1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

26.10.2006 15:14

miamia

Etna Razz gratulujem k malickemu Razz Razz Razz to je krasny zazitok ked vam lekar povie co to je,ze Confused: ja som bola stastna ako blcha Wink teraz mate babulky krasny dnik tak ho oslavte Razz

 

26.10.2006 15:29

Peťulka

K odsavackach neviem vobec poradit... Confused Ale moja sesternica mi raz povedala, ked som sa mracila na takuto odsavacku postavenu na stole, ze "uvidis, ze budes prosit, aby si ju mala" Takze je urcite potrebna........... Ale jedno viem, rada by som si kupila takuto satku na nosenie dietata............ Wink

 

26.10.2006 15:47

Janka_PD

Ahojte, to je super, že už viete, čo budete mať. :D Nám to v pondelok ešte nevedeli povedať, ale nič medzi nôžkami neviselo, tak tiež možno budeme mať dievčatko. Hodnoty BPD, FL musím večer kuknúť v tehu knižke a porovnať s vami. ritta a etna, vy máte placentu vzadu, ja ju mám VPREDU. Je v tom nejaký rozdiel? !!! Shocked Vôbec netuším, vie to niekto? Ako ste na tom s bruškami? Mne sa zdá zo dňa na deň väčššie. :D

 

26.10.2006 16:46

Ivka31

Ahojte BAMBULKY. Uz som vas doobedu citala, ale pisat sa mi tak nejak nechcelo. Teraz sme prisli s muzikom zvonku, tak idem trosku popozerat, co ste popisali. Gratulujem k chlapcekovi etna. Juj to je krasne ze uz aspon na tych 90% viete, co to bude. Ja si este tyzden pockam, snad sa to tiez dozviem. Ani si nepametam, co ste to tu dnes preberali. Odsavacka : neviem kolko stoji ta rucna, ale ja si planujem uz do porodnice taku zobrat. Citala som, ze je to vyborna pomoc pre babetko, aby mu mliecko zacalo z prsnika trosku tiect. Neviem to tak popisat, ale z toho, co som vycitala o kojeni, je asi dolezite kojit alebo odsavat mliecko pravidelne kazde 3 hodky. Inak sa prsnik zapali a to je potom vraj hruza. Nemozem hovorit z vlastnej skusenosti, ale aj moja mamina mala taky zapal a od vtedy ma nekojila. Sad No - a teraz mam alergiu ako remen. Ja sa budem snazit kojit za kazdu cenu a urobim pre to cokolvek. Zatial ahojte.

 

26.10.2006 19:23

Tweety

Dnes ste toho teda napisali, tak som sa aspon pri citani odreagovala. Celkom dobre to padlo. U nas je teraz velky boj, mojmu pokladikovi sa prerezavaju stolicky a je stale uplakany a nechce spat. Tak je mi ho luto, lebo uz naozaj neviem cim mu pomoct...dufam, ze zuby konecne "vylezu". Moje babatko v brusku je akesi lenive. Myslela som si, ze pri druhom tehotenstve pocitim pohyby skor...je to vsak presne naopak. Asi som uz zabudla, ake to bolo predtym a stale ocakavam tie silne kopance z konca tehotenstva. :D ..alebo je to mozno tym, ze nemam kedy v klude posediet. Hlavne nech je to klopkanie a kopanie a brusko a babatko v nom rastie.

 

26.10.2006 19:28

Tweety

[quote="Janka_PD"] ritta a etna, vy máte placentu vzadu, ja ju mám VPREDU. Je v tom nejaký rozdiel? !!! Shocked Vôbec netuším, vie to niekto? Janka, aj u nas je placenta ulozena vpredu....dokonca aj pri prvom tehotenstve som ju tam mala. Pokial viem, nemalo by to mat ziadny vpyv na tehotenstvo. To ulozenie je len o tom, kde sa vytvorila. Horsie by bolo, keby bola prilis nizko, alebo zarastala do krcka...tak sme aspon dve s placentou ulozenou vpredu. :D

 

