1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

13.09.2006 14:44

miamia

ved ano s tymi financiami je to otrasne...my uz chvalabohu pozemok mame spolocne sme si ho vybrali toto leto Razz tiez stal mailand Embarassed ale co uz???ja som zvyknuta na byvanie v dome,aj v byte mi sice staci ,teraz sme v 2izbovom no len ja tam nemozem rozvinut ani poriadnu hadku ci sa poriadne potulkat lebo z kazdej strany vsetko pocut...xixi Embarassed takze si chceme postavit domcek,taky ako si spominala ,jednopodlazny ,kuchyna,dve kupelne,spalna,detska izba a este jedena do zasoby.a spajza samozrejme...a to je vsetko...jaj a este chceme do Lka aby bol...

 

13.09.2006 14:44

fazulka

Markíza: Fazuľka, určite si pamätáš nesprávne. Pretože mimčo sme plánovali už s tým, že nebudem môcť zostať doma dlhšie ako 1,5 roka. Je mi to nesmierne ľúto, ale žiaľ, šeky platiť treba aj keby motyky padali.
Markíza prepáč, to bol len na okraj veci, nič ma do toho nie je, je to len a len Tvoja vec a plne Tvoje - vaše rozhodnutie chápem. Dnes je už raritou zostať doma 3 roky. Twisted Evil Fakt sorry. Surprised

 

13.09.2006 14:49

miamia

Markíza: Dobrých ľudí sa všade veľa zmestí. Navyše ak si s bratom dobre rozumieš, niet o čom. Navyše keď sa bábätko narodí, bude spať s Vami v jednej izbe. Možno budeš prekvapená, aký bude z Tvojho brata nadšený strýko. Apropó - môj brat býva cca 200 km od BA, takže sa vidíme max. 4-5 krát do roka. Je mi to veľmi ľúto, ale žiaľ, nič s tým nemôžem urobiť.
inac ked sme na SR tak sme v strede republiky a tiez to mam 250km domov ,kde mam rodinku a taaaak mi je smutno...a chcela by som ich vsetkych vidiet...a teraz sme od seba 1450km a uvidime sa MOZNO v novembri Rolling Eyes ak nie tak az ked bude mat babo 1mesiac Sad

 

13.09.2006 14:52

Markíza

Markíza: Fazuľka, určite si pamätáš nesprávne. Pretože mimčo sme plánovali už s tým, že nebudem môcť zostať doma dlhšie ako 1,5 roka. Je mi to nesmierne ľúto, ale žiaľ, šeky platiť treba aj keby motyky padali.
Markíza prepáč, to bol len na okraj veci, nič ma do toho nie je, je to len a len Tvoja vec a plne Tvoje - vaše rozhodnutie chápem. Dnes je už raritou zostať doma 3 roky. Twisted Evil Fakt sorry. Surprised
Fazuľka, nemáš prečo sa ospravedlňovať. Vôbec nič sa nestalo. Veď sme tu už popísali toľko informácií, že sa ani nečudujem, že sa nám to už pomaly začína pliesť. Takže "vsjo v parjádke"!!!

 

13.09.2006 14:55

Markíza

Markíza: Dobrých ľudí sa všade veľa zmestí. Navyše ak si s bratom dobre rozumieš, niet o čom. Navyše keď sa bábätko narodí, bude spať s Vami v jednej izbe. Možno budeš prekvapená, aký bude z Tvojho brata nadšený strýko. Apropó - môj brat býva cca 200 km od BA, takže sa vidíme max. 4-5 krát do roka. Je mi to veľmi ľúto, ale žiaľ, nič s tým nemôžem urobiť.
inac ked sme na SR tak sme v strede republiky a tiez to mam 250km domov ,kde mam rodinku a taaaak mi je smutno...a chcela by som ich vsetkych vidiet...a teraz sme od seba 1450km a uvidime sa MOZNO v novembri Rolling Eyes ak nie tak az ked bude mat babo 1mesiac Sad
To je škoda, že sa vidíte tak zriedka. Ale tá vzdialenosť je neúprosná. Manžel pochádza z východu a my tam chodíme tiež raz do roka. Je to naozaj žalostne málo. Ale čo máme robiť. Ono sa to nezdá, ale taký výlet zhltne slušnú kôpku peňazí. A už zase "točím" o peniazoch...

