1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

27.09.2006 10:19

zuzkaMT

prave som pozerala tie mutsy kociky, skuste www.mutsy.com, zvolte si jazyk.. ja som si dala UK kvoli anglictine a na SK sa nerobia, najblizsie je Rakusko alebo CR, takze ak to niekto nedovaza tak mame smolu... je pravda, ze ja som o nich este tiez nepocula. inak vyzeraju zaujimavo, moderne Laughing .

 

27.09.2006 11:05

fazulka

Tie kočíky sú fakt zaujímavé. Wink Som zvedavá, či sa dovážajú aj k nám. babky žabky, spadol mi práve druhý kameň zo srdca, ( prvý spadol v pondelok po AFP výsledkoch). Výsledky z krvi na boreliózu mám ok. :D asi pred mesiacom som chytila kliešťa, tak som si pre istotu dala vyšetriť krv a je ok. huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :D

 

27.09.2006 11:05

Peťulka

Dobre ranko babulky. Vcera sme boli s manzelom na nakupoch (kupili sme si obaja tenisky Laughing ) a ja som ho zatiahla do obchodu s tehotenskou modou (oproti Prioru v Trencine), pretoze som nasla stranku www.maderna.sk a prave tuto modu tam predavaju. Nemali tam toho vela. Chcela som hlavne nohavice na zimu, pretoze v bedrovych rifliach by mi bola asi zima na krize. Jedny som si vybrala ale mali len velke cislo 40-42. Este sa mi tam pacili manchestrove nohavice na traky. Tie boli chutnucke, ale tiez drahe. Je to hruza, ake ceny davaju na tento tovar....tak som si opat nic tehotenske nekupila Crying or Very sad ides teda dnes cvicit? Vyzera to nadejne, ze pridem aj ja. Len nemam karimatku Sad Nosia tam prosim ta aj ine podlozky?

 

27.09.2006 11:29

Anonymous

Zuzka, Mutsy som videla u nas vo Viedni v obchode, len som dufala, ze ho na SK kupim lacnejsie. Tu stoji zakladna vybava okolo 550-650 Euro. Co je straaasne vela. Za Bugaboo by som dala tiez tolko, ale od neho ma uz mnoho ludi odhovaralo. Asi si necham poradit. Aj ked, vela sme este nepozerali a neporovnavali. Co ma na tych Mutsy-kociaroch nadchlo je, ze su neuveritelne lahko pohyblive. Neviem ako to mam vysvetlit, ale pokusim sa. Ked musite s kociarom kluckovat, trebars aj vo velmi uzkom prostredi, musite vzdy kociar ovladat hlavne zadnymi kolesami, ze? Kociar quasi naklonit. Na Mutsy je paka, ktorou sa da spojenie medzi prednou a zadnou osou oddelit. Predne a zadne su potom uzasne pohybilve a od seba nezavisle. Na jednom z tych obrazkov na nete to vidiet. Kolesa idu akoby kazde inym smerom. Vyzera to divne, ale nazivo je to super. Okrem toho su hrozne stabilne, viac ako Bugaboo. Zakladna vybava je velmi stabilny ram, vanicka, sportovy kociar. Vanicka sa mi zda dostatocne velka. Kym je baby male a pouziva sa vanicka, da sa sportova nadsadka prestavit na baby lehatko do bytu. Neviem ako sa to vola, tu je to babywippe. Ked dieta ide do sportoveho, babywippe uz aj tak nikto nepotrebuje, lebo babo sedi. Je to fajn premyslene. Ram je hore bud s penou, alebo potiahnuty kozou. Predavacka ma upozornila, ze pena je po case porozna. Mozem potvrdit zo skusenosti. Ostavaju na rukach take neprijemne cierne mini-kusky. Este nieco ma Mutsy. Bez prekazky sa da dostat do sietky pod kociarom. To je pre mna tiez velmi dolezite, pretoze sme mali pri jednom krpcekovi raz kociar, tam sa clovek nedostal ak bolo dieta v kociari, pretoze bola tak vysoko. Alebo ste museli dieta jednou rukou aj so sedackou najskor zdvihnut. To velmi nervovalo a pri nakupoch bola sietka uplne na figu. Mali sme v nej iba ochranu proti dazdu, ale kym ju clovek vybral bolo vsetko mokre. Pritom to bol fajn kociar, ale take nieco poriadne znechuti. Miriam

