1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

12.10.2006 14:29

zuzkaMT

ahojte babulky, tak mame za sebou sono, musim sa pochvalit, vsetko je tak ako ma byt, drobec je o nieco vacsi, termin ostal na 24.2, mame cez 200 g a skoro 25 cm, mam aj nahrate dvd s kratkymi zabermi, no na pamiatku to staci nie?? hlavna vec je, ze doktor povedal ze to vyzera na CH Laughing , ale nie je to iste na 100%, takze snad to bude lepsie vidiet nabuduce, ale to si musim pockat. Aj tak sa straaaasne tesim Laughing Laughing Laughing Opatrujte sa a dajte vediet vsetky novinky Exclamation

 

12.10.2006 18:01

Kačena

Ahojte! Tak Vám všetkým závidím tie posledné soná! Mňa to čaká až 25.10. a to budem v 21.tt. Dovtedy musím vydržať! Katastrofa Crying or Very sad Ale všetkým držím palčeky a užívajte čo najviac oddychu a pohody. Ja som to dnes prehnala s upratovaním, som zvedavá aké budú následky... Prajem krásny večer! Laughing

 

12.10.2006 20:56

Markíza

Aj ja sa už teším na najbližšie sono, ale budem ho mať až začiatkom novembra. Na budúci týždeň v piatok idem do poradne a tam ma lekár objedná.

 

13.10.2006 07:06

Katuš

ahoj babulky,tak sa hlasim zas po pauze...bola som v sluzbach. V rychlosti som vam zabudla povedat,ze na sone nam teta povedala,ze na 3D nemame ist,lebo zle vediem ultrazvuk a vela by z toho nebolo a zbytocne by sme dali kopec penazi......a naozaj,bolo to aj vidno,ze stracala signal,lebo prehodila uvz do 3D a ukazala mi to,ze by to nestalo za nic.Tak koculky,ktore chcete ist,skuste sa spytat na to na obycajnom uvz,ci tiez nahodou nie ste zly vodic signalu ako ja.....tato nasa lekina je velmi zlata a mila,tak nam to povedala,ael asi nie kazdy by nam to dal vediet,predsa,2000korun je pekna ciastka.... Inak sme ok,dnes rano som uz citila maleho aj zvonka,tak si kopkal,ze ked som polozila ruku na brusko,normalne som citila kopanceky:) Najblizsiu poradnu mame 7.11. a teraz ideme aranajkovat,lebo ma takyyyyyyyyyyy hlad,az hroza:)

 

13.10.2006 07:09

Katuš

Juj,a este nase foto z uvz:)

 

13.10.2006 09:14

Kačena

Ahojte! Pozdravujem Katuš! Tak tá fotka z UZV vyzerá perfektne. A ako je už vidieť chrbticu. Ja som to na našom malom drobcovi pred dvoma týždňami veru nepostrehla. Tak už aspoň viem čo ma čaká a teším sa dopredu! Laughing Dám vám rýchly recept na rýchly obed! Vymyslený! Razz Kuracie prsia na hrášku a šampiónoch Na oleji speníme cibuľku, pridáme na kúsky pokrájané kuracie prsia. Chvíľu orestujeme, pridáme koreniny podľa chuti (soľ, grilovacie korenie, mletá sladká paprika, mexiko gril, adžika, country gril, chilli...) a podlejeme vodou. Asi za 5 min pridáme šampióny z plechovky (najlepšie sú z Kauflandu D´Oro, sú vcelku a malilinké), podusíme ďalších 5 min a pridáme hrášok z plechovky. Ak sa nám zdá málo šťavy, tak jednoducho dolejeme vodu. Keď začne vrieť, dochutíme znova a zahustíme Solamylom do požadovanej konzistencie. Obed je hotový do 15-20 min, je diétny a chutný. Podávame s ryžou a šalátom, alebo kyslými uhorkami. Dobrú chuť! Laughing Laughing Laughing Pekný deň všetkým maminám :D

 

13.10.2006 12:09

fazulka

Kačenka, supeeeeeeeeeeeeer :D ty si naša chodiaca kuchárska kniha! perfektné, ďakujeme. Kati, super, krasne foto! Hmm, o tom "zlom vodičovi" som veru ešte nepočula, no zas som mudrejšia, dikes. Wink My mame poradnu buducu stredu + velky uzv., tak som zvedava. No a 3D az 30.oktobra. Krasny dnicek a cely vikendik :D Juj, to pocko by mohlo vydrzat az do mikulasa. Cool

 

