1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99

marec 2007

12.09.2006 08:48

Markíza

Dôležité je, že väčšina z nás nevie, kedy presne došlo k oplodneniu. TP sa počíta od 1. dňa PM, ale máloktorá žena otehotnie v tento deň. Keď vezmeš do úvahy oficiálne stanovené plodný dni, tak tie sú cca v strede cyklu. Tzn., že keď máš 28-dňový cyklus, plodné dni máš cca na 14-ty deň. Už aj z toho je jasné, že k otehotneniu nemôže dôjsť v 1. deň PM. Nemusíš sa tým však trápiť, pretože TP je dátum výlučne orientačný (+/- 14 dní).

 

12.09.2006 08:50

Ifcok

ja si myslim, ze PM nie je uplne presna, aj ked bola pravidelna - lebo ide o to, kedy doslo k oplodneniu. z tej PM sa to len orientacne odvodzuje. tak preto ti asi lekarka ten TP upresnuje

 

12.09.2006 09:02

miamia

AHA tak dobre proste +-14 dni okolo 1.3.a to staci vediet...ach tie vsteky principy su zlozite... Rolling Eyes

 

12.09.2006 09:27

Katuš

tak som doma od obvodaka,ekg mam popisane,vraj je ok,o hodinu zas padam do poradne:) Inak,moj termin je 2.3.,ale podla minuleho uvz je drobec trosku vacsi a termin je 27.2.Toiez sme po IUI a presne vieme,kedy to vyslo:)Ale,tie babetka su betari,maloktore sa narodi presne na vyratany termin:)Aj kamoska teraz je v porodke a to sa maly mal nrodit 27.8.....sa mu nechcelo asi.Moja babk avravievala,ze samo najlepsie vie,kedy sa ma arodit a dom si vbruchu nepostavi:) Fiiiiha,ta cena 1700 za rifle tehulkovske nie je taka hroza....na bajzovej...no,asi sa pojdem pozriet....

 

12.09.2006 10:01

Katuš

MIAMIA,babulka,vsetko naj naj naj k tvojim dnesnym meninkam:)

 

12.09.2006 10:14

Markíza

K blahoželaniu sa pripájam aj ja.

 

12.09.2006 10:31

miamia

dakujem babulky ...ja som preto chcela tabulku aby som vedela kto sa ako vola aby som mohla zablahozelat ale zatial som tu asi len ja Maria...nevadi...ale budem to sledovat aby som nezabudla na Vase meninky ci narodeninky... Razz jaaaj som hladna chytro bezim papat...a chcem sa este opytat ktora ste uz bola na triple testoch?chodi sa nalacno?lebo ja mam kontrolu o 13.30hod a ja to hladna nevydrzim ak by trebalo nalacno Rolling Eyesk tomu co vravi babka sa pripajam ,lebo aj moja mamka vravieva,ze najlepsie je rodit,ked sa babo pyta samo na vet...ono vie najsamlepsie kedy chc ist vonku... Razz

 

12.09.2006 12:48

Markíza

miamia: dakujem babulky ...ja som preto chcela tabulku aby som vedela kto sa ako vola aby som mohla zablahozelat ale zatial som tu asi len ja Maria...nevadi...ale budem to sledovat aby som nezabudla na Vase meninky ci narodeninky... Razz jaaaj som hladna chytro bezim papat...a chcem sa este opytat ktora ste uz bola na triple testoch?chodi sa nalacno?lebo ja mam kontrolu o 13.30hod a ja to hladna nevydrzim ak by trebalo nalacno Rolling Eyesk tomu co vravi babka sa pripajam ,lebo aj moja mamka vravieva,ze najlepsie je rodit,ked sa babo pyta samo na vet...ono vie najsamlepsie kedy chc ist vonku... Razz
A čo sú vlastne tie triple testy a čo sa nimi sleduje?

 

12.09.2006 13:05

miamia

no to su tie AFP testy,co zistuju ci ma babo downov syndrom atd...