 

13.09.2006 15:00

miamia

ja som tiez z vychodu Razz je to strasna dialka a este aj suma za benzin... Rolling Eyes no co uz...my sme k nasim chodievali raz za dva mesiace a oni k nam tiez prisli po troske.prv mama s malickou sestrou,potom otec ,potom sme mali na prazdninach 3 dalsich surodencov,a nakoniec brata Rolling Eyes no a mily povedal ze nam staci jedno dieta uplne Razz ze mal dost... Rolling Eyes

 

13.09.2006 15:02

fazulka

Markiza, ďakujem. :D Wink

 

13.09.2006 15:06

Markíza

miamia: ja som tiez z vychodu Razz je to strasna dialka a este aj suma za benzin... Rolling Eyes no co uz...my sme k nasim chodievali raz za dva mesiace a oni k nam tiez prisli po troske.prv mama s malickou sestrou,potom otec ,potom sme mali na prazdninach 3 dalsich surodencov,a nakoniec brata Rolling Eyes no a mily povedal ze nam staci jedno dieta uplne Razz ze mal dost... Rolling Eyes
Miamia, z ktorej časti východu si? Manžel je priamo z KE, ale značná časť jeho rodiny býva v michalovskom okrese (Falkušovce, Hatalov, Dúbravka). Veľmi rada ku nim chodím, lebo sú strašne fajn.

 

13.09.2006 15:07

Peťulka

fazulka: Ty brdo Peťulka, nechodili sme aj spolu do triedy? :D Ale nie, sranda. Ale aj my sme vraj boli najhoršia trieda na škole, 4 x sa nám stratil kvalifikačný katalóg, vždy pre vysvom. To si mala vidieť tie vyšetrovačky. Cool Ale nikdy sa zahada neodhalila. Teraz tak rozmýšlam, mala som aj spolužiačky z Dubnice, ale samozrejme neviem z ktorej. Ale napríklad Aďa Pristachová, Zdenka - neviem aká, no a ostatné som samozrejme zabudla, trubka. Embarassed Jooooj, ale na školu spomínam v dobrom, boli to veselé časy. Absolvovali ste aj vy ešte OČAP týždňový? Confused:
No ale my sme boli "najlepsia" trieda, hoci ja som patrila medzi tych horsich ziakov (s niekolkymi 2-kami Laughing No hroza, co ti poviem) Jasan, ze OCAP sme absolvovali, tam bolo super....len si nepamatam, ci trval cely tyzden. Ach ta skleroza!!! No ja som poznala jednu, co chodila vyssie, ale neviem, ci ju poznas: Ivana Mrazikova tiez z Dubnice! Ja viem, ze dobrych ludi sa vela zmesti, ale ten byt je fakt maly a mame prepojenu splanu s obyvackou v ktorej brasko spava. A vies si predstavit, ze by mal rano vstavat do prace a mala(y) by neustale budil svojim placom? A keby som musela chodit do kuchyne zarabat mliecko, tak aj tak musim prejst cez obyvacku a tam tak strasne vrrrrrzgaju tie stare parkety, ze az. Aj som rozmyslala, ze odideme byvat k nasim do Dubnice. Tam by sme mali pre seba dve izby, ale to je hudba buducnosti. Inak brasko sa tesi. Vcera bol dokonca sklamany, ze mi doktorka nerobila v poradni ultrazvuk. On chcel viediet, ake je velke!!!! Laughing

 

13.09.2006 15:11

Markíza

Peťulka, absolútne rozumiem Tvojim argumentom a jednoznačne s nimi súhlasím. My sme u mojich rodičov bývali do synových 5-tich narodením (v novembri mal 5 a nasledujúci rok vo februári sme sa presťahovali). Aj keď máme s rodičmi priam idelálne vzťahy, ešte jeden deň navyše (myslím na spoločné bývanie), bolo by to ako výbuch Pompejí. Niet nad vlastnú domácnosť. Veľmi sa teším, že si to teraz s bábätkom vychutnám, pretože keď bol Danielko malý, moja mama bola takmer stále so mnou. Veľmi mi pomohla a stále mi pomáha, ale aj tak sa teším, že si to vyskúšam, aké to je, byť s bábätkom sama. Vôbec si to neviem predstaviť.