13.10.2006 14:12

jajka

Ahojte, konecne mam v praci chvilocku aby som si vas pocitala a co to popisala. Kacenka dakujem za recept urcite skusim Razz Taketo recepty sa vzdy hodia. Katus - ta vodivost je velkou novinkou aj pre mna, to som sa este nikde nedocitala. Mas super lekarku. Ja idem na 3D uz 23.10. tak som zvedava aka budem vodiva Razz Ked nebudem tak som vyhodila 600 Sk Rolling Eyes Zuzka MT - gratulujem k dobrym vysledkom, takze mozno dalsi chlapcek do nasej zostavy, tak to uz by sme boli 3 :D Baby, ja uz mam odvcera hlavu v smutku Sad betonovali nam podlahovku a ten beton je taky zly, ze sa to bude musiet cele vyhadzat a spravit odznova, je to hrozne, tolko sme sa narobili a ta firma to nakoniec asi cele pohnojila. Neviem ako to vyriesime, ale uplne to ohrozilo nase samostatne byvanie Crying or Very sad V pondelok by mal prist sef tej firmy aby sme sa nejak dohodli, tak mi drzte palce, inak skody odhadujeme na 150 000 Sk Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Este ze sme im to zatial nezaplatili. Ale ked si nepriznaju chybu a nehaju nam to tak, tak mame co robit aby sme to napravili a to pocasie tiez nebude navzdy take krasne Sad

 

13.10.2006 14:26

Ivka31

Ahojte bambulky. Tak mame saze krasny slnecny dnicek. No mohlo by to vydrzat este mesiac. Vcera bola kamoska na tom 3D utz v Hlohovci a vraj to bolo super. Ona uz je v 28 tyzdni ale vsetko vraj bolo vidno a jej muz bol tiez nadseny. My ideme az 2.11. tak som zvedava. Inak ten krc v boku som mala este asi od 14:00 do vecera cca 18:00. Potom to zas preslo. Tak som si bola kupit MAGNE B6, uzivate to niektora? Vraj je to dobre na tvrdnutie bruska a na krce.

 

13.10.2006 14:29

1kačenka2

Ahojte dievčatá, neviem, či to bude fungovať, lebo sa v tom zatiaľ moc neorientujem. Ale hlásim sa k marcovkám. Čítam vás už dlhšie a som rada, že sa k vám môžem pridať. pekný deň

 

13.10.2006 14:31

Ivka31

jajka ...... ani im to neplatte, mali by to opravit na vlastne naklady. A to bola zalievka podlahoveho kurenia???? Tak to je pruser, znicene trubky Evil or Very Mad . Asi by ma roztrhlo Evil or Very Mad .

 

13.10.2006 14:33

Ivka31

Hodim sem nasu tabulku, ak chces, napis nieco o sebe, aby sme ta mohli zaradit do zoznamu marcovych tehuliek.

 

13.10.2006 14:35

1kačenka2

ok, takže to funguje. Niečo o mne, aby ste ma mohli zapísať do tabuľky ak bude čas. Mám 29r, som obchodná manažérka, a toto je naše prvé bábo, TP mi zatiaľ vychádza na 16.3. Na krvné testy som už bola, ale výsledok ešte neviem, pred dvoma týždňami mrniatko malo 16 cm a na ďalší UVZ idem o dva týždne. Chystám sa už aj k zubárke, ale mala som teraz dosť blbú nádchu, ale chvalabohu odchádza. Držím Vám všetkým palce a prajem pekný víkend. Ste zlaté

 

13.10.2006 14:38

Ivka31

Toto je nasa tabulka, ak chces kati dopln nam o sebe nejake udaje.

 

13.10.2006 14:51

Ivka31

1kačenka2 .... ak si este tu, mrkni na tabulku, este tam par veci chyba, nechces doplnit den tvojich narodenin, aby sme ti mohli zapriat a este od kial si???

 

13.10.2006 15:57

Peťulka

Ivus - ak ti to nevadi, mozes opravit moj vek. Uz mam 27!!! Dakujem Prajem vam krasny vikend. A drzte mi palce v pondelok nech urobim ten vodicak. Papapa

 

13.10.2006 16:18

Ivka31

Peti ..... jasne ze ti ten vek opravim, to je najmenej. A v pondelok ti vsetky budeme drzat palce aj na nohach, neboj vodicak spravis ako nic v pohode.

 

13.10.2006 16:27

etna

Ahojte tehulky. Dnes som bola u lekara, lebo som mala take divne pocity v brusku. Nemyslim, ze by sa jednalo priamo o tvrdnutie, ale citila som take "pnutie" a niekedy mi normalne brusko v tej casti aj navrelo Shocked Keby som bola v 35tt tak si poviem, ze sa mi tam babo oprelo hlavickou. Pre istotu, som si uz vcera v praci upratala, ak by som isla na PN Wink Nastastie vsetko bolo OK, ale co chcem napisat je to (co som sice tusila a vy asi viete), ze mi lekar odporucil, aby som jedla mensie porcie nez pred tehu a samozrejme castejsie. Lebo teraz je zaludok stlaceny a ked je plny, moze tlacit na maternicu, ktora je tiez sval a teda niekedy tak aj reaguje. Tiez sa to moze stat, ak zjem jedlo, z ktoreho naduva, v crevach su plyny Embarassed Predpisal mi ale pre istotu Magnezium, tak som zvedava, ci to uz prejde. Este ma velmi potesilo, ked sme baby kontrolovali stetoskopom a pocula som, ako mu bije srdiecko Laughing Inak ked som vcera hladala nejake info o tvrdnuti bruska a pohyboch tak som citala, vraj 3x denne by sa mala kontrolovat aktivita dietata, rano, na obed a vecer po cca 10 min. Pekny vikend.

