1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

13.07.2006 09:27

evik

juuuj, este tickerik... papa

 

13.07.2006 09:33

evik

neviete mi poradit, preco mi tenm tickerik stale ukazuje velkost v inchoch a nie v mm?

 

13.07.2006 10:28

Kačena

Ahoj Evik! Skús si tam tickerik vložiť ešte raz či to nebude v mm, veď vyskúšaj! Teraz idem momentálne navariť pre 6 hladných krkov (dospelých) a takto je to dennodenne, takže Vám všetkým trošku závidím, že ste doobeda v práci.... Pekný deň Wink

 

13.07.2006 11:31

Katuš

Evik,moja,teda,takto ti byva zle???Ja som bola v lekarni a som si kupila na nevolnosti a problemy s travenim cukriky TUMS,su ozaj dobre,velmi mi pomozu,ked mi je tazko od zaludka,su take cmulacie a lekarnicka mi ich vylozene odporucila ze tie sa mozu,lebo sa z nich ziadne latky nevstrebavaju.......som chcela povodne ine,ale tie sa mohli az od 12tt,tieto sa mozu od zaciatku tehu. Ja idem na uvz az bduci tyzden dakedy,takze toiez este neviem,ake velke je nase bao,ako vyzera,a ci jedno,ci dve. Inak,teraz by sme mali mat tak 2.5 - 4cm velke babetka,podla toho,kto je v ktorom tt....aspon tak pise muudra kniha:)

 

13.07.2006 11:40

fazulka

Ahojte tehulky, no ja som teda este u lekara nebola, ale chystam sa kazdym dnom. Embarassed Stale si hovorim, pockaj este chvilu, den-dva, bude to lepsie vidiet... Cool Ale pri prvom tehu som snad bola v 3.tt. Hned ako sa dozvieme novinky o nasom babetku, napisem. Wink Evik, no drzim palceky na nevolnosti, viem o com hovoris, aj ked mna stale mata ta moja gebula. Teraz mame aj take rodinne neprijemne skutocnosti, pohreb, brrrr, tak to mi teda nepomaha. Ale snazim sa mysliet pozitivne, ved babetko to potrebuje. Babulky, dali ste uz z rodiny.cz posielat na mail-a spravicky o aktualnom raste fazulky? ja som si to aktivovala, je to super. kazdy den sa tesim, co nove sa v brusku deje. :D a hlavne, ako rastieme. Inak mne je dnes uz trochu lepsie ako vcera a v utorok, klop klop teda. Hadam to nezakriknem. Bozinku, dnes ma napadlo, co by sme robili, keby sme teraz boli tak v 8-9 s bruskami. Asi sa okrem radosti na babetko aj macali vo vlastnej stave. To musi byt sila. Rolling Eyes Tak ja sa s vami pomalicky lucim, idem nieco porobit, lebo stale ma zaujima nieco ine akoby malo. Tak sa drzkajte a odychujte. Wink

 

13.07.2006 11:43

fazulka

Kačena, prosim Ťa, čo varíš aj rodičom? Kdeže sa vas toľko dospelých pobralo? Laughing Ale obdivujem Ťa, ja si celkom v práci odýchnem, len ten spánok mi akosi chýba Rolling Eyes Inak ja mám problém navariť mužovi a malej, to sa tak donútim 3x do týždňa, mimo toho to riešime babkami a rôznymi šalátmi , cestovinami...

 

13.07.2006 17:34

Kačena

Ahoj fazulka! to vieš, keď bývaš vo veľkom dome, do ktorého sa zmestí aj veľa ľudí tak je neefektívne variť na 3x. Tak to riešim ja, že navarím pre všetkých. Keby si chcela nejaké ľahké a chutné recepty, hotové aj pre toľkoto ľudí za hodinku, tak sa ozvi, niečo pošlem. A je to zdravé!!! A chutné!!! :D papa

 

13.07.2006 18:08

fazulka

Kačenka, jasne, pošli niečo. Cool Ty si ale riadna šikovnica. :D Idem sa hanbiť. Embarassed Prepáč, už máš aj nejaké dietky? Ozaj, neurobíme si tabuľku? Veď ma chytá sklerózka.... Rolling Eyes

 

13.07.2006 19:00

Katuš

babulky,juj,ta tabulka,to je super napad...len,kto ju urobi???na taketo veci nie som talent:( Inak,ja chodim na diskusiu na rodinu,mame to tam fajn porobene,mame tam kazda svoj dennicek,fotoalbum......takze aj ked sme kazda z ineho konca,pozname sa aspon z foteciek a tak......neviem,da sa to aj tu???pripadne,ked bude chut,mozme sa casom prestahovat aj tam,ale to je len navrh:)

 

14.07.2006 08:13

evik

Ahojte babenky :D Jasne, to je super napad, urobme si tabulku! Len ja tiez bohuzial neviem, ako sa to robi Embarassed nuz, a ja sa pridam k fazulke a hanbim sa. Pravdu povediac, ja vobec neviem varit, ani ma to nebavi a desim sa chvil, ked budem musiet zacat, aby moje babatko malo dobru vyzivu... to je moja nocna mora Embarassed