26.10.2006 19:39

Tweety

Ivka31: Dievcata...... neviem, kto je tu, ale mam jednu malu otazocku. Uz sme sa tu tusim bavili o ochrane bradaviek pri kojeni. Pouzivaju sa na to taketo chranice : http://www.babetkovo.sk/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=264&Itemid=26 Ak by ste niektora vedela odporucit, ktory je najlepsi, bola by som rada. Je rozdiel zaplatit za to 320 alebo 70 Sk. Mozno zajtra tu bude nejaka maminka, co ma skusenosti. Alebo ste tu len nepisete ? ..... pouzivali ste tie chranice ?
Az dnes mam cas reagovat, aj ked asi velmi nepomozem. Ja som chranice na bradavky nemala. Nebudem ich kupovat ani teraz...a v najhorsom sa dokupia az potom. Kazdemu vyhovuje nieco ine, a ked sa neviem rozhodnut co kupit, tak idem podla toho co mi cenovo vyhovuje a hlavne co ostatne mamicky chvalia. Napriklad vlozky do podprsenky..tam asi treba vyskusat co komu vyhovuje. U mna bolo dolezite, aby mali na jednej strane lepiacu pasku. Tak som sa nemusela bat, ze by sa mi neudrzali na ziadanom mieste. Ja mam doma rucnu odsavacku Avent ISSIS, dufam, ze som to napisala dobre, a bola som s nou velmi spokojna.

 

26.10.2006 19:41

Tweety

Skoda, ze tu uz nikto nie. Sad Prajem teda vsetkym dobru noc.

 

26.10.2006 19:49

karolka

Ja som tu, prave som docitala poseldne dva dni, je toho fakt hodne!!! Laughing Stale sa mi zda nejake divne, vsetky chodite na velky ultrazvuk v 20 tt aj cosi a ja idem v pondelok, co je ledva 19tt... Tak zacinam pochybovat aj o mojej lekarke, resp. lekarkach. Ved ma objednavali podla prveho ultrazvuku!!!

 

26.10.2006 20:14

Ivka31

Ja som tiez tu, len odfukujem po vecery. Bryndzove halusky som robila ..... mnam. A samoška ze kukam Rodinne pútka na Prime.

 

26.10.2006 20:37

Kačena

Dobrý večer! Normálne nestíham čítať! Laughing Včera som bola aj na sone, ale malé bolo v takej čudnej polohe, že hlavičku malo vykrútenú úplne dolu, akokeby sa už chcelo pozrieť von. Chúďa, keby mám takto hlavu ja, tak to teda poriadne bolí... Confused Ani nás nemohli poriadne zmerať, tak idem znovu o 2 týždne, ale asi to bude dievčatko Laughing Laughing Laughing Laughing A maličká je o celý týždeň väčšia ako má byť, tak to bude poriadna baba! Pribrala som už 7 kilov, a všetko mám na brušku. V tvári žiadne zmeny, som presne taká ako predtým, len sa gúľam. Veľkosť je stále 36-38, tak aspoň toto ma utešuje! Takže papkajte, kontrolujte si aj pridávanie Éčok do potravín (farbivá, regulátory...) Najhoršie sú E 123, a E 330!!! Twisted Evil Teraz papáte aj za maličké, tak aby ste boli obidvaja v poriadku Wink Pekný večer

 

26.10.2006 20:56

Ivka31

Ahoj kati .... tak by som ti mohla do tabulky doplnit D-dievcatko. Co ty na to ?

 

26.10.2006 21:10

miamia

Tweety: Dnes ste toho teda napisali, tak som sa aspon pri citani odreagovala. Celkom dobre to padlo. U nas je teraz velky boj, mojmu pokladikovi sa prerezavaju stolicky a je stale uplakany a nechce spat. Tak je mi ho luto, lebo uz naozaj neviem cim mu pomoct...dufam, ze zuby konecne "vylezu". Moje babatko v brusku je akesi lenive. Myslela som si, ze pri druhom tehotenstve pocitim pohyby skor...je to vsak presne naopak. Asi som uz zabudla, ake to bolo predtym a stale ocakavam tie silne kopance z konca tehotenstva. :D ..alebo je to mozno tym, ze nemam kedy v klude posediet. Hlavne nech je to klopkanie a kopanie a brusko a babatko v nom rastie.
ahoj Tweety Razz no to musi byt premalickeho strasne to prerezavanie zubkov,mne teraz vyliezaju zuby mudrosti a ja mam co robit aby som niekedy neplakala nieze take babo Crying or Very sad ale hadam cim skor vykuknu a bude pokoj Wink urcite si az natolko zaneprazdnena ze nemas cas kedy sledovat kopanceky ale urcite ich uz mas...hm Confused: Razz babule k tej odsavacke ,to je fakt dobra vec na tom asi setrit netreba.je to fakt pomoc a velka myslim si...ja ked si len predstavim ze uz teraz mam o 2cisla vacsie prsia a ked budu naliate tak by ma asi porazilo Rolling Eyes radsej budem odsavat Wink

 

26.10.2006 21:28

Janka_PD

ahoj Tweety, ďakujem za rýchlu odpoveď, už som kľudnejšia Razz , lebo mi to vŕtalo v hlave, či v tom nie je rozdiel. Ešte pridám naše miery Wink BPP 48 FL 33 FAC 149 Dobrú noc prajem.

