1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

25.10.2006 13:22

Peťulka

Ja som sa tiez teraz vratila z obeda. Dala som si krupkovu polievku a zemiakove gulky plnene udenym masom s kyslou kapustou. Mnamky!!! Teraz mam riadne plne brucho a aj tak vyzera. Ide mi vyliezt z nohavic Laughing Ritta - ja by som si chcela dat odobrat pupocnikovu krv. Nikdy nevies, kedy sa bude hodit, ze? Len vobec neviem, ci sa to robi v kazdej nemocnici alebo nie. Nemam absolutne predstavu.

 

25.10.2006 13:26

ritta

- ved ani ja nemam ziadnu predstavu, ani co treba pre to urobit, koho kontaktovat. Viem, ze sa da podarovat a vtedy je odber zadarmo ale ak chces odber pre vlastne babo tak sa za to dost plati, aj kazdorocne za skladovanie... poistka je to urcite dobra.

 

25.10.2006 13:26

Katuš

Petulka, pokial viem,.robi sa to v kazdej nemocke,pozri sa na www.eurocord.sk tam su vsetky info a aj telefon,oni ti radia odpovedia na oztazocky. Moje krsna ma odobratu krv a ked im prisli vysledky,zirali sme ako blazni.....bňje pouzitelna iba do 18kg dietata.....potom uz vraj nieNeviem preco,to som uz zabudla,asi by sa potom uz netvorili bunky,alebo co......viem,ze tento vypocet pride kazdemu....niekto to ma do 80kg..... No a minule sme pozerali daco v tv,a tam to velmi spochybnovali a tvrdili,ze je to tahanie penazi od ludi......vravel to tam doktor a nejaky vyskumak a neboli to od nas zo Slovenska,boli tam z viacerych krajin,pamatam si len USA a UK.....ostatni mi dajako usli,ale bolo ich asi 8 ludi......a potom ze si ma clovek vybrat.....my teraz tiez nevieme,co dalej,ci odobrat,ci nie.

 

25.10.2006 13:28

Katuš

jaj,a odber je 25000 a kazdorocny poplatok za uskladnovanie je okolo 800korun.

 

25.10.2006 13:30

fazulka

Ritta, pomoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooc Shocked dnes sa asi nase farmaceuticke firmy a aj my dve dohodli a dali si spolocne rovnaky obed. ty brdo, to je nahoda, ze? :D

 

25.10.2006 13:31

ritta

diki moooc za link Exclamation :D

 

25.10.2006 13:33

ritta

ty brdo to je ale nahoda Exclamation No asi mali aj nasi drobci na tu kôprovku chut he he a nam bolo len rozkazane :D

 

25.10.2006 14:17

Peťulka

25 000,- ? Ty kokso. Tak na to nemame!!! To je hrozne vela penazi!!!!!!!!

 

25.10.2006 14:19

Ivka31

Uz som spet aj ja. Bola som este pred obedikom na prechadzke s muzikom. On do pocitacoveho obchodu a ja do takeho maleho aj s detskym oblecenim. Bola som zvedava na tie body. Tak teda referujem. cele omacikovane - 85 Sk jednofarebne s obrazkom - 120 a 150 Sk Ale vsetky s obliekanim cez hlavicku. S gombikmi vpredu alebo na prelozenie ----- ani omylom. Mali aj take pekne overaliky s dlhym rukavom na cvoky vpredu - 240 Sk. Tak asi tolko z mojho maleho prieskumu.

 

25.10.2006 14:21

ritta

No to je veru riadna suma a ked to este namusi vyjst a vzorka bude kontaminovana alebo len nejaka zmensena davka... treba to zvazit... ja sa neviem rozhodnut, musim predebatovat s drahym a rodinkou.

 

25.10.2006 14:22

Ivka31

Peti ..... kamoska si dala spravit ten odber pupocnikovej krvi v TN nemocnici. Myslim ze to mali na 3 splatky. Takze aj taka moznost je. Ja som nad tym este neuvazovala.