 

13.09.2006 15:27

Peťulka

Vlastny domov je vlastny domov, to je jasne. Hadam sa ho i my s manzelikom dockame!!! Aj som rozmyslala, ze pojdem do "PALI VAM TO" a vyhram si par drobnych navyse. Hned by som ich hodila na stavebne sporenie Laughing, ale asi nemam odvahu Confused

 

13.09.2006 15:33

Peťulka

Takze tieto fotecky su od MII, prve "male" vecicky pre babatko.

 

13.09.2006 15:40

zuzkaMT

ahojte, vecicky su super, ja sama este nemam nic, asi pockam az do 20tt., no starka mi uz nastrikovala dva male svetriky a cosi aj podedim od svagrinej. ale tesim sa ked kupim nieco sama. Laughing Inak Petula, super napad s tym Pali vam to, mozno by sme to mali vyskusat viacere Laughing A mate pravdu, ja sa tiez tesim do vlastneho, my tiez "iba" byt, domcek mozno niekedy v buducnosti, ale zato sa mi podarilo zohnat velky byt, tak som rada, penazi tiez nie je nazvys.

 

13.09.2006 15:45

miriamka

ale ste sa rozpisali... citat stiham, s pisanim je to horsie. jaj kocky, musim sa vystazovat. vcera sme sa aj s manzelom rozculili a ohovorili lekara. vcera som mala termin v nemocnici kde budem rodit. (vo viedni sa nahlasuje v idealnom pripade k porodu uz v 12 tyzdni, pretoze par vysetreni robi tehulkam klinika, nie zenska lekarka.) lekar na sone vcera meral priezracnost krcku, nostek... dietatko sa nechcelo otocit tak, ako si zelal lekar. zacal byt nervozny, ze on tolko casu nema (nie som sukromna pacientka, mam klasicke poistenie...) klopkal po mne, stuchal mi do brucha zo vsetkych stran, tlacil na babo. ok, to sa este dalo. Citujem ho: Uz som skusil vsetky moje triky. na vsetky deti funguju íba na toto nie! to som este nezazil. povedal mi, ze nie som uvolnena, ze urcite preto. bola som stelesneny pokoj, prisaham. a citujem este raz: nabuduce si mam dat pred vysetrenim pohar vina na uvolnenie a dieta by malo byt kooperativnejsie. Exclamation inak same dobre spravy. babo je ok. uz mame od hlavicky po zadocek 7,1 cm. a uz som od nedele vecera nezvracala!!! (zajtra zacinam 15 tt) s pletou problemy nemam, iba je niekedy velmi sucha. co ma trapi je pokozka na tele. kremujem sa menej, aj preto, ze neznesiem teraz vela roznych voni. citala som, ze niektore chcete robit aquagymnastiku. robila som ju cely minuly rok a sezonny program tu zacne znova od oktobra. mozem to iba vrelo odporucit. tehulky by si mali ale hned vyzliect mokre plavky a sup do suchych, alebo do sprchy. v mokrom prostredi sa dari fajn bakteriam. vo vode by nemalo hrozit nic, ak je krcok maternice spravne stiahnuty. dietatko je dostatocne chranene. cvicitelka by ale mala vediet, ze ste tehotne. u nas to tiez nie je idealne, co sa tyka rodinnych stretnuti. my sme v rakusku, svokrovci v nemecku, nasi na slovensku... vela pomoci ocakavat nemozem, ale ma to aj svoje vyhody. kocky, nikto ma nebude zavalovat dobre myslenymi radami... svagrina byva v dome s rodicmi (mojimi svokrovcami) a je casto s nervami na konci. ale ked treba mama jej pomoze. svokra vychovala 3 deti... pri ziadnom tehotenstve jej nebolo zle, tak mi bolo povedane, ze to je len psycho a ze si to privolavam sama, pretoze na to vela myslim. no povedzte, ma mi nieco take chybat? ale inak sa tesi na vnucatko a 95% nasho spolocneho casu ju mam uprimne rada.

