1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

21.09.2006 11:48

Ivka31

jajka .... co bolo vcera na cviceni??? Poreferuj, ked si najdes cas.

 

21.09.2006 11:57

miamia

ani nie ze vysnivaneho ale kazdy vravel ze to je urcite chlapcek kedze vraj som opeknela Rolling Eyes a chuti mi len masko a sladke neznasam...hned ma z toho pali zha...tak som bola stotoznena s chlapcekom...ale je to naopak...tak asi dievcatko Razz

 

21.09.2006 11:59

Ivka31

mia ..... a mas uz nieco pokupene, pre babatko ???? Nemozes nafotit a poslat ????? Prosíííííím.

 

21.09.2006 12:01

Markíza

Zdravím Vás! Ja som dnes bola v poradni a všetko je v poriadku. Na AFP testy idem až 9/10/06, čo bude prebiehajúci 17. TT, ale doktorko povedal, že tieto testy sa robia od 16. do 20 TT. Takže pohodička. Ďalšia poradňa bude 20/10/06. To by mal byť 18. TT a v 20. TT mi bude robiť 2. tzv. veľký UZV. Povedal, že ak bude drobček dobre uložený, povie mi, čo to je. Už sa na to veľmi teším.

 

21.09.2006 12:02

fazulka

Ivka, poho, akceptujem Tvoj stav, mas na to narok. :D Inak tie vsakovake pichanie mam aj ja. Mam den, ked som z toho max. vystresovana, napr. vcera, ale to pripisujem aj poradni , odberom atd., tak som sa nejako prelakla, aby bolo vsetko ok, no a hore skoro pod prsiami v pravo aj mna nieco tak tupo tlaci, ak sa to teda takto da nazvat. mam pocit, akoby mi tam tlacila drocova nozka, alebo rucka, len neviem, ci to uz moze byt ono. ale tak sa ukludnujem. Wink no a samozrejme sa kazdy vecer sledujem ci naahodou nezacitim pohyby, ale este by som to chcela asi skoro. Embarassed juj a posledna vec, vcera pred sprchovanim ma hrozne hrozne moc svrbeli prsia, normalne som si ich rozskriabala a mala som ich cerveneeee Evil or Very Mad Ale mam pocit, ze jej to aj z podprsenky, mala som totiz cely den taku hrubsiu, vystuzenu a ked som si ju dala dolu, mala som pocit uplne, ale uplne prepotenych prs a aj podprdy. Uz si musim ist fakt kupit matersku....nemame nejake dobre tipy? Cool

 

21.09.2006 12:07

Ivka31

Markíza ....... gratulujem k uspesnej poradni. Tak to mas pekne naplanovane tie ultrazvuky. Som zvedava ako to budem mat ja. Ale ten 20-ty tyzden sa mi zda na urcenie pohlavia velmi vhodny. Mas dobreho doktora, ked ti to tak pekne predplanoval.

 

21.09.2006 12:14

Ivka31

fazulka ...... dakujem za pochopenie. Ja som o tom vcerajsom pichani v brusku ani nechcela pisat, aby ste si nemysleli ze som nejaka upejpana. Manzel ma chcel hned sikovat na pohotovost, ale ja som nechcela, ved nemozem hned s kazdym pichnutim letiet do nemocnice. Som rada, ze tu mam nejaku spriaznenu dusu. Ja ked vidim tie tehulky vonku a aj v telke, zda sa mi, ze su absolutne spokojne bez bolestí a bez problémov. Ale zdanie asi klame.

 

21.09.2006 12:19

Ivka31

A aka je to ta materska podprsenka??? To uz je ta s tymi ovaracimi dirkami na bradavky - na kojenie? Alebo nejaka ina ??? Je to takato ? http://www.astratex.cz/produkt/materska-podprsenka-mama/

 

21.09.2006 12:27

Markíza

Ivka31: Markíza ....... gratulujem k uspesnej poradni. Tak to mas pekne naplanovane tie ultrazvuky. Som zvedava ako to budem mat ja. Ale ten 20-ty tyzden sa mi zda na urcenie pohlavia velmi vhodny. Mas dobreho doktora, ked ti to tak pekne predplanoval.
S tým plánovaním je to tak, že vraj to stanovuje nejaký predpis alebo niečo také. Obvodný lekár robí 3 UZV - v 10. TT, v 20. TT a v 30. TT. Ďalšie UZV sa už robia v nemocnici, v kt. bude žena rodiť. No a ten môj doktorko, je celkom fajn. Je to taký starší pánko, veľmi konzervatívny, ale v podstate proti nemu nič nemám.

