1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

10.10.2006 13:38

etna

blizsie info o Gessleine najdes aj na www.forbaby.sk Info o Hartane som zatial nasla len na ceskych strankach napr. www.ajuty.cz , videla som ho v Kike v BA, ale to nebol Racer a tiez stal okolo 20 tis. Sk. Cez vikend asi pojdeme k nasim do Puchova, kde by Hartany mali mat v jednom obchode, tak sa potom prihlasim, ak zistim cenu Smile Inak celkom dobre vyzeraju aj Teutonie, ale hold, to su vsetko kociky sice super a naj vo vsetkom, ale tomu zodpoveda aj cena. Bez ohladu na to, ze sa na nase babo strasne tesim a doprajem mu len to najlepsie, zda sa mi zbytocne investovat do kocika v priemere 23 tis. Sk bez autosedacky. Ak mu teraz kupit kocik za 25 tis., tak k maturite si vypyta Audi TT :D :D

 

10.10.2006 13:52

zuzkaMT

ahojte zienky, dnes dobre spravy Laughing, tesim sa Jajka s tebou Laughing Ja idem vo stvrtok, tak mozno sa dozviem viac aj ja konecne..... Inak, my male volame od zaciatku Ferko, tak ak to bude chlapec mozno mu to aj prischne, aj ked zas Frantisek sa mi moc nezda.... chapete Rolling Eyes Ja som za aby v tabulke bolo D alebo CH, dobry napad!! Zatial, frcim do banky.

 

10.10.2006 14:16

katinka

babulky, dakujem za info o tvrdnuti. zajtra alebo vo stvrtok radsej skocim k lekarovi, nech ma pozrie, lebo pri prvom tehu sa mi zacal skor skracovat krcok. nakoniec sme to s kludovym rezimom potiahli skoro az po termin, ale nechcem nic riskovat. vtedy som brala aj magne, ale bolo mi z toho zle Sad ETNA neboj sa, ze s barborkou budes mat kondicku este lepsiu. tie dychove cvicenia na koniec sme brali uz ako vykupenie Smile pokusim sa este prist, ak budem ok. teraz mam v praci fofry, vyhlasujem stipka v troch krajinach, tak neviem co skor, ale ked sa to ukludni, rada by som si zacvicila. ved uz to na mne aj riadne vidno, ze toto tehu necvicim Rolling Eyes

 

10.10.2006 15:48

miamia

etna: blizsie info o Gessleine najdes aj na www.forbaby.sk Info o Hartane som zatial nasla len na ceskych strankach napr. www.ajuty.cz , videla som ho v Kike v BA, ale to nebol Racer a tiez stal okolo 20 tis. Sk. Cez vikend asi pojdeme k nasim do Puchova, kde by Hartany mali mat v jednom obchode, tak sa potom prihlasim, ak zistim cenu Smile Inak celkom dobre vyzeraju aj Teutonie, ale hold, to su vsetko kociky sice super a naj vo vsetkom, ale tomu zodpoveda aj cena. Bez ohladu na to, ze sa na nase babo strasne tesim a doprajem mu len to najlepsie, zda sa mi zbytocne investovat do kocika v priemere 23 tis. Sk bez autosedacky. Ak mu teraz kupit kocik za 25 tis., tak k maturite si vypyta Audi TT :D :D
ACH BOZE TEN GESSELIN JE UUUUUUCHVATNY Shocked Laughing ja uz zase neviem aky chcem kociarik to som nemala vidiet Sad a chcem ten future cerveny Razz

 

10.10.2006 15:56

Ivka31

MIA ...... nestiham citat, tak len posielam ten link na Hratan http://www.hartan.de/start/index.php

 

10.10.2006 15:57

Ivka31

IDEM CITAT .... to je hrozne, zda sa mi, ze najviac pisete, ked tu nie som. Idem rychlo citat.

 

10.10.2006 16:00

miamia

dakujem ivka...ja uz neviem aky chcem...som z toho zmagorena... Shocked Embarassed tooolko peknych kociarikov Rolling Eyes

 

10.10.2006 16:14

Ivka31

Nasla som dobry link na Gesslein future aj s cenou, len idem este nastudovat co v tej cene je. http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&code=74008610&color=170&size=0 To značenie D a CH beriem na vedomie, moze byt. Takze .... jajka - chlapcek, miamia - dievcatko, pokial som to nedoplietla. Este pockam na ritu, ci bolo nieco vidno.