 

12.09.2006 13:13

Katuš

ahoj zabky,tak som doma z poradne.Vsetko je ok,uvz sme dnes nerobili,len vysetrenie,krcok drzi,vsetko v poriadku,zodpoveda danemu tyzdnu.Ale.....bola som sprdnuta...najprv tlak...130/80...aj minule som tak mala....vraj hranicny,vysoky....pritom je to podla mna v pohode....aspon ked som chodievala na meranie tlaku este k obvodnej,vravela,ze zvyseny je od 130/90 alebo 140/100.....tak neviem...no ale za to ma nesprdla,ale za vahu...som pribrala 3kila,za tento posledny mesiac,a vlastne aj celkovy moj prirastok za cele tehu su tie 3kila....a vraj to je vela,ze ak budem takto priberat,kolko budem vazit a kde budem mat tlak na konci tehu....tak som z toho smutna a nastvalo ma to a som vystupila pri trhu a nakupila plnu tasku ovocia a zeleniny a pri hlade sa budeme asi klamat a papat jablka,nektarinky a tak, a papat normal jedlo max 3xdenne,ziaden chlebik na olovrant......ach jaj. Inak,AFP tetsy.....ja som ich absolvovala,na krvicku sa ide rano na lacno a ked mas kontrolu o 13.30,tak prides znova,o nic nejde,uz napapana,asmoska.Inak,neviem,ako u vas,ale ja som prisla v stredu a vo stvrtok boli vysledky...tak by som sla den vopred,ak budu tak rychlo vysledky aj u vas a na kontrole ich uz budes vediet Smile

 

12.09.2006 13:26

Markíza

miamia: no to su tie AFP testy,co zistuju ci ma babo downov syndrom atd...
Ach tak. Ak sa nemýlim, robia sa v 16. TT. Keď je bábo podľa UZV cca o týždeň menšie, testy sa robia podľa reálneho veku alebo podľa PM?

 

12.09.2006 13:28

miamia

moja tak to potom aj ja som vela pribrala Rolling Eyes ale kasli na to ...moja mamka pribrala pri tretom tehotenstve do konca prveho trimestra 5kolo a potom uz len 4...cize je to individualne...a nemozes papat len ovocie a zeleninku Rolling Eyes musis aj celozrny chlebik aspon krajec na den... Razz ja sa nejdem bmedzovat ani ziadna tehu zienka sa nesmie...ok ak by sme sli do extremu 15 a viac tak ano ale tri kilka nic neznamenaju

 

12.09.2006 13:31

miamia

no ze vraj v Nemecku ich robia len starsim tehulkam Rolling Eyes ale som vravela mojej porodnej babe nech mi vybavi tie testy lebo ja na nich chcem ist tiez Wink ale ona mi povedala ze aj tak nedavaju korektny vysledok v niektorych pripadoch takze ma to len zbytocne vystrasi ak by bol zly vysledok Rolling Eyes

 

12.09.2006 13:33

Markíza

Myslím si, že na SVK sa AFP testy robia každej tehotnej žene. Inak, na Tvojom mieste by som postupovala rovnako. Aj ja by som ich chcela absolvovať.

 

12.09.2006 13:33

miamia

no ved jasne...ja ich chcem a basta ved by ma porazilo keby som na ne nesla Rolling Eyes

 

12.09.2006 13:35

Katuš

AFP sa robi v 16 tyzdni podla PM:) MIa,vdaka za mile slovka,ja som z toho na nervy,ked nad tym rozmyslam,je mi cim dalej tym viac do palcu...ach tie tehu hormony...ja nikdy nie som taka citliva ,ze by ma take daco rozhodilo,ale teraz.... Ja som tie 3kg pribrala za posledny mesiac,to sa jej nezdalo....kmotra mi teraz pisala,ze aj ona to tak mala.....ze prve tri mesiace ani deko a potom zrazu tiez 3kila za mesiac a ptom sa to upravilo na mneje mesacne.....jaj jaj

 

12.09.2006 13:36

Katuš

A rovnosom zabudla....dalsia poradna 10.10. aj s velkym uvz v 20tt....uz by sme mohli vedeit aj pohlavie:)

 

12.09.2006 13:39

Markíza

Ak ak je to bábo reálne mladšie (tak ako v mojom prípade), nemôžu byť skreslené výsledky? Bola by som z toho zbytočne stresovaná.

