1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

18.10.2006 13:14

zuzkaMT

kocky, k tym nakupom pre malicke... mne dost poradili dve kamosky co rodili v lete a svagrina s rocnou dcerkou, pytala som sa ich na take veci ako su rozdiely v silikonovych a latexovych cumloch a pod. takze rady co som dostala: - latex moze niekedy spôsobit alergiu, zalezi na dietatku, treba vyskusat, no su pevnejsie a zevraj dlhsie vydrzia - silikonove su viac pouzivanejsie, s roznymi velkostami dierok (prietoku mliecka), no treba ich vymienat cca kazdych 6-8 tyzdnov - pre novorodenca je lepsie kupovat umelohmotne flase, lebo sklenene su tazke. treba ich vsak poriadne umyvat a vyvarat, casom mozu chytit povlak, to iste plati ak uz neskor budete davat babatku caj - sklenene dlhsie vydrzia, no tiez sa musia poriadne cistit, su tazsie, rozbitne - cize hrozi pripadne riziko poranenia - cumle sa im osvedcili najviac od firmy MAM a NUK (neviem ci to nie je aj ta ista firma len s novym nazvom), treba hladat cumle ktore prepustaju vzduch (www.mambaby.com - stranka je aj v cestine alebo slovencine) a tie, ktore nemaju velky kruh okolo ustociek, lebo im ten kraj potom vlastne tlaci do nosteka, mali by byt tie vykrojene, aspon pre novorodenca - dupacky a rozne oblecenie - hlavne na noc alebo prechadzky sa im osvedcili tie, co maju zapinanie medzi nozickami a nie len zvrchu, aby ste dietatko nemuseli cele vyzliekat, staci len dole rozopnut a prebalit - plienky jednorazovky mi doporucili hned na zaciatok do porodnice tie, ktore maju maly vykrok pre pupok, kym sa este nezahoji, aby ten kraj plienky nezavadzal pupceku (ze stacia cca 2-3 balenia podla poctu), neviem ci take nieco robia vsetky znacky, ale Fixies by mali urcite... zatial neviem, este som ich nezohnala. - krem na bradavky zohnat taky, ktory sa nemusi pred kojenim umyvat, neviem teraz presne nazov, ale patri medzi homeopatikum, v lekarni by mali poradit. no snad som vam nejako pomohla, ak by ste potrebovali este nieco, mozem sa opytat ked mam koho, inak padne to super ked vam takto kamoska aj bez hanby povie, aspon viem co mam cakat. Rolling Eyes

 

18.10.2006 13:18

zuzkaMT

a este, ja mam zatial jednu umelohmotnu flasu, jeden cumlik a flisovu ciapocku, plus nejake odlozene veci od spominanych kamosiek, nic viac, takze mna tie nakupy este len cakaju... este k tym cumlom, ze sa mam pripravit na to, ze budem musiet vyskusat co dietatku sadne, a ze urcite budem mat aj taky co vobec nepouzijem, lebo ho male odmietne Smile. prajem nam vela stastia. :D

 

18.10.2006 14:11

Peťulka

Zuzka diky za infosky. Su super.... Uz aj ja som si zalozila vo worde svoj "debilnicek", kde si budem zapisovat tieto infosky Laughing

 

18.10.2006 14:19

katy22

Caute kocenky vidim, ze pomalicky rozbiehate nakupy aj pre babetka. tak sa vytesujem s vami. dufam, ze budete pripajat fotecky, nech potesim moje stare oko Laughing . mne sa to asi vyvrbi tak, ze za vyhodnu cenu kupim vsetko spolu ( kociky, autosedacky, vanicku, prebalovaci pult, oblecko ...). na jednej strane som rada, lebo mam usetrene behanie po obchodoch, na fdruhej strane pridem o to vyberanie Laughing ale pri tretom to clovek uz tak neberie Laughing ak vam mozem poradit, tie ktore nie ste 100percentne rozhodnute pre bavlnene plienky z ekologickeho alebo podobneho hladiska, niet nad jednorazovky. ono to znecistenie prostredia nie je az take hrozne, obvykle staci oklo 6 az 8 plienok za den. ja osobne blahorecim toho, kto ich vymyslel Laughing . pri prvej dcere som vyvarala a zehlila bavlnene az do 8 mesiaca a mala som pocit, ze inenerobim. takto mi stacilo do 20 plienok ( pod hlavicku, na odgrgnutie a pod. ) a som za jednorazovky aj do porodnice ( nie je nad to, pospat si aspon 3 hodiny Laughing ) tak zatial ahojky Ivka, ak budes mat chut na prechadzku po obchodoch a budes hladat spolocnost, velmi rada s tebou pojdem Wink

