1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104

Januarove babetka 2007

25.07.2006 16:35

Anonymous

neviem, co mi to blbne. Confused: soňa

25.07.2006 16:53

Alexandra

Soni to je v pohode Wink

25.07.2006 19:10

Velrybka

Teda vidim, ze tu uz rozoberate porodiky!! Ja mam tiez len krasne spomienky. My sme boli u lekara asi o 5pm , lebo som maleho necitila, on ma prezrel a povedal mi aby som v noci prisla do nemocnice, ze budem rodit!! Shocked Asi okolo siedmej mi zacali mensie kontrakcie, skackala som doma na fit lopte k 11pm som uz stala pol hodku pod sprchou, co to bolo horsie. Po polnoci hovorim muzikovi, ze uz podme, predsa len to tam chvilku trva... Okolo pol jednej sme dosli do nemocnice, monitorovali ma. O 2am prisiel moj lekar, vypustil mi plodove vody - vtedy zacali zahulove bolesti!!! Rolling Eyes Tak som sa supla do bazenika a metala sa ako ryba na suchu. Asi nieco po tretej hovorim, ze to uz nevydrzim, ze chcem epidural - stale mi hovoril , ze som malo otvorena, a ked som si predstavila ze take bolesti zvladat xxx hodin - dakujem pekne. Napojili ma infuzku a cakali kym sa stabilizuje tlak, a ja medzitym, ze: Idem uz tlacit!!! V tej chvili prisla lekarka s vozikom, na ktorom bola moja epiduralka ale jej povedali, ze uz mam smolu!! Laughing Laughing Tak som tlacila a tlacila a o 4:05am bol maly vonku..... Ten pocit, ked mi ho dali do narucia bol nadherny. A bolesti hned samozrejme fuc, akoby som ani nerodila. Len som sa zacala hrozne nekontrolovatelne triast , ako od zimy. Tak ma prikrivali. Laughing Pamatam si iba dve hodiny horsej bolesti, ale okolo toho inak vsetko super. Muzik so mnou cely cas, ticho , sero na porodnej sale. V celej porodnici ja a jedna zena Laughing Laughing

25.07.2006 20:35

zuzana Búciová

Aj ja sa pridávam k pozitívnym skúsenostiam s pôrodmi. Rodila som zatiaľ iba trikrátSmile), ale všetky tri boli úplne ok. 1. pôrod Alžbetka 03/2000, o 6hod mi odtiekla voda, ale už som bola v nemocnici ( týždeň pred termínom), takže na sálu ma dali až o 9 tej, a to som nemala vôbec žiadne bolesti!!! Tie mi začali až o 10.40, a to ma už doktor poslal na stôl s tým, že mi pichnú oxytocín- na urýchlenie a zvýšenie činnosti maternice, a že do hodiny porodím. To som im neverila, lebo tie bolesti vôbec tomu nezodpovedali. A malá sa narodila o 11.40. Takže intenzívne bolesti som mala asi 30min. 2. pôrod Adrian 07/2001 - tiež týždeň pred termínom som išla na kontrolu, doktor ma poslal na CTG, kde sa ukázali stredne silné kontrakcie, a bola som už otvorená na 4cm. Tak ma tam nechal s tým, že sa to určite rozbehne. Do 16 tej sa ale nedialo vôbec nič- bolesti žiadne a ja otvorená na 6-7 cm. Potom mi praskla voda, a nabralo to spád. A malý sa narodil o 16.45 3. pôrod Maťko 01/2005 o 4 tej ráno mi doma odtiekla voda, ale bez kontrakcií. Do nemocnice som prišla okolo 7hod, vyšetrili ma , a vraj na 6-7cm, ale kontrakcie som necítila a malý bol strašne " vysoko"- nezostúpil do pôrodných ciest. Už mi hrozil cisársky, a to som si povedalal, že tak tretie porodiť cisárskym by bola hanba:-))) Pôr. asisitentka mimochodom kamoška- mi poradila polohovanie- tri kontrakcie na jednom boku, potom na druhom. O 10.10 mi piichli oxitocín do žily, a 10.40 bol malý na svete. Mal 4110 a 59 cm. Porodila som ho vďaka super lekárovi bez nástrihu. Som zvedavá, ako to bude teraz, ale dúfam, že určite nie horšie. Prepáčte mi tento dlhý príspevok, ale chcela som ním iba povzbudiť prvorodičky, že to nemusí byť vždy iba hrôza a 16 hodín strávených v bolestiach.

25.07.2006 21:00

Zuziik

Zuzka to je uplne super, ja som s jednou takouto kockou lezala na izbe, mala velmi lahke porody a tiez akurat treti vtedy... A tiez tam bola mamicka, ktora mala uz 11 rocnu dceru, tiez nevie ako porodila, kontrakcie mala slabe asi tak dve hodky, takze prisla do nemocnice a do 45 min. mala odrodene... takze je tiez vela lahsich porodov... Ja som napr. bola upozornena od mojej prvej navstevy u gyndosky co bolo asi ked som mala 15-16 rokov, ze budem tazko rodit, kvoli mojej naklonenej maternici...

25.07.2006 21:08

zuzana Búciová

Práve som sa rozprávala s kamoškou, čo robí pôr. asistentku- do včera rána mala nočnú. O 5.10min jej prišla prvorodička s tým, že jej odtiekla voda, ale bolesti nemá, že čo má robiť. Tak ju vyšetrili, že keď je už tam a bola otvorená na 1-2cm. Chcela ísť domov s tým, že sa vráti, ak by sa to zintenzívnilo, ale doktor ju presvedčil, že to už nemá význam, že si ju pripravia a budú čakať. Tak jej dala tá kamoška klystýr a poslala ju na WC. Tá kamoška si odišla do automatu na chdbu kúpiť kávu, keď tu zrazu hrozný krik, že už rodí. Tak tam nabehla kamoškina kolegyňa, a ledva ju stihli z WC premiestniť na stôl, a malá bola na svete. Narodila sa o 5.45. Tomu sa hovorí rychovka. Inak, ja som pri všetkých troch tehotenstvách od 7 mesiaca užívala homeopetiká ako prípravu na pôrod. Môžno aj preto to nebola žiadna tragédia:-))) A dnes som si v lekárni kúpila ostružinu malinovú. Z tej sa má piť čaj dve šálky denne ale iba od 35 TT. Vraj je problém ho dostať.

25.07.2006 23:26

Zuziik

Zuzana Búciová: Inak, ja som pri všetkých troch tehotenstvách od 7 mesiaca užívala homeopetiká ako prípravu na pôrod. Môžno aj preto to nebola žiadna tragédia:-))) A dnes som si v lekárni kúpila ostružinu malinovú. Z tej sa má piť čaj dve šálky denne ale iba od 35 TT. Vraj je problém ho dostať.
Zuzka a ta ostruzina malinova je na co ? A ako vlastne funguju tie homeopatika ? Nevies ako sa volaju ?