 

13.10.2006 16:33

Ivka31

Aj my sme dnes skusali pocuvat brusko stetoskopom. Moj muz tam pocul srdiecko bijuce rychlejsie ako moje, no ja som mala pocit ze mi tam len nieco skvrka. Tak mozno neskor to bude lepsie pocut.

 

13.10.2006 17:32

Katuš

IVKA,prosim ta,zmenis mi termin na 23.2.?Kujeeeem Babulky,ta vodivost bola novina aj pre mna,ale kmotra mi potom vravela,ze aj ona mala trosku s tym vedenim probelm a preto mali take rozhadzane foto malej.....no ale ja vraj vediem uvz velmi zle....a som rada,ze mi to povedala,ona je doiplomovany cloevk na uvz,doslovne to ma napisane aj na vizitke,je tam iba na obsluhu uvz,tak jej verim a tesi ma to,lebo mi usetrila 2200 korun...tak fajn,ze viem,radsej za tie koruny daco kupim malemu.Este bola taka zlata,ze mi povedala,ze ked pridem nabuduce,tak jej mam povedat,ze sme chceli 3D a ze ona sa pokusi urobit par fotuli,ak bude vidiet tvaricku a tak...takze ak s bude maly chcit ukazat,tak foto bdueme mat,len video nie,lebo ze o to kvalitnejsie musia byt zabery a stravime tam hodinu a nic z toho...

 

13.10.2006 20:05

Ivka31

Ahoj Katuš ...... tak ten termin porodu som ti posunula, tabulka na tejto strane uz je aktualna. Dokonca si sa dostala na celo, ak to naozaj bude pravda, tak uvidis svojho drobceka ako prva z nas. S tou vodivostou ultrazvukovych vln to je naozaj zaujimave, co sa clovek nedozvie. Take nieco by ma nikdy nenapadlo. No co uz, aspon tvoj drobec nie je az tak ruseny v brusku.

 

14.10.2006 09:10

simča

Ahoj maminy. Po dlhom čase sa hlásim po absolvovaní sona (5.5.06). Tak som sa na to sono tešila, až som bola trošku sklamaná, lebo som tam poriadne nič nevidela. Chceli sme aj foto, ale bábo je už väčšie, takže by sme ho mali na dvoch snímkach po polovici a to nechcem. Digitálny foťák sme tiež nepoužili, dr. ukazoval postupne časti telíčka, manžel to síce videl, ale ja som mala obrazovku dosť zboku, takže som toho veľa nevidela. Ale drobček sa zdá byť v poriadku, tak sa teším. Pohlavie nevieme, manžel sa chce dať prekvapiť, tak som súhlasila, aj keď som poriadne zvedavá. BPD: 46mm, AC:130mm, FL: 28mm, váha: 252g. Výsledok: TP: 4.3.07 (18/4) Všetky Vás pozdravujem, držím palce pre bezprobnémové teho a ešte sa ozvem, ale nateraz už musím končiť.

 

16.10.2006 09:19

Kačena

Ćo štrajkujete? Každý deň mi chodí info z českých stránok a dnes prišlo toto: Surprised Vaše bříško Dítě ve stáří 19. týdnů po početí si také umí aktivně vyhledat co nejpohodlnější polohu v děloze. Jedna z velkých překážek pro jeho osobní pohodlí je Vaše páteř. Když dítě náhodou leží tak, že jeho vlastní páteř je na Vaší (třeba když ležíte na zádech), bude se vrtět tak dlouho, až se mu podaří se dostat z tého velice nepohodlné pozice. Proto se některým maminkám zdá, že jejich děti se nejvíce pohybují právě, kdy ony uléhají ke spánku. Víte, že? Před pár dny (92. den) jsme už narazili na téma umělých sladidel v těhotenství. Teď si tuto problematiku osvětlíme více. V současné době se na trhu v ČR objevují v masivní míře výrobky s aspartamem, který je téměř 200krát sladší než cukr. Skládá se ze dvou aminokyselin: asparagové a fenylalaninu. Fenylalanin může procházet placentou k plodu a způsobit až poškození mozku. Proto se raději stravě s označením "light" a obsahem fenylalaninu vyhýbejte. Tak ste aspoň zase o niečo múdrejšie Laughing Laughing Laughing

 

16.10.2006 09:22

Markíza

Zdravím Vás! Chcem sa s Vami podeliť o radostnú správu. Pred chvíľou som volala s mojim lekárom, kt. mi potvrdil, že výsledky z AFP odberu sú v poriadku. Tak veľmi sa z toho teším.

