana a mam 17 mesacnu petku a 3.3.2007 termin na narodenie syna janka (syn je uz isty - vysledky z amnio nepustia, meno nie, ale asi ma nakoniec ukecaju). prve teho som tiez tak prezivala, knizky nastudovane, vedela presne v ktorom som tyzdni a tak podobne, a teraz mi toto teho prebieha len tak, ako v pocitaci na pozadi - viem, ze taky program mam spusteny, kdesi na liste mam ikonu, ale nevenujem tomu taku pozornost. vlastne nemozem, ci nemam byt kedy ani unavena. tak ja osobne by som si nechcela privadzat dalsie stresy s tym monitorom dychania. malinka spavala v postielke vedla mojej postele a mozem povedat, ze asi na kazdy pohyb som sa prebrala. kupali sme v spalni vo vanicke na dvoch stolickach. a ked budete kupovat vanicku, tak si kupte taku, co ma na dlzku asi meter, lebo u deda mame asi o 20 cm mensiu (po starsom synovcovi) a taku pol rocnu, kym este nesedala celkom sama, bol problem ju v nej umyt. aj teraz pouzivame tuto nasu tak, ze je vo vani - nepotrebujes napustit tolko vody a mala sa v nej vyborne zahra s hrackami, obcas sa aj ponara. zavinovacky - osobne sa mi velmi nepozdavaju tie na suchy zips, lebo uchytenie je tam len na jednom mieste. ja som mala take klasicke stvorcove (u nas sa to vola vankus, lebo to pripomina navlecku na vankus a v nom je vlozka bud tepla na zimu, alebo tensia na leto) a zavazovalo sa to 3 maslami. vyhoda bola ta, ze ak som chcela, aby mi tam pevne drzala, tak som pevnejsie stiahla vsetky, ak mala nejake koliky, tak som pevne zatiahla len vrchnu (aby sa mi nezosuchla) a spodne - na brusku a nozickach - som nechala volnejsie. ale mozno ste to chceli na von do fusaka, tak potom to bude fajn. a oblecenia si vela nekupujte, hlavne tych malinkych cisiel. jednak kazdy, kto vas pride pozriet, vam nieco donesie (okrem poistovacich agentov, ktori vam budu chciet poistit dieta na smrt, este ani poriadne doma nebudete - tak vravieva zo zartu moj manzel) a neviete, ake velke babo sa narodi a deticky aj velmi rychlo rastu. radsej viac z c. 62 ako z 56. mozem vam povedat, ze niektore veci som pouzila len raz a niektore ani raz, napr. bola to letna vec a ked si to mohla obliect bolo zima, apod. a kosielky som len privitala, ak mali dlhsie rukavy, lebo prvy mesiac sa nestrihaju nechtiky, tak dlhe rukavy su vyborne, aby sa babo nedoskriabalo.

 

30.10.2006 12:09

Ivka31

Ahoj Jani. To je fajn, ze k nam zavitala dalsia skusena maminka. Ked budes mat este nejake dalsie dobre rady k nasim temam, napis ako si to robila ty. Ako sa vravi dobra rada nad zlato, a viac hlav viac rozumu. Tak si to s malinkou pekne uzivajte a nech maly v brusku pekne kopka. Zatial ahoj.

 