 

21.09.2006 12:28

jajka

Ahojte dievcata, tak miamia asi dievcatko Confused: Razz to je super, aj chlapcek by bol super :D ale bolo by fajn vediet to na 100% aby sme si mohli nakupit vhodne vecicky. Ja mam vysnivane dievcatko, neviem preco. Vzdy som si od malicka hovorila ze raz budem mat synceka, ale odkedy som tehotna tuzim v kutiku srdca po dievcatku. teraz len neviem ci je to tuzba alebo tusenie. Ale hlavne aby mi zajtra povedal Dr. ze afp su v poriadku, viem ze nie su tiez 100% ale potesilo by ma to. Co sa tyka toho sijoveho prejasnenia, moj Dr. mu tiez nepriklada ziadnu vaznost a keby som sa na to nepytala tak mi ho ani nespravi, i ked je vo vysetrovani velmi poctivy.

 

21.09.2006 12:29

Markíza

Čo sa týka toho pichania, tak občas aj mňa pichne a z času na čas mám v podbrušku pocit, ako keby mala prísť menštruácia. Lekár mi povedal, že vraj je to bežné, pretože sa rozťahuje maternica. Tak ak sa dá (zatiaľ sa vždy dalo - klop, klop, klop), nevšímam si to.

 

21.09.2006 12:42

fazulka

Ivi, no na tom linku je uz podprda na kojenie, materska je trochu ina, nema myslim to speci odopinanie na papanie. Idem to vycihat, ked najdem, poslem link. Ale myslim si, ze aj tieto na kojenie - pardon dojcenie su lepsie ako klasicke. Teda ako to komu vyhovuje. :D

 

21.09.2006 12:48

fazulka

no tak posielam ten link na tehu podprsky http://www.maderna.sk/pre-mamicku/tehotenska-podprsenka/ http://www.buducamamicka.sk/?page=shop&cat_id=20&id=44

 

21.09.2006 13:03

katka.ho

Ahojky tehulky, dlho som sa nezapojila do diskusie Sad , ale velmi poctivo to vsetko citam. Len nestiham nejako pisat. Mame super novinku, minuly tyzden sme boli na 3D ultrazvuku v BA. Bolo to super.Aj ked to bolo len v 12.tt, male si skrabkalo hlavicku, skakalo, natahovalo rucicky a krizili nozicky. len skoda, ze sa nam nechcelo otocit tak, aby sme videli, co to je. Ale inak to bolo super. Kazdemu to vrelo odporucam.... Razz

 

21.09.2006 13:09

Anonymous

Ahojte! Čítam tu, že rozoberáte problémy tehu-podprseniek. Ja som si ešte pred mesiacom kúpila v Auparku v Skiny klasickú športovú podprsenku (na chrbáte tvar ako plavecké plavky). Odvtedy sa mi prsia poriadne naliali a nosím ju v pohode. Má vpredu odopínanie na 3 háčiky "babka-dedko", takže úplná pohoda pri vyzliekaní aj obliekaní. Nie je na prsiach nikde prešívaná, je fantasticky elastická a myslím, že vydrží aj do konca tehu Laughing Stála síce nejakých 1100 Sk, ale keď zoberiem, že ju môžem využiť aj po pôrode ako kojacu, tak som každopádne ušetrila. Laughing Ivka, pošlem mailíka na tú stránku renka-styl a dám vedieť či je tá predajňa dostupná pre klasických odberateľov. Wink

 

21.09.2006 13:10

Kačena

To som bola ja, nejako ma to odhlásilo Embarassed

 

21.09.2006 13:16

miriamka

ahojte babule, ale vas tu dneska je. ja dnes len naskok, blizi sa jedna neprijemna skuska a knizky cakaju. Jej fazulka, to su tie anita podprdy, co som o nich pisala. len som nevedela, kde sa daju objednat na slovensku. fajn stranky. kocky, ja som dnes zase zvracala. prvykrat od nedele. a taaak som sa uz tesila, ze to preslo. pichanie v brusku mam tiez niekedy, tiez ma lekarka upokojila. a niekedy, ked sa za niecim natiahnem, alebo sa chcem po zobudeni popretahovat, nie je to prijemne. mam taky divny tlak v brusku. uz na nom dlho nespavam a urcite si zozeniem coskoro vankus na kojenie. je vhodny aj na podporu bruska pri spanku. a niekedy davnejsie som videla, ze existuju pre tehulky matrace s velkou dierou na brusko. Ale neviem uz, kde to bolo. a vlastne to s nasou postelou ani nie je mozne. to len tak pre zaujimavost, co vsetko sa da najst. pekny den vsetkym, miriam pekny dnicek.