 

14.07.2006 08:32

zuzkaMT

dobre ranko vsetkym, prave som sa aj ja zaregistrovala na rodine.cz, som zvedava ake mailiky mi budu chodit kazdy den o babatku.. Smile A s tabulkou tiez suhlasim, len samozrejme neviem ako ju spravit Embarassed ale mozno viem nieco vycitat z mudrych kniziek a prepisat to pre nas.... akurat vcera som citala v julovom cisle Mama a ja, aky ma byt prijem tekutin pocas tehu, tiez to bola taka mala tabulka :D v nedelu by som mala zacat 8tt, v pondelok vam hned dam vediet ako mi dopadlo sono Shocked Idem pracovat, zatial sa majte pekne!

 

14.07.2006 09:23

Kačena

Ćaute tehulky, ktoré chcete vyskúšať niečo nové vo svojom jedálničku. Včera som varila jednoduchý a môj asi najobľúbenejší recept. Polievku som robila s krúpkami(perličkami), je to perfektná vec!!! Poznáte to? Do hrnca dáte vodu, ja ju hneď "ovegetím"(vegeta), prípadne dám slepačí bujón, aj osolím. Nakrájate zemiaky na malé kúsky, keď sú napoly uvarené pridáte krúpky, varia sa asi 5 min. a nakoniec dáte nakrájaný pór na malé kolieska. Ja počkám kým polievka prevrie a odstavím, už ďalej nevarím. Dochutím Harmóniou chuti a pridám petržlenovú vňať. NEMÁ TO CHYBU, VYSKÚŠAJTE!!!! A druhý chod: Baklažán nakrájate na kocky a osolíte. Treba počkať asi pol hodinku, kým sa vyplaví horkosť a môžeme pokračovať. Speníme cibuľku na oleji, pridáme baklažán, ktorý predtým opláchneme vodou. Ja používam koreniny: COUNTRY GRIL (je na dochutenie najlepší) a trošku soli. Podlejeme trochou vody a počkáme kým baklažán trochu zmäkne. Potom pridáme konzervu lúpaných rajčín (aj čerstvé môžu byť), chvíľu povaríme, prípadne keď chceme viac šťavy tak pridáme vodu a potom zahustíme (Solamyl). Dochutíme Harmóniou chuti a soľou. HOTOVO. Je to hotové asi za 45 min. aj s polievkou (treba to robiť súčasne), a treba si dopredu naplánovať čo robiť ako prvé a ide to raz-dva. Keď máte nejaké otázky, pýtajte sa! Pekný deň! idem niečo zase vymyslieť čo bude dnes dobré...

 

14.07.2006 12:36

zuzkaMT

Hmmmm, Kacenka prejavila svoje kulinarske vlohy, dokelu, mala by som sa polepsit a prihodit nieco k tomu, ale prave som sa vratila z obeda a mam trochu Embarassed odkrveny mozog Cool Tusim nad tym budem musiet porozmyslat Shocked V kazdom pripade sa snazim zdravo jest, co je u mna dost neobvykle, lebo ja vseobecne rada jem, hoci zelenina a ovocie mi chuti a mam ho dost casto, takze na tom snad nie som az tak zle Confused PS som zvedava kedy zacnem citit ze priberam, asi sa budem na seba divat trochu cudne ked sa zacnem gulatit Rolling Eyes

 

14.07.2006 13:26

etna

Ahojte dievcata, rada by som sa k vam pridala, aj ked som povodne planovala az po potvrdeni mojho tehotenstva lekarom. Bola som vsak u neho dnes a tak ma nastval Mad , ze sa musim nejakej spriaznenej dusi vyrozpravat. Jeho reakcia na moj problem (ze som asi tehotna) bola, ze sa zacal smiat a povedal mi, co ma so mnou robit? Ved zatial na sono nic nebude vidiet, 1. sono sa robi v 10t, ze ak chcem, mozem sa dohodnut so sestrickou, aby mi vzala krv a potvrdila/vyvratila moju domnienku. Potom sa ma spytal, ci mavam nevolnosti (ktore nemavam) a aby som sa nebala, ze oni urcite pridu. Realne sa staviam k tymto veciam, myslim ze neprehanam a z jeho postoja som mala pocit "prisla nejaka nadsena zenska tri dni po ovulacii". Kedy ste boli vy prvykrat u lekara? Este ma zarazilo ked sa ma spytal na pocet tehu testov (jeden je asi malo!). Ale je pekny vikend pred nami, nejdem sa rozculovat Razz

 