30.10.2006 12:46

Peťulka

Tak som dnes bola na ultrazvukom vysetrenie vyvojovych a vrodenych chyb. Nastastie je vsetko v poriadku a malinke sa vyvija dobre. Tu su moje (jeho) vysledky: BPD ? biparietálny priemer - vzdialenosť temenných kostí hlavičky plodu - 50 FL ? dĺžka stehennej kosti plodu - 30/19 Placenta - zadná stena Ale zaciatok bol hrozny. Fakt som sklamana. Najprv som cakala pred jednou miestnostou, kde robili ultrazvuk asi pol hodinu. Nasledne mi povedali, ze musim ist na gynekologicko-porodnicke oddelenie. Samozrejme to je zatvorene. Isla som si teda kupit navleky na vratnicu nemocnice a spytala som sa vratnika, ci nevie kam mam ist. Odporucil ma na prijem v nemocnici, kde nastastie niekto bol a opat ma poslal na gynekologicko-porodnicke oddelenie. Tak tam zvonim a samozrejme nikto neotvara. Po chvilke vyslo dievca tak som sa tam presupla. Rychlo som sa spytala jedneho doktora, co siel okolo, ze mam ist na taky a taky ultrazvuk. Ten sa udivene zatvaril, ze to robi len primar a ten ma teraz asi 6 prijmov. Ze sa mam posadit. Tak som tam cakala dalsiu hodinu, ked ma konecne oslovila nejaka sestricka, vzala si odo mna karticku a o chvilu som uz lezala pred primarom. Nezabudla mi vsak nechat odkaz pre moju doktorku, ze oni tento ultrazvuk nerobia v pondelok ale v stredu.... Primar mi teda urobil mi ultrazvuk, nadiktoval sestricke namerane udaje. Ale nic mi ani neukazal. Len povedal, ze sa to vyvija v poriadku. Som sklamana hlavne z toho, ze to ti doktori neprezivaju ako my, tesiac sa na kazdy ultrazvuk, kedy mame sancu vidiet nase malinke. Mali by nam poukazovat, kde co ma, co co je, ako sa hybe a tak. Som rada, ze uz vo stvrtok na tom 3D ultrazvuku dostanem to, po com naozaj tuzim. Ale na druhej strane som stastna, ze malinke je v poriadku.......... Wink

 

30.10.2006 12:48

miamia

babulky vy uz tu rozoberate kde budete kupat malilinke a ja mam depku,ze ja este vlastne nic nemam pripravene,uz som tiez v 6.mesiaci a tolkooo mi toho treba este...a vcera ma chytila predporodna depka ...polovicke som sa spytal ,ze ci si mysli ,ze porodim uz vo februari alebo az v marci a on ze vo februari Shocked a ja ze ci mu sibe Shocked Rolling Eyes ze ja este nebudem pripravena a on sa zacal smiat Rolling Eyes ale ja sa tak bojiiim... Crying or Very sad a este som tu aj sama a nebude mi mat kto pomoct kedze sme 1200km od rodin Rolling Eyes ani neviem co s mojou malilililnkou mam robit ved bude taka malicka a co jej mam obliekat ved to bude v marci este zima Shocked ach boze ja sa bojim...viem nemam tu take pisat este vystrasim aj vas ale musim sa vam zdoverit...prepacte...a neviem co vsetko vlastne este potrebujem... Rolling Eyes och joj... vitam janku Wink Wink Wink mozes janka radit xixi Laughing

 

30.10.2006 12:51

miamia

Peťulka: Tak som dnes bola na ultrazvukom vysetrenie vyvojovych a vrodenych chyb. Nastastie je vsetko v poriadku a malinke sa vyvija dobre. Tu su moje (jeho) vysledky: BPD ? biparietálny priemer - vzdialenosť temenných kostí hlavičky plodu - 50 FL ? dĺžka stehennej kosti plodu - 30/19 Placenta - zadná stena Ale zaciatok bol hrozny. Fakt som sklamana. Najprv som cakala pred jednou miestnostou, kde robili ultrazvuk asi pol hodinu. Nasledne mi povedali, ze musim ist na gynekologicko-porodnicke oddelenie. Samozrejme to je zatvorene. Isla som si teda kupit navleky na vratnicu nemocnice a spytala som sa vratnika, ci nevie kam mam ist. Odporucil ma na prijem v nemocnici, kde nastastie niekto bol a opat ma poslal na gynekologicko-porodnicke oddelenie. Tak tam zvonim a samozrejme nikto neotvara. Po chvilke vyslo dievca tak som sa tam presupla. Rychlo som sa spytala jedneho doktora, co siel okolo, ze mam ist na taky a taky ultrazvuk. Ten sa udivene zatvaril, ze to robi len primar a ten ma teraz asi 6 prijmov. Ze sa mam posadit. Tak som tam cakala dalsiu hodinu, ked ma konecne oslovila nejaka sestricka, vzala si odo mna karticku a o chvilu som uz lezala pred primarom. Nezabudla mi vsak nechat odkaz pre moju doktorku, ze oni tento ultrazvuk nerobia v pondelok ale v stredu.... Primar mi teda urobil mi ultrazvuk, nadiktoval sestricke namerane udaje. Ale nic mi ani neukazal. Len povedal, ze sa to vyvija v poriadku. Som sklamana hlavne z toho, ze to ti doktori neprezivaju ako my, tesiac sa na kazdy ultrazvuk, kedy mame sancu vidiet nase malinke. Mali by nam poukazovat, kde co ma, co co je, ako sa hybe a tak. Som rada, ze uz vo stvrtok na tom 3D ultrazvuku dostanem to, po com naozaj tuzim. Ale na druhej strane som stastna, ze malinke je v poriadku.......... Wink
Petulka to ma mrzi ,ze to nedopadlo podla tvojich predstav...je mi to luto...ale ako vravis hlavne je ze ste v poriadku Wink a vo stvrtok sa dockas vytuzeneho 3Dutz Laughing pekny dnicek Razz