 

21.09.2006 13:33

miriamka

nedalo mi to, tak som chvilku hladala. tu je tiez vyrobca matracov pre tehotne: http://www.verdinais.de/ papa

 

21.09.2006 15:50

Ivka31

Jéj miriamka ten matrac je srandovny. Musim ho ukazat aj drahemu, ten sa bude valat od smiechu. Je to ako doska s dierkou a zatkou. Fakt som sa pobavila. A to zvracanie, to ma mrzi, uz by to mohlo skoncit. Snad uz o tyzden ani nebudes vediet, ze ti bolo zle.

 

21.09.2006 16:07

Ivka31

Kačena ...... akurát som dostala meilík od majitela toho renka-stylu. Vraj posielajú tovar aj na dobierku. Predstav si, ze dokonca mi ponúkol, ze mi posle celý katalog z ktoreho si mozu objednat aj ine mne zname maminky. Vraj v Trencine a okoli nema ziadneho poriadneho odberatela a v Kosiciach uz ma takuto jednu maminu, ktorej posiela 2x do tyzdna tovar aj pre ine zenicky.

 

21.09.2006 16:30

Kačena

Ahoj Ivka! Aj ja som pre chvíľou pozerala na mail (renka-styl) a pán majiteľ napísal, že sklad nemá, ale nie je problém prísť a vybrať si, len sa treba dopredu oihlásiť Laughing Laughing Laughing Takže maminy, hor sa na nákupy do Galanty!!! Laughing Je to tam naozaj úplne najlacnejšie a to som strávila na nete nie jednu hodinu Rolling Eyes Pekný deň

 

21.09.2006 16:49

Ivka31

Dievcata. Aby ste si kazda nemuseli pytat od majitela "renka-styl" ten cennik, posielam linku na ten co som dostala ja. Tovar je vyobrazeny na tej stranke co uz tu bola spominana www.renka-styl.sk . To som ale kamoska, ze !!!!!!!!! http://sweb.cz/Marian.Kubis/Skr%C3%A1ten%C3%BD%20cenn%C3%ADk%20od%201.8.2006.xls

 

21.09.2006 16:50

ritta

Ahojte všetky! ďakujem pekne za ten tip na postieľku - ja hľadám presne takú istú ako Ty :D Tá cena ma veľmi zaujala a tak som aj hneď napísala na tú adresu, odkázali ma na jedného pána čo má na starosti Slovensko a ten mi síce odpísal ceny IVA 02 so spúšťaním stojí 3094sk Matrac EXTRA LUX 1257sk ale neodpovedal mi, či sa dá tovar vyzdvihnúť v niektorej BA predajni alebo či robia dovoz Wink Tebe ponúkoli aj katalóg Exclamation Asi sme sa dnes na neho všetky vrhli xixi no ale to je super keď sa dá vybaviť dobierka. Nevieš čo stojí? Čo sa týka bolestí v brušku, ja som sa včera pekne vyľakala lebo ma celú noc bolelo. Ale dnes ráno to už bolo lepšie. A musím povedať, že sa mi pupík aj pekne zväčsil, dala som si záväzok, že v pondelok už kúpim nejaké tehu oblečko. ritta/Simona

 

21.09.2006 17:01

Ivka31

ritta ..... no ten majitel musi mat dnes z nas velku hlavu. Kolko sa plati za dobierku ? No to by ma tiez zaujimalo. Dnes mu uz ale pisat nebudem, lebo uz z nas bude mat koprivku. Zajtra ho mozeme zas trochu pootravovat.

 

21.09.2006 17:38

Ivka31

Babule, zacala ma boliet lebena. Nemate nejaky trik na boles hlavy, aby som si nemusela davet Paralen?????