 

10.10.2006 17:34

miamia

dakujem ivka Razz a co mas nove??

 

10.10.2006 18:00

Ivka31

Ahoj mia a vsetky bambulky. Dnes som bola u zubarky na preventivnej prehliadke. Nastastie som mala iba jeden maly kazik vzadu na 8-micke. Ale pri vrtani som mala niekedy pocit ze sa posablim (sorry za vyraz). Ten zub je tak strasne vzadu, ze je to dost neprijemne. No ale prezila som to. Vraj mame my tehulky narok na dve prehliadky zdarma pocas tehotenstva. Tak mozno este v osmom mesiaci tam skocim, ale neviem, ci este budem schopna niekam ist s takym kotlikom. Tak zatial sa majte a popismenkujte nieco.

 

10.10.2006 18:06

ritta

Ahojte!! - gratulujem k chlapcekovi :D Si spominala, ze si musis davat pozor, aby si pravidelne pila a jedla... ja som sa trosku vystrasila na poslednej poradni, lebo mi v moci nasli malinke stopy bielkovin... hned sa ma opytali ci dostatoscne pijem a musela som priznat ze to s pitim nebolo bohvieco, lebo sme zrovna cele dni behali po obchodoch a trosku som na to pozabudla... Crying or Very sad Teraz si davam pozor, dobre ze si nenastavim do mobilu pripomienku Confused ja idem do najblizsej poradne az 26.10., minuly tyzden nebolo este vidno pohlavie, takze ak si chcela pockat s tabulkou na mna to este potrva :D - som rada, ze si sa ozvala a ze malicke je v poriadku :D Dakujem za povzbudive slova ohladne nasej prerabky bytu, viem, ze ked to bude vsetko hotove bude to stat za to a my sme si dali termin stahovania december alebo januar takze si môzme dovolit aj trosku spomalit... A cvicenie a ja? Stale ho odkladam kedze este necitim pohyby a som aj trosku dost leniva, v robote koncim neskoro a som rada ze mam potom trosku volno, ale ak aj nebudem chodit cvicit, budem cvicit doma. Tak sa majte super, kremujte bruska a teste sa s malickych. Smile ritta

 

10.10.2006 18:35

jajka

Ahojte!!! Dakujem uplne vsetkym za gratulacie a prajem Vam aby vsetky babetka boli otocene bruskami a mohli ste sa tiez co najskor tesit z toho co sa dozviete. tvrdnutie bruska - katinka, skus si este pozriem vo forume - tehotenstvo a porod - temu tvrdnutie bruska, pise tam kopec dievcat co to zazili dokonca uz aj od 12tt, urcite ti to pomoze Ivka31- ja som bola dnes v tom tehulkovskom obchode v priore, nohavice tam mali super, ale kedze ja uz mam tak som obzerala skor tricka. nakoniec som si ale kupila pri tej restauracii Giacomo - su to pruzkovane tricka z tepluckeho prijemneho materialu, na zimu ako stvorene a daju sa vynosit aj ked uz nebudeme tehulky. Prave dnes ich dostali tak som to vystihla. A kupila som aj tomu mojmu chlapciatku taku kombinezku bananovej farby aj s kapucnou. Tiez je z velmi jemneho materialu aj z vnutra aj z vonka, myslim ze v zime bude super. A este ma tak specialne spravene ukoncenie noziciek a rukavikov, ze bud to konci obycajnym patentikom alebo sa prevlecie latka a konci to ako dupacky s rukavickami. Fakt premakane, proste som neodolala.

 

10.10.2006 18:42

Ivka31

.... a co stala ta kombineza a kde si ju kupila. Ja uz som po takej pokukovala v predajni za ČSOB ale bola cisto biela. To ma dost odradilo.

