1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

19.07.2006 11:33

KattyBa

Ahoj zatial anonymná Katarínka.( páči sa mi,že je tu tolko Katarín ) Aj my sme chceli pôvodne rozdiel trochu viac a až ked bude mať Valentínka tak dva možno až tri rôčky,ale ani sme nič nerobili pre to, aby to nebolo aj hned.A ono sa to podarilo dosť skoro.Na Val sme čakali skoro tri roky a tak sme mysleli,že ked teraz začneme tak sa to presne podarí tak,ako sme chceli.A ona to matka príroda zariadila inak a hned. Držíme palce a veríme,že babatko je už vidieť a domov pôjdeš s tehu.knižkou a potom sa pochváliš aj nám. Sisi1 vitaj.

 

19.07.2006 11:59

etna

Cauko vsetky. Par krat som tu citala o unave atd. No ja som teda ako uplny lekvar Confused Dokonca uz dnes rano som bola v robote uplne znicena, ale potom prisiel jeden zaujimavy problem, ktory ma hned prebral a zatial som plna energie, ale neviem dokedy... Myslim, ze na prekonanie treba robit prave nieco optimisticke, vesele (ha, najma v praci Smile Vcera vecer som bola trosku zdochnuta, ale akonahle sme isli k svagrovi na navstevu, hned som sa prebrala. Inak nastastie ostatne neprijemne priznaky nemam - nevolnosti, skor naopak, ked sa pustim do jedla taka chut ma opanta, ze niekedy mam pocit, ze cim viac jem, tak tym som hladnejsia :D . Apropo, moj muzik si velmi pochvaluje, moje povodne ledva jednotky, ktore teraz uz aj normalne vyplnia podprsenku Razz Anonymka Katarina: je tehu arobik na Zochovej urceny a prospesny uz aj pre nas, prvotrimestralne? Myslela som, ze je to len pre vyssie stadia tehotenstva. Ja tam chodim na aerobic a jogu (ktora je inak super, podla mna je tiez vhodna pre tehulky). Mam to na skor z roboty, takze urcite tam budem chodit.

 

19.07.2006 12:17

Anonymous

ETNA ja si myslim, ze je aj pre vas Smile (nas), pretoze je vajlepsie sa nastavit na ten rytmus co najskor a nie uz potom s velkym bruskom. zo zaciatku v tom 2. mesiaci som tam ledva fucala, kondicka ziadna, ale plati, ze ked nevladzes, tak si das pauzu a nikto na teba nepozera krivo. a potom zase v 8. mesiaci som si tiez dopriavala pauzicky Smile lebo predsa sa to s tym bruskom horsie hybalo. nanestastie mi to potom lekar zakazal, lebo som sa zacala otvarat. je dobre, ak nikto ziadne problemy nema, sa na to spytat lekara. moj mi akurat teraz povedal, aby som si davala pozor, lebo ideme na jednu z nasich sialenych dovoleniek. inak proti cviceniu nic nemal a sranda je, ze od neho sme tam chodili asi 4 Smile

 

19.07.2006 12:38

evik

Sisi1: tak som pozerala vase forum na februar 2007 a zaujalo ma, ze mas priatela Dana. Predpokladam ze zijes v Dansku momentalne, ci nie? Tak ci onak, ja som zila v Dansku tri roky a tak viem, ze prenatalna starostlivost sa u nich velmi lisi od nasej. Bolo by zaujimave pocut aj od teba, ako prebiehaju vysetrenia, teda, ktore su u nich bezne, atd. Myslim, ze tam ta u gynekologa zaradia do skupinky s inymi mamickami v roznych stadiach tehotenstva a uz s malickymi babatkami, aby ste si navzajom vymienali skusenosti. Perfektne pripravia mamicky z praktickeho hladiska, ale zda sa mi, ze robia menej vysetreni ako sa robi u nas. :D Etna: Ty sa mas! Tak u mna sa snubia vsetky priznaky naraz, nevolnosti, spavost a bolestive prsia. To by sa este dalo vydrzat, ale oni mi aj narastli a ja sa uz do ziadnej drzprsky nezmestim! a to uz teraz nosim E kosicek Crying or Very sad

 

19.07.2006 13:06

Sylvi

Pekny den vam vsetky zelam, ja mam dnes straaasne divny den. Mam pocit ako keby som bola z ulne inej planety Shocked . Nicomu nerozumiem a nikto nerozumie zase mne Evil or Very Mad . Najradsej by som si lahla do postele a spala nech si nevyrabam zbytocne problemy Embarassed . Asi som len unavena Rolling Eyes aj ked som sa uz zacinala tesit, ze to ustupuje. Mylila som sa Exclamation Ako to prosim vas zvladate Confused: A ako mam vsetkym okolo seba vysvetlit, ze proste nevladzem Confused: Sef si uz urcite o mne mysli, ze sa chcem iba ulievat (on vela pochopenia pre take veci nema) Confused Confused Confused No nic to, asi sa z toho musim iba vyspat ......