 

21.09.2006 19:17

Anonymous

Ivka31 Vela, vela... skus studeny obklad alebo prechadzku alebo daj do 1. vedra studenu vodu, do 2. teplu. sliapaj striedavo vo vedrach alebo natri si spanky mätovym olejcekom alebo mamina mi urobila vzdy malu kavu a dala do nej 7 alebo 8 kvapiek citrona. (ale asi potom nezaspis) dufam, ze pomoze. prajem pekny vecer, ideme s priatelmi na veceru, tak hadam si ju zaludok necha. papa, miriamka

 

21.09.2006 20:11

Kačena

Babule! Mimochodom, ten cenník čo nám poslala Ivka takže aby ste s tým počítali, len taká drobnosť. A s tými predajňami-no, nespoľahla by som sa ani na jednu, lebo cena bude nehorázne vyššia ako uvádza renka-styl v cenníku. Ostatní predajcovia si poriadne nahadzujú ceny. Evil or Very Mad Pekný večer Laughing

 

21.09.2006 22:48

Anonymous

ahojte tehulky, lekar mi dnes volal hned rano, urcite vedel, ze cakam Smile AFP vysli v poriadku, takze som velmi stastna. aspon o trolinku menej sa budem bat Smile

 

21.09.2006 23:04

katinka

ten anonym som bola ja, neprihlasena katinka Rolling Eyes

 

21.09.2006 23:14

miamia

vsetko najsamlepsie zelam malickemu MATUSKOVI!!!! Razz

 

22.09.2006 07:37

miriamka

dobre ranko tehulky, dnes som vynimocne vstala so sliepkami a manzelom. vsetkym prajem prijemny a uspesny dnik.

 

22.09.2006 08:06

Marek a Janka

Ahojte dievčatá. Snažíme sa s Jankou vypátrať, či existuje nejaký strop výšky materskej vypočítanej z platu. Ak ste to tu už náhodou preberali, pardón za prehliadnutie, alebo ak viete poradiť nejaký link, budeme radi. Vieme, že by to malo byť cca 85% z čistého platu, ale nevieme, či je tam strop a za aké obdobie dozadu sa to vyrátava. Ďakujeme, ak niekto vie. Pekný deň Vám prajeme.

 

22.09.2006 08:12

Katuš

Marek a Janka: Ahojte dievčatá. Snažíme sa s Jankou vypátrať, či existuje nejaký strop výšky materskej vypočítanej z platu. Ak ste to tu už náhodou preberali, pardón za prehliadnutie, alebo ak viete poradiť nejaký link, budeme radi. Vieme, že by to malo byť cca 85% z čistého platu, ale nevieme, či je tam strop a za aké obdobie dozadu sa to vyrátava. Ďakujeme, ak niekto vie. Pekný deň Vám prajeme.
Ahoj Marek. takze tu je nejake info: Ak sa rodičia starajú o malé deti, majú nárok na materské, rodičovský príspevok a ďalšie zvýhodnenia. Materské ? od kedy a do kedy ho rodič poberá a v akej výške? Matka, ktorá sa stará o narodené dieťa, má nárok na materské za podmienky, že za posledné 2 roky bola nemocensky poistená aspoň 270 dní. Materské sa poskytuje za dni, tzn. výška materského je vypočítaná ako denný vymeriavací základ, ktorý je 55 %. Nárok na materské vzniká od začiatku 6.týždňa pred očakávaným pôrodom určeným lekárom, najskôr však od začiatku 8. týždňa pred týmto dňom, ak porodila skôr. Materské sa poskytuje štandardne 28 týždňov od nástupu na materskú dovolenku. Pre osamelé matky alebo pre matky, ktoré porodili viac detí, tento čas sa zvyšuje na 37 týždňov. No a maximalna materska vychadza malicko pod 14000,maimalny zaklad z ktoreho sa da vyratt je 25000 a z neho je to 55%.Cize ak manzelka zarabala v hrubom viac ako 25000,nepomoze jej to,lebo dostane len tych 14000,ak menej,vyratate si to percentualne.Hadam to pomohlo,este hladam jeden link,len neviem,kam som ho ulozila Embarassed

 

22.09.2006 08:21

Katuš

este som nasla toto: Výška dávky materské sa určuje z denného vymeriavacieho základu (DVZ) alebo pravdepodobného denného vymeriavacieho základu (PDVZ) 55% DVZ od 1. dňa DVZ = podiel súčtu vymeriavacích základov, z ktorých poistenec zaplatil poistné na nemocenské poistenie v rozhodujúcom období a počtu dní rozhodujúceho obdobia PDVZ = jedna tridsatina vymeriavacieho základu, z ktorého by sa platilo poistné na nemocenské poistenie za kalendárny mesiac, v ktorom vznikol nárok na nemocenskú dávku inak,info su na www.scopoist.sk a tam si daj hore do vyhladania "materske" - vyhodi to vsetko o naroku a tak.Akurat som tam nikde nenasla ten limit,len viem,ze som do tom citala,ma to zaujimalo,lebo tiez mi ten limit brzdi realnu vysku 55%....cize,dostanem vdaka nemu menej,ako je mojich 55% Crying or Very sad co uz,ale mozno to zmenili od minuleho roka....

