1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

22.09.2006 11:28

Ivka31

Ahojte dievcata a Marek. Perfektna tema s tou materskou. Ja uz som to tiez viac krat studovala. Vsetkemu co ste tu popisali rozumiem, aj ked nie vsetko je pravda. Marek..... Najzrozumitelnejsie vysvetlenie a podla mna najpravdivejsie ti napisala Jajka. Staci ked spocitas hrube mzdy Janky za cely rok 2006 a vydelis ich poctom kalendarnych dni roku 2006 (nie odpracovanych). Potom uz len vyratas 55% z vysledku a dostanes Jankinu matersku na 1 deň. Vyska materskej za mesiac sa potom vypocita podla poctu kalendarnych dni v tom, či tom mesiaci. Katuš .... z tvojich prispevkov som rozumela vsetkemu, ale toto je pre mna nove : PDVZ = jedna tridsatina vymeriavacieho základu, z ktorého by sa platilo poistné na nemocenské poistenie za kalendárny mesiac, v ktorom vznikol nárok na nemocenskú dávku. Kedy sa ten vypocet pouziva? Dufam ze nie vtedy, ak som pocas roka 2006 na PN !!!!!!

 

22.09.2006 11:35

miamia

ach babulky a babuliak...vy tu preberate uz materske...xixi Razz ja nebudem ziadnu poberat lebo nemam zaplatenych tych 270 dni tak nic...ale aspon ten rodicovsky a potom este aj tu v nemecku budem poberat nejaky prispevok do 200eur tak superinko...ale samoska ak tu budeme aj buduci rok Razz inac prajem vam pekny dnik

 

22.09.2006 11:40

Ivka31

Ahoj mia .... nic si z toho nerob, ved tvoj manzelik sa o teba dobre postara. Vselko bude OK.

 

22.09.2006 11:56

miamia

ved ano len stale by to bolo lepsie lebo by sme tym vykrili vydavky za vybavicku...ide o to ze som ako somar...ano viem nevedomost neospravedlnuje ale skoda ze som to nevedela mohla som si to kludne platit...nevadiiii...

 

22.09.2006 14:52

Katuš

Ivka31: Katuš .... z tvojich prispevkov som rozumela vsetkemu, ale toto je pre mna nove : PDVZ = jedna tridsatina vymeriavacieho základu, z ktorého by sa platilo poistné na nemocenské poistenie za kalendárny mesiac, v ktorom vznikol nárok na nemocenskú dávku. Kedy sa ten vypocet pouziva? Dufam ze nie vtedy, ak som pocas roka 2006 na PN !!!!!!
Babulka,neviem,ja som to skopirovala z netu zo soc poistovne,vysvetlenie k tomu tam nebolo v konkretnom pripade,ale najdes tam na ich stranke aj vysvetlivky,ci ma na materske vplyv PNka a tie ostatne veci.Je to na www.socpoist.sk v sekcii MATKA,alebo si vo vyhladani materske.

 

22.09.2006 15:21

Markíza

To by bolo super, keby sa ten strop blížil k 14.000,-Sk. Viem, že to nie je žiadne terno, ale ja som si myslela, že to iba cca 11.000,-Sk (tak to bolo približne pred rokom). Možno sa to ešte zmení. Ak áno, dúfam, že iba pozitívne. Všetkým Vám prajem krásny, slnečný a pohodový víkend.

 

22.09.2006 17:26

Ivka31

Ide niekto v sobotu na ??? My s muzom ideme. Vraj to bude dobréééé. Pridite.

