1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

29.09.2006 11:32

Peťulka

Ja si myslim, ze spravne cvicenie na fil lopte moze pomoct pocas tehotenstva tym, ze precvicuje panvove dno, ktoreho posilnovanie v konecnom dosledku pomaha pri samotnom porode. Takisto je cvicenie na lopte vhodne pri bolestiach krizov, ktore su pocas tehotenstva dost caste. No a cvicenie samo o sebe je pocas tehotenstva velmi zdrave.... :D

 

29.09.2006 11:32

jajka

dakujem Petulka, dufam ze sa ti tam pacilo buducu nedelu asi zacne byvat aerobic pre tehotne, na mestskej plavarni, ale uz rano o 9 - no to bude budicek :D

 

29.09.2006 12:14

Ivka31

Tak vidim, ze sa to tu dnes akosi pomaly rozbieha. Vonku je tak krasne, hadam to vydrzi aj cez vikend. My ideme v sobotu ku svokrovcom do Dubnice. V nedelu uz vraj nema byt az tak slnecno, tak to slniecko bambulky vyuzite este dnes a zajtra. ty si sa dnes akosi rozpisala, nemas sefka v robote, alebo si doma? Ten aerobic vo vode moze byt fajn. Uvidim, co mi povie lekvar vo stvrtok na poradni. Potom by som mozno zacala chodit aj ja. Ktoru nedelu sa to zacina, a ako sa tam treba prihlasit? Ty budes asi cez vikendik pracovat s muzikom na domceku. Tak nech mate pekne pocasie. Ozaj, pises, ze uz sa budete pomaly aj stahovat, a ani si nam nenapisala, co vlastne este dokoncujete. Uz obkladate a malujete? tak ty ides do Blavy pozerat nabytok? Tak pekne pokukajte a dobre nakupte. A samozrejme pekney vikendik zelam.

 

29.09.2006 12:27

Ivka31

Este sa vam musim pochvalit s novymi cizmickami, co som si kupila na zimu k suknicke. Mam totiz take dve hnede sukne v pase s upletom, takze sa budu dat nosit aj s bruskom. No a mije zimne boty na snurovanie su super, ale len k nohaviciam. Tieto maju v predajniach John Garfield (tak nejak) a stoja len 1200 Sk. Nie su sice kozene, ale take pohodlene.

 

29.09.2006 12:45

Markíza

Zdravím Vás! Ako sa Vám darí? Dúfam, že ste v poriadku. Ja som OK. Dnes som sa objednala na 3D UZV. Voľný termín (myslím taký, kt. by vyhovoval aj mne) bol až na 7/12/06. Už sa neviem dočkať, aby to bolo tu. Prajem Vám krásny, slnečný a pohodový víkend.

 

29.09.2006 13:04

jajka

- som sice v robotke, ale dnes tu je akosi fraj :D Ja dnes inak oficialne zacinam 5. mesiac tehotenstva Razz Tie cizmy su super Ivka. A co sa tyka aquaaerobicu, nemusis sa nijak prihlasovat, staci prist. Este buduci tyzden budem volat, v ktoru nedelu to zacne, potom ti dam vediet. Ked budes na tej poradni, skus sa prosim spytat, ci je lepsie davat si potom tampon do tej vody, alebo co. Veru vikend bude pracovny. My teraz robime omietky, elektriku, vodu, kanalizaciu...K obkladom sme este neprisli, lebo najskor nam musia spravit podlahove kurenie a zabetonovat podlahy a potom nam pridu postavit krb, namalovat, nainstalovat vodu, musime napchat izolaciu do strechy, spravit podhlady a ideme sa stahovat :D ono to asi vyzera trosku nerealne, ze??? ale nie je, len treba poriadne makat. Ja verim ze to dokazeme, to by sme ten domcek mali extra rychlo postaveny- zacali sme 22 aprila Razz Tak ja uz odchadzam z robotky. Neviem ci sa sem cez vikend dostanem, ak nie tak vsetkym pekny vikend. Ja budem netrpezlivo dalej cakat na prve kopanceky mojho pokladika v brusku. Uz by som si ich aj zasluzila, ved som dnes 17+5 tt Sad

 

29.09.2006 13:32

Ivka31

jajka ..... tak to mate este vela prace pred sebou. Ale ked sa chce vsetko sa da. Zalezi na tom, ktore prace si robite sami a ktore vam niekto pride urobit. My sme si s muzikom prerabali byt uplne sami - murovanie, omietanie, osadenie zariadovacich predmetov a dokonca sme si robili aj plavajuce podlahy sami. Akurat na obkladanie sme si netrufli. No a trvalo nam to pol roka. Ale nikam sme sa neponahlali, takze v pohode pomalicky sme to porobili. Drzim palceky, nech sa do Vianoc stahujete, to by sa snad dalo stihnut.