 

13.09.2006 15:56

Peťulka

Takze ja sa s vami pre dnesok lucim. Pomaly sa chystam domkov.....dnes ma opat caka jazda Confused "Uvidime" sa teda zajtra Laughing

 

13.09.2006 17:13

miamia

jeeej PETULKA dakujem KRAAAASNE za tie fotky ,ze si mi ich zmensila a dala na nase forum...som rada...cmuk Razz

 

13.09.2006 17:19

miamia

MIRIAMKA nad lekarom sa netrap hlavne ze je babo v poriadk a ani moje sa nechcelo otocit spravne... Rolling Eyes dokoca sa este lekarovi otocilo zadkom ked donho stuchal... Embarassed gratulujem k tomu "nezvracaniu"dufajme ze sa nevrati...ale to hadam nie...tu plet ti zavidim v dobrom...ja mam na chrbte strasne vyrazky a bolaveee Sad a neviem sa ich zbavit...a s tou suchostou je u mna tak isto...a neznasam ked mam vela kremu na sebe Rolling Eyes ja zacinam od 20tt tehu aquaerobic,tak sa tesiiim...inac ja sa tiez veeelmi teskam tomu ze budem pri babu sama a ze mi do toho nebude nik kafrat...este len ked som imto oznamila ze som tehu hned vymyslali mena atd...co ma papat a co nie Rolling Eyes tak si radsej sama poradim ale budem mat klud na dusi ze ci niekoho urazim alebo nie ak im na nieco odvrknem Wink

 

14.09.2006 08:32

Peťulka

Krasne dobre ranko, damy!!!!!!!!!!!!

 

14.09.2006 08:44

Peťulka

Nemas za co, kedykolvek Wink

 

14.09.2006 09:42

miamia

dobreee ranko Petulka!!!aj Vam ostatnym babulky!!! Razz

 

14.09.2006 10:28

Ivka31

Ahojte dievcata. Aj ja vam vsetkym zelam dobre ranko a prijemny slnecny dnicek.

 

14.09.2006 10:33

miamia

ahoj Ivka!!!ako sa mas???neviem ci som sa ta uz pytala,ale uz vies co cakate,ci este nie???a mohli by napisat aj ostatne tehulky ,ak uz vedia co to je a teda chcu prezradit... Wink ja neviem ale v stredu mozno budem vediet... Razz

 

14.09.2006 10:36

Peťulka

Trosku na potesenie, od jednej babenky z ineho fora: http://www.clipfish.de/player.php?videoid=OTE1M3w1&cat=12 http://www.clipfish.de/player.php?videoid=Mjk0MXwzNQ%3D%3D http://www.myvideo.de/watch/84318

 

14.09.2006 10:36

miamia

inac v tbl je nas okolo 28 ale z toho tu chodi len malink mnozstvo babeniek...co je s ostatnymi???

 

14.09.2006 10:39

miamia

tak som sa dobre zasmiala Petulka hlavne to bolo milucke ta mamka s tolkymi smejucimi sa babetkami Razz a to male nakoniec... Razz

 

14.09.2006 10:56

Ivka31

Peťulka .... to bolo fakt dobre, hned som to poslala drahemu do robotky, nech sa tiez potesi. miamia .... no to mas pravdu, ze sem vsetky dievcata nechodia. Neviem co je s nimi, ale hadam sa niekedy ozvu a daju o sebe vediet.

 

14.09.2006 11:05

Ivka31

Vcera som sa bavila s jednou maminou, ktora ma kocik Jane Slalom. Velmi ho odporucala, vraj ta pevna plastova vanicka je k nezaplateniu pre chrbatik babetka. Este mi odporucala velkosklad Babyland v Blave - maju aj www stranku. Posielam fotecky toho kocika z netu: Mimochodom - je drahy ako "svina".