 

30.10.2006 13:07

Ivka31

Peťulka ...... to ma teda prekvapuje, ze ta takto poposielali hore dole po gynde. Bol to fakt primar Chovanec ? Taky stary sedivy? Alebo zastupca primara Kaščák, mladý šikovný ? Lebo Kaščák má dnes službu do 12:00. Ten ti to podla mna mohol tiez spravit. A bola si objednana? Prepac tolko otazok, ale mna to caka na buduci tyzden a Kaščak už mal plno, tak idem vo štvrtok ku Kopčanovi. Teraz neviem, čo ma znamenať tá streda, keď mi sestrička do telefónu povedala, že v stredu slúži Hlaváčik. Som z toho jeleň. Confused: Confused: Confused:

 

30.10.2006 13:13

Ivka31

miamia ..... neblázni, veď na všetko je ešte čas. K tomu studenému počasiu ....Ja plánujem kúpiť nejaký overalík teplý - kombinézku, alebo nejaké gaťky s kabátikom - zateplené podšité. Ale určite iba 1 kus niečoho takého teplého. Keďže nevieme ako vlastne bude, tak sa viac asi neoplatí. Možno ešte nejaký úpletový alebo proste teplejší overalík s dlhým rukávom. Ak by bolo moc zima, tak aj tak von prvý mesiac chodiť nebudem. A v apríly už hadam mrznúť nebude. Asi tolko odo mna k tym zimnym veciam.

 

30.10.2006 13:16

miamia

Ivka31: miamia ..... neblázni, veď na všetko je ešte čas. K tomu studenému počasiu ....Ja plánujem kúpiť nejaký overalík teplý - kombinézku, alebo nejaké gaťky s kabátikom - zateplené podšité. Ale určite iba 1 kus niečoho takého teplého. Keďže nevieme ako vlastne bude, tak sa viac asi neoplatí. Možno ešte nejaký úpletový alebo proste teplejší overalík s dlhým rukávom. Ak by bolo moc zima, tak aj tak von prvý mesiac chodiť nebudem. A v apríly už hadam mrznúť nebude. Asi tolko odo mna k tym zimnym veciam.
dakujem ivka Wink hej to uz mam take gatky zateplene a k tomu kabatik a budem mat aj taky overal ako ovecka Razz takze to staci...takze predsa nieco uz mam Laughing

 

30.10.2006 13:19

Ivka31

miamia .... no vidis, tak uz len nejake bodynka s dlhym rukavikom, na to gatky a hotovo. A potom uz bude maj ...jun ..... a slniecko. Laughing Laughing Laughing

 

30.10.2006 13:26

miamia

to uz tiez mam este nejaku zavinovacku a je to Laughing

 

30.10.2006 13:31

Peťulka

Ivka 31 - vies ja som bola v nemocnici v Ilave. Ty asi ides do Trencina. Tam to bude zrejme lepsie....