 

19.07.2006 13:42

evik

nuz, ja som uz zasvetila mojho sefa do tajov veci.. Povedala som mu to uz v pondelok, a to napriek tomu, ze mi konci zmluva 5.9. On je celkom fajn a viem, ze pre mna este planuje mnozstvo skoleni v priebehu buduceho polroka, tak sa mi zdalo ferove mu to povedat.. Dohodli sme sa (a tak aj planujem), ze sa vratim po pol roku materskej, pripadne mi da zaviest linku domov, lebo by si tazko hladal nahradu.. Tak mi pogratuloval, povedal, ze mi pomozu, ked to budem potrebovat ( ja som mu hned aj vytrubila, ze budem slobodna mamicka) a este som ho poziadala, aby o mojom tehu aspon mesiac nikomu nehovoril a suhlasil. A mne spadol OBROVSKY kamen zo srdca. Teraz ked klipkam ocami nad klavesnicou a pada mi hlava, tak sa len na mna chapavo usmieva. Myslim, ze mu to az tak nevadi, ked je robota spravena. :D :D :D

 

20.07.2006 08:59

Kačena

Ahojte! Sylvi, zober si rpíklad od Evik! Radšej to povedz tým okolo, čo ťa vôbec nechápu. Buď to bude tvoja výhra, že ťa začnú chápať, alebo sa nestane nič. Ale keď to povieš do éteru, podľa mňa nič nestratíš, akurát ti tak môžu tíško závidieť, že nosíš v sebe dieťatko. A oddychuj ako sa len dá...preistotu. Prajem všetkým pekný deň!

 

20.07.2006 09:10

sisi1

Evik: Musela si si ma s niekym spliest na fore februar 2007 ;o))) myslim, ze Dana tam ma ina holka, ja zijem pekne so Slovakom na Slovensku ;o) Ale v Dansku som bola cca pol roka kedysi predtym a mozem len potvrdit, ze zdravotna starostlivost je spickova. Sylvi: Ja sa takisto ledva vleciem, aj v praci, aj doma. Uz fakt neviem, ako s tym bojovat - nemozes vyhoviet kazdemu. Sefstvu u nas som este nepovedala o mojom tehu, lebo este nemam ani knizku ani potvrdenie, no cakam do pondelka. papa s.

 

20.07.2006 10:06

Anonymous

Ahojte babenky, uz mate vsetky potvrdene tehotko lekarom? Ja sa chystam az v druhej polovici augusta, tak neviem ci si nebudem robit testik kazdy tyzden jeden, aby som tomu uverila. Naozaj tomu asi uverim az po UZV, ked ho uvidim. Snad ten test neklame, to by som uz asi neprezila. Inak ak sa nic nezmeni, aj my budeme mat maly vekovy rozdiel, totiz nasa mala princezna oslavi o par dni svoj prvy rocik. Tak sa drzkajte!

 

20.07.2006 10:08

Anonymous

to som bola ja anonymna Matenka

 

20.07.2006 10:22

Sylvi

Mile tehulky, no ja som to uz sefstvu minuly tyzden povedala. Sef bol na mna taky "prijemny" ze som s tym musela vyrukovat lebo som nechcela cely den preplakat Confused . Zjavne mu to nedochadza Idea . Nepotrebujem od neho aby sa ku mne spraval milo, lebo to uz davno nieje, len aby mi dal pokoj a nechal ma pracovat v klude..... Ale nechcem sa vam tu len stazovat... Radsej napiste ako sa mate, co mate noveho a ako sa dari vasim bruskam. Uz ste zacali niektora priberat? Ja mam vahu stale tu istu ale cez to vsetko uz mam problem s tym, ze ma niektore nohavice pri sedeni trochu tlacia na brusku Wink

 

20.07.2006 13:49

KattyBa

Ahojte dievčence. Tak som bola dnes na sone a čakáme dvojčatá.Najprv som tomu neverila a teraz sa snažím spamatať z toho čo mi lekár povedal.Tak toto budeme dlho rozchádzať.Tak miesto dvoch detičiek budeme mať hned tri. Smile Inak je všetko v poriadku. Idem sa venovať Val,práve sazobudila a prajeme vám krásny dník.

 

20.07.2006 14:37

fazulka

Ahojte bambulky, prajem krasny tropicky dnicek. Teda aspon mne sa tu taky kazdopadne zda. A hlavne, ked sa nemozeme chodit kupat, nakolko Alexandra ( dcera ) dochorieva, tak musime este dva-tri dni vydrzat. KattyBA, blahozelam. :D :D :D ( to su dvaja smile-pre fazulky v brusky a jeden pre Teba ). Ty si bola dnes prvy krat na uzv, alebo uz si bola aj predtym a az teraz to zbadal? ja som bola min. tyzden ( to som bola 6 tt ) a tiez som sa o to zaujimala, ci je tam "len" jedno a tvrdil ze ano. vraj teraz na zaciatku to vidi lepsie ako neskor. tak ma tym teda prekvapil, ale snazim sa mu verit. V kazdom pripade sa hlavne setri, tak len ako sa to pri malinkej da a hlavu hore, je to krasne. Papa a drzim palceky Tebe aj ostatnym maminkam cakatelkam. Wink OOOO, a vitam vsetky nove mamicky, aj anonymky a tesim sa na to kecanie, hlavne cez dlhociznu zimu a potom uz budeme mat asi viac o com kecat.