 

27.09.2006 11:45

Anonymous

Este ma nieco napadlo. Na mutsy sa da dokupit nadsadka a sedacka a mozte to mat pre dve deti, aj ked sa pri tom neda dat do uplne dolnej polohy na spanie. Nie je mysleny pre dvojicky, ale pre rozne starych surodencov. A kedze manzel ich chce sup-sup za sebou, mozno by to bolo sikovne riesenie, namiesto 2 sportovych. Vsetkym gratulujem k dobrym vysledkom. My mame termin kontroly zajtra. Ifcok, myslim, ze to bolo spravne rozhodnutie neist na odber plodovej vody. Ja som tiez myslela, ze je to fajn riesenie, kym som si neprecitala, ake nasledky to moze mat. Miriam

 

27.09.2006 12:52

jarus

Ahoj baby, gratulujem k dobrým výsledkom. Dnes sme boli s malým u lekárky a keď som sedela v čakárni som už aj ja zacítila také klopkanie na bruško. Je to úžasný pocit ako to maličké dáva o sebe vedieť že je v poriadku. Veľmi sa teším. Všetkým ostatným ktoré to ešte nepocitujete želám nech to už čím skôr zažijete.Tak zatiaľ pa-pa.

 

27.09.2006 13:15

jajka

Jarus- to je super, ze uz citis babo, ja kazdy vecer cakam, a stale nic, uz mi je z toho smutno, uz ste ma mnohe predbehly aj co mate termin az po mne Ja som sa dnes objednala na D uzv do Hlohovca - stoji 600 Sk a pojdem v 22tt Petulka - ja dnes pojdem na cvicenie, takze sa mozno stretneme, to by bolo fajn, ak nemas karimatku, tam aj poziciavaju, ked si na zaciatku vypytas

 

27.09.2006 13:20

Peťulka

http://www.babatko.com/ Na tejto adrese najdete kociky TACO v akciovych cenach. Poznate ich niektora?

 

27.09.2006 14:07

Ivka31

Ahojte dievcata. Citam vas uz od rana, ale az teraz mam cas na pisanie. Peťulka ...... kociky TACO ja osobne poznam. Uz som ich tu v TN aj v Dubnici videla vela pobehovat. Este som ale neskusala, ako sa s nim jazdi. Ked zistim, dam vediet. Mutsy ..... na tejto stranke su predajcovia v CR a na na Slovensku http://mutsy.libfin.cz/dealers.php

 

27.09.2006 14:15

Peťulka

JAJKA - o.k Pokusim sa prist. Rada si ponatahujem svoje "stare" kosti Laughing Laughing Laughing

 

27.09.2006 14:17

fazulka

Jajka, ides k tomu Dr. Brestanskemu? Ako to maju s terminmi, pohodicka? Lebo ja som sa este neobjednavala, myslis, ze tam mam uz zavolat? Surprised A oni Ti povedali, ze kedy mas prist, myslim v ktorom tyzdni? Shocked jarus, blahozelam ku kopancekom, :D , my stale nic, dufam, ze coskoro. papa

 

27.09.2006 14:32

miamia

ahojte babule Razz gratulujem ku kopancekom...aj vysledkom AFPtestov...tan kocik mutsy je peknucky,a viete ,co stoji?hm...dnes mi povedali,ze nevyzeram ako tehu,lebo,ze nemam brusko Shocked mam en 68cm v pase... Sad vy ste na tom ako babulky?

 

27.09.2006 14:53

Ivka31

No tak dievcata asi jedina stranka, kde si mozete vypocitat cenu toho kocika Mutsy je tato ceska : http://www.babystyle.cz/oddeleni/43-kocarky-mutsy alebo http://kocarky.babypark.cz/mutsy+c1953/ mia .... no ja tiez skoro ziadne brusko nemam a v pase nad pupkom 73cm a pod pupkom 80cm. Ked dlhsie lezim, tak to tak vobec nevyzera. Az ked tak minimalne hodinku chodim mi brusko trochu vyskoci. Nic si z toho nerob, ved brusko narastie.....uvidis.

