1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

25.09.2006 13:33

Katuš

ETNA, nebojkaj,nepresvihnes prve bublinky.Ja som sa tiez opbavala,ze az ked sa mi bude na brusku vyduvat nozicka,rucicka,az vtedy budem vediet ,ze je to male.Ale......lekarka mi to presne popisala,ze to bude ako "motyle v bruchu" alebo steklenie,alebo ako take bublinky.Mala pravdu.Citila som to prvy raz vo stvrtok vecer a nebola som si ista.Vecer som si lahla k telke,pekne na chrbat,v klude a len som lezkala......zrazu som citila take prevalovanie bubliniek v bruchu,ako ked sa ti posuva v crevach vzduch....akurat,ze ked su to creva,vacsinou za tym nasleduje zvukova ulava(hi sorry, za ten opis)ale tzu nenasleduje nic...a o chvvilku sa to opakovalo znova.V piatok som teda vecer zasa zalahla a aha ho...bolo to tu zas:)A vcera rano uz to bolo take trosku silnejsie,ňdokonca asi 2-3 krat take sklbnutie,ako ked sa lakknes a poskoci ti zaludok...ja som to mavala ako cerstvo zalubena do mojho drahjeho...vies,take to ako laknutie,alebo ked ti poskoci zaludok ...neviem,ako to opisat....no,akurat je to od zaludka trocku nizsie:)

 

25.09.2006 14:01

evik

ahojte babulky :D aj ja som uz citila prve pohyby :D V piatok vecer, ked som sa vratila z jarmoku a uz v posteli som sa trosku rozpravala s drobcekom, tak som citila, ako "bublinkuje" :D :D :D Je to presne tak, ako opisala FAzulka a je to uzasny pocit! A odvtedy uz bublkinkujeme kazdy den :D Postielku uz mam, zdedila som po neterke, tak som rada, ze nemusim kupovat novu :D

 

25.09.2006 14:04

Peťulka

Veru, aj moja maminka mi hovorila, ze je to ako pohladenie motylich kridel.............asi to kazda spozna, ked to pride :D

 

25.09.2006 14:17

Ivka31

ahojte

 

25.09.2006 14:23

fazulka

Ivka diky, aj ja som hľadala tabuľku a nevedela som nájsť. Wink No babule, sme tuším ukážkové, ešte aj v tých pohyboch. Pekne ideme poporiadku, takze nasleduje Jarus,Kačenka,potom by sme mohli my.... Cool No len keby sa to dalo takto vsetko presne naplánovať. :D Ale je to jedno, raz to už musí prísť. Laughing Evik, gratulujem k prvým kopančekom. Ešte zatiaľ nebolestivým. :D

 

25.09.2006 15:17

ritta

Ahojkoooo Všetkým mamuľkám, ktoré sa dnes podelili o dobré správy srdečne gratulujem! :D Ivka31 - ani my nič pre naše bábätko nepodedíme, nemáme po kom. Akurát máme niekde odložený kočík ešte po mne a mojom bratovi. Exclamation Vraj bol značkový - a naši ho veľmi dobre zabalili a uložili na povale, uvidíme v akom je stave (32 rokov je 32 rokov ale raritka to je), možno by mohol poslúžiť u našich na dedine keď prídeme na návštevu. Ja som si dnes kúpila tehu nohavice a tepláky. Ale keďže som krpatá, musím oboje poskracovať... no nevadí, aspoň mám čo robiť po večeroch Confused ritta

 

25.09.2006 15:24

Markíza

Ahoj Ritta! Aj moji rodičia po nás odložili kočík (mám ešte staršieho brata) a poviem Ti, že keď bol Danielko maličký a prišli sme na návštevu ku babke na dedinu, ešte ako 2-ročný sa v ňom v pohode vyspal. On bol obrovský - skoro ako vaňa na kúpanie Smile

 

25.09.2006 15:25

Markíza

Nie Danielko bol obrovský, ale ten kočík (to len na upresnenie).