14.07.2006 14:28

evik

hihi, to sme tu my ale kucharky! Cest vynimkam! Laughing Ja sa rada dobre najem, pokial mozno zdravo, ale neodmietnem ani klobasku, ci tlacenku s cibulou, pecene buchty, atd. A najlepsie mi chuti, ked mi to niekto pripravi :D Lebo ked to pripravim ja, tak ostatni musia zjest vsetko, inak im uz nenavarim Embarassed A tak sa budem od vas ucit, ked budete mat nejake sikovne lahke jednoduche a najma rychle recepty :D Etna: Presne to iste som povedala lekarovi : "Ja som asi tehotna", tak mi spravili znova test (za 200 skk, do prcic, to bolo aj s nejakou vysokohorskou prirazkou) a potom ma lekar vysetril na stole a chcel ma poslat na sono, ale ja som nemohla, tak ma objednal na koniec jula - to budem v 11.tyzdni. A krv mi vobec nebral, ze mi ju zoberie, ked pridem zo sona. A na druhy den potom na poradnu :D Dufam ze to zase nebude v inchoch... papa babenky a pekny vikend vam prajem

 

14.07.2006 16:06

simča

Cavinko maminky! Etna, nič si s toho nerob, ja som tiež po 8 mesiacoch snaženia išla k dr. a vravím mu, že by som chcela otehotnieť a nedarí sa a on reagoval - a čo mám urobiť ja? Ale potom už bol super, naordinoval všetky možné vyšetrenia od budúcej menze, ale tá už chvala bohu prísť nestihla, takže som na 17 deň po ovulácii hneď išla za ním, že mám pozitívny testík a hneď na druhý deň mi urobil sono. bolo to ledva vidieť, ale potvrdil to. Nemôžeš zmeniť lekára, keď má taký "nijaký" prístup? Kačenka, tie receptíky by to chcelo aspoň jeden na každý deň, aspoň ti tehu skôr prejde, keď ťa tu zamestnáme. Ja som bola dnes znovu na sono, ako to prosperuje, lebo minule bolo zle vidieť, mám maternicu otočenú dozadu a bolo vidieť len gestačný váčok. Dnes už bolo vidieť aj 7 mm bábenko a jeho srdiečko. Som šťastná, dúfam, že sa bude držať. S tou tabuľkou je to super nápad, ale ako sa to robí???

 

14.07.2006 16:48

Ludka

simča: Cavinko maminky! Etna, nič si s toho nerob, ja som tiež po 8 mesiacoch snaženia išla k dr. a vravím mu, že by som chcela otehotnieť a nedarí sa a on reagoval - a čo mám urobiť ja? Ale potom už bol super, naordinoval všetky možné vyšetrenia od budúcej menze, ale tá už chvala bohu prísť nestihla, takže som na 17 deň po ovulácii hneď išla za ním, že mám pozitívny testík a hneď na druhý deň mi urobil sono. bolo to ledva vidieť, ale potvrdil to. Nemôžeš zmeniť lekára, keď má taký "nijaký" prístup? Kačenka, tie receptíky by to chcelo aspoň jeden na každý deň, aspoň ti tehu skôr prejde, keď ťa tu zamestnáme. Ja som bola dnes znovu na sono, ako to prosperuje, lebo minule bolo zle vidieť, mám maternicu otočenú dozadu a bolo vidieť len gestačný váčok. Dnes už bolo vidieť aj 7 mm bábenko a jeho srdiečko. Som šťastná, dúfam, že sa bude držať. S tou tabuľkou je to super nápad, ale ako sa to robí???
prepacte ze vam tu takto tu vstupujem Embarassed simca..ty si z dlhodobych snaziliek?? to je super, ze cakate miminko, velmi sa tesim, tak sa opatrujte a uzivaj si to je to najkrajsie obdobie Wink vsetkym maminkam prajem pokojna a pohodove tehotenstvo Wink

 

14.07.2006 16:50

Anonymous

Rozmyslala som nad zmenou lekara aj z dovodu, ze ak vsetko dospeje k stastnemu koncu, tak by aj tak nebol moj porodnik, resp. chcela by som rodit v inej porodnici ak tej, kde on posobi. Mala som taku predstavu ze najlepsie je chodik k tomu, kto potom bude aj pri porode. Viem, som strasna, ze myslim na porod, hoci este nemam matersku knizku Wink ale ´ja som ten typ, co vsetko planuje vopred a niekedy sa preplanuje Shocked Inak ked som uvazovala nad casom tehotenstva tak myslim, ze mat prvy trimester pocas leta je fajn. Dost ovocia a zeleniny v 1. trimestri, a hoci niektore buduce mamky maju nevolnosti, je super prezivat nadsenie z tehotenstva pocas peknych slnecnych dni. Marec je zasa prvy jarny mesiac (aj ked v poslednych rokoch sa v marci medvede este len prevracaju na druhu stranu) takze po zotaveni sa z porodu a nastavenia urcitych pravidiel sa bude dat ist s babom hned na prve slnecne luce. No a do velkonocnej vyzdoby namiesto malych zltych kuriatok moze ist fotka drobca Laughing

 