 

10.10.2006 19:13

Anonymous

Ivka 31 - kupila som ju v tom istom obchode ako tricka, v tom pre tehulky vedla Giacoma to som ja jajka, nechce sa mi znova prihlasovat

 

10.10.2006 19:13

Anonymous

a este raz ja jajka stala 430 Sk tusim

 

10.10.2006 19:30

Ivka31

Dakujem jajka ..... mozno sa tam stavim a pokukam co este maju

 

10.10.2006 19:31

Ivka31

Toto musite vidiet dievcata. To je zverina........... http://www.babywelt.cz/cs/produkt/stokke-xplory-se-sport-sedackou/

 

10.10.2006 20:01

Katuš

ahoj babulky,tak sa ospravedlnujem,ze sa ozyvam az teraz,ale poobede sme varili na dva dni,lebo idem na dva dni do roboty a potom som bola unavena asom zaspala....chrnela som dve apol hodiny:) Doobeda sme boli na uvz - aj s muzikom,ktory sa uskrnal a "nic nevidel"....som sa smiala lekoska tiez:)Potom mu to vsetko poukazovala:)Tak uz veri,ze moje brucho nie je z dobrej vary:)Takze,ako sme na tom.Nas drobec je o tyzden vacsi,cize podla uvz sme 20tt+4 a podla poslednej mrchy 19tt+5...posunuli nam podla uvz termin na 23.2.,podla pohybov prvych na 8.2.co ale aj lekina povedala,ze to nehrozi,to by bolo priiiiilis skoro,takze sa drzime toho 23.2.zatial.Spuntik ma 22cm,vazi 367gramov a je to podla vsetkeho chlapec:)Som si posmutila,ze som sa uz videla,ako zapletam copiky Lucke a on takto betar...ale od zaciatku tehu som mala tusaka,ze Lucka to nebude:)Najprv sa nechcel ukazat,a mal aj snuru medzi nozkami,ale potom sa otocil a snura sa posunula a teta vravi,no aha,tu je to jasne....chlap ako buk:)Inak je vsetko ok,pribrala som od minula 1kilo,dokopy teda 4za cele tehu,krcok drzi a je vysoko,no vsetko ako ma byt:) JAJKA-babulka,blahozelm,tiez sa iste vytesujete ako my:)

 

11.10.2006 09:00

zuzkaMT

dobre ranko vsetkym, tak teda Katus aj ked si chcela dievcatko, aj tak gratulujem k CH Exclamation hlavne ze je zdravy nie? ja podam spravu zajtra, dufam. Ivka, pozerala som ten link co si poslala, no poviem vam, taky kocik ani zadarmo, vyzera to dost labilne a krehko, a celkovy dojem ani nehovorim, ale zas niekomu sa to mozno paci, ktovie ci sa predavaju..... idem pracovat, ozvem sa.

 

11.10.2006 09:23

Peťulka

Dobre ranko babulky. - gratulujem k chlapcekovi!!!!!!! Tak to tu uz mame dvoch "valibukov" a jednu "prinzeznicku" Wink Super sa nam to tu rozrasta.............Juuuuj taka som rada. - ten "zvlastny" kocik sa teda ani mne nepaci, tak ako pisala Matka. A za taku cenu............... Confused

 

11.10.2006 09:23

Peťulka

Teda chcela som napisat Zuzka nie Matka. PARDOOOOON!!!!!!!!!!! Laughing Laughing Laughing

 

11.10.2006 09:51

etna

No ten kocik Ivka je super, ak ides s kamoskou na kavu do Au-parku a chces sa ukazat, aka si "cool" a "in" :D :D Predvcerom sme boli v jednom, inak dost velkom obchode na Kosickej, www.predeti.sk a tiez tam mali podobne cudo za cc 30 tis. Sk. Myslim, ze to bola tal. znacka no a Taliani vo vseobecnosti co sa tyka desing-nu, mody, nabytku su radi uleteni. Vzala som odtial aj jeden prospekt, na ktorom bola drevena stolicka, ktora rastie s dietatom. Najskor tam sedelo batola a potom aj skolak. Bola celkom sikovna. Tiez som v dalsom prospekte, myslim ze od Red Castle, nasla ... no ako to opisat. Ma to vankusovity charakter Smile a sluzi to pre male deticky na to, aby sa pri lezani neprevratili na bok. Totiz na jednom konci je nejake zvieratko (medvedik a pod.) a na druhom konci bol taky valcek. No a babo lezi medzi tym. Oba konce su spojene latkou, na ktorej babo lezi. Vsetko je to makke, ako som napisala take vankusovite. Problem takychto "zlepsovakov" asi je, ze dieta velmi rychlo rastie a po case mu to je uz zbytocne, akurat tak na hranie.