 

16.10.2006 10:22

fazulka

Ahojte, pekny dnicek, markiza, jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, super spravicka na zaciatok tyzdna, tesime sa s tebou. to je perfektne. :D nejako to tu inak flakame, zeby este posledne slnko? Wink Ako ste vikendovali? my sme boli v sobotu uz asi na poslednej opekacke, bolo vyborne, vcera na vylete v piestanoch, no to uz bola ale zimaaaaaaaaaaa. brrrr. dnes sme nasadili do skolky pancuchy, neklamny znak prichodu jesene a zimy. ach jaj, uz to znovu zacne. Crying or Very sad

 

16.10.2006 10:33

zuzkaMT

ahojte maminky, nestiham, ale citam pravidelne!!! pribudlo zas zopar novych sprav, tak som rada za vas vsetkych. Jajka, ten beton je na porazenie, viem si to predstavit, my sme tento tyzden v stadiu objednavania vsetkeho nabytku, farby na steny sme vybrali, aj dlazbu aj podlahy a obklady, tak teraz cakame kym to dorazi..... Markiza, super, gratulujem!! Laughing Petulka, ako vodicak? daj vediet.... Simca, porovnavala som tvoje vysledky s mojimi, ja mam TP podla MS 4.3, ale podla sona uz 24.2, no pozeram ze ten moj drobec je nejaky velky (BPD 51, FL 32), ak to takto pojde dalej asi sa pekne natrapim kym ho vytlacim von Rolling Eyes Laughing Ivka, mozes mi pridat CH do stlpceka, snad sa doktor dobre trafil, ked nie, opravim po buducom sone Exclamation . Dik.

 

16.10.2006 10:39

fazulka

Petulka, jasnacka, drzime palce Cool

 

16.10.2006 10:57

Markíza

Ďakujem za blahoželania :D Dnes ráno, keď som išla do práce, myslela som si, že zamrznem. Keď bolo 5 stupňov, tak to hádam preháňam. Už nám začali prikurovať, tak aspoň v byte sa to dá vydržať. Synátorovi pred 3 týždňami v rámci TV začal plavecký výcvik. Cez víkend sa mu na pere "vyrazil" herpes Evil or Very Mad , tak som ho odtiaľ odhlásila. Nebol nadšený, ale keď si predstavím, že v takej zime chodia po kúpaní po vonku - brrr. Inak víkend bol super, len ako obvykle, zase krátky. Bol u nás na návšteve brat, tak sme spolu jazdili po BA. Ja som si totiž 14/8/06 urobila vodičák a ešte som nejazdila. Už aby bol ďalší víkend. Crying or Very sad

 

16.10.2006 11:27

Ivka31

Ahojte BAMBULKY. Tak aj ja vás zdravím v novom stúúúúúúdenom týždni. No vyzerá to tak, že teplo už asi nebude. Ale aj jeseň je pekná farebná, aj keď ten studený vzduch je nepríjemný a zimu vo všeobecnosti nenávidím. Ja som taká zmrzlina a aj v lete spávam v ponožkách. Markíza ...... gratulujem k výborným výsledkom AFP testov. K tomu jazdeniu po Bratislave....to ti nezávidím moja. My sme tam prezili s drahým krásne vysokoškolské časy cca 6 rokov. No a z jazdenia po tých preplnených uliciach s kopou nervoznych a neprijemne drzich vodicov,,,, z toho mam este teraz husiu kozu. Ale moj drahy je taky pohodak, ze to vzdy zvladal s prehladom. Asi staci mat oci na stopkach a sustredenie na jazdu. Tak ti drzim palec, aby si to v tej preplnenej Blave vzdy s prehladom zvladla. Inak v Trenčíne vyzerá dopravná špička podobne ako u vas, takže aj tu to nie je vždy ružové. Peťulka ....... myslime na teba, nech ten vodicak dobre dopadne.

 

16.10.2006 11:30

fazulka

No veru Markiza, aj tu bola riadna kosa. Evil or Very Mad Ta tepla jesen bola uzasna, ale vraj este pride babie leto, tak sa mame na co tesit. Wink Vsetky vikendy preletia, to je fakt. Ale zas aj ten tyzden uleti. Markiza, ty si ale riadna sikulka, super, ze si takto jazdis... na to, ze mas vodicak len od leta, no hlavne je nemat strach. No uz s babetkom budes "stara" vodicka. Ozik, a malinke v brusku sa uz ozyva? Pytam sa preto, lebo aj Ty si druhorodicka ako ja, a kazdy hovori, ze druhorodicky by mali citit pohyby skor ako prvo, ale mne sa to nejako neosvedcilo. Uz ich teda par bolo, ale take nepravidelne.....V sobotu to bolo intenzivne :D , ale odvtedy sme nejaky lenivy...Dufam, ze vsetko je ok, v stredu mame poradnu. Tak sa drzkajte. :D

 

16.10.2006 11:35

Ivka31

Dievcata, ved ja by som vam zabudla napisat moju najnovsiu novinu. Uz aj ja citim pohyby - jemne bublinky a prevalovanie drobca v brusku. Prvy raz minuly piatok - to som bola 17+4. Je to super, sice zatial iba sem tam, ale aj muzik to citil na dlani, ked mi vecer prilozil ruku na brusko. Tak som moc rada a zelam to kazdej z vas.