 

20.07.2006 14:46

fazulka

Bozinku, pisem jak tatar. Tym ze som napisala, ze ma tym prekvapil, som samozrejme nemyslela, ze vidi jedno nie dve, ale to, ze teraz je to lepsie vidiet ako neskor. Sorry, uz mi hrabosi a kvalitne. To zas bude do vecera, chudak manzel a alexandra. Rolling Eyes

 

20.07.2006 16:13

etna

No tak KattyBA, to je super prekvapko! Niektore z nas, prvorodiciek by mozno dvojicky privitali - zabijes dve muchy jednou ranou Wink, ako raz povedal moj kamarat. Zelam ti pevne zdravicko!

 

20.07.2006 20:37

simča

Ahojte babenky. KattyBa to je teda prekvapčo, blahoželám, nech je všetko OK. A máte v rodine dvojičky, alebo si mala hormonálnu liečbu? My čakáme tretie, takže takúto správu by som asi ťažko predýchavala. Hlavne by som mala obavu či to zvládnem-myslím donosiť. Dievčatká, neviem ako vy, ale ja musím meniť šatník. Už sa skoro do ničoho nezmestím a pritom jem toľko ako predtým, dokonca menej sladkostí. Ale mám stále akoby nafúknutý žalúdok, nechápem to. Inak mi býva trochu blbie, ale už sa to dá vydržať. A únava je riadna. Dá sa povedať, že si to tehu zatiaľ neužívam, len ho zo dňa na deň prežívam. Dúfam, že sa to o pár týždňov zmení. Tak som sa na tehu tešila... Držte sa v pohodičke a píšte.

 

21.07.2006 00:25

Anonymous

Sice Vam vsetkym gratulujem k babenkam, ale Tebe KattyBa gratulujem specialne k tym dvom malym bublinkam, ktore Ti rastu pod srdcom. Urcite to bol sok, mate vela otazok a strach, ale som si ista, ze to zvladnete uplne super!!! Ja zatial nic nove, trochu ma boli zaludok, ale da sa to predychat. Inak muzikova mama je z dvojiciek, no ved uvidime... majte sa tu krasne, papa

 

21.07.2006 10:53

Katuš

Ahoj babulky,nepisala som sem dlhsie,ale citkala som poctivo,preco,hned objasnim.V prvom rade,KattyBA,blahozelam k dvojickam:)ja viem,ze je to liecba sokom,ak to clovek necaka,ale nebojkaj,zvladnete to. Takze-ja som tu nebola dlhsie preto,lebo sm nejaka chora.V robote mame klimu a kolegovia chladia na 21stupnov a ja som z toho chytila nadchu,zacali mi zatekat do hrdla hlieny a cele mi to sadlo na prieusky a kaslem ako tuberak....normalne ma boli v krku.Bola som v lekarni po rady,tak ma zasobili homeopatikami a irupcekmi,co mozu ajtehulky a teraz mi to doma vyzera ako v mini lekarni..... V utorok som bola na sone,babetko tam je jedno,a ja som sa obavala,aby neboli dve:)je v poriadku,meralo 1,28cm,srdiecko bije,drobcek sa hmyril hore dolu a vsetko je ok.Podla uvz sme v utorok boli 7tt+4,cize dnes zaciname 9tt a termin nam podla sona vychadza na 2.3. V robotke-ja uz som to sefovi tiez povedala,bol velmi zlaty,sa potesil,vedel,ze som chodla po lekaroch a zrejme mu aj nasa sekretarka povedala preco,tak mi gratuloval a opytal sa,kolko chcem byt doma....no,ja mam zmluvu teraz na zastupovanie pocas MD jednej kolegyne,tak vravim,ze v tomto pripade asi 3roky.A on,ze aby som sa nebala,ze on tu bdue potrebovat prijat ludi,ze robota sa vyriesi....ale hlavne,aby bolo male zdrave:) Tak mozno este aj zmluvu pred materskou dostanem......ved uvidime. No a teraz uz pomaly idem,lebo som v praci a treba aj pracovat trochu,tak zatial papa.