 

14.09.2006 11:14

Peťulka

Tak nie je pre mna Crying or Very sad

 

14.09.2006 11:25

Anonymous

Ahojte babulky, dobre neskore ranko prajem vsetkym. tie videjka su perfektne :D Ja som dnes bola v poradni, robili mi sono a malicke krasne podrastlo - je o tyzden vacsie ako ratame... vsetko je v poriadku tak som spokojna, o tyzden idem na AFP testy tak verim ze aj tie budu v poho. Informovala som sa aj na tehu cvicenie v tom centre kde chodim a mozem sa tam kedykolvek objednat ale odporuca sa to az vtedy ked uz budem citit pohyby dietatka. Som trosku lenivec, tak to este na necely mesiac odlozim... No a povedala som si, ze zacnem s nakupovanim, doteraz som odolavala ale uz je na nejaku drobnost najvyssi cas! Razz Co mi poradite na co sa mam najskôr vrhnut? xi xi Cmuq ritta/Simona

 

14.09.2006 11:30

fazulka

Ahojte babulky, dobry obed uz asi Laughing chvalabozku, dnes posledny pracovny den pred predlzenym vikendom, jupiiiiiiiiiiiiiiiii :D Ivka super, presne tento som si vyhliadla aj ja, v kombinacii cerveno-ciernej, ale cim dalej tym viac ho postupne zamietam, ad.1 kvoli cene, ad 2 ze by som chcela samostatny hlboky kocik, a potom nejaky sportak. aby sme mali trochu zmenu v kocikoch, nechcelo by sa mi asi 3-3,5 roka pozerat na ten isty kocik. Wink ale inak je velmi pekny. my sme vcera s muzickom cakali malu z english, mali sme chvilu cas, tak sme boli u kamosky v obchode, a okukavali sme kociky aj v katalogoch aj nazivo, ale poviem vam......... Shocked nic ma teda neohurilo. dokonca mam pocit, ze pred 5-6 rokmi bol ovela vacsi a sirsi vyber kocikov. alebo sa mylim? no samozrejme nemusi so mnou kazdy suhlasit. 100 ludi 100 chuti. kamoska mi hovorila, ze najviac sa predavaju a idu TAKO a uz ani neviem ake, nieco podobne. mne osobne sa tento kocik zda ale hrozne nemotorny, velky, neskladny a ....ale zase vec nazoru. v obchode sa mi najviac zo vsetkych pacil nejaky peg-perego, vraj 2 roky stara konstrukcia a vyse roka stara vanicka a potah. tak som zostala prekvapena a vidim, ze to bude riadna zaberacka - taky vyber kocika. Rolling Eyes babulky, nase vase tipy, nech si to tu rozoberieme, pokecame o vyhodach aj nevyhodach, nehovorim, ze vsetkym sa nam bude pacit jeden druh, ale viac hlav....viac rozumu. :D juj a este som chcela, bola som z roboty sluzobne teraz v meste, stretla som svokru, a ona na mna, ze jezinku, ved na tebe to je uz normalne vidiet Idea nevidela ma nieco vyse tyzdna, tak som nevedela, ci je to kompliment,alebo polutovanie Rolling Eyes Embarassed Cool uz aj s obavou stupam rano na vahu, ze kolko som pribrala. paneboze, budem asi jak tank..... no tak prajem krasny dnicek a piste bambulky

 

14.09.2006 11:32

fazulka

mia, kraaaaaaaaaaaaasne vecicky, urcite mas radost. aj ja si obcas vyberiem mimi vecicky co uz mam a vytesujeeeeeeeeeeeeeeeeeeem sa :D je to super pocit Exclamation

 

14.09.2006 11:34

ritta

Anonymous: Ahojte babulky, dobre neskore ranko prajem vsetkym. tie videjka su perfektne :D Ja som dnes bola v poradni, robili mi sono a malicke krasne podrastlo - je o tyzden vacsie ako ratame... vsetko je v poriadku tak som spokojna, o tyzden idem na AFP testy tak verim ze aj tie budu v poho. Informovala som sa aj na tehu cvicenie v tom centre kde chodim a mozem sa tam kedykolvek objednat ale odporuca sa to az vtedy ked uz budem citit pohyby dietatka. Som trosku lenivec, tak to este na necely mesiac odlozim... No a povedala som si, ze zacnem s nakupovanim, doteraz som odolavala ale uz je na nejaku drobnost najvyssi cas! Razz Co mi poradite na co sa mam najskôr vrhnut? xi xi Cmuq ritta/Simona
juj to som bola ja ritta - som sa v tom zmatku aj prihlasit zabudla Rolling Eyes