 

18.10.2006 15:54

Peťulka

Babulky, tak som si este objednala jeden vyhodny balicek. Cele to stalo s postovnym 270,- a ta pani k tomu zadarmo pribali aj vankusik a perinku do kocika. Prajem vam krasny zvysok dna. Wink Wink Wink Wink

 

18.10.2006 16:19

fazulka

xi-xi, Petulka, no si ma pobavila, ze este je kopec casu na nakupy a tusim uz ma Ty toho najviac. Wink :D Ale suhlasim s jajkou a myslim si, ze uz by sme mohli aj zacat, lebo do vianoc to fakt rychle ubehne, no a v januari a vo februari sa teda mne osobne nebude chciet nejako zvlast cestovat a navstevovat obchody. jednak je vtedy najvacsia zimisko, cesty zle, a uz aj my budeme vo vrcholnom stadiu gulatosti. :D tak neviem, ale podla mna oktober-november, max. polka decembra to isti. ale samozrejme, kazdy podla chuti. jeeej, ivka, rada sa k tebe pridam na nakupy, len skoda, ze sme tak daleko od seba. inak, vies odkial som prave dorazila? z trencina. ale bola som fakt len na skok, prior a ten detsky obchod na pesej, uz som aj zabudla ako sa vola. no a kupila som si gatuse a bluzku k tomu, tak mam radost. a samoska ja jedno mile bodynko. tiez ma pobavila predavacka v obchode, mlada zabka, tipujem na max. 20 a hovori mi, ze c. 56 ani nekupujte, deticky z toho velmi rychle vyrastu. sranda, ako keby ich ona mala uz aspon 5. asi to myslela v dobrom, ale prislo mi take smiesne......... Laughing ved existuju velkosti aj 50 a tusim aj 48. Wink no ale nakoniec bola poho. jajka, ja sa uz tak tesim na pondelok a tvoj uzv, juj, aby to uz bolo. Cool som zvedava, co na to povies. Embarassed no babulky, teraz idem dobehnut zameskane v praci, celkom dost ma tu toho pockalo. Shocked a ivka, nabuduce, ked pridem do TN, tak Ti dam urco vediet a rada sa s Tebou stretnem, ak budes free. :D

 

18.10.2006 17:09

Ivka31

Peťulka ...... pekne vecicky si si objednala. Urcite sa to oplati. Asi z nas budes mat ako prva vybavicku hotovu. fazulka ...... to som rada, ze si si v nasom peknom mestecku dobre nakupila. Na buduce, ked budes mat viac casu daj vediet. A vobec - posielam ti ss.

 

19.10.2006 05:41

Katuš

ahoj kuriatka moje. Dlho som tu nebola,bola som taka vytazena,ze nebolo kedy,co ma velmi mrzi....ale snazila som sa aspon co to docitat,aj ked si uz nepamatam,co vsetko ste popisali. V sobotu sme boli s muzikom ,svagrom a svokrou na "vylete"...teda svagor a svokra mali vylet,my sme to brali ako kazdomesacnu cestu:)Boli sme opat v Sali,som si bola kupit este jedny nohavice,tentoraz som si kupila trakove rifle,su uzasne,velmi pohodlne,vyborne sa nosia a teta bola taka ochotna,ze som ich tam mala takmer tyzden odlozene....som jej iba zavolala,ze pridem a ona mi poslala rozmery velkosti,a gatusky odlozila.Naozaj zlata osobka.Potom sme obehali v blizkosti Sale hroby svokrinej rodiny,lebo buduci vikend cely robim a boli sme u muzikovej sesternice na navsteve-ako vzdy raz za mesiac:)Treba aj rodinu ponavstevovat,no nie? Wink No a potom som pracoala,vcera som zas bola na skuskach v robote...stale sa daco dialo. Vidim,ze ste tu rozoberali nakupy a vybavicky.....no,toho casu naozaj vela nie je,lebo ked si vezmeme,ze len teraz sme mali pozitivne testiky a uz je polka tehu za nami....bezi to naozaj rychlo.Ja kedze nie som poverciva,nakupujem priebezne uz od nejakeho 12tt,neviem presne.Spolu s tym,co som kupila a co sme podostavali aj nove aj nosene,tak uz mame takmer plnu skrinku.....dokupime este plienky,lebo tie co boli po braskovi sa po oprani uuuuuplne rozsypali a nejake malinke veci,lebo vsetko,alebo vacsina je 56tka a vyssie....no a pojdeme vyplatit kocik a dohodnut sa,ze bude v predajni ulozeny do januara,nech doma zbytocne nezavadzia,kedze nemame prazdnu izbu,ale vsetky zariadene.V polke novembra sa chystame do Polska,takze este aj tam sa dokupia nejake drobnosti.....naozaj nam uz vela nechyba,to skor uz kupujeme preto,ze nam daco padlo do oka Smile ked dnes maju take kraaaaasne vecicky Wink No a u nas inak nic nove,v sobotu uz citii maleho aj muzik a kopanceky silneju zo dna na den.....minuly tyzden bolo maleho citit "zvonka" iba rano,teraz je to jedno,uz ho citit hocikedy:)a muzik prisiel s alternativou na meno - Lukáš....tak uvidime,ako sa nakoniec bude volat. Idem si skusit este lahnut,ale asi uz nezaspim......no,aspon si pozriem spravy zo vcera:) tak zatial papa a krasny dnicek:)