 

11.10.2006 10:04

fazulka

Etna, super si vystihla ten kocik. :D Uplne presne. Inak je ich plna Vieden a Praha, tam ich mamicky s oblubou pouzivaju. Je to otazka aj skladnosti, kedze vacsina chodi vsade autom a tie kociky sluzia fakt len na prechadzky nakupnymi centrami. Mne pripominaju tie vysoke barove stolicky Rolling Eyes No ale proti gustu ziadny disputat Wink Mne sa zatial pozdrava ten cassual play, len ta cena Confused

 

11.10.2006 10:24

jajka

Katus gratulujem k skvelym vysledkom. Tie nas teraz vedia asi najviac potesit Razz Ja som bola chlapcekom tiez sokovana, ale velmi sa tesim, ze sa mu dari. Sice nebudem mat s kym chodit po nakupoch a kupovat satky, ale ak z neho vyrastie kopia jeho tatina, tak budem nesmierne stastna :D Inak baby, ja asi vobec nie som cool, podla mna je ten kocik otras. Trencanky idete dnes niektora na cvicenie???? A nemate chut sa niekedy len tak stretnut v TN a behnut na mliečny koktail alebo tak????

 

11.10.2006 10:35

zuzkaMT

tak teda babulky, ja som sa po rozhovore so svagrinkou (ma rocnu dcerku) a inymi kamoskami rozhodla, ze kocik kupujem cisto hlboky, ziadne kombinacie, a casom ked bude treba kupim zas len buginu. aj tak nemozem mat naraz dve kombinacie, hlboky budem pouzivat dokedy sa bude dat, a potom podla velkosti a vahy dietata potom pozhanam sportak. ak by niekto z vas mal dobry link alebo vedel odporucit dobre hlboke kociky, budem velmi rada. Laughing

 

11.10.2006 10:38

evik

Ahojte babulky :D Aj my sa vam chceme pochvalit :D Vcera som bola na sone a drobceka bolo krasne vidno, az na to, ze nam neukazal cikulku ani pipika, takze si este budem musiet pockat. Ale ma uz 321 g, priemer hlavicky 4,6 cm a posunuli nam termin dopredu na 28.2.. Drobcek sa pofrajeril, jednu rucku mal za hlavou a ked ho doktor trosku postuchal, tak si dalo druhu rucku pod bradicku a vystrelo dlan... vyzeralo to, akoby mi poslalo pusinku :D :D :D Dala som si to nahrat na dvd, tak sa z toho dnes cely den vytesujem. Babenky, prajem vam tiez krasne zazitky zo sona!!! Ivka 31, prosim ta, oprav v tabulke moj termin na 28.2. Dakujem :D

 

11.10.2006 10:39

evik

Ozaj, estee tickerik ... papa

 

11.10.2006 10:40

Peťulka

- ja dnes nejdem lebo musim ponahlat za hafanom, cely den tam bude sama - nema ju kto vyvencit, lebo muzika mam na skoleni a braska tiez, takze utekam domov a pak von. Ja som za stretko. Rada sa s vami stretnem. Ak to nevadi, tak mne to vyhovuje najviac tak okolo 18 az 19 hodiny,ale podla okolnosti aj skor (opat koli hafanovi). Mam ho ako moje prve dieta, tiez si nemozem vsetko dovolit...........ale co, je to moje zlaticko. Prednedavnom, ked som bola smutna a zacali mi tiect slzy, tak okamzite bola pri mne a stuchala do mna hlavickou, nech neplacem. Taka je suprova........ Inak boli ste uz aj v tom obchode oproti Slovenskej sporitelni ako sa ide K Sanerovi? Ivka to ma myslim blizko prace. Aj tam by mal byt nejaky obchod s tehu oblecenim.

 

11.10.2006 10:51

Ivka31

Ahojte dievcata. Hlasim sa aj dnes trochu neskor, napriek tomu ze uz som od 8:00 hore - to je u mna vykon. Musela som prichistat izby pre robotnikov, ktori dnes pridu montovat regulacne ventily na radiatory, aby im tam nic nezavadzalo. Uz ich pocujem v byte nado mnou, robia rachot, tak sa skoro ani nemozem sustredit na citanie. jajka ....... ja som za stretko kedykolvek. Teda pokial som este doma na PN, mam vychdzky neobmedzene. V novembri uz mozno pojdem do prace, tak potom mam cas po 16:00.