 

21.07.2006 11:14

KattyBa

Dakujem vám babulky,ste zlaté. Tak dvojičky sú u nás v rodine dosť bežné a už sme mysleli,že to bude pri prvom.Vtedy by to bolo už vyriešené.Nevadí,tešíme sa na ne a dufam,že bude všetko v poriadku. Zatial sme ešte rodine ani priatelom neprezradili,že čakáme dve babatka ale manžel sa už nevie dočkať reakcii hlavne jeho rodiny.Babka za asi aj zblázni. Dnes je teda nenormálne teplo.Boli sme ráno s Val na pieskovisku s kamoškami sme trochu pokvákali a už o 9.15 sme boli doma a budeme sa tu s Val trochu potiť.Ešte že jej tie teplá tak moc nevadia. Minulý rok som bola už na prelome ôsmeho mesiaca a teda som mala riadne brucho a celkom som to teplo zvládala.Teraz sa nenormálne potím a je mi zle iba pri predstave,že mám vyliezť von.Asi by som sa mala presťahovať k moru,tam to teplo tak necítiť Laughing Laughing Laughing Nezávidím vám dievčatá ktoré musíte sedieť v práci,tak to dáko zvládnite.Budeme s Val na vás myslieť a tešiť sa na každé nové správy o babatkách.

 

21.07.2006 14:20

zuzkaMT

ahojte vsetci, dlhšie som sa tiež neozvala, bolo aj veľa roboty, veľa kolegov je na dovo tak to tu ako tak ťaháme.. Rolling Eyes KattyBA, gratulujem k dvom drobcekom :D a dufam ze bude vseeetko ok Exclamation . Toto teplo ma zabíja, tak som sa tešila na leto a ked konečne prišlo tak si ho neviem užiť, je to až moc. Našťastie, zle mi nebýva, občas sa ozve žalúdok ale dá sa to zvládnuť. Prajem všetkým pekný víkend, oddýchnite si, pite veľa vody a uvidíme sa budúci týždeň.

 

22.07.2006 11:50

Ahojte

siska28

TAk po vcerajsej navsteve lekara sa aj ja k vam hlasim. Poddla USG sme 16 mm velký, co zodpovedá 6+6 tt. Zatial to este nikto z rodiny ani z priatelov nevie. Obe maminy su Anny, tak by sme chceli este par dni vydrzat a povieme im to na meniny. Podarilo sa nam po 10 mesiacoch snazenia, prave vtedy ked sme mali obaja vela prace a nesustredovali sme sa na to. MAnzel bol strasne stastny, dokonca nechcel verit ani ked mi vysli 2 pozit.testy, Laughing ale vcera uz veril. Bude to nase prve a prepokladany TP je 10.3.2007. Do prvej poradne idem 14.8.

 

23.07.2006 17:43

Markíza

Zdravím Vás! Ja som si dnes ráno o 04:15 urobila tehotenský test a ten mi vyšiel pozitívny. Presviedčam samú seba, že je dobré, ak o tom pred svojim okolím (okrem manžela, lebo tomu som to "vytárala" okamžite) ešte nejaký čas pomlčím. Mám však takú radosť (dúfam, že nie predčasnú), že mám chuť to povedať úplne každému. Podľa prvého dňa poslednej menštruácie (17/6/06) by som TP mala mať okolo 24/3/07, ale to mi upresní UZV vyšetrenie. U lekára som ešte nebola, ale chystám sa tak urobiť v najbližšom čase. Mimochodom, ide o moje druhé tehotenstvo. S manželom už máme jedného syna, ktorý bude mať v novembri 9 rokov. Čo sa týka príznakov, tak mám zatiaľ iba jeden, a tým sú citlivé prsia. S pozdravom "markíza" Aďa.

 

24.07.2006 09:34

zuzkaMT

ahoj všetkým, dúfam, že ste v pohode prežili víkend a dobre si oddýchli. ja som bola u svokrovcov, a okrem toho, že sme pozbierali ríbezle, sme im aj vytárali našu novinku :D , tak boli veľmi happy Razz . inak nové nič, stále spím a zívam, a mám obrovskú chuť na kyslé Shocked , všade pchám ocot, do fazulovej polievky, zemiakového prívarku, mám chuť na kyslú kapustu a tak.... moja starká tvrdí, že to bude chlapec, tak sa necháme prekvapiť. s kamarátmi hrám tipovačku, každému, komu poviem ze sme v tom, musí tipnúť čo to bude, tak som zvedavá kto sa ako trafí... Vítam Sisku28 a Markízu Aďku, nech je všetko v poriadku a pekne si to užívajte!!! Exclamation Pekný deň.