 

29.09.2006 15:00

jarus

:D Ahojte kočky, vidím že sa tu bavíte o tom kde budete rodit a o tehu cviceniach.No ja tu v Michalovciach mám až jednu možnosť kde rodiť epidural neodporúčajú lebo s ním majú zlé skúsenosti, hrádza sa nastrihuje automativcky a všetko je tu také no ako všetko na východe. A tehotenské cvičenia? snívajte s nami. Nikde. Ináč ale ma teší bábo už ani nemôžem povedať že sú to bublinky riadne cítim slabé kopančeky nie vždy ale v určitej polohe sa vždy ozve.Je to úžasné. Všetkým vám to prajem. pa

 

29.09.2006 15:27

Ivka31

Ahoj Jarus .... tak ty uz citis kopanceky? To je supeeeer .... aj ja chcem. No este nas tu je vela, co nic necitime, tak este mam cas. A z porodnice si nic nerob, ked tam odrodili ine, porodis aj ty a vsetko bude OK. Zelam pekny vikendik tebe aj ostatnym tehulkam.

 

30.09.2006 07:50

Katuš

ahoj babulky, zelam pekny vikendik vsetkym:) Ja som vcerabola v robote cely den,dnes idme na 60tku a zajtra zas robim...no nic moc.Som unavena ako pes,predvcerom vecer nas drobec do 23.45 cvicil hadam spartakiadu v bruchu,ani som nevedela zaspat,ako som sa z toho tesila a vlastne ma to vzdy prebralo z driemot.Muzik len ziral,co sa deje.....ja uz tiez citim take slabe kopanceky,uz nie len bublinky,len zvonka ich este necitit,co hneva mojho chlapa,lebo uz by chcel aj on:)Taksa zatial vypytuje,ci male spi,alebo co robi:) Ozaj,a uz ho citim aj cez den,nielen vecer:)

 

30.09.2006 19:42

jajka

Dievcata ja Vam tak zavidim tie kopanceky, samozrejme v dobrom. Ja uz mam obavy ci je nas drobcek v poriadku, ved uz som 17+6 a stale vobec nic Crying or Very sad Kazdy vecer cakam, ze uz mozno ho ucitim, aj manzelik vzdy lezka na brusku a nas drobcek sa vobec nehlasi Sad Este k tym epiduralkam u nas v Trencianskej nemocnici, davaju ich na poziadanie, vobec sa za ne neplati, ale vraj je len malo mamiciek, ktore si o ne poziadaju. A casto sa stava, ze si uz o ne poziadaju neskoro a preto ich prehovoria aby to uz vydrzali, lebo chvilu trva kym injekcia zaberie a vtedy to uz maju aj tak za sebou. Tak ja uz idem do postielky, cakat ci sa babo ozve. Dufam ze ano.

 

01.10.2006 14:14

Anonymous

Ahoj babulky, tak sa hlasim zasa z prace....vidim ze som tu dnes prva,hoci je uz davno poobedie. Ani sa necudujem,ak mate taky utlm ako ja....ja som tu uplne hotoa,neviem,ako to tu prezijem do vecera do osmej.....keby mi teraz ukazali postel,zaspim bez toho,ze by som si na nu lahla.....som hotva. Dokonca aj drobec tusim spi,ani sa nehne,len doobeda si dvakrat kopol a nic...ani sa nedivim,utlmena mamca,spiace babo....co by som chcela,no nie?

 

01.10.2006 14:16

Katuš

ten anonym som bola ja,odhlasilo ma Sad

 

01.10.2006 15:17

Ivka31

Ahoj Katuš. Som rada, ze si tu aspon ty. Dievcata asi pospavaju. Ja sa cez den snazim nespat, lebo potom by som v noci buntosila. Idem kuknut do tabulky, co to vlastne robis, ze si v praci v nedelu.