 

30.10.2006 13:41

Ivka31

Juj Peťulka .... ja som myslela, ze si bola tu v TN. To je skoda. A uz si sa pytala na ten porod? Ci mozes rodit v TN alebo musis v Ilave? Bolo by super, keby sme sa tu stretli. Ale v Ilave je vraj vyborny personal a Trencanky tam tiez chodia rodit.

 

30.10.2006 14:05

Peťulka

Nie este som sa o tom s nikym nerozpravala. Tu chvilu, co som tam sedela, doviezlii dve mamicky (asi rodit) a vsetky boli usmiate. Viedla ich taka mila sestricka - baculka. Takze atmosfera tam bola super. Aj taky mlady lekar chodil stale okolo a rozdaval usmevy na vsetky strany. Ja este neviem, kam ma vietor zaveje (ci ostanem v TN alebo sa stahujeme do Dubnice - co je asi napravdepodobnejsie) ale este si to premyslim, kam pojdem...

 

30.10.2006 14:57

miriamka

ahojte kocky, som na SK a napchavam sa bryndzou, pagacikmi, laskonkami. som v 7 nebi... ale uz zajtra, alebo najneskor v stredu vam napisem z Viedne. mozno si tu dokonca kupime kociar! niekto bol taky zblazneny do Jane Nomad. predavac nas dost ukecal, tak sa rozhodujeme. manzelik je uz vo viedni a ide dnes kuknut Mutsy, aby mohol porovnat. petulka, gratulujem k dobrym vysledkom. moj zazitok tiez nebol svetovy z mojho vysetrenia. ale radost, ze babo je v poriadku to vzdy myslim zachrani. ozaj, tuez nepoznam nikoho, kto pouzival monitor dychu. ani na sk, ani v zahranici. majte sa zatial pekne vsetky, mirka

 

30.10.2006 15:59

etna

Ahojte, ja len tak na skok Wink mam celkom dost info o porodnici v IL (jeden rodinny pribuzny tam robi gynekologa, neviem, ci nemal aj vyssie postavenie a bol celkom uznavany). Ja pochadzam z PU a moje kamosky, ktore sa rozhodovali ci porodnica v PB alebo IL, tak vacsinou isli do IL. Aj sesternica, ktora byva v PB isla druheho syna, pri ktorom hrozila sekcia, radsej rodit do IL. Citam, ze mate problemy s vahou. No moje su trosku opacne - zatial som pribrala len cca 3,5 kg. Velku hlavu si z toho nerobim a urcite ani vy si nerobte, ved kazda zena je individualna. Hlavne je, ze babo je spravne velke a tazke :D :D

 

30.10.2006 18:14

Kačena

Ahojte! Veľmi pekne ďakujem Vám všetkým, čo ste mi odpísali na kontakt dr. Brešťanského. Moc ďakujem Laughing Laughing Laughing Budúci týždeň idem v stredu na sono, a chcem sa dr. spýtať, za aký čas je vhodné ísť na ďalší UZV. Nechcem to s tým preháňať, lebo to pískanie, čo je pri tom, nie je určite bábätku príjemné. Rolling Eyes Prajem pekný zvyšok večera

 

30.10.2006 18:28

jajka

Ahojte, Kacenka - to je super, ten doktor by nam uz mohol dat aj zlavu :D ved mu robime poriadnu reklamu. Fazulka - ako dnes bolo na 3D pochval sa, neviem sa dockat infosiek. My sme si s muzikom hned v ten vecer pozerali zaznam a fotky aspon 3 krat :D Ja idem v pondelok na poradnu v 24 tyzdni a doktor povedal ze ma posle aj do nemocnice na ten "cukrovy" test, tak som zvedava, vraj je to strasne odporne a najlepsie je priniest si so sebou citron a nakvapkat do toho roztoku a tiez vodu a nejake jedlo lebo sa tam ide nalacno a potom sa tam musi este asi 2 hodiny cakat.