 

25.09.2006 19:53

ritta

Markíza - to bolo dobrééé :D :D :D

 

25.09.2006 20:11

miamia

jeeeej babulky vy ste tu tolko popisali Shocked postielka!!!!takze ja chcem ten kos aj s baldachinom Wink na prvych 5 mesiacikov,potom normalnu postielku,ale kedze vela cestujeme ,tak asi cestovnu,ze?a kociarik,keby som j mala mat ten ,v ktorom nas mamka nosila,tak to by sa uz asi rozpadol...xixi...lebo uz sa v nom vozilo tooolko babetiek Rolling Eyes inac JAJKA MALA NARODKY ,ze???GRATULUJEME!!!!tak vsetko najlepsie jej zelame!!!!ani neviem ci nas este navstevuje,ale je v tabulke takze vsetko len to dobre Razz Wink vsetkym novym 'kopancekom'GRATULUJEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!aj super vysledkom AFP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!a pekny vece babulky!!!!!!!!!!!!!!!! Razz

 

25.09.2006 20:34

Markíza

My máme postieľku ešte po mne a staršom bratovi. Môj otec ju pri Danielkovi ošmirgľoval, na novo nalakoval, zglejil a postieľka bola ako nová. Momentálne ju používa bratova dcérka, ale u rodičov máme ešte jednu. Kúpili ju pre prípad, že s ňou prídu na návštevu (bývajú mimo BA). Hniezdo a baldachýn som nechcela, lebo som bola toho názoru, že je to dobré akurát na prach. Ale keď som to videla u kamarátky, veľmi sa mi to zapáčilo. Nakoniec som sa s ňou dohodla, že mi to všetko prenechá.

 

25.09.2006 21:03

miamia

ja lenze by som bola stastna keby som mala postielku po niekom ale v tej nasej spalo uz 7deti,tak ta nasa nie je zachovala ... Rolling Eyes a takisto kociarik bol pouzivany naposledy pre dve deticky takze uz je starsi...a ja som najstarsia zo surodencov,takze mi ani nema kto venovat vecicky pre malicke,,,tak mi je to trosku luto lebo niektore tu pisete ,ze vam podarovali a tak...a mne nema kto...a mily je zas jedinacik Rolling Eyes ale mas to urcite lepsie Markiza ako ja...a jaj to hniezdo ja potom predam po ž mesiacoch cize nebude stat na ocot... Wink

 

26.09.2006 08:25

zuzkaMT

pekne ranko zelam, ano, Jajka, vsetko naj aj ked par dni neskor!!! Cool Babulky, musim sa vam pochvalit prvymi poriadnymi pohybmi. Vcera vecer ked som si lahla spat, som sa nastavila do svojej oblubenej polohy a este sme sa s muzikom cosi rozpravali ked sa to male zacalo mrvit. Ono to viac steklilo, tak som sa normalne smiala a chlap sa na mna len nechapavo dival ci mi nesibe. Musim povedat ze je to nezvyk, uz som bola taka unavena ze som sa automaticky prehodila do inej polohy aby som mala klud a mohla spat, ale rada som bola, to je jasne :D Cool Inak, citila som to uplne dole, asi v tych miestach kde robia rez pri cisarskom a uz to neboli bublinky, ale skor ako keby mi niekto zvnutra klopal na brucho.... :D krasny pocit, prajem coskoro aj vam!! pa

 

26.09.2006 09:00

Peťulka

Dobre ranko babulky. Tak som dnes bola na krv na tie AFP testy a mam si zavolat buduci utorok. Vysledky minulych krvnych testov boli negativne, takze to je o.k. Doktorka mi merala centimetrom brusko a merala mi aj zvlastnymi kliestami panvu a boky. Nepovedala mi nic, tak asi to musi porovnat s buducimi mierami..... Na dalsiu poradnu mam prist az 24.10. to uz budem v 20. tyzdni Laughing Chystate sa niektora z vas na 3D ultrazvuk? Ja o tom rozmyslam, len neviem, kedy je navhodnejsia doba...

 

26.09.2006 09:04

Peťulka

SF - vzdialenosť medzi symfýzou (lonová spona) a fundusom (dno maternice); udáva sa v centimetroch a vyjadruje mieru rastu maternice; meria sa od horného konca spony po oblasť, do ktorej dosahuje maternica; dá sa z nej odhadnúť postup tehotnosti Namerala mi 12. Vy mate aku?