 

01.10.2006 15:22

Ivka31

Aha - letisko - aj som si myslela, len som si nebola ista. Asi mas uz pohodicku, dovolenkove obdobie za nami..... asi sa moc nelieta, ze ?

 

01.10.2006 15:51

Katuš

Ahoj Ivka, ano,asi je ten utlm celoslovensky:) No,na letisku robim,ale vies,aj ked je po dovolenkach,lieta sa a na vezi je robota stale....lietaju nam pravidelky a ja mam na starosti este okrem toho auta,co sa pohybuju po drahach-kontroly svetiel,plasenie zvery,ochrana letiska,kontrola drah....a oni pekne chodia na striedacku,takze klud tu neni:( a ked je,tak zas sledujeme pocasie,ci vsetko funguje v pocitacoch ako ma,mňno o zabavu na celych 12hodin mame postarane....

 

01.10.2006 16:03

Ivka31

Plasenie zveri ???? A to ako moja - normalne vybehnes a kricis hes hes ???? Laughing Laughing Laughing

 

01.10.2006 16:09

Ivka31

Ale nie - prepac, nechcela som ta urazit. To robia asi ty chlapy z toho auta, ze ?

 

01.10.2006 16:13

Katuš

Laughing teraz som sa dobre pobavila,naozaj:)))) Nie,ja neplasim,na to su zvlast ludia.ni sadnu do auta,musia sa mi cez vysielacku ohlasit hore na vezu a poziadat o povolenie vstupit na drahu...ak sa nevzlieta/nepristava,dostanu povolenie a potom prebehnu vseetky drahy a plasia uz tym,ze tade prejde auto(vtaky) alebo strielaju slepymi nabojmi s pusiek(zajace,sysle a ine opachy) no a takto chodia na kontroly aj ti ostatni...svetla,stav drahy(ci je cista,sucha a tak.....) A neboj,neurazila som sa:)))))))) No,idem chvilku pracovat,zas sa tu ohlasuju elektirkari,idu kuknut,ci vsetko svieti,ako ma.....tiez by si mohli dat pohov....

 

01.10.2006 18:22

Ivka31

Akoj Katuš. Ešte si v praci ? A kedy vlastne končiš ? Mne prave odisla navsteva, tak trochu kukam do PC. Aby som nezabudla - docitala som sa tu na babetku o nejakom homeopatickom pripravku na podporu laktacie (dojčenia). Akurat som sa nedocitala ako sa to vola. Tak som dnes trochu snorila po nete a nasla som. - 3 x 5 granúl rozpustit v ustach min. 10 minut pred jedlom

 

01.10.2006 19:13

Katuš

Ivka, prave som odbehla od roboty,je asi 10minut klud.....no ja tu trcim do osmej do vecera.Robim dvanstky,od 8 do 20.00.Zajtra tu bduem zas cely den,ale potom mam konecne dva dni volno,uz sa neviem dockat!!!!! Ozaj,tie homeopatika,ak budete dakto daco potrebovat liecit,ci uz kasel,nadchu,chripku alebo daco podobne,tak moja kmotra ma neuveritelny prehlad v homeopatikach,staci sa pytat,zistim co je na co a popisem vam sem. Ja si pamatam akurat jedno, ] babetko ked ma problemy s bruskom a prdikmi,davaju sa kvapky BABYCALM,su ciste prirodne,mozu ich aj kojenci

 

01.10.2006 19:57

Ivka31

Katuš Dik za ten typ na liecenie babetkovskych prdikov, hned zapisujem do debilnicka. Este pisali dievcata na septembrovych a oktobrovych babetkach, ze aj na urychlenie porodu, alebo na otvaranie porodnych ciest je nejake homeopatikum. Ale zase som sa nedocitala ako sa vola. Tak ak by ta tvoja znama vedela, pisni nam nazov. Ved uz bude osem hodin, asi uz koncis. Tak sa maj a v noci pekne snicky.

 

01.10.2006 20:24

Katuš

IVKA, s kmotrou budem v utorok alebo v stredu,aj s malou sa chysta k nam,tak vsetko vyzistim,a napisem.Uz som konecne doma,idem do vane a spat,ja som tak priserne unavena,za sa to neda ani povedat....mam stresne sprosto napisane sluzby,teda mala som cely september a zajtrajskoom sa mi to konci,tak uz bude lepsie...len asi kym to dooddychujem,bude aj november:)Dobru nocku aj tebe.