 

11.10.2006 10:52

jajka

Jasne Petulka ze boli, ved tam som si vcera pokupila tie tricka a aj malinkemu tu kombinezku a dnes tam idem znovu, lebo ju idem vymenit za mensiu :D Tam su dva obchody pre tehulky, ten blizsie k sporitelni je podla mna lepsi, lebo tam maju aj lepsie ceny a aj predavacka nie je tak horliva, je ochotna ale nie prehnane. to ja nemam rada. Mne by to stretnutie vyhovovalo radsej skor, najlepsie hned po robote okolo 14:30, ale to si ty este asi v praci. No ved nejako sa dohodneme.

 

11.10.2006 11:09

Ivka31

jajka a ake cislo si kupila, ja by som asi kupovala okolo tej 62, alebo je taka velka ???

 

11.10.2006 11:11

Ivka31

jajka .... nerobis nahodou tu za mostami, niekde na Zlatovskej? Ani neviem, nepisala si take nieco ? Asi mam sklerozu.

 

11.10.2006 11:24

Peťulka

- To ano. Ja som v praci az do 16.00 a kym dojdem do Trencina tak je pol piatej. Ale kludne sa stretnite s Ivkou, ked vam to tak lepsie vyhovuje. Ved mi mozte potom zreferovat, o com ste poklebetili. S Ivkou sa uvidime na 3D a s tebou hadam niekedy na cviceni. Mna urcite neprehliadnes Wink, pretoze vyzeram mladucko.......... O tom obchodiku si pisala vcera, pamatam si, len som nevedela, ze je to ten. Tak aj tam zabehnem omrknut....... - gratulujem ku krasnym vysledkom. Neboj raz sa ti otoci tym spravnym smerom, hlavne, ze je teraz vsetko v poriadku a pekne rastiete...

 

11.10.2006 12:03

Ivka31

Tak co dievcata, naobedovane ? Ja som mala paprikasik s haluskami .... mnam mnam. A co vy ???

 

11.10.2006 12:41

jajka

Super Evik, len nech nam to tak pokracuje Razz Ivka- ja som kupila az 68, vtedy som myslela na to ze sa to asi trosku sperie a ze co ked bude babo velke a tak ale doma som to zmerala a zistila som, ze to meria 3 cm a babo bude mat aj s hlavickou okolo 50 takze preto idem kupit 62. Ak by si mala cas Ivka, mozeme sa tak o 14:30 stretnut???? Ja robim pri Maxe, byvame ale za mostami v Istebniku, takze preto si si to asi zmylila. Petulka - tak sa hadam na tom cviceni stretneme Wink

 

11.10.2006 12:57

Ivka31

jajka .... no rada by som sa s tebou stretla, ale cakam, kedy pridu ti chlapi na vymenu ventilov. Uz su vedla u susedy, tak hadam uz tu budu. Trva im to jak lacnym. Od rana od osmej toho moc nespravili. Som zvedava do kedy budu u mna. Este mam aj kluce vedlajsej susedy, tam budu robit len dva radiatory, tak hadam to do druhej stihnu. Este uvidim. O tej druhej ti napisem, ako som na tom s casom. Inak aj ta cena tej kombinezy je celkom dobra. Myslim, ze tie co som ja obkukavala stali cez 500 Sk.

 

11.10.2006 13:08

Ivka31

jajka .... Tak uz su tu - idem im to stopnut. Otvorila som im u susedy, tak zacali tam s tymi dvoma radiatormi. U mna si to uziju. V kuchyni mam linku na pevno pod oknom, tak to tam musia montovat na kolenach pod linkovou doskou. Laughing Laughing Laughing . Uz sa tu boli pozriet a prevratili ocami. Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes A co nove u vas na domceku, podlahy sa betonuju??? Alebo ze by uz boli hotove ? Moj muzik vravel, ze v tej nemocnici mu bol tvoj muzicek akysi znamy. Aj mne sa jeho tvar zdala znama. Asi zo strednej stavebnej alebo z vysokej. My sme s muzom 75-ty rocnik, vy budete asi mladsi.