 

26.09.2006 09:09

Peťulka

Vláda SR tento týždeň prerokovala a schválila: Novela zákona o príspevku pri narodení dieťaťa, o príspevku rodičom, ktorým sa súčasne narodili tri deti alebo viac detí alebo ktorým sa v priebehu dvoch rokov opakovane narodili dvojčatá Zavádza príplatok k príspevku pri narodení dieťaťa za účelom zmiernenia počiatočných výdavkov rodiny, súvisiacich s narodením prvého dieťaťa. V tejto súvislosti určuje okruh osôb oprávnených na uplatnenie príplatku k príspevku, ako aj podmienky nároku na navrhovaný príplatok. Za oprávnenú osobu na uplatnenie nároku na príplatok k príspevku sa navrhuje matka, ktorá porodila prvé dieťa, ktoré sa dožilo 28 dní alebo v určených prípadoch otec dieťaťa. Návrh zákona predpokladá, že príplatok k príspevku bude možné oprávnenej osobe poskytnúť len v prípade, ak jej vznikne nárok na príspevok pri narodení dieťaťa a ak sa prvonarodené dieťa dožije 28 dní. Navrhuje sa poskytnúť príplatok k príspevku pri narodení prvého dieťaťa aj maloletej matke, ktorá má v súlade so zákonom o rodine súdom priznané rodičovské práva a povinnosti. Tiež sa navrhuje neposkytovať príspevok pri narodení dieťaťa oprávnenej osobe, ktorej sa narodilo dieťa v cudzine, ak pred narodením dieťaťa nebola aspoň 12 po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov zdravotne poistená v SR. Výška príplatku k príspevku pri narodení sa navrhuje v sume 11 000 Sk, čo spolu s príspevkom pri narodení bude predstavovať sumu Predpokladaná účinnosť zákona je určená na január 2007.

 

26.09.2006 10:06

Anonymous

Ahojte, dakujem velmi pekne za gratulacie :D Miamia, asi si ma nepostrehla, ale ja chodim a pisem takmer kazdy den okrem vikendu ked pilne pracujem na domceku. Je pravda ze nepisem vela prispevkov za den, povacsine len jeden ale moc sa mi v praci neda. Tajne si pozeram co popisete, a ked sa na chvilku vyprazdni kancelaria tak napisem Smile Smile Kocky, ja vam tie pohzyby tak zavidim, ja mam termin 5.3. a este nic, akosi som pozadu Sad Dufam ze je drobcek v poriadku. Inak vcera sa kamoske narodilo babetko a podrzte sa, malo 4700g a 55cm Rolling Eyes samozrejme islo cisarskym a este ho aj tyzden prenasala, potom jej uz dali vyvolavacku, lebo uz toho bolo naozaj moc. Neviem ako vy, ale ja by som velmi chcela keby sa babo narodilo tak 3-4 dni pred terminom, ked to menej cakate, lebopotomje to uz asi dost velky stres. Tak zatial ahojte :D

 

26.09.2006 10:07

jajka

ten anonym som zase ja (jajka) neviem preco ma to stale odhlasuje

 

26.09.2006 10:19

Markíza

Chystate sa niektora z vas na 3D ultrazvuk? Ja o tom rozmyslam, len neviem, kedy je navhodnejsia doba...[/quote] Ja sa na 3D UZV chystám. Teda, aby som to upresnila, rada by som šla. V GinFiv-e (gynekologické centrum v BA) mi povedali, že najvhodnejší čas je cca 25. až 27. TT. Vtedy sú už vidieť napr. detaily tváričky, atď.. Je však nutné sa včas objednať, lebo majú niekoľko týždňové čakacie doby.

 

26.09.2006 10:35

fazulka

Jej, pekny dnicek babulky, chcela som len, ze aj my sa chystame na 3D ultraz., niekedy v druhej polovici okt., mne zase povedali, ze najlepsie je babetko vidiet medzi 20 - 23 tt. Tak ako pise Markiza, ( 25 - 27 tt) niekedy medzi tymi terminmi to bude snad ok. Cool My zatial nebublinkujeme, ale hadam to uz coskoro pride. :D Petulka, mne naposledy nameram " tu dlzku brusku" 17 cm, tak sa mi to v porovnani s Tebou a nasimi terminmi celkom pozdava, ok, nie? Wink Babulky, drzkajte sa a vsetko dobre. :D

 

26.09.2006 10:37

Ivka31

Ahojte bambulky. Hlasim sa aj dnes, ako vzdy neskôr, ale predsa. Obnovila som tabulku a zoradila som nas podla predpokladaneho terminu porodu. Jajka ..... nic si z toho nerob, ze este necitis bublinkovanie, kazda to ma inokedy. Ja tiez predpokladam, ze to pocitim neskor okolo 20 tyzdna. Pytala som sa maminy a ona ma vraj skoro vobec necitila. Bola som vraj take pokojne babatko, ze kazdy vecer mal ocino na brusku ucho a pocuval, ci som tam. Tak v pohode, do toho 20-teho tyzdna to urcite pride. Peťulka ...... dakujeme za nove infosky o tom financnom prispevku. Bodaj by to tak naozaj bolo. Tych skoro 15 tisic je celkom pekna sumicka.