 

02.10.2006 07:59

etna

Ahojte dievcata. Dufam, ze ste mali dobry vikend. My sme mali mensiu akciu a boli sme v uuuuuplne kraaasnom penzione vo Sv. Antone. Razz Vsetci kamosi sa pytali na nase babo, kde budem rodit, ak dlho budem na MD..., az mi to bolo trosku neprijemne. Som stastna na jednej strane, ale na druhej strane som aj opatrna, je pred nami dlha cesta a tak rozpravat o tom, co budeme robit, ked babo pride na svet, ake plienky mu budem davat, ci bude oco fotit porod... no radsej si to necham na neskor, ked to uz bude aktualne Smile, resp. budem sa o tom bavit s manzelom, s vami, ale je predcasne riesit taketo veci vseobecne s ostatnymi. Ja som asi z tych mamiciek, ktore budu kupovat veci pre baby na poslednu chvilu Smile Este sa vratim k tomu 3D. Sestra mojej kamosky bola niekedy v 6.-7. mes., teda ked uz babo bolo velke a nezmestilo sa cele na obrazovku, ale vraj o to realnejsie. Myslim tak, ze tvaricka, crty atd. v podstate boli uz take, ake budu aj po narodeni a pekne si mohli pozriet kazdy detail, nostek, pipik Razz Razz Takze mi nasadila chrobaka do hlavy, kedy vlastne na ten 3D ma ist Confused ? A este jedna kvizova otazka na zaver? Aj vam sa zda, ze to vsetko ide pomaly? Ja som uz nedockava na prve pohyby, na velke brusko... Pekny den Smile

 

02.10.2006 10:28

fazulka

Dobre ranko, :D a pekny cely tyzden, aj ked uz asi trochu tak aj jesenny. Etna, no mne sa celkom zda, ze to ide dost rychle, teda oproti prvemu tehu, vtedy sa mi vsetko neskutocne vlieklo a nevedela som sa dockat terminu. Ale teraz je to znacne ovplyvnene uz aj tym, ze mame doma malu, ktorej venujeme vsetok volny cas, tak si to ani neuvedomujem a moc nepocitam dni. Snazime sa uzivat si ju teraz co najviac, je mi jasne, ze zaciatkom marca sa jej nebudeme moct takto venovat, aj ked ju samozrejme neplanujeme zanedbat.ale.............. Teraz som uz len velmi nedockava na vysledky, dva-tri dni pred poradnou, a tak... Babulky, neviete prosim nejaky dobry receptik na kasel? mam taky suchy, vlecie sa uz asi tyzden a uz mi poriadne lezie na nervy. Twisted Evil No ani my sa este stale nehybeme, takze jajka nebude vobec smutna, termin mas teda skor ako my, ale zas ja ako druhorodicka by som uz babetko mohla citit a stale nic. Confused no dufam, ze vsetko je ok, a nase mimi je len trosku lenive, vsak ma aj byt po kom. Wink My sme mali cez vikend jarmok a hody, tak sme sa vyjarmocili a vykolotovali dosytosti, pocasie bolo skutocne nadherne. No idem pracovat, kedze je zaciatok mesiaca a je tu toho neurekom. Shocked Pozdravujem vas vsetky a ak ma niekto tento tyzden poradnu, odbery a ostatne procedury, drzim palce,aby vsetko dobre dopadlo. Pekny dnicek Razz

 