 

26.10.2006 21:42

denny

Ahojte, dlho som sa neozvala, nemala som sa odkiaľ pripojiť a čítať. Konečne máme net doma, tak budem teraz doháňať, čo ste popísali. A že je toho hodne, neviem, kedy to stihnem prečítať. K mojim údajom do tabuľky môžete dopísať meno: Denisa. Zatiaľ nevieme, čo čakáme, minulý týždeň som bola na ultrazvuku (20tt), ale drobček ležal na brušku, tak sa nedalo pozrieť, čo čakáme. Confused Písala si o tom monitore na sledovanie dýchania. Môžeš mi poslať adresu, kde si ho našla - v Čechách? My s mužíčkom sme už trošku behali po obchodoch a všade stojí tak do 4000,- Chceli sme ho kúpiť v Rakúsku, tam vychádza tak o 300 alebo 400 korún menej - čo z hľadiska prípadnej reklamácie nie je hodnota, aby sme sa rozhodli ho kúpiť tam. Rozmýšlala som, že ho kúpime z druhej ruky, ale bojím sa, či bude dobre fungovať. Rolling Eyes Ahojte. Wink

 

26.10.2006 23:26

audrey

karolka: Ja som tu, prave som docitala poseldne dva dni, je toho fakt hodne!!! Laughing Stale sa mi zda nejake divne, vsetky chodite na velky ultrazvuk v 20 tt aj cosi a ja idem v pondelok, co je ledva 19tt... Tak zacinam pochybovat aj o mojej lekarke, resp. lekarkach. Ved ma objednavali podla prveho ultrazvuku!!!
Čau KARČI, pusken, tak som ťa našláááááááá!!!!!!!!!!! Baby, sorry, že som sa vám sem votrela, ale nedalo mi :D Mr. Green Prajem vám krásne tehotenstvo a krásne detičky, majte sááááá Laughing

 

27.10.2006 09:01

Katuš

Ahoj babulky,vcera ste toho ale popisali....ja som tu nebola,tvorila som doma tortu brachovi na stuzkovu,ak sa mi podari,prilozim foto. DENY-ten monitor dychu.....novy stoji naozaj okolo 4000,ale videla som dost inzeratov,kde ho predavaju kocky za polovicu a este v zaruke.....skus pozriet sekaciky,pripadne v bajecnej zene su inzose,v mama a ja.....urcite najdes.

 

27.10.2006 09:03

etna

Vdaka za blahozelania :D K tej je v podstate jedno, ci je vpredu, vzadu alebo hore. Horsie je, ak je dolu, alebo ak je vzadu/vpredu a zasahuje do porodnych ciest. Ak je placenta dolu znamena to, ze nie je mozne rodit normalne, ale sekciou. To, kde je placenta ulozena zavisi od toho, kde sa vajicko po oplodneni usadilo - vzadu je to najcastejsie. Trosku som si to studovala, lebo sme mali v rodine dost neprijemny pripad s placentou - naraz a bez varovania sa odlupila... Crying or Very sad Ale podme na veselsiu temu. Skuste si pozriet stranku www.apolinar.cz - je to porodnica v Prahe, kde rodila moja kamoska a vyzera uplne super. Kedy aj u nas budu tak pekne spracovane info o porodniciach na nete? Surprised Jedine BS je asi vynimka. Tam by som hned isla, ale ked tam chyba JIS pre novorodencov... Vcera som sa este docitala (poradna lekara na nejakej cz stranke), ze vo vyssom stadiu tehu by sa malo . Vpravo totiz ide tepna do maternice, a ked sa na nu pritlaci, krv je menej okyslicena a menej krvy ide aj do srdca matky (ak si spravne pamatam ten vyklad Rolling Eyes ). Ked sa lezi par hodin na pravom boku je to OK, ale keby sa vraj lezalo non-stop 24 hod., bol by to problem. Vraj ale zena to sama pociti, ze ta strana nie je OK. Tolko moje nove poznatky. Pekny vikend! Smile

 

27.10.2006 09:43

ritta

Dobre ranko! Katus to ziram, ty si takato sikovna cukrarka? To ja ked sa zmôzem na nejaky kolacik tak sice chuti dobre, ale vyzera strasne :D Asi nemam trpezlivost, zato kucharka som super. Brsko musel mat radost - kedy ma stuzkovu? ritta