 

23.09.2006 12:49

Katuš

Ahoj babulky,hlasim sa opat z prace.Zelam vsetkym krasny slnecny vikend. Mam jednu novinku.....:

 

23.09.2006 12:58

miamia

jeeej Katus GRATULUJEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Razz Aj ja uz chcem.... Wink

 

23.09.2006 19:07

jarus

Ahojte babenky, práve som dočítala všetky príspevky čo som zameškala. - ešte k tomu tehu oblečeniu myslím že si ma vôbec nepochopila keď som písala väčšie tričká nemyslela som tým ako si zareagovala na môj príspevok že z 36 by si si neobliekla 40. Predstav si aj ja nosím normálne 34-36 oblečenie a hádam si nemyslíš že by som si obliekla vrece. Mám rada bokovky a úzke tričká. Myslela som tým napr. o číslo väščí sveter alebo iný strih trika môže byť úzke ale trošku dlhšie aby v chladnom počasíi bruško nebolo obnažené. Ináč ak si prečítaš pozorne reakcie ostatných báb tak sa presne dočítaš o tom čo som chcela tým povedať. A ešte niečo vieš nie v každom meste v SR nájdeš predajňu H$M a nie každý si to oblečenie môže dovoliť (netvrdím že je to môj prípad).Vlastne ani neviem či je v BA alebo nie mne odtiaľ nosí veci pre malého z PRahy malého krstná mama. Dievčatá bavili ste sa o plienkach myslím z vlastnej skúsensti že takých 30 bavlnených je tak akurát a rozmer 80x80 tie menšie sú fakt malé. Bavlnené som používala len ako vrchnú plienku na balenie naširoko. Čo sa týka počtu to záleži od maminky. NIektorá hodí do prania vrchnú plienku skoro po každom prebalení lebo troška stolice môže prejsť bokom aj cez tu najkvalitnejšiu plienku ale poznám aj takú maminu ktorej boli dosť 10. A to nehovorím o tom že plienky sa dávajú do perinky, pod hlavičku do postieľky, pri krmení na plece. Veď pogrckaná plienka smrdí tak som to hneď prala. A mám už konečne tehuknižku. Na testy som bola v utorok a výsledky budú budúci týždeň. Z krvného obrazu už mám a vyšlo mi že som anemická aj keď papám vitamínky a zdravo sa stravujem takže som dostala aj aktiferin. (železo s kys.listovou) Tak zatiaľ pa.

 

23.09.2006 19:16

jarus

KATUŠ- to je super aj ja už netrpezlivo čakám na bublinkovanie. MIAMIA- gratulujem k dievčatku. Tiež sa už neviem dočkať toho ultrazvuku keď sa dozviem čo to bude. Mám tušák že to bude dievčatko ale ani chlapčekom nepohrdnem. Straaaašne sa na bábo teším. A môj malý je z bábetiek úplne paf. Stále sa píta čo robí bábätko a kedy ho prinesiem z nemocnice. Začal sa maznať a niekedy sa hrá na malé bábo on a to bude mať o týždeň 3 rôčky. Tak sa majte a opatrujte brušenká nech sa nám tam drobčekom páči.

 

23.09.2006 21:43

fazulka

Katuš, to je super, gratulujem k prvemu bublinkovaniu :D , musi to byt super pocit, aj ja sa uz neviem dockat. Jarus, nechcela som sa Ta nijako dotknut Crying or Very sad , to bol len moj nazor na oblecko, myslela som, ze sem chodime preto, aby sme porovnavali a rozoberali vsetko co sa nas momentalne tyka, o tom ze v SR H&M nie je velmi dobre viem, ale takisto viem, ze su cenovo ovela lacnejsi ako ostatne tehu obchody u nas, ale to je jedno...Vobec som sa Ta nechcela dotknut, prepac, ak to tak z mojho prispevku vyznelo. Kazdy ma svoj styl a nazor... No a sme tu v tejto diskusii pre ine,krajsie veci, tak naco sa sturat v malichernostiach? Tak uz len na okraj, ja som si min. tyzdnen kupila dvoje gate z H&M zo sekaca, za nejaku 200-vku Razz No pisme uz radsej o bruskach, to je ovela krajsie. :D A hlavne buduci a aj nasledovne tyzdne o dobrych vysledkoch z krvi. :D Krasnu nedelu

 