02.10.2006 10:30

Peťulka

Dobre ranko babulky. Tak aky ste mali vikendik? My vacsinou upratovaci, ale skocili sme si s manzelom aj do obchodneho domu MAX a popozerali par obleceni. Kupili sme si tam podobne tricka, takze teraz k sebe aj farabne patrime Laughing Vyhliadla som si tam jednu bundicku, takze ak sa nevypredala tak si ju dnes zbehnem kupit. Vcera mi prisli gratulovat moji rodicia a svokricka aj so svagrikom. Svagrik ma predzasobuje detskymi vecickami. Napriklada mam uz od neho tasticku Huggies, do ktorej sa zmesti kopu detskej drogerie a obsahuje aj prebalovaciu podlozku. No a vcera mi doniesol dve flasticky na pitie (take ktore si dieta moze uchopit samo a nerozlieva) a detsky pribor, ktory si moze babatko aj zuvkat pretoze je vhodne pri raste zubkov. To mam ale svagrika, co? Nasi mi doniesli pyzamko, take riadne velke, hoci neviem, ci mne to brusko niekedy do takych rozmerov narastie Wink a tortu. To fakt neviem, kto ju u nas celu zje Laughing - to mas pravdu, ze sa zda akoby sa to vlieklo. Hlavne ja to tak pocitujem, ked mi ani bursko nerastie ani nic zatial necitim. Aj ja uz by som chcela. V obchode som stretla svoju sesternicu a ta sa ma spytala, ci nie som tehotna? A ja natesena, ze je to uz vidno som jej pritakala. A ona na to, ze hej, ja som sa len tak pytala. A v ktorom si? Hovorim, ze zacinam piaty. A ona ze tyzden? Aj ja so smiechom som jej povedala, ze nie. MESIAC. Fakt baby, na mne to ten, kto ma nepozna, naozaj nevidi!!! Jo a este sme sa isli pozriet do obchodu s detskym oblecenim BABY CENTRUM a tam maly taky pekny modro-zlty kocik (4-kombinacia) za nejakych 7 490,- Sk Fakt sa mi pacil. Len neviem, co to bola za znacka.... Som sa rozpysala!!!!

 

02.10.2006 10:32

Peťulka

PREPACTE ZA TI E HRUBKY. SOM TO JA ALE SLOVAK!!! Wink

 

02.10.2006 12:16

miamia

pekny zaciatok tyzdna vam zelam babulky Razz my sa mame dobre...sice nam bolo vcera trosku smutno,lebo ocko nebol doma...ale zabila som tu nudu upratovanim,tak sm to aj dobre vyuzila ,ze tu nebol Laughing 11.10.totiz pridu buduci svokrovci tak tu musi byt ako vo vaticke Wink ale ved tu aj stale je...takze este umyjem okna a mam to... mne sa inac tiez zda,ze to celkom skoro bezi...ved len prednedavnom som sa dozvedela,ze som tehu a aha uz som v 5.m. Shocked fazulka ja ked mam neprijemny a dlhotrvajuci kasel tak sa naparujem nad harmancekom takych 10min 2xza den a pomaha mi to...neviem vyskusaj...skore uzdravenie etna ani ja sa nerada bavim v spolocnosti o tehu a ako to bude ked...a este ked pocuvam tie mudre slobodne zienky ci zeny bez deti ,ze som mohla pockat a tak...ze teraz sa mi zmeni zivot a nebude uz zabava a tak a ja na to len,ze ci uz maju skusenosti s babetkom ,ze az potom im uverim Twisted Evil a ze to je planovane tehu a na babo sa uz citime zreli...a ak mi niekto chyta brusko ktore este vlastne nie je vino a vravi ze ty si uz v 19tt a nic nie je vidiet???ze som sa asi pomulila a otehotnela som asi neskor...no tau sprostost ked pocujem... Shocked Rolling Eyes tak ja tiez radsej nerozoberam nic len s VAMI a milym... Razz Wink Laughing Petulka hlavne ze sa ti ten kocik paci a ma aj slusnu cenu a je prakticky nezalezi na znacke...moj nazor Wink mas super rodinku mne zatil len moja mamka este ked sme boli na SR darovala bavlnenu kosielku a ciapocku a odvtedy uz nikto nic...ale jednak su odomna daleko ale som zvedava teraz ked pridu svokrovci ci uz si aj oni spomenu ze som tehu,lebo zatial sa len asi dvakrat opytala svokra,ako sa mam a male ako sa ma a to je vsetko...inac jej to hovori mily sam od seba,ze ako bolo na poradni a tak...alebo ja ked s nou volame...ona ma vela svojich problemov...ale to myslim v dobrom fakt ma toho vela a navyse ona ma aj tak ine nazory na tehu a vychovu tak mi to aj vyhovuje...ked mi este na SR byvalo zle a polovicka sa o mna bala tak ona nanho kricala ze co sa boji ze ja nie som chora ale iba tehotna...ze nech nie je z toho v strese ze kazda zena aj ona to zvladla a este aj obila do 7mesiaca... Wink juj tie zeny Wink xixi...ja sa len smejem...alebo ze ona nepouzivala vobec perinku ze zbytocne peniaze...ale ja ju budem tak sa tvarila ako puk Shocked