 

11.10.2006 13:36

jajka

Ivka - tak dufam ze to stihnes, ja o 2 koncim a letim na autobus, tak mi skus napisat aspon o 5 minut 2. My inak prave betonujeme tie podlahy, teda robi nam to firma, ktora nam aj montovala podlahove kurenie. Ked to bude vsetko od jednych tak sa aspon nemaju na co vyhovárat. Manzelika mozete kludne poznat zo strednej stavebnej, alebo z vysokej v BA. On je 77 rocnik a ja 80. Inak v tabulke mi mozes zmenit vek na 26 :D dakujem :D

 

11.10.2006 13:48

Ivka31

jajka ..... No moja asi to nestihnem. U susedy su uz chlapi hotovi ale u mna este makaju. Mame tu az 5 radiatorikov, tak sa mi sem nasackovalo 5 chlopov a robia ako divi. Asi si o mne myslia, ze som vadna, alebo na smrt chora. V obyvacke mam rozlozene velke kreslo a sedim si tu aj s notebukom a pisem. A oni tu okolo mna chodia a su strasne zaneprazdneni. Tak teda dobre nakup a vymen a potom posli fotku (ak mozes) co je to za kombinezku. Pekny zvysok dna zelam.

 

11.10.2006 14:01

Ivka31

evik ..... prepac zabudla som ti zagratulovat k vybornym vysledkom a novinkam zo sona. To vase malinke je asi riadne hamblive, ked sa nechce ukazat. Ale raz sa urcite ukaze, neboj. Ale ked pocuvam tie maminy z mojho okolia, ktorym povedali na 100% dievcatko a narodil sa chlapec, tak ja asi doktorom moc verit nebudem. Pokial na vlastne oci neuvidim pipika na utz. Kamoska si nakupila ruzove vecicky aj fusak a teraz v tom nosi chlapceka. No co uz, nevadi, zakryje ho dekou a nic nevidno. Ale je to sranda, nie ???

 

12.10.2006 07:53

jajka

Dobre rano vsetkym, konecne som tu raz prva :D Ivka tak som vcera tu kombinezku vymenila, maju ich teraz dost lebo mali ten tovar. Je fakt krasna, odporucam. Ja som bola vcera opat na cviceni, vcera sme nemali konkretnu temu, lensme debatili o tom co nas prave napadlo. My sme mali ist dnes na dovolenku, len sami dvaja s manzelikom + pokladik v brusku, ale vybuchlo nam ubytko, tak ideme az buduci tyzden od utorka do nedele. Budeme v Luckach, tam kde su tie kupele. Byvat budeme v drevenici s krbom, takze super romantika. A v sobotu sa z drevenice prestahujeme do hotela v kupeloch, lebo tam ideme na svadbu mojej kamaratke. Som rada ze nas caka taky super vikendik. Konecne chvilku sami bez svokrovcov Razz

 

12.10.2006 08:33

etna

Dobre ranko vsetkym :D ! Zacala mi vrtat v hlave jedna vec v suvislosti s tym, ze sa ma kazdy pyta, kde budem rodit. Zatial to neriesim, ale vobec si neviem predstavit, ako to organizacne prebieha. Chodim ku gynekologovi, u ktoreho rodit nebudem (je porodnik u Kocha a tam nechcem ist). Zvazujem Kramare alebo Antolsku. To si mam zistit ordinacne hodiny lekarov, ktori su priamo zamestnancami nemocnice, niektoreho si vybrat a k nim len-tak prist - som tu, chcem k Vam chodit a u Vas rodit Shocked Shocked ? Mam nejakych lekarov vytipovanych aj tam aj tam, takze asi viem koho by som si vybrala na Kramaroch al. Antolskej. Ak bude porodnik ochotny, tak si ho za tych 7 tis. Sk, alebo kolko sa to teraz plati, "zaplatim". BTW: ak niektora planujete ist na profylaxiu na Antolsku, kamoska mi spominala, ze vas nevezmu, ak tam nechodite aj na poradnu, tj. napr. mna by nevzali. Je to zvlastne Surprised

 