 

25.10.2006 14:40

fazulka

ritta, no ja som o tej pupucnikovej krvi citala na CEPTRE, ale myslim, ze tam pisali, ze v pripadoch nevydarenych - kontamin. vzorka a pod., Ti peniazky vratia spat. a takisto tam bolo aj ako pise ivka, ze je to mozne na splatky. Wink

 

25.10.2006 15:01

Peťulka

No babulky. Aj ked na tri splatky, aj tak je to dost. Som vobec netusila, ze je to az take drahe. Nevadi, zatial si to nastudujem a uvidime ako sa rozhodneme. Viete, keby sa nieco stalo, mojmu dietatku to moze zachranit zivot........... Exclamation

 

25.10.2006 15:06

Markíza

Katuš: Petulka, pokial viem,.robi sa to v kazdej nemocke,pozri sa na www.eurocord.sk tam su vsetky info a aj telefon,oni ti radia odpovedia na oztazocky. Moje krsna ma odobratu krv a ked im prisli vysledky,zirali sme ako blazni.....bňje pouzitelna iba do 18kg dietata.....potom uz vraj nieNeviem preco,to som uz zabudla,asi by sa potom uz netvorili bunky,alebo co......viem,ze tento vypocet pride kazdemu....niekto to ma do 80kg..... No a minule sme pozerali daco v tv,a tam to velmi spochybnovali a tvrdili,ze je to tahanie penazi od ludi......vravel to tam doktor a nejaky vyskumak a neboli to od nas zo Slovenska,boli tam z viacerych krajin,pamatam si len USA a UK.....ostatni mi dajako usli,ale bolo ich asi 8 ludi......a potom ze si ma clovek vybrat.....my teraz tiez nevieme,co dalej,ci odobrat,ci nie.
To, s tým hmotnostným obmedzením som počula aj ja a aj z toho dôvodu som sa rozhodla, že túto možnosť nevyužijem. Druhým dôvodm je už spomínaná cena. Tiež si myslím, že je to šialenstvo. Ešte keby som mala istotu, že to bude použiteľné až do dospelosti, nechala by som sa presvedčiť. Ale za takýchto okolností je to pre nás neúnosné.

 

25.10.2006 18:12

karolka

Halooo dievcence, je tu niekto? Chcem sa opytat, ci niektora z vas neuvazuje o kupe kocika v Polsku, resp. ci niektora s tym nemate skusenosti...

 

25.10.2006 18:48

Katuš

este k tej krvi-ano,ak je kontaminovana,neplati sa nic a k splatkam.....no,da sa to,cez quatro tusim ale zaplati sa o nejakych 15000 takmer viac,viem,ze som to potzerala a maju strasne navysenie,uplne zdieranie!!! KAROLKA-kocik z PL nemam,ale znami maju,kupovali pred takmer 3rokmi,3kombinacia vysla na 5000 a su velmi spokojni,maju v nom uz druheho syna,ale oni byvaju na Orave,tak ak by sa mu daco stalo,tak nemaju problem do polska vybehnut....ja z Blavy by som to mala pekne predrazene,ist ho tam reklamovat,tak som od tej myslienky upustila akupujem slovensku Demu.

 

25.10.2006 19:44

Ivka31

Dievcata...... neviem, kto je tu, ale mam jednu malu otazocku. Uz sme sa tu tusim bavili o ochrane bradaviek pri kojeni. Pouzivaju sa na to taketo chranice : http://www.babetkovo.sk/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=264&Itemid=26 Ak by ste niektora vedela odporucit, ktory je najlepsi, bola by som rada. Je rozdiel zaplatit za to 320 alebo 70 Sk. Mozno zajtra tu bude nejaka maminka, co ma skusenosti. Alebo ste tu len nepisete ? ..... pouzivali ste tie chranice ?

 

25.10.2006 20:03

miriamka

ale ste sa znova rozpisali. chcela som dodat k bodynkam. my sme vzdy pouzivali pri vsetkych detoch (au-pair, babysitting doba) bodynka, ktore boli hore pri krku na kazdej strane prekladane a nie na cvoky. aj ja uz mam pre malu 7 takych bodyniek. nikdy sme nemali s nimi problemy. ale tie na cvoky maju tiez urcite svoje vyhody. kosielky mame este odlozene po mne a bratovi. su krasnucke, ale myslim, ze v dnesnej dobe ked je taky super vyber inych veci, su skor neprakticke. a za 11 rokov v zahranici som este na inych babach a v obchodoch ziadne nevidela. mozno si obcas s malou s nimi zamachrujeme. tu sa nepouzivaju ani perinky. take obliecky mame tiez doma odlozene. manzel kukal ako puk, ze co to je. budete nieco take pouzivat?

 

25.10.2006 20:07

miriamka

ivka, s ochranou na bradavky nemam skusenosti, ale poreferujem po 11.11. letime na krstenie synovca. svagrina ma 2 rocneho a 3 mesacneho syna. uz diskutujeme vzdy telefonicky. naposledy pol hodku o vlozkach do podprsenky... v novembri si ich mozem vsetky vyskusat Laughing a donesieme si kopec malych veciciek, preto este velmi nenakupujem. su to sice vsetko modre veci, ale lepsie je dievcatko v modrom, ako chlapcek v ruzovom, no nie?