 

19.10.2006 07:43

jajka

Ahojte Razz pekne ranko vsetkym, dnes mame trochu teplejsie, aspon u nas v Trencine, bolo hned o 7:00 8 stupnov. Tak mam z toho radost, lebo dnes nam idu opravit tie zle zabetonovane podlahy :D Ako to tak sledujem, tak ja mam asi pokupeneho najmenej. Len jednu supravicku a kombinezku,ale mozno to na tej dovolenke s manzelikom dozenieme. Uz sa tesim ako budeme spolu vyberat. Aj doteraz sme kupovali vzdy spolu. Fazulka - ja som si ten 3D uzv kvoli dovolenke musela prelozit, takze tam idem vo stvrtok 26.10. Je to len o 3 dni neskor. Ale potom urcite dam vediet ako bolo. Inak Fazulka a ivka keby ste sa dohodli na tych nakupoch v TN a nevadilo by Vam ist v trojke (teda v sestke) tak by som sa velmi rada pridala. Ja si volno v pohode vybavim.

 

19.10.2006 08:48

jarus

Ahojte babule, som tu len na skok tak len chcem oznámiť že na UZV je všetko OK a bábo je CHLAPČEK takže ma môžete doplniť do tabuľky. Mimochodom jedného už doma máme. Neskôr sa ešte ozvem poobede. Pa-pa

 

19.10.2006 09:01

etna

Ahojte dievcata. Ako citam rozoberala sa tu najma vybavicka. Ja som zatial este nic nekupovala a vobec nemam predstavu co. Trosku som sa pousmiala, ked som citala o latex. a silikon. cumlikoch. Lebo pred tyzdnom som vzala z jedneho obchodu katalog s takymito vecami a zrazu citam o cumliku takom a onakom. Povedala som si "paneboze, to este aj pri kupe cumlika budem mat dilemu, aky mam kupit"? Rolling Eyes Zatial som rozhodila siete po kamoskach, u ktorych mam ani neviem co odlozene. Myslim ale, ze treba kupit len tie najvacsie veci na uvod a ostatne drobnosti, oblecko, flase sa daju kupit raz-dva. Citala som, ze niektore planujete kupit overal. Kamoska mi spominala, ze mi postaci fusak. Ak dam babo do zavinovacky, deky a do fusaka, overal nie je potrebny. Napokon aj tak sa asi bude pouzivat len cca 2 mes. Co je dobra vec, je vrece na spanie. Ona davala maleho do neho uz od narodenia. Preberali sa tu aj specialne plienky s ohladom na pupcek. Treba vraj pri nich ratat, ze aj ked sa kupi najmensia velkost, mozu do pupceka zasahovat, resp. vraj aj klasicke sa daju v tej casti ohnut.To len tak na okraj. Wink Vcera som si bola vyzdvihnut od kamaratky jej tehu oblecko, ale este si v tom pripadam ako vo vreci Rolling Eyes Smile Ale aj tak sa chystame v sobotu do Viedne, potrebujem si kupit hlavne nejake svetriky a tricka, lebo moje kratke vypasovane topy mi uz budu zachvilu siahat po pupok :D Mam si vraj kupit tehu pancuchy, lebo klasicke silonky neskor asi nosit nebudem, lebo jednak okolo bruska su stiahnute a tiez pas sa moze zarezavat (co mi uz robi teraz). PS Katinka: Nechystas sa dnes cvicit? Zatial tolko, zelam pekny den Razz