14.07.2006 16:51

Anonymous

Zaslal: Pi 14.Júl. 2006 16:50 Predmet: -------------------------------------------------------------------------------- Rozmyslala som nad zmenou lekara aj z dovodu, ze ak vsetko dospeje k stastnemu koncu, tak by aj tak nebol moj porodnik, resp. chcela by som rodit v inej porodnici ak tej, kde on posobi. Mala som taku predstavu ze najlepsie je chodik k tomu, kto potom bude aj pri porode. Viem, som strasna, ze myslim na porod, hoci este nemam matersku knizku ale ´ja som ten typ, co vsetko planuje vopred a niekedy sa preplanuje Inak ked som uvazovala nad casom tehotenstva tak myslim, ze mat prvy trimester pocas leta je fajn. Dost ovocia a zeleniny v 1. trimestri, a hoci niektore buduce mamky maju nevolnosti, je super prezivat nadsenie z tehotenstva pocas peknych slnecnych dni. Marec je zasa prvy jarny mesiac (aj ked v poslednych rokoch sa v marci medvede este len prevracaju na druhu stranu) takze po zotaveni sa z porodu a nastavenia urcitych pravidiel sa bude dat ist s babom hned na prve slnecne luce. No a do velkonocnej vyzdoby namiesto malych zltych kuriatok moze ist fotka drobca

 

14.07.2006 16:58

etna

Ej, nejaka som lava a pisem "anonymne"...

 

14.07.2006 19:32

simča

Ludka, ja som nebola na dlhodobých snažilkách, ale na českej rodinke - v diskusii o bazálnej teplote. Tehu-grafík BT mám na stránke fertilityfriend.com/home/12135d Tehuľky, ak to nie je tajné, odkiaľ ste? Možno bývate niekde na blízku a ani to netušíme. Ja som z okr. Zvolen.

 

15.07.2006 11:48

Anonymous

ahojte tehulky, ja by som sa k vam tiez zatial takto anonymne pridala. som uz mamina jedneho drobca a kedze som v nasej diskusii este nic nepovedala, vlastne ani rodine a tak, tak zatial aspon po prvy uzv chcem zostat anonymna, ak vam to nevadi. na ten ideme 3.8., snad bude vsetko ok. aspon trosku o mne. som tiez katarina Smile a som z ba. termin mame podla poslednej mrchy, ako vy pekne hovorite Smile, 14.3. tak snad nam to vyjde a bude to rybicka ako tatinko a dedusko. zatial vam prajem krasny vikend a pohodove tehulkovstvo.

 

15.07.2006 16:08

fazulka

ahojte tehulky, krasnu sobotu prajem. Etna prepac, ale Ty si mu ani nic nepovedala? Je normalny? Twisted Evil Toto som este nepocula. Fakt.Boze, niektori lekari si fakt zmylili povolanie. Ja som bola vcera, v piatok prvy krat u lekvara, hned mi robil sono, vnutorne, ukazal fazulku, ma 6mm, posunul mi termin o nejake 3 dni skor ako som si vypocitala ja, na 8.3. na MDZ. :D A v pondelok idem na krv, a v polovici augusta na prvu poradnu. No dufam, ze bude vsetko ok. Aha, a este mi povedal, dost dolezitu infosku pre mna, ze je tam 1 plod, aj mi to zapisal do tehu knizky. Na to som sa ho hned pytala. Trochu ma to zaskocilo, ze uz v 7.tt to vidi, ale povedal, ze este lepsie, ako neskor. Tak neviem, ale budem sa snazit mu verit. Wink Inak moje spiace maniere pretrvavaju nadalej, ale chvalabozku, uz mi nie je tak zle. klop,klop. Anonymka, dobre robis, ze si zatial anonymka, aj ja som chcela,aby o mojom tehu zatial vedel len manzelk a dcerka, no z fora sa to dozvedelo uz viac ludi. Rolling Eyes No co uz, neva. Hadam bude vsetko ok. Ja som to chcela povodne vytrubit do svete az na konci 12.tt. Jaj babulky, idem si pozriet obedo-veceru, dnes sme nejaki poposuvani, ale mala je chora, tak sa najskor venujeme jej. Nad tou tabulkou ak chcete sa mozem zamysliet niekedy buduci tyzden a nieco zosmolit. Wink Potom hodim navrh, pripomienky prijmam :D Prajem vam krasny vikend, odychujte ..... Papa A zabudla som, vitam a gratulujem novym tehulkam, uz sa nam to krasne rozrasta. Jupiiii :D Laughing :D

 

17.07.2006 08:17

evik

ahojte babenky :D Aj ja sa uz tesim na prve sono, ale asi ho budem musiet posunut kvoli dovolenke, tak moje malicke neuvidim este 3 tyzdne Confused Hihi, dufa,,. ze tam bude len jeden plod, s dvoma malymi babatkami si to ako slobodna mamicka neviem predstavit! Ozaj, babulky, kedy sa chystate oznamit zamestnavatelovi, ze ste v tehu? Mne sa konci 5.9. zmluva a chcela by som , aby mi ju predlzil, a preto rozmyslam, ze mu to poviem uz teraz, aby to stihol stravit... simca: ja som zo Ziliny, ale momentalne pracujem, takze aj travim, vacsinu casu v Zlatych Moravciach. Aj ked na porod chcem ist do Ziliny, aby boli nasi na blizku...