 

27.09.2006 15:12

miamia

no tak to je riadne drahe... Rolling Eyes ja si kupujem osobitne kociarik s vanickou,ten potom predam a kupim sportovy... Wink a hotovo...IVKA som rada,ze nie som sama...xixi Razz uz sa netrapim Wink

 

27.09.2006 15:18

Peťulka

Nieste s Ivkou same, komu nerastie brusko Laughing Ja som stretla kamaratku a ta ma spytala, ze kde to babo mam, ked to na mne nie je vidno (a ona sama sa zacala gulatit az tak v 6 mesiaci). Meter tu nemam, ze by som sa odmerala. Ale dockame sa nebojkaj!!! Ja len ked sa najem, tak sa tak nafuknem, ze je konecne na mne vidno, ze som tehu Laughing Laughing Laughing .... a rano po zobudeni nie je po brusku ani stopy Wink . No troska male mam, pretoze ja som mavala brusko a´la obrateny lavor..... Wink

 

27.09.2006 15:25

Ivka31

Peťulka ..... tak asi to bude tym, ze ked sme mali tie obratene lavory, teraz to bude dlhsie trvat, kym budeme mat bruska. mia .... a mas vyhliadnuty nejaky samostatny hlboky kocik ??? Aj ja som o tom rozmyslala, ale tie s plastovymi vanickami tiez nie su najlacnejsie.

 

27.09.2006 15:26

miamia

xixi...tak je nas viac...dobre tak je vsetko v najlepsom poriadku...babenky a aj vam tvrdne brusko lebo mne ano aj teray napr.a hned som si vyala magne ale necitim ziadnu zmenu tak uvidim ci to prestane Crying or Very sad

 

27.09.2006 15:33

Ivka31

mia ..... ja ani neviem, zatial som este taky pocit nemala. Ale ty uz citis pohyby babetka, tak to bude asi preto. Vraj tie pohyby sposobuju casto tvrdnutie bruska. Skus zmenit polohu, lahnut si na bok.... alebo take nieco.

 

27.09.2006 15:39

miriamka

ivka31- dakujem za tie stranky. vidim, ze nic na mutsy neusetrim ak sa pren rozhodnem. mozno z druhej ruky. pozriem inzeraty. alebo novy, zalezi na tom, ci chcu svokrovci este prispiet. zda sa im myslim, ze sa v rozhodnutiach nevieme rozhybat. maju lepsi prehlad ako my. ja som nemala obrateny lavor, som skor 'krv a mlieko', poradny kus zeny. tehu na mne kazdy hned vidi. vcera profesor kukol aj sono-fotku. urobim vam fotku bruska ak mam nabite baterky. ale myslim, ze aj ked to na vas este nie je vidiet, tak si to brusko uzijete este dost. teste sa, ze ste fit. ja som aj dnes aj vcera vyvracala obed. (a to letime o 2 dni na dovolenku.) ale teraz som bola v parku s jednou slovenskou mamickou, ktoru poznam z fora rakuskych mamiciek. ma chutneho 8 mesacneho synceka, rodila v tej klinike, kde pojdem aj ja. tak som sa trochu odreagovala. podla kalendara to vyzera tak, ze ja budem pohyby citit pocas dovolenky. uz sa hrozne tesim.

 

27.09.2006 15:54

Peťulka

Ja sa s Vami na dnes lucim a utekam domov!!!!!!!!! Konecne!!!!!! Wink Wink Wink Prajem krasny zvysok dna!!!

 

27.09.2006 16:00

Ivka31

Miriamka ... ked este hovorime o tych kocikoch, ja kukam dost casto na tuto cesku stranku. Su tam ceny aj v slovenskych korunach a dovoz vraj zdarma. http://www.vltava2000.cz/aakocarkytako-detskeautosedackycam-brno-praha/goodsdetail.asp?strGoodsID=C-837

 

27.09.2006 16:25

Anonymous

baterky su vybite. fotka bruska bude nabuduce. idem piect kolacik s jablckami a slivkami. uz ho manzelikovi slubujem 2 tyzdne. pekny dnicek Miriam

 

27.09.2006 16:30

Ivka31

Este davam do pozornosti tuto stranku s kocikmi Baby point. Len neviem kolko stoja. http://www.babypoint.cz/index1.htm

 

27.09.2006 16:30

Ivka31

miriamka .... ty nam tu robis chute. Tak prijemne pecenie zelam.