 

24.07.2006 10:03

evik

Ahojte vsetky tehulky a vitam nove babenky :D Zuzka MT: Ked ti chuti kysle, tak to bude chlapec? Hihi, no, ja kysle chute nemam, skor mi vobec nic a musim sa strasne premahat, aby som vobec nieco zjedla. Ja budem mat asi dievcatko, aj sa mi o nom snivalo, take bolo chutnuckeeeee :D Na buduci tyzden som mala ist na prve sono, tak by som uz chcela vidiet malicke, ale mam ist na dovolenku.. a uz dva tyzdne sa snazim dovolat gynekologovi, aby mi zmenil termin, ale neberie mi to Confused asi tiez dovolenkuje Rolling Eyes A ja by som uz najradsej mala matersku knizku v ruke!!! Babenky, aj vam buracaju hormony? Ja som mala uplne hrozny naladovy vikend, nemohla som vydrzat ani sama so sebou.. brrrr A byva vam este zle od zaludka? Mne skoro stale, ale uz zacinam mat podozrenie, ze to ani nie je tak z tehu, ako zo stresu z prace Rolling Eyes

 

24.07.2006 11:06

Markíza

Ahojte "kolegynky" mamičky! Dnes ráno som volala svojmu gynekológovi a zajtra poobede idem na vyšetrenie. Som zvedavá, čo so mnou bude robiť. Predpokladám, že ma v najbližšom čase pošle na odber krvi. Dievčatá, ktoré ste už boli u gynekológa, vyšetroval Vás už aj vnútorne? Ja zatiaľ nejaké mimoriadne chute ani bolesti žalúdka nemám. Dúfam, že sa to časom nezmení, lebo pri synovi som prvé 4 mesiace takmer permanentne "objímala" WC misu.

 

24.07.2006 12:41

etna

Cauko vospolok! Dufam, ze ste v poriadku a v zdravi uzili "prijemne osviezujuci" vikend Confused My sme pred teplom utiekli do Ban. Stiavnice, kde bolo fajn, najma tie chladnejsie noci. Ked sme sa vcera vratili do nasej sauny, tak sme namerali 30 st. No vyspite sa a oddychnite si pri takej teplote. Neviem cim to je, ale ako som sa kedysi chvalila, ze mi nebyva zle a skor ma chyta pazravost tak uz aj ja poznam pocity, ked mi zaludok plava na vode a dnes som myslela, ze pokrstim v praci nasu WC misu Smile Podarilo sa to nejak rozchodit a aj sme zabehli na obed. Markiza: mna lekar este vnutorne nevysetroval. Ked som bola u neho 1x povedal, ze som prisla prilis skoro (!), potom mi sestricka vzala krv na vsetky potrebne vysetrenia a k lekarovi idem az do prvej poradne. Mozno ma nevysetroval preto, lebo mesiac pred navstevou som bola na preventivnej prehliadke, ale to by asi nemalo byt ako vyhovorka. Inak my sa snazime nase ocakavanie uspesne zamlcat aspon do 1. UZV, uz sa ho neviem dockat :D A to budem cakat este 3 tyzdne Crying or Very sad . Len neviem, ci sa mi to podari umlcat v praci, lebo mame naplanovane nejake pracovne obedy no a ak mi bude blbě Confused ... Apropo: 1.UZV planujete, resp. vzali ste nan uz aj svoju polovicku? Sestricka povedala ze mozem, ale vraj vacsinou na 1.UZV este muzi nechodia, kedze sa robi vnutorne.

 

24.07.2006 12:49

Markíza

Ja si tiež myslím, že v tomto štádiu je na vnútorné vyšetrenie ešte príliš skoro. Na 1. UZV sa veľmi teším, ale na to si ešte budem musieť chvíľu počkať. Odhadujem to tak na 1 mesiac. O tom, či tam zo sebou vezmem manžela som ešte neuvažovala. Keď bude chcieť ísť, budem len rada. Ako ho však poznám, nepohrnie sa do toho. Zdravotnícke zariadenia totiž veľmi nemusí. Možno v tomto prípade zmení názor.

 

24.07.2006 13:13

fazulka

Cavko, cavko babule, no veru, to bol teda horuci vikend. Ale na druhej strane, ved leto asi prave vrcholi, tak co by sme chceli? Wink I ked je pravda, ze ked nam je zle, tak sa to znasobuje. Markiza vitaj medzi nami, dufam, ze nam tu bude spolocne veselo a vela si navzajom poradime a pomozeme. :D Ved o to ide... Cool No s tym prvym UZV je to asi dost indivi-vindi, asi kazdy kraj, iny mrav.... ja som teda bola hned na prvom UZV vnutornom v 7 tt., ( mam stale zle nastaveny ticker, o tyzden dozadu, musim si to prehodit ) ked som bola prvy krat u lekvara. Ved na zaklade tohto vnutorneho UZV mi potvrdil tehu a hned aj vystavil tehu knizku. Krvne testy mi potom robili asi o tri-styri dni, vysledky sa ale dozviem az na prvej poradni, 16.8.. A dufam, ze znovu aj skontrolujeme babetko. Wink Moj lekar je nastastie velky optimista, co ja moc a moc pri svojej precitlivelosti potrebujem, pri kazdej navsteve ma presviedca, ze vsetko je ok a ze aj bude, musi. :D Za to som mu teda vdacna. Tak to bolo aj pri prvom tehu, dokonca aj pri samotnom porode a moc mi to pomohlo. Tie, co ste neboli na UZV,( aj ked mam z vasich prispevkov pocit, ze vacsina uz bola ) podla coho vam lekvar stanovil dlzku tehotnosti? Som blba, ale nic ine ma nenapada. Ale moze to byt samozrejme len moja neznalost. No Markiza, v kazdom pripade Ti ale drzim palceky, aby zajtra vsetko dopadlo len to najlepsie a aj vsetkym ostatnym maminkam spokojne fazulky v bruskach. A vydrzme do konca tyzdna, v piatok sa vraj ma ochladit a trochu aj sprchnut. Ahojte