23.09.2006 21:47

Katuš

Babulky,dakujem:)Verim ze uz coskoro tu budeme vsetky pisat o bublinkach a kopancekoch! Inak,som si pripadala ako trdlo:)som pisala kmotre,co citim a ci to moze byt ono:)hi,ale ma potesila,ked mi napisala,ze presne takto citila aj ona malu:)Ja sa tomu velmi tesim,ked si predstavim,kolko sme cakali na to......a hlavne,ked s predstavim,ze sm uz pomaly hadzala flintu do zita....dokonca v den odberu krvi na tehu test som si povedala,ze zacnem chudnut a cvicit,lebo test bude iste negativny....a ten moj "negativny test" sa uz hybe :D

 

23.09.2006 23:47

miamia

juj uz mozno aj ja mam kopanceky...ak dobre take nafuknutia a sfuknutia...mozno je to ono...no ale este nikdy predtym som to necitila,tak sa mozno mylim... Embarassed JARUS ja mam zase tusak od zaciatku ,ze je to chlapcek...a teraz som zmatena Rolling Eyes no co uz tak dievcatko lubim tak isto ako by som lubila aj chlapceka,ze Wink k h&m tolko babule ,ze ja som bola po prvykrat ked som tam vosla z neho nadsena,a teraz uz nie som...neviem asi tym,ze ja si ani tehu oblecko nejdem kupovat...jaostavam verna klasike...bedraky stale podla potreby o cislo vacsie...aj nejaky vrsok ...a bundicku si kupim nejaku xxxxl na zimu...xixi Laughing uz som si aj jednu za 1200 vyhliadla... Wink ani vecicky pre malicke nemam chut nakupovat kym nebudem na 100%vediet ze je to malicka alebo malicky... Rolling Eyes boze inac vy sa uz bavite o plienkach a tak... Rolling Eyes ked si predstavim,ze ja nic este nemam a ani mi nema kto pomoct s vyberom... Rolling Eyes no hroza...to postupne tu piste kazdy tyzden nejkae veci co budem potrebovat a ja to zbehnem kupit...xixi Rolling Eyes lebo fakt je toho vela a ja si myslim ze to len tak... Shocked a potom budem pozerat ako puk Shocked och....a ani si nechcem predstavit tie vybavovacjy na SR ,kym vybavim slov.rodny list...atd...atd...ach jaj...ok zas kecam...tak dobru nocku a vsetkym dobre vysledky ...kopanceky a proste vsserko dobre...

 

24.09.2006 10:00

jarus

Pekné nedeľné dopoludnie dievčatá, dnes máme ale pekne. Ja jeseň proste milujem. Asi je to tým že som "jesenné dítko". Aj ja už chcem cítiť bublinky. Už sa fakt neviem dočkať. Ale aký je to úžasný pocit keď dieťatko šťuchá nožičkou pod rebro, alebo sa vám vyduje ručička či nožička na brušku ale to až neskôr. Na to sa fakt teším. Pri malom som mala taký nakupovací syndróm už v 3. mesiaci. Teraz vôbec. Neviem čím to je asi som už viac opatrná a nechcem nič unáhliť. Po chlapčekovi sice oblečko mám ale keby som vedela že je to dievčatko určite, tak ma to iste chytí znova. Budem musieť dokúpiť aj tak nejaké postelné oblečko do postielky, nové plachtičky, bavlnené plienky(tých som dosť použila napr. na okná, a podobne ale som za to od maminy dostala hi-hi) a podobne. Kočík mám Chicco takú golfovú 3-kombináciu ale myslím že pri druhom budeme musieť kúpiť ešte jeden športový lebo na budúcu zimu sa do vaničky malé nezmestí a v bugine mu bude zima a ešte bude na to aj tak malé. Tá vanička je dosť malá ono je to vlastne celkom ten kočík taká imidžovka teraz by som isto kúpila iný. Tak pa-pa, chystáme sa na chatu takže sa ozvem večer alebo zajtra. Príjemne si užite zbytok víkendu.