 

27.09.2006 16:35

Katuš

Peťulka: http://www.babatko.com/ Na tejto adrese najdete kociky TACO v akciovych cenach. Poznate ich niektora?
Petulik,ja som tiez bola rozhodnuta pre Tako,ale......vanicka je podla mna nizko...iba 55cm nad zemou,co ma odradilo,lebo sa mi to zda velmi nizko,ked si predsatvim ze sa k nemu potrebuejs tak 5x denne zohnut......tak zatial sme ostali pri Dema Scout X tolero.....tusim je aj vacsi,teda hlboka cast,ta prenosna taska je 78x36cm a sportovy vyzer ako tako..... ich stranka www.dema.sk Katus

 

27.09.2006 16:44

Ivka31

Tento kocik Baby Point GALAXY hlboky so sportovym som v sobotu vydela v Novom Meste v tom obchodiku na namesti Slobody. Celkom sa mi pozdaval aj s dobrou cenou okolo 9700 Sk. http://www.caryfuk.sk/obchod/kombinace/prodej/baby-point-galaxy-ruzne-vzory/typ/40:1744 Ked kliknete na "Dalsie obrazky produktu" uvidite ten hlboky.

 

27.09.2006 16:49

Ivka31

katus - ta tvoja stranka je celkom dobra. Mne sa celkom paci ten Saturn kôli tej tvrdej vanicke. Aj ked tie farby nie su bohvieco.

 

28.09.2006 08:43

katka.ho

Ahojky, ozaj, uz ste rozmyslali, ze kde budete rodit? my nad tym maturujeme uz dost davno, ale k ziadnemu zaveru sme zatial nedosli. nemate nejake typy?

 

28.09.2006 08:49

Katuš

Ahoj babulky:) Pekne dobre ranko vam prajem. IVKA-ja som ten Scout od Demy videla na zivo a ta prenosna taska je naspodku tvrda,ako keby tam bola doska a boky to ma take ako kocik....calunene...takze aj preto tento:)Farby...no,ja mam lahke rozhodovanie,ja som uchylna na modru farbu:)Takze Scout X Tolero a hned ten prvy-modro modry,aj ked to bude dievcatko:)Vsak co uz zavisi na farbe kocika,podstatne je to babo vnutri a ze modry kocik pre babu?Tomu malemu je to aj tak jedno,zvnutra su vacsinou vsetky biele a kto s nim bdue chodit von...no ja,tak by sa mi mal pacit,nie?:)Inak,mojho braska oili v jasno cervenom kociku po mne..... Juj,vidim dotaz na porodnice....no,tak my bud Ruzinov alebo Antolska....este uvidim,co poradi lekoska,lebo ona v Ruzinove operuje na gynde,mozno robi aj porody,a a k nie ona,tak lekari z nasho CAR ano.....mozno odporuci Ruzinov aj lekara...ak to bude na mne,asi Antolska,mam to za domom...

 

28.09.2006 09:29

miamia

dobre ranko babulienky!!!! Razz KATUS mas pravdu s tou farbou je to v podstate jedno...a modra sa paci aj mne...tk rozmyslam...ale tiez cervena a tu chce aj moj drahy,lebo cervena farba vraj odraza pohlady zlych ludi a babetku nebude zle...xixi...KATKA.HO no ja musim na 100%rodit v nemecku ...takze ja nemam na vyber...ale je to tu super...pekny dnik vsetkym Razz Wink

 

28.09.2006 09:50

Peťulka

Dobre ranko !!!! Tak ja som bola vcera prvy-krat civicit pre tehotne. Poviem bolo to prijemne a uvolnujuce, ale citila som sa tam trosku nesvoja, pretoze okolo mna boli same bruskate maminky a ja akoby som tam ani nepatrila Confused Nakoniec cvicenia nam rozpravala cvicitelka o sestonedeli. Jedny si dokonca skusali ako pri porode tlacit Smile !!! bola si tam aj ty? Co sa tyka toho kde budem rodit, tak o tom som este ani neuvazovala. Za prve nieviem, ci sa nebudeme stahovat z Trencina, ci ma porod nechyti niekde uplne inde a tak.....