 

26.09.2006 11:01

Anonymous

Ivka3 - dakujeme za tabulku,je super Fazulka - ja som uvazovala ze by som behla do toho Hlohovca na 3D ultrazvuk ale dostala som na tohoDr. zle referencie, ze v tom nie je az taky odbornik a casto sa myli aj co sa tyka pohlavia babetka. Ja nie som este rozhodnuta, ked som otehotnela, tak som si bolo 100% ista ze pojdem na 3D, ale teraz neviem. Citala som ze tieto dlhe uzv skodia, a mne robi Dr. uzv vzdy ked som tam, uz ich mam asi 7 aj ked velmi kratuckych. Tak by som nechcela provokovat, aj ked 3D ma velmi laka. Asi si pockam na uzv v 20tt a ak by sa tam vyskytli nejake problemy, co dufam nebudu, tak potom by som isla na 3D.

 

26.09.2006 11:02

jajka

zase ma to odhlasilo-jajka, pardon

 

26.09.2006 11:15

Peťulka

Ty chodis na to cvicenie v KS Dlhe Hony? Ako take cvicenie prebieha? Mozes mi to prosim napisat? Zda sa, ze jazdy by som mala mat uz o 7 hodine rano, takze by som to teoreticky mohla na tu 17.00 hodinu aj stihnut, pokial sa najde niekto, kto vyvenci nasu Sally Laughing

 

26.09.2006 11:31

jajka

Petulka - cvicenie bolo zatial 3*. treba si vziat karimatku, flasu vody a cvicit mozes v botaskach alebo aj ponozkach. Su to jednoduche cviky, na pretiahnutie tela, proti bolesti chrbata a krcovym zilam...proste proti tehulkovskym trablom. Plati sa 30 Sk, vzdy na zaciatku dostaneme nejake prospekty (ako spravne kojit, co so sebou do porodnice, program materskeho centra na dalsi mesiac...). Potom sa nas cvicitelka pyta na aktualne zdravotne problemy a radi nam ako proti nim. Potom asi 40 minut cvicime. Po cviceni si sadneme na karimatky a preberame rozne temy (porodne doby, plavanie....) proste co nas zaujima. A o 18:30 uz musime ist. Je to inak super, ja tam chodim rada.

 

26.09.2006 11:47

Peťulka

Ak mi vyjde cas, tak sa urcite zastavim. Rada by som sa trosku pretiahla. Ozaj ma z vas niektora problemy zo zlahnutim v usiach? Mne sa to v poslednej dobe stava casto, potom mi v nich puka!!!

 

26.09.2006 11:50

fazulka

Ivka, tabulecka je super, prehladna, si sikulka. Dakujeme :D Jajka, no neviem,ved uvidis a rozhodnes sa sama co sa tyka toho 3D. netreba sa dopredu nijak dlho objednavat. No a s tym nazorom na lekarov, co ja viem, kazdy sme iny, berieme to samoska zo svojho pohladu. ja som u tohot dr. bola raz niekedy na zaciatku 3. mesiaca tusim,moj mal dovolenku a mala som pochybnosti, tak som ho poprosila, aby sa na mna pozrel a bol uplne v poho. mily, ustretovy, po odbornej stranke to viem posudit len ako laik, ale zdal sa mi ok. Ja som pocula aj na mojho dokiho negativa, vlastne ked tak rozmyslam, tak asi na vsetkych v okoli. kazdy sme fakt iny.... Rolling Eyes To ze nie je odbornik na 3D pocujem prvy krat, zatial som konkretne na 3D od neho mala len pozitiva. Shocked Ale...........Mne inak nejde ani o to pohlavie, aby nam povedal, ale aby som videla, teda aj s muzickom mimco este v brusku a mala aspon taku malilinku predstavu o nom. Pri prvom tehu som nebola, ale mame krasne fotky, a poviem Ti, ze malinka bola taka ista po narodeni, ako na tej fotke. Skutocne, podoba a velka tam bola. Razz No ale myslim si, ze 3D sluzi skutocne len pre radost rodicov, ziadne dolezite zdravotne info. a testy sa od toho nedaju ocakavat - podla mna. Ved uvidis este, zatial mame casu na rozmyslenie Wink