 

25.10.2006 20:35

Ivka31

Ahoj miriamka ..... ake perinky a obliecky myslis? Myslis perinku pre babo na zavezovanie na snurky? No videla som aj take este pouzivat. Teraz mi ide mamina šiť taku klasicku štvorcovu zavinovacku na kojenie 80x80cm na suchy zips. A este mi chce spraviť akusi vecsiu perinku na bokoch so zipsami, ale neviem, co to bude zac. No uvidime - potom nafotim a poslem.

 

25.10.2006 23:43

miamia

babulky Razz vy ste vsetky premakane ,mate vsetko scitane uz aj pokupene urcite a mne toooolko toho chyba no musim sa do toho pustit aj ja ...ale plienky a oblecko pre malicke uz mam Wink aspon teda na prve dva mesiace Laughing a este musim pozhanat ale zavinovacku... Rolling Eyes atd...a mam uz aj take zakladne vecicky ako noznicky,odsavacku na sopliky,gazu na ocka,paralenove cipky proti horucke,flase,atd atd...ale ako vidim tie zoznamy a vsetko tak sa mi z toho kruti hlava Shocked Rolling Eyes no ved sme nejake sikulky ze?ja som taka stastna ze je toto "nase"forum lebo fakt tu mi nema kto pomahat a od vas vsetkych sa pekne postupne ucim co vsetko este treba...a taky monitor dychu Confused: idete si ho kupit Confused: alebo aku odsavacku na mliecko,ci napr.sterilizator na flase[ale to hadam netreba,staci vyvarit,ze Confused: ]zajtra pisem viac ja som dnes tolko vybavovaciek postihala ze uz nevladzem ani viecka drzat otvorene...dobru nocku kinderka Razz

 

26.10.2006 05:26

Katuš

Ivka, nechcem tu mudrovat,ale viem,ze tie "chranice" co nazyvaju chranicmi vela lekarov nejako neodporuca a su hlavne na to,ked ma zena vtiahnute bradavky a babo sa nevie prisat-toto mu tu bradavku nahradi a moze sat pekne samo,co pri vtiahnutych bradavkach ide velmi tazko. Len ma teraz napadlo-predstav si,ze drobec si zvykne na "chranic" anahodou ho zabudnes doma,ak dakam pojdes......a spuntik nebude chciet holu bradavku....co potom?My sme mali taky problem s bratom,on sa takto upol na flasu a mama sa mohla ist past,mlieko pil jedine z flase...... Ale,dostala som velmi dobru odskusanu radu ohladom pripravy bradaviek na kojenie,aby neoli potom bolave a poukane-kupit si zubnu kefku,najmaksiiu"ultra soft" a kazdy den po kupani,sprchovani bradavky tou kefkou masirovat.Poradila kolegyna,ma 20mesacnu dceru,kojila cez rok a nikdy nemala problem s bradavkami.......a ja uz masirujem:)pre istotu:)

 

26.10.2006 08:21

zuzkaMT

ahojte dievcata, tak som spat z vyletu, ubehlo to rychlo a uz som spat v praci, tak teraz likvidujem co sa tu nakopilo. v Londyne bolo fajn, pocasie nic moc, ale uzili sme si to aj tak, videli sme znamych, pochodili sme nase oblubene miesta a tiez sme nakupili zopar veciciek pre drobca :D . Poslem vam fotku len ju musim stiahnut z fotaka. A tiez si vas postupne poprecitavam, aby som vedela o co som prisla. A inak, vcera rano som hned bola na poradni, pocuvali sme ozvy babatka, dr ma pozerala aj zo spodu, takze krcok je v poriadku. Aj ten let som prezila bez problemov. No a dostala som uz ten KLINIK BOX na poradni, je to velmi mile, su tam rozne vzorky od Nivei, Persilu, Korytnickej atd., plus letaciky a aj cumel. tak som sa vcera z toho tesila Razz Razz dobre, idem pracovat, pekny den...