 

28.09.2006 10:19

miriamka

Dobre ranko, neviem, co sa deje, ale vcera som sa zobudila uz o 7 rano cerstva ako rybycka. no a dnes uz o 6, ale s obrovskym hladom. ja som inak skor nocny vtak a rano rada pospinkam do 9. ivka 31- ten kolacik, co som vcera isla piest o 16 poobede, sme upiekli s manzelom spolocnymi silami az o 23. jaj neviem, co sa so mnou deje. kedy sa musite rozhodnut, kde budete rodit? tu vo viedni sa hlasi k porodu uz okolo 12 tt, pretoze klinika potom prebera niekolko vysetreni za lekarku. robili mi uz priezracnost sije a v 20 tt robia organscreening. pozreli sme si 2 kliniky, ale tato je tichucka, v parku a asi iba o 6 ulic dalej od nas. je to statna, cisto zenska klinika. maju 5 porodnych salov a pri prehliadke sme museli cakat, kym sa 1 uvolni, pretoze akurat vtedy boli vsetky obsadene! robi velmi dobry dojem. cisarsky robia iba v nutnych pripadoch a prehovaraju mamicky veeeelmi ku kojeniu. babätka su vzdy s matkou v izbe. tieto podmienky nemusia vyhovovat kazdemu, ale je to myslim presne to co bude vyhovovat mne.

 

28.09.2006 11:02

zuzkaMT

ahojte babulky, tak ja to mam s porodom jasne, tu v Martine nemam moc z coho vyberat. Napadla ma aj myslienka ist niekde do Topolčian ci Štiavnice, alebo neviem kde všade sú tie súkromné kliniky, ale to som vlastne hned zavrhla, tu doma mi bude asi lepšie, budem pokojnejsia.... Martinskú porodnicu asi 2-3 roky naspat trochu vynovili, kazda izba je natreta inou farbou, mame dva apartmany, asi 4 porodne saly.... tak snad to nejako zvladnem :D Ked to na mna pride pojdem a hotovo, nie? Ale určite sa tam este pojdem pozriet pred porodom, urobim si malu exkurziu. Cool

 

28.09.2006 11:06

Ivka31

Ahojte dievcatka. Tak aj ja vas zdravim v peknom dnicku. Kde budem rodit ..... no v Trencine mame vynovenu porodnicu a tri uplne nove porodne saly - miestnosti kazda v inej farbe aj so sprchou a samostatnym WC. V jednej izbe je dokonca vana, ale porody do vody sa tu nerobia. Tak asi ostanem tu a nebudem vymyslat. Kedysi som uvazovala o Ilavskej porodnici, vraj je tam vyborny pristup k mamickam. Ale potom som sa dopocula, ze ak by nedajboze malo babatko nejaky zdravotny problem, alebo by som rodila predcasne, ihned ho prevazaju do Trencina koli lepsiemu vybaveniu novorodeneckeho oddelenia. Aj do Topolcian chodia dievcata od nas, ale to sa mi zda dost daleko. miriamka .... no tak, to sme na tom podobne s tym spankom. Ja tiez zaspavam az okolo polnoci a rano spinkam asi do 9 az 10 hodky. A to nocne pecenie kolacika, tak to by ma asi nikto neprinutil. Ale ked ti muzicek pomohol, tak to je ina vec. Dufam, ze vam chutil a ze si ho este nestihla zjest.

 

28.09.2006 11:18

Ivka31

zuzka MT ...... ten Martin ti schvalujem. Moja kamoska zo Ziliny tam rodila svoje prve babetko a bola velmi spokojna. Maju tam vraj aj tu hopsaciu loptu a manzel tam bol celych 12 hodin s nou. A epiduralku si nemusis kupovat dopredu, maju ich tam k dispozicii. Druhe babo rodila v Ziline a epiduralku tam nemali. Vraj tam si ju treba kupit v lekarni a oni ti ju len pichnu. Tak asi tolko k Martinskej nemocnici. Myslim ze budes spokojna.