 

17.07.2006 08:57

etna

Ahojte, zelam vsetkym vsetko dobre do noveho tyzdna! Uz sa neviem dockat stredy, kedy idem na krv. Neviem ako vy, ale ja som strasne netrpezliva. Neviem sa dockat stredy, potom 1. UZ, potom kedy to povieme rodine a kamosom, kedy zacne rast brusko... Musim sa nejak skludnit a uzivat si vsetko po poriadku Wink Evik: ja planujem povedat zamestnavatelovi o teh. niekedy v sept. V mojoj pripade je to vsak jedno. Nemala by si ty nahodou pockat s oznamenim, az ked ti predlzi zmluvu? Aby nahodou nevymyslal. Fazulka: Mas pravdu, mala som sa mu ozvat. Ked tam pojdem nabuduce, tak mu to vytmavim. Je mi to vsak jedno, lebo chcem od neho odist. Pockam na prvy UZ, dovtedy si budem hladat niekoho. Ak mate nejake dobre typy na lekara z BA, rada ich privitam. Kamoska mi jedneho odporucila, je to odbornik, ale funguje u neho len na priame platby. 500,-Sk/prehliadka a potom 15.000,-Sk za porod a popor. starostlivost. Zda sa mi to vela, ale bol naozaj starostlivy. Ako je teda zrejme, som z okolia BA, konkretne Bernolakovo.

 

17.07.2006 09:24

zuzkaMT

ahoj maminy, tak som sa práve vrátila zo sona, a videla som tam nášho malého drobca Laughing , ma 12mm, doktorka videla uz aj bit srdiečko (ja zatial nie na čom sa smiala, ale hovorí, že je všetko ok). najbližšie idem presne za mesiac a tyzden na to do poradne, takze najbližšie týždne budem zase ja netrpelivá Rolling Eyes A máme už aj tehotenskú knižku Razz ! PS ja som z Martina, ak je niekto z okolia dajte vedieť. Inak prajem všetko dobré, nech to pekne rastie a nech nikomu nebýva zle Exclamation zatial sa majte, idem pracovať.

 

17.07.2006 10:14

Sylvi

Ahojte maminky, zuzkaMT: tak to je super, ze je vsetko fajn :D :D . Tesim sa s tebou. Hm, takze aj moje baby ma 12mm Confused: Confused: Joooj. Ja idem do prvej poradne az 31.07. a vtedy pojdem aj na sono. Neviem sa dockat. Gratulujem k tehotenskej knizke Razz . Ja som este stale spiaca krasavica a dufam, ze uz to coskoro prestane, lebo vobec nic nestiham iba: pracu a spanie. STRAAAASNE Twisted Evil . Ako sa mate vsetky ostatne Confused: Pekny den.

 

17.07.2006 11:01

Sylvi

co si myslite o bicyklovani na stacionarom bicykli? Ja som totizto tohto roku v marci podstupila operaciu kolena (plastika predneho krizneho vazu) a mala by som bicyklovat. Od kedy som zistila ze som tehu, tak som necvicila, lebo som sa bala Confused . Ale tento vikend sme boli v Nizkych Tatrach a okrem toho, ze sa chcelo stale spat Rolling Eyes , som zvladla Chopok (samozrejme lanovkou) a hodinovu prehliadku Demanovskej jaskyne, bez akychkolvek problemov (okrem toho, ze som dychcala ako parna lokomotiva). Myslite, ze by som s tym cvicenim mala pockat do konca 1 trimestra alebo mozem znovu zacat? Co si myslite???

 

17.07.2006 11:09

Tak - a sme v tom aj my :-))

Marek a Janka

po včerajších dvoch testoch a skoro potvrdeniu doktorky to vyzerá, že sme aj my čakatelia na bociana :D Vraj to predbežne vychádza na cca 15.3.2007, ale treba prísť na 100 percentné potvrdenie za 3-4 týždne. Aj my nie sme zrovna juniori, máme iba 30 Cool a je to naše prvé a neuveriteľné, že to vyšlo asi na druhý mesiac. Ani sme netušili, akí sme šikovní :D Takže aj ostatným držíme palce a samozrejme aj sebe. Ahojte. PS: sakriš, aj svadbu by sme mohli konečne po 11 rokoch naplánovať Laughing Uvidíme, či je to nutné, poraďte.

 

17.07.2006 11:54

Sylvi

Zelam vam krasne tehulkovske dni (tyzdne a mesiace) Razz .