 

19.10.2006 09:02

jajka

Jej Jarus, parada, aj ja budem mat chlapceka Razz Razz Razz Uz mate meno??? My budeme mat Matuska :D Gratulujem k dobrym vysledkom Wink

 

19.10.2006 09:08

Peťulka

Dobre ranko babulky. No s tou vybavickou - neviem, neviem. Ked som vcera manzelovi spomenula, ze som si objednala taky vyhodny balicek, tak mi povedal, ze radsej nech este nekupujem, ze keby sa cosi stalo, tak mi bude velmi smutno a tak. Proste povery.... Dufam, ze si potom so mnou najde cas na nakupy, ked teraz mam radsej pockat.....pridu predvianocne dni a obaja budeme mat v praci frmol od rana do vecera. A po vianociach ako to uz niekto spominal sa moznoze ledva budem gulat (comu to vsak zatial nenasvedcuje :D ). Ale kazdopadne aj my sa chystame este do Polska na nakupy. A takisto by sme sa mohli pustit do tej postielky, co mame u jeho rodicov - smirglovanie, nanovo nalakovat a tak.....ved uvidime. Spravca domu dnes prislubil, ze od zajtra zacnu kurit. Som zvedava, lebo uz som nachladla a mam toho dost.... Crying or Very sad

 

19.10.2006 09:11

Peťulka

- super spravicka. Blahozelam ku chlapcekovi.....akosi sa nam tu ti chlapci rozrastaju..... Wink Wink Wink

 

19.10.2006 10:31

Ahojte maminy!!!

karolka

Neviem preco prave dnes, ale asi uz bolo nacase zapojit sa do vasej diskusie o radostiach a starostiach... Citam vas uz totiz asi mesiac a rozhodla som sa pridat, kedze nase prve babo sa ma narodit v marci 2007. Tak asi nieco o mne: mam 26, som z Liptova a bola by som veli rada, keby sa tu nejaka liptacka objavila, lebo mam pocit, ze je to tu u nas v Tatrach akesi mrtve Confused Rozmyslam, co este treba do tej tabulky, TP je otazny, kedze prvy bol 30.3. a naposledy ma lekarka sokovala datumom 7.3. tak neviem, ja by som tipovala nieco medzi tym Laughing No a k praci, marketing, organizovanie momentalne dost este "utajenej" zalezitosti. Tak dufam, ze sa niekto ozvete, vsetky vas zdravim a zelam este krasne jesenne dni!

 

19.10.2006 10:45

jajka

Ahoj Karolka, vitaj medzi nami :D Odkial presne si? my tu mame Sisku28 z Ruzomberku a Zuzku z Martina, tie su asi pri tebe najblizsie. Tak ten termin porodu ti pekne posunuli :D To si bola na vysetreni v 16tt a oni zistili ze si vlastne v 20tt alebo co??? A uz aj viete co cakate? Zatial to tu vieme asi 4, takze nas nie je moc, ale prevladaju chlapcekovia, niekto by to mal dorovnat :D

 

19.10.2006 11:03

karolka

Ahoj Jajka, dakujem za rychlu odpoved :D , potesi!!! Som z L. Mikulasa, takze asi fakt len ten Ruzomberok... Ale aj Martin mi je blizky, chodila som tam na strednu. S tym terminom je to sila, vsak? Podla ultrazvuku je to skor na ten koniec marca, ale budem mudrejsia, ked si to dam 30.10. skontrolovat. A hned si dam zistit aj to, co to bude, i ked tusaka mam tiez na Matuska :D

 

19.10.2006 11:29

jajka

Jej, takze chlapcekovsky tusak? No ja som mala tusaka ze je to dievcatko a bola som uplne v soku, ked som zistila ze chlapcek. Ale mne je to uplne jedno, bude to nase prve a hrozne sa tesime. Ja budem v Mikulasi asi v pondelok, s manzelikom na nakupe. Ideme totiz na vikend do Lucok na svadbu a v nedelu sa presunieme do vlkolinca kde budeme do stredy dovolenkovat. Su v Mikulasi nejake dobre obchodiky pre babetka???