 

26.10.2006 08:29

Markíza

Ivka31: Dievcata...... neviem, kto je tu, ale mam jednu malu otazocku. Uz sme sa tu tusim bavili o ochrane bradaviek pri kojeni. Pouzivaju sa na to taketo chranice : http://www.babetkovo.sk/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=264&Itemid=26 Ak by ste niektora vedela odporucit, ktory je najlepsi, bola by som rada. Je rozdiel zaplatit za to 320 alebo 70 Sk. Mozno zajtra tu bude nejaka maminka, co ma skusenosti. Alebo ste tu len nepisete ? ..... pouzivali ste tie chranice ?
Ja som niečo podobné používala iba pár týždňov po pôrode, kým som sa naučila správnu techniku dojčenia a kým sa mi zahojili "rozkúsané" bradavky. Bola som s tým však dosť nemotorná, preto akonáhle sa dalo, dojčila som bez tých klobúčikov.

 

26.10.2006 08:37

miriamka

ivka, ano myslela som tie zavinovacky, ci ako sa to oficialne nazyva. viem, ze moja teta ich pred 6 rokmi este pouzivala. ale v dnesnej dobe, no neviem. do autodedacky sa babo s nou nedostane. na sk to fungovalo este inak. babo na kolena a ide sa! zuzka, londyn zavidim. my sme tam zili obaja, ale ja 2-3 roky pred manzelom. tak tiez radi spominame. teraz brat zije na severe uk, moj vylet bol naplanovany na jesen... no nic to.

 

26.10.2006 08:41

fazulka

Dobre rano tehulky, tak najskor zuzi vitaj naspat doma, super, ze ste boli spokojni, urcite aj zazitkovi :D Ved takyto vylet ste si uz asi vychutnali posledny krat bez drobceka. Cool Ale aj s nim to bude zase urcite krasne. No veru, ani ja som tie klobuciky vobec nepouzivala, ani ma to nenapadlo, nastastie som ziadne problemy s kojenim nemala, mala sa pricucla jak pijavicka a islo nam to. :D Ako som uz pisala, mliecka bolo tiez az nazvys. Tak dufam, ze sa nam to teraz zopakuje. Mna vcera prepadla vecer hrozna depka, ani neviem poriadne z coho. Crying or Very sad Mala som pocit, ze babo malo kopka, vlastne ze nekopka, sledovala som sa, az na nervy. Cakala som asi vlnobitie ako par dni pred tym a nic sa nekonalo Confused Tak som si porevala v posteli, predstavovala si najhorsie scenare a potom som okolo jedenastej zacala pozerat nejaky divny horor..... no a dnes rano tu ledva drzim oci otvorene, a som jak prejdena parnym valcom. A vraj by som tu mala byt dlhsie. Nevydrziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim. Ach jo, to zas bude den. Len dufam, ze baby sa rozkope. Tak sa drzkajte a opatrujte bruska. Jajka, dnes budeme cakat na spravicky, ale asi az vcera, vsak? Wink Tak nas potom dlho nenatahuj. :D

 

26.10.2006 08:43

miriamka

este som chcela k tej pupocnikovej krvi. tu je to tak, ze si musim v lekarni kupit ten set na odber. uz len ten stoji okolo 50 Euro. odber je dost drahy a aj rocny poplatok za skladovanie nie je zanedbatelny. ak je krv nepouzitelna, alebo je jej malo, tak peniaze dostanem naspät. silne o tom uvazujem, pretoze clovek nikdy nevie... ale ak sa pre takyto odber nerozhodnem, urcite krv podarujem do vseobecnej databanky. nikdy som nevedela, ze sa clovek v tehotenstve musi o tolkych veciach rozhodnut.

 

26.10.2006 08:54

miriamka

fazulka, ja som kopkanie citila asi pred tyzdnom a to dost silno. a odvtedy zase nic. ale je to normalne. mozno som babo vtedy iba nejako pricvikla a branilo sa. to bolo vecer a nemohla som najst polohu na spanie tak som sa stale mrvila, az kym nezacalo protestovat. neboj.

 

26.10.2006 09:12

Kačena

Ahoj fazulka! Miriamka má pravdu. Je to úplne normálne že menej kope, pretože teraz potrebuje bábo veľa spať a preto sú pohyby striedmejšie. Takže všetko je OK a nestresuj sa!!!! Rolling Eyes

 

26.10.2006 09:20

Anonymous

babo potrebuje teraz viacej spat??? aj maminka??? to by vysvetlilo preco uz tri dni kazde poobedie 3 hodinky spim ako zarezana. a v noci este 8 hodin k tomu. no neviem, ako ja napisem do marca tu diplomovku...