 

02.10.2006 12:25

miamia

JEMINENKU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Razz PETULKA TY MAS DNES NARODENINKY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Razz Razz :Pvsetko najlepsie!!!hlavne vela zdravia Tebe aj malilinkemu pokladiku....nech ste stastni ...nech vas obklopuje laska a nech sa Ti splni len to co si ty prajes!!!!ESTE RAZ VSETKO NAJ NAJ NAJ!!!!!!!!pripaja sa aj malicka Mariah... Wink

 

02.10.2006 12:58

Peťulka

miamia: JEMINENKU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Razz PETULKA TY MAS DNES NARODENINKY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Razz Razz :Pvsetko najlepsie!!!hlavne vela zdravia Tebe aj malilinkemu pokladiku....nech ste stastni ...nech vas obklopuje laska a nech sa Ti splni len to co si ty prajes!!!!ESTE RAZ VSETKO NAJ NAJ NAJ!!!!!!!!pripaja sa aj malicka Mariah... Wink
DAKUJEEEEEEEEEEEEM VELMI PEKNE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(ZA OBOCH Wink Laughing )

 

02.10.2006 13:01

Peťulka

Babulky, aj vy si to tak ratate, ze napr. ja som teraz 17.tyzden a 1 den, t.z. ze som v osemnastom tyzdni? A chodite na www.mamaaja.sk? Ja si tam vzdy kazdy tyzden pozriem, co sa vo mne deje!!!

 

02.10.2006 13:06

marcovky

Meg

Babky, citam marcovky uz dlhsie z casu na cas ale nevedela som sa k vam nikdy pripojit, snad dneska to vyjde. V stvrtok idem na UZV aj na AFP testy na Antolsku, tak drzte mi palce, teraz som v 16.tt. Su tam vsetci lekari vratane mojho velmi nervizni, pretoze tam chodi milion zien a pacientok a maju z toho nervy. Teraz dokonca zavesili na dvere ultrazvuku oznam ze doprovod len s dovolenim lekara (chcem tam konecne vziat draheho tak hadam ho vpustia dnu...) Ozaj a videli ste forum februaroviek? Oni si fotili bruska, tak som sa celkom ukludnila ked som ich videla, este ich enmaju moc velke, lebo na mne skoro nic este nie je vidiet a pribrala som asi len 1 kg alebo 2 kg. A vy? kolko ste uz pribrali? Meg. Laughing

 

02.10.2006 13:11

marcovky2

Meg

Jeeeej, tusim je to celkom jednoduche, len ticker som este nevedela pripojit, tak snad teraz - termin mam 24. marca. Tak po stvrtku zas nieco napisem. Meg. Laughing Laughing Laughing

 

02.10.2006 13:32

Peťulka

Vitaj Meg, neboj nie si sama komu brusko nerastie. A aj ja som pribrala len 2 kg (teda uz som sa sice tyzden nevyzila, ale hadam...) a to som "uz" v 18. tyzdni. Zajtra drzim palce u dokiho!!!!! Ja mam zase zajtra volat ohladom AFP testov ako dopadli, tak mi drzte palce, nech je vsetko o.k.

 

02.10.2006 13:42

fazulka

Petulka, prepac, aj my sa dodatocne pripajame a zelame vela vela zdravicka, pohodove tehotka a zdrave babetko :D :D :D a nech sa Ti splnia samoska vsetky tajne aj netajne snicky. No s tym pocitanim, neviem ako ostatne maminy, ale vacsina z nas to pocita vlastne 15 +1 = 16 TT. myslim, ze aj lekvari to tak pocitaju. Ja na mamaaja moc nechodim, ale na cesku rodinu, tam som si aktivovala sluzbu a chodi mi kazde rano mail pre babetko, tiez je to velmi pekne. pisu, co sa prave v tom obdobi deje, ako rastieme, je tam vela o zdavi, cit. zivota a tak. no proste vsetko, co nas zaujima. A maju to vlastne viacere kocky odtialto.....tak mozu aj oni podat referencie. Mia, dakujem za receptik na nahrievanie, no musim vyskusat. Lebo je to des.Uz mam asi brusnu svalovicu. Crying or Very sad