 

16.10.2006 11:59

Ivka31

fazulka ..... o tych pohyboch v brusku moc neviem, ale asi zalezi aj na tom ako je babetko ulozene a ako moc je temperamentne. Mna vraj mamina necitila skoro vobec, bola som spiaci drobcek. Mozno tvoje druhe bejbytko bude take kludnucke, ze bude stale iba spinkat, ako to robi teraz v brusku. Ani to moje to nejak moc neprehana. Par malych bubliniek a zas je klud, nic zvlastne.

 

16.10.2006 12:12

Markíza

To s tým jazdením nie je až také jednoznačné. Veľmi som sa bála, a preto ma manžel ani nechcel púšťať, lebo videl, čo to so mnou robí. Ale som si povedala, že vodičák som nerobila preto, že som nemala kam dať 12.000,-Sk, ale preto, aby som jazdila. Navyše sa ma brat v sobotu opýtal, či si pre neho trúfnem prísť na stanicu. Moja prvá reakcia bola, že si zo mňa robí srandu, ale nakoniec som to predýchala a teraz som mu vďačná, že ma postavil pred hotovú vec. Takú šokovú terapiu som asi potrebovala. Potom sme spolu ešte boli v rôznych častiach BA. Cez víkend to nie je až také zlé. Oveľa horšie je to cez týždeň. Vtedy je to mierne povedané brutálne. K tým pohybom. Ja som pohyby po prvý krát pocítila 6/10/06. Intenzita je rôzna, ale skôr by som povedala, že to naše bábätko je taký "lenivček". Zatiaľ sa veľmi neprejavuje. Naozaj iba sem tam. Ak si však dobre spomínam, ani Danielko nebol veľmi aktívny. To si vynahradil až keď sa narodil (a pomerne aktívny je do dnešného dňa). V piatok idem do poradne a o dva týždne na UZV. Bola by som veľmi rada, keby mi lekár povedal, čo vlastne čakáme. Už som taká zvedavá. Rolling Eyes

 

16.10.2006 12:30

Ivka31

No ja mam tiez trocha strach zo soferovania, ale moj muz uz tiez vie ako na mna. Postavi ma pred hotovu vec, ze si vypije nejaky ten poharik, a ja uz nemozem cuvnut. Samozrejme to nerobi casto a vzdy len na vecer alebo cez vikend, ked nie je taka premavka. On vie, ze nejazdim zle, iba sa trochu bojim a nechce ma "znasilnovat". Vecsinou ma aj predom upozorni co ma v plane a ja sa s tym mam cas zmierit. Najlepsie je to ked ja sama niekam potrebujem ist a nemam cas rozmyslat nad mojim strachom.

 

16.10.2006 12:44

jajka

Ahojte vsetky tehulky :D Veru vonku je mrazivo, ale mna dnes tesi ze nas drobcek v brusku od sameho rana kope a kope. Tiez nebyva nejak extra aktivny, vzdy ho citim doobeda v praci a potom len sem-tam nejaky kopanec. Dnes sa ale prekonava Razz Dnes boli u nas aj z firmy pozriet ten beton, hybu uznali a vsetko nam to daju do poriadku, predtym ale este spravia cistky u nich vo firme a par ludi si to asi odskace vyhadzovom Confused Ale necudujem sa sefovi, evidentne mu chlapy klamali o mnozstve pouziteho cementu, pravdepodobne si ho niekto zobral domov na vlastnu stavbu. Kedze by to mali prist tento tyzden opravit, nasa dovolenka sa uz po treti krat odklada, mali sme ist zajtra Sad

 

16.10.2006 12:57

Ivka31

jajka ...... No ta odlozena dovolenka, to je fakt k zlosti. Ale teraz je asi prvorade dat do poriadku domcek a dovolenka pocka. Ved aj v zime sa da uzit si peknych par dni v hoteliku v horach. A ti chlapy zo stavby, to museli byt dobri babraci a flakaci (ze sa tak musim vyjadrit). Nakopala vy som ich do p..... Sposobili vam len starosti a casove oneskorenie. Aspon, ze to opravia na ich naklady.