 

26.10.2006 09:20

Anonymous

to bola miriamka

 

26.10.2006 09:25

katka.ho

Ahojky babulky, tu sa ta diskusia toci stale o niecom inom, zrazu nejako nestiha. tolko info naraz. este sa vratim k tym krvotvornym bunkam - my sme tam uz volali, poslali nam velku kopu papierov a po ich prestudovani (co nam trvalo dost dlho) sme sa rozhodli, ze sa do toho dame. vraj sa to da pouzit aj pre pribuzneho, teda pre buduceho surodenca a pravdepodobne sa to v buducej dobe bude moct pouzit aj v dospelosti. miamia - k tomu monitoru dychu. uz sme dokonca objednali aj ten. na slovenskych strankach stoji 3999,- , ale nasla som ho na ceskych a tma ho maju za 2299, a to vyjde aj s dodanim na slovensko menej ako pri objednani od nas... a pocula som, ma ho aj sesternica, ze je perfektny. jej maly ma uz skoro rok, uz sa toci po celej postielke, vie uz aj vstat a ta podlozka ho stale monitoruje. tak sa mi to zapacilo. ale som sa rozpisala... Smile

 

26.10.2006 09:36

fazulka

Miriamka, Kačenka, moc ste ma potešili a podporili. Ďakujem vam, neviem čo by som bez vas robila, asi volala každy druhy deň lekvarovi. A to že druhorodička Confused Fakt moc ďakujem Exclamation

 

26.10.2006 09:42

miriamka

fazulka, nemas za co Exclamation my tu mame dnes sviatok, tak som sa tesila, ze budeme domka. no a manzelik mi zmizol sluzobne do budapesti. tak budem upratovat. pekny den vsetkym.

 

26.10.2006 09:53

Markíza

S tou "intenzitou" kopkania ste ma upokojili, lebo aj to naše bábätko je zatiaľ mimoriadne pokojné. Dúfam, že mu tento dobrý zvyk vydrží aj keď sa narodí.

 

26.10.2006 09:53

ritta

Ahojte vsetky! Fazulka - klidek, to uz ja by som musela byt na prasky, to nase babo je take lenive ze som si vobec nieni ista ci sa uz hybe Shocked ale urcite sa hybe ale ziadne kopanceky ako to tu popisuju ostatne maminy teda necitim... mozno tam mam sadielko alebo co... minule som sa vrtela naschval - juj - len aby sa male pohlo a viete co som dostala za odmenu? zopar bubliniek ala hladny zaludok... Dnes o 11 idem do poradne tak drzkajte palceky aby bolo vsetko ok, ale ja verim ze BUDE, male je len trosu lenive. Takze nebojkaj. ritta

 

26.10.2006 09:59

miamia

katka.ho: Ahojky babulky, tu sa ta diskusia toci stale o niecom inom, zrazu nejako nestiha. tolko info naraz. este sa vratim k tym krvotvornym bunkam - my sme tam uz volali, poslali nam velku kopu papierov a po ich prestudovani (co nam trvalo dost dlho) sme sa rozhodli, ze sa do toho dame. vraj sa to da pouzit aj pre pribuzneho, teda pre buduceho surodenca a pravdepodobne sa to v buducej dobe bude moct pouzit aj v dospelosti. miamia - k tomu monitoru dychu. uz sme dokonca objednali aj ten. na slovenskych strankach stoji 3999,- , ale nasla som ho na ceskych a tma ho maju za 2299, a to vyjde aj s dodanim na slovensko menej ako pri objednani od nas... a pocula som, ma ho aj sesternica, ze je perfektny. jej maly ma uz skoro rok, uz sa toci po celej postielke, vie uz aj vstat a ta podlozka ho stale monitoruje. tak sa mi to zapacilo. ale som sa rozpisala... Smile
dobre ranko ci uz skor den babulky Razz dakujem Katka za tvoj nazor velmi mi pomohol.tak si ho kupim aj ja Wink babulky tie pohyby ,to sa nebojme,ved aj ja keby som sa mala za kazdym bat,ked je malicka lenivucka ,tak mam asi kazdy den depku Rolling Eyes vraj ked mi chodime ,tak babetka su ukolisane a spinkaju a ked mi lezkame oni sa budia a kopkaju,alebo ked papame,ci ked ich zobudime ladovym napojom co vypijeme Razz tak mozte testovat ci to funguje...sice v tomto obdobi ladovy napoj Shocked asi nie ze... Confused: Wink pekny dnicek vam prajem Razz

 

26.10.2006 10:26

miriamka

Este k sterilizovaniu flasiek. Lekarka mi dala video o starostlivosti o dietatko. Vela noveho tam sice nie je, ale nieco predsa. Flasky sa daju sterilizovat aj v mikrovlnke. To som nevedela. Dali ich do stvorcovej nadoby (asi specialna na to) a na mriezku. V nadobe je trosku vody a je zakryta. Koniec vedy. Musim kuknut este raz, ci hovoria nieco k trvaniu a sile vln. Zdalo sa mi to ale lahsie ako vyvaranie. A urcite rychlejsie ako sterilizator. Taky sme mali pri jednom malom v nemecku a vzdy to dost trvalo. On bol cisto flaskove dieta, tak sme vzdy dost organizovali, aby sme mali dost flasiek. Aj ked ich bola plna skrinka.