 

19.10.2006 11:36

Katuš

KArolka,ahoj,vitaj. Jarus,blahozelam k chlapcekovi,my tiez cakame chlapca:) Inak,ja som od zaciatku tvrdila,ze to bdue chalan,aj ked vela ludi vravelo,ze nie....ja som sice mala meno vybrate pre dievca,mali sme mat Lucku,ale ked aj muzik maleho oslovil Lucka,alebo povedal podte ku mne...obidve,vzdy som sa uskrnula,ze aj tak mam tusak,ze Lucka to nebude....ked nam minuly tyzden povedali,ze je to chlap ako buk,len som sa vyskerila,ze som to vedela:)))Akurat,ze mame problem s menom,najnovsi navrh mojho chlapa je Lukáš.......ked som sa pytala,ako na to dosiel,vraj prepinal tv a videl tam Vaculika.....rozosmial ma tym normalne:)Ale to meno by sa vcellku dalo...tak uvidime..

 

19.10.2006 11:38

karolka

Vsak mne je to v podstate tiez jedno, ale ako som tak citala tie prispevky, mam pocit, ze na 100 % to budem vediet asi az na porodnej sale Razz Moj drahy chce fotbalistu a ked si si predstavim, ze by to male malo byt po nom, tak radsej asi dievcatko, tie su kludnejsie Wink No a s tymi nakupmi, v LM? Nesranduj, tu je to strasne, ja uz rozmyslam nad Zilinou alebo Popradom. Lutujem, ze som nenakupila v Irsku, odkial som sa v auguste vratila. Tam to bolo genialne krasne a lacne!!! P.S. maturujem tu uz hodinu nad vlozenim tickeru, skusala som aj ako podpis a nic!

 

19.10.2006 11:38

fazulka

Cavte, cavte, pekny dnicek, Karulka vitaj, cit sa medzi nami dobre a nech ste hlavne zdarvucki. Cakas prve babetenko? Jajka, no esteze si ma upozornila, ze sa mam tesit na buduci stvrtok, nie pondelok, ved uz som bola nadstavena na pondelok a obisla by som s dlhym nosom. Takto som aspon pripravena. No v kazdom pripade drzime palce a potom co najskor vsetko poreferuj. Wink jarus, gratulujeme ku chlapcekovi, super, starsi syncek bude mat aspon partaka. mne sa kazdy cuduje, ked poviem, ze by som chcela znovu dievcatko, ze preco nie chlapceka, tak hovorim, aby sa mala mala s kym hrat. Wink tak vam to teda vyslo. :D ale hlavne je , aby boli zdravucki ti nasi drobci. Baby, dnes v Hlohovci fuka jak na severnom pole, aj u vas? fuj, normalne sa nedaju ani okna otvorit. Evil or Very Mad tak sa drzkajte a piste. ivka, este spinuskate? Cool zavidime...................... Embarassed

 

19.10.2006 11:39

jarus

jajka: Jej Jarus, parada, aj ja budem mat chlapceka Razz Razz Razz Uz mate meno??? My budeme mat Matuska :D Gratulujem k dobrym vysledkom Wink
Jajka- Dakujem. My máme meno Simon. Mala som ale tušáka že to bude dievčatko a tiež mi to aj každý hovoril. Totálne ma to zaskočilo ale vraj je to na 100%. Ale nevadííííí, tešíme sa to je jedno len nech je zdravučký a peknučký. No nie?

 

19.10.2006 11:41

jarus

Peťulka: - super spravicka. Blahozelam ku chlapcekovi.....akosi sa nam tu ti chlapci rozrastaju..... Wink Wink Wink
Dakujem, vieš že máš pravdu? Ja tiež poznám 2 holky čo budú mať chlapčekov.