 

17.07.2006 12:42

etna

Silvi, podla mna je super. Hovorim to preto, lebo ja sa na to tiez chystam. Osobne nevidim dovod, preco by sme sa mali v sporte nejak obmedzovat, ak je zatial vsetko OK a nemame ziadne neprijemne skusenosti (myslim napr. potrat v 1. trimestri). Niekto bicyklovanie nedporuca ale len preto, lebo hrozi riziko padu a poranenia bruska, co je pri stacionari vylucene. Chcem sa ta este spytat (vzhladom na moj spominany problem s "ustretovym! lekarom), ako u teba prebiehali vysetrenia od prvej navstevy az po teraz? Trosku ti zavidim ked uz vies, ze tvoje krpcek je 12 mm Embarassed

 

17.07.2006 14:25

Sylvi

Ahoj Etna, dik za Tvoj nazor. Ja som si to myslela, len niekedy je lepsie, ked sa clovek opyta.... ako keby si potom mal nieco vycitat a prist na to, ze to vsetci vedeli len on nie Embarassed Ja iba predpokladam ze nas drobcek ma 12mm: podla zuzkyMT ktora bola dnes na sono a ak si vsimnes tickeriky, tak sme na tom rovnako Razz . Moja doktorka je momentalne na dovolenke a ja idem do prvej poradne 31.07. Ako prebiehali u mna vysetrenia? Bola som u lekarky raz: 07.07. To uz som vedela, ze cakame mimi a isla som si to dat potvrdit. Doktorka uz asi bola unavena, lebo som isla medzi neslednymi ale ked som vosla do ordinacie a neprestajne sa na nu usmievala, zmenila svoj vyzor aj ona. Spytala sa: tak co mame noveho? a ja som odpovedala: cakame babatko. Nepytala sa ma na pocet testov, ktore som si robila ani nic podobne. Naopak, brala to ako fakt, videla som na nej ako sa potesila a povedala : GRATULUJEM. Pripadalo mi to, ako keby sa naozaj tesila so mnou. Neviem ci to bola iba profesionalita alebo nie ale ...naozaj mi to padlo VEEELMI DOBRE. Najprv ma vysetrila (zdola), bola som naozaj VELMI prekvapena ako jemne to urobila. Potom sme zavolali mojho priatela, ktory cakal u sestricky a snazil sa s nou priatelsky komunikovat Laughing . Urobila mi UZV ale ja a moj priatel sme skoro nic nevideli Embarassed iba taku bublinku Wink . Povedala, ze je vsetko ok a ze ked prideme na buduce tak uz budeme vidiet viac. To je asi tak vsetko. Musim povedat, ze odkedy k nej chodim, tak jej doverujem velmi dobre na mna posobi a viem, ze sa o nas dobre postara (klop, klop). Dostala som sa k nej asi pred 7 rokmi a to hlavne preto, ze moj vtedajsi lekar ma pre vysetreniach uplne ignoroval a aj ked som sa pytala, tak na mna cumel Shocked a nic nehovoril Evil or Very Mad . Jedna skoda je, ze ona nevykonava porodnicku prax, teda nebude moct byt pri mojom porode Crying or Very sad , takze to budem musiet este nejako vyriesit. Pre mna je dost dolezite, aby som svojmu lekarovi doverovala a bohuzial to z tvojich prispevkov citit nieje......

 

17.07.2006 17:29

etna

Tazko povedat, ci mu nedoverujem, ako porodnika si ho ine zeny chvaili. Mna len zaskocil svojim pristupom vtedy na sice len jednej, ale mna na dolezitej prehliadke. Aj ked muzik mi povedal, ze mozno ja som bola privelmi v oblakoch a ako prvorodicka som ocakavala, v podstate pristup tvojej lekarky (takze nie je to nemozne Confused ). Pockam este, ako sa to vyvinie, v ambulacii je aj druhy lekar, pojdem k nemu a ak nie inak, tak sa pustim do hladania noveho.

 

17.07.2006 18:50

Sylvi

No ved uvidis.....kazdy si zasluzi druhu sancu, no nie? Mozno si naozaj len ocakala inu reakciu a bola si z neho sklamana Crying or Very sad Budem Ti drzat prstiky Wink

 

17.07.2006 21:20

Kačena

Ahojte všetky tehulky! Chcem sa Vám pochváliť, že v stredu idem 1x na poradňu, aj na UZV (budem mať už asi druhú fotku nášho drobca) aj na všetko ostatné okolo toho. Chystám sa do Prosanusu v Blave. Má odtiaľ niektorá z Vás skúsenosti? Veď napíšte. Zatiaľ pekný deň!

 

18.07.2006 08:41

evik

Vitam vas medzi nami, Marek a Janka :D Sylvi: aj ja si myslim, ze byciklovat na stacionarnom bycikli mozes, pohyb je dobry pre teba, aj pre babatko, a najma vo vyssom stadiu. Hihi, svaly budeme potrebovat, ked budeme tlacit pri porode :D Len nic neprepinaj, to by tiez nebolo dobre, cvic, len pokial vladzes. Ja tiez planujem zase trochu cvicit, ked mi uz nebude byvat tak zle. AKurat v piatok sa chystam na volejbalovy turnaj a neviem sa rozhodnut, ci je to vobec vhodne... Sestra mi hovorila, ze sa pri otrase moze babatku uthrbut nozicka alebo rucicka... To by som teda nechcela.. Myslite, ze je to mozne? Confused

 