 

30.10.2006 18:56

denny

fazulka: Ahojte, peknu, aj ked asi uprsanu nedelu, anonym, to skutocne nanny monitor signalizuje v pripade " ohrozenia" zltym svetlom? Neviem si to dost dobre predstavit, ked su napr. rodicia v druhej miestnosti, alebo pocas noci??? To si maju ako vsimnut? Alebo som to zle pochopila? Rolling Eyes
Dýchanie signalizuje žltým svetielkom, čiže pro každom nádychu blikne. V prípade, že prístroj nezaznamená žiadny pohyb cca 15 sekúnd, spustí sa alarm. A verte, že ten alarm zobudí aj susedov!!! Inak, keď sa občas v noci započúvate do dýchania bábätka, tak budete ho v poho počuť. Pokiaľ viem, tak na všetko je teraz záruka 2 roky, nie len na monitor. Stačí ho používať prvých 6 mesiacov, kedy je riziko SIDS najvyššie. Ja však odporúčam nepoužívať, ak si nechcete vyvolávať zbytočné stresy a ak, samozrejme, vaše bábo nebude potrebovať nejaký monitor dychu. Verím, že nie. Ale je to, samozrejme, na vás Smile PS: rada poradím Wink , pokojne sa pýtajte :D
Ja som nepísala o záruke, ale o životnosti - doba použitia prístroja. Viem, že záruka je teraz na všetko 2-ročná, len tu ide o to, že ten prístroj je pravdepodobne (podľa návodu) spoľahlivý len 2 roky. My sme s manželom rozmýšľali, že si kúpime nový. Plánujeme 2 deti, tak sme si hovorili, že ho využijeme. Ale takto nevyužije nikto nový na 2 potomkov.... len toľko Crying or Very sad

 

30.10.2006 18:59

karolka

Ahojte maminky, tak aj my sme dnes boli na ultrazvuku, a Petka, neboj sa, nie si sama s tymi blbymi pocitmi z vysetrenia... Tiez som cakala hodinu, kym som sa dostala na radu a to som bola objednana, ale to by este nebolo to najhorsie. Lekarka mi sice ukazala malicke, ale velmi zbezne, srdiecko, hlavicku, chrticu a dost. Cele to trvalo asi 5 minut (strasne ma to steklilo tak na jednej strane chvala bohu), ale ja neviem... No a tu su nase vysledky: BPD - 43 mm (temenne kosticky) Obvod bruska - 138 mm (AC) Stehenna kosticka - 28 mm (FL) a este mi tam apisala aj HC, vraj obvod hlavicky 162 mm Pohlavie sa zistit nedalo, male malo kolienka nikde pri brade Smile a vraj je to aj zavcasu... No a kedze mam placentu vpredu a dole, musim tam ist o 5 tyzdnov zas, aby skontrolovali, ci sa uz posunula vyssie... Moja lekarka mi potom vysvetlila, ze sa nemam bat, lebo zvycajne sa to posunie, ako maternica rastie, ale aj tak mam take blbe pocity... Viete si predstavit 5 tyzdnov neistoty? I ked inak je vraj vsetko ok, aj plodova voda, aj nepritomnost vrodenych vyvojovych chyb... Takze takto mi dnes. Blahozelam vsetkym, ktore ste v poriadku a rastiete a priberate. A poriadne sa oblikajte, ked sa nam tak ochladilo!

 