 

26.09.2006 12:16

Katuš

Ahoj babulky,ja len na skok z prace,nestiham vas ani docitat dozadu:(Len som tu zachytila dotaz ohladom 3D...ja idem,uz sme objednani na 13.11. a to osm sa objednavala v auguste....idem do Gynfivu v BA,povedali mi,ze najvhodnejsie je okolo 25tyzdna,aj ten termin nam tak vychadza. PETULA-teba merala teraz ?mna hned v prvej poradni este v auguste.....pockaj,idem si po knizku koli rozmerom...tak v knizke mam v kolonke rozmery panvy : 26/34/39/24...sice neviem,co je co,ale budis:) No,idem pracovat....

 

26.09.2006 12:18

Katuš

Joj,este predsa.....na 3D sa okrem potesenia rodicovzvykne vsetko premerat na babatku,ci je vsetko tak,ako ma byt....mojmu krsnatu tak potvrdili,ze je vsetko ok,a velkosti su take ako maju byt...dlzka nozky,chrbtice,obvod hlavicky....a take veci.

 

26.09.2006 13:10

etna

Ahojte. K tomu , my planujeme ist do Brna. Vraj je to tam lacnejsie, aj po prepocte na SK, cesta by bola v nasom pripade zdarma (sluzobne auticko). No a oni odporucaju UZV do 23 tt, lebo potom sa uz cele babetko nezmesti na obrazovku. Tj. lepsie vidis detaily, ale nie cele telicko. A vraj nie je potrebne objednavat sa tam 2 mesiae vopred ako na Zahradnicku. Tot moje poznatky Razz

 

26.09.2006 13:20

Peťulka

Katuš: Ahoj babulky,ja len na skok z prace,nestiham vas ani docitat dozadu:(Len som tu zachytila dotaz ohladom 3D...ja idem,uz sme objednani na 13.11. a to osm sa objednavala v auguste....idem do Gynfivu v BA,povedali mi,ze najvhodnejsie je okolo 25tyzdna,aj ten termin nam tak vychadza. PETULA-teba merala teraz ?mna hned v prvej poradni este v auguste.....pockaj,idem si po knizku koli rozmerom...tak v knizke mam v kolonke rozmery panvy : 26/34/39/24...sice neviem,co je co,ale budis:) No,idem pracovat....
To je teda sranda. Mna merala az v 16.tyzdni a moje rozmery su: 27/29/31/17 tiez neviem, co to znamena, ale asi je to o.k.

 

26.09.2006 13:25

Peťulka

Aj ja by som rada isla na ten 3D ultrazvuk a nechala by som si spravit aj video Laughing Len neviem kam. Brno je lacnejsie, ale cesta tam a naspat autom, tak nas to vyjde asi ako v Bratislave. A ked sa v Blave objednava az tak vela dopredu, to uz asi nestihnem.... Kde sa este nachadzaju take kliniky, kde to robia? Viem, ze jeden je aj v Kosiciach a ten treti? Neviem, kde som to citala (ci aj nie tu), ze citrusy a tehotenstvo nejdu dohromady. Je to pravda, ci opat nejaka fama? Lebo ja zjem aj polku citrona na posedie (ak nie cely) Laughing

 

26.09.2006 14:05

Peťulka

Pozrite si tuto stranku (je v anglictine) http://www.ivillage.co.uk/pregnancyandbaby/pregnancy/labour/articles/0,,17_534749,00.html Zvislo mate vas vek v okamihu pocatia a vodorovne mesiac pocatia. V ich strete vam vyjde, ci budete mat chlapca (B) alebo dievca (G) Laughing Samozrejme brat s rezervou. Nech to skusi urobit hlavne ta, co uz vie, co to bude. Potom uvidime!!!!!!!!!!!!!! Mne vychadza dievcatko!!!