 

26.10.2006 10:31

fazulka

ritta,drzime palce na poradnu, potom daj vediet ako ste dopadli. markiza, tie nase druhorodene deticky su teda len lenivejsie? :D no nevadi, nech im to teda zostane aj potom, ale ked si oni teraz dobre poodychuju...... no to je jedno, hlavne nech su vsetky babetka zdravucke. :D babulky dakujem, moc ste ma podrzali a je to nezaplatenie. ste zlatucke, dakujeme Cool a tusim prave posielame jeden kopancek. alebo teda prevalcek, lepsie povedane. :D Pekny dnicek vsetkym

 

26.10.2006 10:43

katka.ho

jéééj, tak to som rada, ze nie som sama, co este nic neciti, ale mozno uz coskoro.... normalne ste ma vsetky potesili, ze nie len to nase je tak strasne lenivucke

 

26.10.2006 11:42

ritta

Ahojte babulky tak som spat! Vsetko je v poriadku, mame 348 g, pani doktorka nam robila skrining vsetkych organov a vsetko je OK. Uz som si myslela ze pohlavie mi nepovie, ale potom sa ma opytala ci chcem vediet co si mysli ze to bude... a viete co? , :D :D :D pokladicek moj. Ked som isla po ulici, pristihla som sa ze sa stale smejem. Strasne sa tesim. ritta

 

26.10.2006 11:52

Peťulka

ritta: Ahojte babulky tak som spat! Vsetko je v poriadku, mame 348 g, pani doktorka nam robila skrining vsetkych organov a vsetko je OK. Uz som si myslela ze pohlavie mi nepovie, ale potom sa ma opytala ci chcem vediet co si mysli ze to bude... a viete co? , :D :D :D pokladicek moj. Ked som isla po ulici, pristihla som sa ze sa stale smejem. Strasne sa tesim. ritta
- so srdca gratulujem. dufam, ze videla spravne. Bambulky tu potrebujeme, lebo chlpaci nas "prevalcuju" Laughing Laughing Laughing

 

26.10.2006 11:54

fazulka

Ritta, ty si teda blesk. :D Super, velmi moc sa tesime a gratulujeme k princeznicke Exclamation :D :D :D :D :D :D Nech vam bambulke rastie do zdravia a krasy, a robi vam len a len radost. A vy ju za to tiez posluchajte. Wink Konecne inak babula, ved chlapci zatial ziskavali prevahu v nasej tabulecke. Pocuj, celkom rada by som ta po tej vcerajsej omajde nasledovala aj v tomto, co povies? Wink Ved uz aj tak mame vela spolocneho. ( farm.firma, asistent,rovnaky obed,.... No v kazdom pripade G R A T U L U J E M E k dobrym vysledkom aj k princeznicke. Razz

 

26.10.2006 12:00

ritta

- velmi pekne dakujem za priania. Zo srdca Vam prajem aby ste sa aj Vy tesili tak ako ja a nech sa Vam narodi to co si prajete. :D

 

26.10.2006 12:35

miamia

ritta: Ahojte babulky tak som spat! Vsetko je v poriadku, mame 348 g, pani doktorka nam robila skrining vsetkych organov a vsetko je OK. Uz som si myslela ze pohlavie mi nepovie, ale potom sa ma opytala ci chcem vediet co si mysli ze to bude... a viete co? , :D :D :D pokladicek moj. Ked som isla po ulici, pristihla som sa ze sa stale smejem. Strasne sa tesim. ritta
Ritta gratulujem Exclamation Razz som stastna,ze uz sa nam pomaly vyrovnava skore Laughing tak uz sme tu tri kinderka s dievcatkami Wink len tak dalej babulky Exclamation Razz Laughing

 