 

27.10.2006 09:44

katka.ho

Ahojky, DENNY - k tomu monitoru. nasla som ho na www.9mesicu.cz, tam sa cez to nejak preklikas na e-obchod a tam je to hned skoro ako prve - lebo to maju v akcii. ak si to nahodou objednate, tak vam zaslu, ze na SR sa plati postovne 260 Kc, ale aj tak nas to vyslo lacnejsie a aspon je novy. aj my sme ho totiz uz pozerali v Rakusku. papa

 

27.10.2006 10:02

ritta

- prave som pozerala na mimibazar.sk a je tam inzerat na novy monitor dychu za 3250 Sk a mozno su tam aj ine ponuky... skus pokukat http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=592689

 

27.10.2006 10:11

fazulka

Dobre ranko babky-zabky, dnes to vyzera na krasny dnicek. :D Hadam, aj vikend taky vydrzi. Katus, ta torta vyzera skvele, urcite bude aj vyborna, no ale mne by bolo luto ju aj rozkrajat. Je fakt nadherna. Si sikulka. Razz Jajka je asi taka vyteskana z tych foteciek a DVD, ze nema ani cas nam napisat. Tak Jajus, cakame................... A ozik, este som sa chcela spytat na ten kojaci vankus, alebo vankus pre tehotne. Vsade to inac nazyvaju. Planujete si niekto taky zaobstarat? Alebo uz mate? Mne sa to celkom pozdava, zda sa mi to vsak penazi..... Uvazujem nad usitim takeho, vyzera to celkom jednoducho, co vy na to? Shocked

 

27.10.2006 10:12

Peťulka

Dobre ranko babulky. Katus ta torta je uzasna. Si velmi sikovna. Hmmmmmmm dala by som si kusok Wink Ten monitor dychu ma aj jedna znama a tiez si ho nevie vynachvalit. Je to super vec...aj my o nej budeme rozmyslat...

 

27.10.2006 10:16

miamia

dobre ranko Razz vidim ze tu sa uz zarezava vo velkom Laughing pekna torta mnam ale by som si dala Laughing skoda ze ja neviem taku piect Embarassed monitor dychu ...cim dalej viac citam tym viac ho chcem aj ja pre babo...a viete aka znacka je najlepsia?lebo jedna kamoska co mala nejaky za 3500sk tak jej pipal ked sa co i len pohlo s postielkou a predstavte si ze sa babo otoci a on zacne pipat a zobudi ho zbytocne Rolling Eyes ten matersky vankus to si aj ja chcem zadovazit je to super vecicka ...ak mate niektora nejaku dobru stranku nanho tak dajte Laughing prajem vsetkym pekny dnicek Razz

 

27.10.2006 10:27

Ivka31

Ahojte dievcatka. Katuš .... ta torta je kráááásna. Normalne som dostala chut na sladke. Kojaci vankus ...... ja ho mam z Metra. Vtedy pred troma mesiacmi bol za 850 Sk a teraz by ho mali mat za cca 650 Sk. A spim s nim kazdu noc Embarassed Laughing , je super. Monitor dychu ...... no, to bude urcite dobra vec.....ale ta cena ......pouvazujem. Zatial zelam pekny den. PS: Jajka ..... kde si, ako bolo na dovolenke a na 3D utz ??? Asi mas este dovolenku, ved je piatok. Tak sa rychlo pochval ked budes moct.

 

27.10.2006 11:17

Ivka31

Prave som nasla monior dychu, ale v inej podobe, ako byva bezne. Je to len krabicka co sa pripne k plenke. Zaujimava vecicka. Kuknite. http://www.vitalshop.cz/monitor-dechu-respisense/d-66882/

 

27.10.2006 11:57

miamia

Ivka31: Prave som nasla monior dychu, ale v inej podobe, ako byva bezne. Je to len krabicka co sa pripne k plenke. Zaujimava vecicka. Kuknite.