30.10.2006 19:08

denny

Peťulka: Tak som dnes bola na ultrazvukom vysetrenie vyvojovych a vrodenych chyb. Nastastie je vsetko v poriadku a malinke sa vyvija dobre. Tu su moje (jeho) vysledky: BPD ? biparietálny priemer - vzdialenosť temenných kostí hlavičky plodu - 50 FL ? dĺžka stehennej kosti plodu - 30/19 Placenta - zadná stena Ale zaciatok bol hrozny. Fakt som sklamana. Najprv som cakala pred jednou miestnostou, kde robili ultrazvuk asi pol hodinu. Nasledne mi povedali, ze musim ist na gynekologicko-porodnicke oddelenie. Samozrejme to je zatvorene. Isla som si teda kupit navleky na vratnicu nemocnice a spytala som sa vratnika, ci nevie kam mam ist. Odporucil ma na prijem v nemocnici, kde nastastie niekto bol a opat ma poslal na gynekologicko-porodnicke oddelenie. Tak tam zvonim a samozrejme nikto neotvara. Po chvilke vyslo dievca tak som sa tam presupla. Rychlo som sa spytala jedneho doktora, co siel okolo, ze mam ist na taky a taky ultrazvuk. Ten sa udivene zatvaril, ze to robi len primar a ten ma teraz asi 6 prijmov. Ze sa mam posadit. Tak som tam cakala dalsiu hodinu, ked ma konecne oslovila nejaka sestricka, vzala si odo mna karticku a o chvilu som uz lezala pred primarom. Nezabudla mi vsak nechat odkaz pre moju doktorku, ze oni tento ultrazvuk nerobia v pondelok ale v stredu.... Primar mi teda urobil mi ultrazvuk, nadiktoval sestricke namerane udaje. Ale nic mi ani neukazal. Len povedal, ze sa to vyvija v poriadku. Som sklamana hlavne z toho, ze to ti doktori neprezivaju ako my, tesiac sa na kazdy ultrazvuk, kedy mame sancu vidiet nase malinke. Mali by nam poukazovat, kde co ma, co co je, ako sa hybe a tak. Som rada, ze uz vo stvrtok na tom 3D ultrazvuku dostanem to, po com naozaj tuzim. Ale na druhej strane som stastna, ze malinke je v poriadku.......... Wink
Petulka, ja som mala lekárku na poliklinike. Bola hrozná, tak som si dala záväzok, že keď budeme plánovať bábo, tak určite vymením lekára. A tak som aj urobila. Chcela som už takého, aby bol v nemocnici, nech mám všetky prístroje k dispozícii a nech môžem u neho aj rodiť. Stihla som to tak-tak. V máji som bola u neho na prvej kontrole a už v júni som mu oznámila, že som tehotná. Smile Prístup má perfektný, všetky prístroje má k dispozícii a venuje sa mi. Zakaždým mi poukazuje bábätko, povysvetľuje, kde čo je a nemá problém s tým, keď si so sebou beriem aj mužíčka. A nikdy nemám pocit, že by sa ponáhľal, alebo že by niečo odflákol. Mrzí ma, že si nespokojná, ale skutočne je dôležité to, že je všetko v poriadku. Wink

 

30.10.2006 21:01

fazulka

Ahojte babule, tak sme tu, z 3D uzv, plni zazitkov a emocii.... :D Zacalo sa to vselijako, lebo muzicek najskor nestihal, tak som tam prisla a bola prvych 5 minut sama, ale potom prisiel a vsetko si spokojne poprezeral. Doktor fakt srandista, najskor bolo babetko take peknucke po mne, Embarassed a ked prisiel muz, tak je vraj celkom po nom. No srandista.Boli sme tam sami, no teda taka mensia skupinka, my s muzom, lekvar a jeho dve sestricky, takze sme vsekto obkecavali, komentovali a vytesovali sa. Vsetci boli velmi mili. Ale k veci, vazime 444 g, predvadzali sme sa o 106, mali sme stikavku, cmulali sme si obidva palceky, skrabkali sa na hlavicke, zivali, zakryvali si tvaricku, a najma sa neustali pohybovali a premiestnovali. No bolo to super, mame 8 foteciek, myslim si, ze velmi peknych, mala na nich normalne vsetko desifrovala, podla sa babetko velmi podoba na svoju sestricku, ako keby som videla ju v brusku . Dvd je tiez super, trva 48 min., co sa mi zda aj dost, co Ty na to Jajka ?, tusim sa aj bojim, ci to nebolo pridlho, ale doktor vravel, ze je to ok, tak mu budem verit... Shocked Zajtra naskenujem a priozim fotecky, dufam, ze sa mi to podari tak, aby ste nieco aj videli, juuj, ale bolo to uzasne. :D Babule, ktore sa chystate, mate sa fakt na co tesit. Razz My sme boli nad mieru spokojni. Tak sa drzkajte, dobru nocku a zajtra sa pohram s tymi foteckami. Papa