 

12.09.2006 13:42

Katuš

Myslim,ze ine,oni to robia v 16tt tehotenstva,nezalezi na tom,ci je babo o 5dni starsie,ci mladie...ono po urcitej dobe zacne vylucovat menej HCG do krvi....a inak,maju rozpatie vysledokv aj keby si prisla v 15tt...kamaska tak bola a bolo to okej...a maly bol tiez mladsi a dokonca sla ona o tyzden skor..maly je valibuk a strasne zlaty:)

 

12.09.2006 13:44

miamia

no ja som ani prvy ani druhy mesiac nepribrala a teraz som sa postavila na vahu a 2,5 kila navyse...zrazu Rolling Eyes no a co mam hladovat????nie ved by som tym ublizila drobcovi ...pozri teraz mame tri kila navyse...a do konca stvrteho si dajme zavazok ze uz len kilko...hm?ale to asi nepojde Rolling Eyes xixi Razz ja idem 20.9.a mozno vam poviem co cakame... Wink co chcete vy?ja chlapceka ale aj dievcatko budem mat rovnako rada...xixi Wink

 

12.09.2006 13:45

Markíza

Tak to som rada. A okrem toho, lekár ten UZV sám robil, tak hádam vie, čo má robiť. Je to síce taký starší a až priveľmi konzervatívny pánko, ale je to lekár, tak sa musím spoľahnúť na jeho úsudok.

 

12.09.2006 13:49

Katuš

miamia: no ja som ani prvy ani druhy mesiac nepribrala a teraz som sa postavila na vahu a 2,5 kila navyse...zrazu Rolling Eyes no a co mam hladovat????nie ved by som tym ublizila drobcovi ...pozri teraz mame tri kila navyse...a do konca stvrteho si dajme zavazok ze uz len kilko...hm?ale to asi nepojde Rolling Eyes xixi Razz ja idem 20.9.a mozno vam poviem co cakame... Wink co chcete vy?ja chlapceka ale aj dievcatko budem mat rovnako rada...xixi Wink
Hihi,no to kilo do konca stvrtehi uz asi nepojde:)My sme dnes zacali 17 tyzden,sme 16tt+0,ak to berieme stym,ze je 10lunar.mesiacov,tak sme prave zacali 5mesiac:)A citala som dadke,ze by vaha mala ist okolo 1,5 -2 kila hore mesacne....tak vazne uz neviem,kniha vravi tak,doktorka hentak...no co sa zabijem...?Nie..akurat papam bagetku so sunkou,som si urobila:)ked os hladna,co mam robit....Moja mama pribrala pri mne 32 kil a aha,som tu,cela,ziva,zdrava....asi to necham tak a uvidim,co to bude robit....vsak hadam mi nedaju dietu... Rolling Eyes

 

12.09.2006 13:51

Katuš

Markiza,ja mam obvodaka tiez starsieho pana a je to super...pred nim som mala taku mladu lekosku,to bol des...tam osm sa daco spytala,na mna jacala......a nic nerobila...presla som k nemu,hned ma psolal,kam bolo treba....je to sympatak,vela vie,aj ked sa treba vacsinou pytat,len teraz chodim do CAR do poradne,lebo aj on bol kludnejsi,vraj ak tomu babu pomohli,aby bolo,nech to maju pod kontrolou radesj oni:)

 

12.09.2006 13:51

Markíza

Sesternica pri druhom dieťatku pribrala viac než 20 kg a po pôrode ich postupne strácala. Malý mal vo februári rok a sesternica je tuším ešte štíhlejšia než pred otehotnením. Podotýkam, že malého stále kojí.