 

28.09.2006 12:10

katy22

ahojte marcovky som k vam na chvilku zabludila a vidim, ze ste postupili o hodny kus vpred. ja sa uz tiez tesim na pohyby. tak vam ich trosicku zavidim ( ale v dobrom a ozaj len malicko Wink ) ja som rodila 2razy v Trencine a nemozem povedat jedine krive slovo ako na sestricky tak na doktorov. a pri mladsej som tam stravila 4,5 mesiaca ( ale nastastie nie v kuse ). ja sa tam uz tesim :D opatrujte sa aj svoje pokladiky Ivka, tak ako? spravime ministretko vo stvrtok? Smile

 

28.09.2006 12:28

Ivka31

katy22 ..... stretko vo štvrtok - moze byt. Este mi prosim napis, ci si k Samelovi objednana, alebo ides rano a cakas ked prides na rad. Ja som ten druhy pripad, ale do tej 10-tej by som mala byt vybavena. Minule som bola hotova uz o 9:00. Poslem ti ss s mojim telefonikom.

 

28.09.2006 13:12

Katuš

Babulky,ktosi sa tu pytťal,kde v BA maju kociky MUTSY.....takze obchodik sa vola pre deti,stranku maju www.predeti.sk a su na Kosickej:)

 

28.09.2006 13:14

miriamka

katus, ja som sa pytala. dakujem. polka kolacika je uz fuc. musim sa priznat, ze som zodpovedna Rolling Eyes v tej klinike kde budem robit sa da tiez rodit vo vani. ja som si to predsavzala uz pred 10 rokmi, ked som bola au-pair v UK. Domaca rodila doma. Rozlozili jej v spalni minibazen. ked to nad ranom na nu prislo, napustili vodu, prisli porodne asistentky a priatelia, ktori to cele filmovali. a vecer sme si to cela rodinka pozreli. velmi silny zazitok! co ma ale fascinovalo bolo, ze porodila a ja som ju rano stretla sa prechadzat po dome s malym v naruci. bola uplne fit. samozrejme, ze porod som prespala. v klinike mi ale bolo povedane, ze sa nemam na tento sposob fixovat. iba asi 3% porodov su vo vode. musi byt uplne vsetko v poriadku, poloha dietata, vaha matky (musim prestat piect), ziadne komplikacie nemozu hrozit. preto ich je tak malo, casto su to malickosti, ktore v tom zabrania. moja lekarka je za kupel na uvolnenie, ale porod na suchu, pretoze ho povazuje za nehygienicky. kvoli tomu, co clovek vsetko este zo seba vytlaci okrem babätka.

 

28.09.2006 13:18

Katuš

MIRIAMKA, za malicko:) nepostrehla som,aku kliniku mas na mysli?Kocha?

 

28.09.2006 13:22

miriamka

Semmelweisklinik vo Viedni

 

28.09.2006 13:23

Ivka31

Ani u nas v TN nemocnici sa nerodi do vody. V tej jednej porodnej miestnosti, kde je vana (mimochodom v strede miestnosti) sa tato pouziva iba v prvej dobe pôrodnej. Asi ako pises ty miriamka, na uvolnenie maminky. Ja sa snazim na porod este radsej nemysliet, ved nejako to dopadne. Inaj sem tam zabrusim na septembrove babetka 2006, tam akurat maminky rodia. Popisuju to celkom pozitivne, hlavne ten uzasny pocit ked uvideli svoje deticky.

 

28.09.2006 13:46

ritta

Pekný dníček, dievčatá! Tak ja síce naruším Vašu terajšiu tému lebo sa musím pochváliť: Som veľmi rada. :D Ja ešte neviem kde budem rodiť, zatiaľ ešte na to nemyslím, ale už čoskoro budem musieť... Každým dňom aj ja čakám na pohyby maličkého ale zatiaľ veru nič... Ten 3D ultrazvuk sa robí cez bruško? Tak idem opäť makošiť, mám toho strašne veľa, ale keď mám chvíľočku tak Vás čítam Smile ritta

 

28.09.2006 14:17

Katuš

RITTA, blahozelam,super sprava!!! 3D...kmotre robili cez brusko,kamoske vaginalnou sondou....obom v tom istom centre,akurat vzdy iny lekar.....asi zalezi,ako je male vidiet.... Ja chodim do tohto centra a napr na uvz v 12tt mi povedali,ze cez brusko,ak ho nebuide dobre vidno,potom vaginalnym uvz....bolo vidno dobre a vsetko,tak sme to zvladli cez brusko.Asi to zavisi naozaj od maleho,ako je otocene atak...a mozno aj od toho,s cim ma lekar lepsiu skusenost...??