 

24.09.2006 17:39

ritta

Ahojte dievčatá, akurát som dočítala všetko, čo ste tu za posledné 2 dni rozoberali. Katuš - teším sa z toho, že cítiš svoje bábätko :D No a s tou výškou materskej ste ma veľmi potešili lebo ja neznalec som si myslela, že budem dostávať len ten rodičovský príspevok Shocked My sme sa včera vrátili z Prahy, koncertík bol super, celý čas mi bolo super, žiadne problémy Laughing Ešte by som zostala, lebo dnes sa na mňa zosypali všetky domáce práce, upratovanie, varenie, žehlenie... Majte sa krásne. ritta

 

25.09.2006 07:19

Markíza

Dobré ránko Vám prajem! To nám ten víkend zase rýchlo "uletel", však? Mamičky z BA, chcem sa Vás opýtať: Kúpila som si granulovaný čaj pre tehotné ženy zn. HIPP, ale vôbec mi nechutí. Minula som z neho 3 čajové lyžičky (1 šálka čaju). Ak by niektorá z Vás mala o neho záujem, s radosťou jej ho venujem. Bola by škoda ho vyhodiť. Dajte mi prosím vedieť.

 

25.09.2006 09:50

zuzkaMT

ahojte dievcata, uf ale ste toho stihli, citam pravidelne ale nestiham pisat. po tyzdni na PN som znovu v praci a je to "radost". Rolling Eyes V stredu idem do poradne a o dva tyzdne som uz objednana na velke sono v 20tt. Dalsie pozitivum je, ze mi zazracne ustupuje ten moj ekzem a mam silne podozrenie, ze je to alergia na mlieko, tak idem urobit zopar pokusov a budem sa sledovat. Snad konecne pridem na to, co to sposobuje!! Drzte sa Cool

 

25.09.2006 09:55

Katuš

zuzkaMT...babulka,tak to bude tvoje babetko,co citis:) Ja to citim,ako take bublinky v crievkach,alebo presne ako pises,ako take male myknutie....ako ked sa dakto lakne a zastekli ho v zaludku,tak mna tak postekli v brusku a nie je to z laknutia Wink Blahozelam!

 

25.09.2006 10:44

Anonymous

Ahojte vsetky, aj my uz mame vysledky z afp-testov a su v poriadku Razz tak sme boli s manzelikom hrozne stastny. Dnes zaciname 18 tt, ale zatial ziadne bublinky necitim, ale dufam ze do 2 tyzdnov to urcite pride. Ja som dnes v praci upne zbita, cely vikend sme poctivo pracovali na domceku, takze ani neviem ako tie 2 dni ubehli. Ale hlavne ze toho nasho drobceka uz vezmeme do naseho vlastneho domceka, lebo zivot u svokrovcov ma uz naozaj nebavi Confused Pekny den vsetkym a Markiza ta max. materska je naozaj medzi 13- 14 000 :D

 

25.09.2006 10:48

Katuš

Anonymka....asi ta len odhlasilo,vsak? Blahozelam k negativnym AFP testom,supeeeeeer!Nebojkaj,bublinky budu co nevidiet,ja som prve citila 17tt+2....cize ak by si bola ako ja,tak pozajtra ....a mozno si ich ani neuvedomujes a uz su... Wink

 

25.09.2006 10:52

Sylvi

Srdečne vám blahoželám k vášmu bublinkovaniu v bruškách. Veeeeeeeeeeeľmi sa s vami tešim :D :D :D :D

 

25.09.2006 10:57

Katuš

Ahoj Sylvi, jasne,ze si ta pamatam:) dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeem ako sa mas,moja?

 

25.09.2006 11:09

Sylvi

Ahoj Katus, mam sa celkom fajn. Naberam sil do dalsieho tehulkovania Smile Este musim trochu pockat ale nevzdavam sa Exclamation . Pani doktorka ma chce o mesiac vidiet, urobi mi zopar vysetreni a ak bude vsetko ok, tak sa do toho pustime Wink Wink .