 

02.10.2006 13:44

fazulka

Meg, vitaj medzi nami, :D myslim si, ze ten tickerik si zvladla super, len Ti to nebude automaticky pripocitavat dni- teda nebude sa aktualizovat, pisem jak tatar, skus si skopirovat ten kod s url myslim a vlozit do nastaveni, potom by to malo byt ok. Wink Ak pisem nejasne, pytaj sa. papa

 

02.10.2006 13:54

Peťulka

Dakujem velmi pekne za zelanie, fazulka. A zelam ti rychle uzdravenie................... Idem si pozriet tu rodinu......dik za tip!!! Wink

 

02.10.2006 13:56

Peťulka

To je divne, na rodine.cz mi to vypocitalo pri tom istom termine porodu, ze som v 16. tyzdni, co je samozrejme hlupost, ale idem pozerat dalej....

 

02.10.2006 14:25

Ivka31

Ahojte bambulky. Dnes som tu este nebola, tak vas zdravim v novom tyzdni a zaroven v novom mesiaci. Pre vsetky, ktore este nemaju ktovieake brusko ... Rano som bola na zubnej hygiene a doktorka mi skoro nechcela verit, ze som tehotna. No bola moc mila a odporucila mi vela dobrych veci pre starostlivost o ustocka babetka. Razz Vraj by sa mali ďasienka vzdy vecer poutierat vlhkou gazickou na prste a pred spanim nedavat pit nic sladke. Este mi vravela, ze decke zubky sa kazia okrem sladkosti z bakterii, ktore sa z ust dospelych dostavaju do babetkovskych ustociek pri bozkavani alebo oblizovani cumlika a lyzicky. Nie ze by som bola nejak moc dezinfekcne zalozena ale co sa tyka zubkov malinkeho, urcite budem dbat na vsetky rady zubarky. Ja som mala decku zubarku uplne naprd a tak aj moje zuby vyzeraju. meg .... vitaj medzi nami a urcite sa este ohlas a nieco pekne popismenkuj. Zaradila som ta do nasej tabulky. Ak by ti to nevadilo, napis nam pre doplnenie aj ostatne udaje o sebe. Peťka .... vsetko naj naj naj k narodkam a nech sa ti splni vsetko, co si zelas. Ako mam postupovat na tej stranke mamaaja ked sa chcem dostat k tym udajom o babetku??? fazulka .... mne na kasel zabera sirup Calcium chloratum. Dobre sa uvolnia hlieniky na prieduskach. Okrem toho pouzivam bylinkovy cajik na kasel a priedusky vzdy ked mam kaslavy zachvat a vecer pred spanim na ukludnenie.

 

02.10.2006 14:29

Ivka31

........

 

02.10.2006 14:35

Ivka31

Peti ... uz som to nasla

 

02.10.2006 14:52

fazulka

Ivka, no uz si nam tu chybala Exclamation Wink Dakujem za rady na kasel, nastastie nic okrem neho ma netrapi, tak to had bude ok. len to musi byt aj pre mimi neprijemne, naskakujem tu jak stary hrniec...

 

02.10.2006 15:12

Ivka31

fazulka .... to ti verim, ze kasel je fakt neprijemny. Ja som ten cajik pila aj v robote, hned ako ma zacalo "dusit" uvarila som si salku caju a bol klud aspon na 2-3 hodky. Teraz to ma moj muzik, tak ho tu aj mam - ten cajik - Teeknne - Kašel a prúdušky. Ja tie bylinkove sice nemusim, ale preventivne si dam. Skus mozno pomoze.

 

02.10.2006 15:19

Ivka31

miamia ..... teba som este chcela varovat, pred tym prehnanym upratovanim. Umyvanie okien, hlavne pohyby na stolicku a dole, to nie je moc vhodne pre tehulku. Samozrejme vsetko s mierou. Inak, ak sem tam zabrusis aj na septembrove a oktobrove babetka 2006, docitas sa, ako sa oni snazia konecne uz porodit pomocou umyvania okien, podlahy a upratovanim bytu. Nechcela som ta naplasit, len si daj pozor a medzi upratovanim si aj oddychni.