 

28.09.2006 20:25

katka.ho

ja som bola na tom 3D asi pred 3 tyzdnami, to sme boli medzi 11-12 tt a bolo to pekne vidiet aj cez brusko. bolo to v gyn-five na zahradnickej v BA

 

29.09.2006 10:17

zuzkaMT

ahoj dievcata, pekny den, je tu dnes niekto, asi sa vam nechce pisat..... ja si beriem na poobede volno, ideme s muzikom do BA pozriet nejaky nabytok, tak budem mat behaci den. ozvem sa asi az v pondelok, tak vam prajem pekny vikend!! Laughing opatrujte sa Razz

 

29.09.2006 10:25

jajka

Ahojte dievcata, ja sa hlasim po 2 dnoch, skor nebol cas, to ta nasa chalupka, makame ako sroby len aby sme sa uz mohli odstahovat. - v stredu som nakoniec cvicenie nestihla, behala som po stavebninach a zhanala vsetko mozne co mi muzik napisal na listok, prepac, mrzi ma to, myslela som ze sa stretneme. Napises mi co ste robili a o com ste sa rozpravali? Nehovorila ta pani kedy bude ta exkurzia na porodnici? Ja sa tiez chystam rodit v Trencianskej nemocnici- saly su vraj naozaj super a ked som tam v 7tt lezala personal bol velmi fajn, tiez tam maju tie fit lopty a vraj su uzasne pri kontrakciach, staci na nich sediet a len tak sa pohupovat a akoby ta bolest prechadzala do lopty - vraveli mamicky co to uz zazili - ano objednala som sa k tomu Dr. Brestanskemu, s terminmi je to v pohode, staci sa objednat aj 2 tyzdne pred, ale potom ta uz daju len do zatial neobsadenych terminov a ja som si chcela vybrat, aby mi to vyhovovalo, takze pojdem na zaciatku 22 tt. Inak doktorovi je jedno kedy spravi ten 3d uzv. Trva to obcas aj 45 min, zalezi na tom ako babo spolupracuje :D a robia to vzdy od 14:15, dovtedy maju normalnu ordinaciu, stoji to tych 600 Ska treba si priniest DVD alebo videokazetu Neviem ci ma zase neodhlasilo,tak

 

29.09.2006 10:41

Peťulka

Ahoj Jajka. O exkurzii do porodnice nehovorila. Po cviceni rozpravala o sestonedeli, ako prebieha, ako treba pocas nej dodrziavat hygienu a tak. A este vravela, ze buduci tyzden by tam mala prist mamicka aj s babtkom aby fyzicky ukazala, ako spravne kojit. A takztiez sa rozpravala o porode s dvoma novymi mamickami, ktore uz raz rodili. Na buduci tyzden asi nepridem ja, pretoze mame stretko s kamaratkami so skoly....

 

29.09.2006 10:50

jajka

super neodhlasilo ma :D :D :D

 

29.09.2006 11:21

etna

Ahojte tehulky. Som nadsena z tohto pocasia a dufam, ze take ostane cely vikend Razz Razz Neviete nahodou, aky "uzitok" by priniesla este teraz pocas tehu? Pise sa totiz stale o nej len v suvislosti s porodom, ale nie aj o jej pozitivach ked rastie brusko. Inak je takmer rovnaky ako klasicky a uz teraz sa urcite bude robit cez brusko. Dnes rano ma inak pobavil clanok na mamaaja.sk, v sekcii clanky o tehotenstve a jeho nazov je myslim "Som tehotna - nedotykat sa". Link mi nejak nefungoval, tak preto opisujem cestu. Urcite vas rozveseli Laughing Zatim .... Smile