26.10.2006 13:29

etna

Ahojte maminy. Tolko tem sa tu rozobera, ze neviem, co skor napisat. Smile Ako som citala, Ritta so svojou malickou trosku "zruzovela" tabulku Razz Super! My mame tiez o jednu radost naviac a opat pridavame body na stranu chlapcov :D :D Tiez sme boli dnes na UZV a "pracovne", ako sa vyjadril doktor to je . :D :D Ja som tam sice nic nevidela, ale manzel si vsimol "palicku", ktoru doktor ukazoval Smile Pockame si ale este na 3D, nech sa to potvrdi. Inak nase sexy miery na porovnanie (napr. pre Rittu): stehenna kosticka (FL) je dlha 35 mm brusko ma obvod (AC) 160 mm temenne kosticky su vzdialene (BPD) 45 mm vaha je 352g co zodpoveda 20+3 no a na zaver placentu mam vzadu. Zienky, ake vsetky organy vam lekar na UZ kontroloval? My sme pozreli lebku, srdiecko (bolo pekne vidiet komory), mocovy mechur, chrbticu, branicu, videli sme ocnice, ruky, nohy a dokonca sme pozerali aj chodidla zospodu Smile Myslim ale, ze pecen, oblicky a ine sme nepozerali. Doktor vyzeral spokojne a povedal, ze vsetko je OK, ale ked ja chcem mat o vsetkom info a chcem si byt ista na 110% Rolling Eyes tak si ho radsej skontrolujem Rolling Eyes Pytala som sa ho aj na u Kocha. Vraj ak je u neho vsetko OK, nie je potrebne tam ist. UZV robi Dr. Ditte, ktory sa specializuje na srdcovo-cievne problemy a cena je dost vysoka 2,5 tis. Sk. V suvislosti s som rozhodnuta (zatial) pre odber, lebo mozno o par rokov budu s nou vediet robit divy. Mozno by stalo za to zistit, na co sa vyuziva aktualne napr. v USA, kde su v niektorych veciach omnoho vpredu ako u nas. Prisla som na to, ked som na strankach hladala nieco o chorobe mojho otca a bola som v soku, v akom stadiu sa jej liecenie nachadza v US. Neviem, ci to tu niekto uz spominal, ale su aj take , ktore sa daju priamo napojit na baby vysielacku. Neviem, aka to je vyhoda, su ale urcite drahsie. Este mam jednu blbu otazku Embarassed , vam to je uz asi jasne. Potrebuje kazda zena ? Ide mi o to, ze naco si ju budem kupovat vopred, ak ju nebudem potrebovat? Nestaci, ked sa rychlo dokupi v pripade potreby? Mojej svagrinej, ked mala problemy s plnymi prsnikmi a mala nechcela pit odporucili (6 rokov dozadu), aby jej ich manzel vyprazdnoval Cool Co on odmietol. Neviem, ako to potom riesila, skusim zistit. A ked uz som pri tej teme, jedna kolegyna ma teraz male babo. Najskor bola happy, ze hned po narodeni maly prespal v noci 6 hodin ( a ona s nim), ale ked dostala zapal prsnika, uz ju radost presla. Pekny zvysok dna Razz

 

26.10.2006 14:00

ritta

Dievcata este raz vdaka za gratulacie :D Etna - blahozelam k chlapcekovi!!! :D :D Inac dakujem za info, ja som nevedela co tie skratky znamenaju... my mame podobne hodnoty napr. tvoj chlapcek ma o 2mm vacsiu stehennu kost... ale ved je chlap nie? A je aj o 4 g tazsi :D placentu mame tiez vzadu Inac pri kazdom merani mam napisane, ktoremu tyzdnu tehotenstva velkost zodpoveda a potom mame kolonku ze zodp. tyz. grav. - to bude asi celkovo brane a to mame 20+1 takze sme asi trosicku mladsi ako na tickeriku. Dnes sa so mnou doktorka pocas UZV takmer nerozpravala, neskôr mi povedala ze sa sustredila na tie pozorovania a merania, preto bola ticho. Takze diki za vysvetlenie. Co sa tyka odsavacky, ja si urcite nejaku vyhliadnem ale kupovat budeme az ked ju bude treba.