 

27.10.2006 12:13

jajka

Babulky ahojte Razz tak uz sme tu :D 2 dni mi trvalo kym som vsetko precitala, skacem v robote medzi strankou babetko a pracovnymi ako splasena a konecne som sa docitala dokonca. Takze po poriadku. - bola super, uzivali sme si s manzelikom a nasim loptosom v brusku. Bolo to uzasne len my samy v krasnej drevenici na piatich spojenych posteliach pred krbom. Taaaak nam bolo dobre. Poslem nejake fotecky, ale asi az vecer alebo zajtra. - boli sme nan vcera. Doktor nas zobral o hodinu neskor, lebo tam mal maminu s dvojickami a tie sa predvadzali. Ale ani nas Matusko sa nedal zahanbit, Dr. si ho pochvaloval ako sa pekne ukazuje, vsetko sa dalo zmerat. Uz vazi 487g. mame 5 fotiek (neskor ich tiez pripojim, len ich musime naskenovat) a mame 25 minutovy zaznam. Moj manzelik bol hrozne stastny, konecne mal moznost si babetko poobzerat. - kupili sme v Tescu 8 bodieciek, fakt super, su peknucke a cena 40-50 Sk/ks. Potom sme v obchode dokupili k nim nohavice, take aj so slapov a tym padom je babetko cele oblecene, na to uz dame len teplucky overalik alebo nejaku teplackovu supravicku. vsetko pofotim a tiez prilozim. Len prosim trosku strpenia Smile Inak malinky uz kope o 106, niekedy celucicky den a niekedy akoby cely den prespal. Ale ked sme boli na tom 3D aj ked som pohyby necitila, on sa stale hmiril, takze dievcata, co este necitite svoje babetka, ziaden stres, fakt sa hybu aj ked to necitime Razz Zatial vsetko este napisem, len musim aj trosku pracovat Wink

 

27.10.2006 12:50

Lolada

Prepacte, ze vam sem nakukam, mam dcerku narodenu v Marci 2006, buduci tyzden budeme mat 7 mesiacov, tak sa chcem spytat, ci niektora nemate zaujem o klokanku Chicco go plus. My sme v nej klokankovali cele leto, je to vyborna vec a len teraz sa ju chystame odlozit, lebo mala ma uz skoro 8 kg. Povodna cena je cca 1500,-, predavam ju za 800,-. Ak by ste mali zaujem, ozvite sa mi na mail goldfiska@zoznam.sk. Prajem pekne a bezproblemove tehotenstvo.

 

27.10.2006 13:11

Peťulka

Jajka - no ahoj. Dovolenku ste si teda riadne uzili. A takisto 3D ultrazvuk. Som rada, ze Matusko krasne rastie. Nas s Ivkou to caka uz buduci tyzden vo stvrtok. Uz sa teskam. Ako citam, tak sa uz riadne zasobujes. To je dobre...... Tesim sa na fotecky. Wink :D :D :D

 

27.10.2006 13:25

jajka

Ahoj Petulka - veru, nakupili sme poriadne, ak by ste niekedy isli s Ivkou na nakupy, velmi rada by som sa pridala a mohli by sme si aj poukazovat nase najlepsie kusky - vecicky aby sme si vedeli poradit. Tie body boli take lacne a pritom 100% bavlnka, pekne usite, proste by bola hlupost to nekupit. A ja nie som poverciva, takze nemam dovod nakupy odkladat. Ked sa ma nieco zle stat, tak sa stane, ale dufam samozrejme v najlepsie. Ten 3D sa Vam bude pacit, Dr. je celkom fajn, robi si srandu, je taky uolneny.

 

27.10.2006 13:35

Peťulka

- jasnacka, ze sa k nam mozes pridat. Bude to taka nakupna babska jazda. A potom by sme mohli zajst na nejaku tu kavicku alebo cappucinko. To by bolo super..... A diky za info o doktorovi.... Wink

 

27.10.2006 13:38

fazulka

Jajka supeeeeeeeeeer, diky za infosky. Tak som na teba myslela. :D No uz sa tesim a zaroven neviem dockat na pondelok. Wink

 

27.10.2006 13:39

fazulka

Jajka supeeeeeeeeeer, diky za infosky. Tak som na teba myslela. :D No uz sa tesim a zaroven neviem dockat na pondelok. Wink

 