26.07.2006 09:07

zuzana Búciová

Tá ostružina malinová má vraj voľniť svaly, a zvyšuje pripravenosť maternice na pôrod. Preto sa skôr ako v tom 35tt neodporúča. Tie homeopatiká beriem už teraz, a je to Tuberculinum 200CH 1 glob. Potom o 4 týždne sa dáva Medorhinum 200CH tiež 1 globulka, o ďalšie 4 tLesinum 200Ch, 1 globulka a o ďaľšie 4 t Sulfur 200Ch 1 globulka. To je taká širšia príprava, a potom tie posledné dva mesiace pred pôrodom sa berie niečo iné, to by som sa musela pozrieť, ako som to brala. Ale viem to zistiť. Potom hneď po pôrode sa dáva Arnica Montana 200CH asi 1 globulka?? A ďalej Arnica Montana ale 5-9 CH pomerne často aj á 1 hodinu. Pomáha to hojeniu popôrodných poranení, napr. nástrihu, príp. jazve po cisárskom. Potom sú aj homeopatiká na spustenie kojenia, aj na zastavenie kojenia. Inak k spusteniu pôrodu vraj pomáha aj škorica, čo mi potvrdila aj kamoška. Behom asi 4 hodín zjedla dva balíky CiniMinies- to sú tie škoricové, a do 3 hodín dostala bolesti a do 2 hodín sa malý narodil. Ak to zistím, tie zvyšné lieky, hodím to sem:-))) Pekný deň.

26.07.2006 09:14

Alexandra

Tie homeopatika zaujimaju aj mna, co je to zac..?

26.07.2006 09:16

Terezia

Ja som si akurat kupila caj pre tehotne zeny a obsahuje ostruzinu malinovu. Podla vasich tvrdeni by som ho asi pit nemala. Neviete o nejakom inom dobrom caji pre tehotne zeny. A co tak ta znacka Hipp? Aj ti maju nejaky caj pre tehotne zeny. Akurat som prisla od dr. Uz mam zatrhnute aj vychadzky. Mam 2cm ranku na krcku maternice a placenta mi zasahuje cez nieco cez nema. Takze len lezat a oznamovat jej kzade spinenie a ona rozhodne,ze ci utekat do nemocnice. A dala mi magnesium.

26.07.2006 09:21

zuzana Búciová

Toto som ešte narýchlo našla v starých informáciách. http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_id=37246&zoradenie=0 Viem, že kamošky pili kombinovaný čaj z maliníku( ostružiny malinovej)a Alchemilky, a kombinovali to chôdzou po schodoch, a vyšlo to. Tie homeopatiká- ja som im veľmi neverila, ale keď zabrali malej Alžbetke, keď mala 2 mesiace a uštipla ju osa na chate, a ja som jeje podala okamžite na to liek, a nebolo jej vôbec nič, tak som sa tým začala zaoberať. Teraz takmer všetko sa snažím liečiť takto, a zväčša sa to podarí. Napr. pri Adriankovi som iba vďa homeopatikám pokračovala úspešne v kojení. Mala som tižtri dni otrasnú krízu, ale vydržali sme to bez prikrmovania, a vyšlo to. Kojila som ho 18 mesiacov. Skúsim to pozrieť a napíšem.

26.07.2006 09:28

zuzana Búciová

NEVOLNOST A ZVRACENÍ Sepia officinalis 9 nebo 15 CH Nepotlačitelná ranní nevolnost, zvracení po jídle, přecitlivělost na zápach jídla, chuť na kyselé pokrmy, averze k mléku. Dávkování: 5 granulí v rytmu nevolností Ipecacuanha (Ipeca) 9 CH Nadměrné slinění, nevolnost se zvracením nezmírňuje, chuť k jídlu trvá, jazyk zůstává čistý. D: 5 granulí v rytmu nevolností Ignatia amara 9 nebo 15 CH Nevolnost vyvolaná sebemenším pachem, přecitlivělost na zápach jídla, paradoxní zlepšení nevolnosti jídlem, silná přecitlivělost na neshody. D: 5 granulí v rytmu nevolností Při současném výskytu závratí: polykomponentní přípravek Cocculine D:3x denně 2 tablety POTÍŽE PŘI MOČENÍ- pozor na záněty! Při akutních nebo déletrvajících potížích vyhledat pomoc lékaře! Sepia officinalis 9 CH Časté nucení na močení s pocitem tlaku na močový měchýř. D: 5 granulí 4 - 5x denně Staphysagria 9 nebo 15 CH Pocit pálení mezi močením, pocit odkapávání moči po vymočení, psychicky špatně snášené těhotenství. D: 5 granulí 4 - 5x denně Cantharis 5 nebo 9 CH Bolesti před, během i po vymočení, lék zánětu močového měchýře. D: 5 granulí 4 - 5x denně Equisetum hiemaie 5 nebo 9 CH (Rp) Bolesti po močení, lék zánětu močového měchýře. D: 5 granulí po každém močení ŽALUDEČNÍ POTÍŽE Robinia pseudo-acacia 5 nebo 9 CH (Rp) Převládá překyselení žaludku, pálení jícnu. D: 5 granulí 3 - 4x denně Iris versicolor 5 nebo 9 CH (Rp) Převládá pálení žaludku. D: 5 granulí 3 - 4x denně Polykomponentní přípravek Gastrocynésine D: 1 až 2 tablety nechat pomalu rozpustit v ústech 15 minut před jídlem. PŘÍPRAVA NA POROD Arnica montana 9 CH Pro dobrou funkci svalů a cév, prevence vzniku krvácení. D: 5 granulí denně 14 dní před porodem Gelsemium sempervirens 15 nebo 30 CH Strach a úzkost před porodem. D: 5 granulí jakmile začnou obavy z porodu BĚHEM PORODU - léčebné schéma doporučuje gynekolog nebo lékař homeopat! Pokud je průběh porodu fyziologický, střídat léky Caulophyllum a Actaea racemosa v uvedených časových odstupech. Caulophylum thalictroides 5 nebo 9 CH Nepoddajnost děložního hrdla, nepravidelné, neúčinné, křečovité bolestivé stahy, atonická děloha. D: při nástupu porodní činnosti 5 granulí každých 30 minut, po odtoku plodové vody 5 granulí každých 15 minut Actaea racemosa 5 nebo 9 CH Silné nepravidelné porodní bolesti, křeče děložního hrdla, bolesti vystřelující do stehem. D: stejné jako výše PO PORODU - podle obtíží užívat některé z uvedených léků po dobu 7 dní Arnica montana 9 CH Urychlení hojení, vstřebání hematomů, odstranění pocitů zhmoždění, lék má specifický účinek na svaly a kapiláry. D: 5 granulí 2x denně China 5 nebo 9 CH Únava způsobená velkou ztrátou tělesných tekutin (krev, plodová voda). D: 5 granulí 2x denně Staphysagria 5 nebo 9 CH Na hojení řezných chirurgických ran (nástřih hráze, císařský řez). D: 5 granulí 2x denně Pyrogenium 9 nebo 15 CH Prevence hnisaných komplikací. D: 5 granulí 1x denně Sepia officinalis 9 nebo 15 CH K odstranění pocitu "prázdného" břicha, v případě depresí. D: 5 granulí 1x denně KOJENÍ Ricinus communis 5 CH Nedostatečná tvorba mléka. D: 5 granulí 2x denně Agnus castus 5 CH (Rp) Nedostatečná tvorba mléka, reakční depresivní syndrom. D: 5 granulí 2x denně Ricinus communis 15 nebo 30 CH Zastavení tvorby mléka, odstavení kojence. D: 5 granulí 2x denně Lac caninum 15 nebo 30 CH Zastavení tvorby mléka D: 5 granulí 2x denně, střídat s Ricinus communis 15 nebo 30 CH PRASKLINY PRSNÍCH BRADAVEK Nitricum acidum 5 nebo 9 CH (Rp) Praskliny s ostrými okraji, snadno krvácející, bodavé bolesti jako od zaraženého trnu. D: 5 granulí 2x denně Graphites 9 nebo 15 CH (Rp) Praskliny se žlutým sekretem tvořícím žlutohnědé stroupky. D: 5 granulí 2x denně ZÁNĚT PRSU - nedojde-li k výraznému zlepšení během 24 hodin, je třeba vyhledat lékaře!!! Belladonna 5 nebo 9 CH Akutní zánětlivé zduření prsu, zčervenání, otok, bolest, horkost, pulzující bolesti zhoršené dotekem a otřesy. D: 5 granulí 4x denně Apis mellifica 9 nebo 15 CH Zánět prsu s bodavými a pálivými bolestmi, zlepšení studenými obklady. D: 5 granulí 4x denně Bryonia 5 nebo 9 CH Horká, bolestivá a tuhá prsa, bolest zvýrazní i minimální pohyb prsu, zmírnění bolesti jeho stažením. D: 5 granulí 4x denně