12.10.2006 09:19

Anonymous

Našla som zaujmavý článok o skatkách v tehotenskej knizke, mozno sa Vam zide. Ja som si ho vytlacila a vlozila do knizky, aby som bola vzdy v obraze. Čo znamenajú skratky v tehotenskej knižke Tehotenskú knižku dostanú budúce mamičky pri prvej návšteve tehotenskej poradne. Zaznamenáva sa v nej celý priebeh tehotenstva, výsledky bežných testov, vyšetrení. Preto je potrebné, aby ste knižku nosili stále pri sebe! V knižke je veľa lekárskych termínov a skratiek, ak im nerozumiete, neznepokojujte sa zbytočne -neváhajte a dajte si všetko svojim lekárom vysvetliť. Veď sú to záznamy o vás! Vysvetlenie niekoľkých skratiek vám ponúkame: TK ? krvný tlak P ? pulz FHR ? reakcia srdca Bpn - bez pozitívneho nálezu (napr. pri normálnom výsledku vyšetrenia moču Hb (Hg) ? hemoglobín (červené farbivo) ? pri anémii sa jeho koncentrácia v krvi znižuje Fe - železo ER ? erytrocyty (červené krvinky) LE ? leukocyty (biele krvinky) HTK ? hematokrit ? pomer medzi červenými krvinkami a tekutou zložkou krvi) B ? bielkoviny (B +/- = bielkoviny v moči prítomné/neprítomné) C ? cukor H ? hnis MOP ? mikrobiologický obraz pošvy GLYKÉMIA? hladina cukru v krvi KS ? krvná skupina Rh ? Rh faktor Ekg ? elektrokardiografia, kontrola pravidelnej činnosti srdca Bpn ? bez patologického nálezu AS ? akcia srdca OPP/OPN (OP+/-) ? ozvy plodu počuteľné/ nepočuteľné; približne od 14. týždňa OPPP ? ozvy plodu počuteľné, pravidelné (srdce dieťatka pulzuje takmer dvakrát rýchlejšie ako srdce budúcej mamičky- približne 140 úderov za minútu, mamička 72 úderov za minútu - a zvukovo pripomína cval koníčaťa) PP ? pohyby plodu; približne od 16. ? 20. týždňa Ceph ? cefalická poloha ? hlavičkou nadol Vx ? vertex ? hlavičkou nadol Kp ? koncom panvovým ? hlavičkou nahor L ? pozdĺžna poloha plodu BPP ? priemer hlavičky dieťaťa FL ? dĺžka stehennej kosti plodu APAD ? predozadný priemer bruška plodu TAD ? priečny priemer bruška plodu AC ? obvod bruška plodu HC ? obvod hlavičky plodu BPD ? biparietálny priemer - vzdialenosť temenných kostí hlavičky plodu SF - vzdialenosť medzi symfýzou (lonová spona) a fundusom (dno maternice); udáva sa v centimetroch a vyjadruje mieru rastu maternice; meria sa od horného konca spony po oblasť, do ktorej dosahuje maternica; dá sa z nej odhadnúť postup tehotnosti PRIMI ? gravidita ? žena, ktorá je tehotná prvýkrát MULTI - gravidita ? žena, ktorá už rodila 1 para ? primipara, prvorodička 0 para ? nulipara, nerodička Kompl. grav. ? tehotenstvo s komplikáciami OTP ? očakávaný dátum pôrodu TP ? termín pôrodu RA ? rodinná anamnéza OA ? osobná anamnézia Trim ? trimester RG ? riziková gravidita SC (s.c.) ? cisársky rez (sectio caesarea) Cx ? krčok maternice PPK ? pôrod panvovým koncom Kompl. pôrod ? pôrod s komplikáciami PPH ? popôrodné krvácanie VE ? vákuumextrakcia F ? kliešte (forceps) NHP ? nízka pôrodná hmotnosť Vernix (mázok)? krémovobiela látka na tele, najčastejšie u nedonosených detí Lanugo ? jemné ochlpenie na novorodencovi Pohl. ? pohlavie PET ? preeklampsia (hypertenzia vyvolaná graviditou. Často sa vyskytuje u žien, ktoré čakajú svoje prvé dieťa, u žien starších ako 35 rokov, ktoré nosia viac plodov.) Gestóza ? ochorenie počas tehotnosti s príznakmi: E ? edém, P ? proteinúria (bielkoviny v moči), H ? hypertenzia (vysoký krvný tlak) EDÉMY ? opuchy nôh H - Gestóza ? zvýšený krvný tlak pri gestóze E ? Gestóza ? edémy pri gestóze P ? Gestóza ? bielkoviny v moči pri gestóze SP ? spontánny potrat AB ? abortus, potrat UPT ? umelé prerušenie tehotenstva APH ? krvácanie po 28. týždni gravidity BBA ? dieťa sa narodilo pred príchodom lekára Bf ? dojčené dieťa PM ? posledná menštruácia MD ? materská dovolenka TRIM(ester) ? 1. tretina tehotnosti USG - ultrazvukové vyšetrenie MF ? malá fontanela VF ? veľká fontanela (fontanela ? bábätku po narodení môžete nahmatať v hornej časti hlavičky mäkké miesto, kde sa kosti lebky ešte nespojili; stratí sa asi v 18. mesiaci) TOXO ? vyšetrenie na toxopazmózu HbSAg ? vyšetrenie na protilátky proti hepatitíde AFP ? alfafetoproteínový test (alfafetoproteín ? bielkovina, ktorú najprv produkuje embryonálny žĺtkový vak a neskôr pečeň plodu. Jej koncentrácia je ukazovateľom diania vo vnútri maternice) HIV ? vyšetrenie na AIDS BWR ? Bodetova-Wassermannova reakcia ? vyšetrenie na syfilis