 

25.09.2006 11:13

Ivka31

Zdravim vas vsetky v novom slnecnom tyzdni a zelam nech sa nam v nom dari. Uz si ani nepametam, ktore uz citite babetka v brusku. Tak vam vsetkym zo srdiecka gratulujem a nech uz to citime vsetky. My sme boli v sobotu na tom za Novym Mestom a bolo fakt super. Pekne koniky kovboji, kovbojky no a samozrejme lokse s pecenou a ciganska pecienka. Nic z toho som si nedala, ale vonalo to dobre. ...... tak ta bukova IVA stoji v Novom Meste na Namesti Slobody 3750.-. Este som vykukala na tej stranke Renka-styl rozdiel medzi tou IVOU a IVANOU. IVA nema rošt pod matrac, ale ram s plnou sololitovou doskou a IVANA ma normalny dreveny lamelovy rošt. Preto je asi o tych 650.- drahšia. (asi nie len preto, ale je aj trochu pevnejsia) Tak neviem, ktoru si vyberiem. Este uvazujem aj o šupniku pod postielku. Maminky....... mate postielku so šuplikom, alebo bez? A ma to nejaky vyznam?

 

25.09.2006 11:20

Ivka31

Este raz postielka .... dievcata, preco vlastne musime mat bukovu??? Tie borovicove su take zle??? Mimochodom su o moc lacnejsie. Posielam ako priklad link : http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=386356

 

25.09.2006 11:49

zuzkaMT

ahoooj, Sylvi, dakujeme, som rada ze si stale s nami a dufam ze u dr. dopadne vsetko dobre a zachvilu aj ty budes tehu Laughing . Vidim tu nejake postielky, su pekne, ale ja som uz rozhodnuta ist nakupovat do Polska. Kamaratka odtial doniesla postielku za 1200 + 500 matrac, postielka ma tu stahovaciu stranu a nastavitelny matrac. Nie je sice s ozdobnym frezovanim ani so suflikom, ale rozdiel 2tis. korun v cene u mna asi zvitazi Confused . Ale inak, nech kupite cokolvek, hlavne nech ste spokojne aj vy aj male. Ja sa chystam do Polska niekedy v novembri, do konca oktobra totiz chceme dokoncit byt, takze ked uz bude vymalovane tak zacnem s nakupom pre male, aby som tie veci mala kam dat. A mimochodom, cez vikend som konecne kupila svojmu drobcovi prve dve veci.. jeden cumlik a jednu flasu. Ostatne zatial len obzeram Razz .

 

25.09.2006 12:03

fazulka

Cavte, cavte babulky, pekny tyzden sa praje, Silvi, si zlata, ze nas prides obcas pozriet, drzime Ti vsetky palceky a urcite nam potom pridi oznamit...... :D Si u nas vzdy vitana, ved to samozrejme vies. Laughing Babulky, ja vam taaaaaaaaaaak zavidim to bublinkovanie, aj ja chceeem. To si to babetko uz skutocne uvedomujete. Nehovorim, ze teraz my este nie, ale potom je uz uplne real. Cool Anonymka, gratulujem k dobrym vysledkom z afp, len nam potom daj vediet, komu gratulujeme, v kazdom pripade je to super. Cool Bavite sa o postielkach, my mame po malej, uplne ako novu, nema sice stahovaciu bocnicu, ani spodny suflik, Sad , ale je uplne v poho.Takze tato starost uplne odpada.Ale vy co planujete kupu, asi sa oplati aj ten spodny suflik, moze sa tam popratat kopec veci a hned je poriadok. :D Alebo ma niekto iny nazor? Neviem, aky je tam cenovy rozdiel... No a ta stahovacia bocnica je uz asi samozrejmostou. Ivka, v sobotu som videla " life" Jane powertrack, oranzovy, no bol uplneeeeeeeeeee uzasny. Fakt skvele vyzeral. Samozrejme som ho nekocikovala, ale..... Juj, tak som sa potesila. :D Baby a este ako sme sa bavili min. tyzden o tych tehu podprskach, kupila som si v piatok v Piestanoch dve, takeho sportoveho strihu, uplne hladke, no a su super. Vazne skvele. Prsia ma uz vobec nesvrbia a mam pocit, ze ich nemam ani spotene. Embarassed Neviem teda, ci je to od tych podprseniek, ale odkedy nosim tie nove, je to ok. Tak sa vytesujem. :D No ideme sa napapat, tak nieco pekne este popiste. Papa a drzkajte sa. Som zvedava, kto zahlasi dalsie bublinkovanie? Pojdem mrk do tabulky, kto je na rade. Laughing