26.07.2006 09:51

Alexandra

No to si budem musiet pozapisovat Shocked

26.07.2006 09:58

Zuziik

Ja si to radsej vytlacim... :D Diky Zuzka

26.07.2006 10:21

zuzana Búciová

Práve teraz som telefonovala s lekárkou homeopatkou, a tá mi povedala, že normálne stačí pred pôrodom mesiac užívať Pulsatilla 9CH 1xdenne 2globulky , pri väčšej úzkosti z pôrodu 2x denne. Pri prvých príznakoch pôrodu ( odtečenie plodovej vody, alebo nástup kontrakcií) striedať Acteu Racemosu 5 CH 1 globulku a Caulophyllum5CH tiež jednu globulku á 10-15 minut. Až po príchode do pôrodnice si treba dať Cuprum 200Ch 2 globulky- Úplne uvolní pôrodné svalstvo- ale AŽ V PORODNICI!!!! Ako som už písala, tak hneď po pôrode treba dať sebe aj dieťaťu Arnicu Montanu 200ch - dieťaťu 1 maminke 2 globulky. Potom stačí to nižšie riedenie 5-9 CH. Vraj je nezmyse užívať Arnicu pred pôrodom, lebo tá iba hojí už vzniknuté poranenia. Fakt je, že ja som ju pred pôrodom nikdy nebrala, až po. Ak máte nejaké nejasnosti, kľudne napíšte. Inak na boľavé bradavky po pôrode je dobrá homeopatická masť Cicaderma. Ale aj bradavkám sa dá pomôcť už pred pôrodom. Pri Alžbetke som mala príšerné problémy s bradavkami po pôrode, potom mi ktosi poradil, že si treba od 35TT masírovať 2x denne bradavky zmesou glycerýnu a liehu v pomere 60:40. Po pôrode, ak nie je nijaký problém- prasknutá bradavka do krvi - si stačí bradavky potierať čistým glycerýnom. Potom pred kojením si ho netreba ani umývať. Mne sa napríklad kalciová mastička vôbec neosvedčila. Inak na naliate prsia po pôrode- asi tretí deň- mi veľmi pomohol slivovicový obklad na prsia, teplá plienka a sólux a tie homeopatiká.

26.07.2006 10:44

sonka1

vdaka zuzana, myslím, ze viaceré nás to zaujíma Smile

26.07.2006 10:56

gabca

Zuzka diky, ja som zatial jedinykrat pouzila homeopatika pri Deniskovi a sice Echinaceovy sirup a zabral vyborne.

26.07.2006 11:11

Alexandra

Kocky, od vcera mam ale hroznu depresiu, neviete co na to? Hodinu som plakala, manzel nevedel co tak zavolal jeho mame a ta ma poslala sa liecit na psychiatriu..

26.07.2006 11:38

Terezia

Alexandra: Kocky, od vcera mam ale hroznu depresiu, neviete co na to? Hodinu som plakala, manzel nevedel co tak zavolal jeho mame a ta ma poslala sa liecit na psychiatriu..
Nechcem byt drza, ale asi treba poslat ju. Ved je zena a mala by ta pochopit. Depka v tehotenstve je predsa uplne normalna. Ja sa teraz rozplacem, ked sa na mna niekto len skaredo pozrie. Vsetko je Alex v pohode neboj sa. Depka pride aj odide. Povedz si, ze zajtra bude lepsie a krajsi den a vykasli sa na depku, A ked aj tak neodide, tak tu sa nam mozes vystazovat kolko len chces.