 

12.10.2006 09:20

jajka

to som bola ja (jajka) odhlasilo ma

 

12.10.2006 10:25

jajka

kde ste vsetky???

 

12.10.2006 12:00

Markíza

Ahojte! Všimli ste si, že už je založená sekcia "jún 2007"? Prajem Vám dobrú chuť k obedíku.

 

12.10.2006 12:24

Ivka31

Ahojte bambulky. Dnes sa vam hlasim trochu neskor. V noci som sa zobudila na divny krc alebo bolest v pravom boku, fakt neprijemne. Pri lezani na lavej strane som to tak necitila, ale kazdy pohyb mi sposoboval bolest. Rano som to este stale citila, ale pri kludnom sedeni to nebolo az take hrozne. Myslela som, ze to je asi slepak a uz som si predstavovala ako ma operuju bez narkozy iba s lokalnym umrtvenim. fuj fuj fuj Embarassed O 11:00 to nastastie preslo ako mavnutim zazracneho prutika. Proste som este s bolestou vstala z postele, dala som si varit cajik a zrazu to bolo prec. Zazrak, neviem co to bolo, ci krc, alebo ma drobec v noci kopal do boku a mala som uboleny nejaky sval. Fakt zahada. Ale nieco podobne uz som mala a vtedy to tiez tak zrazu preslo. Este sa vam musim priznat, ze vcera ked odisli ti chlapi co montovali nove ventily na radiatory, som po nich asi hodinu upratovala. Umyla som podlahy vo vsetkych styroch izbach a aj v kuchyni, kupelni a predsieni. Dost som sa zohybala a drobcovi sa to mozno nepacilo. Tak sa mi asi v noci chcel pomstit a dobre ma vnutri dokopkal. No asi sa budem musiet trochu setrit. Uz to tu tusim miamia spominala, ze po upratovani ju dost bolelo brusko. Tak asi vsetky to nesmeme prehanat s tou cistotou. Tak som sa vam postazovala, snad som vas nenudila. Ak mate podobnu skusenost, napiste. jajka ....... ta kombineza je urcite krasna, ked pojdem okolo, stavim sa v tom obchode. Dobru chut pri obediku zelam vsetkym maminkam aj drobcom v bruskach.

 

12.10.2006 12:43

jajka

Ivka ja som to tiez zvykla prehanat s pracou okolo domu, ale uz to mam nastastie zasebou. Uz som sa zaprisahala ze nebudem robit nic pri com sa musim zohybat, alebo chodit stvornozky a tak. Dokonca ked sa budeme stahovat mam zabezpecenu upratovacku z nasej firmy, ktora mi pride poumyvat vsetky okna, dlazky a tak co bude treba

 

12.10.2006 13:02

Ahojte

Meg

Ahojte, Vy ste tu toho popisali, ani to nestiham precitat. Dnes som si bola pre vysledky AFP testov (tak som sa bala) a su vyyyyborne, hned sa mi ulavilo, potom ma aj lekar pozrel a bol spokojny zevraj "babo pekne rastie". Juj som nadsena z toho! etna - na tu profylaxiu vraj naozaj mozu len baby co chodia na Antolsku. Majte sa krasne, Meg. Wink Wink Wink

 

12.10.2006 14:28

zuzkaMT

ahojte babulky, tak mame za sebou sono, musim sa pochvalit, vsetko je tak ako ma byt, drobec je o nieco vacsi, termin ostal na 24.2, mame cez 200 g a skoro 25 cm, mam aj nahrate dvd s kratkymi zabermi, no na pamiatku to staci nie?? hlavna vec je, ze doktor povedal ze to vyzera na CH Laughing , ale nie je to iste na 100%, takze snad to bude lepsie vidiet nabuduce, ale to si musim pockat. Aj tak sa straaaasne tesim Laughing Laughing Laughing Opatrujte sa a dajte vediet vsetky novinky Exclamation