 

25.09.2006 12:05

jajka

ta anonymka s dobrymi afp testami v 18 tt som bola, odhlasilo ma akosi ja postielku zhanat nebudem, mama odlozila este tu po mne a je v dobrom stave, ma aj stahovaci bok a novy matrac som dostala od tety, takze aspon nieco nemusim riesit :D

 

25.09.2006 12:08

jarus

Ahojko babenky, práve mi volal gyndoš že AFP výsledky sú v poriadku tak veľmi sa teším chvalabohu že sú dobré. Gratulujem vám babky k bublinkovaniu. Aj ja sa už moc teším. - no tie postielky, tie bukové sú tvrdšie, sú kvalitnejšie, lebo borovica je mäkké drevo. Hlavne sme pozerali na to aby tie paličky boli hrubšie vlastne aby celá bola taká masívnejšia. Tie z Poľska mi prídu také dosť tenké. No ale my sme kupovali pred 3 rokmi tak možno teraz tie z PL sú kvalitnejšie ako boli predtým. Ale na čo si dávaj pozor je aby sa ti dal sťahovať ten bok postielky. My sme za našu dali 7000 a predtým mi to neprišlo že je to dôležité teraz už to viem že bez sťahovacieho boku by som už postielku nekúpila. A šuplík ti je myslím nanič oni nie sú tie šuplíky až tak moc priestranné a veľa do toho neodložíš. Kámoška ma takú tak preto to viem. Ale to je vec názoru. Dnes mi trošku tvrdlo bruško tak som sa preľakla ale doktor hovoril že to v tomto mesiaci spôsobujú už aj pohyby dieťaťa a pokial to nie je nejak často tak sa nič nedeje. A tiež ma trošku popichuje v oblasti váječníka. Ale dúfam že je to rastom maternice tak sa snažím ležkať. Ešte som v časopise MAMA našla zaujímavý článok. Citujem: "Podľa prvých pohybov plodu sa termín pôrodu vypočíta tak, že sa u ženy prvorodičky pripočíta ku dňu prvých pohybov 5 mesiacov a odráta sa 14 dní. U viacrodičiek sa ku dňu prvých pohybov pripočíta 5 mesiacov (22 týždňov). " A vraj je to celkom presné. Tak uvidíme.

 

25.09.2006 12:15

Katuš

Jarus, blahozela,m k dobrym AFP vysledkom,super! Ten vypocet...ako ratam,tak ratam,mne to nesedi,sa mi to vobec nezda.....to by sa nase babo malo narodit 7.2........ako sorry,ale ja presne viem,kedy nam to vyslo a podla toho je tremin 2.3....podla velkosti bol naposledy 27.2.....ako o tri tyzden skor sa mi zda vela aj po dla pohybov......moje krsna sa hybalo v 16tt+6 a narodila sa presne podla tabulkoveho terminu...podla pohybov by sa musela arodit dakedy v polke marca..a ona je v polke aprila...tak neviem....uvidime.

 

25.09.2006 12:16

jarus

Ivka 31- teraz som sa mrkla na ten link čo si uviedla tá postielka sa zdá byť celkom dobrá je aj dosť masívna a ten šuflík sa mi pozdáva ja som videla inú postel so šuflíkom. Tento je celkom veľký celkovo sa mi tá postielka páči

 

25.09.2006 12:19

jarus

Katuš- dakujem. Ja som to citovala z časopisu. Tiež sa mi to nezdá bohvie ako presné, no veď preto hovorím že uvidíme. PA-PA

 

25.09.2006 12:20

Sylvi

Dakujem vam mamulky-tehulky, ste zlate Razz . Urcite vam dam potom vediet Wink Wink Vsetky sa zatial drzte a hlavne nech sa dari vasim miminkam.