 

26.10.2006 14:17

Peťulka

Etna - Gratulujem k "zatial" valibukovi!!!!!!!!!!!!!!!! Wink Wink Wink

 

26.10.2006 14:40

Markíza

etna: Ahojte maminy. Tolko tem sa tu rozobera, ze neviem, co skor napisat. Smile Ako som citala, Ritta so svojou malickou trosku "zruzovela" tabulku Razz Super! My mame tiez o jednu radost naviac a opat pridavame body na stranu chlapcov :D :D Tiez sme boli dnes na UZV a "pracovne", ako sa vyjadril doktor to je . :D :D Ja som tam sice nic nevidela, ale manzel si vsimol "palicku", ktoru doktor ukazoval Smile Pockame si ale este na 3D, nech sa to potvrdi. Inak nase sexy miery na porovnanie (napr. pre Rittu): stehenna kosticka (FL) je dlha 35 mm brusko ma obvod (AC) 160 mm temenne kosticky su vzdialene (BPD) 45 mm vaha je 352g co zodpoveda 20+3 no a na zaver placentu mam vzadu. Zienky, ake vsetky organy vam lekar na UZ kontroloval? My sme pozreli lebku, srdiecko (bolo pekne vidiet komory), mocovy mechur, chrbticu, branicu, videli sme ocnice, ruky, nohy a dokonca sme pozerali aj chodidla zospodu Smile Myslim ale, ze pecen, oblicky a ine sme nepozerali. Doktor vyzeral spokojne a povedal, ze vsetko je OK, ale ked ja chcem mat o vsetkom info a chcem si byt ista na 110% Rolling Eyes tak si ho radsej skontrolujem Rolling Eyes Pytala som sa ho aj na u Kocha. Vraj ak je u neho vsetko OK, nie je potrebne tam ist. UZV robi Dr. Ditte, ktory sa specializuje na srdcovo-cievne problemy a cena je dost vysoka 2,5 tis. Sk. V suvislosti s som rozhodnuta (zatial) pre odber, lebo mozno o par rokov budu s nou vediet robit divy. Mozno by stalo za to zistit, na co sa vyuziva aktualne napr. v USA, kde su v niektorych veciach omnoho vpredu ako u nas. Prisla som na to, ked som na strankach hladala nieco o chorobe mojho otca a bola som v soku, v akom stadiu sa jej liecenie nachadza v US. Neviem, ci to tu niekto uz spominal, ale su aj take , ktore sa daju priamo napojit na baby vysielacku. Neviem, aka to je vyhoda, su ale urcite drahsie. Este mam jednu blbu otazku Embarassed , vam to je uz asi jasne. Potrebuje kazda zena ? Ide mi o to, ze naco si ju budem kupovat vopred, ak ju nebudem potrebovat? Nestaci, ked sa rychlo dokupi v pripade potreby? Mojej svagrinej, ked mala problemy s plnymi prsnikmi a mala nechcela pit odporucili (6 rokov dozadu), aby jej ich manzel vyprazdnoval Cool Co on odmietol. Neviem, ako to potom riesila, skusim zistit. A ked uz som pri tej teme, jedna kolegyna ma teraz male babo. Najskor bola happy, ze hned po narodeni maly prespal v noci 6 hodin ( a ona s nim), ale ked dostala zapal prsnika, uz ju radost presla. Pekny zvysok dna Razz
K téme odsávačka: Kľudne sa môže stať, že ju potrebovať nebudeš, ale asi je lepšie ak ju máš po ruke. Mne sa osvedčila veľmi, takže celkom určite si ju zadovážim. Len som sa ešte nerozhodla, či zvolím piestovú (ručnú) alebo elektrickú. K téme monitor dychu: Známi ho majú a už im signalizoval viac krát. S dieťaťom boli na vyšetrení a verdikt znel, že šlo o planý poplach. Osobne si však myslím, že radšej planý poplach ako tragédia. Ja nad kúpou tohto monitora uvažujem. Už som pozerala aj inzeráty a ceny sú výrazne nižšie ako pri nových. Ak sa s ním manipuluje aspoň trochu v súlade s návodom na použitie, nedá sa pokaziť.

 

26.10.2006 14:44

fazulka

Etna, supeeeeeeeeeeeer, blahozelam k chlapcekovi. Vyzera, ze to mame presne naplanovane, na striedacku. Laughing No a miery sme mali aj my min. tyzden skoro rovnake: BPD = 45mm FL = 31 mm to sme boli 19+4 tusim Co sa tyka tej odsavacky, ja si ju budem musiet asi kupit, zo skusenosti pri malej, ale inak v pohodke staci, aj ked ju budete potrebovat a kupi vam ju niekto, ked budete v porodnici. ja som si inak zivot bez nej nevedela predstavit. Embarassed Boze, pisem jak hotentot. Hruza. Ale hadam ste pochopili. len este neviem aky typ tej odsavacky, teraz ich je tolkoooooooooooooooo Rolling Eyes