26.07.2006 11:58

Alexandra

Alexandra: Kocky, od vcera mam ale hroznu depresiu, neviete co na to? Hodinu som plakala, manzel nevedel co tak zavolal jeho mame a ta ma poslala sa liecit na psychiatriu..
Nechcem byt drza, ale asi treba poslat ju. Ved je zena a mala by ta pochopit. Depka v tehotenstve je predsa uplne normalna. Ja sa teraz rozplacem, ked sa na mna niekto len skaredo pozrie. Vsetko je Alex v pohode neboj sa. Depka pride aj odide. Povedz si, ze zajtra bude lepsie a krajsi den a vykasli sa na depku, A ked aj tak neodide, tak tu sa nam mozes vystazovat kolko len chces.
Si zlata, dakujem.. No napisala som ze nepojdem a ze do nasho zivota nevidi... Akoze naozaj neorzumiem, ona je dost citliva zena, nevie ze ked je niekomu zle, ci psychicky, alebo fyzicky, tak nie je vhodny cas posielat ho/ju na psychiatriu? Crying or Very sad

26.07.2006 13:17

zuzana Búciová

Alex, nič si z toho nerob. Skús si navariť šálku teplého medovkového čaju a začni užívať Sedatif- tiež homeopatikum, ktoré môžu aj tehotné. Ešte Ti skúsim zistiť, či môžeš aj tú Pulsatillu, o ktorej som písala, tá je práve na skľúčenosť v tehotenstve. Iba neviem, či ju môžeš brať aj takto skôr. Ja som ju brala iba ku koncu kvôli obavám z pôrodu. Keď zistím, dám vedieť. A kašli na všetkých, okrem seba a drobčeka. Potrebuješ pokoj a kľud. Hladkaj si bruško, a pusti mu nejakú peknú muziku. Vraj to už počujú:-)))

26.07.2006 13:27

Alexandra

Zuzana Búciová: Alex, nič si z toho nerob. Skús si navariť šálku teplého medovkového čaju a začni užívať Sedatif- tiež homeopatikum, ktoré môžu aj tehotné. Ešte Ti skúsim zistiť, či môžeš aj tú Pulsatillu, o ktorej som písala, tá je práve na skľúčenosť v tehotenstve. Iba neviem, či ju môžeš brať aj takto skôr. Ja som ju brala iba ku koncu kvôli obavám z pôrodu. Keď zistím, dám vedieť. A kašli na všetkých, okrem seba a drobčeka. Potrebuješ pokoj a kľud. Hladkaj si bruško, a pusti mu nejakú peknú muziku. Vraj to už počujú:-)))
Zuzka si zlata, ale musim trcat v praci a financne som na tom tak, ze tento tyzden nie je ani na obedy uz. Takze sa bojim ze si to homeopatikum nebudem moct dovolit Crying or Very sad

26.07.2006 13:36

zuzana Búciová

Iba orientačne, tá Pulsatilla stojí asi 55,-sk a ten Sedatif niečo málo cez 100,- a vydrží Ti to dosť dlho. A je to dlhodobé užívanie, takže kľudne začni kedy chceš, kým sa dáš trochu do poriadku. Maj sa pekne a mysli iba pozitívne:-)))))

26.07.2006 13:44

Terezia

Si zlata, dakujem.. No napisala som ze nepojdem a ze do nasho zivota nevidi... Akoze naozaj neorzumiem, ona je dost citliva zena, nevie ze ked je niekomu zle, ci psychicky, alebo fyzicky, tak nie je vhodny cas posielat ho/ju na psychiatriu? Crying or Very sad
Mozno mala aj ona zly den a vyvrsila si ho na tebe.

26.07.2006 13:53

Alexandra

Zuzana Búciová: Iba orientačne, tá Pulsatilla stojí asi 55,-sk a ten Sedatif niečo málo cez 100,- a vydrží Ti to dosť dlho. A je to dlhodobé užívanie, takže kľudne začni kedy chceš, kým sa dáš trochu do poriadku. Maj sa pekne a mysli iba pozitívne:-)))))
To naozaj? Jeeej, tak to si ma potesila.. Potrebujem na to nejaky recept, alebo mam len nabehnut do lekarne a vypytat si to?

Terezia

Zuzana Búciová: Alex, nič si z toho nerob. Skús si navariť šálku teplého medovkového čaju a začni užívať Sedatif- tiež homeopatikum, ktoré môžu aj tehotné. Ešte Ti skúsim zistiť, či môžeš aj tú Pulsatillu, o ktorej som písala, tá je práve na skľúčenosť v tehotenstve. Iba neviem, či ju môžeš brať aj takto skôr. Ja som ju brala iba ku koncu kvôli obavám z pôrodu. Keď zistím, dám vedieť. A kašli na všetkých, okrem seba a drobčeka. Potrebuješ pokoj a kľud. Hladkaj si bruško, a pusti mu nejakú peknú muziku. Vraj to už počujú:-)))
Zuzka si zlata, ale musim trcat v praci a financne som na tom tak, ze tento tyzden nie je ani na obedy uz. Takze sa bojim ze si to homeopatikum nebudem moct dovolit Crying or Very sad
Doriesis to aj bez homeopatie. Neboj. Ja som an tom rovnako. Myslim financne.

Velrybka

ajojte, ALex, len sa drz. Nic si z toho nerob, kazda z nas ma den blbec, ked mas vsetkeho dost. AJ ja som si poplakala minule, aka som hrozna matka, ze na Filipka nemam niekedy energiu. Wink Dnes sme boli na kontrole u gynekologa s babatkom. Vsetko OK. AJ ten AFP test - ci ako to je, cize ziadne predispozicie na poskodenie. Vraj sa mu zdalo, ze to je dievcatko. Jupiii. ALe samozrejme sa to neda povedat naisto. Cudne je, ze som este ani kg nepribrala, stale mam rovnako, asi to je tym, ze mam dobru zakladnu z predchadzajuceho tehotenstva...xixix Len ma nahneval, lebo mi nevytlacil fotku, ja som zabudla na to, ked som bola na stole, a potom uz bolo neskoro. fnuk. A uz ho bolo krasne vidno. AJ som mala pocit, ze ma dnes odflakol, hoci som mu povedala, ze som tam poslednykrat. Len, ze je vsetko ok, aj ja aj babo sme v poriadku, testy super, dovi..!! Ale to bolo mozno aj preto, ze v ordinacii som mala cely cas Filipka. Kukal , co sa to so mnou robi, ako jazdim na stole hore dolu...xixixi Potom ho to ale prestalo bavit a zacal mrncat, tak to asi nebalilo ani lekara a chcel sa ma chytro zbavit. Ale FIlip sa mu pacil, nechcel verit, ze je uz taky velky a ze odkedy ho porodil preslo tolko casu. Laughing