 

16.10.2006 13:19

jarus

Ahojte babule, Ivka 31-gratulujem ti k bublinkám, teškáš sa však? Naše bábo už riadne kope. Pri malom som také kopance necítila. Ale to isté platí aj pri ňom ako ktorási z vás písala, že si to vynahradil po narodení a hyperaktívny je doteraz. Zajtra sa idem objednať na ultrazvuk možno už v stredu budeme vedieť či je všetko OK. Dúfam že áno. A aj čo to bude ak sa nám ukáže. Keď som bola v meste v piatok mala som pocit keď som chodila akoby som si musela vždy sadnúť aby mi "dieťatko nevypadlo" Pri malom som tiež mala taký pocit a mama mi vravela že to mám asi po nej lebo keď nás čakala tak tiež trochu pochodila a musela si sadnúť lebo mala pocit že jej dieťa vypadne. Smiešne že? No zároveň sa bojím. Dúfam že je všetko OK. Na vagin. vyšetrenie idem až o týžden ale hambím sa mu to povedať aby na mňa nepozeral ako na blbca.

 

16.10.2006 13:43

1kačenka2

ahojte maminky, aj ja Vás zdravím v novom týždni a gratulujem všetkým, čo majú príjemné novinky.My sme víkendovali dosť odpočinkovo, ale ešte sme si užili slniečka. Ja ešte necítim žiadne pohyby, ale už sa teším, kedy to začne. Ale ma občas pobolieva v podbrušku a neviem z čoho to môže byť, ale som tu čítala, že treba menej papať, lebo potom žalúdok tlačí na maternicu, tak myslím, že to mám z toho, lebo chodievam na obedy a neviem to nechať na tanieri, no a potom ma to tlačí, ono som si všimla, že je to viamenej potom ako sa napapkám. A čo vy robievate na tej poradni? Lebo ja som bola len 1x v 7tt, robil mi UVZ a potom až v 16tt na odbery a zas UVZ a to bola v oboch prípadoch rychlovka, tak neviem, či je toto aj poradňa. Prajem pekný dníček a držím palce, na ten vodičák.

 

16.10.2006 13:53

Ivka31

Ahoj 1kačenka2 ...... no na tej poradni to nie je nic zvlastne. Sestricka vzdy skontroluje moc, kazdej odmeria tlak a do tehu-knizky pozapisuje hmotnost, tlak, tyzden tehotenstva podla posl. menzesu. A u doktora sa toho tiez vela nedeje. UTZ mi nerobi vzdy, skor vzdy spravi vysetrenie zo spodu (take jemne, asi pozera dlzku krcka maternice), spyta sa ako sa citim, ci mam nejake otazky a pozapisuje nieco do tehu-knizky. Este mi povie o najblyzsich vysetreniach ktore mam absolvovat a hotovo. Trva to asi 10 minut, pricom cakam v cakarni asi hodinu. Tak tolko z mojich troch poradní.

 

16.10.2006 14:56

Markíza

Podobný dojem ako Ivka31 mám z priebehu poradní aj ja. Navyše môj lekár je taký, že ak sa vyslovene nespýtam, nepovie nič.

 

16.10.2006 15:27

etna

Ahojte dievcata. Pisete, ze uz citite kopanceky. To akoze naozajstne Shocked ? Ja som zatial stale len pri tikoch. Niekedy mam pocit, ze citim aj poriadny kopanisko, ale to je skor tvrdnutie bruska alebo podla mojho lekara len praca maternice. Citite uz niektore nieco tomu podobne? Keby som mala vacsie babo tak si pomyslim, ze je to ono a nie moja nevychovana maternica Wink Niekedy mi totiz brusko v danej casti aj na sekundu navrie alebo mam pocit, ze baby lezi uuuuplne naspodu maminy Smile K tym poradniam - ked idem na poradnu vzdy mam pripraveny zoznam s otazkami a doktora s nimi zasypem. Uz som si aj dnes tlacila zoznam na stredu no a samozrejme mam tam najviac otazok o tvrdnuti bruska, hoci som ho v tej suvislosti uz vyspovedala v piatok Embarassed Ale ako tu pisal nejaky lekar v inej suvislosti, radsej prist k lekarovi 200x zbytocne ako 1x neskoro. Zelam aktivne babatka a kludnu maternicu :D

 

16.10.2006 16:13

Ivka31

Ahoj etna .... no co sa tyka mojich kopancekov, tak to nie su az take vyslovne kopance. Iba ked lezim na chrbate (skôr polosedim) a pozorujem brusko, vidim akoby maly votrelcek vo mne vytlacal rucicky alebo nozicky cez kozu von. Vyzera to ako take kopceky, ktore sa sem tam objavia a zas zmyznu. Neviem, ci to aj ostatne dievcata tak citia, no u mna je to asi tak.