 

25.09.2006 12:22

Katuš

jarus: Katuš- dakujem. Ja som to citovala z časopisu. Tiež sa mi to nezdá bohvie ako presné, no veď preto hovorím že uvidíme. PA-PA
Jaruš-ja viem,ze si to citovala,a aj preto,ze si pisala,ze uvidime,som pisala ze mi to je dake divne.....no,ale vsak co....cas ukaze,no nie?Ciste teoreticky,kedze lekarka mi nakazala si dobre zapamatat datum prvych pohybov,by mala podla toho upresnovat aj ona termin do kniztky...tak som zvedava,co tam napise...potom dam vediet...ja ma poradnu+uvz v 20tt 10.10.tak som nazhavnea,co povedia,aj termin,aj velkost babatka,aj vsetko:)

 

25.09.2006 12:24

fazulka

Jarus, super, gratulujem k dobrym vysledkom. :D To su same dobre spravicky na zaciatku tyzdna. A mas super doktora, ked Ti este aj zavola, chodis k sukromnemu?

 

25.09.2006 12:26

Katuš

Juj,este aktualna tema postielky....my tiez neriesime,my jednu doma mame,uz skoro 5rokov.Kamosova mala z nej vyrastla a chcel ju predat.Kedze to bola postielka robena prenho na mieru,tak som si ju od neho vtedy za 2000korun zobrala.Ma pod celou postielkou suflik a poviem vam,ked ju mal este on doma,tak som videla,kolko veci sa tam zmestilo...vsetky plienky,vsetko na kupanie,okrem vanicky teda a kopec vselijakch inyhc veci.Bocnicu nema spustaciu,ale odklapaciu,ked je matrac uplne hore a si to odklopim,tak to mam ako prebalovaci pult:)Je velmi fajn,som rada,ze ju mam.Uz mam do nej aj novy matrac,minuly tyzden mi nasi kupili,boli kdesi v obchode a mali tam v ten tyzden akciu,boli zlacnene o 150sk,na 350,takze uz je posteilka komplet:)My budeme riesit kocik (asi Dema Scout X tolero)a vecicky.....to ideme v druhej polke novembra do Polska popozerat...mozno aj kocik tam vyberieme.....velmi dobry je Polsky BOBAS,mam odskusany na sesterkinej malej,ma rok a pol a este v nom v pohode lezi a spinka a zatial nemali ziaden problem s nim.

 

25.09.2006 12:32

jarus

dakujem. Môj gyndoš je síce súkromný ale volal mi preto,lebo je to môj kamarát.

 

25.09.2006 12:34

fazulka

No tak super Jarush. Babyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy, aj my mame AFP vysledky v poriadku. :D :D :D :D :D Som to pri vas nevydrzala a zavolala som o dva dni skor a je to ok, jupiiii, aku mam radost. Laughing

 

25.09.2006 12:36

jarus

-tiez gratulujem k výsledkom

 

25.09.2006 12:40

Katuš

FAZULKA-supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer! Dnes su tu same dobre spravy Smile

 

25.09.2006 12:43

fazulka

Jarus, Katuš, ďakujem, ste moc zlaté. Ja mám takú radosť. No asi ako aj vy samoška. :D Predstavte si, čo budeme robiť, keď budeme mať tie batôžky v náručí. Keď si spomeniem, ako som uvidela prvý krát malú, jooj, plakať sa mi chce od radosti. Cool

 

25.09.2006 12:48

Katuš

Fazulka, mas pravdu,.neviem,co budem robit,az bude tendrobec na svete.Asi ho samou radostou zjem:) Ja sa takto vzdy vytesujem nad kazdym vysledkom.....po prvom uvz,ze je to male naozaj tam a ze mu bije srdiecko...po druhom,ze pekne rastie:)po testoch,ze su ok....teraz cakame na uvz,tam sa tesim,ze mozno uz budeme vediet,co to je,ak to teda nebude hanblivecmaly a ukaze sa:)Akuart trochu trpnem,aky tlak mi zas nameraju....minule 130/80 a lekoska sa hnevala,ze je vysoky...ja si doma meriam kazdy den a mam normlany,1220/80...116/76...nad 120som sa este nedostala....mozno to mam z toho,ze sa trochu bojim vzdy,ci je vsetko ok....