 

14.09.2006 11:44

Peťulka

No ca sa tyka kocikov, ja osobne nemam ziadny prehlad. Aj s kupou veciciek este nejaku tu chvilu pockam, ved co keby...a hlavne musim vediet, co to bude a potom nakupovat Wink Na ten kocik aj tak skocime do Polska na nakupy. Ako mi bolo povedane, aj tak je vacsina odtial, tak tam to bude lacnejsie....

 

14.09.2006 11:47

Peťulka

Joj a aby som nezabudla. Ja som bola 1. krat v poradni tento utorok, tiez mi brali krv na vysetrenie a o dva tyzdne mi budu brat opat, tentokrat na AFP. Aj ja dufam, ze vsetko bude v najvacsom poriadku. No na mne nie je este vobec nic vidno, ale ze od 15 tyzdna sa to pomalicky rozbieha Laughing Laughing Laughing

 

14.09.2006 13:19

Markíza

Zdravím Vás! Aj ja sa veľmi teším, že je pred nami predĺžený víkend. Chystáme sa na vinobranie, len sme sa zatiaľ nerozhodli, či pôjdeme do Rače (to je miestna časť v BA) alebo do Pezinka (to je menšie mesto cca 25 km od BA). Už sa neviem dočkať lokší plnených pečienkou. Až sa mi slinky zbiehajú. Opäť ste preberali kočíky. Ja som to už raz spomínala, že trojkolky nie sú moja parketa, ale tento je celkom pekný. My budeme mať zánovný kočík. Už som sa dohodla s kamarátkou. Je to klasický kočík zn. Peg Pereg, farba modro - biele káro. Napriek tomu, že bol používaný, stále je veľmi pekný. Čo sa týka oblečenia, zatiaľ sa snažím odolávať, hoci z MMB som si kúpila jeden chutný overal a dnes sa chystám k jednej babenke, kt. predáva takú fleesovú zavinovačku do autosedačky. S masovým nakupovaním však chcem rozhodne počkať min. do prvých pohybov. Tie by mohli prísť cca o mesiac.

 

14.09.2006 13:44

Peťulka

Na dnes sa s vami lucim. Idem opat do autoskoly na vyucovaciu hodinu.... A poriadne si uzite predlzeny vikend............

 

14.09.2006 13:53

fazulka

Peťulka, drž sa a nech sa Ti dari Exclamation :D Markiza, s tym kocikom to asi aj my poriesime nejak podobne. Wink

 

14.09.2006 14:39

Markíza

Peťulka, ja som si urobila vodičák 14/8/06, takže to mám ešte v živej pamäti. Držím Ti palce!!!

 

14.09.2006 21:59

Katuš

Ahoj babulky,ja len na skok,som teraz bola dva dni v robote,nic som nestihla,ani vas poriadne precitat...zajtra to dozeniem.Prisli mi info o kocikoch DEMA,takze nech to nemusite zhanat,ak by ste ho daktora chceli: hmotnost kocikov Dema Scout X Tollero a Dema Scout X Classic je 18 kg. V kocikoch je prenosne nosidlo, ktoreho rozmery su dlzka: 78 cm a sirka 36 cm. Idem hajat,papa zajtra a krasny predlzeny vikend,ja mam tiez po dlhej dobe konecne tri dni volno:)

 