 

24.07.2006 13:27

Markíza

Fazuľka, veľmi pekne ďakujem za milé privítanie (samozrejme, že ďakujem aj ostatným mamičkám, kt. ma privítali). Napadla mi ďalšia otázka. Užívate nejaké prenatálne vitamíny, či iné preparáty? Nie je to zbytočné? Je to predsa len syntetika a navyše teraz je k dispozícii dostatok čerstvých vitamínov. Ďakujem za odpovede.

 

24.07.2006 13:53

KattyBa

Ahojte dievčence. Tak som sa znova potešila,že nám to tu pekne pribúda novými tehulkami.Asi bude plodný rok.A to je super. Tak mne dnes brali krv a skoro som odpadla u sestričky.Musela som si sadnúť a predýchavať.Ešte že Val bola s kamoškou.Toto bolo prvý krát čo som pocítila niečo,čo súvisí s teho.Samozrejme okrem zubnej pasty každé ráno. Mne moja lekárka robila vag.ultrazvuk ked som bola u nej prvý krát po tom,čo som si spravila test.Tam ešte nebolo vidieť dva vačky a na UZV už svietili dve babatka.A celkom som sa čudovala,že niečo dr.videla,lebo pri Val som bola na UZV až v 9 tt a musela som prísť znova,lebo nebolo nič vidieť.Ale to bolo pre to,že mám toho na bruchu trochu viac ako iba kožu Laughing Laughing No a tatino bol so mnou a bol velmi sklamaný,ked mal vidieť obláčik a on tam videl iba čierne machule.Potom bol so mnou už iba na 3D ultrazvuku a tam si Val krásne poobzeral.A aj ona jeho. Laughing Fazulka,dlžka teho sa určuje podla posl.menštruacii a potom sa to upresnuje podla UZV.Ja som menš.ešte nestihla dostať,nakolko som stále Val kojila.Tak mne sa to bude určovať viac menej podla UZV.Ale pri dvojičkách to bude aj tak asi skor. Markíza,vitaj.Ja užívam od fi.Natures Bounty-Prenatal vitamíny.Začala som ešte počas teho.s Val a potom som pokračovala,lebo som kojila a teraz lebo som teho. Laughing Ešte som niečo chcela,ale musím letieť,dieťa sa zobudilo.Potom prídem a budem pokračovať. Opatrujte sa babulky.páá

 

24.07.2006 13:59

fazulka

Katty BA, no som sa teda prekvapila, ze na vag. ultrazvuku Dr. nevidela este dve fazulky, az na sone. To si bola v kolkom tt na vag.? Aky bol medzitym casovy rozdiel? Dakujeeeeem Razz Wink

 

24.07.2006 15:50

siska28

Ahojte, dakujem vsetkym za privitanie. Tie vysetrenia na zaciatku su myslim si uplne idividualne od lekara. Moj gynekolog napr. nema vag. ultrazvuk, ale hned na prvom ma vysetril vonkajsim ultrazvukom a uz bolo vidno tehotenský vacok. Potom mi spravil vysetrenie vnutorne a zajtra idem na krv. Teh. knizku dostanem az na prvej poradni. Inac aj ja mam problem aby som sa niekomu neprekecla, este stastie, ze od stredy do 7 meho mam D, tak v praci sa to len tak lahko nedozvedia. Rodicia su na plane zajtra, ale nemam ani sajnu ako im to povieme. Daco poradte Wink

 

24.07.2006 18:18

Anonymous

no ako vidim, tak vsetky uz tie vase bublinky mate na papieri len ja nie. no neva, budem musiet este nejaky ten den pockat. v sobotu odchadzame na dovcu, takze sa k nemu dostanem az koncom augusta. myslim, ze mam este cas... podla pm by sme mali mat termin 18/03/2007, teda teraz by sme mali byt 6tt+1 a to by tam toho aj tak moc nevidel. ja uzivam kyselinu listovu a pri prvom baby mi ju lekar predpisoval cele tehotko. krasny den vam prajem. ...a samozrejme tiez vitam nove tehulky Laughing a ich babenka Laughing

 

24.07.2006 20:19

Markíza

Matenka, nezúfaj! Ani ja to ešte nemám potvrdené od lekára. Ako som už písala, chystám sa tam zajtra poobede. Mimochodom, čo ovplyvňuje tá kyselina listová? Od tej doby, čo som čakala syna sa toho strašne veľa zmenilo a priznám sa, že som toho už aj veľa pozabúdala. Niet sa čo diviť, veď je to už takmer 9 rokov.