 

30.10.2006 23:15

audrey

fazulka: Ahojte, peknu, aj ked asi uprsanu nedelu, anonym, to skutocne nanny monitor signalizuje v pripade " ohrozenia" zltym svetlom? Neviem si to dost dobre predstavit, ked su napr. rodicia v druhej miestnosti, alebo pocas noci??? To si maju ako vsimnut? Alebo som to zle pochopila? Rolling Eyes
Dýchanie signalizuje žltým svetielkom, čiže pro každom nádychu blikne. V prípade, že prístroj nezaznamená žiadny pohyb cca 15 sekúnd, spustí sa alarm. A verte, že ten alarm zobudí aj susedov!!! Inak, keď sa občas v noci započúvate do dýchania bábätka, tak budete ho v poho počuť. Pokiaľ viem, tak na všetko je teraz záruka 2 roky, nie len na monitor. Stačí ho používať prvých 6 mesiacov, kedy je riziko SIDS najvyššie. Ja však odporúčam nepoužívať, ak si nechcete vyvolávať zbytočné stresy a ak, samozrejme, vaše bábo nebude potrebovať nejaký monitor dychu. Verím, že nie. Ale je to, samozrejme, na vás Smile PS: rada poradím Wink , pokojne sa pýtajte :D
Ja som nepísala o záruke, ale o životnosti - doba použitia prístroja. Viem, že záruka je teraz na všetko 2-ročná, len tu ide o to, že ten prístroj je pravdepodobne (podľa návodu) spoľahlivý len 2 roky. My sme s manželom rozmýšľali, že si kúpime nový. Plánujeme 2 deti, tak sme si hovorili, že ho využijeme. Ale takto nevyužije nikto nový na 2 potomkov.... len toľko Crying or Very sad
Myslím, že ho v poho môžeš použiť aj na viac detí, veď ho budeš používať cca pol roka. A hádam sa v skrini vypnutý nepokazí... Myslím si, že tak ich chcú predať čo najviac. Toť môj skromný názor...

 

31.10.2006 07:45

jajka

Super spravicky hned tak po rane. Vsetkym vam gratulujem k dobrym vysledkom a Fazulke aj k peknym zazitkom. Dievcata co ste sklamane z pristupu doktorov na uzv urcite na vsetko zabudnete ak pojdete na 3D. Fazulka - ja som len citala na internete ze by uzv nemal trvat viac ako 30 minut, lebo to moze mat vplyv na plod ale poznam vela dievcat ktore boli na 3D aj po dva tri krat a celu hodinu a maju krasne zdrave babetka. S tou opatrnostou sa to fakt nemoze prehanat. Vobec sa neboj, ved ten lekar to robi kazdy den a ma aj vela svojich pacietiek, ktore cakaju babo a chodia k nemu na 3D, tak pozna velmi dobre vysledky. Tes sa pekne z foteciek a videa a nestrachuj sa. Nam keby sa to vysetrenie bolo pretiahlo cez pol hodinu tiez by som nebola nic namietala, doktor proste vysetruje pokial treba.

 

31.10.2006 09:46

fazulka

No skusim poslat nase zlaticko..

 

31.10.2006 10:35

Peťulka

Fazulka - krasna fotecka. Uz sa tesim na stvrtok, ked uvidim to nase "zlaticko" Ja vam posielam fotku mojho bruska a veciciek, co mi prisli z mimibazar.sk

 

31.10.2006 10:35

jajka

Jej Fazulka, Vas pokladik je zlatunky Razz Este si nam tusim neprezradila ci to bude D aleboCH, ale ak si to chces nechat pre seba, tak to samozrejme respektujem Wink

 

31.10.2006 10:36

Peťulka

A tu su dalsie