 

12.09.2006 13:51

Katuš

chcela som tym povedat,ze dakedy je lepsi starsi lekar,ako mlady...

 

12.09.2006 13:52

Markíza

Nechcem vyzerať ako nejaký analfabet, ale aká je to CAR poradňa?

 

12.09.2006 13:54

miamia

no to je super ja som z toho mimo z tych poctov...ked som 15+5 tak to znamena ze som v 16tt a ked bude 17+0tak som v 18tt??? Embarassed

 

12.09.2006 13:55

Katuš

Markiza, nebojkaj,nevyzeras tak:) Nie kazdy pozna tie skratky,hlavne ak to nemusel zazit,to co my.Nam sa nedarilo 3roky...tak sme sli do CAR-centrum asistovanej reprodukcie:)a teraz k nim chodim do poradne.

 

12.09.2006 13:55

miamia

no markizka nie si analfabet ale ani ja to neviem a tiez som sa prv hanbila opytat... Embarassed

 

12.09.2006 13:56

Katuš

Miamia,presne tak,ako si to napisala:)

 

12.09.2006 13:58

Katuš

Baby,vy ste ale cisla.Co sa hanbite,koho?mna?Tak to sa nemusite.Ja si zas pripadam dakedy,ze moc mudrujem,ale 3roky hladania infosiek urobli svoje a mam teraz okolo seba vela novorodencov a deticiek do 6mesiacov,taksom to prezivala vsetko s nimi,tak viem...preto tu tak mudrujem obcas.... Embarassed

 

12.09.2006 13:59

miamia

inac mala som citak ze je to nieco take...my sme sa uz tiez po roku bali aj mal mily zle vysledky ze 90%patologickych spermii a lekar uz vravel,ze nemame sancu normalne otehotniet tak sme chceli ist do iscare,ale ja som mu nasadila sama liecbu a zlepsilo sa mu to o 25%a o mesiac som bola tehu Rolling Eyes

 

12.09.2006 14:02

miamia

a kde ty pracujes vlastne ako co???zdravotna sestra???ci ako co???ked mas tolko deticiek okolo seba...??ja som robila na novorodeneckom aj v detsej nem.teda praxovala a bolo to uzasne... Wink

 

12.09.2006 14:02

Markíza

Ďakujem za vysvetlenie. Zas som o čosi múdrejšia. Smile

 

12.09.2006 14:03

Katuš

no,dakedy stacia aj vitaminky a deju sa zazraky.....Ja soom bola aj v Iscare,toto je tretie CAR,kam chodim....a teda z Iscare som odisla po 2mesiacoch....niekto tam ma dobry dojem a skusenost,ale ja teda nie.....skoda reci...ako prve mi vypisali ziadost o umele oplodnenie-IVF....vraj inak to nepojde,lebo ma cysty na vajecnikoch....a potom som tam bola 5x a vzdy ma mal iny lekar a som zakazdym ako rapkac opakovala,co je voveci.....presla som do Gynfiv a,to bolo v novembri tusim,vo februari som boal na laparoskopii,ktoru nmi Iscare nechcel urobi,vraj to nepomoze,odtsranili mi cysty a v maji sme nabehli do cyklu na 2IUI-inseminacia(prva v marci nevysla)a aha...som tehula....

 

12.09.2006 14:03

miamia

aj ja dakujem Razz

 

12.09.2006 14:05

miamia

tak to je s nasim zdravotnictvom tak... Rolling Eyes hore nohami Rolling Eyes no chvalabohu,ze konecne si tehu a onedlho bude tvoje malilinke na svete Razz

 

12.09.2006 14:06

Katuš

miamia: a kde ty pracujes vlastne ako co???zdravotna sestra???ci ako co???ked mas tolko deticiek okolo seba...??ja som robila na novorodeneckom aj v detsej nem.teda praxovala a bolo to uzasne... Wink
Bohuzial,nie.Ja som velmi chcela byt detska sestra,ak nie lekarka,ale ma nevzali na zdravotku,bolo vtedy malo miesta.Tak som vyuceny cukrar,spravila som si maturitu a dnes som na letisku na vezi ako dispecerka aut,co behaju po drahach.....hi,asi tak,od zdravotnictva daleko:) Ale ...kmotra ma 5mesacnu dceru,teda moje krsna:)A chodim na diskusiu kde sa zo samych snaziliek stalo vela tehuliek a vela z nich poznam osobne a uz su z n ich mamicky:)Takze asi tak:)

 

12.09.2006 14:06

miamia

idem Wink si lahnut som nejaka ospala potom si vas precitam co ste popisali...