 

26.09.2006 14:23

Ivka31

Peťka .... mne sa ta tvoja stranka zasekava Napis postup..... zakladnu stranku a potom kam kliknut

 

26.09.2006 14:42

Peťulka

Tu stranku mam od kamaratky a ta mi napisala: http://www.ivillage.com/ Potom do SEARCH dam vyhladavat "Chinese Gender Chart" a potom uz iba kliknem na to, co mi to vyhodi (cislo 1) A to sa dostanem na tuto stranku: http://parenting.ivillage.com/ttc/ttcsigns/0,,j736,00.html (no ale mne to takto nekonecne dlho otvara!!!)

 

26.09.2006 14:52

Ivka31

Tak mne vyslo tiez dievcatko, ak zvislo zadam jun - posledna menstruacia. Ak by tam mal byt okamih pocatia - ovulacia bola asi az v juli, tak tam mam chlapceka. Nuz teda - uvidime.

 

26.09.2006 14:59

fazulka

sranda, mne vysiel chlapina, tak som zvedava. Cool

 

26.09.2006 15:01

fazulka

ale ked som "checkovala" malu, tak mi pri nej vysiel chlap, aj mesiac pred tym aj po tom, tak Rolling Eyes

 

26.09.2006 15:22

Peťulka

fazulka: ale ked som "checkovala" malu, tak mi pri nej vysiel chlap, aj mesiac pred tym aj po tom, tak Rolling Eyes
"checkovala" co to znamena????

 

26.09.2006 15:27

Anonymous

checkovala znamena kontrolovat, overovat..je to z anglickeho check

 

26.09.2006 15:30

Peťulka

Anonymous: checkovala znamena kontrolovat, overovat..je to z anglickeho check
Exclamation Smile Ved jasne, ze vsetko to je nahoda!!!!

 

26.09.2006 17:23

Ivka31

RENKA-STYL Akurat som si bola na pošte pre ten katalog z Renka-stylu. Dievcata z Trencina, Noveho Mesta, Piestan a okolia. Ak by ste si nieco vybrali na tej netovej stranke, mozeme si to dat poslat naraz a postovne budeme mat nizsie. Ja asi budem chciet postielku a mozno nejake obliečky do nej, nepremokavu plachtu, alebo spaci vak. Este si to rozmyslim, ved do februara a marca mame dost casu. Poslal mi naviac aj katalogy s tymi postielkovymi vecami co su aj na nete. Tak ked by ste chceli Jajka, Peťka, Kačena a ostatne kocky z okolia..... dodam katalog napr. pri Lidli za mostami (tam byvam), alebo aj v meste..... mozeme skocit na kavicku po vasej praci. Maju fakt krasne veci.

 

26.09.2006 17:43

miamia

ahojte babenky!!!!!!!!!!!!!!!PETULKA mne vyslo dievcatko,ak to bude tak ,tak je to pravda,aj na utz to je dievcatko...xixii Razz JAJKA ale ano postrehla lebo JAJKA sipamatam len sa mi nechcelo pozerat dozadu na starsie prispevky Embarassed a vsimla som si ta v tabulke ,ze mas narodeninky teda ze si mala...tak som ti napisala,len som si nebola na 100%ista,lebo viem ,ze viac babuliek k nam nechodi co su v tabulke ale JAJKA mi nieco vravela...tak prepac za moje zabudanie... Embarassed

 

26.09.2006 23:35

handricky

dinka

ahojte tehulky (mnohe aj mamicky), ja som mamicka uz skoro 7 mesacneho Viktorka, teda som rodila tiez v marci. Mam pre vas jednu ponuku. Viem, ze este neviete, ake pohlavie vam rastie v brusku, ale rada by som vam darovala Vikiho vecicky. Mame ich dost a postupne stale odrastame. Nemam ich komu dat a predavat sa mi nechce, lebo sa ta cena aj tak velmi nevrati. Radsej urobim niektorej z buducich mamiciek radost - to bude pre mna najvacsia odmena. :D Ozvite sa, ak mate zaujem, ale preferovala by som, keby to bolo v BA, aby som nemala problemy z balenim a posielanim. Mam vecicky od cisla50 (par kuskov), lebo maly bol pri narodeni mensi (3,1kg), ale potom velmi rychlo naberal, takze je tam dost z cisla 58, 62 a teraz uz aj 68. Mame dupacky, body, teplaciky s uzavretymi nozickami, svetricky, ciapocky, teple aj letne veci atd. Ak nebudete chciet vsetko, mozete si aj vybrat. Vacsina veci je z H&M alebo Mothercare, resp. Cocodrillo. Vsetko velmi pekne a nosene len mojim zlatickom. Niektore nemal ani raz. Sad Napiste mi ss, aby sa tymto zbytocne nezavirila vasa diskusia. Laughing Zatial sa majte co najlepsie, velmi vam drzim palce, aby ste boli ok a tiez vase deticky.