 

24.07.2006 23:56

Anonymous

dakujem za povzbudenie Laughing ak chces pozri sem: http://www.dieta.sk/dieta/deploy.dieta.pub.Index?do=displayArticle&articleID=1859 je tam cosi o kyseline listovej a aky ma vyznam na zaciatku tehotka. ja som sice u toho lekara este nebola, ale po skusenosti z predchadzajuceho tehotka som si ju uz kupila. Drzim palce zajtra u lekara!

 

25.07.2006 08:35

KattyBa

Ahojte. Fazulka, u lekárky na vyšetr.som bola koncom júna a ešte bolo teho.velmi skoré a preto nevidela obe babätká a po štyroch týždnoch na UZV to už bolo jasné, že sú tam dve. Dnes som velmi unavená a od rána ma bolí hlava.Malá vstávala o šiestej a celú noc sa budila s plačom.Idú jej zúbky a je riadne nervná.Tak sa nedá povedať,že by som bola vyspatá.Mala by som aj niečo uvariť,aj prať....

 

25.07.2006 09:36

siska28

Ahojte, ja som pred otehotnením brala calibrum babyplan asi dve balenia, potom nic a ako som sa to dozvedela, že som tehotna , kupila som si v lekarni Acidofolan, odporučila mi to lekárnička, obsahuje to kys.listovú, železo a vit.B a inac sa snazim papat vela zeleniny a ovocia. V poslednej dobe mi ale nic nechuti ( jem len koli tomu, ze daco musim)a stale mam nafucane brusko, neviete co s tym?? Okrem tohoto sa citim celkom fajn. Dnes vecer sa to dozvedia rodicia, som zvedavy aka bude reakcia Laughing

 

25.07.2006 12:36

KattyBa

Tak sme boli s Val vonku a ked sem išli okolo cukrárni, kúpila som si šesť koláčov a na posedenie som ich zjedla.Tak toto sa mi ešte v živote nestalo.Ale normalne som si myslela,ža ani neprídem domov.Rýchle som Val nakrmila,uložila do postielky,spravila som si kávu a zbodla koláče.Neodolala som.A teraz fučím Wink Tak asi budem na sladké. Laughing Siska,tak daj vedieť ako to u vašich dopadlo a aka bola reakcia.

 

25.07.2006 14:36

fazulka

Ahojte vsetci, :D no tak my sme dnes boli u lekvara, zatial vsetko ok, klop klop :D Razz Srdiecko bilo ako zvon, mrna ma 13 mm. Tak sa vytesujeme :D KattyBA, a dakujem za odpoved. No o tych zakuskoch mi je doverne zname z prveho tehu. Bozinku, vtedy by som len sladke jedla. Teraz je to ale uplne,uplne ine. Az sa sama nestacim cudovat. Sladkosti mi vobec nejdu na chut, skor take vyrazne kysle jedla. Cool Sranda, uplne inak sa aj citim ako pri prvom tehu. Vtedy som ani neporiadne nevedela ze som, a teraz snad od prveho tyzdna. Prsia, hlava, unava, zaludok - no des Sad snad to ale coskoro pominie, lebo uz ma to teda neba. Rolling Eyes Z tych vitaminov ja takisto beriem len kyselinu listovu, aj to obcas zabudnem Embarassed No drzim vsetkym palceky, aby bolo vsetko v pohodke a sups sem so samymi dobrymi spravami od lekarov. Prajem Vam krasny horuci dnicek, ja sa uz idem asi pomalit domkov, nejako tu nemozem obsediet. Wink Tak sa majte krasne

 

25.07.2006 15:23

etna

Ahojte babky. Uz neviem co so sebou a ratam cas, kym vypadnem z roboty. Zaludok je prevrateny naopak a hlava kvicka na klavesnicu Confused Siska 28: tiez mam taky pocit, ze sa mi zvacsilo brusko, resp. ani nie zvacsilo ale citim ho nejake napate. Kym predtym (pred otehotnenim) bolo makke, tak teraz sa mi zda tvrdsie. No a pokial ide o chute, tak sme na tom rovnako. Kym este pred cca 5 dnami by som jedla aj klince, tak postupne sa to meni tak, ze moj zaludok si veselo plava. Raz je to OK a potom hroza Surprised Tak ako prave teraz... No nic, idem sa pustiti opat do prace. Zdravim vsetkych drobcov a maminy!