 

19.10.2006 11:44

jarus

Katuš: KArolka,ahoj,vitaj. Jarus,blahozelam k chlapcekovi,my tiez cakame chlapca:) Inak,ja som od zaciatku tvrdila,ze to bdue chalan,aj ked vela ludi vravelo,ze nie....ja som sice mala meno vybrate pre dievca,mali sme mat Lucku,ale ked aj muzik maleho oslovil Lucka,alebo povedal podte ku mne...obidve,vzdy som sa uskrnula,ze aj tak mam tusak,ze Lucka to nebude....ked nam minuly tyzden povedali,ze je to chlap ako buk,len som sa vyskerila,ze som to vedela:)))Akurat,ze mame problem s menom,najnovsi navrh mojho chlapa je Lukáš.......ked som sa pytala,ako na to dosiel,vraj prepinal tv a videl tam Vaculika.....rozosmial ma tym normalne:)Ale to meno by sa vcellku dalo...tak uvidime..
Dakujem ja som si zas myslela že to bude dievča a meno som isté mala len pre chlapčeka.

 

19.10.2006 11:47

jarus

Fazuľka -Dakujem aj tebe. Naozaj aspoň sa pohrajú spolu a využijem veci po malom. NO nie?

 

19.10.2006 11:48

karolka

Katus a Fazulka, dik za privitanie! Cakame prve babenko a vyzera to aj na prveho chlapa v rodine. Moj bracho ma iba dve kocky, tak to asi bude HALLLOOO!!!

 

19.10.2006 11:52

jajka

Kocky, ja mam dnes v praci taky fraj, nikto tu nieje, to sa uz dlho nestalo, nas je tu normalne 6 a dnes si tu sedim sama. Fazulka- aj u nas tak nechutne fuka, lezie mi to na nervy, lebo sa potom na stavbe neda nic poriadne robit. Ja uz chcem jar, vobec sa netesim na tuto zimu, len na Vianoce, ze budeme sami v domceku a nachystame si nadherny stromcek a super veceru a bude klud Razz Ale kedze nemozem ani lyzovat, tak tento rok ani sneh nemusi napadnut. Karolka - ten tickierik sa naozaj dava do podpisu, mne to zacina "url" Skus este. Katus - aj mojho manzelika napadlo meno Lukaš, je to pekne meno, mozno pri nom zostanete :D

 

19.10.2006 11:54

Ivka31

Ahojte BAMBULKY. No my uz sme hore asi dve hodky, ale museli sme upratat. Pride sesternicka zo Ziliny, tak aby sme sa nehanbili. A este sme doplnali karolku do tabulky, za chvilku ju sem hodime. ---- boze - ved sa pisem v mnoznom cisle ako keby som si vykala. Vitam medzi nami a zaroven ziadam o doplnenie informacii do tabulky. Som moc rada, ze sa tak pekne rozrastame. Len ma mrzi, ze niekolko dievcat sa uz dlho neozvalo a ja nemam odvahu vyradit ich bezdovodne z tabulky. Tak, snad nam daju vediet co je s nimi.

 

19.10.2006 12:18

jarus

No baby k tým cumlom, tie latexové naozaj môžu spôsobiť alergiu ale čo sa týka trvácnosti je to naopak. Latexové sa do mesiaca tak rozleptajú od slín a aj na nich vzadu píše že vymeniť za 1 mesiac a silikonové tuším za 2 mesiace treba vymeniť. Z vlastnej skúsenosti som kupovala skôr tie silikonové ale je pravda že tie latexové sú mäkšie. A plienočky ak vám môžem poradiť tak najlepšie sú značky Pampers a Huggies ale nie tie fialovo-ružové ale tie zelené. A PAMPERS č. 1 NEWBORN sú super lebo ako jediné na trhu majú aj také veľké absorbčné dierky a vsajú aj "kaku" lebo dieťatko novorodeniatko kaká do každej plienočky. Hovorí sa tomu že sa čistí. Naozaj sú veľmi dobré. My sme pri prvom malom vyskúšali všetky značky ale nakoniec sme sa vrátili vždy k Pampers alebo Huggies (zelené). Dieťa je v nich úplne suché. K oblečeniu - tiež z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť že len málo detí po narodení ponosí aj č. 56 dlhšie ako 2 týždne. Veľa z toho čísla nekupujte. Dieťatu do perinky aj tak stačí nazačiatok len košieľka alebo body plienky a ponožky.

 

19.10.2006 12:23

jajka

Super Jarus, dakujeme za rady.Mne sa naozaj hodia. Viem sa postarat o babetka, ved som bola nejaka au-pair, ale naozaj neviem co mam pokupit. Kludne nam piste aj ostatne mamicky vase postrehy. My vsetky prvorodicky budeme len radi.