 

27.09.2006 08:01

Ifcok

dobre rano, maminy Smile stale vas citam, aj ked nepisem .. k tomu 3d ultrazvuku na zahradnickej som vam chcela povedat - ja som tam uz bola asi v 15 tt a objednavala som sa asi tyzden predtym, uplna pohoda. aj ten mlady lekar bol uplne mily. a pojdeme tam asi znova, lebo, ako som uz pisala - mala som zvysene afp hodnoty. lekarka ma chcela predpisovo poslat na amniocentezu, ale kedze som to vsetko nastudovala, tak som to odmietla a dohodli sme sa, ze mi teda napise papier na ten 3d ultrazvuk, kde mi babo skontroluju, ci je vsetko v poriadku. a urcite bude Smile tak potom napisem, ako to opat prebiehalo. podla toho kalendara mi vysiel chlapcek a to sa velmi tesim. ale podla ineho cinskeho kalendara zase dievcatko, tak teda neviem ... aj ked mi znami hovoria, ze ja budem mat urcite chlapca. dokonca aj moj mlcanlivy manzel mi povedal, ze som opeknela :D a tesim sa, lebo uz mi tickerik dnes preskocil do 5. mesiaca ..

 

27.09.2006 08:32

zuzkaMT

dobre ranko, tak som sa prave vratila z poradne, dnes som tam nemusela dlho cakat Laughing . Sono mi nerobila, len skontrolovala maternicu pohmatom a povedala ze pekne rastieme, tak som rada. Takze este musim pockat dva tyzdne na velke sono a potom mozno budem vediet co cakame.... Razz A hlavne, AFP sú v poriadku!!!!!!!!!!!!!!! Cool Dinka - si zlata ze takto ponukas svoje vecicky, je to fakt mile. Ja som z Martina, takze to necham na ine maminy, nech sa s tebou dohodnu. ahooj

 

27.09.2006 09:03

Markíza

Dobré ránko Vám prajem! Pozerali ste včera niekto Zámenu manželiek? To bola sila však? 8 detí!!! Máme čo dobiehať Smile

 

27.09.2006 09:06

fazulka

Zuzi MT, gratulujem k dobrým výsledkom. :D :D :D Supeeer. A pekny dnicek vsetkym. Ja dnes nejako nemam hlas, tak budem len tak potichučky. Rolling Eyes

 

27.09.2006 09:07

fazulka

Ifco, jasne ze babetko je a bude ok, tak to musi byt. Cool A kedy ides na ten 3D? tak potom podaj info, ok?

 

27.09.2006 09:35

miriamka

ahojte babule, par dni som sa neozvala. vcera som mala skusku, ktora dopadla myslim celkom fajn. ved uvidime na vysledku... tak som stravila par dni nad knizkami. preberali ste postielky. ta so zasuvkou vyzerala velmi dobre a myslim, ze je to velmi prakticke. pri mojej 10 rocnej skusenosti s detmi viem, co sa v izbicke vsetko nazbiera. len je tiez pravda, ze sa potom tak nevetra matrac, sko uz niekto pisal. a mozno sa pod nou aj tazsie cisti. ja som sa rozhodla na zaciatok pre kosik. dostanem ho od priatelky, len ho musime nejako dopravit z frankfurtu. postielku sme chceli kupit taku, ktora sa da neskor prestavit na normalnu. ale kedze chceme 2-3 deticky (manzel ich chce sup-sup za sebou Shocked ), tak by sme urcite vyuzili aj cisto baby-postielku. no a svokra ma kolisku na povale. drzte sa, je to este stara bavorska vyroba po svokrovi, ktory sa narodil koncom 2. svetovej vojny... Exclamation Exclamation Exclamation a to neviem, ci bola kupena pre neho, alebo uz vtedy z druhej ruky. kvalitka to bude, ale aj tak neviem, ci som na nieco take pripravena. chcela som sa opytat, ci ma niekto skusenosti s kociarom Mutsy. nikdy som doteraz o nich nepocula, az do vcera. a urobil na mna dojem. citala som, ze vyrabaju kociare od 1935. neviete, ci cih maju niekde v BA? pekny den vsetkym, miriam