15.09.2006 06:38

Katuš

Juj,babulky,este som vam zabudla napisat,ako sme s atu bavili o tehu veciach....nasla som obchod v Sali,maju srandovne ceny oproti Blave.....maju aj stranku, www.mamashop.sk a napr tie tehu rifle elasticke az na brusko hore co su stoja u nich 1300,-a menzestraky s elastickym pasom stoja 1100,-......co ste pisali,tak v blave 2600...nepatrny rozdiel,ze?Volala som tam,teta mi povedala,ze velkosti su od c.36 do c.44,ale ak dakto potrebuej vacsie,usiju za tu istu cenu....dobre,nie?Ja sa tam zajtra chystam,ideme totiz k muzikovej sesternici na vikend ,ona byva asi 3km pred Salou v MOcenku,takze sa tam vybehnem popozerat,co maju a tak a dam vam potom v nedelu vediet

 

15.09.2006 17:28

Ivka31

Ahojte dievcata. Vidim, ze si uzivate pekny dnicek a pisat sa vam moc nechce. Tak vam aspon poslem nieco zaujimave o nasom spolocnom momentalnom stave. Pokračuje rýchli rast plodu do dĺžky, jeho výška v sede je v priebehu mesiaca od 75 do 130 mm. Ďalej sa predlžuje trup, vzpriamuje sa hlava, dolné končatiny sú kratšie ako horné. Dĺžka 12-16 cm. Pupočná šnúra má svoju konečnú formu. Dieťa denne vypije asi 0.1 litra plodovej vody a má už zrelé chuťové bunky. Vznikajú nechty a začína pracovať sluch.

 

15.09.2006 19:05

Markíza

Zdravím Vás! Práve sme sa vrátili z vinobrania v Pezinku. Ľudí tam bolo ako maku, hluk taký, že som myslela, že mi prasknú bubienky, plno stánkov...Malý v každom z nich niečo chcel, takže sme cca za 2 hodiny minuli tisícku. Deti sú radosť...Stretla som sa však s kamarátkou, s kt. sme sa veľmi dlho nevideli. Takže som rada, že sme tam išli. Dala som si lokše, na kt. som mala chuť už celý týždeň.

 

16.09.2006 08:57

jajka

Ahojte, aj my mame tento vikend veselo. Som u rodicov v Novom Meste n.V. a mame tu jarmok. U nas jje vzdy velky jarmok s kopou stankami a ja ho mam velmi rada.Kupila som si zimnu bundu, taku velku aby sa mi tam aj brusko pomestilo a stala ma 1200 Sk. Takze celkom super, velmi som sa bala ze taku ani nezozeniem a ze ked ano tak bude velmi draha. My mame zajtra s manzelikom 1. vyrocie svadby Razz ale stale nemam pre neho darcek. Chcela by som nieco pekne, ale vobec neviem co. Neviete nieco poradit Confused: Asi by som chcela nieco romanticke do nasho noveho domceka, nieco co by nam mohlo sprijemnit chvile vo dvojici, ale vobec neviem co. Tak si uzite pekny vikend, ahojte.

 

16.09.2006 13:02

Ivka31

Ahojte bambulky. Je tu niekto ??????????? Tak vam aspon zazelam pekny trosku zamraceny vikendik.

 

16.09.2006 13:29

Janka_PD

Ahojte žienky. :D Dávno som nič nenapísala, ale snažím sa aspoň čítať, no v posledných týždňoch ste sa tak rozpísali, že niekedy mám čo robiť, aby som stíhala čítať. Ivka, môžeš mi prihodiť do tab. dátum narodenia - 19.08./LEV/ a oblasť, v ktorej pôsobím - telekomunikácie, nemenovaný oranžový operátor Cool TP zatiaľ zostáva, uvidím zajtra, idem do prvej poradne. Som zvedavá a napätá, čo bude, či je všetko ok a tak, veď to poznáte... Krv mi už brali minule na všetko možné, aj to som zvedavá ake výsledky budú, konečne v 30-tke sa dozviem svoju krv. skupinu Smile Tie ostatné veci, čo tu spomínate, ani ich neviem pomenovať, mi nerobili, ani doktorka nespomínala. Musím si to pozapisovať na ťahák a na všetko sa spýtať. Niektoré tu máte riadne vedomosti. Ja popri robote nič nestíham a hlavne nechce sa mi šprtať po večeroch v odbornej literatúre, ale už by som mala asi začať.... Confused jajka, ty si z NM? Ja tiež, ale už 4 roky bývam v PD, môj drahý ma sem zatiahol a zlákali ma aj ceny bytov, ktoré sú tu v PD oveľa nižšie ako v NM. Aj dnes som v robote a budem aj zajtra, tak ak sem niekto ešte kuk môžeme popísať. Zatiaľ sa majte krásne.