27.10.2006 15:02

1kačenka2

Ahojte babulky, toľko ste toho popísali, že ani neviem, či som všetko prečítala. My sme boli na UVZ a nevieme, čo to bude, lebo doki nevidel pre pupočník a potom vravel, že asi dievka, ale to len tak podotkol. Inak bol mužík so mnou a videl celý UVZ, doki vravel, že je všetko OK, ukazoval a hovoril nám čo je kde a že k tomu treba trošku fantázie, rozmery ani hmotnosť mi nepovedal, ale podľa stehennej kosti povedal, že rastie ako má. A tiež som mu vravela, že ešte ho necítim,a on, že to vôbec neva, že je to normálne, a že ešte je čas. Takže žiadne boje dievčence. A tie odsávačky neviem, ale myslím, že je dobré si vyhliadnuť a potom v prípade potreby rýchlo kúpiť, sestra to nemala a mala zápal a potom, keď to dala dokopy už mala aj odsávačku, myslím, že je to dobrá vec. A tie podložky na dych, no myslím, že je to fajn, ale všetko zas mať nemusíme, niekedy o tom nebolo ani chýru ani slychu a sme tu. Ale nič proti tomu nemám, asi keby sme mali viac peniažkov, by som to kúpila. A gratulujem všetkým maminkám, držkajte sa a pekne si užite víkendík a oddýchnite si od robotky. Ja už len chvíľku a bežím do obchodíku niečo pokukať a dúfam, že aj kúpiť, samozrejme pre bábinko. papa

 

27.10.2006 18:26

Katuš

Babulky, dakujem za pochvaly,no snazila som sa:)To bol moj vymysel urobit takyto kolos:)Brasko bol hotovy a aj jeho frajerka=spoluziacka,nechapali:)Stuzkovu maju zajtra a torta je naozaj vyborna.....vcera som sa osladila na pol roka dopredu:)Totiz,kazda ta cast je inej chuti-jedna je ananasova,jedna jahodova,jedna kokosova a tie kratke "nohy" su cokoladove a okrem tej jahodovej som z kazdej zjedla kusok,ako som to obrezovala aboli mooooooc dobre,nechcem sa chvalit Embarassed zo zrezkov som este robila rumove gulky a tie boli najlepsie :D No a inak,ono treba na to aj trpezloivost,aj predstavivost,aj trosku skoly....ja som to studovala 5rokov,ale verim,ze pri troche inspiracie a vedenia ako na to by ste to zvladla kazda,vsak sme nejake tie sikulky,nie???

 

27.10.2006 20:13

audrey

Čaute baby, že sa vám tu opäť mixujem, sorry Embarassed My máme tiež monitor dychu, kuk sem http://e-shop.nanny.sk/ Ale už by som to asi viac nekupovala, ani nepoužívala. Kúpila mi ho sestra. Iba nás zbytočne stresoval. Aj keď to znie trochu paradoxne, ale je to tak. Stále som mala oči prilepené na to červené blikajúce svetielko a nemohla som zaspať. A pritom Adamko v pokoji odfukoval ako anjelik. Také bábo, keď podrastie, doslova "lieta" po celej postieľke. Raz sa nám stalo, že monitor začal brutálne pípať! Strašne sme sa preľakli a Adamko bol z toho piskotu tiež v šoku. On si pekne spinkal, len zmenil polohu, hlavičku mal celkom v rohu postieľky a monitor ho už nezachytil. Ani si neviete predstaviť tú situáciu. Obidvaja sme vleteli do izby, vytiahli šokovaného malého z postieľky a ešte viac sme ho šokovali, keďže sme ho začali triasť, že nech sa poriadne preberie Rolling Eyes Odvtedy sme ho už nezapínali... Možno je to dobrá vec, ale len pre tých, kde sú uvádzané možné komplikácie. Sú určité skupiny detí, ktoré sú na SIDS náchylnejšie, pre rodičov zdravých detí je to, podľa mňa len šikovný ťahač peňazí... Ale uznávam, že pre choré detičky je to doslova zázrak zachraňujúci život. Dúfam, že to nebude váš prípad Wink

 

27.10.2006 20:29

denny

Katka.HO Ritta Katuš kočky ďakujem za skoré info! Ste zlaté. Laughing Mám trošku problém s chorobou. Od minulého týždňa sa trápim s dutinami. Začalo to nosom, zachladila som si horné dýchacie cesty a najskôr som mala neskonalú nádchu. Potom mi to prešlo nižšie a začalo ma štípať hrdlo - skúšala som to liečiť cibuľou s cukrom, cesnakovými hriankami, čajom s medom... No výsledok taký, že po týždni mi to zliezlo nižšie a od včera večera dosť napríjemne kašlem - až bolestivo. Dnes som volala doktorovi a vravel, že je dobrý Hedelix. Na letáku je, že to môžu tehotné, dojčiace matky aj kojenci. Viem, že ste tu už v minulosti písali o liekoch, tak vám dám potom vedieť, či toto zaberá... Confused Normálne nebývam chorá, ale čo čert nechce... Twisted Evil Majte sa pekne!