26.07.2006 14:09

Alexandra

Zuzka si zlata, ale musim trcat v praci a financne som na tom tak, ze tento tyzden nie je ani na obedy uz. Takze sa bojim ze si to homeopatikum nebudem moct dovolit Crying or Very sad Doriesis to aj bez homeopatie. Neboj. Ja som an tom rovnako. Myslim financne. No ak to stoji 100 a ma mi to pomoct, tak radsej s nou.. Lebo uz som niekedy fakt tak unavena z toho doslova kazdodenneho boja o ucty a financie, ze nevladzem ani nejaku psychohygienu dodrziavat.. Crying or Very sad
Velrybka: ajojte, ALex, len sa drz. Nic si z toho nerob, kazda z nas ma den cenzúrované, ked mas vsetkeho dost. AJ ja som si poplakala minule, aka som hrozna matka, ze na Filipka nemam niekedy energiu. Wink Dnes sme boli na kontrole u gynekologa s babatkom. Vsetko OK. AJ ten AFP test - ci ako to je, cize ziadne predispozicie na poskodenie. Vraj sa mu zdalo, ze to je dievcatko. Jupiii. ALe samozrejme sa to neda povedat naisto. Cudne je, ze som este ani kg nepribrala, stale mam rovnako, asi to je tym, ze mam dobru zakladnu z predchadzajuceho tehotenstva...xixix Len ma nahneval, lebo mi nevytlacil fotku, ja som zabudla na to, ked som bola na stole, a potom uz bolo neskoro. fnuk. A uz ho bolo krasne vidno. AJ som mala pocit, ze ma dnes odflakol, hoci som mu povedala, ze som tam poslednykrat. Len, ze je vsetko ok, aj ja aj babo sme v poriadku, testy super, dovi..!! Ale to bolo mozno aj preto, ze v ordinacii som mala cely cas Filipka. Kukal , co sa to so mnou robi, ako jazdim na stole hore dolu...xixixi Potom ho to ale prestalo bavit a zacal mrncat, tak to asi nebalilo ani lekara a chcel sa ma chytro zbavit. Ale FIlip sa mu pacil, nechcel verit, ze je uz taky velky a ze odkedy ho porodil preslo tolko casu. Laughing
No len u nas je to skor otazka prezitia, nie aka som matka.. A nasledne sialene vycerpanie z toho vsetkeho.. Ze makam ako debil a nestaci to ani na zaplatenie hypoteky a bytu.. Rolling Eyes No sialene to je.. Asi som mala kupit radsej nejaky 2i minibytik a vykaslat sa na novostavbu..

26.07.2006 14:18

tanickask

Plne suhlasim s , ved toto su len hormonalne depky, dnes placeme a zajtra ani nebudeme vediet. Crying or Very sad Ja revem pri filmoch a to ani nemusia byt take dojimave, alebo aj pri dokumente. , ja by som si nic nedavala, mozno sa tvoje telo len potrebovalo zbavit nejakeho podvedomeho stresu a plac pomaha.Ked chces, kup si to homeopatikum, ale si ho nedaj len si ho nechaj niekde na stole, nech na to vidis a vies ze v najhorsom pripade si mozes supnut. Smile Ja som mavala taky predmenstruacny syndrom, to bolo daco, ale vedela som ze su to hormony a ze to prejde a nikdy som si na to nic nedala :D Drzim palce nech je ti uz lepsie. , blahozelam k dobrym vysledkom a z dr si nic nerob tiez mal mozno svoju depku Shocked

26.07.2006 14:22

zuzana Búciová

Alex, vykašli sa terz na to, už máte predpokladám krásnu a VAŠU novostavbu, a nejako bude. Teraz sa kvoli tomu nejako veľmi stresovať sa Ti ozaj nevyplatí. Zistila som Ti tú Pulsatillu. Ak sa tá depka prejavuje plačlivosťou, a takou celkovou vyčerpanosťou- hlavne po psych. stránke, tak ju môžeš užívať. Určite neuškodí ani tebe ani drobčekovi. Ak sa rozhodneš pre ňu- Najprv Pulsatillu 15CH 4 dni 1xdenne 1-2globulky. Potom prejdi na Pulsatillu30CH 3 dni 1x denne 1-2 globulky a potom stačí iba každý tretí deň. Ak by sa Ti osvedčila, potom treba prejsť na Pulsatilla 200CH, ale iba 1x týždenne. Môžeš to kombinovať aj s tým Sedatifom, ten treba užívať 2-3x denne. Pozor, musíš dodržať všetky zásady pri užívaní homeopatík. Nakoľko tieto lieky sa neprehltajú a nezapíjajú- treba ich nechať voľne rozpustiť pod jazykom, a pol hodinu pred a po podaní lieku nesmieš nič jesť ani piť, okrem čistej vody. Ani zuby si nesmieš v tom čase umývať. Tie lieky sa totiž vstrebávajú cez sliznicu v ústach a ide o to, aby bola čo najprirodzenejšia. A ten medovkový čaj môžeš jednu šálku večer pred spaním. To ti vraj tiež neublíži. A MYSLI POZITÍVNE, AJ KEĎ SA TI TO NIEKEDY ASI TAK NEZDÁ, PREŽÍVAŠ JEDNO Z NAJKRAJŠÍCH OBDOBÍ VO SVOJOM ŽIVOTE. A ako som pozerala, máš to už iba za slabých 165:-)))

26.07.2006 14:27

Alexandra

Zuzana Búciová: Alex, vykašli sa terz na to, už máte predpokladám krásnu a VAŠU novostavbu, a nejako bude. Teraz sa kvoli tomu nejako veľmi stresovať sa Ti ozaj nevyplatí. Zistila som Ti tú Pulsatillu. Ak sa tá depka prejavuje plačlivosťou, a takou celkovou vyčerpanosťou- hlavne po psych. stránke, tak ju môžeš užívať. Určite neuškodí ani tebe ani drobčekovi. Ak sa rozhodneš pre ňu- Najprv Pulsatillu 15CH 4 dni 1xdenne 1-2globulky. Potom prejdi na Pulsatillu30CH 3 dni 1x denne 1-2 globulky a potom stačí iba každý tretí deň. Ak by sa Ti osvedčila, potom treba prejsť na Pulsatilla 200CH, ale iba 1x týždenne. Môžeš to kombinovať aj s tým Sedatifom, ten treba užívať 2-3x denne. Pozor, musíš dodržať všetky zásady pri užívaní homeopatík. Nakoľko tieto lieky sa neprehltajú a nezapíjajú- treba ich nechať voľne rozpustiť pod jazykom, a pol hodinu pred a po podaní lieku nesmieš nič jesť ani piť, okrem čistej vody. Ani zuby si nesmieš v tom čase umývať. Tie lieky sa totiž vstrebávajú cez sliznicu v ústach a ide o to, aby bola čo najprirodzenejšia. A ten medovkový čaj môžeš jednu šálku večer pred spaním. To ti vraj tiež neublíži. A MYSLI POZITÍVNE, AJ KEĎ SA TI TO NIEKEDY ASI TAK NEZDÁ, PREŽÍVAŠ JEDNO Z NAJKRAJŠÍCH OBDOBÍ VO SVOJOM ŽIVOTE. A ako som pozerala, máš to už iba za slabých 165:-)))
No este 20 rokov je bankina, nie nasa.. Len ju nevladzem platit Crying or Very sad Da sa brat aj len ten Sedatif? Nerada by som velmi kombinovalaa prehanala to s liekmi.. aj ked su to homeopatika.. Ale zda, len keby ten tlak nebol taky.. Naozaj nemozu mladi zacinat inak ako ze nemaju pomaly na chleba ked chcu byvat vo svojom..?