 

16.10.2006 19:13

miriamka

Ahojte tehulky, hlasim sa po 2 tyzdnovej dovolenke. Popisali ste toho dost, ale bola som usilovna a precitala som tych 20 stranok. Je mile, ze sa k nam stale pridavaju nove marcovky. Vitajte! Vcera rano sme prileteli z tropov a dnes som jedina po Viedni chodila v sandalkach! (okrem jedneho dedka v ortopedickych) Je tazke si teraz zvykat na ine teploty a schovavat hnede telo. Pripojim vam bruskatu fotku z prveho tyzdna. Od vtedy este o kusok podrastlo. Uz sa pekne gulam. Ked som unavena a nedavam si pozor chodim ako kacka. Jaj a pribrala som tam 2 kila, ale to bolo tym, ze nas vykrmovali. Kazdy vecer sme spratali 5 chodov. Ale vela rybiciek, ovocia... A sportovali sme ako divi. Z baba bude sportovec. Plavali sme kazdy den, stale sme niekde pobehovali, zbierali musle a manzelovi sa vzdy podarilo ma nahovorit na kajak. Tak sme 'kajakovali' medzi ostrovmi sem a tam. Okrem toho sme dost snorklovali. Boli pri tom aj male zralociky, obrovske korytnacky a kopec inych potvoriek. Podvodne fotky este ale nie su hotove. Aspon dufame, ze sa nam nejake aj podarili. Oh, a nevynechali sme ani bicykel, aj ked som olutovala, pretoze som si potom necitila zadok peknych par hodin a potom som ho citila az moooooc peknych par dni. O 21 sme vzdy padli do postele ako tehly. Teraz sa pomaly prebudzam z tranzu, mierne mrznem, ale aj tak sa velmi tesim na jesen. Dufala som, ze cez dovolenku pocitim pohyby, ale este nic! Velmi vam ich zavidim. Na kontrole som bola den pred odletom a pocuvali sme srdiecko. Cez zosilovac, bolo to hrozne hlasno pocut v celej ordinacii. Potom mi hned merala tlak! Samozrejme, ze som to po takom zazitku dotiahla na 'krasnych' 170 na neviem co. Tak sme ho zmerali znova po par minutach. Klasickych 120/80. Prajem vsetkym krasny vecer a krasne kopanceky. Miriam

 

16.10.2006 19:39

miamia

ahojte babenky Razz nestiham vas,mali sme tu navstevu ,buducich svokrovcov 5dni tak som sa im venovala...vyslovene ja...lebo polovicka nebola vacsinou doma ... Rolling Eyes takze som po tych dnoch unavena a uz sa venujem len sebe a malckej...dnes o 8hod odisli,o 12hod som mala kontorlu...aj som videla moje malicke srdiecko na UZV Laughing tak som sa doteskala...kopkala o sto sest a cmulala si palcek...juj krasna je ako vsetci nasi chrustikovia Razz inac vetko je ok Cool tak som rada...akurat som chytila nejaku pliesen tak mi dal capiky na 5dni a ze to nie je nic vazne...ale aj tak Confused Sad Petulka ako dnes dopadli testy v autoskole?dufam ze dobre Razz ostatnym babenkam prajem aby vam tento tyzden vysiel co najlepsie Razz drzkajte sa aj s malinkymi Wink

 

16.10.2006 19:55

Ivka31

Ahoj miriamka ...... vitaj doma, znova medzi nami - uz bielymi slovenkami. Ani nevies ako si ma pobavila s tymy sandalkami a dedkom s ortopedickymi. To bolo super, aj drahemu som to precitala. Urcite tam bolo krasne, slniecko a teplucko ... juj hned by som isla. A na fotke uz mas pekne okruhle brusko. Obdivujem tvoju fyzicku aktivitu, ale ak si bola v pohode, tak ti mozeme iba zavidiet. Ked budes mat este nejake pekne fotecky, posli a pokukame. Zatial ahoj.

 

16.10.2006 19:57

Ivka31

Ahoj mia ... to bola asi zaberacka venovat sa tak dlho svokrovcom, ale uz to mas za sebou. Tak nas zase navstiv a popis co mas nove. Ahoj

 

17.10.2006 07:45

fazulka

Dobre ranko tehulky :D brrr, to je dnes ale kosa. Miriamka, vitaj naspat, no dovolenka podla Tvojich zazitkov fakt vyzerala skvele. Super, to je perfektne, ked ste si ju takto vychutnali a uzili. Ked budes mat foto, tak nejake urcite prihod, nech sa potesime. Ta bruskata je velmi mila. Sekne Ti to. Wink Co sa tyka kopancekov, nebojkaj, ani ja nic speci necitim. Hlavne, ze si pocula srdiecko. Mia, no si sikulka, takto zvladnut buducich svokrovcov, klobuk dolu. Hadam, bolo prijemne. Urcite ste sa spolu teskala z babatka. Petulka, no co, prides do HC autom? Ved to tu je taka vacsia dedina, takze pohodka. Vcera sa Ti hadam pocas jazdy aj stikutalo, ako sme Ta spominali a mysleli na Teba. Cool Baby, pozerali ste kociky na www.mojshop.sk? su tam celkom zaujimave troj aj stvor-kolky Bebe car. Je tam neskutocne mnozstvo variaci a typov, farieb....Ked budete mat chut, mrknite. Ach jo, idem si urobit cajicek, nejako sa neviem zohriat. Miriamka, Tebe nerobi tento prechod problemy? Ja by som urcite mala min. 3 herpesy na perach, ako sa poznam. Rolling Eyes Tak sa drzkaj a dobre aklimatizuj. Pekny dnicek vsetkym Razz

 

17.10.2006 08:41

zuzkaMT

dobre rano, tak teda uz som rano skrabala namrazu z predneho skla aj ja, zima riadna, teraz citam ako sa Miriamka mala super v teplucku Laughing . Ako si zvladala cestu lietadlom a cestovanie? vsetko v pohode? pytam sa lebo v piatok letim, som sice vybavena magneziom, ale aj tak som zvedava. Pekny den.