 

28.10.2006 08:03

Katuš

DENY, ja som toto mala ked som bola v 9tt a bola som na pohotovosti a bez debaty som dostala antibiotika,ktore sa mozu v tehu - bioparox.Skusala som tiez hedelix,sirupiky,homeopatika a nezaberalo mi to,az v takom stadiu som bola......ak ti to nepomoze,dlho neotalaj a chod lekosovi,ten bioparox je naozaj neskodny,povedala mi to aj lekina v poradni v centre pre asis.reprodukciu,kde chodim.Inak,mna drzi tiez riadna nadcha.....to je tym hnusnym pocasim:( Do vyzdravenia,dnes pracuijem....

 

28.10.2006 18:32

jajka

Ahojte dievcata, ja akosi nic nestiham, ledva som si teraz vecer nasla chvilku aby som si docitala posledne prispevky. Ani fotky este nemam pripravene, ale slubujem ze ich dam s manzelikom dokopy a potom prilozim. Ja som sa vcera po ceste z prace zastavila v jednom obchodiku v Maxe a nasla som tam zavinovacku, ktoru som uz dlho hladala a nemohla zohnat. Nie je ako tie klasicke, ktorych su teraz plne obchody, vseliake farebne, alebo tie cipkovańe biele. Je jednofarebna jemne hneda a vonkajsia latka je ako taky jemny kord (take vrubky) a vnutri je krasne flisova, je to velmi prijemny material. Stala 650 Sk, viem ze tie farebne stoja okolo 400-450 ale tato je naozaj velmi krasna. Fazulka, si zlata ze si na mna tak myslela, dufam ze tebe aj ostatnym kockam sa bude dat babetko tiez tak pekne popozerat a pomerat ako ten nas malinky. Doktor to na tom 3D stihol za 26 minut, to som rada, lebo vraj ked uzv trva dlhsie ako 30 minut tak to zle vplyva na mozgove bunky babetka. Tak sa majte pekne, uzite si vikend a nech drobci pekne kopkaju.

 

28.10.2006 19:09

fazulka

Jajka, ufff, to su pre mna novinky, ze by uzv nemal trvat dlhsie ako tu pol hodinku, to Ti vravel ten lekar? No budeme sa teda musiet poponahlat aj my. Napadlo ma, ze som bola min. tyzden na uzv, teda to bude 2 tyzdne a ideme znova, tak ci je to ok? Ale ta dlzka trvania jedneho ma fakt nikdy nenapadla. Dakujem za info. Wink Jajuska, prepac, ale opis tej zavinovacky vyzera super, ked budes mat cas a naladu, nemohla by si ju odfotit a hodit sem? Neponahla to nejako, len ak by si na to mala cas.... Dakujem. Ja mam zatial len jednu, taku karovanu, usitu od svagrinej, inak sa mi velmi paci, ale aj tato Tvoja znie velmi zaujimavo. Cool No ideme pomalicky vegetit, dnes bol celkom pekny dnicek, jedno dieta nam ostalo spat u babicky, druhe mam zatial pod kontrolou, tak hadam trochu porelaxujem pri telke a muzickovi. Drzkajte sa a prajem kraaaaaaaaaasnu nedelu. papa

 

28.10.2006 19:57

Anonymous

audrey: Čaute baby, že sa vám tu opäť mixujem, sorry Embarassed My máme tiež monitor dychu, kuk sem http://e-shop.nanny.sk/ Ale už by som to asi viac nekupovala, ani nepoužívala. Kúpila mi ho sestra. Iba nás zbytočne stresoval. Aj keď to znie trochu paradoxne, ale je to tak. Stále som mala oči prilepené na to červené blikajúce svetielko a nemohla som zaspať. A pritom Adamko v pokoji odfukoval ako anjelik. Také bábo, keď podrastie, doslova "lieta" po celej postieľke. Raz sa nám stalo, že monitor začal brutálne pípať! Strašne sme sa preľakli a Adamko bol z toho piskotu tiež v šoku. On si pekne spinkal, len zmenil polohu, hlavičku mal celkom v rohu postieľky a monitor ho už nezachytil. Ani si neviete predstaviť tú situáciu. Obidvaja sme vleteli do izby, vytiahli šokovaného malého z postieľky a ešte viac sme ho šokovali, keďže sme ho začali triasť, že nech sa poriadne preberie Rolling Eyes Odvtedy sme ho už nezapínali... Možno je to dobrá vec, ale len pre tých, kde sú uvádzané možné komplikácie. Sú určité skupiny detí, ktoré sú na SIDS náchylnejšie, pre rodičov zdravých detí je to, podľa mňa len šikovný ťahač peňazí... Ale uznávam, že pre choré detičky je to doslova zázrak zachraňujúci život. Dúfam, že to nebude váš prípad Wink
zaujimave. nanny monitor dychynie signaliyuje zltym svetlom Shocked