 

22.09.2006 08:23

Katuš

este jeden link,ktory sa nam vsetkym zide:) portal.gov.sk - články o materstve a tehotenstve

 

22.09.2006 08:35

Markíza

Dobré ránko Vám prajem! Dnes ráno som po prvý krát vracala a som z toho mierne povedané mimo. Cítim sa akoby som flámovala celú noc. Najradšej by som išla z práce domov a ľahla si do postele. Ešte že je piatok. Držte mi prosím palčeky, aby som to tu do 15:30 vydržala.

 

22.09.2006 08:41

Markíza

K tomu stropu materského príspevku. Známa má 14 mesačné dieťa a ona mala maximálnu materskú, čo bolo +/- 11.000,-Sk (to bolo cca pred rokom). Neviem, či sa to od vtedy zmenilo.

 

22.09.2006 08:49

Katuš

Markiza,ja som to pozerala dakedy na jar tohto roku,ked isla na matersku moja kmotra a mne to vtedy vyslo okolo 13500,preto pisem 14,ze si nepamatam presnu sumu,ale viem,ze to slo hore.Kamoska ma 4rocnu dceru a ta mala max. okolo 8000,+/-tisicka

 

22.09.2006 09:03

Marek a Janka

Ďakujem Vám za info Smile Na tej stránke soc. poisť. sme to čítali, bolo tam tak zjednodušene napísané, že to vychádza zhruba 85% z čistého mes. príjmu. Len sme nevedeli nájsť ten strop. Ale tými cca 14 000 Sk si ma potešila :D Dohodli sme sa, že keď Janka za pár mesiacov odíde, bude sa snažiť aby boli výplaty čo najlepšie - šak je vedúca Laughing Vychádza to po tomto prepočte okolo tých 14 000, čo je super, že nám niekto nenadiktuje nejakých max. 10 tis., by ma švihlo, smradi Confused Ale stále nevieme nájsť odpoveď, či sa to počíta z priemeru platov za predošlý rok pred pôrodom, alebo posledných 6 mesiacov alebo ako to vlastne vymysleli... Dúfam, že sa niekde dočítame alebo niekto poradí. A ešte sme počuli, že sa ani netreba svadbiť keď sa zistí, že sme v tom. Lebo vydatá má nárok 6 mes. poberať túto max. materskú, ale slobodná až 9 mes. !! Tak sme svadbu veľmi rýchlo zrušili Laughing Ale po tých 11 rokoch ju myslím neni treba, nejaký rok-dva už vydržíme Smile Zatiaľ ďakujeméééé Smile

 

22.09.2006 09:12

Marek a Janka

- tebe bolo len dnes prvý krát špatne?? No ak si tiež termín marec, tak to som prekvapkaný, že až teraz. Keď doma počujem Janku, ako "telefonuje" a ako šprintuje ráno na WC, je to sila, chúďatko moje... My už práveže čakáme, že ju to konečne prejde. Pomaly to ustupuje, nieje to už skoro každý deň, bolo to na figu. Ale to trochu závisí aj od toho, ako čo komu "nevonia", jednoducho povedané smrdí. Niekoho naťahuje aj bez tehotenstva nad pre niekoho normálnymi "vôňami, zápachmi", a niektorá to berie v pohode. Ty si asi ten odolnejší prípad, každopádne ti držím palce, aby to bolo len veľmi mááálinko Smile

 

22.09.2006 09:12

Katuš

MMarek, si ma rozosmial s tou zruesnou svadbou:)Ale co,cloevk musi premyslat na vsetky strany,no nie? Inak,ja viem este o moznosti dobrovolne sa pripoistit,len mi dodnes nikto nedal odpoved,ci staci uzavret poistku teraz a platit do nastupu na matersu.....podla toho,kolko si platis mesacne,dostanes potom dalsie peniazky.4% z najvyssieho zakladu su poplatok 1000aj dajake drobne mesacne a z toho narok na dalsich 14000.......citala som ,ze to staci poistit sa aj par mesiacov pred MD,lebo 270dno poistenia sa splna z poistky co je cloevk poisteny ako zemaestnanec,ale nikto mi to nepotvrdil,aj na socku som pisla a nic.....hnusaci.Nemam akurat tu guraz tam zavolat...inak vybavim po telefone aj vlastny pohreb,ale na toto nemam nervy....ak budes mat chut,skus....inak,tam ti povedai aj o tych mesaicoh a tak,vraj su tam vcelku ochotni na tej infolinke...