 

19.10.2006 12:43

Anonymous

Jaruš, nie si troch smutna, ze to bude chalan??? Ked si cakala dievcatko??? Nemyslim to v tom zmysle, ze sa netesis, ale ak po niecom clovek velmi tuzi a dufa, ze by to mohlo vyjst a ono to nevyjdebyva troska smutnucky. Aj tak ako hovoris, podstatne je nech je babo zdrave. A manzel musi byt pysny, ze bude mat dvoch synov

 

19.10.2006 13:01

Ivka31

Tak vkladam novu tabulecku aj s nasou novou kamoskou karolkou. ...........

 

19.10.2006 13:33

Katuš

Kocky, mam dotaz,sice trochu od veci,ale neda mi to.....doteraz mi vzdy,ked dakto poslal prispevok,prisiel mailik,ze je novy prispevok na diskusii....a prestalo mi to z nicoho nic chodit....ani v nastaveniach som nic nemenila,ani nikde....aj vam to robiiiiii?Mi to je luto,lebo takto som si vzdy klikla na odkaz v maili a teraz to tu preklikavam ako trdlo,ci dakto daco nove nepise....

 

19.10.2006 13:47

Peťulka

Vitam Karolku medzi nami. AHOOOOOJ!!!! - skus si v nastaveniach pozriet toto: "Vždy ma upozorniť na odpovede: Poslať e-mail, keď niekto odpovie na Vami poslanú tému. Toto môže byť zmenené kedykoľvek pred odoslaním" Musi tam byt zaskrtnute ANO. (Len neviem, ci je to ono) Aj mne to tak kedysi robilo. Len uz neviem, ci som si to vypla ja alebo sa to spravilo nejako automaticky.....Ja mam cely den zapnute okno prehliadaca a davam len "Obnovit" hore na liste.....

 

19.10.2006 13:48

Peťulka

Ivka - nezmenila si okrem farby aj strih ucesu? Sekne ti to!!!!!!!!!!!!!!!! Wink

 

19.10.2006 14:04

Ivka31

Peťulka ..... dakujem za pochvalu. No na tej svadobnej fotke som mala uplne cervene vlasky, dost dlhe a vypnute vzadu do hora. To uz su ale 2 roky. Teraz si uz tak na kriklavo nefarbim a som aj dost ostrihana. Tu fotku som si zmenila preto, aby sme sa pripadne na ulici spoznali. V tej porodnici sme sa s jajkou nespoznali, lebo sme sa vlastne nikdy nevideli. Ale teraz uz viem, ako vyzeras ty, aj ajka a s katy22 z Dubnice som sa uz tiez stretla. Este fazulka, kedze sa chysta do TN, by mohla poslat nejaku svoju podobizen. Co ty na to fazulenka-Mimka ?

 

19.10.2006 14:21

Katuš

Petka,vdaka,mam to tam zaciarknuzte,ze ma to ma upozornit,preto sa divim,ze to prestalo z nicoho nic fungovat....mozno je nejaky problem na serveri...ktovie

 

19.10.2006 14:25

fazulka

Ivka, ved som uz posielala , mozno ako prva Wink na 64 strane a stale som to nevyhodila Embarassed , ale uz to spravim. No odfotim sa, slubujem sebe aj muzickovi a poslem aktualnu. Cool

 

19.10.2006 14:28

fazulka

Ozaj, a neviete niekto co je s Luciou??? Rolling Eyes Dlho sa tu neukazala a je to taka vesela kopa :D Tak hadam len nestiha Shocked a coskoro nas pride potesit. Lebo fakt nas je v tabulke vela, a piseme si stale len my dokolecka..... nie, zeby sme si nestacili, ale .......na druhej strane, aspon si skoro vsetko zapamatam Wink

 

19.10.2006 14:32

Peťulka

Veru, aj ja som si vsimla, ze Luci tu uz davno nebola. Dufam, ze je v poriadku...............

 

19.10.2006 15:24

Obchod v Trencine

Meg

Ahojte dievcata, ten obchod v priore v Trencine byva otvoreny aj v sobotu? Mozno tade pojdem na "hroby", tak nejake menzestraky by sa celkom hodili na zimu.... Meg.

 

19.10.2006 15:56

Re: Obchod v Trencine

Peťulka

Meg: Ahojte dievcata, ten obchod v priore v Trencine byva otvoreny aj v sobotu? Mozno tade pojdem na "hroby", tak nejake menzestraky by sa celkom hodili na zimu.... Meg.
Ano Meg, ja som tam nakupovala v sobotu!!!! Len ti neviem povedat dokedy. Vacsina obchodov v Priore ma do 12:00 hod...