 

29.10.2006 10:22

fazulka

Ahojte, peknu, aj ked asi uprsanu nedelu, anonym, to skutocne nanny monitor signalizuje v pripade " ohrozenia" zltym svetlom? Neviem si to dost dobre predstavit, ked su napr. rodicia v druhej miestnosti, alebo pocas noci??? To si maju ako vsimnut? Alebo som to zle pochopila? Rolling Eyes

 

29.10.2006 10:23

fazulka

inak uplne suhlasim s audrey. Dakujem za infosky od skusenych mamin. Audrey, dufam, ze si este najdes cas a prides nas pozriet. Wink Papa

 

29.10.2006 13:21

denny

Viaceré ste sa chytili na túto tému. Mužíček niečo pohľadal na nete a tu vám posielam výcuc... Našli sme 3: - Angelcare (má 2 snímacie podložky) - Babysense II (má 2 snímacie podložky) - Nanny (má 1 snímaciu podložku, je možné ďalšiu dokúpiť) V návode na Angelcare a Babysence sa píše, že ak chcete docieliť lepšiu účinnosť, je treba položiť snímacie podložky na rovnú dosku, čo znamená, že rošt nie je zrovna najvhodnejší. Teda si treba zaobstarať rovnú dosku, ktorú položíte na rošt. Jedna snímacia doska stačí pre novorodenca, ale ak sa bábo začne prehadzovať, môže dôjsť k poplachom, ktoré v skutočnosti nie sú z dôvodu zástavy dýchania. Preto je dobré, keď má daný prístroj 2 podložky, ktoré sú vhodné aj pre miminá, ktoré sa už prehadzujú. Z tohto dôvodu vychádzajú lepšie Angelcare a Babysense, lebo na začiatok sa dá zapojiť len jedna snímacia doska a potom obe a pokryje to väčšiu plochu postieľky. V návode Nanny a Babysense sa píše, že životnosť výrobku je 2 roky!!! Potom ho pravdepodobne treba nechať preskúšať, či je ešte spoľahlivý. Neviem, ako to je pri Angelcare, nič tam nie je uvedené. Confused Keď nájdem ešte niečo, priložím.

 

29.10.2006 17:08

miamia

ahojte babulky Razz dnes sa toho tu vela nenapisalo,ale chapem ved je konecne vikend,ze Confused: Wink ja k tomu monitoru len tolko ,ze cim viac o nom citam ,tym menej ho chcem...fakt ak ma zivotnost len dva roky ,to mi je ho zbytocne potom predavat a podla mna by si ho mali zaobstarat rizikove skupiny...no ja neviem... poloviciak vravi,ze si ho kupime,ale ja neviem...kolko z vas si ho kupuje???ale je pravda,ze potom by som si vycitala ak by sa nieco nedajboze stalo,ze ten monitor tomu mohol zabranit a ja som setrila na nespravnom mieste... Sad tak ja som teda za...pekny zvysok nedele a este krajsi zaciaatok tyzdna Razz

 

29.10.2006 19:37

jajka

Ahojte Razz Ja sa hlasim aj pocas uprsanej nedele, to je asi jediny cas ked sa na stavbe neda nic robit, tak sme s muzikom uz od doma. Nasli sme si cas, aby sme konecne porobili nieco s fotkami, tak Vam idem nejake ukazat. Dufam, ze mi to pojde. Fazulka, ale aj vy vsetky ostatne, tu je ta zavinovacka. Nam sa hrozne paci. Manzelik si ju nosil v naruci a predstavoval si v nej maleho Matuska. Bolo to zlate Razz

 

29.10.2006 19:45

jajka

Confused Mne tam tie fotky nejdu. Su moc velke, okolo 800 kB. Co s tym mam spravit. Viete niekto poradit Confused: Sad

 

29.10.2006 20:10

Anonymous

jajka: Confused Mne tam tie fotky nejdu. Su moc velke, okolo 800 kB. Co s tym mam spravit. Viete niekto poradit Confused: Sad
Ahoj Jajka. Musis tie fotky v nejakom programe, napr.Photoshop, zmensit. Babulky, zajtra idem na ten UTZ. Drzte palce, nech je vsetko ako ma byt.... Petulka

 

29.10.2006 20:14

jajka

Idem to skusit Petulka, ale neviem, neviem. Si este tu?