26.07.2006 14:28

Alexandra

tanickask: Plne suhlasim s , ved toto su len hormonalne depky, dnes placeme a zajtra ani nebudeme vediet. Crying or Very sad Ja revem pri filmoch a to ani nemusia byt take dojimave, alebo aj pri dokumente. , ja by som si nic nedavala, mozno sa tvoje telo len potrebovalo zbavit nejakeho podvedomeho stresu a plac pomaha.Ked chces, kup si to homeopatikum, ale si ho nedaj len si ho nechaj niekde na stole, nech na to vidis a vies ze v najhorsom pripade si mozes supnut. Smile Ja som mavala taky predmenstruacny syndrom, to bolo daco, ale vedela som ze su to hormony a ze to prejde a nikdy som si na to nic nedala :D Drzim palce nech je ti uz lepsie. , blahozelam k dobrym vysledkom a z dr si nic nerob tiez mal mozno svoju depku Shocked
Si zlata, dakujem, ale toto je uz trosku dlhodobejsie a uz nevladzem proti tomu bojovat.

26.07.2006 14:37

zuzana Búciová

Môžeš to brať aj spolu, nič sa nestane. Tá Pulsatilla je tzv. monokompozitný liek, aj " šitý" práve na dlhodobejšie depresie v tehotenstve, spojené s plačlivosťou. To, čo som Ti zistila mi poradila certifikovaná homeopatka- lekárka, s takmer 15 ročnou praxou. Ona sa zameriava práve na liečbu tzv. monokompozitnými liekmi, tie vedia lepšie pomôcť, ale treba ich správne nasadiť. Ten Sedatife je polykompozitný liek- je zložený s viacerých liekov súčasne, je voľne dostupný v lekárni a je skôr na takú celkovú precitlivelosť a nespavosť v bežnom živote. Ale pomôcť vie! Kamoške asi 10 dní po pôrode zomrel otec, a zvládla to, a dokonca aj kojila úplne v pohode. Je to na tebe, ako sa rozhodneš. Tá lekárka mi ešte povedala, že ak je to iba krátkodobé- jeden dva dni, tak s tým netreba robiť nič, nanajvýš piť ten čaj, ale ak to pretrváva dlhšie, je lepšie s tým niečo urobiť. Myslím, že oba lieky Ti predajú v lekárni bez problémov.

26.07.2006 14:40

Alexandra

Zuzana Búciová: Môžeš to brať aj spolu, nič sa nestane. Tá Pulsatilla je tzv. monokompozitný liek, aj " šitý" práve na dlhodobejšie depresie v tehotenstve, spojené s plačlivosťou. To, čo som Ti zistila mi poradila certifikovaná homeopatka- lekárka, s takmer 15 ročnou praxou. Ona sa zameriava práve na liečbu tzv. monokompozitnými liekmi, tie vedia lepšie pomôcť, ale treba ich správne nasadiť. Ten Sedatife je polykompozitný liek- je zložený s viacerých liekov súčasne, je voľne dostupný v lekárni a je skôr na takú celkovú precitlivelosť a nespavosť v bežnom živote. Ale pomôcť vie! Kamoške asi 10 dní po pôrode zomrel otec, a zvládla to, a dokonca aj kojila úplne v pohode. Je to na tebe, ako sa rozhodneš. Tá lekárka mi ešte povedala, že ak je to iba krátkodobé- jeden dva dni, tak s tým netreba robiť nič, nanajvýš piť ten čaj, ale ak to pretrváva dlhšie, je lepšie s tým niečo urobiť. Myslím, že oba lieky Ti predajú v lekárni bez problémov.
dakujem Ti, pojdem po praci do lekarne..

26.07.2006 15:43

sonka1

Alex, je mi lúto ako si momentálne na tom. Ale je to urcite depresia v tehotenstve? Zváž to a podla toho si daj aj tie homeopatiká, ak si pre ne rozhodnutá. Drz sa, urcite to zvladnes Smile !

26.07.2006 16:30

Alexandra

sonka1: Alex, je mi lúto ako si momentálne na tom. Ale je to urcite depresia v tehotenstve? Zváž to a podla toho si daj aj tie homeopatiká, ak si pre ne rozhodnutá. Drz sa, urcite to zvladnes Smile !
Je to depresia vseobecna, z momentalnej situacie, ako sa ludia co sa tvaria ako mi vzdy pomozu otocili chrbat a uplne cudzi clovek mi od svojej sestry pozicia tehotenske nohavice a 2 tasky oblecka pre babo.. Ja tento svet fakt nechapem, ale som z toho dojata, v dobrom tentokrat..

26.07.2006 17:18

Terezia

sonka1: Alex, je mi lúto ako si momentálne na tom. Ale je to urcite depresia v tehotenstve? Zváž to a podla toho si daj aj tie homeopatiká, ak si pre ne rozhodnutá. Drz sa, urcite to zvladnes Smile !
Je to depresia vseobecna, z momentalnej situacie, ako sa ludia co sa tvaria ako mi vzdy pomozu otocili chrbat a uplne cudzi clovek mi od svojej sestry pozicia tehotenske nohavice a 2 tasky oblecka pre babo.. Ja tento svet fakt nechapem, ale som z toho dojata, v dobrom tentokrat.. Neboj vzdy sa nejde niekto kto ti pomoze. A vsetko sa vyriesi. Raz budeme aj my bohate. Ked uz nie na peniaze, tak na dobre vychovane a milovane deti,ktore nam tu lasku vratia.

26.07.2006 20:34

Velrybka

ALex - tak ma napadlo, to chce nejaku dobre velku cokoladku!! Laughing Laughing Laughing A pritulit sa k muzikovi. A neboj snad bude lepsie, nenechaj sa tym dorazit. Ved robis co mozes, takze si nic nevycitaj a pekne sa sustreduj na seba. Viem , ze je to tazke, ratat korunky. Ja som to mala v podstate cele detstvo, zili sme od vyplaty k vyplate. A preto mam teraz taku fobiu, ze musim mat vzdy plnu chladnicku a kopec ovocia Rolling Eyes Rolling Eyes Inak som nervozna!! Embarassed Inak depka je dost rozsirena, mam tu dobru kamosku, ktora s ana to aj liecila. CHudato, vsetko ju rozhadzalo, aj do prace prestala chodit. Teraz ma taku tazku situaciu, caka babo, ale musi si davat obrovsky pozor, lebo tesne predtym potratila a teraz ma v maternici hematomy. Mamu museli vziat prave kvoli depke do nemocnice, prerabali barak.... Tak sa ale drzi, ze ju az obdivujem. Taka je zlata!! Nedaj sa do toho bludneho kruhu stiahnut, lebo potom je z neho uz tazko von! Cakam na muzika, uz snad leti z Prahy. Urobila som mu k zajtrajsim narodkam smotanovu torticku a urobim mu jeho oblubene plnene tortilky. Bubak moj drahy., uz ma 31!! OK, idem hodit sprsku. cmuky cmuk a dobru nocku. A ja o mesiac 29. Laughing Laughing