 

22.09.2006 09:39

jajka

Ahojte, ten maximalny vymeriavaci zaklad je teraz 25911 Sk. Menil sa naposledny v juny tohto roku. Ja tieto zmeny sledujem lebo si platim aj dobrovolne nemocenske poistenie, mam pohyblivu mzdu takze sa takto istim aby som mala maximalnu matersku a ta je okolo tych 14 000, len skoda ze sa dostava len 6 mesiacov. Babulky, co Vam byva zle, vsetkym Vam drzima palce aby o rychlo preslo, ja som mala tie zaciatky dost hrozne, tak viem ako sa citite. Mne to preslo az v 15 tt, ale aj tak mi je obcas trosku cudne od zaludka. Ale je to podstatne lepsie. Ivka31 - na cviceni bolo super, prisla jedna mamicka s 10 mesacnou dcerkou, ktora predtym chodila cvicit a rozpravala nam o kojeni, skladovani mlieka.... Potom sme cvicili a potom sme rozoberali 2. dobu porodnu, partnera pri porode a dostali sme zoznam veci, ktore sa maju vziat do porodnice, telefonne cisla do porodnice, na sanitku a tak.

 

22.09.2006 09:44

katka.ho

A neviete náhodou, že ako je to, keď som doteraz este nerobila? myslím s tou materskou.

 

22.09.2006 09:47

Katuš

Katka, moja kmotra nerobila 3roky pred MD a nemala narok na nu,iba na rodicovsky prispevok,co je 4400a dajake drobne.Ak si doteraz studovala,tak to moze byt ionak,ale netusim,ako to je....mozno kocky budu vediet poradit.

 

22.09.2006 09:53

katka.ho

Aha, to ja som si myslela, ze nedostanem ani to... ale ved uvidim... dik

 

22.09.2006 09:54

katka.ho

to bolo nase babo na 3D, ale chcela som to tam prilepit ako to mas ty, KATUŠ. ako sa to robi?

 

22.09.2006 09:58

Katuš

Kati, na rodicovsky prispevok ma narok kazdy,ci robila,alebo nie,to je daco ako soc.davka,dava to stat ako podporu v rodicovstve.Takze to dostanes na 100% Inak,obrazok.....uplne hore,tretie sprava mas tlacitko nastavenia...tam si nastavujes svoj nick a take vecicky a dolu mas sekciu obrazky postaviciek a moznost nahrat ju zo svojho pc....tam si vyber fotulku babatka,len ju musis pozmensovat,lebo to berie len male fotule.Ke dot mas,das odoslat a je to:)

 

22.09.2006 10:00

jajka

No s tym dobrovolnym poistenim je to tak, ze ak si ho platis, musi byt tiez splnena podmienka 270 dni platenia v poslednych 2 rokoch, lebo naroky sa posudzuju samostatne, ale vyplaca sa to uz spolu. t.z. ze ak si aj platis dobrovolne z maxima a zaroven aj pracujes a teda zamestnavatel ti odvadza zo mzdy, posudia kazdy narok samostatne a vyplatia vsetko spolu, ale stale len max. cca 14000 Sk dokopy. Viac nedostanes ani keby si si odvadzala z 10 poisteni. Marek a Janka - rozhodujucim obdobim v pripade ze janka napr. pracuje od roku 2003 alebo 2004, alebo 2005 by bol rok 2006. Ak by ale zacala pracovat napr. v marci 2006 rozhodujuce obdobie by bolo od marca 2006 do decembra 2006. Dufam ze som to vsetko napisala zrozumitelne Confused

 

22.09.2006 10:03

Marek a Janka

- fotku pod meno si dáš cez nastavenia v hornom riadku, tam si nájdeš vložiť obrázok. Musí mať však parametre: nesmie byť väčší ako 20 MB a rozmery max. 80x80 pixelov, bodov. Takže ho musíš najskôr upraviť a zmenšiť na tieto rozmery, najlepšie itvoriť obrázok v Microsoft Office Picture Manager a tam hore je upraviť obrázky, vpravo dole zmeniť veľkosť a zadať vlastnú šírku a výšku 80 na 80. Potom ho pozrieť, koľko má mega a prípadne ešte zmenšiť. Sakriš, píšem ako keby si to možno nikdy nerobila :D Ako učiteľ Smile

 

22.09.2006 10:06

katka.ho

o.k. diky