18.07.2006 10:54

zuzkaMT

ahoj tehuľky, tak ja už som to svoje tehu po včerajšom sone povedala aj svojim kamošom, všetci boli radi, tak ma to tešilo. ako som už spomínala, mám tie dve kamošky, jedna už má dievčatko, druhá čaká každým dňom chlapca, tak sme teraz taká miminovská komunita :D . Ako ste na tom vy? už ste povedali alebo ešte čakáte a poviete neskôr? Sylvi, ja by som na tvojom mieste ten bicykel skúsila, podľa mňa sa nemáš čoho báť, pokiaľ to nepreženieš, snáď vieš ako sa sama cítiš. Ja cvičievam ráno, len taká malá rozcvička ako kedysi v škole, trochu sa ponaťahujem, rozhýbem hlavu a plecia, potom ma menej bolia cez deň v robote, no a tehu cvičenie mám v pláne trochu neskôr, asi začnem chodiť na fit lopty niekde do telocvične. Marek a Janka, srdečne vítam a prajem nech všetko ide hladko Exclamation Evik, neviem ako je to pri volejbale, ani som nikdy nepočula že by si mimcu mohla spôsobiť odtrhnutie ruky alebo nohy, zdá sa mi to trochu prehnané, ale na nečakané údery loptou určite dávaj bacha, to by som asi neriskovala. Zatiaľ pekný deň. Razz

 

18.07.2006 12:57

etna

Evik, aj ja si myslim, ze je prehnane, ze by si ublizila babatku. Podla mna, ak sa zena citi pri akomkolvek sporte dobre, mala by si ho uzivat a tesit sa, ze prave robi nieco dobre pre seba a babo. Keby bola teraz zima .. uj ako by som si isla zalyzovat :D Ja mam tiez velke plany ohladom cvicenia, len dufam, ze ma toto prvotne nadsenie neopusti Wink Kupila som si julove Mama a ja a bol tam pilates pre II. trimester. Zrejme v junovom cisle bolo cvicenie pre I. trimester. Skusim pozriet tam. To mi pripada tiez ako vhodne cvicenie, take jemne natahovacky a posilnovacky. Ozaj, beriete nejake vitaminy? Ja som pred cca 2 mesiacmi zacala brat kys. listovu, prave mi dosla a rozmyslam, ze si kupim este jedno balenie, akurat do konca I. trimestra. Ine zatial asi jest nebudem, je dostatok ovocia a zeleninky, takze to povazujem za viac-menej zbytocne napchavanie sa.

 

18.07.2006 14:07

evik

ja beriem Babyplan, ten tiez obsahuje kyselinu listovu a je urceny pre 1. trimester. No, a okrem toho beriem Duphaston a vitamin E - to mi predpisal lekar...

 

18.07.2006 14:07

fazulka

Ahojte kocenky, tak vas pozdravujem z prace, a pomaly spiaca za PC. Bozinku, to je hrozne. A cim viac sa chcem premoct, tym je to horsie. Embarassed No ja si to s tym sportovanim myslim tak isto ako Etna, ved presilovat sa urcite nebudeme, ani posilovat :D , vsetko s mierou, tak nevidim najmensi problem. Najma, ak nie su ziadne ine vedlajsie problemy. Veru, aj ja som sa chcela spytat na vitaminy, ja som zacala brat len kyselinu listovu, to je vsetko. Beriete aj nieco ine? No a dnes som sa prave dozvedela, ze moja sestranica je tehu a baby ocakavaju tiez niekedy v marci, tak sa moc tesiiiiiiiim, ze budeme spolu kocikovat a tesit sa z babetiek. :D Razz To je super, len verim, ze vsetko dobre dopadne. Musi. Wink Babenky, uz ste svoje tehulkovstvo oznamili rodine? My este nie, vypatrala ma len kmotricka tu na nete, tak neviem, ako dlho vydrzime... Cool No prajem vam pekny dnicek, idem trosku este porobit a potom hijo domov. :D Tu tabulku slubujem tento tyzden, len si musime spolocne rozmysliet, ake udaje tam chceme, ak viete, kludne piste, nieco vymyslime... Rolling Eyes Wink Shocked

 

18.07.2006 14:08

evik

juuuuj, prepacte, ja som chcela len taku malinku vedla spravy Embarassed

 

18.07.2006 14:11

fazulka

Evik, to si Ty? Aka kocenka? Vesela kopa :D Razz :D . Super, nech Ti ten usmen vydrzi navzdy. Wink Papa a pekny den

 

18.07.2006 23:21

Anonymous

tak dnesny den nam priniesol jedno velke prekvapko... dve // na testiku Laughing zatial tomu velmi neverim, tak pockam este tyzden a ak nic nedorazi oficialne sa k vam po druhom testiku pridam Wink zatial len takto anonymne vam

 