 

16.09.2006 14:25

Ivka31

Chcem ti dopisat udaje do tabulky, ale radsej sa ta spytam.... Ty si mala predtým prezývku Marek a Janka, si z Prievidze a mas 30 ROKOV ??? Aby som nahodou nieco nepoplietla.

 

16.09.2006 15:09

Janka_PD

Ivka, presne tak. Začínala som ako Marek a Janka, ale potom sme to zmenili, už som iba Janka_PD. Aj vek je správny, ale môžeš mi ubrať aj 5 rokov :D , vôbec sa na tých 30 necítim... Profesiu daj len telekomunikácie, nech tam nesvieti Orange, inak vyštudované mám ľudské zdroje a pozri kde som skončila Embarassed

 

16.09.2006 16:25

jarus

Laughing Ahojte babule, tak týždeň som sa neozvala mala som veľmi perný týždeň. Už dobrú hodinu čítam všetko čo som zameškala. V pondelok som bola u lekára tak povedal že nález je v poriadku (tuk-tuk) že môžem byť spokojná. Krčok drží a bábo rastie. Na testy idem v utorok ráno. Ale výsledky budú až o 2 týždne. A predstavte si knižku stále nemám. Vraj mi ju vypíše až keď prídu výsledky testov. Akože nie že by na knižke záležalo, ale no všetky ju už máte a ja ju dostanem až v 19tt. To je čo? A vlastne až v 19tt mi prvýkrát zoberú moč, pomerajú tlak a podobne. Nechápem prečo až tak neskoro. Vyšetruje ma každé 3 týždne ale len vnútorne. Cvičiť nemôžem lebo som riziková a ešte 3 týždne budem brať Duphaston. Vravel mi nech neprovokujem a nech som rada že je všetko OK. Ale prechádzky to môžem. Ale voda, bazén v žiadnom prípade. Pribrala som 2,5 kg ale som rada že nie som sama. Vidím že sme na tom podobne všetky. Tak zatiaľ pa-pa ešte sa dnes ozvem.

 

16.09.2006 17:18

Ivka31

Ahojte bambulky. ...... som velmi rada, ze si sa ozvala, uz sme sa pytali, co je s dievcatami, ktore tu uz davno neboli. Dufam, ze sa ozvu aj ostatne dievcata. ..... ked si najdes cas, popismenkuj nieco.

 

16.09.2006 21:33

Markíza

Zdravím Vás! Aj Vy ste dnes ako taký lekvár? Ja sa akosi neviem dostať do rytmu. Urobila som len to najnutnejšie a aj to s maximálnou dávkou sebazaprenia. Ak Vám chutiai nátierky, ponúkam Vám recept svojej najobľúbenejšej: Suroviny: 5 zemiakov 3 vajíčka 1 majonéza 1 cibuľa 1 lyžica horčice 1/2 dcl oleja soľ a korenie podľa chuti Postup: Zemiaky uvaríme v šupke a taktiež vajíčka uvaríme na tvrdo. Keď vychladnú, očistíme ich a na jemno nastrúhame. Cibuľu nasekáme a zmiešame s nastrúhanými zemiakmi a vajíčkami. Pridáme majonézu, olej a dochutíme soľou a korením. Všetko dôkladne premiešame. Podávame s čerstvým pečivom alebo s chlebíkom. Je naozaj výborná. Prajem Vám dobrú chuť. Príprava nátierky zaberie trochu viac času, ale ako som už písala, je výborná. Dnes som ju robila a s mužíkom sme sa išli zadrhnúť (obrazne povedané). Danielko ju nemá rád, pretože je v nej cibuľa (neznáša cibuľu ani nič, v čom ju zacíti). Uvažovala som, že ju kvôli nemu pripravím bez cibule, ale nie je to ono.