26.07.2006 20:49

zuzana Búciová

Alex vidíš, nieje celý svet iba čierny. A ako sa tu už napísalo, tak aj my budeme raz veľmi bohaté. Aj keď určite nie finančne, ale inak:-)))) Na nás sa dívajú ako na idiotov, že čakáme štvrté. Inak, už pri treťom som to pozorovala:-))) Že či vraj nemáme slovník cudzích slov, a nevieme si nalistovať slovo antikoncepcia. Manžel je VŠ vzdelaný a ja som " iba" sestrička v nemocnici, aj keď už 7 rok na materskej. A to manžel pracuje v štátnom podniku, a bývame v obyčajnom trojizbovom bytíku. Ale my sme spokojní. Naučili sme sa, že život nie je vždy o tom, ako sme si ho nalinkovali- pôvodne sme chceli iba dve deti- manžel nie je zdravotne úplne ok. A vidíš. My tu na sídlisku máme taký okruh maminiek, dvoj, troj a aj štvordetných, a super spolu vychádzame. Požičiavame si tu veci, topánky pre deti, tehu oblečká, kočíky, postieľky, monitory dychu, ohrádky, cestovné postieľky, lehátka... skrátka takmer všetko. A čo je super, že nikto z nás nehľadí na to, v akom stave sa tie veci vrátia. Je to tu proste super, a takáto partička ťa potom vie udržať nad vodou aj v ťažších situáciách. A je fajn, keď máš okolo seba aspoň pár takýchto ľudí. A snaž sa byť aj ty jednou z nich.

26.07.2006 21:48

Terezia

Zuzanka mas velku pravdu. To je super,ze ste sa nasli take ochotne maminky. A to,ze cakas stvrte miminko nie je tvoja hamba. To je tvoja prednost v dnesnom zmaterializovanom svete, kde hodnoty ako rodina uz nic neznamenaju.

26.07.2006 22:31

Zuziik

Alex, ak ta to ma povzbudit poviem ti vlastnu skusenost. Minuly rok sme s muzom naraz prisli o pracu, kedze sme pracovali v tej istej firme. Pohadali sme sa s nimi, pretoze ich vinou mal muz sud, prinutili ho soferovat auto, ktore nebolo jazdy sposobile. Samozrejme, ze ho pri prvej prilezitosti zastavili policajti a predvolali na sud... (tu sa vsetko riesi sudnou cestou) Nastastie sud dopadol v nas prospech, ale to cakanie na neho bolo hrozne... asi rok... no a ked sa sud priblizoval, firma sa chcela od toho distancovat a hodit to na manzela, ale kedze to ze to bolo firemne auto a firma ako taka zodpoveda za jeho prevadzku to je kazdemu jasne a aj sudcovi... lenze do poslednej chvile sme nevedeli ako to dopadne... no a ked sudca rozhodol v muzov prospech (firma musela zaplatit sudne trovy a pokutu) dostali sme padaka, v ten isty den, len tak, ze uz zajtra nemusite prist do prace.... dobre nie ???? Samozrejme ze ma to vzalo, museli sme platit najom za 2-izbovy byt (860 libier/mesiac), vsetky ucty a dane, dalsich skoro 200 libier/mesiac, stravu a tak, uspory sme mali minimalne, kedze sme na buducnost nemysleli a dost sa rozhadzovali... No postupne sme sa z toho pomaly dostali, nasli si maly bytik, novu pracu, a tiez sme si nasli sposoby ako usetrit, a teraz davam velky pozor kam dam kazdu peny... Napr. platili sme si opatrovatelku 450 libier/mesiac, teraz sme maleho zapisali do statnej skolky, kde budem platit iba jeho stravu a tak, prinutilo nas to hladat take moznosti aby sme to financne zvladli..... Tak nemaj obavy, snaz sa to nejako cele preskakat, lebo urcite raz bude lepsie... Smile NO ako ta uz poznam, tak aj Ty tomu urcite veris...

27.07.2006 08:33

Alexandra

Kocky, ste strasne zlate, dakujem Vam vsetkym.. Uz je to lepsie, dali sme si vcera s muzom zmrzku a trosku sa porozpravali co ma trapilo a tak nejak to zase budem chvilu zvladat super Embarassed Mam kamosky, ale tie tusim budu detit po mne, kedze som medzi nimi prva co caka babo, ale vobec mi to nevadi, som rada a viem, ze ked sa nahodou podari druhe, tak sa to ku mne vrati.. Ved tym veciam nema co byt a no a co ze autosedacka bude od cajiku, mozem na to kaslat, sak to nie je na paradu, ale na bezpecnost baba, no nie? Smile

27.07.2006 08:47

Terezia

NO Zuziik vy sa pohybujete v inych palkach. Ked su ludia na problemy dvaja, maju sa radi a navzajom sa podporia,tak vsetko ide lahsie. Laughing

27.07.2006 08:54

gabca

Alex presne tak, len hlavu hore a nenechaj sa topit v depresii. Poviem Ti, ja som mesiac pred tym ako som otehotnela prezila zvlastnu fazu zivota. Z nicoho nic ma zacala boliet hlava, nemohla som ani chodit od unavy bola som dlho PN... a lekari mi nasadili sedativa, vraj je to vsetko psychickeho razu. Sama som sa nespoznavala, lebo ja som inak velmi vesely a spolocensky clovek, bola som placliva, smutna, opustena a co ma najviac bralo, ze som nevidela radost ani v Deniskovi. 3 tyzdne som uzivala Neurol a potom som si sama povedala dost, prestala som ho brat a vzdy ked ma to chytalo zacala som nieco robit. Isla som von, zacala som zehlit.... len aby som prisla na ine myslienky. A poviem Ti, podarilo sa aj babo, cierne myslienky ma opustili a je mi teraz fajn. Takze neboj, kazdy z nas ma niekedy male zlyhanie, ved sme len ludia. Keby som to nezazila sama, myslela by som ze su to len blaboly ale nie je to tak. Hlavu hore, mysli pozitivne, sustred sa na babatko, vsimaj si len dobrych ludi, ktori su ochotni pomoct a pozeraj len pekne romanticke filmy a hned Ti bude lepsie. Drzim palce!