19.07.2006 08:33

evik

Ahoj Matenka a vitaj medi nami :D Babenky, mna chyta spiaca kriza pravidelne hned po obede a neda sa to vydrzat. Ja som normalne prace neschopna uderom 13.00 hodiny a to ma drzi az kym nepridem domov. To akoby som chytila druhy dych a taham kamosky na kofolu, prechadzku a kadeco ine, len aby som nesedela doma. Hihi, a mate aj take stavy, ze vam vsetko smrdi? Ja ani nie, len by som nevypila ani kvapku mlieka, to sa mi akosi zhnusilo.. Crying or Very sad a teraz by som ho mala pit.. Fazulka: Diky :D

 

19.07.2006 09:36

KattyBa

Ahojte dievčatá. Tak nám sa podarilo na poslednú chvílku vybaviť dovolenku a tak sme boli desať dní v Chorvátsku.Val si more nenormálne vychutnala a aj my sme sa potešili.A malinké v brušku asi vedelo,že sme na dovolenke a tak sa skoro vôbec nehlásilo a celkom dobre som zvládla aj cestu a aj pobyt. Val sa začína stavať a chce stále iba chodiť,tak sa snažím, aby som to zvládala tak,aby to bolo dobre pre oboch drobcov. Velmi ma teší,že sa tu za ten čas nazbieralo mamičiek a idem čítať, aby som bola v obraze.Pokial sa bude dať,už sa vám budem aj ja venovať. Zatial sa opatrujte a aj svoje brušká.

 

19.07.2006 09:55

Anonymous

A ešte som chcela k tomu cvičeniu a športovaniu. Ja som pri prvom tehu športovala pokial mi to malinká dovolovala,ale samozrejme s mierou a opatrne.V prvom trimestri sa to ešte celkom dá.A potom som preferovala dlhé prechádzky a to mi velmi pomohlo.Ak ste športovali aj pred teho,tak nevidím dôvod,prečo nepokračovať.Ale zase s mierou,dievčence. Ja mám teraz pri Val pohybu naozaj viac ako dosť.A na dovolenke som vela plávala,či sama alebo aj s malinkou. Ja idem zajtra na sono,tak sa teším na fazulku ktorú snád aj uvidím.

 

19.07.2006 09:57

KattyBa

Jajaj a už ma to aj stihlo odhlásiť.

 

19.07.2006 10:23

Ahoj, dievcata!

sisi1

Pozeram, ze tu mate velmi zaujimavu diskusiu - povodne som sa potulovala vo februari 2007, ale ono mam termin na 28.2., takze sa pridam aj k Vam ;o))) Holky, moc ma tesi, ze sa vsetky tesite na babenko. Ja mam 29, je to moje prve a od radosti sa neviem vpratat do koze. Aj ked na prvom UZV nebolo nic vidiet, v pondelok idem na druhy a dufam, ze je to v poriadku a mala by som aj dostat knizku. Ked ste sa bavili o vitaminoch - tak ja papam aj kyselinu listovu, aj vapnik a magnezium, aj Cecko. A snazim sa cvicit, ale tak opatrnejsie - kupila som to DVD Zorababy, cvici tam Czoborka s dvoma rozkosnymi tehulkami a celkom je to fajn. Taka prijemna hodinka jemneho kracania v kombinacii s posilnovanim. Majte sa krasne a drzme si palceky!

 

19.07.2006 10:46

Anonymous

ahojte tehulky, tu "zatial anonoymka katarina" s troskou skusenosti k tomu sportovaniu: mne bolo povedane, ze bicyklovanie na normalnom biku velmi nie, ale stacionarny je vraj fajn. zacat intenzivne cvicit ak ste predtym pravidelne necvicili sa velmi neodporuca. ja som pred prvym tehu cvicila dost malo, ale hned na zaciatku druheho som zacala chodit na tehotensky aerobic na zochovu a bolo to uplne super. sice sa mi tam niekedy dost nechcelo, hlavne s velkym bruskom, ale po cviceni som sa citila uplne skvelo. a pribrala som za tehu len 11 kg, co sa mi tiez pacilo. v dobrom zavidim tym, co uz drobceka videli. ja si este pockam dva tyzdne, ale snad sa ma dobre a uhniezdil sa tam, kde sa mal. toho sa najviac bojim, ze co ak nie. ale to uz by sa asi ukazalo, ci nie? obdivujem mamulky, co budu mat deticky tesne po sebe. my sme to sice tiez tak chceli, ale nedarilo sa a teraz som rada, ze rozdiel bude nieco vyse 2 rocky, ĺebo nosit to moje sidlo, ktore je teraz zamamane az hruza, si s vacsim bruskom neviem predstavit. snad neskor, ked uz aj bude lepsie chodit a viac vydrzi, uz sa tolko nosit nebude. my ideme v piatok na dovcu, potom pojdem na uzv a potom uz sa prihlasim ako clovek. ale az ked budem mat knizku v ruke Smile aj minule tehu som ju dostala v 8 tyzdni. hrozne sa tesim a najradsej by som to povedala vsetkym, ale radsej pockam. potom si aj tickerik vyrobim Smile pekny dnicek

 

19.07.2006 10:49

Anonymous

este raz ja: malo to byt hned na zaciatku druheho mesiaca som zacala chodit na aerobic. teraz som este nezacala Smile nemam kam dat drobca