 

25.09.2006 13:06

Anonymous

Ja som teraz v sobotu bola u znamej, ktorej sa malá narodila v januari 2006. Ani som nevedela, ze mala zle AFT testy a bola z toho strasne nestastna. Nechcela ist na odber plodovej vody, tak to riskla. Narodilo sa jej krasne zdrave dievcatko. Tak to vidite, ake su asi presne tie krvne testy. Ja som si povedala, ze sa nebudem stresovat. Samozrejme, ze budem stastna, ked budu v poriadku. Tak len vydrzat do odberu krvicky 5.10. a potom nech sa stane co sa ma stat.

 

25.09.2006 13:07

Ivka31

To som bola ja.

 

25.09.2006 13:12

Peťulka

Ahojte babulky. Tak sa vam aj ja hlasim po tyzdnovej marodke. Uz ma to fakt nebavilo neustale lezat a a potit sa....Sice este trosku posmrkavam a pokasliavam, ale uz je to v pohode.... Mna AFP testy len cakaju (odber mam zajtra), ale teskam sa s vami vsetkymi, ktore to mate "upsesne" za sebou. Verim, ze aj my budeme v poriadku. MIAMIA gratulujem k dievcatku. Tak ako napisala Ivka aj ja tisko zavidim. Tiez si zelam aby to bola mala babulka.... - aj ja mam nejaku odlozenu u svokrovcov. Staci ju len presmirglovat a nanovo natriet a bude ako nova. Teda, ze vraj, este som ju nevidela Laughing Zrovna som prisla z obeda, tak som riadne nafuknuta, ale stastne napapana.... Laughing Moja kamaratka je v 18 tyzdni a uz citi babatko. A ako mi potvrdila. Teraz je to take uzasne krasne a take skutocne!!!

 

25.09.2006 13:22

Anonymous

Ahojte. Trosku (len v dobrom) zavidim maminam, ktore uz maju AFP testy a citili bublinkovanie. Ja sa bojim, ze pri mojom "pozorovacom" talente to nezbadam. Az ked ma asi silno kopne :D Ako ste vedeli, ze to nie je napr. zaludok? Su to naozaj take specificke pocity? Pokial ide postileku, tak tu urcite vsadime na kvalitu. Sami mame kvalitnu postel z buk. dreva (ale pekny moderny styl, ziadny zdobeny masiv Smile -len na vysvetlenie), kvalitny matrac, rost a pod postelou ziadne zasuvky, aby sa matrac pekne vetral. No a ked maju kvalitku rodicia, tak ju urcite doprajeme aj drobcovi Wink Vzdy ked spime niekede inde - nasi, svokrovci, dovolenka, tesime sa, ako sa konecne vyspime doma v nasej postielke Razz

 

25.09.2006 13:24

Ivka31

Postielka ..... dievcata, ani neviete ako vam zavidim, ked mate poriesenu (zdedenu) postielku. Keby som mala po niekom starsiu a hlavne zadarmo, vobec by som nad tym nerozmyslala. My budeme mat uplne prve babatko v celej rodine, takze zdedene veci nepripadaju do uvahy. Vsetko si budeme musiet kupit sami, ale nevadi, ved uz na to 2 roky setrime.

 

25.09.2006 13:25

etna

Sorry Embarassed , to som bola ja, tajna anonymna.

 

25.09.2006 13:30

Ivka31

Bublinkovanie ..... no ja som mala bublinkovanie vcera ...... z polievky.... cha cha. Asi budem musiet obmedzit podobne jedla v najblyzsich tyzdnoch, lebo takto tie babatkovske bublinky asi lahko prehliadnem....... Teraz som akurat dojedla mesko s knedlou a , tak to zas budu bubliny.....