 

12.09.2006 14:07

Katuš

miamia: tak to je s nasim zdravotnictvom tak... Rolling Eyes hore nohami Rolling Eyes no chvalabohu,ze konecne si tehu a onedlho bude tvoje malilinke na svete Razz
no,to mas pravdu.....prvy lekar ma rok pchal tabletkami,ze to pojde aj samo....s tymi cystami asi tazko....a vedel o nich a nic s nimi nerobil....este mi tabletkami uhnal dalsie....skoda reci....a to mi sluboval,ze do 4mesiacov som tehitna...to bolo v auguste pred 3rokmi.....sila,ze?Este ze som nasla guraz odtial odist....

 

12.09.2006 14:09

Katuš

no,ja idem vybalit ten moj obrovsky ovocny nakup:)a daco konecne porobit,zas budem cele dva dni v pravi,tak nech tu neni bordel ako v tanku...vsak sa este ozvem

 

12.09.2006 14:12

miamia

no tak to je na h...o ...niekedy nam za nase zdr.problemi moze este aj sam lekar...uz som pocula o vela pripadoch takychto...ved to je hroza... Sad ale hlavne je co?ze v brusku mas chrustika!!!! Razz

 

12.09.2006 14:26

Markíza

Katuš, Ty chodíš do Ginfiv-u? Tam pracuje MUDr. Harbulák a k nemu som chodila počas celého môjho prvého tehotenstva a aj som u neho rodila. Neviem, aký je teraz, ale vtedy som bola maximálne spokojná.

 

12.09.2006 14:29

Katuš

ano,chodim do GF,ale k Stenovej,som u nej zacala,ona mi robila aj laparku...som u nej spojňkojna,je fajn.Harbi je tam stale,je pohodak,robil mi prve IUI,zlaty clovek,skor srandoval,ako by sa tvaril,ze ide o daco vazne,predsa len,islo o to,ci budem tehu uz v marci....a on to bral s humorom,vraj keby mal muzik tolko milinov,kolko ma spermii v korunach na ucte,to by bolo ine kafe....smesa nasmiali.Je naozaj zlaty:)

 

12.09.2006 14:33

Markíza

Viem si to veľmi živo predstaviť. Presne taký istý bol aj pred 9-timi rokmi. Kopa srandy a veľmi milý človek. Najradšej by som k nemu chodila opäť, ale počula som, že je tak vyťažený, že nové pacientky (myslím tým pacientky, kt. otehotneli prirodzeným spôsobom) už neprijíma. Dokonca vraj aj k pôrodom chodí už iba výnimočne.

 

12.09.2006 14:36

Ivka31

AHOJTE DIEVCATA

 

12.09.2006 14:39

Markíza

Ivka31, v mene všetkých mamičiek Ti ďakujem za tabuľku.

 

12.09.2006 15:04

Anonymous

ozaj, dievcata, co ste z bratislavy - nechceli by ste chodit na gravid-jogu? ja som prave nasla jednu v ruzinove (mc hojdana) a hovorila som s cvicitelkou - lenze zatial som len jedna zaujemkyna Sad

 

12.09.2006 15:05

Ifcok

to som bola ja, len ma to odhlasilo ..

 

12.09.2006 15:06

Markíza

Ja by som chcela chodiť na psychoprofylaxiu. Musím si zistiť, od ktorého týždňa sa môžem prihlásiť. Chcela by som chodiť na Antolskú.