 

17.10.2006 09:19

miamia

no ano Ivka,fazulka a ostatne babulky bola to "makacka "aj tak sa to da povedat ...a este ked svokrin priatel vsetko ofrflal...a v podstate on mi je nikto a takto ma naka...l...xixi...svokru by som tu aj dalsich 20dni potrebovala ale jeho nechcem uz ani vidiet Evil or Very Mad uz som rada ze mam cas pre babulku a pre seba a pre polovicku samoska Razz my uz sme zvyknuty na nas zivot v 3juj a plus psik tak vo 4... Laughing vcera ma mily vzal do zoo a do delfinaria a ja som sa tak doteskala lebo ma pustili pohladakt delfiniky a bola som tam 20min a dostala som asi 12pus od delfinikov...vsetky chceli byt pri mne Razz a davat mi pusu na lice asi citia ze budem mamka Razz teda v podstate uz som,ze??? a vy co mate nove tak v strucnosti babulky???ale asi si vas precitam co som zameskala len dnes mi poloviciak pre zmenu ochorel a to je hotova katastrofa ked je on chory Rolling Eyes to len funi je nervozny a nadava na vsetky lieky ze mu nepomahaju Rolling Eyes ale mozem mu ja vysvetlovat kolko chcem ze choroa ma svoj priebeh a musi odzniet cela ...on si mysli ze hned po poziti lieku je zdravy ako ryba Rolling Eyes poradte nieco ucinne prosim na zapalene hrdlo,zahlienene ,bolave...prosiiim nejake ucinne do 10hodin ...xixi Wink lebo asi v noci zase nebudem spat Shocked

 

17.10.2006 09:40

Peťulka

Ahojte babulky!!! Tak Vam dakujem, ze ste na mna vsetky mysleli. Ten vodicak som zvladla...... Lan pocas jazdy ma policajt upozornil, ze nemam okuliare (v tom strese som si ich zabudla dat, ale pocas dna ich v podstate ani nepotrebujem), tak som sa zlakla, ze mi to koli tomu neda. Ale dali to vsetkym. Tak som nesmierne stastna, ze opat mam dalsiu skusku v zivote za sebou....Inak male mi vecer pred skuskou robilo riadne "kotrmelce" v brusku Wink , asi citilo, ze mamicka je mierne nervozna...... Miriamka - na tej dovolenke to muselo byt podla tvojho popisu riadne super. Ivka - bola som v sobotu v tom obchode v Priore a kupila som si tam jedny hnede nohavice, lebo sa chystame do divadla na muzikal "Neberte nam princeznu", tak aby som si mala co obliect. Lebo uz ziadne elegantne nohavice neobleciem..... Chcela som si kupit aj menzestraky ale nemali moju velkost, tak mi povedala, ze si mam zavolat a da mi vediet, ked pridu.... Takisto mi prisli aj tehu nohavice na traky a tehotenska bluzka, co som si objednala cez internet. Pripajam foto.... Ak chcete, tak cez www.quelle.sk si mozete vytvorit vianocny balicek s oblecenim (do 3000,-) a moznoze vas pred vianocami vylosuju a tento balicek ziskate zadarmo....ja uz som si spravila Wink Fazulka - tak neviem, ci si na taku "dlhu" cestu az do Hlohovca trufam. Manzel ma bude do toho tlacit, aby som co najviac jazdila a vsetko dostala do ruk. Tak uvidime. Mimia - tak to si si teda moc neuzila, ked svokrin priatel bol taky neprijemny. Mal by byt rad, ze mohol prist a byt vami pohosteny, nevdacnik jeden. Hlavne, ze svokra je v pohode. To s tymi delfinikmi muselo byt uzasne. urcite citili, ze cakas babatko. No a s tymi chorymi chlapmi....Idu umret uz len z obycajnej nadchy. Ja ked som chora, aj navarim, aj sa dokazem o seba sama postarat, ale chlapi....treba to len vydrzat.... Mne na hdrlo pomaha teple mliecko s medikom a troskou cerstveho masla. Pije sa to po duskoch....alebo kloktat slanou vodou, popripade ja si este davam taky eukalyptovy balsam na hdrdlo a na hrud a pekne si vsetko zabalim do tepla. Pripadne nech sa ide vyhriat do teplej vane a potom sup do postele. Zakryt az po bradu a nech sa poti....Drz sa!!!