 

02.10.2006 15:30

Ivka31

3D ultrazvuk - dievcata, mozete mi niektora prezradit telef. cislo na objednanie do toho Hlohovca k Dr. Brestanskemu ??? A nejaku ulicu, kde to robia ???

 

02.10.2006 16:41

tinulik

citam vas uz cele mesiace, velmi sa mi paci vasa diskusia, temy a rady. Tesim sa, ze sa k vam mozem pripojit. Termin porodu mam 28.3., takze zatial som asi posledna Confused ivka moje udaje do tabulky: mam 30 rokov, narodky mam 4. dec. - strelec, som z presova tinka

 

02.10.2006 17:09

Ivka31

Ahoj tinulik .... vitaj medzi nami. Som rada ze sa tak pekne rozrastame. Ak dovolis, zaradim ta do tabulky a zajtra ju sem prihodim.

 

02.10.2006 19:06

Ivka - udaje do tabulky

Meg

Ahojte, jeej aj ste ma privitali, vdaka. Ivka - ked to budes zajtra doplnat, tu tabulku, dopln aj za mna - Meg - Magdalena, nar. 5.3., Bratislava, zamestnanie - manazer monitorovania na Ministerstve vystavby a reg. rozvoja SR. Inak ja som na rizikovom teh., nechali ma doma najskor na prve tri mesiace na PN a teraz pre istotu uz na cely cas, aj ked mi nastastie nic nie je. Nechali ma za to ze som mala v zime spontanny potrat. Najskor som na to zurila kym som bola este v pracovnom rytme, ze ja sa doma asi zblaznim, ale teraz ked od kolegov pocuvam co sa tam deje po volbach tak som velmi rada ze som doma. Petulka - tak nie som sama kto nepribera - ale asi to jedneho dna zrazu zacne. Tak pa a drzte mi teda palce na stvrtok. Musim sa obrnit zas na ten uzasny personal na Antolskej... Pa, Meg. Laughing Rolling Eyes

 

02.10.2006 19:48

miamia

vitam u nas meg a tinulik Razz mne tiez nevidno brusko a dnes ma nas...l priatel,ze spm chuda ako vyzla a to som v 5. mesiaci tak som sa az rozplakala sama v kuchyni...no chapete ?Ja som cela stastna ,ze to ide ako to ma byt ...pribrala som zhruba nmejakych 4kg a to je podla mna fajn za 5mesiacov...a som prvorodicka takze nemusim mat hned brusko ako slonica... Wink Laughing a pritom jem vsetko za radom akurat sladke mi moc nechuti ale aj to sa snazim do seba napchat sem tam... ivka asi som to aj vcera prehnala s tym upratovanim lebo mam teraz bolesti v krizoch ale take fakt bolave tak sa bojim ci nie od toho takze okna kaslem cele ake su...aj tak je tu uprsane pocasie a hned by mi ich znovu zaspinilo...a vlastne to nie je ani nas byt ale iba prechodny-takze fakt sa radsej setrim pre malicku Razz inac aj ja som bola v soku ked ste mi tu prednedavnom vysvetlili ako sa to ma ratat a ja som si stale myslela ze som napr 14+tt takze 14tt a to som uz bola v 15tt Embarassed xixi Laughing no a teraz som uz hrda v 19tt Laughing meg inac ja som 3.5. a moje male dievcatko sa ma narodit 1.3. ale priala by som si keby to bolo 5.3. ako ty to by bolo zhodne v cislach s mojim narodenim...xixi Wink doma sa nam pokazil net tak sme v net caffe...tak som smutna lebo ja si vas rada citam aj neskoro v noci a takto budem moct az za den -dva Sad ok tak sa drzkajte a pismenkujte a ja si to potom precitam...papa Wink

 

02.10.2006 20:17

tinulik

- aj ja som niekedy pracovala ako manazer monitorovania phare projektov, ale na MP SR, v septembri som tam mala opat nastupit, aj som sa velmi tesila, ale ked sme s manzelikom zistili, ze sme tehu a hned som sla na PN, uz som sa rozhodla nerobit ziadne profesne zmeny (aspon na nasledujucich par rockov nie) Laughing dakujem za privitanie vsetko naj k dnesnym :D narodkam