27.07.2006 09:01

Anonymous

gabca: Alex presne tak, len hlavu hore a nenechaj sa topit v depresii. Poviem Ti, ja som mesiac pred tym ako som otehotnela prezila zvlastnu fazu zivota. Z nicoho nic ma zacala boliet hlava, nemohla som ani chodit od unavy bola som dlho PN... a lekari mi nasadili sedativa, vraj je to vsetko psychickeho razu. Sama som sa nespoznavala, lebo ja som inak velmi vesely a spolocensky clovek, bola som placliva, smutna, opustena a co ma najviac bralo, ze som nevidela radost ani v Deniskovi. 3 tyzdne som uzivala Neurol a potom som si sama povedala dost, prestala som ho brat a vzdy ked ma to chytalo zacala som nieco robit. Isla som von, zacala som zehlit.... len aby som prisla na ine myslienky. A poviem Ti, podarilo sa aj babo, cierne myslienky ma opustili a je mi teraz fajn. Takze neboj, kazdy z nas ma niekedy male zlyhanie, ved sme len ludia. Keby som to nezazila sama, myslela by som ze su to len blaboly ale nie je to tak. Hlavu hore, mysli pozitivne, sustred sa na babatko, vsimaj si len dobrych ludi, ktori su ochotni pomoct a pozeraj len pekne romanticke filmy a hned Ti bude lepsie. Drzim palce!
Ano, poznam take stavy, snazim sa im nepodlahnut, ale niekedy sa mi to nedari.. Nie vsetko sa ale da napisat online, ze ano, i ked skoda, myslim ze by ste mi prave Vy pomohli ako nikto iny...
Terezia: NO Zuziik vy sa pohybujete v inych palkach. Ked su ludia na problemy dvaja, maju sa radi a navzajom sa podporia,tak vsetko ide lahsie. Laughing
To ano, to je pravda.. Vzdy len krutm hlavou nad tymi mudrlantmi, co si myslia ze v zahranici sa zarabaju tazke peniaze. To je sice pravda, ale ze naklady na zivot su tam 5 - 10 nasobne vyssie, to nevidia, alebo ani vidiet nechcu..

27.07.2006 09:02

Zuziik

Terezia: NO Zuziik vy sa pohybujete v inych palkach. Ked su ludia na problemy dvaja, maju sa radi a navzajom sa podporia,tak vsetko ide lahsie. Laughing
Presne tak Terezka, moja rec, nas to posilnilo, poucili sme sa, ze nemozeme verit kazdemu kto sa na nas usmieva, no a teraz ideme dalej a aj preto som to vytiahla, hoci uz na to nerada spominam, chcela som Alex povedat, ze ziadna kasa sa neje taka horuca ako sa uvari a ze raz to bude urcite lepsie..

27.07.2006 09:03

Alexandra

gabca: Alex presne tak, len hlavu hore a nenechaj sa topit v depresii. Poviem Ti, ja som mesiac pred tym ako som otehotnela prezila zvlastnu fazu zivota. Z nicoho nic ma zacala boliet hlava, nemohla som ani chodit od unavy bola som dlho PN... a lekari mi nasadili sedativa, vraj je to vsetko psychickeho razu. Sama som sa nespoznavala, lebo ja som inak velmi vesely a spolocensky clovek, bola som placliva, smutna, opustena a co ma najviac bralo, ze som nevidela radost ani v Deniskovi. 3 tyzdne som uzivala Neurol a potom som si sama povedala dost, prestala som ho brat a vzdy ked ma to chytalo zacala som nieco robit. Isla som von, zacala som zehlit.... len aby som prisla na ine myslienky. A poviem Ti, podarilo sa aj babo, cierne myslienky ma opustili a je mi teraz fajn. Takze neboj, kazdy z nas ma niekedy male zlyhanie, ved sme len ludia. Keby som to nezazila sama, myslela by som ze su to len blaboly ale nie je to tak. Hlavu hore, mysli pozitivne, sustred sa na babatko, vsimaj si len dobrych ludi, ktori su ochotni pomoct a pozeraj len pekne romanticke filmy a hned Ti bude lepsie. Drzim palce!
Ano, poznam take stavy, snazim sa im nepodlahnut, ale niekedy sa mi to nedari.. Nie vsetko sa ale da napisat online, ze ano, i ked skoda, myslim ze by ste mi prave Vy pomohli ako nikto iny...
To ano, to je pravda.. Vzdy len krutm hlavou nad tymi mudrlantmi, co si myslia ze v zahranici sa zarabaju tazke peniaze. To je sice pravda, ale ze naklady na zivot su tam 5 - 10 nasobne vyssie, to nevidia, alebo ani vidiet nechcu.. To som bola ja Embarassed

27.07.2006 09:04

Zuziik

Inac babky nemyslite si, ze mi sibe abo co, ze si tu menim kazdu chvilu tickerik, ale pri prvom som uz chcela nejaku zmenu, a ten druhy sa mi pacil, ale akosi mi to nechcelo odpocitavat, stale tam bolo 13+0, kazdy den, no a ja uz nie som 13+0 Sad Mad

27.07.2006 09:05

Terezia

Zuziik: Inac babky nemyslite si, ze mi sibe abo co, ze si tu menim kazdu chvilu tickerik, ale pri prvom som uz chcela nejaku zmenu, a ten druhy sa mi pacil, ale akosi mi to nechcelo odpocitavat, stale tam bolo 13+0, kazdy den, no a ja uz nie som 13+0 Sad Mad
Ale tento posledny je podla mna prekrasny. Ten si nechaj. Wink

27.07.2006 09:11

Zuziik

[quote="Alexandra"][quote="Anonymous"]

gabca: To ano, to je pravda.. Vzdy len krutm hlavou nad tymi mudrlantmi, co si myslia ze v zahranici sa zarabaju tazke peniaze. To je sice pravda, ale ze naklady na zivot su tam 5 - 10 nasobne vyssie, to nevidia, alebo ani vidiet nechcu..
Alex, o tom by som mohla hovorit story, na jednej strane daju a druhej vezmu... toto je zahranicie, ibaze pre nas je toto zatial jedina moznost. Strasne by sme chceli byvat na Slovensku, ale kedze muz je zahranicny, a Kosice su zatial kraj s druhou najvyssou nezamestnanostou, zatial sme sa rozhodli zit tu, kym sa to nejako nezmeni... alebo kym si na nieco nenasetrime... Je vzdy lepsie pracovat aj ked nam vela neostane, ako sediet doma a nic nerobit, no nie ???? Inac naposledy som pracovala v KE v roku 1998 a bolo to pre statnu sferu a podla slavnych statnych tabuliek som dostala nastupny plat 4900 cisteho.... sa mi slzy kotulali po liciach ked som drzala v ruke vyplatnu pasku... sice mi to po troch mesiacoch nejako upravili (dostala som skoro 6000), ale vydrzala som to max. rok....