 

19.10.2006 17:27

katka.ho

Ahojky Bambulky, sice som sa uz dlho, dlho, dlho neozvala, ale poctivo to tu vsetko citam. len ja sa vzdy sem dostanem az takto neskoro a to tu uz nikto nie je Sad . to je teda strasne. mame novinku :D :D - az vcera som volala dokimu,ze co a ako s AFP a on, ze je to uplne v poriadku. tak sme z toho riadne vyteseni.... ta tabulkasa ale riadne rozrastla, som ostala normalne aj prekvapkana. je tu teraz niekto? Razz

 

19.10.2006 18:04

Ivka31

Ahoj katka.ho ........ gratulujem k vybornym vysledkom AFP testov. Hned ti spadol kamen zo srdca, ze ? A co ty a decke oblecenie? Uz nieco mas ? Niektore dievcence uz maju skoro celu vybavicku a niektore - ako aj ja - este ani nezacali.

 

19.10.2006 18:29

Markíza

Zdravím Vás! Pred chvíľou som Danielka odprevadila na tréning, tak trošku relaxujem pri "compe" s kávičkou v šálke. Nikdy som kávu nepila, ale zistila som, že keď som teraz stále taká unavená, akoby zázrakom ma postaví na nohy. Spomínali ste tu detské výbavičky. Aj ja už mám pár kusov, ale naozaj iba pár. Dosť toho budem mať od kamarátky, takže veľa toho kupovať nebudem. Zajtra idem do poradne a asi za 2 týždne na 2. veľký UZV. Zajtra mi povie presne, kedy mám prísť. Už sa neviem dočkať.

 

19.10.2006 18:52

Ivka31

Ahoj Markíza ...... tak to je super ze mas kamosky, co ti daju nejake vecicky. Moje kamosky uz maju deticky bud skolopovinne a veci uz rozdali, alebo maju prve babo a veci si nechavaju pre druhe. No ale urcite to nebudem prehanat, ved aj neskor sa da vselico kupit. Pockam, ako sa pochlapi rodina, ci nieco dostaneme. Nemame ale vela pribuznych, tak toho moc necakam. Ja sa na ten velky ultrazvuk chystam tiez az okolo 6.11. to je asi za 2 tyzdne. Potom porovname tie udaje od lekarov. Tiez som zvedava aj na pohlavie, ale ako poznam svoje "stastie", tak babo sa otoci ritkou a nic neuvidime. No aspon pozrieme ci je v poriadku a to mi staci. Este by si mi ako skusena maminka napisat, kde budes babo prebalovat. Mas prebalovaci pult, alebo len podlozku polozenu na postielku? Zatial ahojte, ale neodchadzam, som tu.

 

19.10.2006 18:58

Ivka31

Ja som nasla takuto sikovnu vec - skrinku. Muzik mi povedal, ze by sa dala ta vrchna doska prisposobit na prebalovanie, neskor vyuzivat na zehlenie a pripadne aj ako normalna skrinka na veci. Ani to moc nestoji. U nas v TN v jednom nabytku mi dali ten akciovy letak, ktory je aj na tejto stranke, a dovezu mi z toho co budem chciet. Normalne nad tym vazne uvazujem. http://www.famm.sk/web/?q=200&t_id=581&k_id=15&p_id=1&e=,0,18

 

19.10.2006 18:59

Ivka31

hm, asi tu uz nikto nie je....... Sad Sad Sad

 

19.10.2006 19:04

ritta

Ahoj Ivka, ja som tu Smile) v rotobe mam toho vela tak len cez prestavocku vas trosku precitam ale pisat nestiham. Vitam nove maminky a vsetkym gratulujem k dobrym vysledkom a Petulke k vodicaku! U nas nic nove, do poradne idem vo stvrtok tak mozno potom budem vediet nieco nove. Ivka ten prebalovaci pultik je zaujimavy... mne asi nejaky vysustuzi ocino :D

 

19.10.2006 19:11

Ivka31

jej ritta ....... to je fajn ze si tu. Ten tvoj ocino bude asi sikovny. Tisko zavidim. A co ty a vybavicka ? Ak mas cas, nieco malo popismenkuj.