 

25.07.2006 15:43

evik

Jaj, babenky, uz by som aj ja isla najradsej domov, oci mi klipkaju uz dobre dve hodiny. Sranda, predtym by som vysedavala v robote ai do siestej, aj to mi bolo malo, a teraz balim veci s uderom stvrtej Laughing Uz sa nemozem dockat prveho sona, ved by som hned bola spokojnejsia, keby som videla, ako mojmu cvrckovi bije srdiecko a vsetko je OK. A chute? No, mne skor nic nechuti, aj si kolkokrat navarim nieco dobrucke, co som lubila jest, a potom vsetko vyhodim, lebo sa na to nemozem ani pozriet. A co ma najviac prekvapuje je, ze mi kava zrazu vobec nechuti... ani nevonia! Neraz si ju spravim aj teraz, ked mi pada hlava na klavesnicu, a cely den sa jej ani nedotknem, len ju pekne zase vylejem, ked idem z roboty. Laughing Papa a podte uz aj vy domov! Laughing Laughing Laughing

 

25.07.2006 20:16

Markíza

Tak ja som dnes poobede bola u gynekológa. Vyšetril ma vnútorne a urobil mi aj UZV. Zatiaľ tam videl iba takú malú bodku. S najväčšou pravdepodobnosťou som prišla veľmi skoro. Zajtra ráno idem na odber krvi a v piatok by som mala mať výsledok. Na jeho základe si dohodneme ďalší postup.

 

26.07.2006 09:34

Markíza

Dnes ráno som bola na odbere krvi. Ohľadom výsledku sa mám informovať v piatok ráno. Dúfam, že to všetko dobre dopadne.

 

26.07.2006 09:44

Anonymous

, vysledky budu urcite dobre, uvidis!!! ja som prave koli tomu, ze tam lekvar este nic neuvidi nesla a cakam a cakam. ak pojdem tak uz tam snad bude riadne vidiet nase mimi aj s bijucim srdieckom Laughing my dve by sme tusim zatial mali mat termin ako posledne Razz

 

26.07.2006 09:45

Anonymous

a to som bola zasa ja. uz nech mam vsetko na papieri a mozem pisat pod svojim nickom Laughing

 

26.07.2006 11:00

Markíza

Podľa akejsi tabuľky mi TP vychádza na 24/3/07, ale to za predpokladu, že som otehotnela presne v strede cyklu (počas oficiálnych plodných dní). Myslím si však, že som otehotnela skôr koncom cyklu, takže sa kľudne môže stať, že sa to cca o týždeň posunie. Nevadí, nech sa to narodí kedy chce, len nech sa narodí a nech je zdravé. Na ničom inom mi nezáleží.

 

26.07.2006 11:06

Anonymous

mne tiez vychadza podla tabulky 18/03, ale kedze minuly mesiac mi ms meskala 11 dni, nemam absolutne predstavu ci to tak bude. este ma tak napadlo...co ked uz som bola tehu minuly mesiac? lebo dovtedy som mavala ms pravidelnu. je to fakt jedno kedy sa nase mimi narodia, hlavne aby boli zdravucke... myslim, ze sa objednam na piatok na krv.

 

27.07.2006 08:34

zuzkaMT

dobré ránko maminy, tak čítam, čo ste popísali a dúfam, že už čoskoro všetky budeme počut biť srdiečka našich drobcov Exclamation ja som vcera volala doktorke kvoli výsledkom z krvi a povedala len, že všetko je ok a hlavne že sme RH pozitívni, to som si nebola istá. inak ja som skupina A1 a budúci tato je nulka, tak som zvedavá čo zdedí náš krpec. Evik: u mňa je to podobné s tou kávou, predtým to bola prvá vec v robote, urobiť dobrú kávu a pekne si ju vychutnať, a teraz na ňu vôbec nemám chuť. takisto menej na sladké, zato pre kyslé by som sa bila. Tak pekný pracovný deň prajem a ešte sa ozvem. :D

 

27.07.2006 09:28

evik

Ahojte babenky prave som sa bola preobjednat u doktora kvoli 1. sonu, tak zajtra uz konecneeeeee uvidim svojho cvrcka Laughing Laughing Dufam, ze vsetko bude OK Shocked Sem tam ma napadaju katastroficke scenare, ze co ak nieco bude take ako nema byt, alebo pri porode, ale to sa snazim rychlo zahnat :D Uz som si aj zvykla na myslienku, ze budem slobodna mamicka a na cvrcka sa straaasne tesiiiim Laughing Laughing Laughing Babenky, a sniva sa vam o babatku? Mne sa casto vracia predstava a o takom asi 2 rocnom dievcatku. Hihi, a k tej krvi, ked mame obaja krv 0 RH+, moze sa stat, ze dietatko bude mat inu krvnu skupinu?

 

27.07.2006 13:33

zuzkaMT

ahoj Evik, ak ste obaja nulky, tak urcite bude aj dietatko mat nulu, ak chces vediet viac o krvi chod na www.darujkrv.sk a pozri si "dedicnost krvnych skupin", alebo aj v julovom cisle mama a ja bol celkom dobry clanok o krvnych skupinach..... snad ti to pomoze, mozno aj inym :D a zajtra daj vediet ako a co na sone, som zvedava Rolling Eyes zatial sa majte